filelight - en to ca translation catalogue (76 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Scan
ca: &Explora

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
ca: Barra d'eines de localització

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
ca: Barra d'eines de visualització

en: Select path to ignore
ca: Seleccioneu els camins a ignorar

en: That folder is already set to be excluded from scans.
ca: Ja s'ha indicat que aquesta carpeta s'exclogui de les exploracions.

en: Folder already ignored
ca: Carpeta ja ignorada

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
ca: <qt>La carpeta <i>«%1»</i> se suprimirà <b>recursivament</b> i <b>permanentment</b>.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
ca: <qt><i>«%1»</i> se suprimirà <b>permanentment</b>.</qt>

en: &Delete
ca: Su&primeix

en: Error while deleting
ca: Error en suprimir

[ctx: Go to the last path viewed]
en: Back
ca: Enrere

[ctx: Go to forward in the history of paths viewed]
en: Forward
ca: Endavant

en: Graphical disk-usage information
ca: Informació gràfica d'ús del disc

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: QtQuick Port
ca: Adaptació al QtQuick

en: Original author
ca: Autor original

en: Help and support
ca: Ajuda i suport

en: Inspiration
ca: Inspiració

en: Original documentation
ca: Documentació original

en: Icon
ca: Icona

en: Path or URL to scan
ca: Camí o URL a explorar

en: [url]
ca: [URL]

en: Select Folder to Scan
ca: Seleccioneu la carpeta a explorar

en: The entered URL cannot be parsed; it is invalid.
ca: L'URL introduït no es pot analitzar; no és vàlid.

en: Filelight only accepts absolute paths, eg. /%1
ca: El Filelight només accepta camins absoluts, p. ex. /%1

en: Folder not found: %1
ca: No s'ha trobat la carpeta: %1

en: Unable to enter: %1
    You do not have access rights to this location.
ca: No es pot entrar a: %1
    No teniu drets d'accés a aquesta ubicació.

[ctx: @item:inmenu]
en: Scan
ca: Explora

[ctx: @item:inmenu]
en: Settings
ca: Configuració

[ctx: @item:inmenu]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: @action]
en: Scan Folder
ca: Exploració de carpetes

[ctx: @action]
en: Scan Home Folder
ca: Explora la carpeta d'inici

[ctx: @action]
en: Scan Root Folder
ca: Explora la carpeta arrel

[ctx: @action]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: @action configure app]
en: Configure…
ca: Configura…

[ctx: @title:window]
en: Configure
ca: Configura

[ctx: @action]
en: Open Handbook
ca: Obre el manual

[ctx: @action opens about app page]
en: About
ca: Quant al

[ctx: @info:status]
en: No files.
ca: Sense fitxers.

[ctx: @info:status]
en: 1 file | %1 files
ca[0]: 1 fitxer
ca[1]: %1 fitxers

[ctx: @info:status]
en: Aborting Scan...
ca: S'està interrompent l'exploració...

[ctx: @action]
en: Go to Overview
ca: Ves a la vista general

[ctx: @action]
en: Up
ca: Amunt

[ctx: @action]
en: Rescan
ca: Torna a explorar

[ctx: @action]
en: Stop
ca: Atura

[ctx: @action]
en: Zoom In
ca: Apropa

[ctx: @action]
en: Zoom Out
ca: Allunya

[ctx: @action Open file or directory from context menu]
en: Open
ca: Obre

[ctx: @action]
en: Open Terminal Here
ca: Obre un terminal aquí

[ctx: @action focuses the filelight view on a given map segment]
en: Center Map Here
ca: Centra el mapa aquí

[ctx: @action]
en: Add to Do Not Scan List
ca: Afegeix a la llista de no explorar

[ctx: @action rescan filelight map]
en: Rescan
ca: Torna a explorar

[ctx: @action]
en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

[ctx: @action delete file or folder]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File (%2%) | %1 Files (%2%)
ca[0]: %1 fitxer (%2%)
ca[1]: %1 fitxers (%2%)

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File | %1 Files
ca[0]: %1 fitxer
ca[1]: %1 fitxers

[ctx: part of tooltip indicating that the item under the mouse is clickable]
en: Click to go up to parent directory
ca: Feu-hi clic per a pujar al directori superior

[ctx: Scanned number of files and size so far]
en: %1 File, %2 | %1 Files, %2
ca[0]: %1 fitxer, %2
ca[1]: %1 fitxers, %2

en: No data available
ca: No hi ha dades disponibles

[ctx: @title]
en: Overview
ca: Vista general

[ctx: @title]
en: Welcome to Filelight
ca: Us donem la benvinguda al Filelight

[ctx: @title]
en: Scanning
ca: Exploració

[ctx: @title]
en: Appearance
ca: Aparença

[ctx: @title:group]
en: Color Scheme
ca: Esquema de color

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: Rainbow
ca: Arc de Sant Martí

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: System colors
ca: Colors del sistema

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: High contrast
ca: Contrast alt

[ctx: @checkbox]
en: Show small files
ca: Mostra els fitxers petits

[ctx: @label]
en: Do not scan these folders:
ca: No exploris aquestes carpetes:

[ctx: @action:button remove list entry]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @action:button remove list entry]
en: Add…
ca: Afegeix…

[ctx: @checkbox]
en: Scan across filesystem boundaries
ca: Explora a través dels límits dels sistemes de fitxers

[ctx: @checkbox]
en: Exclude remote filesystems
ca: Exclou els sistemes de fitxers remots

en: 
    %1 file, with an average size of %2 | 
    %1 files, with an average size of %2
ca[0]: 
    %1 fitxer, amb una mida mitjana de %2
ca[1]: 
    %1 fitxers, amb una mida mitjana de %2
