filelight - en to ie translation catalogue (46 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Scan
ie: &Examinar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ie: &Vise

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ie: Panel de instrumentarium

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
ie: Panel de localisation

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
ie: Panel de vise

en: Select path to ignore
ie: Selecte un rute a ignorar

en: That folder is already set to be excluded from scans.
ie: Ti fólder es ja excludet de examination.

en: Folder already ignored
ie: Li fólder ja es ignorat

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
ie: <qt>Li fólder <i>«%1»</i> va esser removet <b>recursivmen</b> e <b>permanentmen</b>.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
ie: <qt><i>«%1»</i> va esser <b>permanentmen</b> removet.</qt>

en: &Delete
ie: &Remover

en: Error while deleting
ie: Un errore evenit durante deletion

[ctx: Go to the last path viewed]
en: Back
ie: Retro

[ctx: Go to forward in the history of paths viewed]
en: Forward
ie: Avan

en: Graphical disk-usage information
ie: Grafic information pri li usage de disc-spacie

en: Maintainer
ie: Mantenetor

en: QtQuick Port
ie: Portage a QtQuick

en: Original author
ie: Original autor

en: Help and support
ie: Auxilie e supporte

en: Icon
ie: Icone

en: Path or URL to scan
ie: Rute o URL a examinar

en: Select Folder to Scan
ie: Selecter un fólder a analisar

en: Folder not found: %1
ie: Fólder ne es trovat: %1

[ctx: @item:inmenu]
en: Scan
ie: Examinar

[ctx: @item:inmenu]
en: Settings
ie: Parametres

[ctx: @item:inmenu]
en: Help
ie: Auxilie

[ctx: @action]
en: Scan Folder
ie: Examinar un fólder

[ctx: @action]
en: Scan Home Folder
ie: Examinar li hem-fólder

[ctx: @action]
en: Scan Root Folder
ie: Examinar li fólder original

[ctx: @action]
en: Quit
ie: Surtir

[ctx: @action configure app]
en: Configure…
ie: Configurar...

[ctx: @action]
en: Open Handbook
ie: Aperter li manuale

[ctx: @action opens about app page]
en: About
ie: Null files.

[ctx: @info:status]
en: No files.
ie: Null files.

[ctx: @info:status]
en: Aborting Scan...
ie: Interruption de analise...

[ctx: @action]
en: Up
ie: Ad up

[ctx: @action]
en: Rescan
ie: Reexaminar

[ctx: @action]
en: Stop
ie: Stoppar

[ctx: @action]
en: Zoom In
ie: Agrandar

[ctx: @action]
en: Zoom Out
ie: Diminuer

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File (%2%) | %1 Files (%2%)
ie[0]: %1 file (%2%)
ie[1]: %1 files (%2%)

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File | %1 Files
ie[0]: %1 file
ie[1]: %1 files

[ctx: Scanned number of files and size so far]
en: %1 File, %2 | %1 Files, %2
ie[0]: %1 file, %2
ie[1]: %1 files, %2

en: No data available
ie: Null data disponibil

[ctx: @title]
en: Overview
ie: Compendie

[ctx: @title]
en: Welcome to Filelight
ie: Benevenit a Filelight
