filelight - en to ca@valencia translation catalogue (73 entries)

en: Select path to ignore
ca@valencia: Seleccioneu els camins que s'han d'ignorar

en: Folder already ignored
ca@valencia: Carpeta ja ignorada

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
ca@valencia: <qt>La carpeta <i>«%1»</i> se suprimirà <b>recursivament</b> i <b>permanentment</b>.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
ca@valencia: <qt><i>«%1»</i> se suprimirà <b>permanentment</b>.</qt>

en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

[ctx: @info:notification]
en: Error while deleting: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en suprimir: %1

en: Graphical disk-usage information
ca@valencia: Informació gràfica d'ús del disc

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: QtQuick Port
ca@valencia: Adaptació a QtQuick

en: Original author
ca@valencia: Autor original

en: Help and support
ca@valencia: Ajuda i suport

en: Inspiration
ca@valencia: Inspiració

en: Original documentation
ca@valencia: Documentació original

en: Icon
ca@valencia: Icona

en: Path or URL to scan
ca@valencia: Camí o URL que s'ha d'explorar

en: [url]
ca@valencia: [URL]

en: Select Folder to Scan
ca@valencia: Seleccioneu la carpeta que s'ha d'explorar

en: The entered URL cannot be parsed
ca@valencia: L'URL introduït no s'ha pogut analitzar

en: it is invalid.
ca@valencia: no és vàlid.

en: Filelight only accepts absolute paths
ca@valencia: Filelight només accepta camins absoluts

en: eg. /%1
ca@valencia: p. ex., /%1

en: Folder not found: %1
ca@valencia: No s'ha trobat la carpeta: %1

en: Unable to enter: %1
ca@valencia: No es pot entrar a: %1

en: You do not have access rights to this location.
ca@valencia: No teniu drets d'accés a esta ubicació.

[ctx: @item:inmenu]
en: Scan
ca@valencia: Explora

[ctx: @item:inmenu]
en: Settings
ca@valencia: Configuració

[ctx: @item:inmenu]
en: Help
ca@valencia: Ajuda

[ctx: @action Scan home folder]
en: Home Folder
ca@valencia: Carpeta d'inici

[ctx: @action Scan root folder]
en: Root Folder
ca@valencia: Carpeta arrel

[ctx: @action Scan a user-selected folder]
en: Choose Folder…
ca@valencia: Seleccioneu una carpeta…

[ctx: @action Scan another folder]
en: Other Folder…
ca@valencia: Altres carpetes…

[ctx: @action]
en: Quit
ca@valencia: Ix

[ctx: @action configure app]
en: Configure…
ca@valencia: Configura…

[ctx: @title:window]
en: Configure
ca@valencia: Configura

[ctx: @action]
en: Open Handbook
ca@valencia: Obri el manual

[ctx: @action opens about app page]
en: About
ca@valencia: Quant a

[ctx: @info:status]
en: Failed to abort scan
ca@valencia: No s'ha pogut interrompre l'exploració

[ctx: @info:status]
en: No files shown.
ca@valencia: No es mostra cap fitxer.

[ctx: @info:status]
en: 1 file shown | %1 files shown
ca@valencia[0]: Es mostra 1 fitxer
ca@valencia[1]: Es mostren %1 fitxers

[ctx: @action]
en: Go to Overview
ca@valencia: Ves fins a la vista general

[ctx: @action]
en: Up
ca@valencia: Amunt

[ctx: @action]
en: Rescan
ca@valencia: Torna a explorar

[ctx: @action]
en: Stop
ca@valencia: Para

[ctx: @action]
en: Zoom In
ca@valencia: Acosta

[ctx: @action]
en: Zoom Out
ca@valencia: Allunya

[ctx: @action Open file or directory from context menu]
en: Open
ca@valencia: Obri

[ctx: @action]
en: Open Terminal Here
ca@valencia: Obri un terminal ací

[ctx: @action focuses the filelight view on a given map segment]
en: Center Map Here
ca@valencia: Centra el mapa ací

[ctx: @action]
en: Add to Do Not Scan List
ca@valencia: Afig a la llista de no explorar

[ctx: @action rescan filelight map]
en: Rescan
ca@valencia: Torna a explorar

[ctx: @action]
en: Copy to clipboard
ca@valencia: Copia a dins del porta-retalls

[ctx: @action delete file or folder]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File (%2%) | %1 Files (%2%)
ca@valencia[0]: %1 fitxer (%2%)
ca@valencia[1]: %1 fitxers (%2%)

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File | %1 Files
ca@valencia[0]: %1 fitxer
ca@valencia[1]: %1 fitxers

[ctx: part of tooltip indicating that the item under the mouse is clickable]
en: Click to go up to parent directory
ca@valencia: Feu-hi clic per a pujar al directori superior

[ctx: Scanned number of files and size so far]
en: %1 File, %2 | %1 Files, %2
ca@valencia[0]: %1 fitxer, %2
ca@valencia[1]: %1 fitxers, %2

en: No data available
ca@valencia: No hi ha dades disponibles

[ctx: @title]
en: Overview
ca@valencia: Vista general

[ctx: @title]
en: Welcome to Filelight
ca@valencia: Us donem la benvinguda a Filelight

[ctx: @info]
en: Filelight analyzes disk usage so you can see what's using lots of space. Choose a folder to proceed:
ca@valencia: Filelight analitza l'ús del disc, de manera que podeu veure què està utilitzant molt espai. Seleccioneu una carpeta per a continuar:

[ctx: @title]
en: Scanning
ca@valencia: Exploració

[ctx: @title]
en: Appearance
ca@valencia: Aparença

[ctx: @title:group]
en: Color Scheme
ca@valencia: Esquema de color

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: Rainbow
ca@valencia: Arc de Sant Martí

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: System colors
ca@valencia: Colors del sistema

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: High contrast
ca@valencia: Contrast alt

[ctx: @checkbox]
en: Show small files
ca@valencia: Mostra els fitxers petits

[ctx: @label]
en: Do not scan these folders:
ca@valencia: No explores estes carpetes:

[ctx: @action:button remove list entry]
en: Add…
ca@valencia: Afig…

[ctx: @action:button remove list entry]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @checkbox]
en: Scan across filesystem boundaries
ca@valencia: Explora a través dels límits dels sistemes de fitxers

[ctx: @checkbox]
en: Exclude remote filesystems
ca@valencia: Exclou els sistemes de fitxers remots

en: 
    %1 file, with an average size of %2 | 
    %1 files, with an average size of %2
ca@valencia[0]: 
    %1 fitxer, amb una mida mitjana de %2
ca@valencia[1]: 
    %1 fitxers, amb una mida mitjana de %2
