filelight - en to eo translation catalogue (75 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Scan
eo: Tra&rigardi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
eo: Lokobreto

en: Select path to ignore
eo: Elekti vojon ignorendan

en: That folder is already set to be excluded from scans.
eo: Tiu dosierujo jam estas agordita por esti ekskludita de skanado.

en: Folder already ignored
eo: Dosierujo jam ignorita

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
eo: <qt>La dosierujo ĉe <i>'%1'</i> estos <b>rekurse</b> kaj <b>konstante</b> forigita.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
eo: <qt><i>'%1'</i> estos <b>konstante</b> forigita.</qt>

en: &Delete
eo: &Forigi

en: Error while deleting
eo: Eraro dum forigo

[ctx: Go to the last path viewed]
en: Back
eo: Reen

[ctx: Go to forward in the history of paths viewed]
en: Forward
eo: Antaŭen

en: Graphical disk-usage information
eo: Grafikaj informoj pri uzado de diskoj

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: QtQuick Port
eo: QtQuick-Portado

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: Help and support
eo: Helpo kaj subteno

en: Inspiration
eo: Inspiro

en: Original documentation
eo: Origina dokumentaro

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Path or URL to scan
eo: Vojo aŭ URL skanenda

en: Select Folder to Scan
eo: Elekti Dosierujon por Skani

en: The entered URL cannot be parsed; it is invalid.
eo: La enigita URL ne povas esti analizita; ĝi estas nevalida.

en: Filelight only accepts absolute paths, eg. /%1
eo: Filelight akceptas nur absolutajn vojojn, ekz. /%1

en: Folder not found: %1
eo: Dosierujo ne trovita: %1

en: Unable to enter: %1
    You do not have access rights to this location.
eo: Ne eblas eniri: %1
    Vi ne havas alirrajtojn al ĉi tiu loko.

[ctx: @item:inmenu]
en: Scan
eo: Trarigardi

[ctx: @item:inmenu]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: @item:inmenu]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: @action]
en: Scan Folder
eo: Serĉi dosierujon

[ctx: @action]
en: Scan Home Folder
eo: Skani Hejman Dosierujon

[ctx: @action]
en: Scan Root Folder
eo: Skani Radikan Dosierujon

[ctx: @action]
en: Quit
eo: Forlasi

[ctx: @action configure app]
en: Configure…
eo: Agordi…

[ctx: @title:window]
en: Configure
eo: Agordi

[ctx: @action]
en: Open Handbook
eo: Malfermi Manlibron

[ctx: @action opens about app page]
en: About
eo: Pri

[ctx: @info:status]
en: No files.
eo: Neniuj dosieroj.

[ctx: @info:status]
en: 1 file | %1 files
eo[0]: 1 dosiero
eo[1]: %1 dosieroj

[ctx: @info:status]
en: Aborting Scan...
eo: Ĉesigante Skanon...

[ctx: @action]
en: Go to Overview
eo: Iri al Superrigardo

[ctx: @action]
en: Up
eo: Supren

[ctx: @action]
en: Rescan
eo: Reserĉi

[ctx: @action]
en: Stop
eo: Halti

[ctx: @action]
en: Zoom In
eo: Zomi

[ctx: @action]
en: Zoom Out
eo: Malzomi

[ctx: @action Open file or directory from context menu]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: @action]
en: Open Terminal Here
eo: Malfermi Terminalon Ĉi tie

[ctx: @action focuses the filelight view on a given map segment]
en: Center Map Here
eo: Centra Mapo Ĉi tie

[ctx: @action]
en: Add to Do Not Scan List
eo: Aldoni al Listo de Ne Skani

[ctx: @action rescan filelight map]
en: Rescan
eo: Reserĉi

[ctx: @action]
en: Copy to clipboard
eo: Kopii al tondujo

[ctx: @action delete file or folder]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File (%2%) | %1 Files (%2%)
eo[0]: %1 Dosiero (%2%)
eo[1]: %1 Dosieroj (%2%)

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File | %1 Files
eo[0]: %1 Dosiero
eo[1]: %1 Dosieroj

[ctx: part of tooltip indicating that the item under the mouse is clickable]
en: Click to go up to parent directory
eo: Klaku por iri al gepatra dosierujo

[ctx: Scanned number of files and size so far]
en: %1 File, %2 | %1 Files, %2
eo[0]: %1 Dosiero, %2
eo[1]: %1 Dosieroj, %2

en: No data available
eo: Neniuj datumoj haveblaj

[ctx: @title]
en: Overview
eo: Superrigardo

[ctx: @title]
en: Welcome to Filelight
eo: Bonvenon al Filelight

[ctx: @title]
en: Scanning
eo: Skanante

[ctx: @title]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: @title:group]
en: Color Scheme
eo: Kolorskemo

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: Rainbow
eo: Ĉielarko

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: System colors
eo: Sistemkoloroj

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: High contrast
eo: Alta kontrasto

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
eo: Kontrasto

[ctx: @checkbox]
en: Show small files
eo: Motri malgrandajn dosierojn

[ctx: @label]
en: Do not scan these folders:
eo: Ne skani ĉi tiujn dosierujojn:

[ctx: @action:button remove list entry]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: @action:button remove list entry]
en: Add…
eo: Aldoni…

[ctx: @checkbox]
en: Scan across filesystem boundaries
eo: Skani trans dosiersistemoj

[ctx: @checkbox]
en: Exclude remote filesystems
eo: Ekskludi forajn dosiersistemojn

en: 
    %1 file, with an average size of %2 | 
    %1 files, with an average size of %2
eo[0]: 
    %1 dosiero, kun averaĝa grandeco de %2
eo[1]: 
    %1 dosieroj, kun averaĝa grandeco de %2
