file-roller - en to ka translation catalogue (264 entries)

en: Open, modify and create compressed archive files
ka: გახსენით, შეცვალეთ და შექმენით შეკუმშული არქივის ფაილები

en: File Roller supports a wide range of different archive files, including:
ka: File Roller-ს არქივის ფორმატების ფართო არჩევანის მხარდაჭერა გააჩნია. მათ შორის:

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
ka: gzip არქივები (.tar.gz, .tgz)

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
ka: bzip არქივები (.tar.bz, .tbz)

en: zip archives (.zip)
ka: zip არქივები (.zip)

en: xz archives (.tar.xz)
ka: xz არქივები (.tar.xz)

en: Archive Manager
ka: არქივის მმართველი

en: Create and modify an archive
ka: შექმენით და შეცვალეთ არქივები

en: How to sort files
ka: როგორ დავალაგოტ ფაილები

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
ka: ფაილების დალაგების პირობა. შესაძლო მნიშვნელობებია: სახელი, ზომა, ტიპი, დრო და ბილიკი.

en: Sort type
ka: დალაგების ტიპი

en: List Mode
ka: სიის რეჟიმი

en: Display type
ka: ტიპის ჩვენება

en: Display the type column in the main window.
ka: მთავარ ფანჯარაში ტიპის სვეტის ჩვენება.

en: Display size
ka: ზომის ჩვენება

en: Display the size column in the main window.
ka: მთავარ ფანჯარაში ზომის სვეტის ჩვენება.

en: Display time
ka: დროის ჩვენება

en: Display the time column in the main window.
ka: მთავარ ფანჯარაში დროის სვეტის ჩვენება.

en: Display path
ka: ბილიკის ჩვენება

en: Display the path column in the main window.
ka: მთავარ ფანჯარაში ბილიკის სვეტის ჩვენება.

en: Name column width
ka: სახელის სვეტის სიგანე

en: View the sidebar
ka: გვერდითი პანელის ხედი

en: Whether to display the sidebar.
ka: იქნება თუ არა გვერდით პანელი ნაჩვენები.

en: Editors
ka: რედაქტორები

en: Compression level
ka: შეკუმშვის დონე

en: Encrypt the archive header
ka: არქივის თავსართის დაშიფვრა

en: Do not overwrite newer files
ka: უფრო ახალ ფაილებზე არ გადაწერა

en: Recreate the folders stored in the archive
ka: არქივში დამახსოვრებული საქაღალდეების თავიდან შექმნა

en: Show/hide the extra options
ka: დამატებითი პარამეტრების ჩვენება/დამალვა

en: Default volume size
ka: ტომის ნაგულისხმები ზომა

en: The default size for volumes.
ka: ტომის ნაგულისხმები ზომა.

en: Extract Here
ka: აქ გაშლა

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
ka: მონიშნული არქივის მიმდინარე მდებარეობაზე გაშლა

en: Extract To…
ka: გაშლა…

en: Extract the selected archive
ka: მონიშნული არქივის გაშლა

en: Could not add the files to the archive
ka: არქივში ფაილების ჩამატების შეცდომა

[ctx: Window title]
en: Add
ka: დამატება

[ctx: Window title]
en: Options
ka: მორგება

en: _Apply
ka: _გადატარება

[ctx: Window title]
en: Save Options
ka: პარამეტრების შენახვა

en: _Options Name:
ka: _პარამეტრის სახელი:

[ctx: Window title]
en: Password
ka: პაროლი

note: Translators: %s is a filename
en: Password required for “%s”
ka: "%s"-სთვის აუცილებელია პაროლი

en: Wrong password.
ka: არასწორი პაროლი.

en: Compress
ka: შეკუმშვა

en: Delete
ka: წაშლა

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: Create _Folder
ka: საქაღალდის _შექმნა

en: Extraction not performed
ka: გაშლა არ შესრულებულა

en: Could not create the destination folder: %s.
ka: სამიზნე საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %s.

[ctx: Window title]
en: Extract
ka: გაშლა

en: Could not perform the operation
ka: ოპერაცია ვერ შევასრულე

en: There was an internal error trying to search for applications:
ka: შიდა შეცდომა პროგრამის მოძებნისას:

en: Archive type not supported.
ka: არქივის ტიპი მხარდაჭერილი არაა.

en: Could not open this file type
ka: ეს ფაილის ტიპი ვერ გავხსენი

en: _Search Command
ka: _ძებნის ბრძანება

en: Password
ka: პაროლი

en: Enter a password for “%s”
ka: შეიყვანეთ პაროლი "%s"-სთვის

en: Properties
ka: თვისებები

en: Update the files in the archive “%s”?
ka: განვაახლო ფაილები არქივში '%s'?

en: _Update
ka: _განახლება

[ctx: Window title]
en: Update
ka: განახლება

en: Copyright © 2001–2023 Free Software Foundation, Inc.
ka: © 2001–2023 Free Software Foundation, Inc., ყველა უფლება დაცულია.

en: An archive manager for GNOME.
ka: არქივების მმართველი GNOME-სთვის.

en: ARCHIVE
ka: არქივი

en: FOLDER
ka: საქაღალდე

en: Start as a service
ka: სერვისის სახით გაშვება

en: Show version
ka: ვერსიის ჩვენება

en: — Create and modify an archive
ka: — შექმენით და შეცვალეთ არქივი

en: You don’t have the right permissions.
ka: თქვენ არ გაქვთ სწორი ნებართვები.

en: This archive type cannot be modified
ka: ამ არქივის ტიპს ვერ შეცვლით

en: You can’t add an archive to itself.
ka: არქივში თავის თავს ვერ ჩაუმატებთ.

note: Translators: %s is a filename.
en: Adding “%s”
ka: %s-ის დამატება

note: Translators: %s is a filename.
en: Extracting “%s”
ka: "%s"-ის გაშნა

note: Translators: %s is a filename.
en: Removing “%s”
ka: %s-ის წაშლა

en: Could not find the volume: %s
ka: ტომი ვერ ვიპოვე: %s

en: Deleting files from archive
ka: არქივიდან ფაილების წაშლა

en: Recompressing archive
ka: არქივის თავიდან შეკუმშვა

en: Decompressing archive
ka: არქივის გაშლა

en: Archive not found
ka: არქივი ვერ ვიპოვე

en: Could not create the folder
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა

[ctx: Window title]
en: New Folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: _Name:
ka: _სახელი:

en: New Folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: Could not load the location
ka: მდებარეობის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Previous visited location
ka: წინა მონახულებული მდებარეობა

en: Next visited location
ka: შემდეგი მონახულებული მდებარეობა

en: Parent location
ka: მშობლის ადგილმდებარეობა

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
ka: _მდებარეობა:

[ctx: Window title]
en: New Archive
ka: ახალი არქივი

en: Could not delete the old archive.
ka: ძველი არქივის წაშლის შეცდომა.

en: Could not create the archive
ka: არქივის შექმნის შეცდომა

en: You have to specify an archive name.
ka: არქივის სახელის მითითება აუცილებელია.

en: You don’t have permission to create an archive in this folder
ka: ამ საქაღალდეში არქივის შექმნის წვდომა არ გაგაჩნიათ

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
ka: ახალი სახელი იგივეა, რაც ძველი. შეიყვანეთ სხვა სახელი.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
ka: ფაილი %s უკვე არსებობს. გნებავთ გადავაწერო?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
ka: ფაილი "%s"-ში უკვე არსებობს.  მისი ჩანაცვლება არსებულ შემცველობას წაშლის.

en: _Replace
ka: _გამოცვლა

note: Translators: this is the name of the home directory.
en: Home
ka: სახლი

[ctx: Window title]
en: Open
ka: გახსნა

en: All archives
ka: ყველა არქივი

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: Operation completed
ka: ოპერაცია დასრულდა

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: [read only]
ka: [მხოლოდ-წაკითხვადი]

note: Translators: %s is a filename
en: Creating “%s”
ka: %s-ის შექმნა

note: Translators: %s is a filename
en: Loading “%s”
ka: %s-ის ჩატვირთვა

note: Translators: %s is a filename
en: Reading “%s”
ka: %s-ის წაკითხვა

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting the files from “%s”
ka: ფაილების წაშლა %s-დან

note: Translators: %s is a filename
en: Testing “%s”
ka: %s_ის ტესტირება

en: Getting the file list
ka: ფაილების სიის მიღება

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to “%s”
ka: ფაილების კოპირება '%s'-ში ჩასამატებლად

note: Translators: %s is a filename
en: Adding the files to “%s”
ka: ფაილების დამატება "%s"-ში

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting the files from “%s”
ka: ფაილების გაშლა "%s"-დან

en: Copying the extracted files to the destination
ka: გაშლილი ფაილების სამიზნე მდებარეობაზე კოპირება

note: Translators: %s is a filename
en: Saving “%s”
ka: '%s'-ის შენახვა

note: Translators: %s is a filename
en: Renaming the files in “%s”
ka: '%s'-ში ფაილების სახელის გადარქმევა

note: Translators: %s is a filename
en: Updating the files in “%s”
ka: ფაილების განახლება '%s'-ში

en: %d file remaining | %'d files remaining
ka[0]: დარჩენილია %d ფაილი
ka[1]: დარჩენილია %d ფაილი

en: Please wait…
ka: გთხოვთ, მოითმინოთ…

en: Extraction completed successfully
ka: გაშლა წარმატებით დასრულდა

en: _Show the Files
ka: _ფაილების ჩვენება

note: Translators: %s is a filename
en: “%s” created successfully
ka: "%s" წარმატებით შეიქმნა

en: _Open the Archive
ka: არქივის _გახსნა

en: Command exited abnormally.
ka: ბრძანება არანორმალურად დასრულდა.

en: An error occurred while extracting files.
ka: შეცდომა ფაილების გაშლისას.

en: Could not open “%s”
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა

en: An error occurred while loading the archive.
ka: შეცდომა არქივის ჩატვირთვისას.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ka: შეცდომა არქივიდან ფაილების წაშლისას.

en: An error occurred while adding files to the archive.
ka: შეცდომა არქივში ფაილების ჩამატებისას.

en: An error occurred while testing archive.
ka: შეცდომა არქივის ტესტირებისას.

en: An error occurred while saving the archive.
ka: შეცდომა არქივის შენახვისას.

en: An error occurred while renaming the files.
ka: შეცდომა ფაილების სახელის გადარქმევისას.

en: An error occurred while updating the files.
ka: შეცდომა ფაილების განახლებისას.

en: An error occurred.
ka: შეცდომა.

en: Command not found.
ka: ბრძანება ვერ ვიპოვე.

en: Test Result
ka: ტესტის შედეგები

en: New Archive
ka: ახალი არქივი

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ka: გნებავთ დაამატოთ ეს ფაილი მიმდიანრე არქივს, თუ როგორც ახალს, ისე გახსნით?

en: Create _Archive
ka: არქივის შექმნა

en: Folders
ka: საქაღალდეები

[ctx: File]
en: Size
ka: ზომა

[ctx: File]
en: Type
ka: ტიპით

[ctx: File]
en: Modified
ka: შეიცვალა

[ctx: File]
en: Location
ka: მდებარეობა

[ctx: File]
en: Name
ka: სახელი

en: No Archive Opened
ka: არქივი არ გახსნილა

en: Open an archive or create a new one.
ka: გახსენით არქივი ან ახალი შექმენით.

[ctx: Action]
en: _Extract…
ka: _გაშლა…

en: Extract Files
ka: ფაილების გაშლა

[ctx: Action]
en: Add Files
ka: დაამატეთ ფაილები

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

en: Search
ka: ძებნა

en: Back
ka: უკან

en: Forward
ka: წინ

en: Up
ka: მაღლა

[ctx: Action]
en: Open
ka: გახსნა

en: Replace file “%s”?
ka: ჩავანაცვლო ფაილი "%s"?

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
ka: "%s"-ში უფრო სხვა ფაილი იგივე სახელით უკვე არსებობს.

en: Replace _All
ka: ყველ_აფრის ჩანაცვლება

en: Replace _Nothing
ka: არაფერი _ჩაანაცვლო

en: _Skip
ka: _გამოტოვება

en: Save
ka: შენახვა

en: Last Output
ka: ბოლო გამოტანა

en: A folder named “%s” already exists.
    
    %s
ka: საქაღალდე სახელით '%s' უკვე არსებობს.
    
    %s

en: Please use a different name.
ka: გამოიყენეთ სხვა სახელი.

en: A file named “%s” already exists.
    
    %s
ka: ფაილი სახელად "%s" უკვე არსებობს.
    
    %s

en: Could not rename the folder
ka: საქაღალდის სახელის გადარქმევის შეცდომა

en: Could not rename the file
ka: ფაილის სახელის გადარქმევის შეცდომა

en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

en: _New folder name:
ka: _ახალი საქაღალდის სახელი:

en: _New file name:
ka: _ახალი ფაილის სახელი:

en: _Rename
ka: _სახელის გადარქმევა

en: Source and destination are the same.
ka: წყარო და სამიზნე ფაილი ერთი და იგივეა.

en: Paste Selection
ka: მონიშნულის ჩასმა

en: _Destination folder:
ka: _დანიშნულების საქაღალდე:

en: _Paste
ka: ჩასმა

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
ka: ახალი სახელი ცარიელია. შეიყვანეთ სახელი.

en: C_ommand Line Output:
ka: _ბრძანების სტრიქონის გამოტანა:

en: Change password visibility
ka: პაროლის ხილვადობის შეცვლა

en: _Add
ka: _დამატება

en: _Cancel
ka: გაუქმება

en: _Close
ka: დახურვა

en: C_reate
ka: _შექმნა

en: _Extract
ka: _გაშლა

en: _Open
ka: _გახსნა

en: _Save
ka: _შენახვა

en: Load Options
ka: პარამეტრების ჩატვირთვა

en: Save Options
ka: პარამეტრების შენახვა

en: Reset Options
ka: პარამეტრების საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: Include _files:
ka: ფაილების _ჩასმა:

en: E_xclude files:
ka: _ფაილების გამორიცხვა:

en: _Exclude folders:
ka: _გამორიცხული საქაღალდეები:

en: Add only if _newer
ka: დაამატეთ მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ _უფრო ახალია

en: _Follow symbolic links
ka: _სიმბმულების მიყოლა

en: _Password:
ka: _პაროლი:

en: _All files
ka: _ყველა ფაილი

en: _Selected files
ka: _მონიშნული ფაილები

en: _Files:
ka: _ფაილები:

en: _Keep directory structure
ka: საქაღალდეების სტრუქტურის შენარჩუნება

en: Do not _overwrite newer files
ka: უფრო ახალ ფაილებზე არ გადაწერა

en: _Select All
ka: ყველაფრის _მონიშვნა

en: Dese_lect All
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Show Hidden Files
ka: დამალული ფაილების ჩვენება

en: _New Archive…
ka: _ახალი არქივი…

en: _Open…
ka: _გახსნა…

en: _Save As…
ka: _შენახვა, როგორც…

en: Pass_word…
ka: პაროლი…

en: _Test Integrity
ka: _მთლიანობის შემოწმება

en: _Properties
ka: _პარამეტრები

en: View All _Files
ka: ყველა ფაილის _ნახვა

en: View as a F_older
ka: როგორც საქაღალდის, ნახვა

en: Side_bar
ka: გვერდით პანელი

en: _Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _About File Roller
ka: File Roller-ის _შესახებ

[ctx: shortcut window]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ka: დახმარების ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

[ctx: shortcut window]
en: Close window
ka: ფანჯრის დახურვა

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ka: გასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Archive
ka: არქივი

[ctx: shortcut window]
en: Create new archive
ka: ახალი არქივის შექმნა

[ctx: shortcut window]
en: Open an archive
ka: არქივის გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Extract files from the archive
ka: არქივიდან ფაილების გაშლა

[ctx: shortcut window]
en: Add files to the archive
ka: არქივში ფაილების ჩამატება

[ctx: shortcut window]
en: Save with another name
ka: სხვა სახელით შენახვა

[ctx: shortcut window]
en: View archive properties
ka: არქივის თვისებების ნახვა

[ctx: shortcut window]
en: Rename file or folder in an archive
ka: არქივში ფაილის ან საქაღალდის სახელის გადარქმევა

[ctx: shortcut window]
en: View
ka: ხედო

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
ka: განახლება

[ctx: shortcut window]
en: Focus the location
ka: ფოკუსი მდებარეობაზე

[ctx: shortcut window]
en: Common
ka: ჩვეულებრივი

[ctx: shortcut window]
en: Find
ka: ძებნა

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

[ctx: shortcut window]
en: Deselect all
ka: მონიშვნის მოხსნა

[ctx: shortcut window]
en: Delete files or folders from an archive
ka: არქივიდან ფაილების წაშლა

[ctx: shortcut window]
en: Stop the operation
ka: ოპერაციის გაჩერება

en: _Open With…
ka: _გამხსნელი პროგრამა…

en: Open _Item Location
ka: მდებარეობის გახსნა

en: _Extract…
ka: _გაშლა…

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Copy
ka: კოპირება

en: Paste
ka: ჩასმა

en: _Rename…
ka: _გადარქმევა…

en: File
ka: ფაილი

en: Extension
ka: გაფართოება

en: Location
ka: მდებარეობა

en: Encrypt
ka: დაშიფრვა

en: Ask a password to extract the files
ka: ფაილების გასაშლელად პაროლის კითხვა

en: Encrypt File List
ka: ფაილების სიის დაშიფვრა

en: Ask the password to see the file list
ka: ფაილების სიის სანახავად პაროლის კითხვა

en: Split in Volumes
ka: ტომებად დაყოფა

en: Split the archive in smaller files
ka: არქივის პატარა ფაილებად დახლეჩა

note: File size
en: Size
ka: ზომა

note: Short for Megabytes
en: MB
ka: მბ

en: _Encrypt the file list
ka: _ფაილების სიის დაშიფვრა

en: Last Modified
ka: ბოლო ცვლილება

en: Type
ka: ტიპი

en: Compressed Size
ka: შეკუმშული ზომა

en: Uncompressed Size
ka: შეუკუმშავი ზომა

en: Compression Ratio
ka: შეკუმშვის დონე

[ctx: properties dialog]
en: Number of Files
ka: ფაილების რაოდენობა

en: S_elect the files you want to update:
ka: _აირჩიეთ ფაილები, რომლებიც გნებავთ, განაახლოთ:
