fdroidserver 0.9 - en to tr translation catalogue (591 entries)

en: 
    SSH public key to be used as deploy key:
tr: 
    Dağıtım anahtarı olarak kullanılacak SSH ortak anahtarı:

en: 
    {path} encoded for the DEBUG_KEYSTORE secret variable:
tr: 
    DEBUG_KEYSTORE gizli değişkeni için kodlanmış {path}:

en: "%s/" has no matching metadata file!
tr: "%s/" eşleşen üst veri dosyasına sahip değil!

en: "local_copy_dir" {path} does not exist!
tr: "local_copy_dir" {path} mevcut değil!

en: "{apkfilename}" is already installed on {dev}.
tr: "{apkfilename}" zaten {dev} üzerinde kurulu.

en: "{path}" contains outdated {name} ({version})
tr: "{path}" tarihi geçmiş {name} ({version}) içeriyor

en: "{path}" contains recent {name} ({version})
tr: "{path}" en son {name} ({version}) içeriyor

en: "{path}" exists but s3cmd is not installed!
tr: "{path}" var ancak s3cmd kurulu değil!

en: "{path}" is not a supported file format (use: metadata/*.yml)
tr: "{path}" desteklenen bir dosya biçimi değil (şunu kullanın: metadata/*.yml)

en: "{path}" is signed by a key that is not allowed:
tr: "{path}", izin verilmeyen bir anahtarla imzalandı:

en: "{url}" is not a valid URL!
tr: "{url}" geçerli bir URL değil!

en: %(option)s option requires %(number)d argument | %(option)s option requires %(number)d arguments
tr[0]: %(option)s seçeneği %(number)d argüman gerektirir
tr[1]: %(option)s seçeneği %(number)d argüman gerektirir

en: %(prog)s: error: %(message)s
tr: %(prog)s: hata: %(message)s

en: %d APKs failed to be signed or verified!
tr: %d APK imzalanamadı veya doğrulanamadı!

en: %d problems found
tr: %d sorun bulundu

en: %prog [options]
tr: %prog [seçenekler]

en: %r is not callable
tr: %r çağrılabilir değil

en: %s did not produce a dict!
tr: %s bir sözlük üretmedi!

en: %s has bad SHA-256: %s
tr: %s bozuk SHA-256'ya sahip: %s

en: %s is not an accepted build field
tr: %s kabul edilen bir inşa alanı değil

en: %s option does not take a value
tr: %s seçeneği bir değer almaz

en: 'keypass' not found in config.yml!
tr: 'keypass' config.yml içinde bulunamadı!

en: 'keystore' is NONE and 'smartcardoptions' is blank!
tr: 'keystore' seçeneği NONE ve 'smartcardoptions' seçeneği boş!

en: 'keystore' not found in config.yml!
tr: 'keystore' config.yml içinde bulunamadı!

en: 'keystorepass' not found in config.yml!
tr: 'keystorepass' config.yml içinde bulunamadı!

en: 'repo_keyalias' not found in config.yml!
tr: 'repo_keyalias' config.yml içinde bulunamadı!

en: 'required' is an invalid argument for positionals
tr: 'required' positionals için geçersiz bir argüman

en: 'sdk_path' not set in config.yml!
tr: 'sdk_path' config.yml içinde ayarlı değil!

en: '{aapt}' is too old, fdroid requires build-tools-{version} or newer!
tr: '{aapt}' çok eski, fdroid build-tools-{version} veya daha yenisini gerektirir!

en: '{field}' will be in random order! Use () or [] brackets if order is important!
tr: '{field}' rastgele sırada olacak! Sıra önemliyse () veya [] parantez kullanın!

en: '{path}' failed to execute!
tr: '{path}' yürütülemedi!

en: '{path}' has invalid format, it should be a dictionary!
tr: '{path}' geçersiz biçime sahip, bir sözlük olmalı!

en: '{value}' is not a valid {field} in {appid}. Regex pattern: {pattern}
tr: '{value}' {appid} içinde geçerli {field} değil. Regex ifadesi: {pattern}

en: '{value}' is not a valid {field}, should be {pattern}
tr: '{value}' geçerli bir {field} değil, {pattern} olmalı

en: ...checkupdate failed for {appid} : {error}
tr: .. .checkupdate {appid} için başarısız oldu: {error}

en: .__call__() not defined
tr: .__call__() tanımlı değil

en: /issues is missing
tr: /issues eksik

en: A URL is required as an argument!
tr: Bir URL, argüman olarak gereklidir!

en: APK signatures have different certificates in {path}:
tr: APK imzalarının {path} içinde farklı sertifikaları var:

en: Add PGP signatures using GnuPG for packages in repo
tr: Depodaki paketler için GnuPG ile PGP imzaları ekle

en: Add a repo signing key to an unsigned repo
tr: İmzalanmamış bir depoya, depo imzalama anahtarı ekleyin

en: Add skeleton metadata files for APKs that are missing them
tr: İskelet üst veri dosyaları olmayan APK'lar için onları ekle

en: Adding new repo for only {name}
tr: Yalnızca {name} için yeni depo ekleniyor

en: Alias of the repo signing key in the keystore
tr: Depo imzalama anahtarının anahtar deposundaki takma adı

en: AllowedAPKSigningKeys missing but reference binary supplied
tr: AllowedAPKSigningKeys eksik ancak referans ikili dosyası sağlandı

en: Allows a different revision (or git branch) to be specified for the initial import
tr: İlk içe aktarım için farklı bir revizyonun (veya git dalının) belirtilmesine izin verir

en: Also mirror the full archive section
tr: Tam arşiv bölümünü de yansıt

en: Also warn about formatting issues, like rewritemeta -l
tr: Ayrıca biçimlendirme sorunları hakkında uyar, rewritemeta -l gibi

en: Android AAR library
tr: Android AAR kütüphanesi

en: Android APK file
tr: Android APK dosyası

en: Android DEX code
tr: Android DEX kodu

en: Android SDK not found at {path}!
tr: Android SDK {path} konumunda bulunamadı!

en: Android SDK path '{path}' does not exist!
tr: Android SDK konumu '{path}' yok!

en: Android SDK path '{path}' is not a directory!
tr: Android SDK yolu '{path}' bir dizin değil!

en: Android SDK tool {cmd} not found!
tr: Android SDK aracı {cmd} bulunamadı!

en: App has Binaries but does not have corresponding AllowedAPKSigningKeys to pin certificate.
tr: Uygulama İkili Dosyalara sahip ancak sertifikayı sabitlemek için karşılık gelen AllowedAPKSigningKeys'e sahip değil.

en: App has NoSourceSince or ArchivePolicy "0 versions" but AutoUpdateMode or UpdateCheckMode are not None
tr: Uygulamanın NoSourceSince veya ArchivePolicy "0 sürümü" var ancak AutoUpdateMode veya UpdateCheckMode Yok değil

en: App has NoSourceSince or ArchivePolicy "0 versions" or 0 but AutoUpdateMode or UpdateCheckMode are not None
tr: Uygulamanın NoSourceSince veya ArchivePolicy "0 sürümü" var ya da 0 var ama AutoUpdateMode veya UpdateCheckMode Yok değil

en: App is in '{repo}' but has a link to {url}
tr: Uygulama '{repo}' içinde ancak {url} adresine bir bağlantısı var

en: App version has binary but does not have corresponding AllowedAPKSigningKeys to pin certificate.
tr: Uygulama sürümü ikili dosyaya sahip ancak sertifikayı sabitlemek için karşılık gelen AllowedAPKSigningKeys'e sahip değil.

en: Appending .git is not necessary
tr: Ekleme .gıt gerekli değildir

en: Archiving {apkfilename} with invalid signature!
tr: Geçersiz imza ile {apkfilename} arşivleme!

en: AutoUpdateMode with UpdateCheckMode: HTTP must have a pattern.
tr: UpdateCheckMode ile AutoUpdateMode: HTTP bir desene sahip olmalıdır.

en: Bad entry type "{mirrortype}" in mirrors config: {mirror}
tr: Aynalar yapılandırmasında hatalı giriş türü "{mirrortype}": {mirror}

en: Base URL to mirror, can include the index signing key using the query string: ?fingerprint=
tr: Yansının temel URL'si, 'şu sorgu dizgisini kullanarak indeks imzalama anahtarını içerebilir: ?fingerprint=

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: Branch '{branch}' used as commit in build '{versionName}'
tr: Dal '{branch}' inşa '{versionName}' içinde işleme olarak kullanıldı

en: Branch '{branch}' used as commit in srclib '{srclib}'
tr: Srclib '{srclib}' içine işleme için dal '{branch}' kullanıldı

en: Broken symlink: {path}
tr: Bozuk sembolik bağlantı: {path}

en: Build a package from source
tr: Kaynaktan bir paket oluştur

en: Build all applications available
tr: Kullanılabilir tüm uygulamaları inşa et

en: Build generated by `fdroid import` - remove disable line once ready
tr: İnşa `fdroid import` ile üretildi - hazır olunca devre dışı satırını kaldırın

en: Build metadata git repo has uncommited changes!
tr: Yapı metadata git repo, değişiklik yapılmadı!

en: Build only the latest version of each package
tr: Her paketin sadece son sürümünü inşa et

en: Built repo based in "%s" with this config:
tr: Depo "%s" tabanında bu yapılandırma ile inşa edildi:

en: Can't auto-update app with no CurrentVersionCode
tr: CurrentVersionCode olmadan uygulama otomatik olarak güncellenemiyor

en: Can't build due to {} error while scanning | Can't build due to {} errors while scanning
tr[0]: Tarama sırasında {} hata nedeniyle inşa edilemiyor
tr[1]: Tarama sırasında {} hata nedeniyle inşa edilemiyor

en: Cannot rewrite "{path}"
tr: "{path}" yeniden yazılamıyor

en: Categories '%s' is not valid
tr: '%s' kategorileri geçersiz

en: Categories are not set
tr: Kategoriler ayarlı değil

en: Category "{category}" defined but not used for any apps!
tr: "{category}" kategorisi tanımlanmış ancak herhangi bir uygulama için kullanılmıyor!

en: Check for updates to applications
tr: Uygulama güncellemelerini denetle

en: Checking archiving for {appid} - apks:{integer}, keepversions:{keep}, archapks:{arch}
tr: {appid} için arşivleme denetleniyor - apks:{integer}, keepversions:{keep}, archapks:{arch}

en: Clean update - don't uses caches, reprocess all APKs
tr: Temiz güncelleme - önbellekleri kullanmaz, tüm APKları yeniden işler

en: Comma separated list of categories.
tr: Kategorilerin virgülle ayrılmış listesi.

en: Command '%s' not recognised.
tr: '%s' komutu tanınmıyor.

en: Commit changes
tr: Değişiklikleri işle

en: Conflicting "{field}" definitions between .yml and localized files:
tr: .yml ve yerelleştirilmiş dosyalar arasında çakışan "{field}" tanımları:

en: Conflicting arguments: '--verbose' and '--quiet' can not be specified at the same time.
tr: Çakışan argümanlar: '--verbose' ve '--quiet' aynı anda belirtilemez.

en: Conflicting config files! Using {newfile}, ignoring {oldfile}!
tr: Çakışan yapılandırma dosyaları! {newfile} kullanılıyor, {oldfile} yok sayılıyor!

en: Could not find '{command}' on your system
tr: '{command}' sisteminizde bulunamadı

en: Could not find latest version code
tr: Son sürüm kodu bulunamadı

en: Could not find latest version name
tr: Son sürüm adı bulunamadı

en: Could not find {path} to remove it
tr: Kaldırmak için {path} bulunamadı

en: Could not open APK {path} for analysis:
tr: İnceleme için APK {path} açılamadı:

en: Could not parse size "{size}", wrong type "{type}"
tr: "{size}" boyutu ayrıştırılamadı, yanlış tür "{type}"

en: Couldn't find Application ID
tr: Uygulama kimliği bulunamadı

en: Couldn't find any version information
tr: Herhangi bir sürüm bilgisi bulunamadı

en: Couldn't find package ID
tr: Paket ID bulunamadı

en: Cowardily refusing to overwrite existing signing key setup!
tr: Var olan imza anahtarı kurulumunun üzerine yazma korkakça reddediliyor!

en: Created new container "{name}"
tr: Yeni kapsayıcı "{name}" oluşturuldu

en: Creating "{path}" for configuring s3cmd.
tr: s3cmd yapılandırması için "{path}" oluşturuluyor.

en: Creating log directory
tr: Günlük dizini oluşturuluyor

en: Creating new S3 bucket: {url}
tr: Yeni S3 kovası oluşturuluyor: {url}

en: Creating output directory
tr: Çıktı dizini oluşturuluyor

en: Creating signed index with this key (SHA256):
tr: Bu anahtarla (SHA256) imzalı indeks oluşturuluyor:

en: Creating temporary directory
tr: Geçici dizin oluşturuluyor

en: Creating unsigned index in preparation for signing
tr: İmzalama hazırlığı için imzalanmamış indeks oluşturuluyor

en: CurrentVersionCode {cv} is less than oldest build entry {versionCode}
tr: CurrentVersionCode {cv}, en eski derleme girişinden daha az {versionCode}

en: DEBUG_KEYSTORE is not set or the value is incomplete
tr: DEBUG_KEYSTORE ayarlı değil veya değer eksik

en: Delete APKs and/or OBBs without metadata from the repo
tr: Depoda üst verisi olmayan APK ve/veya OBB dosyalarını sil

en: Deleting archive, repo is too big ({size} max {limit})
tr: Arşiv siliniyor, depo çok büyük ({size}, en fazla {limit})

en: Deleting git-mirror history, repo is too big ({size} max {limit})
tr: git-mirror geçmişi siliniyor, depo çok büyük ({size}, en fazla {limit})

en: Deleting unknown file: {path}
tr: Bilinmeyen dosya siliniyor: {path}

en: Description '%s' is just the app's summary
tr: Açıklama '%s' yalnızca uygulamanın özeti

en: Description has a duplicate line
tr: Açıklamanın yinelenen satırı var

en: Description has a list (%s) but it isn't bulleted (*) nor numbered (#)
tr: Açıklamanın bir listesi (%s) var fakat madde imli (*) veya numaralı(#) değil

en: Description of length {length} is over the {limit} char limit
tr: {length} uzunluğundaki açıklama, {limit} karakter sınırının üstünde

en: Did you mean config/{name}.yml?
tr: config/{name}.yml mı demek istediniz?

en: Did you mean {code}?
tr: {code} mi demek istediniz?

en: Do not add 'disable:' to the generated build entries
tr: Oluşturulan derleme girdilerine 'disable:' ekleme

en: Do not deploy the new files to the repo
tr: Yeni dosyaları repo'ya dağıtmayın

en: Do not include "{path}" in URL!
tr: URL'ye "{path}" ekleme!

en: Do not prompt for Android SDK path, just fail
tr: Android SDK konumunu sorma, sadece başarısız ol

en: Do not remove the private keys generated from the keystore
tr: Anahtar deposundan oluşturulan özel anahtarları kaldırmayın

en: Don't create a source tarball, useful when testing a build
tr: Bir kaynak tar dosyası yaratma, bir inşa sınanırken yararlıdır

en: Don't refresh the repository, useful when testing a build with no internet connection
tr: Depoyu yenileme, bir inşa internet bağlantısı olmadan sınanırken yararlıdır

en: Don't use rsync checksums
tr: Rsync sağlama toplamlarını kullanma

en: Download complete mirrors of small repos
tr: Küçük depoların tam yansımasını indir

en: Downloading %s
tr: %s indiriliyor

en: Downloading the repository already failed once, not trying again.
tr: Depoyu indirmek zaten bir kez başarısız oldu, tekrar denenmiyor.

en: Downloading {url} failed. {error}
tr: {url} indirme başarısız. {error}

en: Duplicate Anti-Feature declaration at {path} was ignored!
tr: {path} adresindeki yinelenen Anti-Özellik bildirimi göz ardı edildi!

en: Duplicate entry "%s" in mirrors config!
tr: Aynalar yapılandırmasında yinelenen "%s" girişi!

en: Duplicate link in '{field}': {url}
tr: '{field}' içinde yinelenen bağlantı: {url}

en: ERROR: %(message)s
tr: HATA: %(message)s

en: ERROR: The "server" subcommand has been removed, use "deploy"!
tr: HATA: "server" alt komutu kaldırıldı, "deploy" kullanın!

en: ERROR: this command should never be used to mirror f-droid.org!
    A full mirror of f-droid.org requires more than 200GB.
tr: HATA: bu komut asla f-droid.org'u yansıtmak için kullanılmamalıdır!
    f-droid.org'un tam bir yansıması 200GB'tan çok yer gerektirir.

en: ERROR: unsupported CI type, patches welcome!
tr: HATA: desteklenmeyen CI türü, yama gönderebilirsiniz!

en: ERROR: unsupported git host "%s", patches welcome!
tr: HATA: desteklenmeyen git ana makinesi "%s", yama gönderebilirsiniz!

en: ERROR: {key} in {path} is not "archive" or "repo"!
tr: HATA: {path} içindeki {key} "archive" veya "repo" değil!

en: ERROR: {key}:{subkey} in {path} is not in allowed keys: {allowed_keys}!
tr: HATA: {path} içindeki {key}:{subkey} izin verilen anahtarlar içinde değil: {allowed_keys}!

en: Encoding is set to '{enc}' fdroid might run into encoding issues. Please set it to 'UTF-8' for best results.
tr: Kodlama '{enc}' olarak ayarlandı, fdroid kodlama sorunlarıyla karşılaşabilir. En iyi sonuçlar için lütfen 'UTF-8' olarak ayarlayın.

en: Enter the path to the Android SDK (%s) here:
    >
tr: Android SDK (%s) konumunu buraya girin:
    >

en: Environment variable {var} from {configname} is not set!
tr: {configname} içinden {var} ortam değişkeni ayarlı değil!

en: Error deploying 'github_releases', {} not present. (You might need to run `fdroid update` first.)
tr: 'github_releases' dağıtılırken hata oluştu, {} yok. (Önce `fdroid update` komutunu çalıştırmanız gerekebilir.)

en: Error while getting repo address
tr: Depo adresi alınırken hata

en: Exit with a non-zero code if problems were found
tr: Sorun bulunursa sıfır olmayan bir kodla çıkın

en: Extract application metadata from a source repository
tr: Bir kaynak depodan uygulama üst verilerini ayıkla

en: Extract signatures from APKs
tr: APK'lardan imzaları ayıkla

en: Failed copying {path}: {error}
tr: {path} kopyalanamadı: {error}

en: Failed fetching signatures for '{apkfilename}': {error}
tr: '{apkfilename}' için imza alınamadı: {error}

en: Failed reading {path}: {error}
tr: {path} okunamadı: {error}

en: Failed resizing {path}: {error}
tr: {path} yeniden boyutlandırılamadı: {error}

en: Failed to create S3 bucket: {url}
tr: S3 kovası oluşturulamadı: {url}

en: Failed to get APK information, deleting {path}
tr: APK bilgisi alınamadı, {path} siliniyor

en: Failed to get APK information, skipping {path}
tr: APK bilgisi alınamadı, {path} atlanıyor

en: Failed to get APK signing key fingerprint
tr: APK imzalama anahtarı parmak izi alınamadı

en: Failed to install '{apkfilename}' on {dev}: {error}
tr: '{apkfilename}' {dev} üstüne kurulamadı: {error}

en: Failed to sign application
tr: Uygulama imzalanamadı

en: Fetched buildserverid from VM: {buildserverid}
tr: VM'den buildserverid alındı: {buildserverid}

en: Fetched signatures for '{apkfilename}' -> '{sigdir}'
tr: '{apkfilename}' için imzalar alındı -> '{sigdir}'

en: File disappeared while processing it: {path}
tr: Dosya işlenirken kayboldu: {path}

en: Finished
tr: Tamamlandı

en: Flattr donation methods belong in the FlattrID: field
tr: Flattr bağış yöntemleri FlattrID: alanında olmalı

en: Forbidden HTML tags
tr: Yasaklı HTML etiketleri

en: Force build of disabled apps, and carries on regardless of scan problems. Only allowed in test mode.
tr: Devre dışı uygulamaların inşasını zorunlu kıl, ve tarama problemi olsa bile devam et. Sadece sınama kipinde izin verilir.

en: Force halting build after {0} sec timeout!
tr: İnşa, {0} saniye zaman aşımından sonra zorla durduruluyor!

en: Force scan of disabled apps and builds.
tr: Devre dışı bırakılan uygulamaların ve derlemelerin taranmasını zorla.

en: Found "{path}" graphic without metadata for app "{name}"!
tr: "{name}" uygulaması için üst verisi olmayan "{path}" grafiği bulundu!

en: Found bad funding file "{path}" for "{name}":
tr: "{name}" için hatalı ödeme dosyası "{path}" bulundu:

en: Found invalid appids in arguments
tr: Argümanda geçersiz appid'ler bulundu

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: Found invalid versionCodes for some apps
tr: Bazı uygulamalar için geçersiz versionCodes bulundu

en: Found multiple JAR Signature Block Files in {path}
tr: {path} içinde birden fazla JAR İmza Blok Dosyası bulundu

en: Found multiple Signer Certificates!
tr: Birden çok imzalama sertifikası bulundu!

en: Found multiple metadata files for {appid}
tr: {appid} için birden çok üst veri dosyası bulundu

en: Found multiple signing certificates for repository.
tr: Depo için birden çok imzalama sertifikası bulundu.

en: Found no signing certificates for repository.
tr: Depo için imzalama sertifikaları bulunmadı.

en: Found non-file at %s
tr: %s konumunda dosya olmayan bulundu

en: Found {apkfilename} at {url}
tr: {url} adresinde {apkfilename} bulundu

en: Found {count} problems in {filename}
tr: {filename} içinde {count} sorun bulundu

en: Found {count} warnings in {filename}
tr: {filename} içinde {count} uyarı bulundu

en: Generated skeleton metadata for {appid}
tr: {appid} için iskelet üst veri oluşturuldu

en: Git checkout of '%s' failed
tr: '%s' için git checkout başarısız

en: Git clean failed
tr: Git clean başarısız

en: Git fetch failed
tr: Git fetch başarısız

en: Git prune failed
tr: Git prune başarısız

en: Git remote set-head failed: "%s"
tr: Git remote set-head başarısız: "%s"

en: Git reset failed
tr: Git reset başarısız

en: Git submodule deinit failed
tr: Git alt modülü iptali başarısız oldu

en: Git submodule sync failed
tr: Git alt modülü eşzamanlaması başarısız oldu

en: Git submodule update failed
tr: Git alt modülü güncellemesi başarısız oldu

en: HTTPS must be used with Subversion URLs!
tr: Subversion URL'leriyle HTTPS kullanılmalı!

en: If a git mirror gets to big, allow the archive to be deleted
tr: Git yansısı çok büyük olursa, arşivin silinmesine izin ver

en: If this upload fails, try manually uploading to {url}
tr: Bu yükleme başarısız olursa, {url} adresine elle yüklemeyi deneyin

en: Ignoring '{field}' in '{metapath}' metadata because it is deprecated.
tr: Kullanımdan kaldırıldığı için '{metapath}' üst verilerindeki '{field}' yok sayılıyor.

en: Ignoring FUNDING.yml entry longer than 2048: %s
tr: 2048'den uzun FUNDING.yml girdisi yok sayılıyor: %s

en: Ignoring bad element in manifest: %s
tr: Manifestteki hatalı öğe yok sayılıyor: %s

en: Ignoring package without metadata:
tr: Üst verisiz paket yok sayılıyor:

en: Ignoring stale cache data for {apkfilename}
tr: {apkfilename} için eskimiş önbellek verisi yok sayılıyor

en: Include APKs that are signed with disabled algorithms like MD5
tr: MD5 gibi devre dışı algoritmalarla imzalanmış APK'ları dahil et

en: Include the PGP signature .asc files in the mirror
tr: PGP imzası .asc dosyalarını yansıya dahil et

en: Include the build logs in the mirror
tr: Derleme günlüklerini yansıya dahil et

en: Include the source tarballs in the mirror
tr: Kaynak tar arşivlerini yansıya dahil et

en: Including metadata from %s@%s
tr: %s@%s üst verileri dahil ediliyor

en: Including metadata from {path}
tr: {path} üst verileri dahil ediliyor

en: Initialising submodules
tr: Alt modüller başlatılıyor

en: Install all signed applications available
tr: Kullanılabilir tüm imzalı uygulamaları kur

en: Install built packages on devices
tr: Oluşturulan paketleri aygıtlara kur

en: Installing %s...
tr: %s kuruluyor...

en: Installing '{apkfilename}' on {dev}...
tr: {dev} üzerinde '{apkfilename}' kuruluyor...

en: Interact with the repo HTTP server
tr: Depo HTTP sunucusu ile etkileşim kur

en: Invalid APK
tr: Geçersiz APK

en: Invalid AutoUpdateMode: {mode}
tr: Geçersiz AutoUpdateMode: {mode}

en: Invalid UpdateCheckMode: {mode}
tr: Geçersiz UpdateCheckMode: {mode}

en: Invalid VercodeOperation: {field}
tr: Geçersiz Vercode İşlemi: {field}

en: Invalid VercodeOperation: {invalid_ops}
tr: Geçersiz VercodeOperation: {invalid_ops}

en: Invalid application ID {appid}
tr: Geçersiz uygulama kimliği {appid}

en: Invalid boolean '%s'
tr: Geçersiz boole '%s'

en: Invalid bulleted list
tr: Geçersiz madde imli liste

en: Invalid name for published file: %s
tr: Yayımlanmış dosya için geçersiz ad: %s

en: Invalid ndk: entry in build: "{ndk}"
tr: Geçersiz ndk: yapıdaki değer: "{ndk}"

en: Invalid redirect to non-HTTPS: {before} -> {after}
tr: HTTPS olmayanlara geçersiz yönlendirme: {before} -> {after}

en: Invalid scrlib metadata: '{file}' does not exist
tr: Geçersiz scrlib üst verisi: '{file}' dosyası yok

en: Invalid srclib metadata: could not parse '{file}'
tr: Geçersiz srclib üst verisi: '{file}' ayrıştırılamadı

en: Invalid srclib metadata: unknown key '{key}' in '{file}'
tr: Geçersiz srclib üst verisi: '{file}' içinde bilinmeyen anahtar '{key}'

en: JAR signature failed to verify: {path}
tr: JAR imzası doğrulanamadı: {path}

en: JAR signature verified: {path}
tr: JAR imzası doğrulandı: {path}

en: Java JAR file
tr: Java JAR dosyası

en: Java JDK not found! Install in standard location or set java_paths!
tr: Java JDK bulunmadı! Standart konumda kurun veya java_paths'i ayarlayın!

en: Java compiled class
tr: Java derlenmiş sınıf

en: Java jarsigner not found! Install in standard location or set java_paths!
tr: Java jarsigner bulunamadı! Standart konuma kurun veya java_path ayarlayın!

en: Javascript in HTML src attributes
tr: HTML src özniteliklerinde javascript

en: Keeping failed build "{apkfilename}"
tr: Başarısız yapı "{apkfilename}" tutuluyor

en: Keystore for signing key:
tr: İmzalama için anahtar deposu:

en: Known debug key is used in AllowedAPKSigningKeys:
tr: AllowedAPKSigningKeys içinde bilinen hata ayıklama anahtarı kullanılıyor:

en: Last used commit '{commit}' looks like a tag, but UpdateCheckMode is '{ucm}'
tr: Son kullanılan işleme '{commit}' bir etiket gibi görünüyor, ama UpdateCheckMode '{ucm}'

en: Liberapay donation methods belong in the Liberapay: field
tr: Liberapay bağış yöntemleri Liberapay: alanında olmalı

en: List files that would be reformatted (dry run)
tr: Yeniden biçimlendirilecek olan dosyaları listele (deneme çalışması)

en: Locale included in f-droid.org URL
tr: f-droid.org URL'sine dahil yerel ayar

en: Make the build stop on exceptions
tr: Özel durumlarda inşayı durdur

en: Malformed repository mirrors.
tr: Bozuk depo yansımaları.

en: Malformed serverwebroot line:
tr: Bozuk serverwebroot satırı:

en: Max recursion depth in ZIP file reached: %s
tr: ZIP dosyasında azami özyineleme derinliğine ulaşıldı: %s

en: Mirror the full repo and archive, all file types.
tr: Tüm dosya türlerini, tam depoyu ve arşivi yansıla.

en: Missing output directory
tr: Eksik çıktı dizini

en: Moving Anti-Features declarations to localized files:
tr: Anti-Özellik bildirimlerinin yerelleştirilmiş dosyalara taşınıyor:

en: Neither "repo_pubkey" nor "keystorepass" set in config.yml
tr: config.yml dosyasında ne "repo_pubkey" ne de "keystorepass" ayarlandı

en: No APK for package: %s
tr: Paket için APK yok: %s

en: No Android SDK found!
tr: Android SDK bulunamadı!

en: No attached devices found
tr: Bağlı aygıt bulunamadı

en: No fingerprint in URL.
tr: URL'de parmak izi yok.

en: No git submodules available
tr: Kullanılabilir git alt modülü yok

en: No gradle project could be found. Specify --subdir?
tr: Gradle projesi bulunamadı. --subdir belirtin?

en: No information found.
tr: Bilgi bulunamadı.

en: No matching tags found
tr: Eşleşen etiket bulunamadı

en: No minimum SDK version found in {0}, using default (3).
tr: {0} içinde en düşük SDK sürümü bulunamadı, öntanımlı değer kullanılıyor (3).

en: No need to specify that the app is Free Software
tr: Uygulamanın Özgür Yazılım olduğunu belirtmeye gerek yok

en: No need to specify that the app is for Android
tr: Uygulamanın Android için olduğunu belirtmeye gerek yok

en: No option set! Edit your config.yml to set at least one of these:
tr: Ayarlı seçenek yok! Sunlardan en az birini ayarlamak için config.yml dosyanızı düzenleyin:

en: No packages specified
tr: Belirtilen paket yok

en: No signed APK available for %s
tr: %s için kullanılabilir imzalanmış APK yok

en: No signed output directory - nothing to do
tr: İmzalanmış çıktı dizini yok - yapılacak işlem yok

en: No signing certificates found in {path}
tr: {path} içinde imzalama sertifikaları bulunamadı

en: No such package: %s
tr: Böyle bir paket yok: %s

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: No such versionCode {versionCode} for app {appid}
tr: Uygulama {appid} için böyle bir versionCode {versionCode} yok

en: No tags found
tr: Etiket bulunamadı

en: No unsigned directory - nothing to do
tr: İmzalanmamış dizin yok - yapılacak işlem yok

en: No version information could be found.
tr: Sürüm bilgisi bulunamadı.

en: Not a valid size definition: "{}"
tr: Geçerli bir boyut tanımı değil: "{}"

en: Nothing to do
tr: Yapılacak işlem yok

en: Nothing to do for {appid}.
tr: {appid} için yapılacak işlem yok.

en: Now set these in config.yml:
tr: Şimdi bunları config.yml içinde ayarlayın:

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: OBB file has newer versionCode({integer}) than any APK:
tr: OBB dosyasının her APK'dan daha yeni versionCode'u({integer}) var:

en: OBB filename must start with "main." or "patch.":
tr: OBB dosya adı "main." veya "patch." ile başlamalıdır:

en: OBB's packagename does not match a supported APK:
tr: OBB'ın packagename değeri desteklenen APK ile eşleşmiyor:

en: Offline machine, skipping git mirror generation until `fdroid deploy`
tr: Çevrim dışı makine, `fdroid deploy` komutuna kadar git yansı oluşturma atlanıyor

en: One of the 'github_releases' config items is missing the 'packageNames' value. skipping ...
tr: 'github_releases' yapılandırma ögelerinden birinde 'packageNames' değeri eksik. atlanıyor...

en: One of the 'github_releases' config items is missing the 'projectUrl' value. skipping ...
tr: 'github_releases' yapılandırma ögelerinden birinde 'projectUrl' değeri eksik. atlanıyor...

en: One of the 'github_releases' config items is missing the 'token' value. skipping ...
tr: 'github_releases' yapılandırma ögelerinden birinde 'token' değeri eksik. atlanıyor...

en: Only PNG and JPEG are supported for graphics, found: {path}
tr: Grafikler için yalnızca PNG ve JPEG desteklenir, bulunan: {path}

en: Only print differences with the Play Store
tr: Yalnızca Play Store ile olan farkları yazdır

en: Only process apps with auto-updates
tr: Yalnızca kendiliğinden güncellemesi olan uygulamaları işle

en: OpenCollective donation methods belong in the OpenCollective: field
tr: OpenCollective bağış yöntemleri OpenCollective: alanında olmalı

en: Options
tr: Seçenekler

en: Output JSON report to file named after APK.
tr: APK'den sonra adlandırılmış dosyaya JSON raporu yazdırın.

en: Output JSON to stdout.
tr: Standart çıkışa JSON yazdır.

en: Outputting JSON
tr: JSON yazdırılıyor

en: Overall license of the project.
tr: Projenin genel lisansı.

en: Overriding blank versionName in {apkfilename} from metadata: {version}
tr: {apkfilename} içindeki boş versionName değerine üst verideki yazılıyor: {version}

en: Package "{appid}" already exists
tr: "{appid}" paketi zaten var

en: Parsing manifest at '{path}'
tr: '{path}' konumundaki bildirim ayrıştırılıyor

en: Password required with username
tr: Kullanıcı adıyla parola gerekli

en: Path to main Android project subdirectory, if not in root.
tr: Kökte değilse, ana Android proje alt dizininin konumu.

en: Path to the Android SDK (sometimes set in ANDROID_HOME)
tr: Android SDK konumu (bazen ANDROID_HOME'da ayarlıdır)

en: Path to the git repo to use as the log
tr: Günlük olarak kullanılacak git deposunun konumu

en: Path to the keystore for the repo signing key
tr: Depo imzalama anahtarı için anahtar deposunun konumu

en: Print the secret variable to the terminal for easy copy/paste
tr: Kolay kopyala yapıştır için gizli değişkeni terminale yaz

en: Problem with ZIP file: %s, error %s
tr: ZIP dosyası ile ilgili sorun: %s, hata %s

en: Problem with xml at '{path}'
tr: '{path}' konumundaki xml ile ilgili sorun

en: Process auto-updates
tr: Kendiliğinden güncellemeleri işle

en: Processing {apkfilename}
tr: {apkfilename} işleniyor

en: Processing {appid}
tr: {appid} işleniyor

en: Produce human-readable XML/JSON for index files
tr: İndeks dosyaları için okunabilir XML/JSON üret

en: Project URL to import from.
tr: İçe aktarma için proje URL'si.

en: Punctuation should be avoided
tr: Noktalama işaretlerinden kaçınılmalı

en: Push the log to this git remote repository
tr: Günlüğü bu git uzak deposuna it

en: Pushing binary transparency log to {url}
tr: İkili şeffaflık günlüğü {url} konumuna gönderiliyor

en: Pushing to remote server failed!
tr: Uzak sunucuya gönderme başarısız oldu!

en: Pushing to {url}
tr: {url} adresine itiliyor

en: Quickly start a new repository
tr: Hızlıca yeni bir depo başlat

en: Read all the metadata files and exit
tr: Tüm üst veri dosyalarını oku ve çık

en: Reading '{config_file}'
tr: '{config_file}' okunuyor

en: Reading packageName/versionCode/versionName failed, APK invalid: '{apkfilename}'
tr: packageName/versionCode/versionName okuma başarısız, APK geçersiz: '{apkfilename}'

en: Reading packageName/versionCode/versionName failed,APK invalid: '{apkfilename}'
tr: packageName/versionCode/versionName okuma başarısız, APK geçersiz: '{apkfilename}'

en: Reading {apkfilename} from cache
tr: {apkfilename} önbellekten okunuyor

en: Refresh and cache scanner rules and signatures from the network
tr: Tarayıcı kurallarını ve imzalarını ağdan yenile ve önbelleğe al

en: Removing specified files
tr: Belirtilen dosyalar kaldırılıyor

en: Removing {path}"
tr: "{path}" kaldırılıyor

en: Rename APK files that do not match package.name_123.apk
tr: paket.adı_123.apk örüntüsüyle eşleşmeyen tüm APK dosyalarını yeniden adlandır

en: RepoTrunk update mode only makes sense in git-svn repositories
tr: RepoTrunk güncelleme modu yalnızca git-svn depolarında anlamlıdır

en: Reset and create a brand new build server, even if the existing one appears to be ok.
tr: Sıfırla ve yeni bir inşa sunucusu yarat, var olan iyi görünüyor olsa bile.

en: Resigning {apkfilename} with provided debug.keystore
tr: {apkfilename} sağlanan debug.keystore ile yeniden imzalanıyor

en: Resize all the icons exceeding the max pixel size and exit
tr: Piksel boyut sınırını aşan tüm simgeleri yeniden boyutlandır ve çık

en: Restrict output to warnings and errors
tr: Çıkışı uyarılara ve hatalara kısıtla

en: Rewrite all the metadata files
tr: Tüm üst veri dosyalarını yeniden yaz

en: Rewriting '{appid}'
tr: '{appid}' yeniden yazılıyor

en: Run on git repo that has uncommitted changes
tr: Değişiklikleri olmayan git repo üzerinde çalış

en: Run over {cibase} to find -debug.apk. and skip repo_basedir {repo_basedir}
tr: -debug.apk'yı bulmak için {cibase} üzerinden çalıştırın ve {repo_basedir} repo_basedir'i atlayın

en: Run rewritemeta to fix formatting
tr: Biçimlemeyi düzeltmek için rewritemeta çalıştır

en: Running first pass with MD5 checking disabled
tr: İlk geçiş MD5 doğrulama olmadan çalıştırılıyor

en: Running wget in {path}
tr: {path} konumunda wget çalıştırılıyor

en: SHA-256 of {url} does not match entry!
tr: {url}'nin SHA-256'sı girişle eşleşmiyor!

en: Scan the resulting APK(s) for known non-free classes.
tr: Bilinen özgür olmayan sınıflar için ortaya çıkan APK'leri tara.

en: Scan the source code of a package
tr: Bir paketin kaynak kodunu tara

en: Scanner found {count} problems in {apk}
tr: Tarayıcı {apk} içinde {count} sorun buldu

en: Scanner found {count} problems in {appid}:
tr: Tarayıcı {appid} içinde {count} sorun buldu:

en: Scanner found {count} problems in {appid}:{versionCode}:
tr: Tarayıcı {appid}:{versionCode} içinde {count} sorun buldu:

en: Scanner found {} problem | Scanner found {} problems
tr[0]: Tarayıcı {} sorun buldu
tr[1]: Tarayıcı {} sorun buldu

en: Scanning APK with dexdump for known non-free classes.
tr: Bilinen özgür olmayan sınıflar için dexdump ile APK taranıyor.

en: Set NDK {release} ({version}) up
tr: NDK {release} ({version}) kuruldu

en: Set clock to that time using:
tr: Saati o zamana şunu kullanarak ayarla:

en: Set maximum releases in repo before older ones are archived
tr: Eskileri arşivlenmeden önce depodaki en yüksek sürümleri ayarla

en: Set open file limit to {integer}
tr: Açık dosya sınırını {integer} olarak ayarla

en: Set up an app build for a nightly build repo
tr: Gecelik bir inşa deposu için bir uygulama inşası kurun

en: Setting open file limit failed:
tr: Açık dosya sınırı ayarı başarısız:

en: Setting {0} sec timeout for this build
tr: Bu inşa için {0} sn zaman aşımı ayarlanıyor

en: Sign and place packages in the repo
tr: Paketleri imzala ve depoya yerleştir

en: Sign indexes created using update --nosign
tr: update --nosign ile yaratılan indeksleri imzala

en: Skip scanning the source code for binaries and other problems
tr: Kaynak kodu, çalıştırılabilir dosyalar ve diğer sorunlar için taramayı atla

en: Skipping '{apkfilename}' with invalid signature!
tr: Geçersiz imzalı '{apkfilename}' atlanıyor!

en: Skipping GitLab Pages mirror because the repo is too large (>%.2fGB)!
tr: Depo çok büyük olduğundan (>%.2fGB) GitLab Sayfaları yansısı atlanıyor!

en: Skipping index generation for {appid}
tr: {appid} için indeks üretimi atlanıyor

en: Skipping {apkfilename} with invalid signature!
tr: Geçersiz imzalı {apkfilename} atlanıyor!

en: Skipping {appid}: disabled
tr: {appid} atlanıyor: devre dışı

en: Specify a local folder to sync the repo to
tr: Deponun eşleneceği yerel bir klasör belirtin

en: Specify an identity file to provide to SSH for rsyncing
tr: Rsync için SSH'a sağlanacak bir kimlik dosyası belirtin

en: Specify which debug keystore file to use.
tr: Kullanılacak hata ayıklama anahtar deposu dosyasını belirtin.

en: Spew out even more information than normal
tr: Olağandan daha da çok bilgi çıkart

en: Stripping mystery signature from {apkfilename}
tr: Gizemli imza {apkfilename} dosyasından kaldırılıyor

en: Summary '%s' is just the app's name
tr: Özet '%s' yalnızca uygulamanın adı

en: Summary of length {length} is over the {limit} char limit
tr: {length} uzunluğundaki özet, {limit} karakter sınırının üstünde

en: System clock is older than date in {path}!
tr: Sistem saati {path} konumundaki tarihten daha eski!

en: Tags update mode only works for git, hg, bzr and git-svn repositories currently
tr: Etiket güncelleme modu şu anda yalnızca git, hg, bzr ve git-svn depoları için çalışıyor

en: Tags update mode used in git-svn, but the repo was not set up with tags
tr: git-svn'de etiket güncelleme modu kullanıldı, ancak depo etiketlerle ayarlanmadı

en: Test mode - put output in the tmp directory only, and always build, even if the output already exists.
tr: Sınama kipi - çıkışı sadece tmp dizinine koy, ve her zaman inşa et, çıkış zaten var olsa bile.

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: The OBB version code must come after "{name}.":
tr: OBB sürüm kodu "{name}." adından sonra gelmelidir:

en: The base URL for the repo to log (default: https://f-droid.org)
tr: Günlüğe kaydedilecek depo için temel URL (öntanımlı olarak: https://f-droid.org)

en: The directory to write the mirror to
tr: Yansımanın yazılacağı dizin

en: The file to be included in the repo (path or glob)
tr: Repo'ya dahil edilecek dosya (yol veya glob)

en: The repository's fingerprint does not match.
tr: Deponun parmak izi eşleşmiyor.

en: The root dir for local_copy_dir "{path}" does not exist!
tr: local_copy_dir "{path}" için kök dizini yok!

en: There is a keyalias collision - publishing halted
tr: Bir keyalias çakışması var - yayımlama durdu

en: These are the apps that have been archived from the main repo.
tr: Bunlar ana depodan arşivlenmiş uygulamalardır.

en: This command should never be used to mirror f-droid.org! A full copy requires more than 600GB.
tr: Bu komut asla f-droid.org'u yansıtmak için kullanılmamalıdır! Tam bir kopya 600GB'tan çok yer gerektirir.

en: This is a repository of apps to be used with F-Droid. Applications in this repository are either official binaries built by the original application developers, or are binaries built from source by the admin of f-droid.org using the tools on https://gitlab.com/fdroid.
tr: Bu, F-Droid ile kullanılacak uygulamaların bir deposudur. Bu depodaki uygulamalar ya gerçek uygulama geliştiricileri tarafından oluşturulan resmi ikili dosyalardır ya da https://gitlab.com/fdroid adresindeki araçlar kullanılarak f-droid.org yöneticisi tarafından kaynaktan oluşturulan ikili dosyalardır.

en: This repo already has local metadata: %s
tr: Bu deponun zaten yerel üst verisi var: %s

en: To complete the setup, add your APKs to "%s"
    then run "fdroid update -c; fdroid update".  You might also want to edit
    "config.yml" to set the URL, repo name, and more.  You should also set up
    a signing key (a temporary one might have been automatically generated).
    
    For more info: https://f-droid.org/docs/Setup_an_F-Droid_App_Repo
    and https://f-droid.org/docs/Signing_Process
tr: Kurulumu tamamlamak için APK'larınızı "%s" içine
    ekleyin ve ardından "fdroid update -c; fdroid update" komutunu çalıştırın.  URL'yi, depo
    adını ve daha fazlasını ayarlamak için "config.yml" dosyasını da düzenlemek isteyebilirsiniz.
    Ayrıca bir imzalama anahtarı da ayarlamalısınız (geçici bir anahtar otomatik olarak oluşturulmuş olabilir).
    
    Daha fazla bilgi için: https://f-droid.org/docs/Setup_an_F-Droid_App_Repo
    ve https://f-droid.org/docs/Signing_Process

en: To use awsbucket, awssecretkey and awsaccesskeyid must also be set in config.yml!
tr: Awsbucket kullanmak için, awssecretkey ve awsaccesskeyid de config.yml içinde ayarlanmalı!

en: To use rclone, rclone_config and awsbucket must be set in config.yml!
tr: rclone kullanmak için, rclone_config ve awsbucket config.yml içinde ayarlanmalı!

en: URL must start with https:// or http://
tr: URL https:// veya http:// ile başlamalı

en: URL shorteners should not be used
tr: URL kısaltıcılar kullanılmamalı

en: URL {url} in Description: {error}
tr: Açıklamada URL {url}: {error}

en: Unexpected license tag "{}"! Only use FSF or OSI approved tags from https://spdx.org/license-list
tr: Beklenmeyen lisans etiketi "{}"! Yalnızca https://spdx.org/license-list adresindeki FSF veya OSI onaylı etiketleri kullanın

en: Unexpected license tag "{}"! Only use license tags configured in your config file
tr: Beklenmeyen lisans etiketi "{}"! Yalnızca yapılandırma dosyanızda yapılandırılan lisans etiketlerini kullanın

en: Unexpected symlink target: {link} -> {target}
tr: Beklenmeyen sembolik bağlantı hedefi: {link} -> {target}

en: Unknown entry {key} in {configname}
tr: {configname} içinde bilinmeyen girdi {key}

en: Unknown exception found!
tr: Bilinmeyen istisna bulundu!

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: Unknown file '{filename}' in build '{versionName}'
tr: İnşa '{versionName}' içinde bilinmeyen dosya '{filename}'

en: Unknown metadata format: %s
tr: Bilinmeyen üst veri biçimi: %s

en: Unknown metadata format: {path} (use: *.yml)
tr: Bilinmeyen üst veri biçimi: {path} (şunu kullanın: *.yml)

en: Unknown version of aapt, might cause problems:
tr: aapt'nin bilinmeyen sürümü, soruna neden olabilir:

en: Unnecessary leading space
tr: Gereksiz ön boşluk

en: Unnecessary trailing space
tr: Gereksiz son boşluk

en: Unrecognised app field '{fieldname}' in '{path}'
tr: '{path}'deki tanınmayan uygulama alanı '{fieldname}'

en: Unrecognised build flag '{build_flag}' in '{path}'
tr: '{path}'de tanınmayan yapı bayrağı '{build_flag}'

en: Unsupported file type "{extension}" for repo graphic
tr: Depo grafiği için desteklenmeyen dosya türü "{extension}"

en: Unsupported graphics file found: {path}
tr: Desteklenmeyen grafik dosyası bulundu: {path}

en: Unused extlib at %s
tr: %s konumunda kullanılmayan extlib

en: Unused file at %s
tr: %s konumunda kullanılmayan dosya

en: Unused scandelete path: %s
tr: Kullanılmayan scandelete yolu: %s

en: Unused scanignore path: %s
tr: Kullanılmayan scanignore yolu: %s

en: Unzipping to %s
tr: %s konumuna çıkarılıyor

en: Update repo information for new packages
tr: Yeni paketler için depo bilgisini güncelle

en: Update the binary transparency log for a URL
tr: Bir URL için çalıştırılabilir şeffaflık günlüğünü güncelle

en: UpdateCheckData has invalid URL: {url}
tr: UpdateCheckData geçersiz URL'ye sahip: {url}

en: UpdateCheckData must match the version code as integer (\d or [0-9]): {codeex}
tr: UpdateCheckData tam sayı olarak sürüm koduyla eşleşmelidir (\d veya [0-9]): {codeex}

en: UpdateCheckData must use HTTPS URL: {url}
tr: UpdateCheckData, HTTPS URL'sini kullanmalıdır: {url}

en: UpdateCheckData not a valid URL: {url}
tr: UpdateCheckData geçerli bir URL değil: {url}

en: UpdateCheckMode is set but it looks like checkupdates hasn't been run yet.
tr: UpdateCheckMode ayarlı ancak checkupdates henüz çalıştırılmamış gibi görünüyor.

note: Translators: https://developer.android.com/studio/build/application-id
en: UpdateCheckMode is set but it looks likecheckupdates hasn't been run yet
tr: UpdateCheckMode ayarlı ancak checkupdates henüz çalıştırılmamış gibi görünüyor

en: UpdateCheckName is set to the known application ID, it can be removed
tr: UpdateCheckName bilinen uygulama kimliğine ayarlı - kaldırılabilir

en: Uploading {apkfilename} to androidobservatory.org
tr: {apkfilename}, androidobservatory.org'a yükleniyor

en: Uploading {apkfilename} to virustotal
tr: {apkfilename} virustotal'e yükleniyor

en: Usage
tr: Kullanım

en: Usage: %s
tr: Kullanım: %s

en: Use /HEAD instead of /master or /main to point at a file in the default branch
tr: Öntanımlı daldaki bir dosyaya işaret etmek için /master veya /main yerine /HEAD kullanın

en: Use /HEAD instead of /master to point at a file in the default branch
tr: Öntanımlı daldaki bir dosyaya işaret etmek için /master yerine /HEAD kullanın

en: Use `fdroid update -c` to create it.
tr: Onu oluşturmak için `fdroid update -c` kullanın.

en: Use build server
tr: İnşa sunucusu kullan

en: Use date from APK instead of current time for newly added APKs
tr: Yeni eklenen APKlar için o anki zaman yerine APK'daki tarihi kullan

en: Using "{path}" for configuring s3cmd.
tr: s3cmd yapılandırması için "{path}" kullanılıyor.

en: Using "{path}" for syncing with remote storage.
tr: Uzak depolama ile eşitlemek için "{path}" kullanılıyor.

en: Using APK Signature v2
tr: APK İmza v2 kullanılıyor

en: Using APK Signature v3
tr: APK İmza v3 kullanılıyor

en: Using JAR Signature
tr: JAR İmza kullanılıyor

en: Using Java's jarsigner, not recommended for verifying APKs! Use apksigner
tr: Java'nın jarsigner'ı kullanılıyor, APK'ları doğrulamak için önerilmez! apksigner'ı kullanın

en: Using androguard from "{path}"
tr: "{path}" adresinden androguard'ı kullanıyor

en: Using blank dictionary instead of contents of {path}!
tr: {path} içeriği yerine boş sözlük kullanılıyor!

en: Using existing keystore "{path}"
tr: Var olan anahtar deposu "{path}" kullanılıyor

en: Using rclone to sync with: {url}
tr: {url} ile eşitleme için rclone kullanılıyor

en: Using s3cmd to sync with: {url}
tr: {url} ile eşitleme için s3cmd kullanılıyor

en: Valid commands are:
tr: Geçerli komutlar:

en: Verify against locally cached copy rather than redownloading.
tr: Yeniden yükleme yerine yerel olarak önbelleğe alınmış kopyaya karşı doğrulayın.

en: Verify the integrity of downloaded packages
tr: İndirilen paketlerin bütünlüğünü doğrula

en: Verifying index signature:
tr: İndeks imzası doğrulanıyor:

en: VirusTotal API key cannot upload files larger than 32MB, use {url} to upload {path}.
tr: VirusTotal API anahtarı 32MB'den büyük dosyaları yükleyemiyor, {path} yüklemek için {url} kullanın.

en: Warn about possible metadata errors
tr: Olası üst veri hataları hakkında uyar

en: When configured for signed indexes, create only unsigned indexes at this stage
tr: İmzalı indeksler için yapılandırıldığında, bu aşamada sadece imzasız indeksleri yarat

en: When linting the entire repository yamllint is disabled by default. This option forces yamllint regardless.
tr: Tüm depo denetlenirken yamllint öntanımlı olarak devre dışı bırakılır. Bu seçenek, yamllint kullanımını ne olursa olsun zorlar.

en: When signing or verifying fails, exit with an error code.
tr: İmzalama veya doğrulama başarısız olduğunda, bir hata koduyla çık.

en: X.509 'Distinguished Name' used when generating keys
tr: Anahtarlar üretilirken X.509 'Distinguished Name' kullanılır

en: You can use ANDROID_HOME to set the path to your SDK, i.e.:
tr: SDK'nızın konumunu ayarlamak için ANDROID_HOME'u kullanabilirsiniz:

en: ZIP file archive
tr: ZIP dosya arşivi

en: adding IdentityFile to {path}
tr: IdentityFile {path} konumuna ekleniyor

en: adding to {name}: {path}
tr: {name} adına ekleniyor: {path}

en: ambiguous option: %(option)s could match %(matches)s
tr: belirsiz şeçenek: %(option)s ile %(matches)s eşleşebilir

en: ambiguous option: %s (%s?)
tr: belirsiz şeçenek: %s (%s?)

en: apksigner not found! Cannot sign or verify modern APKs
tr: apksigner bulunamadı! Modern APK'lar imzalanamıyor veya doğrulanamıyor

en: apksigner not found, it's required for signing!
tr: apksigner bulunamadı, imzalamak için gereklidir!

en: application ID of file to operate on
tr: üzerinde işlem yapılacak dosyanın uygulama kimliği

en: application ID with optional versionCode in the form APPID[:VERCODE]
tr: UYGULAMA_KİMLİĞİ[:SÜRÜM_KODU] biçiminde isteğe bağlı versionCode ile uygulama kimliği

en: archive_url needs to end with /archive
tr: archive_url'nin /archive ile bitmesi gerekiyor

en: argument "-" with mode %r
tr: %r kipiyle "-" argümanı

en: argument %(argument_name)s: %(message)s
tr: argüman %(argument_name)s: %(message)s

en: attempting bare SSH connection to test deploy key:
tr: Dağıtım anahtarını sınamak için çıplak SSH bağlantısı deneniyor:

en: can not parse scrlib spec (not a string): '{}'
tr: scrlib belirtimi ayrıştırılamıyor (bir dizge değil): '{}'

en: can't open '%(filename)s': %(error)s
tr: '%(filename)s' açılamıyor: %(error)s

en: can't open non-https url: '{};
tr: https olmayan url açılamıyor: '{};

en: cannot find required srclibs: "{path}"
tr: gerekli srclibs bulunamıyor: "{path}"

en: cannot have multiple subparser arguments
tr: birden çok alt-ayrıştırıcı argümanı verilemez

en: cannot merge actions - two groups are named %r
tr: eylemler birleştirilemiyor - %r adlı iki grup

en: cannot publish update, did you set the deploy key?
tr: güncelleme yayımlanamıyor, dağıtım anahtarını ayarladınız mı?

en: cloning {url}
tr: {url} klonlanıyor

en: commands from plugin modules:
tr: eklenti modüllerinden komutlar:

en: complex
tr: karmaşık

en: conflicting option string: %s | conflicting option strings: %s
tr[0]: çakışan seçenek satırı: %s
tr[1]: çakışan seçenek satırları: %s

en: conflicting subparser alias: %s
tr: çakışan alt ayrıştırıcı takma adı: %s

en: conflicting subparser: %s
tr: çakışan alt ayrıştırıcı: %s

en: could not parse '{path}'
tr: '{path}' ayrıştırılamadı

en: could not parse srclib spec (no name specified): '{}'
tr: srclib belirtimi ayrıştırılamadı (ad belirtilmedi): '{}'

en: could not parse srclib spec (no ref specified): '{}'
tr: srclib belirtimi ayrıştırılamadı (referans belirtilmedi): '{}'

en: could not parse srclib spec (too many '@' signs): '{}'
tr: srclib belirtimi ayrıştırılamadı (çok fazla '@' işareti): '{}'

en: created {path}
tr: {path} oluşturuldu

en: current version is newer: old vercode={old}, new vercode={new}
tr: şu anki sürüm daha yeni: eski sürüm kodu={old}, yeni sürüm kodu={new}

en: deleting: repo/{apkfilename}
tr: siliniyor: repo/{apkfilename}

en: dependency file without lock
tr: kilitsiz bağımlılık dosyası

en: deployed process log {path} to {dest}
tr: {path} işlem günlüğü {dest}'e dağıtıldı

en: dest= is required for options like %r
tr: dest= %r gibi seçenekler için gerekli

en: downloading '{}'
tr: '{}' indiriliyor

en: downloading scanner signatures from '{}' failed
tr: '{}' tarayıcı imzalarının indirilmesi başarısız oldu

en: executable binary, possibly code
tr: çalıştırılabilir ikili dosya, muhtemelen kod

en: expected %s argument | expected %s arguments
tr[0]: beklenen %s argümandı
tr[1]: beklenen %s argümandı

en: expected at least one argument
tr: beklenen en az bir argümandı

en: expected at most one argument
tr: beklenen en çok bir argümandı

en: expected one argument
tr: beklenen bir argümandı

en: fdroid [<command>] [-h|--help|--version|<args>]
tr: fdroid [<komut>] [-h|--help|--version|<argümanlar>]

en: fetch the latest version of signatures from the web
tr: imzaların en son sürümünü internetten al

en: floating-point
tr: kayan nokta

en: force metadata errors (default) to be warnings, or to be ignored.
tr: üst veri hatalarının (öntanımlı) uyarı olmasını veya yok sayılmasını zorunlu kıl.

en: git svn clone failed
tr: git svn clone başarısız

en: gzip file archive
tr: gzip dosya arşivi

en: ignored explicit argument %r
tr: açık argüman %r yok sayıldı

en: index-v1 must have a signature, use `fdroid signindex` to create it!
tr: index-v1 bir imzaya sahip olmalı, oluşturmak için `fdroid signindex` kullanın!

en: index-v2 must have a signature, use `fdroid signindex` to create it!
tr: index-v2 bir imzaya sahip olmalı, oluşturmak için `fdroid signindex` kullanın!

en: integer
tr: tamsayı

en: invalid %(type)s value: %(value)r
tr: geçersiz %(type)s değeri: %(value)r

en: invalid choice: %(value)r (choose from %(choices)s)
tr: geçersiz seçim: %(value)r (%(choices)s içinden seçin)

en: invalid conflict_resolution value: %r
tr: geçersiz conflict_resolution değeri: %r

en: invalid option string %(option)r: must start with a character %(prefix_chars)r
tr: geçersiz seçenek satırı %(option)r: %(prefix_chars)r karakteri ile başlamalı

en: ipfs_cid not found, skipping CIDv1 generation
tr: ipfs_cid bulunamadı, CIDv1 oluşturma atlanıyor

en: latest build recipe is newer: old vercode={old}, new vercode={new}
tr: en son yapı tarifi daha yeni: eski sürüm kodu={old}, yeni sürüm kodu={new}

en: local_copy_dir does not end with "fdroid", perhaps you meant: "{path}"
tr: local_copy_dir "fdroid" ile sonlanmıyor, belki de "{path}" demek istediniz

en: local_copy_dir must be an absolute path!
tr: local_copy_dir mutlak bir yol olmalı!

en: local_copy_dir must be directory, not a file!
tr: local_copy_dir bir dizin olmalı, dosya değil!

en: mirror '%s' does not end with 'fdroid'!
tr: Yansıma '%s' 'fdroid' ile bitmiyor!

en: mirrors set twice, in config.yml and {path}!
tr: yansı iki defa ayarlandı, config.yml ve {path} içinde!

en: mutually exclusive arguments must be optional
tr: birbirinden bağımsız argümanlar isteğe bağlı olmalıdır

en: next {name} cache update due in {time}
tr: sonraki {name} önbellek güncellemesi {time} içinde

en: no "icon" in {appid}
tr: {appid} içinde simge yok

en: no APK supplied
tr: APK sağlanmadı

en: no such option: %s
tr: böyle bir şeçenek yok: %s

en: no version info found!
tr: Sürüm bilgisi bulunamadı!

en: no version information found
tr: sürüm bilgisi bulunamadı

en: not allowed with argument %s
tr: argüman %s ile izin verilmez

en: one of the arguments %s is required
tr: %s argümanlarından biri gerekli

en: only accepts strings, lists, and tuples
tr: yalnızca dizgileri, listeleri ve demetleri (tuple) kabul eder

en: option %s: If you really want to install all the signed apps, use --all
tr: seçenek %s: Tüm imzalı uygulamaları gerçekten kurmak istiyorsanız, --all kullanın

en: option %s: invalid %s value: %r
tr: seçenek %s: geçersiz %s değeri: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
tr: seçenek %s: geçersiz seçim: %r (%s içinden seçin)

en: option -%s not recognized
tr: -%s seçeneği tanınmıyor

en: option -%s requires argument
tr: -%s seçeneği argüman gerektirir

en: option --%s must not have an argument
tr: --%s seçeneğinin argümanı olmamalı

en: option --%s not a unique prefix
tr: --%s seçeneği tekil ön ek değil

en: option --%s not recognized
tr: --%s seçeneği tanınmıyor

en: option --%s requires argument
tr: --%s seçeneği argüman gerektirir

en: optional arguments
tr: isteğe bağlı argümanlar

en: options
tr: seçenekler

en: overwriting existing {path}
tr: var olan {path} üzerine yazılıyor

en: positional arguments
tr: konumsal argümanlar

en: process log deploy {path} to {dest} failed!
tr: {path} işlem günlüğünü {dest}'e dağıtma başarısız oldu!

en: reference binary missing signature
tr: referans ikili eksik imza

en: refuse downloading via insecure HTTP connection (use HTTPS or specify --no-https-check): {apkfilename}
tr: güvensiz HTTP bağlantısı ile indirmeyi reddet (HTTPS kullanın veya --no-https-check belirtin): {apkfilename}

en: repo_icon "repo/icons/%s" does not exist, generating placeholder.
tr: repo_icon "repo/icons/%s" yok, yer tutucu oluşturuyor.

en: repo_url needs to end with /repo
tr: repo_url'nin /repo ile bitmesi gerekiyor

en: rsync is missing or broken: {error}
tr: rsync eksik veya bozuk: {error}

en: ruamel.yaml not installed, can not write metadata.
tr: ruamel.yaml kurulu değil, üst veriler yazılamıyor.

en: s3cmd sync indexes {path} to {url} and delete
tr: s3cmd sync {path} konumunu {url} adresine indeksler ve siler

en: s3cmd syncs indexes from {path} to {url} and deletes removed
tr: s3cmd {path} ile {url} arasındaki dizinleri indeksler ve kaldırılanları siler

en: scanner cache is malformed! You can clear it with: '{clear}'
tr: tarayıcı önbelleği bozuk! Şu şekilde temizleyebilirsiniz: '{clear}'

en: serverwebroot: path does not end with "fdroid", perhaps you meant one of these:
tr: serverwebroot: yol "fdroid" ile sonlanmıyor, belki de bunlardan birini demek istediniz:

en: shared library
tr: paylaşımlı kütüphane

en: show program's version number and exit
tr: programın sürüm numarasını göster ve çık

en: show this help message and exit
tr: bu yardım yazısını göster ve çık

en: signed APK, either a file-path or HTTPS URL.
tr: imzalanmış APK ya bir dosya konumu ya da bir HTTPS URL.

en: skip deploying full build logs: log content is empty
tr: tam yapı günlüklerini dağıtmayı atla: günlük içeriği boş

en: skip deploying full build logs: not enabled in config
tr: tam yapı günlüklerini dağıtmayı atla: yapılandırmada etkin değil

en: skipping source tarball: {path}
tr: kaynak tarball'ı atlanıyor: {path}

en: srclibs missing name and/or @
tr: srclibs'de ad ve/veya @ eksik

en: static library
tr: statik kütüphane

en: supplied reference binary has allowed signer {signer}
tr: sağlanan referans ikilisi {signer} imzalayana izin verdi

en: the following arguments are required: %s
tr: şu argümanlar gerekli: %s

en: unexpected option string: %s
tr: beklenmeyen seçenek satırı: %s

en: unknown parser %(parser_name)r (choices: %(choices)s)
tr: bilinmeyen ayrıştırıcı %(parser_name)r (seçenekler: %(choices)s)

en: unrecognized arguments: %s
tr: tanınmayan argümanlar: %s

en: unsafe permissions on '{config_file}' (should be 0600)!
tr: '{config_file}' üzerinde güvenli olmayan izinler (0600 olmalı)!

en: usage:
tr: kullanım:

en: using Apache libcloud to sync with {url}
tr: {url} ile eşitleme için Apache libcloud kullanılıyor

en: virustotal.com is rate limiting, waiting to retry...
tr: virustotal.com hızı sınırlıyor, yeniden deneme bekleniyor...

en: {0} app, {1} key aliases | {0} apps, {1} key aliases
tr[0]: {0} uygulama, {1} anahtar adı
tr[1]: {0} uygulama, {1} anahtar adı

en: {apkfilename} ({appid}) has no metadata!
tr: {apkfilename}{appid} üst verisi yok!

en: {apkfilename} has multiple {name} files, looks like Master Key exploit!
tr: {apkfilename} içinde birden çok {name} dosyası var, Master Key istisamarı gibi görünüyor!

en: {apkfilename}'s AndroidManifest.xml has a bad date:
tr: {apkfilename} içindeki AndroidManifest.xml tarihi bozuk:

en: {appid} does not have a name! Using application ID instead.
tr: {appid} bir ada sahip değil! Bunun yerine uygulama kimliği kullanılıyor.

en: {appid} from {path} is not a valid Android application ID!
tr: {path}'den {appid} geçerli bir Android uygulama kimliği değil!

en: {appid} from {path} is not a valid Java Package Name!
tr: {path}'den {appid} geçerli bir Java Paket Adı değil!

en: {appid} has both APKs and files: {files}
tr: {appid} hem APK hem de dosyalara sahip: {files}

en: {appid} is missing {name}
tr: {appid} içinde {name} eksik

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vname
en: {appid}: Unknown extlib {path} in build '{versionName}'
tr: {appid}: İnşa '{versionName}' içinde bilinmeyen extlib {path}

en: {appid}: no builds specified, running on current source state
tr: {appid}: belirtilen inşa yok, şu anki kaynak durumu üstünden çalıştırılıyor

en: {appid}: {field} must be a '{type}', but it is a '{fieldtype}!'
tr: {appid}: {field} bir '{type}' olmalı, fakat o bir '{fieldtype}!'

en: {appid}: {field} must be a '{type}', but it is a '{fieldtype}'!
tr: {appid}: {field} bir '{type}' olmalı, fakat o bir '{fieldtype}'!

en: {build_flag} must be an integer, found: {value}
tr: {build_flag} bir tam sayı olmalıdır, bulunan: {value}

en: {build_flag} must be list or string, found: {value}
tr: {build_flag} liste veya dize olmalıdır, bulunan: {value}

en: {file} is blank or corrupt!
tr: {file} boş veya bozuk!

en: {name} "{section}/icons/{path}" does not exist! Check "config.yml".
tr: {name} "{section}/icons/{path}" yok! config.yml içinde düzeltin.

en: {oldfile} is deprecated, use {newfile}
tr: {oldfile} kullanımdan kaldırıldı, {newfile} kullanın

en: {path} already exists, ignoring import results!
tr: {path} zaten var, içe aktarma sonuçları yok sayılıyor!

en: {path} does not exist!  Create it by running:
tr: {path} yok!  Şunu çalıştırarak oluşturun:

en: {path} has bad file signature "{pattern}", possible Janus exploit!
tr: {path} konumunun bozuk imzası "{pattern}" var, olası Janus istismarı!

en: {path} has been flagged by virustotal {count} times:
tr: {path} virustotal tarafından {count} defa işaretlendi:

en: {path} is not "key: value" dict, but a {datatype}!
tr: {path} "anahtar: değer" sözlüğü değil, ancak {datatype}!

en: {path} is not a standard config file!
tr: {path} standart bir yapılandırma dosyası değil!

en: {path} is not list, but a {datatype}!
tr: {path} liste değil, ancak {datatype}!

en: {path} is not {expected_type}, but a {datatype}!
tr: {path} {expected_type} değil, ancak {datatype}!

en: {path} is zero size!
tr: {path} boyutu sıfır!

en: {path} more than 200MB, manually upload: {url}
tr: {path} 200MB'den fazla, elle yükleyin: {url}

en: {path}: "{code}" is not a valid ISO_3166-1 alpha-2 country code!
tr: {path}: "{code}" geçerli bir ISO_3166-1 alpha-2 ülke kodu değil!

en: {url} does not end with "fdroid", check the URL path!
tr: {url} "fdroid" ile bitmiyor, URL konumunu doğrulayın!

en: {url} does not start with "http"!
tr: {url} "http" ile başlamıyor!

en: {} build failed | {} builds failed
tr[0]: {} inşa başarısız
tr[1]: {} inşa başarısız

en: {} build succeeded | {} builds succeeded
tr[0]: {} inşa başarılı
tr[1]: {} inşa başarılı
