FileZilla 3 - en to nb_NO translation catalogue (1745 entries)

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S elapsed
nb_NO: %H:%M:%S brukt

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S left
nb_NO: %H:%M:%S gjenstår

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
nb_NO: %a - Konto (Linjer som inneholder dette utelates hvis innloggingstypen «Konto» ikke brukes)

en: %d directory | %d directories
nb_NO[0]: %d mappe
nb_NO[1]: %d mapper

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
nb_NO[0]: %d mappe med innhold
nb_NO[1]: %d mapper med innhold

en: %d file | %d files
nb_NO[0]: %d fil
nb_NO[1]: %d filer

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
nb_NO[0]: %d fil. Total størrelse: %s
nb_NO[1]: %d filer. Total størrelse: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
nb_NO[0]: %d fil. Total størrelse: Minst %s
nb_NO[1]: %d filer. Total størrelse: Minst %s

en: %d second | %d seconds
nb_NO[0]: %d sekund
nb_NO[1]: %d sekunder

en: %h - Host
nb_NO: %h - Vert

en: %llu directory | %llu directories
nb_NO[0]: %llu mappe
nb_NO[1]: %llu mapper

en: %llu file | %llu files
nb_NO[0]: %llu fil
nb_NO[1]: %llu filer

en: %p - Password
nb_NO: %p - Passord

en: %s - Certificate expired!
nb_NO: %s - Utgått sertifikat!

en: %s - Not yet valid!
nb_NO: %s - Ikke gyldig ennå!

en: %s - Proxy user
nb_NO: %s - Mellomtjener-bruker

en: %s and %s. Total size: %s
nb_NO: %s og %s. Total størrelse: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
nb_NO: %s og %s. Total størrelse: Minst %s

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, %s will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the %s environment variable.
nb_NO: Fant ikke %s. %s fungerer ikke uten denne komponenten.
    
    Mulige løsninger:
    - Kontroller at %s finnes i en mappe som er med i miljøvariabelen «PATH».
    - Legg inn fullstendig filsti til %s i miljøvariabelen «%s».

en: %s with %d bits
nb_NO: %s med %d bits

en: %s:%d - Hostname does not match certificate
nb_NO: %s:%d - vertsnavn samsvarer ikke med sertifikat

en: %u - Username
nb_NO: %u - Brukernavn

en: %w - Proxy password
nb_NO: %w - mellomtjener-passord

en: &Abort previous connection and connect in current tab
nb_NO: Avbryt tidligere tilkobling og koble til i gjeldende fane

en: &About...
nb_NO: &Om …

en: &Account:
nb_NO: &Konto:

en: &Active
nb_NO: &Aktiv

en: &Add bookmark...
nb_NO: &Legg til bokmerke …

en: &Add directory...
nb_NO: &Legg til mappe …

en: &Add files to queue
nb_NO: &Legg i kø

en: &Add key file...
nb_NO: &Legg til nøkkelfil …

en: &Add to queue
nb_NO: &Legg i kø

en: &Always trust certificate in future sessions.
nb_NO: &Tillat alltid sertifikatet i fremtidige økter.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
nb_NO: &Godta alltid denne tjeneren (legg til denne nøkkelen i hurtiglager)

en: &Always use default editor
nb_NO: &Bruk alltid standard redigeringsprogram

en: &Always use selection for unassociated files
nb_NO: &Bruk alltid dette valget for filer uten tilordnet program

en: &Always use this action
nb_NO: &Bruk alltid denne handlinga

en: &Ask your operating system for the external IP address
nb_NO: &Be operativsystemet om å oppgi ekstern IP-adresse

en: &Auto
nb_NO: &Automatisk

en: &Autodetect
nb_NO: &Oppdag automatisk

en: &Background color:
nb_NO: &Bakgrunnsfarge:

en: &Binary
nb_NO: &Binær

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
nb_NO: &Binærprefiks med SI-symboler (f.eks. 1 KB = 1024 byte)

en: &Bookmarks
nb_NO: &Bokmerker

en: &Browse...
nb_NO: &Bla gjennom …

en: &Burst tolerance:
nb_NO: &Burst-toleranse:

en: &Cancel
nb_NO: &Avbryt

en: &Clear private data...
nb_NO: &Tøm personlige data …

en: &Close
nb_NO: &Lukk

en: &Close FileZilla
nb_NO: &Avslutt FileZilla

en: &Close FileZilla once
nb_NO: &Avslutt FileZilla én gang

en: &Configure speed limits...
nb_NO: &Sett opp fartsgrenser …

en: &Configure...
nb_NO: &Sett opp …

en: &Connect
nb_NO: &Koble til

en: &Copy current connection to Site Manager...
nb_NO: &Kopier gjeldende tilkobling til Tjeneroppsett …

en: &Copy to clipboard
nb_NO: &Kopier til utklippstavle

en: &Create directory
nb_NO: &Ny mappe

en: &Create new tab
nb_NO: &Ny fane

en: &Debug
nb_NO: &Feilsøking

en: &Debug information in message log:
nb_NO: &Feilsøkingsinfo i meldingslogg:

en: &Default editor:
nb_NO: Stan&dard redigeringsprogram:

en: &Default file exists action...
nb_NO: &Standardhandling når filer finnes allerede …

en: &Delay between failed login attempts:
nb_NO: &Forsinkelse mellom mislykkede innloggingsforsøk:

en: &Delete
nb_NO: &Slett

en: &Delete symlink
nb_NO: &Slett symbolsk lenke

en: &Directory access permissions...
nb_NO: &Mappetillatelser …

en: &Directory comparison
nb_NO: &Mappesammenlikning

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the local directory
nb_NO: &Slå av synkronisert filbehandling og fortsett med å bytte ekstern mappe

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory
nb_NO: &Slå av synkronisert filbehandling og fortsett med å bytte ekstern mappe

en: &Discard local file then download and edit file anew
nb_NO: &Forkast gjeldende lokal fil, og last ned og rediger den på nytt

en: &Disconnect
nb_NO: Koble &fra

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
nb_NO: &Vis gjeldende (i stedet for gjennomsnittlig) hastighet

en: &Display size in bytes
nb_NO: &Vis størrelser i byte

en: &Don't show this dialog again.
nb_NO: &Ikke vis denne dialogen igjen.

en: &Don't use external IP address on local connections.
nb_NO: &Ikke bruk ekstern IP-adresse på lokalt nettverk.

en: &Double-click action on files:
nb_NO: &Ved dobbeltklikk på filer:

en: &Download
nb_NO: &Last ned

en: &Download to:
nb_NO: &Last ned til:

en: &Download...
nb_NO: &Last ned …

en: &Downloads:
nb_NO: &Nedlastinger:

en: &Edit
nb_NO: &Rediger

en: &Edit filter rules...
nb_NO: &Rediger filterregler …

en: &Enable
nb_NO: &Slå på

en: &Enable compression
nb_NO: &Slå på komprimering

en: &Enable speed limits
nb_NO: &Bruk fartsgrenser

en: &Encoding:
nb_NO: &Koding:

en: &Encryption:
nb_NO: &Kryptering:

en: &Enter custom command...
nb_NO: &Skriv inn kommando …

en: &Establish connection in a new tab
nb_NO: &Koble til i ny fane

en: &Execute
nb_NO: &Kjør

en: &Export Site Manager entries
nb_NO: &Eksporter elementer fra tjeneroppsett

en: &Export...
nb_NO: &Eksporter …

en: &Fall back to active mode
nb_NO: &Fall tilbake på aktiv modus

en: &File
nb_NO: &Fil

en: &File Attributes...
nb_NO: &Filattributter …

en: &File permissions...
nb_NO: &Filtillatelser …

en: &File:
nb_NO: &Fil:

en: &Filter conditions:
nb_NO: &Filtervalg:

en: &Filter sets:
nb_NO: &Filtersett:

en: &Filters
nb_NO: &Filtre

en: &Filters:
nb_NO: &Filtre:

en: &Finish editing and delete local file
nb_NO: Avslutt redigering og slett lokal &fil

en: &Flatten local paths, upload all contained files directly into target directory
nb_NO: &Flat ut lokale stier, og last opp alle filer direkte til målmappe

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
nb_NO: &Bruk flat struktur på eksterne filstier, og last ned alle filer direkte til målmappe

en: &Follow symlink, delete target directory contents
nb_NO: &Følg symbolske lenker, og slett innholdet i målmappa

en: &Get external IP address from the following URL:
nb_NO: &Hent ekstern IP-adresse fra følgende nettside:

en: &Getting help...
nb_NO: &Få hjelp …

en: &Global bookmark
nb_NO: &Globalt bokmerke

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
nb_NO: &HTTP/1.1 med CONNECT-metoden

en: &Help
nb_NO: &Hjelp

en: &Hide identical files
nb_NO: &Skjul identiske filer

en: &Highest
nb_NO: &Høyeste

en: &Highest available port:
nb_NO: &Høyeste tilgjengelig port:

en: &Host:
nb_NO: &Vert:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
nb_NO: &IEC binær-prefiks (f.eks. 1 KiB = 1024 byte)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
nb_NO: &ISO 8601 (f.eks. 2007-09-15)

en: &Import...
nb_NO: &Importer …

en: &Inherit system's filetype associations
nb_NO: Bruk systemets tilordnede f&iltyper

en: &Install new version
nb_NO: &Installer ny versjon

en: &Keep local path structure relative to search root
nb_NO: &Hold lokal mappestruktur relativ til søkerot

en: &Keep remote path structure relative to search root
nb_NO: &Hold ekstern mappestruktur relativ til søkerot

en: &Key file:
nb_NO: &Nøkkelfil:

en: &Layout of file and directory panes:
nb_NO: &Utseende for fil- og mappevinduer:

en: &Limit local ports used by FileZilla
nb_NO: &Begrens lokale FileZilla-porter

en: &Limit number of simultaneous connections
nb_NO: &Begrens antall samtidige tilkoblinger

en: &Local directory tree
nb_NO: &Lokalt mappetre

en: &Local directory:
nb_NO: &Lokal mappe:

en: &Local search
nb_NO: &Lokalt søk

en: &Log to file
nb_NO: &Lagre logg i fil

en: &Logon Type:
nb_NO: &Innloggingstype:

en: &Logontype:
nb_NO: &Innloggingstype

en: &Low
nb_NO: &Laveste

en: &Manage bookmarks...
nb_NO: &Behandle bokmerker …

en: &Manual transfer...
nb_NO: &Manuell overføring …

en: &Maximum number of connections:
nb_NO: &Maksimalt antall tilkoblinger:

en: &Maximum number of retries:
nb_NO: &Maksimalt antall forsøk:

en: &Message log
nb_NO: &Meldingslogg

en: &Minimize to tray
nb_NO: &Minimer til systemkurv

en: &Name sorting mode:
nb_NO: &Sorteringsmodus for navn:

en: &Name:
nb_NO: &Navn:

en: &Network configuration wizard...
nb_NO: &Veiviser for nettverksoppsett …

en: &New
nb_NO: &Ny

en: &New Site
nb_NO: &Ny tjener

en: &New version available!
nb_NO: &Ny versjon tilgjengelig!

en: &Next >
nb_NO: &Neste >

en: &No
nb_NO: &Nei

en: &None
nb_NO: I&ngen

en: &Numeric value:
nb_NO: &Numerisk verdi:

en: &OPEN
nb_NO: &ÅPNE

en: &Open
nb_NO: &Åpne med filutforsker

en: &Overwrite
nb_NO: S&kriv over

en: &Passive
nb_NO: &Passiv

en: &Password:
nb_NO: &Passord

en: &Play sound
nb_NO: Avs&pill lyd

en: &Preserve timestamps of transferred files
nb_NO: &Behold tidsstempel på overførte filer

en: &Queue
nb_NO: &Kø

en: &Quickconnect
nb_NO: H&urtigtilkobling

en: &Quickconnect bar
nb_NO: &Hurtigtilkoblingslinje

en: &Quickconnect history
nb_NO: &Hurtigtilkoblingslogg

en: &Read
nb_NO: &Les

en: &Reconnect
nb_NO: &Koble til på nytt

en: &Reconnect information
nb_NO: &Koble til på nytt-info

en: &Refresh
nb_NO: &Oppdater

en: &Remember master password until FileZilla is closed
nb_NO: &Husk hovedpassord frem til FileZilla lukkes

en: &Remember password until FileZilla is closed
nb_NO: &Husk passord frem til FileZilla lukkes

en: &Remote directory:
nb_NO: &Ekstern mappe:

en: &Remote path:
nb_NO: Ekstern sti:

en: &Remote search
nb_NO: &Eksternt søk

en: &Remove
nb_NO: &Fjern

en: &Remove key
nb_NO: &Fjern nøkkel

en: &Remove selected
nb_NO: Fjern &valgt

en: &Rename
nb_NO: &Gi nytt navn

en: &Rename...
nb_NO: &Gi nytt navn …

en: &Reopen local file
nb_NO: Åpne lokal fil &på ny

en: &Replace invalid characters with:
nb_NO: &Erstatt ugyldige tegn med:

en: &Report a bug...
nb_NO: &Rapporter programfeil …

en: &Request attention
nb_NO: &Be om oppmerksomhet

en: &Reset and requeue all
nb_NO: &Nullstill og legg alle tilbake i kø

en: &Restart Wizard
nb_NO: &Start veiviser på ny

en: &Resume
nb_NO: &Fortsett (resume)

en: &Run command...
nb_NO: Kjø&r kommando …

en: &Run configuration wizard now...
nb_NO: &Kjør oppsettsveiviser nå …

en: &Run update check now...
nb_NO: &Se etter oppdateringer nå …

en: &SITE
nb_NO: &TJENER

en: &Save as...
nb_NO: Lagre &som …

en: &Search
nb_NO: &Søk

en: &Search remote files...
nb_NO: &Søk etter eksterne filer …

en: &Select Entry:
nb_NO: &Velg element:

en: &Select language:
nb_NO: &Velg språk

en: &Select the columns that should be displayed:
nb_NO: &Velg kolonner som skal vises:

en: &Server
nb_NO: &Tjener

en: &Settings
nb_NO: &Innstillinger

en: &Settings...
nb_NO: &Innstillinger …

en: &Show debug menu
nb_NO: &Vis feilsøkingsmeny

en: &Show detailed log
nb_NO: &Vis detaljert logg

en: &Show timestamps in message log
nb_NO: &Vis tidsstempel i meldingslogg

en: &Site Manager entries
nb_NO: &Elementer i Tjeneroppsett

en: &Site Manager...
nb_NO: &Tjeneroppsett …

en: &Site-specific bookmark
nb_NO: &Tjenerspesifikt bokmerke

en: &Skip
nb_NO: &Hopp over

en: &Speed limits
nb_NO: &Fartsgrenser

en: &Start transfer immediately
nb_NO: &Start overføring umiddelbart

en: &Swap local and remote panes
nb_NO: &Omvendt plassering av lokal- og tjenervindu

en: &TLS Ciphers
nb_NO: &TLS-krypteringsmetoder

en: &Theme:
nb_NO: &Tema

en: &Transfer
nb_NO: &Overfør

en: &Transfer mode:
nb_NO: &Overføringsmodus:

en: &Transfer queue
nb_NO: &Overføringskø

en: &Treat dotfiles as ASCII files
nb_NO: &Behandle punktum-filer som ASCII

en: &Unedit
nb_NO: &Tilbakestill

en: &Update cached key for this host
nb_NO: &Oppdater den lagrede nøkkelen for denne verten

en: &Upload
nb_NO: &Last opp

en: &Upload to:
nb_NO: &Last opp til:

en: &Upload...
nb_NO: &Last opp …

en: &Uploads:
nb_NO: &Opplastinger:

en: &Use custom program
nb_NO: &Bruk selvvalgt program

en: &Use synchronized browsing
nb_NO: &Bruk synkronisert filutforsking

en: &Use system's default editor for text files
nb_NO: &Bruk systemets standardprogram for redigering av tekstfiler

en: &Use the following IP address:
nb_NO: &Bruk følgende IP-adresse:

en: &Use the server's external IP address instead
nb_NO: &Bruk tjenerens eksterne IP-adresse

en: &Use thousands separator
nb_NO: Br&uk skilletegn for tusen-tall

en: &User:
nb_NO: &Bruker:

en: &Username:
nb_NO: &Brukernavn:

en: &Version %s
nb_NO: &Versjon %s

en: &View
nb_NO: &Vis

en: &View/Edit
nb_NO: &Vis/Rediger

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
nb_NO: &Spor endring av lokale filer, og spør om endrede filer skal lastes opp

en: &When checking for updates, check for:
nb_NO: &Se etter denne typen oppdateringer:

en: &Write
nb_NO: &Skriv

en: &Yes
nb_NO: &Ja

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
nb_NO: «%s» finnes ikke, eller du mangler tilgang til den.

en: '%s' is not a directory.
nb_NO: «%s» er ikke en mappe.

en: '%s' is not a supported protocol.
nb_NO: Protokollen «%s» støttes ikke.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
nb_NO: Innloggingstype «Konto» støttes ikke av valgt protokoll

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available, using 'Ask for password' instead.
nb_NO: Innloggingstypene «Normal» og «Konto» er ikke tilgjengelig. Bruker derfor «Be om passord» i stedet.

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available. Your entry has been changed to 'Ask for password'.
nb_NO: Innloggingstypene «Normal» og «Konto» er ikke tilgjengelig. Innstillinga er derfor endret til «Be om passord».

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
nb_NO: «quote» er vanligvis en lokal kommando som brukes av kommandolinje-klienter for å sende argumenter til tjenere. Du skriver sannsynligvis inn rene kommandoer uten «quote».

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
nb_NO[0]: (%d objekt filtrert)
nb_NO[1]: (%d objekter filtrert)

en: (%u%% downloaded)
nb_NO: (%u%% lastet ned)

en: (0 for no limit)
nb_NO: (0 for ingen grense)

en: (0-999 seconds)
nb_NO: (0-999 sekunder)

en: (10-9999, 0 to disable)
nb_NO: (10-9999, 0 for å slå av)

en: (app-compat is set to %d.%d)
nb_NO: (app-compat er stilt til %d.%d)

en: (example: %H:%M)
nb_NO: (f.eks. %H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
nb_NO: (f.eks. %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
nb_NO: (på %s/s)

en: --:--:-- left
nb_NO: --:--:-- gjenstår

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
nb_NO: «-c» kan ikke brukes sammen med en FTP-nettadresse.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
nb_NO: «-l» kan bare brukes sammen med en FTP-nettadresse.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
nb_NO: «-s» og «-c» kan ikke brukes samtidig.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
nb_NO: «-s» kan ikke brukes sammen med en FTP-nettadresse.

en: 0 - None
nb_NO: 0 - Ingen

en: 1 - Warning
nb_NO: 1 - Advarsel

en: 2 - Info
nb_NO: 2 - Informasjon

en: 3 - Verbose
nb_NO: 3 - Detaljert

en: 32-bit system
nb_NO: 32-bit-system

en: 4 - Debug
nb_NO: 4 - Feilsøking

en: 64-bit system
nb_NO: 64-bit-system

en: < &Back
nb_NO: < &Tilbake

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
nb_NO: Det finnes allerede et bokmerke med dette navnet. Skriv inn et navn som ikke er i bruk.

en: A default editor needs to be set.
nb_NO: Du må velge standard redigeringsprogram.

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
nb_NO: Du kan ikke dra en mappe inn i en av dens egne undermapper.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
nb_NO: Noen tjenere tillater ikke passiv modus og/eller er satt opp feil. I slike tilfeller må du bruke aktiv modus, som betyr at FileZilla må åpne en port lokalt og be tjeneren om å koble seg til denne.

en: A file previously opened has been changed.
nb_NO: En tidligere åpnet fil er blitt endret.

en: A file with that name is already being transferred.
nb_NO: En fil med dette navnet er allerede under overføring.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
nb_NO: En fil med dette navnet er under redigering. Lukk fila i redigeringsprogrammet og prøv igjen.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
nb_NO: Klarte ikke å dekode et lokalt filnavn.
    Kontroller at miljøvariablene LC_CTYPE (eller LC_ALL) har korrekte verdier.
    Hvis du ikke retter opp dette, kan enkelte filer mangle i fillista.
    Du får ingen flere advarsler om dette i denne programøkta.

en: A new version of FileZilla is available:
nb_NO: Det har kommet en ny versjon av FileZilla:

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
nb_NO: En korrekt oppsatt tjener viser alltid alle filer, men noen tjenere skjuler filer fra brukeren. Bruk dette valget for å tvinge tjeneren til å vise alle filer.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
nb_NO: En korrekt oppsatt tjener skal ikke kreve dette valget. Ta kontakt med administrator for tjenermaskinen hvis det viser seg å være nødvendig likevel.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
nb_NO: En ekstern handling pågår, og synkronisert filutforsking er slått på.
    Vil du slå av synkronisert filutforsking og fortsette med å bytte lokal mappe?

en: A&dd
nb_NO: &Legg til

en: A&llow resume of ASCII files
nb_NO: &Tillat gjenopptakelse (resume) av ASCII-filer

en: A&pply only to downloads
nb_NO: &Bruk bare på nedlastinger

en: A&pply only to uploads
nb_NO: &Bruk bare på opplastinger

en: A&pply to all files and directories
nb_NO: &Bruk på alle filer og mapper

en: A&utomatically remove successful transfers
nb_NO: &Fjern fullførte overføringer automatisk

en: About FileZilla
nb_NO: Om FileZilla

en: Above the file lists
nb_NO: Over fillister

en: Access to some local directories could not be restored:
nb_NO: Klarte ikke å gjenopprette tilgang til lokale mapper:

en: Account
nb_NO: Konto

en: Action after queue &completion
nb_NO: Handling når køen er &ferdig

en: Action on selected file:
nb_NO: Handling for valgt fil:

en: Action to perform:
nb_NO: Handling som skal utføres:

en: Action:
nb_NO: Handling:

en: Active mode
nb_NO: Aktiv modus

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
nb_NO: Test av aktiv FTP-modus mislyktes. FileZilla vet ikke hva som er korrekt ekstern IP-adresse.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
nb_NO: Test av aktiv FTP-modus mislyktes. FileZilla vet ikke hva som er korrekt ekstern IP-adresse. I tillegg har en ruter endret adressen som ble sendt.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
nb_NO: Test av aktiv FTP-modus mislyktes. FileZilla vet hva som er korrekt ekstern IP-adresse, men en ruter eller brannmur har endret adressen som ble sendt.

en: Active mode IP
nb_NO: IP for aktiv modus

en: Add files to &queue only
nb_NO: &Bare legg filer i kø

en: Add selected directory to the transfer queue
nb_NO: Legg valgt mappe i overføringskø

en: Add selected files and folders to the transfer queue
nb_NO: Legg valgte filer og mapper i overføringskø

en: Add to queue
nb_NO: Legg i kø

en: Address type not supported
nb_NO: Adressetypen støttes ikke

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Advice: Unless you want to test new features, please keep using stable versions only. Beta versions and nightly builds are development versions meant for testing purposes. Nightly builds of FileZilla may not work as expected and might even damage your system. Use beta versions and nightly builds at your own risk.
nb_NO: Råd: Bruk alltid stabile versjoner av programmet, med mindre du vil prøve ut nye funksjoner. Beta- og dagsversjoner («nightly builds») er tilgjengelig til testformål. Dagsversjoner av FileZilla virker ofte ikke som forventet, og kan skade systemet. Beta- og dagsversjoner brukes derfor på egen risiko.

en: Al&ways perform this action
nb_NO: &Gjør alltid dette

en: Algorithm:
nb_NO: Algoritme:

en: All files have been successfully transferred
nb_NO: Alle filer ble overført uten problemer

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
nb_NO: Alle porter i rekkevidda må være mellom 1024 og 65535.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
nb_NO[0]: Overføring er fullført. %d fil ble ikke overført.
nb_NO[1]: Overføring er fullført. %d filer ble ikke overført.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
nb_NO: Tillat &tilbakefall til annen overføringsmodus ved feil

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
nb_NO: Tillat tilbakefall til annen overføringsmodus ved feil

en: Already connected
nb_NO: Allerede koblet til

en: Alternative name: | Alternative names:
nb_NO[0]: Alternativt navn:
nb_NO[1]: Alternative navn:

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
nb_NO: Du kan også bruke Pageant fra PuTTY til å administrere nøkler. FileZilla fungerer med Pageant.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
nb_NO: Du kan også bruke operativsystemets SSH-klient. Sjekk i så fall at miljøvariabelen «SSH_AUTH_SOCK» har en verdi før du fortsetter.

en: Alternatively, you can also download the latest version from the FileZilla website:
nb_NO: Du kan også laste ned siste versjon fra FileZilla-nettstedet:

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
nb_NO: Det oppstod en feil under innlasting av overføringskø fra «%s».
    Enkelte elementer ble kanskje ikke gjenopprettet.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
nb_NO: Det oppstod en feil under lagring av overføringskø til «%s».
    Enkelte elementer ble kanskje ikke lagret.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
nb_NO: Det finnes allerede en fil med samme navn som den du prøver å flytte.

en: Anonymous
nb_NO: Anonym

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
nb_NO: Det pågår allerede en annen ekstern handling. Du må vente til denne er ferdig før du kan bytte mappe.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
nb_NO: Eventuelle endringer i Tjeneroppsett ble ikke lagret.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
nb_NO: Eventuelle filterendringer ble ikke lagret.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
nb_NO: Eventuelle filterendringer blir ikke lagret.

en: App&ly to directories only
nb_NO: Bare bruk på &mapper

en: Apply
nb_NO: Bruk

en: Apply to &current queue only
nb_NO: Bare bruk på gjeldende kø

en: Apply to &files only
nb_NO: Bare bruk på &filer

en: Archive
nb_NO: Arkiv

en: Argument buffer overflow
nb_NO: Argument-mellomlageret er fullt

en: As tab in the transfer queue pane
nb_NO: Som en fane ved overføringskøen

en: Ask for action
nb_NO: Spør hva som skal gjøres

en: Ask for password
nb_NO: Be om passord

en: Ask operating system for a port.
nb_NO: Be operativsystemet om en port.

en: Ask your operating system for the external IP address
nb_NO: Be operativsystem om ekstern IP-adresse

en: Associated program not found:
nb_NO: Fant ikke tilordnet program:

en: At least one filter condition is incomplete
nb_NO: Minst ett av filtrene inneholder feil

en: At this point, all required information has been gathered.
nb_NO: All nødvendig informasjon skal nå være innhentet.

en: Attribute
nb_NO: Attributt

en: Authentication failed.
nb_NO: Autentisering mislyktes.

en: Author:
nb_NO: Forfatter:

en: Auto
nb_NO: Automatisk

en: Automatic file type classification
nb_NO: Automatisk filtype-klassifisering

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
nb_NO: B

en: B&ypass proxy
nb_NO: &Hopp over mellomtjener

en: Bad file descriptor
nb_NO: Ugyldig fildeskriptor

en: Basic usage instructions
nb_NO: Grunnleggende brukerveiledning

en: Behaviour
nb_NO: Oppførsel

en: Being edited
nb_NO: Redigeres

en: Binary
nb_NO: Binær

en: Blackboard
nb_NO: Tavleoppsett

en: Blue
nb_NO: Blå

en: Bookmark
nb_NO: Bokmerke

en: Bookmark:
nb_NO: Bokmerke:

en: Bookmarks
nb_NO: Bokmerker

en: Browse...
nb_NO: Bla gjennom …

en: Bucket not found
nb_NO: Fant ikke bøtte

en: Build date:
nb_NO: Byggedato:

en: Build information
nb_NO: Bygginfo

en: Business category:
nb_NO: Firmakategori:

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
nb_NO: Som standard brukes alle tilgjengelige porter for tilkobling i aktiv modus. Skriv inn en rekkevidde nedenfor for å begrense hvilke porter FileZilla kan bruke.

en: C&ancel current operation
nb_NO: &Avbryt gjeldende handling

en: C&lear all
nb_NO: &Fjern alt

en: C&opy URL(s) to clipboard
nb_NO: &Kopier nettadresse(r) til utklippstavle

en: C&opy URL(s) with password to clipboard
nb_NO: K&opier nettadresse(r) med passord til utklippstavle

en: C&ustom
nb_NO: &Selvvalgt

en: C&ustom filetype associations:
nb_NO: &Selvvalgte filtilordninger:

en: CPU features:
nb_NO: CPU-funksjoner:

en: Calculating timezone offset of server...
nb_NO: Beregner tidsforskjell mellom klient og tjener …

en: Can't read from file
nb_NO: Klarte ikke å lese fra fil

en: Can't write data to file.
nb_NO: Klarte ikke å skrive data til fil.

en: Can't write data to file: %s
nb_NO: Klarte ikke å skrive data til fil: %s

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Cancel current operation
nb_NO: Avbryt gjeldende handling

en: Cancels the current operation
nb_NO: Avbryt gjeldende handling

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
nb_NO: Fikk ikke tilgang til «%s». Kontroller at mediet er satt inn, og at enheten ikke er i bruk.

en: Cannot add server to Site Manager
nb_NO: Klarte ikke å legge til tjeneren i Tjeneroppsett

en: Cannot assign requested address
nb_NO: Klarte ikke å tildele forespurt adresse

en: Cannot change directory, there already is a synchronized browsing operation in progress.
nb_NO: Klarte ikke å bytte mappe. Klienten er allerede opptatt med å utføre en synkronisert filhandling.

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
nb_NO: Fanen er opptatt.
    Vil du avbyte gjeldende handling og lukke den?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
nb_NO: Klarte ikke å starte sammenlikning av mapper, fordi lokale og eksterne filer filtreres ulikt

en: Cannot create new filter
nb_NO: Klarte ikke å legge til nytt filter

en: Cannot edit file
nb_NO: Klarte ikke å redigere fil

en: Cannot edit file, not connected to any server.
nb_NO: Klarte ikke å redigere fil. Du er ikke koblet til en tjener.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
nb_NO: Klarte ikke å redigere fil. Ekstern sti er ukjent.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
nb_NO: Du kan ikke koble til en SFTP-tjener via vanlig FTP-protokoll. Velg riktig protokoll.

en: Cannot load key file
nb_NO: Klarte ikke å laste inn nøkkelfil

en: Cannot load toolbar from resource file
nb_NO: Klarte ikke å laste inn verktøylinje fra ressursfil

en: Cannot remember password
nb_NO: Klarte ikke å lagre passord

en: Cannot rename entry
nb_NO: Klarte ikke å gi nytt navn

en: Cannot rename file
nb_NO: Klarte ikke å gi fila nytt navn

en: Cannot save filterset
nb_NO: Klarte ikke å lagre filtersett

en: Cannot select filter
nb_NO: Klarte ikke å velge filter

en: Cannot set file association
nb_NO: Klarte ikke å velge programtilknytning for filer.

en: Cannot show dialog
nb_NO: Klarte ikke å vise dialog

en: Cannot view/edit selected file
nb_NO: Klarte ikke å vise/redigere valgt fil

en: Case Insensitive
nb_NO: Ikke skill mellom små og store bokstaver

en: Case insensitive
nb_NO: Ikke skill mellom små og store bokstaver

en: Case insensitive (default)
nb_NO: Ikke skill mellom små og store bokstaver (standard)

en: Case sensitive
nb_NO: Skill mellom små og store bokstaver

en: Case sensitive (default)
nb_NO: Skill mellom små og store bokstaver (standard)

en: Categories to clear
nb_NO: Kategorier som skal tømmes

en: Certificate and session data are not available yet.
nb_NO: Sertifikat- og øktdata er ikke tilgjengelig ennå.

en: Certificate in chain:
nb_NO: Sertifikat i kjede:

en: Certificate issuer
nb_NO: Sertifikateier

en: Challenge:
nb_NO: Utfordring (challenge):

en: Change file attributes
nb_NO: Endre filattributter

en: Change the file permissions.
nb_NO: Endre filtillatelser.

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
nb_NO: Du må starte FileZilla på nytt for at endringer her skal tre i kraft.

en: Character encoding issue
nb_NO: Problem med tegnkoding

en: Charset
nb_NO: Tegnsett

en: Check for &updates...
nb_NO: Se etter oppdateringer …

en: Check for FileZilla &updates automatically:
nb_NO: Se etter FileZilla-&oppdateringer automatisk:

en: Check for Updates
nb_NO: Se etter oppdateringer

en: Check for newer versions of FileZilla
nb_NO: Sjekk etter nye versjoner av FileZilla

en: Check for updates failed
nb_NO: Klarte ikke å se etter oppdateringer

en: Check your login credentials. The entered password starts or ends with a space character.
nb_NO: Kontroller akkreditivene dine. Passordet du skrev inn begynner eller slutter med mellomrom.

en: Check your login credentials. The entered username starts or ends with a space character.
nb_NO: Kontroller akkreditivene dine. Brukernavnet du skrev inn begynner eller slutter med mellomrom.

en: Checking for correct external IP address
nb_NO: Ser etter korrekt ekstern IP-adresse

en: Checking for updates...
nb_NO: Ser etter oppdateringer …

en: Checksum match on file %s
nb_NO: Kontrollsum samsvarer med fila %s

en: Checksum mismatch on file %s
nb_NO: Kontrollsum samsvarer ikke med fila %s

en: Choose a key file
nb_NO: Velg en nøkkelfil

en: Choose the default local directory
nb_NO: Velg lokal standardmappe

en: Choose the local directory
nb_NO: Velg lokal mappe

en: Chunk data improperly terminated
nb_NO: Chunk-data ikke skikkelig terminert

en: Cipher:
nb_NO: Krypteringsmetode:

en: Cl&ose tab
nb_NO: &Lukk fane

en: Classic
nb_NO: Klassisk

en: Clear &layout cache
nb_NO: Tøm mellomlager for &layout

en: Clear auto&update data
nb_NO: Tøm auto&oppdateringsdata

en: Clear history
nb_NO: Tøm historikk

en: Clear private data
nb_NO: Tøm personlige data

en: Clear quickconnect bar
nb_NO: Tøm hurtigtilkoblingslinje

en: Click on Finish to save your configuration.
nb_NO: Klikk Ferdig for å lagre oppsettet.

en: Client to server MAC:
nb_NO: MAC-adresse (klient til tjener):

en: Client to server cipher:
nb_NO: Krypteringsmetode (klient til tjener):

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Close &all other tabs
nb_NO: Lukk &alle andre faner

en: Close FileZilla
nb_NO: Lukk FileZilla

en: Close all running instances of FileZilla
nb_NO: Lukk alle instanser av FileZilla

en: Close quick search and continue comparing?
nb_NO: Vil du lukke hurtigsøk og fortsette å sammenlikne?

en: Closes current tab
nb_NO: Lukker gjeldende fane

en: Co&mments:
nb_NO: K&ommentarer:

en: Column properties
nb_NO: Kolonneegenskaper

en: Column setup
nb_NO: Kolonneinnstillinger

en: Command and its arguments should be properly quoted.
nb_NO: Kommandoer og eventuelle argumenter må angis korrekt.

en: Command failed
nb_NO: Kommando mislyktes

en: Command not supported
nb_NO: Kommandoen støttes ikke

en: Command not supported by this protocol
nb_NO: Kommandoen støttes ikke av denne protokollen

en: Command:
nb_NO: Kommando:

en: Comment
nb_NO: Kommentar

en: Common name:
nb_NO: Navn:

en: Communication tainted by router or firewall
nb_NO: Kommunikasjonen ødelagt av ruteren eller brannmuren

en: Compare &modification time
nb_NO: Sammenlikn &endringstidspunkt

en: Compare file&size
nb_NO: Sammenlikn fil&størrelse

en: Comparison &threshold (in minutes):
nb_NO: Sammenlikn &terskel (i minutter):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
nb_NO: Terskel for sammenlikning må være mellom 0 og 1440 minutter.

en: Compiled for:
nb_NO: Kompilert for:

en: Compiled on:
nb_NO: Kompil.system:

en: Compiled with:
nb_NO: Kompilert med:

en: Compiler flags:
nb_NO: Kompileringsvalg:

en: Compressed
nb_NO: Komprimert

en: Concurrent transfers
nb_NO: Samtidige overføringer

en: Conditions are c&ase sensitive
nb_NO: Skill mellom små og store bokst&aver

en: Configuration test
nb_NO: Test av oppsett

en: Configure passive mode
nb_NO: Sett opp passiv modus

en: Configure port range
nb_NO: Velg portområde

en: Configuring FileZilla and your network
nb_NO: Oppsett av av FileZilla og nettverk

en: Confirm deletion
nb_NO: Bekreft sletting

en: Confirmation needed
nb_NO: Bekreftelse kreves

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
nb_NO: Godt jobba! Oppsettet ser ut til å fungere.

en: Connect bypassing proxy settings
nb_NO: Koble til uten å bruke mellomtjener-oppsett

en: Connect failed: %s
nb_NO: Tilkobling mislyktes. %s

en: Connect in current tab
nb_NO: Koble til i gjeldende fane

en: Connect in new tab
nb_NO: Koble til i ny fane

en: Connect to specified Site Manager site
nb_NO: Koble til valgt tjener fra Tjeneroppsett

en: Connecting
nb_NO: Kobler til

en: Connecting to %s
nb_NO: Kobler til %s

en: Connecting to %s through %s proxy
nb_NO: Kobler til %s via %s-mellomtjener

en: Connecting to %s...
nb_NO: Kobler til %s …

en: Connection
nb_NO: Tilkobling

en: Connection aborted
nb_NO: Tilkobling avbrutt

en: Connection attempt failed
nb_NO: Tilkoblingsforsøk mislyktes

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
nb_NO: Tilkoblingsforsøk mislyktes med «%s». Prøver neste adresse.

en: Connection attempt failed with "%s".
nb_NO: Tilkoblingsforsøk mislyktes med «%s».

en: Connection attempt interrupted by user
nb_NO: Tilkoblingsforsøket ble avbrutt av bruker

en: Connection attempt timed out
nb_NO: Tilkoblingsforsøk gikk ut på tid

en: Connection closed
nb_NO: Tilkobling lukket

en: Connection closed by server
nb_NO: Tilkobling ble lukket lukket av tjener

en: Connection established, initializing TLS...
nb_NO: Tilkobling etablert. Laster inn TLS …

en: Connection established, sending HTTP request
nb_NO: Tilkoblet. Sender HTTP-forespørsel

en: Connection established, waiting for welcome message.
nb_NO: Tilkoblet. Venter på velkomstmelding.

en: Connection established, waiting for welcome message...
nb_NO: Tilkoblet. Venter på velkomstmelding …

en: Connection lost
nb_NO: Tilkobling mistet

en: Connection not allowed by ruleset
nb_NO: Tilkoblinga tillates ikke av regelsett

en: Connection refused
nb_NO: Tilkoblinga ble nektet

en: Connection refused by server
nb_NO: Tjeneren nektet tilkobling

en: Connection reset by network
nb_NO: Tjeneren lukket tilkobling

en: Connection reset by peer
nb_NO: Tjeneren tilbakestilte tilkobling

en: Connection timed out after %d second of inactivity | Connection timed out after %d seconds of inactivity
nb_NO[0]: Tilkoblinga gikk ut på tid etter %d sekund uten aktivitet
nb_NO[1]: Tilkoblinga gikk ut på tid etter %d sekunder uten aktivitet

en: Connection timed out.
nb_NO: Tidsavbrudd på tilkobling.

en: Connection to server lost.
nb_NO: Mistet tilkoblinga til tjener.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
nb_NO: Tilkoblet mellomtjener. Utfører hilseprosess …

en: Connection with server got closed prematurely.
nb_NO: Tilkobling til tjeneren ble lukket for tidlig.

en: Connection with the test server failed.
nb_NO: Tilkobling til testtjener mislyktes.

en: Convert key file
nb_NO: Konverter nøkkelfil

en: Copy (%d) of %s
nb_NO: Kopi (%d) av %s

en: Copy of %s
nb_NO: Kopi av %s

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard, including password.
nb_NO: Kopier valgte nettadresser for valgte elementer til utklippstavle, inkludert passord.

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
nb_NO: Kopier valgte nettadresser for valgte elementer til utklippstavle.

en: Could not accept connection: %s
nb_NO: Klarte ikke å akseptere tilkobling: %s

en: Could not access path %s
nb_NO: Fikk ikke tilgang til sti %s

en: Could not add connection to Site Manager
nb_NO: Klarte ikke å legge tilkoblinga i Tjeneroppsett

en: Could not complete operation
nb_NO: Klarte ikke å fullføre handlinga

en: Could not connect to server
nb_NO: Klarte ikke å koble til tjeneren

en: Could not connect to server: %s
nb_NO: Klarte ikke å koble til tjeneren: %s

en: Could not convert command to server encoding
nb_NO: Klarte ikke å kode kommandoer slik at tjeneren forstår dem

en: Could not convert private key
nb_NO: Klarte ikke å konvertere privatnøkkel

en: Could not copy URLs
nb_NO: Klarte ikke å kopiere nettadresser

en: Could not copy data
nb_NO: Klarte ikke å kopiere data

en: Could not create CFURL from path %s
nb_NO: Klarte ikke å lage CFURL av sti %s

en: Could not create URI for this transfer.
nb_NO: Klarte ikke å lage nettadresse for gjeldende overføring.

en: Could not create local file %s
nb_NO: Klarte ikke å lage den lokale fila %s

en: Could not create logging mutex: %s
nb_NO: Klarte ikke å lage loggføringsmutex %s

en: Could not create security-scoped bookmark from URL:
nb_NO: Klarte ikke å lage sikkert bokmerke av nettadresse:

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
nb_NO: Fant ikke mål for dra og slipp-handling.
    Skallutvidelsen er ikke installert, eller du dro ikke filene til et utforskervindu.

en: Could not establish connection to server
nb_NO: Klarte ikke å opprette forbindelse med tjeneren

en: Could not generate custom login sequence.
nb_NO: Klarte ikke å lage tilpasset innloggingssekvens.

en: Could not generate key
nb_NO: Klarte ikke å lage nøkkel

en: Could not get full remote path.
nb_NO: Klarte ikke å hente fullstendig ekstern filsti

en: Could not get native path from CFURL
nb_NO: Fant ikke innebygget sti i CFURL

en: Could not get path from URL
nb_NO: Fant ikke sti i nettadresse

en: Could not get reply from fzputtygen.
nb_NO: Fikk ikke svar fra fzputtygen.

en: Could not get temporary directory to download file into.
nb_NO: Klarte ikke å finne fram en midlertidig mappe å laste ned fila til.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
nb_NO: Klarte ikke å laste inn «%s». Kontroller at fila finnes, og at du har filsystemets tillatelse til å bruke den.
    Endringer i Tjeneroppsett blir ikke lagret.

en: Could not load key file
nb_NO: Klarte ikke å laste inn nøkkelfil

en: Could not load private key
nb_NO: Klarte ikke å laste inn privatnøkkel

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
nb_NO: Fant ikke lokal mappe som tilsvarer den eksterne mappa «%s».
    Vil du slå av synkronisert filbehandling og fortsette med å endre ekstern mappe?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
nb_NO: Fant ikke lokal mappe som tilsvarer den eksterne mappa «%s».
    Synkronisert filbehandling er derfor slått av.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
nb_NO: Fant ikke ekstern mappe som tilsvarer den lokale mappa «%s».
    Synkronisert filbehandling har blitt slått av.

en: Could not open clipboard
nb_NO: Klarte ikke å åpne utklippstavle

en: Could not open log file: %s
nb_NO: Klarte ikke å åpne loggfil: %s

en: Could not parse remote path.
nb_NO: Klarte ikke å tolke ekstern filsti.

en: Could not parse server address:
nb_NO: Ugyldig tolkning av tjeneradresse:

en: Could not read from data socket.
nb_NO: Klarte ikke å lese fra datasokkel.

en: Could not read from socket: %s
nb_NO: Klarte ikke å lese fra sokkel: %s

en: Could not read server item.
nb_NO: Klarte ikke å lese tjenerelement.

en: Could not receive data from server.
nb_NO: Klarte ikke å motta data fra tjeneren.

en: Could not restore directory access
nb_NO: Klarte ikke å gjenopprette mappetilgang

en: Could not seek to the beginning of the file
nb_NO: Klarte ikke å gå til begynnelse av fil

en: Could not seek to the end of the file
nb_NO: Klarte ikke å søke til slutten av fila

en: Could not send command to fzputtygen.
nb_NO: Klarte ikke å sende kommando til fzputtygen.

en: Could not send command to fzstorj.
nb_NO: Klarte ikke å sende kommando til fzstorj.

en: Could not spawn IO thread
nb_NO: Klarte ikke å frembringe IO-tråd

en: Could not start transfer
nb_NO: Klarte ikke å starte overføring

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
nb_NO: Klarte ikke å lagre «%s». Eventuelle endringer i Tjeneroppsett ble ikke lagret. %s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
nb_NO: Klarte ikke å lagre «%s». Bokmerket er ikke lagt til: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
nb_NO: Klarte ikke å lagre «%s». Globale bokmerker ble ikke lagret: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
nb_NO: Klarte ikke å lagre «%s». Køen er ikke lagret.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
nb_NO: Klarte ikke å lagre «%s». Valgte tjenere er ikke eksportert: %s

en: Could not write "%s":
nb_NO: Klarte ikke å lagre «%s».

en: Could not write key file: %s
nb_NO: Klarte ikke å lagre nøkkelfil. %s

en: Could not write to local file
nb_NO: Klarte ikke å skrive til lokal fil

en: Could not write to log file: %s
nb_NO: Klarte ikke å skrive til loggfil: %s

en: Could not write to socket: %s
nb_NO: Klarte ikke å skrive til sokkel: %s

en: Country:
nb_NO: Land:

en: Crea&te new file
nb_NO: La&g ny fil

en: Create &missing local directory and enter it
nb_NO: Lag manglende lokal &mappe, og gå inn i den

en: Create &missing remote directory and enter it
nb_NO: Lag manglende ekstern &mappe, og gå inn i den

en: Create a new subdirectory in the current directory
nb_NO: Lag en ny undermappe i gjeldende mappe

en: Create a new subdirectory in the current directory and change into it
nb_NO: Lag en ny undermappe i gjeldende mappe, og gå inn i den

en: Create a new, empty file in the current directory
nb_NO: Lag en tom fil i gjeldende mappe

en: Create director&y and enter it
nb_NO: Lag map&pe, og gå inn i den

en: Create directory
nb_NO: Ny mappe

en: Create empty file
nb_NO: Lag tom fil

en: Creating directory
nb_NO: Oppretter mappe

en: Creating directory '%s'...
nb_NO: Oppretter mappa «%s» …

en: Critical error
nb_NO: Kritisk feil

en: Critical error:
nb_NO: Kritisk feil:

en: Critical file transfer error
nb_NO: Krisik filoverføringsfeil

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
nb_NO: Kritisk filoverføringsfeil etter overføring av %s i løpet av %s

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
nb_NO: Gjeldende ekstern mappe (%s) finnes ikke under rotmappa for synkronisering (%s).
    Synkronisert filbehandling er derfor slått av.

en: Current transfer type is set to ASCII.
nb_NO: Gjeldende overføringstype er ASCII.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
nb_NO: Gjeldende overføringstype er satt opp til å oppdages automatisk.

en: Current transfer type is set to binary.
nb_NO: Gjeldende overføringstype er binær.

en: Curve:
nb_NO: Kurve:

en: Cus&tom
nb_NO: Selvvalg&t

en: Custom filter set
nb_NO: Selvvalgt filtersett

en: Custom server
nb_NO: Selvvalgt tjener

en: D&ata type
nb_NO: D&atatype

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
nb_NO: &Desimalprefikser bruker SI-symboler (f.eks. 1 KB = 1000 byte)

en: D&efault
nb_NO: &Standard

en: D&elete
nb_NO: &Slett

en: D&irectory comparison
nb_NO: Sammenl&ikning av mapper

en: D&isable all
nb_NO: Slå &av alle

en: D&o not save passwords
nb_NO: &Ikke lagre passord

en: D&ouble-click action on directories:
nb_NO: Ved d&obbeltklikk på mapper:

en: D&uplicate
nb_NO: D&uplikat

en: DOS-like with virtual paths
nb_NO: DOS-lignende virtuelle stier

en: Dangerous filetype
nb_NO: Farlig filtype

en: Data socket closed too early.
nb_NO: Datasokkel ble lukket for tidlig.

en: Date
nb_NO: Dato

en: Date formatting
nb_NO: Dato formatering

en: Date/time format
nb_NO: Dato- og tidsformat

en: Date/time unknown
nb_NO: Ukjent dato/tid

en: Debug
nb_NO: Feilsøking

en: Debugging settings
nb_NO: Feilsøkingsoppsett

en: Default &local directory:
nb_NO: Standard&mappe:

en: Default (Autodetect)
nb_NO: Standard (Automatisk)

en: Default editor not properly quoted.
nb_NO: Standard redigeringsprogram har ikke korrekte hermetegn («"»)

en: Default file exists action
nb_NO: Standardhandling når filer finnes allerede

en: Default r&emote directory:
nb_NO: Standard tjenermappe:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
nb_NO: Klarte ikke å tolke ekstern standard-filsti. Kontroller at stien er en gyldig absolutt filsti for valgt tjenertype.

en: Default system language
nb_NO: Standard systemspråk

en: Default transfer mode:
nb_NO: Standard overføringstype:

en: Default transfer type:
nb_NO: Standard overføringstype:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
nb_NO: Standard: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
nb_NO: Forsinkelsen mellom mislykkede tilkoblingsforsøk må være mellom 1 og 999 sekunder.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
nb_NO[0]: Venter med tilkobling i %d sekund på grunn av tidligere mislykket tilkoblingsforsøk …
nb_NO[1]: Venter med tilkobling i %d sekunder på grunn av tidligere mislykket tilkoblingsforsøk …

en: Delete Site Manager entry
nb_NO: Fjern element fra Tjeneroppsett

en: Delete selected directory
nb_NO: Slett valgt mappe

en: Delete selected files and directories
nb_NO: Slett valgte filer og mapper

en: Deleting "%s"
nb_NO: Sletter «%s»

en: Deleting %u files from "%s"
nb_NO: Sletter %u filer fra «%s»

en: Deleting symbolic link
nb_NO: Sletter symbolsk lenke

en: Desktop
nb_NO: Skrivebord

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Details for new key:
nb_NO: Detaljer for ny nøkkel:

en: Detected newer version of FileZilla
nb_NO: Fant nyere versjon av FileZilla

en: Dire&ctories
nb_NO: &Mapper

en: Direction
nb_NO: Retning

en: Directories:
nb_NO: Mapper:

en: Directory
nb_NO: Mappe

en: Directory access permissions
nb_NO: Mappetillatelser

en: Directory comparison
nb_NO: Sammenlikning av mapper

en: Directory comparison failed
nb_NO: Sammenlikning av mapper mislyktes.

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
nb_NO: Mappa som inneholder loggfil finnes ikke, eller filnavnet er ugyldig.

en: Directory listing &filters...
nb_NO: Filtre for mappevisning …

en: Directory listing aborted by user
nb_NO: Mappelisting avbrutt av bruker

en: Directory listing failed
nb_NO: Mappevisning mislyktes.

en: Directory listing filters
nb_NO: Filtre for mappevisning

en: Directory listing of "%s" successful
nb_NO: Mappevisning av «%s» vellykket

en: Directory listing successful
nb_NO: Mappevisning fullført

en: Disa&ble all
nb_NO: Slå &av alle

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
nb_NO: Slå av synkronisert filbehandling og fortsette med å bytte ekstern mappe?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
nb_NO: Slå av denne innstillinga igjen hvis du ikke kan se filene dine lengre.

en: Disconnect from server
nb_NO: Koble fra tjener

en: Disconnected from server
nb_NO: Koblet fra tjener

en: Disconnected from server: %s
nb_NO: Koblet fra tjener: %s

en: Disconnecting from previous server
nb_NO: Kobler fra forrige tjener

en: Disconnects from the currently visible server
nb_NO: Koble fra gjeldende tjener

en: Display about dialog
nb_NO: Vis om-dialogen

en: Do &not use default editor
nb_NO: Ikke &bruk standard redigeringsprogram

en: Do the same with &all selected files already being edited
nb_NO: Gjør det samme med &alle valgte filer som allerede er under redigering

en: Do you really want to close FileZilla?
nb_NO: Er du sikker på at du vil lukke FileZilla?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne alle tjenere fra tjeneroppsettet og tømme overføringskøen?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne alle elementer fra tjeneroppsettet?

en: Do you really want to delete selected entry?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne valgt tjener?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
nb_NO: Er du sikker på at du vil tømme overføringskøen?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
nb_NO: Er du sikker på at du vil sende «%s» til tjeneren?

en: Do you want to reopen this file?
nb_NO: Vil du åpne denne fila på nytt?

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Don't use external IP address on &local connections.
nb_NO: Ikke bruk ekstern IP-adresse på &lokale tilkoblinger.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
nb_NO: Punktum-filer har filnavn som starter med punktum, som f.eks. .htaccess

en: Double-click action
nb_NO: Handling ved dobbeltklikk

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Download &limit:
nb_NO: Ned&lastingsgrense:

en: Download limit: %s/s
nb_NO: Nedlastingsgrense: %s/s

en: Download limit: none
nb_NO: Nedlastingsgrense: ingen

en: Download search results
nb_NO: Last ned søkeresultater

en: Download selected directory
nb_NO: Last ned valgt mappe

en: Download selected files and directories
nb_NO: Last ned valgte filer og mapper

en: Download speed: %s/s
    Upload speed: %s/s
nb_NO: Nedlastingsfart: %s/s
    Opplastingsfart: %s/s

en: Downloading
nb_NO: Laster ned

en: Downloading %s
nb_NO: Laster ned %s

en: Downloading update...
nb_NO: Laster ned oppdatering …

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
nb_NO: Dra-og-slipp mellom forskjellige instanser av FileZilla er ikke implementert ennå.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
nb_NO: Dra-og-slipp mellom forskjellige tilkoblinger er ikke implementert ennå.

en: Dupl&icate
nb_NO: Dupl&iser

en: E&nable all
nb_NO: &Slå på alle

en: E&nter directory
nb_NO: &Gå inn i mappe

en: E&xecute
nb_NO: &Kjør

en: E&xit
nb_NO: &Avslutt

en: E&xport...
nb_NO: &Eksporter …

en: E-Mail:
nb_NO: E-post:

en: Each filter needs at least one condition.
nb_NO: Hvert filter trenger minst én betingelse.

en: Edit filters
nb_NO: Rediger filtre

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
nb_NO: Rediger fila med valgt redigeringsprogram, og last opp endringene til tjener.

en: Editing directories is not supported
nb_NO: Redigering av mapper støttes ikke

en: Editing failed
nb_NO: Redigering mislyktes

en: Editing search results
nb_NO: Redigerer søkeresultater

en: Email:
nb_NO: Epost:

en: Empty command
nb_NO: Tom kommando

en: Empty command.
nb_NO: Tom kommando

en: Empty directory listing
nb_NO: Tom mappeliste

en: Empty directory.
nb_NO: Tom mappe.

en: Empty file extension.
nb_NO: Fil-endelse mangler.

en: Empty filter names are not allowed.
nb_NO: Tomme filternavn er ikke tillatt.

en: Empty name
nb_NO: Tomt navn

en: Empty quoted string.
nb_NO: Tom mappeliste.

en: En&able all
nb_NO: S&lå på alle

en: Enable invalid character &filtering
nb_NO: Slå på &filtrering av ugyldige tegn

en: Encrypted
nb_NO: Kryptert

en: Encryption
nb_NO: Kryptering

en: Encryption &Key:
nb_NO: &Krypteringsnøkkel:

en: Encryption &key:
nb_NO: &Krypteringsnøkkel:

en: Encryption details
nb_NO: Krypteringsdetaljer

en: End comparison and change sorting order?
nb_NO: Vil du avslutte sammenlikning og endre sorteringsrekkefølge?

en: End comparison and open quick search?
nb_NO: Vil du avslutte sammenlikning og åpne hurtigsøk?

en: Enter &custom command...
nb_NO: &Skriv inn kommando …

en: Enter 0 for unlimited speed.
nb_NO: Skriv inn 0 for ubegrenset hastighet.

en: Enter command
nb_NO: Angi kommando

en: Enter custom command
nb_NO: Skriv inn kommando

en: Enter directory
nb_NO: Skriv inn mappe

en: Enter filter name
nb_NO: Angi filternavn

en: Enter master password
nb_NO: Skriv inn hovedpassord

en: Enter name for filterset
nb_NO: Skriv inn et navn for filtersettet.

en: Enter new name for filterset
nb_NO: Skriv inn nytt navn for filtersett

en: Enter password
nb_NO: Angi passord

en: Enter selected directory
nb_NO: Skriv inn valgt mappe

en: Enter the address of the server. To specify the server protocol, prepend the host with the protocol identifier. If no protocol is specified, the default protocol (ftp://) will be used. You can also enter complete URLs in the form protocol://user:pass@host:port here, the values in the other fields will be overwritten then.
    
    Supported protocols are:
    - ftp:// for normal FTP with optional encryption
    - sftp:// for SSH file transfer protocol
    - ftps:// for FTP over TLS (implicit)
    - ftpes:// for FTP over TLS (explicit)
nb_NO: Skriv inn adresse til tjenermaskin.
    Valg av protokoll må komme før tjeneradressen. Hvis du ikke velger protokoll, brukes standardprotokollen «ftp://».
    Du kan også bruke fullstendige nettadresser i form av protokoll://bruker:passord@tjener:port . Verdier i andre felt blir i så fall overstyrt.
    
    Følgende protokoller støttes:
    - ftp:// for vanlig FTP med valgfri kryptering
    - sftp:// for SSH-overføringsprotokoll
    - ftps:// for FTP via TLS (implisitt)
    - ftpes:// for FTP via TLS (eksplisitt)

en: Enter the password for the file '%s'.
    The converted file will be protected with the same password.
nb_NO: Skriv inn passordet til fila «%s».
    Konvertert fil blir kryptert med dette passordet.

en: Enter the port on which the server listens. The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
nb_NO: Skriv inn porten som denne tjeneren bruker. Standardport er 21 for FTP og 22 for SFTP.

en: Enter username
nb_NO: Skriv inn brukernavn

en: Enter username and password
nb_NO: Angi brukernavn og passord

en: Error
nb_NO: Feil

en: Error exporting settings
nb_NO: Feil ved eksportering av innstillinger

en: Error importing
nb_NO: Feil ved importering

en: Error loading queue
nb_NO: Feil ved lasting av kø

en: Error loading xml file
nb_NO: Feil ved innlasting av xml-fil

en: Error saving queue
nb_NO: Feil ved lagring av kø

en: Error starting program
nb_NO: Feil ved oppstart av program

en: Error writing xml file
nb_NO: Feil ved skriving til xml-fil

en: Error:
nb_NO: Feil:

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
nb_NO: F.eks.: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open

en: Examples
nb_NO: Eksempler

en: Exe&cute
nb_NO: K&jør:

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
nb_NO: Kjørbare fil inneholder ingen versjonsinformasjon. Klarte derfor ikke å se etter oppdateringer.

en: Explorer
nb_NO: Utforsker

en: Export &Filters
nb_NO: Eksporter &filtre:

en: Export &Queue
nb_NO: Eksporter &kø

en: Export &Settings
nb_NO: Eksporter &innstillinger

en: Export settings
nb_NO: Eksporter innstillinger

en: F&ilter name:
nb_NO: F&ilternavn:

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
nb_NO: FTP - File Transfer Protocol med mulighet for kryptering

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
nb_NO: FTP - Usikret File Transfer Protocol

en: FTP Engine not initialized, can't connect
nb_NO: FTP-motoren er ikke lastet inn. Klarte ikke å koble til

en: FTP Keep-alive
nb_NO: Bevaring av FTP-tilkobling

en: FTP Proxy
nb_NO: FTP-mellomtjener

en: FTP URL
nb_NO: FTP-nettadresse

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
nb_NO: FTP bruker sekundære tilkoblinger for overføring av data. Slike tilkoblinger kan etableres på to måter.

en: FTPES - FTP over explicit TLS
nb_NO: FTPES - FTP via eksplisitt TLS

en: FTPS - FTP over implicit TLS
nb_NO: FTPS - FTP via implisitt TLS

en: Failed to change directory
nb_NO: Klarte ikke å bytte mappe

en: Failed to change language
nb_NO: Feil ved endring av språket

en: Failed to convert command to 8 bit charset
nb_NO: Klarte ikke å konvertere kommando til 8-bits-tegnsett

en: Failed to copy or move sites
nb_NO: Klarte ikke å kopiere eller flytte lagrede tjenere

en: Failed to create backup copy of xml file
nb_NO: Klarte ikke å lage sikkerhetskopi av xml-fil

en: Failed to create listen socket on port %d, aborting.
nb_NO: Klarte ikke å lage lyttesokkel på port %d. Avbryter.

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
nb_NO: Feil ved oppretting av listesokkel for overføring i aktiv modus

en: Failed to decrypt server password.
nb_NO: Klarte ikke å dekryptere tjenerpassord.

en: Failed to get 'My Documents' path
nb_NO: Fant ikke sti til «Mine dokumenter»

en: Failed to get desktop path
nb_NO: Fant ikke filsti til skrivebordet

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
nb_NO: Fant ikke maskinadressen for kontrolltilkobling. Tilkobling lukket.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
nb_NO: Fant ikke maskinadressen for datakobling. Tilkobling lukket.

en: Failed to initialize FTP engine
nb_NO: Feil ved innlasting av FTP-motoren.

en: Failed to load panels, invalid resource files?
nb_NO: Feil ved lasting av paneler, ugyldige resursfiler?

en: Failed to load private key: %s
nb_NO: Feil under innlasting av privatnøkkel: %s

en: Failed to open "%s" for appending/writing
nb_NO: Klarte ikke å åpne «%s» for tilføying/skriving

en: Failed to open "%s" for reading
nb_NO: Klarte ikke å åpne «%s» for lesing

en: Failed to open "%s" for writing
nb_NO: Klarte ikke å åpne «%s» for skriving

en: Failed to parse returned path.
nb_NO: Klarte ikke å tolke mottatt filsti.

en: Failed to receive data
nb_NO: Klarte ikke å ta imot data

en: Failed to retrieve directory listing
nb_NO: Feil ved mottak av mappeliste

en: Failed to retrieve external IP address, aborting.
nb_NO: Fant ikke ekstern IP-adresse. Avbryter.

en: Failed to retrieve external IP address, using local address
nb_NO: Fant ikke ekstern IP-adresse. Bruker lokal adresse

en: Failed to retrieve local IP address, aborting.
nb_NO: Fant ikke lokal IP-adresse. Avbryter

en: Failed to retrieve local IP address.
nb_NO: Fant ikke lokal IP-adresse.

en: Failed to retrieve the external IP address.
nb_NO: Fant ikke ekstern IP-adresse.

en: Failed to send command.
nb_NO: Klarte ikke å sende kommando.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
nb_NO: Feil ved endring av språk til %s (%s). Bruker standard systemspråk

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
nb_NO: Feil ved endring av språk til %s (%s). Bruker standard systemspråk (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
nb_NO: Feil ved endring av språk til %s (%s). Bruker standard systemspråk.

en: Failed to set language to %s, using default system language
nb_NO: Feil ved endring av språk til %s. Bruker standard systemspråk

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
nb_NO: Feil ved endring av språk til %s. Bruker standard systemspråk (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
nb_NO: Feil ved endring av språk til %s. Bruker standard systemspråk.

en: Failed to validate settings
nb_NO: Klarte ikke å kontrollere oppsettet

en: Failed to write to file %s
nb_NO: Klarte ikke å skrive til fil %s

en: Failed to write xml file
nb_NO: Klarte ikke å skrive til xml-fil

en: Failed transfers
nb_NO: Mislykkede overføringer

en: Fall back to active mode
nb_NO: Fall tilbake på aktiv modus

en: Fil&e:
nb_NO: Fi&l:

en: Fil&es
nb_NO: Fil&er

en: File
nb_NO: Fil

en: File descriptor not a socket
nb_NO: Fildeskriptor er ikke en sokkel

en: File does not contain any importable data.
nb_NO: Fila inneholder ikke data som kan importeres.

en: File editing
nb_NO: Filredigering

en: File exists
nb_NO: Fila eksisterer

en: File exists action
nb_NO: Handling når filer finnes allerede

en: File has changed
nb_NO: Fila er endret

en: File lists
nb_NO: Fillister

en: File not found
nb_NO: Fil ikke funnet

en: File search
nb_NO: Filsøk

en: File transfer aborted by user
nb_NO: Overføring avbrutt av bruker

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
nb_NO: Filoverføring avbrutt av bruker etter overføring av %s i løpet av %s

en: File transfer failed
nb_NO: Filoverføring mislyktes

en: File transfer failed after transferring %s in %s
nb_NO: Filoverføring mislyktes etter overføring av %s i løpet av %s

en: File transfer skipped
nb_NO: Filoverføring hoppet over

en: File transfer successful
nb_NO: Filoverføring vellykket

en: File transfer successful, transferred %s in %s
nb_NO: Filoverføring vellykket, overførte %s i løpet av %s

en: File transfers still in progress.
nb_NO: Filoverføring pågår fremdeles.

en: File would transfer with ASCII data type.
nb_NO: Fila ville blitt overført i form av ASCII-data.

en: File would transfer with binary data type.
nb_NO: Fila ville blitt overført i binærform.

en: FileZilla Error
nb_NO: FileZilla-feil

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
nb_NO: FileZilla kan nå teste oppsettet og kontrollere om alt er satt opp skikkelig.

en: FileZilla is already connected to a server.
nb_NO: FileZilla er allerede tilkoblet en tjener.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
nb_NO: FileZilla må startes på nytt for at språkendringene skal tre i kraft.

en: FileZilla updates
nb_NO: FileZilla-oppdateringer

en: Filelist status &bars
nb_NO: Status&bar til filliste

en: Filename
nb_NO: Filnavn

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
nb_NO: Klarte ikke å konstruere filnavn for mappa %s og filnavnet %s

en: Filename invalid
nb_NO: Ugyldig filnavn

en: Filename unchanged
nb_NO: Filnavn uendret

en: Filename:
nb_NO: Filnavn:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
nb_NO: Filnavn kan ikke inneholde følgende tegn: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
nb_NO: Filnavn kan ikke inneholde følgende tegn: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
nb_NO: Filer som er åpnet for redigering nå

en: Files matching a filter rule are removed from directory listings.
nb_NO: Filer som samsvarer med filterregel blir fjernet fra mappevisning.

en: Files not found
nb_NO: Fant ingen filer

en: Filesize
nb_NO: Filstørrelse

en: Filesize format
nb_NO: Filstørrelser

en: Filetype
nb_NO: Filtype

en: Filetype associations
nb_NO: Tilordninger for filtyper

en: Filter applies to:
nb_NO: Bruk filter på:

en: Filter invalid characters in filenames
nb_NO: Filtrer ugyldige tegn i filnavn

en: Filter name already exists
nb_NO: Filternavnet finnes allerede

en: Filter out items matching all of the following
nb_NO: Filtrer ut elementer som samsvarer med alle følgende

en: Filter out items matching any of the following
nb_NO: Filtrer ut elementer som samsvarer med hvilke som helst av følgende

en: Filter out items matching none of the following
nb_NO: Filtrer ut elementer som ikke samsvarer med noen av følgende

en: Filter out items matching not all of the following
nb_NO: Filtrer ut elementer som ikke samsvarer med alle følgende

en: Filter set already exists
nb_NO: Filtersettet finnes allerede

en: Filter the directory listings
nb_NO: Filtrer mappelister

en: Filter validation failed
nb_NO: Kontroll av filter mislyktes

en: Find &files
nb_NO: Søk etter &filer

en: Find d&irectories
nb_NO: Søk etter m&apper

en: Fingerprint (SHA-1):
nb_NO: Fingeravtrykk (SHA-1):

en: Fingerprint (SHA-256):
nb_NO: Fingeravtrykk (SHA-256):

en: Fingerprints:
nb_NO: Fingeravtrykk:

en: Firewall and router configuration wizard
nb_NO: Veiviser for oppsett av brannmur og ruter

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
nb_NO: Bruk veiviseren for nettverksoppsett for å se en detaljert beskrivelse av hva disse innstillingene gjør.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
nb_NO: For pålitelighet bør du angi en rekkevide på minst 10 porter.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
nb_NO: Under denne økta brukes et standardoppsett. Eventuelle endringer av oppsettet blir ikke lagret.

en: Force &UTF-8
nb_NO: Tving &UTF-8

en: Force showing &hidden files
nb_NO: Tving visning av &skjulte filer

en: Force showing hidden files
nb_NO: Tving visning av skjulte filer

en: Format specifications:
nb_NO: Format:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
nb_NO: Format: Filetternavn etterfulgt av gyldig kommando og argument(er).

note: @translator: Two examples: Found new nightly 2014-04-03\n, Found new release 3.9.0.1\n
en: Found new %s %s
nb_NO: Fant ny %s: %s

en: Function %s failed
nb_NO: Funksjon %s mislyktes

en: Further documentation
nb_NO: Annen dokumentasjon

en: General
nb_NO: Generell

en: General SOCKS server failure
nb_NO: Generell SOCKS-tjenerfeil

en: Generate...
nb_NO: Lag …

en: Generic proxy
nb_NO: Generisk mellomtjener

en: Get external IP address from the following URL:
nb_NO: Hent ekstern IP-adresse fra følgende nettadresse:

en: Getting help
nb_NO: Få hjelp

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
nb_NO: Filtersett-navnet finnes allerede. Vil du overskrive filtersettet?

en: Global bookmarks
nb_NO: Globale bokmerker

en: Green
nb_NO: Grønn

en: Group permissions
nb_NO: Gruppetillatelser

en: H&igh
nb_NO: H&øy

en: Hash:
nb_NO: Nøkkel:

en: Hidden
nb_NO: Skjult

en: High
nb_NO: Høy

en: Highest
nb_NO: Høyeste

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
nb_NO: Høyeste tilgjengelig port må være et nummer mellom 1024 og 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
nb_NO: Hold inne shift-knappen for å endre filteroppsettet på begge sider samtidig.

en: Homepage:
nb_NO: Nettside:

en: Host is down
nb_NO: Verten er frakoblet

en: Host key mismatch
nb_NO: Vertsnøklene er ikke like

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
nb_NO: Vertsnavnet begynner med «[», men slutter ikke på «]».

en: Host unreachable
nb_NO: Fikk ikke forbindelse med tjeneren

en: Host:
nb_NO: Vertsnavn:

en: Hostkey algorithm:
nb_NO: Vertsnøkkel-algoritme:

en: Hours,
nb_NO: Timer,

en: I &forgot my master password. Delete all passwords stored with this key.
nb_NO: Jeg &glemte hovedpassordet mitt. Slett alle passord som er lagret med denne nøkkelen.

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
nb_NO: I&SO 8601 (f.eks. 15:47)

en: IPv6 addresses are not supported with SOCKS4 proxy
nb_NO: IPv6-adresser støttes ikke med SOCKS4-mellomtjenere

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
nb_NO: Tilkoblinger lukkes og forsøkes oppsatt på nytt hvis ingen data blir sendt eller mottatt i løpet av valgt tid.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
nb_NO: Legg ved logger med detaljert («verbose») loggføringsnivå hvis du rapporterer programfeil.

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
nb_NO: Hvis den automatiske testen i slutten av denne veiviseren er vellykket, og du fremdeles ikke klarer å overføre filer til en spesiell tjener, kan tjeneren være satt opp feil. Prøv i så fall aktiv modus i stedet. Du kan velge overføringsmodus for hver enkelt tjener via Tjeneroppsett.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
nb_NO: Hvis tilbakefall er valgt, kan du koble til feiloppsatte tjenere som ikke tillater aktuell overføringsmodus.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
nb_NO: Kontakt administrator for tjenermaskinen hvis nøkkelbyttet er uventet.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
nb_NO: Hvis problemet vedvarer er det en ruter og/eller brannmur som fortsetter å blokkere FileZilla.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
nb_NO: Hvis problemet vedvarer er det en ruter og/eller brannmur som fortsetter å avbryte tilkoblinga.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
nb_NO: Hvis gjeldende loggfil overskrider valgt grense, blir den omdøpt ved at «.1» legges til i slutten av filnavnet. Dette kan overskrive eldre loggfiler. En ny loggfil blir deretter opprettet og tatt i bruk.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
nb_NO: Hvis en symbolske lenke peker til en mappe, kan FileZilla enten slette lenka eller fjerne innholdet i den lenkede mappa.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
nb_NO: Ta kontakt med ruter-/brannmurfabrikanten hvis dette problemet vedvarer.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
nb_NO: Ta konakt med fabrikanten av aktuell ruter hvis problemet ikke forsvinner.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
nb_NO: Hvis du sammenlikner basert på tidsstempler, vurderes to filer som like når evt. tidsforskjell ikke overskrider denne terskelen.

en: If you change the language, you need to restart FileZilla.
nb_NO: Du må starte FileZilla på nytt for at en eventuell endring av språk skal tre i kraft.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
nb_NO: Hvis du velger test, kobler FileZilla til probe.filezilla-project.org og utfører noen enkle tester.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
nb_NO: Hvis du lukker FileZilla, går alle endringer tapt.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
nb_NO: Hvis du skriver inn feil filtype her, kan berørte filer bli ødelagt under overføring.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
nb_NO: Hvis du får feilmeldinger, har du ikke satt opp FileZilla riktig.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
nb_NO: Hvis du har problemer med å motta mappelister eller overføre filer, kan du bytte standard overføringstype.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
nb_NO: Hvis du har problemer med en spesiell tjener, er det mulig at tjeneren selv eller en fjernruter er satt opp feil. Prøv i så fall å veksle mellom passiv og aktiv modus, og kontakt tjenermaskinens administrator for hjelp.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
nb_NO: Hvis du fullfører denne veiviseren og alle tester er vellykket, skal alle brannmurer og rutere du har være riktig satt opp.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
nb_NO: Hvis du bruker en brannmur, sørg for at FileZilla er tillatt til å akseptere tilkobling fra alle gitte porter.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
nb_NO: Hvis du bruker en ruter, sørg for at alle disse portene blir videresendt til maskinen du kjører FileZilla på.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
nb_NO: Ta kontakt med produsenten av ruteren hvis den bytter IP-adresse ofte.

en: Import settings
nb_NO: Importer innstillinger

en: Import successful
nb_NO: Importering vellykket

en: Improperly quoted association.
nb_NO: Tilordning uriktig angitt.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
nb_NO: I aktiv modus må FileZilla lytte på en port for dataoverføringer. Du må velge hvilke porter FileZilla kan bruke.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
nb_NO: Hvis du har en ruter, må du videresende alle tilgjengelige porter fordi FileZilla i så fall ikke har kontroll over hvilke porter systemet velger å bruke.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
nb_NO: For å kunne bruke aktiv modus, må FileZilla kjenne denne maskinens eksterne IP-adresse.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
nb_NO: I passiv modus, som er anbefalt for de fleste brukere, spør FileZilla etter en tjenerport som den kan koble seg til. Du skal ikke måtte sette opp noe spesielt for at dette skal fungere.

en: Incorrect password
nb_NO: Feil passord

en: Information about the latest version of FileZilla could not be retrieved. Please try again later.
nb_NO: Klarte ikke å hente informasjon om nyeste versjon av FileZilla. Prøv igjen senere.

en: Initializing TLS...
nb_NO: Laster inn TLS …

en: Insecure algorithm!
nb_NO: Usikker algoritme!

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
nb_NO: Tjeneren støtter ikke FTP via TLS, og regnes derfor som usikker.

en: Interactive
nb_NO: Interaktiv

en: Interface
nb_NO: Grensesnitt

en: Interrupted by signal
nb_NO: Avbrutt av signal

en: Interrupted by user
nb_NO: Avbrutt av bruker

en: Invalid Content-Length
nb_NO: Ugyldig Content-Length

en: Invalid HTTP Response
nb_NO: Ugyldig HTTP-respons

en: Invalid argument passed
nb_NO: Sendte ugyldig argument

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
nb_NO: Ugyldig tegnsekvens mottatt. Slår av UTF-8. Velg UTF-8 i tjeneroppsettet for å tvinge bruk av UTF-8.

en: Invalid chunk size
nb_NO: Ugyldig chunk-størrelse

en: Invalid data received
nb_NO: Ugyldig data mottatt

en: Invalid date
nb_NO: Ugyldig dato

en: Invalid filename
nb_NO: Ugyldig filnavn

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
nb_NO: Ugyldig tjeneradresse. Det er bare kolon og port som kan følge avsluttende firkant-parentes.

en: Invalid hostname: %s
nb_NO: Ugyldig vertsnavn: %s

en: Invalid input
nb_NO: Ugyldig input

en: Invalid line
nb_NO: Ugyldig linje

en: Invalid path
nb_NO: Ugyldig filsti

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
nb_NO: Ugyldig port angitt. Porten må være en verdi mellom 1 og 65535.

en: Invalid protocol specified. Valid protocols are:
    ftp:// for normal FTP with optional encryption,
    sftp:// for SSH file transfer protocol,
    ftps:// for FTP over TLS (implicit) and
    ftpes:// for FTP over TLS (explicit).
nb_NO: Ugyldig protokoll valgt. Følgende protokoller er gyldige:
    ftp:// for normal FTP med valgfri kryptering,
    sftp:// for SSH-overføringsprotokoll,
    ftps:// for FTP via TLS (implisitt) og
    ftpes:// for FTP via TLS (eksplisitt).

en: Invalid proxy host, after closing bracket only colon and port may follow.
nb_NO: Ugyldig mellomtjener-adresse. Det er bare kolon og port som kan følge avsluttende firkant-parantes.

en: Invalid regular expression
nb_NO: Ugyldig regulært uttrykk

en: Invalid response code
nb_NO: Ugyldig reponskode

en: Invalid search conditions: %s
nb_NO: Ugyldige søkekriterier: %s

en: Invalid site path
nb_NO: Ugyldig tjenersti

en: Invalid size in condition
nb_NO: Ugylidg størrelse i betingelse

en: Invalid username given.
nb_NO: Ugyldig brukernavn angitt.

en: Invalid value for ai_flags
nb_NO: «ai_flags» har ugyldig verdi

en: Invalid value for hints
nb_NO: Ugyldig hintverdi

en: Invert Filter
nb_NO: Inverter filter

en: Jurisdiction country:
nb_NO: Jurisdiksjonsland:

en: Jurisdiction locality:
nb_NO: Jurisdiksjonslokalitet:

en: Jurisdiction state or province:
nb_NO: Jurisdiksjonsstat eller provins:

en: Keep directories on top
nb_NO: Ha mapper på toppen

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
nb_NO: Husk at ikke alle tjenere støtter denne funksjonen, og at de kan sende ugyldige lister i retur hvis dette er slått på. Selv om FileZilla utfører enkelte tester for å kontrollere at tjeneren støtter denne funksjonen, kan testene mislykkes.

en: Key exchange
nb_NO: Nøkkelutbytte

en: Key exchange:
nb_NO: Nøkkelutveksling:

en: Key file
nb_NO: Nøkkelfil

en: Key identifier:
nb_NO: &Nøkkelidentitet:

en: L&owest
nb_NO: L&avest

en: Language
nb_NO: Språk

en: Language changed
nb_NO: Språk endret

en: Last modified
nb_NO: Sist endret

en: Layout
nb_NO: Utseende

note: @translator: Keep this string as short as possible
en: Leave empty to keep existing password.
nb_NO: La feltet stå tomt for å beholde gjeldende passord.

en: Limit for concurrent &downloads:
nb_NO: Grense for samtidige &nedlastinger:

en: Limit for concurrent &uploads:
nb_NO: Grense for samtidige o&pplastinger:

en: Limit local ports
nb_NO: Begrense lokale porter

en: Limit size of logfile
nb_NO: Begrens størrelse på loggfil

en: Limit:
nb_NO: Grense:

en: Line length exceeded
nb_NO: Linjelengde overskredet

en: Linked against
nb_NO: Lenket med

en: Listen socket closed
nb_NO: Lyttesokkel lukket

en: Listing:
nb_NO: Liste:

en: Lo&west available port:
nb_NO: L&avest tilgjengelig port:

en: Local
nb_NO: Lokal

en: Local address in use
nb_NO: Lokal adresse er i bruk

en: Local endpoint has been closed
nb_NO: Lokalt endepunkt er lukket

en: Local file
nb_NO: Lokal fil

en: Local file does not exist.
nb_NO: Lokal fil finnes ikke.

en: Local file is %s
nb_NO: Lokal fil er %s

en: Local file is a directory instead of a regular file.
nb_NO: Lokale fil er en mappe, i stedet for en vanlig fil.

en: Local file is not a valid filename.
nb_NO: Lokal fil er ikke et gyldig filnavn.

en: Local file search
nb_NO: Lokalt filsøk

en: Local filters:
nb_NO: Lokale filter:

en: Local path handling:
nb_NO: Lokal stihåndtering:

en: Local site:
nb_NO: Lokal maskin:

en: Locality:
nb_NO: Lokalitet:

en: Log file
nb_NO: Loggfil

en: Logged in
nb_NO: Logget inn

en: Logging
nb_NO: Loggføring

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
nb_NO: Innloggingsdata inneholder tegn som ikke er ASCII, og det er ikke sikkert at tjeneren støtter UTF-8. Klarte ikke å falle tilbake på lokalt tegnsett nå, fordi du bruker mellomtjener.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
nb_NO: Innloggingsdata inneholder ikke-ASCII tegn, og tjeneren støtter kanskje ikke UTF-8. Prøver lokalt tegnsett.

en: Login sequence fully executed yet not logged in, aborting.
nb_NO: Innloggingssekvens utført, men du ser ikke ut til å være logget inn likevel. Avslutter.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
nb_NO: Innloggingstype må enten være «ask» (spør) eller «interactive» (interaktiv), uten anførselstegn.

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
nb_NO: Innloggingstype kan bare brukes sammen med FTP-nettadresser. Verdien må være enten «%s» eller «%s»

en: Low
nb_NO: Lav

en: Lowest
nb_NO: Laveste

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
nb_NO: Laveste tilgjengelig port må være et nummer mellom 1024 og 65535.

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
nb_NO: Kontroller at fila er tilgjengelig, og at den er et korrekt formatert («well-formed») XML-dokument.

en: Malformed chunk data: %s
nb_NO: Feilformatert datastykke: %s

en: Malformed request header: %s
nb_NO: Feilformatert responshode: %s

en: Malformed response header: %s
nb_NO: Feilformatert responshode: %s

en: Manual transfer
nb_NO: Manuell overføring

en: Master &Password:
nb_NO: Hoved&passord

en: Master password:
nb_NO: Hovedpassord:

en: Match all of the following
nb_NO: Samsvarer med alle følgende

en: Match any of the following
nb_NO: Samsvarer med hvilke som helst av følgende

en: Match none of the following
nb_NO: Samsvarer ikke med noen av følgende

en: Match not all of the following
nb_NO: Ikke samsvar med alle følgende

en: Maximum simultaneous &transfers:
nb_NO: Maksimalt antall samtidige &overføringer:

en: Memory allocation failure
nb_NO: Minnetildelingsfeil

en: Message log
nb_NO: Meldingslogg

en: Message too large
nb_NO: Meldinga er for lang

en: Minutes
nb_NO: Minutter

en: Move &down
nb_NO: Flytt &ned

en: Move &up
nb_NO: Flytt &opp

en: My Computer
nb_NO: Min Datamaskin

en: My Documents
nb_NO: Mine Dokumenter

en: My Sites
nb_NO: Tjenere

en: Name
nb_NO: Navn

en: Name already exists
nb_NO: Navnet finnes allerede

en: Name of bookmark already exists.
nb_NO: Navn på bokmerke finnes allerede.

en: Name:
nb_NO: Navn:

en: Natural sort
nb_NO: Naturlig rekkefølge

en: Need to enter filter name
nb_NO: Du må skrive inn et filternavn

en: Need to enter valid local path
nb_NO: Du må skrive inn en gyldig lokal sti

en: Need to enter valid remote path
nb_NO: Du må skrive inn en gyldig ekstern filsti

en: Need to specify a character encoding
nb_NO: Du må velge tegnkoding.

en: Neither nodename nor servname provided, or not known
nb_NO: Hverken «nodename» eller «servname» er oppgitt/kjent

en: Network host does not have any network addresses in the requested address family
nb_NO: Nettverksverten har ingen adresser i forespurt adressefamilie

en: Network unreachable
nb_NO: Nettverk utilgjengelig

en: Never
nb_NO: Aldri

en: New &Folder
nb_NO: Ny &mappe

en: New &tab
nb_NO: Ny &fane

en: New Book&mark
nb_NO: Nytt bok&merke

en: New bookmark
nb_NO: Nytt bokmerke

en: New directory
nb_NO: Ny mappe

en: New features and improvements in %s
nb_NO: Ny funksjonalitet og forbedringer i %s

en: New filter
nb_NO: Nytt filter

en: New folder
nb_NO: Ny mappe

en: New site
nb_NO: Ny tjener

en: Next to the transfer queue
nb_NO: Ved siden av overføringskøen

en: No
nb_NO: Nei

en: No address associated with nodename
nb_NO: Ingen adresse er tildelt nodenavnet

en: No category to export selected
nb_NO: Ingen eksporteringskategori er valgt

en: No command given, aborting.
nb_NO: Ingen kommando gitt. Avslutter.

en: No external IP address set, trying default.
nb_NO: Ingen ekstern IP-adresse satt, prøver standard.

en: No files are currently being edited.
nb_NO: Ingen filer blir redigert for øyeblikket

en: No filter name given
nb_NO: Navn på filteret ikke angitt

en: No host given, please enter a host.
nb_NO: Ingen vert valgt. Skriv inn et vertsnavn.

en: No images available
nb_NO: Ingen bilder tilgjengelig

en: No name for the filterset given.
nb_NO: Navn på filtersettet ikke angitt.

en: No program associated with filetype
nb_NO: Ingen program er tilknyttet filtypen

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
nb_NO: Ingen program er satt opp som redigeringprogram for filtypen «%s».

en: No route to host
nb_NO: Ingen rute å tjene

en: No search results
nb_NO: Ingen søkeresultater

en: No sites available
nb_NO: Ingen tjenere tilgjengelig

en: No supported SOCKS5 auth method
nb_NO: Ingen støttede SOCKS5-autentiseringssmetoder

en: No username given.
nb_NO: Brukernavn ikke angitt.

en: None
nb_NO: Ingen

en: None selected yet
nb_NO: Ingen valgt ennå

en: Nonrecoverable failure in name resolution
nb_NO: Ikke-korrigerbar feil i navneoppslag

en: Not all items could be requeued for transfer.
nb_NO: Klarte ikke å legge alle elementer tilbake i overføringskø.

en: Not connected
nb_NO: Ikke tilkoblet

en: Not connected to any server
nb_NO: Ikke tilkoblet

en: Not connected to any server.
nb_NO: Ikke tilkoblet.

en: Not connected.
nb_NO: Ikke tilkoblet.

en: Not initialized, need to call WSAStartup
nb_NO: Ikke lastet inn. Må laste inn WSAStartup

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
nb_NO: Merk at denne funksjonen bare støttes når du bruker FTP-protokollen.

en: Note: A lost key cannot be recovered.
nb_NO: Merk: du kan ikke gjenopprette en nøkkel hvis du mister den.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
nb_NO: Merk: Dette fungerer bare med enkle, ukrypterte FTP-tilkoblinger.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
nb_NO: Merk: Du må koble til i passiv modus ved bruk av generisk mellomtjener.

en: Null character in line
nb_NO: Nulltegn på linje

en: Number of decimal places:
nb_NO: Antall desimalplasser:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
nb_NO: Antall forsøk må være mellom 0 og 99.

en: OS version:
nb_NO: OS-versjon:

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
nb_NO: Her setter vi opp valgt modus, samt tilbakefallsmodus hvis det er slått på.

en: Once
nb_NO: Én gang

en: Once a day
nb_NO: Én gang om dagen

en: Once a week
nb_NO: Én gang i uka

en: Only use plain FTP (insecure)
nb_NO: Bare bruk FTP (usikkert)

en: Op&en file
nb_NO: Åpn&e fil

en: Open directory in system's file manager
nb_NO: Åpne mappe i systemets filbehandler

en: Open the Site Manager
nb_NO: Åpne tjeneroppsett

en: Open the Site Manager.
nb_NO: Åpne tjeneroppsett.

en: Open the Site Manager. Right-click for a list of sites.
nb_NO: Åpner Tjeneroppsett. Høyre-klikk for å vise en liste over tjenere.

en: Open the directory access permissions dialog to configure the local directories FileZilla has access to.
nb_NO: Åpne dialogvindu for mappetilgang for å velge hvilke lokale mapper FileZilla skal ha tilgang til.

en: Open the file.
nb_NO: Åpne fila.

en: Open the settings dialog of FileZilla
nb_NO: Åpne innstillingene til FileZilla

en: Opened as:
nb_NO: Åpnet som:

en: Opening failed
nb_NO: Åpning mislyktes

en: Opens a new tab
nb_NO: Åpner en ny fane

en: Opens the Site Manager
nb_NO: Åpner Tjeneroppsett

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
nb_NO: Åpne filterdialog for mappeliste. Høyreklikk for å bytte mellom filtre.

en: Operating System:
nb_NO: Operativsystem:

en: Operation already in progress
nb_NO: Handlinga er allerede i gang

en: Operation in progress
nb_NO: Handling pågår

en: Operation not supported
nb_NO: Denne handlinga støttes ikke

en: Options
nb_NO: Valg

en: Orange
nb_NO: Oransje

en: Organization:
nb_NO: Organisasjon:

en: Other SFTP options
nb_NO: Andre SFTP-valg

en: Other system error
nb_NO: Annen systemfeil

en: Other:
nb_NO: Annet:

en: Out of memory
nb_NO: Minnet er oppbrukt

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: Overwrite &if source newer
nb_NO: Overskriv &hvis kilden er nyere

en: Overwrite file
nb_NO: Overskriv målfil

en: Overwrite file if size differs
nb_NO: Overskriv målfil hvis størrelsen er ulik

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
nb_NO: Overskriv målfil hvis størrelsen er ulik eller hvis kilden er nyere

en: Overwrite file if source file newer
nb_NO: Overskriv hvis kildefila er nyere

en: Overwrite if &different size
nb_NO: Overskriv hvis størrelsen er &ulik

en: Overwrite if different si&ze or source newer
nb_NO: Overskriv hvis størrelsen er ulik eller hvis &kildefila er nyere

en: Own build type: %s
nb_NO: Egen oppbyggingstype: %s

en: Owner permissions
nb_NO: Eiertillatelser

en: Owner/Group
nb_NO: Eier/Gruppe

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
nb_NO: Hind&re systemet i å gå i hvilemodus under overføring og andre handlinger

en: P&roxy host:
nb_NO: Mellomtjene&r-vertsnavn:

en: PORT command tainted by router or firewall.
nb_NO: PORT-kommando ble ødelagt av ruter eller brannmur.

en: Pa&ssive (recommended)
nb_NO: Pa&ssiv (anbefalt)

en: Parameter not a valid URL
nb_NO: Parameteret er ikke en gyldig nettadresse

en: Parsing %d bytes of version information.
nb_NO: Tolker %d byte med versjonsinformasjon.

en: Pass&word:
nb_NO: &Passord

en: Passive (recommended)
nb_NO: Passiv modus (anbefalt)

en: Passive mode
nb_NO: Passiv modus

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
nb_NO: Passiv modus har blitt satt som standard overføringstype.

en: Password or encryption key is not set
nb_NO: Passord eller krypteringsnøkkel er ikke valgt

en: Password required
nb_NO: Passord nødvendig

en: Passwords
nb_NO: Passord

en: Path
nb_NO: Sti

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
nb_NO: Klarte ikke å konstruere sti for for mappa %s og undermappa %s

en: Path not found:
nb_NO: Fant ikke sti:

en: Paths
nb_NO: Filstier

en: Pending removal
nb_NO: Fjern ventende handlinger

en: Permission
nb_NO: Tillatelse

en: Permission denied
nb_NO: Ingen tilgang

en: Permissions
nb_NO: Tillatelser

en: Platform:
nb_NO: Plattform:

en: Please add the local directories you want to use FileZilla with.
nb_NO: Legg til lokale mapper som du vil at FileZilla skal fungere med.

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
nb_NO: Kontroller at tjeneren er oppe og tilgjengelig med verktøyet på https://filezilla-project.org/probe.php . Hvis den er tilgjengelig, bør du kontrollere oppsettet på nytt.

en: Please check the granted permissions and re-add any missing local directories you are working with in the dialog that follows.
nb_NO: Kontroller tillatelser og legg til lokale direktiver i neste dialog hvis de mangler.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
nb_NO: Sett opp eventuelle brannmurer og/eller rutere slik at FileZilla kan gjøre utgående tilkobling via vilkårlige porter.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
nb_NO: Slå av innstillinger som «DMZ-modus» eller «spillmodus» på ruteren.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
nb_NO: Kontroller at du har en stabil internettilkobling, og gå nøye gjennom oppsettet igjen.

en: Please enter a custom date format.
nb_NO: Skriv inn et selvvalgt datoformat.

en: Please enter a custom time format.
nb_NO: Skriv inn et selvvalgt tidsformat.

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
nb_NO: Skriv inn en dato i formatet ÅÅÅÅ-MM-DD, som f.eks.2010-07-18.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
nb_NO: Velg en nedlastingsgrense som er høyere eller lik 0 %s/s.

en: Please enter a name for the new filter.
nb_NO: Skriv inn et navn på det nye filteret.

en: Please enter a new name for the copied filter.
nb_NO: Skriv inn et nytt navn på det kopierte filteret.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
nb_NO: Skriv inn et nytt navn på filtersettet «%s»

en: Please enter a new name for the filter.
nb_NO: Skriv inn et nytt navn på filteret.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
nb_NO: Skriv inn et tall mellom 0 og 10 som bestemmer maksimalt antall samtidige nedlastinger.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
nb_NO: Skriv inn et tall mellom 0 og 10 som bestemmer maksimalt antall samtidige opplastinger.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
nb_NO: Skriv inn et tall mellom 0 og 10 som bestemmer maksimalt antall samtidige overføringer.

en: Please enter a password for this server:
nb_NO: Skriv inn et passord for denne tjeneren:

en: Please enter a timeout between 10 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
nb_NO: Velg et tidsavbrudd på mellom 10 og 9999 sekunder (bruk 0 for å slå av tidsavbrudd).

en: Please enter a unique name for this filter set
nb_NO: Skriv inn et unikt navn på dette filtersettet

en: Please enter a username for this server:
nb_NO: Skriv inn et brukernavn for denne tjeneren:

en: Please enter a valid portrange.
nb_NO: Skriv inn en gyldig portrekkevidde.

en: Please enter an URL where to get your external address from
nb_NO: Skriv inn en adresse til et sted hvor ekstern adresse kan hentes fra

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
nb_NO: Skriv inn en opplastingsgrense som er høyere eller lik 0 %s/s.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
nb_NO: Skriv inn en ren FTP-kommando.
    Bruk av rene FTP-kommandoer tømmer hurtiglageret for mapper.

en: Please enter the complete path of a program and its arguments. This command will be executed when the queue has finished processing.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You need to properly quote commands and their arguments if they contain spaces.
nb_NO: Skriv inn komplett sti til et program og evt. argumenter. Kommandoen blir kjørt når køen er ferdigbehandlet.
    F.eks. «c:\enSti\fil.exe» i Windows, eller «/enSti/fil» i Unix-liknende systemer.
    Bruk anførselstegn rundt kommandoer og argumenter som inneholder mellomrom.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
nb_NO: Skriv inn navn på mappa som skal opprettes:

en: Please enter the name of the file which should be created:
nb_NO: Skriv inn navn på fila som skal opprettes:

en: Please enter username and password for this server:
nb_NO: Skriv inn brukernavn og passord for denne tjeneren:

en: Please enter your current master password to change the password settings.
nb_NO: Skriv inn gjeldende hovedpassord for å endre passordinnstillinger.

en: Please enter your external IP address
nb_NO: Skriv inn ekstern IP-adresse

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
nb_NO: Skriv inn ekstern IP-adresse på aktiv modus-siden av denne veiviseren. Hvis du har en dynamisk adresse eller ikke kjenner ekstern adresse til denne maskinen, kan du bruke adressefinneren.

en: Please enter your master password to decrypt the password for this server:
nb_NO: Skriv inn hovedpassord for å dekryptere passordet som brukes på denne tjeneren:

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
nb_NO: Følg instruksjonene nøye. Galt oppsett fører til mislykkede FTP-tilkoblinger.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
nb_NO: Kontroller at FileZilla har tillatelse til å foreta utgående tilkoblinger, og at du har skrevet inn rett adresse til adressefinneren.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
nb_NO: Kontroller at forespurt regionoppsett er installert på systemet.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
nb_NO: Kontroller at ruteren bruker siste tilgjengelige fastvare. Du må også sette opp ruteren skikkelig, noe som krever at du slår på manuell videresending av porter. Ikke sett opp ruteren i såkalt «DMZ-modus» eller «spillmodus».

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
nb_NO: FileZilla har ingen innvirkning på hvilke porter tjeneren velger. Tjeneren kan derfor velge porter som brannmurer tror at brukes av trojanere eller andre uønskede programmer. Dette kan gi en falsk alarm som du trygt kan overse.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
nb_NO: Bevaring av tidsstempel ved opplasting fungerer bare på FTP-, FTPS- og FTPES-tjenere som støtter kommandoen MFMT.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
nb_NO: Vær obs på at noen tjenere kan blokkere deg hvis du prøver å koble til for ofte.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
nb_NO: Kjør denne veiviseren på nytt hvis du endrer nettverksmiljø, eller hvis du plutselig opplever problemer med tjenere som har fungert tidligere.

en: Please save this key in a secure location. Without the correct key your uploaded files cannot be accessed.
nb_NO: Lagre nøkkelen på et sikkert sted. Du får ikke tilgang til filer du laster opp uten denne.

en: Please select an action:
nb_NO: Velg en handling:

en: Please select the categories you would like to import.
nb_NO: Velg kategoriene du vil importere.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
nb_NO: Velg standard overføringstype.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
nb_NO: Velg nye attributter for mappa «%s».

en: Please select the new attributes for the file "%s".
nb_NO: Velg nye attributter for fila «%s».

en: Please select the new attributes for the selected directories.
nb_NO: Velg nye attributter for valgte mapper.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
nb_NO: Velg nye attributter for valgte filer og mapper.

en: Please select the new attributes for the selected files.
nb_NO: Velg nye attributter for valgte filer.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
nb_NO: Kontroller at aktuell ruter bruker siste tilgjengelige fastvare. Du må også sette opp ruteren skikkelig, noe som krever at du slår på manuell videresending av porter. Ikke sett opp ruteren i «DMZ-modus», «spillmodus» eller liknende. Funksjoner som protokoll-inspeksjon eller protokoll-spesifikke «triks» må slås av

en: Postal code:
nb_NO: Postnummer:

en: Pre&allocate space before downloading
nb_NO: Tildel plass i filsystemet før nedlasting

en: Preallocation
nb_NO: Forhåndstildeling

en: Predefined Sites
nb_NO: Forhåndsdefinerte tjenere

en: Preserving file timestamps
nb_NO: Behold tidsstempel på filer

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvisning

en: Print diagnostic information related to startup of FileZilla
nb_NO: Skriv ut diagnostisk info ved oppstart av FileZilla

en: Print version information to stdout and exit
nb_NO: Skriv versjonsinformasjon til stdout og avslutt

en: Prioritize directories (default)
nb_NO: Prioriter mapper (standard)

en: Priority
nb_NO: Prioritet

en: Privacy policy: Only your version of FileZilla, your used operating system and your CPU architecture will be submitted to the server.
nb_NO: Personvernsregler: Tjeneren får vite hvilken versjon av FileZilla, hvilket operativsystem og hvilken prosessor-arkitektur du bruker.

en: Private &keys:
nb_NO: Privat&nøkler:

en: Pro&tocol:
nb_NO: Pro&tokoll:

en: Pro&xy password:
nb_NO: Mellomtjener-passo&rd:

en: Process &Queue
nb_NO: Behandle &kø

en: Process file table overflow
nb_NO: Prosessfil-tabellen er for stor

note: @translator: Example: Processed 5 files in 1 directory
en: Processed %s in %s.
nb_NO: Behandlet %s i %s.

en: Protocol not supported
nb_NO: Protokoll støttes ikke

en: Protocol not supported on given socket type
nb_NO: Protokoll støttes ikke på valgt sokkeltype

en: Protocol:
nb_NO: Protokoll:

en: Proxy &port:
nb_NO: Mellomtjener-p&ort:

en: Proxy &user:
nb_NO: Mellomtjener-&bruker:

en: Proxy authentication failed
nb_NO: Autentisering ovenfor mellomtjener mislyktes

en: Proxy handshake failed: %s
nb_NO: Hilseprosess for mellomtjener mislyktes: %s

en: Proxy host starts with '[' but no closing bracket found.
nb_NO: Mellomtjenernavnet begynner på «[», men mangler «]» i slutten.

en: Proxy reply: %s
nb_NO: Svar fra mellomtjener: %s

en: Proxy request failed. Reply from proxy: %s
nb_NO: Mellomtjener-forespørsel mislyktes. Svar fra mellomtjener: %s

en: Proxy request failed: %s
nb_NO: Etterspørsel av mellomtjener mislyktes. %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
nb_NO: Etterspørsel av mellomtjener mislyktes. Adressetypen i CONNECT-responsen er ukjent

en: Proxy set but proxy host or port invalid
nb_NO: Mellomtjener er valgt, men mellomtjeners vert eller port er ugyldig

en: Public Key Authentication
nb_NO: Autentisering med offentlig nøkkel

en: Public key algorithm:
nb_NO: Algoritme for offentlig nøkkel:

en: Public permissions
nb_NO: Allmenne tillatelser

en: Queue has been fully processed
nb_NO: Overføringskø er ferdigbehandlet.

en: Queue: %s MiB
nb_NO: Kø: %s MiB

en: Queue: %s%s
nb_NO: Kø: %s%s

en: Queue: empty
nb_NO: Kø: tom

en: Queued files
nb_NO: Filer i kø

en: Queueing:
nb_NO: Kølegging:

en: Quick Search:
nb_NO: Hurtigsøk:

en: Quick search cannot be opened if comparing directories.
nb_NO: Du kan ikke bruke hurtigsøk og sammenlikne mapper samtidig.

en: R&eboot system once
nb_NO: Start syst&emet på nytt

en: R&emote directory tree
nb_NO: &Eksternt mappetre

en: R&eset and requeue selected files
nb_NO: &Nullstill og legg tilbake valgte filer i kø

en: Raw FTP command
nb_NO: Ren FTP-kommando

en: Re&ad
nb_NO: &Les

en: Re&fresh
nb_NO: &Oppdater

en: Re&name
nb_NO: &Gi nytt navn

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
nb_NO: Kjør veiviseren på nytt, kontroller innstillingene nøye, og sjekk at ruter(e) og/eller brannmur(er) er satt opp skikkelig.

en: Rea&d
nb_NO: L&es

en: Read-only
nb_NO: Skrivebeskyttet

en: Really cancel current operation?
nb_NO: Er du sikker på at du vil avbryte gjeldende handling?

en: Really delete %d directory with its contents from the server? | Really delete %d directories with their contents from the server?
nb_NO[0]: Er du sikker på at du vil slette %d mappe fra tjenermaskinen?
nb_NO[1]: Er du sikker på at du vil slette %d mapper fra tjenermaskinen?

en: Really delete %d file from the server? | Really delete %d files from the server?
nb_NO[0]: Er du sikker på at du vil slette %d fil fra tjeneren?
nb_NO[1]: Er du sikker på at du vil slette %d filer fra tjeneren?

en: Really delete %s and %s from the server?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette %s og %s fra tjeneren?

en: Really delete all selected files and/or directories from the server?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette alle markerte filer og/eller mapper fra tjenermaskinen?

en: Really delete all selected files and/or directories from your computer?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette alle markerte filer og/eller mapper fra lokal maskin?

en: Reason
nb_NO: Årsak

en: Reboot now
nb_NO: Start maskinen på nytt nå

en: Rec&urse into subdirectories
nb_NO: Også i subfiler og -mapper

en: Received a directory listing which appears to be encoded in EBCDIC.
nb_NO: Mottok mappeelement som ser ut til å være kodet i EBCDIC.

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
nb_NO: Mottok en linje på over 10 000 tegn, avbryter.

en: Received data tainted
nb_NO: Mottatt data er ødelagt

en: Received invalid character in version information
nb_NO: Versjonsinformasjon inneholder ugyldig(e) tegn

en: Received version information is too large
nb_NO: Versjonsinformasjonen er for lang

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
nb_NO: Tlkoblingsinformasjon kan ikke tømmes mens du er tilkoblet en tjener.
    Hvis du fortsetter, blir du koblet fra.

en: Reconnection settings
nb_NO: Tilkoblingsinnstillinger

en: Reconnects to the last used server
nb_NO: Koble til sist brukte tjener

en: Recursively adding files to queue.
nb_NO: Legger filer i kø rekursivt.

en: Recursively changing permissions.
nb_NO: Endrer påminnelser rekursivt.

en: Recursively deleting files and directories.
nb_NO: Sletter filer og mapper rekursivt.

en: Red
nb_NO: Rød

en: Redirection to invalid or unsupported URI: %s
nb_NO: Videresending til ugyldig eller ustøttet nettadresse: %s

en: Redirection to invalid or unsupported address: %s
nb_NO: Videresending til ugyldig eller ustøttet adresse: %s

en: Refresh the file and folder lists
nb_NO: Frisk opp fil- og mappelistene

en: Remember passwords?
nb_NO: Vil du at programmet skal huske passord?

en: Remote
nb_NO: Ekstern

en: Remote file
nb_NO: Fil på tjenermaskin

en: Remote file search
nb_NO: Eksternt filsøk

en: Remote filters:
nb_NO: Vertsfilter:

en: Remote path
nb_NO: Ekstern sti

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
nb_NO: Klarte ikke å tolke ekstern filsti. Kontroller at stien er en gyldig og absolutt filsti som støttes av gjeldende tjenertype (%s).

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
nb_NO: Klarte ikke å tolke ekstern filsti. Kontroller at stien er en gyldig og absolutt filsti som støttes av tjenertypen (%s) som er valgt på hovedtjeneren.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
nb_NO: Klarte ikke å tolke ekstern filsti. Kontroller at stien er en gyldig og absolutt filsti.

en: Remote path could not be parsed.
nb_NO: Klarte ikke å tolke ekstern filsti.

en: Remote path handling:
nb_NO: Håndtering av ekstern filsti:

en: Remote path:
nb_NO: Ekstern filsti:

en: Remote site:
nb_NO: Ekstern tjener:

en: Remove &all
nb_NO: Fjern &alle

en: Remove &selected
nb_NO: Fjern &valgte

en: Rename file
nb_NO: Gi nytt navn

en: Rename selected directory
nb_NO: Gi nytt navn til valgt mappe

en: Rename selected files and directories
nb_NO: Gi nytt navn til valgte filer og mapper

en: Renaming '%s' to '%s'
nb_NO: Endrer navn fra «%s» til «%s»

en: Repeat password:
nb_NO: Gjenta passord:

en: Reporting bugs and feature requests
nb_NO: Rapporter feil og ønsker om ny funksjonalitet

en: Request failed - client is not running identd (or not reachable from server)
nb_NO: Forespørsel mislyktes. Klienten kjører ikke - eller tjeneren får ikke kontakt med - identd

en: Request failed - client's identd could not confirm the user ID string
nb_NO: Forespørsel mislyktes. Klientens identd klarte ikke å bekrefte bruker-ID-strengen

en: Request rejected or failed
nb_NO: Forespørselen mislyktes eller ble avvist

en: Require explicit FTP over TLS
nb_NO: Krev eksplisitt FTP via TLS

en: Require implicit FTP over TLS
nb_NO: Krev implisitt FTP via TLS

en: Reset and requeue &all
nb_NO: Nullstill og legg &alle tilbake i kø

en: Resolved protocol is unknown
nb_NO: Protokollen er ukjent

en: Resolving address of %s
nb_NO: Finner IP-adresse for %s

en: Resource temporarily unavailable
nb_NO: Ressursen er midlertidig utilgjengelig

en: Response:
nb_NO: Respons:

en: Results:
nb_NO: Resultat:

en: Resume file transfer
nb_NO: Gjenoppta filoverføring

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
nb_NO: Å gjenoppta overføring av ASCII-filer kan skape problemer hvis tjener og klient bruker ulike formater for linjeendelse.

en: Retrieving directory listing of "%s"...
nb_NO: Mottar mappeliste for «%s» …

en: Retrieving directory listing...
nb_NO: Mottar mappeliste …

en: Retrieving external IP address from %s
nb_NO: Henter ekstern IP-adresse fra %s:

en: S&how files currently being edited...
nb_NO: &Vis filer som blir redigert …

en: S&how the Site Manager on startup
nb_NO: V&is tjeneroppsett ved oppstart

en: S&hutdown system once
nb_NO: &Slå av systemet

en: S&top
nb_NO: S&topp

en: S&uspend system once
nb_NO: Sett s&ystem i hvilemodus

en: S&ynchronized browsing
nb_NO: S&ynkronisert filbehandling

en: SFTP support
nb_NO: SFTP-støtte

en: SOCKS4 proxy will connect to: %s
nb_NO: SOCKS4-mellomtjener kobler til: %s

en: SOCKS5 does not support usernames or passwords longer than 255 characters.
nb_NO: SOCKS5 støtter ikke brukernavn og passord på over 255 tegn.

en: Sa&ve passwords protected by a master password
nb_NO: &Beskytt lagrede passord med et hovedpassord

en: Sav&e passwords
nb_NO: &Lagre passord

en: Save settings?
nb_NO: Lagre innstillinger?

en: Saving of password has been disabled by your system administrator.
nb_NO: Systemadministrator har slått av passordlagring.

en: Saving of passwords has been disabled by you.
nb_NO: Du har slått av passordlagring.

en: Scale factor:
nb_NO: Skalering:

en: Search &conditions:
nb_NO: Søke&alternativer:

en: Search &directory:
nb_NO: Søk i &mappe:

en: Search for files recursively.
nb_NO: Søk etter filer rekursivt.

en: Search server for files
nb_NO: Søk etter filer på tjener

en: Search type:
nb_NO: Søketype:

en: Security information
nb_NO: Sikkerhetsinformasjon

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
nb_NO: Se også: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
nb_NO: &Velg tjener

en: Select &page:
nb_NO: Velg &side:

en: Select Theme
nb_NO: Velg tema

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
nb_NO: Velg hva som skal skje som standard når målfiler finnes allerede.

en: Select default editor
nb_NO: Velg standard redigeringsprogram

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
nb_NO: Velg hva som skal brukes som standardhandling når målfiler finnes allerede. Valget her er bare gyldig for gjeldende programøkt.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
nb_NO: Velg hva som skal brukes som standardhandling når målfiler i kø finnes allerede.

en: Select file containing private key
nb_NO: Velg fil som inneholder privatnøkkel

en: Select file for exported data
nb_NO: Velg fil for eksporterte data

en: Select file for exported filters
nb_NO: Velg fil for eksporterte filtre

en: Select file for exported queue
nb_NO: Velg fil for eksportert kø

en: Select file for exported settings
nb_NO: Velg fil for eksporterte innstillinger

en: Select file for exported sites
nb_NO: Velg fil for eksporterte tjenere

en: Select file to import settings from
nb_NO: Velg fil å importere innstillinger fra

en: Select file to upload
nb_NO: Velg fil for opplasting

en: Select filename for converted key file
nb_NO: Gi navn til konvertert nøkkelfil

en: Select how these files should be opened.
nb_NO: Velg hvordan disse filene skal åpnes.

en: Select target download directory
nb_NO: Velg målmappe for nedlasting

en: Select target filename
nb_NO: Velg navn på målfil

en: Select the categories to export:
nb_NO: Velg kategori å eksportere:

en: Select the private data you would like to delete.
nb_NO: Velg hvilke private data du vil tømme.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
nb_NO[0]: Markert %d mappe inkl. innhold for overføring.
nb_NO[1]: Markert %d mapper inkl. innhold for overføring.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
nb_NO[0]: %d mappe er valgt.
nb_NO[1]: %d mapper er valgt.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
nb_NO[0]: %d fil er merket for overføring.
nb_NO[1]: %d filer er merket for overføring.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
nb_NO[0]: %d fil er valgt. Total størrelse: %s
nb_NO[1]: %d filer er valgt. Total størrelse: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
nb_NO[0]: %d fil er valgt. Total størrelse: minst %s
nb_NO[1]: %d filer er valgt. Total størrelse: minst %s

en: Selected %s and %s for transfer.
nb_NO: %s og %s er merket for overføring.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
nb_NO: %s og %s er valgt. Total størrelse: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
nb_NO: %s og %s er valgt. Total størrelse: minst %s

en: Selected editor does not exist.
nb_NO: Valgt redigeringsprogram finnes ikke.

en: Selected file already being edited
nb_NO: Valgt fil redigeres allerede

en: Selected file is already loaded
nb_NO: Valgt fil er allerede lastet

en: Selected file is already opened
nb_NO: Valgt fil er allerede åpen

en: Selected file is still being edited
nb_NO: Valgt fil er fortsatt åpen for redigering

en: Selected filter only works for local files.
nb_NO: Valgt filter fungerer bare på lokale filer.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
nb_NO: Valgt globalt bokmerke og gjeldende tjener bruker en annen tjenertype.
    Bruk tjenerspesifikke bokmerker for denne tjeneren.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
nb_NO: Valgt port brukes normalt av en annen protokoll.

en: Send FTP &keep-alive commands
nb_NO: Be FTP-tjener om å holde forbindelsen («keep-alive»)

en: Send custom command to the server otherwise not available
nb_NO: Send selvvalgt kommando til tjeneren

en: Sending keep-alive command
nb_NO: Be FTP-tjener om å holde forbindelsen («keep-alive»)

en: Serial number:
nb_NO: Serienummer:

en: Server &Type:
nb_NO: Tjener&type:

en: Server does not support non-ASCII characters.
nb_NO: Tjeneren støtter ikke tegn som ikke er ASCII.

en: Server does not support resume of files > %d GB.
nb_NO: Tjeneren støtter ikke å fortsette overføring av filer som er > %d GB.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
nb_NO: Tjeneren støtter ikke å fortsette overføring av filer som er > %d GB. Overføring avbrytes fordi filene er av samme størrelse.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
nb_NO: Tjeneren støtter ikke å fortsette overføring av filer som er > 2 GB.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
nb_NO: Tjeneren støtter ikke å fortsette overføring av filer som er > 4 GB.

en: Server host key
nb_NO: Vertsnøkkel for tjener

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
nb_NO: Tjeneren støtter kanskje ikke å fortsette overføring av filer som er > %d GB. Overføring avbrytes fordi filene er av samme størrelse.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
nb_NO: Tjeneren krever kanskje at du har en konto. Prøv å velge en konto i tjeneroppsettet

en: Server not sending proper line endings
nb_NO: Tjener avslutter ikke linjer korrekt

en: Server returned empty path.
nb_NO: Tjeneren sendte en tom sti i retur.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
nb_NO: Tjeneren sendte en ekstra innloggingsforespørsel. Du må bruke interaktiv innloggingstype.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
nb_NO: Tjeneren sendte passiv respons med ikke-rutbar adresse. Passiv modus mislyktes.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
nb_NO: Tjeneren sendte passiv respons med ikke-rutbar adresse. Bruker tjeneradresse i stedet.

en: Server sent too much data.
nb_NO: Tjener sendte for mye data.

en: Server sent unexpected reply.
nb_NO: Tjeneren sendte en uventet respons.

en: Server to client MAC:
nb_NO: Tjener til klient-MAC:

en: Server to client cipher:
nb_NO: Krypteringsmetode (tjener til klient):

en: Server&type:
nb_NO: Tjener&type:

en: Server/Local file
nb_NO: Tjener-/lokal fil

en: Server:
nb_NO: Tjener:

en: Session details
nb_NO: Detaljer om økt

en: Set &Priority
nb_NO: Velg &prioritet

en: Setting permissions of '%s' to '%s'
nb_NO: Endrer tillatelser for «%s» til «%s»

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Settings directory:
nb_NO: Oppsettsmappe:

en: Sh&ow notification bubble
nb_NO: Vi&s varslingsboble

en: Show &raw directory listing
nb_NO: Vis &ren mappeliste

en: Show &welcome dialog...
nb_NO: Vis &velkomstdialog …

en: Show both directory trees and continue comparing?
nb_NO: Vil du se begge mappetrærne og fortsette sammenlikning?

en: Show details
nb_NO: Vis detaljer

en: Show details about custom date and time formats
nb_NO: Vis detaljer om selvvalgte dato- og klokkeslettformater

en: Shows available TLS ciphers
nb_NO: Viser tilgjengelige TLS-krypteringsmetoder

en: Shows this help dialog
nb_NO: Viser denne hjelpdialogen

en: Shutdown now
nb_NO: Slå avnå

en: Signature algorithm:
nb_NO: Signatur-algoritme:

en: Signup
nb_NO: Registrer meg

en: Site &Manager entries
nb_NO: Elementer i Tjeneroppsett

en: Site Manager
nb_NO: Tjeneroppsett

en: Site Manager - Cannot remember password
nb_NO: Tjeneroppsett - klarte ikke å lagre passord

en: Site Manager - Generated key
nb_NO: Tjeneroppsett - laget nøkkel

en: Site Manager - Invalid data
nb_NO: Tjeneroppsett - ugyldige data

en: Site Manager already open
nb_NO: Tjeneroppsett er allerede åpent

en: Site does not exist.
nb_NO: Tjeneren finnes ikke.

en: Site path has to begin with 0 or 1.
nb_NO: Tjenerstien må begynne med 0 eller 1.

en: Site path is malformed.
nb_NO: Tjenerstien er feilformatert.

en: Site-specific bookmarks
nb_NO: Tjenerspesifikke bokmerker

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
nb_NO: Tjenerspesifikke bokmerker krever at denne tjeneren lagres i tjeneroppsettet.
    Vil du legge til gjeldende tilkobling i tjeneroppsettet?

en: Size
nb_NO: Størrelse

en: Size formatting
nb_NO: Størrelsesformater

en: Size unknown
nb_NO: Ukjent størrelse

en: Skip file
nb_NO: Hopp over fil

en: Skipping download of %s
nb_NO: Hopper over nedlasting av %s

en: Skipping non-existing key file "%s"
nb_NO: Nøkkelfil «%s» finnes ikke, og blir hoppet over

en: Skipping upload of %s
nb_NO: Hopper over opplasting av %s

en: Socket address outside address space
nb_NO: Sokkeladresse er utenfor adresseområdet

en: Socket already connected
nb_NO: Sokkel allerede tilkoblet

en: Socket has been shut down
nb_NO: Sokkel er avsluttet

en: Socket not connected
nb_NO: Sokkel ikke tilkoblet

en: Socket type not supported for address family
nb_NO: Sokkeltypen støttes ikke av aktuell adressefamilie

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
nb_NO: Noen eksterne filer blir fremdeles redigert eller må lastes opp.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
nb_NO: Enkelte feiloppsatte tjenere som er koblet bak rutere kan svare med sin lokale IP-adresse.

en: Sort directories inline
nb_NO: Sorter mapper sammen med filer

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
nb_NO: Sorteringsrekkefølgen kan ikke endres når du sammenlikner mapper.

en: Sorting
nb_NO: Sortering

en: Sorting &mode:
nb_NO: Sorterings&modus:

en: Source and path of the drop operation are identical
nb_NO: Kilde og sti for dra-operasjonen er identiske

en: Source and target file may not be the same
nb_NO: Kildefil kan ikke være målfil

en: Source and target of the drop operation are identical
nb_NO: Kilde og mål for slipp-handling er identiske

en: Source file:
nb_NO: Kildefil:

en: Speed Limits
nb_NO: Fartsgrenser

en: Speed limits
nb_NO: Fartsgrenser

en: Speed limits are disabled, click to change.
nb_NO: Fartsgrenser er slått av. Trykk for å endre.

en: Speed limits are enabled, click to change.
nb_NO: Fartsgrenser er slått på. Trykk for å endre.

en: Stable and beta versions
nb_NO: Stabile og beta-versjoner.

en: Stable versions only
nb_NO: Bare stabile versjoner

en: Stable, beta and nightly versions
nb_NO: Stabile, beta- og dagsversjoner

en: Start transfer &immediately
nb_NO: Start overføring &umiddelbart

en: Start with opened Site Manager
nb_NO: Åpne tjeneroppsett ved oppstart

en: Started update check on %s
nb_NO: Begynte å se etter oppdateringer %s

en: Starting download of %s
nb_NO: Starter nedlasting av %s

en: Starting upload of %s
nb_NO: Starter opplasting av %s

en: Starts the local site in the given path
nb_NO: Starter lokal filliste på valgt sti

en: State or province:
nb_NO: Stat eller provins:

en: Stop and remove &all
nb_NO: Stopp og fjern &alle

en: Stop recursive operation
nb_NO: Stopp rekursiv handling

en: Storj - Decentralized Cloud Storage
nb_NO: Storj - desentralisert fjernlagring

en: Storj support
nb_NO: Storj-støtte

en: Street:
nb_NO: Gate:

en: Subject of certificate
nb_NO: Emne for sertifikat

en: Successful transfers
nb_NO: Vellykkede overføringer

en: Summary of test results:
nb_NO: Oppsummering av testresultater:

en: Suspend now
nb_NO: Sett i hvilemodus nå

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
nb_NO: Symbolske lenker til filer påvirkes ikke av dette valget, da slike alltid slettes.

en: Synchronized browsing
nb_NO: Synkronisert filbehandling

en: Synchronized browsing has been disabled.
nb_NO: Synkronisert filbehandling er avslått.

en: Synchronizing directories.
nb_NO: Synkroniserer mapper.

en: Syntax error
nb_NO: Syntaksfeil

en: Syntax error in command line
nb_NO: Syntaksfeil på kommandolinja

en: System details
nb_NO: Systemdetaljer

en: System limit of open files exceeded
nb_NO: Du har flere åpne filer enn systemet tillater

en: System's network subsystem has failed
nb_NO: Systemets undersystem for nettverk er nede

en: T&oolbar
nb_NO: &Verktøylinje

en: TLS connection established, sending HTTP request
nb_NO: TLS-tilkobling etablert. Sender HTTP-forespørsel

en: TLS connection established, waiting for welcome message...
nb_NO: TLS-tilkobling etablert. Venter på velkomstmelding …

en: TLS connection established.
nb_NO: TLS-tilkobling etablert.

en: TTL expired
nb_NO: TTL utløpt

en: Target file already exists
nb_NO: Målfila finnes allerede

en: Target file:
nb_NO: Målfil:

en: Target filename already exists!
nb_NO: Målfila finnes allerede!

en: Target filename already exists, really continue?
nb_NO: Målfila finnes allerede. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Temporary failure in name resolution
nb_NO: Midlertidig feil i navnoppslag

en: Test finished successfully
nb_NO: Test fullført uten problemer

en: Test results
nb_NO: Testresultater

en: Testing resume capabilities of server
nb_NO: Tester fortsettelses-/resume-støtte på tjener

en: The &following files are currently being edited:
nb_NO: &Følgende filer er åpne for redigering:

en: The Site Manager cannot be used unless the file gets repaired.
nb_NO: Du må reparere fila før Tjeneroppsett kan brukes.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
nb_NO: Tjeneroppsettet er åpent i en annen instans av FileZilla 3.
    Vil du fortsette? Eventuelle endringer gjort i Tjeneroppsett går tapt.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
nb_NO: Tjeneroppsettet er åpent i en annen instans av FileZilla 3.
    Dataene kan ikke slettes så lenge aktuell instans er åpen.

en: The address you entered was: %s
nb_NO: Adressen du skrev inn var: %s

en: The ai_family member is not supported
nb_NO: «ai_family»-medlem støttes ikke

en: The ai_socktype member is not supported
nb_NO: «ai_socktype»-medlem støttes ikke

en: The bookmark could not be added.
nb_NO: Klarte ikke å legge til bokmerke.

en: The bookmarks could not be cleared.
nb_NO: Klarte ikke å tømme bokmerker.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
nb_NO: Tilkoblinga er kryptert. Klikk på ikonet for detaljer.

en: The custom date format is invalid or contains unsupported format specifiers.
nb_NO: Selvvalgt datoformat er ugyldig, eller inneholder formatspesifikasjoner som ikke støttes.

en: The custom login sequence cannot be empty.
nb_NO: Tilpasset innloggingssekvens kan ikke være tom.

en: The custom time format is invalid or contains unsupported format specifiers.
nb_NO: Selvvalgt tidsformat er ugyldig, eller inneholder formatspesifikasjoner som ikke støttes.

en: The data connection could not be established: %s
nb_NO: Klarte ikke å sette opp datatilkobling: %s

en: The default editor for text files could not be found.
nb_NO: Fant ikke standard redigeringsprogram for tekstfiler.

en: The default editor for text files is '%s'.
nb_NO: Standard redigeringsprogram for tekstfiler er «%s».

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
nb_NO: Aktuelt filternavn finnes allerede. Velg et annet navn.

en: The entered passwords are not the same.
nb_NO: Du skrev inn to ulike passord.

en: The extension '%s' does already exist in the list
nb_NO: Filetternavnet «%s» finnes allerede i lista

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
nb_NO: Fila %s finnes allerede.
    Velg et nytt navn:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
nb_NO: Klarte ikke å åpne fila «%s».
    Fant ikke tilknyttet program (%s).
    Kontroller hvilket program som er tilordnet aktuell filtype.

en: The file '%s' contains an SSH1 key. The SSH1 protocol has been deprecated, FileZilla only supports SSH2 keys.
nb_NO: Fila «%s» inneholder en SSH1-nøkkel. SSH1-protokollen er utdatert, og FileZilla støtter bare nøkler av typen SSH2.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
nb_NO: Fila «%s» kunne ikke lastes inn, eller inneholder ikke en privatnøkkel.

en: The file '%s' could not be loaded.
nb_NO: Klarte ikke å laste inn fila «%s».

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
nb_NO: Klarte ikke å åpne fila «%s».
    Denne filtypen er ikke tilordnet et program.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
nb_NO: Klarte ikke å åpne fila «%s».
    Tilordnet program mislyktes

en: The file '%s' has been created by a more recent version of FileZilla.
    Loading files created by newer versions can result in loss of data.
    Do you want to continue?
nb_NO: Fila «%s» kommer fra en nyere versjon av FileZilla.
    Du risikerer datatap ved å laste inn filer fra nyere versjoner.
    Er du sikker på at du vil fortsette?

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
nb_NO: Fila «%s» er av et format som ikke søttes av FileZilla.
    Vil du konvertere fila til et format som kan brukes?

en: The file selected as default editor does not exist.
nb_NO: Valgt standard redigeringsprogram finnes ikke.

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
nb_NO: Filnavn-kolonnen kan hverken skjules eller flyttes.

en: The filename column cannot be hidden.
nb_NO: Filnavn-kolonnen kan ikke skjules.

en: The following character will be replaced: %s
nb_NO: Følgende tegn blir erstattet: %s

en: The following characters will be replaced: %s
nb_NO: Følgende tegn blir erstattet: %s

en: The free open source FTP solution
nb_NO: Gratis FTP-løsning med åpen kildekode

en: The generated encryption key is:
nb_NO: Kryteringsnøkkelen er:

en: The global bookmarks could not be saved.
nb_NO: Klarte ikke å lagre globale bokmerker.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
nb_NO: Jo høyere feilsøkingsnivå, desto mer informasjon føres i meldingsloggen. Merk at visning av feilsøkingsinfo har negativ innvirkning på ytelsen.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
nb_NO: Grensen må være på mellom 1 og 2000 MiB

en: The local directory '%s' could not be created.
nb_NO: Klarte ikke å opprette lokal mappe «%s».

en: The local directory '%s' does not exist.
nb_NO: Lokal mappe «%s» finnes ikke.

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
nb_NO: Lokal mappe «%s» finnes ikke under gjeldende rotmappe for synkronisering (%s).
    Vil du slå av synkronisert filbehandling og fortsette med å endre lokal mappe?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
nb_NO: Den laveste tilgjengelige porten må være mindre eller lik den høyeste tilgjengelige porten.

en: The master password needs to be at least 8 characters long.
nb_NO: Hovedpassord må bestå av minst 8 tegn.

en: The new version could not be downloaded, please retry later.
nb_NO: Klarte ikke å laste ned ny versjon. Prøv igjen senere.

en: The new version has been saved in your Downloads directory.
nb_NO: Ny versjon er lagret i gjeldende brukers nedlastingsmappe.

en: The queue will not be saved.
nb_NO: Køen blir ikke lagret.

en: The remote directory '%s' does not exist.
nb_NO: Ekstern mappe «%s» finnes ikke.

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
nb_NO: Ekstern mappe «%s» finnes ikke under gjeldende rotmappe for synkronisering (%s).
    Vil du slå av synkronisert filbehandling og fortsette med å endre ekstern mappe?

en: The selected categories have been imported.
nb_NO: De valgte kategoriene har blitt importert.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
nb_NO: Valgt fil inneholder data som kan importeres for følgende kategorier:

en: The selected file is already being edited:
nb_NO: Du redigerer allerede valgt fil:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
nb_NO: Valgt fil er fremdeles i bruk av et annet program. Lukk programmet.

en: The selected file would be executed directly.
    This can be dangerous and might damage your system.
    Do you really want to continue?
nb_NO: Hvis du fortsetter, kjøres valgt fil direkte.
    Dette kan være skadelig for systemet.
    Er du sikker på at du vil fortsette?

en: The server could not be added.
nb_NO: Tjeneren ble ikke lagt til.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
nb_NO: Tjeneren sendte en uventet eller ugjenkjennelig respons.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
nb_NO: Tjeneren bruker følgende tegnsett for filnavn:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
nb_NO: Tjenerens sertifikat er ukjent. Kontroller sertifikatet nøye for å finne ut om tjeneren er pålitelig.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
nb_NO: Tjenerens vertsnøkkel er ulik nøkkelen i mellomlageret. Dette betyr enten at administratoren har endret nøkkelen, eller at du prøver å koble til en annen datamaskin som utgir seg for å være den egentlige tjeneren.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
nb_NO: Tjenerens vertsnøkkel er ukjent. Du har nå ingen garanti for at tjeneren faktisk er den maskinen du tror den er.

en: The servname parameter is not supported for ai_socktype
nb_NO: «servname»-parameteret støttes ikke for «ai_socktype»

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
nb_NO: Oppsettet er importert. Du må starte FileZilla på nytt for at det skal tre i kraft.

en: The specified address family is not supported
nb_NO: Valgt adressefamilie støttes ikke

en: The specified network name is no longer available
nb_NO: Valgt nettverksnavn er ikke lenger tilgjengelig

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
nb_NO: Datamaskinen startes på nytt om kort tid, med mindre du avbryter.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
nb_NO: Datamaskinen slår seg av om kort tid, med mindre du avbryter.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
nb_NO: Fila finnes allerede.
    Hva vil du gjøre?

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
nb_NO: Testen mislyktes. Er du sikker på at du vil lagre oppsettet likevel?

en: The valid backup file %s could not be restored
nb_NO: Klarte ikke å laste inn den gyldige sikkerhetskopien «%s».

en: Themes
nb_NO: Tema

en: This filter set cannot be removed.
nb_NO: Dette filtersettet kan ikke fjernes.

en: This filter set cannot be renamed.
nb_NO: Du kan ikke gi et nytt navn til dette filtersettet.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
nb_NO: Dette betyr at en ruter og/eller brannmur fortsatt forhindrer FileZilla.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
nb_NO: Dette fungerer bare hvis du ikke er bak en ruter. Hvis datamaskinen står bak en ruter, rapporterer systemet sin egen interne adresse til datamaskinen.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
nb_NO: Denne veiviseren hjelper deg med å sette opp eventuelle rutere og/eller brannmurer du har, og tester deretter oppsettet.

en: Time
nb_NO: Tid

en: Time formatting
nb_NO: Tidsformat

en: Time&out in seconds:
nb_NO: Tids&avbrudd i sekunder:

en: Timeout
nb_NO: Tidsavbrudd

en: Title:
nb_NO: Tittel

en: To compare directories quick search must be closed.
nb_NO: Hvis du vil sammenlikne mapper, må du lukke hurtigsøk

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
nb_NO: Fillistene må være oppstilt på samme linje for å kunne sammenlikne mapper.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
nb_NO: For å gjøre dette må du enten vise eller skjule begge mappelistene.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
nb_NO: FileZilla må vite hvilke privatnøkler som skal brukes for å kunne autentisere mot offentlige nøkler.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
nb_NO: Slå på/av mappesammenlikning. Høyreklikk for å bytte modus.
    
    Farger:
    Gul: Fila finnes på én side
    Grønn: Fila er nyere enn umerket fil på andre siden
    Rød: Filene er av ulik størrelse

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
nb_NO: Synkronisert filbehandling.
    Når dette valget er slått på, navigerer filutforskeren likt på ekstern tjener ved mappebytte lokalt, og omvendt.

en: Toggles processing of the transfer queue
nb_NO: Slå på/av behandling av overføringskø

en: Toggles the display of the local directory tree
nb_NO: Slå på/av visning av lokalt mappetre

en: Toggles the display of the message log
nb_NO: Slå på/av visning av meldingslogg

en: Toggles the display of the remote directory tree
nb_NO: Slå på/av visning av tjenerens mappehierarki

en: Toggles the display of the transfer queue
nb_NO: Slår av og på visning av overføringskø

en: Too long header line
nb_NO: For lang header-linje

en: Too many redirects
nb_NO: For mange videresendinger

en: Trace:
nb_NO: Sporing:

en: Transfer
nb_NO: Overfør

en: Transfer &direction
nb_NO: Overførings&retning

en: Transfer &type
nb_NO: Overførings&modus

en: Transfer Mode
nb_NO: Overføringsmodus

en: Transfer Queue
nb_NO: Overføringskø

en: Transfer Settings
nb_NO: Overføringsvalg

en: Transfer connection interrupted: %s
nb_NO: Tilkoblingsforsøk avbrutt. %s

en: Transferred data got tainted.
nb_NO: Overført data ble ødelagt.

en: Transferring
nb_NO: Overfører

en: Transfers
nb_NO: Overføringer

en: Transfers finished
nb_NO: Overføringer er ferdige

en: Treat files &without extension as ASCII file
nb_NO: Behandle filer &uten filetternavn som ASCII-filer

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
nb_NO: Behandle &følgende filtyper som ASCII:

en: Trust changed Hostkey:
nb_NO: Godkjenn endret vertsnøkkel:

en: Trust new Hostkey:
nb_NO: Godkjenn ny vertsnøkkel:

en: Trust the new key and carry on connecting?
nb_NO: Vil du godkjenne ny nøkkel og fortsette med å koble til?

en: Trust this certificate and carry on connecting?
nb_NO: Vil du godkjenne dette sertifikatet og fortsette med å koble til?

en: Trust this host and carry on connecting?
nb_NO: Vil du godkjenne verten og fortsette med å koble til?

en: Try again
nb_NO: Prøv igjen

en: Type of FTP Proxy:
nb_NO: Type FTP-mellomtjener:

en: Type of generic proxy:
nb_NO: Type generisk mellomtjener:

en: U&pload
nb_NO: Last o&pp

en: U&pload limit:
nb_NO: O&pplastingsgrense:

en: U&se filetype associations if available
nb_NO: Bruk filtype-&tilordninger hvis tilgjengelig

en: U&se system defaults for current language
nb_NO: &Bruk systemets standardverdier for gjeldende språk

en: USER@&HOST
nb_NO: BRUKER@&VERT

en: Unassigned error code %d
nb_NO: Ikke tilordnet feilkode %d

en: Unit:
nb_NO: Enhet:

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
nb_NO: Ukjent type FTP-mellomtjener. Kan derfor ikke lage innloggingssekvens.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
nb_NO: Ukjent SOCKS protokollversjon: %d

en: Unknown certificate
nb_NO: Ukjent sertifikat

en: Unknown error %d
nb_NO: Ukjent feil %d

en: Unknown error %u
nb_NO: Ukjent feil %u

en: Unknown host key
nb_NO: Ukjent vertsnøkkel

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
nb_NO: Ukjent protokollversjon for delforhandling av SOCKS-autentisering: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
nb_NO: Ukjent rotelement. Fila ser ikke ut til å ha blitt generert av FileZilla.

en: Unknown transfer encoding
nb_NO: Ukjent overføringskoding

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
nb_NO: Aktiv modus fungerer ikke med mindre du løser disse problemene. Inntil du gjør det, må du bruke passiv modus.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
nb_NO: Aktiv modus fungerer ikke med mindre du løser dette problemet. Inntil du gjør det, må du bruke passiv modus.

en: Unsupported redirect
nb_NO: Denne videresendinga støttes ikke

en: Up&load and unedit
nb_NO: &Last opp uten endringer

en: Updates
nb_NO: Oppdateringer

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Upload failed
nb_NO: Opplasting mislyktes

en: Upload limit: %s/s
nb_NO: Opplastingsgrense: %s/s

en: Upload limit: none
nb_NO: Opplastingsgrense: ingen

en: Upload search results
nb_NO: Last opp søkeresultater

en: Upload selected directory
nb_NO: Last opp valgte mappe

en: Upload selected files and directories
nb_NO: Last opp valgte filer og mapper

en: Upload this file back to the server?
nb_NO: Vil du laste opp denne fila til tjeneren igjen?

en: Upload this file to the server?
nb_NO: Vil du laste opp denne fila til tjeneren?

en: Uploading
nb_NO: Laster opp

en: Uploading and pending removal
nb_NO: Fjern opplastinger og ventende handlinger

en: Uploading and unediting
nb_NO: Laster opp uten endringer

en: Use &custom charset
nb_NO: Bruk &selvvalgt tegnsett

en: Use &custom editor:
nb_NO: Bruk &selvvalgt redigeringsprogram:

en: Use &default editor for text files
nb_NO: Bruk &standard redigeringsprogram for tekstfiler

en: Use &synchronized browsing
nb_NO: Bruk &synkronisert filbehandling

en: Use Regular Expressions
nb_NO: Bruk regulære uttrykk

en: Use UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
nb_NO: UTF-8 brukes hvis tjeneren støtter det. Ellers brukes lokalt tegnsett.

en: Use default action
nb_NO: Bruk standardhandling

en: Use explicit FTP over TLS if available
nb_NO: Bruk eksplisitt FTP via TLS, hvis tilgjengelig

en: Use server currently connected to
nb_NO: Bruk tjeneren som er tilkoblet nå

en: Use server from site manager
nb_NO: Bruk en tjener fra tjeneroppsettet

en: Use system &defaults for current language
nb_NO: Bruk systemets &standardverdier for gjeldende språk

en: Use the following IP address:
nb_NO: Bruk følgende IP-adresse:

en: Use the following port range:
nb_NO: Bruk følgende porter:

en: Use the server's external IP address instead
nb_NO: Bruk tjenerens eksterne IP-adresse i stedet

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
nb_NO: Bruk denne hvis du er bak en ruter og har en statisk ekstern IP-adresse.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
nb_NO: Bruk denne funksjonen hvis du har en dynamisk IP-adresse. FileZilla kontakter denne tjeneren for hver økt så snart du begynner å bruke aktiv modus. Denne tjeneren får vite hvilken versjon av FIleZilla du kjører.

en: User:
nb_NO: Brukernavn:

en: Username cannot be a series of spaces
nb_NO: Brukernavn kan ikke være en rekke av mellomrom

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
nb_NO: Bruk av feil tegnsett kan føre til at filnavn vises feil.

en: Valid from:
nb_NO: Gyldig fra:

en: Valid to:
nb_NO: Gyldig til:

en: Verbose log messages from wxWidgets
nb_NO: Logg meldinger fra wxWidgets fortløpende

en: Very high
nb_NO: Veldig høy

en: View hidden option set, but unsupported by server
nb_NO: Visning av skjulte filer er slått på, men støttes ikke av tjeneren

en: View/Edit
nb_NO: Vis/Rediger

en: Visible columns
nb_NO: Synlige kolonner

en: W&rite
nb_NO: &Skriv

en: Waiting for browsing connection
nb_NO: Venter på filutforskertilkobling

en: Waiting for password
nb_NO: Venter på passord

en: Waiting for transfer to be cancelled
nb_NO: Venter på at overføringa skal bli avbrutt

en: Waiting to retry...
nb_NO: Venter med å prøve på nytt …

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
nb_NO: Advarsel: ignorerer datatilkobling fra feil IP.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
nb_NO: Advarsel: dagsversjoner («nightly builds») brukes på eget ansvar.
    Ingen brukerstøtte blir gitt for dagsversjoner.
    Dagsversjoner kan ikke garanteres å virke som forventet, og de er potensielt farlige for systemet.
    
    Er du sikker på at du vil se etter dagsversjoner?

en: Warning: Potential security breach!
nb_NO: Advarsel: Potensielt sikkerhetsbrudd!

en: Welcome to FileZilla
nb_NO: Velkommen til FileZilla

en: What's new
nb_NO: Nyheter

en: What's new:
nb_NO: Nyheter:

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
nb_NO: Når dette er valgt, blir tegn i evt. filnavn som ikke støttes av lokalt filsystem erstattet med andre tegn.

en: When st&arting a new connection while already connected:
nb_NO: Når en ny tilkobling startes mens en annen pågår:

en: Would you like FileZilla to remember passwords?
nb_NO: Vil du at FileZilla skal huske passord?

en: Wr&ite
nb_NO: S&kriv

en: Wrong external IP address
nb_NO: Ugyldig ekstern IP-adresse:

en: Wrong line endings
nb_NO: Ugyldige linjeendelser

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt the stored passwords.
nb_NO: Du skrev inn feil hovedpassord.

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt this item.
nb_NO: Du skrev inn feil hovedpassord.

en: Yellow
nb_NO: Gul

en: Yes
nb_NO: Ja

en: You appear to be using an IPv6-only host. This wizard does not support this environment.
nb_NO: Det ser ut som du bruker en vert som bare støtter IPv6. Denne veiviseren støtter ikke slike arbeidsmiljøer.

en: You are using the latest version of FileZilla.
nb_NO: Du bruker nyeste versjon av FileZilla.

en: You can always open this dialog again through the help menu.
nb_NO: Du kan finne igjen denne dialogboksen via hjelpemenyen.

en: You can download the latest version from the FileZilla website:
nb_NO: Du kan laste ned nyeste versjon fra FileZilla-nettstedet:

en: You can leave the port field empty to use the default port.
nb_NO: Du kan la port-feltet stå tomt for å bruke standardporten.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
nb_NO: Du kan bruke en x i enhver posisjon for å bevare rettighetene de orginale filene har.

en: You cannot change password and encryption key individually if using a master password.
nb_NO: Du kan ikke endre passord og krypteringsnøkkel hver for seg hvis du bruker hovedpassord.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
nb_NO: Du kan ikke importere innstillinger fra FileZillas egen innstillingsmappe.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
nb_NO: Du kan ikke erstatte et ugyldig tegn med et annet ugyldig tegn. Skriv inn et tegn som kan brukes i filnavn.

en: You cannot upload files into the root directory.
nb_NO: Du kan ikke laste opp filer til rotmappe.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
nb_NO: Du skrev ikke inn et nytt filnavn. Vil du overskrive fila?

en: You have selected at least one symbolic link.
nb_NO: Du har valgt minst én symbolsk lenke.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
nb_NO: Du har valgt å redigere flere enn ti filer samtidig. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
nb_NO: Du har valgt å åpne flere enn ti filer eller mapper samtidig. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: You have to enter a hostname.
nb_NO: Du må skrive inn et vertsnavn.

en: You have to enter a key file path
nb_NO: Du må skrive inn en sti til en nøkkelfil

en: You have to enter a local directory.
nb_NO: Du må angi en lokal mappe.

en: You have to enter a remote directory.
nb_NO: Du må skrive inn en ekstern mappe.

en: You have to enter a valid IPv4 address.
nb_NO: Du må skrive inn en gyldig IPv4-adresse.

en: You have to enter a valid encryption key
nb_NO: Du må skrive inn en gyldig krypteringsnøkkel

en: You have to enter a writable local directory.
nb_NO: Du må angi en skrivbar lokal mappe.

en: You have to enter an account name
nb_NO: Du må skrive inn et kontonavn

en: You have to specify a user name
nb_NO: Du må skrive inn et brukernavn

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
nb_NO: Du har sannsynligvis en ruter eller brannmur som feilaktig endret dataene under overføring.

en: You need to enter a master password.
nb_NO: Du må skrive inn et hovedpassord.

en: You need to enter a name for the bookmark.
nb_NO: Du må gi bokmerket et navn.

en: You need to enter a name for the log file.
nb_NO: Du må gi loggfila et navn.

en: You need to enter a properly quoted command.
nb_NO: Du må bruke korrekte hermetegn (") i kommandoen.

en: You need to enter a proxy host.
nb_NO: Du må angi en mellomtjener-vert.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
nb_NO: Du må angi et mellomtjener-portnummer mellom 1 og 65535

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
nb_NO: Du må skrive inn minst én filsti. Tomme bokmerker støttes ikke.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
nb_NO: Du må skrive inn både en lokal og en ekstern sti for å kunne synkronisere filbehandling med dette bokmerket.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
nb_NO: Du må skrive inn både en lokal og en ekstern sti for å kunne synkronisere filbehandling med denne tjeneren.

en: You need to grant FileZilla access to the directories you want to download files into or to upload files from.
nb_NO: Du må gi FileZilla tilgang til mapper som du vil laste ned filer til og/eller laste opp filer fra.

en: You need to specify a local file.
nb_NO: Du må velge en lokal fil.

en: You need to specify a remote file.
nb_NO: Du må velge en ekstern fil.

en: You need to specify a remote path.
nb_NO: Du må velge en ekstern sti.

en: You need to specify a server.
nb_NO: Du må angi en tjener.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
nb_NO: Du skal ikke ha problemer med å koble til andre tjenere. Filoverføring burde fungere.

en: Your computer will suspend unless you click Cancel.
nb_NO: Datamaskinen går i hvilemodus med mindre du avbryter.

en: after
nb_NO: etter

en: before
nb_NO: før

en: begins with
nb_NO: begynner med

en: bytes
nb_NO: byte

en: contains
nb_NO: inneholder

en: custom
nb_NO: selvvalgt

en: does not contain
nb_NO: inneholder ikke

en: does not equal
nb_NO: er ikke lik

en: ends with
nb_NO: slutter på

en: equals
nb_NO: er lik

en: file
nb_NO: fil

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
nb_NO: Klarte ikke å starte fzputtygen.
    Kontroller at fila ligger i samme mappe som den kjørbare FileZilla-fila.

en: fzsftp belongs to a different version of FileZilla
nb_NO: fzsftp hører til en annen versjon av FileZilla

en: fzsftp could not be started
nb_NO: klarte ikke å starte fzsftp

en: fzstorj belongs to a different version of FileZilla
nb_NO: fzstorj hører til en annen versjon av FileZilla

en: fzstorj could not be started
nb_NO: klarte ikke å starte fzstorj

en: fzstorj could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
nb_NO: Klarte ikke å starte fzstorj.
    Kontroller at fila finnes i samme mappe som FileZilla-programmet.

en: greater than
nb_NO: større enn

en: group executable
nb_NO: kjørbar for tilhørende gruppe

en: group readable
nb_NO: lesbar for tilhørende gruppe

en: group writeable
nb_NO: overskrivbar for tilhørende gruppe

en: is equal to
nb_NO: er lik

en: is set
nb_NO: er satt

en: is unset
nb_NO: er ikke valgt

en: less than
nb_NO: mindre enn

en: matches regex
nb_NO: samsvarer med reg.uttrykk

en: new name
nb_NO: nytt navn

en: owner executable
nb_NO: kjørbar for eier

en: owner readable
nb_NO: lesbar for eier

en: owner writeable
nb_NO: overskrivbar for eier

en: unknown
nb_NO: ukjent

en: world executable
nb_NO: kjørbar for alle

en: world readable
nb_NO: lesbar for alle

en: world writeable
nb_NO: overskrivbar for alle
