filelight - en to da translation catalogue (29 entries)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
da: &Vis

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
da: Hovedværktøjslinje

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
da: Placeringsværktøjslinje

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
da: Visningsværktøjslinje

en: Select path to ignore
da: Vælg sti der skal ignoreres

en: That folder is already set to be excluded from scans.
da: Den mappe er allerede sat til at blive udeladt fra scanninger.

en: Folder already ignored
da: Mappen ignoreres allerede

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
da: <qt>Mappen i <i>"%1"</i> vil blive slettet <b>rekursivt</b> og <b>permanent</b>.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
da: <qt><i>"%1"</i> vil blive slettet <b>permanent</b>.</qt>

en: &Delete
da: &Slet

en: Error while deleting
da: Fejl under sletning

[ctx: Go to the last path viewed]
en: Back
da: Tilbage

[ctx: Go to forward in the history of paths viewed]
en: Forward
da: Frem

en: Graphical disk-usage information
da: Grafisk information om diskforbrug

en: Maintainer
da: Vedligeholder

en: Original author
da: Oprindelig udvikler

en: Help and support
da: Hjælp og support

en: Original documentation
da: Oprindelig dokumentation

en: Icon
da: Ikon

en: Path or URL to scan
da: Sti eller URL der skal scannes

en: [url]
da: [URL]

en: Select Folder to Scan
da: Vælg mappe der skal scannes

en: The entered URL cannot be parsed; it is invalid.
da: Den angivne URL kan ikke fortolkes. Den er ugyldig.

en: Filelight only accepts absolute paths, eg. /%1
da: Filelight accepterer kun absolutte stier, f.eks. /%1

en: Folder not found: %1
da: Mappe ikke fundet: %1

en: Unable to enter: %1
    You do not have access rights to this location.
da: Kan ikke gå ind i: %1
    Du har ikke adgangsrettigheder til denne placering.

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File (%2%) | %1 Files (%2%)
da[0]: %1 fil (%2%)
da[1]: %1 filer (%2%)

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File | %1 Files
da[0]: %1 fil
da[1]: %1 filer

[ctx: Scanned number of files and size so far]
en: %1 File, %2 | %1 Files, %2
da[0]: %1 fil, %2
da[1]: %1 filer, %2
