filelight - en to bg translation catalogue (76 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Scan
bg: Пр&етърсване

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
bg: Лента с адрес

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
bg: Лентата за изглед

en: Select path to ignore
bg: Изберете папка за пропускане

en: That folder is already set to be excluded from scans.
bg: Тази папка вече е зададена да бъде пропусната при претърсването.

en: Folder already ignored
bg: Папката вече е пропусната

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
bg: <qt>Папката <i>'%1'</i> ще бъде <b>рекурсивно</b> и <b>окончателно</b> изтрита.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
bg: <qt><i>'%1'</i> ще бъде <b>окончателно</b> изтрито.</qt>

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: Error while deleting
bg: Грешка при изтриване

[ctx: Go to the last path viewed]
en: Back
bg: Назад

[ctx: Go to forward in the history of paths viewed]
en: Forward
bg: Напред

en: Graphical disk-usage information
bg: Графична информация за използването на диска

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: QtQuick Port
bg: QtQuick порт

en: Original author
bg: Първоначален автор

en: Help and support
bg: Помощ и поддръжка

en: Inspiration
bg: Вдъхновение

en: Original documentation
bg: Първоначална документация

en: Icon
bg: Икона

en: Path or URL to scan
bg: Път или URL-адрес за претърсване

en: Select Folder to Scan
bg: Изберете папка за претърсване

en: The entered URL cannot be parsed; it is invalid.
bg: Въведения адрес не може да бъде обработен, защото е неправилен.

en: Filelight only accepts absolute paths, eg. /%1
bg: Filelight приема само абсолютни пътища, например: /%1

en: Folder not found: %1
bg: Папката не е открита: %1

en: Unable to enter: %1
    You do not have access rights to this location.
bg: Не може да се влезе: %1
    Нямате права за достъп до това местоположение.

[ctx: @item:inmenu]
en: Scan
bg: Претърсване

[ctx: @item:inmenu]
en: Settings
bg: Настройки

[ctx: @item:inmenu]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: @action]
en: Scan Folder
bg: Претърсване на директория

[ctx: @action]
en: Scan Home Folder
bg: Претърсване на  домашната папка

[ctx: @action]
en: Scan Root Folder
bg: Претърсване на  root директорията

[ctx: @action]
en: Quit
bg: Изход

[ctx: @action configure app]
en: Configure…
bg: Конфигуриране…

[ctx: @title:window]
en: Configure
bg: Конфигуриране

[ctx: @action]
en: Open Handbook
bg: Отваряне на ръководство

[ctx: @action opens about app page]
en: About
bg: Относно

[ctx: @info:status]
en: No files.
bg: Няма файлове.

[ctx: @info:status]
en: 1 file | %1 files
bg[0]: 1 файл
bg[1]: %1 файла

[ctx: @info:status]
en: Aborting Scan...
bg: Прекъсване на претърсването...

[ctx: @action]
en: Go to Overview
bg: Преглед

[ctx: @action]
en: Up
bg: Нагоре

[ctx: @action]
en: Rescan
bg: Повторно претърсване

[ctx: @action]
en: Stop
bg: Спиране

[ctx: @action]
en: Zoom In
bg: Увеличаване

[ctx: @action]
en: Zoom Out
bg: Намаляване

[ctx: @action Open file or directory from context menu]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: @action]
en: Open Terminal Here
bg: Отваряне на терминал тук

[ctx: @action focuses the filelight view on a given map segment]
en: Center Map Here
bg: Центриране на картата

[ctx: @action]
en: Add to Do Not Scan List
bg: Добавяне към списък "Да не се претърсва"

[ctx: @action rescan filelight map]
en: Rescan
bg: Повторно претърсване

[ctx: @action]
en: Copy to clipboard
bg: Копиране в клипборда

[ctx: @action delete file or folder]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File (%2%) | %1 Files (%2%)
bg[0]: %1 файл (%2%)
bg[1]: %1 файла (%2%)

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File | %1 Files
bg[0]: %1 файл
bg[1]: %1 файла

[ctx: part of tooltip indicating that the item under the mouse is clickable]
en: Click to go up to parent directory
bg: Натиснете за отиване към горна директория

[ctx: Scanned number of files and size so far]
en: %1 File, %2 | %1 Files, %2
bg[0]: %1 файл, %2
bg[1]: %1 файла, %2

en: No data available
bg: Няма данни

[ctx: @title]
en: Overview
bg: Преглед

[ctx: @title]
en: Welcome to Filelight
bg: Добре дошли в Filelight

[ctx: @title]
en: Scanning
bg: Сканиране

[ctx: @title]
en: Appearance
bg: Външен вид

[ctx: @title:group]
en: Color Scheme
bg: Цветова схема

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: Rainbow
bg: Дъга

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: System colors
bg: Системни цветове

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: High contrast
bg: Висок контраст

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
bg: Контраст

[ctx: @checkbox]
en: Show small files
bg: Показване на малки файлове

[ctx: @label]
en: Do not scan these folders:
bg: Без сканиране на следните папки:

[ctx: @action:button remove list entry]
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: @action:button remove list entry]
en: Add…
bg: Добавяне…

[ctx: @checkbox]
en: Scan across filesystem boundaries
bg: Претърсване в рамките на файловата система

[ctx: @checkbox]
en: Exclude remote filesystems
bg: Без отдалечени файлови системи

en: 
    %1 file, with an average size of %2 | 
    %1 files, with an average size of %2
bg[0]: 
    %1 файл със среден размер %2
bg[1]: 
    %1 файла със среден размер %2
