filelight - en to sa translation catalogue (70 entries)

en: Select path to ignore
sa: उपेक्षितुं मार्गं चिनोतु

en: Folder already ignored
sa: पुटं पूर्वमेव उपेक्षितम्

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
sa: <qt><i>&#39;%1&#39;</i> इत्यत्र स्थितं पुटं <b>पुनरावर्तनीयरूपेण</b> <b>स्थायिरूपेण</b> च विलोपितं भविष्यति ।</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
sa: <qt><i>&#39;%1&#39;</i> <b>स्थायिरूपेण</b> लोप्यते ।</qt>

en: &Delete
sa: &लुप्

[ctx: @info:notification]
en: Error while deleting: %1
sa: विलोपनकाले त्रुटिः: %1

en: Graphical disk-usage information
sa: चित्रात्मक डिस्क-उपयोगसूचना

en: (C) 2006 Max Howell
    (C) 2008-2014 Martin Sandsmark
    (C) 2017-2022 Harald Sitter
sa: (C) 2006 मैक्स हावेल
    (C) 2008-2014 मार्टिन सैंड्स्मार्क
    (ग) 2017-2022 हरल्ड सिटर

en: Laurent Montel
sa: लॉरेण्ट् मोंटेल्

en: Maintainer
sa: परिपालकः

en: Martin Sandsmark
sa: मार्टिन् सैण्ड्स्मार्क

en: Harald Sitter
sa: हरल्ड सिटर

en: QtQuick Port
sa: QtQuick पोर्ट

en: Max Howell
sa: मैक्स हावेल्

en: Original author
sa: मूल लेखक

en: Lukas Appelhans
sa: लुकास एप्पलहान्स

en: Help and support
sa: सहायतां समर्थनं च कुर्वन्तु

en: Steffen Gerlach
sa: स्टीफेन गेर्लाच्

en: Inspiration
sa: प्रोत्साहन

en: Mike Diehl
sa: माइक डिएल्

en: Original documentation
sa: मूल दस्तावेजीकरण

en: Sune Vuorela
sa: सुने वुओरेला

en: Icon
sa: चिह्नम्

en: Nuno Pinheiro
sa: नुनो पिन्हेरो

en: Path or URL to scan
sa: स्कैन् कर्तुं मार्गः अथवा URL

en: [url]
sa: [उर्ल्]

en: Select Folder to Scan
sa: Scan कर्तुं Folder इति चिनोतु

en: The entered URL cannot be parsed
sa: प्रविष्टं URL विश्लेषणं कर्तुं न शक्यते

en: it is invalid.
sa: असिद्धम् इति ।

en: Filelight only accepts absolute paths
sa: Filelight केवलं निरपेक्षमार्गान् स्वीकुर्वति

en: eg. /%1
sa: यथा--- /%1

en: Folder not found: %1
sa: पुटं न प्राप्तम्: %1

en: Unable to enter: %1
sa: प्रविष्टुं असमर्थः: %1

en: You do not have access rights to this location.
sa: अस्मिन् स्थाने भवतः प्रवेशाधिकारः नास्ति ।

[ctx: @item:inmenu]
en: Scan
sa: स्कैन् कुर्वन्तु

[ctx: @item:inmenu]
en: Settings
sa: सेटिंग्स्

[ctx: @item:inmenu]
en: Help
sa: साहाय्यम्‌

[ctx: @action Scan root folder]
en: Root Folder
sa: मूलपुटम्

[ctx: @action Scan a user-selected folder]
en: Choose Folder…
sa: Folder इति चिनोतु…

[ctx: @action Scan another folder]
en: Other Folder…
sa: अन्यः पुटः…

[ctx: @action]
en: Quit
sa: परिजहातु

[ctx: @action configure app]
en: Configure…
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु…

[ctx: @title:window]
en: Configure
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु

[ctx: @action opens about app page]
en: About
sa: विषये

[ctx: @info:status]
en: Failed to abort scan
sa: स्कैन् गर्भपातं कर्तुं असफलम्

[ctx: @info:status]
en: No files shown.
sa: न सञ्चिकाः दर्शिताः।

[ctx: @info:status]
en: 1 file shown | %1 files shown
sa[0]: १ सञ्चिका दर्शिता
sa[1]: %1 सञ्चिकाः दर्शिताः

[ctx: @action]
en: Go to Overview
sa: Overview इत्यत्र गच्छन्तु

[ctx: @action]
en: Up
sa: उपरि

[ctx: @action]
en: Rescan
sa: पुनः स्कैन करें

[ctx: @action]
en: Stop
sa: विरमतु

[ctx: @action]
en: Zoom In
sa: Zoom In इति

[ctx: @action]
en: Zoom Out
sa: Zoom Out इति

[ctx: @action Open file or directory from context menu]
en: Open
sa: उद्घाटित

[ctx: @action]
en: Open Terminal Here
sa: अत्र टर्मिनल् उद्घाटयन्तु

[ctx: @action focuses the filelight view on a given map segment]
en: Center Map Here
sa: केन्द्र मानचित्रम् अत्र

[ctx: @action]
en: Add to Do Not Scan List
sa: Do Not Scan List इत्यत्र योजयतु

[ctx: @action rescan filelight map]
en: Rescan
sa: पुनः स्कैन करें

[ctx: @action]
en: Copy to clipboard
sa: क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम्

[ctx: @action delete file or folder]
en: Delete
sa: लुप्

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File (%2%) | %1 Files (%2%)
sa[0]: %1 सञ्चिका (%2%) .
sa[1]: %1 सञ्चिकाः (%2%) .

[ctx: Tooltip of folder, %1 is number of files]
en: %1 File | %1 Files
sa[0]: %1 सञ्चिका
sa[1]: %1 सञ्चिकाः

[ctx: part of tooltip indicating that the item under the mouse is clickable]
en: Click to go up to parent directory
sa: मातापितृनिर्देशिकां प्रति गन्तुं क्लिक् कुर्वन्तु

[ctx: Scanned number of files and size so far]
en: %1 File, %2 | %1 Files, %2
sa[0]: %1 सञ्चिका, %2
sa[1]: %1 सञ्चिकाः, %2

en: No data available
sa: न कोऽपि दत्तांशः उपलब्धः

[ctx: @title]
en: Overview
sa: अवलोकनम्

[ctx: @title]
en: Welcome to Filelight
sa: Filelight इत्यत्र स्वागतम्

[ctx: @info]
en: Filelight analyzes disk usage so you can see what's using lots of space. Choose a folder to proceed:
sa: Filelight डिस्क-उपयोगं विश्लेषयति येन भवान् द्रष्टुं शक्नोति यत् किं बहु स्थानं उपयुज्यते । अग्रे गन्तुं एकं पुटं चिनोतु:

[ctx: @action:button remove list entry]
en: Add…
sa: संयोजयति…

en: 
    %1 file, with an average size of %2 | 
    %1 files, with an average size of %2
sa[0]: 
    %1 सञ्चिका, %2 इत्यस्य औसतप्रमाणेन सह
sa[1]: 
    %1 सञ्चिकाः, %2 इत्यस्य औसतप्रमाणेन सह
