nautilus-actions - en to cs translation catalogue (796 entries)

en: Ask for a confirmation when quitting by Esc
cs: Požadovat potvrzení při ukončení klávesou Esc

en: If TRUE, a confirmation will be requested when quitting an assistant by hitting the Esc key.
cs: Pokud je ZAPNUTO, bude při ukončení průvodce stiskem klávesy Esc požadováno potvrzení.

en: Whether the Esc key should close the assistants
cs: Zda by klávesa Esc měla zavřít průvodce

en: If TRUE, assistant may be closed by hitting the Esc key.
cs: Pokud je ZAPNUTO, lze průvodce zavřít zmáčknutím klávesy Esc.

en: Whether the auto-save feature should be activated
cs: Zda by měla být aktivována funkce automatického ukládání

en: If TRUE, the pending modifications will be periodically and automatically saved.
cs: Pokud je ZAPNUTO, budou nevyřízené změny pravidelně a automaticky ukládány.

en: Periodicity of the auto-save
cs: Četnost automatického ukládání

en: Defines the periodicity in minutes of the automatic save.
cs: Definuje v minutách, jak často se má automaticky ukládat.

en: Position and size of the export assistant window
cs: Umístění a velikost okna průvodce exportem

en: Position and size of the export assistant window ; default is set by the window manager.
cs: Umístění a velikost okna průvodce exportem; výchozí hodnoty jsou nastavené okenním správcem.

en: Last selected folder
cs: Poslední vybraná složka

en: Last folder selected when choosing a folder where to export the actions.
cs: Poslední vybraná složka při výběru složky, do které se má exportovat.

en: Preferred export format
cs: Upřednostňovaný formát exportu

en: This is the preferred export format, used as a default when exporting items, or dropping them outside of the application. Possible values are: - "GConfSchemaV1": this used to be the historical export format. The exported file may later be imported via Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool, or via the gconftool-2 --import-schema-file command-line tool. - "GConfSchemaV2": a lighter while still compatible schema. The exported file may later be imported via Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool, or via the gconftool-2 --import-schema-file command-line tool. - "GConfEntry": this should be the preferred format for newly exported actions. The exported file may later be imported via Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool, or via the gconftool-2 --load command-line tool. - "Ask": the user will be asked at runtime for the format he wishes to use.
cs: Toto je upřednostňovaný formát exportu, použitý jako výchozí při exportování položek nebo jejich vyřazování z aplikace. Možné hodnoty jsou: - „GConfSchemaV1“: toto býval historický exportní formát. Exportované soubory mohou být později naimportovány pomocí Průvodce importem v Nástroji nastavení Akce-Nautilus nebo pomocí nástroje příkazového řádku gconftool-2 --import-schema-file. -  „GConfSchemaV2“: odlehčené, ale přesto stále kompatibilní schéma. Exportované soubory mohou být později naimportovány pomocí Průvodce importem v Nástroji nastavení Akce-Nautilus nebo pomocí nástroje příkazového řádku gconftool-2 --import-schema-file. - „GConfEntry“: toto by měl být upřednostněný formát pro nově exportované akce. Exportované soubory mohou být později naimportovány pomocí Průvodce importem v Nástroji nastavení Akce-Nautilus nebo pomocí nástroje příkazového řádku gconftool-2 --load. - „Ask“: uživatel bude za běhu dotázán, který formát si přeje použít.

en: Position and size of the command chooser window
cs: Umístění a velikost okna pro výběr příkazu

en: Position and size of the command chooser window in the Command tab ; default is set by the window manager.
cs: Umístění a velikost okna pro výběr příkazu na kartě Příkaz; výchozí hodnoty jsou nastavené okenním správcem.

en: Last folder selected when browsing for a command in the Command tab.
cs: Poslední vybraná složka při procházení kvůli příkazu na kartě Příkaz.

en: Position and size of the Legend dialog
cs: Umístění a velikost dialogového okna Legenda

en: Position and size of the Legend dialog ; default is set by the UI manager.
cs: Umístění a velikost dialogového okna Legenda; výchozí hodnoty jsou nastavené správcem uživatelského rozhraní.

en: Position and size of the URI chooser window
cs: Umístění a velikost okna pro výběr URI

en: Position and size of the URI chooser window in the Folders tab ; default is set by the window manager.
cs: Umístění a velikost okna pro výběr URI na kartě Složky; výchozí hodnoty jsou nastavené okenním správcem.

en: Last folder selected when browsing for an URI in the Folders tab.
cs: Poslední vybraná složka při procházení kvůli URI na kartě Složky.

en: Position and size of the interaction dialog at import time
cs: Umístění a velikost interaktivního dialogového okna během importu

en: Position and size of the interaction dialog at import time ; default is set by the window manager.
cs: Umístění a velikost interaktivního dialogového okna během importu; výchozí hodnoty jsou nastavené okenním správcem.

en: Last import mode chosen by the user
cs: Poslední režim importu vybraný uživatelem

en: Last import mode chosen by the user when he was asked for an import mode. Possible values are: - "NoImport": do not import an action whose UUID already exists, - "Renumber": allocate a new UUID if the imported UUID already exists, - "Override": override the existing action with the imported one.
cs: Poslední režim importu vybraný uživatelem, když byl na režim importu dotázán. Možné hodnoty jsou: - „NoImport“: neimportovat akce, jejichž UUID již existuje, - „Renumber“: pokud importované UUID již existuje, přidělit nové UUID, - „Override“: přepsat existující akci importovanou.

en: Position and size of the import assistant window
cs: Umístění a velikost okna průvodce importem

en: Position and size of the import assistant window ; default is set by the window manager.
cs: Umístění a velikost okna průvodce importem; výchozí hodnoty jsou nastavené okenním správcem.

en: Last folder selected when choosing a folder from where import new actions.
cs: Poslední vybraná složka při vyběru složky, ze které se má importovat nová akce.

en: Keep last chosen import mode
cs: Zachovat naposledy vybraný režim importu

en: Whether the import system should reuse the last chosen import mode.
cs: Zda by měl importní systém znovu použít naposledy zvolený režim importu.

en: Import mode
cs: Režim importu

en: Last import mode chosen in the Import assistant. Possible values are : - "NoImport": do not import an action whose UUID already exists, - "Renumber": allocate a new UUID if the imported UUID already exists, - "Override": override the existing action with the imported one, - "Ask": ask the user each time.
cs: Poslední režim importu vybraný v průvodci importem. Možné hodnoty jsou: - „NoImport“: neimportovat akce, jejichž UUID již existuje, - „Renumber“: pokud importované UUID již existuje, přidělit nové UUID, - „Override“: přepsat existující akci importovanou, - „Ask“: pokaždé se uživatele dotázat.

en: I/O providers Write priority
cs: Priorita zápisu zprostředkovatele V/V

en: The order in which I/O providers are tested when we need to write a new item down to a storage subsystem.
cs: Pořadí, ve kterém jsou zprostředkovatelé V/V testováni, když je zapotřebí zapsat novou položku do úložného subsystému.

en: Add an 'About' item in the Nautilus context menu
cs: Přidat položku „O aplikaci“ do kontextové nabídky aplikace Nautilus

en: If TRUE, and if the user has defined a single root menu for its actions, then an 'About Nautilus-Actions' will be displayed at end of the first submenu.
cs: Pokud je ZAPNUTO a pokud má uživatel zapnuté použití jedné kořenové nabídky pro všechny akce, pak se na konci první podnabídky bude zobrazovat položka „O aplikaci Akce-Nautilus“.

en: Sort mode
cs: Režim řazení

en: This preference indicates the preferred sort mode. Possible values are : - "AscendingOrder": the actions are maintained in ascending alphabetical order (historical behavior). - "DescendingOrder": the actions are maintained in descending alphabetical order. - "ManualOrder": user is free to reorder them via Nautilus-Actions configuration tool.
cs: Předvolba představuje upřednostňovaný režim řazení. Možné hodnoty jsou: - „AscendingOrder“: akce jsou udržované seřazené vzestupně podle abecedy (historické chování). - „DescendingOrder“: akce jsou udržované seřazené sestupně podle abecedy. - „ManualOrder“: uživatel může volně určovat pořadí pomocí nástroje pro nastavené Akce-Nautilus.

en: Define a 'Nautilus-Actions actions' root menu
cs: Určuje kořenovou nabídku „Akce aplikace Akce-Nautilus“

en: If TRUE, then a 'Nautilus-Actions actions' item will be defined in the Nautilus context menu, and will be the root menu of all available actions.
cs: Pokud je ZAPNUTO, bude v kontextové nabídce aplikace Nautilus zobrazená položka „Akce aplikace Akce-Nautilus“ a bude kořenovou nabídkou pro všechny dostupné akce.

en: List of items at first level of the hierarchy
cs: Seznam položek v první úrovni hierarchie

en: UUID of the items at the first level of the hierarchy. If this key is not found or empty, then all found items are considered as a flat list.
cs: UUID položek v první úrovni hierarchie. Pokud tento klíč není nalezen nebo je prázdný, pak jsou všechny nalezené položky považované za prostý seznam.

en: Whether actions should be relabeled when pasted or duplicated
cs: Zda by se měl u akce změnit popisek, když je vložena nebo nebo je z ní vytvořena kopie

en: Whether actions should be relabeled when pasted or duplicated.
cs: Zda by se měl u akce změnit popisek, když je vložena nebo nebo je z ní vytvořena kopie.

en: Whether menus should be relabeled when pasted or duplicated
cs: Zda by se měl u nabídky změnit popisek, když je vložena nebo nebo je z ní vytvořena kopie

en: Whether menus should be relabeled when pasted or duplicated.
cs: Zda by se měl u nabídky změnit popisek, když je vložena nebo nebo je z ní vytvořena kopie.

en: Whether profiles should be relabeled when pasted or duplicated
cs: Zda by se měl u profilu změnit popisek, když je vložen nebo nebo je z něj vytvořena kopie

en: Whether profiles should be relabeled when pasted or duplicated.
cs: Zda by se měl u profilu změnit popisek, když je vložen nebo nebo je z něj vytvořena kopie.

en: Display Edit toolbar
cs: Zobrazovat lištu úprav

en: Whether to display or not the Edit toolbar in the main window.
cs: Zda zobrazit, nebo ne, lištu úprav v hlavním okně.

en: Display File toolbar
cs: Zobrazovat lištu souboru

en: Whether to display or not the File toolbar in the main window.
cs: Zda zobrazit, nebo ne, lištu souboru v hlavním okně.

en: Display Help toolbar
cs: Zobrazovat lištu nápovědy

en: Whether to display or not the Help toolbar in the main window.
cs: Zda zobrazit, nebo ne, lištu nápovědy v hlavním okně.

en: Main pane position
cs: Umístění hlavního panelu

en: Width of the main window pane ; default is set by the UI manager.
cs: Šířka lišty hlavního okna; výchozí hodnota je nastavená správcem uživatelského rozhraní.

en: Display Tools toolbar
cs: Zobrazovat lištu nástrojů

en: Whether to display or not the Tools toolbar in the main window.
cs: Zda zobrazit, nebo ne, lištu nástrojů v hlavním okně.

en: Position and size of the main window
cs: Umístění a velikost hlavního okna

en: Position and size of the main window ; default is set by the window manager.
cs: Umístění a velikost hlavního okna; výchozí hodnoty jsou nastavené okenním správcem.

en: Position and size of the preferences dialog
cs: Umístění a velikost dialogového okna předvoleb

en: Position and size of the preferences dialog ; default is set by the window manager.
cs: Umístění a velikost dialogového okna předvoleb; výchozí hodnoty jsou nastavené okenním správcem.

en: List of default schemes
cs: Seznam výchozích schémat

en: The list of schemes proposed by default on each new profile. A default default list is hardcoded in nautilus-actions-config-tool, which may be updated by the user.
cs: Seznam schémat navrhovaných jako výchozí v každém novém profilu. Výchozí výchozí seznam je napevno zabudován v programu nautilus-actions-config-tool, ale uživatel si jej může aktualizovat.

en: Whether the whole configuration is locked
cs: Zda je celé nastavení uzamknuté

en: The whole configuration must be understood here as the global set and order of menus and actions. When this configuration is locked, then the user is no more able to modify nor create or delete any menu or action. All items are read-only. As the order of items is also locked, the level zero itself cannot be modified, and the user is unable to reorder the items.
cs: Celé nastavení musí být chápáno jako globální sada a pořadí nabídek a akcí. Když je toto nastavení uzamknuté, nemůže v něm již uživatel dělat žádné změny, ani vytvářet nebo mazat nabídky nebo akce. Všechny položky jsou pouze ke čtení. Stejně tak je uzamknuté pořadí položek, nultou úroveň nelze samu o sobě upravit a uživatel nemá možnost položky přehazovat.

en: Whether the GConf I/O provider is locked
cs: Zda je zprostředkovatel V/V GConf zamknutý

en: When set to true (most probably as a mandatory key), this prevents all items, menus and actions, read from GConf to being modified in NACT.
cs: Když je zapnuto (nejpravděpodobněji jako povinný klíč), brání v Nástroji nastavení Akce-Nautilus změnám všech položek, nabídek a akcí přečteným z GConf.

en: Whether the Desktop I/O provider is locked
cs: Zda je V/V pracovního prostředí uzamknuté

en: When set to true (most probably as a mandatory key), this prevents all items, menus and actions, read from .desktop files to being modified in NACT.
cs: Když je zapnuto (nejpravděpodobněji jako povinný klíč), brání v Nástroji nastavení Akce-Nautilus změnám všech položek, nabídek a akcí přečteným ze souborů .desktop.

en: _Ask me
cs: Dotáz_at se

en: You will be asked for the format to choose each time an item is about to be exported.
cs: Na volbu formátu budete dotázáni pokaždé, když bude nějaká položka exportována.

note: i18n: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: No NAIExporter implementation found for '%s' format.
cs: Nenalezena žádná implementace NAIExporter pro formát „%s“.

note: i18n: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: %s NAIExporter doesn't implement 'to_buffer' interface.
cs: NAIExporter %s neimplementuje rozhraní „to_buffer“.

note: i18n: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: %s NAIExporter doesn't implement 'to_file' interface.
cs: NAIExporter %s neimplementuje rozhraní „to_file“.

en: Nautilus-Actions Configuration Tool is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
cs: Nástroj nastavení Akce-Nautilus je svobodný software: Můžete jej dále šířit a/nebo upravovat za podmínek licence GNU General Public License v podobě, v jaké ji vydala Free Software Foundation, a to buď ve verzi 2 této licence nebo (dle vaší volby) v libovolné novější verzi.

en: Nautilus-Actions Configuration Tool is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: Nástroj nastavení Akce-Nautilus je šířen ve víře, že bude užitečný, ale BEZ JAKÝCHKOLIV ZÁRUK, a to i bez předpokládané záruky na PRODEJNOST nebo VHODNOST PRO KONKRÉTNÍ ÚČEL. Více podrobností najdete přímo v licenci GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nautilus-Actions Configuration Tool ; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
cs: Spolu s nástrojem nastavení Akce-Nautilus byste měli obdržet kopii licence GNU General Public License. Pokud se tak nestalo, napište na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

note: i10n: "Nautilus actions" here is not a typo; this does not refer to the * Nautilus-Actions product, but to the actions which are to be added to Nautilus
en: A graphical interface to create and edit your Nautilus actions.
cs: Grafické rozhraní na vytváření a úpravu vašich akcí ve správci souborů Nautilus.

en: The GNOME Translation Project <gnome-i18n@gnome.org>
cs: Překladatelský projekt GNOME <gnome-i18n@gnome.org>

note: i18n: title of the About dialog box, when seen from Nautilus file manager
en: Nautilus-Actions
cs: Akce-Nautilus

en: Copyright %s 2005 The GNOME Foundation
    Copyright %s 2006-2008 Frederic Ruaudel <grumz@grumz.net>
    Copyright %s 2009-2014 Pierre Wieser <pwieser@trychlos.org>
cs: Copyright %s 2005 The GNOME Foundation
    Copyright %s 2006 – 2008 Frederic Ruaudel <grumz@grumz.net>
    Copyright %s 2009 – 2012 Pierre Wieser <pwieser@trychlos.org>

en: GNOME desktop
cs: Pracovní prostředí GNOME

en: KDE desktop
cs: Pracovní prostředí KDE

en: LXDE desktop
cs: Pracovní prostředí LXDE

en: ROX desktop
cs: Pracovní prostředí ROX

en: XFCE desktop
cs: Pracovní postředí XFCE

en: Legacy systems
cs: Dřívější systémy

en: List of patterns to be matched against the selected file(s)/folder(s)
cs: Seznam vzorů, kterým má odpovídat vybraný soubor/složka či soubory/složky

note: i18n: wildcard characters '*' and '?' should be considered as literals, *  and not be translated
en: A list of strings with joker '*' or '?' to be matched against the name(s) of the selected file(s)/folder(s). Each selected item must match at least one of the filename patterns for the action or the menu be candidate to display.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to '*'.
cs: Seznam řetězců s divokými znaky „*“ nebo „?“, kterým má odpovídat název vybraného souboru/složky či souborů/složek. Každá vybraná položka musí odpovídat nejméně jednomu vzoru názvu souboru, aby se akce nebo nabídka staly kandidáty na zobrazení.
    Toto nastavení se použije jen když je něco vybráno.
    Výchozí je „*“.

note: i18n: wildcard characters '*' and '?' should be considered as literalls, *  and not be translated
en: A pattern to be matched against basenames of selected file(s)/folder(s). May include wildcards (* or ?). You must set one option for each pattern you need
cs: Vzor, vůči kterému se mají porovnávat základní názvy souborů/složek. Může obsahovat divoké znaky (* nebo ?). Pro každý vzor, který potřebujete, musíte zadat tento přepínač zvlášť

note: i18n: the "<EXPR>" is just an abbreviation for "an expression", *  so is tranlatable i18n: "<EXPR>" is just an abbreviation for "an expression", so is tranlatable
en: <EXPR>
cs: <VÝRAZ>

en: Whether the specified basenames are case sensitive (default)
cs: Zda se má u základních názvů rozlišovat velikost písmen (výchozí)

note: i18n: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Must be set to 'true' if the filename patterns are case sensitive, to 'false' otherwise. E.g., if you need to match a filename in a case-sensitive manner, set this key to 'true'. If you also want, for example '*.jpg' to match 'photo.JPG', then set 'false'.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'true'.
cs: Pokud potřebujete, aby se při porovnávání názvu souboru rozlišovala velikost písmen, nastavte tento klíč na „zapnuto“. Pokud naopak chcete, aby například „*.jpg“ odpovídal „fotka.JPG“, nastavte na „vypnuto“. 
    Toto nastavení se použije jen když je něco vybráno.
    Výchozí je „zapnuto“.

en: List of patterns to be matched against the mimetypes of the selected file(s)/folder(s)
cs: Seznam vzorů, kterým má odpovídat typ MIME vybraného souboru/složky či souborů/složek

note: i18n: wildcard character '*' is taken literally, and should not be translated
en: A list of strings with joker '*' to be matched against the mimetypes of the selected file(s)/folder(s). Each selected item must match at least one of the mimetype patterns for the action to appear.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to '*/*'.
cs: Seznam řetězců s divokým znakem „*“, kterým má odpovídat typ MIME vybraného souboru/složky či souborů/složek. Každá vybraná položka musí odpovídat nejméně jednomu vzoru typu MIME, aby se vykonala akce.
    Toto nastavení se použije jen když je něco vybráno.
    Výchozí je „*/*“.

note: i18n: wildcard character '*' is taken literally, and should not be translated
en: A pattern to be matched against mimetypes of selected file(s)/folder(s). May include the asterisk wildcard '*'. You must set one option for each pattern you need
cs: Vzor, vůči kterému se mají porovnávat typy MIME vybraného souboru/složky či souborů/složek. Může obsahovat divoký znak „*“. Pro každý vzor, který potřebujete, musíte nastavit tento přepínač zvlášť

en: Whether the profile applies to files (deprecated option, see mimetype)
cs: Zda se profil použije na soubory (zastaralý přepínač, viz mimetype)

note: i18n: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Set to 'true' if the selection can have files, to 'false' otherwise.
    This setting is tied in with the 'isdir' setting. The valid combinations are: 
    isfile='true' and isdir='false': the selection may hold only files
    isfile='false' and isdir='true': the selection may hold only folders
    isfile='true' and isdir='true': the selection may hold both files and folders
    isfile='false' and isdir='false': this is an invalid combination (your configuration will never appear).
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'true'.
cs: Nastavte na „zapnuto“, pokud může výběr obsahovat soubory, jinak na „vypnuto“.
    Toto nastavení je vázané na nastavení „isdir“. Platné kombinace jsou:
    - isfile=„zapnuto“ a isdir=„vypnuto“: výběr může obsahovat pouze soubory
    - isfile=„vypnuto“ a isdir=„zapnuto“: výběr může obsahovat pouze složky
    - isfile=„zapnuto“ a isdir=„zapnuto“: výběr může obsahovat soubory i složky
    - isfile=„vypnuto“ a isdir=„vypnuto“: neplatná kombinace (vaše nastavení se neobjeví).
    Toto nastavení se použije jen když je něco vybráno.
    Výchozí je „zapnuto“.

en: Whether the profile applies to folders (deprecated option, see mimetype)
cs: Zda se profil použije na složky (zastaralý přepínač, viz mimetype)

note: i18n: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Set to 'true' if the selection can have folders, to 'false' otherwise.
    This setting is tied in with the 'isfile' setting. The valid combinations are: 
    isfile='true' and isdir='false': the selection may hold only files
    isfile='false' and isdir='true': the selection may hold only folders
    isfile='true' and isdir='true': the selection may hold both files and folders
    isfile='false' and isdir='false': this is an invalid combination (your configuration will never appear).
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'false'.
cs: Nastavte na „zapnuto“, pokud může výběr obsahovat složky, jinak na „vypnuto“.
    Toto nastavení je vázané na nastavení „isfile“. Platné kombinace jsou:
    - isfile=„zapnuto“ a isdir=„vypnuto“: výběr může obsahovat pouze soubory
    - isfile=„vypnuto“ a isdir=„zapnuto“: výběr může obsahovat pouze složky
    - isfile=„zapnuto“ a isdir=„zapnuto“: výběr může obsahovat soubory i složky
    - isfile=„vypnuto“ a isdir=„vypnuto“: neplatná kombinace (vaše nastavení se neobjeví).
    Toto nastavení se použije jen když je něco vybráno.
    Výchozí je „vypnuto“.

en: Whether the selection may be multiple (deprecated option, see selection count)
cs: Zda může být výběr vícenásobný (zastaralý přepínač, viz selection-count)

note: i18n: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: If you need more than one files or folders to be selected, set this key to 'true'. If you want just one file or folder, set it to 'false'.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'false'.
cs: Pokud potřebujete více vybraných souborů nebo složek, nastavte tuto položku na „zapnuto“. Pokud chcete pouze jeden soubor nebo jednu složku, nastavte na „vypnuto“.
    Toto nastavení se použije jen když je něco vybráno.
    Výchozí je „vypnuto“.

en: List of schemes to be matched against those of selected file(s)/folder(s)
cs: Seznam schémat, které se porovnávají vůči vybranému souboru/složce či souborům/složkám

note: too long string for iso c: 510 (max=509) i18n: schemes (sftp, ssh, ftp, file, etc.) are standard keywords which define *  the access protocol to an object, they should not be translated
en: Defines the list of valid schemes to be matched against the selected items. The scheme is the protocol used to access the files. The keyword to use is the one used in the URI by the file manager.
    Examples of valid URI include:
    - file:///tmp/foo.txt
    - sftp:///root@test.example.net/tmp/foo.txt
    The most common schemes are:
    'file': local files
    'sftp': files accessed via SSH
    'ftp': files accessed via FTP
    'smb': files accessed via Samba (Windows share)
    'dav': files accessed via WebDAV.
    All schemes used by your favorite file manager may be used here.
    This obviously only applies when there is a selection, or when targeting the special 'x-nautilus-desktop' scheme.
    Defaults to 'file'.
cs: Určuje seznam platných schémat, která se porovnávají vůči vybraným položkám. Schématem se rozumí protokol použitý pro přístup k souboru. Pro označení se používají stejná klíčová slova jako jsou použitá v URI správcem souborů.
    Platnými URI jsou například: 
    - file:///tmp/něco.txt
    - sftp:///root@test.priklad.cz/tmp/něco.txt
    Nejběžnější schémata jsou:
    „file“: místní soubory
    „sftp“: přístup k souborům přes SSH
    „ftp“: přístup k souborům přes FTP
    „smb“: přístup k souborům přes Sambu (sdílení Windows)
    „dav“: přístup k souborům přes WebDAV
    Použít se zde dají všechna schémata, která se dají použít ve správci souborů.
    Toto nastavení se použije jen když je něco vybráno nebo když je cílem speciální schéma „x-nautilus-desktop“.
    Výchozí je „file“.

en: A valid GIO scheme where the selected file(s)/folder(s) should be located. You must set one option for each scheme you need
cs: Platné schéma GIO, kde by měly být umístěny vybrané soubory/složky. Pro každé schéma, které potřebujete, musíte zadat tento přepínač zvlášť

note: i18n: "<STRING>" is just an abbreviation for "a string", so is tranlatable
en: <STRING>
cs: <ŘETĚZEC>

en: List of folders
cs: Seznam složek

en: Defines the list of valid paths to be matched against the current folder.
     All folders 'under' the specified path are considered valid.
    Defaults to '/'.
cs: Určuje seznam platných cest, které se porovnávají vůči aktuální složce. Všechny složky „pod“ zadanou cestou jsou považovány za platné.
    Výchozí je „/“.

en: The path of a (parent) directory for which the item will be displayed. You must set one option for each folder you need
cs: Cesta k (rodičovské) složce, pro kterou se položka zobrazí. Pro každou složku, kterou potřebujete, musíte zadat tento přepínač zvlášť

note: i18n: "<PATH>" is just an abbreviation for "a folder path", so is tranlatable i18n: "<PATH>" is the path to a binary, so may be tranlatable
en: <PATH>
cs: <CESTA>

en: Operator of the selection count relation
cs: Operátor vztahu k počtu vybraných

en: Whether this profile may be selected depending of the count of the selection.
    This is a string of the form "{'<'|'='|'>'} number".
    Examples of valid strings are: "=0", "> 1", "< 10".
    Defaults to ">0".
cs: Zda tento profil může být vybrán v závislosti na počtu vybraných položek.
    Jedná se o řetězec ve formě „{‚<‘|‚=‘|‚>‘ } číslo“.
    Příklady platných řetězců jsou: „=0“, „>1“, „<10“.
    Výchozí je „>0“.

en: Selection count relation [>0]
cs: Operátor vztahu k počtu vybraných [>0]

en: Only show in environment
cs: Zobrazit pouze v prostředí

en: Defaults to all.
cs: Výchozí jsou všechny.

en: The name of an only desktop environment where the item must be displayed. You must set one option for each environment you want
cs: Název pracovního prostředí, ve kterém jen se položka musí zobrazit. Pro každé požadované prostředí musíte zadat tento přepínač zvlášť

note: i18n: "<DESKTOP>" is just a placeholder for "a desktop name", so is tranlatable
en: <DESKTOP>
cs: <PRACOVNÍ_PROSTŘEDÍ>

en: Not show in environment
cs: Nezobrazovat v prostředí

en: Defaults to none.
cs: Výchozí je žádný.

en: The name of a desktop environment where the item must not be displayed. You must set one option for each environment you want
cs: Název pracovního prostředí, ve kterém se položka nesmí zobrazit. Pro každé požadované prostředí musíte zadat tento přepínač zvlášť

en: Try exec
cs: Zkusit spustit

note: i18n: TryExec is a keyword of the specification, it is not translatable
en: Note that, when specified, only the presence and the executability status of the specified file are checked.
    Parameters may appear in 'TryExec' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
cs: Upozorňujeme, že pokud je zadáno, kontroluje se jen přítomnost a příznak spustitelnosti souboru určeného zaškrtnutím.
    V hodnotě TryExec se mohou objevit parametry a za běhu budou nahrazeny.
    Výchozí je úspěšný výsledek.

en: the path to a file whose executability is to be checked
cs: Cesta k souboru, u kterého bude kontrolováno, zda je spustitelný

en: Show if registered
cs: Zobrazit, pokud je registrováno

note: i18n: ShowIfRegistered is a keyword of the specification, it is not translatable
en: The well-known name of a DBus service.
    The item will be candidate if the named service is registered on session DBus at runtime.
    Parameters may appear in 'ShowIfRegistered' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
cs: Běžně známý název služby DBus.
    Položka bude kandidátem, pokud je název služby za běhu registrován v sezení DBus.
    V hodnotě „ShowIfRegistred“ se mohou objevit parametry a za běhu budou nahrazeny.
    Výchozí je úspěšný výsledek.

en: The name of a service which must be registered on session DBus
cs: Název služby, která musí být registrována v sezení DBus

en: <NAME>
cs: <NÁZEV>

en: Show if True
cs: Zobrazit, pokud je „true“ (zapnuto)

note: i18n: ShowIfTrue is a keyword of the specification, it is not translatable
en: A command which, when executed, should output a string on stdout.
    The item will be candidate if the outputed string is equal to "true".
    Parameters may appear in 'ShowIfTrue' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
cs: Příkaz, který by měl, když je spuštěn, vypsat řetězec na standardní výstup.
    Položka bude kandidátem, pokud je výstupní řetězec roven „true“.
    V hodnotě „ShowIfTrue“ se mohou objevit parametry a budou za běhu nahrazeny.
    Výchozí je úspěšný výsledek.

note: i18n: 'true' is to be taken as a literal, must not be translated
en: The path to a command which will display the 'true' string
cs: Cesta k příkazu, který bude zobrazovat řetězec „true“

en: Show if running
cs: Zobrazit, pokud běží

note: i18n: ShowIfRunning is a keyword of the specification, it is not translatable
en: The name of a process.
    The item will be candidate if the process name is found in memory at runtime.
    Parameters may appear in 'ShowIfRunning' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
cs: Název procesu.
    Položka bude kandidovat, pokud bude název procesu nalezen za běhu v paměti.
    V hodnotě „ShowIfRunning“ se mohou objevit parametry a za běhu budou nahrazeny.
    Výchozí je úspěšný výsledek.

en: The name of a binary which must be running
cs: Název spustitelného souboru, který musí běžet

en: Capabilities
cs: Schopnosti

note: i18n: 'Owner', 'Readable', 'Writable', 'Executable' and 'Local' are all keywords *  of the specification; they are not translatable
en: A list of capabilities each item of the selection must satisfy in order for the item to be candidate.
    Capabilities may be negated.
    Capabilities have to be chosen between following predefined ones:
    - 'Owner': current user is the owner of selected items
    - 'Readable': selected items are readable by user (probably more useful when negated)
    - 'Writable': selected items are writable by user
    - 'Executable': selected items are executable by user
    - 'Local': selected items are local.
    Defaults to empty list.
cs: Seznam schopností každé položky výběru musí splňovat pořadí položek, které jsou kandidáty.
    Schopnosti mohou být negovány.
    Schopnosti musí být voleny z těchto následujících předdefinovaných:
    - „Owner“: aktuální uživatel je vlastníkem vybraných 
    - „Readable“: vybrané položky jsou čitelné uživatelem (pravděpodobně více použitelné v negované podobě)
    - „Writable“: vybrané položky jsou zapisovatelné uživatelem
    - „Executable“: vybrané položky jsou spustitelné uživatelem
    - „Local“: vybrané položky jsou místní.
    Výchozí je prázdný seznam.

en: The name of a capability the selection must meet. May be 'Owner', 'Readable', 'Writable', 'Executable' or 'Local'
cs: Název schopnosti, které musí výběr vyhovět. Může být „Owner“ (vlastník), „Readable“ (čitelné), „Writable“ (zapisovatelné), „Executable“ (spustitelné) nebo „Local“ (místní)

en: Item was renumbered because the caller did not provide any check function.
cs: Položka byla přečíslována, protože volající neposkytl žádnou kontrolní funkci.

en: Item was renumbered because the caller did not provide any ask user function.
cs: Položka byla přečíslována, protože volající neposkytl žádnou funkci pro dotázání uživatele.

en: Item was renumbered due to user request.
cs: Položka byla na uživatelovu žádost přečíslována.

en: Existing item was overridden due to user request.
cs: Existující položka byla na uživatelovu žádost přepsána.

en: Item %s already exists.
cs: Položka %s již existuje.

en: Import was canceled due to user request.
cs: Import byl na uživatelovu žádost zrušen.

note: i18n: the action has been renumbered during import operation
en: (renumbered)
cs: (přečíslováno)

en: Do _not import the item
cs: _Neimportovat položku

en: This used to be the historical behavior.
    The selected file will be marked as "NOT OK" in the Summary page.
    The existing item will not be modified.
cs: Toto se používá, pokud je požadováno historické chování.
    Vybraný soubor bude označen jako „NENÍ OK“ na stránce se souhrnným přehledem.
    Stávající položka nebude změněna.

en: Import the item, _allocating it a new identifier
cs: Importov_at položku a přidělit jí nový identifikátor

en: The selected file will be imported with a slightly modified label indicating the renumbering.
    The existing item will not be modified.
cs: Vybraný soubor bude naimportován s mírně změněným popiskem naznačujícím přečíslování.
    Stávající položka nebude změněna.

en: _Override the existing item
cs: Přepsat existující p_oložku

en: The item found in the selected file will silently override the current one which has the same identifier.
    Be warned: this mode may be dangerous. You will not be prompted another time.
cs: Položka nalezená ve vybraném souboru v tichosti přepíše stávající aktuální položku, která má ten stejný identifikátor.
    Varování: tento režim může být nebezpečný. Podruhé už nebudete dotazováni.

en: You will be asked each time an imported ID already exists.
cs: Budete dotázání pokaždé, když bude identifikátor vybrané položky již existovat.

note: i18n: '%s' stands for the file URI
en: %s is not loadable (empty or too big or not a regular file)
cs: %s není možné načíst (prázdný nebo příliš velký soubor nebo nejde o běžný soubor)

note: l10n: 'ImporterAskDialog' is the dialog name: do not translate
en: Unable to load 'ImporterAskDialog' from %s
cs: Nelze načíst „ImporterAskDialog“ z %s.

en: The action "%s" imported from "%s" has the same identifier than the already existing "%s".
cs: Akce „%s“ naimportovaná z „%s“ má stejný identifikátor, jaký již existuje „%s“.

en: The menu "%s" imported from "%s" has the same identifier than the already existing "%s".
cs: Nabídka „%s“ naimportovaná z „%s“ má stejný identifikátor, jaký již existuje „%s“.

en: Already existing item
cs: Již existující položka

en: What should I do with this ?
cs: Co by se mělo s tímto dělat?

en: Re_member my choice in future import operations
cs: Zapa_matovat si moji volbu i pro budoucí importy

en: Please, be kind enough to fill out a bug report on https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=nautilus-actions.
cs: Buďte tak laskavi a vyplňte chybové hlášení na https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=nautilus-actions.

en: Unavailable I/O provider.
cs: Nedostupný zprostředkovatel V/V.

en: I/O provider implementation lacks of required API.
cs: Implementace zprostředkovatele V/V postrádá požadované API.

en: I/O provider is not willing to write.
cs: Zprostředkovatel V/V nedovoluje zápis.

en: I/O provider announces itself as unable to write.
cs: Zprostředkovatel V/V o sobě uvedl, že neumožňuje zápis.

en: I/O provider has been locked down by an administrator.
cs: Zprostředkovatel V/V byl uzamčen správcem.

en: I/O provider has been locked down by the user.
cs: Zprostředkovatel V/V byl uzamčen uživatelem.

en: Item is read-only.
cs: Položka je pouze ke čtení

en: No writable I/O provider found.
cs: Nebyl nalezen žádný zprostředkovatel zapisovatelného V/V.

en: Item is not writable for an unknown reason (%d).
    %s
cs: Položka není z neznámého důvodu zapisovatelná (%d).
    %s

en: Program flow error.
    %s
cs: Chyba běhu programu.
    %s

en: The I/O provider is not willing to do that.
cs: Zprostředkovatel V/V toto neumožňuje.

en: Write error in I/O provider.
cs: Chyba zápisu ve zprostředkovateli V/V.

en: Unable to delete GConf schemas.
cs: Nelze smazat schémata GConf.

en: Unable to delete configuration.
cs: Nelze smazat nastavení.

en: Unknown return code (%d).
    %s
cs: Neznámý návratový kód (%d).
    %s

note: i18n: default label for a new action
en: New Nautilus action
cs: Nová akce Nautilus

en: Profile automatically created from pre-v2 action
cs: Profil automaticky vytvořen z akce pre-v2

en: Targets the selection context menu
cs: Cíle kontextové nabídky výběru

en: Whether the action targets the selection file manager context menus.
    This used to be the historical behavior.
    Note that menus are always potential candidate to the display in selection context menus provided that they contain at least one action.
    Defaults to TRUE.
cs: Zda je akce cílená na kontextové nabídky výběru správce souborů.
    Jedná se o historické chování.
    Upozorňujeme, že nabídky jsou vždy potenciálními kandidáty na zobrazení v poskytované kontextové nabídce výběru, aby obsahovaly nejméně jednu akci.
    Výchozí je ZAPNUTO.

en: Targets the selection context menu [true]
cs: Cíle kontextové nabídky výběru [pravda]

en: Targets the location context menu
cs: Cíle kontextové nabídky míst

en: Whether the action targets the file manager context menus when there is no selection, thus applying to current location.
    Note that menus are always potential candidate to the display in selection context menus provided that they contain at least one action.
    Defaults to FALSE
cs: Zda je cílem akce kontextová nabídka správce souborů, když není nic vybráno. Pak se použije současné místo.
    Upozorňujeme, že nabídky jsou vždy potenciálními kandidáty na zobrazení v poskytované kontextové nabídce výběru, aby obsahovaly nejméně jednu akci.
    Výchozí je ZAPNUTO.

en: Targets the location context menu [false]
cs: Cíle kontextové nabídky místa [nepravda]

en: Targets the toolbar
cs: Cíle lišty nástrojů

en: Whether the action is candidate to be displayed in file manager toolbar.
    This only applies to current location.
    Note that menus are never displayed in the toolbar.
    Defaults to FALSE.
cs: Zda je akce kandidátem na zobrazení v liště nástrojů správce souborů.
    Toto se použije pouze na aktuální místo.
    Upozorněme, že nabídky se nikdy nezobrazí v liště nástrojů.
    Výchozí je VYPNUTO.

en: Targets the toolbar [false]
cs: Cíle lišty nástrojů [nepravda]

en: Label of the toolbar item
cs: Popiska položky v liště nástrojů

en: The label displayed besides of the icon in the file manager toolbar.
    Note that actual display may depend of your own Desktop Environment preferences.
    Defaults to label of the context menu when not set or empty.
cs: Popisek zobrazený po boku ikony na liště nástrojů správce souborů.
    Poznamenejme, že aktuální zobrazení může záviset na vašich vlastních předvolbách pracovního prostředí.
    Pokud není nastavený nebo je prázdný, použije se jako výchozí popisek kontextové nabídky.

note: i18n: copied items have a label as 'Copy of original label'
en: Copy of %s
cs: Kopie položky %s

en: Type of the item
cs: Typ položky

en: Defines if the item is an action or a menu. Possible values are :
    - 'Action',
    - 'Menu'.
    The value is case sensitive and must not be localized.
cs: Určuje, zda je položka akcí nebo nabídkou. Možné hodnoty jsou:
    - „Action“: akce
    - „Menu“: nabídka
    U hodnot záleží na velikosti písmen a nesmí být přeložené do jiného jazyka.

en: Label of the context menu item (mandatory)
cs: Popisek položky v kontextové nabídce (povinné)

en: The label of the menu item that will appear in the file manager context menu when the selection matches the appearance condition settings.
    It is also used as a default for the toolbar label of an action.
cs: Popisek položky nabídky, která se objeví v kontextové nabídce správce souborů za předpokladu, že výběr vyhovuje výskytu nastavené podmínky.
    Rovněž se použije jako výchozí popis akce na liště nástrojů.

en: Empty label
cs: Prázdný popisek

en: Tooltip of the context menu item
cs: Místní nápověda k položce v kontextové nabídce

en: The tooltip of the menu item that will appear in the file manager statusbar when the user points to the file manager context menu item with his/her mouse.
cs: Místní nápověda k položce nabídky, která se objeví ve stavové liště správce souborů, když uživatel ukáže svojí myší na položku kontextové nabídky správce souborů.

en: Icon of the context menu item
cs: Ikona položky v kontextové nabídce

en: The icon of the menu item that will appear next to the label in the file manager context menu when the selection matches the appearance conditions settings.
    May be the localized name of a themed icon, or a full path to any appropriate image.
cs: Ikona položky nabídky, která se objeví vedle popisku v kontextové nabídce správce souborů za předpokladu, že výběr vyhovuje výskytu nastavené podmínky.
    Může se jednat o lokalizovaný název ikony motivu nebo plnou cestu k příslušnému obrázku.

en: <PATH|NAME>
cs: <CESTA|NÁZEV>

en: Description relative to the item
cs: Popis vztahující se k položce

en: Some text which explains the goal of the menu or the action.
    May be used, e.g. when displaying available items on a web site.
cs: Nějaký text, který vysvětluje cíl nabídky nebo akce.
    Může se použít např. při zobrazování dostupných položek na webových stránkách.

en: Suggested shortcut
cs: Doporučená klávesová zkratka

en: A shortcut suggested for the action or the menu.
    Please note that this might be only a suggestion as the shortcut may be already reserved for another use. Implementation should not override an already existing shortcut to define this one.
    The format may look like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1".
    Defaults to empty.
cs: Doporučená klávesová zkratka pro akci nebo nabídku.
    Povšimněte si prosím, že toto může být pouze doporučení a že klávesová zkratka může být již rezervována pro jiné použití. Implementace by neměla přepsat již existující klávesovou zkratku, aby nadefinovala tuto.
    Formát může vypadat jako „<Control>a“ nebo „<Shift><Alt>F1“.
    Výchozí je prázdná.

en: List of subitem ids
cs: Seznam id podřízených položek

en: Ordered list of the IDs of the subitems. This may be actions or menus if the item is a menu, or profiles if the item is an action.
    If this list doesn't exist or is empty for an action or a menu, subitems are attached in the order of the read operations.
cs: Seřazený seznam ID podřízených položek. To mohou být akce nebo nabídky, jestliže je položka nabídkou, a nebo profily, jestliže je položka akcí.
    Pokud tento seznam neexistuje nebo je pro akci nebo nabídku prázdný, podřízené položky se připojí v pořadí, v jakém budou postupně načítány.

en: Whether the action or the menu is enabled
cs: Zda je akce nebo nabídka povolena

en: If the or the menu action is disabled, it will never appear in the file manager context menu.
    Defaults to TRUE.
cs: Pokud je položka nebo nabídka zakázaná, neobjeví se nikdy v kontextové nabídce správce souborů.
    Výchozí je ZAPNUTO.

en: Whether the action or the menu is enabled [enabled]
cs: Zda je akce nebo nabídka povolena [povolena]

en: Version of the format
cs: Verze formátu

en: The version of the configuration format that will be used to manage backward compatibility.
cs: Verze formátu nastavení, která bude použita pro zajištění zpětné kompatibility.

note: i18n: default label for a new menu
en: New Nautilus menu
cs: Nová nabídka aplikace Nautilus

note: i18n: label for the default profile
en: Default profile
cs: Výchozí profil

en: Name of the profile
cs: Název profilu

en: May be used as a description for the function of the profile.
    If not set, it defaults to an auto-generated name.
cs: Může být použito jako popis pro funkci profilu.
    Pokud není nastaveno, automaticky se vygeneruje nějaký výchozí název.

en: Path of the command
cs: Cesta příkazu

en: The path of the command to be executed when the user select the menu item in the file manager context menu or in the toolbar.
cs: Cesta příkazu, který se spustí, když uživatel vybere položku z kontextové nabídky nebo lišty nástrojů ve správci souborů.

en: Parameters of the command
cs: Parametry příkazu

note: too long string for iso c: (max=509)
en: The parameters of the command to be executed when the user selects the menu item in the file manager context menu or in the toolbar.
    The parameters may contain some special tokens which are replaced by the information provided by the file manager before starting the command:
    - up to version 2.0:
      %d: base folder of the selected file(s)
      %f: the name of the selected file or the first one if several are selected
      %h: hostname of the URI
      %m: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s)
      %M: space-separated list of the selected file(s)/folder(s), with their full paths
      %p: port number of the first URI
      %R: space-separated list of selected URIs
      %s: scheme of the URI
      %u: URI
      %U: username of the URI
      %%: a percent sign.
    - starting from version 3:
      %b: (first) basename
      %B: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s)
      %c: count the selected file(s)/folder(s)
      %d: (first) base directory
      %D: space-separated list of base directories of the selected file(s)/folder(s)
      %f: (first) filename
      %F: space-separated list of the filenames of the selected file(s)/folder(s)
      %h: hostname of the (first) URI
      %m: (first) mimetype
      %M: space-separated list of the mimetypes of the selected file(s)/folder(s)
      %n: username of the (first) URI
      %o: no-op operator which forces the singular form of execution (since 3.0.2)
      %O: no-op operator which forces the plural form of execution (since 3.0.2)
      %p: port number of the (first) URI
      %s: scheme of the (first) URI
      %u: (first) URI
      %U: space-separated list of the URIs of the selected file(s)/folder(s)
      %w: (first) basename without the extension
      %W: space-separated list of basenames without the extension
      %x: (first) extension
      %X: space-separated list of the extensions of the selected file(s)/folder(s)
      %%: a percent sign.
cs: Parametry příkazu, který se spustí, když uživatel vybere položku z kontextové nabídky nebo z lišty nástrojů správce souborů.
    Parametry mohou obsahovat některé speciální symboly, které budou před spuštěním příkazu nahrazeny informacemi poskytnutými správcem souborů:
    - do verze 2.0:
      %d : základní složka vybraného souboru či souborů
      %f: název vybraného souboru nebo prvního z vybraných, pokud je jich více
      %h: název hostitele z adresy URI
      %m: mezerami oddělovaný seznam základních názvů vybraných souborů/složek
      %M: mezerami oddělovaný seznam vybraných souborů/složek včetně úplných cest
      %p: číslo portu první adresy URI
      %R: mezerami oddělovaný seznam vybraných adres URI
      %s: schéma adresy URI
      %u: adresa URI
      %U: jméno uživatele adresy URI
      %%: znak procenta
    - od verze 3:
      %b: (první) základní název
      %B: mezerami oddělovaný seznam základních názvů vybraných souborů/složek
      %c: počet vybraných souborů/složek
      %d: (první) základní složka
      %D: mezerami oddělovaný seznam základních složek vybraných souborů/složek
      %f: (první) název souboru
      %F: mezerami oddělovaný seznam názvů vybraných souborů/složek
      %h: název počítače (první) adresy URI
      %m: (první) type MIME
      %M: mezerami oddělovaný seznam typů MIME vybraných souborů/složek
      %n: jméno uživatele (první) adresy URI
      %o: operátor no-op (žádná operace), který vynutí jednotlivou formu spuštění
      %O: operátor no-op (žádná operace), který vynutí několikanásobnou formu spuštění
      %p: číslo portu (první) adresy URI
      %s: schéma (první) adresy URI
      %u: (první) adresa URI
      %U: mezerami oddělovaný seznam adres URI vybraných souborů/složek
      %w: (první) základní název bez přípony
      %W: mezerami oddělovaný seznam základních názvů bez přípony
      %x: (první) přípona
      %X: mezerami oddělovaný seznam přípon vybraných souborů/složek
      %%: znak procenta.

en: Working directory
cs: Pracovní složka

en: The working directory the command will be started in.
    Defaults to "%d".
cs: Pracovní složka, ve které bude příkaz spuštěn.
    Výchozí je „%d“.

en: Execution mode
cs: Režim provádění

note: i18n: 'Normal', 'Terminal', 'Embedded' and 'DisplayOutput' are non-translatable keywords
en: Execution mode of the program.
    This may be chosen between following values:
    - Normal: starts as a standard graphical user interface
    - Terminal: starts the preferred terminal of the graphical environment, and runs the command in it
    - Embedded: makes use of a special feature of the file manager which allows a terminal to be ran inside of it; an acceptable fallback is Terminal
    - DisplayOutput: the ran terminal may be closed at end of the command, but standard streams (stdout, stderr) should be collected and displayed; an acceptable fallback is Terminal.
    Defaults to "Normal".
cs: Režim provádění programu:
    Lze volit z jedné z následujících hodnot:
    - Normal: spustí se jako standardní grafické uživatelské rozhraní
    - Terminal: spustí upřednostňovaný terminál grafického prostředí a v něm spustí příkaz
    - Embedded: zajistí použití speciální funkce správce souborů, která umožňuje běh terminálu uvnitř ní; přijatelné náhradní řešení je Terminal
    - DisplayOutput: běžící terminál může být po skončení příkazu zavřen, ale standardní proudy (stdout, stderr) by měly být shromážděny a zobrazeny; přijatelné náhradní řešení je Terminal.
    Výchozí je „Normal“.

en: Startup notify
cs: Oznámení spuštění

en: Only relevant when ExecutionMode=Normal.
    Defaults to FALSE.
cs: Má význam, jen když je nastaveno ExecutionMode=Normal.
    Výchozí hodnota je VYPNUTO.

en: Startup WM Class
cs: Třída spouštěného správce oken

en: Only relevant when ExecutionMode=Normal.
    Defaults to empty.
cs: Má význam, jen když je nastaveno ExecutionMode=Normal.
    Výchozí hodnota je prázdná.

en: Execute as user
cs: Provádět jako uživatel

en: The user the command must be ran as. The user may be identified by its numeric UID or by its login.
    The profile is ignored if defined with a non-existing UID or login.
    Defaults to empty: the command will be executed as the current user.
cs: Uživatel, pod kterým má být příkaz spuštěn. Uživatel může být určen jeho číselným ID nebo přihlašovacím jménem.
    Pokud je profil definován s neexistujícím UID nebo přihlašovacím jménem, je ignorován.
    Výchozí je prázdný: tj. příkaz bude spuštěn pod aktuálním uživatelem.

en: Error when querying information for %s URI: %s
cs: Chyba při dotazování na informace pro adresu URI %s: %s

en: file:///path/to/file1.mid
cs: file:///cesta/k/souboru1.mid

en: file:///path/to/file2.jpeg
cs: file:///cesta/k/souboru2.jpeg

en: test.example.net
cs: test.priklad.cz

en: user
cs: uživatel

en: Output of the run command
cs: Výstup spuštěného příkazu

en: Run command:
cs: Spustit příkaz:

en: Standard output:
cs: Standardní výstup:

en: Standard error:
cs: Standardní chybový výstup:

en: Nautilus-Actions Desktop I/O Provider
cs: Zprostředkovatel V/V pro pracovní prostředí v Akce-Nautilus

en: Export as a ._desktop file
cs: _Exportovat jako soubor ._desktop

en: This format has been introduced with v 3.0 series, and should be your newly preferred format when exporting items.
    It let you easily share your actions with the whole world, including with users of other desktop environments, as long as their own application implements the DES-EMA specification which describes this format.
    The exported .desktop file may later be imported via :
    - Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - drag-n-drop into the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - or by copying it into a XDG_DATA_DIRS/file-manager/actions directory.
cs: Tento formát byl zaveden v sérii 3.0 a měl by být nově upřednostňován jako formát při exportu položek.
    Tento formát vám umožní jednoduše sdílet své akce s ostatními, a to i s uživateli jiných pracovních prostředí, pokud jejich aplikace implementují specifikaci DES-EMA, která tento formát popisuje.
    Exportovaný soubor .desktop může být později importován pomocí:
    - průvodce importem v Nástroji nastavení Akce-Nautilus
    - přetažení do Nástroje nastavení Akce-Nautilus
    - zkopírování do složky XDG_DATA_DIRS/file-manager/actions

en: The Desktop I/O Provider is not able to handle the URI
cs: Zprostředkovatel V/V pro pracovní plochu není schopen obsloužit adresu URI

note: i18n: 'type' is the nature of the item: Action or Menu
en: unknown type: %s
cs: neznámý typ: %s

en: Nautilus-Actions GConf I/O Provider
cs: Zprostředkovatel V/V pro GConf v aplikaci Akce-Nautilus

en: Item ID not found.
cs: ID položky nenalezeno.

en: Unwaited key path %s while importing a menu.
cs: Neočekávaná cesta ke klíči %s během importu nabídky.

en: Element %s at line %d already found, ignored.
cs: Prvek %s na řádku %d byl již nalezen, ignoruje se.

en: Invalid item ID: waited for %s, found %s at line %d.
cs: Neplatné ID položky: očekáváno %s, nalezeno %s na řádku %d.

en: Unknown element %s found at line %d while waiting for %s.
cs: Neznámý prvek %s nalezen na řádku %d, zatímco byl očekáván %s.

note: i18n: do not translate keywords 'Action' nor 'Menu'
en: Unknown type %s found at line %d, while waiting for Action or Menu.
cs: Neznámý typ %s nalezen na řádku %d, zatímco byla očekávána akce nebo nabídka.

en: The XML I/O Provider is not able to handle the URI
cs: Zprostředkovatel V/V pro XML není schopen obsloužit adresu URI

en: Export as a _full GConf schema file
cs: Exportovat jako soubor ú_plného schématu GConf

en: This used to be the historical export format.
    The exported schema file may later be imported via :
    - Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - drag-n-drop into the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - or via the gconftool-2 --import-schema-file command-line tool.
cs: Toto se používá jako historický formát exportu.
    Exportovaný soubor může být později importován pomocí:
    - průvodce importem v Nástroji nastavení Akce-Nautilus
    - přetažení do Nástroje nastavení Akce-Nautilus
    - nástrojem příkazového řádku gconftool-2 --import-schema-file

en: Export as a _light GConf schema (v2) file
cs: Exportovat jako soubor od_lehčeného schématu GConf (v2)

en: This format has been introduced in v 1.11 series.
    This is the lightest schema still compatible with GConf command-line tools, while keeping backward compatibility with the Nautilus-Actions Configuration Tool oldest versions.
    The exported schema file may later be imported via :
    - Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - drag-n-drop into the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - or via the gconftool-2 --import-schema-file command-line tool.
cs: Tento formát byl zaveden v sérii 1.11.
    Jedná se o odlehčený styl schématu kompatibilní s nástrojem příkazové řádky GConf, který přitom zachovává zpětnou kompatibilitu se staršími verzemi Nástroje nastavení Akce-Nautilus.
    Exportovaný soubor může být později importován pomocí:
    - průvodce importem v Nástroji nastavení Akce-Nautilus
    - přetažení do Nástroje nastavení Akce-Nautilus
    - nástrojem příkazového řádku gconftool-2 --import-schema-file

en: Export as a GConf _dump file
cs: _Exportovat jako soubor vstupu GConf

en: This format has been introduced in v 1.11 series.
    Though not backward compatible with Nautilus-Actions Configuration Tool versions previous to 1.11, it may still be imported via standard GConf command-line tools.
    The exported dump file may later be imported via :
    - Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool (1.11 and above),
    - drag-n-drop into the Nautilus-Actions Configuration Tool (1.11 and above),
    - or via the gconftool-2 --load command-line tool.
cs: Tento formát byl zaveden v sérii 1.11.
    Není zpětně kompatibilní s předchozími verzemi Nástroje nastavení Akce-Nautilus, přesto však může být importován pomocí standardních nástrojů GConf pro příkazový řádek.
    Exportovaný soubor může být později importován pomocí:
    - průvodce importem v Nástroji nastavení Akce-Nautilus
    - přetažení do Nástroje nastavení Akce-Nautilus
    - nástrojem příkazového řádku gconftool-2 --load

en: Arguments count
cs: Počet argumentů

en: The count of command-line arguments
cs: Počet argumentů příkazového řádku

en: Arguments
cs: Argumenty

en: The array of command-line arguments
cs: Pole argumentů příkazového řádku

en: Option entries
cs: Položky přepínačů

en: The array of command-line option definitions
cs: Pole definic přepínačů příkazového řádku

en: Application name
cs: Název aplikace

en: The name of the application
cs: Název aplikace

en: Description
cs: Popis

en: A short description to be displayed in the first line of --help output
cs: Stručný popis, který se má zobrazit na prvním řádku výstupu pro --help

en: Icon name
cs: Název ikony

en: The name of the icon of the application
cs: Název ikony aplikace

en: UniqueApp name
cs: Jedinečný název aplikace

en: The Unique name of the application
cs: Jedinečný název aplikace

en: Return code
cs: Návratový kód

en: The return code of the application
cs: Návratový kód aplikace

en: Unable to interpret command-line arguments
cs: Není možné interpretovat argumenty příkazového řádku

en: Quit on Escape
cs: Při stisku Esc ukončit

en: Should the assistant 'Quit' when the user hits Escape ?
cs: Měly by se průvodce ukončit, když uživatel stiskne klávesu Escape?

en: Warn on Escape
cs: Při stisku Esc varovat

en: Should the user be asked to confirm when exiting the assistant via Escape ?
cs: Dotázat se uživatele na potvrzení při ukončení průvodce klávesou Escape?

en: Are you sure you want to quit this assistant ?
cs: Opravdu chcete ukončit tohoto průvodce?

en: Another instance of %s is already running.
    Please switch back to it.
cs: Již běží jiná instance aplikace %s.
    Přepněte se prosím zpět na ni.

en: The application is not unique
cs: Aplikace není jedinná

en: XML UI filename
cs: Soubor s XML uživatelského rozhraní

en: The filename which contains the XML UI definition
cs: Název souboru, který obsahuje definici XML uživatelského rozhraní

en: Has its own GtkBuilder
cs: Má svůj vlastní GtkBuilder

en: Whether this BaseWindow reallocates a new GtkBuilder each time it is opened
cs: Zda tento objekt BaseWindow realokuje pokaždé, když je otevřen, nový GtkBuilder

en: Toplevel name
cs: Název nejvyšší úrovně

en: The internal GtkBuildable name of the toplevel window
cs: Interní název GtkBuildable pro okno nejvyšší úrovně

en: A pointer (not a reference) to the BaseApplication instance
cs: Ukazatel (ne odkaz) na instanci objektu BaseApplikacation

en: Parent BaseWindow
cs: Rodič BaseWindow

en: A pointer (not a reference) to the BaseWindow parent of this BaseWindow
cs: Ukazatel (ne odkaz) na rodičovský objekt BaseWindow tohoto objektu BaseWindow

en: WSP name
cs: Název WSP

en: The string which handles the window size and position in user preferences
cs: Řetězec, který řídí velikost a polohu okna v uživatelských předvolbách

en: Destroy the Gtk toplevel
cs: Zničit nejvyšší úroveň Gtk

en: Whether the embedded Gtk Toplevel should be destroyed at dispose time
cs: Zda by měla být nejvyšší úroveň Gtk během uvolnění zničena

en: Unable to load %s UI XML definition: %s
cs: Nelze načíst definici uživatelského rozhraní v XML %s: %s

en: Unable to load %s dialog definition.
cs: Nelze načíst definici dialogového okna %s.

en: File is not a valid .desktop file
cs: Soubor není platný soubor .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
cs: Nerozpoznaná verze souboru .desktop „%s“

en: Starting %s
cs: Spouští se %s

en: Application does not accept documents on command line
cs: Aplikace v příkazovém řádku nepřijímá dokumenty

en: Unrecognized launch option: %d
cs: Nerozpoznaná volba spuštění: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
cs: URI dokumentů nelze předat do záznamu „Type=Odkaz“ vstupu pracovního prostředí

en: Not a launchable item
cs: Nejedná se o spustitelnou položku

en: Disable connection to session manager
cs: Zakázat napojení na správce sezení

en: Specify file containing saved configuration
cs: Určuje soubor obsahující uložené nastavení

en: FILE
cs: SOUBOR

en: Specify session management ID
cs: Určuje ID správy sezení

en: Session management options:
cs: Volby správy sezení:

en: Show session management options
cs: Zobrazit volby správy sezení

en: Nautilus-Actions Configuration Tool
cs: Nástroj nastavení Akce-Nautilus

en: A user interface to edit your own contextual actions
cs: Uživatelské rozhraní na úpravu vašich vlastních kontextových akcí

en: Set it to run multiple instances of the program [unique]
cs: Nastavte, pokud chcete spustit více instancí programu [unique]

en: Output the version number, and exit gracefully [no]
cs: Vypsat číslo verze a elegantně skončit [ne]

en: User is the owner of the item
cs: Uživatel je vlastníkem položky

en: Item is readable by the user
cs: Položka je čitelná pro uživatele

en: Item is writable by the user
cs: Položka je zapisovatelná uživatelem

en: Item is executable by the user
cs: Položka je spustitelná uživatelem

en: Item is local
cs: Položka je místní

note: i18n: add a comment when a capability is already used by current item
en: %s (already inserted)
cs: %s (již vložen)

en: Adding a new capability
cs: Přidávání nové schopnosti

en: <b>Managed capabilities</b>
cs: <b>Vedené schopnosti</b>

en: Adding a new scheme
cs: Přidávání nového schématu

en: <b>Scheme</b>
cs: <b>Schéma</b>

en: Export canceled due to user action.
cs: Export na základě uživatelovy akce zrušen.

note: i18n: action as been successfully exported to <filename>
en: Successfully exported as
cs: Úspěšně exportováno jako

en: You may not have write permissions on selected folder.
cs: Možná nemáte oprávnění k zápisu do vybrané složky.

en: Exporting actions
cs: Export akce

en: This assistant will guide you through the process of exporting actions.
cs: Tento průvodce vás provede procesem exportu akcí.

en: Actions _list :
cs: S_eznam akcí:

en: Please select one or more actions to be exported.
    
    You may use Ctrl and Shift keys to extend the selection.
cs: Vyberte prosím jednu nebo více akcí, které se mají exportovat.
    
    Můžete použít klávesy Ctrl a Shift k přidávání do výběru.

en: Selecting the exported actions
cs: Výběr exportovaných akcí

en: Selecting the target folder
cs: Výběr cílové složky

en: Which format should I use when exporting these items ?
cs: Jaký formát by se měl použít, když se exportuje tato položka?

en: Selecting the export format
cs: Výběr formátu exportu

en: About to export selected items:
cs: Budou exportovány vybrané položky:

en: Into the destination folder:
cs: Do cílové složky:

en: Summary
cs: Souhrnný přehled

en: Selected items have been proceeded:
cs: Vybrané položky byly zpracovány:

en: Export is done
cs: Export je dokončen

en: Exporting an action
cs: Export akce

en: Which format should I choose to export it ?
cs: Který formát by se měl zvolit pro export tohoto?

en: Re_member my choice in future export operations
cs: Zapa_matovat si moji volbu i pro budoucí exporty

note: i18n: indicate that the file has been successfully imported
en: Import OK
cs: Import v pořádku

note: i18n: this is the globally unique identifier and the label of the newly imported action
en: Id.: %s	%s
cs: ID: %s	%s

note: i18n: indicate that the file was not imported
en: Not imported
cs: Import neproběhl

en: Importing actions
cs: Import akcí

en: This assistant will guide you through the process of importing items, actions or menus.
cs: Tento průvodce vás provede procesem importu položek, akcí nebo nabídek.

en: Selecting files to import
cs: Výběr souborů k importu

en: What should I do when importing an item whose ID already exists ?
cs: Co by se mělo provést, když se importuje položka, jejíž ID již existuje?

en: Managing duplicates
cs: Správa duplicit

en: About to import selected files:
cs: Budou importovány vybrané soubory:

en: When importing an item whose ID already exists:
cs: Když se importuje položka, jejíž ID již existuje:

en: Selected files have been proceeded:
cs: Vybrané soubory byly zpracovány:

en: Import is done
cs: Import je dokončen

en: Configure items to be added to the Nautilus context menus
cs: Přidat položky, které budou přidány do kontextové nabídky aplikace Nautilus

note: i18n: The action <label> is about to be exported
en: The action "%s" is about to be exported.
cs: Má být exportována akce „%s“.

note: i18n: The menu <label> is about to be exported
en: The menu "%s" is about to be exported.
cs: Má být exportována nabídka „%s“.

en: Caution: a label is mandatory for the action or the menu.
cs: Upozornění: popisek je pro akci nebo nabídku povinný.

en: Basename filter
cs: Filtr základního názvu

en: Capability filter
cs: Filtr schopností

en: Choosing a command
cs: Výběr příkazu

en: Choosing a working directory
cs: Výběr pracovní složky

en: Icon Chooser
cs: Výběr ikony

en: _Themed icons
cs: Ikony mo_tivu

en: Icons by _path
cs: Ikony dané _cestou

en: (strictly lesser than)
cs: (právě menší než)

en: (equal to)
cs: (rovno)

en: (strictly greater than)
cs: (právě větší než)

en: Choosing an executable
cs: Výběr spustitelného programu

en: Folder filter
cs: Filtr složky

note: i18n: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Nautilus 'current_folder'
en: Select a folder
cs: Výběr složky

en: Mimetype filter
cs: Filtr typu MIME

note: i18n: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
cs: Žádná

en: Me_nu
cs: _Nabídka

en: <b>Menu editable properties</b>
cs: <b>Upravitelné vlastnosti nabídky</b>

en: _Action
cs: _Akce

en: <b>Action editable properties</b>
cs: <b>Upravitelné vlastnosti akce</b>

en: Scheme filter
cs: Filtr schématu

en: Current NAObjectItem
cs: Aktuální NAObjectItem

en: A pointer to the currently edited NAObjectItem, an action or a menu
cs: Ukazatel na právě upravovaný objekt NAObjectItem, akci nebo nabídku

en: Current NAObjectProfile
cs: Aktuální NAObjectProfile

en: A pointer to the currently edited NAObjectProfile
cs: Ukazatel na právě upravovaný objekt NAObjectProfile

en: Current NAIContext
cs: Aktuální NAIContext

en: A pointer to the currently edited NAIContext
cs: Ukazatel na právě upravovaný objekt NAIContext

en: Editable item ?
cs: Upravitelná položka?

en: Whether the item will be able to be updated against its I/O provider
cs: Zda bude možné položku aktualizovat přes jejího V/V poskytovatele

en: No edition reason
cs: Důvod, proč nejde upravit

en: Why is this item not editable
cs: Proč není tato položka upravitelná

en: One or more actions have been modified in the filesystem.
    You could keep to work with your current list of actions, or you may want to reload a fresh one.
cs: V souborovém systému byla změněna jedna nebo více akcí.
    Můžete buď pokračovat v práci se svým současným seznamem akcí nebo můžete znovu načíst aktuální seznam.

en: Note that reloading a fresh list of actions requires that you give up with your current modifications.
cs: Upozorňujeme, že znovu načtení aktuálního seznamu akcí předpokládá, že se vzdáte svých současných změn.

en: Do you want to reload a fresh list of actions ?
cs: Chcete znovu načíst aktuální seznam akcí?

en: Reloading a fresh list of actions requires that you give up with your current modifications.
cs: Znovu načtení aktuálního seznamu akcí předpokládá, že se vzdáte svých současných změn.

en: Do you really want to do this ?
cs: Skutečně to chcete?

en: Some items have been modified.
cs: Některé položky byly změněny.

en: Are you sure you want to quit without saving them ?
cs: Opravdu chcete skončit bez jejich uložení?

en: Must match one of
cs: Musí se shodovat s jednou z

en: Must match all of
cs: Musí se shodovat se všemi z

note: i18n: label of the header of a column which let the user select a negative filter
en: Must not match any of
cs: Nesmí se schodovat se žádnou z

en: '%s' filter already exists in the list.
    Please provide another one.
cs: Filtr „%s“ již v seznamu existuje.
    Zadejte prosím jiný.

note: i18n notes : new filter for a new row in a match/no match list
en: new-filter
cs: nový-filtr

en: _File
cs: _Soubor

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Toolbars
cs: Lišty nás_trojů

en: _Tools
cs: Nás_troje

en: _Maintainer
cs: _Správce

en: _Help
cs: _Nápověda

en: Notebook _tabs
cs: Kar_ty sešitu

en: New _menu
cs: Nová na_bídka

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New menu' item
en: Insert a new menu at the current position
cs: Vložit na současné místo novou nabídku

en: _New action
cs: _Nová akce

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New action' item
en: Define a new action
cs: Definovat novou akci

en: New _profile
cs: Nový _profil

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New profile' item
en: Define a new profile attached to the current action
cs: Definovat nový profil připojený k současné akci

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Save' item
en: Record all the modified actions. Invalid actions will be silently ignored
cs: Zaznamenat všechny změněné akce. Neplatné akce budou v tichosti ignorovány

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
cs: Ukončit aplikaci

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Cut item
en: Cut the selected item(s) to the clipboard
cs: Vyjmout vybranou položku či položky do schránky

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Copy item
en: Copy the selected item(s) to the clipboard
cs: Kopírovat vybranou položku či položky do schránky

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Paste item
en: Insert the content of the clipboard just before the current position
cs: Vložit obsah schránky těsně před současnou pozici

en: Paste _into
cs: Vložit _do

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Paste Into item
en: Insert the content of the clipboard as first child of the current item
cs: Vložit obsah schránky jako prvního potomka současné položky

en: D_uplicate
cs: Vytvořit _kopii

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Duplicate item
en: Duplicate the selected item(s)
cs: Vytvořit kopii vybrané položky či položek

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Delete item
en: Delete the selected item(s)
cs: Smazat vybranou položku či položky

en: _Reload the items
cs: _Znovu načíst položky

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Reload' item
en: Cancel your current modifications and reload the initial list of menus and actions
cs: Zrušit své současné změny a znovu načíst původní seznam nabídek a akcí

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Preferences' item
en: Edit your preferences
cs: Upravit své předvolby

en: _Expand all
cs: _Rozbalit vše

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Expand all item
en: Entirely expand the items hierarchy
cs: Úplně rozbalit hierarchii položek

en: _Collapse all
cs: _Sbalit vše

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Collapse all item
en: Entirely collapse the items hierarchy
cs: Úplně sbalit hierarchii položek

en: _Import assistant...
cs: Průvodce _importem…

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Import item
en: Import one or more actions from external files into your configuration
cs: Import jedné nebo více akcí z externích souborů do vašeho nastavení

en: E_xport assistant...
cs: Průvodce e_xportem…

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Export item
en: Export one or more actions from your configuration to external files
cs: Export jedné nebo více akcí z vašeho nastavení do externích souborů

en: _Dump the selection
cs: _Výpis výběru

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Dump selection item
en: Recursively dump selected items
cs: Vypsat vybrané položky včetně podřízených

en: _Brief tree store dump
cs: Stručný výpis s_tromu úložiště

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the BriefTreeStoreDump item
en: Briefly dump the tree store
cs: Vypsat stručný strom úložiště

en: _List modified items
cs: _Seznam změněných položek

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the ListModifiedItems item
en: List the modified items
cs: Vypsat seznam změněných položek

en: _Dump the clipboard
cs: _Výpis schránky

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the DumpClipboard item
en: Dump the content of the clipboard object
cs: Vypsat obsah objektu schránky

en: Contents
cs: Obsah

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Help item
en: Display help about this program
cs: Zobrazit nápovědu k tomuto programu

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the About item
en: Display information about this program
cs: Zobrazit informace o tomto programu

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'View File toolbar' item
en: Display the File toolbar
cs: Zobrazit lištu nástrojů Soubor

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'View Edit toolbar' item
en: Display the Edit toolbar
cs: Zobrazit lištu nástrojů Upravit

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'View Tools toolbar' item
en: Display the Tools toolbar
cs: Zobrazit lištu nástrojů Nástroje

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'View Help toolbar' item
en: Display the Help toolbar
cs: Zobrazit lištu nástrojů Nápověda

en: On the _left
cs: Nalevo

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Set tabs position on the left' item
en: Display the notebook tabs on the left side
cs: Zobrazovat karty sešitu na levé straně

en: On the _right
cs: Napravo

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Set tabs position on the right' item
en: Display the notebook tabs on the right side
cs: Zobrazovat karty sešitu na pravé straně

en: On the _top
cs: Nahoře

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Set tabs position on the top' item
en: Display the notebook tabs on the top side
cs: Zobrazovat karty sešitu na horní straně

en: On the _bottom
cs: Dole

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Set tabs position on the bottom' item
en: Display the notebook tabs on the bottom side
cs: Zobrazovat karty sešitu na spodní straně

en:  %d menu(s), %d action(s), %d profile(s) are currently loaded
cs: Nyní je načteno %d nabídek, %d akcí, %d profilů

en: Not all items have been cut as following ones are not modifiable:
cs: Nebyly vyjmuty všechny položky, protože následující z nich nelze upravovat:

en: Not all items have been deleted as following ones are not modifiable:
cs: Nebyly vymazány všechny položky, protože následující z nich nelze upravovat:

en: Save error
cs: Chyba ukládání

en: Some items may not have been saved
cs: Některé položky možná nebyly uloženy

en: Unable to rewrite the level-zero items list
cs: Nelze znovu zapsat seznam položek nulté úrovně

en: Some items have not been deleted
cs: Některé položky nebyly smazány

en: New profile
cs: Nový profil

en: Automatically saving pending modifications...
cs: Automatické ukládání nevyřízených změn…

en: Nautilus-Actions Preferences
cs: Předvolby Akce-Nautilus

en: _Ascending alphabetical order
cs: Vzestupné _abecední pořadí

en: Menus and actions will be displayed in the ascending alphabetical order of their label, both in the Nautilus context menu and in the NACT user interface.
cs: Nabídky a akce budou zobrazeny vzestupně podle abecedy podle jejich popisků, jak v kontextové nabídce aplikace Nautilus, tak v uživatelském rozhraní Nástroje nastavení Akce-Nautilus.

en: _Descending alphabetical order
cs: Sestupné abece_dní pořadí

en: Menus and actions will be displayed in the descending alphabetical order of their label, both in the Nautilus context menu and in the NACT user interface.
cs: Nabídky a akce budou zobrazeny sestupně podle abecedy podle jejich popisků, jak v kontextové nabídce aplikace Nautilus, tak v uživatelském rozhraní Nástroje nastavení Akce-Nautilus.

en: _Manual order
cs: Ruč_ní pořadí

en: Display order of menus and actions, both in the Nautilus context menu and in the NACT user interface, must be manually adjusted.
cs: Pořadí zobrazení nabídek a akcí v kontextové nabídce aplikace Nautilus i v uživatelském rozhraní Nástroje nastavení Akce-Nautilus musí být ručně přizpůsobeno.

en: <b>Items ordering</b>
cs: <b>Řazení položek</b>

en: _Create a root 'Nautilus-Actions' menu
cs: Vytvořit kořenovou nabídku „Ak_ce-Nautilus“

en: When this option is checked, menus and actions will actually be displayed as sub-items of a root 'Nautilus-Actions' menu in the Nautilus context menu.
cs: Když je tato volba zaškrtnutá, nabídky a akce budou aktuálně zobrazeny jako podřízené položky kořenové nabídky „Akce-Nautilus“ v kontextové nabídce aplikace Nautilus.

en: Add an 'A_bout Nautilus-Actions' item in the Nautilus context menus
cs: Přidat položku „O _aplikaci Akce-Nautilus“ do kontextové nabídky aplikace Nautilus

en: When this option is checked, an 'About Nautilus-Actions' item will be added to the root Nautilus-Actions menu in the Nautilus context menu.
    Note that this item will be displayed only if a unique menu is defined in the Nautilus context menu (e.g. when having checked the root 'Nautilus-Actions' menu option above).
cs: Když je tato volba zaškrtnutá, bude do kořenové nabídky Akce-Nautilus v kontextové nabídce aplikace Nautilus přidána položka „O aplikaci Akce-Nautilus“.
    Upozorňujeme, že se tato položka zobrazí jen v případě, že je v kontextové nabídce aplikace Nautilus definována zvlášť nabídka (např. když je zaškrtnuta předchozí volba kořenové nabídky „Akce-Nautilus“).

en: <b>Nautilus menu layout</b>
cs: <b>Struktura nabídky Nautilus</b>

en: This tab lets you choose how the actions are ordered in the displayed list as well as in the Nautilus context menu. You may also choose here how actions will be displayed in the Nautilus context menu.
cs: Tato karta vám umožňuje zvolit, jak budou akce uspořádány v zobrazeném seznamu a také v kontextové nabídce aplikace Nautilus. Můžete zde také zvolit, jak budou v kontextové nabídce aplikace Nautilus akce zobrazeny.

en: _Runtime preferences
cs: _Běh

en: Specify here the command to run and keep opened a terminal.
    This command should include a 'COMMAND' keyword, which will be substituted at runtime with the action path and parameters.
cs: Zde zadejte příkaz, který se má spustit a zůstat otevřen v terminálu.
    Tento příkaz by měl zahrnovat klíčové slovo „COMMAND“, které bude za běhu nahrazeno cestou a parametry akce.

en: _Command pattern :
cs: Vzor příkaz_u:

en: <b>Execution in a terminal</b>
cs: <b>Provádění v terminálu</b>

en: Running _desktop environment :
cs: Běžící pracovní prostře_dí:

en: <i>Currently detected :</i>
cs: <i>Aktuálně smazáno:</i>

en: <b>Desktop environment</b>
cs: <b>Pracovní prostředí</b>

en: This tab lets you specify parameters needed for some execution modes.
cs: Tato karta vám umožňuje zadat parametry potřebné pro některé režimy provádění.

en: Runtime E_xecution
cs: Provádění _běhu

en: What to do when pasting or duplicating an item in the tree ?
cs: Co dělat při vkládání nebo duplikování položky ve stromu?

en: Relabel _menus
cs: Změnit popisek na_bídek

en: When a menu is copied/pasted, or duplicated, the new menu will be relabelled as 'Copy of ...'.
cs: Když je nabídka zkopírována/vložena nebo zduplikována, bude u nové nabídky změněn popisek na „Kopie …“.

en: Relabel _actions
cs: Změnit popisek _akcí

en: When an action is copied/pasted, or duplicated, the new action will be relabelled as 'Copy of ...'.
cs: Když je akce zkopírována/vložena nebo zduplikována, bude u nové akce změněn popisek na „Kopie …“.

en: Relabel _profiles
cs: Změnit popisek _profilů

en: When a profile is copied/pasted, or duplicated, the new profile will be relabelled as 'Copy of ...'.
cs: Když je profil zkopírován/vložen nebo zduplikován, bude u nového profilu změněn popisek na „Kopie …“.

en: <b>Relabeling items</b>
cs: <b>Změna popisků položek</b>

en: Esc key _quits the assistant
cs: Klávesa Esc u_končuje průvodce

en: When this option is checked, the 'Escape' key will let you quit the current assistant. Else, quitting the assistant is only possible by hitting the 'Cancel' button.
cs: Když je tato volba zaškrtnutá, můžete klávesou „Escape“ ukončit aktuálního průvodce. Jinak je ukončení průvodce možné je stiskem tlačítka „Zrušit“.

en: Ask for a _confirmation when quitting the assistant on Esc key
cs: Dotázat se na potvrzení při ukončení průvod_ce klávesou Esc

en: This option is only relevant when the 'Escape' key lets the user quit the assistant. When checked, the user will be prompted for a confirmation in order to help prevent erroneous hits of the Esc key.
cs: Tato volba má význam jen v případě, když je povoleno ukončování průvodce klávesou „Escape“. Pokud je zaškrtnutá, bude uživatel dotázán na potvrzení, aby se pomohlo zabránit zmáčknutí klávesy Esc nedopatřením.

en: <b>Assistants</b>
cs: <b>Průvodci</b>

en: Automatically _saves pending modifications
cs: Automaticky _ukládat nevyřízených změny

en: When this option is checked, pending modification will be periodically and automatically saved.
cs: Když je tato volba zaškrtnutá, budou nevyřízené změny pravidelně a automaticky ukládány.

en: Periodicity :
cs: Pravidelně každých:

en: minutes
cs: minut

en: <b>Auto-save</b>
cs: <b>Automatické ukládání</b>

en: This tab allows the user to choose custom preferences for the Nautilus-Actions Configuration Tool user interface.
cs: Tato karta umožňuje uživateli nastavit vlastní předvolby pro uživatelské rozhraní Nástroje nastavení Akce-Nautilus.

en: _UI Preferences
cs: Předvolby _uživatelského rozhraní

en: What to do when an item, action or menu, selected to be imported, has the same identifier that a currently existing one ?
cs: Co dělat, když má importovaná položka, akce nebo nabídka stejný identifikátor, jako již některá z existujících?

en: <b>Import mode</b>
cs: <b>Režim importu</b>

en: This tab lets you decide on the default behavior of import operations.
cs: Tato karta vám umožňuje rozhodnout o výchozím chování při operaci importu.

en: What is your preferred export format ?
cs: Jaký je váš upřednostňovaný formát exportu?

en: <b>Export format</b>
cs: <b>Formát exportu</b>

en: This tab lets you decide on the default behavior of export operations.
cs: Tato karta vám umožňuje rozhodnout o výchozím chování při operaci exportu.

en: You may define here any number of schemes. They will be proposed as default schemes when defining conditions for an action.
    If the list becomes empty, NACT will automatically refill in with this default list.
    You can add a new scheme by clicking on the '+' button.
cs: Zde můžete definovat libovolný počet schémat. Ta pak budou navrhována jako výchozí schémata, když se definují podmínky pro akce.
    Pokud ponecháte seznam prázdný, Nástroj nastavení Akce-Nautilus jej automaticky vyplní výchozím seznamem.
    Nové schéma můžete přidat kliknutím na tlačítko „+“.

en: Click to add a new default scheme.
cs: Kliknutím přidáte nové výchozí schéma.

en: Click to remove the selected default scheme.
cs: Kliknutím odstraníte vybrané výchozí schéma.

en: <b>Default schemes</b>
cs: <b>Výchozí schémata</b>

en: This tab lets you decide which schemes are proposed by default when editing advanced conditions for an item.
cs: Tato karta vám umožňuje rozhodnout, která schémata jsou navrhována jako výchozí, když se upravují pokročilé podmínky pro položku.

en: _Schemes
cs: _Schémata

en: Define here, for available I/O providers, if you want them to be read at startup, to be writable, and the order in which they will be tested when trying to write a new menu or action.
cs: Zde nadefinujte dostupné zprostředkovatele V/V, zda je chcete načíst při spuštění, zda mají být zapisovatelní a v jakém pořadí mají být testováni, když se zkouší zapsat nová nabídka nebo akce.

en: _Up
cs: Nahor_u

en: Move up the selected I/O provider in the order of priority when trying to write a new item.
cs: Přesunout vybraného zprostředkovatele V/V výš, čímž se mu zvýší priorita při pokusu o zápis nové položky.

en: _Down
cs: _Dolů

en: <b>Activation and priority</b>
cs: <b>Aktivace a priorita</b>

en: This tab lets you decide whether the I/O providers are enabled or not, and in which order they will be tried when writing a new item.
cs: Tato karta vám umožňuje rozhodnout, zda jsou zprostředkovatelé V/V povoleni nebo ne a v jakém pořadí budou při zápisu nové položky zkoušeni.

en: I/O _Providers
cs: Z_prostředkovatel V/V

note: i18n: the user is not willing to identify his current desktop environment, *       and prefers rely on the runtime detection
en: Rely on runtime detection
cs: Spoléhat se na detekci běhu

en: Ex.:
cs: Např.:

en: Readable
cs: Ke čtení

en: Writable
cs: K zápisu

en: I/O Provider
cs: Zprostředkovatel V/V

note: i18n: default name when the I/O providers doesn't provide one
en: no name
cs: bez názvu

note: i18n: name displayed when the corresponding I/O provider is unavailable at runtime
en: unavailable I/O provider
cs: nedostupný zprostředkovatel V/V

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

note: i18n notes : description of 'file' scheme
en: Local files
cs: Místní soubory

note: i18n notes : description of 'sftp' scheme
en: SSH files
cs: Soubory SSH

note: i18n notes : description of 'smb' scheme
en: Windows files
cs: Soubory Windows

note: i18n notes : description of 'ftp' scheme
en: FTP files
cs: Soubory FTP

note: i18n notes : description of 'dav' scheme
en: WebDAV files
cs: Soubory WebDAV

note: i18n: add a comment when a scheme is already used by current item
en: %s (already used)
cs: %s (již použito)

note: i18n notes : scheme name set for a new entry in the scheme list
en: new-scheme
cs: nové-schéma

en: New scheme description
cs: Popis nového schématu

en: A pointer (not a reference) to the BaseWindow parent of the embedding treeview
cs: Ukazatel (ne odkaz) na rodičovský objekt BaseWindow vloženého stromového zobrazení

en: Embedding GtkTreeView
cs: Vložené zobrazení GtkTreeView

en: The GtkTreeView which relies on this NactTreeModel
cs: Zobrazení GtkTreeView který závisí na tomto modelu NactTreeModel

en: Edition mode
cs: Režim provádění

en: Edition vs. Selection mode
cs: Režim úprav či režim výběru

en: Unable to drop a profile here
cs: Zde nelze profil odstranit

en: Unable to drop an action or a menu here
cs: Zde nelze akci nebo nabídku odstranit

en: Unable to drop here as parent is not writable
cs: Zde nelze odstranit, protože do rodiče nelze zapisovat

en: Unable to drop here as level zero is not writable
cs: Zde nelze odstranit, protože do této úrovně nelze zapisovat

en: Some messages have occurred during drop operation.
cs: Během operace odstraňování byly zaznamenány nějaké zprávy.

note: i18n: this is a class name and should not be translated
en: BaseWindow
cs: Rodič BaseWindow

note: i18n: NactTreeView property long description
en: The BaseWindow parent
cs: Rodič BaseWindow

note: i18n: NactTreeView property short description
en: Container
cs: Kontejner

note: i18n: NactTreeView property long description
en: A GtkContainer which contains the GtkTreeView widget
cs: GtkContainer, který obsahuje widget GtkTreeView

note: i18n: NactTreeView property short description
en: Widget name
cs: Název Widgetu

note: i18n: NactTreeView property long description
en: The name of GtkTreeView widget
cs: Název widgetu GtkTreeView

note: i18n: NactTreeView property short description
en: Management mode
cs: Režim správy

note: i18n: NactTreeView property long description
en: Management mode of the tree view, selection or edition
cs: Režim správy stromového zobrazení, výběru nebo úpravy

note: i18n: NactTreeView property short description
en: Allow notify
cs: Povolit oznamování

note: i18n: NactTreeView property loong description
en: Whether notifications are allowed
cs: Zda je povoleno oznamování

en: End of session
cs: Konec sezení

en: _Save and quit
cs: _Uložit a ukončit

en: _Quit without saving
cs: U_končit bez uložení

en: <span size="larger"><b>Parameter Legend</b></span>
cs: <span size="larger"><b>Legenda k parametrům</b></span>

en: (first) basename.
cs: (první) základní název.

en: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s).
cs: mezerami oddělovaný seznam základních názvů vybraného souboru/složky či souborů/složek.

en: count of selected item(s).
cs: počet vybraných položek.

en: (first) base directory.
cs: (první) základní složka.

en: space-separated list of the base directories of the selected file(s)/folder(s).
cs: mezerami oddělovaný seznam základních složek vybraného souboru/složky či souborů/složek.

en: port number of the (first) selected URI.
cs: číslo portu (první) vybrané adresy URI.

en: scheme of the (first) selected URI.
cs: schéma (první) vybrané adresy URI.

en: (first) URI.
cs: (první) adresa URI.

en: space-separated list of the URIs of the selected file(s)/folder(s).
cs: mezerami oddělovaný seznam adres URI vybraného souboru/složky či souborů/složek.

en: a percent sign.
cs: znak procenta.

en: (first) filename.
cs: (první) název souboru.

en: space-separated list of the filenames of the selected file(s)/folder(s).
cs: mezerami oddělovaný seznam názvů soborů vybraného souboru/složky či souborů/složek.

en: hostname of the (first) selected URI.
cs: název počítače (první) vybrané adresy URI.

en: username of the (first) selected URI.
cs: jméno uživatele (první) vybrané adresy URI.

en: (first) basename without the extension.
cs: (první) základní název bez přípony.

en: space-separated list of the basenames without the extension.
cs: mezerami oddělovaný seznam základních názvů bez přípony.

en: (first) extension.
cs: (první) přípona.

en: space-separated list of the extensions of the selected file(s)/folder(s).
cs: mezerami oddělovaný seznam přípon vybraného souboru/složky či souborů/složek.

en: (first) mimetype.
cs: (první) typ MIME.

en: space-separated list of the mimetypes of the selected file(s)/folder(s).
cs: mezerami oddělovaný seznam typů MIME vybraného souboru/složky či souborů/složek.

en: no-op operator which forces a singular form of execution.
cs: operátor no-op (žádná operace), který vynutí jednotlivou formu spuštění.

en: no-op operator which forces a plural form of execution.
cs: operátor no-op (žádná operace), který vynutí několikanásobnou formu spuštění.

en: Items _list :
cs: Seznam po_ložek:

en: Sort the list in descending alphabetical order.
cs: Seřadit seznam podle abecedy v sestupném pořadí.

en: Do not sort the list, letting you manually reorder the items.
cs: Seznam neřadit, umožnit vám uspořádat položky ručně.

en: Sort the list in ascending alphabetical order.
cs: Seřadit seznam podle abecedy ve vzestupném pořadí.

en: Display item in _selection context menu
cs: Zobrazit položku v kontextové nabídce vý_běru

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager context menu, with a non-empty selection.
cs: Když je zaškrtnuto, položka bude kandidátem na zobrazení v kontextové nabídce správce souborů za předpokladu, že výběr není prázdný.

en: The label of the item in the file manager context menus.
cs: Popisek položky v kontextové nabídce správce souborů.

en: _Context label :
cs: Konte_xtový popisek:

en: Display item in _location context menu
cs: Zobrazit položku v kontextové nabídce mís_t

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager context menu when the selection is empty.
    In this case, the defined conditions will be applied to the current displayed folder.
cs: Když je zaškrtnuto, položka bude kandidátem na zobrazení v kontextové nabídce správce souborů za předpokladu, že je prázdný výběr.
    V takovém případě budou definované podmínky použity pro právě zobrazenou složku.

en: Display item in the _toolbar
cs: Zobrazit položku v panelu nás_trojů

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager toolbar.
    In this case, the defined conditions will be applied to the current folder, and do not depend of the possible current selection.
cs: Když je zaškrtnuto, akce bude kandidátem na zobrazení v panelu nástrojů správce souborů.
    V takovém případě budou definované podmínky použity pro aktuální složku a nezávisí na možném aktuálním výběru.

en: Use s_ame label for icon in the toolbar
cs: Použít stejný popisek pro ikonu v p_anelu nástrojů

en: When checked, the label displayed in the toolbar will be the same that the one displayed in the context menus.
cs: Když je zaškrtnuto, bude popisek zobrazený v panelu nástrojů tentýž, který je zobrazený v kontextových nabídkách.

en: The label displayed in the file manager toolbar.
cs: Popisek zobrazený v panelu nástrojů správce souborů.

en: T_oolbar label :
cs: Popisek panelu nástr_ojů:

en: Toolti_p :
cs: Místní _nápověda:

en: _Icon :
cs: _Ikona:

en: The tooltip displayed in the file manager user interface.
cs: Místní nápověda zobrazená v uživatelském rozhraní správce souborů.

en: The icon displayed in the file manager user interface.
cs: Ikona zobrazená v uživatelském rozhraní správce souborů.

en: The name of a themed icon or the filename of an image.
cs: Název ikony motivu nebo název souboru s obrázkem.

en: _Browse...
cs: _Procházet…

en: <b>Nautilus Item</b>
cs: <b>Položka Nautilus</b>

en: This tab lets you determine the main characteristics of the currently selected item.
cs: Tato karta vám umožňuje určit hlavní charakteristiky právě vybrané položky.

en: Just a label to remind you why you have created this profile.
cs: Prostě popisek, který vám bude připomínat, proč jste tento profil vytvořili.

en: _Label :
cs: Pop_isek:

en: <b>Profile</b>
cs: <b>Profil</b>

en: _Path :
cs: Ces_ta:

en: P_arameters :
cs: Parametr_y:

en: The path of the command.
    If this is not an absolute path, then the PATH environment variable at execution time will be considered.
cs: Cesta příkazu.
    Pokud nejde o absolutní cestu, vezme se při spouštění v úvahu proměnná prostředí PATH.

en: The parameters of the command.
cs: Parametry příkazu.

en: Le_gend
cs: Le_genda

en: _Working directory :
cs: Pra_covní složka:

en: The default working directory the command should be started in.
cs: Výchozí pracovní složka, ve které by měl být příkaz spuštěn.

en: B_rowse...
cs: Pr_ocházet…

en: Example
cs: Příklad

en: <b>Command</b>
cs: <b>Příkaz</b>

en: This tab lets you choose the command to be executed, along with its parameters.
    Defining several profiles lets you have several commands, each applying with a different set of conditions.
cs: Tato karta vám umožňuje zvolit příkaz, který se má spustit, včetně jeho parametrů.
    Definováním více profilů můžete mít několik příkazů, z nichž se každý použije za jiných podmínek.

en: _Command
cs: Pří_kaz

en: _Normal
cs: _Normální

en: The command will be started as a standard graphical user interface.
cs: Příkaz bude spuštěn ve standardním grafickém uživatelském rozhraní.

en: In a _terminal
cs: V _terminálu

en: The command will be started in the preferred terminal of the graphical environment.
cs: Příkaz bude spuštěn v upřednostňovaném terminálu grafického prostředí.

en: _Embedded
cs: Vložen_o

en: This option makes use of a special feature of the file manager, which would allow a terminal to be ran inside of it.
    An acceptable fallback is running in the standard terminal.
cs: Tato volba zajišťuje použití speciální funkce správce souborů, která umožňuje běh terminálu uvnitř správce souborů.
    Přijatelné náhradní řešení je běh ve standardním terminálu.

en: _Display output
cs: Zo_brazit výstup

en: The command will be run in a terminal.
    The terminal will be closed at the end of the execution; standard error and output streams will be displayed.
    An acceptable fallback is running in the standard terminal.
cs: Příkaz poběží v terminálu.
    Terminál bude po skončení provádění zavřen, standardní chybové a výstupní proudy budou zobrazeny.
    Přijatelné náhradní řešení je běh ve standardním terminálu.

en: <b>Execution mode</b>
cs: <b>Režim spuštění</b>

en: Note: this is not yet implemented in Nautilus-Actions.
cs: Poznámka: toto zatím není implementováno v aplikaci Akce-Nautilus.

en: _Startup notify
cs: Oznámení sp_uštění

en: When checked, it is known that the run command will send a "remove" message to the desktop environment.
    See the Startup Notification Protocol Specification for more details.
    Only relevant when chosen execution mode is Normal.
cs: Když je zaškrtnuto, znamená to, že běžící příkaz pošle pracovnímu prostředí zprávu „remove“ (odstranit).
    Podrobnosti viz Startup Notification Protocol Specification (Specifikace oznamovacího protokolu spouštění).
    Má význam jen v případě, že je zvolen režim provádění Normální.

en: Startup Window Manager _class :
cs: Třída spouštěného správ_ce oken:

en: When specified, this should be the name of a WM class of at least one window of the run command.
    See the Startup Notification Protocol Specification for more details.
    Only relevant when chosen execution mode is Normal.
cs: Když je určeno, mělo by se jednat o název třídy okenního správce z nejméně jednoho okna běžícího příkazu.
    Podrobnosti viz Startup Notification Protocol Specification (Specifikace oznamovacího protokolu spouštění).
    Má význam jen v případě, že je zvolen režim provádění Normální.

en: <b>Startup mode</b>
cs: <b>Režim spuštění</b>

en: Note: this is not yet implemented in Nautilus-Actions.
cs: Poznámka: toto zatím není implementováno v aplikaci Akce-Nautilus.

en: Execute as _user :
cs: Provést jako už_ivatel:

en: Enter here the user the command should be ran as.
    The user may be defined by his numeric UID or his login name.
    Leave the field empty to run the command as the current user.
cs: Zde zadejte uživatele, pod kterým by měl příkaz běžet.
    Uživatel může být definován svým číselným UID nebo svým přihlašovacím jménem.
    Pokud ponecháte pole prázdné, bude příkaz běžet pod aktuálním uživatelem.

en: <b>Execute as user</b>
cs: <b>Provádět jako uživatel</b>

en: This advanced tab lets you precisely define how your command will be executed.
cs: Tato pokročilá karta vám umožňuje přesně definovat, jak se má příkaz provést.

en: E_xecution
cs: P_rovádění

en: The current item will appear if the basename of each element of the selection matches one filter of the 'Must match one of' column, while not matching any of the filters of the 'Must not match any of' column.
cs: Aktuální položka se zobrazí, pokud základní názvy každého z elementů výběru odpovídají něčemu ve sloupci „Musí odpovídat něčemu z“ a přitom neodpovídají ničemu ve sloupci „Nesmí odpovídat ničemu z“.

en: This list lets you determine for which basenames the currently selected item will be displayed in the Nautilus context menu.
    Basenames may use '*' and '?' wildcards.
    Basenames may be negated to specify for which basenames your item must not appear.
cs: Tento seznam vám umožňuje určit, pro které základní názvy se právě vybraná položka zobrazí v kontextové nabídce aplikace Nautilus.
    Základní názvy mohou používat divoké znaky „*“ a „?“.
    Základní názvy mohou být negované, aby určovaly, pro které základní názvy se vaše položka objevovat nesmí.

en: Click to add a new basename filter.
cs: Kliknutím přidáte nový filtr základních názvů.

en: Click to remove the current basename filter.
cs: Kliknutím odstraníte aktuální filtr základních názvů.

en: Match _case
cs: S_hoda velikosti písmen

en: Click to define the above basename filters as case sensitive.
cs: Kliknutím určíte, že předchozí filtr základních názvů má rozlišovat velikost písmen.

en: <b>Basenames conditions</b>
cs: <b>Podmínky základních názvů</b>

en: This tab lets you determine for which basenames the currently selected item will be displayed in the Nautilus context menu.
    Basenames may be negated to specify for which basenames your item must not appear.
cs: Tato karta vám umožňuje určit, pro které základní názvy se právě vybraná položka zobrazí v kontextové nabídce aplikace Nautilus.
    Základní názvy mohou být negované, aby určovaly, pro které základní názvy se vaše položka objevovat nesmí.

en: _Basenames
cs: _Základní názvy

en: The current item will appear if the mimetype of each element of the selection matches one filter of the 'Must match one of' column, while not matching any of the filters of the 'Must not match any of' column.
cs: Aktuální položka se zobrazí, pokud typy MIME každého z elementů výběru odpovídají něčemu ve sloupci „Musí odpovídat něčemu z“ a přitom neodpovídají ničemu ve sloupci „Nesmí odpovídat ničemu z“.

en: This list lets you determine for which mimetypes the currently selected item will be displayed in the Nautilus context menu.
    Mimetypes may be specified as '*', '*/*', 'group/*' or 'group/subgroup'.
    Mimetypes may be negated to specify for which type of objects your item must not appear.
cs: Tento seznam vám umožňuje určit, pro které typy MIME se právě vybraná položka zobrazí v kontextové nabídce aplikace Nautilus.
    Typy MIME mohou být určeny pomocí „*“, „*/*“, „skupina/*“ nebo „skupina/podskupina“.
    Typy MIME mohou být negované, aby určovaly, pro které typy se vaše položka objevovat nesmí.

en: Click to add a new mimetype filter.
cs: Kliknutím přidáte nový filtr typů MIME.

en: Click to remove the current mimetype filter.
cs: Kliknutím odstraníte aktuální filtr typů MIME.

en: <b>Mimetypes conditions</b>
cs: <b>Podmínky typu MIME</b>

en: This tab lets you determine for which mimetypes the currently selected item will be displayed in the Nautilus context menu.
    Mimetypes may be specified as '*', '/*', 'group/*' or 'group/subgroup'.
    Mimetypes may be negated to specify for which type of objects your item must not appear.
cs: Tato karta vám umožňuje určit, pro které typy MIME se právě vybraná položka zobrazí v kontextové nabídce aplikace Nautilus.
    Typy MIME mohou být určeny pomocí „*“, „/*“, „skupina/*“ nebo „skupina/podskupina“.
    Typy MIME mohou být negované, aby určovaly, pro které typy se vaše položka objevovat nesmí.

en: _Mimetypes
cs: Typy _MIME

en: The current item will appear if the location of each element of the selection is one or inside one of the paths of the 'Must match one of' column, while not being one or inside one of the 'Must not match any of' column.
cs: Aktuální položka se zobrazí, pokud umístění každého z elementů výběru odpovídají něčemu ve sloupci „Musí odpovídat něčemu z“ a přitom neodpovídají ničemu ve sloupci „Nesmí odpovídat ničemu z“.

en: This list lets you determine where (in which folders) the currently selected files must be found in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Folders may use '*' or '?' wildcards.
    Folder filters may be negated to specify for which folders your item must not appear.
cs: Tento seznam vám umožňuje určit, kde (ve které složce) se musí právě vybraná položka nacházet, aby se zobrazila v kontextové nabídce aplikace Nautilus.
    Složky mohou používat divoké znaky „*“ a „?“.
    Filtry složek mohou být negované, aby určovaly, pro které složky se vaše položka objevovat nesmí.

en: Click to add a new folder filter.
cs: Kliknutím přidáte nový filtr složek.

en: Click to browse the filesystem in order to select a new folder filter.
cs: Klikněte, abyste mohli procházet souborový systém kvůli výběru nového filtru složek.

en: Click to remove the current folder filter.
cs: Kliknutím odstraníte aktuální filtr složek.

en: <b>Folders conditions</b>
cs: <b>Podmínky složek</b>

en: This tab lets you determine where (in which folders) the currently selected files must be found in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Folder filters may be negated to specify for which folders your item must not appear.
cs: Tato karta vám umožňuje určit, kde (ve které složce) se musí právě vybraná položka nacházet, aby se zobrazila v kontextové nabídce aplikace Nautilus.
    Filtry složek mohou být negované, aby určovaly, pro které složky se vaše položka objevovat nesmí.

en: _Folders
cs: S_ložky

en: The current item will appear if the scheme of each element of the selection matches one of the 'Must match one of' column, while not matching any of the 'Must not match any of' column.
cs: Aktuální položka se zobrazí, pokud schémata každého z elementů výběru odpovídají něčemu ve sloupci „Musí odpovídat něčemu z“ a přitom neodpovídají ničemu ve sloupci „Nesmí odpovídat ničemu z“.

en: This list lets you determine which schemes the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Filters may be negated to specify for which schemes your item must not appear.
cs: Tento seznam vám umožňuje určit, kterým schématům musí právě vybrané soubory vyhovovat, aby se položka zobrazila v kontextové nabídce aplikace Nautilus.
    Filtry mohou být negované, aby určovaly, pro která schémata se vaše položka objevovat nesmí.

en: Click to add a new scheme filter.
cs: Kliknutím přidáte nový filtr schémat.

en: De_faults...
cs: Vých_ozí…

en: Click to select a new scheme filter among default schemes.
cs: Klikněte, abyste mohli vybrat nový filtr schémat mezi výchozími schématy.

en: Click to remove the current scheme filter.
cs: Kliknutím odstraníte aktuální filtr schémat.

en: <b>Schemes conditions</b>
cs: <b>Podmínky schémat</b>

en: This tab lets you determine which schemes the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Filters may be negated to specify for which schemes your item must not appear.
cs: Tato karta vám umožňuje určit, kterým schématům musí právě vybrané soubory vyhovovat, aby se položka zobrazila v kontextové nabídce aplikace Nautilus.
    Filtry mohou být negované, aby určovaly, pro která schémata se vaše položka objevovat nesmí.

en: The current item will appear if each element of the selection matches all capabilities of the 'Must match all of' column, while not matching any capability of the 'Must not match any of' column.
cs: Aktuální položka se zobrazí, pokud každý z elementů výběru odpovídá všem schopnostem ve sloupci „Musí odpovídat všemu z“ a přitom neodpovídá žádné ze schopností ve sloupci „Nesmí odpovídat ničemu z“.

en: This list lets you determine which capabilities the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Capabilities may be negated to specify for which capabilities your item must not appear.
cs: Tento seznam vám umožňuje určit, které schopnosti musí právě vybraná položka splňovat, aby se zobrazila v kontextové nabídce aplikace Nautilus.
    Schopnosti mohou být negované, aby určovaly, pro které schopnosti se vaše položka objevovat nesmí.

en: Click to add a new capability filter.
cs: Kliknutím přidáte nový filtr schopností.

en: Click to remove the current capability.
cs: Kliknutím odstraníte aktuální schopnost.

en: <b>Capabilities conditions</b>
cs: <b>Podmínky schopností</b>

en: This tab lets you determine which capabilities the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Filters may be negated to specify for which capabilities your item must not appear.
cs: Tato karta vám umožňuje určit, které schopnosti musí právě vybrané soubory splňovat, aby se položka zobrazila v kontextové nabídce aplikace Nautilus.
    Filtry mohou být negované, aby určovaly, pro které schopnosti se vaše položka objevovat nesmí.

en: Ca_pabilities
cs: Scho_pnosti

en: This is an advanced condition based on the count of the current selection.
    If the current selection does not match this condition, then the item will not be displayed in the file manager context menus or toolbar.
cs: Toto je pokročilá podmínka založená na počtu položek v aktuálním výběru.
    Pokud aktuální výběr nesplňuje tuto podmínku, pak položka nebude zobrazena v kontextové nabídce nebo panelu nástrojů správce souborů.

en: _Count :
cs: P_očet:

en: <b>Appears if selection contains</b>
cs: <b>Zobrazí se, pokud výběr obsahuje</b>

en: This is an advanced condition based on the running desktop environment.
    First choose on the left if the item depends of a particular desktop environment, then select on the right the adequate desktop environment.
cs: Toto je pokročilá podmínka založená na běžícím pracovním prostředí.
    Nejprve vlevo zvolte, zda položka závisí na konkrétním pracovním prostředí, a po té vpravo odpovídající pracovní prostředí.

en: Item may appear depending of the desktop environment.
cs: Položka se může zobrazovat v závislosti na pracovním prostředí.

en: _Always appears
cs: Zobrazí se vžd_y

en: _Only appears in selected environments
cs: Zobrazí se _jen ve vybraných prostředích

en: _Never appears in selected environments
cs: _Nikdy se nezobrazí ve vybraných prostředích

en: Appears if the file is e_xecutable :
cs: Zobrazí se, pokud je soubor sp_ustitelný:

en: This is an advanced condition based on the presence of an executable file on the file system.
    This may be used for example to test for a prerequisite package.
cs: Toto je pokročilá podmínka založená na výskytu spustitelného souboru v souborovém systému.
    To lze použít například pro testování na výskyt požadovaného balíčku.

en: Bro_wse...
cs: _Procházet…

en: Appears if the name is _registered on D-Bus :
cs: Zobrazí se, pokud je název _registrován na D-Bus:

en: This is an advanced condition based on the presence of a particular service on the D-Bus system.
    This may be used for example for testing that a prerequisite service is currently available.
cs: Toto je pokročilá podmínka založená na výskytu konkrétní služby v systému D-Bus.
    To lze využít například pro otestování, že požadovaná služba je momentálně dostupná.

en: Appears if the command outputs "_true" :
cs: Zobrazí se, poku_d je výstupem příkazu „true“:

en: This is an advanced condition based on a runtime result.
    Enter here a command which is able to display the exact "true" string on its standard output.
    This may be used for example for testing a complex condition.
cs: Toto je pokročilá podmínka založená na výsledku běhu.
    Zadejte zde příkaz, který je schopen zobrazit právě jen řetězec „true“ na svém standardním výstupu.
    To lze použít například k testování komplexních podmínek.

en: Appears if the _binary is running :
cs: Zobrazí se, pokud běží _binární soubor:

en: This is an advanced condition based on the presence of a running binary.
    Note that only the basename of the binary is checked, not its dirname nor its parameters.
    This may be used for example for testing the presence of a prerequisite daemon.
cs: Toto je pokročilá podmínka založená na výskytu běhu spustitelného souboru.
    Upozorňujeme, že se kontroluje pouze základní název spustitelného souboru, složka ani parametry se nekontrolují.
    To lze použít například pro otestování výskytu požadovaných démonů.

en: Brow_se...
cs: Procháze_t…

en: <b>Execution environment</b>
cs: <b>Prostředí provádění</b>

en: This tab lets you determine some advanced conditions the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the file manager context menu.
cs: Tato karta vám umožňuje určit některé pokročilé podmínky, které musí právě vybrané soubory splňovat, aby se položka zobrazila v kontextové nabídce správce souborů.

en: _Environment
cs: Prostř_edí

en: _Description :
cs: P_opis:

en: Enter here a free text which may be used (e.g. in a Web service or in a search tool) to describe your item.
cs: Zde zadejte libovolný text, který může být použit (např. u webové služby nebo ve vyhledávacím nástroji) k popisu vaší položky.

en: E_nabled
cs: Povole_ná

en: Check the box to enable this item.
    If unchecked, then the item will never appear in the file manager context menus or toolbar.
cs: Zaškrtnutím políčka tuto položku povolíte.
    Pokud zaškrtnuto není, položka se nikdy neobjeví v kontextové nabídce nebo panelu nástrojů správce souborů.

en: Suggested _shortcut :
cs: Doporučená klávesová zkra_tka:

en: Enter here the keyboard touch combination you suggest as a shortcut to your action.
    Note: this is not yet implemented in Nautilus-Actions.
cs: Zde zadejte kombinaci zmáčknutých kláves, kterou požadujete jako klávesovou zkratku pro svou akci.
    Poznámka: toto zatím není implementováno v aplikaci Akce-Nautilus.

en: Id. :
cs: ID:

en: I/O provider :
cs: Zprostředkovatel V/V:

en: Read-only item
cs: Položka jen pro čtení

en: This box is checked if the item cannot be edited.
    There may be multiple reasons for why an item cannot be edited. See your User's Manual.
cs: Toto políčko je zaškrtnuté v případě, že položku nelze upravovat.
    Důvodů, proč ji nelze upravovat může být celá řada. Viz vaše Uživatelská příručka.

en: <b>Read-only properties</b>
cs: <b>Vlastnosti pouze ke čtení</b>

en: This tab lets you edit some miscellaneous properties, and access some non-modifiable information.
cs: Tato karta vám umožňuje upravit některé z různorodých vlastností a podívat se na některé neměnitelné informace.

en: P_roperties
cs: _Vlastnosti

note: i18n: label of an automagic root submenu
en: Nautilus-Actions actions
cs: Akce aplikace Akce-Nautilus

note: i18n: tooltip of an automagic root submenu
en: A submenu which embeds the currently available Nautilus-Actions actions and menus
cs: Podnabídka, která vkládá aktuálně dostupné akce a nabídky aplikace Akce-Nautilus

en: About Nautilus-Actions
cs: O aplikaci Akce-Nautilus

en: Display some information about Nautilus-Actions
cs: Zobrazit informace o aplikaci Akce-Nautilus

en: The URI of the file to be imported
cs: URI souboru, který se má importovat

en: Output the version number
cs: Vypsat číslo verze

en: Import a file.
cs: Importovat soubor.

en: Bug reports are welcomed at http://bugzilla.gnome.org, or you may prefer to mail to <maintainer@nautilus-actions.org>.
cs: Hlášení chyb budou vítána na http://bugzilla.gnome.org, případně je můžete zaslat na e-mail <maintainer@nautilus-actions.org>.

en: Miscellaneous options
cs: Různorodé přepínače

en: Syntax error: %s
cs: Syntaktická chyba: %s

en: Error: uri is mandatory.
cs: Chyba: adresa URI je povinná.

note: i18: '--help' is a command-line option - do not translate
en: Try %s --help for usage.
cs: Pokud potřebujete návod k použití, zkuste zadat %s --help.

en: Bug reports are welcomed at https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=nautilus-actions,
    or you may prefer to mail to <maintainer@nautilus-actions.org>.
cs: Hlášení chyb budou vítána na https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=nautilus-actions,
    případně je můžete zaslat na e-mail <maintainer@nautilus-actions.org>.

en: The XPath to the tree to be deleted
cs: Cesta XPath ke stromu, který má být smazán

en: The filename of the XML backend
cs: Název souboru s programem na zpracování XML

en: Error: a XPath is mandatory.
cs: Chyba: cesta XPath je povinná.

en: Error: a XML filename is mandatory.
cs: Chyba: název souboru XML je povinný.

en: Delete a XPath from a XML document.
cs: Vymazat cestu XPath z dokumentu XML.

en: Error: unable to parse file '%s'
cs: Chyba: nelze zpracovat soubor „%s“

en: Error: unable to create new XPath context
cs: Chyba: nelze vytvořit kontext nové cesty XPath

en: Error: unable to evaluate XPath expression '%s'
cs: Chyba: nelze vyhodnotit výraz cesty XPath „%s“

en: Output the schema on stdout
cs: Vypsat schéma na standardní výstup

en: Output the action schemas [default]
cs: Vypsat schémata akcí [výchozí]

en: Output the menu schemas
cs: Vypsat schémata nabídek

en: Output the Nautilus-Actions GConf schemas on stdout.
cs: Vypsat na standardní výstup schéma GConf pro aplikaci Akce-Nautilus.

en: As of version 3.1.0, GConf as an I/O provider is deprecated.
    This program is no more maintained.
cs: Od verze 3.1.0 je V/V zprostředkovatele GConf označen jako zastaralý.
    Tento program není nadále udržován.

en: Type options
cs: Přepínače typu

en: Set a key=value pair in a key file.
cs: Nastavit pár klíč=hodnota v souboru s klíči.

en: The group to be updated
cs: Skupina, která se má aktualizovat

en: The key to be updated
cs: Klíč, který se má aktualizovat

note: i18n: 'str', 'int' and 'bool' are literal values: do not translate
en: The type of the value to be set, may be 'str', 'int' or 'bool'
cs: Typ hodnoty, která se má nastavit, může být „str“, „int“ nebo „bool“

en: The value to be set
cs: Hodnota, která se má nastavit

en: Output the version number and exit gracefully
cs: Vypsat číslo verze a elegantně skončit

en: Error: a group is mandatory.
cs: Chyba: skupina je povinná.

en: Error: a key is mandatory.
cs: Chyba: klíč je povinný.

en: Error: a type is mandatory for setting/updating a value.
cs: Chyba: typ je povinný pro nastavení/aktualizaci hodnoty.

note: i18n: 'str', 'int' and 'bool' are literal values: do not translate
en: Error: unknown type: %s. Use 'str', 'int' or 'bool'.
cs: Chyba: neznámý typ: %s. Použijte „str“ (textový řetězec), „int“ (celé číslo) nebo „bool“ (pravdivostní hodnota).

en: Error: a value is mandatory.
cs: Chyba: hodnota je povinná.

en: Set it if the item should be disabled at creation
cs: Nastavte, pokud má být položka po vytvoření zakázaná

en: Set it if the item doesn't target the selection context menu
cs: Nastavte, pokud cílem položky není kontextová nabídka výběru

en: Set it if the item doesn't target the location context menu
cs: Nastavte, pokud cílem položky není kontextová nabídka umístění

en: Set it if the item doesn't target the toolbar
cs: Nastavte, pokud cílem položky není lišta nástrojů

en: Set it if the basename patterns are case insensitive
cs: Nastavte, pokud se má u základních názvů rozlišovat velikost písmen

en: Output the new item content on stdout (default)
cs: Vypsat obsah nové položky na standardní výstup (výchozí)

en: Create the new item as a .desktop file
cs: Vytvořit novou položku jako soubor .desktop

en: Error: '%s' and '%s' options cannot both be specified
cs: Chyba: přepínače „%s“ a „%s“ nelze zadat naráz

en: '%s' option is deprecated, see %s
cs: Přepínač „%s“ je zastaralý, viz %s

en: Error: an action label is mandatory.
cs: Chyba: popisek akce je povinný.

en: Error: only one output option may be specified.
cs: Chyba: přepínač pro výstup lze zadat pouze jednou.

en: Define a new action.
cs: Definovat novou akci.

en: The created action defaults to be written to stdout.
    It can also be written to an output folder, in a file later suitable for an import in NACT.
    Or you may choose to directly write the action into your Nautilus-Actions configuration.
cs: Vytvořená akce bude výchozí pro zápis na standardní výstup.
    Lze ji zapsat také do výstupní složky do souboru, který může být později použit k importu do Nástroje nastavení Akce-Nautilus.
    A nebo můžete zvolit zápis akce přímo do svého nastavení Akce-Nautilus.

en: Output of the program
cs: Výstup programu

en: Choose where the program creates the action
cs: Výběr, kde má program akci vytvořit

note: i18n: 'na-desktop' is a plugin identifier - do not translate
en: Error: unable to find 'na-desktop' i/o provider.
cs: Chyba: nelze najít V/V zprostředkovatele „na-desktop“.

note: i18n: nautilus-actions-print program summary
en: Print a menu or an action to stdout.
cs: Vypsat nabídku nebo akci na standardní výstup.

en: The identifier of the menu or the action to be printed
cs: Identifikátor nabídky nebo akce, která se má vypsat

note: i18n: 'Desktop1' here is the internal identifier of an export format; it is not translatable
en: An export format [Desktop1]
cs: Formát exportu [Desktop1]

en: Error: a menu or action id is mandatory.
cs: Chyba: nabídka nebo akce je povinná.

note: i18n: %s stands for the id of the export format, and is not translatable
en: Error: %s: unknown export format.
cs: Chyba: %s: neznámý formát exportu.

en: Error: item '%s' doesn't exist.
cs: Chyba: položka „%s“ neexistuje.

en: The internal identifier of the action to be launched
cs: Interní identifikátor akce, která se má spustit

en: A target, file or folder, for the action. More than one options may be specified
cs: Cíl, tj. soubor nebo složka, akce. Lze zadat i více možností

en: Error: action id is mandatory.
cs: Chyba: id akce je povinné.

en: No current selection. Nothing to do. Exiting.
cs: Momentálně není nic vybráno. Nic se neprovede. Ukončuje se.

en: Action %s is not a valid candidate. Exiting.
cs: Akce %s není platným kandidátem. Ukončuje se.

en: No valid profile is candidate to execution. Exiting.
cs: Žádný platný profil není kandidátem ke spuštění. Ukončuje se.

en: Execute an action on the specified target.
cs: Provést akci na zadaném cíli.

en: Error: action '%s' doesn't exist.
cs: Chyba: akce „%s“ neexistuje.

en: Error: action '%s' is disabled.
cs: Chyba: akce „%s“ je zakázaná.

en: Error: action '%s' is not valid.
cs: Chyba: akce „%s“ je neplatná.

en: Error: unable to get a connection to session DBus: %s
cs: Chyba: nelze získat připojení na sběrnici DBus pro sezení: %s

en: Error: unable to get a proxy on %s service
cs: Chyba: nelze získat proxy ke službě %s

en: Error on GetSelectedPaths call: %s
cs: Chyba při volání GetSelectedPaths: %s
