file-roller master - en to ie translation catalogue (289 entries)

en: File Roller
ie: Fil-cilindre

en: Open, modify and create compressed archive files
ie: Aperter, modificar e crear files de archives compresset

en: File Roller is a GNOME application for opening, creating, and modifying archive and compressed archive files.
ie: Li Fil-cilindre es un application de GNOME por aperter, crear e modificar archives e compresset files.

en: File Roller supports a wide range of different archive files, including:
ie: Li Fil-cilindre subtene un vast gamme de varie files de archives, includente:

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
ie: Archives gzip (.tar.gz, .tgz)

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
ie: Archives bzip (.tar.bz, .tbz)

en: zip archives (.zip)
ie: Archives zip (.zip)

en: xz archives (.tar.xz)
ie: Archives xz (.tar.xz)

en: Archive Manager
ie: Gerentiator de archives

en: Create and modify an archive
ie: Crear e modificar un archive

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: zip;tar;extract;unpack;
ie: zip;tar;extraer;depaccar;

en: How to sort files
ie: Qualmen ordinar files

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
ie: Li criterie por ordinar files. Valore possibil: name (nómine), size (grandore), type (tip), time (hora), path (rute).

en: Sort type
ie: Tip de ordination

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
ie: Li ordination secun ascension o descension. Valores possibil: ascending, descending.

en: List Mode
ie: Mode de liste

en: Use “all-files” to view all the files in the archive in a single list, use “as-folder” to navigate the archive as a folder.
ie: Usa «all-files» por monstrar omni files in li archive in un singul liste, o 'as-folder' por navigar li archive quam un fólder.

en: Display type
ie: Tip de vise

en: Display the type column in the main window.
ie: Monstra li columne de tip in li fenestre principal.

en: Display size
ie: Monstrar li grandore

en: Display the size column in the main window.
ie: Monstra li columne de grandore in li fenestre principal.

en: Display time
ie: Monstrar li hora

en: Display the time column in the main window.
ie: Monstra li columne de hora in li fenestre principal.

en: Display path
ie: Monstrar li rute

en: Display the path column in the main window.
ie: Monstra li columne de rute in li fenestre principal.

en: Name column width
ie: Largore del columne del nómine

en: The default width of the name column in the file list.
ie: Li largore predefinit del columne de nómine in li liste de files.

en: View the sidebar
ie: Monstrar li panel láteral

en: Whether to display the sidebar.
ie: Monstrar li panel láteral.

en: Editors
ie: Redactores

en: List of applications entered in the “Open File” dialog and not associated with the file type.
ie: Un liste de applicationes providet in li dialog «Aperter un file» queles non es associat con li fil-tip.

en: Compression level
ie: Nivelle de compression

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
ie: Nivelle de compression usat quande on adjunte files ad un archive. Valores possibil: very-fast (tre rapid), fast (rapid), normal, maximum.

en: Encrypt the archive header
ie: Ciffrar li cap de archive

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
ie: Ciffration del cap de archive. Si li cap es ciffrat, on va besonar li contrasigne anc por vider li contenete de archive.

en: Do not overwrite newer files
ie: Ne superscrir plu nov files

en: Recreate the folders stored in the archive
ie: Recrear li fólderes contenet il li archive

en: Show/hide the extra options
ie: Monstrar o celar li additional parametres

en: Whether to show other options. If set the extra options will be shown.
ie: Esque monstrar li altri parametres.

en: Default volume size
ie: Grandore predefinit de volumes

en: The default size for volumes.
ie: Li grandore predefinit de volumes.

en: Extract Here
ie: Extraher ad ci

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
ie: Extraher li selectet archive ad actual loc

en: Extract To…
ie: Extraer a…

en: Extract the selected archive
ie: Extraher li selectet archive

en: Could not add the files to the archive
ie: Ne posset adjunter files ad un archive

en: You don’t have the right permissions to read files from folder “%s”
ie: Vu ne have li just permissiones a leer ex li fólder «%s»

[ctx: Window title]
en: Add
ie: Adjunter

[ctx: Window title]
en: Options
ie: Optiones

en: _Apply
ie: _Applicar

[ctx: Window title]
en: Save Options
ie: Gardar optiones

en: _Options Name:
ie: _Nómine de optiones:

[ctx: Window title]
en: Password
ie: Contrasigne

note: Translators: %s is a filename
en: Password required for “%s”
ie: Un contrasigne es besonat por «%s»

en: Wrong password.
ie: Contrasigne ínvalid.

en: Compress
ie: Compresser

en: Delete
ie: Remover

en: _Delete
ie: _Remover

en: Destination folder “%s” does not exist.
    
    Do you want to create it?
ie: Li fólder de destination «%s» ne existe.
    
    Esque vu vole crear it?

en: Create _Folder
ie: Crear un _fólder

en: Extraction not performed
ie: Extration ne esset fat

en: Could not create the destination folder: %s.
ie: Ne posset crear li fólder del destination: %s.

en: You don’t have the right permissions to extract archives in the folder “%s”
ie: Vu ne have li just permissiones por extraher archives in li fólder «%s»

[ctx: Window title]
en: Extract
ie: Extraher

en: Could not perform the operation
ie: Ne posset executer li operation

en: There was an internal error trying to search for applications:
ie: Un intern error ha evenit penante serchar por applicationes:

en: Archive type not supported.
ie: Archive de ti tip ne es suportat.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
ie: Null comande es installat por files %s.
    Esque vu vole serchar un comande por aperter ti-ci file?

en: Could not open this file type
ie: Ne posset aperter ti tip de files

en: _Search Command
ie: _Serchar li comande

en: Password
ie: Contrasigne

en: Enter a password for “%s”
ie: Intra li contrasigne por «%s»

en: Properties
ie: Proprietás

en: %d %B %Y, %H:%M
ie: %d %b %y, %H:%M

en: Update the file “%s” in the archive “%s”?
ie: Esque actualisar li file «%s» in li archive «%s»?

note: secondary text
en: The file has been modified with an external application. If you don’t update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don’t update the files in the archive, all of your changes will be lost.
ie[0]: Li file esset modificat per un application extern.
    Si vu ne actualisa li file in li archive li omni modificationes va esser perdit.
ie[1]: %d files esset modificat per un application extern.
    Si vu ne actualisa li files in li archive li omni modificationes va esser perdit.

en: Update the files in the archive “%s”?
ie: Esque actualisar li files in li archive «%s»?

en: _Update
ie: Act_ualisar

[ctx: Window title]
en: Update
ie: Actualisation

en: An archive manager for GNOME.
ie: Gerente de archives por GNOME.

en: Add files to the specified archive and quit the program
ie: Adjunter files ad archive specificat e salir

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
ie: Adjunter files questionante li nómine del archive e salir

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
ie: Extraer li archives in li specificat fólder e salir

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
ie: Extraer li archives questionante li fólder de destination e salir

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
ie: Extraer li contenete del archives in li fólder del archive e salir

en: Default folder to use for the “--add” and “--extract” commands
ie: Li fólder predefinit por li comandes «--add» e «--extract»

en: Create destination folder without asking confirmation
ie: Crear li fólder de destination sin questionar un confirmation

en: Use the notification system to notify the operation completion
ie: Usar li sistema de notificationes por notificar pri completion de operationes

en: Start as a service
ie: Startar quam un servicio

en: Show version
ie: Monstra li version

en: — Create and modify an archive
ie: — Crear e modificar un archive

en: You don’t have the right permissions.
ie: Vu ne possede li corect permissiones.

en: This archive type cannot be modified
ie: Archive de ti tip ne posse esset modificat

en: You can’t add an archive to itself.
ie: On ne posse adjunter un archive a se self.

note: Translators: %s is a filename.
en: Adding “%s”
ie: Adjuntente «%s»

note: Translators: %s is a filename.
en: Extracting “%s”
ie: Extraction de «%s»

note: Translators: %s is a filename.
en: Removing “%s”
ie: Remotion de «%s»

en: Could not find the volume: %s
ie: Ne posset trovar li volume: %s

en: Deleting files from archive
ie: Extrahende files ex li archive

en: Recompressing archive
ie: Recompressente li archive

en: Decompressing archive
ie: Decompressente li archive

en: Archive not found
ie: Li archive ne esset trovat

en: Could not create the folder
ie: Ne successat crear un fólder

[ctx: Window title]
en: New Folder
ie: Nov fólder

en: _Name:
ie: _Nómine:

en: New Folder
ie: Nov fólder

en: Could not load the location
ie: Ne posset cargar li localisation

en: Previous visited location
ie: Precedent localisation visitat

en: Next visited location
ie: Sequent localisation visitat

en: Parent location
ie: Loc superiori

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
ie: _Localisation:

[ctx: Window title]
en: New Archive
ie: Nov archive

en: Could not delete the old archive.
ie: Ne posset deleter li old archive.

en: Could not create the archive
ie: Ne posset crear li archive

en: You have to specify an archive name.
ie: On deve provider un nómine del archive.

en: You don’t have permission to create an archive in this folder
ie: Vu ne have un permission crear un archive in ti-ci fólder

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
ie: Li nov nómine es identic a li old, ples provide un altri.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
ie: Un file nominat «%s» ja existe.  Esque substituer it?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
ie: Li file ja existet in «%s».  Si substituet, su contenete va esser superscrit.

en: _Replace
ie: _Substituer

note: Translators: this is the name of the home directory.
en: Home
ie: Hem

[ctx: Window title]
en: Open
ie: Aperter

en: All archives
ie: Omni archives

en: All files
ie: Omni files

en: Operation completed
ie: Operation es compleet

en: Folder
ie: Fólder

en: [read only]
ie: [solmen letion]

note: Translators: %s is a filename
en: Creating “%s”
ie: Creation de «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
ie: Cargament de «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Reading “%s”
ie: Letion de «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting the files from “%s”
ie: Deletion de files ex «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Testing “%s”
ie: Prova de «%s»

en: Getting the file list
ie: Aquisition del liste de files

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to “%s”
ie: Copiation del adjuntet files a «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Adding the files to “%s”
ie: Adjuntion del files ad «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting the files from “%s”
ie: Extraction del files ex «%s»

en: Copying the extracted files to the destination
ie: Copiation del extraete files in li destination

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
ie: Salva «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Renaming the files in “%s”
ie: Renomination del files in «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Updating the files in “%s”
ie: Actualisation del files in «%s»

en: %d file remaining | %'d files remaining
ie[0]: %d file resta
ie[1]: %'d files resta

en: Please wait…
ie: Ples atender…

en: Extraction completed successfully
ie: Extration ha compleet con success

en: _Show the Files
ie: _Monstrar files

note: Translators: %s is a filename
en: “%s” created successfully
ie: «%s» har esset creat con success

en: _Open the Archive
ie: _Aperter li archive

en: Command exited abnormally.
ie: Comande terminat abnormalmen.

en: An error occurred while extracting files.
ie: Un error evenit extrahente files.

en: Could not open “%s”
ie: «%s» ne posset esset apertet

en: An error occurred while loading the archive.
ie: Un error evenit cargante li archive.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ie: Un error evenit deletente files in li archive.

en: An error occurred while adding files to the archive.
ie: Un error evenit adjuntente files ad li archive.

en: An error occurred while testing archive.
ie: Un error evenit provante li archive.

en: An error occurred while saving the archive.
ie: Un error evenit salvante li archive.

en: An error occurred while renaming the files.
ie: Un error evenit renominante files.

en: An error occurred while updating the files.
ie: Un error evenit actualisante files.

en: An error occurred.
ie: Un errore evenit.

en: Command not found.
ie: Comande ne esset trovat.

en: Test Result
ie: Resultate del prova

en: New Archive
ie: Crear archive

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ie: Esque vu vole adjunter ti-ci file ad li actual archive o aperter it quam un nov archive?

en: Do you want to create a new archive with these files?
ie: Esque vu vole crear un nov archive con tis-ci files?

en: Create _Archive
ie: Crear un _archive

en: Folders
ie: Fólderes

[ctx: File]
en: Size
ie: Grandore

[ctx: File]
en: Type
ie: Tip

[ctx: File]
en: Modified
ie: Modificat

[ctx: File]
en: Location
ie: Localisation

[ctx: File]
en: Name
ie: Nómine

en: No Archive Opened
ie: Null apertet archive

en: Open an archive or create a new one.
ie: Aperter un archive o crear un nov.

[ctx: Action]
en: _Extract…
ie: _Extraer…

en: Extract Files
ie: Extraer files

[ctx: Action]
en: Add Files
ie: Adjunter files

en: Main Menu
ie: Menú principal

en: Search
ie: Serchar

en: Back
ie: Retro

en: Forward
ie: Avan

en: Up
ie: Ad-supra

[ctx: Action]
en: Open
ie: Aperter

en: Replace file “%s”?
ie: Substituer li file «%s»?

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
ie: Un altri file con li sam nómine ja existe in «%s».

en: Replace _All
ie: Substituer _omni

en: Replace _Nothing
ie: Substituer _necos

en: _Skip
ie: _Omisser

en: Could not save the archive “%s”
ie: Ne posset salvar li archive «%s»

en: Save
ie: Gardar

en: Last Output
ie: Ultim production

en: A folder named “%s” already exists.
    
    %s
ie: Un fólder nominat «%s» ja existe.
    
    %s

en: Please use a different name.
ie: Ples usar un altri nómine.

en: A file named “%s” already exists.
    
    %s
ie: Un file nominat «%s» ja existe.
    
    %s

en: Could not rename the folder
ie: Li fólder ne posset esser renominat

en: Could not rename the file
ie: Li file ne posset esser renominat

en: Rename
ie: Renomination

en: _New folder name:
ie: _Nov nómine del fólder:

en: _New file name:
ie: _Nov nómine del file:

en: _Rename
ie: _Renominar

en: Source and destination are the same.
ie: Li orígine e li destination es li sam.

note: Translators: %s are archive filenames
en: Moving the files from “%s” to “%s”
ie: Motion del files ex «%s» ad «%s»

note: Translators: %s are archive filenames
en: Copying the files from “%s” to “%s”
ie: Copiation del files ex «%s» ad «%s»

en: Paste Selection
ie: Collar li selection

en: _Destination folder:
ie: _Fólder de destination:

en: _Paste
ie: Co_llar

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
ie: Li nov nómine es vacui, ples provider it.

note: Translators: the %s references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: Name “%s” is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
ie: Li nómine «%s» ne es valid nam it contene adminim un de sequent caracteres: %s, ples usar un altri nómine.

en: C_ommand Line Output:
ie: Production del linea de c_omande:

en: Change password visibility
ie: Alterar visibilitá del contrasigne

en: _Add
ie: _Adjunter

en: _Cancel
ie: _Anullar

en: _Close
ie: _Cluder

en: C_reate
ie: C_rear

en: _Extract
ie: _Extraer

en: _Open
ie: _Aperter

en: _Save
ie: _Gardar

en: Load Options
ie: Cargar optiones

en: Save Options
ie: Gardar optiones

en: Reset Options
ie: Reverter optiones

en: Include _files:
ie: Includer _files:

en: E_xclude files:
ie: E_xcluder files:

en: _Exclude folders:
ie: _Excluder fólderes:

en: Add only if _newer
ie: Solmen plu _noves

en: _Follow symbolic links
ie: _Sequer ligamentes simbolic

en: _Password:
ie: _Contrasigne:

en: _All files
ie: _Omni files

en: _Selected files
ie: _Selectet files

en: _Keep directory structure
ie: _Mantener li structura de fólderes

en: Do not _overwrite newer files
ie: Ne s_uperscrir li plu nov files

en: _Select All
ie: Select _omnicos

en: Dese_lect All
ie: Dese_lecter omni

en: Show Hidden Files
ie: Revelar celat files

en: _New Archive…
ie: _Crear archive…

en: _Open…
ie: _Aperter…

en: _Save As…
ie: _Gardar quam…

en: Pass_word…
ie: Contra_signe…

en: _Test Integrity
ie: _Provar li integritá

en: _Properties
ie: _Proprietás

en: View All _Files
ie: Vider omni _files

en: View as a F_older
ie: Vider quam un fó_lder

en: Side_bar
ie: Panel _lateral

en: _Keyboard Shortcuts
ie: _Rapid-tastes

en: _Help
ie: Au_xilie

en: _About File Roller
ie: _Pri li Fil-cilindre

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ie: Monstrar auxilie

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ie: Rapid-tastes

[ctx: shortcut window]
en: Close window
ie: Cluder li fenestre

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ie: Surtir

[ctx: shortcut window]
en: Create new archive
ie: Crear un nov archive

[ctx: shortcut window]
en: Open an archive
ie: Aperter un archive

[ctx: shortcut window]
en: Extract files from the archive
ie: Extraer files ex li archive

[ctx: shortcut window]
en: Add files to the archive
ie: Adjunter files al archive

[ctx: shortcut window]
en: Save with another name
ie: Gardar con un altri nómine

[ctx: shortcut window]
en: View archive properties
ie: Vider li proprietás del archive

[ctx: shortcut window]
en: Rename file or folder in an archive
ie: Renominar un file o fólder in un archive

[ctx: shortcut window]
en: View
ie: Vise

[ctx: shortcut window]
en: Display the tree view of the folders in the side pane
ie: Monstrar li árbore de fólderes in li panel lateral

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a list of files
ie: Monstrar li contenete de un archive quam un liste de files

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a folder structure
ie: Monstrar li contenete de un archive quam un structura de fólderes

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
ie: Refriscar

[ctx: shortcut window]
en: Focus the location
ie: Barra del localisation

[ctx: shortcut window]
en: Common
ie: Comun

[ctx: shortcut window]
en: Find
ie: Trovar

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ie: Selecter omnicos

[ctx: shortcut window]
en: Deselect all
ie: Deselecter omnicos

[ctx: shortcut window]
en: Delete files or folders from an archive
ie: Deleter files o fólderes ex un archive

[ctx: shortcut window]
en: Stop the operation
ie: Interrupter li operation

en: _Open With…
ie: _Aperter per…

en: Open _Item Location
ie: Aperter li local_isation del element

en: _Extract…
ie: _Extraer…

en: Cut
ie: Exciser

en: Copy
ie: Copiar

en: Paste
ie: Collar

en: _Rename…
ie: _Renominar…

en: Location
ie: Localisation

en: Encrypt
ie: Ciffrar

en: Ask a password to extract the files
ie: Demandar li contrasigne por extraer li files

en: Encrypt File List
ie: Ciffrar li liste del files

en: Ask the password to see the file list
ie: Demandar li contrasigne por vider li liste de files

en: Split in Volumes
ie: Separar in tomes

en: Split the archive in smaller files
ie: Separar li archive in plu micri files

note: File size
en: Size
ie: Grandore

note: Short for Megabytes
en: MB
ie: Mo

en: _Encrypt the file list
ie: C_iffrar li liste del files

en: Last Modified
ie: Modificat

en: Type
ie: Tip

en: Compressed Size
ie: Compresset grandore

en: Uncompressed Size
ie: Original grandore

en: Compression Ratio
ie: Proportion

[ctx: properties dialog]
en: Number of Files
ie: Númere de files

en: S_elect the files you want to update:
ie: S_electe li files quel vu vole actualisar:
