file-roller - en to be@latin translation catalogue (266 entries)

en: File is not a valid .desktop file
be@latin: Heta nia słušny fajł ".desktop"

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
be@latin: Niepaznanaja versija fajłu ".desktop": "%s"

en: Starting %s
be@latin: Uklučeńnie %s

en: Application does not accept documents on command line
be@latin: Aplikacyja nie pryjmaje dakumentaŭ z zahadnaha radka

en: Unrecognized launch option: %d
be@latin: Niepaznanaja opcyja ŭklučeńnia: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
be@latin: Nielha pieradavać adrasy dakumentaŭ fajłam ".desktop" z zapisam "Type=Link"

en: Not a launchable item
be@latin: Element, jaki niama jak ŭklučyć

en: Disable connection to session manager
be@latin: Nie spałučaj z kiraŭnikom sesijaŭ

en: Specify file containing saved configuration
be@latin: Vyznačy fajł, jaki źmiaščaje zapisanyja nałady

en: FILE
be@latin: FAJŁ

en: Specify session management ID
be@latin: Vyznačy ID sesii

en: Session management options:
be@latin: Opcyi kiravańnia sesijami:

en: Show session management options
be@latin: Pakažy opcyi kiravańnia sesijami

en: Load Options
be@latin: Adčytaj opcyi

en: C_reate
be@latin: _Stvary

en: Create Archive
be@latin: Stvary archiŭ

en: Location
be@latin: Pałažeńnie

en: Split in _volumes of
be@latin: Padziali na _kavałki

en: _Archive:
be@latin: _Archiŭ:

en: _Encrypt the file list too
be@latin: _Taksama zašyfruj śpis fajłaŭ

en: _Location:
be@latin: _Pałažeńnie:

en: _Other Options
be@latin: _Inšyja opcyi

en: _Password:
be@latin: _Parol:

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
be@latin: <span weight="bold" size="larger">Treba ŭvieści parol</span>

en: Delete
be@latin: Vydal

en: _All files
be@latin: _Usie fajły

en: _Files:
be@latin: _Fajły:

en: _Selected files
be@latin: _Abranyja fajły

en: example: *.txt; *.doc
be@latin: prykład: *.txt; *.doc

en: Archive _type:
be@latin: _Typ archivu:

en: A_vailable application:
be@latin: _Najaŭnaja aplikacyja:

en: Open Files
be@latin: Adčyni fajły

en: R_ecent applications:
be@latin: _Niadaŭnija aplikacyi:

en: _Application:
be@latin: _Aplikacyja:

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
be@latin: <i><b>Uvaha:</b> parol budzie vykarystany dla šyfravańnia fajłaŭ, kali dadaješ ich da archivu, i dla rasšyfravańnia, kali raspakoŭvaješ z archivu. Paśla začynieńnia archivu parol vydalajecca.</i>

en: Password
be@latin: Parol

en: S_elect the files you want to update:
be@latin: _Abiary fajły, jakija chočaš aktualizavać:

note: secondary text
en: The file has been modified with an external application. If you don't update the version in the archive, all of your changes will be lost. | There are %d files that have been modified with an external application. If you don't update the files in the archive, all of your changes will be lost.
be@latin[0]: %0dFajł byŭ zmadyfikavany aplikacyjaj zvonku. Kali ty nie aktualizuješ versiju fajłu z archiva, tady ŭsie tvaje źmieny buduć stračanyja.
be@latin[1]: %d fajły byli zmadyfikavanyja aplikacyjaj zvonku. Kali ty nie aktualizuješ versii fajłaŭ z archiva, tady ŭsie tvaje źmieny buduć stračanyja.
be@latin[2]: %d fajłaŭ byli zmadyfikavanyja aplikacyjaj zvonku. Kali ty nie aktualizuješ versii fajłaŭ z archiva, tady ŭsie tvaje źmieny buduć stračanyja.

en: _Update
be@latin: _Aktualizuj

en: Archive Manager
be@latin: Archivaryjus

en: Create and modify an archive
be@latin: Stvaraj i madyfikuj archivy

en: Extract Here
be@latin: Raspakuj tut

en: Extract the selected archive in the current position
be@latin: Raspakuj abrany archiŭ u dziejnym pałažeńni

en: Extract To...
be@latin: Raspakuj u...

en: Extract the selected archive
be@latin: Raspakuj abrany archiŭ

en: Create Archive...
be@latin: Stvary archiŭ...

en: Create an archive with the selected objects
be@latin: Stvary archiŭ z abranych abjektaŭ

en: Could not create the archive
be@latin: Niemahčyma stvaryć archiŭ

en: You have to specify an archive name.
be@latin: Ty musiš vyznačyć nazvu archiva.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
be@latin: Tabie nie staje pravoŭ, kab stvaryć archiŭ u hetym katalohu

en: Archive type not supported.
be@latin: Niepadtrymany typ archivu.

en: Could not delete the old archive.
be@latin: Niemahčyma vydalić stary archiŭ.

en: Open
be@latin: Adčyni

en: All archives
be@latin: Usie archivy

en: All files
be@latin: Usie fajły

en: Last Output
be@latin: Apošniaje vyjście

en: File Roller is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be@latin: File Roller - heta volnaje prahramnaje zabieśpiačeńnie; ty možaš raspaŭsiudžvać jaho i/ci źmianiać zhodna z umovami Ahulnaj Publičnaj Licenzii GNU (GPL), apublikavanaj Fondam Volnaha Prahramnaha Zabieśpiačeńnia (Free Software Foundation); versii 2 albo (pa tvaim vybary) luboj paźniejšaj.

en: File Roller is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be@latin: File Roller raspaŭsiudžvajecca z nadziejaj, što hetaja prahrama budzie karysnaj, ale my ANIČOHA NIE HARANTUJEM, navat HANDLOVAJ PRYDATNAŚCI ci PRYDATNAŚCI CHOĆ BY DLA JAKICH METAŬ. Hladzi Ahulnuju Publičnuju Licenziju GNU (GPL) dla padrabiaznaściaŭ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with File Roller; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
be@latin: Ty pavinny byŭ atrymać kopiju Ahulnaj Publičnaj Licenzii GNU (GPL) razam z File Rolleram; kali nie, napišy pra heta (pa-anhielsku) na adras: Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA

en: An archive manager for GNOME.
be@latin: Archivaryjus dla GNOME.

en: Could not add the files to the archive
be@latin: Niemahčyma dadać fajły da archivu

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
be@latin: Tabie nie staje pravoŭ, kab čytać fajły z katalohu "%s"

en: Add Files
be@latin: Dadaj fajły

en: Add only if _newer
be@latin: _Dadavaj tolki naviejšyja

en: Add a Folder
be@latin: Dadaj kataloh

en: _Include subfolders
be@latin: _Uklučna z padkatalohami

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
be@latin: Vyklučajučy katalohi, što źjaŭlajucca _symbaličnymi spasyłkami

en: example: *.o; *.bak
be@latin: prykład: *.o; *.bak

en: Include _files:
be@latin: _Z fajłami:

en: E_xclude files:
be@latin: _Biaz fajłaŭ:

en: _Exclude folders:
be@latin: B_iaz katalohaŭ:

en: _Load Options
be@latin: _Adčytaj opcyi

en: Sa_ve Options
be@latin: _Zapišy opcyi

en: _Reset Options
be@latin: _Skiń opcyi

en: Save Options
be@latin: Zapišy opcyi

en: Options Name:
be@latin: Nazva opcyjaŭ:

en: Enter the password for the archive '%s'.
be@latin: Uviadzi parol dla archivu '%s'.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
be@latin: Nazva "%s" niapravilnaja, bo nia moža ŭtrymlivać znakaŭ: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
be@latin: Vyznač inšuju nazvu.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
be@latin: Tabie nie staje pravoŭ, kab stvaryć archiŭ u metavym katalohu.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
be@latin: Metavaha katalohu "%s" nie isnuje.
    
    Chočaš stvaryć jaho?

en: Create _Folder
be@latin: Stvary _kataloh

en: Could not create the destination folder: %s.
be@latin: Niemahčyma stvaryć metavy kataloh: %s.

en: Archive not created
be@latin: Archiŭ nia stvorany

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
be@latin: Archiŭ užo isnuje. Chočaš nadpisać jaho?

en: _Overwrite
be@latin: _Nadpišy

en: Extraction not performed
be@latin: Raspakoŭvańnie nia ździejśnienaje

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
be@latin: Tabie nie staje pravoŭ, kab raspakoŭvać archivy ŭ katalohu "%s"

en: Extract
be@latin: Raspakuj

en: Actions
be@latin: Dziejańni

en: Re-crea_te folders
be@latin: Stvary _nanoŭ katalohi

en: Over_write existing files
be@latin: N_adpišy najaŭnyja fajły

en: Do not e_xtract older files
be@latin: Nie raspakoŭvaj _starych fajłaŭ

en: Automatic
be@latin: Aŭtamatyčny

en: New
be@latin: Novy

en: Save
be@latin: Zapišy

en: Location:
be@latin: Pałažeńnie:

en: Name:
be@latin: Nazva:

en: %s Properties
be@latin: Ułaścivaści %s

en: Modified on:
be@latin: Madyfikavany:

en: Archive size:
be@latin: Pamier archivu:

en: Content size:
be@latin: Pamier źmieściva:

en: Compression ratio:
be@latin: Uzrovień kampresii:

en: Number of files:
be@latin: Kolkaść fajłaŭ:

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
be@latin: Aktualizavać fajł "%s" z archiva "%s"?

en: Update the files in the archive "%s"?
be@latin: Aktualizavać fajły z archiva "%s"?

en: The file doesn't exist
be@latin: Fajłu nie isnuje

en: You don't have the right permissions.
be@latin: Tabie nie staje pravoŭ.

en: This archive type cannot be modified
be@latin: Niemahčyma zmadyfikavać archivaŭ hetaha typu.

en: You can't add an archive to itself.
be@latin: Nielha dadać archiŭ da samoha archivu.

en: Adding file:
be@latin: Dadajecca fajł:

en: Removing file:
be@latin: Vydalajecca fajł:

en: Extracting file:
be@latin: Raspakoŭvajecca fajł:

en: Could not find the volume: %s
be@latin: Niemahčyma adšukać kavałak: %s

en: Deleting files from archive
be@latin: Vydaleńnie fajłaŭ z archivu

en: Recompressing archive
be@latin: Paŭtornaja kampresija archivu

en: Decompressing archive
be@latin: Dekampresija archivu

en: _Add
be@latin: _Dadaj

en: _Extract
be@latin: _Raspakuj

en: %d object (%s) | %d objects (%s)
be@latin[0]: %d abjekt (%s)
be@latin[1]: %d abjekty (%s)
be@latin[2]: %d abjektaŭ (%s)

en: %d object selected (%s) | %d objects selected (%s)
be@latin[0]: %d abrany abjekt (%s)
be@latin[1]: %d abranyja abjekty (%s)
be@latin[2]: %d abranych abjektaŭ (%s)

en: Folder
be@latin: Kataloh

en: [read only]
be@latin: [tolki čytać]

en: Could not display the folder "%s"
be@latin: Niemahčyma pakazać katalohu "%s"

en: Creating archive
be@latin: Stvareńnie archivu

en: Loading archive
be@latin: Čytańnie archivu

en: Reading archive
be@latin: Čytańnie archivu

en: Testing archive
be@latin: Testavańnie archivu

en: Getting the file list
be@latin: Atrymańnie śpisu fajłaŭ

en: Copying the file list
be@latin: Kapijavańnie śpisu fajłaŭ

en: Adding files to archive
be@latin: Dadańnie fajłaŭ da archivu

en: Extracting files from archive
be@latin: Raspakoŭvańnie fajłaŭ z archivu

en: Saving archive
be@latin: Zapis archivu

en: _Open the Archive
be@latin: _Adčyni archiŭ

en: _Open the Destination
be@latin: _Adčyni metavy kataloh

en: Archive:
be@latin: Archiŭ:

en: Extraction completed successfully
be@latin: Raspakoŭvańnie paśpiachova skončana

en: Archive created successfully
be@latin: Archiŭ paśpiachova stvorany

en: wait please...
be@latin: kali łaska, pačakaj...

en: An error occurred while extracting files.
be@latin: Pry raspakoŭvańni fajłaŭ ŭźnikła pamyłka.

en: Could not open "%s"
be@latin: Niemahčyma adčynić "%s"

en: An error occurred while loading the archive.
be@latin: Pry adčytańni archivu ŭźnikła pamyłka.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
be@latin: Pry vydaleńni fajłaŭ z archivu ŭźnikła pamyłka.

en: An error occurred while adding files to the archive.
be@latin: Pry dadańni fajłaŭ da archivu ŭźnikła pamyłka.

en: An error occurred while testing archive.
be@latin: Pry testavańni archivu ŭźnikła pamyłka.

en: An error occurred while saving the archive.
be@latin: Pry zapisie archivu ŭźnikła pamyłka.

en: An error occurred.
be@latin: Uźnikła pamyłka.

en: Command not found.
be@latin: Zahad nia znojdzieny.

en: Command exited abnormally.
be@latin: Zahad vykanaŭsia nienarmalnym čynam.

en: Test Result
be@latin: Vynik testavańnia

en: Could not perform the operation
be@latin: Niemahčyma vykanać aperacyju

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
be@latin: Chočaš dadać hety fajł da dziejnaha archivu albo adčynić jaho jak novy archiŭ?

en: Do you want to create a new archive with these files?
be@latin: Chočaš stvaryć novy archiŭ z hetymi fajłami?

en: Create _Archive
be@latin: Stvary _archiŭ

en: Folders
be@latin: Katalohi

en: Size
be@latin: Pamier

en: Type
be@latin: Typ

en: Date Modified
be@latin: Data madyfikacyi

en: Name
be@latin: Nazva

en: Find:
be@latin: Šukaj:

en: Close the folders pane
be@latin: Začyni panel katalohaŭ

en: Open archive
be@latin: Adčyni archiŭ

en: Open a recently used archive
be@latin: Adčyni niadaŭna zadziejničany archiŭ

en: Could not save the archive "%s"
be@latin: Niemahčyma zapisać archiŭ "%s"

en: The new name is void.
be@latin: Novaja nazva pustaja.

en: The new name is equal to the old one.
be@latin: Novaja nazva nia roźnicca sa staroj.

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
be@latin: Kataloh "%s" užo isnuje.
    
    %s

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
be@latin: Fajł "%s" užo isnuje.
    
    %s

en: Rename
be@latin: Źmiani nazvu

en: New folder name
be@latin: Novaja nazva katalohu

en: New file name
be@latin: Novaja nazva fajłu

en: _Rename
be@latin: Ź_miani nazvu

en: Could not rename the folder
be@latin: Niemahčyma źmianić nazvu dla katalohu

en: Could not rename the file
be@latin: Niemahčyma źmianić nazvu dla fajłu

en: Paste Selection
be@latin: Uklej abranaje

en: Destination folder
be@latin: Metavy kataloh

en: Add files to an archive
be@latin: Dadaj fajły da archivu

en: Extract archive
be@latin: Raspakuj archiŭ

note: Expander
en: Command _Line Output
be@latin: Vyjście _zahadnaha radka

en: Could not display help
be@latin: Niemahčyma pakazać dapamohu

en: Tar compressed with 7z (.tar.7z)
be@latin: Tar, skampresavany ŭ 7z (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
be@latin: Tar, skampresavany ŭ bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
be@latin: Tar, skampresavany ŭ bzip (.tar.bz)

en: Rar Archived Comic Book (.cbr)
be@latin: Komiksy, skampresavanyja ŭ Rar (.cbr)

en: Zip Archived Comic Book (.cbz)
be@latin: Komiksy, skampresavanyja ŭ Zip (.cbz)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
be@latin: Tar, skampresavany ŭ gzip (.tar.gz)

en: Self-extracting zip (.exe)
be@latin: Samaraspakoŭny zip (.exe)

en: Tar compressed with lzma (.tar.lzma)
be@latin: Tar, skampresavany ŭ lzma (.tar.lzma)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
be@latin: Tar, skampresavany ŭ lzop (.tar.lzo)

en: Tar uncompressed (.tar)
be@latin: Nieskampresavany tar (.tar)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
be@latin: Tar, skampresavany ŭ compress (.tar.Z)

en: Add files to the specified archive and quit the program
be@latin: Dadaj fajły da vyznačanaha archivu i vyjdzi z prahramy

en: ARCHIVE
be@latin: ARCHIŬ

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
be@latin: Dadaj fajły, spytaŭšy ab naźvie archivu, i vyjdzi z prahramy

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
be@latin: Raspakuj archivy ŭ vyznačany kataloh i vyjdzi z prahramy

en: FOLDER
be@latin: KATALOH

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
be@latin: Raspakuj archivy, spytaŭšy ab metavym katalohu, i vyjdzi z prahramy

en: Extract archives using the archive name as destination folder and quit the program
be@latin: Raspakuj archivy, pryniaŭšy nazvu archivu za metavy kataloh, i vyjdzi z prahramy

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
be@latin: Zmoŭčany kataloh dla zahadaŭ '--add' i '--extract'

en: Create destination folder without asking confirmation
be@latin: Stvaraj metavy kataloh biez paćvierdžańnia

en: - Create and modify an archive
be@latin: - Stvaraj i madyfikuj archivy

en: _Archive
be@latin: _Archiŭ

en: _Edit
be@latin: _Redahuj

en: _View
be@latin: _Vyhlad

en: _Help
be@latin: _Dapamoha

en: _Arrange Files
be@latin: _Uparadkuj fajły

en: Open _Recent
be@latin: Adčyni _raniejšy

en: Information about the program
be@latin: Źviestki ab prahramie

en: _Add Files...
be@latin: _Dadaj fajły...

en: Add files to the archive
be@latin: Dadaj fajły da archivu

en: Add a _Folder...
be@latin: Dadaj _kataloh...

en: Add a folder to the archive
be@latin: Dadaj kataloh da archivu

en: Add Folder
be@latin: Dadaj kataloh

en: Close the current archive
be@latin: Začyni dziejny archiŭ

en: Contents
be@latin: Źmieściva

en: Display the File Roller Manual
be@latin: Pakažy dapamožnik File Roller

en: Copy the selection
be@latin: Skapijuj abranaje

en: Cut the selection
be@latin: Vytni abranaje

en: Paste the clipboard
be@latin: Uklej źmieściva z buferu

en: _Rename...
be@latin: Ź_miani nazvu...

en: Rename the selection
be@latin: Źmiani nazvu dla abranaha

en: Delete the selection from the archive
be@latin: Vydal abranaje z archivu

en: Dese_lect All
be@latin: _Zdymi abranaść z usich fajłaŭ

en: Deselect all files
be@latin: Zdymi abranaść z usich fajłaŭ

en: _Extract...
be@latin: _Raspakuj...

en: Extract files from the archive
be@latin: Raspakuj fajły z archivu

en: _Last Output
be@latin: _Apošniaje vyjście

en: View the output produced by the last executed command
be@latin: Pakažy vyjście apošniaha vykananaha zahadu

en: Create a new archive
be@latin: Stvary novy archiŭ

en: _Open With...
be@latin: _Adčyni ŭ...

en: Open selected files with an application
be@latin: Adčyni abranyja fajły ŭ aplikacyi

en: Pass_word...
be@latin: _Parol...

en: Specify a password for this archive
be@latin: Vyznač parol dla hetaha archivu

en: Show archive properties
be@latin: Pakažy ŭłaścivaści archivu

en: Reload current archive
be@latin: Pieračytaj dziejny archiŭ

en: Save the current archive with a different name
be@latin: Zapišy dziejny archiŭ ź inšaj nazvaj

en: Select all files
be@latin: Abiary ŭsie fajły

en: Stop current operation
be@latin: Spyni dziejnuju aperacyju

en: _Test Integrity
be@latin: _Testuj cełasnaść

en: Test whether the archive contains errors
be@latin: Testuj archiŭ na pamyłki

en: Open the selected file
be@latin: Adčyni abrany fajł

en: Open the selected folder
be@latin: Adčyni abrany kataloh

en: Go to the previous visited location
be@latin: Viarnisia da papiaredniaha naviedanaha pałažeńnia

en: Go to the next visited location
be@latin: Viarnisia da nastupnaha naviedanaha pałažeńnia

en: Go up one level
be@latin: Padymisia na vyšejšy ŭzrovień

en: Go to the home location
be@latin: Pierajdzi dadomu

en: _Toolbar
be@latin: _Panel pryładaŭ

en: View the main toolbar
be@latin: Pakažy hałoŭnuju panel pryładaŭ

en: Stat_usbar
be@latin: Panel _statusu

en: View the statusbar
be@latin: Pakažy panel statusu

en: _Reversed Order
be@latin: U _advarotnym paradku

en: Reverse the list order
be@latin: Źmiani paradak śpisu na advarotny

en: _Folders
be@latin: _Katalohi

en: View the folders pane
be@latin: Pakažy panel katalohaŭ

en: View All _Files
be@latin: Pakažy ŭsie _fajły

en: View as a F_older
be@latin: Pakažy jak _kataloh

en: by _Name
be@latin: pa _nazvach

en: Sort file list by name
be@latin: Uparadkuj śpis fajłaŭ pa nazvach

en: by _Size
be@latin: pa _pamierach

en: Sort file list by file size
be@latin: Uparadkuj śpis fajłaŭ pa pamierach fajłaŭ

en: by T_ype
be@latin: pa _typach

en: Sort file list by type
be@latin: Uparadkuj śpis fajłaŭ pa typach

en: by _Date modified
be@latin: pa _dacie madyfikacyi

en: Sort file list by modification time
be@latin: Uparadkuj śpis fajłaŭ pa dacie madyfikacyi

en: by _Location
be@latin: pa _pałažeńni

en: Sort file list by location
be@latin: Uparadkuj śpis fajłaŭ pa pałažeńni
