FileZilla 3 GL 1.0 - en to gl translation catalogue (1767 entries)

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S elapsed
gl: transcorreron %H:%M:%S

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S left
gl: faltan %H:%M:%S

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
gl: %a - Conta (as liñas que conteñan isto omitiranse se non se emprega o tipo de identificador da conta)

en: %d directory | %d directories
gl[0]: cartafol %d
gl[1]: cartafoles %d

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
gl[0]: cartafol %d cos seus contidos
gl[1]: cartafoles %d cos seus contidos

en: %d file | %d files
gl[0]: ficheiro %d
gl[1]: ficheiros %d

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
gl[0]: %d ficheiro. Tamaño total: %s
gl[1]: %d ficheiros. Tamaño total: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
gl[0]: %d ficheiro. Tamaño total: cando menos %s
gl[1]: %d ficheiros. Tamaño total: cando menos %s

en: %d second | %d seconds
gl[0]: %d segundo
gl[1]: %d segundos

en: %h - Host
gl: %h - Servidor

en: %llu directory | %llu directories
gl[0]: %llu cartafol
gl[1]: %llu cartafoles

en: %llu file | %llu files
gl[0]: %llu ficheiro
gl[1]: %llu ficheiros

en: %p - Password
gl: %p - Contrasinal

en: %s - Certificate expired!
gl: %s - Caducou o certificado!

en: %s - Not yet valid!
gl: %s - Aínda é incorrecto!

en: %s - Proxy user
gl: %s - Usuario do proxy

en: %s and %s. Total size: %s
gl: %s e %s. Tamaño total: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
gl: %s e %s. Tamaño total: cando menos: %s

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, %s will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the %s environment variable.
gl: Non se puido achar %s. Sen este compoñente do FileZilla, o %s non funcionará.
    
    Solucións posíbeis:
    - Asegúrese de que %s é un cartafol incluído na súa variábel de ruta de entorno.
    - Estabeleza a ruta completa como %s na variábel do entorno %s.

en: %s with %d bits
gl: %s con %d bits

en: %s:%d - Hostname does not match certificate
gl: %s:%d - O nome do servidor difire do certificado.

en: %u - Username
gl: %u - Nome de usuario

en: %w - Proxy password
gl: %w - Contrasinal do proxy

en: &Abort previous connection and connect in current tab
gl: Cancelar &a conexión anterior e conectar na lapela actual

en: &About...
gl: &Sobre...

en: &Account:
gl: &Conta:

en: &Active
gl: &Activo

en: &Add bookmark...
gl: &Engadir marcador...

en: &Add directory...
gl: Eng&adir cartafol...

en: &Add files to queue
gl: Engadir &ficheiros á cola

en: &Add key file...
gl: Eng&adir ficheiro de chave...

en: &Add to queue
gl: &Engadir á cola

en: &Always trust certificate in future sessions.
gl: &Confiar sempre neste certificado para as próximas sesións.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
gl: &Confiar sempre neste servidor e engadir a chave á caché

en: &Always use default editor
gl: Us&ar sempre o editor predeterminado

en: &Always use selection for unassociated files
gl: Us&ar sempre a escolla para ficheiros non asociados

en: &Always use this action
gl: Us&ar sempre esta acción

en: &Ask your operating system for the external IP address
gl: Pregunt&ar ao sistema operativo polo enderezo IP externo

en: &Autodetect
gl: Detectar &automaticamente

en: &Background color:
gl: &Cor de fondo:

en: &Binary
gl: &Binario

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
gl: &Prefixos binarios cos símbolos SI. (Por exemplo, 1 KB = 1024 bytes)

en: &Bookmarks
gl: &Marcadores

en: &Browse...
gl: &Explorar...

en: &Burst tolerance:
gl: Tolerancia á sobrecarga:

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: &Clear private data...
gl: &Limpar os datos privados...

en: &Close
gl: Pe&char

en: &Close FileZilla
gl: &Pechar o FileZilla

en: &Close FileZilla once
gl: Pe&char o FileZilla deseguido

en: &Configure speed limits...
gl: &Configurar os límites de velocidade...

en: &Configure...
gl: &Configurar...

en: &Connect
gl: &Conectar

en: &Copy current connection to Site Manager...
gl: &Copiar a conexión actual no xestor de sitios...

en: &Copy to clipboard
gl: &Copiar no portapapeis

en: &Create directory
gl: &Crear cartafol

en: &Create new tab
gl: &Crear nova lapela

en: &Debug
gl: &Depuración de erros

en: &Debug information in message log:
gl: A información de &depuración de erros no rexistro de mensaxes:

en: &Default editor:
gl: E&ditor predeterminado:

en: &Default file exists action...
gl: &Acción por omisión se o ficheiro xa existe...

en: &Delay between failed login attempts:
gl: &Intervalo de tempo entre intentos de inicio fallados:

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: &Delete symlink
gl: &Eliminar ligazón simbólica

en: &Directory access permissions...
gl: Permisos de acceso ao &cartafol...

en: &Directory comparison
gl: Comparación &de cartafoles

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the local directory
gl: &Desactivar a navegación sincronizada e continuar cambiando o cartafol local

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory
gl: &Desactivar a navegación sincronizada e continuar cambiando o cartafol remoto

en: &Discard local file then download and edit file anew
gl: Rexeita o ficheiro local e logo descarga e edita o ficheiro de novo

en: &Disconnect
gl: &Desconectar

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
gl: Presentar a velocidade de transferencia &do momento no canto da velocidade media

en: &Display size in bytes
gl: &Presentar o tamaño en bytes

en: &Don't show this dialog again.
gl: Non amosar máis este &diálogo.

en: &Don't use external IP address on local connections.
gl: &Non empregar o enderezo IP externo en conexións locais.

en: &Double-click action on files:
gl: Accións do clic &duplo sobre os ficheiros:

en: &Download
gl: &Descargar

en: &Download to:
gl: &Descargar en:

en: &Download...
gl: &Descargar...

en: &Downloads:
gl: &Descargas:

en: &Edit
gl: &Modificar

en: &Edit filter rules...
gl: &Modificar as regras do filtro...

en: &Enable
gl: &Activar

en: &Enable compression
gl: Activar a compr&esión

en: &Enable speed limits
gl: &Activar os límites de transferencia

en: &Encoding:
gl: &Codificación:

en: &Encryption:
gl: &Cifrado:

en: &Enter custom command...
gl: Inserir unha orde p&ersonalizada...

en: &Establish connection in a new tab
gl: &Estabelecer a conexión nunha nova lapela

en: &Execute
gl: &Executar

en: &Export Site Manager entries
gl: &Exportar as entradas do xestor do sitio

en: &Export...
gl: &Exportar...

en: &Fall back to active mode
gl: &Retroceder para o modo activo

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &File Attributes...
gl: &Atributos do ficheiro...

en: &File permissions...
gl: Permisos do &ficheiro...

en: &File:
gl: &Ficheiro:

en: &Filter conditions:
gl: Condicións do &filtro:

en: &Filter sets:
gl: Conxuntos de &filtros:

en: &Filters
gl: &Filtros

en: &Filters:
gl: &Filtros:

en: &Finish editing and delete local file
gl: &Rematar a edición e eliminar o ficheiro local

en: &Flatten local paths, upload all contained files directly into target directory
gl: &Rasar as rutas locais, enviar todos os &ficheiros contidos directamente no cartafol de destino

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
gl: Rasar a rutas remotas, descargar todos os &ficheiros directamente no cartafol de destino

en: &Follow symlink, delete target directory contents
gl: Seguir a ligazón simbólica e eliminar o contido do carta&fol de destino

en: &Get external IP address from the following URL:
gl: Obter o enderezo IP externo do se&guinte URL:

en: &Getting help...
gl: &Obtendo axuda...

en: &Global bookmark
gl: Marcador glo&bal

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
gl: &HTTP/1.1 usando o método CONNECT

en: &Help
gl: &Axuda

en: &Hide identical files
gl: Agochar ficheiros &idénticos

en: &Highest
gl: &Máxima

en: &Highest available port:
gl: Porto máis &alto dispoñíbel:

en: &Host:
gl: &Servidor:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
gl: Prefixos binarios &IEC (por exemplo: 1KB = 1024 bytes)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
gl: &ISO 8601 (exemplo: 2007-09-15)

en: &Import...
gl: &Importar...

en: &Inherit system's filetype associations
gl: Herdar as asociacións dos t&ipos de ficheiros do sistema

en: &Install new version
gl: &Instalar a nova versión

en: &Keep local path structure relative to search root
gl: &Manter a estrutura da ruta local relativa á raíz de busca

en: &Keep remote path structure relative to search root
gl: &Manter a estrutura da ruta remota relativa á raíz de busca

en: &Key file:
gl: Ficheiro de &chave:

en: &Layout of file and directory panes:
gl: &Distribución dos paneis dos ficheiros e dos cartafoles:

en: &Limit local ports used by FileZilla
gl: &Limitar os portos locais usados polo FileZilla

en: &Limit number of simultaneous connections
gl: &Limitar o número de conexións simultáneas

en: &Local directory tree
gl: Árbore do cartafo&l local

en: &Local directory:
gl: &Cartafol local:

en: &Local search
gl: Busca &local

en: &Log to file
gl: &Rexistro a ficheiro

en: &Logon Type:
gl: &Tipo de identificación:

en: &Logontype:
gl: &Modo de identificación:

en: &Low
gl: &Baixo

en: &Manage bookmarks...
gl: &Xestionar os marcadores...

en: &Manual transfer...
gl: &Transferencia manual...

en: &Maximum number of connections:
gl: Número &máximo de conexións:

en: &Maximum number of retries:
gl: &Número máximo de intentos:

en: &Message log
gl: &Rexistro de mensaxes

en: &Minimize to tray
gl: &Minimizar á bandexa

en: &Name sorting mode:
gl: Modo de ordenación por &nome:

en: &Name:
gl: &Nome:

en: &Network configuration wizard...
gl: &Asistente para a configuración da rede...

en: &New
gl: &Novo

en: &New Site
gl: &Novo Sitio

en: &New version available!
gl: Hai unha &nova versión dispoñíbel!

en: &Next >
gl: &Seguinte >

en: &No
gl: &Non

en: &None
gl: &Ningún

en: &Numeric value:
gl: Valor &numérico:

en: &OK
gl: &Aceptar

en: &OPEN
gl: &ABRIR

en: &Open
gl: &Abrir

en: &Overwrite
gl: S&obrescribir

en: &Passive
gl: &Pasivo

en: &Password:
gl: &Contrasinal:

en: &Play sound
gl: &Reproducir un son

en: &Port:
gl: &Porto:

en: &Preserve timestamps of transferred files
gl: &Conservar a data e a hora nos ficheiros transferidos

en: &Queue
gl: &Cola de transferencia

en: &Quickconnect
gl: Conexión &rápida

en: &Quickconnect bar
gl: &Barra de conexión rápida

en: &Quickconnect history
gl: Historial da &conexión rápida

en: &Read
gl: Le&r

en: &Reconnect
gl: &Reconectar

en: &Reconnect information
gl: Información de &reconexión

en: &Refresh
gl: &Actualizar

en: &Remember master password until FileZilla is closed
gl: Lemb&re o contrasinal mestre até que FileZilla estea pechado

en: &Remember password until FileZilla is closed
gl: &Lembrar o contrasinal até que FileZilla estea pechado

en: &Remote directory:
gl: &Cartafol remoto:

en: &Remote path:
gl: &Ruta remota:

en: &Remote search
gl: Busca &remota

en: &Remove
gl: Elimina&r

en: &Remove key
gl: &Eliminar chave

en: &Remove selected
gl: Elimina&r os seleccionados

en: &Rename
gl: Cambia&r o nome

en: &Rename...
gl: &Renomear...

en: &Reopen local file
gl: &Reabrir o ficheiro local

en: &Replace invalid characters with:
gl: &Substituír os caracteres incompatíbeis con:

en: &Report a bug...
gl: &Informar dun erro...

en: &Request attention
gl: Solicita&r atención

en: &Reset and requeue all
gl: &Reiniciar e reestruturar todo

en: &Restart Wizard
gl: &Reiniciar o asistente

en: &Resume
gl: Continua&r

en: &Run command...
gl: Executa&r unha orde...

en: &Run configuration wizard now...
gl: &Executar agora o asistente de configuración...

en: &Run update check now...
gl: &Comprobar agora a existencia de actualizacións...

en: &SITE
gl: &SITIO

en: &Save as...
gl: &Gardar como...

en: &Search
gl: &Buscar

en: &Search remote files...
gl: &Buscar ficheiros...

en: &Select Entry:
gl: &Seleccionar entrada:

en: &Select language:
gl: &Seleccione o idioma:

en: &Select the columns that should be displayed:
gl: &Seleccionar as columnas que se amosarán:

en: &Server
gl: &Servidor

en: &Settings
gl: &Configuración

en: &Settings...
gl: &Opcións...

en: &Show debug menu
gl: &Amosar o menú de depuración

en: &Show detailed log
gl: &Amosar o rexistro detallado

en: &Show timestamps in message log
gl: &Amosar as marcas de tempo na mensaxe do rexistro

en: &Site Manager entries
gl: Entradas do xestor de &sitios

en: &Site Manager...
gl: Xestor dos &sitios...

en: &Site-specific bookmark
gl: Marcador &específico do sitio

en: &Skip
gl: &Saltar

en: &Speed limits
gl: &Límite de velocidade

en: &Start transfer immediately
gl: &Comezar a transferencia inmediatamente

en: &Swap local and remote panes
gl: &Trocar a orde dos paneis local e remoto

en: &Test
gl: &Proba

en: &Theme:
gl: &Tema:

en: &Transfer
gl: &Tranferencia

en: &Transfer mode:
gl: Modo de &transferencia:

en: &Transfer queue
gl: &Cola de transferencias

en: &Treat dotfiles as ASCII files
gl: &Tratar os ficheiros punto como ficheiros ASCII

en: &Trust this certificate on the listed alternative hostnames.
gl: Confiar neste certificado nos nomes de alias al&ternativos listados.

en: &Unedit
gl: &Desfacer a edición

en: &Update cached key for this host
gl: &Actualizar a chave deste servidor memorizada na caché

en: &Upload
gl: &Enviar

en: &Upload to:
gl: &Enviar a:

en: &Upload...
gl: &Enviar...

en: &Uploads:
gl: &Envíos:

en: &Use custom program
gl: &Usar un programa personalizado

en: &Use synchronized browsing
gl: &Usar un navegador sincronizado

en: &Use system's default editor for text files
gl: U&sar o editor do sistema para os ficheiros de texto

en: &Use the following IP address:
gl: &Usar o seguinte enderezo IP:

en: &Use the server's external IP address instead
gl: &Usar, no seu lugar, o enderezo IP externo do servidor

en: &Use thousands separator
gl: &Usar o separador dos milleiros

en: &User:
gl: &Usuario:

en: &Username:
gl: Nome de &usuario:

en: &Version %s
gl: &Versión %s

en: &View
gl: &Ver

en: &View/Edit
gl: &Ver/Editar

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
gl: &Ver os ficheiros locais alterados e solicitar permiso para subir as modificacións

en: &When checking for updates, check for:
gl: &Cando busque actualizacións, comprobar as:

en: &Write
gl: &Escribir

en: &Yes
gl: &Si

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
gl: '%s' non existe ou non se pode acceder a el.

en: '%s' is not a directory.
gl: '%s' non é un cartafol.

en: '%s' is not a supported protocol.
gl: '%s' non é un protocolo compatíbel.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
gl: O tipo de identificación «con conta» non é admisíbel co protocolo seleccionado

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available, using 'Ask for password' instead.
gl: Os inicios de sesión «Normal» e «Conta» non están dispoñíbeis, empregue «Preguntar polo contrasinal» no seu lugar.

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available. Your entry has been changed to 'Ask for password'.
gl: Os inicios de sesión «Normal» e «Conta» non están dispoñíbeis. A súa preferencia mudou a «Preguntar polo contrasinal».

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
gl: «quote» é, polo xeral, unha orde local que se usa nos clientes en liña para enviar os argumentos seguidos de «quote» ao servidor. É preferíbel inserir a orde directamente sen «quote».

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
gl[0]: (%d obxecto filtrado)
gl[1]: (%d obxectos filtrados)

en: (%u%% downloaded)
gl: (%u%% descarado)

en: (0 for no limit)
gl: (0 para non limitar)

en: (0-999 seconds)
gl: (0-999 segundos)

en: (10-9999, 0 to disable)
gl: (10-9999, 0 para desactivar)

en: (app-compat is set to %d.%d)
gl: (app-compat está definido para %d.%d)

en: (example: %H:%M)
gl: (exemplo: %H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
gl: (exemplo: %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
gl: (en %s/s)

en: --:--:-- left
gl: --:--:-- faltan

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
gl: -c non se pode usar xunto cun URL de FTP.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
gl: -l só se pode usar xunto cun URL de FTP.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
gl: -s e -c non se poden presentar ao mesmo tempo.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
gl: -s non se pode empregar xunto cun URL de FTP.

en: 0 - None
gl: 0 - Ningún

en: 1 - Warning
gl: 1- Aviso

en: 2 - Info
gl: 2 - Información

en: 3 - Verbose
gl: 3 - Detallado

en: 32-bit system
gl: Sistema de 32 bits

en: 4 - Debug
gl: 4 - Depurar

en: 64-bit system
gl: Sistema de 64 bits

en: < &Back
gl: < &Volver

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
gl: Xa existe un marcador co mesmo nome. Insira un nome sen usar.

en: A default editor needs to be set.
gl: É necesario estabelecer un editor predeterminado.

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
gl: Non se pode arrastrar un cartafol a un dous seus subcartafoles.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
gl: Algúns servidores ben non permiten o modo pasivo ou ben están mal configurados. En ambos os dous casos, terá que empregar o modo activo. Neste modo, o FileZilla abre un porto e consulta o servidor para se conectar.

en: A file previously opened has been changed.
gl: Hai cambios nun ficheiro que se abriu con anterioridade.

en: A file with that name is already being transferred.
gl: Xa se está a transferir un ficheiro co mesmo nome.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
gl: Continúa aberto un ficheiro co mesmo nome. Pécheo e inténteo outra vez.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
gl: Non se puido descodificar un nome de ficheiro local.
    Asegúrese de que a variábel de entorno LC_CTYPE (ou LC_ALL) está correctamente configurada.
    De non corrixir este problema, podería perder algúns ficheiros da lista.
    Non haberá avisos posteriores nesta sesión.

en: A new version of FileZilla is available:
gl: Está dispoñíbel unha nova versión do FileZilla:

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
gl: Un servidor ben configurado sempre amosa todos os ficheiros, ora ben algúns servidores mal configurados agochan algúns ficheiros. Use esta opción para obrigar a que o servidor amose todos os ficheiros.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
gl: Un servidor ben configurado non require isto. Debe contactar co administrador do servidor se o precisar.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
gl: Unha operación remota está en curso e a navegación sincronizada está activada.
    Quere desactivar a navegación sincronizada e continuar mudando o cartafol local?

en: A&dd
gl: Enga&dir

en: A&llow resume of ASCII files
gl: P&ermitir retomar ficheiros ASCII

en: A&pply only to downloads
gl: A&plicar só ás descargas

en: A&pply only to uploads
gl: A&plicar só aos envíos

en: A&pply to all files and directories
gl: A&plicar a todos os ficheiros e cartafoles

en: A&utomatically remove successful transfers
gl: Eliminar a&utomaticamente as transferencias completadas

en: About FileZilla
gl: Sobre o FileZilla

en: Above the file lists
gl: Enriba da lista de ficheiros

en: Access to some local directories could not be restored:
gl: Non se puido restaurar o acceso a algúns cartafoles locais:

en: Account
gl: Conta

en: Action after queue &completion
gl: Accións tras &completar a cola

en: Action on selected file:
gl: Acción para o ficheiro seleccionado:

en: Action to perform:
gl: Acción para realizar:

en: Action:
gl: Acción:

en: Active mode
gl: Modo activo

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
gl: Fallou a proba do modo activo do FTP. O FileZilla descoñece o enderezo correcto do IP externo.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
gl: Fallou a proba do modo activo de FTP. O FileZilla descoñece o enderezo correcto do IP externo. Alén diso, o seu encamiñador modificou o enderezo de envío.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
gl: Fallou a proba do modo activo de FTP. O FileZilla coñece o enderezo correcto do IP externo mais o seu encamiñador ou a súa devasa modificou o enderezo de envío.

en: Active mode IP
gl: IP do modo activo

en: Add files to &queue only
gl: Engadir &ficheiros só á cola

en: Add selected directory to the transfer queue
gl: Engadir o cartafol seleccionado á fila de transferencia

en: Add selected files and folders to the transfer queue
gl: Engadir os ficheiros e cartafoles seleccionados á cola de transferencia

en: Add to queue
gl: Engadir á cola

en: Address type not supported
gl: O tipo de enderezo non é compatíbel

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Advice: Unless you want to test new features, please keep using stable versions only. Beta versions and nightly builds are development versions meant for testing purposes. Nightly builds of FileZilla may not work as expected and might even damage your system. Use beta versions and nightly builds at your own risk.
gl: Consello: A non ser que queira probar novas funcións, siga empregando só versións estábeis. As versións beta e versións nocturnas son versións de desenvolvemento destinadas a probas. As construcións nocturnas do FileZilla poden non funcionar como se espera e pode até apedrar o sistema. Empregue versións beta e compilacións nocturnas baixo o seu propio risco.

en: Al&ways perform this action
gl: Us&ar sempre esta acción

en: Algorithm:
gl: Algoritmo:

en: All files have been successfully transferred
gl: Transferíronse correctamente todos os ficheiros

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
gl: Todos os portos do intervalo dado teñen de estar entre o 1024 e o 65535.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
gl[0]: Remataron todas as transferencias. %d ficheiro non se puido transferir.
gl[1]: Remataron todas as transferencias. %d ficheiros non se puideron transferir.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
gl: Permitir volver a outro modo de trans&ferencia se falla

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
gl: Permitir volver a outro modo de transferencia se falla

en: Already connected
gl: Xa está conectado

en: Alternative name: | Alternative names:
gl[0]: Nome alternativo:
gl[1]: Nomes alternativos:

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
gl: De xeito alternativo, pode empregar a ferramenta Pageant de PuTTY para xestionar as chaves; o FileZilla recoñece Pageant.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
gl: De xeito alternativo pode empregar o axente de SSH do sistema. Para o facer, precisa asegurarse que a variábel de contorno SSH_AUTH_SOCK está configurada.

en: Alternatively, you can also download the latest version from the FileZilla website:
gl: Alternativamente, tamén pode descargar a última versión do sitio web de FileZilla:

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
gl: Produciuse un erro ao cargar a cola de transferencia de «%s».
    Algúns elementos da cola non se puideron restaurar.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
gl: Produciuse un erro ao cargar a cola de transferencia de «%s».
    Algúns elementos da cola non se puideron gardar.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
gl: Un elemento co mesmo nome que o do ficheiro traído xa existe na localización de destino.

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
gl: Está en curso outra operación remota, polo que non se pode mudar o cartafol agora.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
gl: Non se pode gardar ningún cambio realizado no xestor de sitios.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
gl: Non se puido gardar ningún cambio realizado nos filtros.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
gl: Non se gardará ningún cambio realizado nos filtros.

en: App&ly to directories only
gl: Ap&licar só aos cartafoles

en: Apply
gl: Aplicar

en: Apply to &current queue only
gl: Aplicar á &cola actual saomente

en: Apply to &files only
gl: Aplicar só aos &ficheiros

en: Archive
gl: Ficheiro

en: Argument buffer overflow
gl: Desbordamento da memoria intermedia de argumento

en: As tab in the transfer queue pane
gl: Como lapela no panel da cola de transferencias

en: Ask for action
gl: Preguntar pola acción

en: Ask for password
gl: Preguntar polo contrasinal

en: Ask operating system for a port.
gl: Solicitarlle un porto ao sistema operativo.

en: Ask your operating system for the external IP address
gl: Solicitar o enderezo IP externo ao sistema operativo

en: Associated program not found:
gl: Non se achou o programa asociado:

en: At least one filter condition is incomplete
gl: Cando menos, non se completou unha condición de filtro

en: At this point, all required information has been gathered.
gl: Chegados a este punto, recolleuse toda a información requirida.

en: Attribute
gl: Atributos

en: Authentication failed.
gl: Fallou a autenticación.

en: Author:
gl: Autor:

en: Automatic file type classification
gl: Clasificación automática do tipo de ficheiro

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
gl: B

en: B&ypass proxy
gl: Evitar o &proxy

en: Bad file descriptor
gl: Descritor de ficheiro incorrecto

en: Basic usage instructions
gl: Instrucións de uso básico

en: Behaviour
gl: Comportamento

en: Being edited
gl: En edición

en: Binary
gl: Binario

en: Blackboard
gl: Cadro negro

en: Blue
gl: Azul

en: Bookmark
gl: Marcador

en: Bookmark:
gl: Marcador:

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Browse...
gl: Explorar...

en: Bucket not found
gl: Non se atopou o contedor

en: Build date:
gl: Data da compilación:

en: Build information
gl: Información da compilación

en: Business category:
gl: Categoría de negocio:

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
gl: De modo predeterminado, emprégase calquera porto local dispoñíbel para estabelecer as transferencias en modo activo. Se desexa limitar o uso a un pequeno intervalo de portos, debe inserilo a continuación.

en: C&ancel current operation
gl: C&ancelar a operación actual

en: C&lear all
gl: &Limpar todo

en: C&opy URL(s) to clipboard
gl: C&opiar o URL ao portapapeis

en: C&opy URL(s) with password to clipboard
gl: C&opiar o(s) URL(s) con contrasinal ao portapapeis

en: C&ustom
gl: Personaliz&zado

en: C&ustom filetype associations:
gl: Aso&ciacións de tipos de ficheiros personalizadas:

en: CPU features:
gl: Características da CPU:

en: Calculating timezone offset of server...
gl: Estase a calcular a diferenza coa zona horaria do servidor...

en: Can't read from file
gl: Non se pode ler do ficheiro

en: Can't write data to file.
gl: Non se pode escribir o ficheiro.

en: Can't write data to file: %s
gl: Non se pode escribir os datos no ficheiro: %s

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel current operation
gl: Cancelar a operación actual

en: Cancels the current operation
gl: Cancela a operación actual

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
gl: Non se pode acceder a '%s', xa que ben non se inseriu ningún soporte ou ben a unidade non está preparada.

en: Cannot add server to Site Manager
gl: Non se pode engadir o servidor ao xestor de sitios

en: Cannot assign requested address
gl: Non se puido asignar o enderezo solicitado

en: Cannot change directory, there already is a synchronized browsing operation in progress.
gl: Non se puido cambiar o cartafol, xa existe unha operación de navegación sincronizada en progreso.

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
gl: Non se pode pechar a lapela mentres estea ocupada.
    Quere cancelar a operación actual e pechar a lapela?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
gl: Non se pode comparar os cartafoles pois están estabelecidos diferentes filtros para os cartafoles local e remoto

en: Cannot create new filter
gl: Non se pode crear o novo filtro

en: Cannot edit file
gl: Non se pode modificar o ficheiro

en: Cannot edit file, not connected to any server.
gl: Non se pode modificar o ficheiro pois non hai conexión con ningún servidor.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
gl: Non se pode modificar o ficheiro porque se descoñece a ruta remota.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
gl: Non se pode estabelecer unha conexión FTP cun servidor de SFTP. Escolla o protocolo axeitado.

en: Cannot load key file
gl: Non se pode cargar o ficheiro de chaves

en: Cannot load toolbar from resource file
gl: Non se pode cargar a barra de ferramentas do ficheiro de recurso

en: Cannot remember password
gl: Non lembrar o contrasinal

en: Cannot rename entry
gl: Non se pode renomear a entrada

en: Cannot rename file
gl: Non se pode renomear o ficheiro

en: Cannot save filterset
gl: Non se pode gardar o conxunto de filtros

en: Cannot select filter
gl: Non se pode seleccionar o filtro

en: Cannot set file association
gl: Non se pode estabelecer a asociación de ficheiros

en: Cannot show dialog
gl: Non se pode amosar o diálogo

en: Cannot view/edit selected file
gl: Non se pode ver/modificar o ficheiro seleccionado

en: Case Insensitive
gl: Sen diferenza entre maiúsculas e minúsculas

en: Case insensitive
gl: Sen diferenza entre maiúsculas e minúsculas

en: Case insensitive (default)
gl: Sen diferenza entre maiúsculas e minúsculas (predeterminado)

en: Case sensitive
gl: Con diferenza entre maiúsculas e minúsculas

en: Case sensitive (default)
gl: Con diferenza entre maiúsculas e minúsculas (predeterminado)

en: Categories to clear
gl: Categorías a limpar

en: Certificate and session data are not available yet.
gl: O certificado e os datos de sesión xa non están dispoñíbeis.

en: Certificate in chain:
gl: Certificado en cadea:

en: Certificate issuer
gl: Emisor do certificado

en: Challenge:
gl: Desafío:

en: Change file attributes
gl: Cambiar os atributos do ficheiro

en: Change the file permissions.
gl: Cambiar os permisos do ficheiro.

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
gl: Mudar a configuración do ficheiro de rexistro precisa reiniciar o FileZilla.

en: Character encoding issue
gl: Problema de codificación de caracteres

en: Charset
gl: Conxunto de caracteres

en: Check for &updates...
gl: Comprobe se hai act&ualizacións...

en: Check for FileZilla &updates automatically:
gl: Verificar at&ualizacións do FileZilla automaticamente:

en: Check for Updates
gl: Comproba se hai actualizacións

en: Check for newer versions of FileZilla
gl: Comprobación de novas versións do FileZilla

en: Check for updates failed
gl: Fallou a comprobación de actualizacións

en: Check your login credentials. The entered password starts or ends with a space character.
gl: Comprobe as súas credenciais de identificación. O contrasinal inserido comeza ou remata cun carácter de espazo.

en: Check your login credentials. The entered username starts or ends with a space character.
gl: Comprobe as súas credenciais de identificación. O nome de usuario inserido comeza ou remata cun carácter de espazo.

en: Checking for correct external IP address
gl: Comprobación para corrixir o enderezo IP externo

en: Checking for updates...
gl: Comprobando se hai actualizacións...

en: Checksum match on file %s
gl: A suma de comprobación coincide no ficheiro %s

en: Checksum mismatch on file %s
gl: A suma de comprobación difire no ficheiro %s

en: Choose a key file
gl: Escolla un ficheiro chave

en: Choose the default local directory
gl: Escolla o cartafol local predeterminado

en: Choose the local directory
gl: Escolla o cartafol local

en: Chunk data improperly terminated
gl: Os datos do fragmento rematan de xeito inapropiado

en: Cipher:
gl: Cifrado:

en: Cl&ose tab
gl: Pechar lape&la

en: Classic
gl: Clásico

en: Clear &layout cache
gl: Limpar a caché da &disposición

en: Clear auto&update data
gl: Limpar os datos de act&ualización automática

en: Clear history
gl: Limpar o historial

en: Clear private data
gl: Limpar os datos privados

en: Clear quickconnect bar
gl: Limpar a barra de conexión rápida

en: Click on Finish to save your configuration.
gl: Prema Rematar para gardar a configuración.

en: Client to server MAC:
gl: Cliente a servidor MAC:

en: Client to server cipher:
gl: Cifrado cliente a servidor:

en: Close
gl: Pechar

en: Close &all other tabs
gl: Pech&ar todas os outras lapelas

en: Close FileZilla
gl: Pechar o FileZilla

en: Close all running instances of FileZilla
gl: Pechar todas as instancias a se executaren do FileZilla

en: Close quick search and continue comparing?
gl: Pechar a busca rápida e continúe a comparar?

en: Closes current tab
gl: Pecha a lapela actual

en: Co&mments:
gl: Co&mentarios:

en: Column properties
gl: Propiedades da columna

en: Column setup
gl: Configuración da columna

en: Command and its arguments should be properly quoted.
gl: A orde e os seus argumentos han de estar entre vírgulas.

en: Command failed
gl: Fallou a orde

en: Command not supported
gl: A orde non é compatíbel

en: Command not supported by this protocol
gl: A orde non é compatíbel con este protocolo

en: Command:
gl: Orde:

en: Comment
gl: Comentario

en: Common name:
gl: Nome común:

en: Communication tainted by router or firewall
gl: A comunicación foi interferida polo encamiñador ou a devasa de protección

en: Compare &modification time
gl: Comparar o tempo de &modificación

en: Compare file&size
gl: Comparar o ta&maño do ficheiro

en: Comparison &threshold (in minutes):
gl: Lími&te de comparación (en minutos):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
gl: A árbore de comparación precisa estar entre 0 e 1440 minutos.

en: Compiled for:
gl: Compilado por:

en: Compiled on:
gl: Compilado en:

en: Compiled with:
gl: Compilado con:

en: Compiler flags:
gl: Bandeiras do compilador:

en: Compressed
gl: Comprimido

en: Concurrent transfers
gl: Transferencias simultáneas

en: Conditions are c&ase sensitive
gl: As condicións distinguen entre m&aiúsculas e minúsculas

en: Configuration test
gl: Proba de configuración

en: Configure passive mode
gl: Configurar o modo pasivo

en: Configure port range
gl: Configuración do rango do porto

en: Configuring FileZilla and your network
gl: Configurando o FileZilla e a rede

en: Confirm deletion
gl: Confirmar o borrado

en: Confirmation needed
gl: Requírese a confirmación

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
gl: Parabéns, semella que a configuración funciona correctamente.

en: Connect bypassing proxy settings
gl: Conectar enviando os axustes do proxy

en: Connect failed: %s
gl: Fallou a conexión: %s

en: Connect in current tab
gl: Conectar na lapela actual

en: Connect in new tab
gl: Conectar nunha nova lapela

en: Connect to specified Site Manager site
gl: Conectar a un sitio específico do xestor de sitios

en: Connecting
gl: Estase a conectar

en: Connecting to %s
gl: Estase a conectar a %s

en: Connecting to %s through %s proxy
gl: Estase a conectar a %s a traveso do proxy %s

en: Connecting to %s...
gl: Estase a conectar a %s...

en: Connection
gl: Conexión

en: Connection aborted
gl: Cancelouse a conexión

en: Connection attempt failed
gl: Fallou o intento de conexión

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
gl: Fallou o intento de conexión con «%s»; intentando co seguinte enderezo.

en: Connection attempt failed with "%s".
gl: Fallou o intento de conexión con «%s».

en: Connection attempt interrupted by user
gl: O usuario interrompeu a conexión

en: Connection attempt timed out
gl: O intento de conexión caducou

en: Connection closed
gl: Pechouse a conexión

en: Connection closed by server
gl: Pechouse a conexión polo servidor

en: Connection established, initializing TLS...
gl: Estabeleceuse a conexión; estase a iniciar o TLS...

en: Connection established, sending HTTP request
gl: Estabeleceuse a conexión; estase a enviar a solicitude de HTTP

en: Connection established, waiting for welcome message.
gl: Estabeleceuse a conexión; estase a agardar pola mensaxe de benvida.

en: Connection established, waiting for welcome message...
gl: Estabeleceuse a conexión; estase a agardar pola mensaxe de benvida...

en: Connection lost
gl: Perdeuse a conexión

en: Connection not allowed by ruleset
gl: A conexión non está permitida polo conxunto de regras

en: Connection refused
gl: Conexión rexeitada

en: Connection refused by server
gl: A conexión foi rexeitada polo servidor

en: Connection reset by network
gl: Reinicio da conexión pola rede

en: Connection reset by peer
gl: Reinicio da conexión polo par

en: Connection timed out after %d second of inactivity | Connection timed out after %d seconds of inactivity
gl[0]: A conexión caducou despois de %d segundo de inactividade
gl[1]: A conexión caducou despois de %d segundos de inactividade

en: Connection timed out.
gl: Excedeuse o tempo de conexión.

en: Connection to server lost.
gl: Perdeuse a conexión co servidor.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
gl: Estabeleceuse a conexión co proxy; estase a realizar a negociación...

en: Connection with server got closed prematurely.
gl: A conexión co servidor pechouse permanentemente.

en: Connection with the test server failed.
gl: Fallou a conexión co servidor de proba.

en: Convert key file
gl: Converter o ficheiro chave

en: Copy (%d) of %s
gl: Copia (%d) de %s

en: Copy of %s
gl: Copia de %s

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard, including password.
gl: Copiar os URLs dos elementos seleccionados ao portapapeis, incluíndo o contrasinal.

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
gl: Copiar os URLs dos elementos seleccionados ao portapapeis.

en: Could not accept connection: %s
gl: Non se puido aceptar a conexión: %s

en: Could not access path %s
gl: Non se puido aceptar a conexión: %s

en: Could not add connection to Site Manager
gl: Non se puido engadir a conexión ao xestor do sitio

en: Could not complete operation
gl: Non se puido completar a operación

en: Could not connect to server
gl: Non se puido conectar co servidor

en: Could not connect to server: %s
gl: Non se puido conectar co servidor: %s

en: Could not convert command to server encoding
gl: Non se puido converter a orde á codificación do servidor

en: Could not convert private key
gl: Non se puido converter a chave privada

en: Could not copy URLs
gl: Non se puido copiar os URLs

en: Could not copy data
gl: Non se puido copiar os datos

en: Could not create CFURL from path %s
gl: Non se puido crear o CFURL da ruta %s

en: Could not create URI for this transfer.
gl: Non se puido crear un URI para esta transferencia.

en: Could not create local file %s
gl: Non se puido crear o ficheiro local %s

en: Could not create logging mutex: %s
gl: Non se puido crear o rexistro de exclusión mutua (mutex): %s

en: Could not create security-scoped bookmark from URL:
gl: Non se puido crear o marcador favorito de seguridade desde o URL:

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
gl: Non se puido determinar o destino desta operación de arrastrar e soltar.
    O a extensión de interpretación de ordes non está instalada correctamente ou non soltou os ficheiros nunha ventá do explorador.

en: Could not establish connection to server
gl: Non se puido estabelecer a conexión co servidor

en: Could not generate custom login sequence.
gl: Non se puido xerar unha secuencia de rexistro personalizada.

en: Could not generate key
gl: Non se puido xerar a chave

en: Could not get full remote path.
gl: Non se puido obter a ruta remota completa.

en: Could not get native path from CFURL
gl: Non se puido obter a ruta nativa de CFURL

en: Could not get path from URL
gl: Non se puido obter a ruta do URL

en: Could not get reply from fzputtygen.
gl: Non se obtivo resposta de fzputtygen.

en: Could not get temporary directory to download file into.
gl: Non se puido obter un cartafol temporal para descargar o ficheiro.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
gl: Non se puido cargar «%s», por favor asegúrese de que o ficheiro é correcto e se pode acceder.
    Calquera cambio que se fixer no xestor de sitios non se gardará.

en: Could not load key file
gl: Non se puido cargar o ficheiro chave

en: Could not load private key
gl: Non se puido cargar a chave privada

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
gl: Non se puido obter o cartafol local correspondente co cartafol remoto: '%s'.
    Quere desactivar a sincronización da navegación remota e continuar cambiando o cartafol remoto?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
gl: Non se puido obter o cartafol local correspondente co cartafol remoto '%s'.
    Desactivouse a navegación sincronizada.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
gl: Non se puido obter o cartafol remoto correspondente co cartafol local '%s'.
    A navegación sincronizada foi desactivada.

en: Could not obtain size of '%s'
gl: Non se puido obter o tamaño de «%s»

en: Could not open '%s'
gl: Non se puido abrir «%s»

en: Could not open clipboard
gl: Non se puido abrir o portapapeis

en: Could not open log file: %s
gl: Non se puido abrir o ficheiro de rexistro: %s

en: Could not parse remote path.
gl: Non se puido analizar a ruta remota.

en: Could not parse server address:
gl: Non se puido interpretar o enderezo do servidor:

en: Could not read from '%s'
gl: Non se puido ler de «%s»

en: Could not read from data socket.
gl: Non se puido ler da toma (socket) de datos.

en: Could not read from socket: %s
gl: Non se puido ler da toma (socket): %s

en: Could not read server item.
gl: Non se puido ler o elemento do servidor.

en: Could not receive data from server.
gl: Non se puido recibir datos do servidor.

en: Could not restore directory access
gl: Non se puido restaurar o acceso ao cartafol

en: Could not seek to offset %d within file
gl: Non se puido atopar a compensación %d dentro do ficheiro

en: Could not seek to the beginning of the file
gl: Non se puido buscar até o comezo do ficheiro

en: Could not seek to the end of the file
gl: Non se puido buscar até o remate do ficheiro

en: Could not send command to fzputtygen.
gl: Non se puido enviar a orde a fzputtygen.

en: Could not send command to fzstorj.
gl: Non se puido enviar a orde a fzstorj.

en: Could not spawn IO thread
gl: Non se puido crear o fío de entrada e de saída

en: Could not start transfer
gl: Non se puido iniciar a transferencia

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
gl: Non se puido escribir «%s», non se puideron gardar os cambios no xestor de sitios: %s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
gl: Non se puido escribir «%s», o marcador non se puido engadir: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
gl: Non se puido escribir «%s», o marcador global non se puido gardar: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
gl: Non se puido escribir «%s», a cola non se puido gardar.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
gl: Non se puido escribir «%s», os ficheiros seleccionados non se puideron exportar: %s

en: Could not write "%s":
gl: Non se puido escribir «%s»:

en: Could not write key file: %s
gl: Non se puido escribir o ficheiro chave: «%s»

en: Could not write to local file
gl: Non se puido escribir ao ficheiro local

en: Could not write to log file: %s
gl: Non se puido escribir ao ficheiro de rexistro: %s

en: Could not write to socket: %s
gl: Non se puido escribir na toma (sócket): %s

en: Country:
gl: País:

en: Crea&te new file
gl: Crear &novo ficheiro

en: Create &missing local directory and enter it
gl: Crea o cartafol local que &falta e entrar nel

en: Create &missing remote directory and enter it
gl: Crea o cartafol remoto que &falta e entrar nel

en: Create a new subdirectory in the current directory
gl: Crear un novo subcartafol no cartafol actual

en: Create a new subdirectory in the current directory and change into it
gl: Crear un novo subcartafol no cartafol actual e entrar nel

en: Create a new, empty file in the current directory
gl: Crear un novo, ficheiro baleiro no cartafol actual

en: Create director&y and enter it
gl: Crear &cartafol e entrar nel

en: Create directory
gl: Crear cartafol

en: Create empty file
gl: Crear un ficheiro baleiro

en: Creating directory
gl: Creando o cartafol

en: Creating directory '%s'...
gl: Creando cartafol '%s'...

en: Critical error
gl: Erro crítico

en: Critical error:
gl: Erro crítico:

en: Critical file transfer error
gl: Erro crítico de transferencia de ficheiro

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
gl: Erro crítico de transferencia de ficheiro despois de transferir %s en %s

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
gl: O cartafol remoto actual (%s) non está debaixo da raíz de sincronización (%s).
    A navegación sincronizada foi desactivada.

en: Current transfer type is set to ASCII.
gl: O tipo de transferencia actual está estabelecida a ASCII.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
gl: O tipo de transferencia actual está estabelecida á detección automática.

en: Current transfer type is set to binary.
gl: O tipo de transferencia actual está estabelecido a binario.

en: Curve:
gl: Curva:

en: Cus&tom
gl: Personali&zado

en: Custom filter set
gl: Conxunto de filtros personalizado

en: Custom server
gl: Servidor personalizado

en: Cyan
gl: Ciano

en: D&ata type
gl: Tipo de d&atos

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
gl: Prefixos d&ecimais usando símbolos SI (por exemplo, 1KB = 1000 bytes)

en: D&efault
gl: D&efecto

en: D&elete
gl: &Eliminar

en: D&irectory comparison
gl: Comparac&ión de cartafoles

en: D&isable all
gl: Desact&ivar todo

en: D&o not save passwords
gl: N&on gardar os contrasinais

en: D&ouble-click action on directories:
gl: Acción de clic d&uplo nos cartafoles:

en: D&uplicate
gl: D&uplicar

en: DOS-like with virtual paths
gl: Con rutas virtuais ao xeito de DOS

en: Dangerous filetype
gl: O tipo de ficheiro é perigoso

en: Data
gl: Datos

en: Data socket closed too early.
gl: A toma (socket) de datos pechouse moi cedo.

en: Date
gl: Data

en: Date formatting
gl: Formato de data

en: Date/time format
gl: Formato de data/hora

en: Date/time unknown
gl: Data/hora descoñecida

en: Debug
gl: Eliminación de erros

en: Debugging settings
gl: Configuración para a eliminación de erros

en: Default &local directory:
gl: cartafol &local predeterminado:

en: Default (Autodetect)
gl: Predeterminar (detectar automaticamente)

en: Default editor not properly quoted.
gl: O editor predeterminado non se puxo entre vírgulas correctamente.

en: Default file exists action
gl: Acción predeterminada se o ficheiro existe

en: Default r&emote directory:
gl: cartafol r&emoto predeterminado:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
gl: Non se pode analizar a ruta remota predeterminada. Asegúrese de é unha ruta absoluta correcta para tipo de servidor seleccionado.

en: Default system language
gl: Idioma do sistema

en: Default transfer mode:
gl: Modo de transferencia predeterminada:

en: Default transfer type:
gl: Tipo de transferencia predeterminada:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
gl: Predeterminado: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
gl: O intervalo entre intentos de conexión erradas ten que estar entre 1 e 999 segundos.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
gl[0]: Estase a demorar a conexión %d segundo por mor dunha tentativa previa de conexión errada...
gl[1]: Estase a demorar a conexión %d segundos por mor dunha tentativa previa de conexión errada...

en: Delete Site Manager entry
gl: Eliminar a entrada do xestor do sitio

en: Delete selected directory
gl: Eliminar o cartafol seleccionado

en: Delete selected files and directories
gl: Eliminar os cartafoles seleccionados

en: Deleting "%s"
gl: Eliminado «%s»

en: Deleting %u files from "%s"
gl: Eliminando %u ficheiros de «%s»

en: Deleting symbolic link
gl: Borrando ligazón simbólica

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Details
gl: Detalles

en: Details for new key:
gl: Detalles para a chave nova:

en: Detected newer version of FileZilla
gl: Atopouse unha nova versión do FileZilla

en: Dire&ctories
gl: &Cartafoles

en: Direction
gl: Enderezo

en: Directories:
gl: Cartafoles:

en: Directory
gl: Cartafol

en: Directory access permissions
gl: Permisos de acceso ao cartafol

en: Directory comparison
gl: Comparación de cartafoles

en: Directory comparison failed
gl: Fallou a comparación de cartafoles

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
gl: Non existe cartafol que contén o ficheiro de rexistro ou o nome do ficheiro é incorrecto.

en: Directory listing &filters...
gl: &Filtros da listaxe en cartafol...

en: Directory listing aborted by user
gl: O usuario interrompeu a listaxe en cartafol

en: Directory listing failed
gl: Fallou a listaxe en cartafol

en: Directory listing filters
gl: Filtros da listaxe en cartafol

en: Directory listing of "%s" successful
gl: A listaxe en cartafol de «%s» amosouse con éxito

en: Directory listing successful
gl: Listaxe en cartafol correcta

en: Disa&ble all
gl: Desacti&var todo

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
gl: Quere desactivar a navegación sincronizada e continuar cambiando o cartafol remoto?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
gl: Desactive esta opción se xa non pode volver ver o contido correcto do cartafol.

en: Disconnect from server
gl: Desconectar do servidor

en: Disconnected from server
gl: Estase a desconectar do servidor

en: Disconnected from server: %s
gl: Desconectado do servidor: %s

en: Disconnecting from previous server
gl: Estase a desconectar do servidor anterior

en: Disconnects from the currently visible server
gl: Desconecta do servidor actualmente visíbel

en: Display about dialog
gl: Amosar o diálogo Sobre

en: Do &not use default editor
gl: No&n usar o editor predeterminado

en: Do the same with &all selected files already being edited
gl: F&aga o mesmo con todos os ficheiros seleccionados que se están a modificar

en: Do you really want to close FileZilla?
gl: Quere pechar o FileZilla?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
gl: Quere eliminar todas as entradas do xestor de sitios e a lista de transferencia?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
gl: Quere eliminar todas as entradas do xestor de sitios?

en: Do you really want to delete selected entry?
gl: Quere eliminar as entradas seleccionadas?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
gl: Desexa realmente eliminar a cola de transferencia?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
gl: Quere enviar '%s' ao servidor?

en: Do you want to reopen this file?
gl: Quere reabrir este ficheiro?

en: Documentation
gl: Documentación

en: Don't use external IP address on &local connections.
gl: Non empregue enderezos IP externos en conexións &locais.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
gl: Os ficheiros punto son os ficheiros cun nome que comeza por punto, p. ex.: .htaccess

en: Double-click action
gl: Acción ao premer dúas veces

en: Download
gl: Descargar

en: Download &limit:
gl: &Límite de descarga:

en: Download limit: %s/s
gl: Límite de descarga: %s/s

en: Download limit: none
gl: Límite de descarga: ningún

en: Download search results
gl: Descargar os resultados da busca

en: Download selected directory
gl: Descargar o cartafol seleccionado

en: Download selected files and directories
gl: Descargar os ficheiros e os cartafoles seleccionados

en: Download speed: %s/s
    Upload speed: %s/s
gl: Velocidade de descarga: %s/s
    Velocidade de envío: %s/s

en: Downloading
gl: Estase a descargar

en: Downloading %s
gl: Estase a descargar %s

en: Downloading update...
gl: Descargando actualización...

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
gl: Aínda non se desenvolveu a función de arrastrar e soltar entre diferentes instancias do FileZilla.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
gl: Aínda non se desenvolveu a función de arrastrar e soltar entre diferentes servidores.

en: Dupl&icate
gl: Dupl&icar

en: E&nable all
gl: A&ctivar todo

en: E&nter directory
gl: I&nserir artafol

en: E&xecute
gl: E&xecutar

en: E&xit
gl: Saír

en: E&xport...
gl: E&xportar...

en: E-Mail:
gl: Correo electrónico:

en: Each filter needs at least one condition.
gl: Cada filtro precisa, cando menos, unha condición.

en: Edit filters
gl: Edición dos filtros

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
gl: Editar o ficheiro co editor configurado e enviar as mudanzas ao servidor.

en: Editing directories is not supported
gl: Non se admite a modificación de cartafoless

en: Editing failed
gl: Fallou a modificación

en: Editing search results
gl: Modificando resultados da busca

en: Email:
gl: Correo electrónico:

en: Empty command
gl: Orde baleira

en: Empty command.
gl: Orde baleira.

en: Empty directory listing
gl: A listaxe do cartafol está baleira

en: Empty directory.
gl: Cartafol baleiro.

en: Empty file extension.
gl: A extensión do ficheiro está en branco.

en: Empty filter names are not allowed.
gl: Non están permitidos os nomes de ficheiros en branco.

en: Empty name
gl: O nome está baleiro

en: Empty quoted string.
gl: A cadea entre vírgulas está baleira.

en: En&able all
gl: Activar todo

en: Enable invalid character &filtering
gl: Activar o &filtro de caracteres incompatíbeis

en: Encrypted
gl: Cifrado

en: Encryption
gl: Cifrado

en: Encryption &Key:
gl: &Chave de Cifrado:

en: Encryption &key:
gl: &Chave de cifrado:

en: Encryption details
gl: Detalles do cifrado

en: End comparison and change sorting order?
gl: Desexa rematar a comparación e mudar a orde?

en: End comparison and open quick search?
gl: Finalizar a comparación e abrir a busca rápida?

en: Enter &custom command...
gl: Insira unha &orde personalizada...

en: Enter 0 for unlimited speed.
gl: Escriba 0 para non ter límite de velocidade.

en: Enter command
gl: Insira a orde

en: Enter custom command
gl: Insira a orde personalizada

en: Enter directory
gl: Entrar no cartafol

en: Enter filter name
gl: Insira o nome do filtro

en: Enter master password
gl: Insira o contrasinal mestre

en: Enter name for filterset
gl: Insira un nome para o conxunto de filtros

en: Enter new name for filterset
gl: Escriba o novo nome para o conxunto de filtros

en: Enter password
gl: Insira un contrasinal

en: Enter selected directory
gl: Insira o cartafol seleccionado

en: Enter the address of the server. To specify the server protocol, prepend the host with the protocol identifier. If no protocol is specified, the default protocol (ftp://) will be used. You can also enter complete URLs in the form protocol://user:pass@host:port here, the values in the other fields will be overwritten then.
    
    Supported protocols are:
    - ftp:// for normal FTP with optional encryption
    - sftp:// for SSH file transfer protocol
    - ftps:// for FTP over TLS (implicit)
    - ftpes:// for FTP over TLS (explicit)
gl: Insira o enderezo do servidor. Para especificar o protocolo do servidor, faga que o identificador de protocolo preceda ao de servidor. Se non se especifica ningún protocolo, usarase o protocolo predeterminado (ftp://). Pode inserir os URLs completos na forma protocolo://usuario:contrasinal@servidor:porto aquí, os valores nos outros campos sobrescribiranse entón.
    
    Os protocolos admitidos son:
    - ftp:// para FTP normal con cifrado opcional
    - sftp:// para o protocolo de transferencia de ficheiros SSH
    - ftps:// para FTP sobre TLS (implícito)
    - ftpes:// para FTP sobre TLS (explícito)

en: Enter the password for the file '%s'.
    The converted file will be protected with the same password.
gl: Insira o contrasinal para o ficheiro «%s».
    O ficheiro convertido estará protexido co mesmo contrasinal.

en: Enter the port on which the server listens. The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
gl: Insira o porto en que o servidor escoita. O predeterminado é o 21 para FTP, e o 22 para SFTP.

en: Enter username
gl: Insira o nome de usuario

en: Enter username and password
gl: Escriba o nome de usuario e o contrasinal

en: Error
gl: Erro

en: Error exporting settings
gl: Fallou a exportación da configuración

en: Error importing
gl: Produciuse un erro ao importar

en: Error loading queue
gl: Produciuse un erro a cargar a cola

en: Error loading xml file
gl: Erro ao cargar o ficheiro de XML

en: Error saving queue
gl: Produciuse un erro ao gardar a cola

en: Error starting program
gl: Erro ao iniciar o programa

en: Error writing xml file
gl: Erro ao escribir o ficheiro de XML

en: Error:
gl: Erro:

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
gl: Exemplo png "c:\ficheiros do programa\visor\visor.exe" -open

en: Examples
gl: Exemplos

en: Exe&cute
gl: Exe&cutar

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
gl: O executábel non contén a información de versión polo que non se pode comprobar se hai actualizacións.

en: Explorer
gl: Explorador

en: Export &Filters
gl: Exportar &filtros

en: Export &Queue
gl: Exportar a &fila

en: Export &Settings
gl: Exportar as &opcións

en: Export settings
gl: Exportar as opcións

en: F&ilter name:
gl: Nome do f&iltro:

en: FTP - File Transfer Protocol
gl: FTP - Protocolo de transferencia de ficheiros

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
gl: FTP - Protocolo de transferencia de ficheiros con cifrado opcional

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
gl: FTP - Protocolo inseguro de transferencia de ficheiros

en: FTP Engine not initialized, can't connect
gl: Non se iniciou o motor do FTP, polo que non se pode conectar

en: FTP Keep-alive
gl: Manter activo o FTP

en: FTP Proxy
gl: Proxy do FTP

en: FTP URL
gl: URL do FTP

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
gl: O FTP emprega conexións secundarias para a transferencia de datos. Estas conexións adicionais poden estabelecerse de dous xeitos diferentes.

en: FTP: File Types
gl: FTP: Tipos de ficheiros

en: FTPES - FTP over explicit TLS
gl: FTPES - FTP sobre TSL explícito

en: FTPS - FTP over implicit TLS
gl: FTPS - FTP sobre TLS implícito

en: Failed to change directory
gl: Produciuse un fallo ao cambiar de cartafol

en: Failed to change language
gl: Produciuse un fallo ao cambiar a lingua

en: Failed to convert command to 8 bit charset
gl: Non se puido converter a orde á codificación de 8 bits

en: Failed to copy or move sites
gl: Produciuse un fallo ao copiar ou ao mover os sitios

en: Failed to create backup copy of xml file
gl: Produciuse un fallo ao crear a copia de seguranza do ficheiro de XML

en: Failed to create listen socket on port %d, aborting.
gl: Produciuse un fallo ao crear unha toma (socket) de escoita no porto %d, cancelando.

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
gl: Produciuse un fallo ao crear un conector de escoita para a transferencia de modo activo

en: Failed to decrypt server password.
gl: Produciuse un erro ao descifrar o contrasinal do servidor.

en: Failed to get 'My Documents' path
gl: Produciuse un fallo ao obter a ruta de «Os meus documentos»

en: Failed to get desktop path
gl: Produciuse un fallo ao obter a ruta do escritorio

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
gl: Produciuse un fallo ao obter o enderezo homónimo da conexión de control; pechouse a conexión.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
gl: Fallou ao obter o enderezo homónimo da conexión de datos; a conexión pechouse.

en: Failed to initialize FTP engine
gl: Fallou ao iniciar o motor de FTP

en: Failed to load panels, invalid resource files?
gl: Fallou ao cargar os paneis; serán incorrectos os ficheiros de recursos?

en: Failed to load private key: %s
gl: Fallou ao descargar a chave privada: %s

en: Failed to open "%s" for appending/writing
gl: Fallou ao abrir «%s» para engadir/escribir

en: Failed to open "%s" for reading
gl: Fallou ao abrir «%s» para lectura

en: Failed to open "%s" for writing
gl: Fallou ao abrir «%s» para escribir

en: Failed to parse returned path.
gl: Produciuse un erro ao procesar a ruta devolta.

en: Failed to receive data
gl: Fallou ao recibir os datos

en: Failed to retrieve directory listing
gl: Fallou ao recuperar a lista do cartafol

en: Failed to retrieve external IP address, aborting.
gl: Fallou ao recuperar o enderezo IP externo, cancelando.

en: Failed to retrieve external IP address, using local address
gl: Produciuse un fallo ao recuperar o enderezo IP externo, empregando o enderezo local

en: Failed to retrieve local IP address, aborting.
gl: Fallou ao recuperar o enderezo IP local, cancelando.

en: Failed to retrieve local IP address.
gl: Fallou ao recuperar o enderezo IP local.

en: Failed to retrieve the external IP address.
gl: Fallou ao recuperar o enderezo IP externo.

en: Failed to send command.
gl: Produciuse un erro ao enviar a orde.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
gl: Fallou ao estabelecer o idioma como %s (%s), usarase o idioma predeterminado do sistema

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
gl: Fallou ao estabelecer o idioma como %s (%s), usarase a lingua predeterminada do sistema (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
gl: Fallou ao estabelecer o idioma como %s (%s), usarase a lingua predeterminada do sistema.

en: Failed to set language to %s, using default system language
gl: Fallou ao estabelecer o idioma como %s, usarase o idioma predeterminado do sistema

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
gl: Fallou ao estabelecer o idioma como %s, usarase o idioma predeterminado do sistema (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
gl: Fallou ao estabelecer o idioma como %s, usarase o idioma predeterminado do sistema.

en: Failed to validate settings
gl: Fallou ao validar a configuración

en: Failed to write to file %s
gl: Fallou ao escribir o ficheiro %s

en: Failed to write xml file
gl: Fallou ao escribir o ficheiro de XML

en: Failed transfers
gl: Transferencias falladas

en: Fall back to active mode
gl: Volver ao modo activo

en: Fil&e:
gl: Fich&eiro:

en: Fil&es
gl: Fich&eiros

en: File
gl: Ficheiro

en: File descriptor not a socket
gl: O descritor de ficheiro non é unha toma (socket)

en: File does not contain any importable data.
gl: O ficheiro non contén ningún dato que se poida importar.

en: File editing
gl: Edición de ficheiros

en: File exists
gl: O ficheiro existe

en: File exists action
gl: Acción se o ficheiro existe

en: File has changed
gl: Mudou o ficheiro

en: File lists
gl: Listas de ficheiros

en: File not found
gl: Non se encontrou o ficheiro

en: File search
gl: Buscar ficheiros

en: File transfer aborted by user
gl: O usuario abortou a transferencia de ficheiros

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
gl: A transferencia de ficheiros foi abortada logo de se transferir %s en %s

en: File transfer failed
gl: Fallou a transferencia de ficheiros

en: File transfer failed after transferring %s in %s
gl: A transferencia de ficheiros fallou logo de se transferir %s en %s

en: File transfer skipped
gl: Omitiuse a transferencia de ficheiros

en: File transfer successful
gl: Transferiuse o ficheiro correctamente

en: File transfer successful, transferred %s in %s
gl: Transferiuse o ficheiro correctamente, transferiuse %s en %s

en: File transfers still in progress.
gl: A transferencia de ficheiros aínda en proceso.

en: File would transfer with ASCII data type.
gl: O ficheiro transferirase co tipo de datos ASCII.

en: File would transfer with binary data type.
gl: O ficheiro transferirase co tipo de datos binario.

en: FileZilla Error
gl: Erro do FileZilla

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
gl: O FileZilla pode probar agora a súa configuración para se asegurar de que todo está apropiadamente configurado.

en: FileZilla is already connected to a server.
gl: O FileZilla xa está conectado ao servidor.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
gl: Debe reiniciar o FileZilla para que o cambio de idioma sexa efectivo.

en: FileZilla updates
gl: Actualizacións do FileZilla

en: Filelist status &bars
gl: &Barras de estado da lista de ficheiros

en: Filename
gl: Nome

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
gl: Non se pode construír o nome do ficheiro para o cartafol %s e o ficheiro %s

en: Filename invalid
gl: O nome do ficheiro é incorrecto

en: Filename unchanged
gl: Nome de ficheiro non modificado

en: Filename:
gl: Nome de ficheiro:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
gl: Os nomes de ficheiro non poden conter ningún dos seguintes caracteres: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
gl: Os nomes de ficheiro non poden conter ningún dos seguintes caracteres: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
gl: Ficheiros que se están a editar actualmente

en: Files matching a filter rule are removed from directory listings.
gl: Bórranse os ficheiros que coincidan cunha regra de filtro das listas de cartafoles.

en: Files not found
gl: Non se atoparon os ficheiros

en: Filesize
gl: Tamaño

en: Filesize format
gl: Formato do tamaño dos ficheiros

en: Filetype
gl: Tipo

en: Filetype associations
gl: Asociacións do tipo de ficheiro

en: Filter applies to:
gl: O filtro aplícase a:

en: Filter invalid characters in filenames
gl: Filtro de caracteres incompatíbeis para os nomes de ficheiro

en: Filter name already exists
gl: O nome do filtro xa existe

en: Filter out items matching all of the following
gl: Filtrar os elementos que coincidan con todos os seguintes

en: Filter out items matching any of the following
gl: Filtrar os elementos que coincidan con algún dos seguintes

en: Filter out items matching none of the following
gl: Filtrar todos os elementos que difiran de todos os seguintes

en: Filter out items matching not all of the following
gl: Filtra os elementos que difiran de algún dos seguintes

en: Filter set already exists
gl: O conxunto de filtros xa existe

en: Filter the directory listings
gl: Filtrar a lista do cartafol

en: Filter validation failed
gl: Fallou a validación do filtro

en: Find &files
gl: Buscar &ficheiros

en: Find d&irectories
gl: Buscar &cartafoles

en: Fingerprint (SHA-1):
gl: Impresión dixital (SHA-1):

en: Fingerprint (SHA-256):
gl: Impresión dixital (SHA-256):

en: Fingerprints:
gl: Impresións dixitais:

en: Firewall and router configuration wizard
gl: Asistente de configuración da devasa e do encamiñador

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
gl: Para unha información máis detallada sobre o que estas opcións fan, pode executar o asistente de configuración de rede.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
gl: Por fiabilidade, debe especificar un intervalo de, cando menos, 10 portos.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
gl: Nesta sesión empregarase a configuración predeterminada. Calquera mudanza na configuración non se gardará.

en: Force &UTF-8
gl: Forzar &UTF-8

en: Force showing &hidden files
gl: Obrigar que se mostren os ficheiros &ocultos

en: Force showing hidden files
gl: Obrigar que se mostren os ficheiros ocultos

en: Format specifications:
gl: Especificacións do formato:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
gl: Formato: a extensión ten que estar seguida da orde apropiada e argumentos entre vírgulas.

note: @translator: Two examples: Found new nightly 2014-04-03\n, Found new release 3.9.0.1\n
en: Found new %s %s
gl: Atopouse un novo %s %s

en: Function %s failed
gl: Fallou a función %s

en: Further documentation
gl: Documentación engadida

en: General
gl: Xeral

en: General SOCKS server failure
gl: Fallo xeral no servidor de SOCKS

en: Generate...
gl: Xerar...

en: Generic proxy
gl: Proxy xenérico

en: Get external IP address from the following URL:
gl: Obter o enderezo IP externo do URL seguinte:

en: Getting help
gl: Obtendo axuda

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
gl: Xa existe un conxunto de filtros con ese nome; quere sobrescribilo?

en: Global bookmarks
gl: Marcadores globais

en: Green
gl: Verde

en: Group permissions
gl: Permisos de grupo

en: H&igh
gl: Alta

en: HTTPS - HTTP over TLS
gl: HTTPS - HTTP sobre TLS

en: Hidden
gl: Oculto

en: High
gl: Alta

en: Highest
gl: Máxima

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
gl: O porto máis alto dispoñíbel ten que ter un número entre 1024 e 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
gl: Premer e manter a tecla de maiúsculas para mudar o estado do filtro en ambos os lados simultaneamente.

en: Homepage:
gl: Sitio web:

en: Host is down
gl: O servidor está desconectado

en: Host key mismatch
gl: A chave do servidor non coincide

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
gl: O servidor comeza con «[» mais non se atopou o peche para o corchete.

en: Host unreachable
gl: Servidor inaccesíbel

en: Host:
gl: Servidor:

en: Hostkey algorithm:
gl: Algoritmo da chave do servidor:

en: Hours,
gl: Horas,

en: I &forgot my master password. Delete all passwords stored with this key.
gl: Esquecín o meu contrasinal &mestre. Elimina todos os contrasinais almacenados con esta chave.

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
gl: I&SO 8601 (exemplo: 15:47)

en: IPv6 addresses are not supported with SOCKS4 proxy
gl: Os enderezos IPv6 non son compatíbeis co proxy SOCKS4

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
gl: Se non se envía nin recibe ningún dato durante o tempo especificado, a conexión pecharase e o FileZilla intentará volver conectase.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
gl: Se desexa informar de erros, debe especificar un nivel de rexistro «detallado».

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
gl: Se a comprobación automática do asistente ten éxito mais non pode transferir ningún ficheiro a un servidor particular, o servidor podería estar mal configurado e debería probar co modo activo. Ten de configurar o modo de transferencia individualmente para cada servidor no xestor de sitios.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
gl: Se a opción de volver a outro modo está activada, poderá conectarse a servidores mal configurados que rexeiten o modo de transferencia seleccionado.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
gl: Se cambia a chave do servidor e non estaba previsto, contacte co administrador do servidor.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
gl: Se este problema persiste, algún encamiñador e/ou devasa mantén trabado o FileZilla.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
gl: Se este problema persistir, algún encamiñador e/ou devasa mantén interrompida a conexión.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
gl: Se o tamaño do ficheiro de rexistro supera o límite, renoméase engadíndolle «.1» ao final do ficheiro (posibelmente se sobrescriban os ficheiros de rexistro antigos) e crearase un novo ficheiro.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
gl: Se a ligazón simbólica apunta a un cartafol, o FileZilla pode tanto eliminar a ligazón simbólica como borrar os contidos do cartafol ligado.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
gl: Se este problema persistir, deberá contactar co fabricante do encamiñador ou da devasa para procurar a solución.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
gl: Se o problema persistir, contacte co fabricante do encamiñador.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
gl: Se usa a comparación baseada en marca de tempo, considere dous ficheiros iguais se a súa diferenza de marca de tempo non supera este límite.

en: If you change the language, you need to restart FileZilla.
gl: Se cambia o idioma, precisa reiniciar o FileZilla.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
gl: Se elixe a comprobación, o FileZilla conectarase a probe.filezilla-project.org e realizará algunhas probas sinxelas.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
gl: Se pecha o FileZilla, perderanse os seus cambios.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
gl: Se insire tipos de ficheiros incorrectos, estes ficheiros poden danarse ao se transferiren.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
gl: Se obtén algún erro significa que a configuración non é correcta.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
gl: Se ten problemas para recuperar as listaxes de cartafoles ou para transferir ficheiros, intente mudar o modo de transferencia predeterminado.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
gl: Se continúa a ter problemas cun servidor en concreto, pode que o servidor, o encamiñador ou devasa estea mal configurado. Neste caso, pode intentar a cambiar entre os modos activos e pasivos e contactar co administrador do servidor para obter axuda.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
gl: De se completar o asistente e se a proba final tivo éxito, todos os encamiñadores e as devasas estarán configuradas correctamente.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
gl: Se está a empregar unha devasa, debe asegurarse de que o FilleZilla está configurado para aceptar a conexión con todos os portos dados.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
gl: Se emprega un encamiñador, deberá asegurarse de que os portos están redirixidos ao computador en que está a executar o FileZilla.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
gl: Se o encamiñador continúa a modificar o enderezo IP, debe contactar co fabricante.

en: Import settings
gl: Configuración da importación

en: Import successful
gl: Importouse correctamente

en: Improperly quoted association.
gl: A asociación non ten as vírgulas correctamente.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
gl: No modo activo, o FileZilla escoita un porto para as transferencias de datos. Ten de especificar que portos empregará o FileZilla.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
gl: Caso de empregar un encamiñador, terá que redirixir todos os portos dispoñíbeis pois o FileZilla non inflúe sobre os portos que escolle o seu sistema.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
gl: Para empregar o modo activo, o FileZilla precisa o enderezo IP externo.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
gl: No modo pasivo, o máis recomendábel para a maioría de usuarios, o FileZilla pediralle un porto ao servidor co que se conectará. Para facer isto, non é preciso configurar ningunha opción.

en: Incorrect password
gl: Contrasinal incorrecto

en: Information about the latest version of FileZilla could not be retrieved. Please try again later.
gl: Non se puido recuperar información sobre a última versión de FileZilla. Inténteo outra vez máis tarde.

en: Initializing TLS...
gl: Estase a iniciar o TLS...

en: Insecure algorithm!
gl: Algoritmo inseguro!

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
gl: Servidor inseguro, non permite FTP sobre TLS.

en: Interactive
gl: Interactivo

en: Interrupted by signal
gl: Interrompido polo sinal

en: Interrupted by user
gl: Interrupción feita polo usuario

en: Invalid Content-Length
gl: A lonxitude do contido é incorrecta

en: Invalid HTTP Response
gl: A resposta de HTTP é incorrecta

en: Invalid argument passed
gl: O argumento pasado é incorrecto

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
gl: Recibiuse unha secuencia incorrecta de caracteres polo que se desactiva o UTF-8. Debe seleccionar a opción UTF-8 no xestor de sitios para forzar o UTF-8.

en: Invalid chunk size
gl: O tamaño do anaco é incorrecto

en: Invalid data received
gl: Recibiuse un dato incorrecto

en: Invalid date
gl: A data é incorrecta

en: Invalid filename
gl: O nome do ficheiro é incorrecto

en: Invalid hash: %s
gl: O hash é incorrecto: %s

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
gl: O servidor é incorrecto, xa que despois de se pechar o corchete só poden seguirlle dous puntos e o porto.

en: Invalid hostname: %s
gl: O nome do servidor é incorrecto: %s

en: Invalid input
gl: Entrada incorrecta

en: Invalid line
gl: A liña é incorrecta

en: Invalid path
gl: A ruta é incorrecta

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
gl: Deuse un porto incorrecto. O porto ten que ter un valor de 1 a 65535.

en: Invalid protocol specified. Valid protocols are:
    ftp:// for normal FTP with optional encryption,
    sftp:// for SSH file transfer protocol,
    ftps:// for FTP over TLS (implicit) and
    ftpes:// for FTP over TLS (explicit).
gl: Especificouse un protocolo incorrecto. Os válidos son os seguintes:
    ftp:// para un FTP norma coa opción de cifrar,
    sftp:// para o protocolo de transferencia de ficheiros SSH,
    ftps:// para FTP sobre TLS (implícito) e
    ftpes:// para FTP sobre TLS (explícito).

en: Invalid proxy host, after closing bracket only colon and port may follow.
gl: O servidor proxy é incorrecto, xa que despois de se pechar o corchete só poden seguirlle dous puntos e o porto.

en: Invalid regular expression
gl: A expresión regular é incorrecta

en: Invalid response code
gl: O código da resposta é incorrecto

en: Invalid search conditions: %s
gl: Condicións de busca incorrectas: %s

en: Invalid site path
gl: Ruta do sitio incorrecta

en: Invalid size in condition
gl: O tamaño da condición é incorrecto

en: Invalid username given.
gl: Nome de usuario dado é incorrecto.

en: Invalid value for ai_flags
gl: O valor de ai_flags é incorrecto

en: Invalid value for hints
gl: O valor para as suxestións é incorrecto

en: Invert Filter
gl: Inverter o filtro

en: Jurisdiction country:
gl: País da xurisdición:

en: Jurisdiction locality:
gl: Localidade de xurisdición:

en: Jurisdiction state or province:
gl: Provincia ou estado de xurisdición:

en: Keep directories on top
gl: Manter os cartafoles arriba

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
gl: Repare que non todos os servidores son compatíbeis con esta característica e pode que poidan devolver listaxes incorrectas se esta opción está activada. Aínda que o FileZilla realiza algunhas probas para comprobar se o servidor é compatíbel con esta característica, a proba pode fallar.

en: Key exchange
gl: Cambio de chave

en: Key exchange:
gl: Cambio de chave:

en: Key file
gl: Ficheiro chave

en: Key identifier:
gl: Identificador da chave:

en: L&owest
gl: Mínima

en: Language
gl: Idioma

en: Language changed
gl: Cambio de idioma

en: Last modified
gl: Modificado o

en: Layout
gl: Distribución

note: @translator: Keep this string as short as possible
en: Leave empty to keep existing password.
gl: Deixar baleiro para manter o contrasinal existente.

en: Limit for concurrent &downloads:
gl: Límite para as &descargas simultáneas:

en: Limit for concurrent &uploads:
gl: Límite para os envíos simultáneos:

en: Limit local ports
gl: Limitar os portos locais

en: Limit size of logfile
gl: Tamaño límite do ficheiro

en: Limit:
gl: Límite:

en: Line length exceeded
gl: Excedeuse a lonxitude da liña

en: Linked against
gl: Ligado contra

en: Listen socket closed
gl: Toma (socket) de escoita pechado

en: Listing:
gl: Lista:

en: Lo&west available port:
gl: P&orto más baixo dispoñíbel:

en: Local address in use
gl: O enderezo local está en uso

en: Local endpoint has been closed
gl: O punto final local foi pechado

en: Local file
gl: Ficheiro local

en: Local file does not exist.
gl: O ficheiro local non existe.

en: Local file is %s
gl: O ficheiro local é %s

en: Local file is a directory instead of a regular file.
gl: O ficheiro local é un cartafol no canto dun ficheiro regular.

en: Local file is not a valid filename.
gl: O ficheiro local ten un nome incorrecto.

en: Local file search
gl: Busca de ficheiros locais

en: Local filters:
gl: Filtros locais:

en: Local path handling:
gl: Manexo de rutas locais:

en: Local site:
gl: Sitio local:

en: Local size of '%s' does not match expected size: %d != %d
gl: O tamaño local de «%s» difire do tamaño esperado: %d ! = %d

en: Locality:
gl: Localidade:

en: Log file
gl: Ficheiro de rexistro

en: Logged in
gl: Identificado

en: Logging
gl: Rexistro

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
gl: A identificación contén caracteres non-ASCII e talvez o servidor non é compatíbel co UTF-8. Non se pode volver ao xogo de caracteres local xa que se está a empregar o proxy.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
gl: Os datos de identificación conteñen caracteres non-ASCII e o servidor talvez non é compatíbel co UTF-8. Estase a intentar coa codificación local.

en: Login sequence fully executed yet not logged in, aborting.
gl: A secuencia de identificación executouse completamente mais aínda non se conectou. Estase a interromper.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
gl: O tipo de inicio de sesión ten que ser 'preguntar' ou 'interactivo' (sen vírgulas).

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
gl: O rexistro só se pode empregar cun URL de FTP. O argumento debe de estar entre '%s' ou '%s'

en: Low
gl: Baixa

en: Lowest
gl: Mínima

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
gl: O porto máis baixo dispoñíbel ten que ter un número entre 1024 e 65535.

en: Magenta
gl: Maxenta

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
gl: Precisa asegurarse de que se pode acceder ao ficheiro e que é un documento XML ben formado.

en: Malformed chunk data: %s
gl: Anaco de datos mal formado: %s

en: Malformed request header: %s
gl: A cabeceira da petición é incorrecta: %s

en: Malformed response header: %s
gl: A cabeceira da resposta é incorrecta: %s

en: Malformed response: %s
gl: A cabeceira é incorrecta: %s

en: Manual transfer
gl: Transferencia manual

en: Master &Password:
gl: &Contrasinal mestre:

en: Master password:
gl: Contrasinal mestre:

en: Match all of the following
gl: Coincide con todas as seguintes

en: Match any of the following
gl: Coincide con algunha das seguintes

en: Match none of the following
gl: Difire de todas as seguintes

en: Match not all of the following
gl: Difire de algunha das seguintes

en: Maximum simultaneous &transfers:
gl: Número máximo de &transferencias simultáneas:

en: Memory allocation failure
gl: Fallou a asignación de memoria

en: Message log
gl: Rexistro de mensaxes

en: Message too large
gl: A mensaxe é longa de máis

en: Minutes
gl: Minutos

en: Move &down
gl: Bai&xar

en: Move &up
gl: S&ubir

en: My Computer
gl: O meu PC

en: My Documents
gl: Os meus documentos

en: My Sites
gl: Os meus sitios

en: N/a
gl: N/d

en: Name
gl: Nome

en: Name already exists
gl: O nome xa existe

en: Name of bookmark already exists.
gl: O nome do marcador xa existe.

en: Name:
gl: Nome:

en: Natural sort
gl: Ordenación natural

en: Need to enter filter name
gl: Precisa inserir un nome de filtro

en: Need to enter valid local path
gl: Precisa inserir unha ruta local correcta

en: Need to enter valid remote path
gl: Precisa inserir unha ruta remota correcta

en: Need to specify a character encoding
gl: Precisa especificar unha codificación de caracteres

en: Neither nodename nor servname provided, or not known
gl: Non se forneceron, nin o nome do nodo nin o nome do servidor, ou son descoñecidos

en: Network host does not have any network addresses in the requested address family
gl: O servidor de rede non ten ningún enderezo de rede na familia de enderezos solicitada

en: Network unreachable
gl: Rede inaccesíbel

en: Never
gl: Nunca

en: New &Folder
gl: Carta&fol novo

en: New &tab
gl: Nova &lapela

en: New Book&mark
gl: Novo &marcador

en: New bookmark
gl: Novo marcador

en: New directory
gl: Novo cartafol

en: New features and improvements in %s
gl: Novas características e melloras en %s

en: New filter
gl: Novo filtro

en: New folder
gl: Novo cartafol

en: New site
gl: Novo sitio

en: Next to the transfer queue
gl: Contiguo á cola de transferencia

en: No
gl: Non

en: No address associated with nodename
gl: Non hai enderezos asociados co nome de nodo

en: No category to export selected
gl: Non se seleccionou ningunha categoría para exportar

en: No command given, aborting.
gl: Non se especificou ningunha orde; estase a deter.

en: No external IP address set, trying default.
gl: Non se configurou ningún enderezo IP externo, polo que se está a intentar co predeterminado.

en: No files are currently being edited.
gl: Actualmente non se está a editar ningún ficheiro.

en: No filter name given
gl: Non se escribiu ningún nome ao ficheiro

en: No host given, please enter a host.
gl: Non forneceu o servidor, polo que debe inserir un.

en: No images available
gl: Non hai imaxes dispoñíbeis

en: No name for the filterset given.
gl: Non se especificou ningún nome ao conxunto de filtros.

en: No program associated with filetype
gl: Non hai ningún programa asociado co tipo de ficheiro

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
gl: Non hai ningún programa asociado para editar ficheiros coa extensión '%s'.

en: No route to host
gl: Sen ruta para o servidor

en: No search results
gl: Ningún resultado da busca

en: No sites available
gl: Non hai ningún sitio dispoñíbel

en: No supported SOCKS5 auth method
gl: O método de autenticación SOCKS5 non é compatíbel

en: No username given.
gl: Non se especificou ningún nome de usuario.

en: None
gl: Ningunha

en: None selected yet
gl: Aínda non se seleccionou nada

en: Nonrecoverable failure in name resolution
gl: Fallo irrecuperábel na resolución de nomes

en: Not all items could be requeued for transfer.
gl: Non se puido engadir á cola de novo todos os elementos para a súa transferencia.

en: Not connected
gl: Non conectado

en: Not connected to any server
gl: Non está conectado a ningún servidor

en: Not connected to any server.
gl: Non está conectado a ningún servidor.

en: Not connected.
gl: Non conectado.

en: Not initialized, need to call WSAStartup
gl: Non inicializado, precisa chamar a WSAStartup

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
gl: Cómpre salientar que esta característica só é compatíbel co protocolo FTP.

en: Note: A lost key cannot be recovered.
gl: Cómpre salientar que non se pode recuperar unha chave perdida.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
gl: Cómpre salientar que esta opción só funciona en conexións de FTP sen cifrar e planas.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
gl: Cómpre salientar que ao usar un próxy xenérico obriga ao modo pasivo nas conexións do FTP.

en: Null character in line
gl: Carácter nulo na liña

en: Number of decimal places:
gl: Número de decimais:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
gl: O número de intento ten que estar entre 0 e 99.

en: O&pen
gl: A&brir

en: OS version:
gl: Versión do SO:

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
gl: Nas páxinas seguintes, hase configurar o modo de transferencia seleccionado, tamén no caso de estar activa a opción de volver a outro modo.

en: Once
gl: Unha vez

en: Once a day
gl: Unha vez ao día

en: Once a week
gl: Unha vez á semana

en: Only use plain FTP (insecure)
gl: Utilice só o FTP sinxelo (inseguro)

en: Op&en file
gl: Abrir fich&eiro

en: Open directory in system's file manager
gl: Abrir o cartafol no xestor de ficheiros do sistema

en: Open the Site Manager
gl: Abrir o xestor de sitios

en: Open the Site Manager.
gl: Abrir o xestor de sitios.

en: Open the Site Manager. Right-click for a list of sites.
gl: Abre o administrador do sitio. Fai clic co botón dereito para ver unha lista de sitios.

en: Open the directory access permissions dialog to configure the local directories FileZilla has access to.
gl: Abrir o diálogo de permisos de acceso a cartafoles para configurar que os cartafoles locais teñan acceso ao FileZilla.

en: Open the file.
gl: Abrir o ficheiro.

en: Open the settings dialog of FileZilla
gl: Abrir o diálogo de configuración do FileZilla

en: Opened as:
gl: Aberto como:

en: Opening failed
gl: Fallou ao abrir

en: Opens a new tab
gl: Abre nunha nova lapela

en: Opens the Site Manager
gl: Abre o xestor de sitios

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
gl: Abre o diálogo de filtros da listaxe en cartafol. Prema co botón dereito do rato para seleccionar os filtros.

en: Operating System:
gl: Sistema operativo:

en: Operation already in progress
gl: A operación xa está en progreso

en: Operation in progress
gl: A operación está en progreso

en: Operation not supported
gl: A operación non é compatíbel

en: Options
gl: Opcións

en: Orange
gl: Laranxa

en: Organization:
gl: Organización:

en: Other SFTP options
gl: Outras opcións do SFTP

en: Other system error
gl: Outro erro de sistema

en: Other:
gl: Outro:

en: Out of memory
gl: Sen memoria

en: Overview
gl: Sobrescribir

en: Overwrite &if source newer
gl: Sobreescr&ibir se é máis nova a orixe

en: Overwrite file
gl: Sobrescribir ficheiro

en: Overwrite file if size differs
gl: Sobrescribir o ficheiro se o tamaño difire

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
gl: Sobrescribir o ficheiro se o tamaño difire ou o ficheiro de orixe é máis recente

en: Overwrite file if source file newer
gl: Sobrescribir ficheiro se o ficheiro de orixe é máis recente

en: Overwrite if &different size
gl: Sobrescribir se teñen tamaño &diferente

en: Overwrite if different si&ze or source newer
gl: Sobrescribir se teñen &tamaño diferente ou a orixe é máis recente

en: Own build type: %s
gl: Tipo de compilación propia: %s

en: Owner permissions
gl: Permisos de usuario

en: Owner/Group
gl: Propietario / Grupo

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
gl: Evita&r que o sistema entre en espera durante a transferencia e outras operacións

en: P&roxy host:
gl: Servidor p&roxy:

en: PORT command tainted by router or firewall.
gl: O encamiñador ou a devasa modificou a orde PORT.

en: Pa&ssive (recommended)
gl: &Pasivo (recomendado)

en: Parameter not a valid URL
gl: O parámetro non é un URL correcto

en: Parsing %d bytes of version information.
gl: Analizando %d bytes de información da versión.

en: Pass&word:
gl: Contra&sinal:

en: Passive (recommended)
gl: &Pasivo (recomendado)

en: Passive mode
gl: Modo pasivo

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
gl: O modo de transferencia pasivo estabeleceuse como o predeterminado.

en: Password or encryption key is not set
gl: Non se estableceu o contrasinal ou a chave de cifrado

en: Password required
gl: Requírese o contrasinal

en: Passwords
gl: Contrasinais

en: Path
gl: Ruta

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
gl: Non se pode construír a ruta para o cartafol %s e o subcartafol %s

en: Path not found:
gl: Non se atopou a ruta:

en: Paths
gl: Rutas

en: Pending removal
gl: Pendente de eliminación

en: Permission
gl: Permiso

en: Permission denied
gl: Permiso denegado

en: Permissions
gl: Permisos

en: Platform:
gl: Plataforma:

en: Please add the local directories you want to use FileZilla with.
gl: Engada os cartafoles locais cos que quere usar FileZilla.

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
gl: Debe comprobar en https://filezilla-project.org/probe.php se o servidor está en execución e logo comprobe se a configuración é correcta.

en: Please check the granted permissions and re-add any missing local directories you are working with in the dialog that follows.
gl: Comprobe os permisos outorgados e volva engadir os cartafoles locais que estea a traballar no diálogo que segue.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
gl: Debe configurar todos os encamiñadores e devasas para que o FileZilla poida estabelecer conexións de saída a portos arbitrarios.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
gl: Debe desactivar as configuracións 'Modo DMZ' ou 'Modo xogos' do seu encamiñador.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
gl: Asegúrese de ter unha conexión á rede estábel e revise a súa configuración unha outra vez.

en: Please enter a custom date format.
gl: Insira un formato de dato personalizado.

en: Please enter a custom time format.
gl: Insira un formato horario personalizado.

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
gl: Insira a data na forma Ano-Mes-Día como por exemplo 2010-07-18.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
gl: Insira un límite de velocidade de descarga superior ou igual a 0 %s/s.

en: Please enter a name for the new filter.
gl: Insira un nome para o novo filtro.

en: Please enter a new name for the copied filter.
gl: Insira un novo nome para o filtro copiado.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
gl: Insira un novo nome para o filtro configurado: «%s»

en: Please enter a new name for the filter.
gl: Insira un novo nome para o filtro.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
gl: Insira un número entre 0 e 10 para as descargas concorrentes.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
gl: Insira un número entre 0 e 10 para os envíos concorrentes.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
gl: Insira un número entre 1 e 10 para as transferencias concorrentes.

en: Please enter a password for this server:
gl: Insira un contrasinal para este servidor:

en: Please enter a timeout between 10 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
gl: Insira un tempo límite de espera entre 10 e 9999 segundos ou 0 para desactivalo.

en: Please enter a unique name for this filter set
gl: Insira un nome único para este conxunto de filtros

en: Please enter a username for this server:
gl: Insira un nome de usuario para este servidor:

en: Please enter a valid portrange.
gl: Insira un intervalo de portos correcto.

en: Please enter an URL where to get your external address from
gl: Insira o URL onde obter o enderezo externo

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
gl: Insira un límite de velocidade de envío maior ou igual a 0 %s/s.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
gl: Insira unha orde directa de FTP.
    Ao usar ordes directas de FTP limpará a caché do cartafol.

en: Please enter the complete path of a program and its arguments. This command will be executed when the queue has finished processing.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You need to properly quote commands and their arguments if they contain spaces.
gl: Insira a ruta completa dun programa e os seus argumentos. Esta orde executarase cando a cola remate o procesamento.
    Por exemplo C:\algunhaRuta\ficheiro.exe baixo MS Windows ou /algunhaRuta/ficheiro baixo Unix.
    Debe empregar vírgulas para as ordes e os seus argumentos se estes conteñen espazos.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
gl: Insira o nome do cartafol que se debe crear:

en: Please enter the name of the file which should be created:
gl: Insira o nome do ficheiro que se debe crear:

en: Please enter username and password for this server:
gl: Escriba un nome de usuario e un contrasinal para este servidor:

en: Please enter your current master password to change the password settings.
gl: Insira o seu contrasinal mestre actual para cambiar a configuración do contrasinal.

en: Please enter your external IP address
gl: Insira o seu enderezo IP externo

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
gl: Insira o seu enderezo IP externo na páxina do modo activo deste asistente. Caso de ter un enderezo dinámico ou non saber o seu enderezo externo, use a opción de resolución externa.

en: Please enter your master password to decrypt the password for this server:
gl: Insira o seu contrasinal mestre para descifrar o contrasinal para este servidor:

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
gl: Siga as instrucións con coidado pois caso de ter unha configuración errada non poderá conectarse correctamente co FTP.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
gl: Asegúrese de que o FileZilla pode estabelecer conexións de saída e tamén de que escribiu correctamente o enderezo do servidor de resolucións de enderezos.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
gl: Asegúrese de que o ficheiro local solicitado está instalado no seu sistema.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
gl: Asegúrese de que o seu encamiñador está a empregar a última versión do controlador dispoñíbel. Alén diso, o seu encamiñador debe estar correctamente configurado. Terá que facer un redireccionamento manual dos portos. Non execute o seu encamiñador no modo denominado 'DMZ' ou 'modo xogo'.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
gl: Cómpre salientar que o FileZilla non inflúe no porto que escolla o servidor. Por iso, o servidor pode escoller un porto que a devasa acha que adoitan empregar troianos ou outras ameazas. Este feito podería provocar unha falsa alarma que pode ignorar tranquilamente.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
gl: Cómpre salientar que a conservación do selo horario nos envíos a servidores FTP, FTP e FTPES só funcionará se admiten a orde MFMT.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
gl: Cómpre salientar que algúns servidores poderían vetalo se intenta conectarse con demasiada frecuencia ou en intervalos moi curtos.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
gl: Execute unha outra vez o asistente caso de mudar o seu contorno de rede ou se xorden problemas con servidores que funcionaban correctamente con anterioridade.

en: Please save this key in a secure location. Without the correct key your uploaded files cannot be accessed.
gl: Garde esta chave nun lugar seguro. Sen a chave correcta non se pode acceder aos seus ficheiros enviados.

en: Please select an action:
gl: Seleccione unha acción:

en: Please select the categories you would like to import.
gl: Seleccione as categorías que desexe importar.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
gl: Seleccione o modo de transferencia predeterminado que quere usar.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
gl: Seleccione os novos atributos para o cartafol «%s».

en: Please select the new attributes for the file "%s".
gl: Seleccione os novos atributos para o ficheiro «%s».

en: Please select the new attributes for the selected directories.
gl: Seleccione os novos atributos para os cartafoles seleccionados.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
gl: Seleccione os novos atributos para os ficheiros e cartafoles seleccionados.

en: Please select the new attributes for the selected files.
gl: Seleccione os novos atributos para os ficheiros seleccionados.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
gl: Actualice a devasa e asegúrese de que o encamiñador está a empregar o último controlador dispoñíbel. Alén diso, o encamiñador debe estar correctamente configurado. Deberá facer un redireccionamento manual de portos. Non execute o seu encamiñador no chamado 'modo DMZ' nin no 'modo xogo'. Cousas como a inspección de protocolo ou os 'fixups' do protocolo específico teñen de estar desactivadas

en: Postal code:
gl: Código postal:

en: Pre&allocate space before downloading
gl: Pre&asignar espazo antes de descargar

en: Preallocation
gl: Preasignación

en: Predefined Sites
gl: Sitios predeterminados

en: Preserving file timestamps
gl: Preservando o selo horario do ficheiro

en: Preview
gl: Vista previa

en: Print diagnostic information related to startup of FileZilla
gl: Imprimir información de diagnóstico relacionada co inicio de FileZilla

en: Print version information to stdout and exit
gl: Imprimir a información da versión por pantalla e saír

en: Prioritize directories (default)
gl: Priorizar os cartafoles (predeterminado)

en: Priority
gl: Prioridade

en: Privacy policy: Only your version of FileZilla, your used operating system and your CPU architecture will be submitted to the server.
gl: Política de privacidade: só a súa versión de FileZilla, o seu sistema operativo usado e a súa arquitectura de CPU serán enviados ao servidor.

en: Private &keys:
gl: C&haves privadas:

en: Pro&tocol:
gl: Pro&tocolo:

en: Pro&xy password:
gl: Contrasinal do pro&xy:

en: Process &Queue
gl: &Procesar Cola

en: Process file table overflow
gl: Desbordamento da táboa de ficheiros de proceso

note: @translator: Example: Processed 5 files in 1 directory
en: Processed %s in %s.
gl: Procesado %s en %s.

en: Protocol not supported
gl: O protocolo é incompatíbel

en: Protocol not supported on given socket type
gl: O protocolo é incompatíbel sobre o tipo de toma (socket) especificado

en: Protocol:
gl: Protocolo:

en: Proxy &port:
gl: Porto do &proxy:

en: Proxy &user:
gl: &Usuario do proxy:

en: Proxy authentication failed
gl: Fallou a autenticación do proxy

en: Proxy handshake failed: %s
gl: Fallou a negociación co proxy: %s

en: Proxy host starts with '[' but no closing bracket found.
gl: O servidor proxy comeza con «[» mais non se atopou o peche para o corchete.

en: Proxy reply: %s
gl: Resposta do proxy: %s

en: Proxy request failed. Reply from proxy: %s
gl: Fallou a solicitude do proxy. Resposta do proxy: %s

en: Proxy request failed: %s
gl: Fallou a solicitude do proxy: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
gl: Fallou a solicitude co proxy: descoñécese o tipo de enderezo na resposta CONECTADO

en: Proxy set but proxy host or port invalid
gl: O proxy está configurado mais o servidor ou o porto é incorrecto

en: Public Key Authentication
gl: Autenticación con chave pública

en: Public key algorithm:
gl: Algoritmo de chave pública:

en: Public permissions
gl: Permisos públicos

en: Queue has been fully processed
gl: A cola procesouse completamente

en: Queue: %s MiB
gl: Cola: %s MiB

en: Queue: %s%s
gl: Cola: %s%s

en: Queue: empty
gl: Cola: baleira

en: Queued files
gl: Ficheiros na cola

en: Queueing:
gl: Na cola:

en: Quick Search:
gl: Busca rápida:

en: Quick search cannot be opened if comparing directories.
gl: Non se pode abrir a busca rápida se compara os cartafoles.

en: R&eboot system once
gl: R&einiciar o sistema deseguido

en: R&emote directory tree
gl: Árbore do cartafol r&emoto

en: R&eset and requeue selected files
gl: R&einiciar e poñer de novo na cola os ficheiros seleccionados

en: Raw FTP command
gl: Orde de FTP directa

en: Re&ad
gl: Ler

en: Re&fresh
gl: Actuali&zar

en: Re&name
gl: Cambiar o &nome

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
gl: Execute outra vez o asistente, comprobe con coidado as opcións e configure todos os encamiñadores e devasas en conformidade.

en: Rea&d
gl: Le&r

en: Read-only
gl: Só permite lectura

en: Reading from local file failed
gl: Fallou a lectura do ficheiro local

en: Really cancel current operation?
gl: Quere cancelar a operación actual?

en: Really delete %d directory with its contents from the server? | Really delete %d directories with their contents from the server?
gl[0]: Quere eliminar do servidor %d cartafol e o seu contido?
gl[1]: Quere eliminar do servidor %d cartafoles xunto co seu contido?

en: Really delete %d file from the server? | Really delete %d files from the server?
gl[0]: Quere eliminar do servidor %d ficheiro?
gl[1]: Quere eliminar do servidor %d ficheiros?

en: Really delete %s and %s from the server?
gl: Quere eliminar do servidor %s e %s?

en: Really delete all selected files and/or directories from the server?
gl: Quere eliminar do servidor todos os ficheiros e/ou cartafoles seleccionados?

en: Really delete all selected files and/or directories from your computer?
gl: Quere eliminar da súa computadora todos os ficheiros e/ou cartafoles seleccionados?

en: Reason
gl: Motivo

en: Reboot now
gl: Reiniciar agora

en: Rec&urse into subdirectories
gl: Rec&ursivamente dentro dos subartafoles

en: Received a directory listing which appears to be encoded in EBCDIC.
gl: Recibiu unha listaxe de cartafoles que semella codificada en EBCDIC.

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
gl: Recibiuse unha liña que pasa dos 10000 caracteres, cancelar.

en: Received data tainted
gl: Modificáronse os datos que se recibiron

en: Received invalid character in version information
gl: Recibiuse un carácter incorrecto na información da versión

en: Received version information is too large
gl: A información da versión recibida é demasiado extensa

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
gl: A información de reconexión non se pode limpar mentres está conectado a un servidor.
    Se continua, perderase a conexión.

en: Reconnection settings
gl: Opcións da conexión

en: Reconnects to the last used server
gl: Reconecta co último servidor usado

en: Recursively adding files to queue.
gl: Engadir &ficheiros á cola de xeito recursivo.

en: Recursively changing permissions.
gl: Cambiar permisos de xeito recursivo.

en: Recursively deleting files and directories.
gl: Eliminar ficheiros e cartafoles de xeito recursivo.

en: Red
gl: Vermello

en: Redirection to invalid or unsupported URI: %s
gl: O redireccionamento ao URI é incorrecto ou incompatíbel: %s

en: Redirection to invalid or unsupported address: %s
gl: O redireccionamento ao enderezo é incorrecto ou incompatíbel: %s

en: Refresh the file and folder lists
gl: Actualiza as lista de ficheiros e cartafoles

en: Remember passwords?
gl: Lembrar os contrasinais?

en: Remote
gl: Remoto

en: Remote file
gl: Ficheiro remoto

en: Remote file search
gl: Buscar ficheiro remoto

en: Remote filters:
gl: Filtros remotos:

en: Remote path
gl: Ruta remota

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
gl: Non se pode analizar a ruta remota. Asegúrese de que sexa unha ruta absoluta correcta e sexa compatíbel co tipo de servidor do sitio actual (%s).

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
gl: Non se pode procesar a ruta remota. Asegúrese de que sexa unha ruta absoluta correcta e compatíbel co servidor (%s) seleccionado no sitio pai.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
gl: Non se pode procesar a ruta. Asegúrese de que sexa unha ruta absoluta correcta.

en: Remote path could not be parsed.
gl: Non se puido procesar a ruta remota.

en: Remote path handling:
gl: Xestión da ruta remota:

en: Remote path:
gl: Ruta remota:

en: Remote site:
gl: Sitio remoto:

en: Remove &all
gl: Elimin&ar todo

en: Remove &selected
gl: Eliminar os &seleccionados

en: Rename file
gl: Cambiar o nome do ficheiro

en: Rename selected directory
gl: Cambiar o nome aos cartafoles seleccionados

en: Rename selected files and directories
gl: Cambiar o nome aos ficheiros e os cartafoles seleccionados

en: Renaming '%s' to '%s'
gl: Estase a cambiar o nome de '%s' a '%s'

en: Repeat password:
gl: Repita o contrasinal:

en: Reporting bugs and feature requests
gl: Informar de erros e solicitude de características

en: Request failed - client is not running identd (or not reachable from server)
gl: Fallou a solicitude: o cliente non está a executar «identd» (ou non se pode acceder desde o servidor)

en: Request failed - client's identd could not confirm the user ID string
gl: Fallou a solicitude: a identificación do cliente non puido confirmar a cadea da ID de usuario

en: Request rejected or failed
gl: Solicitude rexeitada ou fallada

en: Require explicit FTP over TLS
gl: Require FTP explícito sobre TLS

en: Require implicit FTP over TLS
gl: Require FTP implícito sobre TLS

en: Reset and requeue &all
gl: Reiniciar e poñer de novo na col&a todo

en: Resolved protocol is unknown
gl: O protocolo resolto é descoñecido

en: Resolving address of %s
gl: Estase a resolver o enderezo de %s

en: Resource temporarily unavailable
gl: O recurso está indispoñible temporalmente

en: Response:
gl: Resposta:

en: Results:
gl: Resultados:

en: Resume file transfer
gl: Retomar a transferencia do ficheiro

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
gl: Retomar a transferencia de ficheiros ASCII pode causar problemas se o servidor emprega un formado de fin de liña diferente que o do cliente.

en: Retrieving directory listing of "%s"...
gl: Recuperando a lista de cartafoles de «%s»...

en: Retrieving directory listing...
gl: Estase a acadar a listaxe do cartafol...

en: Retrieving external IP address from %s
gl: Estase a obter o enderezo IP externo de %s

en: S&how files currently being edited...
gl: Amo&sar os ficheiros que se editaron recentemente...

en: S&how the Site Manager on startup
gl: Amo&sar o xestor dos sitios no arranque

en: S&hutdown system once
gl: Apa&gar o sistema deseguido

en: S&top
gl: De&ter

en: S&uspend system once
gl: S&uspender o sistema deseguido

en: S&ynchronized browsing
gl: Navegación s&incronizada

en: SFTP support
gl: Compatibilidade SFTP

en: SOCKS4 proxy will connect to: %s
gl: O proxy SOCKS4 vai conectar con: %s

en: SOCKS5 does not support usernames or passwords longer than 255 characters.
gl: SOCKS5 é incompatíbel con nomes de usuario e contrasinais maiores de 255 caracteres.

en: Sa&ve passwords protected by a master password
gl: &Gardar os contrasinais protexidos por un contrasinal mestre

en: Sav&e passwords
gl: &Gardar os contrasinais

en: Save settings?
gl: Gardar a configuración?

en: Saving of password has been disabled by your system administrator.
gl: A opción de gardar o contrasinal foi desactivada polo administrador do sistema.

en: Saving of passwords has been disabled by you.
gl: A opción de gardar os contrasinais está desactivada por ti.

en: Scale factor:
gl: Factor de escala:

en: Search &conditions:
gl: C&ondicións da busca:

en: Search &directory:
gl: Buscar cartafol:

en: Search for files recursively.
gl: Busca ficheiros de xeito recursivo

en: Search server for files
gl: Buscar ficheiros no servidor

en: Search type:
gl: Tipo de busca:

en: Security information
gl: Información de seguranza

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
gl: Tamén pode ler https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
gl: Selec&cionar o servidor

en: Select &page:
gl: Seleccionar a &páxina:

en: Select Theme
gl: Seleccionar o tema

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
gl: Seleccionar unha acción por omisión que se realizará se o ficheiro de destino dunha transferencia xa existe.

en: Select default editor
gl: Seleccione o editor por omisión

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
gl: Seleccione a acción por omisión que se executará se o ficheiro de destino existe. Esta escolla só é correcta na sesión actual.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
gl: Seleccione a acción por omisión que se realizará se o ficheiro existe só para os seleccionados na cola.

en: Select file containing private key
gl: Seleccionar o ficheiro que conteña a chave privada

en: Select file for exported data
gl: Seleccionar o ficheiro para os datos exportados

en: Select file for exported filters
gl: Seleccionar o ficheiro para os filtros exportados

en: Select file for exported queue
gl: Seleccionar o ficheiro para a fila exportada

en: Select file for exported settings
gl: Seleccionar o ficheiro para a configuración exportada

en: Select file for exported sites
gl: Seleccionar o ficheiro para os sitios exportados

en: Select file to import settings from
gl: Seleccionar o ficheiro para importar as características de

en: Select file to upload
gl: Seleccionar o ficheiro para subir

en: Select filename for converted key file
gl: Seleccionar o nome de ficheiro para o ficheiro de chave convertido

en: Select how these files should be opened.
gl: Seleccionar como se abrirán estes ficheiros.

en: Select target download directory
gl: Seleccionar o cartafol destino para as descargas

en: Select target filename
gl: Seleccionar o nome de ficheiro de destino

en: Select the categories to export:
gl: Seleccionar as características para exportar:

en: Select the private data you would like to delete.
gl: Seleccionar os datos privados que desexa eliminar.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
gl[0]: Seleccionou %d cartafol xunto co seu contido para se transferir.
gl[1]: Seleccionou %d cartafoles xunto co seu contido para transferir.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
gl[0]: Seleccionou %d cartafol.
gl[1]: Seleccionou %d cartafoles.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
gl[0]: Seleccionou %d ficheiro para transferir.
gl[1]: Seleccionou %d ficheiros para transferir.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
gl[0]: Seleccionou %d ficheiro. Tamaño total: %s
gl[1]: Seleccionou %d ficheiros. Tamaño total: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
gl[0]: Seleccionou %d ficheiro. Tamaño total: cando menos %s
gl[1]: Seleccionou %d ficheiros. Tamaño total: cando menos %s

en: Selected %s and %s for transfer.
gl: Seleccionou %s e %s para transferir.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
gl: Seleccionouse %s e %s. Tamaño total: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
gl: Seleccionouse %s e %s. Tamaño total: cando menos %s

en: Selected editor does not exist.
gl: O editor que escolleu non existe.

en: Selected file already being edited
gl: O ficheiro seleccionado estase a editar

en: Selected file is already loaded
gl: O ficheiro seleccionado xa está cargado

en: Selected file is already opened
gl: O ficheiro seleccionado xa está aberto

en: Selected file is still being edited
gl: O ficheiro seleccionado xa se está a editar

en: Selected filter only works for local files.
gl: O filtro que seleccionou só funciona con ficheiros locais.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
gl: O marcador global seleccionado e o servidor actual empregan un diferente tipo de servidor.
    Empregue marcadores específicos do sitio para este servidor.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
gl: Polo xeral, o porto que seleccionou está en uso por un protocolo diferente.

en: Send FTP &keep-alive commands
gl: Enviar ordes para mant&er vivo o FTP

en: Send custom command to the server otherwise not available
gl: Enviar unha orde personalizada ao servidor, non dispoñíbel doutro xeito

en: Sending keep-alive command
gl: Estase a enviar a orde de manter a conexión

en: Serial number:
gl: Número de serie:

en: Server &Type:
gl: &Tipo de servidor:

en: Server does not support non-ASCII characters.
gl: O servidor é incompatíbel con caracteres non-ASCII.

en: Server does not support resume of files > %d GB.
gl: O servidor non permite retomar ficheiros maiores de %d GB.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
gl: O servidor non permite retomar ficheiros maiores de %d GB. Rematar a transferencia cando os tamaños coincidan.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
gl: O servidor non permite retomar ficheiros maiores de 2 GB.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
gl: O servidor non permite retomar ficheiros maiores de 4 GB.

en: Server host key
gl: Chave do servidor

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
gl: O servidor non permite retomar ficheiros maiores de %d GB. Rematar a transferencia cando os tamaños coincidan.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
gl: O servidor precisa unha conta. Debe especificar unha conta mediante o xestor de sitios

en: Server not sending proper line endings
gl: O servidor non envía remates de liñas correctos

en: Server requested unsupported digest authentication algorithm: %s
gl: O servidor solicitou un algoritmo de autenticación incompatíbel: %s

en: Server requested unsupported quality-of-protection: %s
gl: O servidor solicitou unha calidade de protección incompatíbel: %s

en: Server returned empty path.
gl: O servidor devolveu unha ruta vadía.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
gl: O servidor enviou unha solicitude adicional de acceso. Precisa usar un tipo de rexistro interactivo.

en: Server sent data even before request headers were sent
gl: Servidor enviou datos antes de que se enviasen os encabezados de solicitude

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
gl: O servidor enviou unha resposta pasiva cun enderezo non encamiñábel. Fallou o modo pasivo.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
gl: O servidor enviou unha resposta pasiva cun enderezo non encamiñábel. Usarase o enderezo do servidor no seu lugar.

en: Server sent too much data.
gl: O servidor enviou demasiados datos.

en: Server sent unexpected reply.
gl: O servidor enviou unha resposta que non se agardaba.

en: Server to client MAC:
gl: Servidor a MAC cliente:

en: Server to client cipher:
gl: Servidor a cifrado cliente:

en: Server&type:
gl: &Tipo de servidor:

en: Server/Local file
gl: Servidor/ficheiro local

en: Server:
gl: Servidor:

en: Session details
gl: Detalles da sesión

en: Set &Priority
gl: Estabelecer a &prioridade

en: Setting permissions of '%s' to '%s'
gl: Estabelecer os permisos de «%s» a «%s»

en: Settings
gl: Configuración

en: Settings directory:
gl: Configuración do cartafol:

en: Sh&ow notification bubble
gl: Am&osar a burbulla de notificación

en: Show &raw directory listing
gl: Amosar lite&ralmente a listaxe do cartafol

en: Show &welcome dialog...
gl: Amosar o diálogo de ben&vida...

en: Show both directory trees and continue comparing?
gl: Amosar ambas as árbores do cartafol e continuar a comparación?

en: Show details
gl: Amosar os detalles

en: Show details about custom date and time formats
gl: Amosar os detalles sobre o formatos de data e hora personalizados

en: Show in file &manager
gl: A&mosar no xestor de ficheiros

en: Shows available TLS ciphers
gl: Amosar os cifrados TLS dispoñibles

en: Shows this help dialog
gl: Amosar este diálogo de axuda

en: Shutdown now
gl: Apagar agora

en: Signature algorithm:
gl: Algoritmo de sinatura:

en: Signup
gl: Rexistrarse

en: Site &Manager entries
gl: Entradas do xestor de sitios

en: Site Manager
gl: Xestor de sitios

en: Site Manager - Cannot remember password
gl: Xestor de sitios - Non se pode lembrar o contrasinal

en: Site Manager - Generated key
gl: Xestor de sitios - Chave xerada

en: Site Manager - Invalid data
gl: Xestor do sitio - Datos incorrectos

en: Site Manager already open
gl: O xestor de sitios xa está aberto

en: Site does not exist.
gl: O sitio non existe.

en: Site path has to begin with 0 or 1.
gl: A ruta do sitio ten que comezar por 0 ou 1.

en: Site path is malformed.
gl: A ruta do sitio está malformada.

en: Site-specific bookmarks
gl: Marcadores específicos do sitio

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
gl: Os marcadores específicos do sitio requiren que o servidor sexa almacenado no xestor do sitio.
    Desexa engadir a conexión actual ao xestor do sitio?

en: Size
gl: Tamaño

en: Size formatting
gl: Formato de tamaño

en: Size unknown
gl: Tamaño descoñecido

en: Skip file
gl: Omitir ficheiro

en: Skipping download of %s
gl: Estase a omitir a descarga de %s

en: Skipping non-existing key file "%s"
gl: Estase a omitir o ficheiro de chave inexistente: «%s»

en: Skipping upload of %s
gl: Estase a omitir a carga de %s

en: Socket address outside address space
gl: Enderezo da toma (socket) está fora do espazo de enderezos

en: Socket already connected
gl: A toma (socket) xa está conectada

en: Socket has been shut down
gl: A toma (socket) foi desconectada

en: Socket not connected
gl: A toma (socket) non conectada

en: Socket type not supported for address family
gl: Tipo de toma (socket) é incompatible coa familia de enderezos

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
gl: Algúns ficheiros seguen a se editar ou precisan ser enviados.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
gl: Algúns servidores remotos mal configurados que están detrás dun encamiñador, poden responder coa súa dirección IP local.

en: Sort directories inline
gl: Ordenar os cartafoles en liña

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
gl: A instrución de ordenación non se pode mudar ao tempo de comparar cartafoles.

en: Sorting
gl: Clasificación

en: Sorting &mode:
gl: &Modo de ordenación:

en: Source and path of the drop operation are identical
gl: A orixe e a ruta para a operación de soltar son idénticos

en: Source and target file may not be the same
gl: O ficheiro de orixe e de destino talvez non son o mesmo

en: Source and target of the drop operation are identical
gl: A orixe e o destino da operación de soltar son idénticos

en: Source file:
gl: Ficheiro de orixe:

en: Speed Limits
gl: Límites de transferencia

en: Speed limits
gl: Límite de transferencia

en: Speed limits are disabled, click to change.
gl: Os límites de velocidade están desactivados; faga clic para os cambiar.

en: Speed limits are enabled, click to change.
gl: O límite de velocidade está activado, prema para o cambiar.

en: Stable and beta versions
gl: Versións estábeis e beta

en: Stable versions only
gl: Versións estábeis

en: Stable, beta and nightly versions
gl: Versións estábeis, beta e nocturnas

en: Start transfer &immediately
gl: Comezar a transferencia &inmediatamente

en: Start with opened Site Manager
gl: Comezar co xestor de sitios aberto

en: Started update check on %s
gl: A comprobación de actualizacións comezou en %s

en: Starting download of %s
gl: Estase a comezar a descarga de %s

en: Starting upload of %s
gl: Estase a comezar o envío de %s

en: Starts the local site in the given path
gl: Comezar o sitio local na ruta indicada

en: State or province:
gl: Estado ou provincia:

en: Status
gl: Estado

en: Status:
gl: Estado:

en: Stop and remove &all
gl: Deter e retirar &todo

en: Stop recursive operation
gl: Deter a operación recursiva

en: Storj - Decentralized Cloud Storage
gl: Storj - Almacenamento na nube descentralizado

en: Storj support
gl: Permitir Storj

en: Street:
gl: Rúa:

en: Subject of certificate
gl: Asunto do certificado

en: Successful transfers
gl: Transferencias exitosas

en: Summary of test results:
gl: Resumo dos resultados das probas:

en: Suspend now
gl: Suspender agora

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
gl: As ligazóns simbólicas aos ficheiros non están afectadas por esta escolla, estas sempre se borra.

en: Synchronized browsing
gl: Navegación sincronizada

en: Synchronized browsing has been disabled.
gl: A navegación sincronizada foi desactivada.

en: Synchronizing directories.
gl: Sincronizando os cartafoles.

en: Syntax error
gl: Erro de sintaxe

en: Syntax error in command line
gl: Erro de sintaxe na liña de ordes

en: System
gl: Sistema

en: System details
gl: Detalles do sistema

en: System limit of open files exceeded
gl: Superou o límite do sistema de ficheiros abertos

en: System's network subsystem has failed
gl: Fallou o subsistema de rede do sistema

en: T&oolbar
gl: B&arra de ferramentas

en: TLS connection established, sending HTTP request
gl: Estabeleceuse a conexión TLS, estase a enviar a solicitude de HTTP

en: TLS connection established, waiting for welcome message...
gl: Estabeleceuse a conexión TLS, agardando pola mensaxe de benvida...

en: TLS connection established.
gl: Estabeleceuse a conexión TLS.

en: TTL expired
gl: Expirou o TTL

en: Target file already exists
gl: O ficheiro de destino xa existe

en: Target file:
gl: Ficheiro de destino:

en: Target filename already exists!
gl: O ficheiro de destino xa existe!

en: Target filename already exists, really continue?
gl: O nome do ficheiro de destino xa existe, realmente desexa continuar?

en: Temporary failure in name resolution
gl: Fallo temporal na resolución de nomes

en: Test finished successfully
gl: A proba rematou con éxito

en: Test results
gl: Resultado da proba

en: Testing resume capabilities of server
gl: Probando as capacidades de retomar do servidor

en: The &following files are currently being edited:
gl: Os seguintes &ficheiros estanse a modificar:

en: The Site Manager cannot be used unless the file gets repaired.
gl: Non se pode usar o xestor de sitios a menos que o ficheiro sexa reparado.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
gl: O xestor de sitios está aberto noutro exemplar do FileZilla 3.
    Desexa continuar? Calquera cambio que se fixer no xestor de sitios non se gardará.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
gl: O xestor de sitios está aberto noutra instancia do FileZilla 3.
    Pécheo ou non se poderán eliminar os datos.

en: The address you entered was: %s
gl: O enderezo que inseriu era: %s

en: The ai_family member is not supported
gl: O membro ai_family é incompatíbel

en: The ai_socktype member is not supported
gl: O membro de ai_socktype é incompatíbel

en: The bookmark could not be added.
gl: Non se pode engadir o marcador.

en: The bookmarks could not be cleared.
gl: Os marcadores non se poden limpar.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
gl: A conexión está cifrada. Prema a icona par ver os detalles.

en: The custom date format is invalid or contains unsupported format specifiers.
gl: O formato de data personalizado é incorrecto ou contén indicadores de formato non compatíbeis.

en: The custom login sequence cannot be empty.
gl: A secuencia de rexistro personalizada non pode estar baleira.

en: The custom time format is invalid or contains unsupported format specifiers.
gl: O formato de hora personalizado é incorrecto ou contén indicadores de formato non compatíbeis.

en: The data connection could not be established: %s
gl: Non se puido estabelecer a conexión de datos: %s

en: The default editor for text files could not be found.
gl: Non se puido atopar o editor predeterminado para os ficheiros de texto.

en: The default editor for text files is '%s'.
gl: O editor predeterminado para os ficheiros de texto é '%s'.

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
gl: O nome do filtro inserido xa existe, escolla un nome diferente.

en: The entered passwords are not the same.
gl: Os contrasinais inseridos non coinciden.

en: The extension '%s' does already exist in the list
gl: A extensión '%s' xa existe na lista

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
gl: O ficheiro %s xa existe.
    Insira un nome novo:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
gl: Non se pode abrir o ficheiro '%s':
    Non se atopou o programa asociado (%s).
    Comprobe as asociacións dos tipos de ficheiros.

en: The file '%s' contains an SSH1 key. The SSH1 protocol has been deprecated, FileZilla only supports SSH2 keys.
gl: O ficheiro «%s» contén unha chave SSH1. O protocolo SSH1 quedou obsoleto, o FileZilla só admite chaves SSH2.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
gl: O ficheiro '%s' non se puido cargar ou non contén unha chave privada.

en: The file '%s' could not be loaded.
gl: Non de puido cargar o ficheiro '%s'.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
gl: Non se puido abrir o ficheiro '%s':
    Ningún programa está asociado no sistema con este tipo de ficheiro.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
gl: Non se puido abrir o ficheiro '%s':
    Fallou a orde asociada

en: The file '%s' has been created by a more recent version of FileZilla.
    Loading files created by newer versions can result in loss of data.
    Do you want to continue?
gl: O ficheiro '%s' foi creado por unha versión posterior de FileZilla.
    A carga de ficheiros creados por versións posteriores pode producir perdas de datos.
    Quere continuar?

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
gl: O ficheiro '%s' non ten un formato compatíbel co FIleZilla.
    Quere convertelo a un formato compatíbel?

en: The file selected as default editor does not exist.
gl: O ficheiro seleccionado como editor predeterminado non existe.

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
gl: A columna do nome do ficheiro non pode ocultarse nin moverse.

en: The filename column cannot be hidden.
gl: A columna do nome dos ficheiros non pode ocultarse.

en: The following character will be replaced: %s
gl: Substituirase o carácter seguinte: %s

en: The following characters will be replaced: %s
gl: Substituiranse os caracteres seguintes: %s

en: The free open source FTP solution
gl: A solución FTP de código aberto

en: The generated encryption key is:
gl: A chave de cifrado xerada é:

en: The global bookmarks could not be saved.
gl: Non se poden gardar os marcadores globais.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
gl: Canto maior sexa o nivel de depuración, máis información aparecerá no rexistro de mensaxes. A visualización da información de depuración ten un impacto negativo no rendemento.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
gl: Precisa que o límite estea entre 1 e 2000 MiB

en: The local directory '%s' could not be created.
gl: Non se puido crear o cartafol local «%s».

en: The local directory '%s' does not exist.
gl: O cartafol local «%s» non existe.

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
gl: O cartafol local '%s' non está debaixo da raíz de sincronización (%s).
    Quere desactivar a navegación sincronizada e continuar a cargar o cartafol local?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
gl: O mais baixo porto dispoñíbel ten que ser menor ou igual có porto mais alto dispoñíbel.

en: The master password needs to be at least 8 characters long.
gl: O contrasinal mestre ha de ter polo menos 8 caracteres.

en: The new version could not be downloaded, please retry later.
gl: Non se puido descargar a nova versión, volva intentalo máis tarde.

en: The new version has been saved in your Downloads directory.
gl: A nova versión foi gardada no seu cartafol de descargas.

en: The queue will not be saved.
gl: A cola non se gardará.

en: The remote directory '%s' does not exist.
gl: Non existe o cartafol remoto «%s».

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
gl: O cartafol remoto '%s' non está debaixo da raíz de sincronización (%s).
    Quere desactivar a navegación sincronizada e continuar a cargar o cartafol remoto?

en: The selected categories have been imported.
gl: Importaranse as categorías seleccionadas.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
gl: O ficheiro seleccionado contén datos que se poden importar nas seguinte categorías:

en: The selected file is already being edited:
gl: O ficheiro seleccionado estase a editar:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
gl: O ficheiro que seleccionou aínda está aberto noutro programa; por tanto, debe pechalo.

en: The selected file would be executed directly.
    This can be dangerous and might damage your system.
    Do you really want to continue?
gl: O ficheiro seleccionado executaríase directamente.
    Esta opción pode ser perigosa e pode danar o sistema.
    Seguro que quere continuar?

en: The server could not be added.
gl: Non se puido engadir o servidor.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
gl: O servidor enviou unha resposta que non se coñece ou non se agardaba.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
gl: O servidor emprega a codificación de caracteres seguintes para os nomes de ficheiros:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
gl: Descoñécese o certificado do servidor. Debe examinar con coidado o certificado para se asegurar de que pode confiar no servidor.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
gl: A chave do servidor difire da chave que está gardada na memoria intermedia. Isto significa que o administrador a mudou ou está a intentar conectarse con outro computador que finxe ser o servidor.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
gl: Descoñécese a chave do servidor. Nada lle garante que o servidor é o computador que pensa que é.

en: The servname parameter is not supported for ai_socktype
gl: O parámetro servname é incompatíbel con ai_socktype

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
gl: Importáronse as características. Ten de reiniciar o FileZilla para que estas opcións teñan o seu efecto.

en: The specified address family is not supported
gl: A familia de enderezo especificada é incompatíbel

en: The specified network name is no longer available
gl: O nome da rede especificado xa non está dispoñible

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
gl: Axiña se reiniciará o sistema, a non ser que prema Cancelar.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
gl: O sistema axiña se apagará a non ser que prema Cancelar.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
gl: O ficheiro de destino xa existe.
    Debe elixir unha acción.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
gl: Fallou a comprobación. Quere gardar esta configuración?

en: The valid backup file %s could not be restored
gl: Non se puido restaurar o ficheiro de copia de seguridade válido %s

en: Themes
gl: Temas

en: This filter set cannot be removed.
gl: O conxunto de filtros non se pode eliminar.

en: This filter set cannot be renamed.
gl: Non se pode cambiar o nome deste conxunto de filtros.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
gl: Isto significa que algún encamiñador e/ou devasa está a interferir co FileZilla.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
gl: Esta opción só funciona se non está tras dun encamiñador, noutro caso o sistema devolverá un enderezo interno.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
gl: O asistente axudarao a configurar calquera encamiñador ou devasa e probará a configuración.

en: Time
gl: Hora

en: Time formatting
gl: Formato de hora

en: Time&out in seconds:
gl: Tempo de agarda en segundos:

en: Timeout
gl: Tempo de agarda

en: Title:
gl: Título:

en: To compare directories quick search must be closed.
gl: Para comparar cartafoles debe pechar a busca rápida.

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
gl: Para comparar cartafoles as dúas relacións de ficheiros deben de estar aliñadas.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
gl: Para facer isto, é preciso que as dúas árbores de cartafoles se amosen ou se agochen.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
gl: Para admitir a autenticación de chave pública, o FileZilla precisa saber que chaves privadas se van empregar.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
gl: Inverte a comparación de cartafoles. Prema co botón dereito para mudar o modo de comparación.
    
    Cores:
    Amarelo: o ficheiro só existe nun lugar
    Verde: o ficheiro é mais novo que o ficheiro sen marcar do outro lado
    Vermello: os tamaños dos ficheiros son diferentes

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
gl: Inverte a navegación sincronizada.
    Se estiver activado, ao navegar pola xerarquía do cartafol local tamén se cambiará o cartafol no servidor e viceversa.

en: Toggles processing of the transfer queue
gl: Inverte o procesado da cola de transferencia

en: Toggles the display of the local directory tree
gl: Inverte a visualización da árbore do cartafol local

en: Toggles the display of the message log
gl: Inverte a visualización do rexistro de mensaxes

en: Toggles the display of the remote directory tree
gl: Inverte a visualización da árbore do cartafol remoto

en: Toggles the display of the transfer queue
gl: Inverte a visualización da cola de transferencia

en: Too long header line
gl: A liña da cabeceira é moi longa

en: Too many redirects
gl: Demasiados redireccionamentos

en: Trace:
gl: Seguimento:

en: Transfer
gl: Transferir

en: Transfer &direction
gl: &Dirección da transferencia

en: Transfer &type
gl: Tipo de &transferencia

en: Transfer Mode
gl: Modo de Transferencia

en: Transfer Queue
gl: Cola de transferencias

en: Transfer Settings
gl: Configuración de transferencia

en: Transfer connection interrupted: %s
gl: Interrompeuse a conexión de transferencia: %s

en: Transferred data got tainted.
gl: Danáronse os datos transferidos.

en: Transferring
gl: Transfirindo

en: Transfers
gl: Transferencias

en: Transfers finished
gl: Configuración de transferencia

en: Treat files &without extension as ASCII file
gl: Tratar ficheiros sen e&xtensión como ficheiros ASCII

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
gl: Tratar os &seguintes tipos de ficheiro como ficheiros ASCII:

en: Trust changed Hostkey:
gl: Confiar na chave do servidor cambiada:

en: Trust new Hostkey:
gl: Confiar na nova chave do servidor:

en: Trust the new key and carry on connecting?
gl: Desexa confiar na nova chave e seguir conectado?

en: Trust this certificate and carry on connecting?
gl: Confiar neste certificado e seguir conectado?

en: Trust this host and carry on connecting?
gl: Desexa confiar nesta hospedaxe e seguir conectado?

en: Try again
gl: Outra vez

en: Type
gl: Tipo

en: Type of FTP Proxy:
gl: Tipo de proxy do FTP:

en: Type of generic proxy:
gl: Tipo de proxy de xenérico:

en: U&pload
gl: En&viar

en: U&pload limit:
gl: Límite de en&vío:

en: U&se filetype associations if available
gl: U&sar as asociacións de tipo de ficheiros se estiver dispoñíbeis

en: U&se system defaults for current language
gl: U&sar as preferencias do sistema para o idioma actual.

en: USER@&HOST
gl: USUARIO@SERVIDOR

en: Unassigned error code %d
gl: Código de erro non asignado %d

en: Unit:
gl: Unidade:

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
gl: Descoñécese o tipo de proxy do FTP polo que non se pode xerar a secuencia de rexistro.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
gl: Descoñécese a versión do protocolo SOCKS: %d

en: Unknown certificate
gl: Descoñécese o certificado

en: Unknown error %d
gl: Descoñécese o erro %d

en: Unknown error %u
gl: Descoñécese o erro %u

en: Unknown host key
gl: Descoñécese a chave do servidor

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
gl: Descoñécese a versión do protocolo SOCKS de subnegociación de autenticación nome de usuario/Contrasinal: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
gl: Descoñécese o elemento raíz; o ficheiro non parece ter sido xerado mediante o FileZilla.

en: Unknown transfer encoding
gl: Descoñécese a codificación da transferencia

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
gl: A non ser que se solucionen estes problemas, o modo activo FTP non funcionará e deberá empregar o modo pasivo.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
gl: A non ser que este problema se solucionar, o FTP en modo activo non funcionará e terá de se usar o modo pasivo.

en: Unsupported redirect
gl: O redireccionamento non é compatíbel

en: Up&load and unedit
gl: Subir e desfacer a edición

en: Updates
gl: Actualizacións

en: Upload
gl: Enviar

en: Upload failed
gl: Fallou o envío

en: Upload limit: %s/s
gl: Límite de envío: %s/s

en: Upload limit: none
gl: Límite de envío: ningún

en: Upload search results
gl: Enviar os resultados da busca

en: Upload selected directory
gl: Enviar o cartafol seleccionado

en: Upload selected files and directories
gl: Enviar os ficheiros e cartafoles seleccionados

en: Upload this file back to the server?
gl: Desexa subir os ficheiros e os cartafoles seleccionados?

en: Upload this file to the server?
gl: Desexa subir os ficheiros ao servidor?

en: Uploading
gl: Estase a enviar

en: Uploading and pending removal
gl: Estase a enviar e pendente de eliminación

en: Uploading and unediting
gl: Subindo e desfacendo

en: Use &custom charset
gl: Usar o conxunto de &caracteres personalizado

en: Use &custom editor:
gl: Usar o &editor personalizado:

en: Use &default editor for text files
gl: Usar o e&ditor predeterminado para os ficheiros de texto

en: Use &synchronized browsing
gl: Usar a navegación &sincronizada

en: Use Regular Expressions
gl: Usar expresións regulares

en: Use UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
gl: Usar o UTF-8 se o servidor for compatíbel; caso contrario, empregar o conxunto de caracteres local.

en: Use default action
gl: Usar a acción por omisión

en: Use explicit FTP over TLS if available
gl: Usar o FTP explícito sobre TLS se está dispoñible

en: Use server currently connected to
gl: Usar servidor actualmente conectado

en: Use server from site manager
gl: Usar servidor dende o xestor do sitio

en: Use system &defaults for current language
gl: Usar as preferencias &do sistema para o idioma actual

en: Use the following IP address:
gl: Usar o enderezo IP seguinte:

en: Use the following port range:
gl: Usar o intervalo de porto seguinte:

en: Use the server's external IP address instead
gl: Usar no seu lugar o enderezo IP externo do servidor

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
gl: Use isto se estiver tras dun encamiñador e ten un enderezo IP externo estático.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
gl: Use esta opción se ten un enderezo IP dinámico. O FileZilla contactará co servidor unha vez por cada sesión cando empregue o modo activo por vez primeira. Só se envía ao servidor a versión do FileZilla que está a empregar.

en: User:
gl: Usuario:

en: Username cannot be a series of spaces
gl: O nome de usuario non pode ser unha serie de espazos

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
gl: De se empregar o conxunto de caracteres incorrecto, os nomes dos ficheiros non se amosarán apropiadamente.

en: Valid from:
gl: Correcto desde:

en: Valid to:
gl: Correcto ata:

en: Verbose log messages from wxWidgets
gl: Rexistro de mensaxes de rexistro detallado de wvWidgets

en: Very high
gl: Moi alta

en: View hidden option set, but unsupported by server
gl: Estabeleceuse a opción de ver os ficheiros agochados, mais o servidor non a admite

en: View/Edit
gl: Vista / edición

en: Visible columns
gl: Columnas visíbeis

en: W&rite
gl: Esc&ribir

en: Waiting for browsing connection
gl: Esperando pola conexión de navegación

en: Waiting for password
gl: Esperando polo contrasinal

en: Waiting for transfer to be cancelled
gl: Esperando a que se cancele a transferencia

en: Waiting to retry...
gl: Agardando para volvelo intentar...

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
gl: Aviso, estase a ignorar a conexión de datos desde un IP incorrecto.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
gl: Aviso: use as compilacións nocturnas (de desenvolvemento) pola súa conta.
    Non se fornece asistencia técnica para compilacións nocturnas.
    As compilacións nocturnas poden non funcionar como se agarda e mesmo poden danar o sistema.
    
    Seguro que quere comprobar se existen compilacións nocturnas?

en: Warning: Potential security breach!
gl: Aviso: hai unha fenda de seguranza potencial!

en: Welcome to FileZilla
gl: Benvido/a ao FileZilla

en: What's new
gl: Cales son as novidades

en: What's new:
gl: Cales son as novidades:

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
gl: Cando está activado, os caracteres dos nomes de ficheiros que non son compatíbeis co sistema operativo local substituiranse se se descarga o ficheiro.

en: When st&arting a new connection while already connected:
gl: Cando comez&a unha nova conexión estando xa conectado:

en: Widescreen
gl: Pantalla panorámica

en: Would you like FileZilla to remember passwords?
gl: Quere que o FileZilla lembre os contrasinais?

en: Wr&ite
gl: Escr&ibir

en: Wrong external IP address
gl: O enderezo IP externo é incorrecto

en: Wrong line endings
gl: Remates de liña incorrectos

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt the stored passwords.
gl: Inseriu un contrasinal mestre incorrecto polo que non pode usalo para descifrar os contrasinais almacenados.

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt this item.
gl: Inseriu un contrasinal mestre incorrecto polo que non pode usalo para descifrar este elemento.

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Yes
gl: Si

en: You appear to be using an IPv6-only host. This wizard does not support this environment.
gl: Parece que está usando un servidor de só IPv6. Este asistente non é compatíbel con este contorno.

en: You are using the latest version of FileZilla.
gl: Está a usar a última versión do FileZilla.

en: You can always open this dialog again through the help menu.
gl: Sempre poderá ver esta mensaxe a través do menú de axuda.

en: You can download the latest version from the FileZilla website:
gl: Pode descargar a última versión do sitio web do FileZilla:

en: You can leave the port field empty to use the default port.
gl: Pode deixar o campo do porto en branco para usar o porto predeterminado.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
gl: Pode usar un x en calquera posición para manter o permiso que os ficheiros orixinais teñen.

en: You cannot change password and encryption key individually if using a master password.
gl: Non se pode cambiar o contrasinal e a chave de cifrado individualmente se está a usar un contrasinal mestre.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
gl: Non se pode importar opcións desde o propio servidor de opcións do FileZilla.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
gl: Non se pode substituír un carácter incorrecto cun outro incorrecto. Insira un carácter admitido para nomes de ficheiros.

en: You cannot upload files into the root directory.
gl: Non se pode enviar ficheiros ao cartafol raíz.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
gl: Non inseriu un novo nome para o ficheiro. Quere sobrescribilo?

en: You have selected at least one symbolic link.
gl: Seleccionou, cando menos, unha ligazón simbólica.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
gl: Seleccionou máis que 10 ficheiros para editar; está certo de querer continuar?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
gl: Seleccionou máis de 10 ficheiros ou cartafoles para abrir; está certo de querer continuar?

en: You have to enter a hostname.
gl: Insira un nome de servidor.

en: You have to enter a key file path
gl: Insira a ruta do ficheiro chave

en: You have to enter a local directory.
gl: Insira un cartafol local.

en: You have to enter a remote directory.
gl: Insira un cartafol remoto.

en: You have to enter a valid IPv4 address.
gl: Insira un enderezo IPv4 válido.

en: You have to enter a valid encryption key
gl: Insira unha chave de cifrado válida.

en: You have to enter a writable local directory.
gl: Insira un cartafol local escribíbel.

en: You have to enter an account name
gl: Insira un nome de conta

en: You have to specify a user name
gl: Especifique un nome de usuario

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
gl: Parece que ten un encamiñador ou unha devasa que modificou erradamente os datos transferidos.

en: You need to enter a master password.
gl: Necesita inserir un contrasinal mestre.

en: You need to enter a name for the bookmark.
gl: Necesita inserir un nome para o marcador.

en: You need to enter a name for the log file.
gl: Necesita inserir un nome para o ficheiro de rexistro.

en: You need to enter a properly quoted command.
gl: Necesita inserir unha orde de liña apropiadamente acoutada.

en: You need to enter a proxy host.
gl: Necesita inserir un servidor proxy.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
gl: Necesita inserir un porto de proxy con valor entre 1 e 65535

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
gl: Necesita inserir polo menos unha ruta, os marcadores baleiros non son compatibles.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
gl: Necesita inserir unha ruta remota e unha local para activar a navegación sincronizada deste marcador.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
gl: Necesita inserir unha ruta remota e unha local para activar a navegación sincronizada neste sitio.

en: You need to grant FileZilla access to the directories you want to download files into or to upload files from.
gl: Necesita conceder ao FileZilla o acceso aos cartafoles nos que quere descargar ficheiros ou enviar ficheiros.

en: You need to specify a local file.
gl: Necesita especificar un ficheiro local.

en: You need to specify a remote file.
gl: Necesita especificar un ficheiro remoto.

en: You need to specify a remote path.
gl: Necesita especificar unha ruta remota.

en: You need to specify a server.
gl: Necesita especificar un servidor.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
gl: Non debería ter problemas ao se conectar con outros servidores, as transferencias deberían funcionar correctamente.

en: Your computer will suspend unless you click Cancel.
gl: A súa computadora suspenderase a menos que prema en Cancelar.

en: after
gl: despois

en: before
gl: antes

en: begins with
gl: comeza por

en: contains
gl: contén

en: custom
gl: personalizado

en: does not contain
gl: non contén

en: does not equal
gl: non é igual a

en: ends with
gl: remata en

en: equals
gl: iguais

en: file
gl: ficheiro

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
gl: Non se puido iniciar fzputtygen.
    Asegúrese de que existe o executábel no mesmo cartafol que o executábel principal do FileZilla.

en: fzsftp belongs to a different version of FileZilla
gl: fzsftp pertence a unha versión diferente do FileZilla

en: fzsftp could not be started
gl: Non se puido iniciar o fzsftp

en: fzstorj belongs to a different version of FileZilla
gl: fzstorj pertence a unha versión diferente do FileZilla

en: fzstorj could not be started
gl: Non se puido iniciar o fzstorj

en: fzstorj could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
gl: Non se puido iniciar o fzstorj.
    Asegúrese de que existe o executábel no mesmo cartafol que o executábel principal do FileZilla.

en: greater than
gl: máis ca

en: group executable
gl: executábel para o grupo

en: group readable
gl: lexíbel para o grupo

en: group writeable
gl: escribíbel para o grupo

en: is equal to
gl: é igual ca

en: is set
gl: está configurado

en: is unset
gl: está sen estabelecer

en: less than
gl: menos que

en: matches regex
gl: coincide coa expresión regular

en: new name
gl: novo nome

en: owner executable
gl: executábel para o propietario

en: owner readable
gl: lexíbel para o propietario

en: owner writeable
gl: escribíbel para o propietario

en: unknown
gl: descoñecido

en: world executable
gl: executábel para todos

en: world readable
gl: lexíbel para todos

en: world writeable
gl: escribíbel para todos
