filelight - en to nds translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Scan
nds: &Dörkieken

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ankieken

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
nds: Adressbalken

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
nds: Ansicht-Warktüüchbalken

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
nds: <qt>De Orner bi <i>"%1"</i> warrt mit <b>all Ünnerindrääg</b> un <b>duerhaftig</b> wegdaan.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
nds: <qt><i>%1</i> warrt <b>duerhaftig</b> wegdaan.</qt>

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: Error while deleting
nds: Fehler bi't Wegdoon

[ctx: Go to the last path viewed]
en: Back
nds: Torüch

[ctx: Go to forward in the history of paths viewed]
en: Forward
nds: Vörut

en: Graphical disk-usage information
nds: Graafsche Informatschonen över den Fastplaat-Bruuk

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Original author
nds: Orginaal-Programmschriever

en: Help and support
nds: Hülp un Ünnerstütten

en: Inspiration
nds: Ideen

en: Original documentation
nds: Orginaaldokmentatschoon

en: Icon
nds: Lüttbild

en: Select Folder to Scan
nds: Orner utsöken, den Du dörkieken wullt

en: The entered URL cannot be parsed; it is invalid.
nds: De angeven URL is leeg un lett sik nich inlesen.

en: Filelight only accepts absolute paths, eg. /%1
nds: Filelight nimmt bloots afsoluut Dateipadden an, a.B. /%1

en: Folder not found: %1
nds: Orner "%1" lett sik nich finnen.

en: Unable to enter: %1
    You do not have access rights to this location.
nds: Togriep op %1 nich mööglich.
    Du hest keen Verlöven för't Togriepen op dissen Oort.
