FileZilla3 - en to bg translation catalogue (1832 entries)

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S elapsed
bg: %H:%M:%S изминали

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S left
bg: %H:%M:%S оставащи

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
bg: %a - Сметка (редовете съдържащи това ще бъдат прескачани освен ако не е използвано удостоверяване вид Сметка)

en: %d directory | %d directories
bg[0]: %d папка
bg[1]: %d папки

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
bg[0]: %d папка и нейното съдържание
bg[1]: %d папки и тяхното съдържание

en: %d file | %d files
bg[0]: %d файл
bg[1]: %d файла

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
bg[0]: %d файл. Обща дължина: %s
bg[1]: %d файла. Обща дължина: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
bg[0]: %d файл. Обща дължина: най-малко %s
bg[1]: %d файла. Обща дължина: най-малко %s

en: %d second | %d seconds
bg[0]: %d секунда
bg[1]: %d секунди

en: %h - Host
bg: %h - Хост

en: %llu directory | %llu directories
bg[0]: %llu папка
bg[1]: %llu папки

en: %llu file | %llu files
bg[0]: %llu файл
bg[1]: %llu файла

en: %p - Password
bg: %p - Парола

en: %s (insecure)
bg: %s (несигурно)

en: %s - Proxy user
bg: %s - Потребител за мрежов посредник

en: %s and %s. Total size: %s
bg: %s и %s. Общ размер: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
bg: %s и %s. Общ размер: най-малко %s

en: %s byte | %s bytes
bg[0]: %s байт
bg[1]: %s байта

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, %s will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the %s environment variable.
bg: %s не е намерен. Без този компонент на FileZilla, %s няма да работи.
    
    Възможни решения:
    - уверете се, че %s е в папка от променливата на средата PATH.
    - укажете пълния път до %s в променливата на средата %s.

note: @translator: Example: RSA with 2048 bits
en: %s with %d bits
bg: %s с %d бита

en: %s:%d - Hostname does not match certificate
bg: %s:%d - Името на хоста не отговаря на сертификата

en: %u - Username
bg: %u - Потребител

en: %w - Proxy password
bg: %w - Парола за мрежов посредник

en: &AWS S3 encryption
bg: &Шифроване на AWS S3

en: &Abort previous connection and connect in current tab
bg: &текущия раздел

en: &About...
bg: &Относно…

note: @translator: Keep short
en: &Access key ID:
bg: Идентификатор на &ключ за достъп:

note: @translator: Keep short
en: &Account ID:
bg: Идентификатор на &сметка:

en: &Account:
bg: &Сметка:

en: &Active
bg: &Активен

en: &Add bookmark...
bg: &Добавяне на отметка…

en: &Add directory...
bg: Добавяне на &папка…

en: &Add files to queue
bg: &Добавяне в опашката

en: &Add key file...
bg: &Добавяне на файл-ключ…

en: &Add to queue
bg: &Добавяне в опашката

en: &Adjust server time, offset by:
bg: &Часова разлика със сървъра:

en: &Always allow insecure data connections for this server in future sessions.
bg: &Разрешаване на нешифрована връзка за този сървър в бъдеще.

en: &Always allow insecure plain %s for this server.
bg: &Разрешаване на нешифрована връзка по %s за сървъра.

en: &Always trust this certificate in future sessions.
bg: Доверяване на сертификата за &бъдещи сеанси.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
bg: Доверяване на този хост, &добавяне ключа към кеша

en: &Always use default editor
bg: Използване на стандартния &редактор

en: &Always use selection for all unassociated files
bg: Винаги да се използва този избор при &несвързани файлове

en: &Always use this action
bg: &Винаги това действие

en: &Ask your operating system for the external IP address
bg: &Запитване към операционната система

en: &Auto
bg: &Автоматичен

en: &Autodetect
bg: &Автоматично

en: &Background color:
bg: &Цвят на фона:

en: &Binary
bg: &Двоичен

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
bg: &Двоичен суфикс по SI (пример 1 КБ = 1024 байта)

en: &Bookmarks
bg: &Отметки

en: &Browse
bg: &Разглеждане

en: &Browse...
bg: &Избиране…

en: &Burst tolerance:
bg: &Търпимост към резки промени:

en: &Certificate in chain:
bg: &Сертификат във веригата:

en: &Clear private data...
bg: &Заличаване лични данни…

en: &Close
bg: &Изход

en: &Close FileZilla
bg: За&тваряне FileZilla

en: &Close FileZilla once
bg: &Затваряне FileZilla веднъж

en: &Configure speed limits...
bg: О&граничаване на скоростта…

en: &Configure...
bg: &Настройки…

en: &Connect
bg: &Свързване

en: &Copy current connection to Site Manager...
bg: &Запис текуща връзка…

en: &Copy to clipboard
bg: &Копиране в системния буфер

en: &Create directory
bg: &Нова папка

en: &Create new tab
bg: &Нов раздел

en: &Debug
bg: О&тстраняване на грешки

en: &Debug information in message log:
bg: &Информация в дневника:

en: &Default editor:
bg: Стандартен &редактор:

en: &Default file exists action...
bg: &Стандартно действие с файлове…

en: &Delay between failed login attempts:
bg: &Изчакване след неуспешно удостоверяване:

en: &Delete
bg: Изтрива&не

en: &Delete symlink
bg: Изтрива&не на символна връзка

en: &Delete...
bg: Изтрива&не…

en: &Directory access permissions...
bg: Права върху &папката…

en: &Directory comparison
bg: &Сравняване на папки

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the local directory
bg: &Изключване на синхронизираното разлистване и смяна само на местната папка

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory
bg: &Изключване на синхронизираното разлистване и смяна само на отдалечената папка

en: &Discard local file then download and edit file anew
bg: &Отхвърляне на местния файл и редактиране наново

en: &Disconnect
bg: Прекъсване на &връзката

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
bg: &Показване моментна скорост на пренос, вместо средната

en: &Display size in bytes
bg: &Показване дължината в байтове

en: &Domain:
bg: &Домейн:

en: &Don't show this dialog again.
bg: &Да не се показва повече този диалог.

en: &Don't use external IP address on local connections.
bg: &Без използване на външен IP адрес при местни връзки.

en: &Double-click action on directories:
bg: Действие при двойно щракване върху &папки:

en: &Double-click action on files:
bg: При двойно натискане върху &файлове:

en: &Download
bg: &Изтегляне

en: &Download to:
bg: &Изтегляне в:

en: &Download...
bg: &Изтегляне…

en: &Downloads:
bg: &Изтегляния:

en: &Duplicate
bg: &Дублиране

en: &Edit
bg: &Редактиране

en: &Edit filter rules...
bg: &Редактиране на филтрите…

en: &Enable
bg: &Включено

en: &Enable compression
bg: &Използване на компресия

en: &Enable speed limits
bg: О&граничаване на скоростта

en: &Encoding:
bg: &Знаков набор:

en: &Encryption:
bg: &Шифроване:

en: &Enter custom command...
bg: Въвеждане &ръчна команда…

en: &Execute
bg: &Изпълнение

en: &Export Site Manager entries
bg: Упр&авление на връзки

en: &Export...
bg: &Експорт…

en: &Fall back to active mode
bg: &Отстъпване до активен режим

en: &File
bg: &Файл

en: &File Attributes...
bg: &Атрибути…

en: &File permissions...
bg: Права върху &файл…

en: &File:
bg: &Файл:

en: &Filter conditions:
bg: Набори &филтри:

en: &Filter sets:
bg: Набори &филтри:

en: &Filters
bg: &Филтри

en: &Filters:
bg: &Филтри:

en: &Finish editing
bg: &Завършване на редакцията

en: &Finish editing and delete local file
bg: &Завършване на редакцията и изтриване на местния файл

en: &Flatten local paths, upload all contained files directly into target directory
bg: &Качване на съдържащите се файлове директно в целевата папка

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
bg: &Изтегляне на съдържащите се файлове директно в целевата папка

en: &Follow symlink, delete target directory contents
bg: &Следване на символната връзка, изтриване на целевата папка и съдържанието и

en: &Force refresh of directory listings during remote recursive operations
bg: &Принудително опресняване на списъка с папки по време на отдалечени рекурсивни действия

en: &Get external IP address from the following URL:
bg: &Получаване на външния IP адрес от URL:

en: &Getting help...
bg: &Получаване помощ…

en: &Global bookmark
bg: &Обща отметка

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
bg: &HTTP/1.1 използвайки методът CONNECT

en: &Help
bg: &Помощ

en: &Hide identical files
bg: &Скриване на идентичните файлове

en: &Highest
bg: Н&ай-висок

en: &Highest available port:
bg: Най-&висок наличен порт:

en: &Host:
bg: &Хост:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
bg: IEC десетичен &суфикс (пример 1 КиБ = 1024 байта)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
bg: &ISO 8601 (пример: 2012-12-21)

en: &Import...
bg: И&мпорт…

en: &Install new version
bg: &Обновяване

en: &Keep local path structure relative to search root
bg: &Запазване на структурата на местното дърво

en: &Keep remote path structure relative to search root
bg: &Запазване на структурата на отдалеченото дърво

en: &Key file:
bg: &Файл-ключ:

en: &Layout of file and directory panes:
bg: &Панели с файлове и папки:

en: &Limit local ports used by FileZilla
bg: &Ограничаване на използваните от FileZilla портове

en: &Limit number of simultaneous connections
bg: Ограничаване броя на &едновременните връзки

en: &Local directory tree
bg: &Местни папки

en: &Local directory:
bg: &Местна папка:

en: &Local search
bg: &местните папки

en: &Log to file
bg: Записване във &файла на дневника

en: &Logon Type:
bg: Вид &удостоверяване:

en: &Low
bg: &Нисък

en: &Manage bookmarks...
bg: Упр&авление на отметки…

en: &Manual transfer...
bg: &Ръчно прехвърляне…

en: &Master password:
bg: &Главна парола:

en: &Maximum number of connections:
bg: Максимален брой &връзки:

en: &Maximum number of retries:
bg: &Максимален брой опити:

en: &Message log
bg: &Дневник

en: &Minimize to tray
bg: &Минимизиране в системната лента

en: &Name
bg: &Наименование

en: &Name sorting mode:
bg: &Сортиране по име:

en: &Network configuration wizard...
bg: &Съветник настройки мрежа…

en: &New
bg: Но&в

en: &New site
bg: Нова &връзка

en: &New version available!
bg: &Налично е ново издание!

en: &Next >
bg: &Напред >

en: &No
bg: &Не

en: &None
bg: &Никакъв

en: &Normal
bg: &Обикновен

en: &Numeric value:
bg: &Цифрова стойност:

en: &OK
bg: &ОК

en: &OPEN
bg: &Отваряне

en: &Open
bg: &Отваряне

en: &Overwrite
bg: П&резапис

en: &Passive
bg: &Пасивен

en: &Password:
bg: &Парола:

en: &Play sound
bg: Из&даване на звук

en: &Port:
bg: П&орт:

en: &Preserve timestamps of transferred files
bg: &Запазване на времеви маркери

en: &Profile
bg: &Профил

en: &Queue
bg: Опа&шка

en: &Quickconnect
bg: &Бързо свързване

en: &Quickconnect bar
bg: &Лента за бързо свързване

en: &Quickconnect history
bg: хронология &бързо свързване

en: &Read
bg: &Четене

en: &Reconnect
bg: Повторно &свързване

en: &Reconnect information
bg: информация &повторно свързване

en: &Refresh
bg: &Опресняване

en: &Remember master password until FileZilla is closed
bg: &Запомняне на паролата до затваряне на FileZilla

en: &Remember password until FileZilla is closed
bg: &Запомняне на паролата докато FileZilla не бъде затворена

en: &Remote directory:
bg: &Отдалечена папка:

en: &Remote path:
bg: О&тдалечен път:

en: &Remote search
bg: &отдалечените папки

en: &Remove
bg: &Премахване

en: &Remove key
bg: &Заличаване ключ

en: &Remove selected
bg: П&ремахване на избраните

en: &Rename
bg: Преимен&уване

en: &Rename...
bg: Преимен&уване…

en: &Reopen local file
bg: &Отваряне отново на местния файл

en: &Repeat password:
bg: &Повтаряне на паролата:

en: &Replace invalid characters with:
bg: Замяна на &невалидните знаци с:

en: &Report a bug...
bg: &Доклад за дефект…

en: &Request attention
bg: &Привличане на внимание

en: &Reset and requeue all
bg: Анулиране и &връщане в опашката на всички

en: &Restart Wizard
bg: &Отначало

en: &Resume
bg: Поднов&яване

en: &Run command...
bg: Изпълнение на &команда…

en: &Run configuration wizard now...
bg: &Съветник настройки мрежа…

en: &Run update check now...
bg: &Проверка за обновяване…

en: &SITE
bg: &Страница

en: &Save as...
bg: Запис &като…

en: &Search
bg: &Търсене

en: &Search remote files...
bg: &Търсене на отдалечени файлове…

en: &Select a key:
bg: Избор на &ключ:

en: &Select entry:
bg: Избор на &запис:

en: &Select language:
bg: &Избор:

en: &Select the columns that should be displayed:
bg: &Изберете колоните, които да бъдат видими:

en: &Server
bg: &Сървър

en: &Set as local directory and close dialog
bg: Задаване като &местна папка и затваряне на диалога

en: &Set as remote directory and close dialog
bg: Задаване като &отдалечена папка и затваряне на диалога

en: &Settings
bg: &Настройки

en: &Settings...
bg: &Настройки…

en: &Show debug menu
bg: &Меню за отстраняване на грешки

en: &Show detailed log
bg: &Подробен дневник

en: &Show timestamps in message log
bg: &Вписване на времевия маркер

en: &Site Manager entries
bg: Записи в Упр&авление на връзки

en: &Site Manager...
bg: Упр&авление на връзки…

en: &Site-specific bookmark
bg: Отметка към &връзка

en: &Skip
bg: &Прескачане

en: &Speed limits
bg: О&граничаване на скоростта

en: &Start transfer immediately
bg: Започване на &прехвърлянето веднага

en: &Swap local and remote panes
bg: &Размяна на местните и отдалечените панели

en: &TLS Ciphers
bg: TLS &шифри

en: &Test
bg: &Проверка

en: &Theme:
bg: &Тема:

en: &Token code:
bg: Код на &маркер за защита:

en: &Transfer
bg: Пре&хвърляне

en: &Transfer mode:
bg: &Режим:

en: &Transfer queue
bg: Оп&ашка

en: &Treat dotfiles as ASCII files
bg: &Файлове, започващи с точка са ASCII

en: &Trust this certificate on the listed alternative hostnames.
bg: &Доверяване на сертификата и продължаване осъществяването на връзка.

en: &Unedit
bg: Отказ от &редакция

en: &Upload
bg: &Качване

en: &Upload to:
bg: &Качване в:

en: &Upload...
bg: &Качване…

en: &Uploads:
bg: &Качвания:

en: &Use custom program
bg: Потре&бителска програма

en: &Use synchronized browsing
bg: &Синхронизирано разлистване

en: &Use system trust store to validate TLS certificates
bg: За потвърждаване на сертификати на TLS да бъдат използвани системните коренови сертификати

en: &Use system's default editor for text files
bg: Използване на &системния текстов редактор

en: &Use the following IP address:
bg: &Използване на следния IP адрес:

en: &Use the server's external IP address instead
bg: &Използване на външния IP адрес на сървъра вместо това

en: &Use thousands separator
bg: &Използване разделител за хилядите

en: &User:
bg: &Потребител:

en: &Username:
bg: &Потребител:

en: &Version %s
bg: &Версия %s

en: &Version 3
bg: И&здание 3

en: &View
bg: Из&глед

en: &View/Edit
bg: &Преглед/Редактиране

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
bg: &Следене за локално редактирани файлове и питане за качване

en: &When checking for updates, check for:
bg: При проверка за &обновяване, се проверява за:

en: &Write
bg: &Запис

en: &Yes
bg: &Да

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
bg: „%s“ не съществува или няма достъп.

en: '%s' is not a directory.
bg: „%s“ не е папка.

en: '%s' is not a supported protocol.
bg: „%s“ не е поддържан протокол.

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available. Your entry has been changed to 'Ask for password'.
bg: Удостоверяване вид „Обикновено“ и „Сметка“ са недостъпни. Добавената връзка е променена на „Питане за парола“.

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
bg: „quote“ обикновено е местна команда, използвана от клиенти с команден ред, за изпращане на аргументите, следващи „quote“, на сървъра. Можете да въведете оригиналната команда без началното „quote“.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
bg[0]: (%d филтриран обект)
bg[1]: (%d филтрирани обекта)

en: (%u%% downloaded)
bg: (%u%% изтеглени)

en: (0 for no limit)
bg: (0 за неограничено)

en: (0-999 seconds)
bg: (0-999 секунди)

en: (10-9999, 0 to disable)
bg: (10-9999, 0 за изключване)

en: (example: %H-%M-%S)
bg: (пример: %H-%M-%S)

en: (example: %Y-%m-%d)
bg: (пример: %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
bg: (в %s/с)

en: - The command and each argument are separated by spaces
    - A command or argument containing whitespace or a double-quote character need to be enclosed in double-quotes
    - Double-quotes inside of a command or argument need to be doubled up
    - In arguments, %%f is a placeholder for the file to be opened. Use %%%% for literal percents
bg: - Командата и всеки аргумент са разделени с интервал
    - Команда или аргумент, съдържащи интервали или знаци за двойни кавички, трябва да бъдат оградени в двойни кавички
    - Двойни кавички вътре в команда или аргумент трябва да бъдат удвоени
    - В аргументи %%f е контейнер за отваряне на файла. Използвайте %%%% за знак за процент

en: --:--:-- left
bg: --:--:-- остават

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
bg: -c не може да бъде използвано едновременно с FTP URL.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
bg: -l може да бъде използвано само едновременно с FTP URL.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
bg: -s и -c не могат да бъдат използвани едновременно.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
bg: -s не може да бъде използвано едновременно с FTP URL.

en: /Groups
bg: /Групи

en: /My Drives
bg: /Моите устройства

en: /My Drives/OneDrive
bg: /Моите устройства/OneDrive

en: /Shared drives
bg: /Споделени устройства

en: /Shared with me
bg: /Споделени с мен

en: /Sites
bg: /Страници

en: /Team drives
bg: /Устройства на екипа

en: 0 - None
bg: 0 - без

en: 1 - Warning
bg: 1 - предупреждения

en: 2 - Info
bg: 2 - информация

en: 3 - Verbose
bg: 3 - подробности

en: 32-bit system
bg: 32-разрядна

en: 4 - Debug
bg: 4 - отстраняване на грешки

en: 64-bit system
bg: 64-разрядна

en: < &Back
bg: < &Назад

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
bg: Отметка с въведеното име вече съществува. Въведете друго име.

en: A default editor needs to be set.
bg: Необходим е стандартен редактор.

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
bg: Папка не може да бъде влачена в нейна подпапка.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
bg: Някои сървъри не позволяват използването на активен режим или са погрешно настроени. В такива случаи се налага използването на активен режим. В активен режим FileZilla отваря порт и моли сървъра да се свърже към него.

en: A file previously opened has been changed.
bg: Вече отварян файл е бил променен.

en: A file with that name is already being transferred.
bg: Файл със същото име вече е бил прехвърлен.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
bg: Файл със същото име се редактира в момента. Затворете го и пробвайте отново.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
bg: Местно име на файл не може да бъде разкодирано.
    Проверете дали променливата на средата LC_CTYPE (или LC_ALL) е зададена правилно.
    Докато не разрешите този проблем, ще има липсващи файлове в списъка с файловете.
    В тази сесия няма да бъдат показвани повече такива предупреждения.

en: A lost master password cannot be recovered! Please thoroughly memorize your password.
bg: Изгубената главна парола не може да бъде възстановена! Запомнете паролата си.

en: A new version of FileZilla is available:
bg: Налично е ново издание на FileZilla:

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
bg: Добре настроеният сървър показва всички файлове, но някои не показват скритите. За да укажете на сървъра да показва и тях зползвайте тази настройка.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
bg: Добре настроеният сървър не изисква подобно нещо. Свържете се с администратора на сървъра, ако имате нужда от такова нещо.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
bg: Отдалечена операция е в ход и синхронизирано разлистване е включено.
    Изключване на синхронизираното разлистване и смяна само на местната папка?

en: A&dd
bg: До&бавяне

en: A&llow resuming of ASCII files
bg: Подно&вяване на файлове ASCII

en: A&pply only to downloads
bg: Само при &изтегляне

en: A&pply only to uploads
bg: Само при &качване

en: A&pply to all files and directories
bg: прилагане върху &всички файлове и папки

en: A&utomatically remove successful transfers
bg: &Автоматично премахване на успешните

note: @translator: Keep short
en: API &Key:
bg: Ключ за &ППИ:

en: API Key:
bg: Ключ за ППИ:

en: ASCII
bg: A&SCII

en: AWS &KMS encryption
bg: Ш&ифроване на AWS KMS

en: About FileZilla
bg: Относно FileZilla

en: Above the file lists
bg: Над панела с файлове и папки

note: @translator: Keep short
en: Access &Grant:
bg: &Предоставени права:

en: Access &Key:
bg: Ключ за &достъп:

en: Access to some local directories could not be restored:
bg: Достъпът до някои местни папки не може да бъде възстановен:

en: Account
bg: Сметка

en: Action after queue &completion
bg: Действие &след обработване на опашката

en: Action on selected file:
bg: Действие с избраните:

en: Action to perform:
bg: Действие:

en: Action:
bg: Действие:

en: Active mode
bg: Активен режим

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
bg: Проверката на активния FTP режим се провали. FileZilla не знае вашия външен IP адрес.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
bg: Проверката на активния FTP режим се провали. FileZilla не знае правилния външен IP адрес. В допълнение маршрутизаторът ви е променил адреса на изпращача.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
bg: Проверката на активния FTP режим се провали. FileZilla знае правилния външен IP адрес, но вашият маршрутизатор или защитна стена подвеждащо е променил изпратения адрес.

en: Active mode IP
bg: IP адрес за активен режим

en: Add files to &queue only
bg: &Добавяне в опашката

en: Add selected directory to the transfer queue
bg: Добавяне избраната папка в опашката

en: Add selected files and folders to the transfer queue
bg: Добавяне избраните файлове и папки в опашката

en: Add to queue
bg: Добавяне в опашката

en: Address type not supported
bg: Неподдържан вид на адрес

en: Advanced
bg: Разширени

en: Advice: Unless you want to test new features, please keep using stable versions only. Beta versions and nightly builds are development versions meant for testing purposes. Nightly builds of FileZilla may not work as expected and might even damage your system. Use beta versions and nightly builds at your own risk.
bg: Съвет: Освен ако не искате да изпробвате някои нови възможности, продължете да използвате стабилните издания. Изданията Бета и нощните компилации са развойни, предназначени за изпитване. Нощните компилации може да не работят по очаквания начин, а дори могат да повредят системата ви. Използвайте бета изданията и нощните компилации на ваша отговорност.

en: Al&ways perform this action
bg: &Винаги това действие

en: Algorithm:
bg: Алгоритъм:

en: All files
bg: Всички файлове

en: All files have been successfully transferred
bg: Всички файлове са успешно прехвърлени

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
bg: Всички портове в обхвата трябва да са между 1024 и 65535.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
bg[0]: Всички прехвърляния приключени. %d файл не беше прехвърлен.
bg[1]: Всички прехвърляния приключени. %d файла не бяха прехвърлени.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
bg: &Отстъпване до другия режим на прехвърляне при неуспех

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
bg: &Отстъпване до другия режим на прехвърляне при неуспех

en: Already connected
bg: Активна връзка

en: Alternative name: | Alternative names:
bg[0]: Алтернативно име:
bg[1]: Алтернативни имена:

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
bg: Освен това можете да използвате инструмента Pageant от PuTTY да управлявате своите ключове, FileZilla разпознава Pageant.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
bg: Освен това можете да използвате агента на SSH от вашата система. За да направите това се уверете, че променливата на средата SSH_AUTH_SOCK е правилно зададена.

en: Alternatively, you can also download the latest version from the FileZilla website:
bg: Освен това може да изтеглите последното издание от страницата на FileZilla:

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
bg: Възникна грешка при зареждане на опашката от „%s“.
    Възможно е някои елементи да не са възстановени.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
bg: Възникна грешка при запазване на опашката от „%s“.
    Възможно е някои елементи да не са запазени.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
bg: Елемент със същото име като влачения вече съществува в целевата папка.

en: Anonymous
bg: Анонимно

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
bg: Друга отдалечена операция е в ход и папката не може да бъде разлистена.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
bg: Никакви промени, направени в Управление на връзки няма да могат да бъдат запазени.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
bg: Никакви промени, направени в Управление на връзки няма да могат да бъдат запазени.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
bg: Никакви промени, направени във филтрите няма да бъдат запазени.

en: App&ly to directories only
bg: прилагане само върху &папки

note: @translator: Keep short
en: Application &Key:
bg: &Ключ на приложение:

en: Apply
bg: &Прилагане

en: Apply to &current queue only
bg: Само за &текущата опашка

en: Apply to &files only
bg: прилагане само върху &файлове

en: Archive
bg: Архив

en: As tab in the transfer queue pane
bg: Като раздел в панела на опашката

en: Ask for action
bg: питане за действие

en: Ask for password
bg: Питане за парола

en: Ask operating system for a port.
bg: &Запитване към операционната система

en: Ask your operating system for the external IP address
bg: &Запитване към операционната система

en: Asking questions in the FileZilla Forums
bg: Задаване на въпроси във форумите на FileZilla

en: Associated program not found:
bg: Асоциираната програма не е намерена:

en: At least one filter condition is incomplete
bg: Поне едно условие във филтъра е непълно

en: At this point, all required information has been gathered.
bg: Всичката необходима информация е събрана.

en: Attribute
bg: Атрибут

en: Authentication failed.
bg: Неуспешно удостоверяване.

en: Author:
bg: Автор:

en: Auto
bg: &Автоматичен

en: Automatic file type classification
bg: Автоматична класификация на файловете по вид

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
bg: B

en: B&ypass proxy
bg: &Заобикаляне мрежов посредник

en: Basic usage instructions
bg: Основни инструкции за ползване

en: Behaviour
bg: Поведение

en: Being edited
bg: Редактиран

en: Binary
bg: &Двоичен

en: Blackboard
bg: Черна дъска

en: Blue
bg: син

en: Bookmark
bg: Отметка

en: Bookmark:
bg: Отметка:

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Browse...
bg: Избиране…

en: Build date:
bg: Дата на компилация:

en: Build information
bg: Информация за компилацията

en: Business category:
bg: Категория заетост:

en: By default FileZilla uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
bg: За прехвърлянията в активен режим по подразбиране FileZilla използва свободен местен порт. Ако желаете да ограничите FileZilla в обхвата от използвани портове, можете да въведете желаните портове по-долу.

en: C&ancel current operation
bg: &Прекъсване текущата операция

en: C&lear all
bg: &Изчистване

en: C&omparative search
bg: Сравн&ително търсене

en: C&opy URL(s) to clipboard
bg: &Копиране на адреса

en: C&opy URL(s) with password to clipboard
bg: &Копиране на адрес с паролата в системния буфер

en: C&ustom
bg: По&требителски

en: C&ustom KMS ARN:
bg: По&требителско KMS ARN:

en: C&ustom filetype associations:
bg: &Потребителски файлови асоциации:

en: CPU features:
bg: Възможности на процесора:

en: Calculating timezone offset of server...
bg: Изчисляване часовата разлика със сървъра…

en: Cancel
bg: От&каз

en: Cancel current operation
bg: Прекъсва текущата операция

en: Cancels the current operation
bg: Прекъсва операцията извършвана в момента

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
bg: Грешка при достъп до „%s“ - няма сложен диск или устройството не е готово.

en: Cannot add server to Site Manager
bg: Грешка при добавяне на връзка към Управление на връзки

en: Cannot change directory, there already is a synchronized browsing operation in progress.
bg: Папката не може да бъде сменена в момента тече действие по синхронизирано разлистване.

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
bg: Раздел не може да бъде затварян докато в него се извършва някаква дейност.
    Желаете ли текущата операция да бъде прекратена и разделът да бъде затворен?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
bg: Невъзможност за сравняване, на месните и отдалечените папки са наложени различни филтри

en: Cannot create new filter
bg: Неуспешно създаване филтър

en: Cannot edit file
bg: Файлът не може да бъде редактиран

en: Cannot edit file, not connected to any server.
bg: Файлът не може да бъде редактиран, няма отворена връзка със сървър.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
bg: Файлът не може да бъде редактиран. Отдалеченият път е неизвестен.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
bg: Не може да бъде установена връзка за FTP със сървър на SFTP. Изберете правилния протокол.

en: Cannot load key file
bg: Неуспешно зареждане на файл-ключ

en: Cannot rename entry
bg: Грешка при преименуване на запис

en: Cannot rename file
bg: Грешка при преименуване на файл

en: Cannot save filterset
bg: Неуспешен запис на набора филтри

en: Cannot select filter
bg: Неуспешен избор на филтър

en: Cannot set file association
bg: Асоциацията не може да бъде избрана

en: Cannot show dialog
bg: Невъзможно показване на диалог

en: Cannot view/edit selected file
bg: Не може да прегледате/редактирате избрания файл

en: Case Insensitive
bg: Нечувствителност към регистъра

en: Case insensitive
bg: Нечувствителност към регистъра

en: Case insensitive (default)
bg: Нечувствителност към регистъра (стандартно)

en: Case sensitive
bg: Чувствителност към регистъра

en: Case sensitive (default)
bg: Чувствителност към регистъра (стандартно)

en: Categories to clear
bg: Категории за изтриване

en: Certificate
bg: Сертификат

en: Certificate and session data are not available yet.
bg: Сертификат и данни на сесия не са налични все още.

en: Certificate details
bg: Информация за сертификата

en: Challenge:
bg: Запитване:

en: Change file attributes
bg: Промяна на атрибутите

en: Change the file permissions.
bg: Промяна на правата за файл.

en: Character encoding issue
bg: Проблем със знаковия набор

en: Charset
bg: Знаков набор

en: Check for &updates...
bg: &Проверка за обновяване…

en: Check for FileZilla &updates automatically:
bg: Автоматична &проверка за обновяване:

en: Check for Updates
bg: Проверка за обновяване

en: Check for newer versions of FileZilla
bg: Проверка за по-ново издание на FileZilla

en: Check for updates failed
bg: Грешка при проверка за обновяване

en: Check your login credentials. The entered password starts or ends with a space character.
bg: Въведената парола започва или завършва с интервал.

en: Check your login credentials. The entered username starts or ends with a space character.
bg: Въведеното потребителско име започва или завършва с интервал.

en: Checking for correct external IP address
bg: Проверяване за правилен външен IP адрес

en: Checking for updates...
bg: Проверяване за обновяване…

en: Checksum match on file %s
bg: Съвпадение на хеш-сума на файл „%s“

en: Checksum mismatch on file %s
bg: Различна хеш-сума на файл „%s“

en: Choose a key file
bg: Избиране на файл-ключ

en: Choose the default local directory
bg: Избиране на стандартна местна папка

en: Choose the local directory
bg: Избор на местна папка

en: Cipher:
bg: Шифър:

en: Cl&ose tab
bg: З&атваряне на раздел

en: Classic
bg: Класически

en: Clear &layout cache
bg: &Заличаване кеш-паметта на изгледа

en: Clear auto&update data
bg: &Заличаване файла с акутализацията

en: Clear history
bg: Заличаване хронологията

en: Clear private data
bg: Заличаване лични данни

en: Clear quickconnect bar
bg: Изчистване лентата Бързо свързване

en: Click on Finish to save your configuration.
bg: За да бъдат запазени настройките изберете бутона Край.

en: Client to server MAC:
bg: MAC от клиента към сървъра:

en: Client to server cipher:
bg: Шифър от клиента към сървъра:

en: Close
bg: Затваряне

en: Close &all other tabs
bg: Затваряне на &другите раздели

en: Close FileZilla
bg: Затваряне на FileZilla

en: Close all running instances of FileZilla
bg: Затваряне на всички активни прозорци на FileZilla

en: Close quick search and continue comparing?
bg: Затваряне на бързото търсене и продължаване на сравняването?

en: Closes current tab
bg: Затваря текущия раздел

en: Co&mments:
bg: &Коментар:

en: Column properties
bg: Настройка колони

en: Column setup
bg: Настройка колони

en: Command and its arguments need to be properly quoted.
bg: Командата и аргументите ѝ трябва да бъдат поставени в кавички.

en: Command failed
bg: Командата неуспешна

en: Command not supported
bg: Неподдържана команда

en: Command not supported by this protocol
bg: Неподдържана от протокола команда

en: Command:
bg: Команда:

en: Comment
bg: Коментар

en: Common name:
bg: Общо име:

en: Communication tainted by router or firewall
bg: Комуникацията се влошава от защитна стена или маршрутизатор

en: Compare &modification time
bg: Сравняване &времената

en: Compare file&size
bg: Сравняване &дължината

en: Compare the displayed fingerprint with the certificate fingerprint you have received from your server administrator or server hosting provider.
bg: Сравнете показания отпечатък с отпечатъка на сертификата, който сте получили от администратора или доставчика на хостинг.

en: Compare:
bg: Сравняване:

en: Comparison &threshold (in minutes):
bg: Пр&аг за сравнение (в минути):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
bg: Прагът за сравнение трябва да бъде между 0 и 1440 минути.

en: Compiled for:
bg: Компилирано за:

en: Compiled on:
bg: Компилирано на:

en: Compiled with:
bg: Компилирано с:

en: Compiler flags:
bg: Флагове за компилатора:

en: Compressed
bg: Компресиран

en: Concurrent transfers
bg: Паралелни прехвърляния

en: Conditions are c&ase sensitive
bg: &Чувствителност към регистъра

en: Configuration test
bg: Проверка на настройките

en: Configure passive mode
bg: Настройване на пасивния режим

en: Configure port range
bg: Настройка на обхвата на портовете

en: Configuring FileZilla and your network
bg: Настройка на FileZilla и мрежата

en: Confirm deletion
bg: Нужно е потвърждение

en: Confirmation needed
bg: Нужно е потвърждение

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
bg: Поздравления, изглежда настройките ви са правилни.

en: Connect bypassing proxy settings
bg: Свързване, прескачайки настройките за мрежов посредник

en: Connect failed: %s
bg: Неуспешно установена връзка: %s

en: Connect in current tab
bg: &текущият раздел

en: Connect in new tab
bg: нов &раздел

en: Connect to specified Site Manager site
bg: Свързване към определена връзка от Управление на връзки

en: Connecting
bg: Свързване

en: Connecting to %s
bg: Свързване към %s

en: Connecting to %s through %s proxy
bg: Свързване към %s чрез мрежовия посредник %s

en: Connecting to %s...
bg: Свързване към %s…

en: Connection
bg: Свързване

en: Connection attempt failed
bg: Опитът за връзка неуспешен

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
bg: Неуспешен опит за връзка с „%s“, пробване на следващ адрес.

en: Connection attempt failed with "%s".
bg: Неуспешен опит за връзка с „%s“.

en: Connection attempt interrupted by user
bg: Опитът за свързване бе прекратен от потребителя

en: Connection closed
bg: Връзката е прекъсната

en: Connection closed by server
bg: Връзката е прекъсната от сървъра

en: Connection established, initializing TLS...
bg: Установена е връзка, инициализира се TLS…

en: Connection established, waiting for welcome message.
bg: Връзката е установена, в очакване на приветствие.

en: Connection established, waiting for welcome message...
bg: Връзката е установена, в очакване на приветствие…

en: Connection lost
bg: Връзката е загубена

en: Connection not allowed by ruleset
bg: Непозволена от правилата връзка

en: Connection refused
bg: Връзката е отказана

en: Connection timed out after %d second of inactivity | Connection timed out after %d seconds of inactivity
bg[0]: Времето за свързване изтече след %d секунда бездействие
bg[1]: Времето за свързване изтече след %d секунди бездействие

en: Connection timed out.
bg: Времето за свързване изтече.

en: Connection to server lost.
bg: Връзката със сървъра е загубена.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
bg: Връзката с мрежовия посредник е установена, в очакване на приветствие…

en: Connection with server got closed prematurely.
bg: Връзката със сървъра е затворена преждевременно.

en: Connection with the test server failed.
bg: Неуспешно свързване с тестовия сървър.

en: Consider using the interactive login type.
bg: Помислете дали да не използвате интерактивно вписване.

en: Convert key file
bg: Превръщане на файл-ключ

en: Copy (%d) of %s
bg: Копиране (%d) на %s

en: Copy of %s
bg: Копиране на %s

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard, including password.
bg: Копиране на адреси с паролите на избраните елементи в системния буфер.

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
bg: Копиране в системния буфер на URL на избраните елементи.

en: Could not accept connection: %s
bg: Невъзможно приемане на връзка: %s

en: Could not access path %s
bg: Няма достъп до пътя „%s“

en: Could not add connection to Site Manager
bg: Невъзможно добавянето на връзката към Управление на връзки

en: Could not complete operation
bg: Невъзможно завършването на действието

en: Could not connect to server
bg: Невъзможно свързване със сървър

en: Could not connect to server: %s
bg: Невъзможно свързване със сървър: %s

en: Could not convert command to server encoding
bg: Невъзможно преобразуване на командата към кодировката на сървъра

en: Could not convert private key
bg: Невъзможно преобразуване на частния ключ

en: Could not copy URLs
bg: Невъзможно копирането на URL

en: Could not copy data
bg: Невъзможно копирането на данните

en: Could not create CFURL from path %s
bg: Не може да бъде създаден CFURL от пътя „%s“

en: Could not create URI for this transfer.
bg: Не може да бъде създаден URI за този пренос.

en: Could not create local file %s
bg: Невъзможно създаване на местен файл „%s“

en: Could not create logging mutex: %s
bg: Невъзможно създаване на мутекс за дневник: %s

en: Could not create security-scoped bookmark from URL:
bg: Не може да бъде създадена защитена отметка за адрес:

en: Could not create temporary file name.
bg: Не може да бъде създаден временен файл.

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
bg: Целта на операция плъзгане и пускане не може да бъде определен.

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
bg: Невъзможно определяне на целта на операция плъзгане и пускане.
    Или разширението на обвивката не е инсталирано правилно, или не сте пуснали файловете в прозорец на Explorer.

en: Could not establish connection to server
bg: Невъзможно свързване със сървър

en: Could not find the resource files for FileZilla, closing FileZilla.
    You can specify the data directory of FileZilla by setting the FZ_DATADIR environment variable.
bg: Ресурсните файлове за FileZilla не могат да бъдат намерени - следва затваряне на приложението.
    Може да укажете папката за данни на FileZilla, използвайки променливата на обкръжението FZ_DATADIR.

en: Could not generate custom login sequence.
bg: Не е създадена специална входна последователност.

en: Could not generate key
bg: Не е създаден ключ

en: Could not get full remote path.
bg: Не е получен пълен отдалечен път.

en: Could not get native path from CFURL
bg: Не е получен изходния път от CFURL

en: Could not get path from URL
bg: Не е получен път от адреса

en: Could not get reply from fzputtygen.
bg: Не е получен отговор от fzputtygen.

en: Could not get reply from fzstorj.
bg: Не е получен отговор от fzstorj.

en: Could not get size of '%s'
bg: Големината на „%s“ не може да бъде получена

en: Could not get temporary directory to download file into.
bg: Невъзможно получаването на временна папка, в която да бъдат изтеглени файловете.

en: Could not list directory contents
bg: Не може да бъде показано съдържанието на папката

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
bg: Отваряне на „%s“ е невъзможно - проверете дали файлът е валиден и има достъп до него.
    Никакви промени в Управление на връзки няма да бъдат запазени.

en: Could not load key file
bg: Невъзможно зареждане на файл-ключ

en: Could not load private key
bg: Невъзможно зареждане на частен ключ

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
bg: Не може да бъде получена съответната местна папка на отдалечената папка '%s'.
    Изключване на синхронизираното разлистване и смяна само на отдалечената папка?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
bg: Не може да бъде получена съответната местна папка на отдалечената папка '%s'.
    Синхронизираното разлистване е изключено.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
bg: Не може да бъде получена съответната отдалечена папка на местната папка '%s'.
    Синхронизираното разлистване е изключено.

en: Could not obtain size of '%s'
bg: Големината на „%s“ не може да бъде получена

en: Could not open '%s'
bg: Грешка при отваряне на „%s“

en: Could not open clipboard
bg: Системният буфер не може да бъде отворен

en: Could not open log file for writing.
bg: Грешка при отваряне на дневника за запис.

en: Could not parse remote path.
bg: Неуспешно разпознат отдалечен път.

en: Could not parse server address:
bg: Неуспешно разпознат адрес на сървър:

en: Could not read from '%s'
bg: Грешка при четене от „%s“

en: Could not read from data socket.
bg: Невъзможно прочитане на данни от сокет.

en: Could not read from socket: %s
bg: Невъзможно прочитане на сокет: %s

en: Could not receive data from server.
bg: Невъзможно получаване на данни от сървъра.

en: Could not restore directory access
bg: Достъпът до папката не може да бъде възстановен

en: Could not send command to fzputtygen.
bg: Невъзможно изпращане на команда към fzputtygen.

en: Could not send command to fzsftp executable
bg: Не е изпратена команда към fzsftp

en: Could not send command to fzstorj.
bg: Не може да бъде изпратена команда към fzstorj.

en: Could not start transfer
bg: Невъзможно започване на прехвърляне

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
bg: Невъзможен запис в „%s“ - никакви промени в Управление на връзки няма да бъдат запазени: %s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
bg: Невъзможен запис в „%s“, отметките няма да могат да бъдат запазени: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
bg: Невъзможен запис в „%s“, общите отметки няма да бъдат запазени: %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
bg: Невъзможен запис в „%s“, избраните връзки няма да могат да бъдат експортирани: %s

en: Could not write "%s":
bg: Невъзможен запис в „%s“:

en: Could not write key file: %s
bg: Невъзможен запис на файл-ключ: %s

en: Could not write to local file
bg: Невъзможен запис в местен файл

en: Could not write to socket: %s
bg: Невъзможен запис в сокет: %s

en: Country:
bg: Страна:

en: Crea&te new file
bg: Нов &файл

en: Create &missing local directory and enter it
bg: Създаване на липсваща местна п&апка и разлистване

en: Create &missing remote directory and enter it
bg: Създаване на липсваща отдалечена п&апка и разлистване

en: Create a new subdirectory in the current directory
bg: Създаване нова подпапка в текущата папка

en: Create a new subdirectory in the current directory and change into it
bg: Създава нова подпапка в текущата и сменя текущата с нея

en: Create a new, empty file in the current directory
bg: Създаване на празен файл в текущата папка

en: Create director&y and enter it
bg: Нова п&апка и разлистване

en: Create directory
bg: Нова &папка

en: Create empty file
bg: Създаване на файл

en: Creating directory
bg: Създаване на нова папка

en: Creating directory '%s'...
bg: Създаване на папка „%s“…

en: Critical error
bg: Критична грешка

en: Critical error:
bg: Критична грешка:

en: Critical file transfer error
bg: Критична грешка при прехвърляне

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
bg: Критична грешка при прехвърляне след прехвърляне на %s за %s

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
bg: Текущата отдалечена папка (%s) не е под корена за синхронизиране (%s).
    Синхронизираното разлистване е изключено.

en: Current transfer type is set to ASCII.
bg: Текущият режим на прехвърляне е ASCII.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
bg: Текущият режим на прехвърляне е автоматичен.

en: Current transfer type is set to binary.
bg: Текущият режим на прехвърляне е двоичен.

en: Curve:
bg: Крива:

en: Cus&tom
bg: &Потребителски

en: Cus&tomer encryption
bg: По&требителско шифроване

en: Custom KMS ARN
bg: Потребителски KMS ARN

en: Custom KMS ARN id cannot be empty.
bg: Потребителският идентификатор за KMS ARN не може да бъде празен.

en: Custom filter set
bg: Потребителски набор

en: Custom key cannot be empty.
bg: Потребителският ключ не може да е празен.

en: Custom key length must be 256-bit.
bg: Дължината на потребителския ключ трябва да бъде 256-бита.

en: Custom server
bg: Потребителски сървър

en: Customer Ke&y:
bg: Потребителски &ключ:

en: Cyan
bg: синьо-зелен

en: D&ata type
bg: Вид на &данните

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
bg: Д&есетичен суфикс по SI (пример 1 КБ = 1000 байта)

en: D&efault
bg: Стан&дартен

en: D&elete
bg: Изтрива&не

en: D&irectory comparison
bg: Сравняване на &папки

en: D&isable all
bg: Изк&лючване всички

en: D&o not save passwords
bg: Да &не бъдат запазвани пароли

en: D&uplicate
bg: &Дублиране

en: DOS-like with virtual paths
bg: DOS-подобни виртуални пътища

en: Data
bg: Информация

en: Data socket closed too early.
bg: Сокетът за данни затворен твърде рано.

en: Date
bg: Дата

en: Date formatting
bg: Форматиране на датата

en: Date/time format
bg: Формат дата / час

en: Date/time unknown
bg: Неизвестна дата/време

en: Debug
bg: Отстраняване на грешки

en: Debugging settings
bg: Настройки на отстраняването на грешки

en: Default &local directory:
bg: &Местна папка:

en: Default (AWS/S3)
bg: Стандартно (AWS/S3)

en: Default (Autodetect)
bg: Стандартен (автоматично)

en: Default editor not properly quoted.
bg: Стандартният редактор е неправилно поставен в кавички.

en: Default file exists action
bg: Стандартно действие с файлове

en: Default r&emote directory:
bg: О&тдалечена папка:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
bg: Отдалеченият път не може да бъде разпознат. Уверете се, че е валиден абсолютен път и е поддържан от избрания вид сървър.

en: Default system language
bg: Стандартен системен език

en: Default transfer mode:
bg: Стандартен режим на прехвърляне:

en: Default transfer type:
bg: Стандартен режим на прехвърляне:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
bg: Стандартно: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
bg: Изчакването между неуспешните опити за връзка трябва да е между 1 и 999 секунди.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
bg[0]: Забавяне на свързването с %d секунда поради предишни провалени опити за връзка…
bg[1]: Забавяне на свързването с %d секунди поради предишни провалени опити за връзка…

en: Delete Site Manager entries
bg: Изтриване на елементи

en: Delete selected directory
bg: Изтриване на избраната папка

en: Delete selected files and directories
bg: Изтриване на избраните папки и файлове

en: Deleting "%s"
bg: Изтриване на „%s“

en: Deleting %u files from "%s"
bg: Изтриване на %u файлове от „%s“

en: Deleting symbolic link
bg: Изтриване на символична връзка

en: Desktop
bg: Плот

en: Details
bg: Подробности

en: Detected newer version of FileZilla
bg: Налично е ново издание на FileZilla

en: Dire&ctories
bg: &папки

en: Direction
bg: Посока

en: Directory
bg: Папка

en: Directory access permissions
bg: Права за достъп до папки

en: Directory comparison
bg: Сравняване на папки

en: Directory comparison failed
bg: Неуспешно сравняване на папки

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
bg: Папката съдържаща файла на дневника не съществува или името на файла е невалидно.

en: Directory listing &filters...
bg: &Филтри за съдържание на папките…

en: Directory listing aborted by user
bg: Разлистването на папката прекъснато от потребителя

en: Directory listing failed
bg: Неуспешно разлистване папка

en: Directory listing filters
bg: Филтри

en: Directory listing of "%s" successful
bg: Успешно разлистване на „%s“

en: Directory listing successful
bg: Успешно разлистване на папка

en: Disa&ble all
bg: Изключ&ване всички

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
bg: Махнете отметката ако не виждате съдържанието на папките си.

en: Disconnect from server
bg: Прекъсване връзката със сървър

en: Disconnected from server
bg: Връзката със сървъра е прекъсната

en: Disconnected from server: %s
bg: Прекъсната връзка със сървър: %s

en: Disconnecting from previous server
bg: Прекъсване връзка с предишен сървър

en: Disconnects from the currently visible server
bg: Прекъсва връзката с текущо видимия сървър

en: Display about dialog
bg: Показване на Относно

en: Do &not use default editor
bg: &Да не бъде използван стандартният редактор

en: Do the same with &all selected files already being edited
bg: Същото действие за &всички отворени за редактиране файлове

en: Do you really want to close FileZilla?
bg: Наистина ли желаете да затворите FileZilla?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
bg: Наистина ли желаете да заличите Управление на връзки и опашката?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
bg: Наистина ли желаете да заличите Управление на връзки?

en: Do you really want to delete the selected entries?
bg: Наистина ли желаете да изтриете избраните елементи?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
bg: Наистина ли желаете да заличите опашката?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
bg: Наистина ли желаете „%s“ да бъде изпратен към сървъра?

en: Do you want to reopen this file?
bg: Наистина ли желаете отново да отворите този файл?

en: Docs
bg: Документи

en: Documentation
bg: Документация

en: Don't use external IP address on &local connections.
bg: &Без използване на външен IP адрес при местни връзки.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
bg: Файлове, започващи с точка са ASCII, пример .htaccess

en: Double-click action
bg: Действие при двойно натискане

en: Download
bg: &Изтегляне

en: Download &limit:
bg: при и&зтегляне:

en: Download limit: %s/s
bg: Ограничение при изтегляне: %s/с

en: Download limit: none
bg: Ограничение при изтегляне: няма

en: Download search results
bg: Изтегляне на резултатите

en: Download selected directory
bg: Изтегляне избраната папка

en: Download selected files and directories
bg: Изтегляне избраните файлове и папки

en: Download: %s/s
bg: Изтегляне: %s/с

en: Downloading
bg: Изтегляне

en: Downloading %s
bg: Изтегляне на %s

en: Downloading update...
bg: Изтегляне на обновяването…

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
bg: Плъзгане и пускане между различни инстанции на FileZilla не е реализирано все още.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
bg: Плъзгане и пускане между различни сървъри не е реализирано все още.

en: Dropbox for Business:
bg: Dropbox за бизнеса:

en: Dupl&icate
bg: &Дублиране

en: E&nable all
bg: &Включване всички

en: E&nter directory
bg: &Разлистване на папка

en: E&xecute
bg: Изпъ&лнение

en: E&xit
bg: &Изход

en: E&xport...
bg: &Експорт…

en: E-Mail:
bg: Ел. поща:

en: Each filter needs at least one condition.
bg: Всеки филтър изисква поне едно условие.

en: Edit filters
bg: Редактиране на филтри

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
bg: Редактиране на файла с избрания редактор и качване промените на сървъра.

en: Editing directories is not supported
bg: Редактирането на папки не се поддържа

en: Editing failed
bg: Неуспешно редактиране

en: Editing search results
bg: Редактиране на резултати от търсене

en: Either you or your system administrator has disabled checking for updates. Please re-enable checking for updates to obtain more information.
bg: Вие или системният администратор сте изключили проверката за обновяване. За да получите повече информация включете проверката.

en: Empty command
bg: Празна команда

en: Empty directory listing
bg: Празна папка

en: Empty directory.
bg: Празна папка.

en: Empty filter names are not allowed.
bg: Не са разрешени празни имена на филтри.

en: Empty name
bg: Празно име

en: En&able all
bg: Включв&ане всички

en: Enable invalid character &filtering
bg: &Филтриране на невалидни знаци

note: @translator: Keep short
en: Encr&yption Passphrase:
bg: &Фраза за шифроване:

en: Encrypted
bg: Шифрован

en: Encryption
bg: Шифроване

en: Encryption &key:
bg: &Ключ за шифроване:

en: Encryption details
bg: Информация за шифроването

en: Encryption passphrase is not set
bg: Не е зададена фраза за шифроване

en: End comparison and change sorting order?
bg: Прекратяване на сравняването и промяна на подредбата?

en: End comparison and open quick search?
bg: Прекратяване на сравняването и отваряне на бързото търсене?

en: Enter &custom command...
bg: &Ръчна команда…

en: Enter 0 for unlimited speed.
bg: 0 - без ограничение

en: Enter command
bg: Въвеждане команда

en: Enter custom command
bg: Въвеждане команда

en: Enter directory
bg: Разлистване на папка

en: Enter filter name
bg: Име на филтър

en: Enter master password
bg: Въвеждане на главна парола

en: Enter name for filterset
bg: Име набор филтри

en: Enter new name for filterset
bg: Въвеждане на ново име за набор филтри

en: Enter password
bg: Въвеждане на парола

en: Enter selected directory
bg: Разлистване на избраната папка

en: Enter the 2FA code
bg: Въведете код за 2FA

en: Enter the address of the server. To specify the server protocol, prepend the host with the protocol identifier. If no protocol is specified, the default protocol (ftp://) will be used. You can also enter complete URLs in the form protocol://user:pass@host:port here, the values in the other fields will be overwritten then.
    
    Supported protocols are:
    - ftp:// for normal FTP with optional encryption
    - sftp:// for SSH file transfer protocol
    - ftps:// for FTP over TLS (implicit)
    - ftpes:// for FTP over TLS (explicit)
bg: Въведете адреса на сървъра. За да укажете протокола, сложете идентификатора на протокола пред името на хоста. Ако няма указан протокол, ще бъде използван стандартният протокол (ftp://). Тук можете да въведете и пълен URL във формата протокол://потребител:парола@хост:порт и стойностите, въведени в останалите полета, ще бъдат презаписани.
    
    Поддържаните протоколи са:
    - ftp:// за обикновен FTP с шифроване по избор
    - sftp:// за пренос на файлове по SSH
    - ftps:// FTP през скрит TLS
    - ftpes:// FTP през явен TLS

en: Enter the password for the file '%s'.
    The converted file will be protected with the same password.
bg: Въведете паролата за файла „%s“.
    Преобразуваният файл ще бъде защитен със същата парола.

en: Enter the port on which the server listens. The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
bg: Въведете порта, на който слуша сървърът. Стандартен за FTP е 21, а за SFTP - 22.

en: Enter username
bg: Въведете потребителско име

en: Enter username and password
bg: Въведете потребителско име и парола

en: Entered file would transfer as ASCII
bg: Въведеният файл ще бъде прехвърлен като ASCII

en: Entered file would transfer as binary
bg: Въведеният файл ще бъде прехвърлен като двоичен

en: Error
bg: Грешка

en: Error %d opening '%s'
bg: Грешка %d при отваряне на „%s“

en: Error exporting settings
bg: Неуспешен експорт

en: Error importing
bg: Неуспешен импорт

en: Error loading queue
bg: Грешка при зареждане на опашката

en: Error loading xml file
bg: Грешка при зареждане на XML файл

en: Error saving queue
bg: Грешка при запазване на опашката

en: Error starting program
bg: Неуспешно стартиране на програмата

en: Error writing xml file
bg: Грешка при запис на XML файл

en: Error:
bg: Грешка:

en: Establish connection in a new tab
bg: Установяване на връзката в нов раздел

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
bg: Пример: png „c:\program files\viewer\viewer.exe“ -open

en: Examples
bg: Примери

en: Exe&cute
bg: Изпъл&нение

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
bg: Изпълнимият файл няма информация за изданието, проверката за обновяване е невъзможна.

en: Expired!
bg: Изтеклo!

en: Export &Filters
bg: &Филтри

en: Export &Queue
bg: Оп&ашка

en: Export &Settings
bg: &Настройки

en: Export settings
bg: Експорт

en: F&ilter name:
bg: &Име на филтър:

en: FTP - File Transfer Protocol
bg: FTP - Протокол за пренос на файлове

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
bg: FTP - Протокол за пренос на файлове с шифроване по желание

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
bg: FTP - Незащитен протокол за пренос на файлове

en: FTP Proxy
bg: Мрежов посредник на FTP

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
bg: Протоколът FTP използва вторични връзки за прехвърляне на данни. Тези допълнителни връзки могат да се установят по два начина.

en: FTP: File Types
bg: FTP: Видове файлове

en: FTPES - FTP over explicit TLS
bg: FTPES - FTP през явен TLS

en: FTPS - FTP over implicit TLS
bg: FTPS - FTP през скрит TLS

en: Failed to change directory
bg: Неуспешна смяна папка

en: Failed to change language
bg: Неуспешна смяна език

en: Failed to convert command to 8 bit charset
bg: Командата не е преобразувана в 8 разряден знаков набор

en: Failed to convert reply to local character set.
bg: Грешка при преобразуване на командата към местния знаков набор.ч

en: Failed to copy or move sites
bg: Неуспешно копиране или местене

en: Failed to create backup copy of xml file
bg: Неуспешно създаване на резервно копие на XML файл

en: Failed to create listen socket on port %d, aborting.
bg: Неуспешно отваряне на сокет за слушане на порт %d, прекратяване.

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
bg: Неуспешно създаване сокет за слушане в активен режим

en: Failed to decrypt server password.
bg: Грешка при разшифроване на паролата на сървъра.

en: Failed to get 'My Documents' path
bg: Неуспешно търсене на пътя до „Моите документи“

en: Failed to get desktop path
bg: Неуспешно търсене на пътя до работния плот

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
bg: Неуспешно получаване на адреса за контролна връзка, връзката прекратена.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
bg: Неуспешно получаване на адреса за връзката за данни, връзката прекратена.

en: Failed to load panels, invalid resource files?
bg: Неуспешно заредени панели. Невалидни ресурсни файлове?

en: Failed to load private key: %s
bg: Неуспешно зареждане частен ключ: %s

en: Failed to parse returned path.
bg: Неуспешно разпознат върнат път.

en: Failed to receive data
bg: Неуспешно получаване данни

en: Failed to retrieve directory listing
bg: Неуспешно разлистване на папка

en: Failed to retrieve external IP address, aborting.
bg: Неуспешно получаване външния IP адрес, прекратяване.

en: Failed to retrieve external IP address, using local address
bg: Неуспешно получаване външния IP адрес, използва се вътрешния адрес

en: Failed to retrieve local IP address, aborting.
bg: Неуспешно получаване вътрешния IP адрес, прекратяване.

en: Failed to retrieve local IP address.
bg: Неуспешно получаване вътрешния IP адрес.

en: Failed to retrieve the external IP address.
bg: Неуспешно получаване външния IP адрес.

en: Failed to send command.
bg: Неуспешно изпращане команда.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
bg: Неуспешно задаване езика на %s (%s), използване на стандартния системен език

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
bg: Неуспешно задаване езика на %s (%s), използване на стандартния системен език (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
bg: Неуспешно задаване езика на %s (%s), използване стандартния системен език.

en: Failed to set language to %s, using default system language
bg: Неуспешно установяване езика на %s, използване стандартния системен език

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
bg: Неуспешно задаване езика на %s, използване стандартния системен език (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
bg: Неуспешно установяване езика на %s, използване стандартния системен език.

en: Failed to validate settings
bg: Неуспешна проверка настройки

en: Failed to write xml file
bg: Неуспешен запис на XML файл

en: Failed transfers
bg: Неуспешни прехвърляния

en: Fall back to active mode
bg: &Отстъпване до активен режим

en: Fil&e sizes
bg: Дължина на &файл

en: Fil&e:
bg: Фа&йл:

en: Fil&es
bg: &файлове

en: File
bg: Файл

en: File does not contain any importable data.
bg: Файлът не съдържа данни, които да могат да се импортират.

en: File editing
bg: Редактиране файлове

en: File exists
bg: Файлът съществува

en: File exists action
bg: Действия с файлове

en: File has changed
bg: Файлът е променян

en: File lists
bg: Списъци

en: File not found
bg: Файлът не е намерен

en: File search
bg: Търсене на файл

en: File transfer aborted by user
bg: Прехвърлянето прекратено от потребителя

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
bg: Прехвърлянето прекратено от потребителя след прехвърляне на %s за %s

en: File transfer failed
bg: Прехвърлянето на файл неуспешно

en: File transfer failed after transferring %s in %s
bg: Прехвърлянето неуспешно след прехвърляне на %s за %s

en: File transfer skipped
bg: Прехвърлянето на файл прескочено

en: File transfer successful
bg: Успешно прехвърляне на файл

en: File transfer successful, transferred %s in %s
bg: Успешно прехвърляне на файл, прехвърлени %s за %s

en: File transfers still in progress.
bg: Все още се прехвърлят файлове.

en: FileZilla Error
bg: Грешка на FileZilla

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
bg: Сега FileZilla ще провери настройките за грешки.

en: FileZilla is already connected to a server.
bg: FileZilla е вече свързана към сървър.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
bg: За да влезе в сила промяната на езика е нужен е рестарт на FileZilla.

en: FileZilla updates
bg: Обновяване на FileZilla

en: Filelist status &bars
bg: Лен&та на състоянието

en: Filename
bg: Име

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
bg: Файлово име не може да бъде съставено от папката %s и файловото име %s

en: Filename invalid
bg: Невалидно име на файл

en: Filename unchanged
bg: Непроменено име на файл

en: Filename:
bg: Файлово име:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
bg: Файловите имена не могат да съдържат знаците: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
bg: Файловите имена не могат да съдържат знаците: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
bg: Отворени за редакция файлове

en: Files matching a filter rule are removed from directory listings.
bg: Файловете удовлетворяващи филтрите са премахнати от списъка.

en: Filesize
bg: Дължина

en: Filesize format
bg: Формат дължина

en: Filetype
bg: Вид

en: Filetype associations
bg: Файлови асоциации

en: Filter applies to:
bg: Горните правила се прилагат към:

en: Filter invalid characters in filenames
bg: Невалидни знаци в имена на файлове

en: Filter name already exists
bg: Вече съществува филтър с това име

en: Filter out items matching all of the following
bg: Филтрира елементите, отговарящи на всички критерии

en: Filter out items matching any of the following
bg: Филтрира елементите, отговарящи на който и да е от критериите

en: Filter out items matching none of the following
bg: Филтрира елементите, отговарящи на нито един от критериите

en: Filter out items matching not all of the following
bg: Филтрира елементите, отговарящи на не всички критерии

en: Filter set already exists
bg: Съществуващ набор филтри

en: Filter the directory listings
bg: Филтриране съдържанието на папка

en: Filter validation failed
bg: Неуспешна проверка валидност на филтър

en: Find &files
bg: Търсене на &файлове

en: Find d&irectories
bg: Търсене на &папки

en: Fingerprint (SHA-1):
bg: Отпечатък (SHA-1):

en: Fingerprint (SHA-256):
bg: Отпечатък (SHA-256):

en: Fingerprints:
bg: Отпечатъци:

en: Firewall and router configuration wizard
bg: Съветник настройки мрежа

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
bg: За подробна информация относно тези настройки, отворете Съветник настройки мрежа.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
bg: За по-голяма надеждност трябва да укажете обхват от най-малко 10 порта.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
bg: За тази сесия ще бъдат използвани стандартните настройки. Промени в настройките няма да бъдат запазвани.

en: Forbidden character in file extension.
bg: Забранен символ в разширението на файла.

en: Force &UTF-8
bg: &Налагане UTF-8

en: Force showing &hidden files
bg: П&оказване скрити файлове

en: Force showing hidden files
bg: Показване скрити файлове

en: Format specifications:
bg: Легенда:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
bg: Формат: разширението последвано от поставена в кавички команда и аргументи.

note: @translator: Two examples: Found new nightly 2014-04-03\n, Found new release 3.9.0.1\n
en: Found new %s %s
bg: Намерени нови %s %s

note: @translator: Placeholders will be filled with dates
en: From %s to %s
bg: От %s до %s

en: Function %s failed
bg: Неуспешно изпълняване на функцията „%s“

en: Further documentation
bg: Още документация

en: General
bg: Общи

en: General SOCKS server failure
bg: Грешка от общ тип на SOCKS сървъра

en: Generic proxy
bg: Обикновен мрежов посредник

en: Get external IP address from the following URL:
bg: &Получаване на външния IP адрес от URL:

en: Getting help
bg: Получаване помощ

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
bg: Вече съществува набор филтри с това име. Искате ли да бъде презаписан?

en: Global bookmarks
bg: Общи отметки

en: Got overlong input line, aborting.
bg: Получен е твърде дълъг входящ ред, прекъсване.

en: Got unexpected EOF from child process.
bg: Получен е неочакван край на файл от дъщерен процес.

en: Green
bg: зелен

en: Group permissions
bg: Права за групата

en: H&igh
bg: &Висок

en: HTTPS - HTTP over TLS
bg: HTTPS - HTTP върху TLS

en: Hash:
bg: Сума:

en: Hidden
bg: Скрит

en: High
bg: Висока

en: Highest
bg: Най-висок

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
bg: Най-високият наличен порт трябва да е число от 1024 до 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
bg: За да превключите филтър и от двете страни едновременно задръжте натиснат клавиша „Shift“.

en: Homepage:
bg: Официална страница:

en: Host key mismatch
bg: Несъответствие на хост-ключа

note: @translator: Keep short
en: Host name of identity service
bg: Име на хост или услуга за удостоверяване

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
bg: Хостът започва с „[“, но липсва затварящата скоба.

en: Host unreachable
bg: Хостът недостъпен

en: Host:
bg: Хост:

en: Hostkey algorithm:
bg: Алгоритъм на ключа на хоста:

en: Hours,
bg: часове,

en: I &forgot my master password. Delete all passwords stored with this key.
bg: &Забравих главната си парола. Разрешавам изтриване на всички пароли, запазени с нея.

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
bg: I&SO 8601 (пример: 15:47)

en: IPv6 addresses are not supported with SOCKS4 proxy
bg: Адреси от IPv6 не се поддържат от мрежовия посредник на SOCKS4

note: @translator: Keep short
en: Identity &host:
bg: &Удостоверяващ хост:

en: Identity (Keystone):
bg: Идентичност (Keystone):

note: @translator: Keep short
en: Identity service path:
bg: Път до услуга за удостоверяване:

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
bg: Ако през този интервал няма изпратени или получени данни, връзката ще бъде затворена и FileZilla ще направи нов опит за свързване.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
bg: Ако подавате доклад за дефект, осигурете дневник, създаден при ниво „Подробности“.

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
bg: Ако автоматичната проверка в края на съветника мине успешно, но не можете да прехвърляте файлове до определен сървър, този сървър вероятно е грешно настроен и за връзка с него трябва да използвате активен режим. Може да избирате режим на прехвърляне за всеки сървър поотделно в Управление на връзки.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
bg: Ако режимът на отстъпване е включен, ще можете да се свързвате с грешно настроени сървъри, които отказват връзка чрез избрания режим.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
bg: Ако промяна в хост-ключа е неочаквана, свържете се с администратора на сървъра.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
bg: Ако проблемът не се разреши, значи някой маршрутизатор и/или защитна стена продължават да блокират FileZilla.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
bg: Ако проблемът не се разреши, значи някой маршрутизатор и/или защитна стена продължават да прекъсват връзката.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
bg: Ако размерът на файла на дневника достигне ограничението, то той ще бъде преименуван като бъде добавено „.1“ в края на името, вероятно презаписвайки стар файл и създавайки нов.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
bg: Ако символна връзка сочи папка, FileZilla може или да изтрие връзката, или да изпразни целевата папка.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
bg: Ако проблемът не се разреши, се обърнете към производителя на маршрутизатора или защитната стена.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
bg: Ако проблемът не се разреши, се обърнете към производителя на маршрутизатора.

en: If using 'overwrite if newer', your system time has to be synchronized with the server. If the time differs (e.g. different timezone), specify a time offset in the site manager.
bg: Ако използвате „Презапис при по-нов източник“, системното време трябва да е синхронизирано с това на сървъра. Ако времената се различават (например различен часови пояс), укажете часовата разлика в Управление на връзки.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
bg: При сравняване на файлове по времеви маркери, за еднакви се считат такива, чийто маркери имат разлика не по-голяма от този праг.

en: If you change the language, you need to restart FileZilla.
bg: При промяна на езика трябва да рестартирате FileZilla.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
bg: Като натиснете „Проверка“, FileZilla ще се свърже с probe.filezilla-project.org и ще направи няколко теста.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
bg: При затваряне на FileZilla промените ще бъдат загубени.

en: If you continue, transferred files may be intercepted or their contents replaced by an attacker.
bg: Ако продължите, прехвърляните файлове могат да бъдат прехванати или съдържанието им да бъде заменено от атакуващ.

en: If you continue, your password and files will be sent in clear over the internet.
bg: Ако продължите вашите парола и файлове ще бъдат пренасяни видими през интернет.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
bg: Ако сгрешите при въвеждането на видовете файлове, при прехвърлянето те могат да бъдат повредени.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
bg: Ако получите някакви грешки, то настройките ви не са правилни.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
bg: Ако имате проблеми с разлистването на папки или прехвърлянето на файлове, пробвайте да промените стандартния режим на прехвърляне.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
bg: Ако проблемите с даден сървър продължат е възможно самия сървър или отдалечен маршрутизатор да са погрешно настроени. В такъв случай превключете на пасивен режим и се обърнете за помощ към администратора на сървъра.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
bg: Ако съветникът завърши успешно и последният тест, всички налични защитни стени и маршрутизатори ще бъдат правилно настроени.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
bg: Ако използвате защитна стена настройте я така, че FileZilla може да приема връзки на всички посочени портове.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
bg: Ако използвате маршрутизатор, проверете дали всички тези портове са пренасочени към машината, на която FileZilla работи.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
bg: Ако маршрутизаторът ви продължава да сменя IP адреса, обърнете се към производителя му.

en: Import Settings
bg: Внасяне на настройки

en: Import successful
bg: Импортът успешен

en: Improperly quoted association.
bg: Асоциацията неправилно поставена в кавички.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
bg: В активен режим FileZilla трябва да слуша на порт за прехвърляне на данни. Вие трябва да укажете кои портове да се използват от FileZilla.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
bg: Ако имате маршрутизатор, трябва да пренасочите всички налични портове, тъй като FileZilla не може да окаже влияние върху избора на портовете от операционната система.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
bg: За използване на активен режим, FileZilla трябва да знае вашия външен IP адрес.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
bg: В пасивен режим, който се препоръчва на повечето потребители, FileZilla изисква от сървъра порт и се свързва към него. В този случай няма много за настройване.

en: Incorrect password
bg: Грешна парола

en: Information about the latest version of FileZilla could not be retrieved. Please try again later.
bg: Информацията за последното издание на FileZilla не може да бъде изтеглена. Опитайте отново по-късно.

en: Initializing TLS...
bg: Инициализация на TLS…

en: Insecure %s connection
bg: Нешифрована връзка по %s

en: Insecure FTP data connection
bg: Незащитена връзка за данни на FTP

en: Insecure algorithm!
bg: Незащитен алгоритъм!

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
bg: Незащитен сървър, който не поддържа FTP през TLS.

en: Interactive
bg: Интерактивно

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Intermediate certificate
bg: Междинен сертификат

en: Interrupted by user
bg: Прекъснато от потребителя

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
bg: Получена е невалидна последователност от знаци, изключване на UTF-8. Изберете опцията за UTF-8 в Управление на връзки, за да наложите използването на UTF-8.

en: Invalid data received
bg: Получени са невалидни данни

en: Invalid date
bg: Невалидна дата

en: Invalid filename
bg: Невалидно име на файл

en: Invalid hash: %s
bg: Невалидна сума: %s

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
bg: Невалидно име на хост - затварящата скоба може да бъде последвана само от двоеточие и номер на порт.

en: Invalid hostname: %s
bg: Невалидно име на хост: %s

en: Invalid input
bg: Невалидни данни

en: Invalid path
bg: Невалиден път

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
bg: Невалиден порт. Портът е число между 1 и 65535.

en: Invalid protocol specified. Valid protocols are:
    ftp:// for normal FTP with optional encryption,
    sftp:// for SSH file transfer protocol,
    ftps:// for FTP over TLS (implicit) and
    ftpes:// for FTP over TLS (explicit).
bg: Посочен е невалиден протокол. Валидни протоколи са:
    ftp:// за обикновен FTP с шифроване по избор
    sftp:// за пренос на файлове по SSH
    ftps:// FTP през скрит TLS и
    ftpes:// FTP през явен TLS.

en: Invalid proxy host, after closing bracket only colon and port may follow.
bg: Невалидно име на хост на мрежов посредник - затварящата скоба може да бъде последвана само от двоеточие и номер на порт.

en: Invalid regular expression
bg: Невалиден регулярен израз

en: Invalid search conditions: %s
bg: Невалидни условия за търсене: %s

en: Invalid site path
bg: Грешен път до връзка

en: Invalid size in condition
bg: Невалиден размер в условие

en: Invalid username given.
bg: Невалидно потребителско име.

en: Invert Filter
bg: Обръщане на филтър

en: Issuer
bg: Издател

en: Jurisdiction country:
bg: Държава по юрисдикция:

en: Jurisdiction locality:
bg: Местност по юрисдикция:

en: Jurisdiction state or province:
bg: Щат или провинция по юрисдикция:

en: Keep directories on top
bg: Папките - отгоре

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
bg: Имайте предвид, че не всички сървъри поддържат тази функционалност и може да върнат неверни списъци ако тази настройка бъде включена. Въпреки, че FileZilla прави тестове дали сървъра поддържа тази функционалност тези проверки може да са неуспешни.

en: Key exchange
bg: Разменени ключове

en: Key exchange:
bg: Обмяна на ключове:

en: Key file
bg: Файл-ключ

en: Key identifier:
bg: Ключов идентификатор:

en: L&owest
bg: Най-н&исък

en: Language
bg: Език

en: Language changed
bg: Езикът променен

en: Last modified
bg: Последна промяна

en: Layout
bg: Изглед

en: Leave empty to keep existing data.
bg: Оставете празно, за да запазите текущите данни.

note: @translator: Keep this string as short as possible
en: Leave empty to keep existing password.
bg: Оставете празно, за да запазите текущата парола.

en: Limit for concurrent &downloads:
bg: Максимален брой паралелни &изтегляния:

en: Limit for concurrent &uploads:
bg: Максимален брой паралелни ка&чвания:

en: Limit local ports
bg: Портове

en: Limit size of logfile
bg: Ограничаване размера на файла на дневника

en: Limit:
bg: Ограничение:

en: Linked against
bg: Зависимости

en: Listen socket closed
bg: Слушащият сокет е затворен

en: Listing:
bg: Списък:

en: Lo&west available port:
bg: Най-&нисък наличен порт:

en: Local
bg: Местни

en: Local &directory:
bg: &Местна папка:

en: Local file
bg: Местен файл

en: Local file does not exist.
bg: Местният файл не съществува.

en: Local file is %s
bg: Местният файл е „%s“

en: Local file is a directory instead of a regular file.
bg: Вместо местен файл е посочена папка.

en: Local file is not a valid filename.
bg: Местният файл не е валидно файлово име.

en: Local file search
bg: Търсене на местни файлове

en: Local filters:
bg: Местни филтри:

en: Local path handling:
bg: Промяна на местния път:

en: Local results:
bg: Местни резултати:

en: Local site:
bg: Местни:

en: Local size of '%s' does not match expected size: %d != %d
bg: Местният размер на „%s“ не отговаря на очаквания: %d != %d

en: Locality:
bg: Населено място:

en: Log file
bg: Файл на дневника

en: Logged in
bg: Вписан

en: Logging
bg: Дневник

en: Login (optional):
bg: Вход (по желание):

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
bg: Данните за удостоверяване съдържат не-ASCII знаци, а сървъра може да не разбира UTF-8. Невъзможност за отстъпване до местния знаков набор, поради използването на мрежов посредник.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
bg: Данните за удостоверяване съдържат не-ASCII знаци, а сървъра може да не разбира UTF-8. Проба с местния знаков набор.

en: Login sequence fully executed yet not logged in, aborting.
bg: Входната последователност е изцяло изпълнена, но въпреки това липсва удостоверяване, прекратяване.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
bg: Удостоверяването трябва да бъде или „ask“ или „interactive“ (без кавичките)

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
bg: Удостоверяването може да бъде използвано само с FTP URL. Аргументът трябва да бъде или „%s“ или „%s“

en: Low
bg: Нисък

en: Lowest
bg: Най-нисък

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
bg: Най-ниският наличен порт трябва да е число от 1024 до 65535.

en: MFA D&evice Serial:
bg: Сериен номер на устр. за многост. удост.:

en: Magenta
bg: пурпурен

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
bg: Уверете се, че файлът може да бъде достъпен и е добре форматиран XML документ.

en: Manual transfer
bg: Ръчно прехвърляне

en: Master &Password:
bg: &Главна парола:

en: Master password:
bg: Главна парола:

en: Match all of the following
bg: всички правила

en: Match any of the following
bg: някое от правилата

en: Match none of the following
bg: никое правило

en: Match not all of the following
bg: не всички правила

en: Maximum simultaneous &transfers:
bg: &Максимален брой:

en: Message log
bg: Дневник

en: Message log positio&n:
bg: Местоположение на &дневника:

en: MiB
bg: МиБ

en: Minimum allowed TLS &version:
bg: Минимално разрешено &издание на TLS:

en: Minutes
bg: минути

en: Modification tim&e
bg: Врем&е на промяна

en: Move &down
bg: Надо&лу

en: Move &up
bg: Наг&оре

en: My Computer
bg: Моят компютър

en: My Documents
bg: Моите документи

en: My Sites
bg: Моите връзки

en: N&o encryption
bg: &Без шифроване:

en: N/a
bg: Няма

en: Name
bg: Наименование

en: Name already exists
bg: Името вече съществува

en: Name of bookmark already exists.
bg: Името вече съществува.

en: Name or email address
bg: Име или адрес на електронна поща

en: Name:
bg: Име:

en: Natural sort
bg: Естествено сортиране

en: Need to enter filter name
bg: Трябва да въведете име на филтър

en: Need to enter valid local path
bg: Трябва да въведете валиден местен път

en: Need to enter valid remote path
bg: Трябва да въведете валиден отдалечен път

en: Need to specify a character encoding
bg: Трябва да бъде указан знаков набор

en: Network activity:
bg: Мрежова активност:

en: Network unreachable
bg: Мрежата недостъпна

en: Never
bg: никога

en: New &folder
bg: Нова &папка

en: New &tab
bg: Нов &раздел

en: New Book&mark
bg: Нова о&тметка

en: New bookmark
bg: Нова отметка

en: New directory
bg: Нова папка

en: New features and improvements in %s
bg: Новите възможности и подобрения в %s

en: New filter
bg: Нов филтър

en: New folder
bg: Нова папка

en: New site
bg: Нова връзка

en: Next to the transfer queue
bg: До опашката

en: No
bg: Не

en: No category to export selected
bg: Не е избрана категория за експорт

en: No code given.
bg: Не е зададен код.

en: No command given, aborting.
bg: Няма указана команда, прекратяване.

en: No directory added
bg: Не е добавена папка

en: No entries found matching '%s'.
bg: Не са намерени връзки съдържащи „%s“.

en: No external IP address set, trying default.
bg: Няма въведен външен IP адрес, проба със стандартен адрес.

en: No files are currently being edited.
bg: В момента няма отворени за редакция файлове.

en: No filter name given
bg: Филтърът няма име

en: No host given, please enter a host.
bg: Не е указан хост. Укажете хост.

en: No images available
bg: Няма налични изображения

en: No name for the filterset given.
bg: Въведете име за набора филтри.

en: No path given
bg: Не е зададен път

en: No permission to open '%s'
bg: Липсват права за отваряне на „%s“

en: No program associated with filetype
bg: Няма асоциирана програма към този файлов вид

en: No program has been associated to edit dotfiles.
bg: Няма свързано приложение, което да работи с файлове, започващи с точка.

en: No program has been associated to edit extensionless files.
bg: Няма свързано приложение за редактиране на файлове без разширение.

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
bg: Няма свързана програма за редактиране на файлове с разширение '%s'.

en: No search results
bg: Няма намерени резултати

en: No settings loaded to save.
bg: Не са заредени настройки, които да бъдат запазени.

en: No sites available
bg: Няма налични връзки

en: No supported SOCKS5 auth method
bg: Не поддържан SOCKS5 метод за удостоверяване

en: No username given.
bg: Не е въведено потребителско име.

en: None
bg: Без

en: None selected yet
bg: Няма избрани

en: Normal
bg: Обикновено

en: Not a file or does not exist: '%s'
bg: Не е файл или не съществува: „%s“

en: Not all items could be requeued for transfer.
bg: Не всичко може да бъде върнато в опашката за прехвърляне.

en: Not connected
bg: Без осъществена връзка

en: Not connected to any server
bg: Няма осъществена връзка

en: Not connected to any server.
bg: Няма осъществена връзка.

en: Not connected.
bg: Без осъществена връзка

en: Not yet valid!
bg: Още не е валиден!

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
bg: Тази особеност се поддържа само при използване на протокола FTP.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
bg: Забележка: Работи само при нешифрована връзка през FTP.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
bg: Забележка: Използването на обикновен мрежов посредник налага пасивен режим на връзките по FTP.

en: Number of decimal places:
bg: Брой цифри след десетичния знак:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
bg: Броят на опитите трябва да е между 0 и 99.

en: OK
bg: &ОК

en: OS version:
bg: Версия на ОС:

en: On startup of FileZilla:
bg: При отваряне на FileZilla ще:

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
bg: На следващите страници ще бъдат настройвани избраните режими на прехвърляне, както и режима за отстъпване, ако е включен.

en: Once
bg: Веднъж

en: Once a day
bg: ежедневно

en: Once a week
bg: ежеседмично

en: Only continue after you have spoken to the server administrator or server hosting provider.
bg: Продължете само след като сте говорили с администратора или доставчика на интернет услуги на сървъра.

en: Only use plain FTP (insecure)
bg: Използване на обикновен FTP (незащитен)

en: Op&en file
bg: &Файл

en: Open directory in system's file manager
bg: Отваряне на папката във файловия мениджър на системата

en: Open the Site Manager
bg: Отваря Управление на връзки

en: Open the Site Manager.
bg: Отваря Управление на връзки.

en: Open the Site Manager. Right-click for a list of sites.
bg: Отваря на Управление на връзки. Щракнете с десен бутон за списък с връзки.

en: Open the directory access permissions dialog to configure the local directories FileZilla has access to.
bg: Отворете диалоговия прозорец за правата за достъп до папките, за да настроите местните папки, до които FileZilla има достъп.

en: Open the file.
bg: Отваряне файл.

en: Open the settings dialog of FileZilla
bg: Отваря диалога с настройките на FileZilla

en: Opened as:
bg: Отворен като:

en: Opening failed
bg: Неуспешно отваряне

en: Opens a new tab
bg: Отваряне на нов раздел

en: Opens the Site Manager
bg: Отваря Управление на връзки

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
bg: Отваря диалога за филтри на списъка с папки. Щракнете с десния бутон за превключване на филтрите.

en: Operating System:
bg: Операционна система:

en: Options
bg: Настройки

en: Options:
bg: Настройки:

en: Orange
bg: оранжев

en: Organization:
bg: Организация:

en: Other SFTP options
bg: Други SFTP настройки

en: Other:
bg: Друго:

en: Overview
bg: Преглед

en: Overwrite &if source newer
bg: Презапис при по-&нов

en: Overwrite file
bg: Презапис

en: Overwrite file if size differs
bg: Презапис при разлика в размерите

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
bg: Презапис при разлика в размерите или по-нов източник

en: Overwrite file if source file newer
bg: Презапис при по-нов източник

en: Overwrite if &different size
bg: Презапис при &различни размери

en: Overwrite if different si&ze or source newer
bg: Презапис при различна &дължина или по-нов източник

en: Own build type: %s
bg: Собствен вид компилация: %s

en: Owner permissions
bg: Права на собственика

en: Owner/Group
bg: Собственик/Група

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
bg: &Предпазване на системата от влизане в режим на сън по време на пренос и други операции

en: P&roxy host:
bg: &Хост:

en: PEM files
bg: Файлове на PEM

en: PORT command tainted by router or firewall.
bg: Командата „PORT“ е променена от маршрутизатор или защитна стена.

en: PPK files
bg: Файлове на PPK

en: Pa&ssive (recommended)
bg: &Пасивен (препоръчително)

en: Parameter not a valid URL
bg: Параметърът е невалиден URL

en: Parsing %d bytes of version information.
bg: Разбор на %d байта от информацията за изданието.

en: Pass&word:
bg: П&арола:

en: Passive (recommended)
bg: &Пасивен (препоръчително)

en: Passive mode
bg: Пасивен режим

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
bg: Пасивният режим беше установен като стандартен режим на прехвърляне.

en: Password required
bg: Необходима парола

en: Passwords
bg: Пароли

en: Path
bg: Пътека

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
bg: Път име не може да бъде съставено от папката %s и подпапката %s

en: Path not found:
bg: Пътят не е намерен:

en: Path of identity service
bg: Път до услуга за удостоверяване

en: Paths
bg: Пътища

en: Pending removal
bg: Чака премахване

en: Permission
bg: Права

en: Permissions
bg: Права

en: Plain FTP is insecure. Please switch to FTP over TLS.
bg: Обикновеният FTP е незащитен. Използвайте FTP през TLS.

en: Platform:
bg: Платформа:

en: Please add at least one directory you want to download files into or to upload files from.
bg: Изберете поне една папка, в която да изтегляте, или от която да качввате файлове.

en: Please add the local directories you want to use FileZilla with.
bg: Добавете местните папки, с които желаете да използвате FileZilla.

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
bg: Проверете на https://filezilla-project.org/probe.php дали сървърът работи и внимателно огледайте отново настройките.

en: Please check the granted permissions and re-add any missing local directories you are working with in the dialog that follows.
bg: Проверете правата и добавете липсващите местни папки, с които работите в следващия диалогов прозорец.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
bg: Настройте всички маршрутизатори и защитни стени по такъв начин, че FileZilla да може да установява изходящи връзки към произволни портове.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
bg: Ззключете настройки на маршрутизатора си от рода на „режим DMZ“ или „режим за игри“.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
bg: Потвърдете че има стабилна връзка с интернет и внимателно проверете настройките.

en: Please enter a custom date format.
bg: Въведете формат за датата.

en: Please enter a custom time format.
bg: Въведете формат за времето.

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
bg: Въведете дата във формат ГГГГ-ММ-ДД, например 2010-07-18.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
bg: Въведете ограничение на скоростта за изтегляне по-голямо или равно на 0 %s/с.

en: Please enter a name for the new filter.
bg: Въведете името на новия филтър.

en: Please enter a new name for the copied filter.
bg: Въведете ново име на копирания филтър.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
bg: Въведете ново име за набора от филтри „%s“

en: Please enter a new name for the filter.
bg: Въведете ново име за филтъра.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
bg: Въведете число между 0 и 10 за максимален брой паралелни изтегляния.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
bg: Въведете число между 0 и 10 за максимален брой паралелни качвания.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
bg: Въведете число между 1 и 10 за максимален брой паралелни прехвърляния.

en: Please enter a password for this server:
bg: Въведете парола за този сървър:

en: Please enter a timeout between 10 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
bg: Въведете продължителност на изчакване между 10 и 9999 секунди или 0 за неограничено изчакване.

en: Please enter a unique name for this filter set
bg: Въведете уникално име за този набор от филтри

en: Please enter a username for this server:
bg: Въведете потребителско име за този сървър:

en: Please enter a valid portrange.
bg: Въведете валиден обхват от портове.

en: Please enter an URL where to get your external address from
bg: Въведете URL, от който може да се извлече вашия външен адрес

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
bg: Въведете ограничение на скоростта за качване по-голямо или равно на 0 %s/с.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
bg: Въведете директна FTP команда.
    Използването на директни FTP команди ще изчисти кеш-паметта за папки.

en: Please enter the 2FA code for this server:
bg: Въведете кода за 2FA за този сървър:

en: Please enter the complete path of a program and its arguments. This command will be executed when the queue has finished processing.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You need to properly quote commands and their arguments if they contain spaces.
bg: Въведете пълен път към програма и нейните аргументи. Тази команда ще бъде изпълнена след приключване на обработката на опашката.
    Пример: \somePath\file.exe под MS Windows или /somePath/file под Unix.
    Трябва надлежно да поставите в кавички пътя и аргументите ако съдържат интервали.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
bg: Въведете име на папката:

en: Please enter the name of the file which should be created:
bg: Въведете име на файла, който да бъде създаден:

en: Please enter username and password for this server:
bg: Въведете потребителско име и парола за този сървър:

en: Please enter your current master password to change the password settings.
bg: За да бъде разшифрована паролата за този сървър въведете главната парола:

en: Please enter your external IP address
bg: Въведете вашия външен адрес

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
bg: Въведете вашия външен IP адрес на страницата за активен режим на този съветник. Ако имате динамичен адрес или не знаете външния си адрес, използвайте опцията за външна услуга за имена.

en: Please enter your master password to decrypt the password for this server:
bg: Въведете главната парола, за да бъде разшифрована паролата за този сървър:

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
bg: Моля, следвайте внимателно инструкциите, тъй като грешни настройки биха попречили на FTP връзките.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
bg: Проверете дали FileZilla има права да установява изходящи връзки и се уверете, че адреса на сървъра за имена е въведен правилно.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
bg: Уверете се, че исканият локал е инсталиран на вашата система.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
bg: Проверете дали маршрутизаторът ви използва последното налично издание на вътрешната памет. Освен това той трябва да е настроен правилно. Трябва да настроите ръчно пренасочванията на портовете. Не настройвайте маршрутизатора си да работи в така наречените „режим DMZ“ или „режим за игри“.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
bg: Моля, забележете, че FileZilla не може да окаже влияние върху избора на порт от сървъра. Тоест сървърът може да избере порт, който вашата защитна стена смята, че се използва само от вредни програми. Това може да предизвика фалшива тревога, която вие може спокойно да пренебрегнете.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
bg: Моля, отбележете, че запазване на времевите маркери при качване на файлове на сървъри от вида FTP, FTPS и FTPES ще работи само ако те поддържат командата MFMT.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
bg: Моля, забележете, че някои сървъри може да спрат да ви допускат, ако се опитвате да свържете с тях твърде често или през твърде кратък интервал.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
bg: Моля, стартирайте отново този съветник в случай, че смените мрежовите си настройки или имате проблеми със сървъри, които преди са работели.

en: Please select an action:
bg: Изберете действие:

en: Please select the categories you would like to import.
bg: Изберете категориите, които да бъдат внесени.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
bg: Изберете желания стандартен режим на прехвърляне.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
bg: Изберете новите атрибути на папката „%s“.

en: Please select the new attributes for the file "%s".
bg: Изберете новите атрибути на файла „%s“.

en: Please select the new attributes for the selected directories.
bg: Изберете новите атрибути на избраните папки.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
bg: Изберете новите атрибути на избраните файлове и папки.

en: Please select the new attributes for the selected files.
bg: Изберете новите атрибути на избраните файлове.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
bg: Обновете защитната стена и се уверете, че маршрутизаторит използва последното налично издание на вътрешната памет. Освен това, той трябва да е настроен правилно. Ще трябва да настроите ръчно пренасочванията на портовете. Не оставяйте своя маршрутизатор в т. нар. „режим DMZ“ или „режим за игри“. Неща като „проверяване на протокола“ или специфични „поправки“ трябва да бъдат изключени

en: Port:
bg: Порт:

en: Postal code:
bg: Пощенски код:

en: Pre&allocate space before downloading
bg: Заделяне на &дисково пространство преди изтегляне

en: Preallocation
bg: Заделяне

en: Predefined Sites
bg: Предварително определени връзки

en: Preserving file timestamps
bg: Запазване на времевите маркери на файлове

en: Preview
bg: Преглед

en: Print diagnostic information related to startup of FileZilla
bg: Показване на диагностична информация, свързана със стартирането на FileZilla

en: Print version information to stdout and exit
bg: Изпращане на информация за изданието към stdout и излизане

en: Prioritize directories (default)
bg: Папките - с приоритет (стандартно)

en: Priority
bg: Приоритет

en: Privacy policy
bg: Защита на личните данни

en: Private &keys:
bg: &Частни ключове:

en: Pro&ject ID:
bg: И&дентификатор на проекта:

en: Pro&ject:
bg: П&роект:

en: Pro&tocol:
bg: П&ротокол:

en: Pro&xy password:
bg: П&арола:

en: Process &Queue
bg: &Обработване на опашката

note: @translator: Example: Processed 5 files in 1 directory
en: Processed %s in %s.
bg: Обработени %s от %s.

en: Profile
bg: Профил

note: @translator: Keep short
en: Project (or tenant) name or ID
bg: Име / идентификатор на проект (клиент)

en: Protocol:
bg: Протокол:

en: Proxy &port:
bg: &Порт на мрежов посредник:

en: Proxy &user:
bg: По&требител:

en: Proxy authentication failed
bg: Неуспешно удостоверяване пред мрежов посредник

en: Proxy handshake failed: %s
bg: Неуспешно приветствие от мрежов посредник: %s

en: Proxy host starts with '[' but no closing bracket found.
bg: Хостът на мрежовия посредник започва с „[“, но липсва затварящата скоба.

en: Proxy reply: %s
bg: Отговор от мрежов посредник: %s

en: Proxy request failed. Reply from proxy: %s
bg: Неуспешно запитване към мрежов посредник. Отговорът е: %s

en: Proxy request failed: %s
bg: Неуспешно запитване към мрежов посредник: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
bg: Запитване на мрежов посредник неуспешно: Неизвестен вид на адрес в отговора на CONNECT

en: Proxy sent data while we haven't sent out request yet
bg: Мрежов посредник връща данни преди да е изпратена заявка

en: Proxy set but proxy host or port invalid
bg: Има зададен мрежов посредник, но хоста или порта са невалидни

en: Public Key Authentication
bg: Удостоверяване с публичен ключ

en: Public key algorithm:
bg: Алгоритъм на публичния ключ:

en: Public permissions
bg: Публични права

en: Queue has been fully processed
bg: Опашката обработена

en: Queue: %s MiB
bg: Опашка: %s МиБ

en: Queue: %s%s
bg: Опашка: %s%s

en: Queue: empty
bg: Опашка: празна

en: Queued files
bg: Опашка

en: Queueing:
bg: Опашка:

en: Quick Search:
bg: Бързо търсене:

en: Quick search cannot be opened if comparing directories.
bg: Не може да отворите бързото търсене докато се сравняват папките.

en: Quoting rules
bg: Правила за кавичките

en: R&eboot system once
bg: &Рестартиране на системата веднъж

en: R&emote directory tree
bg: О&тдалечени папки

en: R&eset and requeue selected files
bg: Ану&лиране и връщане в опашката избраните

en: Raw FTP command
bg: Оригинална команда на FTP

en: Re&ad
bg: Ч&етене

en: Re&fresh
bg: &Опресняване

en: Re&gion:
bg: Ре&гион:

en: Re&name
bg: Преи&менуване

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
bg: Изпълнете още веднъж съветника, внимателно проверете стойностите и настройте всички маршрутизатори и защитни стени спрямо тях.

en: Rea&d
bg: Че&тене

en: Read-only
bg: Само четим

en: Reading from '%s' failed.
bg: Грешка при четене от „%s“.

en: Really cancel current operation?
bg: Наистина ли желаете да прекъснете текущата операция?

en: Really delete %d directory with its contents from the server? | Really delete %d directories with their contents from the server?
bg[0]: Наистина ли да бъде изтрита %d папка и нейното съдържание от сървъра?
bg[1]: Наистина ли да бъдат изтрити %d папки и тяхното съдържание от сървъра?

en: Really delete %d file from the server? | Really delete %d files from the server?
bg[0]: Наистина ли да бъде изтрит %d файл от сървъра?
bg[1]: Наистина ли да бъдат изтрити %d файла от сървъра?

en: Really delete %s and %s from the server?
bg: Наистина ли да бъдат изтрити %s и %s от сървъра?

en: Really delete all selected files and/or directories from the server?
bg: Наистина ли желаете да изтриете всички избрани файлове и/или папки от сървъра?

en: Really delete all selected files and/or directories from your computer?
bg: Наистина ли желаете да изтриете всички избрани файлове и/или папки от вашия компютър?

en: Reason
bg: Причина

en: Reboot now
bg: Рестартиране

en: Rec&urse into subdirectories
bg: О&бхождане на подпапките

en: Received a directory listing which appears to be encoded in EBCDIC.
bg: Получен е опис на папката, който изглежда е кодиран като EBCDIC.

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
bg: Получен ред превишаващ 10000 знака, прекратяване.

en: Received data tainted
bg: Получените данни са замърсени

en: Received invalid character in version information
bg: Получен е невалиден символ в информацията за изданието

en: Received multi-line response with more than %u lines.
bg: Получен е многоредов отговор с повече от %u реда.

en: Received too long response line from server, closing connection.
bg: Получен е твърде дълъг ред с отговор от сървъра, затваряне на връзката.

en: Received too long response line, closing connection.
bg: Получен е твърде дълъг ред с отговор, затваряне на връзката.

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
bg: Информацията за повторно свързване не може да бъде изчистена, докато има активна връзка.
    Ако продължите, връзката ще бъде прекъсната.

en: Reconnection settings
bg: Настройки на повторното свързване

en: Reconnects to the last used server
bg: Повторно свързване с последно използвания сървър

en: Recursively adding files to queue.
bg: Рекурсивно добавяне на файлове в опашката.

en: Recursively changing permissions.
bg: Рекурсивна смяна на права.

en: Recursively deleting files and directories.
bg: Рекурсивно изтриване на файлове и папки.

en: Red
bg: червен

en: Redirection to invalid or unsupported URI: %s
bg: Препращане към невалиден или неподдържан URI: %s

en: Redirection to invalid or unsupported address: %s
bg: Препращане към невалиден или неподдържан адрес: %s

en: Refresh the file and folder lists
bg: Опресняване списък с файлове и папки

en: Remember passwords?
bg: Запомняне на пароли?

en: Remote
bg: Отдалечен

en: Remote file
bg: Отдалечен файл

en: Remote file search
bg: Търсене на отдалечени файлове

en: Remote filters:
bg: Отдалечени филтри:

en: Remote path
bg: Отдалечен път

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
bg: Отдалеченият път не може да бъде разпознат. Уверете се, че е валиден абсолютен път и поддържан от избрания вид сървър (%s).

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
bg: Отдалеченият път не може да бъде разпознат. Уверете се, че е валиден абсолютен път и поддържан от избрания вид сървър (%s) избран от майчината връзка.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
bg: Отдалеченият път не може да бъде разпознат. Уверете се, че е валиден абсолютен път.

en: Remote path could not be parsed.
bg: Отдалеченият път не може да бъде разпознат.

en: Remote path handling:
bg: Промяна на отдалечения път:

en: Remote path:
bg: Отдалечен път:

en: Remote results:
bg: Отдалечени резултати:

en: Remote site:
bg: Отдалечени:

en: Remove &all
bg: &Изчистване

en: Remove &selected
bg: Изтрива&не

en: Rename file
bg: Преименуване

en: Rename selected directory
bg: Преименуване избраната папка

en: Rename selected files and directories
bg: Преименуване избраните файлове и папки

en: Renaming '%s' to '%s'
bg: Преименуване от „%s“ на „%s“

en: Repeat password:
bg: Повтаряне на паролата:

en: Reporting bugs and feature requests
bg: Докладване на дефект или искане за функционалност

en: Request failed - client is not running identd (or not reachable from server)
bg: Заявката е отхвърлена - клиента няма работещ identd (или е недостъпен от сървъра)

en: Request failed - client's identd could not confirm the user ID string
bg: Заявката е отхвърлена - identd на клиента не може да потвърди идентификацията

en: Request rejected or failed
bg: Заявката е отхвърлена или провалена

en: Requesting %s
bg: Заявка за %s

en: Require explicit FTP over TLS
bg: Изискване на FTP през явен TLS

en: Require implicit FTP over TLS
bg: Изискване на FTP през скрит TLS

en: Reset and requeue &all
bg: Анулиране и &връщане в опашката на всички

en: Resolving address of %s
bg: Запитване за адреса на %s

en: Response:
bg: Отговор:

en: Restore ta&bs and reconnect
bg: възстановява &разделите и подновява връзките

en: Results:
bg: Резултати:

en: Resume file transfer
bg: Подновяване на пренос

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
bg: Подновяването на ASCII файлове може да предизвика проблеми ако сървъра и клиента използват различни знаци за край на ред.

en: Retrieving directory listing of "%s"...
bg: Извличане на съдържанието от „%s“…

en: Retrieving directory listing...
bg: Разлистване папка…

en: Retrieving external IP address from %s
bg: Получаване на външен IP адрес от %s

en: Ro&le ARN:
bg: ARN на ро&ля:

en: Root certificate
bg: Коренов сертификат

note: @translator: Keep short
en: S&atellite:
bg: С&ателит:

en: S&how files currently being edited...
bg: &Отворени за редакция файлове…

en: S&how the Site Manager on startup
bg: Отваряне на Упр&авление на връзки при зареждане

en: S&hutdown system once
bg: &Изключване на системата

en: S&tart normally
bg: стартира &нормално

en: S&top
bg: &Спиране

en: S&uspend system once
bg: &Изключване на системата веднъж

en: S&ynchronized browsing
bg: С&инхронизирано разлистване

en: SFTP support
bg: Поддръжка на SFTP

en: SOCKS4 proxy will connect to: %s
bg: Мрежовият посредник на SOCKS4 ще се свързва към: %s

en: SOCKS5 does not support usernames or passwords longer than 255 characters.
bg: SOCKS5 не поддържа потребителски имена и пароли по-дълги от 255 знака.

en: Sa&ve passwords protected by a master password
bg: Запазване на паролите защитени чрез &главна парола

en: Same as subject, certificate is self-signed
bg: Същото като на субекта, сертификатът е самоподписан

en: Satellite:
bg: Сателит:

en: Sav&e passwords
bg: &Запазване на пароли

en: Save settings?
bg: Запис на настройките?

en: Saving of password has been disabled by your system administrator.
bg: Запазването на пароли е изключено от системният администратор.

en: Saving of passwords has been disabled by you.
bg: Запазването на пароли е изключено от вас.

en: Scale factor:
bg: Мащабиране:

en: Search &conditions:
bg: &Условия за търсене:

en: Search &directory:
bg: Търсене в &папка:

en: Search for entries containing the entered text.
bg: Търсене на въведения текст във връзките.

en: Search for files recursively.
bg: Рекурсивно търсене на файлове.

en: Search result
bg: Резултати от търсене

en: Search server for files
bg: Претърсване на сървър за файлове, които удовлетворяват

en: Search sites
bg: Търсене

en: Search type:
bg: Търсене в:

note: @translator: Keep short
en: Secret Access &Key:
bg: &Таен ключ за достъп:

en: Security Token Service:
bg: Услуга за маркери за защита:

en: Security information
bg: Информация за защитата

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
bg: Прочетете повече на: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
bg: Избор на &сървър

en: Select &page:
bg: Избор на &страница:

en: Select Theme
bg: Избор на тема

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
bg: Изберете стандартно действие в случай, че при прехвърляне целевият файл вече съществува.

en: Select default editor
bg: Избиране на стандартен редактор

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
bg: Изберете стандартно действие в случай, че целевият файл при прехвърляне вече съществува. Изборът е валиден само за текущата сесия.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
bg: Изберете стандартно действие в случай, че файлът вече съществува, валидно само за избраните файлове на опашката.

en: Select file containing private key
bg: Изберете файл с частен ключ

en: Select file for exported data
bg: Изберете файл, в който да бъдат изнесени данните

en: Select file for exported filters
bg: Изберете файл, в който да бъдат изнесени филтрите

en: Select file for exported queue
bg: Изберете файл, в който да бъде изнесена опашката

en: Select file for exported settings
bg: Изберете файл за експортираните настройки

en: Select file for exported sites
bg: Изберете файл, в който да бъдат изнесени връзките

en: Select file to import settings from
bg: Изберете файл, от който да бъдат импортирани настройки

en: Select file to upload
bg: Изберете файлове за качване

en: Select filename for converted key file
bg: Изберете име за преобразувания файл-ключ

en: Select how these files should be opened.
bg: Изберете как тези файлове трябва да бъдат отворени.

en: Select target download directory
bg: Избор на целева папка

en: Select target filename
bg: Избор на целеви файл

en: Select the categories to export:
bg: Изберете категориите, които да бъдат експортирани:

en: Select the private data you would like to delete.
bg: Изберете данните, които искате да бъдат изчистени.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
bg[0]: Избрана %d папка и нейното съдържание за прехвърляне.
bg[1]: Избрани %d папки и тяхното съдържание за прехвърляне.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
bg[0]: Избрана %d папка.
bg[1]: Избрани %d папки.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
bg[0]: %d файл е избран за прехвърляне.
bg[1]: %d файла са избрани за прехвърляне.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
bg[0]: Избран %d файл. Обща дължина: %s
bg[1]: Избрани %d файла. Обща дължина: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
bg[0]: Избран %d файл. Обща дължина: най-малко %s
bg[1]: Избрани %d файла. Обща дължина: най-малко %s

en: Selected %s and %s for transfer.
bg: Избрани %s и %s за прехвърляне.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
bg: Избрани %s и %s. Обща дължина: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
bg: Избрани %s и %s. Обща дължина: най-малко %s

en: Selected editor does not exist.
bg: Избраният редактор не съществува.

en: Selected file already being edited
bg: Избраният файл се редактира

en: Selected file is already loaded
bg: Избраният файл е зареден

en: Selected file is already opened
bg: Избраният файл е вече отворен

en: Selected file is still being edited
bg: Избраният файл се редактира все още

en: Selected filter only works for local files.
bg: Избраният филтър работи само върху местните файлове.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
bg: Избраната обща отметка и текущо свързаната връзка използват различни видове сървър.
    Използвайте отметка към връзка за този сървър.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
bg: Избраният порт обикновено се използва от друг протокол.

en: Selected protocol has no concept of usernames.
bg: В избрания протокол липсва концепция за потребителско име.

en: Self-signed server certificate
bg: Самоподписан сертификат на сървър

en: Send FTP &keep-alive commands
bg: &Изпращане на команди keep-alive

en: Send custom command to the server otherwise not available
bg: Изпращане на специална команда към сървъра, недостъпна по друг начин

en: Sending keep-alive command
bg: Изпраща на keep-alive команда

en: Serial number:
bg: Пореден номер:

en: Serial:
bg: Сериен:

en: Server &type:
bg: Вид на &сървъра:

en: Server Side Encryption:
bg: Шифроване на сървъра:

en: Server certificate
bg: Сертификат на сървъра

en: Server does not support non-ASCII characters.
bg: Сървърът не поддържа не-ASCII символи.

en: Server does not support resume of files > %d GB.
bg: Сървърът не поддържа подновяване на файлове по-дълги от %d GB.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
bg: Сървърът не поддържа подновяване на файлове по-дълги от %d GB. Край на прехвърлянето - дължината на файловете съвпада.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
bg: Сървърът не поддържа подновяване на файлове по-дълги от 2 GB.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
bg: Сървърът не поддържа подновяване на файлове по-дълги от 4 GB.

en: Server host key
bg: Хост-ключ на сървъра

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
bg: Сървърът вероятно не поддържа подновяване на файлове по-дълги от %d GB. Край на прехвърлянето - дължината на файловете съвпада.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
bg: Сървърът изисква регистрация. Моля, укажете своята в Управление на връзки

en: Server returned empty path.
bg: Сървърът изпрати празен път.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
bg: Сървърът изпрати допълнително запитване за вход. Трябва да използвате интерактивен вход.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
bg: Сървърът изпрати пасивен отговор с немаршрутируем адрес. Пасивният режим се провали.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
bg: Сървърът изпрати пасивен отговор с немаршрутируем адрес. Използване адреса на сървъра.

en: Server sent unexpected reply.
bg: Сървърът изпрати неочакван отговор.

en: Server to client MAC:
bg: MAC от сървъра към клиента:

en: Server to client cipher:
bg: Шифър от сървъра към клиента:

en: Server/Local file
bg: Отдалечен/Местен файл

en: Server:
bg: &Сървър:

en: Session details
bg: Сесийна информация

en: Set &Priority
bg: &Установяване на приоритет

en: Setting permissions of '%s' to '%s'
bg: Установяване на правата на „%s“ на „%s“

en: Settings
bg: Настройки

en: Settings directory:
bg: Папка с настройките:

en: Sh&ow notification bubble
bg: По&казване на системно известие

en: Show &raw directory listing
bg: &Включително необработеното съдържание на папките

en: Show &welcome dialog...
bg: Показване &начален диалог…

en: Show both directory trees and continue comparing?
bg: Показване на местните и отдалечени папки и продължаване на сравняването?

en: Show details
bg: Подробности

en: Show details about custom date and time formats
bg: Научете още за потребителските формати

en: Show in file &manager
bg: Показване в управление на &файлове

en: Shows available TLS ciphers
bg: Показване на наличните TLS шифри

en: Shows this help dialog
bg: Показване този помощен диалог

en: Shutdown now
bg: Изключване

en: Signature algorithm:
bg: Алгоритъм на подписа:

en: Signup
bg: Регистрация

en: Site &Manager entries
bg: Записи в Упр&авление на връзки

en: Site Manager
bg: Управление на връзки

en: Site Manager - Cannot remember password
bg: Управление на връзки - Без запазване на пароли

en: Site Manager - Invalid data
bg: Управление на връзки - Невалидна информация

en: Site Manager already open
bg: Управление на връзки е вече отворен

en: Site does not exist.
bg: Страницата не съществува.

en: Site path is malformed.
bg: Пътят на връзката е деформиран.

en: Site-specific bookmarks
bg: Отметки към връзка

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
bg: Отметките към връзка изискват връзката да бъде записана в Управление на връзки.
    Искате ли текущата връзка да бъде запазена?

en: Size
bg: Дължина

en: Size formatting
bg: Форматиране дължина

en: Size unknown
bg: Неизвестна дължина

en: Skip file
bg: Пропускане

en: Skipping download of %s
bg: Прескачане на изтеглянето на %s

en: Skipping non-existing key file "%s"
bg: Прескачане на несъществуващият файл-ключ „%s“

en: Skipping upload of %s
bg: Прескачане на качването на %s

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
bg: Има файлове, отворени за промяна или чакат качване.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
bg: Някои неправилно настроени сървъри зад маршрутизатор, може да отговарят с локалния си IP адрес.

en: Sort directories inline
bg: Папките - наравно с всички

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
bg: Не може да променяте сортирането докато се сравняват папките.

en: Sorting
bg: Сортиране

en: Sorting &mode:
bg: &Сортиране:

en: Source and path of the drop operation are identical
bg: Източникът и пътя на операцията пускане са идентични

en: Source and target file may not be the same
bg: Изходният и целевия файл не може да са един и същ

en: Source and target of the drop operation are identical
bg: Източникът и целта на операцията пускане са идентични

en: Source file:
bg: Изходен файл:

en: Speed Limits
bg: Ограничение на скоростта

en: Speed limits
bg: Ограничение на скоростта

en: Speed limits are disabled, click to change.
bg: Ограничение на скоростта изключено, натиснете за промяна.

en: Speed limits are enabled, click to change.
bg: Ограничение на скоростта включено, натиснете за промяна.

en: Stable and beta versions
bg: стабилно и бета издание

en: Stable versions only
bg: само стабилно издание

en: Stable, beta and nightly versions
bg: стабилно, бета или нощно издание

en: Start transfer &immediately
bg: Започване на &прехвърлянето веднага

en: Start with opened Site Manager
bg: Старт с отворен Управление на връзки

en: Started update check on %s
bg: Проверка за обновяване започната на „%s“

en: Starting download of %s
bg: Начало изтегляне %s

en: Starting upload of %s
bg: Начало на качване на %s

en: Starts the local site in the given path
bg: Зарежда указаният път в локалния панел

en: State or province:
bg: Щат или провинция:

en: Status
bg: Състояние

en: Status:
bg: Състояние:

en: Stop and remove &all
bg: Прекратяване и &изчистване

en: Stop recursive operation
bg: Спиране на рекурсивната операция

note: @translator: Keep short
en: Storage &account:
bg: &Сметка в хранилище:

en: Storj (using legacy API key)
bg: Storj (с остарял ключ на ППИ)

en: Storj - Decentralized Cloud Storage
bg: Storj - децентрализирано облачно хранилище

en: Storj support
bg: Поддръжка на Storj

en: Street:
bg: Улица:

en: Subject
bg: Относно

en: Successful transfers
bg: Успешни прехвърляния

en: Summary of test results:
bg: Резюме на резултатите от проверката:

en: Suspend now
bg: Изключване

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
bg: Този избор не влияе на символните връзки към файлове, те винаги ще бъдат премахвани.

en: Synchronized browsing
bg: Синхронизирано разлистване

en: Synchronized browsing has been disabled.
bg: Синхронизираното разлистване е било изключено.

en: Syntax error
bg: Синтактична грешка

en: Syntax error in command line
bg: Синтактична грешка в командната линия

en: System
bg: Системен

en: System details
bg: Данни за системата

en: T&oolbar
bg: Лента за инструм&енти

en: TLS connection established, waiting for welcome message...
bg: Установена е връзка от вид TLS, очаква се приветствие…

en: TLS connection established.
bg: Установена е връзка от вид TLS.

en: TLS options
bg: Настройки на TLS

en: TLS session resumption on data connection failed. Closing control connection to start over.
bg: Възстановяването на сеанса на връзката за данни на TLS е неуспешно. Прекъсване на връзката за управление и започване отначало.

en: TLS session resumption on the data connection is an important security feature to protect against data connection stealing attacks.
bg: Възстановяването на сеанси на връзката за данни на TLS е важна възможност от гледна точка на защита от атаки за кражба на връзката за данни.

en: TTL expired
bg: TTL изтече

en: Target file already exists
bg: Целевият файл вече съществува

en: Target file:
bg: Целеви файл:

en: Target filename already exists!
bg: Целевият файл съществува!

en: Target filename already exists, really continue?
bg: Целевият файл съществува, желаете ли да продължите?

en: Telephone number:
bg: Телефонен номер:

en: Test finished successfully
bg: Тестовете са завършени успешно

en: Test results
bg: Резултат

en: Testing resume capabilities of server
bg: Проверка на способността на сървъра за подновяване на прехвърляния

en: The &following files are currently being edited:
bg: &Списък на редактираните файлове:

en: The Site Manager cannot be used unless the file gets repaired.
bg: Управлението на връзки не може да бъде използвано докато файлът не бъде поправен.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
bg: Управление на връзки е отворен в друг екземпляр на FileZilla 3.
    Желаете ли да продължите? В този случай промените в Управление на връзки няма да бъдат запазени.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
bg: Управление на връзки е отворен в друг екземпляр на FileZilla 3.
    Моля, затворете го, иначе данните не могат да бъдат изтрити.

en: The address you entered was: %s
bg: Въведеният адрес е: %s

en: The associated program could not be found.
bg: Свързаното приложение не е намерено.

en: The bookmark could not be added.
bg: Отметката не може да бъде добавена.

en: The bookmarks could not be cleared.
bg: Отметките не могат да бъдат изчистени.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
bg: Връзката е шифрована. Натиснете пиктограмата за повече информация.

en: The custom date format is invalid or contains unsupported format specifiers.
bg: Потребителският формат за дата е невалиден.

en: The custom login sequence cannot be empty.
bg: Специалната входна последователност не може да бъде празна.

en: The custom time format is invalid or contains unsupported format specifiers.
bg: Потребителският формат за час е невалиден.

en: The data connection could not be established: %s
bg: Връзката за данни не може да бъде установена: %s

en: The default editor for text files is:
bg: Стандартният текстов редактор е:

en: The default editor for this file type is:
bg: Стандартният редактор за този вид файлове е:

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
bg: Въведеното име за филтър вече съществува, моля, изберете друго.

en: The entered passwords are not the same.
bg: Двете пароли са различни.

en: The extension '%s' does already exist in the list
bg: Разширението „%s“ вече съществува в списъка

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
bg: Файл с име %s вече съществува.
    Въведете ново име:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде отворен:
    Асоциираната програма (%s) не можа да бъде намерена.
    Проверете файловите асоциации.

en: The file '%s' contains an SSH1 key. The SSH1 protocol has been deprecated, FileZilla only supports SSH2 keys.
bg: Файлът „%s“ съдържа ключ от вид SSH1. Протоколът SSH1 е излязъл от употреба, FileZilla поддържа само ключове от вид SSH2.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде зареден или не съдържа частен ключ.

en: The file '%s' could not be loaded.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде зареден.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде отворен:
    С този файлов вид няма свързана програма.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
bg: Файлът „%s“ не може да бъде отворен:
    Командата свързана с този файлов вид пропадна

en: The file '%s' has been created by a more recent version of FileZilla.
    Loading files created by newer versions can result in loss of data.
    Do you want to continue?
bg: Файлът „%s“ е създаден от по-ново издание на FileZilla.
    Използването на файлове, създадени от по-нови издания може да доведе до загуба на данни.
    Искате ли да продължите?

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
bg: Файлът „%s“ не е от форматите, поддържани от FileZilla.
    Искате ли да бъде конвертиран в поддържан формат?

en: The file selected as default editor does not exist.
bg: Избраният стандартен редактор не съществува.

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
bg: Колоната за име не може нито да бъде скривана, нито местена.

en: The filename column cannot be hidden.
bg: Колоната с име на файл не може да бъде скрита.

en: The following character will be replaced: %s
bg: Следният знак ще бъде заменен: %s

en: The following characters will be replaced: %s
bg: Следните знаци ще бъде заменени: %s

en: The free open source FTP solution
bg: Свободно решение за FTP с отворен код

en: The global bookmarks could not be saved.
bg: Общите отметки не могат да бъдат запазени.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
bg: Колкото по-високо е нивото на отстраняването на грешки, толкова повече информация ще се извежда в дневника. Извеждането на информация за отстраняването на грешки в дневника влияе отрицателно на бързодействието.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
bg: Ограничението трябва да бъде между 1 и 2000 МиБ

en: The local directory '%s' could not be created.
bg: Местната папка „%s“ не може да бъде създадена.

en: The local directory '%s' does not exist.
bg: Местната папка „%s“ не съществува.

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
bg: Местната папка '%s' не е под корена за синхронизиране (%s).
    Изключване на синхронизираното разлистване и смяна само на местната папка?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
bg: Най-ниският наличен порт трябва да е по-малък или равен на най-високия наличен порт.

en: The master password needs to be at least 8 characters long.
bg: Главната парола трябва да е с дължина най-малко 8 знака.

en: The new version could not be downloaded, please retry later.
bg: Новото издание не може да бъде изтеглено, опитайте отново по-късно.

en: The new version has been saved in your Downloads directory.
bg: Новото издание е запазено в папката с изтеглянията ви.

en: The remote directory '%s' does not exist.
bg: Отдалечената папка „%s“ не съществува.

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
bg: Отдалечената папка '%s' не е под корена за синхронизиране (%s).
    Изключване на синхронизираното разлистване и смяна само на отдалечената папка?

en: The selected categories have been imported.
bg: Избраните категории бяха импортирани.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
bg: От избрания файл е възможно да бъдат импортирани данни от категориите:

en: The selected file is already being edited:
bg: Избраният файл се редактира:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
bg: Избраният файл е отворен от друга програма, затворете я.

en: The server could not be added.
bg: Сървърът не може да бъде добавен.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
bg: Сървърът изпрати неочакван или непознат отговор.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
bg: Имена на файловете на сървъра са на:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
bg: Сертификатът на сървъра е неизвестен. Внимателно прегледайте сертификата и преценете дали да се доверите на сървъра.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
bg: Хост-ключът на този сървър не съответства на кеширания ключ. Това означава, че или администраторът му е сменил хост-ключа или правите опит да се свържете със сървър, който се представя за оригиналния.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
bg: Хост-ключът на този сървър е непознат. Няма гаранция, че този сървър е компютъра, който мислите че е.

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
bg: Настройките са импортирани. Трябва да рестартирате FileZilla,за да имат ефект всички настройки.

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
bg: Системата ще бъде рестартирана освен ако не натиснете Отказ.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
bg: Системата ще се изключи, освен ако не изберете Отказ.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
bg: Целеви файл с това име вече съществува.
    Изберете действие.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
bg: Проверката се провали. Наистина ли желаете да запазите настройките?

en: The valid backup file %s could not be restored
bg: Валидният архив %s не може да бъде възстановен

en: Themes
bg: Теми

en: This filter set cannot be removed.
bg: Този набор филтри не може да бъде изтрит.

en: This filter set cannot be renamed.
bg: Този набор филтри не може да бъде преименуван.

en: This may be the result of a downgrade attack, only continue after you have spoken to the server administrator or server hosting provider.
bg: Това може да е резултат от атака (downgrade attack), продължете само след като сте говорили с администратора или доставчика на интернет услуги на сървъра.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
bg: Това означава, че някой маршрутизатор и/или защитна стена пречи все още на FileZilla.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
bg: Това работи само ако сте зад маршрутизатор. В противен случай операционната система ще върне вашия вътрешен адрес.

en: This server does not support FTP over TLS.
bg: Сървърът не поддържа FTP през TLS.

en: This server does not support TLS session resumption on the data connection.
bg: Този сървър не поддържа възстановяване на сеанси на връзката за данни на TLS.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
bg: Този помощник ще ви напътства да настроите правилно наличните маршрутизатори и защитни стени, и ще изпробва направените настройки.

en: Time
bg: Време

en: Time formatting
bg: Форматиране на времето

en: Time&out in seconds:
bg: Изчакване в &секунди:

en: Timeout
bg: Време за изчакване

en: Title:
bg: Заглавие:

en: To check for updates, information such as the version of FileZilla, your operating system and your CPU architecture needs to be submitted. Only necessary data is submitted. It is collected in anonymized, aggregate form only.
bg: При проверка за обновяване, трябва да бъде предоставена информация като изданието на FileZilla, операционната система и архитектурата на процесора. Подават се само необходимите данни. Те се събират в обобщен, анонимен вид.

en: To compare directories quick search must be closed.
bg: За да сравнявате папки бързото търсене трябва да е затворено.

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
bg: За да сравнявате папки двата списъка трябва да са подравнени.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
bg: За да направите това, местните и отдалечени папки трябва да бъдат и двете показани или и двете скрити.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
bg: За удостоверяване чрез публичен ключ, FileZilla трябва да знае частния ключ, който да използва.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
bg: Превключва сравняването на папки. Щракнете с десен бутон, за да смените начина на сравнение.
    
    Цветове:
    Жълт: Файлът съществува само от едната страна
    Зелен: Файлът е по-нов от немаркирания файл от другата страна
    Червен: Разлика в дължината на файловете

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
bg: Превключване на синхронизираното разлистване.
    Когато е избрано, разлистването на папка от местното дърво ще разлисти съответстващата ѝ папка на сървъра и обратно.

en: Toggles processing of the transfer queue
bg: Превключва обработката на опашката

en: Toggles the display of the local directory tree
bg: Превключва показването на местното дърво

en: Toggles the display of the message log
bg: Превключва видимостта на дневника

en: Toggles the display of the remote directory tree
bg: Превключва показването на отдалеченото дърво

en: Toggles the display of the transfer queue
bg: Превключва показването на опашката

en: Too many redirects
bg: Твърде много препращания

en: Too many symbolic links
bg: Твърде много символни връзки

en: Trace:
bg: Трасиране:

en: Transfer
bg: Прехвърляне

en: Transfer &direction
bg: &Посока на прехвърляне

en: Transfer &type
bg: &Метод на прехвърляне

en: Transfer Mode
bg: Режим на прехвърляне

en: Transfer Queue
bg: Опашка

en: Transfer Settings
bg: Прехвърляне

en: Transfer connection interrupted: %s
bg: Връзката за прехвърляне е прекъсната: %s

en: Transferred data got tainted.
bg: Прехвърляните данни бяха замърсени.

en: Transferring
bg: Прехвърляне

en: Transfers
bg: Прехвърляния

en: Transfers finished
bg: Прехвърлянията приключени

en: Treat files &without extension as ASCII file
bg: Файлове &без разширения са ASCII

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
bg: Файлове &със следните разширения са ASCII:

en: Truncating directory listing to %u items, you can increase this limit in the settings file.
bg: Списъкът с папки е ограничен до %u елемента; можете да увеличите броя във файла с настройките.

en: Trust changed Hostkey:
bg: Доверяване на променения ключ на хоста:

en: Trust new Hostkey:
bg: Доверяване на новия ключ на хоста:

en: Trust the new key and carry on connecting?
bg: Доверяване на новия ключ и продължаване със свързването?

en: Trust the server certificate and carry on connecting?
bg: Доверяване на сертификата на сървъра и продължаване с осъществяване на връзката?

en: Trust this host and carry on connecting?
bg: Доверяване на хоста и продължаване със свързването?

en: Try again
bg: Повторен опит

en: Type
bg: Вид

en: Type of FTP Proxy:
bg: Вид FTP прокси:

en: Type of generic proxy:
bg: Вид обикновен мрежов посредник:

en: U&pload
bg: &Качване

en: U&pload limit:
bg: при к&ачване:

en: U&se filetype associations if available
bg: Използване на „&Файлови асоциации“ ако има

en: USER@&HOST
bg: &ИМЕ@ХОСТ

en: Unassigned error code %d
bg: Неизползван код за грешка %d

en: Unfortunately information about the new update could not be retrieved.
bg: За съжаление сведения за обновяването не могат да бъдат получени.

en: Unit:
bg: Поделение:

en: Unknown
bg: неизвестен

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
bg: Непознат вид мрежов посредник на FTP, невъзможно създаване на входна последователност.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
bg: Неизвестно издание на протокола SOCKS: %d

en: Unknown certificate
bg: Неизвестен сертификат

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Unknown error %d
bg: Неизвестна грешка %d

en: Unknown error %u
bg: Неизвестна грешка %u

en: Unknown eventType %d
bg: Неизвестнo eventType %d

en: Unknown host key
bg: Неизвестен хост-ключ

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
bg: Неизвестно издание на протокол за диалог при удостоверяване на SOCKS, чрез потребителско име и парола: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
bg: Непознат коренов елемент. Файлът не изглежда да е генериран от FileZilla.

en: Unknown version
bg: Непознато издание

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
bg: Докато не се отстранят тези проблеми активният режим няма да работи и ще трябва да се използва пасивен режим.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
bg: Докато не бъде отстранен този проблем, активният режим няма да работи и ще трябва да се използва пасивен режим.

en: Unsupported redirect
bg: Неподдържано препращане

en: Up&load and unedit
bg: К&ачване и отказ от редакция

en: Update cached key for this host
bg: Обновяване на ключ във временната памет за този хост

en: Updates
bg: Обновяване

en: Upload
bg: &Качване

en: Upload &limit:
bg: при к&ачване:

en: Upload failed
bg: Неуспешно качване

en: Upload limit: %s/s
bg: Ограничение при качване: %s/cек

en: Upload limit: none
bg: Ограничение при качване: няма

en: Upload search results
bg: Качване на резултатите

en: Upload selected directory
bg: Качване избраната папка

en: Upload selected files and directories
bg: Качване избраните файлове и папки

en: Upload this file back to the server?
bg: Качване файла обратно на сървъра?

en: Upload this file to the server?
bg: Качване файла на сървъра?

en: Upload: %s/s
bg: Kачване: %s/cек

en: Uploading
bg: Качване

en: Uploading and pending removal
bg: Чака качване и премахване

en: Uploading and unediting
bg: Качване и отказ от редакция

en: Us&e system defaults for current language
bg: Използване на &системните настройки за текущия език

en: Use &custom charset
bg: Потре&бителски

en: Use &custom editor:
bg: Потре&бителски редактор:

en: Use &default editor for text files
bg: Използване стандартният текстов &редактор

en: Use &synchronized browsing
bg: &Синхронизирано разлистване

en: Use &team root namespace
bg: Използване на кореновото пространство от имена на &групата

en: Use Regular Expressions
bg: Използване на регулярени изрази

en: Use default action
bg: Използване на стандартното действие

en: Use explicit FTP over TLS if available
bg: Използване на FTP през TLS при възможност

en: Use server currently connected to
bg: Използване на текущия сървър

en: Use server from site manager
bg: Използване на сървър от Управление на връзки

en: Use system &defaults for current language
bg: Използване на &системните настройки за текущия език

en: Use system association
bg: Използване на системните настройки за файловете

en: Use the following IP address:
bg: &Използване на следния IP адрес:

en: Use the following port range:
bg: &Използване на следния обхват портове:

en: Use the server's external IP address instead
bg: &Използване външния IP адрес на сървъра

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
bg: Използвайте тази опция, ако сте зад маршрутизатор и имате статичен външен IP адрес.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
bg: Използвайте тази настройка, ако имате динамичен IP адрес. FileZilla ще се обръща към горния сървър веднъж всяка сесия, стига да ползвате активният режим за пръв път. Към сървъра се изпраща само изданието на FileZilla.

en: User:
bg: Потребител:

en: Username cannot be a series of spaces
bg: Потребителското име не трябва да е последователност от шпации

en: Uses UTF-8 if the server supports it, else uses local charset.
bg: Използване на UTF-8 ако сървърът поддържа, иначе местния знаков набор.

en: Using insecure HTTP
bg: Използване на несигурния протокол HTTP

en: Using plain %s is insecure.
bg: Използване на обикновен %s е несигурно.

en: Using secure HTTPS
bg: Използване на сигурния протокол HTTPS

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
bg: Използването на грешен знаков набор ще доведе до неправилно показване имената на папки и файлове.

note: @translator: Period as in a span of time with a start and end date
en: Validity period:
bg: Период на валидност:

en: Very high
bg: Много висока

en: View hidden option set, but unsupported by server
bg: Показването на скрити файлове е включено, но не се поддържа от сървъра

en: View/Edit
bg: Преглед/Редактиране

en: Visible columns
bg: Видими колони

en: W&rite
bg: З&апис

en: Waiting for browsing connection
bg: Изчакване на връзка за разлистване

en: Waiting for password
bg: Изчакване на парола

en: Waiting for transfer to be cancelled
bg: Изчакване за отменяна на прехвърлянето

en: Waiting to retry...
bg: Изчакване за нов опит…

en: Warning! You have previously connected to this server and it has supported TLS session resumption on the data connection.
bg: Внимание! Преди сте се свързвали с този сървър и е поддържал възстановяване на сеанси на връзката за данни на TLS.

en: Warning! You have previously connected to this server using FTP over TLS, yet the server has now rejected FTP over TLS.
bg: Внимание! Преди сте се свързвали с този сървър посредством FTP през TLS, но в момента сървърът отказва такава връзка.

en: Warning! You have previously connected to this server using TLS.
bg: Внимание! Преди сте се свързвали с този сървър посредством TLS.

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
bg: Внимание: игнориране на връзка за данни от грешен IP адрес.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
bg: Внимание: използването на нощни компилации е на собствена отговорност.
    Нощните компилации не се поддържат.
    Нощните компилации може да не работят по очаквания начин и дори могат да повредят системата ви.
    
    Наистина ли искате да проверите за нощни компилации?

en: Warning: Potential security breach!
bg: Внимание: Възможен пробив в сигурността!

en: WebDAV using HTTP (insecure)
bg: WebDAV през HTTP (незащитен)

en: WebDAV using HTTPS
bg: WebDAV през HTTPS

en: Welcome to FileZilla
bg: Добре дошли във FileZilla

en: What's new
bg: Новото в това издание

en: What's new:
bg: Новото в това издание:

en: When allowing FileZilla to remember passwords, you can reconnect without having to re-enter the password after restarting FileZilla.
bg: Позволявайки на FileZilla да запомня пароли, можете да се свързвате повторно, без да се налага да въвеждате паролата си отново след рестарт на FileZilla.

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
bg: Когато е отметнато, при изтегляне на файл, съдържащ в името си неподдържани знаци от локалната операционна система те ще бъдат заменяни.

en: When st&arting a new connection while already connected:
bg: При о&съществяване на нова връзка, когато има осъществена друга:

en: Widescreen
bg: Широк екран

en: Would you like FileZilla to remember passwords?
bg: Бихте ли искали FileZilla да запомня пароли?

en: Wr&ite
bg: Запи&с

en: Wrong ALPN on data connection
bg: Грешно съгласуване на връзката за данни

en: Wrong external IP address
bg: Грешен външен IP адрес

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt the stored passwords.
bg: Въведена е невярна главна парола, с която не може да бъде разшифрована запазените пароли.

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt this item.
bg: Въведена е невярна главна парола, с която не може да бъде разшифрован този елемент.

en: Yellow
bg: жълто

en: Yes
bg: Да

en: You appear to be using an IPv6-only host. This wizard does not support this environment.
bg: Изглежда използвате хост само с IPv6. Този съветник не поддържа такава мрежа.

en: You are using the latest version of FileZilla.
bg: Използвате последното издание на FileZilla.

en: You can always open this dialog again through the help menu.
bg: Можете да отворите този прозорец от менюто за помощ.

en: You can download the latest version from the FileZilla website:
bg: Може да изтеглите последното издание от страницата на FileZilla:

en: You can leave the port field empty to use the default port.
bg: Може да оставите полето за порт празно, за да бъде използван стандартният порт.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
bg: Можете да поставите „x“ на всяка позиция, на която искате да запазите правата, които са имали оригиналните файлове.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
bg: Не може да бъдат импортирани настройки от папката с настройки на FileZilla.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
bg: Не може да бъде заменян невалиден знак с друг невалиден знак. Въведете знак, разрешен в име на файл.

en: You cannot upload files into the root directory.
bg: Файлове в кореновата папка не могат да бъдат качвани.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
bg: Не сте въвели ново име за файла. Желаете ли да бъде презаписан?

en: You do not have permission to list this directory
bg: Нямате права за разлистване на папката

en: You have selected at least one symbolic link.
bg: Избрали сте поне една символична връзка.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
bg: Избрани са повече от 10 файла за редактиране, сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
bg: Избрани са повече от 10 файла или папки за отваряне, сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: You have to enter a hostname.
bg: Трябва да въведете име на хост.

en: You have to enter a key file path
bg: Трябва да въведете път до файл-ключ

en: You have to enter a local directory.
bg: Трябва да въведете местна папка.

en: You have to enter a remote directory.
bg: Трябва да въведете отдалечена папка.

en: You have to enter a resolver.
bg: Трябва да въведете резолвер.

en: You have to enter a valid IPv4 address.
bg: Трябва да въведете валиден IPv4 адрес.

en: You have to enter a valid access grant.
    Error: %s
bg: Трябва да въведете разрешение за достъп.
    Грешка: %s

en: You have to enter a writable local directory.
bg: Трябва да въведете местна папка с разрешение за писане.

en: You have to enter an account name
bg: Трябва да въведете име на регистрация

en: You have to specify a user name
bg: Трябва да въведете потребителско име

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
bg: Най-вероятно имате маршрутизатор или защитна стена, които погрешно променят прехвърляните данни.

en: You need to enter a master password.
bg: Трябва да въведете главна парола.

en: You need to enter a name for the bookmark.
bg: Трябва да въведете име на отметката.

en: You need to enter a name for the log file.
bg: Трябва да въведете име на файла на дневника.

en: You need to enter a properly quoted command.
bg: Трябва да въведете команда, правилно поставена в кавички.

en: You need to enter a proxy host.
bg: Трябва да въведете мрежов посредник.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
bg: Трябва да въведете порт на мрежовия посредник в обхвата от 1 до 65535

en: You need to enter a value.
bg: Трябва да въведете стойност.

en: You need to enter an access grant.
bg: Трябва да въведете разрешение за достъп.

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
bg: Трябва да въведете поне една пътека, празни отметки не се поддържат.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
bg: Трябва да въведете и местен и отдалечен път, за да включите синхронизираното разлистване за тази отметка.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
bg: Трябва да въведете и местен и отдалечен път, за да включите синхронизираното разлистване за тази връзка.

en: You need to grant FileZilla access to the directories you want to download files into or to upload files from.
bg: Трябва да дадете на FileZilla права за достъп до папките, от които желаете да изтегляте или да качвате файлове.

en: You need to specify a local file.
bg: Трябва да укажете местен файл.

en: You need to specify a remote file.
bg: Трябва да укажете отдалечен файл.

en: You need to specify a remote path.
bg: Трябва да укажете отдалечен път.

en: You need to specify a server.
bg: Трябва да укажете сървър.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
bg: Не би трябвало да имате проблеми при свързване с други сървъри, прехвърлянията би трябвало да работят.

en: Your computer will suspend unless you click Cancel.
bg: Системата ще се изключи освен ако не натиснете Отказ.

en: after
bg: след

en: before
bg: преди

en: begins with
bg: започва с

en: bytes
bg: байта

en: contains
bg: съдържа

en: custom
bg: потребителски

en: does not contain
bg: не съдържа

en: does not equal
bg: не равно

en: ends with
bg: окончава на

en: equals
bg: равно

en: file
bg: файл

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
bg: fzputtygen не можа да бъде стартиран.
    Уверете се, че той е в същата папка, където е и изпълнимия файл на FileZilla.

en: fzsftp belongs to a different version of FileZilla
bg: fzsftp е от друго издание на FileZilla

en: fzsftp could not be started
bg: fzsftp не можа да бъде стартиран

en: fzstorj belongs to a different version of FileZilla
bg: fzstorj е от друго издание на FileZilla

en: fzstorj could not be started
bg: fzstorj не може да бъде стартиран

en: fzstorj could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
bg: fzstorj не може да бъде стартиран.
    Уверете се, че той е в същата папка, където е и изпълнимия файл на FileZilla.

en: greater than
bg: по-голямо от

en: group executable
bg: изпълнение от групата

en: group readable
bg: четене от групата

en: group writeable
bg: писане от групата

en: is equal to
bg: е равно на

en: is set
bg: е

en: is unset
bg: не е

en: less than
bg: по-малко от

en: matches regex
bg: удовлетворява регулярния израз

en: new name
bg: ново име

en: owner executable
bg: изпълнение от собственика

en: owner readable
bg: четене от собственика

en: owner writeable
bg: писане от собственика

en: unknown
bg: неизвестен

en: world executable
bg: изпълнение от всички

en: world readable
bg: четене от всички

en: world writeable
bg: писане от всички
