fetchmail 6.4.35 - en to cs translation catalogue (748 entries)

en: Checking if %s is really the same node as %s
cs: Ověřuji, zda je %s opravdu stejný uzel jako %s

en: Yes, their IP addresses match
cs: Ano, jejich IP adresy se shodují

en: No, their IP addresses don't match
cs: Ne, jejich IP adresy se liší

en: nameserver failure while looking for '%s' during poll of %s: %s
cs: chyba DNS serveru při hledání „%s“ v průběhu stahování z %s: %s

en: nameserver failure while looking for `%s' during poll of %s.
cs: chyba DNS serveru při hledání „%s“ v průběhu stahování z %s.

en: could not decode BASE64 challenge
cs: nemohu dekódovat BASE64 výzvu

en: decoded as %s
cs: dekódována jako %s

en: kerberos error %s
cs: chyba kerbera %s

en: krb5_sendauth: %s [server says '%s']
cs: krb5_sendauth: %s [server říká „%s“]

en: Fetchmail oversized-messages warning
cs: Upozornění fetchmailu na příliš velké zprávy

en: The following oversized messages were deleted on server %s account %s:
cs: Následující příliš velké zprávy byly smazány ze serveru %s účtu %s:

en: The following oversized messages remain on server %s account %s:
cs: Následující příliš velké zprávy zůstávají na serveru %s účtu %s:

en:   %d message  %d octets long deleted by fetchmail. |   %d messages %d octets long deleted by fetchmail.
cs[0]:   %d zpráva %d oktetů dlouhá smazána fetchmailem.
cs[1]:   %d zprávy %d oktetů dlouhé smazány fetchmailem.
cs[2]:   %d zpráv %d oktetů dlouhých smazáno fetchmailem.

en:   %d message  %d octets long skipped by fetchmail. |   %d messages %d octets long skipped by fetchmail.
cs[0]:   %d zpráva %d oktetů dlouhá přeskočena fetchmailem.
cs[1]:   %d zprávy %d oktetů dlouhé přeskočeny fetchmailem.
cs[2]:   %d zpráv %d oktetů dlouhých přeskočeno fetchmailem.

en: skipping message %s@%s:%d
cs: přeskakuji zprávu %s@%s:%d

en: skipping message %s@%s:%d (%d octets)
cs: přeskakuji zprávu %s@%s:%d (%d oktetů)

en:  (length -1)
cs:  (délka -1)

en:  (oversized)
cs:  (příliš velká)

en: couldn't fetch headers, message %s@%s:%d (%d octets)
cs: nemohu stáhnout hlavičky, zpráva %s@%s:%d (%d oktetů)

en: reading message %s@%s:%d of %d
cs: čtu zprávu %s@%s:%d z %d

en:  (%d octets)
cs:  (%d oktetů)

en:  (%d header octets)
cs:  (%d oktetů v hlavičce)

en:  (%d body octets)
cs:  (%d oktetů v těle)

en: message %s@%s:%d was not the expected length (%d actual != %d expected)
cs: zpráva %s@%s:%d nemá očekávanou velikost (%d ve skutečnosti != %d očekáváno)

en:  retained
cs:  zachována

en:  flushed
cs:  smazána

en:  not flushed
cs:  nesmazána

en: fetchlimit %d reached; %d message left on server %s account %s
     | fetchlimit %d reached; %d messages left on server %s account %s
cs[0]: limit stahování %d dosažen; %d zpráva ponechána na serveru %s účet %s
cs[1]: limit stahování %d dosažen; %d zprávy ponechány na serveru %s účet %s
cs[2]: limit stahování %d dosažen; %d zpráv ponecháno na serveru %s účet %s

en: timeout after %d seconds waiting to connect to server %s.
cs: po %d sekundách vypršel čas při připojování k serveru %s.

en: timeout after %d seconds waiting for server %s.
cs: po %d sekundách vypršel čas při čekání na server %s.

en: timeout after %d seconds waiting for %s.
cs: po %d sekundách vypršel čas při čekání na %s.

en: timeout after %d seconds waiting for listener to respond.
cs: po %d sekundách vypršel čas při čekání odpověď posluchače.

en: timeout after %d seconds.
cs: po %d sekundách vypršel čas.

en: fetchmail sees repeated timeouts
cs: fetchmail zaznamenává opakované vypršení času

en: Fetchmail saw more than %d timeouts while attempting to get mail from %s@%s.
cs: Fetchmailu vypršel čas více než %d-krát při pokusu stáhnout poštu z %s@%s.

en: This could mean that your mailserver is stuck, or that your SMTP
    server is wedged, or that your mailbox file on the server has been
    corrupted by a server error.  You can run `fetchmail -v -v' to
    diagnose the problem.
    
    Fetchmail won't poll this mailbox again until you restart it.
cs: To může znamenat, že váš poštovní server je mimo provoz, nebo SMTP démon
    není dostupný, nebo že byl soubor  vaší schránka na serveru poškozen
    chybou serveru. Problém můžete identifikovat spuštěním „fetchmail -v -v“.
    
    Fetchmail již nebude vybírat z této schránky, dokud jej znovu nespustíte.

en: pre-connection command terminated with signal %d
cs: příkaz před spojením ukončen signálem %d

en: pre-connection command failed with status %d
cs: příkaz před spojením selhal s návratovým kódem %d

en: couldn't find HESIOD pobox for %s
cs: nemohu najít schránku HESIOD %s

en: Lead server has no name.
cs: Vedoucí server nemá jméno.

en: couldn't find canonical DNS name of %s (%s): %s
cs: nemohu nalézt kanonické doménové jméno pro %s (%s): %s

en: %s connection to %s failed
cs: spojení %s k %s selhalo

en: SSL connection failed.
cs: Spojení SSL selhalo.

en: Lock-busy error on %s@%s
cs: Chyba "zámek se používá" na %s@%s

en: Server busy error on %s@%s
cs: Chyba "server zaneprázdněn" na %s@%s

en: Authorization failure on %s@%s%s
cs: Chyba autorizace na %s@%s%s

en:  (previously authorized)
cs:  (dříve autorizován)

en: For help, see http://www.fetchmail.info/fetchmail-FAQ.html#R15
cs: Rady naleznete na http://www.fetchmail.info/fetchmail-FAQ.html#R15

en: fetchmail authentication failed on %s@%s
cs: Autentizace fetchmailu na %s@%s selhala

en: Fetchmail could not get mail from %s@%s.
cs: Fetchmail nemohl stáhnout poštu z %s@%s.

en: The attempt to get authorization failed.
    Since we have already succeeded in getting authorization for this
    connection, this is probably another failure mode (such as busy server)
    that fetchmail cannot distinguish because the server didn't send a useful
    error message.
cs: Pokus získat autorizaci selhal.
    Protože jsme již jednou byli na tomto spojení autorizováni, je toto
    pravděpodobně jiný druh selhání (na příklad přetížený server), který
    fetchmail není schopen odlišit, protože server neposlal rozumnou chybovou
    hlášku.

en: 
    However, if you HAVE changed your account details since starting the
    fetchmail daemon, you need to stop the daemon, change your configuration
    of fetchmail, and then restart the daemon.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
cs: 
    Avšak pokud jste ZMĚNILI svoje přihlašovací údaje od té doby, co jste
    spustili démona fetchmail, potřebujete démona zastavit, upravit nastavení
    fetchmailu a pak démona znovu spustit.
    
    Démon fetchmail bude pokračovat v činnosti a při každém cyklu se pokusí
    připojit. Žádná další upozornění nebudou do obnovení služby zasílána.

en: The attempt to get authorization failed.
    This probably means your password is invalid, but some servers have
    other failure modes that fetchmail cannot distinguish from this
    because they don't send useful error messages on login failure.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
cs: Pokus získat autorizaci selhal.
    To pravděpodobně znamená, že vaše heslo není platné, ale některé servery
    mají jiné případy chyb, které fetchmail neumí odlišit, protože servery
    neposílají užitečné zprávy o chybě při selhání přihlášení.
    
    Démon fetchmail bude pokračovat v činnosti a při každém cyklu se pokusí
    připojit. Žádná další upozornění nebudou do obnovení služby zasílána.

en: Repoll immediately on %s@%s
cs: Okamžitě znovu kontroluji %s@%s

en: Socket or TLS error on %s@%s
cs: Chyba socketu nebo TLS na %s@%s

en: Unknown login or authentication error on %s@%s
cs: Neznámá chyba při přihlášení nebo autentizaci na %s@%s

en: Authorization OK on %s@%s
cs: Úspěšná autorizace na %s@%s

en: fetchmail authentication OK on %s@%s
cs: Autentizace fetchmailu %s@%s uspěla

en: Fetchmail was able to log into %s@%s.
cs: Fetchmail se úspěšně přihlásil k %s@%s.

en: Service has been restored.
cs: Služba byla obnovena.

en: selecting or re-polling folder %s
cs: vybírám nebo znovu kontroluji složku %s

en: selecting or re-polling default folder
cs: vybírám nebo znovu kontroluji implicitní složku

en: %s at %s (folder %s)
cs: %s na %s (složka %s)

en: %s at %s
cs: %s na %s

en: Polling %s
cs: Stahuji z %s

en: %d message (%d %s) for %s | %d messages (%d %s) for %s
cs[0]: %d zpráva (%d %s) pro %s
cs[1]: %d zprávy (%d %s) pro %s
cs[2]: %d zpráv (%d %s) pro %s

en: seen | seen
cs[0]: přečtena
cs[1]: přečteny
cs[2]: přečteno

en: %d message for %s | %d messages for %s
cs[0]: %d zpráva pro %s
cs[1]: %d zprávy pro %s
cs[2]: %d zpráv pro %s

en:  (%d octets).
cs:  (%d oktetů).

en: No mail for %s
cs: Žádná pošta pro %s

en: bogus message count!
cs: nesmyslný počet zpráv!

en: Too many mails skipped (%d > %d) due to transient errors for %s
cs: Přeskočeno příliš mnoho e-mailů (%d > %d) kvůli dočasným chybám %s

en: socket
cs: socketu

en: missing or bad RFC822 header
cs: hlavičky RFC822

en: client/server synchronization
cs: synchronizace mezi klientem a serverem

en: client/server protocol
cs: protokolu klient/server

en: lock busy on server
cs: zámku na serveru

en: SMTP transaction
cs: transakce SMTP

en: DNS lookup
cs: hledání v DNS

en: undefined
cs: nedefinovaná

en: %s error while fetching from %s@%s and delivering to SMTP host %s
cs: Chyba %s při stahování z %s@%s a doručování na SMTP stroj %s

en: unknown
cs: neznámý

en: %s error while fetching from %s@%s
cs: Chyba %s při stahování z %s@%s

en: post-connection command terminated with signal %d
cs: příkaz po spojení ukončen signálem %d

en: post-connection command failed with status %d
cs: příkaz po spojení selhal s návratovým kódem %d

en: Kerberos V4 support not linked.
cs: Kerberos V4 není podporován.

en: Kerberos V5 support not linked.
cs: Kerberos V5 není podporován.

en: Option --flush is not supported with %s
cs: Přepínač --flush není s %s podporován

en: Option --all is not supported with %s
cs: Přepínač --all není s %s podporován

en: Option --limit is not supported with %s
cs: Přepínač --limit nepodporuje argument %s

en: %s: The QMAILINJECT environment variable is set.
    This is dangerous as it can make qmail-inject or qmail's sendmail wrapper
    tamper with your From: or Message-ID: headers.
    Try "env QMAILINJECT= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
cs: %s: Je nastavena proměnná prostředí QMAILINJECT.
    To je nebezpečné, protože to může způsobit, že qmail-inject 
    nebo obal sendmail qmailu bude měnit vaše hlavičky
    From: nebo Message-ID:.
    Zkuste "env QMAILINJECT= %s TADY JSOU VAŠE PARAMETRY"
    %s: Končím.

en: %s: The NULLMAILER_FLAGS environment variable is set.
    This is dangerous as it can make nullmailer-inject or nullmailer's
    sendmail wrapper tamper with your From:, Message-ID: or Return-Path: headers.
    Try "env NULLMAILER_FLAGS= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
cs: %s: Je nastavena proměnná prostředí NULLMAILER_FLAGS.
    To je nebezpečné, protože to může způsobit, že nullmailer-inject 
    nebo obal sendmail nullmaileru bude měnit vaše hlavičky
    From:, Message-ID: nebo Return-Path:.
    Zkuste "env NULLMAILER_FLAGS= %s TADY JSOU VAŠE PARAMETRY"
    %s: Končím.

en: %s: You don't exist.  Go away.
cs: %s: Neexistujete. Běžte pryč.

en: Cannot find absolute path for user's home directory.
cs: K domovskému adresáři uživatele nelze určit absolutní cestu.

en: Cannot find absolute path for fetchmail's home directory.
cs: K domovskému adresáři fetchmailu nelze určit absolutní cestu.

en: %s: can't determine your host!
cs: %s: nemohu zjistit váš počítač!

en: getaddrinfo failed for "%s": %s
cs: funkce getaddrinfo pro „%s“ selhala: %s

en: Cannot find my own host in hosts database to qualify it!
cs: Nemohu nalézt své vlastní jméno v databázi jmen strojů, abych jej mohl doplnit na celé jméno!

en: Trying to continue with unqualified hostname.
    DO NOT report broken Received: headers, HELO/EHLO lines or similar problems!
    DO repair your /etc/hosts, DNS, NIS or LDAP instead.
cs: Zkusím pokračovat s nekvalifikovaným jménem stroje.
    NEHLASTE rozbité hlavičky Received:, řádky HELO/EHLO nebo podobné problémy!
    OPRAVTE si svůj /etc/hosts, respektive DNS, NIS nebo LDAP.

en: %s's SMTP listener does not support ESMTP
cs: SMTP démon na %s nepodporuje ESMTP

en: %s's SMTP listener does not support ETRN
cs: SMTP démon na %s nepodporuje ETRN

en: Queuing for %s started
cs: Řazení do fronty pro %s začalo

en: No messages waiting for %s
cs: Pro %s nečekají žádné zprávy

en: Pending messages for %s started
cs: Posílání zpráv pro %s začalo

en: Unable to queue messages for node %s
cs: Nemohu zařadit zprávy pro uzel %s do fronty

en: Node %s not allowed: %s
cs: Uzel %s nepovolen: %s

en: ETRN syntax error
cs: Chyba syntaxe ETRN

en: ETRN syntax error in parameters
cs: Chyba syntaxe v parametrech ETRN

en: Unknown ETRN error %d
cs: Neznámá chyba ETRN %d

en: Option --keep is not supported with ETRN
cs: Přepínač --keep není s ETRN podporován.

en: Option --flush is not supported with ETRN
cs: Přepínač --flush není s ETRN podporován.

en: Option --folder is not supported with ETRN
cs: Přepínač --folder není s ETRN podporován.

en: Option --check is not supported with ETRN
cs: Přepínač --check není s ETRN podporován.

en: Copyright (C) 2002, 2003 Eric S. Raymond
    Copyright (C) 2004 Matthias Andree, Eric S. Raymond,
                       Robert M. Funk, Graham Wilson
    Copyright (C) 2005 - 2012 Sunil Shetye
    Copyright (C) 2005 - %d Matthias Andree
cs: Copyright © 2002, 2003 Eric S. Raymond
    Copyright © 2004 Matthias Andree, Eric S. Raymond,
                     Robert M. Funk, Graham Wilson
    Copyright © 2005–2012 Sunil Shetye
    Copyright © 2005–%d Matthias Andree

en: Fetchmail comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you
    are welcome to redistribute it under certain conditions. For details,
    please see the file COPYING in the source or documentation directory.
cs: Fetchmail nedává ABSOLUTNĚ ŽÁDNÉ ZÁRUKY. Toto je svobodné programové vybavení
    a budeme rádi, když jej budete za jistých podmínek dále šířit. Podrobnosti
    naleznete v souboru COPYING v adresáři se zdrojovými kódy nebo dokumentací.

en: WARNING: Running as root is discouraged.
cs: POZOR: Provozování pod rootem není doporučeno.

en: fetchmail: invoked with
cs: fetchmail: spuštěn s

en: could not get current working directory
cs: nemohu získat aktuální pracovní adresář

en: This is fetchmail release %s
cs: Toto je fetchmail verze %s

en: Compiled with SSL library %#lx "%s"
    Run-time uses SSL library %#lx "%s"
cs: Přeloženo s knihovnou SSL %#lx „%s“
    Nyní se používá knihovna SSL %#lx „%s“

en: OpenSSL: %s
    Engines: %s
cs: OpenSSL: %s
    Šifrovací moduly: %s

en: WARNING: Your SSL/TLS library does not support TLS v1.3.
cs: POZOR: Vaše knihovna s SSL/TLS nepodporuje TLS v1.3.

en: ERROR: Compiled against LibreSSL, which is a copyright violation for lack of GPL clause 2b exception. See COPYING. Aborting.
cs: CHYBA: Přeloženo proti LibreSSL, což porušuje autorská práva kvůli chybějící výjimce podle odstavce 2b licence GPL. Vizte COPYING. Končí se.

en: WARNING: Compiled without SSL/TLS.
cs: POZOR: Přeloženo bez SSL/TLS.

en: The nodetach option is in effect, ignoring logfile option.
cs: Přepínač nodetach je přítomen, přepínač logfile se ignoruje.

en: Not running in daemon mode, ignoring logfile option.
cs: Neběžím jako démon, přepínač logfile se ignoruje.

en: Logfile "%s" does not exist, ignoring logfile option.
cs: Soubor s protokolem „%s“ neexistuje, přepínač logfile se ignoruje.

en: Logfile "%s" is not writable, aborting.
cs: Do souboru s protokolem „%s“ nelze zapisovat, končí se.

en: syslog and logfile options are both set, ignoring syslog, and logging to %s
cs: Obě volby syslog a logfile jsou nastaveny, syslog se ignoruje a protokol bude zapisován do %s

en: Taking options from command line%s%s
cs: Zpracovávám přepínače z příkazového řádku%s%s

en:  and
cs:  a

en: No mailservers set up -- perhaps %s is missing?
cs: Nenastaven žádný poštovní server - možná chybí %s?

en: fetchmail: no mailservers have been specified.
cs: fetchmail: nebyl specifikován žádný poštovní server.

en: fetchmail: no other fetchmail is running
cs: fetchmail: žádný jiný fetchmail neběží

en: fetchmail: error killing %s fetchmail at %ld; bailing out.
cs: fetchmail: chyba při zabíjení fetchmailu %s s PID %ld; končím.

en: background
cs: na pozadí

en: foreground
cs: v popředí

en: fetchmail: %s fetchmail at %ld killed.
cs: fetchmail: fetchmail %s s PID %ld byl zabit.

en: fetchmail: can't check mail while another fetchmail to same host is running.
cs: fetchmail: nemohu kontrolovat poštu, když běží jiný fetchmail ke stejnému počítači.

en: fetchmail: can't poll specified hosts with another fetchmail running at %ld.
cs: fetchmail: nelze se dotazovat zadaných serverů, běží-li jiný fetchmail s PID %ld.

en: fetchmail: another foreground fetchmail is running at %ld.
cs: fetchmail: v popředí běží jiný fetchmail s PID %ld.

en: fetchmail: can't accept options while a background fetchmail is running.
cs: fetchmail: neakceptuji přepínače, když na fetchmail běží na pozadí.

en: fetchmail: background fetchmail at %ld awakened.
cs: fetchmail: fetchmail na pozadí s PID %ld byl probuzen.

en: fetchmail: elder sibling at %ld died mysteriously.
cs: fetchmail: starší proces s PID %ld záhadně zemřel.

en: fetchmail: can't find a password for %s@%s.
cs: fetchmail: nemohu najít heslo pro %s@%s.

en: Enter password for %s@%s:
cs: Zadejte heslo pro %s@%s:

en: fetchmail: Cannot detach into background. Aborting.
cs: fetchmail: Nelze se odpojit na pozadí. Končí se.

en: starting fetchmail %s daemon
cs: spouštím démona fetchmail %s

en: could not open %s to append logs to
cs: %s, kam se mají připojovat záznamy, nebylo možné otevřít

en: --check mode enabled, not fetching mail
cs: režim --check zapnut, poštu nestahuji

en: couldn't time-check %s (error %d)
cs: nemohu zkontrolovat čas %s (chyba %d)

en: restarting fetchmail (%s changed)
cs: znovu spouštím fetchmail (%s změněn)

en: attempt to re-exec may fail as directory has not been restored
cs: pokus znovu se spustit může selhat, protože adresář nebyl obnoven

en: attempt to re-exec fetchmail failed
cs: pokus znovu spustit fetchmail selhal

en: poll of %s skipped (failed authentication or too many timeouts)
cs: stahování z %s přeskočeno (chyba autentizace nebo mnohokrát vypršel čas)

en: interval not reached, not querying %s
cs: ještě nenastal čas, neptám se %s

en: Query status=0 (SUCCESS)
cs: Stav spojení=0 (SUCCESS)

en: Query status=1 (NOMAIL)
cs: Stav spojení=1 (NOMAIL)

en: Query status=2 (SOCKET)
cs: Stav spojení=2 (SOCKET)

en: Query status=3 (AUTHFAIL)
cs: Stav spojení=3 (AUTHFAIL)

en: Query status=4 (PROTOCOL)
cs: Stav spojení=4 (PROTOCOL)

en: Query status=5 (SYNTAX)
cs: Stav spojení=5 (SYNTAX)

en: Query status=6 (IOERR)
cs: Stav spojení=6 (IOERR)

en: Query status=7 (ERROR)
cs: Stav spojení=7 (ERROR)

en: Query status=8 (EXCLUDE)
cs: Stav spojení=8 (EXCLUDE)

en: Query status=9 (LOCKBUSY)
cs: Stav spojení=9 (LOCKBUSY)

en: Query status=10 (SMTP)
cs: Stav spojení=10 (SMTP)

en: Query status=11 (DNS)
cs: Stav spojení=11 (DNS)

en: Query status=12 (BSMTP)
cs: Stav spojení=12 (BSMTP)

en: Query status=13 (MAXFETCH)
cs: Stav spojení=13 (MAXFETCH)

en: Query status=%d
cs: Stav spojení=%d

en: All connections are wedged.  Exiting.
cs: Žádné ze spojení není aktivní. Končím.

en: sleeping at %s for %d seconds
cs: v %s spím na %d sekund

en: awakened by %s
cs: probuzen %s

en: awakened by signal %d
cs: probuzen signálem %d

en: awakened at %s
cs: probuzen v %s

en: normal termination, status %d
cs: normální ukončení, stav %d

en: couldn't time-check the run-control file
cs: nemohu zkontrolovat čas konfiguračního souboru

en: Warning: multiple mentions of host %s in config file
cs: Varování: počítač %s je v konfiguračním souboru zmíněn vícekrát

en: fetchmail: Error: multiple "defaults" records in config file, or "defaults" is not the first record.
cs: fetchmail: Chyba: záznam „defaults“ je v konfiguračním souboru zmíněn vícekrát nebo „defaults“ není prvním záznamem.

en: SSL support is not compiled in.
cs: SSL není podporováno.

en: KERBEROS v4 support is configured, but not compiled in.
cs: Podpora pro KERBEROS v4 je nastavena, ale není zakompilována.

en: KERBEROS v5 support is configured, but not compiled in.
cs: Podpora pro KERBEROS v5 je nastavena, ale není zakompilována.

en: GSSAPI support is configured, but not compiled in.
cs: Podpora pro GSSAPI je nastavena, ale není zakompilována.

en: fetchmail: warning: no DNS available to check multidrop fetches from %s
cs: fetchmail: varování: není dostupné DNS pro kontrolu výběru společných schránek z %s

en: warning: multidrop for %s requires envelope option!
cs: varování: společné schránky pro %s vyžadují přepínač envelope!

en: warning: Do not ask for support if all mail goes to postmaster!
cs: varování: Nežádejte podporu, pokud všechna pošta půjde k postmasterovi!

en: fetchmail: %s configuration invalid, specify positive port number for service or port
cs: fetchmail: chybná konfigurace %s, zadejte kladné číslo portu pro službu nebo port

en: fetchmail: %s configuration invalid, RPOP requires a privileged port
cs: fetchmail: Nastavení %s není platné, PROP vyžaduje privilegovaný port

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need --ssl for port 995/service pop3s.
cs: POZOR: chybná konfigurace %s, běžně je třeba --ssl pro port 995 / službu pop3s.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need port 995/service pop3s for --ssl.
cs: POZOR: chybná konfigurace %s, běžně je třeba port 995 / služba pop3s pro --ssl.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need --ssl for port 993/service imaps.
cs: POZOR: chybná konfigurace %s, běžně je třeba --ssl pro port 993 / službu imaps.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need port 993/service imaps for --ssl.
cs: POZOR: chybná konfigurace %s, běžně je třeba port 993 / služba imaps pro --ssl.

en: %s configuration invalid, LMTP can't use default SMTP port
cs: Nastavení %s není platné, LMTP nesmí používat implicitní port SMTP

en: Both fetchall and keep on in daemon or idle mode is a mistake!
cs: Jak fetchall, tak i keep jsou v démonu zapnuty nebo režim idle je chyba!

en: fetchmail: Error: idle mode does not work for multiple folders or accounts!
cs: fetchmail: chyba: režim zahálení nefunguje při více složkách nebo účtech!

en: terminated with signal %d
cs: ukončen signálem %d

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll started
cs: %s se ptá %s (protokol %s) v %s: stahování začato

en: POP2 support is not configured.
cs: Podpora POP2 není nastavena.

en: POP3 support is not configured.
cs: Podpora POP3 není nastavena.

en: IMAP support is not configured.
cs: Podpora IMAPu není nastavena.

en: ETRN support is not configured.
cs: Podpora ETRN není nastavena.

en: ODMR support is not configured.
cs: Podpora ODMR není nastavena.

en: unsupported protocol selected.
cs: zvolen nepodporovaný protokol.

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll completed
cs: %s se ptá %s (protokol %s) v %s: stahování dokončeno

en: Poll interval is %d seconds
cs: Interval stahování je %d sekund

en: Logfile is %s
cs: Soubor záznamů je %s

en: Idfile is %s
cs: Soubor ID je %s

en: Progress messages will be logged via syslog
cs: Zprávy o průběhu budou zaznamenávány pomocí syslogu

en: Fetchmail will masquerade and will not generate Received
cs: Fetchmail se bude skrývat a nebude generovat Received

en: Fetchmail will show progress dots even in logfiles.
cs: Fetchmail bude zobrazovat tečky průběhu i v souborech záznamů.

en: Fetchmail will forward misaddressed multidrop messages to %s.
cs: Fetchmail bude přeposílat špatně adresované zprávy ze společných schránek na %s.

en: Fetchmail will direct error mail to the postmaster.
cs: Fetchmail bude chybové zprávy posílat postmasterovi.

en: Fetchmail will direct error mail to the sender.
cs: Fetchmail bude chybové zprávy posílat odesílateli.

en: Fetchmail will treat permanent errors as permanent (drop messages).
cs: Fetchmail bude považovat trvalé chyby za trvalé (zprávy bude zahazovat).

en: Fetchmail will treat permanent errors as temporary (keep messages).
cs: Fetchmail bude považovat trvalé chyby za dočasné (zprávy bude uchovávat).

en: Options for retrieving from %s@%s:
cs: Možnosti pro stahování z %s@%s:

en:   Mail will be retrieved via %s
cs:   Pošta bude stahována z %s

en:   Poll of this server will occur every %d interval.
     |   Poll of this server will occur every %d intervals.
cs[0]:   K stahování z tohoto serveru dojde každý %d interval.
cs[1]:   K stahování z tohoto serveru dojde každé %d intervaly.
cs[2]:   K stahování z tohoto serveru dojde každých %d intervalů.

en:   True name of server is %s.
cs:   Skutečné jméno serveru je %s.

en:   This host will not be queried when no host is specified.
cs:   Pokud není zadán žádný počítač, nebude se stahovat z tohoto počítače.

en:   This host will be queried when no host is specified.
cs:   Pokud není zadán žádný počítač, bude se stahovat z tohoto počítače.

en:   Password will be prompted for.
cs:   Bude požadováno heslo.

en:   APOP secret = "%s".
cs:   Tajemství APOP = "%s".

en:   RPOP id = "%s".
cs:   RPOP id = "%s"

en:   Password = "%s".
cs:   Heslo = "%s".

en:   Protocol is KPOP with Kerberos %s authentication
cs:  Protokol je KPOP s autentizací Kerberos %s

en:   Protocol is %s
cs:  Protokol je %s

en:  (using service %s)
cs:   (pomocí služby %s)

en:  (using default port)
cs:  (pomocí implicitního portu)

en:  (forcing UIDL use)
cs:   (vynuceně používám UIDL)

en:   All available authentication methods will be tried.
cs:   Budou vyzkoušeny všechny dostupné metody autentizace.

en:   Password authentication will be forced.
cs:   Bude vynucena autentizace heslem.

en:   MSN authentication will be forced.
cs:   Bude vynucena autentizace MSN.

en:   NTLM authentication will be forced.
cs:   Bude vynucena autentizace NTLM.

en:   OTP authentication will be forced.
cs:   Bude vynucena autentizace OTP.

en:   CRAM-MD5 authentication will be forced.
cs:   Bude vynucena autentizace CRAM-MD5.

en:   GSSAPI authentication will be forced.
cs:   Bude vynucena autentizace GSSAPI.

en:   Kerberos V4 authentication will be forced.
cs:   Bude vynucena autentizace Kerberos V4.

en:   Kerberos V5 authentication will be forced.
cs:   Bude vynucena autentizace Kerberos V5.

en:   End-to-end encryption assumed.
cs:   Předpokládám šifrované spojení.

en:   Mail service principal is: %s
cs:   Principal poštovní služby je: %s

en:   SSL encrypted sessions enabled.
cs:   Sezení šifrovaná s SSL povolena.

en:   SSL protocol: %s.
cs:   Protokol SSL: %s.

en:   SSL server certificate checking enabled.
cs:   Kontrola SSL certifikátu serveru povolena.

en:   SSL server certificate checking disabled.
cs:   Kontrola SSL certifikátu serveru zakázána.

en:   SSL default trusted certificate file: %s
cs:   Soubor výchozích důvěryhodných certifikátů SSL: %s

en:   SSL trusted certificate file: %s
cs:   Soubor důvěryhodných certifikátů SSL: %s

en:   SSL default trusted certificate directory: %s
cs:   Adresář výchozích důvěryhodných certifikátů SSL: %s

en:   SSL trusted certificate directory: %s
cs:   Adresář důvěryhodných certifikátů SSL: %s

en:   SSL server CommonName: %s
cs:   Obecné jméno (CN) SSL serveru: %s

en:   SSL key fingerprint (checked against the server key): %s
cs:   Otisk klíče SSL (porovnáván s klíčem serveru): %s

en:   Server nonresponse timeout is %d seconds
cs:   Čas čekání na odpověď serveru je %d sekund

en:  (default).
cs:  (implicitní).

en:   Default mailbox selected.
cs:   Zvolena implicitní poštovní schránka.

en:   Selected mailboxes are:
cs:   Zvolené poštovní schránky jsou:

en:   All messages will be retrieved (--all on).
cs:   Budou staženy všechny zprávy (--all zapnuto).

en:   Only new messages will be retrieved (--all off).
cs:   Budou staženy jen nové zprávy (--all vypnuto).

en:   Fetched messages will be kept on the server (--keep on).
cs:   Stažené zprávy budou ponechány na serveru (--keep zapnuto).

en:   Fetched messages will not be kept on the server (--keep off).
cs:   Stažené zprávy nebudou ponechány na serveru (--keep vypnuto).

en:   Old messages will be flushed before message retrieval (--flush on).
cs:   Před začátkem stahování budou staré zprávy smazány (--flush zapnuto).

en:   Old messages will not be flushed before message retrieval (--flush off).
cs:   Před začátkem stahování nebudou staré zprávy smazány (--flush vypnuto).

en:   Oversized messages will be flushed before message retrieval (--limitflush on).
cs:   Před začátkem stahování budou příliš velké zprávy smazány (--limitflush zapnuto).

en:   Oversized messages will not be flushed before message retrieval (--limitflush off).
cs:   Před začátkem stahování nebudou příliš velké zprávy smazány (--limitflush vypnuto).

en:   Rewrite of server-local addresses is enabled (--norewrite off).
cs:   Přepisování adres místních na serveru je povoleno (--norewrite vypnuto).

en:   Rewrite of server-local addresses is disabled (--norewrite on).
cs:   Přepisování adres místních na serveru je zakázáno (--norewrite zapnuto).

en:   Carriage-return stripping is enabled (stripcr on).
cs:   Mazání CR je povoleno (stripcr zapnuto).

en:   Carriage-return stripping is disabled (stripcr off).
cs:   Mazání CR je zakázáno (stripcr vypnuto).

en:   Carriage-return forcing is enabled (forcecr on).
cs:   Vynucení CR je povoleno (forcecr zapnuto).

en:   Carriage-return forcing is disabled (forcecr off).
cs:   Vynucení CR je zakázáno (forcecr vypnuto).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is disabled (pass8bits on).
cs:   Interpretace Content-Transfer-Encoding je zakázána (pass8bits zapnuto).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is enabled (pass8bits off).
cs:   Interpretace Content-Transfer-Encoding je povolena (pass8bits vypnuto).

en:   MIME decoding is enabled (mimedecode on).
cs:   Dekódování MIME je povoleno (mimedecode zapnuto).

en:   MIME decoding is disabled (mimedecode off).
cs:   Dekódování MIME je zakázáno (mimedecode vypnuto).

en:   Idle after poll is enabled (idle on).
cs:   Nečinnost po stahování je povolena (idle zapnuto).

en:   Idle after poll is disabled (idle off).
cs:   Nečinnost po stahování je zakázána (idle vypnuto).

en:   Nonempty Status lines will be discarded (dropstatus on)
cs:   Neprázdné řádky Status budou zahozeny (dropstatus zapnuto)

en:   Nonempty Status lines will be kept (dropstatus off)
cs:   Neprázdné řádky Status budou ponechány (dropstatus vypnuto)

en:   Delivered-To lines will be discarded (dropdelivered on)
cs:   Řádky Delivered-To budou zahozeny (dropdelivered zapnuto)

en:   Delivered-To lines will be kept (dropdelivered off)
cs:   Řádky Delivered-To budou ponechány (dropdelivered vypnuto)

en:   Message size limit is %d octets (--limit %d).
cs:   Limit velikosti zprávy je %d oktetů (--limit %d).

en:   No message size limit (--limit 0).
cs:   Žádný limit velikosti zprávy (--limit 0).

en:   Message size warning interval is %d seconds (--warnings %d).
cs:   Interval varování o velikosti zpráv je %d vteřin (--warnings %d).

en:   Size warnings on every poll (--warnings 0).
cs:   Varování o velikosti při každém stahování (--warnings 0).

en:   Received-message limit is %d (--fetchlimit %d).
cs:   Limit přijatých zpráv je %d (--fetchlimit %d).

en:   No received-message limit (--fetchlimit 0).
cs:   Žádný Limit přijatých (--fetchlimit 0).

en:   Fetch message size limit is %d (--fetchsizelimit %d).
cs:   Limit velikosti stahovaných zpráv je %d (--fetchsizelimit %d).

en:   No fetch message size limit (--fetchsizelimit 0).
cs:   Žádný limit velikosti stahovaných (--fetchsizelimit 0).

en:   Do binary search of UIDs during each poll (--fastuidl 1).
cs:   Hledat UID při každém stahování binárně (--fastuidl 1).

en:   Do binary search of UIDs during %d out of %d polls (--fastuidl %d).
cs:   Hledat UID při binárně při %d z %d stahování (--fastuidl %d).

en:    Do linear search of UIDs during each poll (--fastuidl 0).
cs:   Hledat UID při každém stahování lineárně (--fastuidl 0).

en:   SMTP message batch limit is %d.
cs:   Limit dávky zpráv SMTP je %d.

en:   No SMTP message batch limit (--batchlimit 0).
cs:   Žádný limit dávky zpráv SMTP (--batchlimit 0).

en:   Deletion interval between expunges forced to %d (--expunge %d).
cs:   Interval odstraňování mezi čištěním vynucen na %d (--expunge %d).

en:   No forced expunges (--expunge 0).
cs:   Žádná vynucená čištění (--expunge 0).

en:   Domains for which mail will be fetched are:
cs:   Domény, pro které se bude stahovat pošta, jsou:

en:  (default)
cs:  (implicitní)

en:   Messages will be appended to %s as BSMTP
cs:   Zprávy budou připojeny k %s jako BSMTP

en:   Messages will be delivered with "%s".
cs:   Zprávy budou doručeny pomocí "%s".

en:   Messages will be %cMTP-forwarded to:
cs:   Zprávy budou přeposlány pomocí %cMTP na:

en:   Host part of MAIL FROM line will be %s
cs:   Název počítače v řádku MAIL FROM bude %s

en:   Address to be put in RCPT TO lines shipped to SMTP will be %s
cs:   Adresa, kterou vkládat v řádcích RCPT TO posílaných v SMTP, bude %s

en:   Recognized listener spam block responses are:
cs:   Rozpoznávané odpovědi serveru blokující spam jsou:

en:   Spam-blocking disabled
cs:   Blokování spamu zakázáno

en:   Server connection will be brought up with "%s".
cs:   Připojení k serveru bude navázáno pomocí "%s"

en:   No pre-connection command.
cs:   Žádný příkaz před spojením.

en:   Server connection will be taken down with "%s".
cs:   Připojení k serveru bude ukončeno pomocí "%s"

en:   No post-connection command.
cs:   Žádný příkaz po spojení.

en:   No localnames declared for this host.
cs:   Nedeklarována žádná místní jména tohoto počítače.

en:   Multi-drop mode:
cs:   Režim společných schránek:

en:   Single-drop mode:
cs:   Režim soukromých schránek:

en: %d local name recognized.
     | %d local names recognized.
cs[0]: Rozpoznáváno %d místní jméno.
cs[1]: Rozpoznávána %d místní jména.
cs[2]: Rozpoznáváno %d místních jmen.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is enabled.
cs:   Vyhledávání DNS jmen pro adresy společných schránek je povoleno.s

en:   DNS lookup for multidrop addresses is disabled.
cs:   Vyhledávání DNS jmen pro adresy společných schránek je zakázáno.

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by IP address.
cs:   Přezdívky serveru budou porovnávány s adresami společných schránek podle IP adres.

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by name.
cs:   Přezdívky serveru budou porovnávány s adresami společných schránek podle názvu.

en:   Envelope-address routing is disabled
cs:   Směrování dle adresy v obálce je zakázáno

en:   Envelope header is assumed to be: %s
cs:   Předpokládá se, že hlavička obálky je: %s

en:   Number of envelope headers to be skipped over: %d
cs:   Počet hlaviček obálky, které budou přeskočeny: %d

en:   Prefix %s will be removed from user id
cs:   Předpona %s bude odtržena od id uživatele

en:   No prefix stripping
cs:   Žádné odtrhávání předpony

en:   Predeclared mailserver aliases:
cs:   Deklarované přezdívky poštovního serveru:

en:   Local domains:
cs:   Místní domény:

en:   Connection must be through interface %s.
cs:   Spojení musí procházet přes %s.

en:   No interface requirement specified.
cs:   Nezadán žádný požadavek na rozhraní.

en:   Polling loop will monitor %s.
cs:   Stahovací smyčka bude sledovat %s.

en:   No monitor interface specified.
cs:   Nezadáno žádné sledované rozhraní.

en:   Server connections will be made via plugin %s (--plugin %s).
cs:   Připojení k serveru budou navazovány zásuvným modulem %s (--plugin %s).

en:   No plugin command specified.
cs:   Nezadán žádný příkaz zásuvného modulu.

en:   Listener connections will be made via plugout %s (--plugout %s).
cs:   Připojení k posluchači budou navazovány zásuvným modulem %s (--plugout %s).

en:   No plugout command specified.
cs:   Nezadán žádný příkaz výstupního zásuvného modulu.

en:   No UIDs saved from this host.
cs:   Z tohoto počítače neukládána žádná UID.

en:   %d UIDs saved.
cs:   Ukládáno %d UID.

en:   Poll trace information will be added to the Received header.
cs:   Informace pro sledování stahování budou přidány do hlavičky Received.

en:   No poll trace information will be added to the Received header.
cs:   Informace pro sledování stahování nebudou přidány do hlavičky Received.

en:   Messages with bad headers will be rejected.
cs:   Zprávy s chybnými hlavičkami budou odmítnuty.

en:   Messages with bad headers will be passed on.
cs:   Zprávy s chybnými hlavičkami budou vpuštěny.

en:   Pass-through properties "%s".
cs:   Předávané vlastnosti "%s".

en: Cannot modify signal mask: %s
cs: Masku signálů nelze změnit: %s

en: Your operating system neither defines PATH_MAX nor will it accept realpath(f, NULL). Aborting.
cs: Váš operační systém ani nedefinuje PATH_MAX, ani nepřijímá realpath(f, NULL). Končí se.

en: ERROR: no support for getpassword() routine
cs: CHYBA: rutina getpassword() není podporována

en: 
    Caught SIGINT... bailing out.
cs: 
    Zachycen SIGINT... končím.

en: GSSAPI error in gss_display_status called from <%s>
cs: Chyba GSSAPI v gss_display_status volané z <%s>

en: GSSAPI error %s: %.*s
cs: Chyba GSSAPI: %s: %.*s

en: Couldn't get service name for [%s]
cs: Nemohu získat název služby pro [%s]

en: Using service name [%s]
cs: Používám název služby [%s]

en: No suitable GSSAPI credentials found. Skipping GSSAPI authentication.
cs: Nenalezeny žádné vhodné autentizační údaje GSSAPI. Autentizace GSSAPI bude vynechána.

en: If you want to use GSSAPI, you need credentials first, possibly from kinit.
cs: Chcete-li používat GSSAPI, potřebujete nejprve autentizační údaje, obvykle z kinitu.

en: Received malformed challenge to "%s GSSAPI"!
cs: Přijata chybně utvořená výzva na „%s GSSAPI“!

en: Sending credentials
cs: Odesílám ověření

en: Error exchanging credentials
cs: Chyba při výměně ověření

en: Couldn't unwrap security level data
cs: Nemohu rozbalit zabezpečovací data

en: Credential exchange complete
cs: Výměna ověření dokončena

en: Server requires integrity and/or privacy
cs: Server vyžaduje integritu a/nebo soukromí

en: Unwrapped security level flags: %s%s%s
cs: Rozbalené příznaky úrovně zabezpečení: %s%s%s

en: Maximum GSS token size is %ld
cs: Maximální velikost tokenu GSS je %ld

en: GSSAPI username too long for static buffer.
cs: Uživatelské jméno GSSAPI je příliš dlouhé pro staticky alokované pole.

en: Error creating security level request
cs: Chyba při vytváření požadavku na úroveň zabezpečení

en: GSSAPI send_token too large (%lu) while sending username.
cs: GSSAPI send_token byl během zasílání uživatelského jména příliš velký (%lu).

en: Releasing GSS credentials
cs: Uvolňuji ověření GSS

en: Error releasing credentials
cs: Chyba při uvolňování ověření

en: fetchmail: thread sleeping for %d sec.
cs: fetchmail: vlákno spí na %d s.

en: Protocol identified as IMAP4 rev 1
cs: Protokol rozpoznán jako IMAP4 rev 1

en: Protocol identified as IMAP4 rev 0
cs: Protokol rozpoznán jako IMAP4 rev 0

en: Protocol identified as IMAP2 or IMAP2BIS
cs: Protokol rozpoznán jako IMAP2 nebo IMAP2BIS

en: will idle after poll
cs: po stahování budu nečinný

en: Received BYE response from IMAP server: %s
cs: Z IMAP serveru obdržena odpověď BYE: %s

en: bogus message count in "%s"!
cs: nesmyslný počet zpráv v „%s“!

en: bogus EXPUNGE count in "%s"!
cs: nesmyslný počet u EXPUNGE v „%s“!

en: found updated capabilities list
cs: nalezen aktualizovaný seznam schopností

en: server did not advertise SASL-IR extension but fetchmail's implementation requires it for AUTHENTICATE EXTERNAL
cs: server neoznámil rozšíření SASL-IR, ale implementace fetchmailu jej pro AUTHENTICATE EXTERNAL vyžaduje

en: %s: configuration requires TLS, but STARTTLS is not permitted because of authenticated state (PREAUTH). Aborting connection.  If your plugin is secure, you can defeat STARTTLS with --sslproto '' (see manual).
cs: %s: konfigurace vyžaduje TLS, ale STARTTLS není dovoleno kvůli stavu autentizováno (PREAUTH). Spojení bude přerušeno. Je-li váš zásuvný modul bezpečný, můžete STARTTLS překonat pomocí --sslproto '' (vizte manuál).

en: %s: configuration requires TLS, but STARTTLS is not permitted because of authenticated state (PREAUTH). Aborting connection.  Server permitting, try --ssl instead (see manual).
cs: %s: konfigurace vyžaduje TLS, ale STARTTLS není dovoleno kvůli stavu autentizováno (PREAUTH). Spojení bude přerušeno. Server se povoluje, zkuste místo toho --ssl (vizte manuál).

en: %s: upgrade to TLS succeeded.
cs: %s: přechod do TLS uspěl.

en: %s: upgrade to TLS failed.
cs: %s: přechod do TLS se nezdařil.

en: %s: opportunistic upgrade to TLS failed, trying to continue
cs: %s: dobrovolný přechod do TLS se nezdařil, zkouším pokračovat

en: %s: WARNING: server offered STARTTLS but sslproto '' given.
cs: %s: POZOR: server nabídl STARTTLS, ale je zadáno sslproto ''.

en: %s: --auth external requested but server does not advertise it.
cs: %s: je vyžadován --auth external, ale server jej neoznamuje.

en: Required OTP capability not compiled into fetchmail
cs: Fetchmail byl přeložen bez podpory pro požadovanou schopnost OTP

en: Required NTLM capability not compiled into fetchmail
cs: Fetchmail byl přeložen bez podpory pro požadovanou schopnost NTLM

en: %s: --auth password requested but server forbids it (LOGINDISABLED).
cs: %s: je vyžadován --auth password, ale server jej zakazuje (LOGINDISABLED).

en: %s: we've run out of authentication methods and cannot log in.
cs: %s: vyčerpali jsme všechny autentizační metody, a tak se nelze přihlásit.

en: mail expunge mismatch (%d actual != %d expected)
cs: mazání zpráv se neshoduje (%d ve skutečnosti != %d očekáváno)

en: %lu is unseen
cs: %lu nebyla přečtena

en: %u is unseen
cs: %u nebyla přečtena

en: re-poll failed
cs: opakované stahování selhalo

en: %d message waiting after re-poll
     | %d messages waiting after re-poll
cs[0]: %d zpráva čeká po opětovném stahování
cs[1]: %d zprávy čekají po opětovném stahování
cs[2]: %d zpráv čeká po opětovném stahování

en: mailbox selection failed
cs: výběr poštovní schránky selhal

en: %d message waiting after first poll
     | %d messages waiting after first poll
cs[0]: %d zpráva čeká po prvním stahování
cs[1]: %d zprávy čekají po prvním stahování
cs[2]: %d zpráv čeká po prvním stahování

en: expunge failed
cs: čištění selhalo

en: %d message waiting after expunge
     | %d messages waiting after expunge
cs[0]: %d zpráva čeká po vyčištění
cs[1]: %d zprávy čekají po vyčištění
cs[2]: %d zpráv čeká po vyčištění

en: search for unseen messages failed
cs: hledání nepřečtených zpráv selhalo

en: %u is first unseen
cs: %u je první nepřečtená

en: Warning: ignoring bogus data for message sizes returned by the server.
cs: Varování: ignoruji chybné informace o velikostech zpráv vrácené serverem.

en: Incorrect FETCH response: %s.
cs: Chybná odpověď FETCH: %s.

en: Unable to open kvm interface. Make sure fetchmail is SGID kmem.
cs: Nemohu otevřít rozhraní kvm. Přesvědčte se, že fetchmail je SGID kmem.

en: Unable to parse interface name from %s
cs: Nemohu zpracovat název rozhraní v %s

en: get_ifinfo: sysctl (iflist estimate) failed
cs: get_ifinfo: sysctl (odhad iflist) selhalo

en: get_ifinfo: malloc failed
cs: get_ifinfo: malloc selhalo

en: get_ifinfo: sysctl (iflist) failed
cs: get_ifinfo: sysctl (iflist) selhalo

en: Routing message version %d not understood.
cs: Verze %d směrovací zprávy není známa.

en: No interface found with name %s
cs: Nenalezeno rozhraní s názvem %s

en: No IP address found for %s
cs: Nenalezena IP adresa pro %s

en: missing IP interface address
cs: chybí adresa rozhraní IP

en: invalid IP interface address
cs: nesprávná adresa rozhraní IP

en: invalid IP interface mask
cs: nesprávná maska rozhraní IP

en: activity on %s -noted- as %d
cs: aktivita na %s zaznamenána jako %d

en: skipping poll of %s, %s down
cs: přeskakuji stahování z %s, %s je vypnuto

en: skipping poll of %s, %s IP address excluded
cs: přeskakuji stahování z %s, IP adresa %s vyloučena

en: activity on %s checked as %d
cs: aktivita na %s zkontrolována jako %d

en: skipping poll of %s, %s inactive
cs: přeskakuji stahování z %s, %s není aktivní

en: activity on %s was %d, is %d
cs: aktivita na %s byla %d, je %d

en: could not decode initial BASE64 challenge
cs: nemohu dekódovat BASE64 počáteční výzvy

en: principal %s in ticket does not match -u %s
cs: principal %s na lístku neodpovídá -u %s

en: non-null instance (%s) might cause strange behavior
cs: nenulová instance (%s) může způsobit podivné chování

en: could not decode BASE64 ready response
cs: nemohu dekódovat BASE64 odpovědi o připravenosti

en: challenge mismatch
cs: výzvy nesouhlasí

en: fetchmail: error reading lockfile "%s": %s
cs: fetchmail: chyba při čtení souboru zámku „%s“: %s

en: fetchmail: removing stale lockfile "%s"
cs: fetchmail: odstraňuje se starý soubor zámku „%s“

en: fetchmail: cannot unlink lockfile "%s" (%s), trying to write to it
cs: fetchmail: souboru zámku „%s“ nelze odstranit (%s), zkusí se do něj zapsat

en: fetchmail: cannot write to lockfile "%s" (%s), exiting
cs: fetchmail: do souboru zámku „%s“ nelze zapsat (%s): končí se

en: fetchmail: error opening lockfile "%s": %s
cs: fetchmail: chyba při otevírání souboru zámku „%s“: %s

en: fetchmail: lock creation failed, pidfile "%s": %s
cs: fetchmail: tvorba zámku selhala, soubor s PID „%s“: %s

en: fetchmail: cannot remove or truncate pidfile "%s": %s
cs: fetchmail: nelze odstranit, ani zkrátit soubor s PID „%s“: %s

en: %s:%d: warning: found "%s" before any host names
cs: %s:%d: varování: nalezeno "%s" dříve než jméno počítače

en: %s:%d: warning: unknown token "%s"
cs: %s:%d: varování: neznámý token "%s"

en: %s: error reading file (%s).
cs: %s: chyba při čtení souboru (%s).

en: Warning: received malformed challenge to "AUTH(ENTICATE) NTLM"!
cs: Pozor: přijata chybně utvořená výzva na „AUTH(ENTICATE) NTLM“!

en: NTLM challenge contains invalid data.
cs: Výzva NTLM obsahuje neplatné znaky.

en: %s's SMTP listener does not support ATRN
cs: SMTP démon na %s nepodporuje ATRN

en: Turnaround now...
cs: Otočení teď...

en: ATRN request refused.
cs: Požadavek ATRN odmítnut.

en: Unable to process ATRN request now
cs: Nemohu nyní zpracovat požadavek ATRN

en: You have no mail.
cs: Nemáte žádnou poštu.

en: Command not implemented
cs: Příkaz neimplementován

en: Authentication required.
cs: Je vyžadována autentizace.

en: Unknown ODMR error "%s"
cs: Neznámá chyba ODMR „%s“

en: receiving message data
cs: přijímám obsah zprávy

en: Option --keep is not supported with ODMR
cs: Přepínač --keep není s ODMR podporován

en: Option --flush is not supported with ODMR
cs: Přepínač --flush není s ODMR podporován

en: Option --folder is not supported with ODMR
cs: Přepínač --folder není s ODMR podporován

en: Option --check is not supported with ODMR
cs: Přepínač --check není s ODMR podporován

en: server recv fatal
cs: od serveru přijato fatální

en: Could not decode OTP challenge
cs: Nemohu dekódovat výzvu OTP

en: Secret pass phrase:
cs: Tajné heslo:

en: String '%s' is not a valid number string.
cs: Řetězec '%s' není platné číslo.

en: Value of string '%s' is %s than %d.
cs: Hodnota řetězce '%s' je %s než %d.

en: smaller
cs: menší

en: larger
cs: větší

en: Invalid bad-header policy `%s' specified.
cs: Zadána neplatná politika pro chybné hlavičky „%s“.

en: Invalid protocol `%s' specified.
cs: Zadán neplatný protokol „%s“.

en: Invalid authentication `%s' specified.
cs: Zadána neplatná autentizace „%s“.

en: usage:  fetchmail [options] [server ...]
cs: použití: fetchmail [přepínače] [server…]

en:   Options are as follows:
cs:   Přepínače jsou následující:

en:   -?, --help        display this option help
cs:   -?, --help        zobrazí tuto nápovědu k přepínačům

en:   -V, --version     display version info
cs:   -V, --version     zobrazí informace o verzi

en:   -c, --check       check for messages without fetching
cs:   -c, --check       zkontroluje zprávy bez stahování

en:   -s, --silent      work silently
cs:   -s, --silent      pracuje potichu

en:   -v, --verbose     work noisily (diagnostic output)
cs:   -v, --verbose     pracuje hlasitě (diagnostický výstup)

en:   -d, --daemon      run as a daemon once per n seconds
cs:   -d, --daemon      běží jako démon jednou za n sekund

en:   -N, --nodetach    don't detach daemon process
cs:   -N, --nodetach    neodpojí proces démona

en:   -q, --quit        kill daemon process
cs:   -q, --quit        zabije proces démona

en:   -L, --logfile     specify logfile name
cs:   -L, --logfile     určuje název souboru se protokolem

en:       --syslog      use syslog(3) for most messages when running as a daemon
cs:       --syslog      použije syslog(3) pro většinu zpráv při běhu jako démon

en:       --nosyslog    turns off use of syslog(3)
cs:       --nosyslog    vypne volání funkce syslog(3)

en:       --invisible   don't write Received & enable host spoofing
cs:       --invisible   nezapisuje Received a povolí podvržení počítače

en:   -f, --fetchmailrc specify alternate run control file
cs:   -f, --fetchmailrc určuje alternativní konfigurační soubor

en:   -i, --idfile      specify alternate UIDs file
cs:   -i, --idfile      určuje alternativní soubor UID

en:       --pidfile     specify alternate PID (lock) file
cs:       --pidfile     určuje alternativní soubor PID (zámek)

en:       --postmaster  specify recipient of last resort
cs:       --postmaster  určuje nouzového příjemce pošty

en:       --nobounce    redirect bounces from user to postmaster.
cs:       --nobounce    přesměruje vracené zprávy od uživatele postmasterovi

en:       --nosoftbounce fetchmail deletes permanently undeliverable messages.
cs:       --nosoftbounce fetchmail bude mazat trvale nedoručitelné zprávy

en:       --softbounce  keep permanently undeliverable messages on server (default).
cs:       --softbounce  ponechá trvale nedoručitelné zprávy na serveru (výchozí)

en:   -I, --interface   interface required specification
cs:   -I, --interface   určuje vyžadované rozhraní

en:   -M, --monitor     monitor interface for activity
cs:   -M, --monitor     sleduje aktivitu rozhraní

en:       --ssl         enable ssl encrypted session
cs:       --ssl         povolí sezení šifrované pomocí SSL

en:       --sslkey      ssl private key file
cs:       --sslkey      soubor se soukromým klíčem pro SSL

en:       --sslcert     ssl client certificate
cs:       --sslcert     certifikát klienta pro SSL

en:       --sslcertck   do strict server certificate check (recommended)
cs:       --sslcertck   přísně ověřuje certifikát serveru (doporučeno)

en:       --nosslcertck skip strict server certificate check (insecure)
cs:       --nosslcertck  vynechá přísné ověřování certifikátu serveru (nebezpečné)

en:       --sslcertfile path to trusted-CA ssl certificate file
cs:       --sslcertfile cesta k souboru s SSL certifikáty důvěryhodných CA

en:       --sslcertpath path to trusted-CA ssl certificate directory
cs:       --sslcertpath cesta k adresáři s SSL certifikáty důvěryhodných CA

en:       --sslcommonname  expect this CommonName from server (discouraged)
cs:       --sslcommonname  od serveru očekává toto obecné jméno (CN) (nedoporučeno)

en:       --sslfingerprint fingerprint that must match that of the server's cert.
cs:       --sslfingerprint otisk, který musí odpovídat certifikátu serveru

en:       --sslproto    force ssl protocol (see manual)
cs:       --sslproto    vynutí protokol SSL (vizte manuál)

en:       --plugin      specify external command to open connection
cs:       --plugin      určuje externí příkaz pro otevření spojení

en:       --plugout     specify external command to open smtp connection
cs:       --plugout     určuje externí příkaz pro otevření spojení SMTP

en:       --bad-header {reject|accept}
                        specify policy for handling messages with bad headers
cs:       --bad-header {reject|accept}
                        určuje, jak zacházet se zprávami obsahujícími chybné
                        hlavičky: reject (odmítnout), accept (přijmout)

en:   -p, --proto[col]  specify retrieval protocol (see man page)
cs:   -p, --proto[col]  určuje protokol pro stahování (vizte manuálovou stránku)

en:   -U, --uidl        force the use of UIDLs (pop3 only)
cs:   -U, --uidl        vnutí používání UIDL (jen POP3)

en:       --idle        tells the IMAP server to send notice of new messages
cs:       --idle        řekne IMAP serveru, aby posílal upozornění na nové zprávy

en:       --port        TCP port to connect to (obsolete, use --service)
cs:       --port        TCP port, kam se připojovat (zastaralé, použijte --service)

en:   -P, --service     TCP service to connect to (can be numeric TCP port)
cs:   -P, --service     TCP služba, kam se připojit (smí být číselný port TCP)

en:       --auth        authentication type (see manual)
cs:       --auth        typ autentizace (vizte manuál)

en:   -t, --timeout     server nonresponse timeout
cs:   -t, --timeout     čas čekání na odpověď serveru

en:   -E, --envelope    envelope address header
cs:   -E, --envelope    hlavička adresy z obálky

en:   -Q, --qvirtual    prefix to remove from local user id
cs:   -Q, --qvirtual    předpona, která se odstraní z ID místního uživatele

en:       --principal   mail service principal
cs:       --principal   principál poštovní služby

en:       --tracepolls  add poll-tracing information to Received header
cs:       --tracepolls  přidá informace pro sledování stahování do hlavičky Received

en:   -u, --user[name]  specify users's login on server
cs:   -u, --user[name]  určuje jméno uživatele na serveru

en:   -a, --[fetch]all  retrieve old and new messages
cs:   -a, --[fetch]all  stáhne staré i nové zprávy

en:   -K, --nokeep      delete new messages after retrieval
cs:   -K, --nokeep      odstraní nové zprávy po stažení

en:   -k, --keep        save new messages after retrieval
cs:   -k, --keep        ponechá nové zprávy po stažení

en:   -F, --flush       delete old messages from server
cs:   -F, --flush       odstraní staré zprávy ze serveru

en:       --limitflush  delete oversized messages
cs:       --limitflush  odstraní příliš velké zprávy

en:   -n, --norewrite   don't rewrite header addresses
cs:   -n, --norewrite   nepřepisuje adresy v hlavičkách

en:   -l, --limit       don't fetch messages over given size
cs:   -l, --limit       nestahuje zprávy překračující zadanou velikost

en:   -w, --warnings    interval between warning mail notification
cs:   -w, --warnings    interval zasílání varovných zpráv

en:   -S, --smtphost    set SMTP forwarding host
cs:   -S, --smtphost    nastaví počítač pro přeposílání SMTP

en:       --fetchdomains fetch mail for specified domains
cs:       --fetchdomains stahuje poštu pro zadané domény

en:   -D, --smtpaddress set SMTP delivery domain to use
cs:   -D, --smtpadress  nastaví doménu pro doručování přes SMTP

en:       --smtpname    set SMTP full name username@domain
cs:       --smtpname    nastaví plné jméno pro SMTP (jméno@doména)

en:   -Z, --antispam,   set antispam response values
cs:   -Z, --antispam    nastaví hodnoty antispamových odpovědí

en:   -b, --batchlimit  set batch limit for SMTP connections
cs:   -b, --batchlimit  nastaví limit dávkování pro spojení SMTP

en:   -B, --fetchlimit  set fetch limit for server connections
cs:   -B, --fetchlimit  nastaví limit stahování pro připojení k serveru

en:       --fetchsizelimit set fetch message size limit
cs:       --fetchsizelimit nastaví limit velikosti stahovaných zpráv

en:       --fastuidl    do a binary search for UIDLs
cs:       --fastuidl    hledá UIDL binárně

en:   -e, --expunge     set max deletions between expunges
cs:   -e, --expunge     nastaví maximální počet odstraňování mezi čištěními

en:   -m, --mda         set MDA to use for forwarding
cs:   -m, --mda         nastaví MDA, který se použije při přeposílání

en:       --bsmtp       set output BSMTP file
cs:       --bsmtp       nastaví výstupní soubor BSMTP

en:       --lmtp        use LMTP (RFC2033) for delivery
cs:       --lmtp        pro doručení použije LMTP (RFC2033)

en:   -r, --folder      specify remote folder name
cs:   -r, --folder      určuje název vzdálené složky

en:       --showdots    show progress dots even in logfiles
cs:       --showdots    zobrazuje tečky průběhu i v souborech protokolu

en: POP2 does not support STLS. Giving up.
cs: POP2 nepodporuje STLD. Nelze pokračovat.

en: POP2 only supports password authentication. Giving up.
cs: POP2 podporuje pouze přihlašování heslem. Nelze pokračovat.

en: Warning: "Maillennium POP3" found, using RETR command instead of TOP.
cs: Pozor: Nalezen server „Maillennium POP3“, použije se příkaz RETR namísto TOP.

en: STLS is mandatory for this session, but server refused CAPA command.
cs: Pro tuto relaci je STLS povinné, ale server odmítl příkaz CAPA.

en: CAPA command support is, however, necessary for STLS.
cs: Avšak podpora příkazu CAPA je pro STLS nutná.

en: %s: opportunistic upgrade to TLS failed, trying to continue.
cs: %s: dobrovolný přechod do TLS se nezdařil, zkouším pokračovat.

en: %s: WARNING: server offered STLS, but sslproto '' given.
cs: %s: POZOR: server nabídl STLS, ale je zadáno sslproto ''.

en: We've run out of allowed authenticators and cannot continue.
cs: Vyčerpali jsme všechny povolené autentikátory, a tak nelze pokračovat.

en: Required APOP timestamp not found in greeting
cs: Požadovaný časový údaj APOP nebyl v pozdravu nalezen

en: Timestamp syntax error in greeting
cs: Syntaktická chyba v časovém údaji z pozdravu

en: Invalid APOP timestamp.
cs: Neplatné časové razítko APOPu.

en: Undefined protocol request in POP3_auth
cs: Žádost o nedefinovaný protokol v POP3_auth

en: lock busy!  Is another session active?
cs: zamčeno! Je aktivní jiné sezení?

en: Cannot handle UIDL response from upstream server.
cs: Odpověď UIDL ze nadřazeného serveru nelze obsloužit.

en: Server responded with UID for wrong message.
cs: Server odpověděl s UID chybné zprávy.

en: id=%s (num=%u) was deleted, but is still present!
cs: id=%s (num=%u) bylo odstraněno, ale je stále přítomno!

en: Messages inserted into list on server. Cannot handle this.
cs: Zprávy vloženy do seznamu na serveru. To neumím zpracovat.

en: protocol error
cs: chyba protokolu

en: protocol error while fetching UIDLs
cs: chyba protokolu při stahování UIDL

en: id=%s (num=%d) was deleted, but is still present!
cs: id=%s (num=%d) bylo odstraněno, ale je stále přítomno!

en: Option --folder is not supported with POP3
cs: Přepínač --folder není s POP3 podporován

en: server option after user options
cs: přepínač serveru po přepínačích uživatele

en: SDPS not enabled.
cs: SDPS není povoleno.

en: fetchmail: interface option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
cs: fetchmail: přepínač interface je podporován jen v Linuxu (bez IPv6) a FreeBSD

en: fetchmail: monitor option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
cs: fetchmail: přepínač monitor je podporován jen v Linuxu (bez IPv6) a FreeBSD

en: SSL is not enabled
cs: SSL není povoleno

en: end of input
cs: konec vstupu

en: File %s must be a regular file.
cs: Soubor %s musí být obyčejný soubor.

en: File %s must have no more than -rwx------ (0700) permissions.
cs: Soubor %s nesmí mít více oprávnění než -rwx------ (0700).

en: File %s must be owned by you.
cs: Musíte vlastnit soubor %s.

en: Unknown system error
cs: Neznámá chyba systému

en: %s (log message incomplete)
cs: %s (zpráva protokolu nedokončena)

en: About to rewrite %s...
cs: Bude se přepisovat %s…

en: ...rewritten version is %s.
cs: …přepsaná verze je %s.

en: Success
cs: Úspěch

en: Restricted user (something wrong with account)
cs: Omezený uživatel (něco špatného s účtem)

en: Invalid userid or passphrase
cs: Neplatné ID uživatele nebo heslo

en: Deity error
cs: Chyba způsobená vyšší mocí

en: RPA token 2: Base64 decode error
cs: RPA token 2: Chyba při dekódováni Base64

en: Service chose RPA version %d.%d
cs: Služba zvolila RPA verze %d.%d

en: Service challenge (l=%d):
cs: Výzva služby (l=%d)

en: Service timestamp %s
cs: Časový údaj služby %s

en: RPA token 2 length error
cs: Chybná dálka RPA tokenu 2

en: Realm list: %s
cs: Seznam oblastí: %s

en: RPA error in service@realm string
cs: Chyba RPA v řetězci služba@oblast

en: RPA token 4: Base64 decode error
cs: RPA token 4: Chyba při dekódováni Base64

en: User authentication (l=%d):
cs: Autentizace uživatele (l=%d):

en: RPA status: %02X
cs: Stav RPA: %02X

en: RPA token 4 length error
cs: Chybná délka RPA tokenu 4

en: RPA rejects you: %s
cs: RPA vás odmítá: %s

en: RPA rejects you, reason unknown
cs: RPA vás odmítá, důvod není znám

en: RPA User Authentication length error: %d
cs: Chybná délka autentizace uživatele RPA: %d

en: RPA Session key length error: %d
cs: Chybná délka klíče sezení RPA: %d

en: RPA _service_ auth fail. Spoof server?
cs: Autentizace _služby_ RPA selhala. Falešný server?

en: Session key established:
cs: Klíč sezení vytvořen:

en: RPA authorisation complete
cs: Autentizace RPA dokončena

en: Get response
cs: Získat odpověď

en: Get response return %d [%s]
cs: Získání odpovědi vrací %d [%s]

en: Hdr not 60
cs: Délka hlavičky není 60

en: Token length error
cs: Chybná délka tokenu

en: Token Length %d disagrees with rxlen %d
cs: Délka tokenu %d neodpovídá rxlen %d

en: Mechanism field incorrect
cs: Nesprávné pole mechanismu

en: dec64 error at char %d: %x
cs: chyba dec64 na znaku %d: %x

en: Inbound binary data:
cs: Vstupní binární data:

en: Outbound data:
cs: Výstupní data:

en: RPA String too long
cs: Řetězec RPA je příliš dlouhý

en: RPA Failed open of /dev/urandom. This shouldn't
cs: RPA nemohlo otevřít /dev/urandom. To by vám

en:     prevent you logging in, but means you
cs:     nemělo zabránit v přihlášení, nicméně

en:     cannot be sure you are talking to the
cs:     si nemůžete být jisti, že komunikujete

en:     service that you think you are (replay
cs:     s tou službou, co se domníváte (jsou

en:     attacks by a dishonest service are possible.)
cs:     možné přehrávací útoky nečestnou službou.)

en: User challenge:
cs: Výzva uživatele:

en: MD5 being applied to data block:
cs: MD5 se používá na blok dat:

en: MD5 result is:
cs: Výsledek MD5 je:

en: getaddrinfo(NULL, "%s") error: %s
cs: chyba getaddrinfo(NULL, „%s“): %s

en: Cannot resolve service %s to port number.
cs: Jméno služby %s nelze přeložit na číslo portu.

en: Please specify the service as decimal port number.
cs: Prosím, určete službu pomocí desítkového čísla portu.

en: forwarding to %s
cs: přeposílám na %s

en: SMTP: (bounce-message body)
cs: SMTP: (tělo hlášení o chybě)

en: mail from %s bounced to %s
cs: o zprávě od %s posláno hlášení o chybě %s

en: %cMTP error: %s
cs: Chyba %cMTP: %s

en: SMTP server requires STARTTLS, keeping message.
cs: SMTP server vyžaduje STARTTLS, zpráva zadržena.

en: BSMTP file open failed: %s
cs: Otevírání BSMTP souboru selhalo: %s

en: BSMTP preamble write failed: %s.
cs: Zápis BSMTP preambule selhal: %s.

en: %cMTP listener doesn't like recipient address `%s'
cs: démonovi %cMTP se nelíbí adresa příjemce „%s“

en: %cMTP listener doesn't really like recipient address `%s'
cs: démonovi %cMTP se opravdu nelíbí adresa příjemce „%s“

en: no address matches; no postmaster set.
cs: neodpovídá žádná adresa; nenastaven postmaster.

en: can't even send to %s!
cs: nelze odeslat ani na %s!

en: no address matches; forwarding to %s.
cs: neodpovídá žádná adresa; přeposílám na %s.

en: MDA option contains single-quoted %%%c expansion.
cs: Přepínač MDA obsahuje expanzi %%%c s jednoduchou uvozovkou.

en: Refusing to deliver. Check the manual and fix your mda option.
cs: Doručení zamítnuto. Přečtěte si manuál a opravte přepínač MDA.

en: about to deliver with: %s
cs: chystám se doručit pomocí: %s

en: Cannot switch effective user id to %ld: %s
cs: Nelze změnit efektivní ID uživatele na %ld: %s

en: Cannot switch effective user id back to original %ld: %s
cs: Efektivní ID uživatele nelze vrátit na původní hodnotu %ld: %s

en: MDA open failed
cs: otevírání MDA selhalo

en: %cMTP connect to %s failed
cs: připojení %cMTP k %s selhalo

en: can't raise the listener; falling back to %s
cs: nemohu se spustit démona; nahrazuji jej %s

en: Message termination or close of BSMTP file failed: %s
cs: Ukončení zprávy nebo zavření souboru BSMTP selhalo: %s

en: Error writing to MDA: %s
cs: Chyba při zapisování do MDA: %s

en: MDA died of signal %d
cs: MDA umřel na signál %d

en: MDA returned nonzero status %d
cs: MDA vrátil nenulový stav %d

en: Strange: MDA pclose returned %d and errno %d/%s, cannot handle at %s:%d
cs: Záhada: MDA pclose vrátil %d a errno %d/%s, nezle zpracovat v %s:%d

en: SMTP listener refused delivery
cs: Démon SMTP odmítl doručení

en: LMTP delivery error on EOM
cs: Chyba doručování LMTP při EOM

en: Unexpected non-503 response to LMTP EOM: %s
cs: Neočekávaná odpověď na LMTP EOM jiná než 503: %s

en: The Fetchmail Daemon
cs: Démon Fetchmail

en: ESMTP CRAM-MD5 Authentication...
cs: Autentizace ESMTP CRAM-MD5...

en: Server rejected the AUTH command.
cs: Server odmítl příkaz AUTH.

en: Bad base64 reply from server.
cs: Špatné base64 odpovědi od serveru.

en: Challenge decoded: %s
cs: Výzva dekódována: %s

en: ESMTP PLAIN Authentication...
cs: Autentizace ESMTP PLAIN...

en: ESMTP LOGIN Authentication...
cs: Autentizace ESMTP LOGIN...

en: smtp listener protocol error
cs: chyba protokolu démona smtp

en: fetchmail: malloc failed
cs: fetchmail: malloc selhalo

en: fetchmail: plugin for host %s service %s is empty, cannot run!
cs: fetchmail: zásuvný modul pro stroj %s službu %s je prázdný, nelze pokračovat!

en: fetchmail: socketpair failed
cs: fetchmail: socketpair selhalo

en: fetchmail: fork failed
cs: fetchmail: fork selhalo

en: dup2 failed
cs: dup2 selhalo

en: running %s (host %s service %s)
cs: spouštím %s (počítač %s služba %s)

en: execvp(%s) failed
cs: execvp(%s) selhalo

en: getaddrinfo("%s","%s") error: %s
cs: Chyba getaddrinfo(„%s“,„%s“): %s

en: Try adding the --service option (see also FAQ item R12).
cs: Zkuste přidat přepínač --service (vizte též položku R12 ve FAQ).

en: unknown (%s)
cs: neznámý (%s)

en: Trying to connect to %s/%s...
cs: Pokouším se připojit na %s/%s…

en: cannot create socket: %s
cs: socket nelze vytvořit: %s

en: name %d: cannot create socket family %d type %d: %s
cs: název %d: socket rodiny %d druhu %d nelze vytvořit: %s

en: connection failed.
cs: spojení selhalo.

en: connection to %s:%s [%s/%s] failed: %s.
cs: spojení k %s:%s [%s/%s] selhalo: %s.

en: name %d: connection to %s:%s [%s/%s] failed: %s.
cs: název %d: spojení k %s:%s [%s/%s] selhalo: %s.

en: connected.
cs: spojeno.

en: Connection errors for this poll:
    %s
cs: Chyby připojení z tohoto dotazu:
    %s

en: OpenSSL reported: %s
cs: Zpráva z OpenSSL: %s

en: SSL verify callback depth %d: verify_ok == %d, err = %d, %s
cs: Zpětné volání pro ověřování SSL: hloubka %d, verify_ok %d, chyba %d, %s

en: Server certificate:
cs: Certifikát serveru:

en: Certificate chain, from root to peer, starting at depth %d:
cs: Řetěz certifikátů od kořene k protějšku počínaje hloubkou %d:

en: Certificate at depth %d:
cs: Certifikát v hloubce %d:

en: Issuer Organization: %s
cs: Organizace vydavatele: %s

en: Warning: Issuer Organization Name too long (possibly truncated).
cs: Varování: Název organizace vydavatele příliš dlouhý (možná zkrácen).

en: Unknown Organization
cs: Neznámá organizace

en: Issuer CommonName: %s
cs: Obecné jméno (CN) vydavatele: %s

en: Warning: Issuer CommonName too long (possibly truncated).
cs: Varování: Obecné jméno (CN) vydavatele je příliš dlouhé (možná zkráceno).

en: Unknown Issuer CommonName
cs: Neznámé obecné jméno (CN) vydavatele

en: Subject CommonName: %s
cs: Obecné jméno (CN) subjektu: %s

en: Bad certificate: Subject CommonName too long!
cs: Špatný certifikát: Obecné jméno (CN) subjektu je příliš dlouhé!

en: Bad certificate: Subject CommonName contains NUL, aborting!
cs: Špatný certifikát: Obecné jméno subjektu obsahuje NUL, zrušuje se!

en: Subject Alternative Name: %s
cs: Alternativní jméno subjektu: %s

en: Bad certificate: Subject Alternative Name contains NUL, aborting!
cs: Špatný certifikát: Alternativní jméno subjektu obsahuje NUL, zrušuje se!

en: Server CommonName mismatch: %s != %s
cs: Obecné jméno (CN) serveru neodpovídá: %s != %s

en: Server name not set, could not verify certificate!
cs: Jméno serveru nenastaveno, nemohu ověřit certifikát!

en: Unknown Server CommonName
cs: Neznámé obecné jméno (CN) serveru

en: Server name not specified in certificate!
cs: Jméno serveru není v certifikátu zadáno!

en: EVP_md5() failed!
cs: EVP_md5() selhalo!

en: Out of memory!
cs: Nedostatek paměti!

en: Digest text buffer too small!
cs: Vyrovnávací paměť pro otisk je příliš malá!

en: %s key fingerprint: %s
cs: otisk klíče %s: %s

en: %s fingerprints match.
cs: otisky %s odpovídají.

en: %s fingerprints do not match!
cs: otisky %s neodpovídají.

en: Server certificate verification error: %s
cs: Chyba ověřování certifikátu serveru: %s

en: Broken certification chain at: %s
cs: Řetěz certifikátů je rozbitý u: %s

en: This could mean that the server did not provide the intermediate CA's certificate(s), which is nothing fetchmail could do anything about.  For details, please see the README.SSL-SERVER document that ships with fetchmail.
cs: To může znamenat, že server neposkytl certifikáty mezilehlých autorit, s čímž fetchmail nemůže nic udělat. Podrobnější vysvětlení lze nalézt v dokumentu README.SSL-SERVER, který je s fetchmailem dodáván.

en: Missing trust anchor certificate: %s
cs: Chybí důvěryhodný certifikát: %s

en: This could mean that the root CA's signing certificate is not in the trusted CA certificate location, or that c_rehash needs to be run on the certificate directory. For details, please see the documentation of --sslcertpath and --sslcertfile in the manual page. See README.SSL for details.
cs: To může znamenat, že podpisový certifikát kořenové autority není uveden v seznamu certifikátů důvěryhodných autorit nebo že je třeba v adresáři s certifikáty spustit c_rehash. Podrobnější vysvětlení lze nalézt v dokumentaci --sslcertpath a --sslcertfile v manuálové stránce. Pro podrobnosti vizte README.SSL.

en: Your OpenSSL version does not support SSLv3.
cs: Vaše verze OpenSSL nepodporuje SSLv3.

en: Your OpenSSL version does not support TLS v1.1.
cs: Vaše verze OpenSSL nepodporuje TLS v1.1.

en: Your OpenSSL version does not support TLS v1.2.
cs: Vaše verze OpenSSL nepodporuje TLS v1.2.

en: Your OpenSSL version does not support TLS v1.3.
cs: Vaše verze OpenSSL nepodporuje TLS v1.3.

en: Invalid SSL protocol '%s' specified, using default autoselect (auto).
cs: Zadán neplatný protokol SSL „%s“, použije se výchozí automatický výběr (auto).

en: Loaded wolfSSL library %#lx older than headers %#lx, refusing to work.
cs: Zavedená knihovna wolfSSL %#lx je starší než verze hlaviček %#lx. Konec.

en: Loaded OpenSSL library %#lx older than headers %#lx, refusing to work.
cs: Zavedená knihovna OpenSSL %#lx je starší než verze hlaviček %#lx. Konec.

en: Loaded OpenSSL library %#lx newer than headers %#lx, trying to continue.
cs: Zavedená knihovna OpenSSL %#lx je novější než verze hlaviček %#lx. Pokračuje se.

en: File descriptor out of range for SSL
cs: Deskriptor souboru mimo rozsah pro SSL

en: Note that some distributions disable older protocol versions in weird non-standard ways. Try a newer protocol version.
cs: Vezměte na vědomí, že některé distribuce vypínají starší verze protokolů podivnými způsoby. Zkuste novější verzi protokolu.

en: Cannot load verify locations (file="%s", dir="%s"), error %d:
cs: Nelze načíst seznam důvěryhodných certifikátu (soubor=„%s“, adresář=„%s“), chyba %d:

en: Warning: SSL_set_tlsext_host_name(%p, "%s") failed (code %#lx), trying to continue.
cs: Pozor: SSL_set_tlsext_host_name(%p, "%s") selhalo (kód %#lx), pokračuje se.

en: fetchmail: sock %d: wolfSSL_check_domain_name(%#p, "%s") returned %d, trying to continue
cs: fetchmail: socket %d: funkce wolfSSL_check_domain_name(%#p, "%s") vrátila %d, pokračuje se

en: Warning: X509_VERIFY_PARAM_set1_host(%p, "%s") failed (code %#x), trying to continue.
cs: Pozor: X509_VERIFY_PARAM_set1_host(%p, "%s") selhalo (kód %#x), pokračuje se.

en: Server shut down connection prematurely during SSL_connect().
cs: Server předčasně ukončil spojení během volání SSL_connect().

en: System error during SSL_connect(): %s
cs: Chyba systému během SSL_connect(): %s

en: handshake failed at protocol or connection level.
cs: dojednání spojení selhalo na úrovni protokolu nebo transportní vrstvy.

en: Cannot obtain current SSL/TLS cipher - no session established?
cs: Současnou šifru SSL/TLS nelze získat – žádné spojení nebylo ustanoveno?

en: SSL/TLS: using protocol %s, cipher %s, %d/%d secret/processed bits
cs: SSL/TLS: používá se protokol %s, šifra %s, %d/%d bitů tajemství/procesních

en: Certificate/fingerprint verification was somehow skipped!
cs: Ověření certifikátu/otisku bylo nějak přeskočeno!

en: Warning: the connection is insecure, continuing anyways. (Better use --sslcertck!)
cs: Pozor: spojení není zabezpečeno, přesto se bude pokračovat. (Raději použijte --sslcertck!)

en: Cygwin socket read retry
cs: Další pokus čtení ze socketu Cygwin

en: Cygwin socket read retry failed!
cs: Další pokus čtení ze socketu Cygwin selhal!

en: mapped address %s to local %s
cs: adresa %s mapována na místní %s

en: mapped %s to local %s
cs: %s mapováno na místní %s

en: passed through %s matching %s
cs: předáno %s, odpovídá %s

en: analyzing Received line:
    %s
cs: analyzuji řádek Received:
    %s

en: line accepted, %s is an alias of the mailserver
cs: řádek přijat, %s je přezdívka poštovního serveru

en: line rejected, %s is not an alias of the mailserver
cs: řádek odmítnut, %s není přezdívka poštovního serveru

en: no Received address found
cs: nenalezena adresa Received

en: found Received address `%s'
cs: nalezena adresa Received „%s“

en: incorrect header line found - see manpage for bad-header option
cs: nalezen neplatný řádek hlavičky – vizte volbu bad-header v manuálové stránce

en: line: %s
cs: řádek: %s

en: Parsing envelope "%s" names "%-.*s"
cs: V obálce „%s“ se rozebírají se názvy „%-.*s“

en: Parsing Received names "%-.*s"
cs: Rozebírají se názvy Received „%-.*s“

en: No envelope recipient found, resorting to header guessing.
cs: V obálce nenalezen žádný příjemce, je třeba se uchýlit k hádání z hlavičky.

en: Guessing from header "%-.*s".
cs: Odhaduje se z hlavičky „%-.*s“.

en: no local matches, forwarding to %s
cs: nevyhovuje žádná místní adresa, přeposílám na %s

en: forwarding and deletion suppressed due to DNS errors
cs: přeposílání a odstraňování bylo zrušeno kvůli chybám DNS

en: writing RFC822 msgblk.headers
cs: zapisuji RFC822 msgblk.headers

en: no recipient addresses matched declared local names
cs: žádné adresy příjemců neodpovídaly deklarovaným místním jménům

en: recipient address %s didn't match any local name
cs: adresa příjemce %s neodpovídala žádnému místnímu jménu

en: message has embedded NULs
cs: zpráva obsahuje vložené NUL

en: SMTP listener rejected local recipient addresses:
cs: démon SMTP odmítl adresy místních příjemců:

en: error writing message text
cs: chyba při zápisu textu zprávy

en: Buffer too small. This is a bug in the caller of %s:%lu.
cs: Vyrovnávací paměť je příliš malá. Jedná se o chybu volající funkce v %s:%lu.

en: Open or read error while reading idfile %s: %s
cs: Chyba otevírání nebo čtení při čtení souboru s UID %s: %s

en: Old UID list from %s:
cs: Starý seznam UID z %s:

en:  <empty>
cs:  <prázdný>

en: Scratch list of UIDs:
cs: Pracovní seznam UID:

en: Merged UID list from %s:
cs: Sloučený seznam UID z %s:

en: New UID list from %s:
cs: Nový seznam UID z %s:

en: not swapping UID lists, no UIDs seen this query
cs: neprohazuji seznamy UID, při tomto dotazu nebyla vidět žádná UID

en: discarding new UID list
cs: zahazuji nový seznam UID

en: Deleting fetchids file.
cs: Odstraňuji soubor fetchids.

en: Error deleting %s: %s
cs: Chyba při odstraňování %s. %s

en: Writing fetchids file.
cs: Zapisuji soubor fetchids.

en: Write error on fetchids file %s: %s
cs: Chyba zápisu do souboru fetchids %s: %s

en: Error writing to fetchids file %s, old file left in place.
cs: Chyba při zápisu do souboru fetchids %s, starý soubor ponechán na místě.

en: Cannot rename fetchids file %s to %s: %s
cs: Nemohu přejmenovat soubor fetchids %s na %s: %s

en: Cannot open fetchids file %s for writing: %s
cs: Nemohu otevřít soubor fetchids %s pro zápis: %s

en: malloc failed
cs: malloc selhalo

en: realloc failed
cs: realloc selhalo
