nautilus-actions master - en to sr translation catalogue (804 entries)

en: Ask for a confirmation when quitting by Esc
sr: Тражи потврду приликом изласка на Излаз

en: If TRUE, a confirmation will be requested when quitting an assistant by hitting the Esc key.
sr: Ако је изабрано, биће затражена потврда приликом затварања помоћника притиском на тастер Излаз.

en: Whether the Esc key should close the assistants
sr: Да ли тастер Излаз треба да затвори помоћнике

en: If TRUE, assistant may be closed by hitting the Esc key.
sr: Ако је изабрано, помоћник може бити закључан притиском на тастер Излаз.

en: Whether the auto-save feature should be activated
sr: Да ли је покренута функција самочувања

en: If TRUE, the pending modifications will be periodically and automatically saved.
sr: Ако је изабрано, измене на чекању биће повремено и самостално сачуване.

en: Periodicity of the auto-save
sr: Периодичност самочувања

en: Defines the periodicity in minutes of the automatic save.
sr: Одређује период самочувања у минутима.

en: Position and size of the export assistant window
sr: Положај и величина прозора помоћника извоза

en: Position and size of the export assistant window ; default is set by the window manager.
sr: Положај и величина прозора помоћника извоза ; основно подешава управник прозора.

en: Last selected folder
sr: Последња изабрана фасцикла

en: Last folder selected when choosing a folder where to export the actions.
sr: Последња фасцикла изабрана приликом бирања фасцикле за извоз радњи.

en: Preferred export format
sr: Жељени извозни запис

en: This is the preferred export format, used as a default when exporting items, or dropping them outside of the application. Possible values are: - "GConfSchemaV1": this used to be the historical export format. The exported file may later be imported via Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool, or via the gconftool-2 --import-schema-file command-line tool. - "GConfSchemaV2": a lighter while still compatible schema. The exported file may later be imported via Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool, or via the gconftool-2 --import-schema-file command-line tool. - "GConfEntry": this should be the preferred format for newly exported actions. The exported file may later be imported via Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool, or via the gconftool-2 --load command-line tool. - "Ask": the user will be asked at runtime for the format he wishes to use.
sr: Ово је жељени извозни запис, коришћен као основни приликом извоза ставки, или њиховог извлачења ван програма. Могуће вредности су: — „GConfSchemaV1“ што представља историјски извозни запис. Извезена датотека касније може бити увезена Помоћником увоза алата подешавања Наутилусових радњи, или путем алата линије наредби „gconftool-2 --import-schema-file“. — „GConfSchemaV2“ лакша а још увек сагласна шема. Извезена датотека касније може бити увезена путем Помоћника увоза алата подешавања Наутилусових радњи, или путем алата линије наредби „gconftool-2 --import-schema-file“. — „GConfEntry“ што би требало да буде жељени запис за ново извезене радње. Извезена датотека касније може бити увезена путем Помоћника увоза алата подешавања Наутилусових радњи, или путем алата линије наредби „gconftool-2 --load“. — „Ask“ ће питати корисника у време извршавања за запис који жели да користи.

en: Position and size of the command chooser window
sr: Положај и величина прозора за избор наредбе

en: Position and size of the command chooser window in the Command tab ; default is set by the window manager.
sr: Положај и величина прозора за избор наредбе у језичку наредбе ; задато поставља управник прозора.

en: Last folder selected when browsing for a command in the Command tab.
sr: Последња фасцикла изабрана приликом тражења наредбе у језичку наредби.

en: Position and size of the Legend dialog
sr: Положај и величина прозрчета легенде

en: Position and size of the Legend dialog ; default is set by the UI manager.
sr: Положај и величина прозорчета легенде ; основно подешава управник корисничког сучеља.

en: Position and size of the URI chooser window
sr: Положај и величина прозора за избор путање

en: Position and size of the URI chooser window in the Folders tab ; default is set by the window manager.
sr: Положај и величина прозора за избор путање у језичку фасцикли ; задато поставља управник прозора.

en: Last folder selected when browsing for an URI in the Folders tab.
sr: Последња фасцикла изабрана приликом тражења путање у језичку фасцикли.

en: Position and size of the interaction dialog at import time
sr: Положај и величина прозорчета међудејства у време увоза

en: Position and size of the interaction dialog at import time ; default is set by the window manager.
sr: Положај и величина прозорчета међудејства у време извоза ; основно подешава управник прозора.

en: Last import mode chosen by the user
sr: Последњи режим увоза који је изабрао корисник

en: Last import mode chosen by the user when he was asked for an import mode. Possible values are: - "NoImport": do not import an action whose UUID already exists, - "Renumber": allocate a new UUID if the imported UUID already exists, - "Override": override the existing action with the imported one.
sr: Последњи режим увоза који је корисник изабрао када је упитан за режим увоза. Могуће вредности су: — „NoImport“ што неће увести радњу чији ЈУИД већ постоји, — „Renumber“ додељује нови ЈУИД ако увезени ЈУИД већ постоји, — „Override“ замењује постојећу радњу оном увезеном.

en: Position and size of the import assistant window
sr: Положај и величина прозора помоћника увоза

en: Position and size of the import assistant window ; default is set by the window manager.
sr: Положај и величина прозора помоћника увоза ; основно подешава управник прозора.

en: Last folder selected when choosing a folder from where import new actions.
sr: Последња фасцикла изабрана приликом бирања фасцикле за увоз нових радњи.

en: Keep last chosen import mode
sr: Задржава последњи изабрани режим увоза

en: Whether the import system should reuse the last chosen import mode.
sr: Да ли увозни систем треба поново да користи последњи изабрани режим увоза.

en: Import mode
sr: Режим увоза

en: Last import mode chosen in the Import assistant. Possible values are : - "NoImport": do not import an action whose UUID already exists, - "Renumber": allocate a new UUID if the imported UUID already exists, - "Override": override the existing action with the imported one, - "Ask": ask the user each time.
sr: Последњи режим увоза изабран у Помоћнику увоза. Могуће вредности су : — „NoImport“ што неће увести радњу чији ЈУИД већ постоји, — „Renumber“ додељује нови ЈУИД ако увезени ЈУИД већ постоји, — „Override“ замењује постојећу радњу оном увезеном, — „Ask“ питаће корисника сваки пут.

en: I/O providers Write priority
sr: Предност писања У/И достављача

en: The order in which I/O providers are tested when we need to write a new item down to a storage subsystem.
sr: Редослед по коме се У/И достављачи испробавају када треба да запишемо нову ставку у складишни подсистем.

en: Add an 'About' item in the Nautilus context menu
sr: Додаје ставку „О програму“ у Наутилусовом приручном изборнику

en: If TRUE, and if the user has defined a single root menu for its actions, then an 'About Nautilus-Actions' will be displayed at end of the first submenu.
sr: Ако је изабрано, и ако је корисник одредио јединствени корени изборник за своје радње, тада ће „О Наутилусовим радњама“ бити приказано на крају првог подизборника.

en: Sort mode
sr: Режим ређања

en: This preference indicates the preferred sort mode. Possible values are : - "AscendingOrder": the actions are maintained in ascending alphabetical order (historical behavior). - "DescendingOrder": the actions are maintained in descending alphabetical order. - "ManualOrder": user is free to reorder them via Nautilus-Actions configuration tool.
sr: Ова поставка указује на жељени режим ређања. Могуће вредности су : — „AscendingOrder“ одржава радње у растућем азбучном поретку (историјско понашање). — „DescendingOrder“ одржава радње опадајућем азбучном поретку. — „ManualOrder“ даје слободу кориснику да их поређа користећи алат подешавања Наутилусових радњи.

en: Define a 'Nautilus-Actions actions' root menu
sr: Одређује корени изборник „Радње Наутилусових радњи“

en: If TRUE, then a 'Nautilus-Actions actions' item will be defined in the Nautilus context menu, and will be the root menu of all available actions.
sr: Ако је изабрано, тада ће ставка „Радње Наутилусових радњи“ бити одређена у Наутилусовом приручном изборнику, и биће корени изборник свих доступних радњи.

en: List of items at first level of the hierarchy
sr: Списак ставки на првом нивоу хијерархије

en: UUID of the items at the first level of the hierarchy. If this key is not found or empty, then all found items are considered as a flat list.
sr: ЈУИД ставки на првом нивоу хијерархије. Ако се не пронађе овај кључ или је празан, тада се све пронађене ставке сматрају за неуређени списак.

en: Whether actions should be relabeled when pasted or duplicated
sr: Да ли треба поново исписати натписе радњи приликом убацивања или удвајања

en: Whether actions should be relabeled when pasted or duplicated.
sr: Да ли треба поново исписати натписе радњи приликом убацивања или удвајања.

en: Whether menus should be relabeled when pasted or duplicated
sr: Да ли треба поново исписати натписе изборника приликом убацивања или удвајања

en: Whether menus should be relabeled when pasted or duplicated.
sr: Да ли треба поново исписати натписе изборника приликом убацивања или удвајања.

en: Whether profiles should be relabeled when pasted or duplicated
sr: Да ли треба поново исписати натписе профила приликом убацивања или удвајања

en: Whether profiles should be relabeled when pasted or duplicated.
sr: Да ли треба поново исписати натписе профила приликом убацивања или удвајања.

en: Display Edit toolbar
sr: Приказује траку алата уређивања

en: Whether to display or not the Edit toolbar in the main window.
sr: Да ли ће трака алата уређивања бити приказана у главном прозору.

en: Display File toolbar
sr: Приказује траку алата датотеке

en: Whether to display or not the File toolbar in the main window.
sr: Да ли ће трака алата датотеке бити приказана у главном прозору.

en: Display Help toolbar
sr: Приказује траку алата помоћи

en: Whether to display or not the Help toolbar in the main window.
sr: Да ли ће трака алата помоћи бити приказана у главном прозору.

en: Main pane position
sr: Положај главног окна

en: Width of the main window pane ; default is set by the UI manager.
sr: Ширина главног окна прозора ; основно подешава управник корисничког сучеља.

en: Display Tools toolbar
sr: Приказује траку алата

en: Whether to display or not the Tools toolbar in the main window.
sr: Да ли ће трака алата бити приказана у главном прозору.

en: Position and size of the main window
sr: Положај и величина главног прозора

en: Position and size of the main window ; default is set by the window manager.
sr: Положај и величина главног прозора ; основно подешава управник прозора.

en: Position and size of the preferences dialog
sr: Положај и величина прозрчета поставки

en: Position and size of the preferences dialog ; default is set by the window manager.
sr: Положај и величина прозорчета поставки ; основно подешава управник прозора.

en: List of default schemes
sr: Списак основних шема

en: The list of schemes proposed by default on each new profile. A default default list is hardcoded in nautilus-actions-config-tool, which may be updated by the user.
sr: Списак шема које су предложене по основи на сваком новом профилу. Основни списак је уграђен у алат подешавања наутилусових радњи, који корисник може да догради.

en: Whether the whole configuration is locked
sr: Да ли су закључана читава подешавања

en: The whole configuration must be understood here as the global set and order of menus and actions. When this configuration is locked, then the user is no more able to modify nor create or delete any menu or action. All items are read-only. As the order of items is also locked, the level zero itself cannot be modified, and the user is unable to reorder the items.
sr: Читаво подешавање мора бити схваћено овде као општи скуп и поредак изборника и радњи. Када је ово подешавање закључано, тада корисник није више у стању да измени нити да направи или измени ниједан изборник или радњу. Све ставке су само за читање. Како је и редослед ставки такође закључан, ни сам нулти ниво не може бити измењен, а корисник није у могућности да измени редослед ставки.

en: Whether the GConf I/O provider is locked
sr: Да ли је закључан У/И достављач Гконфа

en: When set to true (most probably as a mandatory key), this prevents all items, menus and actions, read from GConf to being modified in NACT.
sr: Када је изабрано (највероватније као обавезан кључ), ово спречава све ставке, изборнике и радње, да читају из Гконфа који је измењен у АПНР-у.

en: Whether the Desktop I/O provider is locked
sr: Да ли је закључан У/И достављач радне површи

en: When set to true (most probably as a mandatory key), this prevents all items, menus and actions, read from .desktop files to being modified in NACT.
sr: Када је изабрано (највероватније као обавезан кључ), ово спречава све ставке, изборнике и радње, да читају из датотека радне површи које су измењене у АПНР-у.

en: _Ask me
sr: _Питај ме

en: You will be asked for the format to choose each time an item is about to be exported.
sr: Бићете упитани за запис сваки пут када нека ставка буде била извезена.

note: i18n: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: No NAIExporter implementation found for '%s' format.
sr: Нисам нашао примену НАИИзвозника за запис „%s“.

note: i18n: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: %s NAIExporter doesn't implement 'to_buffer' interface.
sr: %s НАИИзвозник не примењује сучеље „to_buffer“.

note: i18n: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: %s NAIExporter doesn't implement 'to_file' interface.
sr: %s НАИИзвозник не примењује сучеље „to_file“.

en: Nautilus-Actions Configuration Tool is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Алат подешавања Наутилусових радњи је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или мењати под условима Гнуове опште јавне дозволе како је објављује Задужбина слободног софтвера; било издања 2 те дозволе, или (према вашем нахођењу) било којег новијег издања.

en: Nautilus-Actions Configuration Tool is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Алат подешавања Наутилусових радњи се расподељује у нади да ће бити од користи, али БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nautilus-Actions Configuration Tool ; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове опште јавне лиценце уз Алат подешавања Наутилусових радњи; ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на следећу адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA“.

note: i10n: "Nautilus actions" here is not a typo; this does not refer to the * Nautilus-Actions product, but to the actions which are to be added to Nautilus
en: A graphical interface to create and edit your Nautilus actions.
sr: Графичко сучеље за стварање и уређивање ваших Наутилусових радњи.

en: The GNOME Translation Project <gnome-i18n@gnome.org>
sr: Пројекат превођења Гнома <gnome-i18n@gnome.org>

note: i18n: title of the About dialog box, when seen from Nautilus file manager
en: Nautilus-Actions
sr: Наутилусове радње

en: Copyright %s 2005 The GNOME Foundation
    Copyright %s 2006-2008 Frederic Ruaudel <grumz@grumz.net>
    Copyright %s 2009-2014 Pierre Wieser <pwieser@trychlos.org>
sr: Ауторска права %s 2005 Гномова Задужбина
    Ауторска права %s 2006-2008 Фредерик Риодел <grumz@grumz.net>
    Ауторска права %s 2009-2013 Пјер Вјезер <pwieser@trychlos.org>

en: GNOME desktop
sr: Гном окружење

en: KDE desktop
sr: КДЕ окружење

en: LXDE desktop
sr: ЛИксДЕ окружење

en: ROX desktop
sr: РОКС окружење

en: XFCE desktop
sr: Иксфце окружење

en: Legacy systems
sr: Наслеђени системи

en: List of patterns to be matched against the selected file(s)/folder(s)
sr: Списак шаблона који ће бити поређени са изабраном датотеком/фасциклом

note: i18n: wildcard characters '*' and '?' should be considered as literals, *  and not be translated
en: A list of strings with joker '*' or '?' to be matched against the name(s) of the selected file(s)/folder(s). Each selected item must match at least one of the filename patterns for the action or the menu be candidate to display.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to '*'.
sr: Списак ниски са џокером „*“ или „?“ који ће бити поређен са називом изабране датотеке/фасцикле. Свака изабрана ставка мора да одговара барем једном од шаблона назива датотека за радњу или изборник који је кандидат за приказ.
    Ово се наравно примењује једино када постоји избор.
    Подразумева се „*“.

note: i18n: wildcard characters '*' and '?' should be considered as literalls, *  and not be translated
en: A pattern to be matched against basenames of selected file(s)/folder(s). May include wildcards (* or ?). You must set one option for each pattern you need
sr: Шаблон који ће бити поређен са називима основе изабране датотеке/фасцикле. Може да садржи џокере (* или ?). Морате да подесите једну могућност за сваки шаблон који вам треба

note: i18n: the "<EXPR>" is just an abbreviation for "an expression", *  so is tranlatable i18n: "<EXPR>" is just an abbreviation for "an expression", so is tranlatable
en: <EXPR>
sr: <ИЗРАЗ>

en: Whether the specified basenames are case sensitive (default)
sr: Да ли су наведени основни називи осетљиви на величину слова (основно)

note: i18n: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Must be set to 'true' if the filename patterns are case sensitive, to 'false' otherwise. E.g., if you need to match a filename in a case-sensitive manner, set this key to 'true'. If you also want, for example '*.jpg' to match 'photo.JPG', then set 'false'.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'true'.
sr: Мора бити постављено на „true“ (изабрано) ако су шаблони назива датотека осетљиви на величину слова, у супротном на „false“ (поништено). Нпр., ако треба да поредите назив датотеке на начин осетљив на величину слова, поставите овај кључ на „true“ (изабрано). Ако такође желите, на пример „*.jpg“ да поклапа „photo.JPG“, онда поставите „false“ (поништено).
    Ово се наравно примењује само када постоји избор.
    Подразумева се „true“ (изабрано).

en: List of patterns to be matched against the mimetypes of the selected file(s)/folder(s)
sr: Списак шаблона који ће бити поређени са миме врстама изабране датотеке/фасцикле

note: i18n: wildcard character '*' is taken literally, and should not be translated
en: A list of strings with joker '*' to be matched against the mimetypes of the selected file(s)/folder(s). Each selected item must match at least one of the mimetype patterns for the action to appear.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to '*/*'.
sr: Списак ниски са џокером „*“ који ће бити поређен са миме врстама изабране датотеке/фасцикле. Свака изабрана ставка мора да одговара барем једном од шаблона миме врсте за радњу да би се појавила.
    Ово се наравно примењује само када постоји избор.
    Подразумева се „*/*“.

note: i18n: wildcard character '*' is taken literally, and should not be translated
en: A pattern to be matched against mimetypes of selected file(s)/folder(s). May include the asterisk wildcard '*'. You must set one option for each pattern you need
sr: Шаблон који ће бити поређен са миме врстама изабране датотеке/фасцикле. Може да садржи џокер звездице „*“. Морате да подесите једну могућност за сваки шаблон који вам треба

en: Whether the profile applies to files (deprecated option, see mimetype)
sr: Да ли се профили примењују на датотеке (застарело, погледајте миме врсту)

note: i18n: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Set to 'true' if the selection can have files, to 'false' otherwise.
    This setting is tied in with the 'isdir' setting. The valid combinations are: 
    isfile='true' and isdir='false': the selection may hold only files
    isfile='false' and isdir='true': the selection may hold only folders
    isfile='true' and isdir='true': the selection may hold both files and folders
    isfile='false' and isdir='false': this is an invalid combination (your configuration will never appear).
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'true'.
sr: Подесите на „true“ (изабрано) ако избор може да има датотеке, у супротном на „false“ (поништено).
    Ово подешавање је привезано са подешавањем „isdir“. Исправне комбинације су: isfile='true' и isdir='false': избор може да садржи само датотеке
    isfile='false' и isdir='true': избор може да садржи само фасцикле
    isfile='true' и isdir='true': избор може да садржи и датотеке и фасцикле
    isfile='false' и isdir='false': ово је погрешна комбинација (ваше подешавање се никада неће појавити).
    Ово се наравно примењује само када постоји избор.
    Подразумева се „true“.

en: Whether the profile applies to folders (deprecated option, see mimetype)
sr: Да ли се профили примењују на фасцикле (застарело, погледајте миме врсту)

note: i18n: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Set to 'true' if the selection can have folders, to 'false' otherwise.
    This setting is tied in with the 'isfile' setting. The valid combinations are: 
    isfile='true' and isdir='false': the selection may hold only files
    isfile='false' and isdir='true': the selection may hold only folders
    isfile='true' and isdir='true': the selection may hold both files and folders
    isfile='false' and isdir='false': this is an invalid combination (your configuration will never appear).
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'false'.
sr: Подесите на „true“ (изабрано) ако избор може да има фасцикле, у супротном на „false“ (поништено).
    Ово подешавање је привезано са подешавањем „isfile“. Исправне комбинације су: isfile='true' и isdir='false': избор може да садржи само датотеке
    isfile='false' и isdir='true': избор може да садржи само фасцикле
    isfile='true' и isdir='true': избор може да садржи и датотеке и фасцикле
    isfile='false' и isdir='false': ово је погрешна комбинација (ваше подешавање се никада неће појавити).
    Ово се наравно примењује само када постоји избор.
    Подразумева се „false“.

en: Whether the selection may be multiple (deprecated option, see selection count)
sr: Да ли избор може бити вишеструк (застарела могућност, погледајте број избора)

note: i18n: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: If you need more than one files or folders to be selected, set this key to 'true'. If you want just one file or folder, set it to 'false'.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'false'.
sr: Ако треба да изаберете више од једне датотеке или фасцикле, поставите овај кључ на „true“ (изабрано). Ако вам треба само једна датотека или фасцикла, поставите га на „false“ (поништено).
    Ово се наравно примењује само када постоји избор.
    Подразумева се „false“.

en: List of schemes to be matched against those of selected file(s)/folder(s)
sr: Списак шема које ће бити поређене са изабраном датотеком/фасциклом

note: too long string for iso c: 510 (max=509) i18n: schemes (sftp, ssh, ftp, file, etc.) are standard keywords which define *  the access protocol to an object, they should not be translated
en: Defines the list of valid schemes to be matched against the selected items. The scheme is the protocol used to access the files. The keyword to use is the one used in the URI by the file manager.
    Examples of valid URI include:
    - file:///tmp/foo.txt
    - sftp:///root@test.example.net/tmp/foo.txt
    The most common schemes are:
    'file': local files
    'sftp': files accessed via SSH
    'ftp': files accessed via FTP
    'smb': files accessed via Samba (Windows share)
    'dav': files accessed via WebDAV.
    All schemes used by your favorite file manager may be used here.
    This obviously only applies when there is a selection, or when targeting the special 'x-nautilus-desktop' scheme.
    Defaults to 'file'.
sr: Одредите списак исправних шема које ће бити упоређене са изабраним ставкама. Шема је протокол коришћен за приступ датотекама. Кључна реч за коришћење је она коју користи управник датотека у путањи.
    У примере исправних путања спадају:
    — file:///tmp/foo.txt
    — sftp:///root@test.example.net/tmp/foo.txt
    Најчешће шеме су:
    „file“: месне датотеке
    „sftp“: датотеке којима се приступа путем безбедне шкољке (SSH)
    „ftp“: датотеке којима се приступа путем протокола преноса датотека (FTP)
    „smb“: датотеке којима се приступа путем Самбе (Виндоуз дељење)
    „dav“: датотеке којима се приступа путем ВебДАВ-а.
    Све шеме које користи ваш омиљени управник датотека могу бити коришћене овде.
    Ово се наравно примењује само када постоји избор, или када се односи на посебну „x-nautilus-desktop“ шему.
    Подразумева се „file“.

en: A valid GIO scheme where the selected file(s)/folder(s) should be located. You must set one option for each scheme you need
sr: Исправна ГУИ шема где изабрана датотека/фасцикла треба бити пронађена. Морате да подесите једну могућност за сваку шему која вам треба

note: i18n: "<STRING>" is just an abbreviation for "a string", so is tranlatable
en: <STRING>
sr: <НИСКА>

en: List of folders
sr: Списак фасцикли

en: Defines the list of valid paths to be matched against the current folder.
     All folders 'under' the specified path are considered valid.
    Defaults to '/'.
sr: Одређује списак исправних путања које ће бити поређене са текућом фасциклом.
     Све фасцикле „под“ наведеном путањом се сматрају исправним.
    Подразумева се „/“.

en: The path of a (parent) directory for which the item will be displayed. You must set one option for each folder you need
sr: Путања (полазног) директоријума за који ће ставка бити приказана. Морате да поставите једну могућност за сваку фасциклу која вам треба

note: i18n: "<PATH>" is just an abbreviation for "a folder path", so is tranlatable i18n: "<PATH>" is the path to a binary, so may be tranlatable
en: <PATH>
sr: <ПУТАЊА>

en: Operator of the selection count relation
sr: Извршилац односа броја избора

en: Whether this profile may be selected depending of the count of the selection.
    This is a string of the form "{'<'|'='|'>'} number".
    Examples of valid strings are: "=0", "> 1", "< 10".
    Defaults to ">0".
sr: Да ли овај профил може бити изабран у зависности од броја избора.
    Ово је ниска у облику „{'<'|'='|'>'} број“.
    Примери исправних ниски су: „=0“, „> 1“, „< 10“.
    Подразумева се „>0“.

en: Selection count relation [>0]
sr: Однос броја избора [>0]

en: Only show in environment
sr: Прикажи само у окружењу

en: Defaults to all.
sr: Подразумева се све.

en: The name of an only desktop environment where the item must be displayed. You must set one option for each environment you want
sr: Назив само неког окружења радне површи у коме ставка мора бити приказана. Морате да подесите једну могућност за свако окружење које желите

note: i18n: "<DESKTOP>" is just a placeholder for "a desktop name", so is tranlatable
en: <DESKTOP>
sr: <РАДНА ПОВРШ>

en: Not show in environment
sr: Не приказуј у окружењу

en: Defaults to none.
sr: Подразумева се ништа.

en: The name of a desktop environment where the item must not be displayed. You must set one option for each environment you want
sr: Назив окружења радне површи у коме ставка не сме бити приказана. Морате да подесите једну могућност за свако окружење које желите

en: Try exec
sr: Испробај извршивост

note: i18n: TryExec is a keyword of the specification, it is not translatable
en: Note that, when specified, only the presence and the executability status of the specified file are checked.
    Parameters may appear in 'TryExec' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
sr: Знајте да, када је наведено, само стања присуства и извршивости наведене датотеке се проверавају.
    Параметри могу да се појаве у вредности „TryExec“, и биће замењени у време покретања.
    Подразумева се успешно.

en: the path to a file whose executability is to be checked
sr: путања до датотеке чија извршивост ће бити проверена

en: Show if registered
sr: Прикажи ако је забележена

note: i18n: ShowIfRegistered is a keyword of the specification, it is not translatable
en: The well-known name of a DBus service.
    The item will be candidate if the named service is registered on session DBus at runtime.
    Parameters may appear in 'ShowIfRegistered' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
sr: Добро знани назив услуге Д-сабирнице.
    Ставка ће бити кандидат ако је именована услуга забележена на Д-сабирници сесије у време покретања.
    Параметри могу да се појаве у вредности „ShowIfRegistered“, и биће замењени у време покретања.
    Подразумева се успешно.

en: The name of a service which must be registered on session DBus
sr: Назив услуге која мора бити забележена на Д-сабирници сесије

en: <NAME>
sr: <НАЗИВ>

en: Show if True
sr: Покажи ако је изабрано

note: i18n: ShowIfTrue is a keyword of the specification, it is not translatable
en: A command which, when executed, should output a string on stdout.
    The item will be candidate if the outputed string is equal to "true".
    Parameters may appear in 'ShowIfTrue' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
sr: Наредба која, када је извршена, треба да да излазну ниску на стандардном излазу.
    Ставка ће бити кандидат ако је излазна ниска једнака са „true“.
    Параметри могу да се појаве у вредности „ShowIfTrue“, и биће замењени у време покретања.
    Подразумева се успешно.

note: i18n: 'true' is to be taken as a literal, must not be translated
en: The path to a command which will display the 'true' string
sr: Путања до наредбе која ће приказати ниску „true“

en: Show if running
sr: Покажи ако је покренут

note: i18n: ShowIfRunning is a keyword of the specification, it is not translatable
en: The name of a process.
    The item will be candidate if the process name is found in memory at runtime.
    Parameters may appear in 'ShowIfRunning' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
sr: Назив процеса.
    Ставка ће бити кандидат ако је назив процеса пронађен у меморији у време покретања.
    Параметри могу да се појаве у вредности „ShowIfRunning“, и биће замењени у време покретања.
    Подразумева се успешно.

en: The name of a binary which must be running
sr: Назив извршног који мора бити покренут

en: Capabilities
sr: Могућности

note: i18n: 'Owner', 'Readable', 'Writable', 'Executable' and 'Local' are all keywords *  of the specification; they are not translatable
en: A list of capabilities each item of the selection must satisfy in order for the item to be candidate.
    Capabilities may be negated.
    Capabilities have to be chosen between following predefined ones:
    - 'Owner': current user is the owner of selected items
    - 'Readable': selected items are readable by user (probably more useful when negated)
    - 'Writable': selected items are writable by user
    - 'Executable': selected items are executable by user
    - 'Local': selected items are local.
    Defaults to empty list.
sr: Списак могућности које свака ставка избора мора да задовољи да би ставка била кандидат.
    Могућности могу бити негиране.
    Могућности морају бити изабране међу следећим предодређеним:
    — „Owner“: текући корисник је власник изабраних ставки
    — „Readable“: корисник може да чита изабране ставке (вероватно корисније када је негирано)
    — „Writable“: корисник може да пише у изабраним ставкама
    — „Executable“: корисник може да извршава изабране ставке
    — „Local“: изабране ставке су месне.
    Подразумева се празан списак.

en: The name of a capability the selection must meet. May be 'Owner', 'Readable', 'Writable', 'Executable' or 'Local'
sr: Назив могућности које избор мора да задовољи. Може бити „Owner“ (власник), „Readable“ (читљиво), „Writable“ (уписиво), „Executable“ (извршно) или „Local“ (месно)

en: Item was renumbered because the caller did not provide any check function.
sr: Ставци је промењен број зато што позивар није проследио никакву функцију провере.

en: Item was renumbered because the caller did not provide any ask user function.
sr: Ставци је промењен број зато што позивар није проследио никакву функцију питања корисника.

en: Item was renumbered due to user request.
sr: Ставци је промењен број на захтев корисника.

en: Existing item was overridden due to user request.
sr: Постојећа ставка је преписана на захтев корисника.

en: Item %s already exists.
sr: Ставка „%s“ већ постоји.

en: Import was canceled due to user request.
sr: Увоз је отказан на захтев корисника.

note: i18n: the action has been renumbered during import operation
en: (renumbered)
sr: (промењен број)

en: Do _not import the item
sr: Не _увози ставку

en: This used to be the historical behavior.
    The selected file will be marked as "NOT OK" in the Summary page.
    The existing item will not be modified.
sr: Ово је обично историјско понашање.
    Изабрана датотека ће бити означена
    као „НИЈЕ У РЕДУ“ на страници сажетка.
    Постојећа ставка неће бити измењена.

en: Import the item, _allocating it a new identifier
sr: Увези ставку, _додељујући јој нови одредник

en: The selected file will be imported with a slightly modified label indicating the renumbering.
    The existing item will not be modified.
sr: Изабрана ставка ће бити увезена са незнатно
    измењеним натписом који означава промену броја.
    Постојећа ставка неће бити измењена.

en: _Override the existing item
sr: _Препиши постојећу ставку

en: The item found in the selected file will silently override the current one which has the same identifier.
    Be warned: this mode may be dangerous. You will not be prompted another time.
sr: Ставка пронађена у изабраној датотеци ће неприметно
     преписати текућу која има исти одредник.
    Али пазите: овај режим може бити опасан.
    Нећете бити упитани по други пут.

en: You will be asked each time an imported ID already exists.
sr: Бићете упитани сваки пут када увезени ИБ већ буде постојао.

note: i18n: '%s' stands for the file URI
en: %s is not loadable (empty or too big or not a regular file)
sr: „%s“ се не може учитати (празна или превелика или нередовна датотека)

note: l10n: 'ImporterAskDialog' is the dialog name: do not translate
en: Unable to load 'ImporterAskDialog' from %s
sr: Не могу да учитам „ImporterAskDialog“ из „%s“

en: The action "%s" imported from "%s" has the same identifier than the already existing "%s".
sr: Радња „%s“ увезена из „%s“ има исти одредник као већ постојећа „%s“.

en: The menu "%s" imported from "%s" has the same identifier than the already existing "%s".
sr: Изборник „%s“ увезен из „%s“ има исти одредник као већ постојећи „%s“.

en: Already existing item
sr: Већ постојећа ставка

en: What should I do with this ?
sr: Шта треба да урадим с овим ?

en: Re_member my choice in future import operations
sr: _Запамти мој избор у будућим радњама увоза

en: Please, be kind enough to fill out a bug report on https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=nautilus-actions.
sr: Будите љубазни и попуните извештај о грешци на „https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=nautilus-actions“.

en: Unavailable I/O provider.
sr: Недоступан У/И достављач.

en: I/O provider implementation lacks of required API.
sr: Примени У/И достављача недостаје потребан АПИ.

en: I/O provider is not willing to write.
sr: У/И достављач није радан да пише.

en: I/O provider announces itself as unable to write.
sr: У/И достављач објављује да није у могућности да пише.

en: I/O provider has been locked down by an administrator.
sr: У/И достављача је закључао администратор.

en: I/O provider has been locked down by the user.
sr: У/И достављача је закључао корисник.

en: Item is read-only.
sr: Ставка је само за читање.

en: No writable I/O provider found.
sr: Нисам пронашао уписивог У/И достављача.

en: Item is not writable for an unknown reason (%d).
    %s
sr: Ставка није уписива из непознатог разлога (%d).
    %s

en: OK.
sr: У реду.

en: Program flow error.
    %s
sr: Грешка притока програма.
    %s

en: The I/O provider is not willing to do that.
sr: У/И достављач није радан да то уради.

en: Write error in I/O provider.
sr: Грешка писања у У/И достављачу.

en: Unable to delete GConf schemas.
sr: Не могу да обришем шеме Гконфа.

en: Unable to delete configuration.
sr: Не могу да обришем подешавање.

en: Unknown return code (%d).
    %s
sr: Непознат повратни код (%d).
    %s

note: i18n: default label for a new action
en: New Nautilus action
sr: Нова Наутилусова радња

en: Profile automatically created from pre-v2 action
sr: Профил је самостално направљен из „pre-v2“ радње

en: Targets the selection context menu
sr: Циља на приручни изборник избора

en: Whether the action targets the selection file manager context menus.
    This used to be the historical behavior.
    Note that menus are always potential candidate to the display in selection context menus provided that they contain at least one action.
    Defaults to TRUE.
sr: Да ли радња циља на приручни изборник управника датотека избора.
    Ово је обично историјско понашање.
    Знајте да су изборници увек могући кандидати за приказ у приручним изборницима избора с могућношћу да садрже барем једну радњу.
    Подразумева се изабрано.

en: Targets the selection context menu [true]
sr: Циља на приручни изборник избора [true]

en: Targets the location context menu
sr: Циља на приручни изборник места

en: Whether the action targets the file manager context menus when there is no selection, thus applying to current location.
    Note that menus are always potential candidate to the display in selection context menus provided that they contain at least one action.
    Defaults to FALSE
sr: Да ли радња циља на приручни изборник управника датотека када не постоји избор, тако да примењује на текуће место.
    Знајте да су изборници увек могући кандидати за приказ у приручним изборницима избора с могућношћу да садрже барем једну радњу.
    Подразумева се поништено

en: Targets the location context menu [false]
sr: Циља на приручни изборник места [false]

en: Targets the toolbar
sr: Циља на траку алата

en: Whether the action is candidate to be displayed in file manager toolbar.
    This only applies to current location.
    Note that menus are never displayed in the toolbar.
    Defaults to FALSE.
sr: Да ли је радња кандидат за приказивање у траци алата управника датотека.
    Ово се примењује једино на текуће место.
    Знајте да се изборници никада не приказују у траци алата.
    Подразумева се поништено.

en: Targets the toolbar [false]
sr: Циља на траку алата [false]

en: Label of the toolbar item
sr: Натпис ставке траке алта

en: The label displayed besides of the icon in the file manager toolbar.
    Note that actual display may depend of your own Desktop Environment preferences.
    Defaults to label of the context menu when not set or empty.
sr: Натпис приказан уз иконицу у траци алата управника датотека.
    Знајте да стварни приказ може да зависи од ваших личних поставки окружења радне површи.
    Подразумевају се натписи приручног изборника када није подешен или је празан.

note: i18n: copied items have a label as 'Copy of original label'
en: Copy of %s
sr: Примерак од „%s“

en: Type of the item
sr: Врста ставке

en: Defines if the item is an action or a menu. Possible values are :
    - 'Action',
    - 'Menu'.
    The value is case sensitive and must not be localized.
sr: Одређује да ли је ставка радња или изборник. Могуће вредности су :
    — „Action“ (радња),
    — „Menu“ (изборник).
    Вредности су осетљиве на величину слова и не смеју бити преведене.

en: Label of the context menu item (mandatory)
sr: Натпис ставке приручног изборника (обавезно)

en: The label of the menu item that will appear in the file manager context menu when the selection matches the appearance condition settings.
    It is also used as a default for the toolbar label of an action.
sr: Натпис ставке изборника који ће се појавити у приручном изборнику управника датотека када избор одговара подешавањима услова изгледа.
    Такође се користи као основно за натпис траке алата неке радње.

en: Empty label
sr: Празан натпис

en: Tooltip of the context menu item
sr: Облачић ставке приручног изборника

en: The tooltip of the menu item that will appear in the file manager statusbar when the user points to the file manager context menu item with his/her mouse.
sr: Облачић ставке изборника који ће се појавити у траци стања управника датотека када корисник принесе миша на ставку приручног изборника управника датотека.

en: Icon of the context menu item
sr: Иконица ставке приручног изборника

en: The icon of the menu item that will appear next to the label in the file manager context menu when the selection matches the appearance conditions settings.
    May be the localized name of a themed icon, or a full path to any appropriate image.
sr: Иконица ставке изборника која ће се појавити поред натписа у приручном изборнику управника датотека када избор одговара подешавањима услова изгледа.
    Може бити преведени назив темске иконице, или пуна путања до неке одговарајуће слике.

en: <PATH|NAME>
sr: <ПУТАЊА|НАЗИВ>

en: Description relative to the item
sr: Опис који се односи на ставку

en: Some text which explains the goal of the menu or the action.
    May be used, e.g. when displaying available items on a web site.
sr: Неки текст који објашњава циљ изборника или радње.
    Може бити коришћен, нпр. када се приказују доступне ставке на веб сајту.

en: Suggested shortcut
sr: Предложена пречица

en: A shortcut suggested for the action or the menu.
    Please note that this might be only a suggestion as the shortcut may be already reserved for another use. Implementation should not override an already existing shortcut to define this one.
    The format may look like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1".
    Defaults to empty.
sr: Пречица предложена за радњу или изборник.
    Знајте да ово може да буде само предлог јер пречица може већ да буде резервисана за другу употребу. Примена не треба да преписује већ постојећу пречицу зарад одређивања ове.
    Запис може да изгледа као „<Control>a“ или „<Shift><Alt>F1“.
    Подразумева се празно.

en: List of subitem ids
sr: Списак иб-ова подставке

en: Ordered list of the IDs of the subitems. This may be actions or menus if the item is a menu, or profiles if the item is an action.
    If this list doesn't exist or is empty for an action or a menu, subitems are attached in the order of the read operations.
sr: Уређени списак ИБ-ова подставки. То могу бити радње или изборници ако је ставка изборник, или профили ако је ставка радња.
    Ако овај списак не постоји или је празан за радњу или изборник, подставке се прилажу у циљу операција читања.

en: Whether the action or the menu is enabled
sr: Да ли је укључена радња или изборник

en: If the or the menu action is disabled, it will never appear in the file manager context menu.
    Defaults to TRUE.
sr: Ако је искључена радња изборника, никада се више неће појавити у приручном изборнику управника датотека.
    Подразумева се изабрано.

en: Whether the action or the menu is enabled [enabled]
sr: Да ли је укључена радња или изборник [enabled]

en: Version of the format
sr: Издање записа

en: The version of the configuration format that will be used to manage backward compatibility.
sr: Издање записа подешавања које ће бити коришћено за управљање уназадном могућношћу.

note: i18n: default label for a new menu
en: New Nautilus menu
sr: Нови Наутилусов изборник

note: i18n: label for the default profile
en: Default profile
sr: Основни профил

en: Name of the profile
sr: Назив профила

en: May be used as a description for the function of the profile.
    If not set, it defaults to an auto-generated name.
sr: Може бити коришћено као опис за функцију профила.
    Ако није постављено, подразумева се самостворени назив.

en: Path of the command
sr: Путања наредбе

en: The path of the command to be executed when the user select the menu item in the file manager context menu or in the toolbar.
sr: Путања наредбе која ће бити извршена када корисник изабере ставку изборника у приручном изборнику управника датотека или са траке алата.

en: Parameters of the command
sr: Параметри наредбе

note: too long string for iso c: (max=509)
en: The parameters of the command to be executed when the user selects the menu item in the file manager context menu or in the toolbar.
    The parameters may contain some special tokens which are replaced by the information provided by the file manager before starting the command:
    - up to version 2.0:
      %d: base folder of the selected file(s)
      %f: the name of the selected file or the first one if several are selected
      %h: hostname of the URI
      %m: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s)
      %M: space-separated list of the selected file(s)/folder(s), with their full paths
      %p: port number of the first URI
      %R: space-separated list of selected URIs
      %s: scheme of the URI
      %u: URI
      %U: username of the URI
      %%: a percent sign.
    - starting from version 3:
      %b: (first) basename
      %B: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s)
      %c: count the selected file(s)/folder(s)
      %d: (first) base directory
      %D: space-separated list of base directories of the selected file(s)/folder(s)
      %f: (first) filename
      %F: space-separated list of the filenames of the selected file(s)/folder(s)
      %h: hostname of the (first) URI
      %m: (first) mimetype
      %M: space-separated list of the mimetypes of the selected file(s)/folder(s)
      %n: username of the (first) URI
      %o: no-op operator which forces the singular form of execution (since 3.0.2)
      %O: no-op operator which forces the plural form of execution (since 3.0.2)
      %p: port number of the (first) URI
      %s: scheme of the (first) URI
      %u: (first) URI
      %U: space-separated list of the URIs of the selected file(s)/folder(s)
      %w: (first) basename without the extension
      %W: space-separated list of basenames without the extension
      %x: (first) extension
      %X: space-separated list of the extensions of the selected file(s)/folder(s)
      %%: a percent sign.
sr: Параметри наредбе која ће бити извршена када корисник изабере ставку изборника у приручном изборнику управника датотека или са траке алата.
    Параметри могу да садрже неке посебне модуле који се замењују подацима које доставља управник датотека пре покретања наредбе:
    — до издања 2.0:
      %d: основна фасцикла изабране(их) датотеке(а)
      %f: назив изабране датотеке или прве ако их је изабрано више
      %h: назив домаћина путање
      %m: размаком раздвојени списак назива основе изабране датотеке/фасцикле
      %M: размаком раздвојени списак изабране датотеке/фасцикле, са њиховим пуним путањама
      %p: број прикључника прве путање
      %R: размаком раздвојени списак изабраних путања
      %s: ђема путање
      %u: путања
      %U: корисничко име путање
      %%: знак процената.
    — почевши од издања 3:
      %b: (први) назив основе
      %B: размаком раздвојени списак назива основе изабране датотеке/фасцикле
      %c: броји изабрану(е) датотеку(е)/фасциклу(е)
      %d: (први) основни директоријум
      %D: размаком раздвојени списак основних директоријума изабране датотеке/фасцикле
      %f: (први) назив датотеке
      %F: размаком раздвојени списак назива датотека изабране датотеке/фасцикле
      %h: назив домаћина (прве) путање
      %m: (прва) миме врста
      %M: размаком раздвојени списак миме врста изабране датотеке/фасцикле
      %n: корисничко име (прве) путање
      %o: „no-op“ оператор који приморава један облик извршавања (све до 3.0.2)
      %O: „no-op“ оператор који приморава више облика извршавања (све до 3.0.2)
      %p: број прикључника (прве) путање
      %s: шема (прве) путање
      %u: (прва) путања
      %U: размаком раздвојени списак путања изабране датотеке/фасцикле
      %w: (први) назив основе без проширења
      %W: размаком раздвојени списак назива основе изабране датотеке/фасцикле
      %x: (прво) проширење
      %X: размаком раздвојени списак проширења изабране датотеке/фасцикле
      %%: знак процената.

en: Working directory
sr: Радни директоријум

en: The working directory the command will be started in.
    Defaults to "%d".
sr: Радни директоријум у коме ће бити покренута наредба.
    Подразумева се „%d“.

en: Execution mode
sr: Режим извршавања

note: i18n: 'Normal', 'Terminal', 'Embedded' and 'DisplayOutput' are non-translatable keywords
en: Execution mode of the program.
    This may be chosen between following values:
    - Normal: starts as a standard graphical user interface
    - Terminal: starts the preferred terminal of the graphical environment, and runs the command in it
    - Embedded: makes use of a special feature of the file manager which allows a terminal to be ran inside of it; an acceptable fallback is Terminal
    - DisplayOutput: the ran terminal may be closed at end of the command, but standard streams (stdout, stderr) should be collected and displayed; an acceptable fallback is Terminal.
    Defaults to "Normal".
sr: Режим извршавања програма.
    Могу бити изабране следеће вредности:
    — Normal: покреће се као уобичајено графичко корисничко сучеље
    — Terminal: покреће жељени терминал графичког окружења, и покреће наредбу у њему
    — Embedded: користи посебну функцију управника датотека која омогућава да терминал буде покренут у њему; прихватљива резерва је терминал
    — DisplayOutput: покренути терминал може бити затворен на крају наредбе, али уобичајени токови (стандардни излаз, стандардна грешка) требају бити прикупљени и приказани; прихватљива резерва је терминал.
    Подразумева се „Normal“.

en: Startup notify
sr: Обавештење покретања

en: Only relevant when ExecutionMode=Normal.
    Defaults to FALSE.
sr: Једино значајно када је „ExecutionMode=Normal“.
    Подразумева се поништено.

en: Startup WM Class
sr: Покретање разреда управника прозора

en: Only relevant when ExecutionMode=Normal.
    Defaults to empty.
sr: Једино значајно када је „ExecutionMode=Normal“.
    Подразумева се празно.

en: Execute as user
sr: Изврши као корисник

en: The user the command must be ran as. The user may be identified by its numeric UID or by its login.
    The profile is ignored if defined with a non-existing UID or login.
    Defaults to empty: the command will be executed as the current user.
sr: Корисник у чије име наредба мора бити покренута. Корисник може бити препознат према бројевном ЈИБ-у или према пријави.
    Профил се занемарује ако је одређен непостојећим ЈИБ-ом или пријавом.
    Подразумева се празно: наредба ће бити извршена за текућег корисника.

en: Error when querying information for %s URI: %s
sr: Грешка приликом пропитивања података за путању „%s“: %s

en: file:///path/to/file1.mid
sr: датотека:///путања/до/датотеке1.mid

en: file:///path/to/file2.jpeg
sr: датотека:///путања/до/датотеке2.mid

en: audio/x-midi
sr: звук/x-midi

en: image/jpeg
sr: слика/jpeg

en: test.example.net
sr: проба.пример.net

en: user
sr: корисник

en: Output of the run command
sr: Излаз покренуте наредбе

en: Run command:
sr: Покрени наредбу:

en: Standard output:
sr: Стандардни излаз:

en: Standard error:
sr: Стандардна грешка:

en: Nautilus-Actions Desktop I/O Provider
sr: У/И достављач радне површи Наутилусових радњи

en: Export as a ._desktop file
sr: Извези као „._desktop“ датотеку

en: This format has been introduced with v 3.0 series, and should be your newly preferred format when exporting items.
    It let you easily share your actions with the whole world, including with users of other desktop environments, as long as their own application implements the DES-EMA specification which describes this format.
    The exported .desktop file may later be imported via :
    - Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - drag-n-drop into the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - or by copying it into a XDG_DATA_DIRS/file-manager/actions directory.
sr: Овај запис је уведен серијом 3.0, и треба да буде ваш нови жељени запис приликом извоза ставки.
    Пустиће вас да лако делите ваше радње са читавим светом, укључујући и са корисницима других окружења радне површи, све док њихови програми примењују „DES-EMA“ одредбу која описује овај запис.
    Извезена „.desktop“ датотека може касније бити увезена :
    — помоћником увоза алата подешавања Наутилусових радњи,
    — превлачењем и убацивањем у алат подешавања Наутилусових радњи,
    — или умножавањем у директоријум „XDG_DATA_DIRS/file-manager/actions“.

en: The Desktop I/O Provider is not able to handle the URI
sr: У/И достављач радне површи не може да ради са путањом

note: i18n: 'type' is the nature of the item: Action or Menu
en: unknown type: %s
sr: непозната врста: %s

en: Nautilus-Actions GConf I/O Provider
sr: У/И достављач Гконфа Наутилусових радњи

en: Item ID not found.
sr: Нисам пронашао ИБ ставке.

en: Unwaited key path %s while importing a menu.
sr: Неочекивана путања кључа „%s“ приликом увоза изборника.

en: Element %s at line %d already found, ignored.
sr: Већ сам пронашао елемент „%s“ у %d. реду, занемарујем.

en: Invalid item ID: waited for %s, found %s at line %d.
sr: Неисправан ИБ ставке: очекивах %s, а пронађох %s у %d. реду.

en: Unknown element %s found at line %d while waiting for %s.
sr: Пронађох непознат елемент „%s“ у %d. реду док сам очекивао „%s“.

note: i18n: do not translate keywords 'Action' nor 'Menu'
en: Unknown type %s found at line %d, while waiting for Action or Menu.
sr: Пронађох непознату врсту „%s“ у %d. реду, док сам очекивао радњу или изборник.

en: The XML I/O Provider is not able to handle the URI
sr: У/И достављач ИксМЛ-а не може да ради са путањом

en: Export as a _full GConf schema file
sr: Извези као _пуну датотеку шеме Гконфа

en: This used to be the historical export format.
    The exported schema file may later be imported via :
    - Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - drag-n-drop into the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - or via the gconftool-2 --import-schema-file command-line tool.
sr: Уобичајено је да је ово историјски извозни запис.
    Извезена датотека шеме касније може бити увезена :
    — помоћником увоза алата подешавања Наутилусових радњи,
    — превлачењем и убацивањем у алат подешавања Наутилусових радњи,
    — или путем алата линије наредби „gconftool-2 --import-schema-file“.

en: Export as a _light GConf schema (v2) file
sr: Извези као _лаку датотеку шеме Гконфа (в2)

en: This format has been introduced in v 1.11 series.
    This is the lightest schema still compatible with GConf command-line tools, while keeping backward compatibility with the Nautilus-Actions Configuration Tool oldest versions.
    The exported schema file may later be imported via :
    - Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - drag-n-drop into the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - or via the gconftool-2 --import-schema-file command-line tool.
sr: Овај запис је увезен у серији в 1.11.
    Ово је најлакша шема још увек сагласна са алатима линије наредби Гконфа, док задржава сагласност са старијим издањима алата подешавања Наутилусових радњи.
    Извезена датотека шеме касније може бити увезена :
    — помоћником увоза алата подешавања Наутилусових радњи,
    — превлачењем и убацивањем у алат подешавања Наутилусових радњи,
    — или путем алата линије наредби „gconftool-2 --import-schema-file“.

en: Export as a GConf _dump file
sr: Извези као _лажну датотеку Гконфа

en: This format has been introduced in v 1.11 series.
    Though not backward compatible with Nautilus-Actions Configuration Tool versions previous to 1.11, it may still be imported via standard GConf command-line tools.
    The exported dump file may later be imported via :
    - Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool (1.11 and above),
    - drag-n-drop into the Nautilus-Actions Configuration Tool (1.11 and above),
    - or via the gconftool-2 --load command-line tool.
sr: Овај запис је уведен у серији в 1.11.
    Иако није сагласан са издањима алата подешавања Наутилусових радњи пре 1.11, још увек може бити увезен путем уобичајених алата линије наредби Гконфа.
    Извезена привидна датотека може касније бити увезена :
    — помоћником увоза алата подешавања Наутилусових радњи (1.11 и виших),
    — превлачењем и убацивањем у алат подешавања Наутилусових радњи (1.11 и виших),
    — или путем алата линије наредби „gconftool-2 --load“.

en: Arguments count
sr: Број аргумената

en: The count of command-line arguments
sr: Број аргумената линије наредби

en: Arguments
sr: Аргументи

en: The array of command-line arguments
sr: Низ аргумената линије наредби

en: Option entries
sr: Уноси могућности

en: The array of command-line option definitions
sr: Низ одредница могућности линије наредби

en: Application name
sr: Назив програма

en: The name of the application
sr: Назив програма

en: Description
sr: Опис

en: A short description to be displayed in the first line of --help output
sr: Кратак опис за приказивање у првом реду излаза „--help“

en: Icon name
sr: Назив иконице

en: The name of the icon of the application
sr: Назив иконице програма

en: UniqueApp name
sr: Јединствени назив програма

en: The Unique name of the application
sr: Јединствени назив програма

en: Return code
sr: Повратни код

en: The return code of the application
sr: Повратни код програма

en: Unable to interpret command-line arguments
sr: Не могу да разумем аргументе линије наредби

en: Quit on Escape
sr: Прекини на Излаз

en: Should the assistant 'Quit' when the user hits Escape ?
sr: Треба ли помоћник да „Прекине“ када корисник притисне Излаз ?

en: Warn on Escape
sr: Упозори на Излаз

en: Should the user be asked to confirm when exiting the assistant via Escape ?
sr: Треба ли питати корисника да потврди када излази из помоћника путем Излаз ?

en: Are you sure you want to quit this assistant ?
sr: Да ли сте сигурни да желите да затворите помоћника ?

en: Another instance of %s is already running.
    Please switch back to it.
sr: Већ је покренут други примерак „%s“.
    Пребаците се на њега.

en: The application is not unique
sr: Програм није јединствен

en: XML UI filename
sr: Назив датотеке ИксМЛ корисничког сучеља

en: The filename which contains the XML UI definition
sr: Назив датотеке који садржи одредницу ИксМЛ корисничког сучеља

en: Has its own GtkBuilder
sr: Има ли сопственог Гтк градитеља

en: Whether this BaseWindow reallocates a new GtkBuilder each time it is opened
sr: Да ли овај Основни прозор прерасподељује новог Гтк градитеља сваког пута када је отворен

en: Toplevel name
sr: Назив највишег нивоа

en: The internal GtkBuildable name of the toplevel window
sr: Унутрашњи Гтк изградљив назив прозора највишег нивоа

en: BaseApplication
sr: Основни програм

en: A pointer (not a reference) to the BaseApplication instance
sr: Показивач (не упута) на примерак основног програма

en: Parent BaseWindow
sr: Родитељски основни прозор

en: A pointer (not a reference) to the BaseWindow parent of this BaseWindow
sr: Показивач (не упута) на родитеља основног прозора тог основног прозора

en: WSP name
sr: Назив ВПП

en: The string which handles the window size and position in user preferences
sr: Ниска која управља величином и положајем прозора у корисничким поставкама

en: Destroy the Gtk toplevel
sr: Уништава највиши ниво Гтк-а

en: Whether the embedded Gtk Toplevel should be destroyed at dispose time
sr: Да ли угнежђени највиши ниво Гтк-а треба бити уништен у време одбацивања

en: Unable to load %s UI XML definition: %s
sr: Не могу да учитам %s КС ИксМЛ одредницу: %s

en: Unable to load %s dialog definition.
sr: Не могу да учитам одредницу „%s“ прозорчета.

en: File is not a valid .desktop file
sr: Датотека није исправна „.desktop“ датотека

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr: Непозната датотека радне површи издање „%s“

en: Starting %s
sr: Покрећем „%s“

en: Application does not accept documents on command line
sr: Програм не прихвата документе из линије наредби

en: Unrecognized launch option: %d
sr: Непозната опција покретања: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr: Не могу да проследим адресе докумената на „Type=Link“ улаз радне површи

en: Not a launchable item
sr: Није ставка за покретање

en: Disable connection to session manager
sr: Искључује везу са управником сесије

en: Specify file containing saved configuration
sr: Наводи датотеку која садржи сачувана подешавања

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Specify session management ID
sr: Наводи ИБ управника сесије

en: ID
sr: ИБ

en: Session management options:
sr: Могућности управљања сесијом:

en: Show session management options
sr: Приказује могућности управљања сесијом

en: Nautilus-Actions Configuration Tool
sr: Алат подешавања Наутилусових радњи

en: A user interface to edit your own contextual actions
sr: Корисничко сучеље за уређивање ваших сопствених приручних радњи

en: Set it to run multiple instances of the program [unique]
sr: Поставите ово да покрећете више примерака програма [unique]

en: Output the version number, and exit gracefully [no]
sr: Исписује број издања, и излази лепо [no]

en: User is the owner of the item
sr: Корисник је власник ставке

en: Item is readable by the user
sr: Корисник може да чита ставку

en: Item is writable by the user
sr: Корисник може да пише у ставку

en: Item is executable by the user
sr: Корисник може да изврши ставку

en: Item is local
sr: Ставка је месна

note: i18n: add a comment when a capability is already used by current item
en: %s (already inserted)
sr: %s (већ је уметнуто)

en: Adding a new capability
sr: Додајем нову могућност

en: <b>Managed capabilities</b>
sr: <b>Управљане могућности</b>

en: Adding a new scheme
sr: Додајем нову шему

en: <b>Scheme</b>
sr: <b>Шема</b>

en: Export canceled due to user action.
sr: Извоз је отказан корисниковом радњом.

note: i18n: action as been successfully exported to <filename>
en: Successfully exported as
sr: Успешно сам извезао као

en: You may not have write permissions on selected folder.
sr: Можда немате овлашћења за писање у изабраној фасцикли.

en: Exporting actions
sr: Извоз радњи

en: This assistant will guide you through the process of exporting actions.
sr: Овај помоћник ће вас водити кроз поступак извоза радњи.

en: Actions _list :
sr: Списак _радњи :

en: Please select one or more actions to be exported.
    
    You may use Ctrl and Shift keys to extend the selection.
sr: Изаберите једну или неколико радњи за извоз.
    
    Можете да користите тастере Ктрл и Шифт да проширите избор.

en: Selecting the exported actions
sr: Бирам извезене радње

en: Selecting the target folder
sr: Бирам циљну фасциклу

en: Which format should I use when exporting these items ?
sr: Који формат да користим када извозим ове ставке ?

en: Selecting the export format
sr: Бирам запис извоза

en: About to export selected items:
sr: О извозу изабраних ставки:

en: Into the destination folder:
sr: У одредишну фасциклу:

en: Summary
sr: Сажетак

en: Selected items have been proceeded:
sr: Изабране ставке су обрађене:

en: Export is done
sr: Извоз је обављен

en: Exporting an action
sr: Извозим радњу

en: Which format should I choose to export it ?
sr: Који запис треба да изаберем за извоз ?

en: Re_member my choice in future export operations
sr: _Запамти мој избор у будућим радњама извоза

note: i18n: indicate that the file has been successfully imported
en: Import OK
sr: Увоз је успео

note: i18n: this is the globally unique identifier and the label of the newly imported action
en: Id.: %s	%s
sr: Иб.: %s	%s

note: i18n: indicate that the file was not imported
en: Not imported
sr: Није увезена

en: Importing actions
sr: Увоз радњи

en: This assistant will guide you through the process of importing items, actions or menus.
sr: Овај помоћник ће вас водити кроз поступак увоза ставки, радњи или изборника.

en: Selecting files to import
sr: Избор датотека за увоз

en: What should I do when importing an item whose ID already exists ?
sr: Шта треба да урадим приликом увоза ставке чији ИБ већ постоји ?

en: Managing duplicates
sr: Управљање двојницима

en: About to import selected files:
sr: Спремам се да увезем изабране датотеке:

en: When importing an item whose ID already exists:
sr: Приликом увоза ставке чији ИБ већ постоји:

en: Selected files have been proceeded:
sr: Изабране датотеке су обрађене:

en: Import is done
sr: Увоз је обављен

en: Configure items to be added to the Nautilus context menus
sr: Подесите ставке које ће бити додате у приручне изборнике Наутилуса

note: i18n: The action <label> is about to be exported
en: The action "%s" is about to be exported.
sr: Радња „%s“ ће бити извезена.

note: i18n: The menu <label> is about to be exported
en: The menu "%s" is about to be exported.
sr: Изборник „%s“ ће бити извезен.

en: Caution: a label is mandatory for the action or the menu.
sr: Пажња: натпис је обавезан за радњу или за изборник.

en: Basename filter
sr: Пропусник назива основе

en: Capability filter
sr: Пропусник могућности

en: Choosing a command
sr: Бирам наредбу

en: Choosing a working directory
sr: Бирам радни директоријум

en: Icon Chooser
sr: Бирач иконица

en: _Themed icons
sr: _Темске иконице

en: Icons by _path
sr: Иконице по _путањи

en: (strictly lesser than)
sr: (изричито мање од)

en: (equal to)
sr: (једнако са)

en: (strictly greater than)
sr: (изричито веће од)

en: Choosing an executable
sr: Бирам извршни

en: Folder filter
sr: Пропусник фасцикле

note: i18n: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Nautilus 'current_folder'
en: Select a folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Mimetype filter
sr: Пропусник миме врсте

note: i18n: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
sr: Ништа

en: Me_nu
sr: Избор_ник

en: <b>Menu editable properties</b>
sr: <b>Уредљива својства изборника</b>

en: _Action
sr: _Радња

en: <b>Action editable properties</b>
sr: <b>Уредљива својства радње</b>

en: Scheme filter
sr: Пропусник шеме

en: Current NAObjectItem
sr: Тренутна ставка предмета НР

en: A pointer to the currently edited NAObjectItem, an action or a menu
sr: Показивач на тренутно уређену ставку предмета НР, радње или изборника

en: Current NAObjectProfile
sr: Тренутни профил предмета НР

en: A pointer to the currently edited NAObjectProfile
sr: Показивач на тренутно уређени профил предмета НР

en: Current NAIContext
sr: Тренутни НРИ контекст

en: A pointer to the currently edited NAIContext
sr: Показивач на тренутно уређени НРИ контест

en: Editable item ?
sr: Ставка за уређивање ?

en: Whether the item will be able to be updated against its I/O provider
sr: Да ли ће ставка бити у могућности да буде дограђена наспрам њеног У/И достављача

en: No edition reason
sr: Нема разлога уређивања

en: Why is this item not editable
sr: Зашто ова ставка не може да се уређује

en: One or more actions have been modified in the filesystem.
    You could keep to work with your current list of actions, or you may want to reload a fresh one.
sr: Једна или неколико радњи је измењено у систему датотека.
    Треба да наставите да радите са вашим тренутним списком радњи, или ћете желети да поново учитате један свеж.

en: Note that reloading a fresh list of actions requires that you give up with your current modifications.
sr: Знајте да поновно учитавање свежег списка радњи захтева да одустанете од ваших тренутних измена.

en: Do you want to reload a fresh list of actions ?
sr: Да ли желите да поново учитате свеж списак радњи ?

en: Reloading a fresh list of actions requires that you give up with your current modifications.
sr: Поновно учитавање свежег списка радњи захтева да одустанете од ваших тренутних измена.

en: Do you really want to do this ?
sr: Да ли заиста желите да урадите ово ?

en: Some items have been modified.
sr: Неке ставке су измењене.

en: Are you sure you want to quit without saving them ?
sr: Да ли сте сигурни да желите да изађете без чувања ?

en: Must match one of
sr: Мора да одговара једном

en: Must match all of
sr: Мора да одговара свим

note: i18n: label of the header of a column which let the user select a negative filter
en: Must not match any of
sr: Не мора да одговара ни једном

en: '%s' filter already exists in the list.
    Please provide another one.
sr: „%s“ пропусник већ постоји на списку.
    Обезбедите неки други.

note: i18n notes : new filter for a new row in a match/no match list
en: new-filter
sr: нови-пропусник

en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: _Преглед

en: _Toolbars
sr: _Траке алата

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Maintainer
sr: _Одржавалац

en: _Help
sr: По_моћ

en: Notebook _tabs
sr: Језичци _бележнице

en: New _menu
sr: Нови _изборник

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New menu' item
en: Insert a new menu at the current position
sr: Уметните нови изборник на текући положај

en: _New action
sr: Нова _радња

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New action' item
en: Define a new action
sr: Одредите нову радњу

en: New _profile
sr: Нови _профил

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New profile' item
en: Define a new profile attached to the current action
sr: Одредите нови профил приложен уз тренутну радњу

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Save' item
en: Record all the modified actions. Invalid actions will be silently ignored
sr: Сачувајте све измењене радње. Неисправне радње ће бити неприметно занемарене

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
sr: Изађите из програма

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Cut item
en: Cut the selected item(s) to the clipboard
sr: Исеците изабрану ставку у оставу

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Copy item
en: Copy the selected item(s) to the clipboard
sr: Умножите изабрану ставку у оставу

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Paste item
en: Insert the content of the clipboard just before the current position
sr: Уметните садржај оставе одмах након текућег положаја

en: Paste _into
sr: Убаци _у

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Paste Into item
en: Insert the content of the clipboard as first child of the current item
sr: Уметните садржај оставе као први пород текуће ставке

en: D_uplicate
sr: _Удвостручи

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Duplicate item
en: Duplicate the selected item(s)
sr: Удвостручите изабрану ставку

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Delete item
en: Delete the selected item(s)
sr: Обришите изабрану ставку

en: _Reload the items
sr: _Поново учитај ставке

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Reload' item
en: Cancel your current modifications and reload the initial list of menus and actions
sr: Откажите ваше тренутне измене и поново учитајте почетни списак изборника и радњи

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Preferences' item
en: Edit your preferences
sr: Уредите ваше поставке

en: _Expand all
sr: _Рашири све

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Expand all item
en: Entirely expand the items hierarchy
sr: Потпуно раширите хијерархију ставки

en: _Collapse all
sr: _Скупи све

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Collapse all item
en: Entirely collapse the items hierarchy
sr: Потпуно скупите хијерархију ставки

en: _Import assistant...
sr: Помоћник _увоза...

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Import item
en: Import one or more actions from external files into your configuration
sr: Увезите једну или више радњи из спољних датотека у ваша подешавања

en: E_xport assistant...
sr: Помоћник _извоза...

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Export item
en: Export one or more actions from your configuration to external files
sr: Извезите једну или више радњи из ваших подешавања у спољну датотеку

en: _Dump the selection
sr: _Избаци избор

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Dump selection item
en: Recursively dump selected items
sr: Дубински избаците изабране ставке

en: _Brief tree store dump
sr: _Кратко избацивање складишта стабла

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the BriefTreeStoreDump item
en: Briefly dump the tree store
sr: На кратко избаците складиште стабла

en: _List modified items
sr: _Наведи измењене ставке

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the ListModifiedItems item
en: List the modified items
sr: Наведите измењене ставке

en: _Dump the clipboard
sr: _Избаци оставу

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the DumpClipboard item
en: Dump the content of the clipboard object
sr: Избаците садржај предмета оставе

en: Contents
sr: Сaдржај

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Help item
en: Display help about this program
sr: Прикажите помоћ за овај програм

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the About item
en: Display information about this program
sr: Прикажите податке о програму

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'View File toolbar' item
en: Display the File toolbar
sr: Прикажите траку алата датотеке

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'View Edit toolbar' item
en: Display the Edit toolbar
sr: Прикажите траку алата уређивања

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'View Tools toolbar' item
en: Display the Tools toolbar
sr: Прикажите траку алата

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'View Help toolbar' item
en: Display the Help toolbar
sr: Прикажите траку алата помоћи

en: On the _left
sr: Ле_во

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Set tabs position on the left' item
en: Display the notebook tabs on the left side
sr: Прикажите језичке бележнице са леве стране

en: On the _right
sr: Де_сно

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Set tabs position on the right' item
en: Display the notebook tabs on the right side
sr: Прикажите језичке бележнице са десне стране

en: On the _top
sr: Го_ре

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Set tabs position on the top' item
en: Display the notebook tabs on the top side
sr: Прикажите језичке бележнице на горњој страни

en: On the _bottom
sr: До_ле

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Set tabs position on the bottom' item
en: Display the notebook tabs on the bottom side
sr: Прикажите језичке бележнице на доњој страни

en:  %d menu(s), %d action(s), %d profile(s) are currently loaded
sr: Тренутно је учитано: изборника — %d; радњи — %d; профила — %d

en: Not all items have been cut as following ones are not modifiable:
sr: Нису све ставке исечене зато што се следеће не могу мењати:

en: Not all items have been deleted as following ones are not modifiable:
sr: Нису све ставке обрисане зато што се следеће не могу мењати:

en: Save error
sr: Грешка чувања

en: Some items may not have been saved
sr: Неке ставке не могу бити сачуване

en: Unable to rewrite the level-zero items list
sr: Не могу поново да испишем списак ставки нултог нивоа

en: Some items have not been deleted
sr: Неке ставке нису обрисане

en: New profile
sr: Нови профил

en: Automatically saving pending modifications...
sr: Сам чувам измене на чекању...

en: Nautilus-Actions Preferences
sr: Поставке Наутилусових радњи

en: _Ascending alphabetical order
sr: _Растући азбучни редослед

en: Menus and actions will be displayed in the ascending alphabetical order of their label, both in the Nautilus context menu and in the NACT user interface.
sr: Изборници и радње биће приказани растућим азбучним редом њихових натписа, у Наутилусовом приручном изборнику и у корисничком сучељу АПНР-а.

en: _Descending alphabetical order
sr: _Опадајући азбучни редослед

en: Menus and actions will be displayed in the descending alphabetical order of their label, both in the Nautilus context menu and in the NACT user interface.
sr: Изборници и радње биће приказани опадајућим азбучним редом њихових натписа, у Наутилусовом приручном изборнику и у корисничком сучељу АПНР-а.

en: _Manual order
sr: _Ручни редослед

en: Display order of menus and actions, both in the Nautilus context menu and in the NACT user interface, must be manually adjusted.
sr: Редослед приказивања изборника и радњи, у Наутилусовом приручном изборнику и у корисничком сучељу АПНР-а, мора бити ручно дотеран.

en: <b>Items ordering</b>
sr: <b>Ређање ставки</b>

en: _Create a root 'Nautilus-Actions' menu
sr: _Направи корени изборник „Наутилусових радњи“

en: When this option is checked, menus and actions will actually be displayed as sub-items of a root 'Nautilus-Actions' menu in the Nautilus context menu.
sr: Када је изабрана ова могућност, изборници и радње ће заправо бити приказани као подставке кореног изборника „Наутилусових радњи“ у Наутилусовом приручном изборнику.

en: Add an 'A_bout Nautilus-Actions' item in the Nautilus context menus
sr: Додај ставку „О Наутилусовим _радњама“ у Наутилусовом приручном изборнику

en: When this option is checked, an 'About Nautilus-Actions' item will be added to the root Nautilus-Actions menu in the Nautilus context menu.
    Note that this item will be displayed only if a unique menu is defined in the Nautilus context menu (e.g. when having checked the root 'Nautilus-Actions' menu option above).
sr: Када је изабрана ова могућност, ставка „О Наутилусовим радњама“ ће бити додата кореном изборнику Наутилусових радњи у Наутилусовом приручном изборнику.
    Знајте да ће ова ставка бити приказана само ако је јединствени изборник одређен у Наутилусовом приручном изборнику (тј. када сте горе изабрали могућност кореног изборника „Наутилусових радњи).

en: <b>Nautilus menu layout</b>
sr: <b>Распоред Наутилусовог изборника</b>

en: This tab lets you choose how the actions are ordered in the displayed list as well as in the Nautilus context menu. You may also choose here how actions will be displayed in the Nautilus context menu.
sr: Овај језичак вам допушта да изаберете како ће радње бити поређане у приказаном списку као и у Наутилусовом приручном изборнику. Можете такође да изаберете како ће радње бити приказане у Наутилусовом приручном изборнику.

en: _Runtime preferences
sr: _Поставке времена покретања

en: Specify here the command to run and keep opened a terminal.
    This command should include a 'COMMAND' keyword, which will be substituted at runtime with the action path and parameters.
sr: Овде наведите наредбу за покретање и држање отвореног терминала.
    Та наредба треба да садржи кључну реч „COMMAND“, која ће у време покретања бити замењена путањом радње и параметрима.

en: _Command pattern :
sr: _Шаблон наредбе :

en: <b>Execution in a terminal</b>
sr: <b>Извршавање у терминалу</b>

en: Running _desktop environment :
sr: Покренуто окружење _радње површи :

en: <i>Currently detected :</i>
sr: <i>Тренутно откривено :</i>

en: <b>Desktop environment</b>
sr: <b>Окружење радне површи</b>

en: This tab lets you specify parameters needed for some execution modes.
sr: Овај језичак вам допушта да наведете параметре потребне за неке режиме извршавања.

en: Runtime E_xecution
sr: Извршавање _времена покретања

en: What to do when pasting or duplicating an item in the tree ?
sr: Шта да урадим када убацим или удвостручим ставку у стаблу ?

en: Relabel _menus
sr: Обнови натписе _изборника

en: When a menu is copied/pasted, or duplicated, the new menu will be relabelled as 'Copy of ...'.
sr: Када је изборник умножен/убачен, или удвостручен, биће обновљен натпис новог изборника као „Умножак од ...“.

en: Relabel _actions
sr: Обнови натписе _радњи

en: When an action is copied/pasted, or duplicated, the new action will be relabelled as 'Copy of ...'.
sr: Када је радња умножена/убачена, или удвостручена, биће обновљен натпис нове радње као „Умножак од ...“.

en: Relabel _profiles
sr: Обнови натписе _профила

en: When a profile is copied/pasted, or duplicated, the new profile will be relabelled as 'Copy of ...'.
sr: Када је профил умножен/убачен, или удвостручен, биће обновљен натпис новог профила као „Умножак од ...“.

en: <b>Relabeling items</b>
sr: <b>Обнављање натписа ставки</b>

en: Esc key _quits the assistant
sr: Тастер Излаз _затвара помоћника

en: When this option is checked, the 'Escape' key will let you quit the current assistant. Else, quitting the assistant is only possible by hitting the 'Cancel' button.
sr: Када је ова могућност изабрана, тастер „Излаз“ ће вам допустити да затворите текућег помоћника. У супротном, затварање помоћника је једино могуће притиском на дугме „Одустани“.

en: Ask for a _confirmation when quitting the assistant on Esc key
sr: Тражи _потврду приликом затварања помоћника тастером Излаз

en: This option is only relevant when the 'Escape' key lets the user quit the assistant. When checked, the user will be prompted for a confirmation in order to help prevent erroneous hits of the Esc key.
sr: Ова могућност је једино значајна када тастер „Излаз“ допушта кориснику да затвори помоћника. Када је изабрана, корисник ће бити упитан за потврду да би помогао у спречавању погрешно притиснутог тастера Излаз.

en: <b>Assistants</b>
sr: <b>Помоћници</b>

en: Automatically _saves pending modifications
sr: Сам _сачувај измене на чекању

en: When this option is checked, pending modification will be periodically and automatically saved.
sr: Када је ова могућност изабрана, измена на чекању биће повремено и самостално сачувана.

en: Periodicity :
sr: Повременост :

en: minutes
sr: минута

en: <b>Auto-save</b>
sr: <b>Самостално чување</b>

en: This tab allows the user to choose custom preferences for the Nautilus-Actions Configuration Tool user interface.
sr: Овај језичак допушта кориснику да изабере произвољне поставке за корисничко сучеље алата подешавања Наутилусових радњи.

en: _UI Preferences
sr: _Поставке КС-а

en: What to do when an item, action or menu, selected to be imported, has the same identifier that a currently existing one ?
sr: Шта да радим када ставка, радња или изборник, изабрана за увоз, има исти одредник као тренутно постојећа ?

en: <b>Import mode</b>
sr: <b>Режим увоза</b>

en: This tab lets you decide on the default behavior of import operations.
sr: Овај језичак вам допушта да одлучите о основном понашању радњи увоза.

en: _Import
sr: _Увоз

en: What is your preferred export format ?
sr: Који је ваш жељени извозни запис ?

en: <b>Export format</b>
sr: <b>Извозни запис</b>

en: This tab lets you decide on the default behavior of export operations.
sr: Овај језичак вам допушта да одлучите о основном понашању радњи извоза.

en: _Export
sr: _Извоз

en: You may define here any number of schemes. They will be proposed as default schemes when defining conditions for an action.
    If the list becomes empty, NACT will automatically refill in with this default list.
    You can add a new scheme by clicking on the '+' button.
sr: Овде можете да одредите било који број шема. Биће предложене
    као основне шеме приликом одређивања услова за радњу.
    Ако списак постане празан, АПНР ће га сам
    попунити овим основним списком.
    Можете да додате нову шему кликом на дугме „+“.

en: Click to add a new default scheme.
sr: Кликните да додате нову основну шему.

en: Click to remove the selected default scheme.
sr: Кликните да уклоните изабрану основну шему.

en: <b>Default schemes</b>
sr: <b>Основне шеме</b>

en: This tab lets you decide which schemes are proposed by default when editing advanced conditions for an item.
sr: Овај језичак вам допушта да одлучите које шеме су предложене по основи приликом уређивања напредних услова за ставку.

en: _Schemes
sr: _Шеме

en: Define here, for available I/O providers, if you want them to be read at startup, to be writable, and the order in which they will be tested when trying to write a new menu or action.
sr: Овде одредите, за доступне У/И достављаче, ако желите да буду прочитани при покретању, да буду уписиви, и редослед по коме ће бити испробани када покушате да упишете нови изборник или радњу.

en: _Up
sr: _Горе

en: Move up the selected I/O provider in the order of priority when trying to write a new item.
sr: Преместите горе изабраног У/И достављача према предности када покушавате да упишете нову ставку.

en: _Down
sr: _Доле

en: <b>Activation and priority</b>
sr: <b>Покретање и предност</b>

en: This tab lets you decide whether the I/O providers are enabled or not, and in which order they will be tried when writing a new item.
sr: Овај језичак вам допушта да одлучите да ли су У/И достављачи укључени или нису, и по ком реду ће бити испробани приликом писања нове ставке.

en: I/O _Providers
sr: У/И _достављачи

note: i18n: the user is not willing to identify his current desktop environment, *       and prefers rely on the runtime detection
en: Rely on runtime detection
sr: Ослони се на откривање у време покретања

en: Ex.:
sr: Пример:

en: Readable
sr: Читљиво

en: Writable
sr: Уписиво

en: I/O Provider
sr: У/И достављачи

note: i18n: default name when the I/O providers doesn't provide one
en: no name
sr: без имена

note: i18n: name displayed when the corresponding I/O provider is unavailable at runtime
en: unavailable I/O provider
sr: недоступан У/И достављач

en: Keyword
sr: Кључна реч

note: i18n notes : description of 'file' scheme
en: Local files
sr: Месне датотеке

note: i18n notes : description of 'sftp' scheme
en: SSH files
sr: Датотеке безбедне шкољке

note: i18n notes : description of 'smb' scheme
en: Windows files
sr: Датотеке Виндоуза

note: i18n notes : description of 'ftp' scheme
en: FTP files
sr: Датотеке ФТП-а

note: i18n notes : description of 'dav' scheme
en: WebDAV files
sr: Датотеке ВебДАВ-а

note: i18n: add a comment when a scheme is already used by current item
en: %s (already used)
sr: %s (већ се користи)

note: i18n notes : scheme name set for a new entry in the scheme list
en: new-scheme
sr: нова шема

en: New scheme description
sr: Опис нове шеме

en: A pointer (not a reference) to the BaseWindow parent of the embedding treeview
sr: Показивач (не упута) на родитеља основног прозора прегледа стаблом угнежђивања

en: Embedding GtkTreeView
sr: Гтк преглед стаблом угнежђивања

en: The GtkTreeView which relies on this NactTreeModel
sr: Преглед стаблом Гтк-а који се заснива на овом моделу стабла Апнр-а

en: Edition mode
sr: Режим уређивања

en: Edition vs. Selection mode
sr: Уређивање наспрам режима избора

en: Unable to drop a profile here
sr: Не могу овде да убацим профил

en: Unable to drop an action or a menu here
sr: Не могу овде да убацим радњу или изборник

en: Unable to drop here as parent is not writable
sr: Не могу да убацим овде јер родитељ није уписив

en: Unable to drop here as level zero is not writable
sr: Не могу да убацим овде јер нулти ниво није уписив

en: Some messages have occurred during drop operation.
sr: Појавиле су се неке поруке за време радње убацивања.

note: i18n: this is a class name and should not be translated
en: BaseWindow
sr: Основни прозор

note: i18n: NactTreeView property long description
en: The BaseWindow parent
sr: Родитељ основног прозора

note: i18n: NactTreeView property short description
en: Container
sr: Садржалац

note: i18n: NactTreeView property long description
en: A GtkContainer which contains the GtkTreeView widget
sr: Гтк садржалац који садржи елемент Гтк прегледа стаблом

note: i18n: NactTreeView property short description
en: Widget name
sr: Назив елемента

note: i18n: NactTreeView property long description
en: The name of GtkTreeView widget
sr: Назив елемента Гтк прегледа стаблом

note: i18n: NactTreeView property short description
en: Management mode
sr: Режим управљања

note: i18n: NactTreeView property long description
en: Management mode of the tree view, selection or edition
sr: Режим управљања прегледа стаблом, избора или уређивања

note: i18n: NactTreeView property short description
en: Allow notify
sr: Допусти обавештења

note: i18n: NactTreeView property loong description
en: Whether notifications are allowed
sr: Да ли су допуштена обавештења

en: End of session
sr: Крај сесије

en: _Save and quit
sr: _Сачувај и изађи

en: _Quit without saving
sr: _Изађи без чувања

en: <span size="larger"><b>Parameter Legend</b></span>
sr: <span size="larger"><b>Легенда параметра</b></span>

en: (first) basename.
sr: (први) основни назив.

en: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s).
sr: размаком раздвојени списак назива основе изабране датотеке/фасцикле.

en: count of selected item(s).
sr: број изабране ставке.

en: (first) base directory.
sr: (први) основни директоријум.

en: space-separated list of the base directories of the selected file(s)/folder(s).
sr: размаком раздвојени списак основних директоријума изабране датотеке/фасцикле.

en: port number of the (first) selected URI.
sr: број прикључника (прве) изабране путање.

en: scheme of the (first) selected URI.
sr: шема (прве) изабране путање.

en: (first) URI.
sr: (прва) путања.

en: space-separated list of the URIs of the selected file(s)/folder(s).
sr: размаком раздвојени списак основних путања изабране датотеке/фасцикле.

en: a percent sign.
sr: знак процената.

en: (first) filename.
sr: (први) назив датотеке.

en: space-separated list of the filenames of the selected file(s)/folder(s).
sr: размаком раздвојени списак назива датотека изабране датотеке/фасцикле.

en: hostname of the (first) selected URI.
sr: назив домаћина (прве) изабране путање.

en: username of the (first) selected URI.
sr: корисничко име (прве) изабране путање.

en: (first) basename without the extension.
sr: (први) основни назив без проширења.

en: space-separated list of the basenames without the extension.
sr: размаком раздвојени списак основних назива без проширења.

en: (first) extension.
sr: (прво) проширење.

en: space-separated list of the extensions of the selected file(s)/folder(s).
sr: размаком раздвојени списак проширења изабране датотеке/фасцикле.

en: (first) mimetype.
sr: (прва) миме врста.

en: space-separated list of the mimetypes of the selected file(s)/folder(s).
sr: размаком раздвојени списак миме врста изабране датотеке/фасцикле.

en: no-op operator which forces a singular form of execution.
sr: „no-op“ оператор који приморава један облик извршавања.

en: no-op operator which forces a plural form of execution.
sr: „no-op“ оператор који приморава више облика извршавања.

en: Items _list :
sr: Списак _ставки :

en: Sort the list in descending alphabetical order.
sr: Поређајте списак опадајућим азбучним редом.

en: Do not sort the list, letting you manually reorder the items.
sr: Ручно преуредите ставке.

en: Sort the list in ascending alphabetical order.
sr: Поређајте списак растућим азбучним редом.

en: Display item in _selection context menu
sr: Прикажи ставку у приручном изборнику _избора

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager context menu, with a non-empty selection.
sr: Када је изабрано, ставка ће бити кандидат за приказивање у приручном изборнику управника датотека, са не-празним избором.

en: The label of the item in the file manager context menus.
sr: Натпис ставке у приручним изборницима управника датотека.

en: _Context label :
sr: _Натпис састава :

en: Display item in _location context menu
sr: Прикажи ставку у приручном изборнику _места

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager context menu when the selection is empty.
    In this case, the defined conditions will be applied to the current displayed folder.
sr: Када је изабрано, ставка ће бити кандидат за приказивање у приручном изборнику управника датотека када је избор празан.
    У том случају, одређени услови ће бити примењени на тренутно приказану фасциклу.

en: Display item in the _toolbar
sr: Прикажи ставку на _траци алата

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager toolbar.
    In this case, the defined conditions will be applied to the current folder, and do not depend of the possible current selection.
sr: Када је изабрано, ставка ће бити кандидат за приказивање на траци алата управника датотека.
    У том случају, одређени услови ће бити примењени на текућу фасциклу, и не зависе од могућег тренутног избора.

en: Use s_ame label for icon in the toolbar
sr: Користи _исти натпис за иконицу на траци алата

en: When checked, the label displayed in the toolbar will be the same that the one displayed in the context menus.
sr: Када је изабрано, натпис приказан на траци алата ће бити исти као онај приказан у приручним изборницима.

en: The label displayed in the file manager toolbar.
sr: Натпис приказан на траци алата управника датотека.

en: T_oolbar label :
sr: Натпис _траке алата :

en: Toolti_p :
sr: _Облачић :

en: _Icon :
sr: _Иконица :

en: The tooltip displayed in the file manager user interface.
sr: Облачић приказан у корисничком сучељу управника датотека.

en: The icon displayed in the file manager user interface.
sr: Иконица приказана у корисничком сучељу управника датотека.

en: The name of a themed icon or the filename of an image.
sr: Назив темске иконице или назив датотеке слике.

en: _Browse...
sr: _Разгледај...

en: <b>Nautilus Item</b>
sr: <b>Ставка Наутислуса</b>

en: This tab lets you determine the main characteristics of the currently selected item.
sr: Овај језичак вам допушта да одредите главне карактеристике тренутно изабране ставке.

en: Just a label to remind you why you have created this profile.
sr: Једноставан натпис да вас подсети зашто сте направили овај профил.

en: _Label :
sr: _Натпис :

en: <b>Profile</b>
sr: <b>Профил</b>

en: _Path :
sr: _Путања :

en: P_arameters :
sr: П_араметри :

en: The path of the command.
    If this is not an absolute path, then the PATH environment variable at execution time will be considered.
sr: Путања наредбе.
    Ако ово није апсолутна путања, тада ће променљива
    окружења ПУТАЊЕ у време извршавања бити узета у обзир.

en: The parameters of the command.
sr: Параметри наредбе.

en: Le_gend
sr: Ле_генда

en: _Working directory :
sr: _Радни директоријум :

en: The default working directory the command should be started in.
sr: Основни радни директоријум у коме наредба треба бити покренута.

en: B_rowse...
sr: _Разгледај...

en: Example
sr: Пример

en: <b>Command</b>
sr: <b>Наредба</b>

en: This tab lets you choose the command to be executed, along with its parameters.
    Defining several profiles lets you have several commands, each applying with a different set of conditions.
sr: Овај језичак вам допушта да изаберете наредбу за извршење, уз њене параметре.
    Одређивање неколико профила вам допушта да имате неколико наредби, свака примењена са различитим скупом услова.

en: _Command
sr: _Наредба

en: _Normal
sr: _Обичан

en: The command will be started as a standard graphical user interface.
sr: Наредба ће бити покренута као уобичајено графичко корисничко сучеље.

en: In a _terminal
sr: У _терминалу

en: The command will be started in the preferred terminal of the graphical environment.
sr: Наредба ће бити покренута у жељеном терминалу графичког окружења.

en: _Embedded
sr: _Угнеждена

en: This option makes use of a special feature of the file manager, which would allow a terminal to be ran inside of it.
    An acceptable fallback is running in the standard terminal.
sr: Ова могућност користи посебну функцију управника датотека, који ће омогућити терминалу да буде покренут у њему.
    Прихватљива замена је покретање у уобичајеном терминалу.

en: _Display output
sr: _Прикажи излаз

en: The command will be run in a terminal.
    The terminal will be closed at the end of the execution; standard error and output streams will be displayed.
    An acceptable fallback is running in the standard terminal.
sr: Наредба ће бити покренута у терминалу.
    Терминал ће бити затворен на крају извршења; стандардна грешка и токови излаза ће бити приказани.
    Прихватљива замена је покретање у уобичајеном терминалу.

en: <b>Execution mode</b>
sr: <b>Режим извршавања</b>

en: Note: this is not yet implemented in Nautilus-Actions.
sr: Напомена: ово још увек није примењено у Наутилусовим радњама.

en: _Startup notify
sr: _Обавештење покретања

en: When checked, it is known that the run command will send a "remove" message to the desktop environment.
    See the Startup Notification Protocol Specification for more details.
    Only relevant when chosen execution mode is Normal.
sr: Када је изабрано, познато је да ће покренута наредба послати поруку „уклањања“ окружењу радне површи.
    За више појединости погледајте одредницу протокола обавештења покретања.
    Важи једино када је изабрани режим извршавања обичан.

en: Startup Window Manager _class :
sr: Разред управника прозора _покретања :

en: When specified, this should be the name of a WM class of at least one window of the run command.
    See the Startup Notification Protocol Specification for more details.
    Only relevant when chosen execution mode is Normal.
sr: Када је наведено, ово треба да буде назив разреда управника прозора барем једног прозора покренуте наредбе.
    За више појединости погледајте одредницу протокола обавештења покретања.
    Важи једино када је изабрани режим извршавања обичан.

en: <b>Startup mode</b>
sr: <b>Режим покретања</b>

en: Note: this is not yet implemented in Nautilus-Actions.
sr: Напомена: ово још увек није примењено у Наутилусовим радњама.

en: Execute as _user :
sr: Изврши као _корисник :

en: Enter here the user the command should be ran as.
    The user may be defined by his numeric UID or his login name.
    Leave the field empty to run the command as the current user.
sr: Овде унесите корисника по коме наредба треба да буде покренута.
    Корисник може бити одређен бројем ЈИБ-а или именом за пријављивање.
    Оставите поље празним да покренете наредбу као текући корисник.

en: <b>Execute as user</b>
sr: <b>Изврши као корисник</b>

en: This advanced tab lets you precisely define how your command will be executed.
sr: Овај напредни језичак вам допушта да тачно одредите како ће ваша наредба бити извршена.

en: E_xecution
sr: _Извршавање

en: The current item will appear if the basename of each element of the selection matches one filter of the 'Must match one of' column, while not matching any of the filters of the 'Must not match any of' column.
sr: Текућа ставка ће се појавити ако основни назив сваког елемента избора одговара једном пропуснику колоне „Мора да одговара једном“, док не одговара ни једном пропуснику колоне „Не мора да одговара ни једном“.

en: This list lets you determine for which basenames the currently selected item will be displayed in the Nautilus context menu.
    Basenames may use '*' and '?' wildcards.
    Basenames may be negated to specify for which basenames your item must not appear.
sr: Овај списак вам допушта да одредите за које основне називе тренутно изабрана ставка ће бити приказана у Наутилусовом приручном изборнику.
    Основни називи могу да користе џокере „*“ и „?“.
    Основни називи могу бити негирани да одреде за које основне називе ваша ставка не сме да се појави.

en: Click to add a new basename filter.
sr: Кликните да додате нови пропусник основног назива.

en: Click to remove the current basename filter.
sr: Кликните да уклоните текући пропусник основног назива.

en: Match _case
sr: Упореди величину _слова

en: Click to define the above basename filters as case sensitive.
sr: Кликните да одредите да горњи основни назив разликује величину слова.

en: <b>Basenames conditions</b>
sr: <b>Услови основних назива</b>

en: This tab lets you determine for which basenames the currently selected item will be displayed in the Nautilus context menu.
    Basenames may be negated to specify for which basenames your item must not appear.
sr: Овај језичак вам допушта да одредите за које основне називе тренутно изабрана ставка ће бити приказана у Наутилусовом приручном изборнику.
    Основни називи могу бити негирани да одреде за које основне називе ваша ставка не сме да се појави.

en: _Basenames
sr: _Основни називи

en: The current item will appear if the mimetype of each element of the selection matches one filter of the 'Must match one of' column, while not matching any of the filters of the 'Must not match any of' column.
sr: Текућа ставка ће се појавити ако миме врста сваког елемента избора одговара једном пропуснику колоне „Мора да одговара једном“, док не одговара ни једном пропуснику колоне „Не мора да одговара ни једном“.

en: This list lets you determine for which mimetypes the currently selected item will be displayed in the Nautilus context menu.
    Mimetypes may be specified as '*', '*/*', 'group/*' or 'group/subgroup'.
    Mimetypes may be negated to specify for which type of objects your item must not appear.
sr: Овај списак вам допушта да одредите за које ће миме врсте тренутно изабрана ставка бити приказана у Наутилусовом приручном изборнику.
    Миме врсте могу бити наведене као„*“, „*/*“, „group/“ или „group/subgroup“.
    Миме врсте могу бити негиране да одреде за које миме врсте ваша ставка не сме да се појави.

en: Click to add a new mimetype filter.
sr: Кликните да додате нови пропусник миме врсте.

en: Click to remove the current mimetype filter.
sr: Кликните да уклоните текући пропусник миме врсте.

en: <b>Mimetypes conditions</b>
sr: <b>Услови миме врста</b>

en: This tab lets you determine for which mimetypes the currently selected item will be displayed in the Nautilus context menu.
    Mimetypes may be specified as '*', '/*', 'group/*' or 'group/subgroup'.
    Mimetypes may be negated to specify for which type of objects your item must not appear.
sr: Овај језичак вам допушта да одредите за које ће миме врсте тренутно изабрана ставка бити приказана у Наутилусовом приручном изборнику.
    Миме врсте могу бити наведене као„*“, „/*“, „group/“ или „group/subgroup“.
    Миме врсте могу бити негиране да одреде за које миме врсте ваша ставка не сме да се појави.

en: _Mimetypes
sr: _Миме врсте

en: The current item will appear if the location of each element of the selection is one or inside one of the paths of the 'Must match one of' column, while not being one or inside one of the 'Must not match any of' column.
sr: Текућа ставка ће се појавити ако место сваког елемента избора је једна или у једној од путања колоне „Мора да одговара једном“, док не одговара ни једном пропуснику колоне „Не мора да одговара ни једном“.

en: This list lets you determine where (in which folders) the currently selected files must be found in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Folders may use '*' or '?' wildcards.
    Folder filters may be negated to specify for which folders your item must not appear.
sr: Овај списак вам допушта да одредите где (у којим фасциклама) тренутно изабране фасцикле морају бити пронађене да би ставка била приказана у Наутилусовом приручном изборнику.
    Фасцикле могу да користе џокере „*“ или „?“.
    Пропусници фасцикли могу бити негирани да одреде за које фасцикле ваша ставка не сме да се појави.

en: Click to add a new folder filter.
sr: Кликните да додате нови пропусник фасцикле.

en: Click to browse the filesystem in order to select a new folder filter.
sr: Кликните да разгледате систем датотека да бисте изабрали нови пропусник фасцикле.

en: Click to remove the current folder filter.
sr: Кликните да уклоните текући пропусник фасцикле.

en: <b>Folders conditions</b>
sr: <b>Услови фасцикле</b>

en: This tab lets you determine where (in which folders) the currently selected files must be found in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Folder filters may be negated to specify for which folders your item must not appear.
sr: Овај језичак вам допушта да одредите где (у којим фасциклама) тренутно изабране фасцикле морају бити пронађене да би ставка била приказана у Наутилусовом приручном изборнику.
    Пропусници фасцикли могу бити негирани да одреде за које фасцикле ваша ставка не сме да се појави.

en: _Folders
sr: _Фасцикле

en: The current item will appear if the scheme of each element of the selection matches one of the 'Must match one of' column, while not matching any of the 'Must not match any of' column.
sr: Текућа ставка ће се појавити ако шема сваког елемента избора одговара једној од колона „Мора да одговара једном“, док не одговара ни једној од колона „Не мора да одговара ни једном“.

en: This list lets you determine which schemes the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Filters may be negated to specify for which schemes your item must not appear.
sr: Овај списак вам допушта да одредите које шеме тренутно изабране фасцикле морају да задовоље да би ставка била приказана у Наутилусовом приручном изборнику.
    Пропусници могу бити негирани да одреде за које шеме ваша ставка не сме да се појави.

en: Click to add a new scheme filter.
sr: Кликните да додате нови пропусник шеме.

en: De_faults...
sr: _Основно...

en: Click to select a new scheme filter among default schemes.
sr: Кликните да изаберете нови пропусник шеме поред основних шема.

en: Click to remove the current scheme filter.
sr: Кликните да уклоните текући пропусник шеме.

en: <b>Schemes conditions</b>
sr: <b>Услови шема</b>

en: This tab lets you determine which schemes the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Filters may be negated to specify for which schemes your item must not appear.
sr: Овај језичак вам допушта да одредите које шеме тренутно изабране фасцикле морају да задовоље да би ставка била приказана у Наутилусовом приручном изборнику.
    Пропусници могу бити негирани да одреде за које шеме ваша ставка не сме да се појави.

en: The current item will appear if each element of the selection matches all capabilities of the 'Must match all of' column, while not matching any capability of the 'Must not match any of' column.
sr: Текућа ставка ће се појавити ако сваки елемент избора одговара свим могућностима колоне „Мора да одговара свим“, док не одговара ни једној могућности колоне „Не мора да одговара ни једном“.

en: This list lets you determine which capabilities the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Capabilities may be negated to specify for which capabilities your item must not appear.
sr: Овај списак вам допушта да одредите које могућности тренутно изабране фасцикле морају да задовоље да би ставка била приказана у Наутилусовом приручном изборнику.
    Могућности могу бити негиране да одреде за које могућности ваша ставка не сме да се појави.

en: Click to add a new capability filter.
sr: Кликните да додате нови пропусник могућности.

en: Click to remove the current capability.
sr: Кликните да уклоните текућу могућност.

en: <b>Capabilities conditions</b>
sr: <b>Услови могућности</b>

en: This tab lets you determine which capabilities the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Filters may be negated to specify for which capabilities your item must not appear.
sr: Овај језичак вам допушта да одредите које могућности тренутно изабране фасцикле морају да задовоље да би ставка била приказана у Наутилусовом приручном изборнику.
    Пропусници могу бити негирани да одреде за које могућности ваша ставка не сме да се појави.

en: Ca_pabilities
sr: Мо_гућности

en: This is an advanced condition based on the count of the current selection.
    If the current selection does not match this condition, then the item will not be displayed in the file manager context menus or toolbar.
sr: Ово је напредан услов заснован на броју тренутног избора.
    Ако тренутни избор не одговара овом услову, онда ставка неће бити приказана у приручним изборницима управника датотека или на траци алата.

en: _Count :
sr: _Број :

en: <b>Appears if selection contains</b>
sr: <b>Приказује се ако избор садржи</b>

en: This is an advanced condition based on the running desktop environment.
    First choose on the left if the item depends of a particular desktop environment, then select on the right the adequate desktop environment.
sr: Ово је напредан услов заснован на покренутом окружењу радне површи.
    Прво изаберите на левој страни да ли ставка зависи од нарочитог окружења радне површи, затим изаберите на десној страни одговарајуће окружење радне површи.

en: Item may appear depending of the desktop environment.
sr: Ставка може да се појави у зависности од окружења радне површи.

en: _Always appears
sr: _Увек се појављује

en: _Only appears in selected environments
sr: _Појављује се само у изабраним окружењима

en: _Never appears in selected environments
sr: _Никада се не појављује у изабраним окружењима

en: Appears if the file is e_xecutable :
sr: Појављује се ако је датотека _извршна :

en: This is an advanced condition based on the presence of an executable file on the file system.
    This may be used for example to test for a prerequisite package.
sr: Ово је напредан услов заснован на присуству извршне датотеке на систему датотека.
    Ово може бити коришћено на пример за испробавањем неопходних пакета.

en: Bro_wse...
sr: Разг_ледај...

en: Appears if the name is _registered on D-Bus :
sr: Појављује се ако је назив _забележен на Д-сабирници :

en: This is an advanced condition based on the presence of a particular service on the D-Bus system.
    This may be used for example for testing that a prerequisite service is currently available.
sr: Ово је напредан услов заснован на присуству нарочите услуге на систему Д-сабирнице.
    Ово може бити коришћено на пример за испробавање да је услуга предуслова тренутно доступна.

en: Appears if the command outputs "_true" :
sr: Појављује се ако наредба исписује „_true“ (изабрано) :

en: This is an advanced condition based on a runtime result.
    Enter here a command which is able to display the exact "true" string on its standard output.
    This may be used for example for testing a complex condition.
sr: Ово је напредан услов заснован на резултатима времена покретања.
    Унесите овде наредбу која је у стању да прикаже тачну ниску „“ (изабрано) на свом стандардном излазу.
    Ово може бити коришћено на пример за испробавање сложеног услова.

en: Appears if the _binary is running :
sr: Појављује се ако је покренут _извршни :

en: This is an advanced condition based on the presence of a running binary.
    Note that only the basename of the binary is checked, not its dirname nor its parameters.
    This may be used for example for testing the presence of a prerequisite daemon.
sr: Ово је напредан услов заснован на присуству покренутог извршног.
    Знајте да је само основни назив извршног изабран, а не његов назив директоријума нити његови параметри.
    Ово може бити коришћено на пример за испробавање присуства услужника предуслова.

en: Brow_se...
sr: _Разгледај...

en: <b>Execution environment</b>
sr: <b>Окружење извршавања</b>

en: This tab lets you determine some advanced conditions the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the file manager context menu.
sr: Овај језичак вам допушта да одредите неке напредне услове које тренутно изабране датотеке морају да задовоље да би ставка била приказана у приручном изборнику управника датотека.

en: _Environment
sr: _Окружење

en: _Description :
sr: _Опис :

en: Enter here a free text which may be used (e.g. in a Web service or in a search tool) to describe your item.
sr: Овде унесите слободан текст који може бити коришћен (нпр. у Веб услузи или у алату претраге) да опише вашу ставку.

en: E_nabled
sr: _Укључено

en: Check the box to enable this item.
    If unchecked, then the item will never appear in the file manager context menus or toolbar.
sr: Означите квадратић да укључите ову ставку.
    Ако није изабрано, тада се ставка никада неће појавити у приручном изборнику управника датотека или на траци алата.

en: Suggested _shortcut :
sr: Предложена _пречица :

en: Enter here the keyboard touch combination you suggest as a shortcut to your action.
    Note: this is not yet implemented in Nautilus-Actions.
sr: Овде унесите комбинацију са тастатуре коју предлажете као пречицу за вашу радњу.
    Напомена: ово још није примењено у Наутилусовим радњама.

en: Id. :
sr: Иб. :

en: I/O provider :
sr: У/И достављач :

en: Read-only item
sr: Ставка само за читање

en: This box is checked if the item cannot be edited.
    There may be multiple reasons for why an item cannot be edited. See your User's Manual.
sr: Овај квадратић је означен ако ставка не може бити уређивана.
    Може постојати више разлога због чега нека ставка не може бити уређивана. Погледајте ваше корисничко упутство.

en: <b>Read-only properties</b>
sr: <b>Својства само за читање</b>

en: This tab lets you edit some miscellaneous properties, and access some non-modifiable information.
sr: Овај језичак вам допушта да уредите нека разноврсна својства, и да приступите неким неизменљивим подацима.

en: P_roperties
sr: _Својства

note: i18n: label of an automagic root submenu
en: Nautilus-Actions actions
sr: Радње Наутилусових радњи

note: i18n: tooltip of an automagic root submenu
en: A submenu which embeds the currently available Nautilus-Actions actions and menus
sr: Подизборник који уграђује тренутно доступне радње и изборнике Наутилусових радњи

en: About Nautilus-Actions
sr: О Наутилусовим радњама

en: Display some information about Nautilus-Actions
sr: Прикажите неке податке о Наутилусовим радњама

en: The URI of the file to be imported
sr: Путања датотеке која ће бити увезена

en: <URI>
sr: <Путања>

en: Output the version number
sr: Исписује број издања

en: Import a file.
sr: Увезите датотеку.

en: Bug reports are welcomed at http://bugzilla.gnome.org, or you may prefer to mail to <maintainer@nautilus-actions.org>.
sr: Извештаји о грешкама су добродошли на „http://bugzilla.gnome.org“, или ако вам више одговара да пошаљете пошту на <maintainer@nautilus-actions.org>.

en: Miscellaneous options
sr: Остале могућности

en: Syntax error: %s
sr: Грешка синтаксе: %s

en: Error: uri is mandatory.
sr: Грешка: путања је обавезна.

note: i18: '--help' is a command-line option - do not translate
en: Try %s --help for usage.
sr: Упишите „%s --help“ за коришћење.

en: Bug reports are welcomed at https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=nautilus-actions,
    or you may prefer to mail to <maintainer@nautilus-actions.org>.
sr: Извештаји о грешкама су добродошли на „https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=nautilus-actions“,
    или ако вам више одговара да пошаљете пошту на <maintainer@nautilus-actions.org>.

en: The XPath to the tree to be deleted
sr: Икс путања до стабла које ће бити обрисано

en: The filename of the XML backend
sr: Назив датотеке ИксМЛ позадинца

en: Error: a XPath is mandatory.
sr: Грешка: Икс путања је обавезна.

en: Error: a XML filename is mandatory.
sr: Грешка: ИксМЛ назив датотеке је обавезан.

en: Delete a XPath from a XML document.
sr: Обришите Икс путању из ИксМЛ документа.

en: Error: unable to parse file '%s'
sr: Грешка: не могу да обрадим датотеку „%s“

en: Error: unable to create new XPath context
sr: Грешка: не могу да направим нови садржај Икс путање

en: Error: unable to evaluate XPath expression '%s'
sr: Грешка: не могу да проценим израз Икс путање „%s“

en: Output the schema on stdout
sr: Исписује шему на стандардном излазу

en: Output the action schemas [default]
sr: Исписује шеме радње [основно]

en: Output the menu schemas
sr: Исписује шеме изборника

en: Output the Nautilus-Actions GConf schemas on stdout.
sr: Исписује Гконф шеме Наутилусових радњи на стандардном излазу.

en: As of version 3.1.0, GConf as an I/O provider is deprecated.
    This program is no more maintained.
sr: Како је издања 3.1.0, Гконф као У/И достављач је застарео.
    Овај програм се више не одржава.

en: Type options
sr: Могућности куцања

en: Set a key=value pair in a key file.
sr: Поставља пар кључ=вредност у датотеци кључа.

en: The group to be updated
sr: Група која ће бити дограђена

en: The key to be updated
sr: Кључ који ће бити дограђен

note: i18n: 'str', 'int' and 'bool' are literal values: do not translate
en: The type of the value to be set, may be 'str', 'int' or 'bool'
sr: Врста вредности за подешавање, може бити „str“, „int“ или „bool“

en: The value to be set
sr: Вредност за подешавање

en: Output the version number and exit gracefully
sr: Исписује број издања и излази лепо

en: Error: a group is mandatory.
sr: Грешка: група је обавезна.

en: Error: a key is mandatory.
sr: Грешка: кључ је обавезан.

en: Error: a type is mandatory for setting/updating a value.
sr: Грешка: врста је обавезна за подешавање/доградњу вредности.

note: i18n: 'str', 'int' and 'bool' are literal values: do not translate
en: Error: unknown type: %s. Use 'str', 'int' or 'bool'.
sr: Грешка: непозната врста: %s. Употребите „str“, „int“ или „bool“.

en: Error: a value is mandatory.
sr: Грешка: вредност је обавезна.

en: Set it if the item should be disabled at creation
sr: Подешава га ако ставка треба да буде искључена приликом стварања

en: Set it if the item doesn't target the selection context menu
sr: Подешава га ако ставка не циља на приручни изборник избора

en: Set it if the item doesn't target the location context menu
sr: Подешава га ако ставка не циља на приручни изборник места

en: Set it if the item doesn't target the toolbar
sr: Подешава га ако ставка не циља на траку алата

en: Set it if the basename patterns are case insensitive
sr: Подешава га ако шаблони основног назива не разликују величину слова

en: Output the new item content on stdout (default)
sr: Исписује садржај нове ставке на стандардном излазу (основно)

en: Create the new item as a .desktop file
sr: Ствара нову ставку као датотеку радне површи

en: Error: '%s' and '%s' options cannot both be specified
sr: Грешка: не могу бити наведене обе „%s“ и „%s“ могућности

en: '%s' option is deprecated, see %s
sr: „%s“ могућност је застарела, погледајте „%s“

en: Error: an action label is mandatory.
sr: Грешка: натпис радње је обавезан.

en: Error: only one output option may be specified.
sr: Грешка: само једна излазна могућност може бити наведена.

en: Define a new action.
sr: Одређује нову радњу.

en: The created action defaults to be written to stdout.
    It can also be written to an output folder, in a file later suitable for an import in NACT.
    Or you may choose to directly write the action into your Nautilus-Actions configuration.
sr: Направљена радња подразумева да буде записана у стандардни излаз.
    Такође може бити записана у излазну фасциклу, у датотеку подесну касније за увоз у АПНР.
    Или ви можете да изаберете да непосредно запишете радњу у ваша подешавања Наутилусових радњи.

en: Output of the program
sr: Излаз програма

en: Choose where the program creates the action
sr: Изаберите где ће програм да створи радњу

note: i18n: 'na-desktop' is a plugin identifier - do not translate
en: Error: unable to find 'na-desktop' i/o provider.
sr: Грека: не могу да пронађем „na-desktop“ у/и достављача.

note: i18n: nautilus-actions-print program summary
en: Print a menu or an action to stdout.
sr: Исписује изборник или радњу на стандардни излаз.

en: The identifier of the menu or the action to be printed
sr: Одредник изборника или радње за штампање

note: i18n: 'Desktop1' here is the internal identifier of an export format; it is not translatable
en: An export format [Desktop1]
sr: Извозни запис [Desktop1]

en: Error: a menu or action id is mandatory.
sr: Грешка: обавезан је изборник или радња.

note: i18n: %s stands for the id of the export format, and is not translatable
en: Error: %s: unknown export format.
sr: Грешка: %s: непознат извозни запис.

en: Error: item '%s' doesn't exist.
sr: Грешка: ставка „%s“ не постоји.

en: The internal identifier of the action to be launched
sr: Унутрашњи одредник радње за покретање

en: A target, file or folder, for the action. More than one options may be specified
sr: Мета, датотека или фасцикла, за радњу. Може бити наведено више од једне могућности

en: Error: action id is mandatory.
sr: Грешка: иб радње је обавезан.

en: No current selection. Nothing to do. Exiting.
sr: Нема тренутног избора. Немам шта да радим. Излазим.

en: Action %s is not a valid candidate. Exiting.
sr: Радња „%s“ није исправан кандидат. Излазим.

en: No valid profile is candidate to execution. Exiting.
sr: Ниједан исправан профил није кандидат за извршавање. Излазим.

en: Execute an action on the specified target.
sr: Извршава радњу на наведеној мети.

en: Error: action '%s' doesn't exist.
sr: Грешка: радња „%s“ не постоји.

en: Error: action '%s' is disabled.
sr: Грешка: радња „%s“ је искључена.

en: Error: action '%s' is not valid.
sr: Грешка: радња „%s“ није исправна.

en: Error: unable to get a connection to session DBus: %s
sr: Грешка: не могу да добавим везу до сесије Д-сабирнице: %s

en: Error: unable to get a proxy on %s service
sr: Грешка: не могу да добавим посредника на услузи „%s“

en: Error on GetSelectedPaths call: %s
sr: Грешка на позиву „Добави изабране путање“: %s
