FeedReader - en to ro_RO translation catalogue (98 entries)

en: About FeedReader
ro_RO: Despre FeedReader

en: Login
ro_RO: Autentificare

note: no login, so change the labels
en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Remove
ro_RO: Elimină

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Quit
ro_RO: Ieși

en: Uncategorized
ro_RO: Necategorizat

en: Yesterday
ro_RO: Ieri

en: New articles
ro_RO: Articole noi

en: Logout
ro_RO: Ieșire din cont

en: No Preview Available
ro_RO: Nici o previzualizare disponibilă

en: No Text available for this article :(
ro_RO: Nici un text disponibil pentru acest articol :(

en: posted by: %s,
ro_RO: postat de către: %s,

en: Category:
ro_RO: Categorie:

en: Import
ro_RO: Importă

en: Add feed
ro_RO: Adaugă feed

en: Import OPML
ro_RO: Importă OPML

en: Sync is in progress. Articles should appear any second.
ro_RO: Sincronizare în desfășurare. Articolul trebuie să apară in orice secundă

en: scroll up
ro_RO: Derulați in sus

en: No Article selected.
ro_RO: Nu a fost selectat nici un articol

en: Save image as
ro_RO: Salvează imaginea ca

en: Category "%s" removed
ro_RO: Categoria "%s" a fost eliminată

en: Mark as read
ro_RO: Marchează ca citit

en: Rename
ro_RO: Redenumește

en: Remove (with Feeds)
ro_RO: Elimină (cu Feed-uri)

en: rename
ro_RO: redenumește

en: add
ro_RO: adaugă

en: All
ro_RO: Totul

en: Show all articles
ro_RO: Arată toate articolele

en: Unread
ro_RO: Necitit

en: Show only unread articles
ro_RO: Arată doar articolele necitite

en: Starred
ro_RO: Marcat cu stea

en: Show only starred articles
ro_RO: Arată doar articolele marcate cu stea

en: Search Articles
ro_RO: Caută articole

en: Read article fullscreen
ro_RO: Citește articolul pe tot ecranul

en: All Articles
ro_RO: Toate articolele

en: Tags
ro_RO: Taguri

en: Categories
ro_RO: Categori

en: New Tag
ro_RO: Tag nou

en: New Category
ro_RO: Categorie nouă

en: Remove only from %s
ro_RO: Elimină doar din %s

en: Leave fullscreen mode
ro_RO: Părăsește modul de vizualizare pe tot ecranul

en: Where are your feeds?
ro_RO: Unde se află feed-urile tale?

en: Please select the RSS service you are using and log in to get going.
ro_RO: Te rog selectează serviciul de RSS pe care îl folosești si autentifică-te pentru a continua

en: Please select a service first
ro_RO: Te rog selectează mai întăi un serviciu

en: Please enter a valid username
ro_RO: Te rog introdu un nume de utilizator valid

en: Please enter a valid password
ro_RO: Te rog introdu o parolă valid

en: Please enter a valid URL
ro_RO: Te rog introdu un URL valid

en: Please enter your Login details
ro_RO: Te rog introdu datele pentru login

en: Sorry, something went wrong.
ro_RO: Scuze, ceva a mers prost.

en: Either your username or the password are not correct.
ro_RO: Nume de utilizator sau parolă incorectă

en: No connection to the server. Check your internet connection and the server URL!
ro_RO: Nici o conexiune la server. Verifică conexiunea la internet și URL-ul!

en: API access is disabled on the server. Please enable it first!
ro_RO: Accesul API este dezactivat pe acest server. Te rog activeazăl!

en: Not authorized to access URL
ro_RO: Neautorizat pentru accesul la URL

en: No valid CA certificate available!
ro_RO: Nu este nici un certificat CA valabil!

en: Please install the "api_feedreader"-plugin on your tt-rss instance!
ro_RO: Te rog instalează plugin-ul "api_feedreader" în instanța tt-rss

en: Attachments
ro_RO: Atașări

en: Remove "%s"
ro_RO: Elimină "%s"

en: Tag "%s" removed
ro_RO: Tagul "%s" a fost eliminat

en: Feed "%s" removed
ro_RO: Feed-ul "%s" a fost eliminat

en: Change Account?
ro_RO: Schimbă contul?

en: You are about to change the account you want FeedReader to use.
     This means deleting all local data of your old account.
ro_RO: Ești pe cale să schimbi contul pe care dorești ca FeedReader să-l folosească. Asta înseamnă ștergere tuturor datelor ale contului vechi

en: New account
ro_RO: Cont nou

en: Waiting for current sync to finish
ro_RO: Se așteaptă terminarea sincronizării curente

en: I changed my mind
ro_RO: M-am răzgândit

en: Interface
ro_RO: Interfață

en: Internals
ro_RO: Interne

en: Share
ro_RO: Distribuie

en: Feed List:
ro_RO: Lista cu feed-uri:

en: Only show feeds
ro_RO: Arată doar feed-uri

en: Only show unread
ro_RO: Arată doar necitit

en: Received
ro_RO: Primit

en: Alphabetically
ro_RO: Alfabetic

en: Theme
ro_RO: Temă

en: Dark
ro_RO: Întuneric

en: elementary
ro_RO: Elementar

en: Article List:
ro_RO: Lista articolelor

en: Sort articles by
ro_RO: Sortează articolele in funcție de

en: Date
ro_RO: Data

en: Article View:
ro_RO: Perspectiva articolului:

en: Default
ro_RO: Mod implicit

en: Spring
ro_RO: Primăvară

en: Midnight
ro_RO: Miezul nopții

en: Parchment
ro_RO: Pergament

en: Sync:
ro_RO: Sincronizare:

en: Number of articles
ro_RO: Numărul de articole

en: Database:
ro_RO: Bază de date:

en: Delete articles after
ro_RO: Șterge articolul după

en: Never
ro_RO: Niciodată

en: 1 Week
ro_RO: 1 săptămână

en: 1 Month
ro_RO: 1 lună

en: 6 Months
ro_RO: 6 luni

en: Additional Functionality:
ro_RO: Funcționalitate adițională:

en: Content Grabber
ro_RO: Acaparator pentru conținut

en: FeedReader is cleaning the database.
    This shouldn't take too long.
ro_RO: FeedReader efectuează o curățare a bazei de date. Nu ar trebuii să dureze prea mult.

en: Add Tag:
ro_RO: Adaugă Tag:

en: Tags:
ro_RO: Taguri:

en: add Tag
ro_RO: adaugă Tag
