fetchmail 6.6.0.rc3 - en to pl translation catalogue (762 entries)

en: Checking if %s is really the same node as %s
pl: Sprawdzam, czy %s jest tym samym hostem co %s

en: Yes, their IP addresses match
pl: Tak, ich adresy IP są takie same

en: No, their IP addresses don't match
pl: Nie, ich adresy IP różnią się

en: nameserver failure while looking for '%s' during poll of %s: %s
pl: błąd serwera nazw przy szukaniu `%s' podczas łączenia z %s: %s

en: nameserver failure while looking for `%s' during poll of %s.
pl: błąd serwera nazw przy szukaniu `%s' podczas łączenia z %s.

en: could not decode BASE64 challenge
pl: rozkodowanie początkującego wyzwania BASE64 było niemożliwe

en: decoded as %s
pl: rozkodowany jako %s

en: kerberos error %s
pl: błąd Kerberosa: %s

en: krb5_sendauth: %s [server says '%s']
pl: krb5_sendauth: %s [serwer odpowiedział '%s']

en: Fetchmail oversized-messages warning
pl: Ostrzeżenie fetchmaila o zbyt dużych listach

en: The following oversized messages were deleted on server %s account %s:
pl: Następujące zbyt duże listy zostały usunięte z konta %2$s na serwerze poczty %1$s:

en: The following oversized messages remain on server %s account %s:
pl: Następujące zbyt duże listy pozostały na koncie %2$s na serwerze poczty %1$s:

en:   %d message  %d octets long deleted by fetchmail. |   %d messages %d octets long deleted by fetchmail.
pl[0]:   %d list o długości %d został usunięty przez fetchmaila.
pl[1]:   %d listy o długości %d zostały usunięte przez fetchmaila.
pl[2]:   %d listów o długości %d zostało usuniętych przez fetchmaila.

en:   %d message  %d octets long skipped by fetchmail. |   %d messages %d octets long skipped by fetchmail.
pl[0]:   %d list o długości %d został pominięty przez fetchmaila.
pl[1]:   %d listy o długości %d zostały pominięte przez fetchmaila.
pl[2]:   %d listów o długości %d zostało pominiętych przez fetchmaila.

en: skipping message %s@%s:%d
pl: pomijam list %s@%s:%d

en: skipping message %s@%s:%d (%d octets)
pl: pomijam list %s@%s:%d (%d bajtów)

en:  (length -1)
pl:  (długość -1)

en:  (oversized)
pl:  (za duży)

en: couldn't fetch headers, message %s@%s:%d (%d octets)
pl: nie można ściągnąć nagłówków, list %s@%s:%d (%d bajtów)

en: reading message %s@%s:%d of %d
pl: pobieram list %s@%s:%d z %d

en:  (%d octets)
pl:  (%d bajtów)

en:  (%d header octets)
pl:  (%d bajtów nagłówka)

en:  (%d body octets)
pl:  (%d bajtów treści)

en: message %s@%s:%d was not the expected length (%d actual != %d expected)
pl: długość listu %s@%s:%d nie odpowiada długości zgłoszonej przez serwer (%d != %d)

en:  retained
pl:  zachowany

en:  flushed
pl:  skasowany

en:  not flushed
pl:  nie został skasowany

en: fetchlimit %d reached; %d message left on server %s account %s
     | fetchlimit %d reached; %d messages left on server %s account %s
pl[0]: limit pobranych listów %d osiągnięty: %d pozostał na serwerze %s na koncie %s
pl[1]: limit pobranych listów %d osiągnięty: %d pozostały na serwerze %s na koncie %s
pl[2]: limit pobranych listów %d osiągnięty: %d pozostało na serwerze %s na koncie %s

en: timeout after %d seconds waiting to connect to server %s.
pl: limit czasu %d sekund przekroczony podczas oczekiwania na połączenie z %s.

en: timeout after %d seconds waiting for server %s.
pl: limit czasu %d sekund przekroczony podczas oczekiwania na serwer %s.

en: timeout after %d seconds waiting for %s.
pl: limit czasu %d sekund przekroczony podczas oczekiwania na %s.

en: timeout after %d seconds waiting for listener to respond.
pl: przekroczony czas oczekiwania na odpowiedź po %d sekundach.

en: timeout after %d seconds.
pl: przekroczony czas oczekiwania po %d sekundach.

en: fetchmail sees repeated timeouts
pl: fetchmail zgłasza wielokrotne przekroczenie czasu oczekiwania

en: Fetchmail saw more than %d timeouts while attempting to get mail from %s@%s.
pl: Po %d timeoutach fetchmail nie mógł pobrać poczty z %s@%s.

en: This could mean that your mailserver is stuck, or that your SMTP
    server is wedged, or that your mailbox file on the server has been
    corrupted by a server error.  You can run `fetchmail -v -v' to
    diagnose the problem.
    
    Fetchmail won't poll this mailbox again until you restart it.
pl: To może oznaczać, że serwer pocztowy jest zablokowany, albo serwer
    SMTP jest zakleszczony, albo skrzynka na serwerze jest uszkodzona
    z powodu błędu serwera. Uruchomienie `fetchmail -v -v' pozwoli
    zdiagnozować problem.
    
    Fetchmail nie będzie sprawdzał tej skrzynki do czasu restartu.

en: pre-connection command terminated with signal %d
pl: polecenie do uruchomienia przed połączeniem zakończone sygnałem %d

en: pre-connection command failed with status %d
pl: polecenie do uruchomienia przed połączeniem wyszło z błędem %d

en: couldn't find HESIOD pobox for %s
pl: nie mogę znaleźć skrzynki HESIOD dla %s

en: Lead server has no name.
pl: Serwer prowadzący nie ma nazwy.

en: couldn't find canonical DNS name of %s (%s): %s
pl: nie mogę znaleźć kanonicznej nazwy DNS %s (%s): %s

en: %s connection to %s failed
pl: połączenie %s z %s nie powiodło się

en: SSL connection failed.
pl: połączenie SSL nie powiodło się.

en: Lock-busy error on %s@%s
pl: Błąd blokady pliku dla %s@%s

en: Server busy error on %s@%s
pl: Serwer zajęty dla %s@%s

en: Authorization failure on %s@%s%s
pl: Błąd autoryzacji dla %s@%s%s

en:  (previously authorized)
pl:  (poprzednio zautoryzowano)

en: For help, see http://www.fetchmail.info/fetchmail-FAQ.html#R15
pl: Wskazówki można znaleźć pod http://www.fetchmail.info/fetchmail-FAQ.html#R15

en: fetchmail authentication failed on %s@%s
pl: błąd uwierzytelnienia fetchmaila dla %s@%s

en: Fetchmail could not get mail from %s@%s.
pl: Fetchmail nie mógł pobrać poczty z %s@%s.

en: The attempt to get authorization failed.
    Since we have already succeeded in getting authorization for this
    connection, this is probably another failure mode (such as busy server)
    that fetchmail cannot distinguish because the server didn't send a useful
    error message.
pl: Próba uzyskania autoryzacji nie powiodła się.
    Ponieważ wcześniej autoryzacja dla tego połączenia udała się,
    prawdopodobnie jest to inny rodzaj awarii (typu przeciążony serwer),
    którego fetchmail nie może rozróżnić, ponieważ serwer nie wysłał
    przydatnego komunikatu o błędzie.

en: 
    However, if you HAVE changed your account details since starting the
    fetchmail daemon, you need to stop the daemon, change your configuration
    of fetchmail, and then restart the daemon.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
pl: 
    Jednak jeśli dane o koncie ZOSTAŁY zmienione od uruchomienia demona
    fetchmaila, trzeba zatrzymać demona, zmienić konfigurację fetchmaila
    i zrestartować demona.
    
    Demon fetchmaila będzie nadal próbował się połączyć w każdym cyklu.
    Dalsze powiadomienia do czasu odzyskania usługi nie będą wysyłane.

en: The attempt to get authorization failed.
    This probably means your password is invalid, but some servers have
    other failure modes that fetchmail cannot distinguish from this
    because they don't send useful error messages on login failure.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
pl: Próba uzyskania autoryzacji nie powiodła się.
    Oznacza to prawdopodobnie, że hasło jest niewłaściwe, ale niektóre
    serwery mają inne rodzaje błędów, których fetchmail nie może odróżnić
    od tego, ponieważ nie zwracają użytecznych komunikatów o błędzie.
    
    Demon fetchmaila będzie nadal próbował się połączyć w każdym cyklu.
    Dalsze powiadomienia do czasu wznowienia usługi nie będą wysyłane.

en: Repoll immediately on %s@%s
pl: Natychmiastowe ponowne ściąganie z %s@%s

en: Socket or TLS error on %s@%s
pl: Błąd gniazda lub TLS dla %s@%s

en: Unknown login or authentication error on %s@%s
pl: Nieznany login lub błąd uwierzytelniania dla %s@%s

en: Authorization OK on %s@%s
pl: Autoryzacja powiodła się dla %s@%s

en: fetchmail authentication OK on %s@%s
pl: uwierzytelnienie fetchmaila powiodło się dla %s@%s

en: Fetchmail was able to log into %s@%s.
pl: Fetchmail mógł zalogować się na %s@%s.

en: Service has been restored.
pl: Usługa została wznowiona.

en: selecting or re-polling folder %s
pl: ponowna próba połączenia z folderem %s

en: selecting or re-polling default folder
pl: ponowna próba połączenia z domyślnym folderem

en: %s at %s (folder %s)
pl: %s na %s (folder %s)

en: %s at %s
pl: %s na %s

en: Polling %s
pl: Próba połączenia z %s

en: %d message (%d %s) for %s | %d messages (%d %s) for %s
pl[0]: %d list (%d %s) dla %s
pl[1]: %d listy (%d %s) dla %s
pl[2]: %d listów (%d %s) dla %s

en: seen | seen
pl[0]: widziany
pl[1]: widziane
pl[2]: widzianych

en: %d message for %s | %d messages for %s
pl[0]: %d list dla %s
pl[1]: %d listy dla %s
pl[2]: %d listów dla %s

en:  (%llu octets).
pl: (%llu bajtów).

en: No mail for %s
pl: Nie ma poczty dla %s

en: bogus message count!
pl: błędna liczba listów!

en: Too many mails skipped (%d > %d) due to transient errors for %s
pl: Z powodu chwilowych błędów pominięto zbyt dużo listów (%d > %d) dla %s

en: socket
pl: gniazda

en: missing or bad RFC822 header
pl: w nagłówkach RFC822 (brak lub błędne)

en: client/server synchronization
pl: synchronizacji między serwerem i klientem

en: client/server protocol
pl: protokołu między serwerem i klientem

en: lock busy on server
pl: plik zablokowany na serwerze

en: SMTP transaction
pl: transakcji SMTP

en: DNS lookup
pl: DNS-u

en: undefined
pl: nieokreślony

en: %s error while fetching from %s@%s and delivering to %s host %s
pl: błąd %s podczas pobierania z %s@%s i dostarczania po %s do %s

en: unknown
pl: nieznany

en: %s error while fetching from %s@%s
pl: błąd %s podczas pobierania listów z %s@%s

en: post-connection command terminated with signal %d
pl: polecenie wykonane po pobraniu poczty zakończone sygnałem %d

en: post-connection command failed with status %d
pl: polecenie wykonane po pobraniu poczty zwróciło błąd %d

en: Kerberos V4 support not linked.
pl: Obsługa Kerberosa V4 nie została dołączona do programu.

en: Kerberos V5 support not linked.
pl: Obsługa Kerberosa V5 nie została dołączona do programu.

en: Option --flush is not supported with %s
pl: Opcja --flush nie działa z %s

en: Option --all is not supported with %s
pl: Opcja --all nie działa za %s

en: Option --limit is not supported with %s
pl: Opcja --limit nie działa z %s

en: %s: The QMAILINJECT environment variable is set.
    This is dangerous as it can make qmail-inject or qmail's sendmail wrapper
    tamper with your From: or Message-ID: headers.
    Try "env QMAILINJECT= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
pl: %s: Zmienna środowiskowa QMAILINJECT jest ustawiona.
    Jest to niebezpieczne, ponieważ może spowodować, że qmail-inject lub qmailowy
    zastępnik sendmaila namiesza z nagłówkami From: lub Message-ID:.
    Proszę spróbować "env QMAILINJECT= %s WŁASNE PARAMETRY"
    %s: Przerwano.

en: %s: The NULLMAILER_FLAGS environment variable is set.
    This is dangerous as it can make nullmailer-inject or nullmailer's
    sendmail wrapper tamper with your From:, Message-ID: or Return-Path: headers.
    Try "env NULLMAILER_FLAGS= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
pl: %s: Zmienna środowiskowa NULLMAILER_FLAGS jest ustawiona.
    Jest to niebezpieczne, ponieważ może spowodować, że nullmailer-inject lub
    nullmailerowy zastępnik sendmaila namiesza z nagłówkami From:, Message-ID:
    lub Return-Path:.
    Proszę spróbować "env NULLMAILER_FLAGS= %s WŁASNE PARAMETRY"
    %s: Przerwano.

en: %s: You don't exist.  Go away.
pl: %s: Nie istniejesz. Odejdź.

en: Cannot find absolute path for user's home directory.
pl: Nie znaleziono ścieżki bezwzględnej katalogu domowego użytkownika.

en: Cannot find absolute path for fetchmail's home directory.
pl: Nie znaleziono ścieżki bezwzględnej katalogu domowego fetchmaila.

en: %s: can't determine your host!
pl: %s: nie mogę znaleźć nazwy twojego hosta!

en: getaddrinfo failed for "%s": %s
pl: getaddrinfo nie powiodło się dla "%s": %s

en: Cannot find my own host in hosts database to qualify it!
pl: Nie można odnaleźć własnej nazwy hosta w bazie danych hosts!

en: Trying to continue with unqualified hostname.
    DO NOT report broken Received: headers, HELO/EHLO lines or similar problems!
    DO repair your /etc/hosts, DNS, NIS or LDAP instead.
pl: Próba kontynuacji z nierozwiązaną nazwą hosta.
    Proszę NIE zgłaszać uszkodzonych nagłówków Receiverd:, linii HELO/EHLO
    i podobnych problemów!
    Zamiast tego proszę naprawić /etc/hosts, NIS lub LDAP.

en: %s's SMTP listener does not support ESMTP
pl: serwer SMTP na %s nie obsługuje protokołu ESMTP

en: %s's SMTP listener does not support ETRN
pl: serwer SMTP na %s nie obsługuje polecenia ETRN

en: Queuing for %s started
pl: Kolejkowanie dla %s rozpoczęte

en: No messages waiting for %s
pl: Brak listów dla %s oczekujących w kolejce

en: Pending messages for %s started
pl: Wysyłanie oczekujących listów dla %s rozpoczęte

en: Unable to queue messages for node %s
pl: Kolejkowanie listów dla %s nie jest możliwe

en: Node %s not allowed: %s
pl: Brak dostępu dla hosta %s: %s

en: ETRN syntax error
pl: Błąd składniowy ETRN

en: ETRN syntax error in parameters
pl: Błąd składniowy ETRN w parametrach

en: Unknown ETRN error %d
pl: Nieznany błąd ETRN %d

en: Option --keep is not supported with ETRN
pl: Opcja --keep nie działa z ETRN

en: Option --flush is not supported with ETRN
pl: Opcja --flush nie działa z ETRN

en: Option --folder is not supported with ETRN
pl: Opcja --folder nie działa z ETRN

en: Option --check is not supported with ETRN
pl: Opcja --check nie działa z ETRN

en: Fetchmail comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you
    are welcome to redistribute it under certain conditions. For details,
    please see the file COPYING in the source or documentation directory.
pl: Fetchmail jest dostarczany BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI. Jest to oprogramowanie
    darmowe i można je rozpowszechniać pod pewnymi warunkami. Szczegóły można
    znaleźć w pliku COPYING w źródłach lub katalogu z dokumentacją.

en: Query status=%d (%s)
pl: Wynik zapytania=%d (%s)

en: Query status=%d
pl: Wynik zapytania=%d

en: %s: WARNING: time() overflowed. Proper function is not guaranteed. Obtain an operating system which supports operation beyond the year 2038.
pl: %s: UWAGA: przepełnienie time(). Właściwe działanie nie jest gwarantowane. Proszę użyć systemu operacyjnego obsługującego działanie po roku 2038.

en: %s: WARNING: the operation system this program was built for does not function beyond the year 2038. Plan your update accordingly.
pl: %s: UWAGA: system operacyjny, na którym został zbudowany ten program, nie działa po roku 2038. Proszę odpowiednio zaplanować aktualizację.

en: WARNING: Running as root is discouraged.
pl: UWAGA: Uruchamianie jako root jest niezalecane.

en: fetchmail: invoked with
pl: fetchmail: uruchomiony z

en: could not get current working directory
pl: nie można uzyskać bieżącego katalogu

en: This is fetchmail release %s
pl: Tu fetchmail, wersja %s

en: Compiled with SSL library %#lx "%s"
    Run-time uses SSL library %#lx "%s"
pl: Skompilowano z biblioteką SSL %#lx "%s"
     Uruchomiono z biblioteką SSL %#lx "%s"

en: OpenSSL: %s
    Engines: %s
pl: OpenSSL: %s
    Silniki: %s

en: ERROR: Compiled against LibreSSL, which is a copyright violation for lack of GPL clause 2b exception. See COPYING. Aborting.
pl: BŁĄD: Skompilowano z LibreSSL, co jest naruszeniem praw autorskich ze względu na brak wyjątku od klauzuli 2b GPL. Więcej w COPYING. Przerwano.

en: WARNING: Compiled without SSL/TLS.
pl: UWAGA: skompilowano bez SSL/TLS.

en: The nodetach option is in effect, ignoring logfile option.
pl: Opcja nodetach jest aktywna, zignorowano opcję logfile.

en: Not running in daemon mode, ignoring logfile option.
pl: Program nie działa w trybie demona, zignorowano opcję logfile.

en: Logfile "%s" does not exist, ignoring logfile option.
pl: Plik logu "%s" nie istnieje, zignorowano opcję logfile.

en: Logfile "%s" is not writable, aborting.
pl: Plik logu "%s" nie można zapisywać, przerwano.

en: syslog and logfile options are both set, ignoring syslog, and logging to %s
pl: Ustawiono jednocześnie opcje syslog i logfile; zignorowano syslog, logowanie do %s

en: fetchmail: configuration invalid, --moveto is only valid for IMAP servers
pl: fetchmail: konfiguracja jest błędna, --moveto jest poprawne tylko dla serwerów IMAP

en: Taking options from command line%s%s
pl: Pobieram opcje z linii poleceń%s%s

en:  and
pl:  i

en: No mailservers set up -- perhaps %s is missing?
pl: Brak skonfigurowany serwerów pocztowych -- może brakuje %s?

en: fetchmail: no mailservers have been specified.
pl: fetchmail: nie podano żadnych serwerów pocztowych.

en: fetchmail: no other fetchmail is running
pl: fetchmail: nie działa żaden inny proces fetchmaila

en: fetchmail: error killing %s fetchmail at %ld; bailing out.
pl: fetchmail: wystąpił błąd podczas próby zabicia %s fetchmaila, PID %ld; przerwano.

en: background
pl: działającego w tle

en: foreground
pl: działającego na terminalu

en: fetchmail: %s fetchmail at %ld killed.
pl: fetchmail: zabito %s fetchmaila o numerze procesu %ld.

en: fetchmail: can't check mail while another fetchmail to same host is running.
pl: fetchmail: nie mogę sprawdzić poczty, bo działa inny fetchmail do tego serwera

en: fetchmail: can't poll specified hosts with another fetchmail running at %ld.
pl: fetchmail: nie mogę połączyć się z podanymi hostami, bo działa inny fetchmail (proces %ld).

en: fetchmail: another foreground fetchmail is running at %ld.
pl: fetchmail: działa inny fetchmail uruchomiony na terminalu (proces %ld).

en: fetchmail: can't accept options while a background fetchmail is running.
pl: fetchmail: nie mogę przyjmować opcji, ponieważ inny fetchmail działa już w tle.

en: fetchmail: background fetchmail at %ld awakened.
pl: fetchmail: działający w tle fetchmail (proces %ld) został uaktywniony.

en: fetchmail: elder sibling at %ld died mysteriously.
pl: fetchmail: starszy proces %ld zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

en: fetchmail: can't find a password for %s@%s.
pl: fetchmail: nie można znaleźć hasła dla %s@%s.

en: Enter password for %s@%s:
pl: Podaj hasło dla %s@%s:

en: fetchmail: Cannot detach into background. Aborting.
pl: fetchmail: Nie można przejść w tło. Zakończenie.

en: starting fetchmail %s daemon
pl: uruchamianie fetchmaila %s w trybie demona

en: could not open %s to append logs to
pl: nie można otworzyć %s w celu dołączania logów

en: --check mode enabled, not fetching mail
pl: tryb --check włączony, bez pobierania poczty

en: couldn't time-check %s (error %d)
pl: nie można sprawdzić czasu %s (błąd %d)

en: restarting fetchmail (%s changed)
pl: restart fetchmaila (zmieniono %s)

en: attempt to re-exec may fail as directory has not been restored
pl: próba restartu może się nie udać, ponieważ katalog nie został odtworzony

en: attempt to re-exec fetchmail failed
pl: próba ponownego uruchomienia fetchmaila nie powiodła się

en: poll of %s skipped (failed authentication or too many timeouts)
pl: połączenie z %s pominięte (błędy autoryzacji lub timeouty)

en: interval not reached, not querying %s
pl: fetchmail: nie nadszedł jeszcze czas na połączenie z %s

en: All connections are wedged.  Exiting.
pl: Nie mogę pobrać poczty z żadnego serwera. Kończę pracę.

en: sleeping at %s for %d seconds
pl: usypiam o godzinie %s na %d sekund

en: awakened by %s
pl: uaktywniony przez %s

en: awakened by signal %d
pl: uaktywniony przez sygnał %d

en: awakened at %s
pl: uaktywniony o %s

en: normal termination, status %d
pl: praca zakończona poprawnie, kod wyjścia %d

en: couldn't time-check the run-control file
pl: nie można sprawdzić czasu pliku kontroli uruchomienia

en: Warning: multiple mentions of host %s in config file
pl: Uwaga: host %s występuje wielokrotnie w pliku konfiguracyjnym

en: fetchmail: Error: multiple "defaults" records in config file, or "defaults" is not the first record.
pl: fetchmail: Błąd: wiele rekordów "defaults" w pliku konfiguracyjnym lub "defaults" nie jest pierwszym rekordem.

en: SSL support is not compiled in.
pl: obsługa SSL nie została wkompilowana.

en: KERBEROS v4 support is configured, but not compiled in.
pl: obsługa KERBEROSA v4 jest skonfigurowana, ale nie została wkompilowana.

en: KERBEROS v5 support is configured, but not compiled in.
pl: obsługa KERBEROSA v5 jest skonfigurowana, ale nie została wkompilowana.

en: GSSAPI support is configured, but not compiled in.
pl: obsługa GSSAPI jest skonfigurowana, ale nie została wkompilowana.

en: fetchmail: warning: no DNS available to check multidrop fetches from %s
pl: fetchmail: uwaga: brak serwera DNS potrzebnego do sprawdzenia %s

en: warning: multidrop for %s requires envelope option!
pl: uwaga: multidrop dla %s wymaga opcji envelope!

en: warning: Do not ask for support if all mail goes to postmaster!
pl: uwaga: Nie proś o pomoc jeśli cała poczta pójdzie do postmastera!

en: fetchmail: %s configuration invalid, specify positive port number for service or port
pl: fetchmail: konfiguracja dla %s jest błędna - należy podać dodatni numer portu

en: fetchmail: %s configuration invalid, RPOP requires a privileged port
pl: fetchmail: konfiguracja dla %s jest błędna - RPOP wymaga uprzywilejowanego portu

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need --ssl for port 995/service pop3s.
pl: UWAGA: konfiguracja dla %s jest błędna - zwykle trzeba podać --ssl dla portu 995/usługi pop3s.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need port 995/service pop3s for --ssl.
pl: UWAGA: konfiguracja dla %s jest błędna - zwykle trzeba podać port 995/usługę pop3s dla --ssl.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need --ssl for port 993/service imaps.
pl: UWAGA: konfiguracja dla %s jest błędna - zwykle trzeba podać --ssl dla portu 993/usługi imaps.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need port 993/service imaps for --ssl.
pl: UWAGA: konfiguracja dla %s jest błędna - zwykle trzeba podać port 993/usługę imaps dla --ssl.

en: %s configuration invalid, LMTP can't use default SMTP port
pl: konfiguracja dla %s jest błędna - LMTP nie używa domyślnego portu SMTP

en: Both fetchall and keep on in daemon or idle mode is a mistake!
pl: Jednoczesne fetchall i keep w trybie demona lub bezczynności to błąd!

en: fetchmail: Error: idle mode does not work for multiple folders or accounts!
pl: fetchmail: Błąd: tryb bezczynny nie działa z wieloma skrzynkami lub kontami!

en: cannot parse rcfile, debug mode: dumping obtained configuration as Python:
pl: nie można przeanalizować pliku rc, tryb diagnostyczny: zrzut otrzymanej konfiguracji w postaci Pythona:

en: terminated with signal %d
pl: przerwany sygnałem %d

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll started
pl: %s łączy się z %s (protokół %s) o godzinie %s: odpytywanie rozpoczęte

en: POP2 support is not configured.
pl: obsługa protokołu POP2 nie została wkompilowana.

en: POP3 support is not configured.
pl: obsługa protokołu POP3 nie została wkompilowana.

en: IMAP support is not configured.
pl: obsługa protokołu IMAP nie została wkompilowana.

en: ETRN support is not configured.
pl: obsługa polecenia ETRN nie została wkompilowana.

en: ODMR support is not configured.
pl: obsługa protokołu ODMR nie została wkompilowana.

en: unsupported protocol selected.
pl: Wybrany protokół nie jest obsługiwany przez fetchmaila.

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll completed
pl: %s łączy się z %s (protokół %s) o godzinie %s: odpytywanie zakończone

en: Poll interval is %d seconds
pl: Czas między sprawdzaniem skrzynek wynosi %d sekund

en: Logfile is %s
pl: Plik diagnostyczny to %s

en: Idfile is %s
pl: Plik identyfikacyjny to %s

en: Progress messages will be logged via syslog
pl: Komunikaty o postępach połączenia będą zgłaszane przez sysloga

en: Fetchmail will masquerade and will not generate Received
pl: Fetchmail będzie się ukrywał i nie wygeneruje nagłówka Received

en: Fetchmail will show progress dots even in logfiles.
pl: Fetchmail będzie pokazywał znaki postępu nawet w plikach logów.

en: Fetchmail will forward misaddressed multidrop messages to %s.
pl: Fetchmail wyśle źle zaadresowane listy do %s.

en: Fetchmail will direct error mail to the postmaster.
pl: Fetchmail przekieruje pocztę z błędami do postmastera.

en: Fetchmail will direct error mail to the sender.
pl: Fetchmail przekieruje pocztę z błędami do nadawcy.

en: Fetchmail will treat permanent errors as permanent (drop messages).
pl: Fetchmail będzie traktował trwałe błędy jako trwałe (usunie listy).

en: Fetchmail will treat permanent errors as temporary (keep messages).
pl: Fetchmail będzie traktował trwałe błędy jako tymczasowe (zachowa listy).

en: Options for retrieving from %s@%s:
pl: Parametry pobierania poczty ze skrzynki %s@%s:

en:   Mail will be retrieved via %s
pl:   Poczta będzie pobierana przez %s

en:   Poll of this server will occur every %d interval.
     |   Poll of this server will occur every %d intervals.
pl[0]:   Połączenie z tym serwerem odbędzie się co %d okres.
pl[1]:   Połączenie z tym serwerem odbędzie się co %d okresy.
pl[2]:   Połączenie z tym serwerem odbędzie się co %d okresów.

en:   True name of server is %s.
pl:   Prawdziwa nazwa serwera to %s.

en:   This host will not be queried when no host is specified.
pl:   Z tym serwerem nie będę się łączył jeśli nie zostanie podany żaden inny serwer.

en:   This host will be queried when no host is specified.
pl:   Z tym serwerem będę się łączył jeśli nie zostanie podany żaden inny serwer.

en:   Password will be prompted for.
pl:   Będę pytał o hasło.

en:   APOP secret = "%s".
pl:   Hasło APOP = "%s".

en:   RPOP id = "%s".
pl:   Użytkownik RPOP = "%s".

en:   Password = "%s".
pl:   Hasło = "%s".

en:   Protocol is KPOP with Kerberos %s authentication
pl:   Używam protokołu KPOP z uwierzytelnieniem przez Kerberos %s

en:   Protocol is %s
pl:   Używam protokołu %s

en:  (using service %s)
pl:  (usługa %s)

en:  (using default port)
pl:  (połączenie na domyślny port)

en:  (forcing UIDL use)
pl:  (będą stosowane UIDL)

en:   All available authentication methods will be tried.
pl:   Będą próbowane wszystkie dostępne metody uwierzytelnienia.

en:   Password authentication will be forced.
pl:   Zostanie wymuszone uwierzytelnienie przy pomocy hasła.

en:   MSN authentication will be forced.
pl:   Zostanie wymuszone uwierzytelnienie MSN.

en:   NTLM authentication will be forced.
pl:   Zostanie wymuszone uwierzytelnienie NTLM.

en:   OTP authentication will be forced.
pl:   Zostanie wymuszone uwierzytelnienie OTP.

en:   CRAM-MD5 authentication will be forced.
pl:   Zostanie wymuszone uwierzytelnienie CRAM-MD5.

en:   GSSAPI authentication will be forced.
pl:   Zostanie wymuszone uwierzytelnienie GSSAPI.

en:   Kerberos V4 authentication will be forced.
pl:   Zostanie wymuszone uwierzytelnienie Kerberos V4.

en:   Kerberos V5 authentication will be forced.
pl:   Zostanie wymuszone uwierzytelnienie Kerberos V5.

en:   End-to-end encryption assumed.
pl:   Zakładam szyfrowanie end-to-end.

en:   Mail service principal is: %s
pl:   Zarządcą usługi pocztowej jest: %s

en:   SSL encrypted sessions enabled.
pl:   Sesje kodowane SSL włączone.

en:   SSL protocol: %s.
pl:   Protokół SSL: %s.

en:   SSL server certificate checking enabled.
pl:   Sprawdzanie certyfikatu SSL serwera włączone.

en:   SSL server certificate checking disabled.
pl:   Sprawdzanie certyfikatu SSL serwera wyłączone.

en:   SSL default trusted certificate file: %s
pl:   Plik domyślnego zaufanego certyfikatu SSL: %s

en:   SSL trusted certificate file: %s
pl:   Plik zaufanego certyfikatu SSL: %s

en:   SSL default trusted certificate directory: %s
pl:   Katalog domyślnego zaufanego certyfikatu SSL: %s

en:   SSL trusted certificate directory: %s
pl:   Katalog zaufanego certyfikatu SSL: %s

en:   SSL server CommonName: %s
pl:   CommonName serwera SSL: %s

en:   SSL key fingerprint (checked against the server key): %s
pl:   Odcisk klucza SSL (sprawdzony z kluczem serwera): %s

en:   Server nonresponse timeout is %d seconds
pl:   Limit czasu na odpowiedź serwera wynosi %d sekund

en:  (default)
pl:  (domyśny)

en:   Server IDLE timeout is %d seconds
pl:   Limit czasu IDLE serwera wynosi %d sekund

en:   Default mailbox selected.
pl:   Wybrana jest domyślna skrzynka odbiorcza.

en:   Selected mailboxes are:
pl:   Wybrano następujące skrzynki:

en:   All messages will be retrieved (--all on).
pl:   Zostaną pobrane wszystkie listy (--all włączone).

en:   Only new messages will be retrieved (--all off).
pl:   Zostaną pobrane tylko nowe listy (--all wyłączone).

en:   Fetched messages will be kept on the server (--keep on).
pl:   Pobrane listy będą pozostawione na serwerze (--keep włączone).

en:   Fetched messages will not be kept on the server (--keep off).
pl:   Pobrane listy nie będą pozostawione na serwerze (--keep wyłączone).

en:   Message will be moved to %s folder and won't be deleted.
pl:   List będzie przeniesiony do folderu %s i nie będzie usunięty.

en:   Message will be deleted (no --moveto).
pl:   List będzie usunięty (brak --moveto).

en:   Old messages will be flushed before message retrieval (--flush on).
pl:   Stare listy będą kasowane przed pobraniem poczty (--flush włączone).

en:   Old messages will not be flushed before message retrieval (--flush off).
pl:   Stare listy nie będą kasowane przed pobraniem poczty (--flush wyłączone).

en:   Oversized messages will be flushed before message retrieval (--limitflush on).
pl:   Zbyt duże listy będą kasowane przed pobraniem poczty (--limitflush włączone).

en:   Oversized messages will not be flushed before message retrieval (--limitflush off).
pl:   Zbyt duże listy nie będą kasowane przed pobraniem poczty (--limitflush wyłączone).

en:   Rewrite of server-local addresses is enabled (--norewrite off).
pl:   Przepisywanie adresów na postać lokalną jest włączone (--norewrite wyłączone).

en:   Rewrite of server-local addresses is disabled (--norewrite on).
pl:   Przepisywanie adresów na postać lokalną jest wyłączone (--norewrite włączone).

en:   Carriage-return stripping is enabled (stripcr on).
pl:   Usuwanie znaków CR z końców linii jest włączone (stripcr włączone).

en:   Carriage-return stripping is disabled (stripcr off).
pl:   Usuwanie znaków CR z końców linii jest wyłączone (stripcr wyłączone).

en:   Carriage-return forcing is enabled (forcecr on).
pl:   Dodawanie znaków CR na końcach linii jest włączone (forcecr włączone).

en:   Carriage-return forcing is disabled (forcecr off).
pl:   Dodawanie znaków CR na końcach linii jest wyłączone (forcecr wyłączone).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is disabled (pass8bits on).
pl:   Interpretowanie nagłówka Content-Transfer-Encoding jest wyłączone (pass8bits włączone).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is enabled (pass8bits off).
pl:   Interpretowanie nagłówka Content-Transfer-Encoding jest włączone (pass8bits wyłączone).

en:   MIME decoding is enabled (mimedecode on).
pl:   Dekodowanie MIME jest włączone (mimedecode włączone).

en:   MIME decoding is disabled (mimedecode off).
pl:   Dekodowanie MIME jest wyłączone (mimedecode wyłączone).

en:   Idle after poll is enabled (idle on).
pl:   Zwłoka po odpytaniu jest włączona (idle włączone).

en:   Idle after poll is disabled (idle off).
pl:   Zwłoka po odpytaniu jest wyłączona (idle wyłączone).

en:   Idle after poll is forced (forceidle on).
pl:   Zwłoka po odpytaniu jest wymuszona (forceidle włączone).

en:   Idle after poll is not forced (forceidle off).
pl:   Zwłoka po odpytaniu nie jest wymuszona (forceidle wyłączone).

en:   Nonempty Status lines will be discarded (dropstatus on)
pl:   Niepuste nagłówki Status będą usuwane (dropstatus włączone).

en:   Nonempty Status lines will be kept (dropstatus off)
pl:   Niepuste nagłówki Status będą zachowane (dropstatus wyłączone).

en:   Delivered-To lines will be discarded (dropdelivered on)
pl:   Linie Delivered-To będą usuwane (dropdelivered włączone).

en:   Delivered-To lines will be kept (dropdelivered off)
pl:   Linie Delivered-To będą zachowane (dropdelivered wyłączone).

en:   Message size limit is %d octets (--limit %d).
pl:   Limit wielkości listu wynosi %d bajtów (--limit %d).

en:   No message size limit (--limit 0).
pl:   Limit wielkości listu nie jest ustawiony (--limit 0).

en:   Message size warning interval is %d seconds (--warnings %d).
pl:   Ostrzeżenia o wielkości listu będą wyświetlane co %d sekund (--warnings %d).

en:   Size warnings on every poll (--warnings 0).
pl:   Ostrzeżenia o wielkości będą wyświetlane przy każdym łączeniu (--warnings 0).

en:   Received-message limit is %d (--fetchlimit %d).
pl:   Limit liczby otrzymanych listów wynosi %d (--fetchlimit %d).

en:   No received-message limit (--fetchlimit 0).
pl:   Limit liczby otrzymanych listów nie jest ustawiony (--fetchlimit 0).

en:   Fetch message size limit is %d (--fetchsizelimit %d).
pl:   Limit wielkości listu wynosi %d (--fetchsizelimit %d).

en:   No fetch message size limit (--fetchsizelimit 0).
pl:   Limit wielkości listu nie jest ustawiony (--fetchsizelimit 0).

en:   Do binary search of UIDs during each poll (--fastuidl 1).
pl:   Binarne przeszukiwanie UID-ów przy każdym ściąganiu (--fastuidl 1).

en:   Do binary search of UIDs during %d out of %d polls (--fastuidl %d).
pl:   Binarne przeszukiwanie UID-ów przy %d z %d ściągań (--fastuidl %d).

en:    Do linear search of UIDs during each poll (--fastuidl 0).
pl:    Liniowe przeszukiwanie UID-ów przy każdym ściąganiu (--fastuidl 0).

en:   SMTP message batch limit is %d.
pl:   Listy będą wysyłane przez SMTP w grupach po %d.

en:   No SMTP message batch limit (--batchlimit 0).
pl:   Limit ilości listów wysyłanych przez SMTP nieustawiony (--batchlimit 0).

en:   Deletion interval between expunges forced to %d (--expunge %d).
pl:   Odstęp między kasowaniem listów wymuszony na %d (--expunge %d).

en:   No forced expunges (--expunge 0).
pl:   Listy nie będą kasowane (--expunge 0).

en:   Domains for which mail will be fetched are:
pl:   Domeny dla których poczta będzie ściągana to:

en:   Messages will be appended to %s as BSMTP
pl:   Listy będą dopisywane do %s jako BSMTP

en:   Messages will be delivered with "%s".
pl:   Listy będą lokalne doręczane przy użyciu "%s".

en:   Messages will be %cMTP-forwarded to:
pl:   Listy będą przesłane przy pomocy %cMTP do:

en:   Host part of MAIL FROM line will be %s
pl:   Nazwa hosta w MAIL FROM jest ustawiona na %s

en:   Address to be put in RCPT TO lines shipped to SMTP will be %s
pl:   Adresem do umieszczenia w liniach RCPT TO przekazanych SMTP będzie %s

en:   Recognized listener spam block responses are:
pl:   Rozpoznawane odpowiedzi blokad antyspamowych to:

en:   Spam-blocking disabled
pl:   Blokowanie spamu wyłączone

en:   Server connection will be brought up with "%s".
pl:   Połączenie do serwera zostanie nawiązane przy pomocy "%s".

en:   No pre-connection command.
pl:   Przed połączeniem nie będzie wykonywane żadne dodatkowe polecenie.

en:   Server connection will be taken down with "%s".
pl:   Połączenie z serwerem zostanie zamknięte przy pomocy "%s".

en:   No post-connection command.
pl:   Po zamknięciu połączenia nie będzie wykonywane żadne dodatkowe polecenie.

en:   No localnames declared for this host.
pl:   Brak nazw lokalnych ustawionych dla tego hosta.

en:   Multi-drop mode:
pl:   Tryb wielu skrzynek:

en:   Single-drop mode:
pl:   Tryb jednej skrzynki:

en: %d local name recognized.
     | %d local names recognized.
pl[0]: %d znana nazwa lokalna.
pl[1]: %d znane nazwy lokalne.
pl[2]: %d znanych nazw lokalnych.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is enabled.
pl:   Odpytywanie DNS dla adresów wieloskrzynkowych jest włączone.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is disabled.
pl:   Odpytywanie DNS dla adresów wieloskrzynkowych jest wyłączone.

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by IP address.
pl:   Aliasy serwera będą porównywane z adresami skrzynek po adresie IP.

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by name.
pl:   Aliasy serwera będą porównywane z adresami skrzynek po nazwie.

en:   Envelope-address routing is disabled
pl:   Obsługa poczty według adresów w kopercie jest wyłączone

en:   Envelope header is assumed to be: %s
pl:   Nagłówek koperty został ustawiony na: %s

en:   Number of envelope headers to be skipped over: %d
pl:   Liczba nagłówków koperty do pominięcia: %d

en:   Prefix %s will be removed from user id
pl:   Przedrostek %s będzie usuwany z nazwy użytkownika

en:   No prefix stripping
pl:   Żadne przedrostki nie będą usuwane

en:   Predeclared mailserver aliases:
pl:   Zadeklarowane aliasy serwera pocztowego:

en:   Local domains:
pl:   Domeny lokalne:

en:   Connection must be through interface %s.
pl:   Połączenia będą nawiązywane tylko przez interfejs %s.

en:   No interface requirement specified.
pl:   Nie jest określony żaden obowiązkowy interfejs.

en:   Polling loop will monitor %s.
pl:   Podczas prób połączenia w pętli będzie monitorowany %s.

en:   No monitor interface specified.
pl:   Żaden interfejs nie będzie monitorowany.

en:   Server connections will be made via plugin %s (--plugin %s).
pl:   Połączenia z serwerem będą nawiązywane przez wtyczkę %s (--plugin %s).

en:   No plugin command specified.
pl:   Nie jest skonfigurowane żadne polecenie nawiązujące połączenie

en:   Listener connections will be made via plugout %s (--plugout %s).
pl:   Połączenie z serwerem odbiorcy zostanie nawiązane programem %s (--plugout %s).

en:   No plugout command specified.
pl:   Nie jest skonfigurowane żadne polecenie zamykające połączenie.

en:   No UIDs saved from this host.
pl:   Żadne UID-y nie zostały zachowane z sesji z tym hostem.

en:   %d UIDs saved.
pl:   Zachowano %d UID-ów.

en:   Poll trace information will be added to the Received header.
pl:   Informacje o śledzeniu połączenia będą dodane do nagłówka Received.

en:   No poll trace information will be added to the Received header.
pl:   Informacje o śledzeniu połączenia nie będą dodane do nagłówka Received.

en:   Messages with bad headers will be rejected.
pl:   Listy z błędnymi nagłówkami będą odrzucane.

en:   Messages with bad headers will be passed on.
pl:   Listy z błędnymi nagłówkami będą przepuszczane.

en:   Pass-through properties "%s".
pl:   Przepuszczane ustawienia "%s".

en: Cannot modify signal mask: %s
pl: Nie można zmodyfikować maski sygnałów: %s

en: Your operating system neither defines PATH_MAX nor will it accept realpath(f, NULL). Aborting.
pl: System operacyjny nie definiuje PATH_MAX, ani nie przyjmuje realpath(f, NULL). Przerwano.

en: 
    Caught SIGINT... bailing out.
pl: 
    Dostałem sygnał SIGINT... kończę pracę.

en: GSSAPI error in gss_display_status called from <%s>
pl: Błąd GSSAPI w gss_display_status, wywołano z <%s>

en: GSSAPI error %s: %.*s
pl: Błąd GSSAPI %s: %.*s

en: Couldn't get service name for [%s]
pl: Uzyskanie nazwy usługi dla [%s] jest niemożliwe

en: Using service name [%s]
pl: Używam nazwy usługi [%s]

en: No suitable GSSAPI credentials found. Skipping GSSAPI authentication.
pl: Nie znaleziono odpowiednich danych uwierzytelniających GSSAPI. Pominięto uwierzytelnienie GSSAPI.

en: If you want to use GSSAPI, you need credentials first, possibly from kinit.
pl: Aby użyć GSSAPI, potrzebne są dane uwierzytelniające - prawdopodobnie z kinit.

en: Received malformed challenge to "%s GSSAPI"!
pl: Odebrano źle sformułowane wyzwanie "%s GSSAPI"!

en: Sending credentials
pl: Wysyłam dane uwierzytelniające

en: Error exchanging credentials
pl: Wystąpił błąd podczas wymiany danych uwierzytelniających

en: Couldn't unwrap security level data
pl: Nie mogę rozwinąć danych poziomu bezpieczeństwa

en: Credential exchange complete
pl: Wymiana danych uwierzytelniających została zakończona

en: Server requires integrity and/or privacy
pl: Serwer wymaga zapewnionej integralności i/lub prywatności

en: Unwrapped security level flags: %s%s%s
pl: Rozwinięte flagi poziomu bezpieczeństwa: %s%s%s

en: Maximum GSS token size is %ld
pl: Maksymalny rozmiar symbolu GSS to %ld

en: GSSAPI username too long for static buffer.
pl: Nazwa użytkownika GSSAPI zbyt długa dla statycznego bufora.

en: Error creating security level request
pl: Wystąpił błąd podczas budowania zapytania o poziom bezpieczeństwa

en: GSSAPI send_token too large (%lu) while sending username.
pl: Wartość GSSAPI send_token zbyt duża (%lu) podczas wysyłania nazwy użytkownika.

en: Releasing GSS credentials
pl: Zwalniam dane uwierzytelniające GSS

en: Error releasing credentials
pl: Wystąpił błąd podczas zwalniania danych uwierzytelniających

en: Protocol identified as IMAP4 rev 1
pl: Protokół rozpoznany jako IMAP4 rev 1

en: Protocol identified as IMAP4 rev 0
pl: Protokół rozpoznany jako IMAP4 rev 0

en: Protocol identified as IMAP2 or IMAP2BIS
pl: Protokół rozpoznany jako IMAP2 lub IMAP2BIS

en: Received BYE response from IMAP server: %s
pl: Otrzymano odpowiedź BYE od serwera IMAP: %s

en: bogus message count in "%s"!
pl: błędna liczba listów w "%s"!

en: bogus EXPUNGE message number in untagged response "%s"!
pl: błędna liczba listów EXPUNGE w nieoznaczonej odpowiedzi "%s"!

en: found updated capabilities list
pl: znaleziono uaktualnioną listę metod

en: server did not advertise SASL-IR extension but fetchmail's implementation requires it for AUTHENTICATE EXTERNAL
pl: serwer nie zgłosił rozszerzenia SASL-IR, ale implementacja fetchmaila wymaga go do AUTHENTICATE EXTERNAL

en: will idle after poll
pl: przejdzie w stan bezczynności po odpytaniu

en: %s: configuration requires TLS, but STARTTLS is not permitted because of authenticated state (PREAUTH). Aborting connection.  If your plugin is secure, you can defeat STARTTLS with --sslproto '' (see manual).
pl: %s: konfiguracja wymaga TLS, ale STARTTLS nie jest dozwolone w stanie uwierzytelnienia (PREAUTH). Przerwanie połączenia. Jeśli wtyczka jest bezpieczna, można zniwelować STARTTLS przez --sslproto '' (p. podręcznik).

en: %s: configuration requires TLS, but STARTTLS is not permitted because of authenticated state (PREAUTH). Aborting connection.  Server permitting, try --ssl instead (see manual).
pl: %s: konfiguracja wymaga TLS, ale STARTTLS nie jest dozwolone w stanie uwierzytelnienia (PREAUTH). Przerwanie połączenia. Serwer zezwala, można spróbować --ssl (p. podręcznik).

en: %s: upgrade to TLS succeeded.
pl: %s: przejście na TLS powiodło się.

en: %s: upgrade to TLS failed.
pl: %s: przejście na TLS nie powiodło się.

en: %s: opportunistic upgrade to TLS failed, trying to continue.
pl: %s: zgodne przejście na TLS nie powiodło się, próba kontynuacji.

en: %s: WARNING: server offered STARTTLS but sslproto '' given.
pl: %s: UWAGA: serwer zaoferował STARTTLS, ale podano sslproto ''.

en: %s: --auth external requested but server does not advertise it.
pl: %s: żądano --auth external, ale serwer nie zgłasza tej metody.

en: Required OTP capability not compiled into fetchmail
pl: Wymagana metoda uwierzytelnienia OTP niewkompilowana w fetchmaila

en: Required NTLM capability not compiled into fetchmail
pl: Wymagana metoda uwierzytelnienia NTLM niewkompilowana w fetchmaila

en: %s: --auth password requested but server forbids it (LOGINDISABLED).
pl: %s: żądano --auth password, ale serwer tego zabrania (LOGINDISABLED).

en: %s: we've run out of authentication methods and cannot log in.
pl: %s: wyczerpano sposoby uwierzytelnienia, nie można się zalogować.

en: mail expunge mismatch (%d actual != %d expected)
pl: niezgodność przy usuwaniu poczty (faktyczna %d != oczekiwana %d)

en: %lu is unseen
pl: %lu jest nieprzeczytany

en: %u is unseen
pl: %u jest nieprzeczytany

en: re-poll failed
pl: ponowne połączenie nie powiodło się

en: %d message waiting after re-poll
     | %d messages waiting after re-poll
pl[0]: %d list oczekujący po ponownym pobraniu
pl[1]: %d listy oczekujące po ponownym pobraniu
pl[2]: %d listów oczekujących po ponownym pobraniu

en: mailbox selection failed
pl: wybór skrzynki zakończył się niepowodzeniem

en: %d message waiting after first poll
     | %d messages waiting after first poll
pl[0]: %d list oczekujący po pierwszym pobraniu
pl[1]: %d listy oczekujące po pierwszym pobraniu
pl[2]: %d listów oczekujących po pierwszym pobraniu

en: expunge failed
pl: usuwanie nie powiodło się

en: %d message waiting after expunge
     | %d messages waiting after expunge
pl[0]: %d list oczekujący po usuwaniu
pl[1]: %d listy oczekujące po usuwaniu
pl[2]: %d listów oczekujących po usuwaniu

en: search for unseen messages failed
pl: poszukiwanie nieprzeczytanych listów nie powiodło się

en: %u is first unseen
pl: %u jest pierwszym nieprzeczytanym

en: Warning: ignoring bogus data for message sizes returned by the server.
pl: Uwaga: zignorowano nieprawdziwe dane o rozmiarze wiadomości zwrócone przez serwer.

en: Incorrect FETCH response: %s.
pl: Niepoprawna odpowiedź na FETCH: %s.

en: Unable to open kvm interface. Make sure fetchmail is SGID kmem.
pl: Nie można otworzyć interfejsu kvm. Być może fetchmail nie jest SGID kmem.

en: Unable to parse interface name from %s
pl: Nie można odczytać nazwy interfejsu z %s

en: get_ifinfo: sysctl (iflist estimate) failed
pl: get_ifinfo: sysctl (iflist estimate) nie powiódł się

en: get_ifinfo: malloc failed
pl: get_ifinfo: błąd malloc

en: get_ifinfo: sysctl (iflist) failed
pl: get_ifinfo: sysctl (iflist) nie powiódł się

en: Routing message version %d not understood.
pl: Wiadomość przekierowująca w wersji %d niezrozumiana.

en: No interface found with name %s
pl: Nie znaleziono interfejsu o nazwie %s

en: No IP address found for %s
pl: Nie znaleziono adresu IP dla %s

en: missing IP interface address
pl: interfejs nie ma ustawionego adresu IP

en: invalid IP interface address
pl: interfejs ma ustawiony błędny adres IP

en: invalid IP interface mask
pl: interfejs ma ustawioną błędną maskę sieci

en: activity on %s -noted- as %d
pl: ruch na %s zauważony jako %d

en: skipping poll of %s, %s down
pl: pomijam połączenie z %s, %s nie jest podniesiony

en: skipping poll of %s, %s IP address excluded
pl: pomijam połączenie z %s, adres IP %s nie jest na liście

en: activity on %s checked as %d
pl: ruch na %s sprawdzany jako %d

en: skipping poll of %s, %s inactive
pl: pomijam połączenie z %s, %s nie jest aktywny

en: activity on %s was %d, is %d
pl: ruch na %s był %d, jest %d

en: could not decode initial BASE64 challenge
pl: rozkodowanie początkującego wyzwania BASE64 było niemożliwe

en: principal %s in ticket does not match -u %s
pl: użytkownik %s w bilecie nie pasuje do -u %s

en: non-null instance (%s) might cause strange behavior
pl: niezerowy obiekt (%s) może mieć nieprzewidywalne efekty

en: could not decode BASE64 ready response
pl: odkodowanie odpowiedzi BASE64 jest niemożliwe

en: challenge mismatch
pl: niezgodność wyzwania

en: fetchmail: error reading lockfile "%s": %s
pl: fetchmail: błąd podczas odczytu pliku blokady "%s": %s

en: fetchmail: removing stale lockfile "%s"
pl: fetchmail: usuwam nieważny plik blokady "%s"

en: fetchmail: cannot unlink lockfile "%s" (%s), trying to write to it
pl: fetchmail: nie można usunąć pliku blokady "%s" (%s), próba zapisu do niego

en: fetchmail: cannot write to lockfile "%s" either (%s), exiting
pl: fetchmail: nie można także pisać do pliku blokady "%s" (%s), zakończenie

en: fetchmail: error opening lockfile "%s": %s
pl: fetchmail: błąd podczas otwierania pliku blokady "%s": %s

en: fetchmail: lock creation failed, pidfile "%s": %s
pl: fetchmail: tworzenie blokady nie powiodło się, plik pid "%s": %s

en: fetchmail: cannot remove or truncate pidfile "%s": %s
pl: fetchmail: nie można usunąć lub obciąć pliku pid "%s": %s

en: %s: cannot open file for reading: %s
pl: %s: nie można otworzyć pliku do odczytu: %s

en: %s: rejecting file, cannot get file descriptor number for fstat: %s
pl: %s: odrzucono plik, nie można pobrać numeru deskryptora do fstat: %s

en: %s: rejecting file, cannot fstat(%d): %s
pl: %s: odrzucono plik, nie można wykonać fstat(%d): %s

en: %s: rejecting file because it is group or other accessible (mode %#o) and contains passwords.
pl: %s: odrzucono plik, ponieważ jest dostępny dla grupy lub innych (tryb %#o) i zawiera hasła.

en: %s:%d: warning: found "%s" before any host names
pl: %s:%d: uwaga: przed każdą nazwą hosta występuje "%s"

en: %s:%d: machine entry not permitted after default, rejecting file.
pl: %s:%d: wpis maszyny nie jest dozwolony po domyślnym, odrzucono plik.

en: %s:%d: warning: unknown token "%s"
pl: %s:%d: uwaga: nieznany symbol "%s"

en: %s: error reading file (%s).
pl: %s: błąd podczas odczytu pliku (%s).

en: Warning: received malformed challenge to "AUTH(ENTICATE) NTLM"!
pl: Uwaga: odebrano źle sformułowane wyzwanie "AUTH(ENTICATE) NTLM"!

en: NTLM challenge contains invalid data.
pl: Wyzwanie NTLM zawiera nieprawidłowe dane.

en: %s's SMTP listener does not support ATRN
pl: serwer SMTP na %s nie obsługuje polecenia ATRN

en: Turnaround now...
pl: Przełączanie...

en: ATRN request refused.
pl: Żądanie ATRN odrzucone.

en: Unable to process ATRN request now
pl: Nie można teraz obsłużyć żądania ATRN

en: You have no mail.
pl: Nie ma poczty.

en: Command not implemented
pl: Polecenie niezaimplementowane

en: Authentication required.
pl: Wymagane uwierzytelnienie.

en: Unknown ODMR error "%s"
pl: Nieznany błąd ODMR "%s"

en: receiving message data
pl: odbieranie danych listu

en: Option --keep is not supported with ODMR
pl: Opcja --keep nie działa z ODMR

en: Option --flush is not supported with ODMR
pl: Opcja --flush nie działa z ODMR

en: Option --folder is not supported with ODMR
pl: Opcja --folder nie działa z ODMR

en: Option --check is not supported with ODMR
pl: Opcja --check nie działa z ODMR

en: server recv fatal
pl: recv z serwera nie powiodło się

en: Could not decode OTP challenge
pl: Rozkodowanie wyzwania OTP było niemożliwe

en: Secret pass phrase:
pl: Tajne hasło:

en: String '%s' is not a valid number string.
pl: Napis '%s' nie reprezentuje poprawnie zapisanej liczby.

en: Value of string '%s' is %s than %d.
pl: Wartość napisu '%s' jest %s niż %d.

en: smaller
pl: mniejsza

en: larger
pl: większa

en: Invalid bad-header policy `%s' specified.
pl: Podano błędną politykę błędnych nagłówków `%s'.

en: Invalid protocol `%s' specified.
pl: Podano błędny protokół `%s'.

en: Invalid authentication `%s' specified.
pl: Podano błędną metodę uwierzytelnienia `%s'.

en: usage:  fetchmail [options] [server ...]
pl: składnia:  fetchmail [opcje] [serwer ...]

en:   Options are as follows:
pl:   Można podać następujące opcje:

en:   -?, --help        display this option help
pl:   -?, --help        wyświetlenie tego opisu opcji

en:   -V, --version     display version info
pl:   -V, --version     wyświetlenie informacji o wersji

en:   -c, --check       check for messages without fetching
pl:   -c, --check       sprawdzenie istnienia nowych listów bez ich pobierania

en:   -s, --silent      work silently
pl:   -s, --silent      wyłączenie komunikatów

en:   -v, --verbose     work noisily (diagnostic output)
pl:   -v, --verbose     szczegółowe komunikaty (wyjście diagnostyczne)

en:   -d, --daemon      run as a daemon once per n seconds
pl:   -d, --daemon      uruchamianie w trybie demona co n sekund

en:   -N, --nodetach    don't detach daemon process
pl:   -N, --nodetach    bez odłączania procesu demona

en:   -q, --quit        kill daemon process
pl:   -q, --quit        zakończenie procesu demona

en:   -L, --logfile     specify logfile name
pl:   -L, --logfile     podanie nazwy pliku logu

en:       --syslog      use syslog(3) for most messages when running as a daemon
pl:       --syslog      zapis większości komunikatów przez syslog(3) w trybie demona

en:       --nosyslog    turns off use of syslog(3)
pl:       --nosyslog    wyłączenie użycia syslog(3)

en:       --invisible   don't write Received & enable host spoofing
pl:       --invisible   bez zapisu Received i włączenie udawania hosta

en:   -f, --fetchmailrc specify alternate run control file
pl:   -f, --fetchmailrc wskazanie alternatywnego pliku konfiguracyjnego

en:   -i, --idfile      specify alternate UIDs file
pl:   -i, --idfile      wskazanie alternatywnego pliku z UID-ami

en:       --pidfile     specify alternate PID (lock) file
pl:       --pidfile     wskazanie alternatywnego plik PID (blokady)

en:       --postmaster  specify recipient of last resort
pl:       --postmaster  adres, na który będą wysyłane błędne listy

en:       --nobounce    redirect bounces from user to postmaster.
pl:       --nobounce    przekierowanie odbitej poczty użytkowników do postmastera.

en:       --nosoftbounce fetchmail deletes permanently undeliverable messages.
pl:       --nosoftbounce usuwanie listów trwale niemożliwych do dostarczenia.

en:       --softbounce  keep permanently undeliverable messages on server (default).
pl:       --softbounce  zachowywanie listów trwale niemożliwych do dostarczenia (domyślne).

en:   -I, --interface   interface required specification
pl:   -I, --interface   wymagana nazwa interfejsu

en:   -M, --monitor     monitor interface for activity
pl:   -M, --monitor     monitorowanie interfejsu pod kątem aktywności

en:       --ssl         enable SSL/TLS-wrapped encrypted session
pl:       --ssl         włączenie sesji szyfrowanej, obudowanej w SSL/TLS

en:       --nossl       disable SSL/TLS-wrapped encrypted session
pl:       --nossl       wyłączenie sesji szyfrowanej, obudowanej w SSL/TLS

en:       --sslkey      ssl private key file
pl:       --sslkey      plik klucza prywatnego SSL

en:       --sslcert     ssl client certificate
pl:       --sslcert     certyfikat klienta SSL

en:       --sslcertck   do strict server certificate check (recommended)
pl:       --sslcertck   dokładne sprawdzanie certyfikatu serwera (zalecane)

en:       --nosslcertck skip strict server certificate check (insecure)
pl:       --nosslcertck pominięcie dokładnego sprawdzania certyfikatu serwera (niebezpieczne)

en:       --sslcertfile path to trusted-CA ssl certificate file
pl:       --sslcertfile ścieżka do pliku certyfikatów SSL zaufanych CA

en:       --sslcertpath path to trusted-CA ssl certificate directory
pl:       --sslcertpath ścieżka do katalogów certyfikatów SSL zaufanych CA

en:       --sslcommonname  expect this CommonName from server (discouraged)
pl:       --sslcommonname  oczekiwanie od serwera danego CommonName (niezalecane)

en:       --sslfingerprint fingerprint that must match that of the server's cert.
pl:       --sslfingerprint odcisk, który musi pasować do odcisku certyfikatu serwera

en:       --sslproto    force ssl protocol (see manual) and/or STLS/STARTTLS
pl:       --sslproto    wymuszenie protokołu SSL (p. podręcznik) i/lub STLS/STARTTLS

en:       --plugin      specify external command to open connection
pl:       --plugin      ścieżka do zewnętrznego polecenia otwierającego połączenie

en:       --plugout     specify external command to open smtp connection
pl:       --plugout     ścieżka do zewn. polecenia otwierającego połączenie SMTP

en:       --bad-header {reject|accept}
                        specify policy for handling messages with bad headers
pl:       --bad-header {reject|accept}
                        określenie polityki obsługi listów z błędnymi nagłówkami

en:   -p, --proto[col]  specify retrieval protocol (see man page)
pl:   -p, --proto[col]  określenie protokołu pobierania listów (p. strona podręcznika)

en:   -U, --uidl        force the use of UIDLs (pop3 only)
pl:   -U, --uidl        wymuszenie używania UIDL-i (tylko POP3)

en:       --idle        tells the IMAP server to send notice of new messages
pl:       --idle        poinformowanie serwera IMAP o wysłaniu powiadomienia o nowych listach

en:       --forceidle   Force idle mode, even if server does not advertise the capability
pl:       --forceidle   Wymuszenie trybu idle nawet jeśli serwer nie ogłasza tej funkcji

en:       --idletimeout specify timeout before refreshing --idle (%d s)
pl:       --idletimeout określenie limitu czasu przed odświeżeniem --idle (%d s)

en:       --port        TCP port to connect to (obsolete, use --service)
pl:       --port        łączenie z portem TCP (przestarzałe, należy używać --service)

en:   -P, --service     TCP service to connect to (can be numeric TCP port)
pl:   -P, --service     łączenie z podaną usługą TCP (może być numerem portu TCP)

en:       --auth        authentication type (see manual)
pl:       --auth        metoda uwierzytelnienia (p. podręcznik)

en:   -t, --timeout     server nonresponse timeout
pl:   -t, --timeout     limit czasu oczekiwania na odpowiedź serwera

en:   -E, --envelope    envelope address header
pl:   -E, --envelope    nazwa nagłówka zawierającego adres z koperty

en:   -Q, --qvirtual    prefix to remove from local user id
pl:   -Q, --qvirtual    przedrostek, który będzie usuwany z nazwy użytkownika lokalnego

en:       --principal   mail service principal
pl:       --principal   zarządca usługi pocztowej

en:       --tracepolls  add poll-tracing information to Received header
pl:       --tracepolls  dodanie informacji o śledzeniu połączenia do nagłówka Received

en:   -u, --user[name]  specify users's login on server
pl:   -u, --user[name]  określenie loginu użytkownika na serwerze

en:   -a, --[fetch]all  retrieve old and new messages
pl:   -a, --[fetch]all  pobranie wszystkich listów, starych i nowych

en:   -K, --nokeep      delete new messages after retrieval
pl:   -K, --nokeep      usunięcie nowych listów po pobraniu

en:   -k, --keep        save new messages after retrieval
pl:   -k, --keep        pozostawienie nowych listów na serwerze po pobraniu

en:       --moveto      move message to the given IMAP folder instead of deleting it
pl:       --moveto      przeniesienie listu do podanego folderu IMAP zamiast usuwania

en:   -F, --flush       delete old messages from server
pl:   -F, --flush       usunięcie starych listów z serwera

en:       --limitflush  delete oversized messages
pl:       --limitflush  usunięcie zbyt dużych listów z serwera

en:   -n, --norewrite   don't rewrite header addresses
pl:   -n, --norewrite   bez przepisywania adresów w nagłówkach

en:   -l, --limit       don't fetch messages over given size
pl:   -l, --limit       bez pobierania listów większych niż podany rozmiar

en:   -w, --warnings    interval between warning mail notification
pl:   -w, --warnings    czas między powiadomieniami o poczcie

en:   -S, --smtphost    set SMTP forwarding host
pl:   -S, --smtphost    ustawienie hosta SMTP przekazującego listy

en: 			   NOTE: all using same name and password!
pl: 			   UWAGA: wszystko używa tej samej nazwy i hasła!

en:       --fetchdomains fetch mail for specified domains
pl:       --fetchdomains pobranie poczty dla podanych domen

en:   -D, --smtpaddress set SMTP delivery domain to use
pl:   -D, --smtpaddress nazwa domeny SMTP używana przy doręczaniu poczty

en:       --smtpname    set SMTP full name username@domain
pl:       --smtpname    ustawienie pełnej nazwy SMTP username@domain

en:       --esmtpname   override identity used for SMTP AUTH (default: user's name)
pl:       --esmtpname   nadpisanie tożsamości przekazanej dla SMTP AUTH (domyślnie: nazwa użytkownika)

en: 			   set secret (password) for SMTP AUTH
pl: 			   ustawienie hasła dla SMTP AUTH

en:   -Z, --antispam    set antispam response values
pl:   -Z, --antispam    ustawienie wartości odpowiedzi blokad antyspamowych

en:   -b, --batchlimit  set batch limit for SMTP connections
pl:   -b, --batchlimit  limit listów wysłanych w jednym połączeniu SMTP

en:   -B, --fetchlimit  set fetch limit for server connections
pl:   -B, --fetchlimit  limit listów pobieranych w jednym połączeniu

en:       --fetchsizelimit set fetch message size limit
pl:       --fetchsizelimit limit wielkości ściąganego listu

en:       --fastuidl    do a binary search for UIDLs
pl:       --fastuidl    wykonanie binarnego poszukiwania UIDL-i

en:   -e, --expunge     set max deletions between expunges
pl:   -e, --expunge     liczba skasowanych listów między czyszczeniem skrzynki

en:   -m, --mda         set MDA to use for forwarding
pl:   -m, --mda         ścieżka do MDA przekazującego listy

en:       --bsmtp       set output BSMTP file
pl:       --bsmtp       nazwa wynikowego pliku BSMTP

en:       --lmtp        use LMTP (RFC2033) for delivery
pl:       --lmtp        użycie LMTP (RFC2033) do doręczania poczty

en:   -r, --folder      specify remote folder name
pl:   -r, --folder      nazwa skrzynki na zdalnym serwerze

en:       --showdots    show progress dots even in logfiles
pl:       --showdots    kropki oznaczające postęp, nawet w logach

en: POP2 does not support STLS. Giving up.
pl: POP2 nie obsługuje STLS. Poddaję się.

en: POP2 only supports password authentication. Giving up.
pl: POP2 obsługuje tylko uwierzytelnienie hasłem. Poddaję się.

en: Warning: "Maillennium POP3" found, using RETR command instead of TOP.
pl: Uwaga: Odkryto serwer "Maillennium POP3", użycie polecenia RETR zamiast TOP.

en: STLS is mandatory for this session, but server refused CAPA command.
pl: STLS jest wymagany dla tej sesji, ale serwer odrzucił polecenie CAPA.

en: CAPA command support is, however, necessary for STLS.
pl: Polecenie CAPA jest jednak niezbędne dla STLS.

en: %s: WARNING: server offered STLS, but sslproto '' given.
pl: %s: UWAGA: serwer oferował STLS, ale podano sslproto ''.

en: We've run out of allowed authenticators and cannot continue.
pl: Wyczerpano dozwolone sposoby uwierzytelnienia, nie można kontynuować.

en: Required APOP timestamp not found in greeting
pl: W powitaniu serwera brakuje wymaganego znacznika czasu APOP

en: Timestamp syntax error in greeting
pl: Błąd składni znacznika czasu w powitaniu

en: Invalid APOP timestamp.
pl: Błędny znacznik czasu APOP.

en: Undefined protocol request in POP3_auth
pl: Prośba o nieznany protokół w POP3_auth

en: lock busy!  Is another session active?
pl: plik zablokowany! Czy inna sesja nie jest aktywna?

en: Cannot handle UIDL response from upstream server.
pl: Nie można obsłużyć odpowiedzi UIDL od serwera.

en: Server responded with UID for wrong message.
pl: Serwer odpowiedział z UID-em dla niewłaściwego listu.

en: id=%s (num=%u) was deleted, but is still present!
pl: id=%s (num=%u) został skasowany, ale nadal istnieje!

en: Messages inserted into list on server. Cannot handle this.
pl: Przesyłki zostały dodane do listy na serwerze. Nie mogę tego obsłużyć.

en: LAST is an obsolete command that many servers will not support. We will try modern means to find what messages are new.
pl: LAST jest przestarzałym poleceniem, którego wiele serwerów nie obsłuży. Spróbujemy nowych sposobów znalezienia, które listy są nowe.

en: protocol error
pl: błąd protokołu

en: protocol error while fetching UIDLs
pl: błąd protokołu podczas pobierania UIDL

en: id=%s (num=%d) was deleted, but is still present!
pl: id=%s (num=%d) został skasowany, ale nadal istnieje!

en: Option --folder is not supported with POP3
pl: Opcja --folder nie działa z POP3

en: end of input
pl: koniec wejścia

en: server option after user options
pl: opcja serwera po opcjach użytkownika

en: SDPS not enabled.
pl: SDPS niewłączone.

en: fetchmail: interface option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
pl: fetchmail: opcja interface jest obsługiwana tylko pod Linuksem (bez IPv6) i FreeBSD

en: fetchmail: monitor option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
pl: fetchmail: opcja monitor jest obsługiwana tylko pod Linuksem (bez IPv6) i FreeBSD

en: SSL is not enabled
pl: SSL nie jest włączone.

en: File %s must be a regular file.
pl: Plik %s musi być zwykłym plikiem.

en: File %s must have no more than -rwx------ (0700) permissions.
pl: Plik %s nie może mieć uprawnień większych niż -rwx------ (0700).

en: File %s must be owned by you.
pl: Plik %s musi być własnością użytkownika.

en: %s: parsing rcfile %s: memory exhausted
pl: %s: analiza pliku rc %s: pamięć wyczerpana

en: Internal error: regex_ere_search could not compile pattern %s: %s
pl: Błąd wewnętrzny: regex_ere_search nie mogło skompilować wzorca %s: %s

en: (unknown regcomp error)
pl: (nieznany błąd regcomp)

en: %s (log message incomplete)
pl: %s (komunikat logu niekompletny)

en: About to rewrite %s...
pl: Rozpoczęcie przepisywania %s...

en: ...rewritten version is %s.
pl: ...przepisana wersja to %s.

en: Success
pl: Sukces

en: Restricted user (something wrong with account)
pl: Zablokowany użytkownik (coś nie tak z kontem)

en: Invalid userid or passphrase
pl: Błędny identyfikator użytkownika lub hasło

en: Deity error
pl: Błąd boskości

en: RPA token 2: Base64 decode error
pl: Token 2 RPA: błąd dekodowania Base64

en: Service chose RPA version %d.%d
pl: Wersja RPA %d.%d

en: Service challenge (l=%d):
pl: Wyzwanie do usługi (l=%d):

en: Service timestamp %s
pl: Datownik usługi %s

en: RPA token 2 length error
pl: Token 2 RPA błąd długości

en: Realm list: %s
pl: Lista dziedzin: %s

en: RPA error in service@realm string
pl: RPA: błąd w napisie usługa@dziedzina

en: RPA token 4: Base64 decode error
pl: RPA symbol 4: błąd podczas dekodowania Base64

en: User authentication (l=%d):
pl: Uwierzytelnienie użytkownika (l=%d):

en: RPA status: %02X
pl: Stan RPA: %02X

en: RPA token 4 length error
pl: RPA: błąd długości symbolu 4

en: RPA rejects you: %s
pl: RPA odrzuciło użytkownika: %s

en: RPA rejects you, reason unknown
pl: RPA odrzuciło użytkownika bez podania przyczyny

en: RPA User Authentication length error: %d
pl: RPA: błąd długości uwierzytelnienia użytkownika: %d

en: RPA Session key length error: %d
pl: RPA: błąd długości klucza sesyjnego: %d

en: RPA _service_ auth fail. Spoof server?
pl: RPA: błąd uwierzytelnienia _usługi_. Ktoś podszywa się pod serwer?

en: Session key established:
pl: Uzgodniony klucz sesyjny:

en: RPA authorisation complete
pl: Autoryzacja RPA zakończona

en: Get response
pl: Oczekiwanie na odpowiedź

en: Get response return %d [%s]
pl: Oczekiwanie na odpowiedź zakończone z wynikiem %d [%s]

en: Hdr not 60
pl: Długość nagłówka nie wynosi 60

en: Token length error
pl: Błąd długości symbolu

en: Token Length %d disagrees with rxlen %d
pl: Długość symbolu %d nie pasuje do rxlen %d

en: Mechanism field incorrect
pl: Błędne pole mechanizmu

en: dec64 error at char %d: %x
pl: błąd dec64 na znaku %d: %x

en: Inbound binary data:
pl: Przychodzące dane binarne:

en: Outbound data:
pl: Wychodzące dane binarne:

en: RPA String too long
pl: RPA: za długi napis

en: RPA Failed open of /dev/urandom. This shouldn't
pl: RPA: otwarcie /dev/urandom jest niemożliwe. Nie uniemożliwia

en:     prevent you logging in, but means you
pl:     to zalogowania się, ale oznacza że nie możesz

en:     cannot be sure you are talking to the
pl:     być pewien, że połączyłeś się z właściwą usługą

en:     service that you think you are (replay
pl:     (możliwy jest atak przez odtwarzanie

en:     attacks by a dishonest service are possible.)
pl:      nieuczciwej usługi.)

en: User challenge:
pl: Wyzwanie użytkownika:

en: MD5 being applied to data block:
pl: MD5 zastosowany do bloku danych:

en: MD5 result is:
pl: Wynik MD5:

en: getaddrinfo(NULL, "%s") error: %s
pl: błąd getaddrinfo(NULL, "%s"): %s

en: Cannot resolve service %s to port number.
pl: Nie można rozwiązać usługi %s na numer portu.

en: Please specify the service as decimal port number.
pl: Proszę podać usługę jako dziesiętny numer portu.

en: WARNING: smtphost contains unparsed option part %s
pl: UWAGA: smtphost zawiera nieprzeanalizowaną część opcji %s

en: TLS wrapped connection failed.
pl: Połączenie obudowane TLS nie powiodło się.

en: SMTP server greeted with error and does not want our mail.
pl: Serwer SMTP powitał błędem i nie chce naszej poczty.

en: %s: opportunistic upgrade to TLS failed, cannot continue.
    You can add /notls to the SMTP server name to avoid STARTTLS.
pl: %s: oportunistyczne podbicie do TLS nie powiodło się, nie można kontynuować.
    Można dodać opcję /notls do nazwy serwera SMTP, aby zapobiec STARTTLS.

en: forwarding to %s
pl: przesyłanie do %s

en: SMTP: (bounce-message body)
pl: SMTP: (ciało odbitego listu)

en: mail from %s bounced to %s
pl: poczta od %s odbita do %s

en: %cMTP error: %s
pl: błąd %cMTP: %s

en: SMTP server requires STARTTLS, keeping message.
pl: Serwer SMTP wymaga STARTTLS, list zachowany.

en: BSMTP file open failed: %s
pl: BSMTP: otwarcie pliku nie powiodło się: %s

en: BSMTP preamble write failed: %s.
pl: BSMTP: zapis nagłówka nie powiódł się: %s.

en: %cMTP listener doesn't like recipient address `%s'
pl: demon %cMTP nie lubi adresu odbiorcy `%s'

en: %cMTP listener doesn't really like recipient address `%s'
pl: demon %cMTP naprawdę nie lubi adresu odbiorcy `%s'

en: no address matches; no postmaster set.
pl: brak pasujących adresów; postmaster nieustawiony.

en: can't even send to %s!
pl: nie mogę wysłać poczty nawet do %s!

en: no address matches; forwarding to %s.
pl: brak pasujących lokalnych adresów, przesyłam do %s

en: MDA option contains single-quoted %%%c expansion.
pl: Opcja MDA zawiera rozwinięcie %%%c cytowane znakiem "'".

en: Refusing to deliver. Check the manual and fix your mda option.
pl: Odmowa dostarczenia. Proszę zajrzeć do podręcznika i naprawić opcję mda.

en: about to deliver with: %s
pl: list zostanie doręczony przy pomocy: %s

en: Cannot switch effective user id to %ld: %s
pl: Nie można zmienić efektywnego identyfikatora użytkownika na %ld: %s

en: Cannot switch effective user id back to original %ld: %s
pl: Nie można zmienić efektywnego identyfikatora użytkownika z powrotem na %ld: %s

en: MDA open failed
pl: błąd podczas uruchamiania MDA (programu doręczającego pocztę)

en: sink
pl: odpływ

en: %cMTP connect to %s failed
pl: połączenie %cMTP z %s nie powiodło się

en: Message termination or close of BSMTP file failed: %s
pl: Zakończenie listu lub zamknięcie pliku BSMTP nie powiodło się: %s

en: Error writing to MDA: %s
pl: Błąd podczas pisania do MDA: %s

en: MDA died of signal %d
pl: MDA zabity przez sygnał %d

en: MDA returned nonzero status %d
pl: MDA zwrócił niezerowy kod błędu %d

en: Strange: MDA pclose returned %d and errno %d/%s, cannot handle at %s:%d
pl: Dziwne: MDA pclose zwróciło %d a errno %d/%s, nie można obsłużyć w %s:%d

en: SMTP listener refused delivery
pl: serwer SMTP odmówił dostarczenia listu

en: LMTP delivery error on EOM
pl: Błąd podczas doręczania LMTP w momencie wykonywania komendy EOM

en: Unexpected non-503 response to LMTP EOM: %s
pl: Niespodziewana odpowiedź inna niż 503 na LSTMP EOM: %s

en: The Fetchmail Daemon
pl: Demon Fetchmaila

en: Server rejected the AUTH command.
pl: Serwer odrzucił polecenie AUTH.

en: ESMTP CRAM-MD5 Authentication...
pl: Uwierzytelnienie ESMTP CRAM-MD5...

en: Malformed server reply
pl: Źle sformułowana odpowiedź serwera

en: Bad base64 reply from server.
pl: Błędna odpowiedź base64 z serwera.

en: Challenge decoded: %s
pl: Wywołanie rozkodowane: %s

en: Digest text buffer too small!
pl: Bufor skrótu tekstu za mały!

en: ESMTP PLAIN Authentication...
pl: Uwierzytelnienie ESMTP PLAIN...

en: ESMTP LOGIN Authentication...
pl: Uwierzytelnienie ESMTP LOGIN...

en: authentication requested, but not offered by server.
pl: żądano uwierzytelnienia, ale nie jest eferowane przez serwer.

en: smtp listener protocol error
pl: błąd protokołu serwera smtp

en: fetchmail: malloc failed
pl: fetchmail: błąd malloc

en: fetchmail: plugin for host %s service %s is empty, cannot run!
pl: fetchmail: wtyczka dla hosta %s, usługi %s jest pusta, nie można jej uruchomić!

en: fetchmail: socketpair failed
pl: fetchmail: błąd socketpair

en: fetchmail: fork failed
pl: fetchmail: błąd fork

en: dup2 failed
pl: błąd dup2

en: running %s (host %s service %s)
pl: uruchamiam %s (host %s usługa %s)

en: execvp(%s) failed
pl: błąd execvp(%s)

en: getaddrinfo("%s","%s") error: %s
pl: błąd getaddrinfo("%s","%s"): %s

en: Try adding the --service option (see also FAQ item R12).
pl: Proszę spróbować dodać opcję --service (p. także punkt R12 FAQ).

en: unknown (%s)
pl: nieznany (%s)

en: Trying to connect to %s/%s...
pl: Próba połączenia z %s/%s...

en: cannot create socket: %s
pl: nie można utworzyć gniazda: %s

en: name %d: cannot create socket family %d type %d: %s
pl: nazwa %d: nie można utworzyć gniazda rodziny %d typu %d: %s

en: connection failed.
pl: połączenie nie powiodło się.

en: connection to %s:%s [%s/%s] failed: %s.
pl: połączenie z %s:%s [%s/%s] nie powiodło się: %s.

en: name %d: connection to %s:%s [%s/%s] failed: %s.
pl: nazwa %d: połączenie z %s:%s [%s/%s] nie powiodło się: %s.

en: connected.
pl: połączono.

en: Connection errors for this poll:
    %s
pl: Błędy połączeń w czasie tego ściągania:
    %s

en: %s reported: %s
pl: %s zgłosił: %s

en: SSL verify callback error: current certificate NULL!
pl: Błąd wywołania zwrotnego weryfikacji SSL: bieżący certyfikat to NULL!

en: SSL verify callback depth %d: verify_ok == %d, err = %d, %s
pl: Głębokość wywołania wstecznego weryfikacji SSL %d: verify_ok == %d, err = %d, %s

en: Server certificate:
pl: Certyfikat serwera:

en: Certificate chain, from root to peer, starting at depth %d:
pl: Łańcuch certyfikatów od korzenia do serwera, począwszy od głębokości %d:

en: Certificate at depth %d:
pl: Certyfikat na głębokości %d:

en: Issuer Organization: %s
pl: Organizacja wystawcy: %s

en: Warning: Issuer Organization Name too long (possibly truncated).
pl: Uwaga: nazwa Organizacji wystawcy za długa (prawdopodobnie ucięta).

en: Unknown Organization
pl: Nieznana organizacja

en: Issuer CommonName: %s
pl: CommonName wystawcy: %s

en: Warning: Issuer CommonName too long (possibly truncated).
pl: Uwaga: CommonName wystawcy za długie (prawdopodobnie ucięte).

en: Unknown Issuer CommonName
pl: Nieznane CommonName wystawcy

en: Subject CommonName: %s
pl: CommonName podmiotu: %s

en: Bad certificate: Subject CommonName too long!
pl: Błędny certyfikat: za długie CommonName podmiotu!

en: Bad certificate: Subject CommonName contains NUL, aborting!
pl: Błędny certyfikat: CommonName podmiotu zawiera NUL, przerwano!

en: Subject Alternative Name: %s
pl: Alternatywna nazwa podmiotu: %s

en: Bad certificate: Subject Alternative Name contains NUL, aborting!
pl: Błędny certyfikat: alternatywna nazwa podmiotu zawiera NUL, przerwano!

en: Server CommonName mismatch: %s != %s
pl: Niezgodność CommonName serwera: %s != %s

en: Server name not set, could not verify certificate!
pl: Nazwa serwera nieustawiona, nie można sprawdzić certyfikatu!

en: Unknown Server CommonName
pl: Nieznane CommonName serwera

en: Server name not specified in certificate!
pl: Nazwa serwera niepodana w certyfikacie!

en: Server certificate verification error: %s
pl: Błąd weryfikacji certyfikatu serwera: %s

en: Broken certification chain at: %s
pl: Przerwany łańcuch certyfikatów przy: %s

en: This could mean that the server did not provide the intermediate CA's certificate(s), which is nothing fetchmail could do anything about.  For details, please see the README.SSL-SERVER document that ships with fetchmail.
pl: Może to oznaczać, że serwer nie zapewnia certyfikatów CA pośrednich, z czym fetchmail nie jest w stanie nic zrobić. Szczegółowe informacje można znaleźć w dokumencie README.SSL-SERVER dostarczonym z fetchmailem.

en: Missing trust anchor certificate: %s
pl: Brak certyfikatu początkowego zaufania: %s

en: This could mean that the root CA's signing certificate is not in the trusted CA certificate location, or that c_rehash needs to be run on the certificate directory. For details, please see the documentation of --sslcertpath and --sslcertfile in the manual page. See README.SSL for details.
pl: Może to oznaczać, że certyfikat podpisujący początkowego CA nie znajduje się w zbiorze zaufanych certyfikatów CA, albo w katalogu certyfikatów trzeba uruchomić c_rehash. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie podręcznika dla opcji --sslcertpath i --sslcertfile oraz w pliku README.SSL.

en: Cannot fetch digest implementation %s for sslfingerprint!
pl: Nie można pobrać implementacji skrótu %s dla sslfingerprint!

en: X509_digest(): Out of memory!
pl: X509_digest(): Brak pamięci!

en: %s fingerprint is: {%s}%s
pl: Odcisk %s to: {%s}%s

en: %s fingerprint (%s) matches: %s
pl: Odcisk %s (%s) się zgadza: %s

en: %s fingerprint ({%s}%s) does not match expected %s!
pl: Odcisk %s ({%s}%s) nie zgadza się z oczekiwanym %s!

en: Invalid SSL protocol '%s' specified, using default autoselect (auto).
pl: Podano błędny protokół SSL '%s', użycie domyślnego automatycznego wyboru (auto).

en: Loaded wolfSSL library %#lx older than headers %#lx, refusing to work.
pl: Załadowana biblioteka wolfSSL %#lx starsza niż nagłówki %#lx, odmowa działania.

en: Loaded OpenSSL library %#lx older than headers %#lx, refusing to work.
pl: Załadowana biblioteka OpenSSL %#lx starsza niż nagłówki %#lx, odmowa działania.

en: Loaded OpenSSL library %#lx newer than headers %#lx, trying to continue.
pl: Załadowana biblioteka OpenSSL %#lx nowsza niż nagłówki %#lx, próba kontynuacji.

en: File descriptor out of range for SSL
pl: Deskryptor pliku poza zakresem dla SSL

en: Note that some distributions disable older protocol versions in weird non-standard ways. Try a newer protocol version.
pl: Uwaga: niektóre dystrybucje wyłączają starsze wersje protokołów w niestandardowy sposób. Próba nowszej wersji protokołu.

en: SSL/TLS <= 1.2: environment variable %s unset, using fetchmail built-in ciphers.
pl: SSL/TLS <= 1.2: zmienna środowiskowa %s nie jest ustawiona, użycie wbudowanych szyfrów fetchmaila.

en: built-in defaults
pl: domyślne wbudowane

en: SSL/TLS <= 1.2: ciphers set from %s to "%s"
pl: SSL/TLS <= 1.2: szyfry ustawione z %s na "%s"

en: SSL/TLS: <= 1.2 failed to set ciphers from %s to "%s"
pl: SSL/TLS: <= 1.2 nie udało się ustawić szyfrów z %s na "%s"

en: TLS >= 1.3: ciphersuite set from %s to "%s"
pl: TLS >= 1.3: zestaw szyfrów ustawiony z %s na "%s"

en: TLS >= 1.3: failed to set ciphersuite from %s to "%s"
pl: TLS >= 1.3: nie udało się ustawić zestawu szyfrów z %s na "%s"

en: TLS >= 1.3: environment variable %s unset, using OpenSSL built-in ciphersuites.
pl: TLS >= 1.3: zmienna środowiskowa %s nie jest ustawiona, użycie wbudowanego zestawu szyfrów OpenSSL.

en: The %s environment variable must contain a non-negative integer - parsing failed, using default level %d.
pl: Zmienna środowiskowa %s musi zawierać nieujemną liczbę całkowitą - analiza nie powiodła się, użycie domyślnego poziomu %d.

en: Parsed %s to set new security level %d
pl: Przeanalizowano %s, aby ustawic nowy poziom bezpieczeństwa %d

en: DEBUG: SSL security level is %d
pl: DIAGNOSTYKA: poziom bezpieczeństwa SSL to %d

en: Cannot load verify locations (file="%s", dir="%s"), error %d:
pl: Nie można załadować lokalizacji weryfikacji (plik="%s", katalog="%s"), błąd %d:

en: Warning: SSL_set_tlsext_host_name(%p, "%s") failed (code %#lx), trying to continue.
pl: Uwaga: SSL_set_tlsext_host_name(%p, "%s") nie powiodło się (kod %#lx), próba kontynuacji.

en: fetchmail: sock %d: wolfSSL_check_domain_name(%p, "%s") returned %d, trying to continue
pl: fetchmail: gniazdo %d: wolfSSL_check_domain_name(%p, "%s") zwróciło %d, próba kontynuacji

en: Warning: X509_VERIFY_PARAM_set1_host(%p, "%s") failed (code %#x), trying to continue.
pl: Uwaga: X509_VERIFY_PARAM_set1_host(%p, "%s") nie powiodło się (kod %#x), próba kontynuacji.

en: Server shut down connection prematurely during SSL_connect().
pl: Serwer przedwcześnie zamknął połączenie podczas SSL_connect().

en: System error during SSL_connect(): %s
pl: Błąd systemowy podczas SSL_connect(): %s

en: Cannot obtain current SSL/TLS cipher - no session established?
pl: Nie można utrzymać obecnego szyfru SSL/TLS - nie nawiązano sesji?

en: Certificate/fingerprint verification was somehow skipped!
pl: Weryfikacja certyfikatu/odcisku klucza z jakiegoś powodu pominięta!

en: Warning: the connection is insecure, continuing anyways. (Better use --sslcertck!)
pl: Uwaga: połączenie nie jest bezpieczne, kontynuacja mimo to (lepiej używać --sslcertck!)

en: mapped address %s to local %s
pl: adres %s zamieniony na lokalny %s

en: mapped %s to local %s
pl: %s zamieniony na lokalny %s

en: passed through %s matching %s
pl: przepuszczony przez %s pasuje do %s

en: analyzing Received line:
    %s
pl: analizuję nagłówek Received:
    %s

en: line accepted, %s is an alias of the mailserver
pl: nagłówek został przyjęty, %s jest aliasem serwera pocztowego

en: line rejected, %s is not an alias of the mailserver
pl: nagłówek został odrzucony, %s nie jest aliasem serwera pocztowego

en: no Received address found
pl: nie znalazłem adresu Received

en: found Received address `%s'
pl: znalazłem adres Received `%s'

en: incorrect header line found - see manpage for bad-header option
pl: znaleziono błędną linię nagłówka - szczegóły na stronie man w opisie opcji bad-header

en: line: %s
pl: linia: %s

en: Parsing envelope "%s" names "%-.*s"
pl: Analiza nazw "%s" z transakcji "%-.*s"

en: Parsing Received names "%-.*s"
pl: Analiza nagłówka Received "%-.*s"

en: No envelope recipient found, resorting to header guessing.
pl: Brak adresata transakcji, próba zgadnięcia z nagłówka.

en: Guessing from header "%-.*s".
pl: Zgadywanie z nagłówka "%-.*s".

en: no local matches, forwarding to %s
pl: brak pasujących lokalnych adresów, przesyłam do %s

en: forwarding and deletion suppressed due to DNS errors
pl: listy nie zostaną przesłane i skasowane z powodu błędów DNS-u

en: writing RFC822 msgblk.headers
pl: zapisuję RFC822 msgblk.headers

en: no recipient addresses matched declared local names
pl: żaden z adresatów nie pasował do nazw lokalnych użytkowników

en: recipient address %s didn't match any local name
pl: adresat %s nie pasował do żadnej nazwy lokalnego użytkownika

en: message has embedded NULs
pl: list zawierał znaki NULL

en: SMTP listener rejected local recipient addresses:
pl: demon SMTP odrzucił adresy lokalnych odbiorców: '

en: error writing message text
pl: błąd podczas zapisu treści listu

en: Buffer too small. This is a bug in the caller of %s:%lu.
pl: Bufor zbyt mały. Błąd w funkcji wywołującej %s:%lu.

en: Open or read error while reading idfile %s: %s
pl: Błąd otwierania lub odczytu pliku id %s: %s

en: Old UID list from %s:
pl: Stara lista UID-ów z %s:

en:  <empty>
pl:  <pusty>

en: Scratch list of UIDs:
pl: Początkowa lista UID-ów:

en: Merged UID list from %s:
pl: Połączona lista UID-ów z %s:

en: New UID list from %s:
pl: Nowa lista UID-ów z %s:

en: not swapping UID lists, no UIDs seen this query
pl: brak przełączania list UID-ów, w zapytaniu nie wystąpiły UID-y

en: discarding new UID list
pl: odrzucam nową listę UID-ów

en: Deleting fetchids file.
pl: Kasuję plik fetchids.

en: Error deleting %s: %s
pl: Błąd podczas usuwania %s: %s

en: Writing fetchids file.
pl: Zapisuję plik fetchids.

en: Write error on fetchids file %s: %s
pl: Błąd zapisu pliku fetchids %s: %s

en: Error writing to fetchids file %s, old file left in place.
pl: Błąd podczas zapisu pliku fetchids %s, stary plik pozostawiono na miejscu.

en: Cannot rename fetchids file %s to %s: %s
pl: Nie można zmienić nazwy pliku fetchids %s na %s: %s

en: Cannot open fetchids file %s for writing: %s
pl: Nie można otworzyć pliku fetchids %s do zapisu: %s

en: malloc failed
pl: błąd malloc

en: realloc failed
pl: błąd realloc
