fetchmail-6.4.35 - en to sq translation catalogue (745 entries)

en: Checking if %s is really the same node as %s
sq: Po kontrollohet nëse %s është vërtet e njëjta nyje me %s

en: Yes, their IP addresses match
sq: Po, adresat e tyre IP përputhen

en: No, their IP addresses don't match
sq: Jo, adresat e tyre IP s’përputhen

en: nameserver failure while looking for '%s' during poll of %s: %s
sq: dështim emri shërbyesi teksa kërkohej për '%s' gjatë vjeljes së %s: %s

en: nameserver failure while looking for `%s' during poll of %s.
sq: dështim emri shërbyesi teksa kërkohej për `%s' gjatë vjeljes së %s.

en: could not decode BASE64 challenge
sq: s’u shkodua dot sfidë BASE64

en: decoded as %s
sq: shkoduar si %s

en: kerberos error %s
sq: gabim kerberos %s

en: krb5_sendauth: %s [server says '%s']
sq: krb5_sendauth: %s [shërbyesi thotë '%s']

en: Fetchmail oversized-messages warning
sq: Sinjalizim Fetchamil për mesazhe të stërmëdhenj

en: The following oversized messages were deleted on server %s account %s:
sq: Mesazhet vijues të stërmëdhenj u fshinë prej shërbyesit të postës %s llogaria %s:

en: The following oversized messages remain on server %s account %s:
sq: Mesazhet vijues të stërmëdhenj mbesin në shërbyesin e postës %s llogaria %s:

en:   %d message  %d octets long deleted by fetchmail. |   %d messages %d octets long deleted by fetchmail.
sq[0]:   %d mesazh  %d tetëshe i gjatë u fshi nga fetchmail-i.
sq[1]:   %d mesazhe  %d tetëshe të gjatë u fshinë nga fetchmail-i.

en:   %d message  %d octets long skipped by fetchmail. |   %d messages %d octets long skipped by fetchmail.
sq[0]:   %d mesazh  %d  i gjatë u anashkalua nga fetchmail-i.
sq[1]:   %d mesazhe  %d  të gjatë u anashkaluan nga fetchmail-i.

en: skipping message %s@%s:%d
sq: po anashkalohet mesazhi %s@%s:%d

en: skipping message %s@%s:%d (%d octets)
sq: po anashkalohet mesazhi %s@%s:%d (%d tetëshe)

en:  (length -1)
sq:  (gjatësi -1)

en:  (oversized)
sq:  (i stërmadh)

en: couldn't fetch headers, message %s@%s:%d (%d octets)
sq: s’u sollën dot tituj, mesazhi %s@%s:%d (%d tetëshe)

en: reading message %s@%s:%d of %d
sq: po lexohet mesazhi %s@%s:%d nga %d

en:  (%d octets)
sq:  (%d tetëshe)

en:  (%d header octets)
sq:  (%d tetëshe titulli)

en:  (%d body octets)
sq:  (%d tetëshe lënde)

en: message %s@%s:%d was not the expected length (%d actual != %d expected)
sq: mesazhi %s@%s:%d s’pati gjatësinë e pritur (%d aktualja != %d e pritshmja)

en:  retained
sq:  i mbajtur

en:  flushed
sq:  i zbrazur

en:  not flushed
sq:  i pazbrazur

en: fetchlimit %d reached; %d message left on server %s account %s
     | fetchlimit %d reached; %d messages left on server %s account %s
sq[0]: U mbërrit në kufi prurjesh %d; %d mesazh lënë te shërbyesi %s, llogaria %s
sq[1]: U mbërrit në kufi prurjesh %d; %d mesazhe lënë te shërbyesi %s, llogaria %s

en: timeout after %d seconds waiting to connect to server %s.
sq: mbarim kohe pas %d sekondash në pritje për t’u lidhur me shërbyesin %s.

en: timeout after %d seconds waiting for server %s.
sq: mbarim kohe pas %d sekondash në pritje për shërbyesin %s.

en: timeout after %d seconds waiting for %s.
sq: mbarim kohe pas %d sekondash në pritje për %s.

en: timeout after %d seconds waiting for listener to respond.
sq: mbarim kohe pas %d sekondash në pritje që dëgjuesi të përgjigjet.

en: timeout after %d seconds.
sq: mbarim kohe pas %d sekondash.

en: fetchmail sees repeated timeouts
sq: fetchmail-i sheh mbarime të përsëritur kohe

en: Fetchmail saw more than %d timeouts while attempting to get mail from %s@%s.
sq: Fetchmail-i pa më tepër se %d mbarime kohe teksa përpiqej të merrte postë prej %s@%s.

en: This could mean that your mailserver is stuck, or that your SMTP
    server is wedged, or that your mailbox file on the server has been
    corrupted by a server error.  You can run `fetchmail -v -v' to
    diagnose the problem.
    
    Fetchmail won't poll this mailbox again until you restart it.
sq: Kjo mund të dëshmonte se shërbyesi juaj i postës ka ngecur, ose
    që shërbyesi juaj SMTP ka ngecur, ose që kartela e kutisë suaj
    postare te shërbyesi është dëmtuar nga një gabim shërbyesi.  Mund
    të jepni `fetchmail -v -v' për të diagnostikuar problemin.
    
    Fetchmail-i s’do të vjelë sërish prej kësaj kutie, para se ta rinisni.

en: pre-connection command terminated with signal %d
sq: urdhri para-lidhjeje përfundoi me sinjalin %d

en: pre-connection command failed with status %d
sq: urdhri para-lidhje dështoi me përfundim %d

en: couldn't find HESIOD pobox for %s
sq: s’u gjet dot kuti postare HESIOD për %s

en: Lead server has no name.
sq: Shërbyesi udhëheqës s’ka emër.

en: couldn't find canonical DNS name of %s (%s): %s
sq: s’u gjet dot emër kanonikal DNS për %s (%s): %s

en: %s connection to %s failed
sq: Lidhja %s me %s dështoi

en: SSL connection failed.
sq: Lidhja SSL dështoi.

en: Lock-busy error on %s@%s
sq: Gabim duket-i-zënë te %s@%s

en: Server busy error on %s@%s
sq: Gabim shërbyes i zënë te %s@%s

en: Authorization failure on %s@%s%s
sq: Dështim autorizimi te %s@%s%s

en:  (previously authorized)
sq:  (autorizuar dikur)

en: For help, see http://www.fetchmail.info/fetchmail-FAQ.html#R15
sq: Për ndihmë, shihni te http://www.fetchmail.info/fetchmail-FAQ.html#R15

en: fetchmail authentication failed on %s@%s
sq: mirëfilltësimi fetchmail dështoi në %s@%s

en: Fetchmail could not get mail from %s@%s.
sq: Fetchmail-i s’mori dot postë prej %s@%s.

en: The attempt to get authorization failed.
    Since we have already succeeded in getting authorization for this
    connection, this is probably another failure mode (such as busy server)
    that fetchmail cannot distinguish because the server didn't send a useful
    error message.
sq: Orvatja për të marrë autorizim dështoi.
    Ngaqë kemi pasur tashmë sukses në marrje autorizimi për këtë lidhje, ka
    gjasa që kjo të jetë një tjetër mënyrë dështimi (fjala vjen, shërbyes i zënë)
    të cilën fetchmail-i s’e dallon dot nga të tjerat, ngaqë shërbyesi s’dërgoi
    mesazh të dobishëm gabimi.

en: 
    However, if you HAVE changed your account details since starting the
    fetchmail daemon, you need to stop the daemon, change your configuration
    of fetchmail, and then restart the daemon.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
sq: 
    Por, nëse KENI ndryshuar hollësitë e llogarisë suaj që prej nisjes së
    demonit fetchmail, lypset ta ndalni demonin, të ndryshoni formësimin
    e fetchmail-it, dhe mandej të rinisni demonin.
    
    Demoni fetchmail do të vazhdojë të xhirojë dhe përpiqet të lidhet
    në çdo cikël.  Pa u rikthyer shërbimi, nuk do të dërgohen njoftime
    të ardhshme.

en: The attempt to get authorization failed.
    This probably means your password is invalid, but some servers have
    other failure modes that fetchmail cannot distinguish from this
    because they don't send useful error messages on login failure.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
sq: Përpjekja për të marrë autorizim dështoi.
    Kjo mbase do të thotë që fjalëkalimi juaj është i pavlefshëm, por disa
    shërbyes kanë mënyra të tjera dështimi, të cilat fetchmail-i s’mund
    t’i dallojë prej kësaj, ngaqë shërbyesi s’dërgon mesazhe të dobishëm
    gabimesh në rast dështimi hyrjeje.
    
    Demoni fetchmail do të vazhdojë të xhirojë dhe përpiqet të lidhet
    në çdo cikël.  Nuk do të dërgohen njoftime në të ardhmen, para se
    të rikthehet shërbimi.

en: Repoll immediately on %s@%s
sq: Rivil menjëherë te %s@%s

en: Socket or TLS error on %s@%s
sq: Socket ose gabim TLS te %s@%s

en: Unknown login or authentication error on %s@%s
sq: Gabim mirëfilltësimi ose hyrje e panjohur te %s@%s

en: Authorization OK on %s@%s
sq: OK autorizimi te %s@%s

en: fetchmail authentication OK on %s@%s
sq: mirëfilltësim fetchmail OK në %s@%s

en: Fetchmail was able to log into %s@%s.
sq: Fetchmail-i mundi të hyjë te %s@%s.

en: Service has been restored.
sq: Shërbimi është rivendosur.

en: selecting or re-polling folder %s
sq: po përzgjidhet ose vilet prej dosjes %s

en: selecting or re-polling default folder
sq: po përzgjidhet ose vilet prej dosjes parazgjedhje

en: %s at %s (folder %s)
sq: %s te %s (dosja %s)

en: %s at %s
sq: %s te %s

en: Polling %s
sq: Po vilet %s

en: %d message (%d %s) for %s | %d messages (%d %s) for %s
sq[0]: %d mesazh (%d %s) për %s
sq[1]: %d mesazhe (%d %s) për %s

en: seen | seen
sq[0]: i parë
sq[1]: i parë

en: %d message for %s | %d messages for %s
sq[0]: %d mesazh për %s
sq[1]: %d mesazhe për %s

en:  (%d octets).
sq:  (%d oktete).

en: No mail for %s
sq: Pa postë për %s

en: bogus message count!
sq: numërim mesazhesh me gabime!

en: Too many mails skipped (%d > %d) due to transient errors for %s
sq: U anashkaluan shumë mesazhe (%d > %d) për shkak gabimesh kalimtare për %s

en: socket
sq: "socket"

en: missing or bad RFC822 header
sq: krye RFC822 që mungon ose i dëmtuar

en: client/server synchronization
sq: njëkohësim klient/shërbyes

en: client/server protocol
sq: protokoll klient/shërbyes

en: lock busy on server
sq: kyçje e zënë te shërbyes

en: SMTP transaction
sq: Transaksion SMTP

en: DNS lookup
sq: Kërkim DNS

en: undefined
sq: e papërcaktuar

en: %s error while fetching from %s@%s and delivering to SMTP host %s
sq: Gabim %s gjatë prurjes prej %s@%s-së dhe shpërndarjes te streha SMTP %s

en: unknown
sq: e panjohur

en: %s error while fetching from %s@%s
sq: Gabim %s gjatë sjelljes prej %s@%s

en: post-connection command terminated with signal %d
sq: urdhri pas-lidhjeje përfundoi me sinjalin %d

en: post-connection command failed with status %d
sq: urdhri pas-lidhjeje dështoi me gjendjen %d

en: Kerberos V4 support not linked.
sq: S’ka lidhje për te mbulimi i Kerberos V4-s.

en: Kerberos V5 support not linked.
sq: S’ka lidhje për te mbulimi i Kerberos V5-s.

en: Option --flush is not supported with %s
sq: Mundësia --flush s’mbulohet me %s

en: Option --all is not supported with %s
sq: Mundësia --all s’mbulohet me %s

en: Option --limit is not supported with %s
sq: Mundësi --limit s’mbulohet me %s

en: %s: The QMAILINJECT environment variable is set.
    This is dangerous as it can make qmail-inject or qmail's sendmail wrapper
    tamper with your From: or Message-ID: headers.
    Try "env QMAILINJECT= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
sq: %s: Ndryshorja e mjedisit QMAILINJECT u ujdis.
    Kjo është e rrezikshme, ngaqë mund të bëjë që qmail-inject ose
    mbështjellësi sendmail i qmail-it të përzihet me kryet Prej: ose ID Mesazhi:.
    Provoni "env QMAILINJECT= %s ARGUMENTE TUAJT KËTU"
    %s: Ndërprerje.

en: %s: The NULLMAILER_FLAGS environment variable is set.
    This is dangerous as it can make nullmailer-inject or nullmailer's
    sendmail wrapper tamper with your From:, Message-ID: or Return-Path: headers.
    Try "env NULLMAILER_FLAGS= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
sq: %s: Ndryshorja e mjedisit NULLMAILER_FLAGS u ujdis.
    Kjo është e rrezikshme, ngaqë mund të bëjë që nullmailerl-inject
    ose mbështjellësi sendmail i nullmailer-it të përzihet me kryet tuaja
    Prej:, ID Mesazhi:, ose Shteg-Kthimi.
    Provoni "env NULLMAILER_FLAGS= %s ARGUMENTE TUAJT KËTU"
    %s: Ndërprerje.

en: %s: You don't exist.  Go away.
sq: %s: Ju nuk ekzistoni.  Ikni tutje.

en: Cannot find absolute path for user's home directory.
sq: S’gjendet dot shteg absolut për drejtori kreu të përdoruesit.

en: Cannot find absolute path for fetchmail's home directory.
sq: S’gjendet dot shteg absolut për drejtori kreu të fetchmail-it.

en: %s: can't determine your host!
sq: %s: s’përcaktohet dot streha juaj!

en: getaddrinfo failed for "%s": %s
sq: getaddrinfo dështoi për "%s": %s

en: Cannot find my own host in hosts database to qualify it!
sq: S’gjendet dot streha ime te bazë të dhënash strehësh për ta shquar!

en: Trying to continue with unqualified hostname.
    DO NOT report broken Received: headers, HELO/EHLO lines or similar problems!
    DO repair your /etc/hosts, DNS, NIS or LDAP instead.
sq: Po provohet të vazhdojë me strehëemër të pashquar.
    MOS raportoni krye të dëmtuar Të Marrë: , rreshta HELO/EHLO apo probleme të ngjashëm!
    Në vend të kësaj, NDREQNI /etc/hosts, DNS, NIS apo LDAP tuajt.

en: %s's SMTP listener does not support ESMTP
sq: Dëgjuesi SMTP i %s s’mbulon ESMTP

en: %s's SMTP listener does not support ETRN
sq: Dëgjuesi SMTP i %s s’mbulon ETRN

en: Queuing for %s started
sq: Filloi pritja për %s

en: No messages waiting for %s
sq: Pa mesazhe në pritje për %s

en: Pending messages for %s started
sq: Filloi vënia në radhë pritjeje e mesazheve për %s

en: Unable to queue messages for node %s
sq: S’arrihet të vihen në varg mesazhet për nyjën %s

en: Node %s not allowed: %s
sq: Nyjë %s e palejuar: %s

en: ETRN syntax error
sq: Gabim sintakse ETRN

en: ETRN syntax error in parameters
sq: Gabim sintakse ETRN në parametra

en: Unknown ETRN error %d
sq: Gabim ETRN i panjohur %d

en: Option --keep is not supported with ETRN
sq: Mundësia --keep s’mbulohet me ETRN

en: Option --flush is not supported with ETRN
sq: Mundësia --flush s’mbulohet me ETRN

en: Option --folder is not supported with ETRN
sq: Mundësia --folder s’mbulohet me ETRN

en: Option --check is not supported with ETRN
sq: Mundësia --check s’mbulohet me ETRN

en: Copyright (C) 2002, 2003 Eric S. Raymond
    Copyright (C) 2004 Matthias Andree, Eric S. Raymond,
                       Robert M. Funk, Graham Wilson
    Copyright (C) 2005 - 2012 Sunil Shetye
    Copyright (C) 2005 - %d Matthias Andree
sq: Të drejta kopjimi (C) 2002, 2003 Eric S. Raymond
    Të drejta kopjimi (C) 2004 Matthias Andree, Eric S. Raymond,
                       Robert M. Funk, Graham Wilson
    Të drejta kopjimi (C) 2005 - 2012 Sunil Shetye
    Të drejta kopjimi (C) 2005 - %d Matthias Andree

en: Fetchmail comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you
    are welcome to redistribute it under certain conditions. For details,
    please see the file COPYING in the source or documentation directory.
sq: Fetchmail qarkull ABSOLUTISHT PA GARANCI. Është software i lirë, dhe
    jeni të mirëpritur ta rishpërndani sipas disa kushtesh. Për hollësi,
    ju lutemi, shihni kartelën COPYING te burimi ose drejtoria e dokumentimit.

en: WARNING: Running as root is discouraged.
sq: KUJDES: Xhirimi si rrënjë s’është i këshillueshëm.

en: fetchmail: invoked with
sq: fetchmail: thirrur me

en: could not get current working directory
sq: s’u mor dot drejtoria e tanishme e punës

en: This is fetchmail release %s
sq: Ky është versioni %s i fetchmail-it

en: Compiled with SSL library %#lx "%s"
    Run-time uses SSL library %#lx "%s"
sq: Përpiluar me librarinë SSL %#lx "%s"
    Run-time përdor librarinë SSL %#lx "%s"

en: OpenSSL: %s
    Engines: %s
sq: OpenSSL: %s
    Mekanizma: %s

en: WARNING: Your SSL/TLS library does not support TLS v1.3.
sq: KUJDES: Libraria juaj SSL/TLS s’mbulon TLS v1.3.

en: ERROR: Compiled against LibreSSL, which is a copyright violation for lack of GPL clause 2b exception. See COPYING. Aborting.
sq: GABIM: Përpiluar kundrejt LibreSSL, që është cenim të drejtash kopjimi, për mungesë përjashtmi nga klauzola GPL 2bn. Shihni pjesën COPYING. Po ndërpritet.

en: WARNING: Compiled without SSL/TLS.
sq: KUJDES: Përpiluar pa SSL/TLS.

en: The nodetach option is in effect, ignoring logfile option.
sq: Mundësia nodetach është në funksionim, po shpërfillet mundësia mbi kartelë regjistrimi.

en: Not running in daemon mode, ignoring logfile option.
sq: S’po xhirohet nën mënyrën demon, po shpërfillet mundësia mbi kartelë regjistrimi.

en: Logfile "%s" does not exist, ignoring logfile option.
sq: Kartela regjistër "%s" s’ekziston, po shpërfillet mundësia mbi kartelë regjistrimi.

en: Logfile "%s" is not writable, aborting.
sq: Kartela e regjistrimit "%s" s’është e shkrueshme, po ndërpritet.

en: syslog and logfile options are both set, ignoring syslog, and logging to %s
sq: Është ujdisur dhe mundësia syslog, dhe ajo logfile, po shpërfillet syslog, dhe po regjistrohet te %s

en: Taking options from command line%s%s
sq: Po merret mundësi prej rresht urdhrash%s%s

en:  and
sq:  dhe

en: No mailservers set up -- perhaps %s is missing?
sq: S’ka shërbyes poste të rregulluar -- ndoshta mungon %s?

en: fetchmail: no mailservers have been specified.
sq: fetchmail: s’janë treguar shërbyes poste.

en: fetchmail: no other fetchmail is running
sq: fetchmail: s’po xhiron tjetër fetchmail

en: fetchmail: error killing %s fetchmail at %ld; bailing out.
sq: fetchmail: gabim në asgjësimin e %s fetchmail te %ld; po lihet.

en: background
sq: prapaskenë

en: foreground
sq: paraskenë

en: fetchmail: %s fetchmail at %ld killed.
sq: fetchmail: %s fetchmail te %ld u asgjësua.

en: fetchmail: can't check mail while another fetchmail to same host is running.
sq: fetchmail: s’kontrollohet dot për postë, kur te e njëjta strehë xhiron një tjetër fetchmail.

en: fetchmail: can't poll specified hosts with another fetchmail running at %ld.
sq: fetchmail: s’mund të vilet nga strehët e treguara, me një tjetër fetchmail që xhiron te %ld.

en: fetchmail: another foreground fetchmail is running at %ld.
sq: fetchmail: një tjetër fetchmail po xhiron në paraskenë te %ld.

en: fetchmail: can't accept options while a background fetchmail is running.
sq: fetchmail: s’pranohen dot mundësi, kur një fetchmail xhiron në prapaskenë.

en: fetchmail: background fetchmail at %ld awakened.
sq: fetchmail: një fetchmail në prapaskenë te %ld u zgjua.

en: fetchmail: elder sibling at %ld died mysteriously.
sq: fetchmail: një vëlla më i moshuar te %ld vdiq në mënyrë misterioze.

en: fetchmail: can't find a password for %s@%s.
sq: fetchmail: s’gjendet dot një fjalëkalim për %s@%s.

en: Enter password for %s@%s:
sq: Jepni fjalëkalim për %s@%s:

en: fetchmail: Cannot detach into background. Aborting.
sq: fetchmail: s’mund të shqitet në prapaskenë. Po ndërpritet.

en: starting fetchmail %s daemon
sq: po niset demoni fetchmail %s

en: could not open %s to append logs to
sq: s’u hap dot %s për të vargëzuar regjistrime në të

en: --check mode enabled, not fetching mail
sq: Mënyra --check është aktive, s’po vilet postë

en: couldn't time-check %s (error %d)
sq: s’u kontrollua dot koha e %s (gabim %d)

en: restarting fetchmail (%s changed)
sq: po riniset fetchmail (%s ndryshoi)

en: attempt to re-exec may fail as directory has not been restored
sq: përpjekja për rinisje mund të dështojë, ngaqë drejtoria s’është rikthyer

en: attempt to re-exec fetchmail failed
sq: përpjekja për rinisje të fetchmail-it dështoi

en: poll of %s skipped (failed authentication or too many timeouts)
sq: vjelja te %s u anashkalua (dështim mirëfilltësimi ose shumë mbarime kohe)

en: interval not reached, not querying %s
sq: interval që s’kapet, s’po kërkohet %s

en: Query status=0 (SUCCESS)
sq: Gjendje kërkimi=0 (SUKSES)

en: Query status=1 (NOMAIL)
sq: Gjendje kërkimi=1 (PAPOSTË)

en: Query status=2 (SOCKET)
sq: Gjendje kërkimi=2 (SOCKET)

en: Query status=3 (AUTHFAIL)
sq: Gjendje kërkimi=3 (DËSHTMIR)

en: Query status=4 (PROTOCOL)
sq: Gjendje kërkimi=4 (PROTOKOLL)

en: Query status=5 (SYNTAX)
sq: Gjendje kërkimi=5 (SINTAKSË)

en: Query status=6 (IOERR)
sq: Gjendje kërkimi=6 (GABIO)

en: Query status=7 (ERROR)
sq: Gjendje kërkimi=7 (GABIM)

en: Query status=8 (EXCLUDE)
sq: Gjendje kërkimi=8 (PËRJASHTO)

en: Query status=9 (LOCKBUSY)
sq: Gjendje kërkimi=9 (LOCKBUSY)

en: Query status=10 (SMTP)
sq: Gjendje kërkimi=10 (SMTP)

en: Query status=11 (DNS)
sq: Gjendje kërkimi=11 (DNS)

en: Query status=12 (BSMTP)
sq: Gjendje kërkimi=12 (BSMTP)

en: Query status=13 (MAXFETCH)
sq: Gjendje kërkimi=13 (MAKSJELL)

en: Query status=%d
sq: Gjendje kërkimi=%d

en: All connections are wedged.  Exiting.
sq: Janë bllokuar krejt lidhjet.  Po dilet.

en: sleeping at %s for %d seconds
sq: në gjumë te %s për %d sekonda

en: awakened by %s
sq: përmendur prej %s

en: awakened by signal %d
sq: përmendur prej sinjali %d

en: awakened at %s
sq: përmendur më %s

en: normal termination, status %d
sq: mbarim normal, gjendje %d

en: couldn't time-check the run-control file
sq: s’u kontrollua dot koha për kartelën run-control

en: Warning: multiple mentions of host %s in config file
sq: Sinjalizim: përmendje e shumëfishtë e strehës %s në kartelën formësim

en: fetchmail: Error: multiple "defaults" records in config file, or "defaults" is not the first record.
sq: fetchmail: Gabim: zëra të shumëfishtë për "parazgjedhje" te kartela formësim, ose "parazgjedhje" s’është zëri i parë.

en: SSL support is not compiled in.
sq: S’është përpiluar mbulimi i SSL-së.

en: KERBEROS v4 support is configured, but not compiled in.
sq: Mbulimi për KERBEROS v4 është formësuar, por s’është përpiluar.

en: KERBEROS v5 support is configured, but not compiled in.
sq: Mbulimi për KERBEROS v5 është formësuar, por s’është përpiluar.

en: GSSAPI support is configured, but not compiled in.
sq: Mbulimi për GSSAPI-n është formësuar, por jo përpiluar.

en: fetchmail: warning: no DNS available to check multidrop fetches from %s
sq: fetchmail: sinjalizim: pa DNS gati, te i cili të kontrollohen prurje shpërndarjesh të shumëfishta %s

en: warning: multidrop for %s requires envelope option!
sq: kujdes: shpërndarja e shumëfishtë për %s lyp mundësinë zarf!

en: warning: Do not ask for support if all mail goes to postmaster!
sq: sinjalizim: Mos kërkoni ndihmë, nëse krejt posta i shkon ustait të postës!

en: fetchmail: %s configuration invalid, specify positive port number for service or port
sq: fetchmail: formësimi i %s i pavlefshëm, jepni numër pozitiv porte për shërbimin ose portën

en: fetchmail: %s configuration invalid, RPOP requires a privileged port
sq: fetchmail: formësimi i %s i pavlefshëm, RPOP lyp një portë të privilegjuar

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need --ssl for port 995/service pop3s.
sq: KUJDES: formësimi i %s i pavlefshëm, normalisht ju duhet --ssl për portë 993/service pop3s.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need port 995/service pop3s for --ssl.
sq: KUJDES: formësimi i %s i pavlefshëm, normalisht ju duhet portë 993/service pop3s për --ssl.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need --ssl for port 993/service imaps.
sq: KUJDES: formësimi i %s i pavlefshëm, normalisht ju duhet --ssl për portë 993/service imaps.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need port 993/service imaps for --ssl.
sq: KUJDES: formësimi i %s i pavlefshëm, normalisht ju duhet portë 993/service imaps për --ssl.

en: %s configuration invalid, LMTP can't use default SMTP port
sq: Formësimi i %s i pavlefshëm, LMTP s’mund të përdorë portën SMTP parazgjedhje

en: Both fetchall and keep on in daemon or idle mode is a mistake!
sq: Prania e fetchall-it njëkohësisht me "keep on" në një demon, ose në një gjendje plogështie, përbën gabim!

en: fetchmail: Error: idle mode does not work for multiple folders or accounts!
sq: fetchmail: Gabim: mënyra plogështi s’funksionon për shumë dosje ose llogari njëherësh!

en: terminated with signal %d
sq: përfunduar me sinjal %d

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll started
sq: %s po kërkon %s (protokolli %s) te %s: vjelja filloi

en: POP2 support is not configured.
sq: S’është formësuar mbulim për POP2.

en: POP3 support is not configured.
sq: S’është formësuar mbulim për POP3.

en: IMAP support is not configured.
sq: S’është formësuar mbulim për IMAP.

en: ETRN support is not configured.
sq: S’është formësuar mbulim për ETRN.

en: ODMR support is not configured.
sq: S’është formësuar mbulim për ODMR.

en: unsupported protocol selected.
sq: u përzgjodh protokoll i pambuluar.

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll completed
sq: %s po kërkon %s (protokolli %s) te %s: vjelja u plotësua

en: Poll interval is %d seconds
sq: Intervali i vjeljes është %d sekonda

en: Logfile is %s
sq: Jetëgjatësia e regjistrit është %s

en: Idfile is %s
sq: Idfile është %s

en: Progress messages will be logged via syslog
sq: Mesazhet e ecurisë do të regjistrohen përmes syslog

en: Fetchmail will masquerade and will not generate Received
sq: Fetchmail do të kryejë maskim dhe s’do të prodhojë Të Marrë

en: Fetchmail will show progress dots even in logfiles.
sq: Fetchmail-i do të tregojë pika ecurie edhe në kartela regjistrimesh.

en: Fetchmail will forward misaddressed multidrop messages to %s.
sq: Fetchmail-i do të përcjellë mesazhe të keqadresuar me shpërndarje të shumëfishtë te %s.

en: Fetchmail will direct error mail to the postmaster.
sq: Fetchmail-i do të drejtojë gabime poste drejt ustait të postës.

en: Fetchmail will direct error mail to the sender.
sq: Fetchmail-i do të drejtojë gabime poste te dërguesi.

en: Fetchmail will treat permanent errors as permanent (drop messages).
sq: Fetchmail-i do t’i trajtojë gabimet e përhershme si të përhershme (do t’i hedhë tej mesazhet).

en: Fetchmail will treat permanent errors as temporary (keep messages).
sq: Fetchmail-i do t’i trajtojë gabimet e përhershme si të përkohshme (do t’i mbajë mesazhet).

en: Options for retrieving from %s@%s:
sq: Mundësi për marrje prej %s@%s:

en:   Mail will be retrieved via %s
sq:   Posta do të merret përmes %s

en:   Poll of this server will occur every %d interval.
     |   Poll of this server will occur every %d intervals.
sq[0]:   Vjelja e këtij shërbyesi do të ndodhë çdo %d interval.
sq[1]:   Vjelja e këtij shërbyesi do të ndodhë çdo %d intervale.

en:   True name of server is %s.
sq:   Emri i vërtetë i shërbyesit është %s.

en:   This host will not be queried when no host is specified.
sq:   Kjo strehë s’do pyetet, kur s’ka strehë të treguar.

en:   This host will be queried when no host is specified.
sq:   Kjo strehë do të pyetet, kur s’ka strehë të treguar.

en:   Password will be prompted for.
sq:   Do të kërkohet fjalëkalim.

en:   APOP secret = "%s".
sq:   E fshehtë APOP= "%s".

en:   RPOP id = "%s".
sq:   Id RPOP = "%s".

en:   Password = "%s".
sq:   Fjalëkalim = "%s".

en:   Protocol is KPOP with Kerberos %s authentication
sq:   Protokolli është KPOP me mirëfilltësim Kerberos %s

en:   Protocol is %s
sq:   Protokolli është %s

en:  (using service %s)
sq:  (po përdoret shërbim %s)

en:  (using default port)
sq:  (po përdoret portë parazgjedhje)

en:  (forcing UIDL use)
sq:  (po detyrohet përdorimi i UIDL-së)

en:   All available authentication methods will be tried.
sq:   Do të provohen tërë metodat e mundshme për mirëfilltësim.

en:   Password authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim me fjalëkalim.

en:   MSN authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim MSN.

en:   NTLM authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim NTLM.

en:   OTP authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim OTP.

en:   CRAM-MD5 authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim CRAM-MD5.

en:   GSSAPI authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim GSSAPI.

en:   Kerberos V4 authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim Kerberos V4.

en:   Kerberos V5 authentication will be forced.
sq:   Do të detyrohet mirëfilltësim Kerberos V5.

en:   End-to-end encryption assumed.
sq:   Nënkuptohet fshehtëzim skaj-më-skaj.

en:   Mail service principal is: %s
sq:   Parësori i shërbimit postar është: %s

en:   SSL encrypted sessions enabled.
sq:   U aktivizuan sesione SSL të fshehtëzuar.

en:   SSL protocol: %s.
sq:   Protokoll SSL: %s.

en:   SSL server certificate checking enabled.
sq:   U aktivizua kontroll dëshmie shërbyesi SSL.

en:   SSL server certificate checking disabled.
sq:   U çaktivizua kontroll dëshmie shërbyesi SSL.

en:   SSL default trusted certificate file: %s
sq:   Kartelë dëshmie SSL të besuar parazgjedhje: %s

en:   SSL trusted certificate file: %s
sq:   Kartelë dëshmie SSL të besuar: %s

en:   SSL default trusted certificate directory: %s
sq:   Drejtori parazgjedhje dëshmish SSL të besuara: %s

en:   SSL trusted certificate directory: %s
sq:   Drejtori dëshmish SSL të besueshme: %s

en:   SSL server CommonName: %s
sq:   Emër i Zakonshëm shërbyesi SSL: %s

en:   SSL key fingerprint (checked against the server key): %s
sq:   Shenjë gishtash kyçi SSL (kontrolluar kundrejt kyçi shërbyesi): %s

en:   Server nonresponse timeout is %d seconds
sq:   Afati i mospërgjigjes së shërbyesit është %d sekonda

en:  (default).
sq:  (parazgjedhje).

en:   Default mailbox selected.
sq:   Kuti postare parazgjedhje e përzgjedhur.

en:   Selected mailboxes are:
sq:   Kutitë postare të përzgjedhura janë:

en:   All messages will be retrieved (--all on).
sq:   Do të merren tërë mesazhet (--all on).

en:   Only new messages will be retrieved (--all off).
sq:   Do të merren vetëm mesazhet e rinj (--all off).

en:   Fetched messages will be kept on the server (--keep on).
sq:   Mesazhet e sjellë do të mbahen në shërbyes (--keep on).

en:   Fetched messages will not be kept on the server (--keep off).
sq:   Mesazhet e sjellë s’do të mbahen në shërbyes (--keep off).

en:   Old messages will be flushed before message retrieval (--flush on).
sq:   Mesazhet e vjetër do të zbrazen para marrjes së mesazheve (--flush on).

en:   Old messages will not be flushed before message retrieval (--flush off).
sq:   Mesazhet e vjetër s’do të zbrazen para marrjes së mesazheve (--flush off).

en:   Oversized messages will be flushed before message retrieval (--limitflush on).
sq:   Mesazhet e stërmëdhenj do të zbrazen para marrjes së mesazheve (--limitflush on).

en:   Oversized messages will not be flushed before message retrieval (--limitflush off).
sq:   Mesazhet stërmëdhenj s’do të zbrazen para marrjes së mesazheve (--limitflush off).

en:   Rewrite of server-local addresses is enabled (--norewrite off).
sq:   Rishkrimi i adresave vendore të shërbyesit është i aktivizuar (--norewrite off).

en:   Rewrite of server-local addresses is disabled (--norewrite on).
sq:   Rishkrimi i adresave vendore të shërbyesit është i çaktivizuar (--norewrite on).

en:   Carriage-return stripping is enabled (stripcr on).
sq:   Heqja e carriage-return-it është e aktivizuar (stripcr on).

en:   Carriage-return stripping is disabled (stripcr off).
sq:   Heqja e carriage-return-it është e çaktivizuar (stripcr off).

en:   Carriage-return forcing is enabled (forcecr on).
sq:   Detyrimi i carriage-return-it është i aktivizuar (forcecr on).

en:   Carriage-return forcing is disabled (forcecr off).
sq:   Detyrimi i carriage-return-it është i çaktivizuar (forcecr off).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is disabled (pass8bits on).
sq:   Interpretimi i Kodimit të Shpërnguljes së Lëndës është i çaktivizuar (pass8bits on).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is enabled (pass8bits off).
sq:   Interpretimi i Kodimit të Shpërnguljes së Lëndës është i aktivizuar (pass8bits off).

en:   MIME decoding is enabled (mimedecode on).
sq:   Shkodimi MIME është i aktivizuar (mimedecode on).

en:   MIME decoding is disabled (mimedecode off).
sq:   Shkodimi MIME është i çaktivizuar (mimedecode off).

en:   Idle after poll is enabled (idle on).
sq:   Plogështia pas vjeljes është e aktivizuar (idle on).

en:   Idle after poll is disabled (idle off).
sq:   Plogështia pas vjeljes është e çaktivizuar (idle off).

en:   Nonempty Status lines will be discarded (dropstatus on)
sq:   Rreshta Gjendjeje Jo e Zbrazët do të hidhen tej (dropstatus on)

en:   Nonempty Status lines will be kept (dropstatus off)
sq:   Rreshta Gjendjeje Jo e Zbrazët do të ruhen (dropstatus off)

en:   Delivered-To lines will be discarded (dropdelivered on)
sq:   Rreshtat Nisur Për do të hidhen tej (dropdelivered on)

en:   Delivered-To lines will be kept (dropdelivered off)
sq:   Rreshtat Nisur Për do të ruhen (dropdelivered off)

en:   Message size limit is %d octets (--limit %d).
sq:   Caku i madhësisë së mesazheve është %d tetëshe (--limit %d).

en:   No message size limit (--limit 0).
sq:   Pa cak madhësie mesazhesh (--limit 0).

en:   Message size warning interval is %d seconds (--warnings %d).
sq:   Intervali i sinjalizimit të madhësisë së mesazheve është %d sekonda (--warnings %d).

en:   Size warnings on every poll (--warnings 0).
sq:   Sinjalizim madhësie në çdo vjelje (--warnings 0).

en:   Received-message limit is %d (--fetchlimit %d).
sq:   Caku për mesazhe të marrë është %d (--fetchlimit %d).

en:   No received-message limit (--fetchlimit 0).
sq:   Pa cak për mesazhe të marrë (--fetchlimit 0).

en:   Fetch message size limit is %d (--fetchsizelimit %d).
sq:   Caku i madhësisë së mesazheve që sillen është %d (--fetchsizelimit %d).

en:   No fetch message size limit (--fetchsizelimit 0).
sq:   Pa cak madhësie mesazhesh që sillen (--fetchsizelimit 0).

en:   Do binary search of UIDs during each poll (--fastuidl 1).
sq:   Kryej kërkim dyor të UID-ve gjatë çdo vjeljeje (--fastuidl 1).

en:   Do binary search of UIDs during %d out of %d polls (--fastuidl %d).
sq:   Kryej kërkim dyor të UID-ve gjatë %d prej %d vjeljeve (--fastuidl %d).

en:    Do linear search of UIDs during each poll (--fastuidl 0).
sq:    Kryej kërkim linear të UID-ve gjatë çdo vjeljeje (--fastuidl 0).

en:   SMTP message batch limit is %d.
sq:   Caku për tufë mesazhesh SMTP është %d.

en:   No SMTP message batch limit (--batchlimit 0).
sq:   Pa cak për tufë mesazhe SMTP (--batchlimit 0).

en:   Deletion interval between expunges forced to %d (--expunge %d).
sq:   Intervali i fshirjesh ndërmjet spastrimesh është vënë me detyrim %d (--expunge %d).

en:   No forced expunges (--expunge 0).
sq:   Pa spastrime të detyruara (--expunge 0).

en:   Domains for which mail will be fetched are:
sq:   Përkatësitë për të cilat do të sillet postë janë:

en:  (default)
sq:  (parazgjedhje)

en:   Messages will be appended to %s as BSMTP
sq:   Mesazhet do të vargëzohen te %s si BSMTP

en:   Messages will be delivered with "%s".
sq:   Mesazhet do të shpërndahen me "%s".

en:   Messages will be %cMTP-forwarded to:
sq:   Mesazhet do të përcillen si %cMTP te:

en:   Host part of MAIL FROM line will be %s
sq:   Pjesa strehë e rreshtit POSTË PREJ do të jetë %s

en:   Address to be put in RCPT TO lines shipped to SMTP will be %s
sq:   Adresa që do vendoset tek rreshtat RCPT TO e dërguar te SMTP do të jetë %s

en:   Recognized listener spam block responses are:
sq:   Përgjigje të pranuara blloqesh mesazhesh të padëshiruar dëgjuesi janë:

en:   Spam-blocking disabled
sq:   Bllokimi i mesazheve të padëshiruar është i çaktivizuar

en:   Server connection will be brought up with "%s".
sq:   Lidhja me shërbyesin do të sillet me "%s".

en:   No pre-connection command.
sq:   Pa urdhër para-lidhjeje.

en:   Server connection will be taken down with "%s".
sq:   Lidhja me shërbyesin do të mbyllet me "%s".

en:   No post-connection command.
sq:   Pa urdhër pas-lidhjeje.

en:   No localnames declared for this host.
sq:   Pa emra vendorë të deklaruar për këtë strehë.

en:   Multi-drop mode:
sq:   Mënyrë shpërndarje e shumëfishtë:

en:   Single-drop mode:
sq:   Mënyrë shpërndarje njëshe:

en: %d local name recognized.
     | %d local names recognized.
sq[0]: U njoh %d emër vendor.
sq[1]: U njohën %d emra vendorë.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is enabled.
sq:   Kërkimi DNS për adresa shpërndarjesh të shumëfishta është i aktivizuar.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is disabled.
sq:   Kërkimi DNS për adresa shpërndarjesh të shumëfishta është i çaktivizuar.

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by IP address.
sq:   Aliase shërbyesish do të krahasohen me adresa shpërndarjesh të shumëfishta sipas adresash IP.

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by name.
sq:   Aliase shërbyesish do të krahasohen me adresa shpërndarjesh të shumëfishta sipas emrash.

en:   Envelope-address routing is disabled
sq:   Rrugëzimi envelope-address është i çaktivizuar

en:   Envelope header is assumed to be: %s
sq:   Kryet e zarfit nënkuptohet të jenë: %s

en:   Number of envelope headers to be skipped over: %d
sq:   Numër kryesh zarfi për t’u anashkaluar: %d

en:   Prefix %s will be removed from user id
sq:   Parashtesa %s do të hiqet prej id-je përdoruesi

en:   No prefix stripping
sq:   Pa heqje parashtese

en:   Predeclared mailserver aliases:
sq:   Aliase emrash shërbyesi të paradeklaruar:

en:   Local domains:
sq:   Përkatësi vendore:

en:   Connection must be through interface %s.
sq:   Lidhja duhet të jetë përmes ndërfaqes %s.

en:   No interface requirement specified.
sq:   Pa kusht të përcaktuar rreth ndërfaqes.

en:   Polling loop will monitor %s.
sq:   Qerthulli i vjeljes do të mbikëqyrë %s.

en:   No monitor interface specified.
sq:   Pa ndërfaqe mbikëqyrjeje të përcaktuar.

en:   Server connections will be made via plugin %s (--plugin %s).
sq:   Lidhjet me shërbyesin do të kryhen përmes shtojcës %s (--plugin %s).

en:   No plugin command specified.
sq:   Pa urdhër shtojce të përcaktuar.

en:   Listener connections will be made via plugout %s (--plugout %s).
sq:   Lidhjet me dëgjuesi do të kryhen përmes shtojce daljeje %s (--plugout %s).

en:   No plugout command specified.
sq:   Pa urdhër shtojce daljeje të përcaktuar.

en:   No UIDs saved from this host.
sq:   Pa UID të ruajtur prej kësaj strehe.

en:   %d UIDs saved.
sq:   %d UID të ruajtur.

en:   Poll trace information will be added to the Received header.
sq:   Të dhëna gjurmimi vjeljeje do të shtohen te kryet Të Marrë.

en:   No poll trace information will be added to the Received header.
sq:   S’do të shtohen të dhëna gjurmimi vjeljeje te kryet Të Marrë.

en:   Messages with bad headers will be rejected.
sq:   Mesazhet me krye të këqija do të hidhen tej.

en:   Messages with bad headers will be passed on.
sq:   Mesazhet me krye të këqija do të kalohen.

en:   Pass-through properties "%s".
sq:   Veti kalimi-nëpër "%s".

en: Cannot modify signal mask: %s
sq: S’ndryshohet dot maskë sinjali: %s

en: Your operating system neither defines PATH_MAX nor will it accept realpath(f, NULL). Aborting.
sq: Sistemi juaj operativ as përcakton PATH_MAX, as do të pranojë realpath(f, NULL). Po ndërpritet.

en: ERROR: no support for getpassword() routine
sq: GABIM: pa mbulim për rutinën getpassword()

en: 
    Caught SIGINT... bailing out.
sq: 
    U kap SIGINT… po qërohem që këtej.

en: GSSAPI error in gss_display_status called from <%s>
sq: Gabim GSSAPI te gss_display_status, thirrur prej <%s>

en: GSSAPI error %s: %.*s
sq: Gabim GSSAPI %s: %.*s

en: Couldn't get service name for [%s]
sq: S’arriti të ketë emër shërbimi për [%s]

en: Using service name [%s]
sq: Po përdoret emër shërbimi [%s]

en: No suitable GSSAPI credentials found. Skipping GSSAPI authentication.
sq: S’u gjetën kredenciale GSSAPI të përshtatshme. Mirëfilltësimi GSSAPI po anashkalohet.

en: If you want to use GSSAPI, you need credentials first, possibly from kinit.
sq: Nëse dëshironi të përdorni GSSAPI-n, ju duhen kredenciale, së pari, ka mundësi prej kinit-it.

en: Received malformed challenge to "%s GSSAPI"!
sq: U mor sfidë e keqformuar te "%s GSSAPI"!

en: Sending credentials
sq: Po dërgohen kredenciale

en: Error exchanging credentials
sq: Gabim gjatë shkëmbimit të kredencialeve

en: Couldn't unwrap security level data
sq: S’u hapën dot të dhëna niveli sigurie

en: Credential exchange complete
sq: Shkëmbim kredencialesh i plotësuar

en: Server requires integrity and/or privacy
sq: Shërbyesi lyp integritet dhe/ose privatësi

en: Unwrapped security level flags: %s%s%s
sq: U çmbështollën shenja niveli sigurie: %s%s%s

en: Maximum GSS token size is %ld
sq: Madhësia më e madhe për token-ë GSS është %ld

en: GSSAPI username too long for static buffer.
sq: Emër përdoruesi GSSAPI shumë i gjatë për shtytëz statike.

en: Error creating security level request
sq: Gabim në krijim kërkese niveli sigurie

en: GSSAPI send_token too large (%lu) while sending username.
sq: send_token GSSAPI shumë i madh (%lu) teksa dërgohej emër përdoruesi.

en: Releasing GSS credentials
sq: Po jepen kredenciale GSS

en: Error releasing credentials
sq: Gabim dhënieje kredencialesh

en: fetchmail: thread sleeping for %d sec.
sq: fetchmail: rrjedhë e përgjumur për %d sek.

en: Protocol identified as IMAP4 rev 1
sq: Protokoll i identifikuar si IMAP4 rev 1

en: Protocol identified as IMAP4 rev 0
sq: Protokoll i identifikuar si IMAP4 rev 0

en: Protocol identified as IMAP2 or IMAP2BIS
sq: Protokoll i identifikuar si IMAP2 ose IMAP2BIS

en: will idle after poll
sq: do të rrijë në plogështi pas vjeljeje

en: Received BYE response from IMAP server: %s
sq: Prej shërbyesit IMAP u mor përgjigje BYE: %s

en: bogus message count in "%s"!
sq: numërim i rremë mesazhesh te "%s"!

en: bogus EXPUNGE count in "%s"!
sq: numërim i rremë EXPUNGE te "%s"!

en: found updated capabilities list
sq: u gjet listë e përditësuar aftësish sistemi

en: server did not advertise SASL-IR extension but fetchmail's implementation requires it for AUTHENTICATE EXTERNAL
sq: shërbyesi nuk reklamoi zgjerim SASL-IR, por sendërtimit të fetchmail-it i duhet për AUTHENTICATE EXTERNAL

en: %s: configuration requires TLS, but STARTTLS is not permitted because of authenticated state (PREAUTH). Aborting connection.  If your plugin is secure, you can defeat STARTTLS with --sslproto '' (see manual).
sq: %s: formësimi lyp TLS, por STARTTLS nuk lejohet, për shkak të gjendjes së mirëfilltësimit (PREAUTH). Po ndërpritet lidhja.  Nëse shtojca juaj është e sigurt, mund ta nxirrni jashtë loje STARTTLS-në me --sslproto (shihni doracakun).

en: %s: configuration requires TLS, but STARTTLS is not permitted because of authenticated state (PREAUTH). Aborting connection.  Server permitting, try --ssl instead (see manual).
sq: %s: formësimi lyp TLS, por STARTTLS nuk lejohet, për shkak të gjendjes së mirëfilltësimit (PREAUTH). Po ndërpritet lidhja.  Nëse lejohet nga shërbyesi, provoni më mirë --ssl (shihni doracakun).

en: %s: upgrade to TLS succeeded.
sq: %s: përmirësimi me TLS pati sukses.

en: %s: upgrade to TLS failed.
sq: %s: përmirësimi me TLS dështoi.

en: %s: opportunistic upgrade to TLS failed, trying to continue
sq: %s: përmirësimi oportunist me TLS dështoi, po provohet vazhdimi

en: %s: WARNING: server offered STARTTLS but sslproto '' given.
sq: %s: KUJDES: shërbyesi ofroi STARTTLS, por duke dhënë sslproto ''.

en: %s: --auth external requested but server does not advertise it.
sq: %s: “--auth external” i domosdoshëm, por nuk reklamohet nga shërbyesi.

en: Required OTP capability not compiled into fetchmail
sq: Aftësi e domosdoshme OTP e papërpiluar tek fetchmail-i

en: Required NTLM capability not compiled into fetchmail
sq: Aftësi e domosdoshme NTML e papërpiluar tek fetchmail-i

en: %s: --auth password requested but server forbids it (LOGINDISABLED).
sq: %s: “--auth password” i domosdoshëm, por shërbyesi nuk e lejon (LOGINDISABLED).

en: %s: we've run out of authentication methods and cannot log in.
sq: %s: na u mbaruan metodat e mirëfilltësimit dhe s’bëhet dot hyrja.

en: mail expunge mismatch (%d actual != %d expected)
sq: ngatërresë në fshirje poste (%d faktiku != %d çka pritej)

en: %lu is unseen
sq: %lu është i pavërejtur

en: %u is unseen
sq: %u është i pavërejtur

en: re-poll failed
sq: rivjelja dështoi

en: %d message waiting after re-poll
     | %d messages waiting after re-poll
sq[0]: %d mesazh në pritje pas rivjeljes
sq[1]: %d mesazhe në pritje pas rivjeljes

en: mailbox selection failed
sq: përzgjedhja e kutisë postare dështoi

en: %d message waiting after first poll
     | %d messages waiting after first poll
sq[0]: %d mesazh në pritje pas vjeljes së parë
sq[1]: %d mesazhe në pritje pas vjeljes së parë

en: expunge failed
sq: spastrimi dështoi

en: %d message waiting after expunge
     | %d messages waiting after expunge
sq[0]: %d mesazh në pritje pas spastrimit
sq[1]: %d mesazhe në pritje pas spastrimit

en: search for unseen messages failed
sq: kërkimi për mesazhe të pavërejtur dështoi

en: %u is first unseen
sq: %u është i pari i pavërejtur

en: Warning: ignoring bogus data for message sizes returned by the server.
sq: Sinjalizim: po shpërfillen të dhëna të rreme për madhësi mesazhesh, të dërguara nga shërbyesi.

en: Incorrect FETCH response: %s.
sq: Përgjigje FETCH e pasaktë: %s.

en: Unable to open kvm interface. Make sure fetchmail is SGID kmem.
sq: S’arrihet të hapet ndërfaqe kvm. Sigurohuni se fetchmail-i është SGID kmem.

en: Unable to parse interface name from %s
sq: S’arrihet të përtypët emër ndërfaqeje prej %s

en: get_ifinfo: sysctl (iflist estimate) failed
sq: dështoi get_ifinfo: sysctl (vlerësim iflist)

en: get_ifinfo: malloc failed
sq: dështoi get_ifinfo: malloc

en: get_ifinfo: sysctl (iflist) failed
sq: dështoi get_ifinfo: sysctl (iflist)

en: Routing message version %d not understood.
sq: Version përcjelljeje mesazhi %d i pakuptuar.

en: No interface found with name %s
sq: S’u gjet ndërfaqe me emrin %s

en: No IP address found for %s
sq: S’u gjet adresë IP për %s

en: missing IP interface address
sq: mungon adresë ndërfaqeje IP

en: invalid IP interface address
sq: adresë ndërfaqeje IP e pavlefshme

en: invalid IP interface mask
sq: maskë ndërfaqeje IP e pavlefshme

en: activity on %s -noted- as %d
sq: veprimtari në %s -parë- si %d

en: skipping poll of %s, %s down
sq: po anashkalohet vjelja e %s, %s i pakapshëm

en: skipping poll of %s, %s IP address excluded
sq: po anashkalohet vjelja e %s, adresë IP e %s e përjashtuar

en: activity on %s checked as %d
sq: veprimtari në %s shënuar si %d

en: skipping poll of %s, %s inactive
sq: po anashkalohet vjelja e %s, %s jo aktiv

en: activity on %s was %d, is %d
sq: veprimtaria në %s qe %d, është %d

en: could not decode initial BASE64 challenge
sq: s’u shkodua dot sfidë BASE64 fillestare

en: principal %s in ticket does not match -u %s
sq: parësori %s në pusullë s’përputhet me -u %s

en: non-null instance (%s) might cause strange behavior
sq: instanca jo zero (%s) mund të shkaktojë sjellje të çuditshme

en: could not decode BASE64 ready response
sq: s’u shkodua dot përgjigje e gatshme BASE64

en: challenge mismatch
sq: mospërputhje sfidash

en: fetchmail: error reading lockfile "%s": %s
sq: fetchmail: gabim gjatë leximit të lockfile-it "%s": %s

en: fetchmail: removing stale lockfile "%s"
sq: fetchmail: po hiqet lockfile-i i ndenjur "%s"

en: fetchmail: cannot unlink lockfile "%s" (%s), trying to write to it
sq: fetchmail: s’hiqet dot lidhja e lockfile-it "%s" (%s), po provohet të shkruhet në të

en: fetchmail: cannot write to lockfile "%s" (%s), exiting
sq: fetchmail: s’shkruhet dot te lockfile-i "%s" (%s), po dilet

en: fetchmail: error opening lockfile "%s": %s
sq: fetchmail: gabim gjatë hapjes së lockfile-it "%s": %s

en: fetchmail: lock creation failed, pidfile "%s": %s
sq: fetchmail: krijimi i kyçjes dështoi, pidfile "%s": %s

en: fetchmail: cannot remove or truncate pidfile "%s": %s
sq: fetchmail: s’hiqet ose cungohet dot pidfile-i "%s": %s

en: %s:%d: warning: found "%s" before any host names
sq: %s:%d: kujdes: para cilitdo emër strehe u gjet "%s"

en: %s:%d: warning: unknown token "%s"
sq: %s:%d: sinjalizim: token "%s" i panjohur

en: %s: error reading file (%s).
sq: %s: gabim në lexim kartele (%s).

en: Warning: received malformed challenge to "AUTH(ENTICATE) NTLM"!
sq: Kujdes: u mor sfidë e keqformuar te "AUTH(ENTICATE) NTLM"!

en: NTLM challenge contains invalid data.
sq: Sfida NTLM përmban të dhëna të pavlefshme.

en: %s's SMTP listener does not support ATRN
sq: Dëgjuesi SMTP i %s s’mbulon ATRN

en: ATRN request refused.
sq: Kërkesë ATRN e hedhur poshtë.

en: Unable to process ATRN request now
sq: I pazoti të përpunojë kërkesë ATRN tani

en: You have no mail.
sq: S’keni postë.

en: Command not implemented
sq: Urdhër i pasendërtuar

en: Authentication required.
sq: Lypset mirëfilltësim.

en: Unknown ODMR error "%s"
sq: Gabim i panjohur ODMR "%s"

en: receiving message data
sq: po merren të dhëna mesazhi

en: Option --keep is not supported with ODMR
sq: Mundësia --keep s’mbulohet me ODMR

en: Option --flush is not supported with ODMR
sq: Mundësia --flush s’mbulohet me ODMR

en: Option --folder is not supported with ODMR
sq: Mundësia --folder s’mbulohet me ODMR

en: Option --check is not supported with ODMR
sq: Mundësia --check s’mbulohet me ODMR

en: server recv fatal
sq: recv fatal shërbyesi

en: Could not decode OTP challenge
sq: S’u shkodua dot sfidë OTP

en: Secret pass phrase:
sq: Frazëkalim i fshehtë:

en: String '%s' is not a valid number string.
sq: Vargu '%s' s’është varg numerik i vlefshëm.

en: Value of string '%s' is %s than %d.
sq: Vlera e vargut '%s' është %s se %d.

en: smaller
sq: më e vogël

en: larger
sq: më e madhe

en: Invalid bad-header policy `%s' specified.
sq: Është dhënë rregull i pavlefshëm `%s' për krye të këqija.

en: Invalid protocol `%s' specified.
sq: U dha protokoll i pavlefshëm `%s'.

en: Invalid authentication `%s' specified.
sq: U dha mirëfilltësim i pavlefshëm `%s'.

en: usage:  fetchmail [options] [server ...]
sq: përdorimi:  fetchmail [mundësi] [shërbyes …]

en:   Options are as follows:
sq:   Mundësitë janë si vijon:

en:   -?, --help        display this option help
sq:   -?, --help        shfaq ndihmën për këtë mundësi

en:   -V, --version     display version info
sq:   -V, --version     shfaq të dhëna versioni

en:   -c, --check       check for messages without fetching
sq:   -c, --check       kontrollo për mesazhe, por pa sjellë

en:   -s, --silent      work silently
sq:   -s, --silent      puno në heshtje

en:   -v, --verbose     work noisily (diagnostic output)
sq:   -v, --verbose     puno me zhurmë (diagnostiko ecurinë)

en:   -d, --daemon      run as a daemon once per n seconds
sq:   -d, --daemon      xhiro si demon njëherë në n sekonda

en:   -N, --nodetach    don't detach daemon process
sq:   -N, --nodetach    mos shkëput proces demoni

en:   -q, --quit        kill daemon process
sq:   -q, --quit        asgjëso proces demoni

en:   -L, --logfile     specify logfile name
sq:   -L, --logfile     përcakto emër kartele regjistrimi

en:       --syslog      use syslog(3) for most messages when running as a daemon
sq:       --syslog      përdor syslog(3) për shumicën e mesazheve, kur xhiron si demon

en:       --nosyslog    turns off use of syslog(3)
sq:       --nosyslog    e ndërpret përdorimin e syslog(3)

en:       --invisible   don't write Received & enable host spoofing
sq:       --invisible   mos shkruaj Të Marrë & dhe aktivizo "host spoofing"

en:   -f, --fetchmailrc specify alternate run control file
sq:   -f, --fetchmailrc përcakto kartelë "run control" alternative

en:   -i, --idfile      specify alternate UIDs file
sq:   -i, --idfile      përcakto tjetër kartelë UID-rash

en:       --pidfile     specify alternate PID (lock) file
sq:       --pidfile     përcaktoni kartelë (lock) PID alternative

en:       --postmaster  specify recipient of last resort
sq:       --postmaster  përcaktoni marrës për provën e fundit

en:       --nobounce    redirect bounces from user to postmaster.
sq:       --nobounce    ridrejto kapërcime prej përdoruesve te ustai i postës.

en:       --nosoftbounce fetchmail deletes permanently undeliverable messages.
sq:       --nosoftbounce fetchmail fshin përgjithmonë mesazhe të padërgueshëm.

en:       --softbounce  keep permanently undeliverable messages on server (default).
sq:       --softbounce  i mban përgjithmonë në shërbyes mesazhet e padërgueshëm (parazgjedhje).

en:   -I, --interface   interface required specification
sq:   -I, --interface   përcaktim i ndërfaqes së nevojshme

en:   -M, --monitor     monitor interface for activity
sq:   -M, --monitor     mbikëqyr ndërfaqen për veprimtari

en:       --ssl         enable ssl encrypted session
sq:       --ssl         aktivizo sesion të fshehtëzuar me ssl

en:       --sslkey      ssl private key file
sq:       --sslkey      kartelë kyçi ssl privat

en:       --sslcert     ssl client certificate
sq:       --sslcert     dëshmi ssl klienti

en:       --sslcertck   do strict server certificate check (recommended)
sq:       --sslcertck   kryej kontroll strikt të dëshmive të shërbyesve (e këshillueshme)

en:       --nosslcertck skip strict server certificate check (insecure)
sq:       --nosslcertck anashkalo kontroll strikt të dëshmive të shërbyesve (e pasigurt)

en:       --sslcertfile path to trusted-CA ssl certificate file
sq:       --sslcertfile shteg për te kartelë dëshmie ssl trusted-CA

en:       --sslcertpath path to trusted-CA ssl certificate directory
sq:       --sslcertpath shteg për te drejtori dëshmish ssl trusted-CA

en:       --sslcommonname  expect this CommonName from server (discouraged)
sq:       --sslcommonname  prit prej shërbyesi këtë Emër të Zakonshëm (e pakëshillueshme)

en:       --sslfingerprint fingerprint that must match that of the server's cert.
sq:       --sslfingerprint shenjë gishtash që duhet të përputhet me atë të dëshmisë së shërbyesit.

en:       --sslproto    force ssl protocol (see manual)
sq:       --sslproto    detyro përdorim protokolli ssl (shihni doracakun)

en:       --plugin      specify external command to open connection
sq:       --plugin      përcakto urdhër të jashtëm për hapje lidhjesh

en:       --plugout     specify external command to open smtp connection
sq:       --plugout     përcakto urdhër të jashtëm për hapje lidhjesh smtp

en:       --bad-header {reject|accept}
                        specify policy for handling messages with bad headers
sq:       --bad-header {reject|accept}
                        përcakto rregull për trajtim mesazhesh me krye të këqija

en:   -p, --proto[col]  specify retrieval protocol (see man page)
sq:   -p, --proto[col]    përcakto protokoll marrjeje (shihni faqen man)

en:   -U, --uidl        force the use of UIDLs (pop3 only)
sq:   -U, --uidl        detyro përdorimin e UIDL-rave (vetëm pop3)

en:       --idle        tells the IMAP server to send notice of new messages
sq:       --idle        i thotë shërbyesit IMAP të dërgojë njoftim mesazhesh të rinj

en:       --port        TCP port to connect to (obsolete, use --service)
sq:       --port        portë TCP për lidhje (e vjetruar, përdorni --service)

en:   -P, --service     TCP service to connect to (can be numeric TCP port)
sq:   -P, --service     shërbim TCP për lidhje (mund të jetë portë numerike TCP)

en:       --auth        authentication type (see manual)
sq:       --auth        lloj mirëfilltësimi (shihni doracakun)

en:   -t, --timeout     server nonresponse timeout
sq:   -t, --timeout     afat mospërgjigjeje shërbyesi

en:   -E, --envelope    envelope address header
sq:   -E, --envelope    krye adrese zarfi

en:   -Q, --qvirtual    prefix to remove from local user id
sq:   -Q, --qvirtual    parashtesë për t’u hequr prej id-je përdoruesi vendor

en:       --principal   mail service principal
sq:       --principal   parësori i shërbimit postar

en:       --tracepolls  add poll-tracing information to Received header
sq:       --tracepolls  shton të dhëna gjurmimi vjeljeje te kryet Të marrë

en:   -u, --user[name]  specify users's login on server
sq:   -u, --user[name]    përcakto kredenciale hyrjeje të përdoruesit te shërbyesi

en:   -a, --[fetch]all  retrieve old and new messages
sq:   -a, --[fetch]all  merr edhe mesazhe të reja, edhe mesazhe të vjetra

en:   -K, --nokeep      delete new messages after retrieval
sq:   -K, --nokeep      fshi mesazhe të rinj pas marrjeje

en:   -k, --keep        save new messages after retrieval
sq:   -k, --keep        ruaj mesazhe të rinj pas marrjeje

en:   -F, --flush       delete old messages from server
sq:   -F, --flush       fshi mesazhe të vjetër prej shërbyesit

en:       --limitflush  delete oversized messages
sq:       --limitflush  fshi mesazhe të stërmëdhenj

en:   -n, --norewrite   don't rewrite header addresses
sq:   -n, --norewrite   mos rishkruaj adresa kryesh

en:   -l, --limit       don't fetch messages over given size
sq:   -l, --limit       mos sill mesazhe tej madhësisë së dhënë

en:   -w, --warnings    interval between warning mail notification
sq:   -w, --warnings    interval midis njoftimesh sinjalizimi poste

en:   -S, --smtphost    set SMTP forwarding host
sq:   -S, --smtphost    cakto strehë SMTP përcjelljesh

en:       --fetchdomains fetch mail for specified domains
sq:       --fetchdomains sill postë për përkatësitë e caktuara

en:   -D, --smtpaddress set SMTP delivery domain to use
sq:   -D, --smtpaddress cakto përkatësi SMTP shpërndarje për t’u përdorur

en:       --smtpname    set SMTP full name username@domain
sq:       --smtpname    cakto emër të plotë SMTP emërpërdoruesi@përkatësi

en:   -Z, --antispam,   set antispam response values
sq:   -Z, --antispam,   cakto vlera përgjigjesh antispam

en:   -b, --batchlimit  set batch limit for SMTP connections
sq:   -b, --batchlimit  cakto kufi tufe për lidhje SMTP

en:   -B, --fetchlimit  set fetch limit for server connections
sq:   -B, --fetchlimit  cakto kufi prurjeje për lidhje shërbyesish

en:       --fetchsizelimit set fetch message size limit
sq:       --fetchsizelimit cakto kufi madhësie mesazhesh që sillen

en:       --fastuidl    do a binary search for UIDLs
sq:       --fastuidl    kryej një kërkim dyor për UIDL-ra

en:   -e, --expunge     set max deletions between expunges
sq:   -e, --expunge     cakto maksimum fshirjesh ndërmjet shuarjesh

en:   -m, --mda         set MDA to use for forwarding
sq:   -m, --mda         cakto MDA për t’u përdorur për përcjellje

en:       --bsmtp       set output BSMTP file
sq:       --bsmtp       cakto kartelë përfundimesh BSMTP

en:       --lmtp        use LMTP (RFC2033) for delivery
sq:       --lmtp        përdor LMTP (RFC2033) për shpërndarje

en:   -r, --folder      specify remote folder name
sq:   -r, --folder      cakto emër dosjeje të largët

en:       --showdots    show progress dots even in logfiles
sq:       --showdots    shfaq pika ecurie edhe në kartela regjistrimi

en: POP2 does not support STLS. Giving up.
sq: POP2 nuk e mbulon STLS-në. Po hiqet dorë.

en: POP2 only supports password authentication. Giving up.
sq: POP2 mbulon vetëm mirëfilltësim me fjalëkalim. Po hiqet dorë.

en: Warning: "Maillennium POP3" found, using RETR command instead of TOP.
sq: Kujdes: U gjet "Maillennium POP3", po përdoret urdhri RETR në vend të TOP.

en: STLS is mandatory for this session, but server refused CAPA command.
sq: STLS-ja është e detyrueshme për këtë sesion, por shërbyesi s’e pranoi urdhrin CAPA.

en: CAPA command support is, however, necessary for STLS.
sq: Urdhri CAPA megjithatë është i nevojshëm për STLS-në.

en: %s: opportunistic upgrade to TLS failed, trying to continue.
sq: %s: përmirësimi oportunist me TLS dështoi, po provohet vazhdimi

en: %s: WARNING: server offered STLS, but sslproto '' given.
sq: %s: KUJDES: shërbyesi ofroi STLS, por duke dhënë sslproto ''.

en: We've run out of allowed authenticators and cannot continue.
sq: Na u mbaruan mirëfilltësuesit e lejuar dhe nuk mund të vazhdojmë.

en: Required APOP timestamp not found in greeting
sq: S’u gjet vulë kohore e nevojshme APOP në përshëndetje

en: Timestamp syntax error in greeting
sq: Gabim sintakse vule kohore në përshëndetje

en: Invalid APOP timestamp.
sq: Vulë kohore APOP e pavlefshme.

en: Undefined protocol request in POP3_auth
sq: Kërkesë protokolli e papërcaktuar në POP3_auth

en: lock busy!  Is another session active?
sq: kyçje e zënë!  Ka ndonjë sesion tjetër aktiv?

en: Cannot handle UIDL response from upstream server.
sq: S’trajtohet dot përgjigje UIDL nga shërbyesi i sipërm.

en: Server responded with UID for wrong message.
sq: Shërbyesi u përgjigj me UID për mesazh të gabuar.

en: id=%s (num=%u) was deleted, but is still present!
sq: id=%s (num=%u) qe fshirë, por është ende i pranishëm!

en: Messages inserted into list on server. Cannot handle this.
sq: Mesazhe të futur në një listë te shërbyesi. S’e trajton dot këtë.

en: protocol error
sq: gabim protokolli

en: protocol error while fetching UIDLs
sq: gabim protokolli gjatë sjelljes së UIDL-ve

en: id=%s (num=%d) was deleted, but is still present!
sq: id=%s (num=%d) qe fshirë, por është ende i pranishëm!

en: Option --folder is not supported with POP3
sq: Mundësia --folder s’mbulohet me POP3

en: server option after user options
sq: mundësi shërbyesi pas mundësish përdoruesi

en: SDPS not enabled.
sq: SDPS jo e aktivizuar.

en: fetchmail: interface option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
sq: fetchmail: mundësia e ndërfaqes mbulohet vetëm nën Linux (pa IPv6) dhe FreeBSD

en: fetchmail: monitor option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
sq: fetchmail: mundësia e mbikëqyrjes mbulohet vetëm nën Linux (pa IPv6) dhe FreeBSD

en: SSL is not enabled
sq: SSL s’është e aktivizuar

en: end of input
sq: fund futjeje

en: File %s must be a regular file.
sq: Kartela %s duhet të jetë një kartelë e rregullt.

en: File %s must have no more than -rwx------ (0700) permissions.
sq: Kartela %s s’duhet të ketë më tepër leje se -rwx------ (0700).

en: File %s must be owned by you.
sq: Kartela %s duhet të jetë pronë e juaja.

en: Unknown system error
sq: Gabim i panjohur sistemi

en: %s (log message incomplete)
sq: %s (mesazh i paplotë regjistrimi)

en: About to rewrite %s...
sq: Gati për rishkrim %s…

en: ...rewritten version is %s.
sq: …versioni i rishkruar është %s.

en: Success
sq: Sukses

en: Restricted user (something wrong with account)
sq: Përdorues i kufizuar (diçka s’shkon me llogarinë)

en: Invalid userid or passphrase
sq: Id përdoruesi ose fjalëkalim i pavlefshëm

en: Deity error
sq: Gabim Perëndie

en: RPA token 2: Base64 decode error
sq: RPA token 2: gabim shkodimi Base64

en: Service chose RPA version %d.%d
sq: Shërbimi zgjodhi version RPA-je %d.%d

en: Service challenge (l=%d):
sq: Sfidë shërbimi (l=%d):

en: Service timestamp %s
sq: Vulë kohore shërbimi %s

en: RPA token 2 length error
sq: Gabim gjatësie token-i RPA 2

en: RPA error in service@realm string
sq: Gabim RPA në vargun service@realm

en: RPA token 4: Base64 decode error
sq: RPA token 4: gabim kodimi base64

en: User authentication (l=%d):
sq: Mirëfilltësim përdoruesi (l=%d):

en: RPA status: %02X
sq: Gjendje RPA: %02X

en: RPA token 4 length error
sq: Gabim gjatësie token-i RPA 4

en: RPA rejects you: %s
sq: RPA-ja s’ju pranon: %s

en: RPA rejects you, reason unknown
sq: RPA-ja s’ju pranon, arsye e panjohur

en: RPA User Authentication length error: %d
sq: Gabim gjatësie Mirëfilltësimi Përdoruesi RPA: %d

en: RPA Session key length error: %d
sq: Gabim gjatësie kyçi sesioni RPA: %d

en: Session key established:
sq: Kyç sesioni i vendosur:

en: RPA authorisation complete
sq: Autorizim RPA i plotë

en: Get response
sq: Merr përgjigje

en: Get response return %d [%s]
sq: Merr kthim përgjigjeje %d [%s]

en: Hdr not 60
sq: Hdr jo 60

en: Token length error
sq: Gabim gjatësie token-i

en: Token Length %d disagrees with rxlen %d
sq: Gjatësia e token-it %d nuk pajtohet me rxlen %d

en: Mechanism field incorrect
sq: Fushë e pasaktë mekanizmi

en: dec64 error at char %d: %x
sq: gabim dec64 tek shenja %d: %x

en: Inbound binary data:
sq: Të dhëna dyore ardhëse:

en: Outbound data:
sq: Të dhëna ikse:

en: RPA String too long
sq: Varg RPA shumë i gjatë

en: Unicode:
sq: Unikod:

en: RPA Failed open of /dev/urandom. This shouldn't
sq: RPA dështoi në hapjen e /dev/urandom. Kjo

en:     prevent you logging in, but means you
sq:     s’duhet t’ju pengojë hyrjen tuaj, por

en:     cannot be sure you are talking to the
sq:     do të thotë se s’mund të jeni të sigurt se

en:     service that you think you are (replay
sq:      po flisni me shërbimin që kujtoni (sulmet

en:     attacks by a dishonest service are possible.)
sq:     në formë përgjigje, nga një shërbim i pandershëm,
        janë të mundshëm.)

en: User challenge:
sq: Sfidë përdoruesi:

en: MD5 being applied to data block:
sq: MD5 po zbatohet te bllok të dhënash:

en: MD5 result is:
sq: Përfundimi MD5 është:

en: getaddrinfo(NULL, "%s") error: %s
sq: gabim getaddrinfo(NULL, "%s"): %s

en: Cannot resolve service %s to port number.
sq: S’ftillohet dot shërbimi %s te numër porte.

en: Please specify the service as decimal port number.
sq: Ju lutemi, jepeni shërbimin si numër dhjetor porte.

en: forwarding to %s
sq: po përcillet te %s

en: SMTP: (bounce-message body)
sq: SMTP: (tekst mesazhi kërcimesh)

en: mail from %s bounced to %s
sq: postë nga %s kërceu për te %s

en: %cMTP error: %s
sq: Gabim %cMTP: %s

en: SMTP server requires STARTTLS, keeping message.
sq: Shërbyesi SMTP lyp STARTTLS, mesazhi po mbahet.

en: BSMTP file open failed: %s
sq: Hapja e kartelës BSMTP dështoi: %s

en: BSMTP preamble write failed: %s.
sq: Shkrimi i hyrjes BSMTP dështoi: %s.

en: %cMTP listener doesn't like recipient address `%s'
sq: Dëgjuesi %cMTP s’e pëlqen adresën e marrësit `%s'

en: %cMTP listener doesn't really like recipient address `%s'
sq: Dëgjuesi %cMTP s’e ka dhe aq qejf adresën e marrësit `%s'

en: no address matches; no postmaster set.
sq: pa përputhje adresash; s’është caktuar usta poste.

en: can't even send to %s!
sq: s’dërgohet dot as te %s!

en: no address matches; forwarding to %s.
sq: pa përputhje adresash; po përcillet drejt %s.

en: MDA option contains single-quoted %%%c expansion.
sq: Mundësia MDA përmban zgjerim %%%c nën kllapa njëshe.

en: Refusing to deliver. Check the manual and fix your mda option.
sq: S’po pranon të dërgojë. Shihni doracakun dhe ndreqni zgjedhjen tuaj për mda.

en: about to deliver with: %s
sq: gati për të shpërndarë me: %s

en: Cannot switch effective user id to %ld: %s
sq: S’kalohet dot id efektive përdoruesi në to %ld: %s

en: Cannot switch effective user id back to original %ld: %s
sq: S’rikthehet dot ID efektive përdoruesi te origjinali %ld: %s

en: MDA open failed
sq: Hapja e MDA-s dështoi

en: %cMTP connect to %s failed
sq: Lidhja %cMTP me %s dështoi

en: can't raise the listener; falling back to %s
sq: s’ngrihet dot dëgjuesi; po rikthehet te %s

en: Message termination or close of BSMTP file failed: %s
sq: Përfundimi i mesazhit ose mbyllja e kartelës BSMTP dështoi: %s

en: Error writing to MDA: %s
sq: Gabim gjatë shkrimit në MDA: %s

en: MDA died of signal %d
sq: MDA-ja vdiq nga sinjali %d

en: MDA returned nonzero status %d
sq: MDA u përgjigj me gjendje jo zero %d

en: Strange: MDA pclose returned %d and errno %d/%s, cannot handle at %s:%d
sq: Çudi: MDA pclose u përgjigj me %d dhe errno %d/%s, s’trajton dot %s:%d

en: SMTP listener refused delivery
sq: Dëgjuesi SMTP s’pranoi shpërndarjen

en: LMTP delivery error on EOM
sq: Gabim shpërndarjeje LMTP në EOM

en: Unexpected non-503 response to LMTP EOM: %s
sq: Përgjigje jo-503 e papritur për LMTP EOM: %s

en: The Fetchmail Daemon
sq: Demoni Fetchmail

en: ESMTP CRAM-MD5 Authentication...
sq: Mirëfilltësim ESMTP CRAM-MD5…

en: Server rejected the AUTH command.
sq: Shërbyesi hodhi poshtë urdhrin AUTH.

en: Bad base64 reply from server.
sq: Përgjigje base64 e gabuar prej shërbyesit.

en: Challenge decoded: %s
sq: U shkodua sfida: %s

en: ESMTP PLAIN Authentication...
sq: Mirëfilltësim ESMTP PLAIN…

en: ESMTP LOGIN Authentication...
sq: Mirëfilltësim ESMTP LOGIN…

en: smtp listener protocol error
sq: gabim protokolli dëgjuesi smtp

en: fetchmail: malloc failed
sq: fetchmail: malloc-u dështoi

en: fetchmail: plugin for host %s service %s is empty, cannot run!
sq: fetchmail: shtojca për strehën %s shërbimin %s është e zbrazët, s’mund të xhirohet!

en: fetchmail: socketpair failed
sq: fetchmail: socketpair-i dështoi

en: fetchmail: fork failed
sq: fetchmail: degëzimi dështoi

en: dup2 failed
sq: dup2 dështoi

en: running %s (host %s service %s)
sq: po xhirohet %s (streha %s shërbimi %s)

en: execvp(%s) failed
sq: execvp(%s) dështoi

en: getaddrinfo("%s","%s") error: %s
sq: gabim getaddrinfo("%s","%s"): %s

en: Try adding the --service option (see also FAQ item R12).
sq: Provoni të shtoni mundësinë --service (shihni edhe PBR-të, zëri R12).

en: unknown (%s)
sq: i panjohur (%s)

en: Trying to connect to %s/%s...
sq: Po përpiqet të lidhet me %s/%s…

en: cannot create socket: %s
sq: s’krijohet dot socket: %s

en: name %d: cannot create socket family %d type %d: %s
sq: emër %d: s’krijohet dot familje socket-i %d lloji %d: %s

en: connection failed.
sq: lidhja dështoi.

en: connection to %s:%s [%s/%s] failed: %s.
sq: lidhja me %s:%s [%s/%s] dështoi: %s.

en: name %d: connection to %s:%s [%s/%s] failed: %s.
sq: emër %d: lidhja me %s:%s [%s/%s] dështoi: %s.

en: connected.
sq: i lidhur.

en: Connection errors for this poll:
    %s
sq: Gabime lidhjeje për këtë vjelje:
    %s

en: OpenSSL reported: %s
sq: OpenSSL-ja njoftoi: %s

en: SSL verify callback depth %d: verify_ok == %d, err = %d, %s
sq: Thellësi callback-u verifikimi SSL-je %d: verify_ok == %d, err = %d, %s

en: Server certificate:
sq: Dëshmi shërbyesi:

en: Certificate chain, from root to peer, starting at depth %d:
sq: Zinxhir dëshmish, nga rrënja te ana tjetër, që fillon me thellësinë %d:

en: Certificate at depth %d:
sq: Dëshmi me thellësi %d:

en: Issuer Organization: %s
sq: Ent Lëshues: %s

en: Warning: Issuer Organization Name too long (possibly truncated).
sq: Kujdes: Emër Enti Lëshues shumë i gjatë (mundet u cungua).

en: Unknown Organization
sq: Ent i Panjohur

en: Issuer CommonName: %s
sq: Emër i Zakonshëm Lëshuesi: %s

en: Warning: Issuer CommonName too long (possibly truncated).
sq: Sinjalizim: Emër i Zakonshëm Lëshuesi shumë i gjatë (mundet u cungua).

en: Unknown Issuer CommonName
sq: Emër i Zakonshëm Lëshuesi i Panjohur

en: Subject CommonName: %s
sq: Emër i Zakonshëm Subjekti: %s

en: Bad certificate: Subject CommonName too long!
sq: Dëshmi e keqe: Emër i Zakonshëm Subjekti shumë i gjatë!

en: Bad certificate: Subject CommonName contains NUL, aborting!
sq: Dëshmi e keqe: Emri i Zakonshëm i Subjektit përmban NUL, po ndërpritet!

en: Subject Alternative Name: %s
sq: Emër Alternativ Subjekti: %s

en: Bad certificate: Subject Alternative Name contains NUL, aborting!
sq: Dëshmi e keqe: Emri Alternativ i Subjektit përmban NUL, po ndërpritet!

en: Server CommonName mismatch: %s != %s
sq: Ngatërrim Emri të Zakonshëm Shërbyesi: %s != %s

en: Server name not set, could not verify certificate!
sq: Emër shërbyesi i pacaktuar, s’u verifikua dot dëshmia!

en: Unknown Server CommonName
sq: Emër i Zakonshëm Shërbyesi i Panjohur

en: Server name not specified in certificate!
sq: Emër shërbyesi i pacaktuar në dëshmi!

en: EVP_md5() failed!
sq: EVP_md5() dështoi!

en: Out of memory!
sq: Kujtesë e pamjaftueshme!

en: Digest text buffer too small!
sq: Shtytëz përmbledhjeje tekstesh shumë e vogël!

en: %s key fingerprint: %s
sq: Gjurmë gishtash kyçi %s: %s

en: %s fingerprints match.
sq: %s gjurmët e gishtave përputhen.

en: %s fingerprints do not match!
sq: %s gjurmët e gishtave nuk përputhen!

en: Server certificate verification error: %s
sq: Gabim verifikim dëshmie shërbyesi: %s

en: Broken certification chain at: %s
sq: Zinxhir i dëmtuar dëshmish te: %s

en: This could mean that the server did not provide the intermediate CA's certificate(s), which is nothing fetchmail could do anything about.  For details, please see the README.SSL-SERVER document that ships with fetchmail.
sq: Kjo mund të nënkuptonte se shërbyesi s’dha dëshmi të ndërmjetme AD-je, për çka fetchmail-i s’mund të bëjë asgjë.  Për hollësi, ju lutem shihni dokumentin README.SSL-SERVER që shoqëron fetchmail-in.

en: Missing trust anchor certificate: %s
sq: Mungon dëshmi besimi spirance: %s

en: This could mean that the root CA's signing certificate is not in the trusted CA certificate location, or that c_rehash needs to be run on the certificate directory. For details, please see the documentation of --sslcertpath and --sslcertfile in the manual page. See README.SSL for details.
sq: Kjo mund të nënkuptonte që dëshmia e nënshkrimit të AD për rrënjën s’gjendet te vendi i dëshmive të besuara për AD-të, ose se lypset që të xhirohet c_rehash te drejtoria e dëshmive. Për hollësi, ju lutemi shihni dokumentimin për --sslcertpath dhe --sslcertfile te faqja e doracakut. Për hollësi, shihni README.SSL.

en: Your OpenSSL version does not support SSLv3.
sq: Versioni juaj OpenSLL s’mbulon SSLv3.

en: Your OpenSSL version does not support TLS v1.1.
sq: Versioni juaj OpenSLL s’mbulon TLS v1.1.

en: Your OpenSSL version does not support TLS v1.2.
sq: Versioni juaj OpenSLL s’mbulon TLS v1.2.

en: Your OpenSSL version does not support TLS v1.3.
sq: Versioni juaj OpenSLL s’mbulon TLS v1.3.

en: Invalid SSL protocol '%s' specified, using default autoselect (auto).
sq: U dha protokoll SSL i pavlefshëm '%s', po përdoret parazgjedhja vetëpërzgjedhje (auto).

en: Loaded wolfSSL library %#lx older than headers %#lx, refusing to work.
sq: Librari OpenSSL e ngarkuar %#lx më e vjetër se kryet %#lx, s’pranon të funksionojë.

en: Loaded OpenSSL library %#lx older than headers %#lx, refusing to work.
sq: Librari OpenSSL e ngarkuar %#lx më e vjetër se kryet %#lx, s’pranon të funksionojë.

en: Loaded OpenSSL library %#lx newer than headers %#lx, trying to continue.
sq: Librari OpenSSL e ngarkuar %#lx më e re se kryet %#lx, po provohet të vazhdohet.

en: File descriptor out of range for SSL
sq: Përshkrues kartele jashtë intervali SSL-je

en: Note that some distributions disable older protocol versions in weird non-standard ways. Try a newer protocol version.
sq: Kini parasysh se disa shpërndarje i çaktivizojnë versionet e vjetër të protokolleve në rrugë të çuditshme jostandarde. Provoni një version protokolli më të ri.

en: Cannot load verify locations (file="%s", dir="%s"), error %d:
sq: S’ngarkohen dot vendndodhjet (kartelë="%s", drejtori="%s"), gabim %d:

en: Warning: SSL_set_tlsext_host_name(%p, "%s") failed (code %#lx), trying to continue.
sq: Kujdes: SSL_set_tlsext_host_name(%p, "%s") dështoi (kod %#lx), po provohet të vazhdohet.

en: fetchmail: sock %d: wolfSSL_check_domain_name(%#p, "%s") returned %d, trying to continue
sq: fetchmail: sock %d: wolfSSL_check_domain_name(%#p, "%s") u përgjigj me %d, po provohet të vazhdohet

en: Warning: X509_VERIFY_PARAM_set1_host(%p, "%s") failed (code %#x), trying to continue.
sq: Kujdes: X509_VERIFY_PARAM_set1_host(%p, "%s") dështoi (kod %#x), po provohet të vazhdohet.

en: Server shut down connection prematurely during SSL_connect().
sq: Shërbyesi e fiku lidhjen para kohe gjatë SSL_connect().

en: System error during SSL_connect(): %s
sq: Gabim sistemi gjatë SSL_connect(): %s

en: handshake failed at protocol or connection level.
sq: duar-shtrëngimi dështoi në nivel protokolli ose lidhjeje.

en: Cannot obtain current SSL/TLS cipher - no session established?
sq: S’merret dot shifër e tanishme SSL/TLS - s’është vendosur sesion?

en: SSL/TLS: using protocol %s, cipher %s, %d/%d secret/processed bits
sq: SSL/TLS: po përdoret protokolli %s, shifër %s, %d/%d bite të fshehtë/të përpunuar

en: Certificate/fingerprint verification was somehow skipped!
sq: Verifikimi i dëshmisë/gjurmës së gishtave pak a shumë u anashkalua!

en: Warning: the connection is insecure, continuing anyways. (Better use --sslcertck!)
sq: Kujdes: lidhja është e pasigurt, po vazhdohet sido qoftë. (Më mirë përdorni --sslcertck!)

en: Cygwin socket read retry
sq: Riprovë për lexim prej një socket-i Cygwin

en: Cygwin socket read retry failed!
sq: Leximi dhe shkrimi prej një socket-i Cygwin dështuan!

en: mapped address %s to local %s
sq: vendores %s iu përshoqërua adresa %s

en: mapped %s to local %s
sq: u përshoqërua %s me %s vendore

en: analyzing Received line:
    %s
sq: po analizohet rreshti Të Marrë:
    %s

en: line accepted, %s is an alias of the mailserver
sq: rresht i pranuar, %s është një alias i shërbyesit postar

en: line rejected, %s is not an alias of the mailserver
sq: rresht i papranuar, %s s’është një alias i shërbyesit postar

en: no Received address found
sq: s’u gjet adresë Të Marrë

en: found Received address `%s'
sq: u gjet adresë Të Marrë `%s'

en: incorrect header line found - see manpage for bad-header option
sq: u gjet rresht i pasaktë kryeje - shihni faqen e doracakut manpage mbi mundësinë bad-header

en: line: %s
sq: rreshti: %s

en: Parsing envelope "%s" names "%-.*s"
sq: Po përtypen emra zarfesh "%s" "%-.*s"

en: Parsing Received names "%-.*s"
sq: Po përtypen emra Të marrë "%-.*s"

en: No envelope recipient found, resorting to header guessing.
sq: S’u gjet marrës zarfi, po provohet me hamendësim kryesh.

en: Guessing from header "%-.*s".
sq: Po hamendësohet prej kryeje "%-.*s".

en: no local matches, forwarding to %s
sq: pa përputhje vendore, po përcillet te %s

en: forwarding and deletion suppressed due to DNS errors
sq: përcjellja dhe fshirja u lanë përgjysmë, për shkak gabimesh DNS

en: writing RFC822 msgblk.headers
sq: po shkruhen RFC822 msgblk.headers

en: no recipient addresses matched declared local names
sq: s’ka ndonjë adresë marrësi që përputhet me emra vendorë të deklaruar

en: recipient address %s didn't match any local name
sq: adresa e marrësit %s s’u përputh me ndonjë emër vendor

en: message has embedded NULs
sq: mesazhi ka NULe të trupëzuar

en: SMTP listener rejected local recipient addresses:
sq: Dëgjuesi SMTP hodhi tej adresa vendore marrësish:

en: error writing message text
sq: gabim në shkrim teksti mesazhi

en: Buffer too small. This is a bug in the caller of %s:%lu.
sq: Shtytëz shumë e vogël. Kjo është një e metë te thirrësi i %s:%lu.

en: Open or read error while reading idfile %s: %s
sq: Gabim hapjeje ose leximi gjatë leximit të idfile %s: %s

en: Old UID list from %s:
sq: Listë e vjetër UID-sh nga %s:

en:  <empty>
sq:  <e zbrazët>

en: Scratch list of UIDs:
sq: Listë paraprake UID-sh:

en: Merged UID list from %s:
sq: U përzje listë UID nga %s:

en: New UID list from %s:
sq: Listë e re UID-sh nga %s:

en: not swapping UID lists, no UIDs seen this query
sq: s’po shkëmbehen lista UID-sh, kjo kërkesë s’u pa nga ndonjë UID

en: discarding new UID list
sq: po hidhet tej listë e re UID-sh

en: Deleting fetchids file.
sq: Po fshihet kartelë "fetchids".

en: Error deleting %s: %s
sq: Gabim në fshirjen e kartelës %s: %s

en: Writing fetchids file.
sq: Po shkruhet kartelë "fetchids".

en: Write error on fetchids file %s: %s
sq: Gabim shkrimi në kartelën fetchids %s: %s

en: Error writing to fetchids file %s, old file left in place.
sq: Gabim gjatë shkrimit te kartela fetchids %s, u la në vend kartela e vjetër.

en: Cannot rename fetchids file %s to %s: %s
sq: S’riemërtohet dot kartela fetchids %s si %s: %s

en: Cannot open fetchids file %s for writing: %s
sq: S'hapet dot kartela fetchids %s për shkrim në të: %s

en: malloc failed
sq: dështoi malloc

en: realloc failed
sq: dështoi realloc
