filelight - en to gl translation catalogue (77 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Scan
gl: &Examinar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
gl: Barra de ferramentas de localización

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
gl: Ver a barra de ferramentas

en: Select path to ignore
gl: Seleccionar unha ruta para ignorar

en: That folder is already set to be excluded from scans.
gl: Ese cartafol xa está configurado para excluírse dos exames.

en: Folder already ignored
gl: Ese cartafol xa se está a ignorar

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
gl: <qt>O cartafol en «<i>"%1"</i>» ha eliminarse de xeito <b>recursivo</b> e <b>permanente</b>.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
gl: <qt><i>«%1»</i> vaise eliminar de xeito <b>permanente</b>.</qt>

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: Error while deleting
gl: Produciuse un erro ao eliminar

[ctx: Go to the last path viewed]
en: Back
gl: Retroceder

[ctx: Go to forward in the history of paths viewed]
en: Forward
gl: Avanzar

en: Graphical disk-usage information
gl: Información gráfica sobre o uso dos discos

en: (C) 2006 Max Howell
    (C) 2008-2014 Martin Sandsmark
    (C) 2017-2022 Harald Sitter
gl: © 2006 Max Howell
    © 2008-2014 Martin Sandsmark
    © 2017-2022 Harald Sitter

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: QtQuick Port
gl: Adaptación a QtQuick

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Help and support
gl: Axuda e asistencia técnica

en: Inspiration
gl: Inspiración

en: Original documentation
gl: Documentación orixinal

en: Icon
gl: Icona.

en: Path or URL to scan
gl: Ruta ou URL que examinar

en: Select Folder to Scan
gl: Seleccione o cartafol que quere examinar

en: The entered URL cannot be parsed; it is invalid.
gl: O URL que inseriu non se pode procesar; é incorrecto.

en: Filelight only accepts absolute paths, eg. /%1
gl: Filelight só acepta rutas absolutas, p.ex. /%1

en: Folder not found: %1
gl: Non se atopou o cartafol: %1

en: Unable to enter: %1
    You do not have access rights to this location.
gl: Non é posíbel entrar: %1
    Non ten permiso de acceso a este lugar.

[ctx: @item:inmenu]
en: Scan
gl: Examinar

[ctx: @item:inmenu]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @item:inmenu]
en: Help
gl: Axuda

[ctx: @action]
en: Scan Folder
gl: Examinar o cartafol

[ctx: @action]
en: Scan Home Folder
gl: Examinar o cartafol persoal

[ctx: @action]
en: Scan Root Folder
gl: Examinar o cartafol raíz

[ctx: @action]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: @action configure app]
en: Configure…
gl: Configurar…

[ctx: @title:window]
en: Configure
gl: Configurar

[ctx: @action]
en: Open Handbook
gl: Abrir o manual

[ctx: @action opens about app page]
en: About
gl: Sobre

[ctx: @info:status]
en: No files.
gl: Non hai ficheiros.

[ctx: @info:status]
en: 1 file | %1 files
gl[0]: 1 ficheiro.
gl[1]: %1 ficheiros.

[ctx: @info:status]
en: Aborting Scan...
gl: Interrompendo o exame…

[ctx: @action]
en: Go to Overview
gl: Ir ao resumo

[ctx: @action]
en: Up
gl: Subir

[ctx: @action]
en: Rescan
gl: Examinar de novo

[ctx: @action]
en: Stop
gl: Deter

[ctx: @action]
en: Zoom In
gl: Achegar

[ctx: @action]
en: Zoom Out
gl: Afastar

[ctx: @action Open file or directory from context menu]
en: Open
gl: Abrir

[ctx: @action]
en: Open Terminal Here
gl: Abrir un terminal aquí

[ctx: @action focuses the filelight view on a given map segment]
en: Center Map Here
gl: Centrar aquí o mapa

[ctx: @action]
en: Add to Do Not Scan List
gl: Engadir á lista para non examinar

[ctx: @action rescan filelight map]
en: Rescan
gl: Examinar de novo

[ctx: @action]
en: Copy to clipboard
gl: Copiar no portapapeis

[ctx: @action delete file or folder]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File (%2%) | %1 Files (%2%)
gl[0]: %1 ficheiro (%2%)
gl[1]: %1 ficheiros (%2%)

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File | %1 Files
gl[0]: %1 ficheiro
gl[1]: %1 ficheiros

[ctx: part of tooltip indicating that the item under the mouse is clickable]
en: Click to go up to parent directory
gl: Prema para ir ao cartafol superior.

[ctx: Scanned number of files and size so far]
en: %1 File, %2 | %1 Files, %2
gl[0]: %1 ficheiro, %2
gl[1]: %1 ficheiros, %2

en: No data available
gl: Non hai datos dispoñíbeis

[ctx: @title]
en: Overview
gl: Resumo

[ctx: @title]
en: Welcome to Filelight
gl: Benvida a Filelight

[ctx: @title]
en: Scanning
gl: Exame

[ctx: @title]
en: Appearance
gl: Aparencia

[ctx: @title:group]
en: Color Scheme
gl: Esquema de cores

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: Rainbow
gl: Arco da vella.

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: System colors
gl: Cores do sistema.

[ctx: @option:radio a color scheme variant]
en: High contrast
gl: Contraste alto.

[ctx: @label:slider]
en: Contrast
gl: Contraste

[ctx: @checkbox]
en: Show small files
gl: Amosar os ficheiros pequenos

[ctx: @label]
en: Do not scan these folders:
gl: Non examinar estes cartafoles:

[ctx: @action:button remove list entry]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: @action:button remove list entry]
en: Add…
gl: Engadir…

[ctx: @checkbox]
en: Scan across filesystem boundaries
gl: Examinar alén dos límites dos sistemas de ficheiros

[ctx: @checkbox]
en: Exclude remote filesystems
gl: Excluír os sistemas de ficheiros remotos

en: 
    %1 file, with an average size of %2 | 
    %1 files, with an average size of %2
gl[0]: 
    %1 ficheiro, cun tamaño medio de %2
gl[1]: 
    %1 ficheiros, cun tamaño medio de %2
