file-roller 2.12 - en to rw translation catalogue (19 entries)

en: Delete
rw: Gusiba

en: Location
rw: Ahantu

note: current location
en: Location:
rw: Intaho:

en: Password
rw: Ijambobanga

en: Automatic
rw: Kikoresha

en: Overwrite
rw: Gusimbuza

en: New
rw: Gishya

en: All files
rw: amadosiye yose

en: Open
rw: Gufungura

en: Save
rw: Kubika

en: Files
rw: Idosiye

en: Path:
rw: Inzira:

en: Name:
rw: Izina:

en: Add
rw: Kongera

en: Folder
rw: Ububiko

en: Size
rw: Ingano

en: Type
rw: Ubwoko

en: Name
rw: Izina

en: Rename
rw: Guhindura izina
