filelight - en to sr translation catalogue (87 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Scan
sr: &Скенирај

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr: При&каз

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
sr: Трака локације

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
sr: Трака приказа

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Dialog)
en: Settings - Filelight
sr: Поставке — Фајлајт

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget2)
en: Scannin&g
sr: &Скенирање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Do &not scan these folders:
sr: &Не скенирај ове фасцикле:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeButton)
en: R&emove
sr: &Уклони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &Add...
sr: &Додај...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScanRemoteMounts)
en: Prevents scanning of filesystems that are not on this computer, e.g. NFS or Samba mounts.
sr: Спречава скенирање фајл система који нису на овом рачунар, нпр. НФС или самба монтирања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScanRemoteMounts)
en: Exclude remote files&ystems
sr: Искључи удаљене &фајл системе

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, scanAcrossMounts)
en: Allows scans to enter directories that are part of other filesystems. For example, when unchecked, this will usually prevent the contents of <b>/mnt</b> from being scanned if you scan <b>/</b>.
sr: Омогућава скенирање фасцикли на другим фајл системима. На пример, ако је искључено, вероватно ће бити прескочен садржај <tt>/mnt</tt> када задате скенирање над <tt>/</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scanAcrossMounts)
en: Scan across filesystem &boundaries
sr: Скенирај преко &граница фајл система

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScanRemovableMedia)
en: Prevents Filelight from scanning removable media (eg. CD-ROMs).
sr: Спречава скенирање уклоњивих медијума (нпр. ЦД‑ова).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScanRemovableMedia)
en: E&xclude removable media
sr: Искључи уклоњиве &медијуме

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget3)
en: &Appearance
sr: &Изглед

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Color scheme
sr: Шема боја

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Co&ntrast
sr: &Контраст

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Here you can vary the contrast of the filemap in realtime.
sr: Овде можете мењати контраст мапе фајлова у стварном времену.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useAntialiasing)
en: Anti-aliasing the filemap makes it clearer and prettier, unfortunately it also makes rendering very slow.
sr: Омекшавање чини мапу фајлова чистијом и лепшом, али нажалост и јако успорава исцртавање.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useAntialiasing)
en: &Use anti-aliasing
sr: Примени &омекшавање

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showSmallFiles)
en: Some files are too small to be rendered on the filemap. Selecting this option makes these files visible by merging them all into a single "multi-segment".
sr: Неки фајлови су премали да би се исцртали на мапи фајлова. Ова опција чини такве фајлове видљивим тако што се сви стопе у јединствени „мултисегмент“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showSmallFiles)
en: Show small files
sr: Прикажи мале фајлове

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, varyLabelFontSizes)
en: The font size of exploded labels can be varied relative to the depth of the directories they represent. This helps you spot the important labels more easily. Set a sensible minimum font size.
sr: Величина фонта раширених етикета може бити променљива, према дубини фасцикли које представљају. Ово олакшава брзо уочавање важних етикета. Пазите да поставите разумну најмању величину.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, varyLabelFontSizes)
en: Var&y label font sizes
sr: Мењај &величину фонта етикета

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, minFontPitchLabel)
en: The smallest font size Filelight can use to render labels.
sr: Најмања величина фонта којом ће се исцртавати етикете.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minFontPitchLabel)
en: Minimum font si&ze:
sr: Нај&мања величина фонта:

[ctx: Go to the last path viewed]
en: Back
sr: Назад

[ctx: Go to forward in the history of paths viewed]
en: Forward
sr: Напред

en: Graphical disk-usage information
sr: Графичка представа попуњености диска

en: (C) 2006 Max Howell
    (C) 2008-2014 Martin Sandsmark
sr: © 2006, Макс Хауел
    © 2008–2014, Мартин Сандсмарк

en: Martin Sandsmark
sr: Мартин Сандсмарк

en: Maintainer
sr: Одржавалац

en: Max Howell
sr: Макс Хауел

en: Original author
sr: Првобитни аутор

en: Lukas Appelhans
sr: Лукас Апелханс

en: Help and support
sr: Помоћ и подршка

en: Steffen Gerlach
sr: Штефен Герлах

en: Inspiration
sr: Инспирација

en: Mike Diehl
sr: Мајк Дил

en: Original documentation
sr: Првобитна документација

en: Sune Vuorela
sr: Суне Вуорела

en: Icon
sr: Иконица

en: Nuno Pinheiro
sr: Нуно Пињеиро

en: Path or URL to scan
sr: Путања или УРЛ за скенирање

en: [url]
sr: [УРЛ]

en: Scan &Home Folder
sr: Скенирај &домаћу фасциклу

en: Scan &Root Folder
sr: Скенирај &корену фасциклу

en: Rescan
sr: Скенирај поново

en: Stop
sr: Заустави

en: Go
sr: Крени

en: Scan Folder
sr: Скенирај фасциклу

en: Location Bar
sr: Трака локације

en: &Recent Scans
sr: &Недавна скенирања

en: Select Folder to Scan
sr: Избор фасцикле за скенирање

en: The entered URL cannot be parsed; it is invalid.
sr: Унесени УРЛ не може да се рашчлани (лош је).

en: Filelight only accepts absolute paths, eg. /%1
sr: Фајлајт прихвата само апсолутне путање, нпр. /%1

en: Folder not found: %1
sr: Фасцикла није нађена: %1

en: Unable to enter: %1
    You do not have access rights to this location.
sr: Не могу да уђем у ‘%1’.
    Немате права приступа за ову локацију.

en: Aborting Scan...
sr: Обустављам скенирање...

en: Scanning: %1
sr: Скенирам: %1

en: Scan completed, generating map...
sr: Скенирање довршено, генеришем мапу...

en: Scan failed: %1
sr: Скенирање пропало: %1

en: No files.
sr: Нема фајлова.

en: 1 file | %1 files
sr[0]: %1 фајл
sr[1]: %1 фајла
sr[2]: %1 фајлова
sr[3]: %1 фајл

en: %1 File | %1 Files
sr[0]: %1 фајл
sr[1]: %1 фајла
sr[2]: %1 фајлова
sr[3]: %1 фајл

en: 1 file, with an average size of %2 | %1 files, with an average size of %2
sr[0]: %1 фајл, просечне величине %2
sr[1]: %1 фајла, просечне величине %2
sr[2]: %1 фајлова, просечне величине %2
sr[3]: %1 фајл, просечне величине %2

[ctx: We messed up, the user needs to initiate a rescan.]
en: Internal representation is invalid,
    please rescan.
sr: Лоша унутрашња представа, скенирајте поново.

en: 
    Click to go up to parent directory
sr: 
    Кликните за одлазак на родитељску фасциклу

en: Open &File Manager Here
sr: Отвори &менаџер фајлова овде

en: Open &Terminal Here
sr: Отвори &терминал овде

en: &Center Map Here
sr: &Центрирај мапу овде

[ctx: Scan/open the path of the selected element]
en: &Open
sr: &Отвори

en: &Copy to clipboard
sr: &Копирај у клипборд

en: &Delete
sr: &Обриши

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
sr: <qt>Фасцикла <tt>%1</tt> бићем <b>дубински</b> и <b>трајно</b> обрисана.</qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
sr: <qt><tt>%1</tt> ће бити <b>трајно</b> обрисан.</qt>

en: Error while deleting
sr: Грешка при брисању

en: Rainbow
sr: Дуга

en: System colors
sr: Системске боје

en: High contrast
sr: Високи контраст

en: Select path to ignore
sr: Избор путање за игнорисање

en: That folder is already set to be excluded from scans.
sr: Ова фасцикла је већ искључена из скенирања.

en: Folder already ignored
sr: Фасцикла се већ игнорише

[ctx: Percent used disk space on the partition]
en: <b>%1</b><br/>%2% Used
sr: <b>%1</b><br/>%2% попуњено

[ctx: Percent used disk space on the partition]
en: <b>%1: %2</b><br/>%3% Used
sr: <b>%1: %2</b><br/>%3% попуњено
