file-roller master - en to an translation catalogue (265 entries)

en: Open, modify and create compressed archive files
an: Ubrir, modificar y creyar fichers d'archivadors comprimius

en: Archive Manager (also known as File Roller) is the default GNOME application for opening, creating, and modifying archive and compressed archive files.
an: O chestor d'archivadors (tamién conoixiu como File Roller) ye l'aplicación predeterminada de GNOME ta ubrir, creyar y modificar fichers d'archivadors comprimius.

en: Archive Manager supports a wide range of different archive files, including:
an: O chestor d'archivadors suporta un amplio rango d'archivadors diferents, incluindo:

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
an: archivadors gzip (.tar.gz, .tgz)

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
an: archivadors bzip (.tar.bz, .tbz)

en: zip archives (.zip)
an: Zip (.zip)

en: xz archives (.tar.xz)
an: archivadors xz (.tar.xz)

note: set the name and icon
en: Archive Manager
an: Chestor d'archivadors

en: Create and modify an archive
an: Creye y modifique un archivador

en: zip;tar;extract;unpack;
an: zip;tar;sacar;desempaquetar;

en: How to sort files
an: Como ordenar archivos

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
an: Que criterios fer servir ta ordenar archivos. Os valors posibles estan: nome, tamanyo, tipo, hora y ruta.

en: Sort type
an: Tipo d'ordenacion

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
an: Dice si ordenar en sentido ascendent u descendent. Os valors posibles estan: asdendent, descendent.

en: List Mode
an: Modo lista

en: Use 'all-files' to view all the files in the archive in a single list, use 'as-folder' to navigate the archive as a folder.
an: Fer servir 'totz os archivos' ta veyer totz os archivos en una lista simpla, faiga servir 'como carpeta' ta navegar por l'archivador como en una carpeta.

en: Display type
an: Amostrar tipo

en: Display the type column in the main window.
an: Amostrar a columna tipo en a finestra prencipal.

en: Display size
an: Amostrar tamanyo

en: Display the size column in the main window.
an: Amostrar a columna tamanyo en a finestra prencipal.

en: Display time
an: Amostrar hora

en: Display the time column in the main window.
an: Amostrar a columna hora en a finestra prencipal.

en: Display path
an: Amostrar ruta

en: Display the path column in the main window.
an: Amostrar a columna ruta en a finestra prencipal.

en: Name column width
an: Amplo d'a columna "nome"

en: The default width of the name column in the file list.
an: L'amplo predeterminau d'a columna nome en a lista d'archivos.

en: View the sidebar
an: Veyer a barra lateral

en: Whether to display the sidebar.
an: Diz si s'ha d'amostrar a barra lateral

en: List of applications entered in the 'Open File' dialog and not associated with the file type.
an: Lista d'aplicacions mesa en o dialogo 'Ubrir archivo' y no asociadas con o tipo d'archivo.

en: Compression level
an: Ran de compresion

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
an: O ran de compresion feito servir en anyadir archivos a un archivador. As valors posibles estan "very-fast" (muy ascape), "fast" (ascape), normal, y "maximum" (maximo).

en: Encrypt the archive header
an: Cifrar a cabecera de l'archivo

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
an: Dice si cifrar a cabecera d¡o archivo. Si la cabecera ye cifrada se demandará la clau de paso ta listar tambien o conteniu d'o archivo.

en: Do not overwrite newer files
an: No sobreescribir archivos mas nuevos

en: Recreate the folders stored in the archive
an: Recreyar as carpetas mesas en l'archivador

en: Default volume size
an: Tamanyo predeterminau d'o volumen

en: The default size for volumes.
an: O tamanyo predeterminau d'os volumens

en: Extract Here
an: Sacar aqui

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
an: Sacar l'archivo trigau en a carpeta actual

en: Extract To...
an: Sacar a...

en: Extract the selected archive
an: Sacar l'archivo trigau

en: Compress...
an: Comprimir...

en: Create a compressed archive with the selected objects
an: Creyar un archivador comprimiu con os obchetos trigaus

en: Could not add the files to the archive
an: No s'han puesto anyadir os archivos a l'archivador

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
an: No ha los permisos apropiaus ta leyer archivos d'a carpeta "%s"

en: Add Files
an: Anyadir archivos

en: _Options
an: _Opcions

note: load options
en: Load Options
an: Carga as opcions

note: save options
en: Save Options
an: Alza las opcions

note: clear options
en: Reset Options
an: Restablecer as opcions

en: _Apply
an: _Aplicar

en: _Delete
an: _Borrar

en: _Options Name:
an: Nome de _opcions:

en: _OK
an: _Acceptar

note: Translators: %s is a filename
en: Password required for "%s"
an: S'amenista una clau de paso ta "%s"

en: Wrong password.
an: Clau de paso incorrecta.

en: Compress
an: Comprimir

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
an: A carpeta de destino "%s" no existe pas.
    
    ¿Quiere creyar-la?

en: Create _Folder
an: Creyar _carpeta

en: Extraction not performed
an: Sacada no feita

en: Could not create the destination folder: %s.
an: No s'ha puesto creyar a carpeta de destino %s.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
an: No ha los permisos ta extrayer archivadors en a carpeta "%s"

en: Extract
an: Sacar

en: There was an internal error trying to search for applications:
an: Habió una error interna en prebar de mirar aplicacions:

en: Archive type not supported.
an: Tipo de archivador no soportau.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
an: No bi ha garra comando instalau ta los archivos %s.
    Quiere mirar d'un comando ta ubrir iste archivo?

en: Could not open this file type
an: No s'ha puesto ubir iste tipo d'archivo

en: _Search Command
an: Comando de _busqueda

en: Enter a password for "%s"
an: Mete a clau de paso ta "%s".

en: %s Properties
an: Propiedatz de %s

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
an: Esviellar l'archivo "%s" en l'archivador "%s"?

note: secondary text
en: The file has been modified with an external application. If you don't update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don't update the files in the archive, all of your changes will be lost.
an[0]: L'archivo ha estau modificau con una aplicacion externa. Se perderan totz os cambeos si no esviella la version en l'archivador.
an[1]: %d archivos han estau modificaus con una aplicacion externa. Se perderan totz os cambeos si no esviella las versions en l'archivador.

en: Update the files in the archive "%s"?
an: Esviellar os archivos en l'archivador "%s"?

en: _Update
an: _Esviellar

en: Update Files
an: Esviellar fichers

en: Add files to the specified archive and quit the program
an: Anyade archivos a l'archivador especificau y surte d'o programa

en: ARCHIVE
an: ARCHIVADOR

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
an: Anyade archivos demandando lo nome d'o archivador y dimpués surte d'o programa

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
an: Extrae archivadors a la carpeta especificada y surte d'o programa

en: FOLDER
an: CARPETA

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
an: Extrae archivadors demandando la carpeta de destino y surte d'o programa

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
an: Extrae o conteniu d'os archivadors en a carpeta de l'archivador y surte d'o programa

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
an: Carpeta predeterminada ta os comandos '--add' y '--extract'

en: Create destination folder without asking confirmation
an: Creya una carpeta de destino sin demandar confirmacion

en: Use the notification system to notify the operation completion
an: Fer servir una notificacion d'o sistema ta indicar que a operacion s'ha rematau

en: Start as a service
an: Encetar como un servicio

en: Show version
an: Amostrar version

en: Extract archive
an: Sacar archivador

en: - Create and modify an archive
an:  - Creyar y modificar un archivador

en: Copyright © 2001–2014 Free Software Foundation, Inc.
an: Dreitos d'autor © 2001–2014 Free Software Foundation, Inc.

en: An archive manager for GNOME.
an: Un chestor d'archivadors ta Gnome

en: You don't have the right permissions.
an: No tiene os permisos apropiaus.

en: This archive type cannot be modified
an: Iste tipo d'archivador no se puede modificar

en: You can't add an archive to itself.
an: No puede anyadir un archivador a si mesmo.

note: Translators: %s is a filename.
en: Adding "%s"
an: Anyadindo "%s"

note: Translators: %s is a filename.
en: Extracting "%s"
an: Sacando "%s"

en: Archive not found
an: No s'ha trobau l'archivo.

note: Translators: %s is a filename.
en: Removing "%s"
an: Quitando "%s"

en: Could not find the volume: %s
an: No s'ha puesto trobar o volumen: %s

en: Deleting files from archive
an: Borrando archivos de l'archivador

en: Recompressing archive
an: Recomprimindo archivador

en: Decompressing archive
an: Descomprimindo archivador

en: Could not load the location
an: No s'ha puesto cargar o puesto

en: Could not create the archive
an: No s'ha puesto creyar l'archivador

en: You have to specify an archive name.
an: Ha de especificar un nome d'archivador.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
an: No ha permisos ta creyar un archivador en ista carpeta

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
an: O nuevo nombre ye lo mismo que lo viello, por favor, escriba atro nombre.

en: A file named "%s" already exists.  Do you want to replace it?
an: Ya existe un archivo clamau "%s". Quiere reemplazar-lo?

en: The file already exists in "%s".  Replacing it will overwrite its contents.
an: L'archivo ya existe en "%s". Si lo reemplaza sobrescribirá lo suyo conteniu.

en: _Replace
an: _Reemplazar

en: Could not delete the old archive.
an: No s'ha puesto borrar l'archivador anterior.

en: Open
an: Ubrir

en: All archives
an: Totz os archivadors

en: All files
an: Totz os archivos

en: Operation completed
an: Operación rematada

en: Folder
an: Carpeta

en: [read only]
an: [solo que lectura]

en: Could not display the folder "%s"
an: No s'ha puesto amostrar a carpeta "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Creating "%s"
an: Creyando "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Loading "%s"
an: Cargando "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Reading "%s"
an: Leyendo "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting the files from "%s"
an: Borrando os archivos de "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Testing "%s"
an: Verificando "%s"

en: Getting the file list
an: Obteniendo la lista d'archivos

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to "%s"
an: Copiando os archivos que anyadir a "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Adding the files to "%s"
an: Anyadiendo archivos a "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting the files from "%s"
an: Sacando archivos de "%s"

en: Copying the extracted files to the destination
an: Copiando os archivos sacaus a lo destín

note: Translators: %s is a filename
en: Saving "%s"
an: Alzando "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Renaming the files in "%s"
an: Renombrando os archivos en "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Updating the files in "%s"
an: Esviellando os archivos en "%s"

en: %d file remaining | %'d files remaining
an[0]: manca %d archivo
an[1]: mancan %d archivos

en: Please wait…
an: Aguarde...

en: Extraction completed successfully
an: A sacada s'ha rematau bien

en: _Show the Files
an: A_mostrar os archivos

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" created successfully
an: "%s" s'ha creyau bien

en: _Open the Archive
an: _Ubrir l'archivador

en: Command exited abnormally.
an: O comando remató con error.

en: An error occurred while extracting files.
an: Habió una error en extraer os archivos.

en: Could not open "%s"
an: No s'ha puesto ubrir "%s"

en: An error occurred while loading the archive.
an: Habió una error cargando l'archivador.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
an: Habió una error borrando archivos de l'archivador.

en: An error occurred while adding files to the archive.
an: Habió una error anyadiendo archivos a l'archivador.

en: An error occurred while testing archive.
an: Habió una error comprebando l'archivador.

en: An error occurred while saving the archive.
an: Habió una error en alzar l'archivador.

en: An error occurred while renaming the files.
an: Habió una error en renombrar os archivos.

en: An error occurred while updating the files.
an: Habió una error en esviellar os archivos.

en: An error occurred.
an: Habió una error.

en: Command not found.
an: No s'ha trobau lo comando

en: Test Result
an: Resultau d'a comprebacion

en: Could not perform the operation
an: No s'ha puesto fer la operacion

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
an: Quiere anyadir iste archivo a l'archivador actual u prefiere ubrir-lo como archivador nuevo?

en: Do you want to create a new archive with these files?
an: Quiere creyar un archivador nuevo con istos archivos?

en: Create _Archive
an: Creyar _archivador

en: New Archive
an: Nuevo archivador

en: Folders
an: Carpetas

[ctx: File]
en: Size
an: Tamanyo

[ctx: File]
en: Type
an: Tipo

[ctx: File]
en: Modified
an: Modificau

[ctx: File]
en: Location
an: Puesto

[ctx: File]
en: Name
an: Nome

en: Find files by name
an: Mirar archivos por nome

en: Go to the previous visited location
an: Ir a la pachina anterior vesitada

en: Go to the next visited location
an: Ir a la vinient pachina vesitada

en: Go to the home location
an: Ir a lo lugar de prencipie

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
an: _Puesto:

en: Replace file "%s"?
an: Reemplazar l'archivo "%s"?

en: Another file with the same name already exists in "%s".
an: Atro archivo con lo mesmo nombre ya existe en "%s".

en: Replace _All
an: Reemplazar _tot

en: _Skip
an: _Brincar

en: Could not save the archive "%s"
an: No s'ha puesto alzar l'archivador "%s"

en: Save
an: Alzar

en: Last Output
an: Zaguer resultau

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
an: O nuevo nombre ye vuedo, por favor, escriba un nombre.

note: Translators: the %s references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
an: O nome "%s" no ye valido porque no ha de tener o caracter: %s, por favor, escriba atro nombre.

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
an: Ya existe una carpeta clamada "%s".
    
    %s

en: Please use a different name.
an: Faiga servir un nome diferent.

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
an: Ya existe un archivo clamau "%s".
    
    %s

en: Rename
an: Renombrar

en: _New folder name:
an: _Nome de carpeta nuevo

en: _New file name:
an: _Nome d'archivo nuevo

en: _Rename
an: _Renombrar

en: Could not rename the folder
an: No s'ha puesto renombrar a carpeta

en: Could not rename the file
an: No s'ha puesto renombrar l'archivo

note: Translators: %s are archive filenames
en: Moving the files from "%s" to "%s"
an: Moviendo archivos de "%s" a "%s"

note: Translators: %s are archive filenames
en: Copying the files from "%s" to "%s"
an: Copiando los archivos de "%s" a "%s"

en: Paste Selection
an: Apegar tria

en: _Destination folder:
an: Carpeta de _destino:

en: _Paste
an: _Apegar

en: C_ommand Line Output:
an: Surtida de linia de _comandos:

en: Could not display help
an: No s'ha puesto amostrar l'aduya

en: Change password visibility
an: Cambiar a visibilidat d'a clau

en: _Add
an: _Anyadir

en: _Cancel
an: _Cancelar

en: _Close
an: _Zarrar

en: C_reate
an: C_reyar

en: _Extract
an: _Sacar

en: _Open
an: _Ubrir

en: _Save
an: _Alzar

en: Add
an: Anyadir

en: Include _files:
an: Incluyir _archivos:

en: E_xclude files:
an: E_xcluyir archivos:

en: _Exclude folders:
an: _Excluyir carpetas:

en: example: *.o; *.bak
an: exemplo: *.o; *.bak

en: Actions
an: Accions

en: Add only if _newer
an: Anyadir solo que si ye mas _nuevo

en: _Follow symbolic links
an: _Siguir enlaces simbolicos

en: _File
an: _Fichero

en: _New Archive…
an: _Nuevo archivador…

en: _Open…
an: _Ubrir…

en: _Extract Files…
an: _extrayer fichers…

en: Save _As…
an: _Alzar como…

en: _Test Integrity
an: _Comprebar integridat

en: Properties
an: Propiedatz

en: _Edit
an: _Editar

en: Cu_t
an: _Tallar

en: _Copy
an: _Copiar

en: _Add Files…
an: _Anyadir archivos…

en: _Rename…
an: _Renombrar…

en: _Delete Files…
an: _Esborrar fichers

en: _Select All
an: Trig_ar tot

en: D_eselect All
an: D_eseleccionar-lo tot

en: _Find
an: _Mirar

en: Set Pass_word…
an: Esta_blir a clau…

en: _View
an: _Veyer

en: Sidebar
an: Barra lateral

en: View All _Files
an: Veyer _totz os archivos

en: View as a F_older
an: Veyer como una ca_rpeta

en: _Help
an: Ad_uya

en: Contents
an: Endiz

en: _About
an: _Arredol de

en: _Quit
an: _Surtir

en: _Password:
an: Clau de _paso:

en: _All files
an: _Totz os archivos

en: _Selected files
an: Archivos _trigaus

en: _Files:
an: A_rchivos:

en: example: *.txt; *.doc
an: exemplo: *.txt; *.doc

en: _Keep directory structure
an: _Mantenir a estructura de carpetas

en: Do not _overwrite newer files
an: No s_obreescribir archivos mas nuevos

en: Dese_lect All
an: _Destrigar tot

en: Show Hidden Files
an: A_mostrar archivos amagaus

en: Go up one level
an: Puyar un ran

en: Save As…
an: Alzar como…

en: Pass_word…
an: Clau de _paso…

en: _Open With…
an: Ubrir c_on…

en: _Extract…
an: _Sacar…

en: Cut
an: Tallar

en: Copy
an: Copiar

en: Paste
an: Apegar

en: Delete
an: Borrar

en: _Filename:
an: Nome de l'_archivo:

en: Location
an: Puesto

en: _Encrypt the file list too
an: _Cifrar tambien a lista d'archivos

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
an: Tallar en _volumens de

en: _Other Options
an: Atras _opcions

en: _Encrypt the file list
an: _Cifrar a lista d'archivos

[ctx: File]
en: Name:
an: Nome:

note: after the colon there is a folder name.
en: Location:
an: Puesto:

note: after the colon there is a file type.
en: Type:
an: Tipo:

en: Last modified:
an: Zaguera modificacion:

en: Archive size:
an: Tamanyo d'o archivador:

en: Content size:
an: Tamanyo d'o conteniu:

en: Compression ratio:
an: Tasa de compresion:

en: Number of files:
an: Numero d'archivos:

en: S_elect the files you want to update:
an: Tri_e os archivos que quiere esviellar:
