file-roller - en to eo translation catalogue (272 entries)

en: File Roller
eo: Arĥivilo

en: Open, modify and create compressed archive files
eo: Malfermi, aliigi kaj krei densigitajn arĥivo-dosierojn

en: Archive Manager (also known as File Roller) is the default GNOME application for opening, creating, and modifying archive and compressed archive files.
eo: Arĥivilo estas la implicita GNOME-aplikaĵo por malfermi, krei kaj modifi arĥivodosierojn kaj densigitajn arĥivodosierojn.

en: Archive Manager supports a wide range of different archive files, including:
eo: Arĥivilo subtenas multajn diversajn arĥivo-dosierojn, kiel:

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
eo: gzip-arĥivoj (.tar.gz, .tgz)

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
eo: bzip-arĥivoj (.tar.bz, .tbz)

en: zip archives (.zip)
eo: zip-arĥivoj (.zip)

en: xz archives (.tar.xz)
eo: xz-arĥivoj (.tar.xz)

en: Archive Manager
eo: Arĥivilo

en: Create and modify an archive
eo: Krei kaj modifi arĥivon

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: zip;tar;extract;unpack;
eo: zip;tar;eltiri;malkompaktigi;malpaki;elpaki;

en: How to sort files
eo: Kiel ordigi dosierojn

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
eo: Kiun kriterion uzi por aranĝi dosierojn. Eblaj valoroj: 'name' (nomo), 'size' (grando), 'type' (speco), 'time' (tempo), 'path' (vojo).

en: Sort type
eo: Ordig-tipo

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
eo: Ĉu ordigi kreske aŭ malkreske. Eblaj valoroj: 'ascending' (kreske), 'descending' (malkreske).

en: List Mode
eo: Lista reĝimo

en: Use “all-files” to view all the files in the archive in a single list, use “as-folder” to navigate the archive as a folder.
eo: Uzi “all-files” por vidi ĉiujn dosierojn en la arĥivo kiel unuobla listo. Uzi “as-folder” por navigi en la arĥivo kiel dosierujoj.

en: Display type
eo: Montri specon

en: Display the type column in the main window.
eo: Montri la speco-kolumnon en la ĉefa fenstro.

en: Display size
eo: Montri grandon

en: Display the size column in the main window.
eo: Montri la grando-kolumnon en la ĉefa fenstro.

en: Display time
eo: Montri horon

en: Display the time column in the main window.
eo: Montri la horo-kolumnon en la ĉefa fenstro.

en: Display path
eo: Montri vojon

en: Display the path column in the main window.
eo: Montri la vojo-kolumnon en la ĉefa fenstro.

en: Name column width
eo: Noma kolumna larĝo

en: The default width of the name column in the file list.
eo: La defaŭlta larĝo de la noma kolumno en la dosiera listo.

en: View the sidebar
eo: Montri la statobreton

en: Whether to display the sidebar.
eo: Ĉu montri la flankan breton.

en: Editors
eo: Redaktintoj

en: List of applications entered in the “Open File” dialog and not associated with the file type.
eo: Listo de aplikaĵoj eniritaj en la “Malfermi dosieron”-dialogujo kaj ne asocigita kun la dosiera tipo.

en: Compression level
eo: Nivelo de densigo

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
eo: Nivelo de densigo uzita kiam aldoni dosierojn al arĥivo. Eblaj valoroj: 'very-fast' (rapidege), 'fast' (rapide), 'normal' (norme), 'maximum' (maksimume).

en: Encrypt the archive header
eo: Ĉifri la arĥivan kapon

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
eo: Ĉu ĉifri la arĥivan kapon? Se la kapo estas ĉifrita, la pasvorto ankaŭ estas bezonata por listigi la arĥivan enhavon.

en: Do not overwrite newer files
eo: Ne anstataŭigi pli novajn dosierojn

en: Recreate the folders stored in the archive
eo: Rekrei la dosierujojn konservite en la arĥivo

en: Default volume size
eo: Defaŭlta grando de datumportiloj

en: The default size for volumes.
eo: La defaŭlta grando de datumportiloj.

en: Extract Here
eo: Elpaki ĉi tien

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
eo: Elpaki la elektitan arĥivon en la nunan lokon

en: Extract To…
eo: Elpaki al…

en: Extract the selected archive
eo: Elpaki la elektitan dosieron

en: Could not add the files to the archive
eo: Ne eblis aldoni la dosierojn al la arĥivo

en: You don’t have the right permissions to read files from folder “%s”
eo: Vi ne havas la ĝustajn rajtojn por legi dosierojn el dosierujo “%s”

[ctx: Window title]
en: Add Files
eo: Aldoni dosierojn

en: _Options
eo: _Opcioj

[ctx: Action]
note: load options
en: Load Options
eo: Ŝargi agordojn

[ctx: Action]
note: save options
en: Save Options
eo: Konservi agordojn

note: clear options
en: Reset Options
eo: Reagordi opciojn

[ctx: Window title]
en: Load Options
eo: Ŝargi agordojn

en: _Apply
eo: _Apliki

en: _Delete
eo: _Forigi

[ctx: Window title]
en: Save Options
eo: Konservi agordojn

en: _Options Name:
eo: _Opcinomo:

en: _OK
eo: _Bone

note: Translators: %s is a filename
en: Password required for “%s”
eo: Pasvorto bezonatas por “%s”

en: Wrong password.
eo: Malĝusta pasvorto.

en: Compress
eo: Densigi

en: Destination folder “%s” does not exist.
    
    Do you want to create it?
eo: Celdosierujo “%s” ne ekzistas.
    
    Ĉu vi volas krei ĝin?

en: Create _Folder
eo: Krei _dosierujon

en: Extraction not performed
eo: Elpako ne plenumiĝis

en: Could not create the destination folder: %s.
eo: Ne eblis krei la celdosierujon: %s.

en: You don’t have the right permissions to extract archives in the folder “%s”
eo: Vi ne havas la ĝustajn rajtojn por elpaki arĥivojn en la dosierujo “%s”

[ctx: Window title]
en: Extract
eo: Elpaki

en: There was an internal error trying to search for applications:
eo: Okazis interna eraro dum la provo serĉi programojn:

en: Archive type not supported.
eo: Arĥivtipo ne subtenata.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
eo: Ne ekzistas instalita komando por %s-dosieroj.
    Ĉu vi volas serĉi komandon por malfermi tiun dosieron?

en: Could not open this file type
eo: Ne eblis malfermi tiun dosiertipon

en: _Search Command
eo: _Serĉi komandon

en: Enter a password for “%s”
eo: Entajpu la pasvorton por “%s”

en: %s Properties
eo: Ecoj de %s

en: Update the file “%s” in the archive “%s”?
eo: Ĉu ĝisdatigi la dosieron “%s” en arĥivo “%s”?

note: secondary text
en: The file has been modified with an external application. If you don’t update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don’t update the files in the archive, all of your changes will be lost.
eo[0]: La dosiero estas aliigita per ekstera aplikaĵo. Se vi ne ĝisdatigas la dosieron en la arĥivo, ĉiuj ŝanĝoj estos perditaj.
eo[1]: %d dosieroj estas aliigitaj per ekstera aplikaĵo. Se vi ne ĝisdatigas la dosieron en la arĥivo, ĉiuj ŝanĝoj estos perditaj.

en: Update the files in the archive “%s”?
eo: Ĉu ĝisdatigi la dosierojn en arĥivo “%s”?

en: _Update
eo: Ĝ_isdatigi

en: Update Files
eo: Ĝisdatigi dosierojn

en: Copyright © 2001–2014 Free Software Foundation, Inc.
eo: Kopirajto © 2001-2014 Free Software Foundation, Inc.

en: An archive manager for GNOME.
eo: Arĥivilo por GNOME.

en: Add files to the specified archive and quit the program
eo: Aldoni dosierojn al la specifita arĥivo kaj fermi la programon

en: ARCHIVE
eo: ARĤIVO

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
eo: Peti la nomon por la arĥivo, aldoni dosierojn kaj fermi la programon

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
eo: Elpaki arĥivojn al la specifita dosierujo kaj fermi la programon

en: FOLDER
eo: DOSIERUJO

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
eo: Demandinte la celdosierujon elpaki arĥivojn kaj fermi la programon

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
eo: Elpaki la enhavon de la arĥivoj en la arĥiv-dosierujo kaj fermi la programon

en: Default folder to use for the “--add” and “--extract” commands
eo: Implicite uzenda dosierujo por la komandoj “--add” kaj “--extract”

en: Create destination folder without asking confirmation
eo: Krei celdosierujon sen peti permeson

en: Use the notification system to notify the operation completion
eo: Uzi la sciiga sistemo por sciigi pri operacia kompleteco

en: Start as a service
eo: Komenci kiel servo

en: Show version
eo: Montri version

[ctx: Window title]
en: Extract archive
eo: Elpaki arĥivon

en: — Create and modify an archive
eo: — Krei kaj modifi arĥivon

en: You don’t have the right permissions.
eo: Vi ne havas la ĝustajn rajtojn.

en: This archive type cannot be modified
eo: Ne eblas modifi tiun arĥivotipon

en: You can’t add an archive to itself.
eo: Ne eblas aldoni arĥivon al si mem.

note: Translators: %s is a filename.
en: Adding “%s”
eo: Aldonante “%s”

note: Translators: %s is a filename.
en: Extracting “%s”
eo: Eltirante “%s”

note: Translators: %s is a filename.
en: Removing “%s”
eo: Forigante “%s”

en: Could not find the volume: %s
eo: Ne eblis trovi la datumportilon: %s

en: Deleting files from archive
eo: Forigas dosierojn el arĥivo

en: Recompressing archive
eo: Redensigante arĥivon

en: Decompressing archive
eo: Maldensigante arĥivon

en: Archive not found
eo: Arĥivo ne trovita

en: Could not load the location
eo: Ne povis ŝargi la lokon

en: Could not create the archive
eo: Ne eblis krei la arĥivon

en: You have to specify an archive name.
eo: Necesas specifigi arĥiv-nomon.

en: You don’t have permission to create an archive in this folder
eo: Vi ne havas rajton krei arĥivon en tiu dosierujo

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
eo: Nova nomo estas sama kiel la malnova nomo, bonvolu tajpi alian nomon.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
eo: Dosiero nomita “%s” jam ekzistas.  Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
eo: La dosiero jam ekzistas en “%s”.  Anstataŭigi ĝin anstataŭigos sian enhavon.

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: Could not delete the old archive.
eo: Ne eblis forigi la malnovan arĥivon.

[ctx: Window title]
en: Open
eo: Malfermi

en: All archives
eo: Ĉiuj arĥivoj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Operation completed
eo: Operacio kompletas

en: Folder
eo: Dosierujo

en: [read only]
eo: [nur legi]

en: Could not display the folder “%s”
eo: Ne eblis montri la dosierujon “%s”

note: Translators: %s is a filename
en: Creating “%s”
eo: Kreante “%s”

note: Translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
eo: Ŝargante “%s”

note: Translators: %s is a filename
en: Reading “%s”
eo: Legante “%s”

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting the files from “%s”
eo: Forigante la dosierojn el “%s”

note: Translators: %s is a filename
en: Testing “%s”
eo: Testante “%s”

en: Getting the file list
eo: Akirante la dosierliston

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to “%s”
eo: Kopiante la dosierojn por aldoni al “%s”

note: Translators: %s is a filename
en: Adding the files to “%s”
eo: Aldonante la dosierojn al “%s”

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting the files from “%s”
eo: Elpakante la dosierojn el “%s”

en: Copying the extracted files to the destination
eo: Kopiante la elpakatajn dosierojn al la celo

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
eo: Konservante “%s”

note: Translators: %s is a filename
en: Renaming the files in “%s”
eo: Alinomante la dosierojn en “%s”

note: Translators: %s is a filename
en: Updating the files in “%s”
eo: Ĝisdatigante la dosierojn en “%s”

en: %d file remaining | %'d files remaining
eo[0]: %d dosiero restas
eo[1]: %d dosieroj restas

en: Please wait…
eo: Bonvolu atendi…

en: Extraction completed successfully
eo: Elpako sukcese efektiviĝis

en: _Show the Files
eo: M_ontri la dosierojn

note: Translators: %s is a filename
en: “%s” created successfully
eo: “%s” kreita sukcese

en: _Open the Archive
eo: _Malfermi la arĥivon

en: Command exited abnormally.
eo: Komando fermiĝis nenormale.

en: An error occurred while extracting files.
eo: Okazis eraro dum elpakado de dosieroj.

en: Could not open “%s”
eo: Ne eblis malfermi “%s”

en: An error occurred while loading the archive.
eo: Okazis eraro dum ŝargo de la arĥivo.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
eo: Okazis eraro dum forigo de dosieroj el la arĥivo.

en: An error occurred while adding files to the archive.
eo: Okazis eraro dum aldono de dosieroj al la arĥivo.

en: An error occurred while testing archive.
eo: Okazis eraro dum testado de la arĥivo.

en: An error occurred while saving the archive.
eo: Okazis eraro dum konservo de la arĥivo.

en: An error occurred while renaming the files.
eo: Okazis eraro dum alinomado de la dosieroj.

en: An error occurred while updating the files.
eo: Okazis eraro dum la ĝisdatigo de la dosieroj.

en: An error occurred.
eo: Eraro okazis.

en: Command not found.
eo: Komando ne trovita.

en: Test Result
eo: Testrezulto

en: Could not perform the operation
eo: Ne eblis lanĉi la operacion

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
eo: Ĉu vi volas aldoni tiun dosieron al la nuna arĥivo aŭ malfermi ĝin kiel novan arĥivon?

en: Do you want to create a new archive with these files?
eo: Ĉu vi volas krei novan arĥivon per tiuj dosieroj?

en: Create _Archive
eo: Krei _arĥivon

en: New Archive
eo: Nova arĥivo

en: Folders
eo: Dosierujoj

[ctx: File]
en: Size
eo: Grando

[ctx: File]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: File]
en: Modified
eo: Ŝanĝita

[ctx: File]
en: Location
eo: Loko

[ctx: File]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: Action]
en: Extract
eo: Elpaki

[ctx: Action]
en: Add Files
eo: Aldoni dosierojn

en: Find files by name
eo: Trovi dosierojn laŭnome

en: Go to the previous visited location
eo: Iri al la antaŭe vizitita loko

en: Go to the next visited location
eo: Iri al la sekve vizita loko

en: Go to the home location
eo: Iri al la hejmujo

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
eo: _Loko:

[ctx: Action]
en: Open
eo: Malfermi

en: Replace file “%s”?
eo: Ĉu anstataŭigi dosieron “%s”?

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
eo: Alia dosiero kun la sama nomo jam ekzistas en “%s”.

en: Replace _All
eo: Anstataŭigi ĉ_iujn

en: Replace _Nothing
eo: Anstataŭigi _nenion

en: _Skip
eo: _Preterpasi

en: Could not save the archive “%s”
eo: Ne eblis konservi la arĥivon “%s”

en: Save
eo: Konservi

en: Last Output
eo: Lasta eligo

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
eo: Nova nomo estas vaka, bonvolu tajpi nomon.

note: Translators: the %s references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: Name “%s” is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
eo: Nomo “%s” ne estas valida ĉar ĝi enhavas almenaŭ unu de la sekvaj signoj: %s, bonvolu tajpi alian nomon.

en: A folder named “%s” already exists.
    
    %s
eo: Dosierujo kun nomo “%s” jam ekzistas.
    
    %s

en: Please use a different name.
eo: Bonvolu uzi alian nomon.

en: A file named “%s” already exists.
    
    %s
eo: Dosiero kun nomo “%s” jam ekzistas.
    
    %s

en: Rename
eo: Alinomi

en: _New folder name:
eo: _Nova dosieruja nomo:

en: _New file name:
eo: _Nova dosiernomo:

en: _Rename
eo: _Alinomi

en: Could not rename the folder
eo: Ne eblis alinomi la dosierujon

en: Could not rename the file
eo: Ne eblis alinomi la dosieron

note: Translators: %s are archive filenames
en: Moving the files from “%s” to “%s”
eo: Movante la dosierojn de “%s” al “%s”

note: Translators: %s are archive filenames
en: Copying the files from “%s” to “%s”
eo: Kopiante la dosierojn de “%s” al “%s”

en: Paste Selection
eo: Enmeti la elektaĵon

en: _Destination folder:
eo: _Celdosierujo:

en: _Paste
eo: _Alglui

note: This is the time format used in the "Date Modified" column and * in the Properties dialog.  See the man page of strftime for an * explanation of the values.
en: %d %B %Y, %H:%M
eo: %da de %B %Y, %H:%M

en: C_ommand Line Output:
eo: Komandlinia _eligo:

en: Could not display help
eo: Ne eblis montri helpon

en: Change password visibility
eo: Ŝangi pasvorta videblo

en: _Add
eo: _Aldoni

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: _Close
eo: _Fermi

en: C_reate
eo: K_rei

en: _Extract
eo: _Elpaki

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Save
eo: Kon_servi

en: Add
eo: Aldoni

en: Include _files:
eo: Inkluzivi _dosierojn:

en: E_xclude files:
eo: E_kskluzi dosierojn:

en: _Exclude folders:
eo: Eksk_luzivi dosierujojn:

en: example: *.o; *.bak
eo: ekzemplo: *.o; *.bak

en: Actions
eo: Agoj

en: Add only if _newer
eo: Nu aldoni se _pli nova

en: _Follow symbolic links
eo: _Sekvi simbolan ligilon

en: _File
eo: _Dosieroj

en: _New Archive…
eo: _Nova arĥivo…

en: _Open…
eo: _Malfermi…

en: _Extract Files…
eo: _Elpaki dosierojn…

en: Save _As…
eo: Konservi _kiel…

en: _Test Integrity
eo: _Testi integrecon

en: Properties
eo: Atributoj

en: _Edit
eo: R_edakti

en: Cu_t
eo: El_tondi

en: _Copy
eo: _Kopii

en: _Add Files…
eo: _Aldoni dosierojn…

en: _Rename…
eo: _Alinomi…

en: _Delete Files…
eo: _Forigi dosierojn…

en: _Select All
eo: _Elekti ĉion

en: D_eselect All
eo: _Malelekti ĉion

en: _Find
eo: _Trovi

en: Set Pass_word…
eo: Agordi pas_vorton…

en: _View
eo: _Vidi

en: Sidebar
eo: Flanka breto

en: View All _Files
eo: Montri ĉ_iujn dosierojn

en: View as a F_older
eo: Montri kiel dosier_ujon

en: _Help
eo: _Helpo

en: Contents
eo: Enhavoj

en: _About
eo: _Pri

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: _All files
eo: Ĉiuj d_osieroj

en: _Selected files
eo: _Elektitaj dosieroj

en: _Files:
eo: _Dosieroj:

en: example: *.txt; *.doc
eo: ekzemplo: *.txt; *.doc

en: _Keep directory structure
eo: _Teni dosierujan strukturon

en: Do not _overwrite newer files
eo: Ne _anstataŭigi pli novajn dosierojn

en: Dese_lect All
eo: _Malelekti ĉion

en: Show Hidden Files
eo: Montri kaŝitajn dosierojn

en: Go up one level
eo: Iri supren ununivele

en: Save As…
eo: Konservi kiel…

en: Pass_word…
eo: Pas_vorto…

en: _About Archive Manager
eo: _Pri Arĥivilo

en: _Open With…
eo: Mal_fermi per…

en: _Extract…
eo: _Elpaki…

en: Cut
eo: Eltondi

en: Copy
eo: Kopii

en: Paste
eo: Alglui

en: Delete
eo: Forigi

en: _Filename:
eo: _Dosiernomo:

en: Location
eo: Loko

en: _Encrypt the file list too
eo: Ĉ_ifri ankaŭ la dosierliston

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
eo: Disdi_vidi en partojn de

en: _Other Options
eo: Aliaj _opcioj

en: _Encrypt the file list
eo: Ĉ_ifri la dosierliston

[ctx: File]
en: Name:
eo: Nomo:

note: after the colon there is a folder name.
en: Location:
eo: Loko:

note: after the colon there is a file type.
en: Type:
eo: Speco:

en: Last modified:
eo: Laste modifita:

en: Archive size:
eo: Arĥivogrando:

en: Content size:
eo: Enhavogrando:

en: Compression ratio:
eo: Densiga proporcio:

en: Number of files:
eo: Nombro da dosieroj:

en: S_elect the files you want to update:
eo: _Elektu la dosierojn kiujn vi volas ĝisdatigi:
