filelight - en to eu translation catalogue (76 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Scan
eu: &Aztertu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
eu: Kokalekuaren tresna-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
eu: Ikuspegien tresna-barra

en: Select path to ignore
eu: Hautatu baztertu beharreko bide-izena

en: That folder is already set to be excluded from scans.
eu: Karpeta hori azterketetatik kanpo uzteko ezarrita dago.

en: Folder already ignored
eu: Karpeta dagoeneko baztertuta

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
eu: <qt><i>'%1'</i>en dagoen karpeta <b>errekurtsiboki</b> eta <b>betiko</b> ezabatuko da.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
eu: <qt><i>'%1'</i> <b>betiko</b> ezabatuko da.</qt>

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: Error while deleting
eu: Errorea ezabatzean.

[ctx: Go to the last path viewed]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: Go to forward in the history of paths viewed]
en: Forward
eu: Aurrera

en: Graphical disk-usage information
eu: Diskoaren erabilerari buruzko informazio grafikoa

en: Maintainer
eu: Arduraduna

en: QtQuick Port
eu: QtQuick egokitzapena

en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

en: Help and support
eu: Laguntza eta zerbitzua

en: Inspiration
eu: Inspirazioa

en: Original documentation
eu: Jatorrizko dokumentazioa

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Path or URL to scan
eu: Aztertu beharreko bide-izen edo URLa

en: Select Folder to Scan
eu: Hautatu aztertzeko karpeta

en: The entered URL cannot be parsed; it is invalid.
eu: Sartutako URLak ez du azterketa sintaktikoa gainditu; ez du balio.

en: Filelight only accepts absolute paths, eg. /%1
eu: Filelight-ek soilik bide-izen absolutuak onartzen ditu, adib /%1

en: Folder not found: %1
eu: Karpeta ez da aurkitu: %1

en: Unable to enter: %1
    You do not have access rights to this location.
eu: Ezin sartu: %1
    Ez duzu kokaleku honetara sartzeko baimenik.

[ctx: @item:inmenu]
en: Scan
eu: Aztertu

[ctx: @item:inmenu]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @item:inmenu]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: @action]
en: Scan Folder
eu: Aztertu karpeta

[ctx: @action]
en: Scan Home Folder
eu: Aztertu etxeko karpeta

[ctx: @action]
en: Scan Root Folder
eu: Aztertu erro-karpeta

[ctx: @action]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: @action configure app]
en: Configure…
eu: Konfiguratu…

[ctx: @title:window]
en: Configure
eu: Konfiguratu

[ctx: @action]
en: Open Handbook
eu: Ireki eskuliburua

[ctx: @action opens about app page]
en: About
eu: Honi buruz

[ctx: @info:status]
en: No files.
eu: Fitxategirik ez.

[ctx: @info:status]
en: 1 file | %1 files
eu[0]: fitxategi 1
eu[1]: %1 fitxategi

[ctx: @info:status]
en: Aborting Scan...
eu: Aztertzea uzten...

[ctx: @action]
en: Go to Overview
eu: Joan ikuspegi orokorrera

[ctx: @action]
en: Up
eu: Gora

[ctx: @action]
en: Rescan
eu: Berriro aztertu

[ctx: @action]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: @action]
en: Zoom In
eu: Zooma gerturatu

[ctx: @action]
en: Zoom Out
eu: Zooma urrundu

[ctx: @action Open file or directory from context menu]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: @action]
en: Open Terminal Here
eu: Ireki terminala hemen

[ctx: @action focuses the filelight view on a given map segment]
en: Center Map Here
eu: Erdiratu mapa hemen

[ctx: @action]
en: Add to Do Not Scan List
eu: Gehitu «Ez aztertu» zerrendara

[ctx: @action rescan filelight map]
en: Rescan
eu: Berriro aztertu

[ctx: @action]
en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu arbelera

[ctx: @action delete file or folder]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File (%2%) | %1 Files (%2%)
eu[0]: Fitxategi %1 (%%2)
eu[1]: %1 Fitxategi (%%2)

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File | %1 Files
eu[0]: Fitxategi %1
eu[1]: %1 Fitxategi

[ctx: part of tooltip indicating that the item under the mouse is clickable]
en: Click to go up to parent directory
eu: Egin klik gora, guraso karpetara, joateko

[ctx: Scanned number of files and size so far]
en: %1 File, %2 | %1 Files, %2
eu[0]: Fitxategi %1, %2
eu[1]: %1 Fitxategi, %2

en: No data available
eu: Ez dago daturik eskuragarri

[ctx: @title]
en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

[ctx: @title]
en: Welcome to Filelight
eu: Ongi etorri Filelight-era

[ctx: @title]
en: Scanning
eu: Aztertzen

[ctx: @title]
en: Appearance
eu: Itxura

[ctx: @title:group]
en: Color Scheme
eu: Kolore-antolaera

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: Rainbow
eu: Ostadarra

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: System colors
eu: Sistemaren koloreak

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: High contrast
eu: Kontraste handia

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
eu: Kontrastea

[ctx: @checkbox]
en: Show small files
eu: Erakutsi fitxategi txikiak

[ctx: @label]
en: Do not scan these folders:
eu: Ez aztertu karpeta hauek:

[ctx: @action:button remove list entry]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @action:button remove list entry]
en: Add…
eu: Gehitu…

[ctx: @checkbox]
en: Scan across filesystem boundaries
eu: Aztertu fitxategi-sistemen mugetatik haratago

[ctx: @checkbox]
en: Exclude remote filesystems
eu: Baztertu urrutiko fitxategi-sistemak

en: 
    %1 file, with an average size of %2 | 
    %1 files, with an average size of %2
eu[0]: 
    fitxategi %1, %2ko batezbesteko neurrikoa
eu[1]: 
    %1 fitxategi, %2ko batezbesteko neurrikoa
