file-roller - en to sr translation catalogue (303 entries)

en: File Roller
sr: Ваљач датотеке

en: Open, modify and create compressed archive files
sr: Отворите, мењајте и правите запаковане датотеке архиве

en: Archive Manager (also known as File Roller) is the default GNOME application for opening, creating, and modifying archive and compressed archive files.
sr: Управљач архивом је основни Гномов програм за отварање, стварање, и мењање архива и запакованих датотека архива.

en: Archive Manager supports a wide range of different archive files, including:
sr: Управљач архивом подржава широки опсег различитих датотека архива, укључујући:

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
sr: гзип архиве (.tar.gz, .tgz)

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
sr: бзип архиве (.tar.bz, .tbz)

en: zip archives (.zip)
sr: зип архиве (.zip)

en: xz archives (.tar.xz)
sr: иксз архиве (.tar.xz)

en: Archive Manager
sr: Управљач архивом

en: Create and modify an archive
sr: Направите нове и распакујте постојеће архиве

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: zip;tar;extract;unpack;
sr: зип;тар;извуци;распакуј;zip;tar;extract;unpack;izvuci;raspakuj;

en: How to sort files
sr: Начин ређања датотека

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
sr: Који критеријум мора бити коришћен за организовање датотека. Могуће вредности су: „name“ — назив, „size“ — величина, „type“ — врста, „time“ — време, „path“ — путања.

en: Sort type
sr: Начин ређања

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
sr: Да ли ће ставке бити поређане по растућем или опадајућем реду. Могуће вредности су: „ascending“ — растуће, „descending“ — опадајуће.

en: List Mode
sr: Начин исписивања

en: Use “all-files” to view all the files in the archive in a single list, use “as-folder” to navigate the archive as a folder.
sr: Користите „all-files“ — све датотеке, да видите све датотеке из архиве на једном списку, користите „as-folder“ — као фасцикла, да се крећете кроз архив као кроз фасциклу.

en: Display type
sr: Приказивање врсте

en: Display the type column in the main window.
sr: Ако је изабрано, приказаће колону врсте у главном прозору.

en: Display size
sr: Приказивање величине

en: Display the size column in the main window.
sr: Ако је изабрано, приказаће колону величине у главном прозору.

en: Display time
sr: Приказивање времена

en: Display the time column in the main window.
sr: Ако је изабрано, приказаће колону времена у главном прозору.

en: Display path
sr: Приказивање путање

en: Display the path column in the main window.
sr: Ако је изабрано, приказаће колону путање у главном прозору.

en: Name column width
sr: Ширина колоне назива

en: The default width of the name column in the file list.
sr: Основна ширина колоне назива у списку датотека.

en: View the sidebar
sr: Прeглед бочне површи

en: Whether to display the sidebar.
sr: Да ли ће бити приказана бочна површ или не.

en: Editors
sr: Уређивачи

en: List of applications entered in the “Open File” dialog and not associated with the file type.
sr: Списак програма који се налазе у прозорчету „Отвори датотеку“ а нису придружени са врстом датотеке.

en: Compression level
sr: Ниво сажимања

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
sr: Ниво сажимања коришћеног приликом додавања датотека у архиву. Могуће вредности су: „very-fast“ — врло брзо, „fast“ — брзо, „normal“ — обично, „maximum“ — максимално.

en: Encrypt the archive header
sr: Шифровање заглавља архиве

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
sr: Да ли ће заглавље архиве бити шифровано. Ако је заглавље шифровано онда ће лозинка бити затражена за приказивање списка садржаја архиве.

en: Do not overwrite newer files
sr: Неће преписивати новије датотеке

en: Recreate the folders stored in the archive
sr: Поново ће створити фасцикле сачуване у архиви

en: Show/hide the extra options
sr: Прикажи или сакриј додатне опције

en: Whether to show other options. If set the extra options will be shown.
sr: Да ли треба приказати друге опције. Ако је подешено, додатне опције биће приказане.

en: Default volume size
sr: Основна величина запремине

en: The default size for volumes.
sr: Подразумевана величина запремина.

en: Extract Here
sr: Распакуј овде

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
sr: Распакујтее изабрану архиву у тренутну фасциклу

en: Extract To…
sr: Распакуј у…

en: Extract the selected archive
sr: Распакујте изабрану архиву

en: Could not add the files to the archive
sr: Не могу да додам датотеке у архиву

en: You don’t have the right permissions to read files from folder “%s”
sr: Немате одговарајућа овлашћења да читате датотеке из фасцикле „%s“

[ctx: Window title]
en: Add Files
sr: Додајте датотеке

en: _Options
sr: _Могућности

[ctx: Window title]
en: Load Options
sr: Учитавање подешавања

en: _Apply
sr: _Примени

en: _Delete
sr: _Обриши

[ctx: Window title]
en: Save Options
sr: Чување подешавања

en: _Options Name:
sr: Назив _опција:

en: _OK
sr: У _реду

note: Translators: %s is a filename
en: Password required for “%s”
sr: Потребна је лозинка за „%s“

en: Wrong password.
sr: Погрешна лозинка.

en: Compress
sr: Паковање у току

en: Destination folder “%s” does not exist.
    
    Do you want to create it?
sr: Одредишна фасцикла „%s" не постоји.
    
    Да ли желите да је направите?

en: Create _Folder
sr: Направи _фасциклу

en: Extraction not performed
sr: Распакивање није изведено

en: Could not create the destination folder: %s.
sr: Нисам могао да направим одредишну фасциклу: %s.

en: You don’t have the right permissions to extract archives in the folder “%s”
sr: Немате овлашћења да распакујете архиве у фасциклу „%s“

[ctx: Window title]
en: Extract
sr: Распакивање

en: Could not perform the operation
sr: Нисам могао да изведем радњу

en: There was an internal error trying to search for applications:
sr: Дошло је до грешке приликом тражења одговарајућег програма:

en: Archive type not supported.
sr: Врста архиве није подржана.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
sr: Не постоји наредба за отварање %s датотека.
    Да ли желите да потражите програм за ове датотеке?

en: Could not open this file type
sr: Не могу да отворим ову врсту датотеке

en: _Search Command
sr: _Потражи наредбу

en: Enter a password for “%s”
sr: Унесите лозинку за „%s“

en: %s Properties
sr: Особине за %s

en: %d %B %Y, %H:%M
sr: %d. %B %Y, %H:%M

en: Update the file “%s” in the archive “%s”?
sr: Да ажурирам датотеку „%s“ у архиви „%s“?

note: secondary text
en: The file has been modified with an external application. If you don’t update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don’t update the files in the archive, all of your changes will be lost.
sr[0]: %d датотека је измењена спољним програмом. Ако не ажурирате датотеке у архиви, све промене ће бити изгубљене.
sr[1]: %d датотеке су измењене спољним програмом. Ако не ажурирате датотеке у архиви, све промене ће бити изгубљене.
sr[2]: %d датотека је измењено спољним програмом. Ако не ажурирате датотеке у архиви, све промене ће бити изгубљене.
sr[3]: Једна датотека је измењена спољним програмом. Ако не ажурирате датотеке у архиви, све промене ће бити изгубљене.

en: Update the files in the archive “%s”?
sr: Да ажурирам датотеке у архиви „%s“?

en: _Update
sr: _Освежи

en: Update Files
sr: Ажурирај датотеке

en: Copyright © 2001–2014 Free Software Foundation, Inc.
sr: Ауторска права © 2001-2014 Задужбина слободног софтвера, Доо.

en: An archive manager for GNOME.
sr: Алат за рад са архивама за Гном окружење.

en: Add files to the specified archive and quit the program
sr: Додаје датотеке у задату архиву и излази из програма

en: ARCHIVE
sr: АРХИВА

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
sr: Додаје датотеке питајући за назив архиве и излази из програма

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
sr: Распакује архиве у наведену фасциклу и излази из програма

en: FOLDER
sr: ФАСЦИКЛА

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
sr: Распакује архиве питајући за одредишну фасциклу и излази из програма

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
sr: Распакује садржај архиве у фасциклу са архивама и излази из програма

en: Default folder to use for the “--add” and “--extract” commands
sr: Подразумевана фасцикла која се користи за наредбе „--add“ и „--extract“

en: Create destination folder without asking confirmation
sr: Прави одредишну фасциклу без потврђивања

en: Use the notification system to notify the operation completion
sr: Користи систем обавештавања да обавести о обављеној радњи

en: Start as a service
sr: Покреће се као услуга

en: Show version
sr: Приказује издање

[ctx: Window title]
en: Extract archive
sr: Распакивање архиве

en: — Create and modify an archive
sr: — Направите нове и распакујте постојеће архиве

en: You don’t have the right permissions.
sr: Немате одговарајућа овлашћења.

en: This archive type cannot be modified
sr: Не можете мењати ову врсту архиве

en: You can’t add an archive to itself.
sr: Не можете додати архиву у саму себе.

note: Translators: %s is a filename.
en: Adding “%s”
sr: Додајем „%s“

note: Translators: %s is a filename.
en: Extracting “%s”
sr: Извлачим „%s“

note: Translators: %s is a filename.
en: Removing “%s”
sr: Уклањам „%s“

en: Could not find the volume: %s
sr: Не могу да нађем диск: %s

en: Deleting files from archive
sr: Бришем датотеке из архиве

en: Recompressing archive
sr: Поново пакујем архиву

en: Decompressing archive
sr: Распакујем архиву

en: Archive not found
sr: Архива није пронађена

en: Could not load the location
sr: Не могу да учитам место

en: Could not create the archive
sr: Не могу да направим архиву

en: You have to specify an archive name.
sr: Морате да наведете назив архиве.

en: You don’t have permission to create an archive in this folder
sr: Немате дозволу да направите архиву у овој фасцикли

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
sr: Нови назив је исти као и стари, молим упишите други назив.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
sr: Датотека под називом „%s“ већ постоји.  Да ли желите да је замените?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
sr: Датотека већ постоји у „%s“.  Уколико је замените преписаћете њен садржај.

en: _Replace
sr: _Замени

en: Could not delete the old archive.
sr: Не могу да обришем стару архиву.

[ctx: Window title]
en: Open
sr: Отварање

en: All archives
sr: Све архиве

en: All files
sr: Све датотеке

en: Operation completed
sr: Радња је завршена

en: Folder
sr: Фасцикла

en: [read only]
sr: [само за читање]

en: Could not display the folder “%s”
sr: Нисам могао да прикажем фасциклу „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Creating “%s”
sr: Стварам „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
sr: Учитавам „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Reading “%s”
sr: Читам „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting the files from “%s”
sr: Бришем датотеке из „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Testing “%s”
sr: Испробавам „%s“

en: Getting the file list
sr: Добављам списак датотека

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to “%s”
sr: Умножавам датотеке за додавање у „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Adding the files to “%s”
sr: Додајем датотеке у „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting the files from “%s”
sr: Извлачим датотеке из „%s“

en: Copying the extracted files to the destination
sr: Умножавам распаковане датотеке у одредиште

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
sr: Чувам „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Renaming the files in “%s”
sr: Преименујем датотеке у „%s“

note: Translators: %s is a filename
en: Updating the files in “%s”
sr: Ажурирам датотеке у „%s“

en: %d file remaining | %'d files remaining
sr[0]: Преостала је %d датотека
sr[1]: Преостале су %'d датотеке
sr[2]: Преостало је %'d датотека
sr[3]: Преостала је једна датотека

en: Please wait…
sr: Молим сачекајте…

en: Extraction completed successfully
sr: Распакивање је успешно завршено

en: _Show the Files
sr: Прикажи _датотеке

note: Translators: %s is a filename
en: “%s” created successfully
sr: „%s“ је успешно направљена

en: _Open the Archive
sr: _Отвори архиву

en: Command exited abnormally.
sr: Наредба је неочекивано прекинута.

en: An error occurred while extracting files.
sr: Јавила се грешка приликом распакивања датотека.

en: Could not open “%s”
sr: Не могу да отворим „%s“

en: An error occurred while loading the archive.
sr: Јавила се грешка приликом учитавања архиве.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
sr: Јавила се грешка приликом уклањања датотека из архиве.

en: An error occurred while adding files to the archive.
sr: Јавила се грешка приликом додавања датотека у архиву.

en: An error occurred while testing archive.
sr: Јавила се грешка приликом проверавања архиве.

en: An error occurred while saving the archive.
sr: Јавила се грешка приликом чувања архиве.

en: An error occurred while renaming the files.
sr: Дошло је до грешке приликом преименовања датотека.

en: An error occurred while updating the files.
sr: Дошло је до грешке приликом освежавања датотека.

en: An error occurred.
sr: Јавила се грешка.

en: Command not found.
sr: Наредба није пронађена.

en: Test Result
sr: Резултат провере

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
sr: Да ли желите да додате ову датотеку у већ отворену архиву или да направите нову архиву?

en: Do you want to create a new archive with these files?
sr: Да ли желите да направите нову архиву са овим датотекама?

en: Create _Archive
sr: Направи _архиву

en: New Archive
sr: Нова архива

en: Folders
sr: Фасцикле

[ctx: File]
en: Size
sr: Величина

[ctx: File]
en: Type
sr: Врста

[ctx: File]
en: Modified
sr: Датум измене

[ctx: File]
en: Location
sr: Место

[ctx: File]
en: Name
sr: Назив

[ctx: Action]
en: _Extract
sr: _Распакуј

[ctx: Action]
en: Add Files
sr: Додај датотеке

en: Find files by name
sr: Пронађите датотеке према називу

en: Go to the previous visited location
sr: Идите на претходно посећено место

en: Go to the next visited location
sr: Идите на следеће посећено место

en: Go to the home location
sr: Идите на полазно место

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
sr: _Место:

[ctx: Action]
en: Open
sr: Отвори

en: Replace file “%s”?
sr: Да заменим датотеку „%s“?

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
sr: Друга датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Replace _All
sr: Замени _све

en: Replace _Nothing
sr: _Не замењуј било шта

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: Could not save the archive “%s”
sr: Не могу да сачувам архиву „%s“

en: Save
sr: Сачувај

en: Last Output
sr: Детаљан испис

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
sr: Нови назив је празан, молим упишите назив.

note: Translators: the %s references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: Name “%s” is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
sr: Назив „%s“ није исправан зато што садржи барем један од следећих знакова: %s, молим упишите други назив.

en: A folder named “%s” already exists.
    
    %s
sr: Фасцикла под називом „%s" већ постоји.
    
    %s

en: Please use a different name.
sr: Користите неки други назив.

en: A file named “%s” already exists.
    
    %s
sr: Датотека под називом „%s" већ постоји.
    
    %s

en: Rename
sr: Преименуј

en: _New folder name:
sr: Нови назив _фасцикле:

en: _New file name:
sr: Нови назив _датотеке:

en: _Rename
sr: _Преименуј

en: Could not rename the folder
sr: Не могу да преименујем фасциклу

en: Could not rename the file
sr: Не могу да преименујем датотеку

note: Translators: %s are archive filenames
en: Moving the files from “%s” to “%s”
sr: Премештам датотеке из „%s“ у „%s“

note: Translators: %s are archive filenames
en: Copying the files from “%s” to “%s”
sr: Умножавам датотеке из „%s“ у „%s“

en: Paste Selection
sr: Убаци изабрано

en: _Destination folder:
sr: _Одредишна фасцикла:

en: _Paste
sr: _Убаци

en: C_ommand Line Output:
sr: Испис линије _наредби:

en: Could not display help
sr: Не могу да прикажем помоћ

en: Change password visibility
sr: Измените видљивост лозинке

en: _Add
sr: _Додај

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Close
sr: _Затвори

en: C_reate
sr: _Направи

en: _Extract
sr: _Распакуј

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Load Options
sr: Учитај подешавања

en: Save Options
sr: Сачувај подешавања

en: Reset Options
sr: Врати подешавања

en: Add
sr: Додај

en: Include _files:
sr: _Укључи датотеке:

en: E_xclude files:
sr: Изузми _датотеке:

en: _Exclude folders:
sr: Изузми _фасцикле:

en: example: *.o; *.bak
sr: пример: *.o; *.bak

en: Actions
sr: Радње

en: Add only if _newer
sr: Додај само ако је _новија

en: _Follow symbolic links
sr: _Прати симболичке везе

en: _File
sr: _Датотека

en: _New Archive…
sr: _Нова архива…

en: _Open…
sr: _Отвори…

en: _Extract Files…
sr: _Распакуј датотеке…

en: Save _As…
sr: Сачувај _као…

en: _Test Integrity
sr: Про_вери целовитост

en: Properties
sr: Својства

en: _Edit
sr: _Уреди

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Add Files…
sr: Додај _датотеке…

en: _Rename…
sr: _Преименуј…

en: _Delete Files…
sr: _Обриши датотеке…

en: _Select All
sr: _Изабери све

en: D_eselect All
sr: Поништи _избор

en: _Find
sr: _Нађи

en: Set Pass_word…
sr: Постави _лозинку…

en: _View
sr: _Преглед

en: Sidebar
sr: Бочна површ

en: View All _Files
sr: Прикажи све _датотеке

en: View as a F_older
sr: Прикажи као _фасциклу

en: _Help
sr: По_моћ

en: Contents
sr: Садржај

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на тастатури

en: _About
sr: _О програму

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _All files
sr: _Све датотеке

en: _Selected files
sr: _Изабране датотеке

en: _Files:
sr: _Датотеке:

en: example: *.txt; *.doc
sr: пример: *.txt; *.doc

[ctx: Action]
en: Extract
sr: Распакуј

en: _Keep directory structure
sr: _Задржи структуру фасцикле

en: Do not _overwrite newer files
sr: Немој _преписивати новије датотеке

en: Dese_lect All
sr: Поништи _избор

en: Show Hidden Files
sr: Прикажи сакривене датотеке

en: Go up one level
sr: Идите један ниво изнад

en: _Save As…
sr: Сачувај _као…

en: Pass_word…
sr: _Лозинка…

en: _Properties
sr: _Својства

en: Side_bar
sr: _Бочна површ

en: _Keyboard Shortcuts
sr: _Пречице тастатуре

en: _About Archive Manager
sr: О _управнику архива

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Приказује помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице на тастатури

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sr: Затвара прозор

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излаз

[ctx: shortcut window]
en: Archive
sr: Архива

[ctx: shortcut window]
en: Create new archive
sr: Прави нову архиву

[ctx: shortcut window]
en: Open an archive
sr: Отвара архиву

[ctx: shortcut window]
en: Extract an archive
sr: Распакује архиву

[ctx: shortcut window]
en: Save with another name
sr: Чува под другим називом

[ctx: shortcut window]
en: View archive properties
sr: Приказује особине архиве

[ctx: shortcut window]
en: Rename file or folder in an archive
sr: Преименује датотеку или фасциклу унутар архиве

[ctx: shortcut window]
en: View
sr: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Display the tree view of the folders in the side pane
sr: Приказује преглед стаблом са фасцикле у бочној површи

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a list of files
sr: Приказује садржај архиве као списак датотека

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a folder structure
sr: Приказује садржај архиве као фасциклу

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
sr: Освежава

[ctx: shortcut window]
en: Common
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Find
sr: Проналажење

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sr: Бира све

[ctx: shortcut window]
en: Deselect all
sr: Поништава избор свега

[ctx: shortcut window]
en: Delete files or folders from an archive
sr: Брише датотеке или фасцикле из архиве

[ctx: shortcut window]
en: Stop the operation
sr: Зауставља радњу

en: _Open With…
sr: Отвори _програмом…

en: Open _Item Location
sr: Отвор_и путању ставке

en: _Extract…
sr: _Распакуј…

en: Cut
sr: Исеци

en: Copy
sr: Умножи

en: Paste
sr: Убаци

en: Delete
sr: Обриши

en: _Filename:
sr: _Назив датотеке:

en: Location
sr: Место

en: _Encrypt the file list too
sr: _Шифруј и списак датотека

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
sr: Подели на _делове од

en: _Other Options
sr: _Остала подешавања

en: _Encrypt the file list
sr: _Шифруј списак датотека

[ctx: File]
en: Name:
sr: Назив:

note: after the colon there is a folder name.
en: Location:
sr: Место:

note: after the colon there is a file type.
en: Type:
sr: Врста:

en: Last modified:
sr: Последња измена:

en: Archive size:
sr: Величина архиве:

en: Content size:
sr: Величина садржаја:

en: Compression ratio:
sr: Ниво сажимања:

en: Number of files:
sr: Број датотека:

en: S_elect the files you want to update:
sr: _Изаберите датотеке које желите да ажурирате:
