file-roller - en to csb translation catalogue (19 entries)

en: Archive Manager
csb: Menedżera archiwów

en: Create and modify an archive
csb: Ùsôdzanié ë zmianë archiwów

en: Load Options
csb: Ladëjë òptacëje

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
csb: _Pòłożenié:

en: Location
csb: Pòłożenié

en: _Password:
csb: _Parola:

en: _Other Options
csb: _Jinszé òptacëje

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
csb: <span weight="bold" size="larger">Nóternô je parola</span>

en: Delete
csb: Rëmôj

en: _Files:
csb: _Lopczi:

en: example: *.txt; *.doc
csb: Na przëmiôr: *.txt; *.doc

en: _All files
csb: W_szëtczé lopczi

en: _Selected files
csb: _Wëbróné lopczi

en: Password
csb: Parola

en: _Update
csb: Zakt_ualni

en: S_elect the files you want to update:
csb: Pr_oszã wëbrac lopczi do zaktualnienia:

en: Extract Here
csb: Rozpakùjë tuwò

en: Extract To...
csb: Rozpakùjë do...

en: C_reate
csb: Ù_sôdzë
