nautilus-actions master - en to sr translation catalogue (804 entries)

en: Ask for a confirmation when quitting by Esc
sr: Traži potvrdu prilikom izlaska na Izlaz

en: If TRUE, a confirmation will be requested when quitting an assistant by hitting the Esc key.
sr: Ako je izabrano, biće zatražena potvrda prilikom zatvaranja pomoćnika pritiskom na taster Izlaz.

en: Whether the Esc key should close the assistants
sr: Da li taster Izlaz treba da zatvori pomoćnike

en: If TRUE, assistant may be closed by hitting the Esc key.
sr: Ako je izabrano, pomoćnik može biti zaključan pritiskom na taster Izlaz.

en: Whether the auto-save feature should be activated
sr: Da li je pokrenuta funkcija samočuvanja

en: If TRUE, the pending modifications will be periodically and automatically saved.
sr: Ako je izabrano, izmene na čekanju biće povremeno i samostalno sačuvane.

en: Periodicity of the auto-save
sr: Periodičnost samočuvanja

en: Defines the periodicity in minutes of the automatic save.
sr: Određuje period samočuvanja u minutima.

en: Position and size of the export assistant window
sr: Položaj i veličina prozora pomoćnika izvoza

en: Position and size of the export assistant window ; default is set by the window manager.
sr: Položaj i veličina prozora pomoćnika izvoza ; osnovno podešava upravnik prozora.

en: Last selected folder
sr: Poslednja izabrana fascikla

en: Last folder selected when choosing a folder where to export the actions.
sr: Poslednja fascikla izabrana prilikom biranja fascikle za izvoz radnji.

en: Preferred export format
sr: Željeni izvozni zapis

en: This is the preferred export format, used as a default when exporting items, or dropping them outside of the application. Possible values are: - "GConfSchemaV1": this used to be the historical export format. The exported file may later be imported via Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool, or via the gconftool-2 --import-schema-file command-line tool. - "GConfSchemaV2": a lighter while still compatible schema. The exported file may later be imported via Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool, or via the gconftool-2 --import-schema-file command-line tool. - "GConfEntry": this should be the preferred format for newly exported actions. The exported file may later be imported via Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool, or via the gconftool-2 --load command-line tool. - "Ask": the user will be asked at runtime for the format he wishes to use.
sr: Ovo je željeni izvozni zapis, korišćen kao osnovni prilikom izvoza stavki, ili njihovog izvlačenja van programa. Moguće vrednosti su: — „GConfSchemaV1“ što predstavlja istorijski izvozni zapis. Izvezena datoteka kasnije može biti uvezena Pomoćnikom uvoza alata podešavanja Nautilusovih radnji, ili putem alata linije naredbi „gconftool-2 --import-schema-file“. — „GConfSchemaV2“ lakša a još uvek saglasna šema. Izvezena datoteka kasnije može biti uvezena putem Pomoćnika uvoza alata podešavanja Nautilusovih radnji, ili putem alata linije naredbi „gconftool-2 --import-schema-file“. — „GConfEntry“ što bi trebalo da bude željeni zapis za novo izvezene radnje. Izvezena datoteka kasnije može biti uvezena putem Pomoćnika uvoza alata podešavanja Nautilusovih radnji, ili putem alata linije naredbi „gconftool-2 --load“. — „Ask“ će pitati korisnika u vreme izvršavanja za zapis koji želi da koristi.

en: Position and size of the command chooser window
sr: Položaj i veličina prozora za izbor naredbe

en: Position and size of the command chooser window in the Command tab ; default is set by the window manager.
sr: Položaj i veličina prozora za izbor naredbe u jezičku naredbe ; zadato postavlja upravnik prozora.

en: Last folder selected when browsing for a command in the Command tab.
sr: Poslednja fascikla izabrana prilikom traženja naredbe u jezičku naredbi.

en: Position and size of the Legend dialog
sr: Položaj i veličina prozrčeta legende

en: Position and size of the Legend dialog ; default is set by the UI manager.
sr: Položaj i veličina prozorčeta legende ; osnovno podešava upravnik korisničkog sučelja.

en: Position and size of the URI chooser window
sr: Položaj i veličina prozora za izbor putanje

en: Position and size of the URI chooser window in the Folders tab ; default is set by the window manager.
sr: Položaj i veličina prozora za izbor putanje u jezičku fascikli ; zadato postavlja upravnik prozora.

en: Last folder selected when browsing for an URI in the Folders tab.
sr: Poslednja fascikla izabrana prilikom traženja putanje u jezičku fascikli.

en: Position and size of the interaction dialog at import time
sr: Položaj i veličina prozorčeta međudejstva u vreme uvoza

en: Position and size of the interaction dialog at import time ; default is set by the window manager.
sr: Položaj i veličina prozorčeta međudejstva u vreme izvoza ; osnovno podešava upravnik prozora.

en: Last import mode chosen by the user
sr: Poslednji režim uvoza koji je izabrao korisnik

en: Last import mode chosen by the user when he was asked for an import mode. Possible values are: - "NoImport": do not import an action whose UUID already exists, - "Renumber": allocate a new UUID if the imported UUID already exists, - "Override": override the existing action with the imported one.
sr: Poslednji režim uvoza koji je korisnik izabrao kada je upitan za režim uvoza. Moguće vrednosti su: — „NoImport“ što neće uvesti radnju čiji JUID već postoji, — „Renumber“ dodeljuje novi JUID ako uvezeni JUID već postoji, — „Override“ zamenjuje postojeću radnju onom uvezenom.

en: Position and size of the import assistant window
sr: Položaj i veličina prozora pomoćnika uvoza

en: Position and size of the import assistant window ; default is set by the window manager.
sr: Položaj i veličina prozora pomoćnika uvoza ; osnovno podešava upravnik prozora.

en: Last folder selected when choosing a folder from where import new actions.
sr: Poslednja fascikla izabrana prilikom biranja fascikle za uvoz novih radnji.

en: Keep last chosen import mode
sr: Zadržava poslednji izabrani režim uvoza

en: Whether the import system should reuse the last chosen import mode.
sr: Da li uvozni sistem treba ponovo da koristi poslednji izabrani režim uvoza.

en: Import mode
sr: Režim uvoza

en: Last import mode chosen in the Import assistant. Possible values are : - "NoImport": do not import an action whose UUID already exists, - "Renumber": allocate a new UUID if the imported UUID already exists, - "Override": override the existing action with the imported one, - "Ask": ask the user each time.
sr: Poslednji režim uvoza izabran u Pomoćniku uvoza. Moguće vrednosti su : — „NoImport“ što neće uvesti radnju čiji JUID već postoji, — „Renumber“ dodeljuje novi JUID ako uvezeni JUID već postoji, — „Override“ zamenjuje postojeću radnju onom uvezenom, — „Ask“ pitaće korisnika svaki put.

en: I/O providers Write priority
sr: Prednost pisanja U/I dostavljača

en: The order in which I/O providers are tested when we need to write a new item down to a storage subsystem.
sr: Redosled po kome se U/I dostavljači isprobavaju kada treba da zapišemo novu stavku u skladišni podsistem.

en: Add an 'About' item in the Nautilus context menu
sr: Dodaje stavku „O programu“ u Nautilusovom priručnom izborniku

en: If TRUE, and if the user has defined a single root menu for its actions, then an 'About Nautilus-Actions' will be displayed at end of the first submenu.
sr: Ako je izabrano, i ako je korisnik odredio jedinstveni koreni izbornik za svoje radnje, tada će „O Nautilusovim radnjama“ biti prikazano na kraju prvog podizbornika.

en: Sort mode
sr: Režim ređanja

en: This preference indicates the preferred sort mode. Possible values are : - "AscendingOrder": the actions are maintained in ascending alphabetical order (historical behavior). - "DescendingOrder": the actions are maintained in descending alphabetical order. - "ManualOrder": user is free to reorder them via Nautilus-Actions configuration tool.
sr: Ova postavka ukazuje na željeni režim ređanja. Moguće vrednosti su : — „AscendingOrder“ održava radnje u rastućem azbučnom poretku (istorijsko ponašanje). — „DescendingOrder“ održava radnje opadajućem azbučnom poretku. — „ManualOrder“ daje slobodu korisniku da ih poređa koristeći alat podešavanja Nautilusovih radnji.

en: Define a 'Nautilus-Actions actions' root menu
sr: Određuje koreni izbornik „Radnje Nautilusovih radnji“

en: If TRUE, then a 'Nautilus-Actions actions' item will be defined in the Nautilus context menu, and will be the root menu of all available actions.
sr: Ako je izabrano, tada će stavka „Radnje Nautilusovih radnji“ biti određena u Nautilusovom priručnom izborniku, i biće koreni izbornik svih dostupnih radnji.

en: List of items at first level of the hierarchy
sr: Spisak stavki na prvom nivou hijerarhije

en: UUID of the items at the first level of the hierarchy. If this key is not found or empty, then all found items are considered as a flat list.
sr: JUID stavki na prvom nivou hijerarhije. Ako se ne pronađe ovaj ključ ili je prazan, tada se sve pronađene stavke smatraju za neuređeni spisak.

en: Whether actions should be relabeled when pasted or duplicated
sr: Da li treba ponovo ispisati natpise radnji prilikom ubacivanja ili udvajanja

en: Whether actions should be relabeled when pasted or duplicated.
sr: Da li treba ponovo ispisati natpise radnji prilikom ubacivanja ili udvajanja.

en: Whether menus should be relabeled when pasted or duplicated
sr: Da li treba ponovo ispisati natpise izbornika prilikom ubacivanja ili udvajanja

en: Whether menus should be relabeled when pasted or duplicated.
sr: Da li treba ponovo ispisati natpise izbornika prilikom ubacivanja ili udvajanja.

en: Whether profiles should be relabeled when pasted or duplicated
sr: Da li treba ponovo ispisati natpise profila prilikom ubacivanja ili udvajanja

en: Whether profiles should be relabeled when pasted or duplicated.
sr: Da li treba ponovo ispisati natpise profila prilikom ubacivanja ili udvajanja.

en: Display Edit toolbar
sr: Prikazuje traku alata uređivanja

en: Whether to display or not the Edit toolbar in the main window.
sr: Da li će traka alata uređivanja biti prikazana u glavnom prozoru.

en: Display File toolbar
sr: Prikazuje traku alata datoteke

en: Whether to display or not the File toolbar in the main window.
sr: Da li će traka alata datoteke biti prikazana u glavnom prozoru.

en: Display Help toolbar
sr: Prikazuje traku alata pomoći

en: Whether to display or not the Help toolbar in the main window.
sr: Da li će traka alata pomoći biti prikazana u glavnom prozoru.

en: Main pane position
sr: Položaj glavnog okna

en: Width of the main window pane ; default is set by the UI manager.
sr: Širina glavnog okna prozora ; osnovno podešava upravnik korisničkog sučelja.

en: Display Tools toolbar
sr: Prikazuje traku alata

en: Whether to display or not the Tools toolbar in the main window.
sr: Da li će traka alata biti prikazana u glavnom prozoru.

en: Position and size of the main window
sr: Položaj i veličina glavnog prozora

en: Position and size of the main window ; default is set by the window manager.
sr: Položaj i veličina glavnog prozora ; osnovno podešava upravnik prozora.

en: Position and size of the preferences dialog
sr: Položaj i veličina prozrčeta postavki

en: Position and size of the preferences dialog ; default is set by the window manager.
sr: Položaj i veličina prozorčeta postavki ; osnovno podešava upravnik prozora.

en: List of default schemes
sr: Spisak osnovnih šema

en: The list of schemes proposed by default on each new profile. A default default list is hardcoded in nautilus-actions-config-tool, which may be updated by the user.
sr: Spisak šema koje su predložene po osnovi na svakom novom profilu. Osnovni spisak je ugrađen u alat podešavanja nautilusovih radnji, koji korisnik može da dogradi.

en: Whether the whole configuration is locked
sr: Da li su zaključana čitava podešavanja

en: The whole configuration must be understood here as the global set and order of menus and actions. When this configuration is locked, then the user is no more able to modify nor create or delete any menu or action. All items are read-only. As the order of items is also locked, the level zero itself cannot be modified, and the user is unable to reorder the items.
sr: Čitavo podešavanje mora biti shvaćeno ovde kao opšti skup i poredak izbornika i radnji. Kada je ovo podešavanje zaključano, tada korisnik nije više u stanju da izmeni niti da napravi ili izmeni nijedan izbornik ili radnju. Sve stavke su samo za čitanje. Kako je i redosled stavki takođe zaključan, ni sam nulti nivo ne može biti izmenjen, a korisnik nije u mogućnosti da izmeni redosled stavki.

en: Whether the GConf I/O provider is locked
sr: Da li je zaključan U/I dostavljač Gkonfa

en: When set to true (most probably as a mandatory key), this prevents all items, menus and actions, read from GConf to being modified in NACT.
sr: Kada je izabrano (najverovatnije kao obavezan ključ), ovo sprečava sve stavke, izbornike i radnje, da čitaju iz Gkonfa koji je izmenjen u APNR-u.

en: Whether the Desktop I/O provider is locked
sr: Da li je zaključan U/I dostavljač radne površi

en: When set to true (most probably as a mandatory key), this prevents all items, menus and actions, read from .desktop files to being modified in NACT.
sr: Kada je izabrano (najverovatnije kao obavezan ključ), ovo sprečava sve stavke, izbornike i radnje, da čitaju iz datoteka radne površi koje su izmenjene u APNR-u.

en: _Ask me
sr: _Pitaj me

en: You will be asked for the format to choose each time an item is about to be exported.
sr: Bićete upitani za zapis svaki put kada neka stavka bude bila izvezena.

note: i18n: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: No NAIExporter implementation found for '%s' format.
sr: Nisam našao primenu NAIIzvoznika za zapis „%s“.

note: i18n: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: %s NAIExporter doesn't implement 'to_buffer' interface.
sr: %s NAIIzvoznik ne primenjuje sučelje „to_buffer“.

note: i18n: NAIExporter is an interface name, do not even try to translate
en: %s NAIExporter doesn't implement 'to_file' interface.
sr: %s NAIIzvoznik ne primenjuje sučelje „to_file“.

en: Nautilus-Actions Configuration Tool is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Alat podešavanja Nautilusovih radnji je slobodan softver; možete ga raspodeljivati i/ili menjati pod uslovima Gnuove opšte javne dozvole kako je objavljuje Zadužbina slobodnog softvera; bilo izdanja 2 te dozvole, ili (prema vašem nahođenju) bilo kojeg novijeg izdanja.

en: Nautilus-Actions Configuration Tool is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Alat podešavanja Nautilusovih radnji se raspodeljuje u nadi da će biti od koristi, ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez primenjene garancije TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Pogledajte Gnuovu opštu javnu licencu za više detalja.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nautilus-Actions Configuration Tool ; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Trebali ste da primite primerak Gnuove opšte javne licence uz Alat podešavanja Nautilusovih radnji; ako niste, pišite Zadužbini slobodnog softvera na sledeću adresu: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA“.

note: i10n: "Nautilus actions" here is not a typo; this does not refer to the * Nautilus-Actions product, but to the actions which are to be added to Nautilus
en: A graphical interface to create and edit your Nautilus actions.
sr: Grafičko sučelje za stvaranje i uređivanje vaših Nautilusovih radnji.

en: The GNOME Translation Project <gnome-i18n@gnome.org>
sr: Projekat prevođenja Gnoma <gnome-i18n@gnome.org>

note: i18n: title of the About dialog box, when seen from Nautilus file manager
en: Nautilus-Actions
sr: Nautilusove radnje

en: Copyright %s 2005 The GNOME Foundation
    Copyright %s 2006-2008 Frederic Ruaudel <grumz@grumz.net>
    Copyright %s 2009-2014 Pierre Wieser <pwieser@trychlos.org>
sr: Autorska prava %s 2005 Gnomova Zadužbina
    Autorska prava %s 2006-2008 Frederik Riodel <grumz@grumz.net>
    Autorska prava %s 2009-2013 Pjer Vjezer <pwieser@trychlos.org>

en: GNOME desktop
sr: Gnom okruženje

en: KDE desktop
sr: KDE okruženje

en: LXDE desktop
sr: LIksDE okruženje

en: ROX desktop
sr: ROKS okruženje

en: XFCE desktop
sr: Iksfce okruženje

en: Legacy systems
sr: Nasleđeni sistemi

en: List of patterns to be matched against the selected file(s)/folder(s)
sr: Spisak šablona koji će biti poređeni sa izabranom datotekom/fasciklom

note: i18n: wildcard characters '*' and '?' should be considered as literals, *  and not be translated
en: A list of strings with joker '*' or '?' to be matched against the name(s) of the selected file(s)/folder(s). Each selected item must match at least one of the filename patterns for the action or the menu be candidate to display.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to '*'.
sr: Spisak niski sa džokerom „*“ ili „?“ koji će biti poređen sa nazivom izabrane datoteke/fascikle. Svaka izabrana stavka mora da odgovara barem jednom od šablona naziva datoteka za radnju ili izbornik koji je kandidat za prikaz.
    Ovo se naravno primenjuje jedino kada postoji izbor.
    Podrazumeva se „*“.

note: i18n: wildcard characters '*' and '?' should be considered as literalls, *  and not be translated
en: A pattern to be matched against basenames of selected file(s)/folder(s). May include wildcards (* or ?). You must set one option for each pattern you need
sr: Šablon koji će biti poređen sa nazivima osnove izabrane datoteke/fascikle. Može da sadrži džokere (* ili ?). Morate da podesite jednu mogućnost za svaki šablon koji vam treba

note: i18n: the "<EXPR>" is just an abbreviation for "an expression", *  so is tranlatable i18n: "<EXPR>" is just an abbreviation for "an expression", so is tranlatable
en: <EXPR>
sr: <IZRAZ>

en: Whether the specified basenames are case sensitive (default)
sr: Da li su navedeni osnovni nazivi osetljivi na veličinu slova (osnovno)

note: i18n: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Must be set to 'true' if the filename patterns are case sensitive, to 'false' otherwise. E.g., if you need to match a filename in a case-sensitive manner, set this key to 'true'. If you also want, for example '*.jpg' to match 'photo.JPG', then set 'false'.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'true'.
sr: Mora biti postavljeno na „true“ (izabrano) ako su šabloni naziva datoteka osetljivi na veličinu slova, u suprotnom na „false“ (poništeno). Npr., ako treba da poredite naziv datoteke na način osetljiv na veličinu slova, postavite ovaj ključ na „true“ (izabrano). Ako takođe želite, na primer „*.jpg“ da poklapa „photo.JPG“, onda postavite „false“ (poništeno).
    Ovo se naravno primenjuje samo kada postoji izbor.
    Podrazumeva se „true“ (izabrano).

en: List of patterns to be matched against the mimetypes of the selected file(s)/folder(s)
sr: Spisak šablona koji će biti poređeni sa mime vrstama izabrane datoteke/fascikle

note: i18n: wildcard character '*' is taken literally, and should not be translated
en: A list of strings with joker '*' to be matched against the mimetypes of the selected file(s)/folder(s). Each selected item must match at least one of the mimetype patterns for the action to appear.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to '*/*'.
sr: Spisak niski sa džokerom „*“ koji će biti poređen sa mime vrstama izabrane datoteke/fascikle. Svaka izabrana stavka mora da odgovara barem jednom od šablona mime vrste za radnju da bi se pojavila.
    Ovo se naravno primenjuje samo kada postoji izbor.
    Podrazumeva se „*/*“.

note: i18n: wildcard character '*' is taken literally, and should not be translated
en: A pattern to be matched against mimetypes of selected file(s)/folder(s). May include the asterisk wildcard '*'. You must set one option for each pattern you need
sr: Šablon koji će biti poređen sa mime vrstama izabrane datoteke/fascikle. Može da sadrži džoker zvezdice „*“. Morate da podesite jednu mogućnost za svaki šablon koji vam treba

en: Whether the profile applies to files (deprecated option, see mimetype)
sr: Da li se profili primenjuju na datoteke (zastarelo, pogledajte mime vrstu)

note: i18n: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Set to 'true' if the selection can have files, to 'false' otherwise.
    This setting is tied in with the 'isdir' setting. The valid combinations are: 
    isfile='true' and isdir='false': the selection may hold only files
    isfile='false' and isdir='true': the selection may hold only folders
    isfile='true' and isdir='true': the selection may hold both files and folders
    isfile='false' and isdir='false': this is an invalid combination (your configuration will never appear).
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'true'.
sr: Podesite na „true“ (izabrano) ako izbor može da ima datoteke, u suprotnom na „false“ (poništeno).
    Ovo podešavanje je privezano sa podešavanjem „isdir“. Ispravne kombinacije su: isfile='true' i isdir='false': izbor može da sadrži samo datoteke
    isfile='false' i isdir='true': izbor može da sadrži samo fascikle
    isfile='true' i isdir='true': izbor može da sadrži i datoteke i fascikle
    isfile='false' i isdir='false': ovo je pogrešna kombinacija (vaše podešavanje se nikada neće pojaviti).
    Ovo se naravno primenjuje samo kada postoji izbor.
    Podrazumeva se „true“.

en: Whether the profile applies to folders (deprecated option, see mimetype)
sr: Da li se profili primenjuju na fascikle (zastarelo, pogledajte mime vrstu)

note: i18n: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: Set to 'true' if the selection can have folders, to 'false' otherwise.
    This setting is tied in with the 'isfile' setting. The valid combinations are: 
    isfile='true' and isdir='false': the selection may hold only files
    isfile='false' and isdir='true': the selection may hold only folders
    isfile='true' and isdir='true': the selection may hold both files and folders
    isfile='false' and isdir='false': this is an invalid combination (your configuration will never appear).
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'false'.
sr: Podesite na „true“ (izabrano) ako izbor može da ima fascikle, u suprotnom na „false“ (poništeno).
    Ovo podešavanje je privezano sa podešavanjem „isfile“. Ispravne kombinacije su: isfile='true' i isdir='false': izbor može da sadrži samo datoteke
    isfile='false' i isdir='true': izbor može da sadrži samo fascikle
    isfile='true' i isdir='true': izbor može da sadrži i datoteke i fascikle
    isfile='false' i isdir='false': ovo je pogrešna kombinacija (vaše podešavanje se nikada neće pojaviti).
    Ovo se naravno primenjuje samo kada postoji izbor.
    Podrazumeva se „false“.

en: Whether the selection may be multiple (deprecated option, see selection count)
sr: Da li izbor može biti višestruk (zastarela mogućnost, pogledajte broj izbora)

note: i18n: 'true' and 'false' values are taken literally, and should not be translated
en: If you need more than one files or folders to be selected, set this key to 'true'. If you want just one file or folder, set it to 'false'.
    This obviously only applies when there is a selection.
    Defaults to 'false'.
sr: Ako treba da izaberete više od jedne datoteke ili fascikle, postavite ovaj ključ na „true“ (izabrano). Ako vam treba samo jedna datoteka ili fascikla, postavite ga na „false“ (poništeno).
    Ovo se naravno primenjuje samo kada postoji izbor.
    Podrazumeva se „false“.

en: List of schemes to be matched against those of selected file(s)/folder(s)
sr: Spisak šema koje će biti poređene sa izabranom datotekom/fasciklom

note: too long string for iso c: 510 (max=509) i18n: schemes (sftp, ssh, ftp, file, etc.) are standard keywords which define *  the access protocol to an object, they should not be translated
en: Defines the list of valid schemes to be matched against the selected items. The scheme is the protocol used to access the files. The keyword to use is the one used in the URI by the file manager.
    Examples of valid URI include:
    - file:///tmp/foo.txt
    - sftp:///root@test.example.net/tmp/foo.txt
    The most common schemes are:
    'file': local files
    'sftp': files accessed via SSH
    'ftp': files accessed via FTP
    'smb': files accessed via Samba (Windows share)
    'dav': files accessed via WebDAV.
    All schemes used by your favorite file manager may be used here.
    This obviously only applies when there is a selection, or when targeting the special 'x-nautilus-desktop' scheme.
    Defaults to 'file'.
sr: Odredite spisak ispravnih šema koje će biti upoređene sa izabranim stavkama. Šema je protokol korišćen za pristup datotekama. Ključna reč za korišćenje je ona koju koristi upravnik datoteka u putanji.
    U primere ispravnih putanja spadaju:
    — file:///tmp/foo.txt
    — sftp:///root@test.example.net/tmp/foo.txt
    Najčešće šeme su:
    „file“: mesne datoteke
    „sftp“: datoteke kojima se pristupa putem bezbedne školjke (SSH)
    „ftp“: datoteke kojima se pristupa putem protokola prenosa datoteka (FTP)
    „smb“: datoteke kojima se pristupa putem Sambe (Vindouz deljenje)
    „dav“: datoteke kojima se pristupa putem VebDAV-a.
    Sve šeme koje koristi vaš omiljeni upravnik datoteka mogu biti korišćene ovde.
    Ovo se naravno primenjuje samo kada postoji izbor, ili kada se odnosi na posebnu „x-nautilus-desktop“ šemu.
    Podrazumeva se „file“.

en: A valid GIO scheme where the selected file(s)/folder(s) should be located. You must set one option for each scheme you need
sr: Ispravna GUI šema gde izabrana datoteka/fascikla treba biti pronađena. Morate da podesite jednu mogućnost za svaku šemu koja vam treba

note: i18n: "<STRING>" is just an abbreviation for "a string", so is tranlatable
en: <STRING>
sr: <NISKA>

en: List of folders
sr: Spisak fascikli

en: Defines the list of valid paths to be matched against the current folder.
     All folders 'under' the specified path are considered valid.
    Defaults to '/'.
sr: Određuje spisak ispravnih putanja koje će biti poređene sa tekućom fasciklom.
     Sve fascikle „pod“ navedenom putanjom se smatraju ispravnim.
    Podrazumeva se „/“.

en: The path of a (parent) directory for which the item will be displayed. You must set one option for each folder you need
sr: Putanja (polaznog) direktorijuma za koji će stavka biti prikazana. Morate da postavite jednu mogućnost za svaku fasciklu koja vam treba

note: i18n: "<PATH>" is just an abbreviation for "a folder path", so is tranlatable i18n: "<PATH>" is the path to a binary, so may be tranlatable
en: <PATH>
sr: <PUTANJA>

en: Operator of the selection count relation
sr: Izvršilac odnosa broja izbora

en: Whether this profile may be selected depending of the count of the selection.
    This is a string of the form "{'<'|'='|'>'} number".
    Examples of valid strings are: "=0", "> 1", "< 10".
    Defaults to ">0".
sr: Da li ovaj profil može biti izabran u zavisnosti od broja izbora.
    Ovo je niska u obliku „{'<'|'='|'>'} broj“.
    Primeri ispravnih niski su: „=0“, „> 1“, „< 10“.
    Podrazumeva se „>0“.

en: Selection count relation [>0]
sr: Odnos broja izbora [>0]

en: Only show in environment
sr: Prikaži samo u okruženju

en: Defaults to all.
sr: Podrazumeva se sve.

en: The name of an only desktop environment where the item must be displayed. You must set one option for each environment you want
sr: Naziv samo nekog okruženja radne površi u kome stavka mora biti prikazana. Morate da podesite jednu mogućnost za svako okruženje koje želite

note: i18n: "<DESKTOP>" is just a placeholder for "a desktop name", so is tranlatable
en: <DESKTOP>
sr: <RADNA POVRŠ>

en: Not show in environment
sr: Ne prikazuj u okruženju

en: Defaults to none.
sr: Podrazumeva se ništa.

en: The name of a desktop environment where the item must not be displayed. You must set one option for each environment you want
sr: Naziv okruženja radne površi u kome stavka ne sme biti prikazana. Morate da podesite jednu mogućnost za svako okruženje koje želite

en: Try exec
sr: Isprobaj izvršivost

note: i18n: TryExec is a keyword of the specification, it is not translatable
en: Note that, when specified, only the presence and the executability status of the specified file are checked.
    Parameters may appear in 'TryExec' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
sr: Znajte da, kada je navedeno, samo stanja prisustva i izvršivosti navedene datoteke se proveravaju.
    Parametri mogu da se pojave u vrednosti „TryExec“, i biće zamenjeni u vreme pokretanja.
    Podrazumeva se uspešno.

en: the path to a file whose executability is to be checked
sr: putanja do datoteke čija izvršivost će biti proverena

en: Show if registered
sr: Prikaži ako je zabeležena

note: i18n: ShowIfRegistered is a keyword of the specification, it is not translatable
en: The well-known name of a DBus service.
    The item will be candidate if the named service is registered on session DBus at runtime.
    Parameters may appear in 'ShowIfRegistered' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
sr: Dobro znani naziv usluge D-sabirnice.
    Stavka će biti kandidat ako je imenovana usluga zabeležena na D-sabirnici sesije u vreme pokretanja.
    Parametri mogu da se pojave u vrednosti „ShowIfRegistered“, i biće zamenjeni u vreme pokretanja.
    Podrazumeva se uspešno.

en: The name of a service which must be registered on session DBus
sr: Naziv usluge koja mora biti zabeležena na D-sabirnici sesije

en: <NAME>
sr: <NAZIV>

en: Show if True
sr: Pokaži ako je izabrano

note: i18n: ShowIfTrue is a keyword of the specification, it is not translatable
en: A command which, when executed, should output a string on stdout.
    The item will be candidate if the outputed string is equal to "true".
    Parameters may appear in 'ShowIfTrue' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
sr: Naredba koja, kada je izvršena, treba da da izlaznu nisku na standardnom izlazu.
    Stavka će biti kandidat ako je izlazna niska jednaka sa „true“.
    Parametri mogu da se pojave u vrednosti „ShowIfTrue“, i biće zamenjeni u vreme pokretanja.
    Podrazumeva se uspešno.

note: i18n: 'true' is to be taken as a literal, must not be translated
en: The path to a command which will display the 'true' string
sr: Putanja do naredbe koja će prikazati nisku „true“

en: Show if running
sr: Pokaži ako je pokrenut

note: i18n: ShowIfRunning is a keyword of the specification, it is not translatable
en: The name of a process.
    The item will be candidate if the process name is found in memory at runtime.
    Parameters may appear in 'ShowIfRunning' value, and will be substituted at runtime.
    Defaults to successful.
sr: Naziv procesa.
    Stavka će biti kandidat ako je naziv procesa pronađen u memoriji u vreme pokretanja.
    Parametri mogu da se pojave u vrednosti „ShowIfRunning“, i biće zamenjeni u vreme pokretanja.
    Podrazumeva se uspešno.

en: The name of a binary which must be running
sr: Naziv izvršnog koji mora biti pokrenut

en: Capabilities
sr: Mogućnosti

note: i18n: 'Owner', 'Readable', 'Writable', 'Executable' and 'Local' are all keywords *  of the specification; they are not translatable
en: A list of capabilities each item of the selection must satisfy in order for the item to be candidate.
    Capabilities may be negated.
    Capabilities have to be chosen between following predefined ones:
    - 'Owner': current user is the owner of selected items
    - 'Readable': selected items are readable by user (probably more useful when negated)
    - 'Writable': selected items are writable by user
    - 'Executable': selected items are executable by user
    - 'Local': selected items are local.
    Defaults to empty list.
sr: Spisak mogućnosti koje svaka stavka izbora mora da zadovolji da bi stavka bila kandidat.
    Mogućnosti mogu biti negirane.
    Mogućnosti moraju biti izabrane među sledećim predodređenim:
    — „Owner“: tekući korisnik je vlasnik izabranih stavki
    — „Readable“: korisnik može da čita izabrane stavke (verovatno korisnije kada je negirano)
    — „Writable“: korisnik može da piše u izabranim stavkama
    — „Executable“: korisnik može da izvršava izabrane stavke
    — „Local“: izabrane stavke su mesne.
    Podrazumeva se prazan spisak.

en: The name of a capability the selection must meet. May be 'Owner', 'Readable', 'Writable', 'Executable' or 'Local'
sr: Naziv mogućnosti koje izbor mora da zadovolji. Može biti „Owner“ (vlasnik), „Readable“ (čitljivo), „Writable“ (upisivo), „Executable“ (izvršno) ili „Local“ (mesno)

en: Item was renumbered because the caller did not provide any check function.
sr: Stavci je promenjen broj zato što pozivar nije prosledio nikakvu funkciju provere.

en: Item was renumbered because the caller did not provide any ask user function.
sr: Stavci je promenjen broj zato što pozivar nije prosledio nikakvu funkciju pitanja korisnika.

en: Item was renumbered due to user request.
sr: Stavci je promenjen broj na zahtev korisnika.

en: Existing item was overridden due to user request.
sr: Postojeća stavka je prepisana na zahtev korisnika.

en: Item %s already exists.
sr: Stavka „%s“ već postoji.

en: Import was canceled due to user request.
sr: Uvoz je otkazan na zahtev korisnika.

note: i18n: the action has been renumbered during import operation
en: (renumbered)
sr: (promenjen broj)

en: Do _not import the item
sr: Ne _uvozi stavku

en: This used to be the historical behavior.
    The selected file will be marked as "NOT OK" in the Summary page.
    The existing item will not be modified.
sr: Ovo je obično istorijsko ponašanje.
    Izabrana datoteka će biti označena
    kao „NIJE U REDU“ na stranici sažetka.
    Postojeća stavka neće biti izmenjena.

en: Import the item, _allocating it a new identifier
sr: Uvezi stavku, _dodeljujući joj novi odrednik

en: The selected file will be imported with a slightly modified label indicating the renumbering.
    The existing item will not be modified.
sr: Izabrana stavka će biti uvezena sa neznatno
    izmenjenim natpisom koji označava promenu broja.
    Postojeća stavka neće biti izmenjena.

en: _Override the existing item
sr: _Prepiši postojeću stavku

en: The item found in the selected file will silently override the current one which has the same identifier.
    Be warned: this mode may be dangerous. You will not be prompted another time.
sr: Stavka pronađena u izabranoj datoteci će neprimetno
     prepisati tekuću koja ima isti odrednik.
    Ali pazite: ovaj režim može biti opasan.
    Nećete biti upitani po drugi put.

en: You will be asked each time an imported ID already exists.
sr: Bićete upitani svaki put kada uvezeni IB već bude postojao.

note: i18n: '%s' stands for the file URI
en: %s is not loadable (empty or too big or not a regular file)
sr: „%s“ se ne može učitati (prazna ili prevelika ili neredovna datoteka)

note: l10n: 'ImporterAskDialog' is the dialog name: do not translate
en: Unable to load 'ImporterAskDialog' from %s
sr: Ne mogu da učitam „ImporterAskDialog“ iz „%s“

en: The action "%s" imported from "%s" has the same identifier than the already existing "%s".
sr: Radnja „%s“ uvezena iz „%s“ ima isti odrednik kao već postojeća „%s“.

en: The menu "%s" imported from "%s" has the same identifier than the already existing "%s".
sr: Izbornik „%s“ uvezen iz „%s“ ima isti odrednik kao već postojeći „%s“.

en: Already existing item
sr: Već postojeća stavka

en: What should I do with this ?
sr: Šta treba da uradim s ovim ?

en: Re_member my choice in future import operations
sr: _Zapamti moj izbor u budućim radnjama uvoza

en: Please, be kind enough to fill out a bug report on https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=nautilus-actions.
sr: Budite ljubazni i popunite izveštaj o grešci na „https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=nautilus-actions“.

en: Unavailable I/O provider.
sr: Nedostupan U/I dostavljač.

en: I/O provider implementation lacks of required API.
sr: Primeni U/I dostavljača nedostaje potreban API.

en: I/O provider is not willing to write.
sr: U/I dostavljač nije radan da piše.

en: I/O provider announces itself as unable to write.
sr: U/I dostavljač objavljuje da nije u mogućnosti da piše.

en: I/O provider has been locked down by an administrator.
sr: U/I dostavljača je zaključao administrator.

en: I/O provider has been locked down by the user.
sr: U/I dostavljača je zaključao korisnik.

en: Item is read-only.
sr: Stavka je samo za čitanje.

en: No writable I/O provider found.
sr: Nisam pronašao upisivog U/I dostavljača.

en: Item is not writable for an unknown reason (%d).
    %s
sr: Stavka nije upisiva iz nepoznatog razloga (%d).
    %s

en: OK.
sr: U redu.

en: Program flow error.
    %s
sr: Greška pritoka programa.
    %s

en: The I/O provider is not willing to do that.
sr: U/I dostavljač nije radan da to uradi.

en: Write error in I/O provider.
sr: Greška pisanja u U/I dostavljaču.

en: Unable to delete GConf schemas.
sr: Ne mogu da obrišem šeme Gkonfa.

en: Unable to delete configuration.
sr: Ne mogu da obrišem podešavanje.

en: Unknown return code (%d).
    %s
sr: Nepoznat povratni kod (%d).
    %s

note: i18n: default label for a new action
en: New Nautilus action
sr: Nova Nautilusova radnja

en: Profile automatically created from pre-v2 action
sr: Profil je samostalno napravljen iz „pre-v2“ radnje

en: Targets the selection context menu
sr: Cilja na priručni izbornik izbora

en: Whether the action targets the selection file manager context menus.
    This used to be the historical behavior.
    Note that menus are always potential candidate to the display in selection context menus provided that they contain at least one action.
    Defaults to TRUE.
sr: Da li radnja cilja na priručni izbornik upravnika datoteka izbora.
    Ovo je obično istorijsko ponašanje.
    Znajte da su izbornici uvek mogući kandidati za prikaz u priručnim izbornicima izbora s mogućnošću da sadrže barem jednu radnju.
    Podrazumeva se izabrano.

en: Targets the selection context menu [true]
sr: Cilja na priručni izbornik izbora [true]

en: Targets the location context menu
sr: Cilja na priručni izbornik mesta

en: Whether the action targets the file manager context menus when there is no selection, thus applying to current location.
    Note that menus are always potential candidate to the display in selection context menus provided that they contain at least one action.
    Defaults to FALSE
sr: Da li radnja cilja na priručni izbornik upravnika datoteka kada ne postoji izbor, tako da primenjuje na tekuće mesto.
    Znajte da su izbornici uvek mogući kandidati za prikaz u priručnim izbornicima izbora s mogućnošću da sadrže barem jednu radnju.
    Podrazumeva se poništeno

en: Targets the location context menu [false]
sr: Cilja na priručni izbornik mesta [false]

en: Targets the toolbar
sr: Cilja na traku alata

en: Whether the action is candidate to be displayed in file manager toolbar.
    This only applies to current location.
    Note that menus are never displayed in the toolbar.
    Defaults to FALSE.
sr: Da li je radnja kandidat za prikazivanje u traci alata upravnika datoteka.
    Ovo se primenjuje jedino na tekuće mesto.
    Znajte da se izbornici nikada ne prikazuju u traci alata.
    Podrazumeva se poništeno.

en: Targets the toolbar [false]
sr: Cilja na traku alata [false]

en: Label of the toolbar item
sr: Natpis stavke trake alta

en: The label displayed besides of the icon in the file manager toolbar.
    Note that actual display may depend of your own Desktop Environment preferences.
    Defaults to label of the context menu when not set or empty.
sr: Natpis prikazan uz ikonicu u traci alata upravnika datoteka.
    Znajte da stvarni prikaz može da zavisi od vaših ličnih postavki okruženja radne površi.
    Podrazumevaju se natpisi priručnog izbornika kada nije podešen ili je prazan.

note: i18n: copied items have a label as 'Copy of original label'
en: Copy of %s
sr: Primerak od „%s“

en: Type of the item
sr: Vrsta stavke

en: Defines if the item is an action or a menu. Possible values are :
    - 'Action',
    - 'Menu'.
    The value is case sensitive and must not be localized.
sr: Određuje da li je stavka radnja ili izbornik. Moguće vrednosti su :
    — „Action“ (radnja),
    — „Menu“ (izbornik).
    Vrednosti su osetljive na veličinu slova i ne smeju biti prevedene.

en: Label of the context menu item (mandatory)
sr: Natpis stavke priručnog izbornika (obavezno)

en: The label of the menu item that will appear in the file manager context menu when the selection matches the appearance condition settings.
    It is also used as a default for the toolbar label of an action.
sr: Natpis stavke izbornika koji će se pojaviti u priručnom izborniku upravnika datoteka kada izbor odgovara podešavanjima uslova izgleda.
    Takođe se koristi kao osnovno za natpis trake alata neke radnje.

en: Empty label
sr: Prazan natpis

en: Tooltip of the context menu item
sr: Oblačić stavke priručnog izbornika

en: The tooltip of the menu item that will appear in the file manager statusbar when the user points to the file manager context menu item with his/her mouse.
sr: Oblačić stavke izbornika koji će se pojaviti u traci stanja upravnika datoteka kada korisnik prinese miša na stavku priručnog izbornika upravnika datoteka.

en: Icon of the context menu item
sr: Ikonica stavke priručnog izbornika

en: The icon of the menu item that will appear next to the label in the file manager context menu when the selection matches the appearance conditions settings.
    May be the localized name of a themed icon, or a full path to any appropriate image.
sr: Ikonica stavke izbornika koja će se pojaviti pored natpisa u priručnom izborniku upravnika datoteka kada izbor odgovara podešavanjima uslova izgleda.
    Može biti prevedeni naziv temske ikonice, ili puna putanja do neke odgovarajuće slike.

en: <PATH|NAME>
sr: <PUTANJA|NAZIV>

en: Description relative to the item
sr: Opis koji se odnosi na stavku

en: Some text which explains the goal of the menu or the action.
    May be used, e.g. when displaying available items on a web site.
sr: Neki tekst koji objašnjava cilj izbornika ili radnje.
    Može biti korišćen, npr. kada se prikazuju dostupne stavke na veb sajtu.

en: Suggested shortcut
sr: Predložena prečica

en: A shortcut suggested for the action or the menu.
    Please note that this might be only a suggestion as the shortcut may be already reserved for another use. Implementation should not override an already existing shortcut to define this one.
    The format may look like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1".
    Defaults to empty.
sr: Prečica predložena za radnju ili izbornik.
    Znajte da ovo može da bude samo predlog jer prečica može već da bude rezervisana za drugu upotrebu. Primena ne treba da prepisuje već postojeću prečicu zarad određivanja ove.
    Zapis može da izgleda kao „<Control>a“ ili „<Shift><Alt>F1“.
    Podrazumeva se prazno.

en: List of subitem ids
sr: Spisak ib-ova podstavke

en: Ordered list of the IDs of the subitems. This may be actions or menus if the item is a menu, or profiles if the item is an action.
    If this list doesn't exist or is empty for an action or a menu, subitems are attached in the order of the read operations.
sr: Uređeni spisak IB-ova podstavki. To mogu biti radnje ili izbornici ako je stavka izbornik, ili profili ako je stavka radnja.
    Ako ovaj spisak ne postoji ili je prazan za radnju ili izbornik, podstavke se prilažu u cilju operacija čitanja.

en: Whether the action or the menu is enabled
sr: Da li je uključena radnja ili izbornik

en: If the or the menu action is disabled, it will never appear in the file manager context menu.
    Defaults to TRUE.
sr: Ako je isključena radnja izbornika, nikada se više neće pojaviti u priručnom izborniku upravnika datoteka.
    Podrazumeva se izabrano.

en: Whether the action or the menu is enabled [enabled]
sr: Da li je uključena radnja ili izbornik [enabled]

en: Version of the format
sr: Izdanje zapisa

en: The version of the configuration format that will be used to manage backward compatibility.
sr: Izdanje zapisa podešavanja koje će biti korišćeno za upravljanje unazadnom mogućnošću.

note: i18n: default label for a new menu
en: New Nautilus menu
sr: Novi Nautilusov izbornik

note: i18n: label for the default profile
en: Default profile
sr: Osnovni profil

en: Name of the profile
sr: Naziv profila

en: May be used as a description for the function of the profile.
    If not set, it defaults to an auto-generated name.
sr: Može biti korišćeno kao opis za funkciju profila.
    Ako nije postavljeno, podrazumeva se samostvoreni naziv.

en: Path of the command
sr: Putanja naredbe

en: The path of the command to be executed when the user select the menu item in the file manager context menu or in the toolbar.
sr: Putanja naredbe koja će biti izvršena kada korisnik izabere stavku izbornika u priručnom izborniku upravnika datoteka ili sa trake alata.

en: Parameters of the command
sr: Parametri naredbe

note: too long string for iso c: (max=509)
en: The parameters of the command to be executed when the user selects the menu item in the file manager context menu or in the toolbar.
    The parameters may contain some special tokens which are replaced by the information provided by the file manager before starting the command:
    - up to version 2.0:
      %d: base folder of the selected file(s)
      %f: the name of the selected file or the first one if several are selected
      %h: hostname of the URI
      %m: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s)
      %M: space-separated list of the selected file(s)/folder(s), with their full paths
      %p: port number of the first URI
      %R: space-separated list of selected URIs
      %s: scheme of the URI
      %u: URI
      %U: username of the URI
      %%: a percent sign.
    - starting from version 3:
      %b: (first) basename
      %B: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s)
      %c: count the selected file(s)/folder(s)
      %d: (first) base directory
      %D: space-separated list of base directories of the selected file(s)/folder(s)
      %f: (first) filename
      %F: space-separated list of the filenames of the selected file(s)/folder(s)
      %h: hostname of the (first) URI
      %m: (first) mimetype
      %M: space-separated list of the mimetypes of the selected file(s)/folder(s)
      %n: username of the (first) URI
      %o: no-op operator which forces the singular form of execution (since 3.0.2)
      %O: no-op operator which forces the plural form of execution (since 3.0.2)
      %p: port number of the (first) URI
      %s: scheme of the (first) URI
      %u: (first) URI
      %U: space-separated list of the URIs of the selected file(s)/folder(s)
      %w: (first) basename without the extension
      %W: space-separated list of basenames without the extension
      %x: (first) extension
      %X: space-separated list of the extensions of the selected file(s)/folder(s)
      %%: a percent sign.
sr: Parametri naredbe koja će biti izvršena kada korisnik izabere stavku izbornika u priručnom izborniku upravnika datoteka ili sa trake alata.
    Parametri mogu da sadrže neke posebne module koji se zamenjuju podacima koje dostavlja upravnik datoteka pre pokretanja naredbe:
    — do izdanja 2.0:
      %d: osnovna fascikla izabrane(ih) datoteke(a)
      %f: naziv izabrane datoteke ili prve ako ih je izabrano više
      %h: naziv domaćina putanje
      %m: razmakom razdvojeni spisak naziva osnove izabrane datoteke/fascikle
      %M: razmakom razdvojeni spisak izabrane datoteke/fascikle, sa njihovim punim putanjama
      %p: broj priključnika prve putanje
      %R: razmakom razdvojeni spisak izabranih putanja
      %s: đema putanje
      %u: putanja
      %U: korisničko ime putanje
      %%: znak procenata.
    — počevši od izdanja 3:
      %b: (prvi) naziv osnove
      %B: razmakom razdvojeni spisak naziva osnove izabrane datoteke/fascikle
      %c: broji izabranu(e) datoteku(e)/fasciklu(e)
      %d: (prvi) osnovni direktorijum
      %D: razmakom razdvojeni spisak osnovnih direktorijuma izabrane datoteke/fascikle
      %f: (prvi) naziv datoteke
      %F: razmakom razdvojeni spisak naziva datoteka izabrane datoteke/fascikle
      %h: naziv domaćina (prve) putanje
      %m: (prva) mime vrsta
      %M: razmakom razdvojeni spisak mime vrsta izabrane datoteke/fascikle
      %n: korisničko ime (prve) putanje
      %o: „no-op“ operator koji primorava jedan oblik izvršavanja (sve do 3.0.2)
      %O: „no-op“ operator koji primorava više oblika izvršavanja (sve do 3.0.2)
      %p: broj priključnika (prve) putanje
      %s: šema (prve) putanje
      %u: (prva) putanja
      %U: razmakom razdvojeni spisak putanja izabrane datoteke/fascikle
      %w: (prvi) naziv osnove bez proširenja
      %W: razmakom razdvojeni spisak naziva osnove izabrane datoteke/fascikle
      %x: (prvo) proširenje
      %X: razmakom razdvojeni spisak proširenja izabrane datoteke/fascikle
      %%: znak procenata.

en: Working directory
sr: Radni direktorijum

en: The working directory the command will be started in.
    Defaults to "%d".
sr: Radni direktorijum u kome će biti pokrenuta naredba.
    Podrazumeva se „%d“.

en: Execution mode
sr: Režim izvršavanja

note: i18n: 'Normal', 'Terminal', 'Embedded' and 'DisplayOutput' are non-translatable keywords
en: Execution mode of the program.
    This may be chosen between following values:
    - Normal: starts as a standard graphical user interface
    - Terminal: starts the preferred terminal of the graphical environment, and runs the command in it
    - Embedded: makes use of a special feature of the file manager which allows a terminal to be ran inside of it; an acceptable fallback is Terminal
    - DisplayOutput: the ran terminal may be closed at end of the command, but standard streams (stdout, stderr) should be collected and displayed; an acceptable fallback is Terminal.
    Defaults to "Normal".
sr: Režim izvršavanja programa.
    Mogu biti izabrane sledeće vrednosti:
    — Normal: pokreće se kao uobičajeno grafičko korisničko sučelje
    — Terminal: pokreće željeni terminal grafičkog okruženja, i pokreće naredbu u njemu
    — Embedded: koristi posebnu funkciju upravnika datoteka koja omogućava da terminal bude pokrenut u njemu; prihvatljiva rezerva je terminal
    — DisplayOutput: pokrenuti terminal može biti zatvoren na kraju naredbe, ali uobičajeni tokovi (standardni izlaz, standardna greška) trebaju biti prikupljeni i prikazani; prihvatljiva rezerva je terminal.
    Podrazumeva se „Normal“.

en: Startup notify
sr: Obaveštenje pokretanja

en: Only relevant when ExecutionMode=Normal.
    Defaults to FALSE.
sr: Jedino značajno kada je „ExecutionMode=Normal“.
    Podrazumeva se poništeno.

en: Startup WM Class
sr: Pokretanje razreda upravnika prozora

en: Only relevant when ExecutionMode=Normal.
    Defaults to empty.
sr: Jedino značajno kada je „ExecutionMode=Normal“.
    Podrazumeva se prazno.

en: Execute as user
sr: Izvrši kao korisnik

en: The user the command must be ran as. The user may be identified by its numeric UID or by its login.
    The profile is ignored if defined with a non-existing UID or login.
    Defaults to empty: the command will be executed as the current user.
sr: Korisnik u čije ime naredba mora biti pokrenuta. Korisnik može biti prepoznat prema brojevnom JIB-u ili prema prijavi.
    Profil se zanemaruje ako je određen nepostojećim JIB-om ili prijavom.
    Podrazumeva se prazno: naredba će biti izvršena za tekućeg korisnika.

en: Error when querying information for %s URI: %s
sr: Greška prilikom propitivanja podataka za putanju „%s“: %s

en: file:///path/to/file1.mid
sr: datoteka:///putanja/do/datoteke1.mid

en: file:///path/to/file2.jpeg
sr: datoteka:///putanja/do/datoteke2.mid

en: audio/x-midi
sr: zvuk/x-midi

en: image/jpeg
sr: slika/jpeg

en: test.example.net
sr: proba.primer.net

en: user
sr: korisnik

en: Output of the run command
sr: Izlaz pokrenute naredbe

en: Run command:
sr: Pokreni naredbu:

en: Standard output:
sr: Standardni izlaz:

en: Standard error:
sr: Standardna greška:

en: Nautilus-Actions Desktop I/O Provider
sr: U/I dostavljač radne površi Nautilusovih radnji

en: Export as a ._desktop file
sr: Izvezi kao „._desktop“ datoteku

en: This format has been introduced with v 3.0 series, and should be your newly preferred format when exporting items.
    It let you easily share your actions with the whole world, including with users of other desktop environments, as long as their own application implements the DES-EMA specification which describes this format.
    The exported .desktop file may later be imported via :
    - Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - drag-n-drop into the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - or by copying it into a XDG_DATA_DIRS/file-manager/actions directory.
sr: Ovaj zapis je uveden serijom 3.0, i treba da bude vaš novi željeni zapis prilikom izvoza stavki.
    Pustiće vas da lako delite vaše radnje sa čitavim svetom, uključujući i sa korisnicima drugih okruženja radne površi, sve dok njihovi programi primenjuju „DES-EMA“ odredbu koja opisuje ovaj zapis.
    Izvezena „.desktop“ datoteka može kasnije biti uvezena :
    — pomoćnikom uvoza alata podešavanja Nautilusovih radnji,
    — prevlačenjem i ubacivanjem u alat podešavanja Nautilusovih radnji,
    — ili umnožavanjem u direktorijum „XDG_DATA_DIRS/file-manager/actions“.

en: The Desktop I/O Provider is not able to handle the URI
sr: U/I dostavljač radne površi ne može da radi sa putanjom

note: i18n: 'type' is the nature of the item: Action or Menu
en: unknown type: %s
sr: nepoznata vrsta: %s

en: Nautilus-Actions GConf I/O Provider
sr: U/I dostavljač Gkonfa Nautilusovih radnji

en: Item ID not found.
sr: Nisam pronašao IB stavke.

en: Unwaited key path %s while importing a menu.
sr: Neočekivana putanja ključa „%s“ prilikom uvoza izbornika.

en: Element %s at line %d already found, ignored.
sr: Već sam pronašao element „%s“ u %d. redu, zanemarujem.

en: Invalid item ID: waited for %s, found %s at line %d.
sr: Neispravan IB stavke: očekivah %s, a pronađoh %s u %d. redu.

en: Unknown element %s found at line %d while waiting for %s.
sr: Pronađoh nepoznat element „%s“ u %d. redu dok sam očekivao „%s“.

note: i18n: do not translate keywords 'Action' nor 'Menu'
en: Unknown type %s found at line %d, while waiting for Action or Menu.
sr: Pronađoh nepoznatu vrstu „%s“ u %d. redu, dok sam očekivao radnju ili izbornik.

en: The XML I/O Provider is not able to handle the URI
sr: U/I dostavljač IksML-a ne može da radi sa putanjom

en: Export as a _full GConf schema file
sr: Izvezi kao _punu datoteku šeme Gkonfa

en: This used to be the historical export format.
    The exported schema file may later be imported via :
    - Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - drag-n-drop into the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - or via the gconftool-2 --import-schema-file command-line tool.
sr: Uobičajeno je da je ovo istorijski izvozni zapis.
    Izvezena datoteka šeme kasnije može biti uvezena :
    — pomoćnikom uvoza alata podešavanja Nautilusovih radnji,
    — prevlačenjem i ubacivanjem u alat podešavanja Nautilusovih radnji,
    — ili putem alata linije naredbi „gconftool-2 --import-schema-file“.

en: Export as a _light GConf schema (v2) file
sr: Izvezi kao _laku datoteku šeme Gkonfa (v2)

en: This format has been introduced in v 1.11 series.
    This is the lightest schema still compatible with GConf command-line tools, while keeping backward compatibility with the Nautilus-Actions Configuration Tool oldest versions.
    The exported schema file may later be imported via :
    - Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - drag-n-drop into the Nautilus-Actions Configuration Tool,
    - or via the gconftool-2 --import-schema-file command-line tool.
sr: Ovaj zapis je uvezen u seriji v 1.11.
    Ovo je najlakša šema još uvek saglasna sa alatima linije naredbi Gkonfa, dok zadržava saglasnost sa starijim izdanjima alata podešavanja Nautilusovih radnji.
    Izvezena datoteka šeme kasnije može biti uvezena :
    — pomoćnikom uvoza alata podešavanja Nautilusovih radnji,
    — prevlačenjem i ubacivanjem u alat podešavanja Nautilusovih radnji,
    — ili putem alata linije naredbi „gconftool-2 --import-schema-file“.

en: Export as a GConf _dump file
sr: Izvezi kao _lažnu datoteku Gkonfa

en: This format has been introduced in v 1.11 series.
    Though not backward compatible with Nautilus-Actions Configuration Tool versions previous to 1.11, it may still be imported via standard GConf command-line tools.
    The exported dump file may later be imported via :
    - Import assistant of the Nautilus-Actions Configuration Tool (1.11 and above),
    - drag-n-drop into the Nautilus-Actions Configuration Tool (1.11 and above),
    - or via the gconftool-2 --load command-line tool.
sr: Ovaj zapis je uveden u seriji v 1.11.
    Iako nije saglasan sa izdanjima alata podešavanja Nautilusovih radnji pre 1.11, još uvek može biti uvezen putem uobičajenih alata linije naredbi Gkonfa.
    Izvezena prividna datoteka može kasnije biti uvezena :
    — pomoćnikom uvoza alata podešavanja Nautilusovih radnji (1.11 i viših),
    — prevlačenjem i ubacivanjem u alat podešavanja Nautilusovih radnji (1.11 i viših),
    — ili putem alata linije naredbi „gconftool-2 --load“.

en: Arguments count
sr: Broj argumenata

en: The count of command-line arguments
sr: Broj argumenata linije naredbi

en: Arguments
sr: Argumenti

en: The array of command-line arguments
sr: Niz argumenata linije naredbi

en: Option entries
sr: Unosi mogućnosti

en: The array of command-line option definitions
sr: Niz odrednica mogućnosti linije naredbi

en: Application name
sr: Naziv programa

en: The name of the application
sr: Naziv programa

en: Description
sr: Opis

en: A short description to be displayed in the first line of --help output
sr: Kratak opis za prikazivanje u prvom redu izlaza „--help“

en: Icon name
sr: Naziv ikonice

en: The name of the icon of the application
sr: Naziv ikonice programa

en: UniqueApp name
sr: Jedinstveni naziv programa

en: The Unique name of the application
sr: Jedinstveni naziv programa

en: Return code
sr: Povratni kod

en: The return code of the application
sr: Povratni kod programa

en: Unable to interpret command-line arguments
sr: Ne mogu da razumem argumente linije naredbi

en: Quit on Escape
sr: Prekini na Izlaz

en: Should the assistant 'Quit' when the user hits Escape ?
sr: Treba li pomoćnik da „Prekine“ kada korisnik pritisne Izlaz ?

en: Warn on Escape
sr: Upozori na Izlaz

en: Should the user be asked to confirm when exiting the assistant via Escape ?
sr: Treba li pitati korisnika da potvrdi kada izlazi iz pomoćnika putem Izlaz ?

en: Are you sure you want to quit this assistant ?
sr: Da li ste sigurni da želite da zatvorite pomoćnika ?

en: Another instance of %s is already running.
    Please switch back to it.
sr: Već je pokrenut drugi primerak „%s“.
    Prebacite se na njega.

en: The application is not unique
sr: Program nije jedinstven

en: XML UI filename
sr: Naziv datoteke IksML korisničkog sučelja

en: The filename which contains the XML UI definition
sr: Naziv datoteke koji sadrži odrednicu IksML korisničkog sučelja

en: Has its own GtkBuilder
sr: Ima li sopstvenog Gtk graditelja

en: Whether this BaseWindow reallocates a new GtkBuilder each time it is opened
sr: Da li ovaj Osnovni prozor preraspodeljuje novog Gtk graditelja svakog puta kada je otvoren

en: Toplevel name
sr: Naziv najvišeg nivoa

en: The internal GtkBuildable name of the toplevel window
sr: Unutrašnji Gtk izgradljiv naziv prozora najvišeg nivoa

en: BaseApplication
sr: Osnovni program

en: A pointer (not a reference) to the BaseApplication instance
sr: Pokazivač (ne uputa) na primerak osnovnog programa

en: Parent BaseWindow
sr: Roditeljski osnovni prozor

en: A pointer (not a reference) to the BaseWindow parent of this BaseWindow
sr: Pokazivač (ne uputa) na roditelja osnovnog prozora tog osnovnog prozora

en: WSP name
sr: Naziv VPP

en: The string which handles the window size and position in user preferences
sr: Niska koja upravlja veličinom i položajem prozora u korisničkim postavkama

en: Destroy the Gtk toplevel
sr: Uništava najviši nivo Gtk-a

en: Whether the embedded Gtk Toplevel should be destroyed at dispose time
sr: Da li ugnežđeni najviši nivo Gtk-a treba biti uništen u vreme odbacivanja

en: Unable to load %s UI XML definition: %s
sr: Ne mogu da učitam %s KS IksML odrednicu: %s

en: Unable to load %s dialog definition.
sr: Ne mogu da učitam odrednicu „%s“ prozorčeta.

en: File is not a valid .desktop file
sr: Datoteka nije ispravna „.desktop“ datoteka

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr: Nepoznata datoteka radne površi izdanje „%s“

en: Starting %s
sr: Pokrećem „%s“

en: Application does not accept documents on command line
sr: Program ne prihvata dokumente iz linije naredbi

en: Unrecognized launch option: %d
sr: Nepoznata opcija pokretanja: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr: Ne mogu da prosledim adrese dokumenata na „Type=Link“ ulaz radne površi

en: Not a launchable item
sr: Nije stavka za pokretanje

en: Disable connection to session manager
sr: Isključuje vezu sa upravnikom sesije

en: Specify file containing saved configuration
sr: Navodi datoteku koja sadrži sačuvana podešavanja

en: FILE
sr: DATOTEKA

en: Specify session management ID
sr: Navodi IB upravnika sesije

en: ID
sr: IB

en: Session management options:
sr: Mogućnosti upravljanja sesijom:

en: Show session management options
sr: Prikazuje mogućnosti upravljanja sesijom

en: Nautilus-Actions Configuration Tool
sr: Alat podešavanja Nautilusovih radnji

en: A user interface to edit your own contextual actions
sr: Korisničko sučelje za uređivanje vaših sopstvenih priručnih radnji

en: Set it to run multiple instances of the program [unique]
sr: Postavite ovo da pokrećete više primeraka programa [unique]

en: Output the version number, and exit gracefully [no]
sr: Ispisuje broj izdanja, i izlazi lepo [no]

en: User is the owner of the item
sr: Korisnik je vlasnik stavke

en: Item is readable by the user
sr: Korisnik može da čita stavku

en: Item is writable by the user
sr: Korisnik može da piše u stavku

en: Item is executable by the user
sr: Korisnik može da izvrši stavku

en: Item is local
sr: Stavka je mesna

note: i18n: add a comment when a capability is already used by current item
en: %s (already inserted)
sr: %s (već je umetnuto)

en: Adding a new capability
sr: Dodajem novu mogućnost

en: <b>Managed capabilities</b>
sr: <b>Upravljane mogućnosti</b>

en: Adding a new scheme
sr: Dodajem novu šemu

en: <b>Scheme</b>
sr: <b>Šema</b>

en: Export canceled due to user action.
sr: Izvoz je otkazan korisnikovom radnjom.

note: i18n: action as been successfully exported to <filename>
en: Successfully exported as
sr: Uspešno sam izvezao kao

en: You may not have write permissions on selected folder.
sr: Možda nemate ovlašćenja za pisanje u izabranoj fascikli.

en: Exporting actions
sr: Izvoz radnji

en: This assistant will guide you through the process of exporting actions.
sr: Ovaj pomoćnik će vas voditi kroz postupak izvoza radnji.

en: Actions _list :
sr: Spisak _radnji :

en: Please select one or more actions to be exported.
    
    You may use Ctrl and Shift keys to extend the selection.
sr: Izaberite jednu ili nekoliko radnji za izvoz.
    
    Možete da koristite tastere Ktrl i Šift da proširite izbor.

en: Selecting the exported actions
sr: Biram izvezene radnje

en: Selecting the target folder
sr: Biram ciljnu fasciklu

en: Which format should I use when exporting these items ?
sr: Koji format da koristim kada izvozim ove stavke ?

en: Selecting the export format
sr: Biram zapis izvoza

en: About to export selected items:
sr: O izvozu izabranih stavki:

en: Into the destination folder:
sr: U odredišnu fasciklu:

en: Summary
sr: Sažetak

en: Selected items have been proceeded:
sr: Izabrane stavke su obrađene:

en: Export is done
sr: Izvoz je obavljen

en: Exporting an action
sr: Izvozim radnju

en: Which format should I choose to export it ?
sr: Koji zapis treba da izaberem za izvoz ?

en: Re_member my choice in future export operations
sr: _Zapamti moj izbor u budućim radnjama izvoza

note: i18n: indicate that the file has been successfully imported
en: Import OK
sr: Uvoz je uspeo

note: i18n: this is the globally unique identifier and the label of the newly imported action
en: Id.: %s	%s
sr: Ib.: %s	%s

note: i18n: indicate that the file was not imported
en: Not imported
sr: Nije uvezena

en: Importing actions
sr: Uvoz radnji

en: This assistant will guide you through the process of importing items, actions or menus.
sr: Ovaj pomoćnik će vas voditi kroz postupak uvoza stavki, radnji ili izbornika.

en: Selecting files to import
sr: Izbor datoteka za uvoz

en: What should I do when importing an item whose ID already exists ?
sr: Šta treba da uradim prilikom uvoza stavke čiji IB već postoji ?

en: Managing duplicates
sr: Upravljanje dvojnicima

en: About to import selected files:
sr: Spremam se da uvezem izabrane datoteke:

en: When importing an item whose ID already exists:
sr: Prilikom uvoza stavke čiji IB već postoji:

en: Selected files have been proceeded:
sr: Izabrane datoteke su obrađene:

en: Import is done
sr: Uvoz je obavljen

en: Configure items to be added to the Nautilus context menus
sr: Podesite stavke koje će biti dodate u priručne izbornike Nautilusa

note: i18n: The action <label> is about to be exported
en: The action "%s" is about to be exported.
sr: Radnja „%s“ će biti izvezena.

note: i18n: The menu <label> is about to be exported
en: The menu "%s" is about to be exported.
sr: Izbornik „%s“ će biti izvezen.

en: Caution: a label is mandatory for the action or the menu.
sr: Pažnja: natpis je obavezan za radnju ili za izbornik.

en: Basename filter
sr: Propusnik naziva osnove

en: Capability filter
sr: Propusnik mogućnosti

en: Choosing a command
sr: Biram naredbu

en: Choosing a working directory
sr: Biram radni direktorijum

en: Icon Chooser
sr: Birač ikonica

en: _Themed icons
sr: _Temske ikonice

en: Icons by _path
sr: Ikonice po _putanji

en: (strictly lesser than)
sr: (izričito manje od)

en: (equal to)
sr: (jednako sa)

en: (strictly greater than)
sr: (izričito veće od)

en: Choosing an executable
sr: Biram izvršni

en: Folder filter
sr: Propusnik fascikle

note: i18n: title of the FileChoose dialog when selecting an URI which * will be compare to Nautilus 'current_folder'
en: Select a folder
sr: Izaberite fasciklu

en: Mimetype filter
sr: Propusnik mime vrste

note: i18n: label of the push button when there is not yet any shortcut
en: None
sr: Ništa

en: Me_nu
sr: Izbor_nik

en: <b>Menu editable properties</b>
sr: <b>Uredljiva svojstva izbornika</b>

en: _Action
sr: _Radnja

en: <b>Action editable properties</b>
sr: <b>Uredljiva svojstva radnje</b>

en: Scheme filter
sr: Propusnik šeme

en: Current NAObjectItem
sr: Trenutna stavka predmeta NR

en: A pointer to the currently edited NAObjectItem, an action or a menu
sr: Pokazivač na trenutno uređenu stavku predmeta NR, radnje ili izbornika

en: Current NAObjectProfile
sr: Trenutni profil predmeta NR

en: A pointer to the currently edited NAObjectProfile
sr: Pokazivač na trenutno uređeni profil predmeta NR

en: Current NAIContext
sr: Trenutni NRI kontekst

en: A pointer to the currently edited NAIContext
sr: Pokazivač na trenutno uređeni NRI kontest

en: Editable item ?
sr: Stavka za uređivanje ?

en: Whether the item will be able to be updated against its I/O provider
sr: Da li će stavka biti u mogućnosti da bude dograđena naspram njenog U/I dostavljača

en: No edition reason
sr: Nema razloga uređivanja

en: Why is this item not editable
sr: Zašto ova stavka ne može da se uređuje

en: One or more actions have been modified in the filesystem.
    You could keep to work with your current list of actions, or you may want to reload a fresh one.
sr: Jedna ili nekoliko radnji je izmenjeno u sistemu datoteka.
    Treba da nastavite da radite sa vašim trenutnim spiskom radnji, ili ćete želeti da ponovo učitate jedan svež.

en: Note that reloading a fresh list of actions requires that you give up with your current modifications.
sr: Znajte da ponovno učitavanje svežeg spiska radnji zahteva da odustanete od vaših trenutnih izmena.

en: Do you want to reload a fresh list of actions ?
sr: Da li želite da ponovo učitate svež spisak radnji ?

en: Reloading a fresh list of actions requires that you give up with your current modifications.
sr: Ponovno učitavanje svežeg spiska radnji zahteva da odustanete od vaših trenutnih izmena.

en: Do you really want to do this ?
sr: Da li zaista želite da uradite ovo ?

en: Some items have been modified.
sr: Neke stavke su izmenjene.

en: Are you sure you want to quit without saving them ?
sr: Da li ste sigurni da želite da izađete bez čuvanja ?

en: Must match one of
sr: Mora da odgovara jednom

en: Must match all of
sr: Mora da odgovara svim

note: i18n: label of the header of a column which let the user select a negative filter
en: Must not match any of
sr: Ne mora da odgovara ni jednom

en: '%s' filter already exists in the list.
    Please provide another one.
sr: „%s“ propusnik već postoji na spisku.
    Obezbedite neki drugi.

note: i18n notes : new filter for a new row in a match/no match list
en: new-filter
sr: novi-propusnik

en: _File
sr: _Datoteka

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _View
sr: _Pregled

en: _Toolbars
sr: _Trake alata

en: _Tools
sr: _Alati

en: _Maintainer
sr: _Održavalac

en: _Help
sr: Po_moć

en: Notebook _tabs
sr: Jezičci _beležnice

en: New _menu
sr: Novi _izbornik

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New menu' item
en: Insert a new menu at the current position
sr: Umetnite novi izbornik na tekući položaj

en: _New action
sr: Nova _radnja

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New action' item
en: Define a new action
sr: Odredite novu radnju

en: New _profile
sr: Novi _profil

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'New profile' item
en: Define a new profile attached to the current action
sr: Odredite novi profil priložen uz trenutnu radnju

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Save' item
en: Record all the modified actions. Invalid actions will be silently ignored
sr: Sačuvajte sve izmenjene radnje. Neispravne radnje će biti neprimetno zanemarene

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Quit' item
en: Quit the application
sr: Izađite iz programa

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Cut item
en: Cut the selected item(s) to the clipboard
sr: Isecite izabranu stavku u ostavu

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Copy item
en: Copy the selected item(s) to the clipboard
sr: Umnožite izabranu stavku u ostavu

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Paste item
en: Insert the content of the clipboard just before the current position
sr: Umetnite sadržaj ostave odmah nakon tekućeg položaja

en: Paste _into
sr: Ubaci _u

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Paste Into item
en: Insert the content of the clipboard as first child of the current item
sr: Umetnite sadržaj ostave kao prvi porod tekuće stavke

en: D_uplicate
sr: _Udvostruči

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Duplicate item
en: Duplicate the selected item(s)
sr: Udvostručite izabranu stavku

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Delete item
en: Delete the selected item(s)
sr: Obrišite izabranu stavku

en: _Reload the items
sr: _Ponovo učitaj stavke

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Reload' item
en: Cancel your current modifications and reload the initial list of menus and actions
sr: Otkažite vaše trenutne izmene i ponovo učitajte početni spisak izbornika i radnji

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Preferences' item
en: Edit your preferences
sr: Uredite vaše postavke

en: _Expand all
sr: _Raširi sve

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Expand all item
en: Entirely expand the items hierarchy
sr: Potpuno raširite hijerarhiju stavki

en: _Collapse all
sr: _Skupi sve

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Collapse all item
en: Entirely collapse the items hierarchy
sr: Potpuno skupite hijerarhiju stavki

en: _Import assistant...
sr: Pomoćnik _uvoza...

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Import item
en: Import one or more actions from external files into your configuration
sr: Uvezite jednu ili više radnji iz spoljnih datoteka u vaša podešavanja

en: E_xport assistant...
sr: Pomoćnik _izvoza...

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Export item
en: Export one or more actions from your configuration to external files
sr: Izvezite jednu ili više radnji iz vaših podešavanja u spoljnu datoteku

en: _Dump the selection
sr: _Izbaci izbor

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Dump selection item
en: Recursively dump selected items
sr: Dubinski izbacite izabrane stavke

en: _Brief tree store dump
sr: _Kratko izbacivanje skladišta stabla

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the BriefTreeStoreDump item
en: Briefly dump the tree store
sr: Na kratko izbacite skladište stabla

en: _List modified items
sr: _Navedi izmenjene stavke

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the ListModifiedItems item
en: List the modified items
sr: Navedite izmenjene stavke

en: _Dump the clipboard
sr: _Izbaci ostavu

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the DumpClipboard item
en: Dump the content of the clipboard object
sr: Izbacite sadržaj predmeta ostave

en: Contents
sr: Sadržaj

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the Help item
en: Display help about this program
sr: Prikažite pomoć za ovaj program

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the About item
en: Display information about this program
sr: Prikažite podatke o programu

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'View File toolbar' item
en: Display the File toolbar
sr: Prikažite traku alata datoteke

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'View Edit toolbar' item
en: Display the Edit toolbar
sr: Prikažite traku alata uređivanja

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'View Tools toolbar' item
en: Display the Tools toolbar
sr: Prikažite traku alata

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'View Help toolbar' item
en: Display the Help toolbar
sr: Prikažite traku alata pomoći

en: On the _left
sr: Le_vo

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Set tabs position on the left' item
en: Display the notebook tabs on the left side
sr: Prikažite jezičke beležnice sa leve strane

en: On the _right
sr: De_sno

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting the 'Set tabs position on the right' item
en: Display the notebook tabs on the right side
sr: Prikažite jezičke beležnice sa desne strane

en: On the _top
sr: Go_re

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Set tabs position on the top' item
en: Display the notebook tabs on the top side
sr: Prikažite jezičke beležnice na gornjoj strani

en: On the _bottom
sr: Do_le

note: i18n: tooltip displayed in the status bar when selecting 'Set tabs position on the bottom' item
en: Display the notebook tabs on the bottom side
sr: Prikažite jezičke beležnice na donjoj strani

en:  %d menu(s), %d action(s), %d profile(s) are currently loaded
sr: Trenutno je učitano: izbornika — %d; radnji — %d; profila — %d

en: Not all items have been cut as following ones are not modifiable:
sr: Nisu sve stavke isečene zato što se sledeće ne mogu menjati:

en: Not all items have been deleted as following ones are not modifiable:
sr: Nisu sve stavke obrisane zato što se sledeće ne mogu menjati:

en: Save error
sr: Greška čuvanja

en: Some items may not have been saved
sr: Neke stavke ne mogu biti sačuvane

en: Unable to rewrite the level-zero items list
sr: Ne mogu ponovo da ispišem spisak stavki nultog nivoa

en: Some items have not been deleted
sr: Neke stavke nisu obrisane

en: New profile
sr: Novi profil

en: Automatically saving pending modifications...
sr: Sam čuvam izmene na čekanju...

en: Nautilus-Actions Preferences
sr: Postavke Nautilusovih radnji

en: _Ascending alphabetical order
sr: _Rastući azbučni redosled

en: Menus and actions will be displayed in the ascending alphabetical order of their label, both in the Nautilus context menu and in the NACT user interface.
sr: Izbornici i radnje biće prikazani rastućim azbučnim redom njihovih natpisa, u Nautilusovom priručnom izborniku i u korisničkom sučelju APNR-a.

en: _Descending alphabetical order
sr: _Opadajući azbučni redosled

en: Menus and actions will be displayed in the descending alphabetical order of their label, both in the Nautilus context menu and in the NACT user interface.
sr: Izbornici i radnje biće prikazani opadajućim azbučnim redom njihovih natpisa, u Nautilusovom priručnom izborniku i u korisničkom sučelju APNR-a.

en: _Manual order
sr: _Ručni redosled

en: Display order of menus and actions, both in the Nautilus context menu and in the NACT user interface, must be manually adjusted.
sr: Redosled prikazivanja izbornika i radnji, u Nautilusovom priručnom izborniku i u korisničkom sučelju APNR-a, mora biti ručno doteran.

en: <b>Items ordering</b>
sr: <b>Ređanje stavki</b>

en: _Create a root 'Nautilus-Actions' menu
sr: _Napravi koreni izbornik „Nautilusovih radnji“

en: When this option is checked, menus and actions will actually be displayed as sub-items of a root 'Nautilus-Actions' menu in the Nautilus context menu.
sr: Kada je izabrana ova mogućnost, izbornici i radnje će zapravo biti prikazani kao podstavke korenog izbornika „Nautilusovih radnji“ u Nautilusovom priručnom izborniku.

en: Add an 'A_bout Nautilus-Actions' item in the Nautilus context menus
sr: Dodaj stavku „O Nautilusovim _radnjama“ u Nautilusovom priručnom izborniku

en: When this option is checked, an 'About Nautilus-Actions' item will be added to the root Nautilus-Actions menu in the Nautilus context menu.
    Note that this item will be displayed only if a unique menu is defined in the Nautilus context menu (e.g. when having checked the root 'Nautilus-Actions' menu option above).
sr: Kada je izabrana ova mogućnost, stavka „O Nautilusovim radnjama“ će biti dodata korenom izborniku Nautilusovih radnji u Nautilusovom priručnom izborniku.
    Znajte da će ova stavka biti prikazana samo ako je jedinstveni izbornik određen u Nautilusovom priručnom izborniku (tj. kada ste gore izabrali mogućnost korenog izbornika „Nautilusovih radnji).

en: <b>Nautilus menu layout</b>
sr: <b>Raspored Nautilusovog izbornika</b>

en: This tab lets you choose how the actions are ordered in the displayed list as well as in the Nautilus context menu. You may also choose here how actions will be displayed in the Nautilus context menu.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da izaberete kako će radnje biti poređane u prikazanom spisku kao i u Nautilusovom priručnom izborniku. Možete takođe da izaberete kako će radnje biti prikazane u Nautilusovom priručnom izborniku.

en: _Runtime preferences
sr: _Postavke vremena pokretanja

en: Specify here the command to run and keep opened a terminal.
    This command should include a 'COMMAND' keyword, which will be substituted at runtime with the action path and parameters.
sr: Ovde navedite naredbu za pokretanje i držanje otvorenog terminala.
    Ta naredba treba da sadrži ključnu reč „COMMAND“, koja će u vreme pokretanja biti zamenjena putanjom radnje i parametrima.

en: _Command pattern :
sr: _Šablon naredbe :

en: <b>Execution in a terminal</b>
sr: <b>Izvršavanje u terminalu</b>

en: Running _desktop environment :
sr: Pokrenuto okruženje _radnje površi :

en: <i>Currently detected :</i>
sr: <i>Trenutno otkriveno :</i>

en: <b>Desktop environment</b>
sr: <b>Okruženje radne površi</b>

en: This tab lets you specify parameters needed for some execution modes.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da navedete parametre potrebne za neke režime izvršavanja.

en: Runtime E_xecution
sr: Izvršavanje _vremena pokretanja

en: What to do when pasting or duplicating an item in the tree ?
sr: Šta da uradim kada ubacim ili udvostručim stavku u stablu ?

en: Relabel _menus
sr: Obnovi natpise _izbornika

en: When a menu is copied/pasted, or duplicated, the new menu will be relabelled as 'Copy of ...'.
sr: Kada je izbornik umnožen/ubačen, ili udvostručen, biće obnovljen natpis novog izbornika kao „Umnožak od ...“.

en: Relabel _actions
sr: Obnovi natpise _radnji

en: When an action is copied/pasted, or duplicated, the new action will be relabelled as 'Copy of ...'.
sr: Kada je radnja umnožena/ubačena, ili udvostručena, biće obnovljen natpis nove radnje kao „Umnožak od ...“.

en: Relabel _profiles
sr: Obnovi natpise _profila

en: When a profile is copied/pasted, or duplicated, the new profile will be relabelled as 'Copy of ...'.
sr: Kada je profil umnožen/ubačen, ili udvostručen, biće obnovljen natpis novog profila kao „Umnožak od ...“.

en: <b>Relabeling items</b>
sr: <b>Obnavljanje natpisa stavki</b>

en: Esc key _quits the assistant
sr: Taster Izlaz _zatvara pomoćnika

en: When this option is checked, the 'Escape' key will let you quit the current assistant. Else, quitting the assistant is only possible by hitting the 'Cancel' button.
sr: Kada je ova mogućnost izabrana, taster „Izlaz“ će vam dopustiti da zatvorite tekućeg pomoćnika. U suprotnom, zatvaranje pomoćnika je jedino moguće pritiskom na dugme „Odustani“.

en: Ask for a _confirmation when quitting the assistant on Esc key
sr: Traži _potvrdu prilikom zatvaranja pomoćnika tasterom Izlaz

en: This option is only relevant when the 'Escape' key lets the user quit the assistant. When checked, the user will be prompted for a confirmation in order to help prevent erroneous hits of the Esc key.
sr: Ova mogućnost je jedino značajna kada taster „Izlaz“ dopušta korisniku da zatvori pomoćnika. Kada je izabrana, korisnik će biti upitan za potvrdu da bi pomogao u sprečavanju pogrešno pritisnutog tastera Izlaz.

en: <b>Assistants</b>
sr: <b>Pomoćnici</b>

en: Automatically _saves pending modifications
sr: Sam _sačuvaj izmene na čekanju

en: When this option is checked, pending modification will be periodically and automatically saved.
sr: Kada je ova mogućnost izabrana, izmena na čekanju biće povremeno i samostalno sačuvana.

en: Periodicity :
sr: Povremenost :

en: minutes
sr: minuta

en: <b>Auto-save</b>
sr: <b>Samostalno čuvanje</b>

en: This tab allows the user to choose custom preferences for the Nautilus-Actions Configuration Tool user interface.
sr: Ovaj jezičak dopušta korisniku da izabere proizvoljne postavke za korisničko sučelje alata podešavanja Nautilusovih radnji.

en: _UI Preferences
sr: _Postavke KS-a

en: What to do when an item, action or menu, selected to be imported, has the same identifier that a currently existing one ?
sr: Šta da radim kada stavka, radnja ili izbornik, izabrana za uvoz, ima isti odrednik kao trenutno postojeća ?

en: <b>Import mode</b>
sr: <b>Režim uvoza</b>

en: This tab lets you decide on the default behavior of import operations.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da odlučite o osnovnom ponašanju radnji uvoza.

en: _Import
sr: _Uvoz

en: What is your preferred export format ?
sr: Koji je vaš željeni izvozni zapis ?

en: <b>Export format</b>
sr: <b>Izvozni zapis</b>

en: This tab lets you decide on the default behavior of export operations.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da odlučite o osnovnom ponašanju radnji izvoza.

en: _Export
sr: _Izvoz

en: You may define here any number of schemes. They will be proposed as default schemes when defining conditions for an action.
    If the list becomes empty, NACT will automatically refill in with this default list.
    You can add a new scheme by clicking on the '+' button.
sr: Ovde možete da odredite bilo koji broj šema. Biće predložene
    kao osnovne šeme prilikom određivanja uslova za radnju.
    Ako spisak postane prazan, APNR će ga sam
    popuniti ovim osnovnim spiskom.
    Možete da dodate novu šemu klikom na dugme „+“.

en: Click to add a new default scheme.
sr: Kliknite da dodate novu osnovnu šemu.

en: Click to remove the selected default scheme.
sr: Kliknite da uklonite izabranu osnovnu šemu.

en: <b>Default schemes</b>
sr: <b>Osnovne šeme</b>

en: This tab lets you decide which schemes are proposed by default when editing advanced conditions for an item.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da odlučite koje šeme su predložene po osnovi prilikom uređivanja naprednih uslova za stavku.

en: _Schemes
sr: _Šeme

en: Define here, for available I/O providers, if you want them to be read at startup, to be writable, and the order in which they will be tested when trying to write a new menu or action.
sr: Ovde odredite, za dostupne U/I dostavljače, ako želite da budu pročitani pri pokretanju, da budu upisivi, i redosled po kome će biti isprobani kada pokušate da upišete novi izbornik ili radnju.

en: _Up
sr: _Gore

en: Move up the selected I/O provider in the order of priority when trying to write a new item.
sr: Premestite gore izabranog U/I dostavljača prema prednosti kada pokušavate da upišete novu stavku.

en: _Down
sr: _Dole

en: <b>Activation and priority</b>
sr: <b>Pokretanje i prednost</b>

en: This tab lets you decide whether the I/O providers are enabled or not, and in which order they will be tried when writing a new item.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da odlučite da li su U/I dostavljači uključeni ili nisu, i po kom redu će biti isprobani prilikom pisanja nove stavke.

en: I/O _Providers
sr: U/I _dostavljači

note: i18n: the user is not willing to identify his current desktop environment, *       and prefers rely on the runtime detection
en: Rely on runtime detection
sr: Osloni se na otkrivanje u vreme pokretanja

en: Ex.:
sr: Primer:

en: Readable
sr: Čitljivo

en: Writable
sr: Upisivo

en: I/O Provider
sr: U/I dostavljači

note: i18n: default name when the I/O providers doesn't provide one
en: no name
sr: bez imena

note: i18n: name displayed when the corresponding I/O provider is unavailable at runtime
en: unavailable I/O provider
sr: nedostupan U/I dostavljač

en: Keyword
sr: Ključna reč

note: i18n notes : description of 'file' scheme
en: Local files
sr: Mesne datoteke

note: i18n notes : description of 'sftp' scheme
en: SSH files
sr: Datoteke bezbedne školjke

note: i18n notes : description of 'smb' scheme
en: Windows files
sr: Datoteke Vindouza

note: i18n notes : description of 'ftp' scheme
en: FTP files
sr: Datoteke FTP-a

note: i18n notes : description of 'dav' scheme
en: WebDAV files
sr: Datoteke VebDAV-a

note: i18n: add a comment when a scheme is already used by current item
en: %s (already used)
sr: %s (već se koristi)

note: i18n notes : scheme name set for a new entry in the scheme list
en: new-scheme
sr: nova šema

en: New scheme description
sr: Opis nove šeme

en: A pointer (not a reference) to the BaseWindow parent of the embedding treeview
sr: Pokazivač (ne uputa) na roditelja osnovnog prozora pregleda stablom ugnežđivanja

en: Embedding GtkTreeView
sr: Gtk pregled stablom ugnežđivanja

en: The GtkTreeView which relies on this NactTreeModel
sr: Pregled stablom Gtk-a koji se zasniva na ovom modelu stabla Apnr-a

en: Edition mode
sr: Režim uređivanja

en: Edition vs. Selection mode
sr: Uređivanje naspram režima izbora

en: Unable to drop a profile here
sr: Ne mogu ovde da ubacim profil

en: Unable to drop an action or a menu here
sr: Ne mogu ovde da ubacim radnju ili izbornik

en: Unable to drop here as parent is not writable
sr: Ne mogu da ubacim ovde jer roditelj nije upisiv

en: Unable to drop here as level zero is not writable
sr: Ne mogu da ubacim ovde jer nulti nivo nije upisiv

en: Some messages have occurred during drop operation.
sr: Pojavile su se neke poruke za vreme radnje ubacivanja.

note: i18n: this is a class name and should not be translated
en: BaseWindow
sr: Osnovni prozor

note: i18n: NactTreeView property long description
en: The BaseWindow parent
sr: Roditelj osnovnog prozora

note: i18n: NactTreeView property short description
en: Container
sr: Sadržalac

note: i18n: NactTreeView property long description
en: A GtkContainer which contains the GtkTreeView widget
sr: Gtk sadržalac koji sadrži element Gtk pregleda stablom

note: i18n: NactTreeView property short description
en: Widget name
sr: Naziv elementa

note: i18n: NactTreeView property long description
en: The name of GtkTreeView widget
sr: Naziv elementa Gtk pregleda stablom

note: i18n: NactTreeView property short description
en: Management mode
sr: Režim upravljanja

note: i18n: NactTreeView property long description
en: Management mode of the tree view, selection or edition
sr: Režim upravljanja pregleda stablom, izbora ili uređivanja

note: i18n: NactTreeView property short description
en: Allow notify
sr: Dopusti obaveštenja

note: i18n: NactTreeView property loong description
en: Whether notifications are allowed
sr: Da li su dopuštena obaveštenja

en: End of session
sr: Kraj sesije

en: _Save and quit
sr: _Sačuvaj i izađi

en: _Quit without saving
sr: _Izađi bez čuvanja

en: <span size="larger"><b>Parameter Legend</b></span>
sr: <span size="larger"><b>Legenda parametra</b></span>

en: (first) basename.
sr: (prvi) osnovni naziv.

en: space-separated list of the basenames of the selected file(s)/folder(s).
sr: razmakom razdvojeni spisak naziva osnove izabrane datoteke/fascikle.

en: count of selected item(s).
sr: broj izabrane stavke.

en: (first) base directory.
sr: (prvi) osnovni direktorijum.

en: space-separated list of the base directories of the selected file(s)/folder(s).
sr: razmakom razdvojeni spisak osnovnih direktorijuma izabrane datoteke/fascikle.

en: port number of the (first) selected URI.
sr: broj priključnika (prve) izabrane putanje.

en: scheme of the (first) selected URI.
sr: šema (prve) izabrane putanje.

en: (first) URI.
sr: (prva) putanja.

en: space-separated list of the URIs of the selected file(s)/folder(s).
sr: razmakom razdvojeni spisak osnovnih putanja izabrane datoteke/fascikle.

en: a percent sign.
sr: znak procenata.

en: (first) filename.
sr: (prvi) naziv datoteke.

en: space-separated list of the filenames of the selected file(s)/folder(s).
sr: razmakom razdvojeni spisak naziva datoteka izabrane datoteke/fascikle.

en: hostname of the (first) selected URI.
sr: naziv domaćina (prve) izabrane putanje.

en: username of the (first) selected URI.
sr: korisničko ime (prve) izabrane putanje.

en: (first) basename without the extension.
sr: (prvi) osnovni naziv bez proširenja.

en: space-separated list of the basenames without the extension.
sr: razmakom razdvojeni spisak osnovnih naziva bez proširenja.

en: (first) extension.
sr: (prvo) proširenje.

en: space-separated list of the extensions of the selected file(s)/folder(s).
sr: razmakom razdvojeni spisak proširenja izabrane datoteke/fascikle.

en: (first) mimetype.
sr: (prva) mime vrsta.

en: space-separated list of the mimetypes of the selected file(s)/folder(s).
sr: razmakom razdvojeni spisak mime vrsta izabrane datoteke/fascikle.

en: no-op operator which forces a singular form of execution.
sr: „no-op“ operator koji primorava jedan oblik izvršavanja.

en: no-op operator which forces a plural form of execution.
sr: „no-op“ operator koji primorava više oblika izvršavanja.

en: Items _list :
sr: Spisak _stavki :

en: Sort the list in descending alphabetical order.
sr: Poređajte spisak opadajućim azbučnim redom.

en: Do not sort the list, letting you manually reorder the items.
sr: Ručno preuredite stavke.

en: Sort the list in ascending alphabetical order.
sr: Poređajte spisak rastućim azbučnim redom.

en: Display item in _selection context menu
sr: Prikaži stavku u priručnom izborniku _izbora

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager context menu, with a non-empty selection.
sr: Kada je izabrano, stavka će biti kandidat za prikazivanje u priručnom izborniku upravnika datoteka, sa ne-praznim izborom.

en: The label of the item in the file manager context menus.
sr: Natpis stavke u priručnim izbornicima upravnika datoteka.

en: _Context label :
sr: _Natpis sastava :

en: Display item in _location context menu
sr: Prikaži stavku u priručnom izborniku _mesta

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager context menu when the selection is empty.
    In this case, the defined conditions will be applied to the current displayed folder.
sr: Kada je izabrano, stavka će biti kandidat za prikazivanje u priručnom izborniku upravnika datoteka kada je izbor prazan.
    U tom slučaju, određeni uslovi će biti primenjeni na trenutno prikazanu fasciklu.

en: Display item in the _toolbar
sr: Prikaži stavku na _traci alata

en: When checked, the item will be candidate to be displayed in the file manager toolbar.
    In this case, the defined conditions will be applied to the current folder, and do not depend of the possible current selection.
sr: Kada je izabrano, stavka će biti kandidat za prikazivanje na traci alata upravnika datoteka.
    U tom slučaju, određeni uslovi će biti primenjeni na tekuću fasciklu, i ne zavise od mogućeg trenutnog izbora.

en: Use s_ame label for icon in the toolbar
sr: Koristi _isti natpis za ikonicu na traci alata

en: When checked, the label displayed in the toolbar will be the same that the one displayed in the context menus.
sr: Kada je izabrano, natpis prikazan na traci alata će biti isti kao onaj prikazan u priručnim izbornicima.

en: The label displayed in the file manager toolbar.
sr: Natpis prikazan na traci alata upravnika datoteka.

en: T_oolbar label :
sr: Natpis _trake alata :

en: Toolti_p :
sr: _Oblačić :

en: _Icon :
sr: _Ikonica :

en: The tooltip displayed in the file manager user interface.
sr: Oblačić prikazan u korisničkom sučelju upravnika datoteka.

en: The icon displayed in the file manager user interface.
sr: Ikonica prikazana u korisničkom sučelju upravnika datoteka.

en: The name of a themed icon or the filename of an image.
sr: Naziv temske ikonice ili naziv datoteke slike.

en: _Browse...
sr: _Razgledaj...

en: <b>Nautilus Item</b>
sr: <b>Stavka Nautislusa</b>

en: This tab lets you determine the main characteristics of the currently selected item.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da odredite glavne karakteristike trenutno izabrane stavke.

en: Just a label to remind you why you have created this profile.
sr: Jednostavan natpis da vas podseti zašto ste napravili ovaj profil.

en: _Label :
sr: _Natpis :

en: <b>Profile</b>
sr: <b>Profil</b>

en: _Path :
sr: _Putanja :

en: P_arameters :
sr: P_arametri :

en: The path of the command.
    If this is not an absolute path, then the PATH environment variable at execution time will be considered.
sr: Putanja naredbe.
    Ako ovo nije apsolutna putanja, tada će promenljiva
    okruženja PUTANJE u vreme izvršavanja biti uzeta u obzir.

en: The parameters of the command.
sr: Parametri naredbe.

en: Le_gend
sr: Le_genda

en: _Working directory :
sr: _Radni direktorijum :

en: The default working directory the command should be started in.
sr: Osnovni radni direktorijum u kome naredba treba biti pokrenuta.

en: B_rowse...
sr: _Razgledaj...

en: Example
sr: Primer

en: <b>Command</b>
sr: <b>Naredba</b>

en: This tab lets you choose the command to be executed, along with its parameters.
    Defining several profiles lets you have several commands, each applying with a different set of conditions.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da izaberete naredbu za izvršenje, uz njene parametre.
    Određivanje nekoliko profila vam dopušta da imate nekoliko naredbi, svaka primenjena sa različitim skupom uslova.

en: _Command
sr: _Naredba

en: _Normal
sr: _Običan

en: The command will be started as a standard graphical user interface.
sr: Naredba će biti pokrenuta kao uobičajeno grafičko korisničko sučelje.

en: In a _terminal
sr: U _terminalu

en: The command will be started in the preferred terminal of the graphical environment.
sr: Naredba će biti pokrenuta u željenom terminalu grafičkog okruženja.

en: _Embedded
sr: _Ugneždena

en: This option makes use of a special feature of the file manager, which would allow a terminal to be ran inside of it.
    An acceptable fallback is running in the standard terminal.
sr: Ova mogućnost koristi posebnu funkciju upravnika datoteka, koji će omogućiti terminalu da bude pokrenut u njemu.
    Prihvatljiva zamena je pokretanje u uobičajenom terminalu.

en: _Display output
sr: _Prikaži izlaz

en: The command will be run in a terminal.
    The terminal will be closed at the end of the execution; standard error and output streams will be displayed.
    An acceptable fallback is running in the standard terminal.
sr: Naredba će biti pokrenuta u terminalu.
    Terminal će biti zatvoren na kraju izvršenja; standardna greška i tokovi izlaza će biti prikazani.
    Prihvatljiva zamena je pokretanje u uobičajenom terminalu.

en: <b>Execution mode</b>
sr: <b>Režim izvršavanja</b>

en: Note: this is not yet implemented in Nautilus-Actions.
sr: Napomena: ovo još uvek nije primenjeno u Nautilusovim radnjama.

en: _Startup notify
sr: _Obaveštenje pokretanja

en: When checked, it is known that the run command will send a "remove" message to the desktop environment.
    See the Startup Notification Protocol Specification for more details.
    Only relevant when chosen execution mode is Normal.
sr: Kada je izabrano, poznato je da će pokrenuta naredba poslati poruku „uklanjanja“ okruženju radne površi.
    Za više pojedinosti pogledajte odrednicu protokola obaveštenja pokretanja.
    Važi jedino kada je izabrani režim izvršavanja običan.

en: Startup Window Manager _class :
sr: Razred upravnika prozora _pokretanja :

en: When specified, this should be the name of a WM class of at least one window of the run command.
    See the Startup Notification Protocol Specification for more details.
    Only relevant when chosen execution mode is Normal.
sr: Kada je navedeno, ovo treba da bude naziv razreda upravnika prozora barem jednog prozora pokrenute naredbe.
    Za više pojedinosti pogledajte odrednicu protokola obaveštenja pokretanja.
    Važi jedino kada je izabrani režim izvršavanja običan.

en: <b>Startup mode</b>
sr: <b>Režim pokretanja</b>

en: Note: this is not yet implemented in Nautilus-Actions.
sr: Napomena: ovo još uvek nije primenjeno u Nautilusovim radnjama.

en: Execute as _user :
sr: Izvrši kao _korisnik :

en: Enter here the user the command should be ran as.
    The user may be defined by his numeric UID or his login name.
    Leave the field empty to run the command as the current user.
sr: Ovde unesite korisnika po kome naredba treba da bude pokrenuta.
    Korisnik može biti određen brojem JIB-a ili imenom za prijavljivanje.
    Ostavite polje praznim da pokrenete naredbu kao tekući korisnik.

en: <b>Execute as user</b>
sr: <b>Izvrši kao korisnik</b>

en: This advanced tab lets you precisely define how your command will be executed.
sr: Ovaj napredni jezičak vam dopušta da tačno odredite kako će vaša naredba biti izvršena.

en: E_xecution
sr: _Izvršavanje

en: The current item will appear if the basename of each element of the selection matches one filter of the 'Must match one of' column, while not matching any of the filters of the 'Must not match any of' column.
sr: Tekuća stavka će se pojaviti ako osnovni naziv svakog elementa izbora odgovara jednom propusniku kolone „Mora da odgovara jednom“, dok ne odgovara ni jednom propusniku kolone „Ne mora da odgovara ni jednom“.

en: This list lets you determine for which basenames the currently selected item will be displayed in the Nautilus context menu.
    Basenames may use '*' and '?' wildcards.
    Basenames may be negated to specify for which basenames your item must not appear.
sr: Ovaj spisak vam dopušta da odredite za koje osnovne nazive trenutno izabrana stavka će biti prikazana u Nautilusovom priručnom izborniku.
    Osnovni nazivi mogu da koriste džokere „*“ i „?“.
    Osnovni nazivi mogu biti negirani da odrede za koje osnovne nazive vaša stavka ne sme da se pojavi.

en: Click to add a new basename filter.
sr: Kliknite da dodate novi propusnik osnovnog naziva.

en: Click to remove the current basename filter.
sr: Kliknite da uklonite tekući propusnik osnovnog naziva.

en: Match _case
sr: Uporedi veličinu _slova

en: Click to define the above basename filters as case sensitive.
sr: Kliknite da odredite da gornji osnovni naziv razlikuje veličinu slova.

en: <b>Basenames conditions</b>
sr: <b>Uslovi osnovnih naziva</b>

en: This tab lets you determine for which basenames the currently selected item will be displayed in the Nautilus context menu.
    Basenames may be negated to specify for which basenames your item must not appear.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da odredite za koje osnovne nazive trenutno izabrana stavka će biti prikazana u Nautilusovom priručnom izborniku.
    Osnovni nazivi mogu biti negirani da odrede za koje osnovne nazive vaša stavka ne sme da se pojavi.

en: _Basenames
sr: _Osnovni nazivi

en: The current item will appear if the mimetype of each element of the selection matches one filter of the 'Must match one of' column, while not matching any of the filters of the 'Must not match any of' column.
sr: Tekuća stavka će se pojaviti ako mime vrsta svakog elementa izbora odgovara jednom propusniku kolone „Mora da odgovara jednom“, dok ne odgovara ni jednom propusniku kolone „Ne mora da odgovara ni jednom“.

en: This list lets you determine for which mimetypes the currently selected item will be displayed in the Nautilus context menu.
    Mimetypes may be specified as '*', '*/*', 'group/*' or 'group/subgroup'.
    Mimetypes may be negated to specify for which type of objects your item must not appear.
sr: Ovaj spisak vam dopušta da odredite za koje će mime vrste trenutno izabrana stavka biti prikazana u Nautilusovom priručnom izborniku.
    Mime vrste mogu biti navedene kao„*“, „*/*“, „group/“ ili „group/subgroup“.
    Mime vrste mogu biti negirane da odrede za koje mime vrste vaša stavka ne sme da se pojavi.

en: Click to add a new mimetype filter.
sr: Kliknite da dodate novi propusnik mime vrste.

en: Click to remove the current mimetype filter.
sr: Kliknite da uklonite tekući propusnik mime vrste.

en: <b>Mimetypes conditions</b>
sr: <b>Uslovi mime vrsta</b>

en: This tab lets you determine for which mimetypes the currently selected item will be displayed in the Nautilus context menu.
    Mimetypes may be specified as '*', '/*', 'group/*' or 'group/subgroup'.
    Mimetypes may be negated to specify for which type of objects your item must not appear.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da odredite za koje će mime vrste trenutno izabrana stavka biti prikazana u Nautilusovom priručnom izborniku.
    Mime vrste mogu biti navedene kao„*“, „/*“, „group/“ ili „group/subgroup“.
    Mime vrste mogu biti negirane da odrede za koje mime vrste vaša stavka ne sme da se pojavi.

en: _Mimetypes
sr: _Mime vrste

en: The current item will appear if the location of each element of the selection is one or inside one of the paths of the 'Must match one of' column, while not being one or inside one of the 'Must not match any of' column.
sr: Tekuća stavka će se pojaviti ako mesto svakog elementa izbora je jedna ili u jednoj od putanja kolone „Mora da odgovara jednom“, dok ne odgovara ni jednom propusniku kolone „Ne mora da odgovara ni jednom“.

en: This list lets you determine where (in which folders) the currently selected files must be found in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Folders may use '*' or '?' wildcards.
    Folder filters may be negated to specify for which folders your item must not appear.
sr: Ovaj spisak vam dopušta da odredite gde (u kojim fasciklama) trenutno izabrane fascikle moraju biti pronađene da bi stavka bila prikazana u Nautilusovom priručnom izborniku.
    Fascikle mogu da koriste džokere „*“ ili „?“.
    Propusnici fascikli mogu biti negirani da odrede za koje fascikle vaša stavka ne sme da se pojavi.

en: Click to add a new folder filter.
sr: Kliknite da dodate novi propusnik fascikle.

en: Click to browse the filesystem in order to select a new folder filter.
sr: Kliknite da razgledate sistem datoteka da biste izabrali novi propusnik fascikle.

en: Click to remove the current folder filter.
sr: Kliknite da uklonite tekući propusnik fascikle.

en: <b>Folders conditions</b>
sr: <b>Uslovi fascikle</b>

en: This tab lets you determine where (in which folders) the currently selected files must be found in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Folder filters may be negated to specify for which folders your item must not appear.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da odredite gde (u kojim fasciklama) trenutno izabrane fascikle moraju biti pronađene da bi stavka bila prikazana u Nautilusovom priručnom izborniku.
    Propusnici fascikli mogu biti negirani da odrede za koje fascikle vaša stavka ne sme da se pojavi.

en: _Folders
sr: _Fascikle

en: The current item will appear if the scheme of each element of the selection matches one of the 'Must match one of' column, while not matching any of the 'Must not match any of' column.
sr: Tekuća stavka će se pojaviti ako šema svakog elementa izbora odgovara jednoj od kolona „Mora da odgovara jednom“, dok ne odgovara ni jednoj od kolona „Ne mora da odgovara ni jednom“.

en: This list lets you determine which schemes the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Filters may be negated to specify for which schemes your item must not appear.
sr: Ovaj spisak vam dopušta da odredite koje šeme trenutno izabrane fascikle moraju da zadovolje da bi stavka bila prikazana u Nautilusovom priručnom izborniku.
    Propusnici mogu biti negirani da odrede za koje šeme vaša stavka ne sme da se pojavi.

en: Click to add a new scheme filter.
sr: Kliknite da dodate novi propusnik šeme.

en: De_faults...
sr: _Osnovno...

en: Click to select a new scheme filter among default schemes.
sr: Kliknite da izaberete novi propusnik šeme pored osnovnih šema.

en: Click to remove the current scheme filter.
sr: Kliknite da uklonite tekući propusnik šeme.

en: <b>Schemes conditions</b>
sr: <b>Uslovi šema</b>

en: This tab lets you determine which schemes the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Filters may be negated to specify for which schemes your item must not appear.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da odredite koje šeme trenutno izabrane fascikle moraju da zadovolje da bi stavka bila prikazana u Nautilusovom priručnom izborniku.
    Propusnici mogu biti negirani da odrede za koje šeme vaša stavka ne sme da se pojavi.

en: The current item will appear if each element of the selection matches all capabilities of the 'Must match all of' column, while not matching any capability of the 'Must not match any of' column.
sr: Tekuća stavka će se pojaviti ako svaki element izbora odgovara svim mogućnostima kolone „Mora da odgovara svim“, dok ne odgovara ni jednoj mogućnosti kolone „Ne mora da odgovara ni jednom“.

en: This list lets you determine which capabilities the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Capabilities may be negated to specify for which capabilities your item must not appear.
sr: Ovaj spisak vam dopušta da odredite koje mogućnosti trenutno izabrane fascikle moraju da zadovolje da bi stavka bila prikazana u Nautilusovom priručnom izborniku.
    Mogućnosti mogu biti negirane da odrede za koje mogućnosti vaša stavka ne sme da se pojavi.

en: Click to add a new capability filter.
sr: Kliknite da dodate novi propusnik mogućnosti.

en: Click to remove the current capability.
sr: Kliknite da uklonite tekuću mogućnost.

en: <b>Capabilities conditions</b>
sr: <b>Uslovi mogućnosti</b>

en: This tab lets you determine which capabilities the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the Nautilus context menu.
    Filters may be negated to specify for which capabilities your item must not appear.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da odredite koje mogućnosti trenutno izabrane fascikle moraju da zadovolje da bi stavka bila prikazana u Nautilusovom priručnom izborniku.
    Propusnici mogu biti negirani da odrede za koje mogućnosti vaša stavka ne sme da se pojavi.

en: Ca_pabilities
sr: Mo_gućnosti

en: This is an advanced condition based on the count of the current selection.
    If the current selection does not match this condition, then the item will not be displayed in the file manager context menus or toolbar.
sr: Ovo je napredan uslov zasnovan na broju trenutnog izbora.
    Ako trenutni izbor ne odgovara ovom uslovu, onda stavka neće biti prikazana u priručnim izbornicima upravnika datoteka ili na traci alata.

en: _Count :
sr: _Broj :

en: <b>Appears if selection contains</b>
sr: <b>Prikazuje se ako izbor sadrži</b>

en: This is an advanced condition based on the running desktop environment.
    First choose on the left if the item depends of a particular desktop environment, then select on the right the adequate desktop environment.
sr: Ovo je napredan uslov zasnovan na pokrenutom okruženju radne površi.
    Prvo izaberite na levoj strani da li stavka zavisi od naročitog okruženja radne površi, zatim izaberite na desnoj strani odgovarajuće okruženje radne površi.

en: Item may appear depending of the desktop environment.
sr: Stavka može da se pojavi u zavisnosti od okruženja radne površi.

en: _Always appears
sr: _Uvek se pojavljuje

en: _Only appears in selected environments
sr: _Pojavljuje se samo u izabranim okruženjima

en: _Never appears in selected environments
sr: _Nikada se ne pojavljuje u izabranim okruženjima

en: Appears if the file is e_xecutable :
sr: Pojavljuje se ako je datoteka _izvršna :

en: This is an advanced condition based on the presence of an executable file on the file system.
    This may be used for example to test for a prerequisite package.
sr: Ovo je napredan uslov zasnovan na prisustvu izvršne datoteke na sistemu datoteka.
    Ovo može biti korišćeno na primer za isprobavanjem neophodnih paketa.

en: Bro_wse...
sr: Razg_ledaj...

en: Appears if the name is _registered on D-Bus :
sr: Pojavljuje se ako je naziv _zabeležen na D-sabirnici :

en: This is an advanced condition based on the presence of a particular service on the D-Bus system.
    This may be used for example for testing that a prerequisite service is currently available.
sr: Ovo je napredan uslov zasnovan na prisustvu naročite usluge na sistemu D-sabirnice.
    Ovo može biti korišćeno na primer za isprobavanje da je usluga preduslova trenutno dostupna.

en: Appears if the command outputs "_true" :
sr: Pojavljuje se ako naredba ispisuje „_true“ (izabrano) :

en: This is an advanced condition based on a runtime result.
    Enter here a command which is able to display the exact "true" string on its standard output.
    This may be used for example for testing a complex condition.
sr: Ovo je napredan uslov zasnovan na rezultatima vremena pokretanja.
    Unesite ovde naredbu koja je u stanju da prikaže tačnu nisku „“ (izabrano) na svom standardnom izlazu.
    Ovo može biti korišćeno na primer za isprobavanje složenog uslova.

en: Appears if the _binary is running :
sr: Pojavljuje se ako je pokrenut _izvršni :

en: This is an advanced condition based on the presence of a running binary.
    Note that only the basename of the binary is checked, not its dirname nor its parameters.
    This may be used for example for testing the presence of a prerequisite daemon.
sr: Ovo je napredan uslov zasnovan na prisustvu pokrenutog izvršnog.
    Znajte da je samo osnovni naziv izvršnog izabran, a ne njegov naziv direktorijuma niti njegovi parametri.
    Ovo može biti korišćeno na primer za isprobavanje prisustva uslužnika preduslova.

en: Brow_se...
sr: _Razgledaj...

en: <b>Execution environment</b>
sr: <b>Okruženje izvršavanja</b>

en: This tab lets you determine some advanced conditions the currently selected files must satisfy in order for the item to be displayed in the file manager context menu.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da odredite neke napredne uslove koje trenutno izabrane datoteke moraju da zadovolje da bi stavka bila prikazana u priručnom izborniku upravnika datoteka.

en: _Environment
sr: _Okruženje

en: _Description :
sr: _Opis :

en: Enter here a free text which may be used (e.g. in a Web service or in a search tool) to describe your item.
sr: Ovde unesite slobodan tekst koji može biti korišćen (npr. u Veb usluzi ili u alatu pretrage) da opiše vašu stavku.

en: E_nabled
sr: _Uključeno

en: Check the box to enable this item.
    If unchecked, then the item will never appear in the file manager context menus or toolbar.
sr: Označite kvadratić da uključite ovu stavku.
    Ako nije izabrano, tada se stavka nikada neće pojaviti u priručnom izborniku upravnika datoteka ili na traci alata.

en: Suggested _shortcut :
sr: Predložena _prečica :

en: Enter here the keyboard touch combination you suggest as a shortcut to your action.
    Note: this is not yet implemented in Nautilus-Actions.
sr: Ovde unesite kombinaciju sa tastature koju predlažete kao prečicu za vašu radnju.
    Napomena: ovo još nije primenjeno u Nautilusovim radnjama.

en: Id. :
sr: Ib. :

en: I/O provider :
sr: U/I dostavljač :

en: Read-only item
sr: Stavka samo za čitanje

en: This box is checked if the item cannot be edited.
    There may be multiple reasons for why an item cannot be edited. See your User's Manual.
sr: Ovaj kvadratić je označen ako stavka ne može biti uređivana.
    Može postojati više razloga zbog čega neka stavka ne može biti uređivana. Pogledajte vaše korisničko uputstvo.

en: <b>Read-only properties</b>
sr: <b>Svojstva samo za čitanje</b>

en: This tab lets you edit some miscellaneous properties, and access some non-modifiable information.
sr: Ovaj jezičak vam dopušta da uredite neka raznovrsna svojstva, i da pristupite nekim neizmenljivim podacima.

en: P_roperties
sr: _Svojstva

note: i18n: label of an automagic root submenu
en: Nautilus-Actions actions
sr: Radnje Nautilusovih radnji

note: i18n: tooltip of an automagic root submenu
en: A submenu which embeds the currently available Nautilus-Actions actions and menus
sr: Podizbornik koji ugrađuje trenutno dostupne radnje i izbornike Nautilusovih radnji

en: About Nautilus-Actions
sr: O Nautilusovim radnjama

en: Display some information about Nautilus-Actions
sr: Prikažite neke podatke o Nautilusovim radnjama

en: The URI of the file to be imported
sr: Putanja datoteke koja će biti uvezena

en: <URI>
sr: <Putanja>

en: Output the version number
sr: Ispisuje broj izdanja

en: Import a file.
sr: Uvezite datoteku.

en: Bug reports are welcomed at http://bugzilla.gnome.org, or you may prefer to mail to <maintainer@nautilus-actions.org>.
sr: Izveštaji o greškama su dobrodošli na „http://bugzilla.gnome.org“, ili ako vam više odgovara da pošaljete poštu na <maintainer@nautilus-actions.org>.

en: Miscellaneous options
sr: Ostale mogućnosti

en: Syntax error: %s
sr: Greška sintakse: %s

en: Error: uri is mandatory.
sr: Greška: putanja je obavezna.

note: i18: '--help' is a command-line option - do not translate
en: Try %s --help for usage.
sr: Upišite „%s --help“ za korišćenje.

en: Bug reports are welcomed at https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=nautilus-actions,
    or you may prefer to mail to <maintainer@nautilus-actions.org>.
sr: Izveštaji o greškama su dobrodošli na „https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=nautilus-actions“,
    ili ako vam više odgovara da pošaljete poštu na <maintainer@nautilus-actions.org>.

en: The XPath to the tree to be deleted
sr: Iks putanja do stabla koje će biti obrisano

en: The filename of the XML backend
sr: Naziv datoteke IksML pozadinca

en: Error: a XPath is mandatory.
sr: Greška: Iks putanja je obavezna.

en: Error: a XML filename is mandatory.
sr: Greška: IksML naziv datoteke je obavezan.

en: Delete a XPath from a XML document.
sr: Obrišite Iks putanju iz IksML dokumenta.

en: Error: unable to parse file '%s'
sr: Greška: ne mogu da obradim datoteku „%s“

en: Error: unable to create new XPath context
sr: Greška: ne mogu da napravim novi sadržaj Iks putanje

en: Error: unable to evaluate XPath expression '%s'
sr: Greška: ne mogu da procenim izraz Iks putanje „%s“

en: Output the schema on stdout
sr: Ispisuje šemu na standardnom izlazu

en: Output the action schemas [default]
sr: Ispisuje šeme radnje [osnovno]

en: Output the menu schemas
sr: Ispisuje šeme izbornika

en: Output the Nautilus-Actions GConf schemas on stdout.
sr: Ispisuje Gkonf šeme Nautilusovih radnji na standardnom izlazu.

en: As of version 3.1.0, GConf as an I/O provider is deprecated.
    This program is no more maintained.
sr: Kako je izdanja 3.1.0, Gkonf kao U/I dostavljač je zastareo.
    Ovaj program se više ne održava.

en: Type options
sr: Mogućnosti kucanja

en: Set a key=value pair in a key file.
sr: Postavlja par ključ=vrednost u datoteci ključa.

en: The group to be updated
sr: Grupa koja će biti dograđena

en: The key to be updated
sr: Ključ koji će biti dograđen

note: i18n: 'str', 'int' and 'bool' are literal values: do not translate
en: The type of the value to be set, may be 'str', 'int' or 'bool'
sr: Vrsta vrednosti za podešavanje, može biti „str“, „int“ ili „bool“

en: The value to be set
sr: Vrednost za podešavanje

en: Output the version number and exit gracefully
sr: Ispisuje broj izdanja i izlazi lepo

en: Error: a group is mandatory.
sr: Greška: grupa je obavezna.

en: Error: a key is mandatory.
sr: Greška: ključ je obavezan.

en: Error: a type is mandatory for setting/updating a value.
sr: Greška: vrsta je obavezna za podešavanje/dogradnju vrednosti.

note: i18n: 'str', 'int' and 'bool' are literal values: do not translate
en: Error: unknown type: %s. Use 'str', 'int' or 'bool'.
sr: Greška: nepoznata vrsta: %s. Upotrebite „str“, „int“ ili „bool“.

en: Error: a value is mandatory.
sr: Greška: vrednost je obavezna.

en: Set it if the item should be disabled at creation
sr: Podešava ga ako stavka treba da bude isključena prilikom stvaranja

en: Set it if the item doesn't target the selection context menu
sr: Podešava ga ako stavka ne cilja na priručni izbornik izbora

en: Set it if the item doesn't target the location context menu
sr: Podešava ga ako stavka ne cilja na priručni izbornik mesta

en: Set it if the item doesn't target the toolbar
sr: Podešava ga ako stavka ne cilja na traku alata

en: Set it if the basename patterns are case insensitive
sr: Podešava ga ako šabloni osnovnog naziva ne razlikuju veličinu slova

en: Output the new item content on stdout (default)
sr: Ispisuje sadržaj nove stavke na standardnom izlazu (osnovno)

en: Create the new item as a .desktop file
sr: Stvara novu stavku kao datoteku radne površi

en: Error: '%s' and '%s' options cannot both be specified
sr: Greška: ne mogu biti navedene obe „%s“ i „%s“ mogućnosti

en: '%s' option is deprecated, see %s
sr: „%s“ mogućnost je zastarela, pogledajte „%s“

en: Error: an action label is mandatory.
sr: Greška: natpis radnje je obavezan.

en: Error: only one output option may be specified.
sr: Greška: samo jedna izlazna mogućnost može biti navedena.

en: Define a new action.
sr: Određuje novu radnju.

en: The created action defaults to be written to stdout.
    It can also be written to an output folder, in a file later suitable for an import in NACT.
    Or you may choose to directly write the action into your Nautilus-Actions configuration.
sr: Napravljena radnja podrazumeva da bude zapisana u standardni izlaz.
    Takođe može biti zapisana u izlaznu fasciklu, u datoteku podesnu kasnije za uvoz u APNR.
    Ili vi možete da izaberete da neposredno zapišete radnju u vaša podešavanja Nautilusovih radnji.

en: Output of the program
sr: Izlaz programa

en: Choose where the program creates the action
sr: Izaberite gde će program da stvori radnju

note: i18n: 'na-desktop' is a plugin identifier - do not translate
en: Error: unable to find 'na-desktop' i/o provider.
sr: Greka: ne mogu da pronađem „na-desktop“ u/i dostavljača.

note: i18n: nautilus-actions-print program summary
en: Print a menu or an action to stdout.
sr: Ispisuje izbornik ili radnju na standardni izlaz.

en: The identifier of the menu or the action to be printed
sr: Odrednik izbornika ili radnje za štampanje

note: i18n: 'Desktop1' here is the internal identifier of an export format; it is not translatable
en: An export format [Desktop1]
sr: Izvozni zapis [Desktop1]

en: Error: a menu or action id is mandatory.
sr: Greška: obavezan je izbornik ili radnja.

note: i18n: %s stands for the id of the export format, and is not translatable
en: Error: %s: unknown export format.
sr: Greška: %s: nepoznat izvozni zapis.

en: Error: item '%s' doesn't exist.
sr: Greška: stavka „%s“ ne postoji.

en: The internal identifier of the action to be launched
sr: Unutrašnji odrednik radnje za pokretanje

en: A target, file or folder, for the action. More than one options may be specified
sr: Meta, datoteka ili fascikla, za radnju. Može biti navedeno više od jedne mogućnosti

en: Error: action id is mandatory.
sr: Greška: ib radnje je obavezan.

en: No current selection. Nothing to do. Exiting.
sr: Nema trenutnog izbora. Nemam šta da radim. Izlazim.

en: Action %s is not a valid candidate. Exiting.
sr: Radnja „%s“ nije ispravan kandidat. Izlazim.

en: No valid profile is candidate to execution. Exiting.
sr: Nijedan ispravan profil nije kandidat za izvršavanje. Izlazim.

en: Execute an action on the specified target.
sr: Izvršava radnju na navedenoj meti.

en: Error: action '%s' doesn't exist.
sr: Greška: radnja „%s“ ne postoji.

en: Error: action '%s' is disabled.
sr: Greška: radnja „%s“ je isključena.

en: Error: action '%s' is not valid.
sr: Greška: radnja „%s“ nije ispravna.

en: Error: unable to get a connection to session DBus: %s
sr: Greška: ne mogu da dobavim vezu do sesije D-sabirnice: %s

en: Error: unable to get a proxy on %s service
sr: Greška: ne mogu da dobavim posrednika na usluzi „%s“

en: Error on GetSelectedPaths call: %s
sr: Greška na pozivu „Dobavi izabrane putanje“: %s
