file-roller - en to ug translation catalogue (290 entries)

en: File is not a valid .desktop file
ug: ھۆججەت ئىناۋەتلىك .desktop ھۆججىتى ئەمەس.

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ug: تونۇيالمىغان ئۈستەلئۈستى ھۆججەت نەشرى ‹%s›

en: Starting %s
ug: قوزغىلىۋاتقىنى %s

en: Application does not accept documents on command line
ug: پروگرامما بۇيرۇق قۇرىدا پۈتۈكنى قوبۇل قىلالمايدۇ

en: Unrecognized launch option: %d
ug: تونۇمايدىغان ئىجرا تاللانمىسى: %d

en: Can't pass documents to this desktop element
ug: بۇ ئۈستەلئۈستى ئېلېمېنتقا پۈتۈك يەتكۈزەلمەيدۇ

en: Not a launchable item
ug: ئىجراچان تۈر ئەمەس

en: Disable connection to session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا باغلىنىشنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Specify file containing saved configuration
ug: سەپلىمە ساقلانغان ھۆججەتنى بەلگىلە

en: Specify session management ID
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ ID سېنى بەلگىلە

en: ID
ug: كىملىكى(ID)

en: Session management options:
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ تاللانمىلىرى:

en: Show session management options
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ تاللانمىلىرى كۆرسەت

en: Archive Manager
ug: ئارخىپ باشقۇرغۇ

en: Create and modify an archive
ug: ئارخىپ قۇرۇپ ئۆزگەرت

en: zip;tar;extract;unpack;
ug: zip;tar;يېيىش;يېشىش;

en: How to sort files
ug: ھۆججەتنى قانداق تەرتىپلەيدۇ

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
ug: ھۆججەت تەرتىپلەش ئۆلچىمى. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى: ئاتى، چوڭلۇقى، تىپى، ۋاقتى، يول.

en: Sort type
ug: تەرتىپلەش تىپى

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
ug: ئۆسكۈچى ياكى كېمەيگۈچى تەرتىپتە تىزامدۇ يوق. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى: ئۆسكۈچى، كېمەيگۈچى

en: List Mode
ug: تىزىش ھالىتى

en: Use 'all-files' to view all the files in the archive in a single list, use 'as-folder' to navigate the archive as a folder.
ug: «بارلىق ھۆججەت» نى ئىشلەتسىڭىز ئارخىپتىكى بارلىق ھۆججەتلەرنى تاق تىزىمدا كۆرەلەيسىز؛ «قىسقۇچتەك» دېگەننى ئىشلەتسىڭىز ئارخىپنى قىسقۇچنى كۆرگەندەك كۆرەلەيسىز.

en: Display type
ug: تىپنى كۆرسەت

en: Display the type column in the main window.
ug: ئاساسىي كۆزنەكتە تىپ ئىستونىنى كۆرسىتىدۇ

en: Display size
ug: چوڭلۇقىنى كۆرسىتىدۇ

en: Display the size column in the main window.
ug: ئاساسىي كۆزنەكتە چوڭلۇق ئىستونىنى كۆرسىتىدۇ

en: Display time
ug: ۋاقىت كۆرسەت

en: Display the time column in the main window.
ug: ئاساسىي كۆزنەكتە ۋاقىت ئىستونىنى كۆرسىتىدۇ

en: Display path
ug: يولنى كۆرسەت

en: Display the path column in the main window.
ug: ئاساسىي كۆزنەكتە يول ئىستونىنى كۆرسىتىدۇ

en: Name column width
ug: ئات ئىستون كەڭلىكى

en: The default width of the name column in the file list.
ug: ھۆججەت تىزىمىدىكى ئات ئىستونىنىڭ كۆڭۈلدىكى كەڭلىكى.

en: Max history length
ug: ئىزنىڭ ئەڭ چوڭ قىممىتى

en: Max number of items in the 'Open Recents' submenu.
ug: «يېقىنقىنى ئاچ» تارماق تىزىملىكىدىكى تۈرلەرنىڭ ئەڭ چوڭ سانى

en: View statusbar
ug: ھالەت بالداقنى كۆرسەت

en: Whether to display the statusbar.
ug: ھالەت بالدىقىنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: View the folders pane
ug: قىسقۇچ تاختىنى كۆرسەت

en: Whether to display the folders pane.
ug: قىسقۇچ كۆزنەكچىسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Editors
ug: تەھرىرلىگۈچ

en: List of applications entered in the 'Open File' dialog and not associated with the file type.
ug: «ھۆججەت ئاچ» سۆزلەشكۈگە كىرىپ، بۇ خىل ھۆججەت تىپى بىلەن باغلانمىغان پروگرامما تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Compression level
ug: پرېسلاش دەرىجىسى

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
ug: پرېسلاش دەرىجىسى ھۆججەتنى ئارخىپقا قوشقاندا ئىشلىتىلىدۇ. قىممەتلىرى: ئىنتايىن تېز، تېز، نورمال، ئەڭ چوڭ

en: Encrypt the archive header
ug: ئارخىپ قېشىنى شىفىرلايدۇ

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
ug: ئارخىپ بېشىنى شىفىرلامدۇ يوق. ئەگەر باش شىفىرلانسا ئارخىپ مەزمۇنىنى كۆرسىتىشتە ئىم كىرگۈزۈشنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: Do not overwrite newer files
ug: ئەڭ يېڭى ھۆججەتلەرنى قاپلىما

en: Recreate the folders stored in the archive
ug: ئارخىپقا ساقلانغان قىسقۇچلارنى قايتا قۇرىدۇ

en: Default volume size
ug: كۆڭۈلدىكى دىسكا چوڭلۇقى

en: The default size for volumes.
ug: دىسكىلارنىڭ كۆڭۈلدىكى چوڭلۇقى.

en: Extract Here
ug: بۇ جايغا يەش

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
ug: تاللانغان ئارخىپنى نۆۋەتتىكى ئورۇنغا يەش

en: Extract To...
ug: يېشىش ئورنى…

en: Extract the selected archive
ug: تاللانغان ئارخىپنى يەش

en: Compress...
ug: پرېس…

en: Create a compressed archive with the selected objects
ug: تاللانغان جىسىملاردىن پرېسلانغان ئارخىپ قۇر

en: Open
ug: ئاچ

en: All archives
ug: ھەممە ئارخىپ

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Copyright © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
ug: نەشر ھوقۇقى © 2001–2010 ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندىغا تەۋە.

en: An archive manager for GNOME.
ug: گىنوم نىڭ ئارخىپ باشقۇرغۇچىسى.

en: Could not add the files to the archive
ug: ھۆججەتلەرنى ئارخىپقا قوشالمىدى

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
ug: «%s» قىسقۇچنىڭ ئىچىدىكى ھۆججەتلەرنى ئوقۇش ئىمتىيازىڭىز يوق.

en: Add Files
ug: ھۆججەت قوش

en: _Options
ug: تاللانما(_O)

note: load options
en: Load Options
ug: تاللانما يۈكلە

note: save options
en: Save Options
ug: تاللانما ساقلا

note: clear options
en: Reset Options
ug: تاللانمىلارنى ئەسلىگە قايتۇر

en: _Options Name:
ug: تاللانما ئاتى(_O):

note: Translators: %s is a filename
en: Password required for "%s"
ug: «%s» ئۈچۈن ئىم كېرەك

en: Wrong password.
ug: ئىم خاتا.

en: Compress
ug: پرېس

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
ug: نىشان قىسقۇچ «%s» مەۋجۇت ئەمەس. 
    
    بۇ قىسقۇچنى قۇرامسىز؟

en: Create _Folder
ug: قىسقۇچ قۇر(_F)

en: Extraction not performed
ug: يېشىش مەشغۇلاتىنى ئىجرا قىلىنمىدى

en: Could not create the destination folder: %s.
ug: نىشان قىسقۇچنى قۇرالمايدۇ: %s.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
ug: سىزنىڭ بۇ ئارخىپنى «%s» قىسقۇچقا يېشىش ئىمتىيازىڭىز يوق

en: Extract
ug: ئايرىش

en: There was an internal error trying to search for applications:
ug: پروگرامما ئىزدەشنى سىنىغاندا ئىچكى خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Archive type not supported.
ug: قوللىمايدىغان ئارخىپ تىپى

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
ug: %s ھۆججەتكە بۇيرۇق ئورنىتىلمىغان.
    بۇ ھۆججەتنى ئاچىدىغان بۇيرۇق ئىزدەمسىز؟

en: Could not open this file type
ug: بۇ ھۆججەت تىپىنى ئاچالمىدى

en: _Search Command
ug: بۇيرۇق ئىزدە(_S)

en: Enter a password for "%s"
ug: «%s» نىڭ ئىمىنى كىرگۈزۈڭ

en: %s Properties
ug: %s خاسلىقى

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
ug: «%s» ھۆججەتنى «%s» ئارخىپتىن يېڭىلامسىز؟

note: secondary text
en: The file has been modified with an external application. If you don't update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don't update the files in the archive, all of your changes will be lost.
ug[0]: %d دانە ھۆججەت سىرتقى پروگراممىدا ئۆزگەرتىلدى. ئەگەر ئارخىپتىكى ھۆججەتنى يېڭىلىمىسىڭىز ئۆزگەرتىشلىرىڭىزنىڭ ھەممىسى يوقىلىدۇ.

en: Update the files in the archive "%s"?
ug: «%s» ئارخىپتىكى ھۆججەتنى يېڭىلامسىز؟

en: Add files to the specified archive and quit the program
ug: ھۆججەتلەرنى بەلگىلەنگەن ئارخىپقا قوشۇپ ئاندىن پروگراممىدىن چېكىن

en: ARCHIVE
ug: ئارخىپ

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
ug: ھۆججەت قوشۇشتا ئارخىپ ئاتىنى سوراپ ئاندىن پروگراممىدىن چېكىن

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
ug: ئارخىپنى بەلگىلەنگەن قىسقۇچقا يېشىپ ئاندىن پروگراممىدىن چېكىن

en: FOLDER
ug: قىسقۇچ

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
ug: ئارخىپ يېشىشتە نىشان قىسقۇچنى سوراپ ئاندىن پروگراممىدىن چېكىن

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
ug: ئارخىپ مەزمۇنىنى ئارخىپ قىسقۇچقا يېشىپ ئاندىن پروگراممىدىن چېكىن

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
ug: '--add' ۋە '--extract' بۇيرۇقى ئىشلەتكەن كۆڭۈلدىكى قىسقۇچ

en: Create destination folder without asking confirmation
ug: جەزملەشنى سورىمايلا قۇرغان نىشان قىسقۇچ

en: Use the notification system to notify the operation completion
ug: مەشغۇلات تاماملانغاندا ئۇقتۇرۇش سىستېمىسىنى ئىشلىتىپ ئۇقتۇرۇش قىلسۇن

en: Start as a service
ug: مۇلازىمەت سۈپىتىدە قوزغات

en: Show version
ug: نەشرىنى كۆرسەت

en: Extract archive
ug: ئارخىپ يەش

en: - Create and modify an archive
ug: - ئارخىپ قۇر ھەمدە ئۆزگەرت

note: manually set name and icon
en: File Roller
ug: ھۆججەت تايلىغۇچ

en: You don't have the right permissions.
ug: سىزنىڭ ھەقىقىي ئىمتىيازىڭىز يوق.

en: This archive type cannot be modified
ug: بۇ ئارخىپ تىپىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ

en: You can't add an archive to itself.
ug: ئارخىپ ھۆججەتنى ئۆزىگە قوشالمايسىز.

note: Translators: %s is a filename.
en: Adding "%s"
ug: قوشۇۋاتقىنى «%s»

note: Translators: %s is a filename.
en: Extracting "%s"
ug: يېيىۋاتقىنى «%s»

en: Archive not found
ug: ئارخىپ تېپىلمىدى

note: Translators: %s is a filename.
en: Removing "%s"
ug: ئۆچۈرۈۋاتقىنى «%s»

en: Could not find the volume: %s
ug: دىسكىنى تاپالمىدى: %s

en: Deleting files from archive
ug: ئارخىپتىن ھۆججەت ئۆچۈر

en: Recompressing archive
ug: ئارخىپنى قايتا پرېسلا

en: Decompressing archive
ug: ئارخىپنى قايتا يەش

en: File System
ug: ھۆججەت سىستېمىسى

en: Could not load the location
ug: ئورۇننى ئوقۇغىلى بولمىدى

en: Could not create the archive
ug: ئارخىپ قۇرالمىدى

en: You have to specify an archive name.
ug: چوقۇم ئارخىپ ئاتىنى بەلگىلەڭ.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
ug: سىزنىڭ بۇ قىسقۇچتا ئارخىپ قۇرۇش ھوقۇقىڭىز يوق

en: A file named "%s" already exists.  Do you want to replace it?
ug: «%s» ئاتلىق ھۆججەت مەۋجۇت. ئۇنى ئالماشتۇرۇۋېتەمسىز؟

en: The file already exists in "%s".  Replacing it will overwrite its contents.
ug: ئىچىدە مەۋجۇت . ھۆججەتنى ئالماشتۇرسا ئىچىدىكى مەزمۇنلار قاپلىنىدۇ «%s» ھۆججەت ئاللىبۇرۇن

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: Could not delete the old archive.
ug: كونا ئارخىپنى ئۆچۈرەلمىدى.

en: C_reate
ug: قۇر(_R)

en: _Add
ug: قوش(_A)

en: _Extract
ug: يەش(_E)

en: Operation completed
ug: مەشغۇلات تاماملاندى

en: %d object (%s) | %d objects (%s)
ug[0]: %d نەڭ (%s)

en: %d object selected (%s) | %d objects selected (%s)
ug[0]: %d نەڭ تاللاندى (%s)

en: Folder
ug: قىسقۇچ

en: [read only]
ug: [ئوقۇشقىلا]

en: Could not display the folder "%s"
ug: قىسقۇچ «%s» نى كۆرسىتەلمەيدۇ

note: Translators: %s is a filename
en: Creating "%s"
ug: قۇرۇۋاتقىنى «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Loading "%s"
ug: ئوقۇۋاتقىنى «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Reading "%s"
ug: ئوقۇۋاتقىنى «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Deleting the files from "%s"
ug: «%s» دىن ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

note: Translators: %s is a filename
en: Testing "%s"
ug: ساناۋاتقىنى «%s»

en: Getting the file list
ug: ھۆججەت تىزىملىكىگە ئېرىشىۋاتىدۇ

note: Translators: %s is a filename
en: Copying the files to add to "%s"
ug: ھۆججەتلەرنى «%s» غا قوشۇش ئۈچۈن كۆچۈرۈۋاتىدۇ

note: Translators: %s is a filename
en: Adding the files to "%s"
ug: ھۆججەتلەرنى «%s» غا قوشۇۋاتىدۇ

note: Translators: %s is a filename
en: Extracting the files from "%s"
ug: ھۆججەتلەرنى «%s» دىن يېيىۋاتىدۇ

en: Copying the extracted files to the destination
ug: يايغان ھۆججەتلەرنى نىشانغا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

note: Translators: %s is a filename
en: Saving "%s"
ug: ساقلاۋاتقىنى «%s»

note: Translators: %s is a filename
en: Renaming the files in "%s"
ug: «%s» نىڭدىكى ھۆججەتلەرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىۋاتىدۇ

note: Translators: %s is a filename
en: Updating the files in "%s"
ug: «%s» نىڭدىكى ھۆججەتلەرنى يېڭىلاۋاتىدۇ

en: _Open the Archive
ug: ئارخىپ ئاچ(_O)

en: _Show the Files
ug: ھۆججەت كۆرسەت(_S)

en: %d file remaining | %'d files remaining
ug[0]: قالغان ھۆججەت سانى %'d

en: Please wait…
ug: سەل كۈتۈڭ…

en: Extraction completed successfully
ug: يېشىش مۇۋەپپەقىيەتلىك تاماملاندى

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" created successfully
ug: «%s» مۇۋەپپەقىيەتلىك قۇرۇلدى

en: Command exited abnormally.
ug: بۇيرۇق بىنورمال چېكىندى.

en: An error occurred while extracting files.
ug: ھۆججەت يېشىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Could not open "%s"
ug: «%s» ئاچالمىدى

en: An error occurred while loading the archive.
ug: ئارخىپ يۈكلەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ug: ئارخىپتىن ھۆججەت ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: An error occurred while adding files to the archive.
ug: ئارخىپقا ھۆججەت قوشۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: An error occurred while testing archive.
ug: ئارخىپ سىناۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: An error occurred while saving the archive.
ug: ئارخىپ ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: An error occurred while renaming the files.
ug: ھۆججەتلەرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: An error occurred while updating the files.
ug: ھۆججەتلەرنى يېڭىلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: An error occurred.
ug: خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Command not found.
ug: بۇيرۇق تېپىلمىدى.

en: Test Result
ug: سىناش نەتىجىسى

en: Could not perform the operation
ug: بۇ مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلالمايدۇ

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ug: بۇ ھۆججەتنى نۆۋەتتىكى ئارخىپقا قوشامسىز ياكى ئۇنى يېڭى ئارخىپتا ئاچامسىز؟

en: Do you want to create a new archive with these files?
ug: بۇ ھۆججەتلەردىن يېڭى ئارخىپ قۇرامسىز؟

en: Create _Archive
ug: ئارخىپ قۇر(_A)

en: New Archive
ug: يېڭى ئارخىپ

en: Folders
ug: قىسقۇچلار

[ctx: File]
en: Size
ug: چوڭلۇقى

[ctx: File]
en: Type
ug: تىپى

[ctx: File]
en: Modified
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى

[ctx: File]
en: Location
ug: ئورنى

[ctx: File]
en: Name
ug: ئاتى

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
ug: يېقىنقىنى ئاچ(_R)

en: Open a recently used archive
ug: يېقىندا ئىشلەتكەن ئارخىپنى ئاچ

en: _Other Actions
ug: باشقا مەشغۇلاتلار(_O)

en: Other actions
ug: باشقا مەشغۇلاتلار

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
ug: ئورنى(_L):

en: Replace file "%s"?
ug: ھۆججەت «%s» نى ئالماشتۇرۇۋېتەمسىز؟

en: Another file with the same name already exists in "%s".
ug: «%s» دا ئوخشاش ئاتلىق باشقا ھۆججەت مەۋجۇت.

en: Replace _All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر(_A)

en: _Skip
ug: ئۆتكۈزۈۋەت(_S)

en: Could not save the archive "%s"
ug: «%s» ئارخىپنى ساقلىيالمىدى

en: Save
ug: ساقلا

en: Last Output
ug: ئاخىرقى چىقىرىش

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
ug: يېڭى ئات ئىناۋەتسىز، ئات كىرگۈزۈڭ.

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
ug: يېڭى ئات كونا ئات بىلەن ئوخشاش، باشقا ئات كىرگۈزۈڭ.

note: Translators: the %s references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
ug: ئات «%s» ئىناۋەتسىز، چۈنكى ئۇنىڭ تەركىبىدە تۆۋەندىكى ھەرپلەردىن ئاز دېگەندە بىرى بار: %s، قايتا كىرگۈزۈڭ.

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
ug: «%s» قىسقۇچ ئاتى مەۋجۇت.
    
    %s

en: Please use a different name.
ug: باشقا ئات ئىشلىتىڭ.

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
ug: «%s» ھۆججەت ئاتى مەۋجۇت.
    
    %s

en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

en: _New folder name:
ug: يېڭى قىسقۇچ ئاتى(_N):

en: _New file name:
ug: يېڭى ھۆججەت ئاتى(_N):

en: _Rename
ug: ئات ئۆزگەرت(_R)

en: Could not rename the folder
ug: قىسقۇچ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمىدى

en: Could not rename the file
ug: ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتەلمىدى

note: Translators: %s are archive filenames
en: Moving the files from "%s" to "%s"
ug: ھۆججەتلەرنى «%s» نىڭدىن «%s» غا يۆتكەۋاتىدۇ

note: Translators: %s are archive filenames
en: Copying the files from "%s" to "%s"
ug: ھۆججەتلەرنى «%s» نىڭدىن «%s» غا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Paste Selection
ug: تاللانغاننى چاپلا

en: _Destination folder:
ug: نىشان قىسقۇچ(_D):

en: Add files to an archive
ug: ھۆججەتنى قىسقۇچقا قوش

note: This is the time format used in the "Date Modified" column and * in the Properties dialog.  See the man page of strftime for an * explanation of the values.
en: %d %B %Y, %H:%M
ug: %Y-يىلى %d - %B، %H:%M

en: Could not display help
ug: ياردەمنى كۆرسىتەلمىدى

en: Add
ug: قوش

en: Include _files:
ug: ھۆججەتلەر ئىچىدە(_F):

en: E_xclude files:
ug: ھۆججەتلەر سىرتىدا(_X):

en: _Exclude folders:
ug: قىسقۇچ سىرتىدا(_E):

en: example: *.o; *.bak
ug: مەسىلەن: *.o; *.bak

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Add only if _newer
ug: يېڭى ھۆججەتنىلا قوش(_N)

en: _Follow symbolic links
ug: بەلگە ئۇلانمىسىغا ئەگەش(_F)

en: _New Archive
ug: يېڭى ئارخىپ(_N)

en: View All _Files
ug: ھەممە ھۆججەتنى كۆرسەت(_F)

en: View as a F_older
ug: قىسقۇچتەك كۆرسەت(_O)

en: _Folders
ug: قىسقۇچ(_F)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _About Archive Manager
ug: ئارخىپ باشقۇرغۇ ھەققىدە(_A)

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: _Password:
ug: ئىم(_P):

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: _Files:
ug: ھۆججەتلەر(_F):

en: example: *.txt; *.doc
ug: مەسىلەن: *.txt; *.doc

en: _All files
ug: ھەممە ھۆججەت(_A)

en: _Selected files
ug: تاللانغان ھۆججەتلەر(_S)

en: C_ommand Line Output:
ug: بۇيرۇق قۇرىدىكى نەتىجە(O):

en: _Keep directory structure
ug: مۇندەرىجە قۇرۇلمىسى ساقلىنىپ قالسۇن(_K)

en: Do not _overwrite newer files
ug: ئەڭ يېڭى ھۆججەتلەرنى قاپلىمىسۇن(_O)

en: Go up one level
ug: يۇقىرىغا بىر دەرىجە ئۆرلەيدۇ

en: Places
ug: ئورۇنلار

en: _Select All
ug: ھەممىنى تاللا(_S)

en: Dese_lect All
ug: ھەممىنى تاللىما(_L)

en: Show Hidden Files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەت

en: Information about the program
ug: پروگرامما ھەققىدىكى ئۇچۇر

en: _Add Files…
ug: ھۆججەتلەرنى قوشۇش(_A)…

en: Add files to the archive
ug: ھۆججەتنى ئارخىپقا قوش

en: Close the current archive
ug: نۆۋەتتىكى ئارخىپنى ياپ

en: Contents
ug: مەزمۇنلار

en: Display the File Roller Manual
ug: ھۆججەت تايلىغۇچ قوللانمىسىنى كۆرسەت

en: Copy the selection
ug: تاللىغاننى كۆچۈر

en: Cut the selection
ug: تاللىغاننى كەس

en: Paste the clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىدىن چاپلا

en: _Rename…
ug: ئاتىنى ئۆزگەرتىش(_R)…

en: Rename the selection
ug: تاللىغاننىڭ ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Delete the selection from the archive
ug: ئارخىپتىن تاللىغاننى ئۆچۈر

en: Deselect all files
ug: ھېچنېمە تاللىما

en: _Extract…
ug: يېيىش(_E)…

en: Extract files from the archive
ug: ئارخىپتىن ھۆججەت يەش

en: New…
ug: يېڭى…

en: Create a new archive
ug: يېڭى ئارخىپ قۇر

en: Open…
ug: ئېچىش…

en: Open archive
ug: ئارخىپ ئاچ

en: _Open With…
ug: بۇنىڭ بىلەن ئېچىش(_O)…

en: Open selected files with an application
ug: تاللىغان ھۆججەتنى پروگراممىدا ئاچ

en: Pass_word…
ug: ئىم(_W)…

en: Specify a password for this archive
ug: ئارخىپقا ئىم بەلگىلەڭ

en: Show archive properties
ug: ئارخىپ خاسلىقىنى كۆرسەت

en: Reload current archive
ug: نۆۋەتتىكى ئارخىپنى قايتا يۈكلە

en: Save As…
ug: باشقا ئاتتا ساقلاش…

en: Save the current archive with a different name
ug: نۆۋەتتىكى ئارخىپنى باشقا ئاتتا ساقلا

en: Select all files
ug: ھەممە ھۆججەتنى تاللا

en: _Test Integrity
ug: مۇكەممەللىكنى تەكشۈر(_T)

en: Test whether the archive contains errors
ug: ئارخىپ ھۆججەت خاتالىقىنى سىنا

en: Open the selected file
ug: تاللانغان ھۆججەتنى ئاچ

en: Open the selected folder
ug: تاللانغان قىسقۇچنى ئاچ

en: Go to the previous visited location
ug: ئالدىنقى زىيارەت قىلغان ئورۇنغا يۆتكەل

en: Go to the next visited location
ug: كېيىنكى زىيارەت قىلغان ئورۇنغا يۆتكەل

note: Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
ug: باش ئورۇنغا يۆتكەل

en: Stat_usbar
ug: ھالەت بالداق(_U)

en: View the statusbar
ug: قورال بالداقنى كۆرسەت

en: Find…
ug: تېپىش…

en: Find files by name
ug: ئاتى بويىچە تاپىدۇ

en: _Encrypt the file list too
ug: ھۆججەت تىزىملىكىنىمۇ شىفىرلا(_E)

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
ug: دىسكىنى پارچىلاش سانى(_V)

note: MB means megabytes
en: MB
ug: مېگابايت

en: _Other Options
ug: باشقا تاللانما(_O)

en: _Filename:
ug: ھۆججەت ئاتى(_F)

en: Location
ug: ئورنى

en: Password
ug: ئىم

en: _Encrypt the file list
ug: ھۆججەت تىزىمىنى شىفىرلاش(_E)

[ctx: File]
en: Name:
ug: ئاتى:

en: Archive size:
ug: ئارخىپ چوڭلۇقى:

note: after the colon there is a folder name.
en: Location:
ug: ئورنى:

en: Compression ratio:
ug: پرېس نىسبىتى:

en: Last modified:
ug: ئاخىرقى ئۆزگەرتىلگەن ۋاقىت:

en: Content size:
ug: مۇندەرىجە چوڭلۇقى:

en: Number of files:
ug: ھۆججەت سانى:

note: after the colon there is a file type.
en: Type:
ug: تىپى:

en: _Update
ug: يېڭىلا(_U)

en: S_elect the files you want to update:
ug: يېڭىلايدىغان ھۆججەتنى تاللاڭ(_E):
