FeedReader - en to pl translation catalogue (206 entries)

en: FeedReader Autostart
pl: Auto-uruchamianie FeedReader

en: RSS Client
pl: Klient RSS

en: Categories=Network;Feed;
pl: Kategorie=Network;Feed;

en: RSS client for various webservices
pl: Klient RSS dla różnych serwisów webowych

en: FeedReader is a program designed to complement an already existing web-based RSS reader account.
pl: FeedReader jest programem zaprojektowanym by uzupełnić już istniejące internetowe konta czytników RSS.

en: Currently supported services:
pl: Aktualnie wspierane serwisy:

en: Read feeds from web services
pl: Czytaj artykuły z serwisów internetowych

en: About FeedReader
pl: O FeedReaderze

note: http auth stuff ----------------------------------------------------
en: Username:
pl: Nazwa Użytkownika:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Please log in to FeedHQ and enjoy using FeedReader
pl: Zaloguj się do FeedHQ i ciesz się użytkowaniem FeedReader

en: Login
pl: Zaloguj

en: Please log in to Feedbin to enjoy using FeedReader
pl: Zaloguj się na Feedbin i ciesz się użytkowaniem FeedReader

en: HTTP Authorization
pl: Autoryzacja HTTP

en: Please log in to your freshRSS server and enjoy using FeedReader
pl: Zaloguj się na swój serwer freshRSS i ciesz się użytkowaniem FeedReader

en: Done
pl: Zrobione

en: Adding Feeds
pl: Dodawanie Kanałów

note: Logger.info("Got content: " + item.description); Logger.info("Converted to: " + item.description);
en: Nothing to read here.
pl: Nie ma nic do przeczytania.

en: Please log in to the Old Reader and enjoy using FeedReader
pl: Zaloguj się na swój serwer Old Reader i ciesz się użytkowaniem FeedReader

note: ---------------------------------------------------------------------
en: Please log in to your Nextcloud News instance and enjoy using FeedReader
pl: Zaloguj się na swój serwer NextCloud i ciesz się użytkowaniem FeedReader

en: Invalid URL
pl: Niepoprawny adres URL

en: URL content is HTML, no feeds available
pl: Zawartość adresu URL jest HTML'em; brak dostępnych zródeł.

en: URL content is HTML which contains multiple feeds.
pl: Zawartość adresu URL jest HTML'em, który zawiera więcej niż jedno źródło.

en: Couldn't download the URL content.
pl: Nie można pobrać zawartości adresu URL.

en: The content is invalid XML.
pl: Zawartość nie jest prawidłowym kodem XML.

en: Error reaching tt-rss
pl: Błąd pochodzący z tt-rss

en: Please log in to your Tiny Tiny RSS server and enjoy using FeedReader
pl: Zaloguj się na swój serwer Tiny Tiny RSS i ciesz się użytkowaniem FeedReader

en: Open in Browser
pl: Otwórz w przeglądarce

en: Hey,
    
    Check out this interesting article I used FeedReader to read: $URL
pl: Hej,
    
    Sprawdź ten ciekawy artykuł, który przeczytałem przy pomocy FeedReadera: $URL

en: To:
pl: Do:

en: Send
pl: Wyślij

en: Write Email
pl: Napisz Email

en: Username or Password incorrect
pl: Nazwa użytkownika lub Hasło są niepoprawne

en: waiting
pl: czekaj

en: Hey, check out this interesting article I used FeedReader to read
pl: Hej, sprawdź ten interesujący artykuł, który przeczytałem przy pomocy FeedReadera

en: Send Telegram
pl: Wyślij Telegram

note: no login, so change the labels
en: Add
pl: Dodaj

en: Remove
pl: Usuń

en: Info: Telegram would need to be installed for this plugin to work.
pl: Info: Telegram powinien być zainstalowany dla tej wtyczki by działać.

en: Hey,
    
    Check out this interesting article I just read: $URL
pl: Hej,
    
    Sprawdź ten interesujący artykuł, który właśnie przeczytałem: $URL

en: Limit:
pl: Ograniczenie:

en: Tweet to Followers
pl: Tweet do obserwujących

en: URL:
pl: Adres:

en: Client ID:
pl: Klient ID:

en: Client Secret:
pl: Klient Secret:

en: Please fill in the URL.
pl: Proszę wypełnić adres URL.

en: URL seems to not be valid.
pl: Adres URL wygląda na uszkodzony.

en: Please fill in the clientID.
pl: Proszę wypełnić clientID.

en: Please fill in the clientSecret.
pl: Proszę wypełnić clientSecret.

en: Please fill in the password.
pl: Wpisz hasło.

en: Please fill in the username.
pl: Wpisz nazwę użytkownika.

en: Something went wrong.
pl: Coś poszło nie tak.

en: Getting feeds and categories
pl: Pobieranie artykułów i kategorii

en: Getting articles
pl: Pobieranie artykułów

note: get marked articles
en: Getting starred articles
pl: Wczytywanie artykułów oznaczonych gwiazdką

note: get articles for each tag
en: Getting tagged articles
pl: Wczytywanie otagowanych artykułów

note: get unread articles
en: Getting unread articles
pl: Wczytywanie nieprzeczytanych artykułów

en: Desktop Client for various RSS Services
pl: Klient serwisów RSS

en: About
pl: O programie

en: Settings
pl: Preferencje

en: Change Account
pl: Zmienić konto?

en: Quit
pl: Zakończ

en: Report a Bug
pl: Zgłoś błąd

en: Bounties
pl: Łowcy nagród

en: Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Unknown tag
pl: Niesklasyfikowany tag

en: Uncategorized
pl: Nieskategoryzowane

en: Yesterday
pl: Wczorajsze

en: New articles
pl: Nowe artykuły

en: There is 1 new article (%u unread)
pl: Przyszedł 1 nowy artykuł (%u 1 nieprzeczytany)

en: There are %u new articles (%u unread)
pl: Przyszło %u 1 nowych artykułów (%u 2 nieprzeczytanych)

en: Logout
pl: Wyloguj

en: No Preview Available
pl: Podgląd nie dostępny

en: No Text available for this article :(
pl: Tekst nie dostępny dla tego artykułu :(

en: posted by: %s,
pl: opublikowane przez: %s,

en: Cancel
pl: Zamknij

en: Save
pl: Zapisz

en: Category:
pl: Kategoria:

en: OPML File:
pl: Plik OPML:

en: Select OPML File
pl: Wybierz plik OPML

en: Import
pl: Zaimportuj

en: Add feed
pl: Dodaj kanał

en: Import OPML
pl: Zaimportuj OPML

en: Sync is in progress. Articles should appear any second.
pl: Synchronizacja. Artykuły pojawią się lada moment.

en: scroll up
pl: przewiń do góry

en: No Articles
pl: Brak artykułów

en: No unread articles
pl: Brak nieprzeczytanych artykułów

en: No starred articles
pl: Brak artykułów oznaczonych gwiazdką

en: No articles
pl: Brak artykułów

en: No Article selected.
pl: Nie wybrano artykułu.

en: WebKit has crashed
pl: WebKit uległ awarii

en: Save image as
pl: Zapisz obraz jako

en: Tag article
pl: Oznacz artykuł

en: Print article
pl: Wydrukuj artykuł

en: Share article
pl: Udostępnij artykuł

en: Category "%s" removed
pl: Kategoria "%s" usunięta

en: Mark as read
pl: Odznacz jako przeczytane

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Remove (with Feeds)
pl: Usuń (z kanałami)

en: rename
pl: zmień nazwę

en: add
pl: dodaj

en: All
pl: Wszystko

en: Show all articles
pl: Pokaż wszystkie artykuły

en: Unread
pl: Nieprzeczytane

en: Show only unread articles
pl: Pokaż tylko nieprzeczytane artykuły

en: Starred
pl: Ulubione

en: Show only starred articles
pl: Pokaż tylko ulubione artykuły

en: Update feeds
pl: Aktualizuj kanały

en: Search Articles
pl: Przeszukaj Artykuły

en: Read article fullscreen
pl: Pełny ekran

en: All Articles
pl: Wszystkie Artykuły

en: Tags
pl: Tagi

en: Categories
pl: Kategorie

en: Feeds
pl: Kanały

en: New Tag
pl: Nowy Tag

en: New Category
pl: Nowa Kategoria

en: Remove feed
pl: Usuń feed

en: Copy URL
pl: Kopiuj adres URL

en: Remove only from %s
pl: Usuń tylko z %s

en: Feed removed: %s
pl: Kanał "%s" został usunięty

en: Leave fullscreen mode
pl: Opuść tryb pełnoekranowy

en: Where are your feeds?
pl: Gdzie są twoje kanały?

en: Please select the RSS service you are using and log in to get going.
pl: Proszę wybierz serwis RSS którego używasz i zaloguj się by rozpocząć.

en: Ignore all TLS errors from now on
pl: Ignoruj od teraz wszystkie błędy TLS

en: Please select a service first
pl: Proszę najpierw wybrać serwis

en: Please enter a valid username
pl: Proszę wprowadzić prawidłową nazwę użytkownika

en: Please enter a valid password
pl: Proszę wpisać prawidłowe hasło

en: Please enter a valid URL
pl: Proszę wpisać prawidłowy adres

en: Please enter your Login details
pl: Proszę wpisać swoje dane logowania

en: Sorry, something went wrong.
pl: Przepraszamy, coś poszło nie tak.

en: The server reported an API-error.
pl: Serwer zgłosił błąd API.

en: Either your username or the password are not correct.
pl: Nazwa użytkownika lub hasło są niepoprawne.

en: No connection to the server. Check your internet connection and the server URL!
pl: Nie można połączyć z serwerem. Sprawdź swoje połączenie internetowe i adres serwera!

en: API access is disabled on the server. Please enable it first!
pl: Dostęp do API wyłączony na serwerze. Proszę najpierw go włączyć!

en: Not authorized to access URL
pl: Nie zautoryzowany do połączenia z adresem

en: No valid CA certificate available!
pl: Nie dostępny poprawny certyfikat CA!

en: Please install the "api_feedreader"-plugin on your tt-rss instance!
pl: Proszę zainstalować "api_feedreader"-plugin na twojej instancji tt-rss

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Remove "%s"
pl: Usuń "%s"

en: Tag "%s" removed
pl: Tag "%s" usunięty

en: Feed "%s" removed
pl: Kanał "%s" usunięty

en: Change Account?
pl: Zmienić konto?

en: You are about to change the account you want FeedReader to use.
     This means deleting all local data of your old account.
pl: Właśnie chcesz zmienić konto, którego używa FeedReader.
    To oznacza skasowanie lokalnych danych twojego starego konta.

en: New account
pl: Nowe konto

en: Waiting for current sync to finish
pl: Poczekaj na koniec synchronizacji

en: I changed my mind
pl: Zmieniłem zdanie

en: Interface
pl: interfejs

en: Internals
pl: wewnętrzne

en: Share
pl: Udostępnianie

en: Feed List:
pl: Lista Serwisów:

en: Only show feeds
pl: Pokazuj tylko kanały

en: Only show unread
pl: Pokazuj tylko nieprzeczytane

en: Sort Feed List by
pl: Sortuj listę kanałów po

en: Received
pl: Otrzymane

en: Alphabetically
pl: Alfabetycznie

en: Theme
pl: Motyw

en: Dark
pl: Ciemny

en: Article List:
pl: Lista artykułów:

en: Sort articles by
pl: Sortuj artykuły po

en: Date
pl: Data

en: Oldest first
pl: Starsze na początku

en: Only affects "Unread" column
pl: Wpływa tylko na kolumnę "Nieprzeczytane"

en: Mark read by scrolling past
pl: Zapisz jako przeczytane przewijając do tyłu

en: Article View:
pl: Wygląd Artykułów:

en: Default
pl: Domyślny

en: Spring
pl: Wiosna

en: Midnight
pl: Północ

en: Parchment
pl: Pergamin

en: Font Familly
pl: Grupa czcionek

en: Sync:
pl: Synchronizuj:

en: Number of articles
pl: Ilość artykułów

en: Interval in Minutes (0 = OFF)
pl: Przedział czasowy w minutach (0 = Wyłączony)

en: Database:
pl: Baza danych:

en: Delete articles after
pl: Usuń artykuły po

en: Never
pl: Nigdy

en: 1 Week
pl: 1 tydzień

en: 1 Month
pl: 1 Miesiąc

en: 6 Months
pl: 6 Miesięcy

en: Additional Functionality:
pl: Dodatkowa funkcjonalność:

en: Content Grabber
pl: Pobieracz Danych

en: Download Images
pl: Pobierz Zdjęcia

en: Internal Media Player
pl: Wbudowany Odtwarzacz multimedialny

en: System Accounts
pl: Konta systemu

en: FeedReader Accounts
pl: Konta FeedReader

en: Add accounts
pl: Dodaj konta

note: --------------------------------------------------
en: General
pl: Ogólny

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Search
pl: Wyszukaj

note: --------------------------------------------------
en: Feed List
pl: Lista Kanałów

en: Select next item
pl: Wybierz kolejną pozycję

en: Select previous item
pl: Wybierz poprzednią pozycję

en: Collapse/Expand categories
pl: Zwiń / Rozwiń kategorie

en: Mark the currently selected as read
pl: Oznacz jako przeczytane

note: --------------------------------------------------
en: Article List
pl: Lista artykułów

en: Select next/previous article
pl: Wybierz następny / poprzedni artykuł

en: Toggle reading status of selected article
pl: Przełącz status przeczytania wybranego artykułu

en: Toggle marking of selected article
pl: Przełącz status oznaczenia wybranego artykułu

en: Open the URL of the selected article
pl: Otwórz adres URL wybranego artykułu

en: Scroll all the way up/down
pl: Przewiń do samego końca do góry / do dółu

en: Center the currently selected article
pl: Wyśrodkuj wybrany artykuł

note: --------------------------------------------------
en: Article View
pl: Widok artykułów

en: Scroll up/down
pl: Przewiń w górę / dół

en: FeedReader is cleaning the database.
    This shouldn't take too long.
pl: FeedReader czyści bazę danych.
    To nie powinno potrwać długo.

en: Add Tag:
pl: Dodaj Tag:

en: Tags:
pl: Tagi:

en: add Tag
pl: dodaj Tag
