file-roller master - en to eu translation catalogue (76 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: Add files or folders to a new archive.
eu: Gehitu fitxategiak edo karpetak artxibo berri bati.

note: (itstool) path: page/title
en: Create a new archive
eu: Sortu artxibo berria

note: (itstool) path: page/p
en: Create a new archive with <app>Archive Manager</app> by following these steps:
eu: Sortu artxibo berria <app>Artxibo-kudeatzailea</app> aplikazioarekin honako urratsak jarraituz:

note: (itstool) path: item/p
en: Press the menu button in the top-right corner of the window and select <gui style="menuitem">New Archive</gui>.
eu: Sakatu goiko eskuineko izkinako menu-botoia eta hautatu <gui style="menuitem">Artxibo berria</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Name your new archive file and select the file format from the dropdown.
eu: Eman izen bat zure artxibo berriari eta hautatu fitxategi-formatua goitibeherako menuan.

note: (itstool) path: item/p
en: Choose the location where the archive file will be saved.
eu: Aukeratu artxibo-fitxategia zein kokalekutan gordeko den.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Create</gui> to continue.
eu: Egin klik <gui>Sortu</gui> aukeran jarraitzeko.

note: (itstool) path: item/p
en: Once you finish adding files, the archive is ready; you do not need to save it.
eu: Fitxategiak gehitzea amaitu ondoren, artxiboa prest dago; ez da beharrezkoa hura gordetzea.

note: (itstool) path: info/desc
en: Change the content of your archive.
eu: Aldatu zure artxiboaren edukia.

note: (itstool) path: page/title
en: Edit an archive
eu: Editatu artxibo bat

note: (itstool) path: item/title
en: Add files
eu: Gehitu fitxategiak

note: (itstool) path: item/title
en: Remove files
eu: Kendu fitxategiak

note: (itstool) path: item/title
en: Rename files
eu: Aldatu izena fitxategiei

note: (itstool) path: info/desc
en: Extract files or folders from your archive.
eu: Erauzi fitxategiak edo karpetak zure artxibotik.

note: (itstool) path: page/title (itstool) path: td/p
en: Extract an archive
eu: Erauzi artxiboa

note: (itstool) path: page/p
en: Extract files from an archive using <app>Archive Manager</app> by following these steps:
eu: Erauzi fitxategiak artxibo batetik <app>Artxibo-kudeatzailea</app> aplikazioarekin honako urratsak jarraituz:

note: (itstool) path: item/p
en: <link xref="archive-open">Open</link> an archive.
eu: <link xref="archive-open">Ireki</link> artxiboa.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui style="button">Extract</gui>.
eu: Egin klik <gui style="button">Erauzi</gui> aukeran.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Extract</gui>.
eu: Egin klik <gui>Erauzi</gui> aukeran.

note: (itstool) path: item/p
en: <gui>Close</gui> the dialog.
eu: <gui>Itxi</gui> elkarrizketa-koadroa.

note: (itstool) path: page/title
en: Advanced options for archive extracting
eu: Artxiboak erauzteko aukera aurreratuak

note: (itstool) path: item/title
en: <gui>All files</gui>
eu: <gui>Fitxategi guztiak</gui>

note: (itstool) path: item/p
en: All the files and folders in the archive will be extracted.
eu: Artxiboko fitxategi eta karpeta guztiak erauziko dira.

note: (itstool) path: item/title
en: <gui>Selected files</gui>
eu: <gui>Hautatutako fitxategiak</gui>

note: (itstool) path: item/title
en: <gui>Files</gui>
eu: <gui>Fitxategiak</gui>

note: (itstool) path: info/desc
en: Open an existing archive.
eu: Ireki lehendik dagoen artxibo bat.

note: (itstool) path: page/title (itstool) path: td/p
en: Open an archive
eu: Ireki artxibo bat

note: (itstool) path: info/desc
en: View an existing archive and its content.
eu: Ikusi lehendik dagoen artxibo bat eta bere edukia.

note: (itstool) path: page/title
en: View an archive
eu: Ikusi artxiboa

note: (itstool) path: page/p
en: There are two ways to view an archive:
eu: Artxibo bat ikusteko bi modu daude:

note: (itstool) path: item/title
en: View all files
eu: Ikusi fitxategi guztiak

note: (itstool) path: item/title
en: View as a folder
eu: Ikusi karpeta gisa

note: (itstool) path: section/title
en: Open files in your archive
eu: Ireki zure artxiboko fitxategiak

note: (itstool) path: item/p
en: Right click on the file.
eu: Egin eskuineko klik fitxategian.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Archive Manager
eu: Artxibo-kudeatzailea

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Archive Manager Help
eu: Artxibo-kudeatzailearen laguntza

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: Archive Manager Help
eu: Artxibo-kudeatzailearen laguntza

note: (itstool) path: page/title
en: <_:media-1/> Archive Manager
eu: <_:media-1/> Artxibo-kudeatzailea

note: (itstool) path: section/title
en: Managing archives
eu: Artxiboak kudeatzea

note: (itstool) path: section/title
en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

note: (itstool) path: section/title
en: Troubleshooting
eu: Arazoen ebazpena

note: (itstool) path: page/title
en: Introduction
eu: Sarrera

note: (itstool) path: page/p
en: With <app>Archive Manager</app> you can:
eu: <application>Artxibo-kudeatzailearekin</application> posible duzu:

note: (itstool) path: item/p
en: create a new archive
eu: artxibo berria sortzea

note: (itstool) path: item/p
en: view the content of an existing archive
eu: lehendik dagoen artxibo baten edukia ikustea

note: (itstool) path: item/p
en: view a file contained in an archive
eu: artxibo batean dagoen fitxategi bat ikustea

note: (itstool) path: item/p
en: modify existing archives
eu: lehendik dauden artxiboak aldatzea

note: (itstool) path: item/p
en: extract files from an archive
eu: artxibo bateko fitxategiak erauztea

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License
eu: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported lizentzia

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
eu: Lan honen lizentzia <_:link-1/> da.

note: (itstool) path: page/title
en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

note: (itstool) path: td/p
en: Create new archive
eu: Sortu artxibo berria

note: (itstool) path: td/p
en: View archive properties
eu: Bistaratu artxiboen propietateak

note: (itstool) path: td/p
en: Close
eu: Itxi

note: (itstool) path: td/p
en: Cut
eu: Ebaki

note: (itstool) path: td/p
en: Copy
eu: Kopiatu

note: (itstool) path: td/p
en: <keyseq><key>Ctrl</key><key>C</key></keyseq>
eu: Kopiatu

note: (itstool) path: td/p
en: Paste
eu: Itsatsi

note: (itstool) path: td/p
en: Rename file or folder in an archive
eu: Aldatu izena artxibo bateko fitxategiari edo karpetari

note: (itstool) path: td/p
en: Select all
eu: Hautatu dena

note: (itstool) path: td/p
en: Deselect all
eu: Desautatu dena

note: (itstool) path: td/p
en: Find
eu: Aurkitu

note: (itstool) path: td/p
en: Delete files or folders from an archive
eu: Ezabatu artxibo bateko fitxategiak edo karpetak

note: (itstool) path: td/p
en: Display the tree view of the folders in the side pane
eu: Bistaratu karpeten zuhaitz-bista alboko panelean

note: (itstool) path: td/p
en: View the content of an archive as a list of files
eu: Bistaratu artxibo baten edukia fitxategien zerrenda gisa

note: (itstool) path: td/p
en: View the content of an archive as a folder structure
eu: Bistaratu artxibo baten edukia karpeten egitura gisa

note: (itstool) path: td/p
en: Stop the operation
eu: Gelditu eragiketa

note: (itstool) path: td/p
en: Refresh
eu: Freskatu

note: (itstool) path: td/p
en: View help
eu: Ikusi laguntza

note: (itstool) path: info/desc
en: Set the password for your archive.
eu: Ezarri zure artxiboaren pasahitza.

note: (itstool) path: page/title
en: Password protection
eu: Pasahitz bidezko babesa

note: (itstool) path: item/p
en: Enter a password.
eu: Idatzi pasahitza.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui style="button">Save</gui> to continue.
eu: Egin klik <gui style="button">Gorde</gui> aukeran.

note: (itstool) path: page/title
en: Supported file formats
eu: Onartzen diren fitxategi-formatuak

note: (itstool) path: item/p
en: Archive only
eu: Artxibatzea soilik

note: (itstool) path: item/p
en: Archive and compression
eu: Artxiboa eta konpresioa
