FileZilla - en to az_AZ translation catalogue (1723 entries)

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S elapsed
az_AZ: Keçib: %H:%M:%S

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S left
az_AZ: Qalan: %H:%M:%S

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
az_AZ: %a - Hesab (əgər hesab məlumatları vasitəsilə giriş istifadə edilmirsə bu sətrlər buraxılacaq)

en: %d directory | %d directories
az_AZ[0]: %ddirektoriyalar
az_AZ[1]: %ddirektoriyalar

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
az_AZ[0]: İçində %d direktoriya
az_AZ[1]: İçərisində %d direktoriya

en: %d file | %d files
az_AZ[0]: %d fayl
az_AZ[1]: %d fayl

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
az_AZ[0]: %d fayl. Toplam ölçü: %s
az_AZ[1]: %d fayl. Toplam ölçü: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
az_AZ[0]: %d fayl. Toplam ölçü: ən az %s
az_AZ[1]: %d fayl. Toplam ölçü: ən az %s

en: %d second | %d seconds
az_AZ[0]: %d saniyə
az_AZ[1]: %d saniyə

en: %h - Host
az_AZ: %h- Server

en: %llu directory | %llu directories
az_AZ[0]: %llu qovluq
az_AZ[1]: %llu qovluq

en: %llu file | %llu files
az_AZ[0]: %llu fayl
az_AZ[1]: %llu fayl

en: %p - Password
az_AZ: %p - Şifrə

en: %s (? B/s)
az_AZ: %s (?B/s)

en: %s - Certificate expired!
az_AZ: %s - Sertifikatın müddəti bitib!

en: %s - Not yet valid!
az_AZ: %s - Hələ də etibarlı deyil!

en: %s - Proxy user
az_AZ: %s - Proxy istifadəçisi

en: %s and %s. Total size: %s
az_AZ: %s və %s . Toplam ölçü: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
az_AZ: %s və %s . Toplam ölçü: Ən azı %s

en: %s byte | %s bytes
az_AZ[0]: %s baytlar
az_AZ[1]: %s bayt

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, %s will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the %s environment variable.
az_AZ: %s tapılmadı. FileZilla-nın bu komponenti olmadan %s işləməyəcək.
    
    Olası həllər:
    -%s sizin PATH mühit dəyişəninizdə siyahıda olan bir qovluq olduğundan əmin olun.
    -%s ətraf mühit dəyişkənliyində %s tam yolunu təyin edin.

en: %s with %d bits
az_AZ: %s və %d bit

en: %u - Username
az_AZ: %u - İstifadəçi adı

en: %w - Proxy password
az_AZ: %w - Proxy şifrəsi

en: &Abort previous connection and connect in current tab
az_AZ: &Əvvəlki bağlatından imtina edib etibarlı tabda bağlan

en: &About...
az_AZ: &Haqqında...

en: &Account:
az_AZ: &Hesab:

en: &Active
az_AZ: &Aktiv

en: &Add bookmark...
az_AZ: &Əlfəcin əlavə et...

en: &Add files to queue
az_AZ: &Quyruğa fayl əlavə edin

en: &Add key file...
az_AZ: &Açar fayl əlavə et ...

en: &Add to queue
az_AZ: &Quyruğa fayl əlavə edin

en: &Always trust certificate in future sessions.
az_AZ: &Sonrakı iclaslarda bu sertifikata güvənilsin.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
az_AZ: &Həmişə bu serverə güvənilərək açar yaddaşa əlavə olunsun

en: &Always use default editor
az_AZ: &Həmişə default redaktor istifadə et

en: &Always use selection for unassociated files
az_AZ: &Bu seçim bütün əlaqələndirilməmiş sənədlər üçün istifadə edilsin

en: &Always use this action
az_AZ: &Həmişə bu əməliyyat aparılsın

en: &Ask your operating system for the external IP address
az_AZ: &Xarici IP ünvanı əməliyyat sistemindən soruşulsun

en: &Auto
az_AZ: &Avtomatik

en: &Autodetect
az_AZ: &Avtomatik qəbul edilsin

en: &Background color:
az_AZ: &Fon rəngi:

en: &Binary
az_AZ: &İkili

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
az_AZ: &SL simvollarını istiifadə edən ikili nümunələr. (nüm: 1 KB = 1024 bit)

en: &Bookmarks
az_AZ: &Əlfəcinlər

en: &Browse...
az_AZ: &Göz atın...

en: &Burst tolerance:
az_AZ: &Burst tolerantlığı:

en: &Cancel
az_AZ: &Ləğv edin

en: &Clear private data...
az_AZ: &Şəxsi məlumatları sil...

en: &Close
az_AZ: &Bağla

en: &Close FileZilla
az_AZ: &FileZilla qapadılsın

en: &Configure speed limits...
az_AZ: &Sürət limitlərini konfiqurasiya et...

en: &Configure...
az_AZ: &Tənzimləmələr...

en: &Connect
az_AZ: &Bağlan

en: &Copy current connection to Site Manager...
az_AZ: &Etibarlı əlaqəni Sayt İdarəçisinə kopyala...

en: &Copy to clipboard
az_AZ: &Panoya kopyala

en: &Create directory
az_AZ: &Qovluq yarat

en: &Create new tab
az_AZ: &Yeni tap yarat

en: &Debug
az_AZ: &Debaq

en: &Debug information in message log:
az_AZ: &Mesaj güncəsindəki məlumatları diskontlaşdır:

en: &Default editor:
az_AZ: &Default redaktor:

en: &Default file exists action...
az_AZ: &Varsayılan fayl fəaliyyət göstərir...

en: &Delay between failed login attempts:
az_AZ: &Uğursuz bağlatılar arası gözləmə müddəti:

en: &Delete
az_AZ: &Sil

en: &Delete symlink
az_AZ: &Simvolik bağlantını sil

en: &Directory comparison
az_AZ: &Qovluq müqayisə

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the local directory
az_AZ: &Sinxronlaşdırılan axtarışı dayandırıb yerli qovluq dəyişdirməyə davam edin

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory
az_AZ: &Sinxronlaşdırılan axtarışı dayandırıb uzaq qovluğu dəyişdir

en: &Discard local file then download and edit file anew
az_AZ: &Yerli faylları ləğv edin və sonra yeniləmə faylını redaktə edin

en: &Disconnect
az_AZ: &Bağlantını kəs

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
az_AZ: &Orta sürətin əvəzinə ani ötürmə sürətini göstərilsin

en: &Display size in bytes
az_AZ: &Ölçü bayt olaraq göstərilsin

en: &Don't show this dialog again.
az_AZ: &Bu pəncərə artıq göstərilməsin.

en: &Don't use external IP address on local connections.
az_AZ: &Yerli bağlantılar üçün xarici IP ünvanları istifadə olunsun.

en: &Double-click action on files:
az_AZ: &Fayllarda cüt vurun:

en: &Download
az_AZ: &Yüklə

en: &Download to:
az_AZ: &Yüklə:

en: &Download...
az_AZ: &Yüklə...

en: &Downloads:
az_AZ: &Yükləmə:

en: &Edit
az_AZ: &Redaktə et

en: &Edit filter rules...
az_AZ: &Filtr qaydalarını redaktə et...

en: &Enable
az_AZ: &Aktivləşdir

en: &Enable compression
az_AZ: &Sıxlaşdırmanı aktivləşdir

en: &Enable speed limits
az_AZ: &Sürət limitləri aktivləşdirirlsın

en: &Encoding:
az_AZ: &Kodlaşdırma:

en: &Encryption:
az_AZ: &Şifrələmə:

en: &Enter custom command...
az_AZ: &Xüsusi komanda daxil edin ...

en: &Establish connection in a new tab
az_AZ: &Bağlantı yeni tabda açılsın

en: &Execute
az_AZ: &İcra etmək

en: &Export Site Manager entries
az_AZ: &Sayt məlumatları ixrac edilsin

en: &Export...
az_AZ: &İxrac et...

en: &Fall back to active mode
az_AZ: &Aktiv rejiminə geri qayıdın

en: &File
az_AZ: &Fayl

en: &File Attributes...
az_AZ: &Faylın xüsusiyyətləri...

en: &File permissions...
az_AZ: &Faylın xüsusiyyətləri...

en: &File:
az_AZ: &Fayl:

en: &Filter conditions:
az_AZ: &Filtr ölçüləri:

en: &Filter sets:
az_AZ: &Filtr dəstləri:

en: &Filters
az_AZ: &Filtrlər

en: &Filters:
az_AZ: &Filtrlər:

en: &Finish editing and delete local file
az_AZ: &Tənzimləməni bitirib yerli faylı sil

en: &Flatten local paths, upload all contained files directly into target directory
az_AZ: &Yerli vasitlərə fikir vermədən var olan bütün fayllar birbaşa hədəf qovluğa yüklənsin

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
az_AZ: &Uzaq yollara fikir vermədən var olan bütün fayllar birbaşa hədəf qovluğa yüklənsin

en: &Follow symlink, delete target directory contents
az_AZ: &Simvolik bağlantı izlənilsin,hədəf qovluğun məzmunu silinsin

en: &Get external IP address from the following URL:
az_AZ: &Xarici IP adresi bu İnternetin adresindən alınsın:

en: &Getting help...
az_AZ: &Yardım balıqları...

en: &Global bookmark
az_AZ: &Qlobal əlfəcin

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
az_AZ: &CONNECT üsulu ilə HTTP / 1.1

en: &Help
az_AZ: &Yardım

en: &Hide identical files
az_AZ: &Eyni faylları gizləyin

en: &Highest
az_AZ: &Ən böyük

en: &Highest available port:
az_AZ: &İstifa oluna biləcək ən böyük qapı:

en: &Host:
az_AZ: &Server:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
az_AZ: &IEC ikili prefiksləri (məsələn, 1 KiB = 1024 bayt)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
az_AZ: &ISO 8601 (məsələn: 2007-09-15)

en: &Import...
az_AZ: &İdxal ...

en: &Inherit system's filetype associations
az_AZ: &Sistem fayl tipi əlaqələrini tamamilə alır

en: &Install new version
az_AZ: &Yeni versiyanı yüklə

en: &Keep local path structure relative to search root
az_AZ: &Axtarış kökünə görə yerli yol strukturunu qoruyun

en: &Keep remote path structure relative to search root
az_AZ: &Axtarış kökünə görə uzaq yolun strukturunu saxlamaq

en: &Key file:
az_AZ: &Əsas fayl:

en: &Layout of file and directory panes:
az_AZ: &Fayl və qovluq pəncərələrinin yerləşməsi:

en: &Limit local ports used by FileZilla
az_AZ: &FileZilla tərəfindən istifadə oluna biləcək yerli qapılar məhdudlaşdırılsın

en: &Limit number of simultaneous connections
az_AZ: &Eşzamanlı bağlantı sayı məhdudlaşdırılsın

en: &Local directory tree
az_AZ: &Yerli qovluq ağacı

en: &Local directory:
az_AZ: &Yerli qovluq:

en: &Local search
az_AZ: &Yerli axtarış

en: &Log to file
az_AZ: &Fayla daxil olun

en: &Logon Type:
az_AZ: &Giriş növü:

en: &Logontype:
az_AZ: &Giriş növü:

en: &Low
az_AZ: &Aşağı

en: &Manage bookmarks...
az_AZ: &Yer əlfəcinlərinin idarəsi...

en: &Manual transfer...
az_AZ: &Əl ilə transfer...

en: &Maximum number of connections:
az_AZ: &Ən çox bağlantı sayı:

en: &Maximum number of retries:
az_AZ: &Ən çox sınaq sayı:

en: &Message log
az_AZ: &Mesaj günlüğü

en: &Minimize to tray
az_AZ: &Tepsiyə enmək

en: &Name sorting mode:
az_AZ: &Ad sıralama rejimi:

en: &Name:
az_AZ: &Ad:

en: &Network configuration wizard...
az_AZ: &Şəbəkə konfiqurasiya köməkçisi...

en: &New
az_AZ: &Yeni

en: &New Site
az_AZ: &Yeni sayt

en: &New version available!
az_AZ: &Mövcud yeni versiya!

en: &Next >
az_AZ: &Növbəti >

en: &No
az_AZ: &Xeyr

en: &None
az_AZ: &Yoxdur

en: &Numeric value:
az_AZ: &Sayısal dəyər:

en: &OK
az_AZ: &Yaxşı

en: &OPEN
az_AZ: &Açıq

en: &Open
az_AZ: &Aç

en: &Overwrite
az_AZ: &Yenidən yaz

en: &Passive
az_AZ: &Fəaliyyətsiz

en: &Password:
az_AZ: &Şifrə:

en: &Play sound
az_AZ: &Səs açılsın

en: &Port:
az_AZ: &Qapı:

en: &Preserve timestamps of transferred files
az_AZ: &Transfer edilmiş faylların zamanları qorunsun

en: &Queue
az_AZ: &Növbə

en: &Quickconnect
az_AZ: &Sürətli bağlan

en: &Quickconnect bar
az_AZ: &Sürətli bağlantı çubuğu

en: &Quickconnect history
az_AZ: &Sürətli bağlantı keçmişi

en: &Read
az_AZ: &Oxuma

en: &Reconnect
az_AZ: &Yenidən bağlan

en: &Reconnect information
az_AZ: &Yenidən bağlanma məlumatları

en: &Refresh
az_AZ: &Yenilə

en: &Remember master password until FileZilla is closed
az_AZ: &FileZilla bağlanana qədər əsas şifrə xatırlansın

en: &Remember password until FileZilla is closed
az_AZ: &Şifrə FileZilla bağlanana qədər xatırlansın

en: &Remote directory:
az_AZ: &Uzaq qovluq:

en: &Remote path:
az_AZ: &Uzaq yol:

en: &Remote search
az_AZ: &Uzaq axtarış

en: &Remove
az_AZ: &Sil

en: &Remove key
az_AZ: &Açarı sil

en: &Remove selected
az_AZ: &Seçilmişləri sil

en: &Rename
az_AZ: &Yenidən adlandır

en: &Rename...
az_AZ: &Yenidən adlandır...

en: &Reopen local file
az_AZ: &Yerli faylı yenidən aç

en: &Replace invalid characters with:
az_AZ: &Yalnış simvolları dəyişdirin:

en: &Report a bug...
az_AZ: &Xəta bildirişi...

en: &Request attention
az_AZ: &Diqqət tələb edin

en: &Reset and requeue all
az_AZ: &Sıfırlayın və hamısını doldurun

en: &Restart Wizard
az_AZ: &Yardımçını sıfırlayın

en: &Resume
az_AZ: &Xülasə

en: &Run command...
az_AZ: &Komandanı çalıştırın ...

en: &Run configuration wizard now...
az_AZ: &İndi konfiqurasiya yardımçısını başlat...

en: &Run update check now...
az_AZ: &Güncəlləmələri yoxla...

en: &Save as...
az_AZ: &Fərqli saxla...

en: &Search
az_AZ: &Axtar

en: &Search remote files...
az_AZ: &Uzaqdan faylları axtar...

en: &Select Entry:
az_AZ: &Seçin Giriş:

en: &Select language:
az_AZ: &Dil seçimi:

en: &Select the columns that should be displayed:
az_AZ: &Görüntülənməsini istədiyiniz sətirləri seçin:

en: &Settings
az_AZ: &Ayarlar

en: &Settings...
az_AZ: &Ayarlar...

en: &Show debug menu
az_AZ: Debug menyusunu göstər

en: &Show detailed log
az_AZ: &Ətraflı qeydləri göstər

en: &Show timestamps in message log
az_AZ: &Günlük qeydlərinə zaman əlavə olunsun

en: &Site Manager entries
az_AZ: &Sayt idarəçisi qeydləri

en: &Site Manager...
az_AZ: &Sayt idarəçisi...

en: &Site-specific bookmark
az_AZ: &Saytın xüsusi əlfəcini

en: &Skip
az_AZ: &Atlayın

en: &Speed limits
az_AZ: &Sürət məhdudlaşdırılması

en: &Start transfer immediately
az_AZ: &Dərhal transferə başlayın

en: &Swap local and remote panes
az_AZ: &Yerli və uzaq panellərin yerini dəyişdir

en: &TLS Ciphers
az_AZ: &TLS Şifrələri

en: &Theme:
az_AZ: &Mövzu:

en: &Transfer mode:
az_AZ: &Transfer rejimi:

en: &Transfer queue
az_AZ: &Transfer növbəsi

en: &Treat dotfiles as ASCII files
az_AZ: &Dotfiles faylını ASCII faylları kimi aparın

en: &Unedit
az_AZ: &Düzəltmə

en: &Update cached key for this host
az_AZ: &Bu serverin yaddaşındakı açar yenilənsin

en: &Upload
az_AZ: &Yüklə

en: &Upload to:
az_AZ: &Buraya yüklə:

en: &Upload...
az_AZ: &Yüklə...

en: &Uploads:
az_AZ: &Yükləmə:

en: &Use custom program
az_AZ: &Özəl proqram istifadə olunsun

en: &Use synchronized browsing
az_AZ: &Sinxronlaşdırılan baxışdan istifadə edin

en: &Use system's default editor for text files
az_AZ: &Mətn faylları üçün sistemin default redaktorunu istifadə edin

en: &Use the following IP address:
az_AZ: &Bu IP ünvanı istifadə edilsin:

en: &Use the server's external IP address instead
az_AZ: &Bunun yerine serverin xarici IP ünvanını istifadə edin

en: &Use thousands separator
az_AZ: &Minlərlə ayırıcıdan istifadə edin

en: &User:
az_AZ: &İstifadəçi:

en: &Username:
az_AZ: &İstifadəçi adı:

en: &Version %s
az_AZ: &Versiya %s

en: &View
az_AZ: &Görünüş

en: &View/Edit
az_AZ: &Görünüş/Redaktə

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
az_AZ: &Yerli redaktə edilmiş faylları izləyin və dəyişiklikləri yüklənməyi ni istəyin

en: &When checking for updates, check for:
az_AZ: &Güncəlləmələri yoxlayarkən aşağıdakıları yoxlayın:

en: &Write
az_AZ: &Yaz

en: &Yes
az_AZ: &Bəli

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
az_AZ: '%s' Mövcud deyil və ya əldə edilə bilməz.

en: '%s' is not a directory.
az_AZ: '%s' bir qovluq deyil.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
az_AZ: 'Hesab' giriş növü seçilmiş protokol tərəfindən dəstəklənmir

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available, using 'Ask for password' instead.
az_AZ: 'Normal' and 'Hesab' hesab açma növləri işləmir, onun əvəzinə 'Şifrəni soruş' növü işləyir.

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available. Your entry has been changed to 'Ask for password'.
az_AZ: 'Normal' and 'Hesab' hesab açma növləri işləmir. Qeydiyyatınız 'Şifrəni soruş'  növünə dəyişdirildi.

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
az_AZ: 'quote' adətən skript sətri müştəriləri tərəfindən serverə parametrləri göndərmək üçün istifadə olunur. Başlanğıcdakı 'quote'  olmadan yeni skript yaza bilərsiniz.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
az_AZ[0]: (%d obyekt filter edilib)
az_AZ[1]: (%d obyekt filter edilib)

en: (%u%% downloaded)
az_AZ: (%u%% endirildi)

en: (0 for no limit)
az_AZ: (Heç bir limit üçün 0)

en: (0-999 seconds)
az_AZ: (0-999 saniyə)

en: (10-9999, 0 to disable)
az_AZ: (10-9999, bağlamaq üçün 0)

en: (app-compat is set to %d.%d)
az_AZ: (app-compat%d .%d olaraq təyin edildi)

en: (example: %H:%M)
az_AZ: (məsələn:%H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
az_AZ: (məsələn: %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
az_AZ: (in%s/s)

en: --:--:-- left
az_AZ: --:--:-- sola çıxdı

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
az_AZ: -c ilə FTP İnternet ünvanı birlikdə istifadə edilə bilməz.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
az_AZ: -I yalnız bir FTP İnternet ünvanı ilə birlikdə istifadə oluna bilər.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
az_AZ: -s və -c eyni anda istifadə oluna bilməz.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
az_AZ: -s ilə FTP İnternet ünvanı eyni anda istifadə edilə biməz.

en: 0 - None
az_AZ: 0- Yoxdur

en: 1 - Warning
az_AZ: 1 - Uyarı

en: 2 - Info
az_AZ: 2 - İnfo

en: 3 - Verbose
az_AZ: 3 - Ətraflı

en: 32-bit system
az_AZ: 32-bit sistem

en: 4 - Debug
az_AZ: 4 - Debuq

en: 64-bit system
az_AZ: 64-bit sistem

en: < &Back
az_AZ: < &Geri

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
az_AZ: Eyni adlı bir əlfəcin var. Zəhmət olmasa başqa bir ad yazın.

en: A default editor needs to be set.
az_AZ: Standart redaktorun təyin edilməsi lazımdır.

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
az_AZ: Bir qovluq özünün alt qovluğuna sürüklənə bilməz.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
az_AZ: Bir neçə server passiv rejimə yol vermir və ya yanlış düzəldilir. Belə hallarda aktiv rejimdən istifadə etməlisiniz. Aktiv rejimdə, FileZilla bir poçt açır və serverə qoşulmağı xahiş edir.

en: A file previously opened has been changed.
az_AZ: Daha əvvəl açılmış bir fayl dəyişdirildi.

en: A file with that name is already being transferred.
az_AZ: Bu adla bir fayl artıq köçürülür.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
az_AZ: Bu adı olan bir fayl hələ də redaktə olunur. Xahiş edirik onu bağlayın və yenidən cəhd edin.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
az_AZ: Yerli bir faylın kodu çözülmədi.
    Xahiş edirik LC_CTYPE (və ya LC_ALL) ətraf mühiti dəyişəninin düzgün qurulduğundan əmin olun
    Bu problemi düzəltməyincə fayllar fayl siyahılarında əksik ola bilər.
    Bu iclasda heç bir xəbərdarlıq olmayacaq.

en: A new version of FileZilla is available:
az_AZ: FileZilla-nın yeni versiyası mövcuddur:

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
az_AZ: Müvafiq server həmişə bütün faylları göstərir, lakin bəzi problemli serverlər fayllardan istifadəçidən gizlədirlər. Serverin bütün faylları göstərməsinə məcbur etmək üçün bu seçimdən istifadə edin.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
az_AZ: Normal bir server üçün lazımlı deyil. Buna ehtiyac varsa server adminstratorla əlaqə yaradın.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
az_AZ: Uzaqda bir əməliyyat davam edir və sinxronlaşdırılan tarama effektivdir
    Sinxronlaşdırırlan axtarışı dayandırıb yerli qovluqları dəyişdirməyə davam etmək istəyirsiniz?

en: A&dd
az_AZ: Ə&lavə et

en: A&llow resume of ASCII files
az_AZ: ASCII &faylları davam etdirməyə icazə verin

en: A&pply only to downloads
az_AZ: &Yalnız yükləmələrə müraciət edin

en: A&pply only to uploads
az_AZ: &Yalnız yükləmələrə tətbiq edilsin

en: A&pply to all files and directories
az_AZ: &Bütün fayl və qovluqlara tətbiq edilsin

en: A&utomatically remove successful transfers
az_AZ: Uğurlu &köçürmələri avtomatik olaraq sil

en: About FileZilla
az_AZ: FileZilla haqqında

en: Above the file lists
az_AZ: Fayl siyahılarının üstündə

en: Access to some local directories could not be restored:
az_AZ: Bəzi yerli kataloqlara giriş bərpa edilə bilmədi:

en: Account
az_AZ: Hesab

en: Action after queue &completion
az_AZ: &Sıralama başa çatdıqdan sonra aparılıacaq əməliyyat

en: Action on selected file:
az_AZ: Seçilmiş faylda hərəkət:

en: Action to perform:
az_AZ: Görüləcək əməliyyat:

en: Action:
az_AZ: Əməliyyat:

en: Active mode
az_AZ: Aktiv rejim

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
az_AZ: Aktiv rejimi FTP testi uğursuz oldu. FileZilla düzgün xarici IP ünvanı bilmir.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
az_AZ: Aktiv rejimi FTP testi uğursuz oldu. FileZilla düzgün xarici IP ünvanı bilmir. Bununla yanaşı, marşrutlaşdırıcınız göndərilən ünvanı dəyişdirmişdir.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
az_AZ: Aktiv rejimi FTP testi uğursuz oldu. FileZilla doğru xarici IP ünvanı bilir, ancaq idarəçini ya da təhlükəsizlik divarınız yanlış yolla göndərilən ünvanı dəyişdirdi.

en: Add files to &queue only
az_AZ: Fayllar yalnız &sıraya əlavə edilsin

en: Add selected directory to the transfer queue
az_AZ: Transfer sırasına seçilmiş kataloqu əlavə edin

en: Add selected files and folders to the transfer queue
az_AZ: Seçilən faylları və qovluqları ötürmə növbəsinə əlavə edin

en: Add to queue
az_AZ: Sıraya əlavə edin

en: Address type not supported
az_AZ: Ünvan növü dəstəklənmir

en: Advanced
az_AZ: Ətraflı

en: Advice: Unless you want to test new features, please keep using stable versions only. Beta versions and nightly builds are development versions meant for testing purposes. Nightly builds of FileZilla may not work as expected and might even damage your system. Use beta versions and nightly builds at your own risk.
az_AZ: Məsləhət: Yeni xüsusiyyətləri test etmək istəmədikdə, yalnız sabit versiyaları istifadə edin. Beta versiyaları və gecə quruluşları test məqsədləri üçün nəzərdə tutulan inkişaf versiyalarıdır. Gecəlik quruluşlar FileZilla gözlənildiyi kimi işləməyəcək və hətta sisteminizə zərər verə bilər. Beta versiyalarını istifadə edin və gecəlik quruluşlardan yaranan risklərin məsuliyyəti siz aiddir.

en: Al&ways perform this action
az_AZ: Hə&mişə bu hərəkəti həyata keçirin

en: Algorithm:
az_AZ: Alqoritm:

en: All files have been successfully transferred
az_AZ: Bütün fayllar köçürüldü edildi

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
az_AZ: Verilən aralıqdakı bütün limanlar 1024 ilə 65535 arasında olmalıdır.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
az_AZ[0]: Bütün köçürülmələr bitdi. %d fayl köçürülmədi.
az_AZ[1]: Bütün köçürülmələr bitdi. %d fayl köçürlmədi.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
az_AZ: &Xəta baş verdikdə digər köçürmə üsulu istifadə edilsin

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
az_AZ: Xəta baş verdikdə digər köçürmə üsulu istifadə edilsin

en: Already connected
az_AZ: Artıq bağlıdır

en: Alternative name: | Alternative names:
az_AZ[0]: Digər adlar:
az_AZ[1]: Digər adlar:

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
az_AZ: Alternativ olaraq, düymələri idarə etmək üçün PuTTY təqdim alətini istifadə edə bilərsiniz, FileZilla Pageant ilə işləyir.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
az_AZ: Alternativ olaraq sisteminizin SSH agentini istifadə edə bilərsiniz. Bunu etmək üçün, SSH_AUTH_SOCK mühit dəyişəninin təyin olunduğundan əmin olun.

en: Alternatively, you can also download the latest version from the FileZilla website:
az_AZ: Alternativ olaraq, ən son versiyasını FileZilla veb saytından da yükləyə bilərsiniz:

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
az_AZ: Köçürmə sırasını "%s" dən yükləyərkən bir səhv baş verdi .
    Bəzi köçürmə sırası bərpa edilə bilməz.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
az_AZ: Köçürmə sırası "%s" üzərindən endirilərkən xəta baş verdi
    Bəzi köçürmə sırası bərpa edilə bilməz.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
az_AZ: Sürüklənmiş maddə ilə eyni adlı bir element zatən hədəf yerində mövcuddur.

en: Anonymous
az_AZ: Anonim

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
az_AZ: Başqa bir uzaqdan əməliyyat artıq başlamışdır, indi kataloq dəyişə bilməz.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
az_AZ: Sayt menecerində edilən dəyişikliklər yadda saxlanıla bilməz.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
az_AZ: Sayt menecerində edilən dəyişikliklər yadda saxlanıla bilməz.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
az_AZ: Filtlərdə edilən dəyişiklilər yadda saxlanılmayacaq.

en: App&ly to directories only
az_AZ: Yalnız &qovluqlara tətbiq olunsun

en: Apply
az_AZ: Müraciət edin

en: Apply to &current queue only
az_AZ: Yalnız &cari sıraya müraciət edin

en: Apply to &files only
az_AZ: Yalnız &qovluqlara tətbiq olunsun

en: Archive
az_AZ: Arxiv

en: Argument buffer overflow
az_AZ: Arxa tampon daşması

en: As tab in the transfer queue pane
az_AZ: Köçürmə kuyruğu bölməsində nişan kimi

en: Ask for action
az_AZ: Hərəkət tələb et

en: Ask for password
az_AZ: Şifrə soruşun

en: Ask operating system for a port.
az_AZ: Bir liman üçün əməliyyat sistemindən soruşun.

en: Ask your operating system for the external IP address
az_AZ: Xarici IP ünvanınız üçün əməliyyat sistemindən soruşun

en: Associated program not found:
az_AZ: Birləşdirilmiş proqram tapılmadı:

en: At least one filter condition is incomplete
az_AZ: Ən azı bir filtre vəziyyəti natamamdır

en: At this point, all required information has been gathered.
az_AZ: Bu nöqtədə bütün lazımlı məlumatlar toplanmışdır.

en: Attribute
az_AZ: Atribut

en: Authentication failed.
az_AZ: Kimlik doğrulaması uğursuz oldu.

en: Author:
az_AZ: Müəllif:

en: Auto
az_AZ: Avtomatik

en: Automatic file type classification
az_AZ: Avtomatik fayl tipi təsnifatı

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
az_AZ: B<Unit symbol for bytes. Only translate first letter>

en: B&ypass proxy
az_AZ: &Proxy'yi çevirin

en: Bad file descriptor
az_AZ: Fayl təsvirçisi işləmir

en: Basic usage instructions
az_AZ: Əsas istifadə təlimatları

en: Behaviour
az_AZ: Davranış

en: Being edited
az_AZ: Düzəldilmişdir

en: Binary
az_AZ: İkili

en: Blackboard
az_AZ: Yazı taxtası

en: Blue
az_AZ: Mavi

en: Bookmark
az_AZ: Əlfəcin

en: Bookmark:
az_AZ: Əlfəcin:

en: Bookmarks
az_AZ: Əlfəcin

en: Browse...
az_AZ: Göz at...

en: Bucket not found
az_AZ: Buket tapılmadı

en: Build date:
az_AZ: Yaradılma tarixi:

en: Build information
az_AZ: Yaradılma informasiyaları

en: Business category:
az_AZ: Biznes kateqoriya:

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
az_AZ: Aktiv rejimdə köçürmələri təyin etmək üçün mövcud olan hər hansı bir yerli port istifadə edir.FileZilla'yı yalnız kiçik bir liman istifadə etmək üçün məhdudlaşdırmaq istəyirsinizsə, aşağıdakı limanı daxilini daxil edin.

en: C&ancel current operation
az_AZ: C&ari əməliyyatı ləğv edin

en: C&lear all
az_AZ: &Hamısını sil

en: C&opy URL(s) to clipboard
az_AZ: İnternet ünvanını panoya k&opyalayın

en: C&opy URL(s) with password to clipboard
az_AZ: İnternet ünvanını şifrələr ilə panoya k&opyalayın

en: C&ustom
az_AZ: Xüs&usi

en: C&ustom filetype associations:
az_AZ: Xüs&usi faly növü dərnəkləri:

en: CPU features:
az_AZ: CPU özəllikləri:

en: Calculating timezone offset of server...
az_AZ: Serverin vaxt zonasının hesablanması ...

en: Can't read from file
az_AZ: Fayl oxuna bilmir

en: Can't write data to file.
az_AZ: Fayla məlumat yazıla bilməz.

en: Can't write data to file: %s
az_AZ: Fayla məlumatlar yazıla bilmir:%s

en: Cancel
az_AZ: Ləğv et

en: Cancel current operation
az_AZ: Cari əməliyyatı ləğv edin

en: Cancels the current operation
az_AZ: Cari əməliyyatı ləğv edir

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
az_AZ: %s-ə daxil olunmur. Media icazə vermir və ya hazır deyil.

en: Cannot add server to Site Manager
az_AZ: Sayt menecerinə server əlavə oluna bilmir

en: Cannot assign requested address
az_AZ: Tələb olunan ünvan təyin edilə bilmədi

en: Cannot change directory, there already is a synchronized browsing operation in progress.
az_AZ: Sinxronlaşdırılmış görüntü əməliyyatı yerinə yetirildiyi üçün kataloqu dəyişmək mümkün deyil.

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
az_AZ: Əlaqədar işarəni bağlaya bilmir.
    Cari əməliyyatı ləğv edilib tap bağlanılsın ?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
az_AZ: Qvluqları müqayisə edə bilmir, yerli və uzaq qovluqlar üçün müxtəlif filtreler effektivdir

en: Cannot create new filter
az_AZ: Yeni filtr yarada bilmir

en: Cannot edit file
az_AZ: Faylı redaktə edə bilmir

en: Cannot edit file, not connected to any server.
az_AZ: Hər hansı bir serverə bağlı olmayan faylları redaktə edə bilmir.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
az_AZ: Uzaqdakı yol bilinmədiyi üçün fayl redaktə edilə bilmir.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
az_AZ: SFTP serverinə FTP bağlantısı qura bilmir. Xahiş edirik müvafiq protokolu seçin.

en: Cannot load key file
az_AZ: Açar fayl yüklənə bilmir

en: Cannot load toolbar from resource file
az_AZ: Toolbarını resurs faylından yükləyə bilmir

en: Cannot remember password
az_AZ: Şifrəni xatırlanmır

en: Cannot rename entry
az_AZ: Girişi dəyişə bilməz

en: Cannot rename file
az_AZ: Fayl adını dəyişdirə bilməz

en: Cannot save filterset
az_AZ: Filterset saxlaya bilmir

en: Cannot select filter
az_AZ: Filtri seçə bilmir

en: Cannot set file association
az_AZ: Fayl birləşməsini təyin edə bilmir

en: Cannot show dialog
az_AZ: Dialoqu göstərə bilmir

en: Cannot view/edit selected file
az_AZ: Seçilmiş faylları görüntüləyə/redaktə edə bilmir

en: Case insensitive
az_AZ: Registeri nəzərə almadan

en: Case insensitive (default)
az_AZ: Registeri nəzərə almadan (susmaya görə)

en: Case sensitive
az_AZ: Register nəzərə alaraq

en: Case sensitive (default)
az_AZ: Registeri nəzərə alaraq (susmaya görə)

en: Categories to clear
az_AZ: Silinəcək kateqoriyalar

en: Certificate and session data are not available yet.
az_AZ: Sertifikat və sessiya məlumatları hələ mövcud deyil.

en: Certificate in chain:
az_AZ: Sertifikat bağlantısı:

en: Certificate issuer
az_AZ: Sertifikat verən

en: Challenge:
az_AZ: Çağırış:

en: Change file attributes
az_AZ: Faylın xüsusiyyətlərini dəyişdirin

en: Change the file permissions.
az_AZ: Fayl icazələrini dəyişdirin.

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
az_AZ: Logfile ayarlarının dəyişdirilməsi FileZilla-nın yenidən başlamasını tələb edir.

en: Character encoding issue
az_AZ: Xarakter kodlama məsələsi

en: Charset
az_AZ: Xarakter verilənlər

en: Check for &updates...
az_AZ: Güncəlləmələri &yoxlayın...

en: Check for FileZilla &updates automatically:
az_AZ: FileZilla və a&vtomatik olaraq yeniləmələri yoxlayın:

en: Check for Updates
az_AZ: Güncəlləmələri yoxlayın

en: Check for newer versions of FileZilla
az_AZ: FileZilla'nın daha yeni versiyalarını yoxlayın

en: Check for updates failed
az_AZ: Yeniləmələri yoxlaya bilmədi

en: Check your login credentials. The entered password starts or ends with a space character.
az_AZ: Giriş etmə məlumatlarınızı yoxlayın. Daxil edilən şifrə bir boşluq ilə başlayır və ya bitir.

en: Check your login credentials. The entered username starts or ends with a space character.
az_AZ: Giriş etmə məlumatlarınızı yoxlayın. Daxil edilən şifrə bir boşluq ilə başlayır və ya bitir.

en: Checking for correct external IP address
az_AZ: Doğru xarici IP ünvanı yoxlanılır

en: Checking for updates...
az_AZ: Güncellemeleri yoxlayır ...

en: Checksum match on file %s
az_AZ: %s faylının təmin edilməsi uyğun gəlmir

en: Checksum mismatch on file %s
az_AZ: %s faylının təmin edilməsi uyğun gəlmir

en: Choose a key file
az_AZ: Açar bir fayl seçin

en: Choose the default local directory
az_AZ: Varsayılan yerli qovluğu seçin

en: Choose the local directory
az_AZ: Yerli kataloq seçin

en: Chunk data improperly terminated
az_AZ: Chunk məlumatları düzgün deyil

en: Cipher:
az_AZ: Şifrə:

en: Cl&ose tab
az_AZ: &Nişanı bağla

en: Classic
az_AZ: Klassik

en: Clear &layout cache
az_AZ: Məkan boş&luğunu təmizləyin

en: Clear auto&update data
az_AZ: Avtomatik məl&umatlarını sil

en: Clear history
az_AZ: Tarixi təmizləyin

en: Clear private data
az_AZ: Şəxsi məlumatları təmizləyin

en: Clear quickconnect bar
az_AZ: Tez keçid barını sil

en: Click on Finish to save your configuration.
az_AZ: Yapılandırmanızı saxlamaq üçün Bitdi butonuna basın.

en: Client to server MAC:
az_AZ: Müştərinin MAC serverinə:

en: Client to server cipher:
az_AZ: Müştərinin server şifrəsi:

en: Close &all other tabs
az_AZ: Digər bütün &tabları bağla

en: Close FileZilla
az_AZ: FileZilla tətbiqini bağla

en: Close all running instances of FileZilla
az_AZ: FileZilla bütün çalışan nümunələrini bağlayın

en: Closes current tab
az_AZ: Mövcud seksiyanı bağlayır

en: Co&mments:
az_AZ: Şə&rhlər:

en: Column properties
az_AZ: Sütun xüsusiyyətləri

en: Column setup
az_AZ: Sütun quraşdırma

en: Command and its arguments should be properly quoted.
az_AZ: Komanda və onun arqumentləri düzgün qeyd edilməlidir.

en: Command failed
az_AZ: Komanda uğursuz oldu

en: Command not supported
az_AZ: Komanda dəstəklənmir

en: Command not supported by this protocol
az_AZ: Komuta bu protokol tərəfindən dəstəklənmir

en: Command:
az_AZ: Komanda:

en: Comment
az_AZ: Şərh

en: Common name:
az_AZ: Ümumi ad:

en: Communication tainted by router or firewall
az_AZ: Rabitə və ya güvənlik divarı tərəfindən pozulan rabitə

en: Compare &modification time
az_AZ: &Modifikasiya müddətlərini müqayisə edin

en: Compare file&size
az_AZ: Fayl ölçüləri müqayi&sə edin

en: Comparison &threshold (in minutes):
az_AZ: Mü&qayisənin həddi (dəqiqə ilə):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
az_AZ: Müqayisənin həddi 0 ilə 1440 dəqiqə arasında olmalıdır.

en: Compiled for:
az_AZ: Tərtib üçün:

en: Compiled on:
az_AZ: Tərtib olunmuşdur:

en: Compiled with:
az_AZ: Müəllif:

en: Compiler flags:
az_AZ: Kompilyator bayraqları:

en: Compressed
az_AZ: Sıxılmış

en: Concurrent transfers
az_AZ: Eşzamanlı köçürmələr

en: Conditions are c&ase sensitive
az_AZ: Ş&ərtlər həssasdır

en: Configuration test
az_AZ: Konfiqurasiya testi

en: Configure passive mode
az_AZ: Pasif rejimi konfiqurasiya edin

en: Configure port range
az_AZ: Port aralığını konfiqurasiya edin

en: Configuring FileZilla and your network
az_AZ: FileZilla və şəbəkə konfiqurasiyası

en: Confirm deletion
az_AZ: Silinməni təsdiqləyin

en: Confirmation needed
az_AZ: Təsdiq lazımdır

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
az_AZ: Təbrik edirik, konfiqurasiya işə yarayır.

en: Connect bypassing proxy settings
az_AZ: Proxy parametrlərini atlayaraq qoşun

en: Connect failed: %s
az_AZ: Bağlanamadı: %s

en: Connect in current tab
az_AZ: Mövcud tabdan qoşun

en: Connect in new tab
az_AZ: Yeni tabdan qoşun

en: Connect to specified Site Manager site
az_AZ: Sayt menecerində müəyyən edilmiş sayta qoşulun

en: Connecting
az_AZ: Bağlanılır

en: Connecting to %s
az_AZ: %s serverinə bağlanır

en: Connecting to %s through %s proxy
az_AZ: %s bağlantısı %s Proxy vasitəsilə qurulur

en: Connecting to %s...
az_AZ: %s bağlatısı qurulur...

en: Connection
az_AZ: Bağlantı

en: Connection aborted
az_AZ: Bağlantı kəsildi

en: Connection attempt failed
az_AZ: Bağlantı girişimi uğursuz oldu

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
az_AZ: "%s" ilə bağlantı qurula bilmədi, sonrakı ünvan yoxlanlır.

en: Connection attempt failed with "%s".
az_AZ: "%s" iləbağlantı girişimi uğursuz oldu .

en: Connection attempt interrupted by user
az_AZ: Bağlantı cəhdi istifadəçi tərəfindən kəsildi

en: Connection attempt timed out
az_AZ: Bağlantı cəhdi sona çatdı

en: Connection closed
az_AZ: Bağlantı kəsildi

en: Connection closed by server
az_AZ: Bağlantı server tərəfindən bağlanıb

en: Connection established, initializing TLS...
az_AZ: Bağlantı quruludu, TLS yüklənir...

en: Connection established, sending HTTP request
az_AZ: Bağlantı quruldu, HTTP istəyi göndərilir

en: Connection established, waiting for welcome message.
az_AZ: Bağlantı quruldu, qarşılama mesajı gözlənilir.

en: Connection established, waiting for welcome message...
az_AZ: Bağlantı quruldu, qarşılama mesajı gözlənilir...

en: Connection lost
az_AZ: Bağlantı itdi

en: Connection not allowed by ruleset
az_AZ: Qoşulma qaydaları ilə əlaqəyə icazə verilmədi

en: Connection refused
az_AZ: Bağlantı rədd edildi

en: Connection refused by server
az_AZ: Bağlantı server tərəfindən rədd edildi

en: Connection reset by network
az_AZ: Şəbəkə ilə əlaqə yenidən qurulur

en: Connection reset by peer
az_AZ: Bağlantı Peer tərəfindən sıfırlandı

en: Connection timed out after %d second of inactivity | Connection timed out after %d seconds of inactivity
az_AZ[0]: Əməliyyat %d saniyə sonra başa çat
az_AZ[1]: Əməliyyat %dsaniyə ərində aparıla bilmədiyinə görə sonra başa çatdı

en: Connection timed out.
az_AZ: Bağlantı vaxtı doldu.

en: Connection to server lost.
az_AZ: Serverə keçid itirildi.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
az_AZ: Proxy ilə əlaqə qurulub, əlaqəni yerinə yetirir ...

en: Connection with server got closed prematurely.
az_AZ: Server ilə əlaqə əvvəlcədən bağlanıb.

en: Connection with the test server failed.
az_AZ: Test serveri ilə əlaqə qurula bilmədi.

en: Convert key file
az_AZ: Açar faylını dəyişin

en: Copy (%d) of %s
az_AZ: Kopyala (%d) / %s

en: Copy of %s
az_AZ: %s kopyası

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard, including password.
az_AZ: Seçilən maddələrin URL'lərini, parol daxil olmaqla, panoya kopyalayın.

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
az_AZ: Seçilən elementlərin URL'lərini panoya kopyalayın.

en: Could not accept connection: %s
az_AZ: %s bağlantısı qəbul edilmədi

en: Could not access path %s
az_AZ: %s yoluna çıxıla bilmədi

en: Could not add connection to Site Manager
az_AZ: Sayt meneceri ilə əlaqə qurula bilmədi

en: Could not complete operation
az_AZ: Əməliyyat tamamlanmadı

en: Could not connect to server
az_AZ: Serverə bağlanıla bilmədi

en: Could not connect to server: %s
az_AZ: %s serveri ilə bağlantı yaradıla bilmədi

en: Could not convert command to server encoding
az_AZ: Komutanı server kodlamasına çevirə bilmədi

en: Could not convert private key
az_AZ: Şəxsi açarı dəyişə bilmədi

en: Could not copy URLs
az_AZ: İnternet adreslərini kopyalaya bilmədi

en: Could not copy data
az_AZ: Məlumatlar kopyalana bilmədi

en: Could not create CFURL from path %s
az_AZ: %s yolundan CFURL yaradıla bilmədi

en: Could not create URI for this transfer.
az_AZ: Bu transfer üçün URI yaradıla bilməz.

en: Could not create local file %s
az_AZ: %s yerli faylı yarat

en: Could not create logging mutex: %s
az_AZ: Günlük daxilində mutex yaratmaq mümkün olmadı: %s

en: Could not create security-scoped bookmark from URL:
az_AZ: URL-dən təhlükəsizlik zolaqlı bookmark yaradıla bilmədi:

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
az_AZ: Sürü-Burax əməliyyatı hədəfini təyin edə bilmədi.
    Ya qabıq uzantısı düzgün yüklənməyib və ya faylları Explorer pəncərəsinə salmır.

en: Could not establish connection to server
az_AZ: Serverlə əlaqə qura bilmədi

en: Could not generate custom login sequence.
az_AZ: Xüsusi giriş sırası yarada bilmədi.

en: Could not generate key
az_AZ: Açar yaradıla bilməz

en: Could not get full remote path.
az_AZ: Tam uzaq yol əldə etmədi.

en: Could not get native path from CFURL
az_AZ: CFURL-dan doğma yolu əldə etmədi

en: Could not get path from URL
az_AZ: URL'dən yol ala bilmədi

en: Could not get reply from fzputtygen.
az_AZ: Fzputtygen cavab vermədi.

en: Could not get temporary directory to download file into.
az_AZ: Faylı daxil etmək üçün müvəqqəti bir qovluq almadı.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
az_AZ: "%s" yüklənə bilmir, faylın etibarlı olmasına və əldə oluna biləcəyinə əmin olun
    Sayt menecerində edilən dəyişikliklər qeyd olunmayacaq.

en: Could not load key file
az_AZ: Açar fayl yüklənə bilmir

en: Could not load private key
az_AZ: Şəxsi açarı yükləməyib

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
az_AZ: Uzaqdakı '%s' qovluğuna qarşı gələn yerli qovluğa keçilmədi.
    Sinxronlaşdırılan gözdən keçirilməni aradan qaldırıb və uzaq qovluğu dəyişdirməyə davam etsin?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
az_AZ: Uzaqdakı '%s' qovluğuna qarşı gələn yerli qovluğa keçilmədi.
    Sinxronlaşdırma gözdən keçirildi.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
az_AZ: Yerli kataloq '%s' üçün müvafiq uzaqdan kataloq əldə etmədi.
    Sinxronlaşdırma gözdən keçirildi.

en: Could not open clipboard
az_AZ: Pano açılmadı

en: Could not open log file: %s
az_AZ: Giriş faylını aça bilmədi: %s

en: Could not parse remote path.
az_AZ: Uzaqdakı yola gedilmədi.

en: Could not parse server address:
az_AZ: Server ünvanını təhlil edə bilmir:

en: Could not read from data socket.
az_AZ: Data soketindən oxunmadı.

en: Could not read from socket: %s
az_AZ: Soketdən oxunmadı: %s

en: Could not read server item.
az_AZ: Server maddəsi oxunmadı.

en: Could not receive data from server.
az_AZ: Serverdən məlumat ala bilmədi.

en: Could not restore directory access
az_AZ: Kataloqa giriş bərpa edilə bilmədi

en: Could not seek to the beginning of the file
az_AZ: Faylın başlanğıcını tapılmadı

en: Could not seek to the end of the file
az_AZ: Faylın sonuna gəlmədi

en: Could not send command to fzputtygen.
az_AZ: Fzputtygen əmrini göndərə bilmədi.

en: Could not send command to fzstorj.
az_AZ: Fzstorj əmrini göndərə bilmədi.

en: Could not spawn IO thread
az_AZ: IO mövzuya toxunmadı

en: Could not start transfer
az_AZ: Transferə başlanıla bilmədi

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
az_AZ: "%s" yazılamadı, Sayt menecerində dəyişikliklər saxlanıla bilmədi:%s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
az_AZ: "%s" yazılamadı, əlfəcin əlavə edilmədi:%s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
az_AZ: "%s" yazılamadı, qlobal yer imleri yadda saxlanıla bilmədi:%s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
az_AZ: "%s" yazılamadı, növbə qeyd edilə bilməz.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
az_AZ: "%s" yazılamadı, seçilmiş saytlar ixrac edilə bilməz: %s

en: Could not write "%s":
az_AZ: "%s" yazılamadı:

en: Could not write key file: %s
az_AZ: Açar fayl yazılmadı: %s

en: Could not write to local file
az_AZ: Yerli fayla yazıla bilmədi

en: Could not write to log file: %s
az_AZ: Gündəlik faylı yazılmadı: %s

en: Could not write to socket: %s
az_AZ: Soketə yazıla bilmir: %s

en: Country:
az_AZ: Ölkə:

en: Crea&te new file
az_AZ: &Fayl yarat

en: Create &missing local directory and enter it
az_AZ: &Yerli kataloqu yaradın və onu daxil edin

en: Create &missing remote directory and enter it
az_AZ: &Əksik uzaq kataloq yaradın və onu daxil edin

en: Create a new subdirectory in the current directory
az_AZ: Mövcud kataloqda yeni bir alt qovluq yaradın

en: Create a new subdirectory in the current directory and change into it
az_AZ: Mövcud kataloqda yeni bir alt qovluq yaradın və onu dəyişin

en: Create a new, empty file in the current directory
az_AZ: Mövcud kataloqda yeni, boş bir fayl yaradın

en: Create director&y and enter it
az_AZ: Qovluq yaradın və daxil edin

en: Create directory
az_AZ: Qovluq yaradın

en: Create empty file
az_AZ: Boş fayl yaradın

en: Creating directory
az_AZ: Qovluğun yaradılması

en: Creating directory '%s'...
az_AZ: '%s' qovluğunu yaradın ...

en: Critical error
az_AZ: Kritik səhv

en: Critical error:
az_AZ: Kritik səhv:

en: Critical file transfer error
az_AZ: Kritik fayl ötürmə səhvi

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
az_AZ: %s -də %s ötürdükdən sonra kritik fayl ötürmə xətası

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
az_AZ: Cari uzaq qovluq (%s) sinxronizasiya kökündən aşağı deyil (%s).
    Sinxronlaşdırma gözdən keçirildi.

en: Current transfer type is set to ASCII.
az_AZ: Cari transfer növü ASCII olaraq təyin olunur.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
az_AZ: Cari transfer növü avtomatik aşkarlanmaq üçün təyin edilir.

en: Current transfer type is set to binary.
az_AZ: Cari transfer növü ikili olaraq təyin olunur.

en: Curve:
az_AZ: Əyri:

en: Cus&tom
az_AZ: Xüsusi

en: Custom filter set
az_AZ: Xüsusi filter dəsti

en: Custom server
az_AZ: Xüsusi server

en: Cyan
az_AZ: Tünd göy

en: D&ata type
az_AZ: Məlumat növü

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
az_AZ: SI simvollarını istifadə edərək, ondalık prefikslər (məsələn, 1 KB = 1000 bayt)

en: D&efault
az_AZ: Default

en: D&elete
az_AZ: Sil

en: D&irectory comparison
az_AZ: Qovluq müqayisəsi

en: D&isable all
az_AZ: Hamısını bağlayın

en: D&o not save passwords
az_AZ: Şifrələri saxlamayın

en: D&ouble-click action on directories:
az_AZ: Qovluqlar üzrə cüt vurma hərəkətləri:

en: D&uplicate
az_AZ: Dublikat

en: DOS-like with virtual paths
az_AZ: Virtual yollarla DOS kimi

en: Dangerous filetype
az_AZ: Təhlükəli fayl tipi

en: Data
az_AZ: Məlumat

en: Data socket closed too early.
az_AZ: Məlumat yuvası çox erkən bağlanıb.

en: Date
az_AZ: Tarix

en: Date formatting
az_AZ: Tarix formatı

en: Date/time format
az_AZ: Tarix / vaxt formatı

en: Date/time unknown
az_AZ: Tarix / saatı bilinmir

en: Debugging settings
az_AZ: Debug ayarları

en: Default &local directory:
az_AZ: Varsayılan və yerli qovluq:

en: Default editor not properly quoted.
az_AZ: Default redaktor düzgün qeyd edilməyib.

en: Default file exists action
az_AZ: Default fayl fəaliyyət göstərir

en: Default r&emote directory:
az_AZ: Default uzaq qovluq:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
az_AZ: Standart uzaq yola gedilmədi. Seçilmiş server tipi üçün etibarlı bir yol olduğundan əmin olun.

en: Default system language
az_AZ: Default sistem dili

en: Default transfer mode:
az_AZ: Default transfer rejimi:

en: Default transfer type:
az_AZ: Default transfer tipi:

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
az_AZ: Arızalı bağlantı cəhdləri arasında gecikmə 1 ilə 999 saniyə arasında olmalıdır.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
az_AZ[0]: Əvvəlcədən uğursuz keçid cəhdinə görə %d saniyə üçün qoşulma gecikdirildi ...
az_AZ[1]: Əvvəlcədən uğursuz keçid cəhdinə görə %d saniyə üçün qoşulma gecikdirildi ...

en: Delete Site Manager entry
az_AZ: Sayt meneceri girişini sil

en: Delete selected directory
az_AZ: Seçilmiş qovluğu sil

en: Delete selected files and directories
az_AZ: Seçilmiş fayl və qovluqları sil

en: Deleting "%s"
az_AZ: Silinir "%s"

en: Deleting %u files from "%s"
az_AZ: %u faylı burdan silinir: "%s"

en: Deleting symbolic link
az_AZ: Simvolik bağlantı silinir

en: Desktop
az_AZ: Masaüstü

en: Details
az_AZ: Detallar

en: Details for new key:
az_AZ: Yeni açar üçün məlumatlar:

en: Detected newer version of FileZilla
az_AZ: FileZilla-nın yeni versiyası aşkarlandı

en: Dire&ctories
az_AZ: Qovluqlar

en: Direction
az_AZ: Tərəf

en: Directory
az_AZ: Qovluq

en: Directory comparison
az_AZ: Qovluq qarşılaşdırma istifadə olunsun

en: Directory comparison failed
az_AZ: Qovluqlar qarşılaşdırıla bilmədi

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
az_AZ: Günlük faylını ehtiva edən bir kataloq yoxdur və ya fayl adı yanlışdır.

en: Directory listing &filters...
az_AZ: Qovluq siyahısı &filtrləri ...

en: Directory listing aborted by user
az_AZ: Qovluq siyahısı istifadəçi tərəfindən ləğv edildi

en: Directory listing failed
az_AZ: Qovluq siyahısı uğursuz oldu

en: Directory listing filters
az_AZ: Qovluq siyahısı filtrləri

en: Directory listing of "%s" successful
az_AZ: "%s" siyahısının müvəffəqiyyətli olması

en: Directory listing successful
az_AZ: Qovluq uğurla siyahılandı

en: Disa&ble all
az_AZ: Hamısını bağlayın

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
az_AZ: Sinxronlaşdırıların gözdən keçirilməsi aradan qaldırılıb və uzaq qovluğu dəyişdirilməsinə davam edilsin?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
az_AZ: Doğru kataloq məzmununu görə bilməyəcəksinizsə, bu seçimi yeniləyin.

en: Disconnect from server
az_AZ: Serverdən çıxmaq

en: Disconnected from server
az_AZ: Serverdən ayrıldı

en: Disconnected from server: %s
az_AZ: Serverdən ayrıldı: %s

en: Disconnecting from previous server
az_AZ: Əvvəlki serverdən çıxmaq

en: Disconnects from the currently visible server
az_AZ: Hal-hazırda görünən serverdən ayrılır

en: Display about dialog
az_AZ: Dialoq haqqında məlumat

en: Do &not use default editor
az_AZ: Default redaktoru istifadə etməyin

en: Do the same with &all selected files already being edited
az_AZ: Edilən bütün seçilmiş fayllar ilə eyni olun

en: Do you really want to close FileZilla?
az_AZ: Həqiqətən FileZilla-ı bağlamaq istəyirsiniz?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
az_AZ: Həqiqətən bütün Sayt meneceri girişlərini və transfer sırasını silmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
az_AZ: Bütün Sayt meneceri girişlərini silmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to delete selected entry?
az_AZ: Həqiqətən seçilmiş girişləri silmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
az_AZ: Həqiqətən transfer sırasını silmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
az_AZ: '%s' mesajını serverə göndərmək istəyirsiniz?

en: Do you want to reopen this file?
az_AZ: Bu faylı yenidən açmaq istəyirsiniz?

en: Documentation
az_AZ: Sənədlər

en: Don't use external IP address on &local connections.
az_AZ: Yerli bağlantılarda xarici IP ünvanı istifadə etməyin.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
az_AZ: Dotfiles bir nöqtədən başlayaraq, məsələn, fayl adlarıdır. .htaccess

en: Double-click action
az_AZ: İki dəfə vurun

en: Download
az_AZ: Yüklə

en: Download &limit:
az_AZ: Yükləmə limiti:

en: Download limit: %s/s
az_AZ: Yükləmə limiti:%s/s

en: Download limit: none
az_AZ: Yükləmə limiti: yox

en: Download search results
az_AZ: Axtarış nəticələrini yükləyin

en: Download selected directory
az_AZ: Seçilmiş qovluğu yükləyin

en: Download selected files and directories
az_AZ: Seçilmiş faylları və qovluqları yükləyin

en: Download speed: %s/s
    Upload speed: %s/s
az_AZ: Endirmə sürəti:%s/s
    Yükləmə sürəti:%s/s

en: Downloading
az_AZ: Endirilir

en: Downloading %s
az_AZ: Endirilir %s

en: Downloading update...
az_AZ: Yeniləmə yüklənir ...

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
az_AZ: FileZilla'nın müxtəlif nümunələri arasında sürü &burax hələ həyata keçirilməyib.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
az_AZ: Müxtəlif serverlər arasında Dragdrop hələ yerinə yetirilməyib.

en: Dupl&icate
az_AZ: Dublikat

en: E&nable all
az_AZ: Hamısını aktiv et

en: E&nter directory
az_AZ: Qovluğu aç

en: E&xecute
az_AZ: İcra etmək

en: E&xit
az_AZ: Çıxış

en: E&xport...
az_AZ: Məlumatları ver...

en: Each filter needs at least one condition.
az_AZ: Hər filter ən azı bir ölçüdə olmalıdır.

en: Edit filters
az_AZ: Filterləri düzəlt

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
az_AZ: Faylı konfiqurasiya edilmiş redaktoru ilə redaktə edin və dəyişiklikləri serverə yükləyin.

en: Editing directories is not supported
az_AZ: Qovluqları redaktə etmək dəstəklənmir

en: Editing failed
az_AZ: Düzəltmə uğursuz oldu

en: Editing search results
az_AZ: Axtarış nəticələrini redaktə edin

en: Empty command
az_AZ: Boş əmr

en: Empty command.
az_AZ: Boş əmr.

en: Empty directory listing
az_AZ: Boş kataloq siyahısı

en: Empty directory.
az_AZ: Boş kataloq.

en: Empty file extension.
az_AZ: Boş fayl uzantısı.

en: Empty filter names are not allowed.
az_AZ: Boş filtr adlarına icazə verilmir.

en: Empty name
az_AZ: Boş ad

en: Empty quoted string.
az_AZ: Boş ifadə.

en: En&able all
az_AZ: &Hamısını aktiv et

en: Enable invalid character &filtering
az_AZ: Yanlış xarakterli filtrləməni aktivləşdirin

en: Encrypted
az_AZ: Şifrəli

en: Encryption
az_AZ: Şifrələmə

en: Encryption &Key:
az_AZ: Şifrələmə Açarları:

en: Encryption &key:
az_AZ: Şifrələmə açarları:

en: Encryption details
az_AZ: Şifrələmə detalları

en: End comparison and change sorting order?
az_AZ: Müqayisə və dəyişiklik sırasını dəyişdirilsin?

en: Enter &custom command...
az_AZ: Xüsusi komanda daxil edin ...

en: Enter 0 for unlimited speed.
az_AZ: Sınırsız sürət üçün 0 daxil edin.

en: Enter command
az_AZ: Komanda daxil edin

en: Enter custom command
az_AZ: Xüsusi əmr daxil edin

en: Enter directory
az_AZ: Qovluq açılsın

en: Enter filter name
az_AZ: Süzgəc adı daxil edin

en: Enter master password
az_AZ: Ana parol daxil edin

en: Enter name for filterset
az_AZ: Filterset üçün ad daxil edin

en: Enter new name for filterset
az_AZ: Filterset üçün yeni ad daxil edin

en: Enter password
az_AZ: Şifrəni daxil edin

en: Enter selected directory
az_AZ: Seçilmiş qovluğu daxil edin

en: Enter the address of the server. To specify the server protocol, prepend the host with the protocol identifier. If no protocol is specified, the default protocol (ftp://) will be used. You can also enter complete URLs in the form protocol://user:pass@host:port here, the values in the other fields will be overwritten then.
    
    Supported protocols are:
    - ftp:// for normal FTP with optional encryption
    - sftp:// for SSH file transfer protocol
    - ftps:// for FTP over TLS (implicit)
    - ftpes:// for FTP over TLS (explicit)
az_AZ: Serverin ünvanını daxil edin. Server protokolunu dəqiqləşdirmək üçün server protokolunu identifikatoru ilə hazırlayın. Heç bir protokol göstərilməyibsə, standart protokol (ftp: //) istifadə ediləcək. Forma protokolunda tam URL-ləri də daxil edə bilərsiniz: // user: pass @ host: port bura, digər sahələrdəki dəyərlər bundan sonra yazılacaq.
    
    Dəstəklənən əlaqə qaydaları:
    - ftp: // istəyə bağlı şifrələmə ilə normal FTP üçün
     -sftp:// SSH şifrələməsi ilə FTP
    - ftps: // TLS üzərindən FTP üçün (örtülü)
    - ftpes: // TLS üzərindən FTP üçün (açıq)

en: Enter the password for the file '%s'.
    The converted file will be protected with the same password.
az_AZ: '%s'. the faylının parolunu daxil edin.
    Dəyişdirilmiş fayl eyni parol ilə qorunur.

en: Enter the port on which the server listens. The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
az_AZ: Server dinləyən portu daxil edin. FTP üçün standart 21, SFTP üçün standart isə 22'dir.

en: Enter username
az_AZ: İstifadəçi adnını daxil edin

en: Enter username and password
az_AZ: İstifadəçi adı və şifrəni daxil edin

en: Error
az_AZ: Xəta

en: Error exporting settings
az_AZ: Ayarları ixrac etmə xətası

en: Error importing
az_AZ: Məlumatlar alınarkən xəta baş verdi

en: Error loading queue
az_AZ: Əlavə yüklənərkən səhv

en: Error loading xml file
az_AZ: XML faylını yükləmə xətası

en: Error saving queue
az_AZ: Əlavə yüklənərkən xəta baş verdi

en: Error starting program
az_AZ: Proqramı başladılarkən xəta baş verdi

en: Error writing xml file
az_AZ: XML faylı yazılarkən xəta baş verdi

en: Error:
az_AZ: Xəta:

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
az_AZ: Məsələn: png "c: \ program faylları \ viewer \ viewer.exe" -open

en: Examples
az_AZ: Nümunələr

en: Exe&cute
az_AZ: İcra etmək

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
az_AZ: İstifadə etdiyiniz heç bir versiya məlumatı ehtiva edə, yeniləmələri yoxlaya bilmir.

en: Explorer
az_AZ: Tədqiqatçı

en: Export &Filters
az_AZ: İxrac Filtrləri

en: Export &Queue
az_AZ: İxrac sırası

en: Export &Settings
az_AZ: İxrac ayarları

en: Export settings
az_AZ: İxrac parametrləri

en: F&ilter name:
az_AZ: Filtr adı:

en: FTP - File Transfer Protocol
az_AZ: FTP - Fayl Transfer Protokolu

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
az_AZ: FTP - İstənilən şifrələmə ilə Fayl Transferi Protokolu

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
az_AZ: FTP - təhlükəsiz fayl ötürülməsi protokolu

en: FTP Engine not initialized, can't connect
az_AZ: FTP mühərrik başlamadı, bağlana bilmir

en: FTP Keep-alive
az_AZ: FTP saxlaya bilərsiniz

en: FTP URL
az_AZ: FTP internet ünvanı

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
az_AZ: FTP məlumat köçürmələri üçün ikincil əlaqələrdən istifadə edir. Bu əlavə əlaqələr iki şəkildə müəyyən edilə bilər.

en: FTPES - FTP over explicit TLS
az_AZ: FTPES - açıq TLS üzərindən FTP

en: FTPS - FTP over implicit TLS
az_AZ: FTPS - örtülü TLS üzərində FTP

en: Failed to change directory
az_AZ: Qovluğu dəyişdirə bilmədi

en: Failed to change language
az_AZ: Dil dəyişdirilməyib

en: Failed to convert command to 8 bit charset
az_AZ: 8 bit xarakte əmrini dəyişdirə bilmədi

en: Failed to copy or move sites
az_AZ: Saytların surəti çıxarılmadı və ya daşına bilmədi

en: Failed to create backup copy of xml file
az_AZ: XML faylının ehtiyat nüsxəsini yaratmaq uğursuz oldu

en: Failed to create listen socket on port %d, aborting.
az_AZ: %dportunda soket dinlənməsini yaratmaq mümkün olmadı. Ləğv edilir.

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
az_AZ: Aktiv rejimi köçürmələri üçün dinləmək səsi yaradılmadı

en: Failed to decrypt server password.
az_AZ: Server parolunun şifrələməsi uğursuz oldu.

en: Failed to get 'My Documents' path
az_AZ: 'Sənədlərim' yolunu ala bilmədi

en: Failed to get desktop path
az_AZ: Masaüstü yolunu ala bilmədi

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
az_AZ: Kontrol bağlantısının eynilik ünvanını əldə etməmiş, qoşulma bağlandı.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
az_AZ: Məlumat bağlantısının eynilik ünvanını əldə etmədi, bağlantısı bağlandı.

en: Failed to initialize FTP engine
az_AZ: FTP mühərrikini işə salmaq uğursuz oldu

en: Failed to load panels, invalid resource files?
az_AZ: Panellər yüklənmədi, etibarsız resurs faylları xətalıdır ?

en: Failed to load private key: %s
az_AZ: Şəxsi düyməni yükləməmiş: %s

en: Failed to open "%s" for appending/writing
az_AZ: Əlavə etmək / yazmaq üçün "%s" açılmadı

en: Failed to open "%s" for reading
az_AZ: Oxumaq üçün "%s" açılmadı

en: Failed to open "%s" for writing
az_AZ: Yazı üçün "%s" açılmadı

en: Failed to parse returned path.
az_AZ: Qaytarılmış yolu təhlil etmək mümkün olmadı.

en: Failed to receive data
az_AZ: Məlumat almaq mümkün olmadı

en: Failed to retrieve directory listing
az_AZ: Qovluq siyahısını almaq olmadı

en: Failed to retrieve external IP address, aborting.
az_AZ: Xarici IP ünvanını ala bilmədikdə, imtina edilir.

en: Failed to retrieve external IP address, using local address
az_AZ: Yerli ünvandan istifadə edərək, xarici IP ünvanı alınmadı

en: Failed to retrieve local IP address, aborting.
az_AZ: Yerli IP ünvanını ala bilmədikdə, imtina edilir.

en: Failed to retrieve local IP address.
az_AZ: Yerli IP ünvanını ala bilmədi.

en: Failed to retrieve the external IP address.
az_AZ: Xarici IP ünvanını ala bilmədi.

en: Failed to send command.
az_AZ: Komanda göndərmək uğursuz oldu.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
az_AZ: Varsayılan sistem dilini istifadə edərək, %s (%s ) dilini təyin etmək uğursuz oldu

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
az_AZ: Dil %s (%s) olaraq dəyişdirilə bilmədi, sistem default dili istidafə edəcək (%s,%s) .

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
az_AZ: Varsayılan sistem dilini istifadə edərək,%s (%s) dilini təyin etmək uğursuz oldu.

en: Failed to set language to %s, using default system language
az_AZ: Dil %s olaraq dəyişdirilə bilmir, sistem default dili istifadə edəcək

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
az_AZ: Dil %s olaraq dəyişdirilə bilmir, sistem default dili istifadə edəcək (%s,%s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
az_AZ: Dil%s olaraq dəyişdirilə bilmir, sistem default dili istifadə edəcək.

en: Failed to validate settings
az_AZ: Ayarları doğrulamadı

en: Failed to write to file %s
az_AZ: %s faylına yazıla bilmədi

en: Failed to write xml file
az_AZ: XML faylına yazıla bilmədi

en: Failed transfers
az_AZ: Transferlər uğursuz oldu

en: Fall back to active mode
az_AZ: Aktiv rejimə geri qayıdın

en: Fil&e:
az_AZ: Fa&yl:

en: Fil&es
az_AZ: Fayllar

en: File
az_AZ: Fayl

en: File descriptor not a socket
az_AZ: Fayl təsvirçisi bir yuva deyil

en: File does not contain any importable data.
az_AZ: Faylda hər hansı bir məlumat verilə bilməz.

en: File editing
az_AZ: Faylın redaktə edilməsi

en: File exists
az_AZ: Fayl mövcuddur

en: File exists action
az_AZ: Faylda hərəkət var

en: File has changed
az_AZ: Fayl dəyişdi

en: File lists
az_AZ: Fayl siyahıları

en: File not found
az_AZ: Fayl tapılmadı

en: File search
az_AZ: Fayl axtarış

en: File transfer aborted by user
az_AZ: Fayl köçürmələri istifadəçi tərəfindən ləğv olundu

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
az_AZ: %s/%s köçürülmüşkən istifadəçi faylı köçürməkdən imtina etdi

en: File transfer failed
az_AZ: Fayl ötürməsi uğursuz oldu

en: File transfer failed after transferring %s in %s
az_AZ: %s ötürüldükdən sonra %s köçürülmıəsi uğursuz oldu

en: File transfer skipped
az_AZ: Fayl transferi atlandı

en: File transfer successful
az_AZ: Faylın ötürülməsi uğurla başa çatdı

en: File transfer successful, transferred %s in %s
az_AZ: Faylın müvəffəqiyyətli transfer olması %s-də %s müddətində transfer olunmuşdur

en: File transfers still in progress.
az_AZ: Fayl ötürməsi hələ də davam edir.

en: File would transfer with ASCII data type.
az_AZ: Fayl ASCII məlumat növü ilə ötürüləcək.

en: File would transfer with binary data type.
az_AZ: Fayl, ikili məlumat növü ilə ötürüləcək.

en: FileZilla Error
az_AZ: FileZilla xətası

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
az_AZ: FileZilla artıq konfiqurasiya parametrlərini hər şeyi düzgün şəkildə konfiqurasiya etmək üçün test edə bilər.

en: FileZilla is already connected to a server.
az_AZ: FileZilla artıq serverə bağlıdır.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
az_AZ: Dil dəyişikliyinə təsir göstərməsi üçün FileZilla yenidən başlamalıdır.

en: FileZilla updates
az_AZ: FileZilla yeniləmələri

en: Filelist status &bars
az_AZ: Fayl siyahısı statusu çubuqları

en: Filename
az_AZ: Fayl adı

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
az_AZ: Fayl adı %s qovluğu və %s faylı adı üçün yaradıla bilməz

en: Filename invalid
az_AZ: Fayl adı etibarsızdır

en: Filename unchanged
az_AZ: Fayl adı etibarsızdır

en: Filename:
az_AZ: Fayl adı:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
az_AZ: Fayl adları aşağıdakı simvollardan birini ehtiva edə bilməz: / *? <> |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
az_AZ: Fayl adları aşağıdakı simvollardan birini ehtiva edə bilməz: / \: *? "<>

en: Files currently being edited
az_AZ: Hazırda fayllar redaktə olunur

en: Files not found
az_AZ: Fayllar tapılmadı

en: Filesize
az_AZ: Ölçü

en: Filesize format
az_AZ: Fayl formatı

en: Filetype
az_AZ: Fayl tipi

en: Filetype associations
az_AZ: Fayl tipi dərnəkləri

en: Filter applies to:
az_AZ: Filtr bunlara tətbiq olunsun:

en: Filter invalid characters in filenames
az_AZ: Fayl adlarında etibarsız simvolları süzün

en: Filter name already exists
az_AZ: Eyni adlı süzgəc artıq mövcuddur

en: Filter out items matching all of the following
az_AZ: Aşağıdakıların hamısına uyğun maddələr süzün

en: Filter out items matching any of the following
az_AZ: Aşağıdakılardan hər hansı birinə uyğun maddələr süzün

en: Filter out items matching none of the following
az_AZ: Aşağıdakılardan heç birinə uyğun olmayan maddələr süzün

en: Filter out items matching not all of the following
az_AZ: Aşağıdakıların hamısına uyğun olmayan maddələr süzün

en: Filter set already exists
az_AZ: Eyni adlı süzgəc artıq mövcuddur

en: Filter the directory listings
az_AZ: Qovluq siyahılarını süzün

en: Filter validation failed
az_AZ: Filtr verilməsi uğursuz oldu

en: Find &files
az_AZ: Faylları tapın

en: Find d&irectories
az_AZ: Qovluqları axtarın

en: Fingerprint (SHA-1):
az_AZ: Barmaq izi (SHA-1):

en: Fingerprint (SHA-256):
az_AZ: Barmaq izi (SHA-256):

en: Fingerprints:
az_AZ: Barmaq izləri:

en: Firewall and router configuration wizard
az_AZ: Güvənlik divarıvə idarəedici ayar köməkçisi

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
az_AZ: Bu variantların nə işə yaradığını daha yaxşı anlamaq üçün şəbəkə konfiqurasiya yardımçısını isifadə edin.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
az_AZ: Etibarlılıq üçün ən azı 10 limanlıq bir sıra göstərməlisiniz.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
az_AZ: Bu sessiya üçün standart parametrlər istifadə olunacaq. Ayarlardaki hər hansı dəyişiklik saxlanmayacaq.

en: Force &UTF-8
az_AZ: UTF-8 gücləndirin

en: Force showing &hidden files
az_AZ: Gizli faylları göstərməyə məcbur edir

en: Force showing hidden files
az_AZ: Gizli faylları göstərməyə məcbur edir

en: Format specifications:
az_AZ: Formatın xüsusiyyətləri:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
az_AZ: Format: Düzəliş əmrləri və arqumentləri izlədikdən sonra genişləndirilməsi.

note: @translator: Two examples: Found new nightly 2014-04-03\n, Found new release 3.9.0.1\n
en: Found new %s %s
az_AZ: Yeni %s %s tapıldı

en: Function %s failed
az_AZ: %s tamamlana bilmədi

en: Further documentation
az_AZ: Əlavə sənədlər

en: General
az_AZ: Ümumi

en: General SOCKS server failure
az_AZ: Ümumi SOCKS server çatışmazlığı

en: Generate...
az_AZ: Yarat ...

en: Generic proxy
az_AZ: Ümumi proxy

en: Get external IP address from the following URL:
az_AZ: Aşağıdakı URL'dən xarici IP ünvanı alın:

en: Getting help
az_AZ: Kömək almaq

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
az_AZ: Eyni adlı filtr dəsti artıq mövcuddur, üzərinə yazılsın ?

en: Global bookmarks
az_AZ: Qlobal əlfəcinlər

en: GnuTLS:
az_AZ: GnusTLS:

en: Green
az_AZ: Yaşıl

en: Group permissions
az_AZ: Qrup icazələri

en: H&igh
az_AZ: &Yüksək

en: HTTPS - HTTP over TLS
az_AZ: HTTPS - HTTP üzərindən TLS

en: Hash:
az_AZ: Karma:

en: Hidden
az_AZ: Gizli

en: High
az_AZ: Yüksək

en: Highest
az_AZ: Ən yüksək

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
az_AZ: Ən yüksək liman 1024 və 65535 arasında olmalıdır.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
az_AZ: Şəffaflıq düyməsini hər iki tərəfin eyni anda filter vəziyyətini dəyişdirmək üçün saxlayın.

en: Homepage:
az_AZ: Əsas səhifə:

en: Host is down
az_AZ: Server işləmir

en: Host key mismatch
az_AZ: Serverin əsas uyğunsuzluğu

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
az_AZ: Server adı '[' ilə başlayır amma bağlama mötərizəsi tapılmadı.

en: Host unreachable
az_AZ: Serverə bağlanmır

en: Host:
az_AZ: Server:

en: Hostkey algorithm:
az_AZ: Server açar alqoritmi:

en: Hours,
az_AZ: Saat,

en: I &forgot my master password. Delete all passwords stored with this key.
az_AZ: Ana şifrəmi unutdum. Bu düymə ilə saxlanan bütün parolları silin.

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
az_AZ: I&SO 8601 (məsələn: 15:47)

en: IPv6 addresses are not supported with SOCKS4 proxy
az_AZ: IPv6 ünvanları SOCKS4 proxy ilə dəstəklənmir

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
az_AZ: Əməliyyat zamanı göstərilən müddətdən daha uzun müddət ərzində heç bir məlumat göndərilmədikdə və ya alınmadıqda, əlaqə bağlanacaq və FileZilla yenidən bağlanmağa çalışacaq.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
az_AZ: Hesabat səhvləri varsa, "Verbose" günlük səviyyəsini qeyd edin.

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
az_AZ: Bu yardımçının sonunda avtomatik test müvəffəqiyyətli olarsa, ancaq faylları müəyyən bir serverə ötürə bilmirsinizsə, server səhv düzəldilmiş ola bilər və aktiv rejimi sınamağınız ölazım gələ bilər. Transfer rejimini hər bir server əsasında Sayt menecerində təyin edə bilərsiniz.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
az_AZ: Yeniləmə seçimi aktiv olduqda, seçilmiş ötürmə rejimini rədd edən yanlış konfiqurasiya edilmiş serverlərə qoşula bilərsiniz.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
az_AZ: Ev sahibinin əsas dəyişikliyi gözlənilmirsə, server administratoruna müraciət edin.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
az_AZ: Problem davam edərsə, bir idarəçi və ya güvənlik divarı FileZilla-ya maneə törədir.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
az_AZ: Problem davam edərsə, bir idarəçi və ya güvənlik divarı əlaqəni kəsməyi davam etdirir.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
az_AZ: Günlük faylının ölçüsü limitə çatdıqda, faylın sonuna (ehtimal ki, köhnə günlük faylların üzərinə yazıla bilər) ".1" əlavə edərək adını dəyişir və yeni bir fayl yaradılır.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
az_AZ: Sembolik bir qovluğu göstərirsə, FileZilla siqnal linkini silə bilər və ya əlaqəli qovluğun məzmununu çıxara bilər.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
az_AZ: Bu problem davam edərsə, həll üçün yönleədirici və ya güvənlik divarı istehsalçısı ilə əlaqə saxlayın.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
az_AZ: Bu problem qalırsa, marşrutlaşdırma istehsalçınızla əlaqə saxlayın.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
az_AZ: Zaman damgası əsaslı müqayisələrdən istifadə edərkən, zaman damgası fərqinin bu ərəfəni aşmadığı halda iki faylın bərabər olduğunu düşünün.

en: If you change the language, you need to restart FileZilla.
az_AZ: Dil dəyişdirirsinizsə, FileZilla-nı yenidən başlatmalısınız.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
az_AZ: Testi basarsanız, FileZilla probe.filezilla-project.org saytına qoşulacaq və bəzi sadə testlər aparacaq.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
az_AZ: FileZilla'yı bağlasanız, dəyişiklikləriniz silinəcəkdir.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
az_AZ: Xətalı yazılan fayl tipləri transfer zamanı pozula bilər.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
az_AZ: Hər hansı bir səhv varsa, konfiqurasiya düzgün deyil.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
az_AZ: Qovluq siyahılarını almaq və ya faylları köçürmək üçün probleminiz varsa, standart transfer rejimini dəyişməyə çalışın.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
az_AZ: Müəyyən bir server ilə problem yaşamırsınızsa, server özü və ya idarəedici ya da təhlükəsizlik divarı yanlış quraşdırıla bilər. Bu halda passiv rejimini dəyişdirməyə çalışın və kömək üçün server administratoruna müraciət edin.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
az_AZ: Yardımçını müvəffəqiyyətlə tamamladığınızda və son test müvəffəqiyyətli olubsa etdiyiniz hər hansı bir təhlükəsizlik divarı və marşrutçu düzgün qurulmamışdır deməkdir.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
az_AZ: Bir təhlükəsizlik divarı istifadə etsəniz, FileZilla-nın bütün verilənlər portlarında əlaqə qəbul etməyə icazə verdiyinə əmin olun.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
az_AZ: Bir idarəçi istifadə etsəniz, bütün bu limanların FileZilla-ı çalıştırdığınız kompyuterə yönləndirdiyindən əmin olun.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
az_AZ: Yönləndiriciniz IP ünvanını dəyişirsə, marşrutlaşdırma istehsalçınızla əlaqə saxlayın.

en: Import settings
az_AZ: İdxal parametrləri

en: Import successful
az_AZ: İdxal uğurla başa çatdı

en: Improperly quoted association.
az_AZ: Düzgün olmayan bir dəlil.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
az_AZ: Aktiv rejimdə, FileZilla məlumat köçürmələri üçün bir portu dinləməlidir. FileZilla istifadə edəcək portları göstərməlisiniz.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
az_AZ: Bir yönləndiriciniz varsa, FileZilla sisteminizin seçdiyi limanlarında heç bir təsiri olmadığından, mövcud olan hər bir limanı ötürmək məcburiyyətində olacaqsınız.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
az_AZ: Aktiv rejimi istifadə etmək üçün FileZilla xarici IP ünvanınızı bilməlidir.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
az_AZ: Ən çox istifadəçilər üçün tövsiyə olunan passiv rejimdə, FileZilla bir port üçün server soruşur və verilən porta bağlanır. Bunun üçün çox konfiqurasiya edilməlidir.

en: Incorrect password
az_AZ: Şifrə yanlışdır

en: Information about the latest version of FileZilla could not be retrieved. Please try again later.
az_AZ: FileZilla-nın son versiyası haqqında məlumat alınmayıb. Zəhmət olmasa bir az sonra yenə cəhd edin.

en: Initializing TLS...
az_AZ: TLS-i başlatma ...

en: Insecure algorithm!
az_AZ: Təhlükəli alqoritm!

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
az_AZ: Təhlükəli server, TLS-də FTP-ni dəstəkləmir.

en: Interactive
az_AZ: İnteraktiv

en: Interface
az_AZ: İnterfeys

en: Interrupted by signal
az_AZ: Siqnal ilə kəsildi

en: Interrupted by user
az_AZ: İstifadəçi tərəfindən kəsildi

en: Invalid HTTP Response
az_AZ: Yanlış HTTP Cavabı

en: Invalid argument passed
az_AZ: Yanlış arqument qəbul edildi

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
az_AZ: UTF-8-i ləğv edərək, yanlış xarakterli sıra alındı. UTF-8 məcbur etmək üçün sayt menecerində UTF-8 seçimini seçin.

en: Invalid chunk size
az_AZ: Yanlış yığın ölçüsü

en: Invalid data received
az_AZ: Yanlış məlumat alındı

en: Invalid date
az_AZ: Yanlış tarix

en: Invalid filename
az_AZ: Yanlış fayl adı

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
az_AZ: Yanlış server bağlama nöqtəsindən sonra yalnız kolon və liman təqib edə bilər.

en: Invalid hostname: %s
az_AZ: Yanlış server adı: %s

en: Invalid input
az_AZ: Yanlış giriş

en: Invalid line
az_AZ: Yanlış sətir

en: Invalid path
az_AZ: Yanlış yol

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
az_AZ: Yanlış liman verildi. Liman 1 ilə 65535 arasında bir dəyər olmalıdır.

en: Invalid protocol specified. Valid protocols are:
    ftp:// for normal FTP with optional encryption,
    sftp:// for SSH file transfer protocol,
    ftps:// for FTP over TLS (implicit) and
    ftpes:// for FTP over TLS (explicit).
az_AZ: Yanlış protokol göstərildi. Valid protokollar:
    Ftp: // isteğe bağlı şifrələmə ilə normal FTP üçün,
    Sftp: // SSH fayl ötürülməsi protokolu üçün,
    Ftps: // TLS (örtülü) və FTP üzərindən
    Ftpes: // TLS üzərindən FTP üçün (açıq).

en: Invalid proxy host, after closing bracket only colon and port may follow.
az_AZ: Yanlış proxy serverə bağlanandan sonra mötərizə yalnız kolon və portu izləyə bilər.

en: Invalid regular expression
az_AZ: Yanlış müntəzəm ifadə

en: Invalid response code
az_AZ: Yanlış cavab kodu

en: Invalid search conditions: %s
az_AZ: Yanlış axtarış şərtləri: %s

en: Invalid site path
az_AZ: Yanlış sayt yolu

en: Invalid size in condition
az_AZ: Vəziyyətdə yararsız ölçü

en: Invalid username given.
az_AZ: Verilən istifadəçi adı etibarsızdır.

en: Invalid value for ai_flags
az_AZ: Ai_flags üçün yararsız dəyər

en: Invalid value for hints
az_AZ: Göstərişlər üçün yanlış dəyər

en: Jurisdiction country:
az_AZ: Səlahiyyətli ölkə:

en: Jurisdiction locality:
az_AZ: Səlahiyyətli yer:

en: Jurisdiction state or province:
az_AZ: Səlahiyyətli şəhər:

en: Keep directories on top
az_AZ: Qovluqları yuxarıda tutun

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
az_AZ: Bütün serverlər bu funksiyanı dəstəkləməyəcəyini və bu seçim effektiv olduqda yanlış siyahıları qoya biləcəyini unutmayın. FileZilla serverın bu funksiyanı dəstəkləməyəcəyini yoxlamaq üçün bəzi testlər keçirsə də, test uğursuz ola bilər.

en: Key exchange
az_AZ: Açar mübadilə

en: Key exchange:
az_AZ: Açar mübadiləsi:

en: Key file
az_AZ: Açar fayl

en: Key identifier:
az_AZ: Açar identifikator:

en: L&owest
az_AZ: &Ən aşağı

en: Language
az_AZ: Dil

en: Language changed
az_AZ: Dil dəyişdi

en: Last modified
az_AZ: Sonuncu dəyişiklik

en: Layout
az_AZ: Yer

note: @translator: Keep this string as short as possible
en: Leave empty to keep existing password.
az_AZ: Mövcud parolu saxlamaq üçün boş buraxın.

en: Limit for concurrent &downloads:
az_AZ: Eşzamanlı yüklənmə limitləri:

en: Limit for concurrent &uploads:
az_AZ: Birlikdə yüklənmələr üçün məhdudlaşdırma:

en: Limit local ports
az_AZ: Yerli limanları məhdudlaşdırın

en: Limit size of logfile
az_AZ: Günlük faylının ölçüsünü məhdudlaşdırın

en: Line length exceeded
az_AZ: Sətir uzunluğu aşıldı

en: Linked against
az_AZ: Qarşılıqlı əlaqə

en: Listen socket closed
az_AZ: Dinləmə soketi qapandı

en: Listing:
az_AZ: Sıralama:

en: Lo&west available port:
az_AZ: Ən aşağı mövcud liman:

en: Local
az_AZ: Yerli

en: Local address in use
az_AZ: İstifadə edilən yerli ünvan

en: Local endpoint has been closed
az_AZ: Yerli son nöqtə bağlanıb

en: Local file
az_AZ: Yerli fayl

en: Local file does not exist.
az_AZ: Yerli fayl yoxdur.

en: Local file is %s
az_AZ: Yerli fayl %s

en: Local file is a directory instead of a regular file.
az_AZ: Yerli fayl müntəzəm fayl deyil bir qovluqdur.

en: Local file is not a valid filename.
az_AZ: Yerli fayl düzgün bir fayl adı deyil.

en: Local file search
az_AZ: Yerli fayl axtarışı

en: Local filters:
az_AZ: Yerli filtrlər:

en: Local path handling:
az_AZ: Yerli yolların idarə edilməsi:

en: Local site:
az_AZ: Yerli sayt:

en: Locality:
az_AZ: Yer:

en: Log file
az_AZ: Günlük fayl

en: Logged in
az_AZ: Daxil oldum

en: Logging
az_AZ: İstifadəçi adı

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
az_AZ: Giriş məlumatları ASCII olmayan simvolları ehtiva edir və server UTF-8 fərqində ola bilməz. Proxy istifadə edildikdən sonra yerli xarakter istifadə edilə bilməz.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
az_AZ: Giriş məlumatları ASCII olmayan simvolları ehtiva edir və server UTF-8 fərqində ola bilməz. Yerli xarakter yoxlanılır.

en: Login sequence fully executed yet not logged in, aborting.
az_AZ: Giriş sırası tamamilə yerinə yetirilməmişdir, daxil olunmadı, imtina edilir.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
az_AZ: Logon növü 'xahiş' və ya 'interaktiv' olmalıdır (tirnoqsiz).

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
az_AZ: Giriş növü, yalnız FTP URL ilə birlikdə istifadə edilə bilər. Argument '%s' və ya '%s' olmalıdır

en: Low
az_AZ: Aşağı

en: Lowest
az_AZ: Ən aşağı

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
az_AZ: Ən aşağı mövcud liman 1024 və 65535 arasında bir sıra olmalıdır.

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
az_AZ: Faylın əldə oluna biləcəyinə və yaxşı formalaşmış bir XML sənəd olduğuna əmin olun.

en: Malformed chunk data: %s
az_AZ: Səhv məlumat yığımı: %s

en: Malformed request header: %s
az_AZ: Səhv istənməyən başlıq: %s

en: Malformed response header: %s
az_AZ: Yanlış cavab başlığı: %s

en: Manual transfer
az_AZ: Əl ilə transfer

en: Master &Password:
az_AZ: Master Şifrə:

en: Master password:
az_AZ: Master şifrə:

en: Match all of the following
az_AZ: Aşağıdakıların hamısına uyğunlaşan

en: Match any of the following
az_AZ: Aşağıdakılardan hər hansı birinə uyğunlaşan

en: Match none of the following
az_AZ: Aşağıdakılardan heç birinə uyğun gəlmir

en: Match not all of the following
az_AZ: Aşağıdakıların heçbirinə uyğun gəlmir

en: Maximum simultaneous &transfers:
az_AZ: Maksimum sinxron transferlər:

en: Memory allocation failure
az_AZ: Yaddaş ayırma uğursuzluğu

en: Message log
az_AZ: Mesaj günlüyü

en: Message too large
az_AZ: Mesaj çox böyükdür

en: MiB
az_AZ: MİB

en: Minutes
az_AZ: Dəqiqə

en: Move &down
az_AZ: Aşağı hərəkət

en: Move &up
az_AZ: Yuxarı hərəkət

en: My Computer
az_AZ: Kompyuter

en: My Documents
az_AZ: Fayllarım

en: My Sites
az_AZ: Saytlarım

en: N/a
az_AZ: Yoxdur

en: Name
az_AZ: Ad

en: Name already exists
az_AZ: Ad artıq var

en: Name of bookmark already exists.
az_AZ: Sevimlilərin adı artıq mövcuddur.

en: Name:
az_AZ: Ad:

en: Natural sort
az_AZ: Təbii sort

en: Need to enter filter name
az_AZ: Filtrenin adını daxil etməlisiniz

en: Need to enter valid local path
az_AZ: Müvafiq yerli yolunuzu daxil etməlisiniz

en: Need to enter valid remote path
az_AZ: Müvafiq uzaq məsafəni daxil etməlisiniz

en: Need to specify a character encoding
az_AZ: Bir xarakter kodlamasını göstərmək lazımdır

en: Neither nodename nor servname provided, or not known
az_AZ: Təqdim edilən və ya xidmət adı verilmədi ya da bilinmir

en: Network host does not have any network addresses in the requested address family
az_AZ: Şəbəkə sahibinin istənilən ünvan ailəsində hər hansı bir şəbəkə ünvanı yoxdur

en: Network unreachable
az_AZ: Şəbəkəyə çatılmır

en: Never
az_AZ: Heç vaxt

en: New &Folder
az_AZ: Qovluq əlavə et

en: New &tab
az_AZ: Yeni tab

en: New Book&mark
az_AZ: Yeni əlfəcin

en: New bookmark
az_AZ: Yeni əlfəcin

en: New directory
az_AZ: Yeni qovluq yarat

en: New features and improvements in %s
az_AZ: %s-də yeni funksiyalar və təkmilləşdirmələr

en: New filter
az_AZ: Yeni filter

en: New folder
az_AZ: Yeni qovluq yarat

en: New site
az_AZ: Yeni sayt

en: Next to the transfer queue
az_AZ: Transfer növbəsinin yanında

en: No
az_AZ: Xeyr

en: No address associated with nodename
az_AZ: Nodename ilə əlaqəli ünvan yoxdur

en: No category to export selected
az_AZ: Seçilmiş ixracat üçün kateqoriya yoxdur

en: No command given, aborting.
az_AZ: Heç bir əmr verilməmişdir.

en: No external IP address set, trying default.
az_AZ: Standart olmayan bir xarici IP ünvanı müəyyən edilib.

en: No files are currently being edited.
az_AZ: Hazırda heç bir fayl redaktə edilmir.

en: No filter name given
az_AZ: Filtr adı verilməmişdir

en: No host given, please enter a host.
az_AZ: Verilən server yoxdur, xahiş edirik bir server daxil edin.

en: No images available
az_AZ: Şəkil yoxdur

en: No name for the filterset given.
az_AZ: Verilən filtr üçün heç bir ad yoxdur.

en: No program associated with filetype
az_AZ: Fayl tipi ilə əlaqəli proqram yoxdur

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
az_AZ: '%s' uzantısı ilə faylları redaktə etmək üçün heç bir proqram yoxdur.

en: No route to host
az_AZ: Xatırlamaq üçün yol yoxdur

en: No search results
az_AZ: Axtarış nəticəsi yoxdur

en: No sites available
az_AZ: Heç bir sayt yoxdur

en: No supported SOCKS5 auth method
az_AZ: SOCKS5 auth üsulu dəstəklənmir

en: No username given.
az_AZ: Heç bir istifadəçi adı verilməyib.

en: None
az_AZ: Heç nə

en: None selected yet
az_AZ: Hələ seçilmədi

en: Nonrecoverable failure in name resolution
az_AZ: İsmarıcın həllində xəta baş verdi

en: Not all items could be requeued for transfer.
az_AZ: Bütün əşyaların köçürülməsini tələb edilə bilməz.

en: Not connected
az_AZ: Bağlı deyil

en: Not connected to any server
az_AZ: Hər hansı bir serverə bağlı deyil

en: Not connected to any server.
az_AZ: Hər hansı bir serverə bağlı deyil.

en: Not connected.
az_AZ: Bağlı deyil.

en: Not initialized, need to call WSAStartup
az_AZ: Başlanmadı, WSAStartup-a zəng etmək lazımdır

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
az_AZ: Qeyd edək ki, bu xüsusiyyət yalnız FTP protokolu ilə dəstəklənir.

en: Note: A lost key cannot be recovered.
az_AZ: Qeyd: İtirilən bir açar bərpa edilə bilməz.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
az_AZ: Qeyd edək ki, bu xüsusiyyət yalnız FTP protokolu ilə dəstəklənir.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
az_AZ: Qeyd: Ümumi proxy istifadə passiv rejimli FTP bağlantılarına icazə verir.

en: Number of decimal places:
az_AZ: Ondalıkqyerlərin sayı:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
az_AZ: Təcrübə sayı 0 ilə 99 arasında olmalıdır.

en: OK
az_AZ: Tamam

en: OS version:
az_AZ: OS versiyası:

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
az_AZ: Aşağıdakı səhifələrdə seçilmiş ötürmə rejimi, həmçinin aktivləşdirildikdə geri qaytarma rejimi konfiqurasiya olunacaq.

en: Once
az_AZ: Bir dəfə

en: Once a day
az_AZ: Gündə bir dəfə

en: Once a week
az_AZ: Həftədə bir dəfə

en: Only use plain FTP (insecure)
az_AZ: Yalnız düz FTP (təhlükəli)

en: Op&en file
az_AZ: Faylı aç

en: Open directory in system's file manager
az_AZ: Sistemin fayl menecerində açıq qovluq

en: Open the Site Manager
az_AZ: Sayt menecerini açın

en: Open the Site Manager.
az_AZ: Sayt menecerini açın.

en: Open the Site Manager. Right-click for a list of sites.
az_AZ: Sayt menecerini açın. Saytların siyahısı üçün sağ düyməni basın.

en: Open the file.
az_AZ: Faylı açın.

en: Open the settings dialog of FileZilla
az_AZ: FileZilla'nın ayarları qutusunu açın

en: Opened as:
az_AZ: Açılan kimi:

en: Opening failed
az_AZ: Açılmadı

en: Opens a new tab
az_AZ: Yeni bir tab açır

en: Opens the Site Manager
az_AZ: Sayt menecerini açır

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
az_AZ: Qovluq siyahı filter informasiya qutusunu açır. Geçiş filtrlərini açıb bağlamaq üçün sağ düyməyə basın.

en: Operating System:
az_AZ: Əməliyyat sistemi:

en: Operation already in progress
az_AZ: Əməliyyat artıq davam edir

en: Operation in progress
az_AZ: Əməliyyat davam edir

en: Operation not supported
az_AZ: Əməliyyat dəstəklənmir

en: Orange
az_AZ: Narıncı

en: Organization:
az_AZ: Təşkilat:

en: Other SFTP options
az_AZ: Digər SFTP variantları

en: Other system error
az_AZ: Digər sistem səhvləri

en: Other:
az_AZ: Digər:

en: Out of memory
az_AZ: Yaddaş dolub

en: Overview
az_AZ: Baxış

en: Overwrite &if source newer
az_AZ: Mənbə yenidirsə üzərinə yazılsın

en: Overwrite file
az_AZ: Faylın üzərində yaz

en: Overwrite file if size differs
az_AZ: Ölçü fərqli olduqda faylın üzərində yaz

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
az_AZ: Ölçü fərqlənirsə və ya mənbə yeni olarsa faylın üzərində yaz

en: Overwrite file if source file newer
az_AZ: Mənbə faylının daha yeni olması halında faylın üzərində yazılsın

en: Overwrite if &different size
az_AZ: Fərqli ölçüyə dəyişdirin

en: Overwrite if different si&ze or source newer
az_AZ: Müxtəlif ölçü və ya yeni bir qayda varsa üzərində yaz

en: Own build type: %s
az_AZ: Öz quruluş növü: %s

en: Owner permissions
az_AZ: Sahibinin icazəsi

en: Owner/Group
az_AZ: Sahib / Qrup

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
az_AZ: Köçürmələr və digər əməliyyatlar zamanı sistemin boş yatmasına mane olmaq

en: P&roxy host:
az_AZ: Proxy server:

en: PORT command tainted by router or firewall.
az_AZ: Yönləndirici və ya təhlükəsizlik divarı tərəfindən pozulmuş PORT əmri.

en: Pa&ssive (recommended)
az_AZ: Passiv (tövsiyə olunur)

en: Parameter not a valid URL
az_AZ: Parametr etibarlı bir URL deyil

en: Parsing %d bytes of version information.
az_AZ: Versiya məlumatının %d baytının ayrılması.

en: Pass&word:
az_AZ: Şifrə:

en: Passive (recommended)
az_AZ: Passiv (tövsiyə olunur)

en: Passive mode
az_AZ: Passiv rejimi

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
az_AZ: Passiv rejim default transfer rejimi kimi təyin edilmişdir.

en: Password or encryption key is not set
az_AZ: Şifrə və ya şifrləmə açarı təyin olunmur

en: Password required
az_AZ: Şifrə tələb olunur

en: Passwords
az_AZ: Şifrələr

en: Path
az_AZ: Yol

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
az_AZ: %s qovluğu və%s alt qovluğu üçün yol yaradıla bilmir

en: Path not found:
az_AZ: Yol tapılmadı:

en: Paths
az_AZ: Yollar

en: Pending removal
az_AZ: Silinməsi gözlənilir

en: Permission
az_AZ: İcazə

en: Permission denied
az_AZ: Razılaşma rədd edildi

en: Permissions
az_AZ: İzinlər

en: Platform:
az_AZ: Platforma:

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
az_AZ: Xahiş edirik serverin çalışdığını və parametrlərinizi yenidən yoxlamaq üçün https://filezilla-project.org/probe.php səhifəsinə keçin.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
az_AZ: Xahiş edirik, hər hansı bir firewall və marşrutlaşdırıcısını konfiqurasiya edin, belə ki FileZilla özbaşına limanlara gedən əlaqə qura bilər.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
az_AZ: Yönləndiricinizdə 'DMZ rejimi' və ya 'Oyun rejimi' kimi parametrləri aradan buraxın.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
az_AZ: Xahiş edirik sabit bir internet bağlantınız olduğundan əmin olun və ayarlarınızı yenidən yoxlayın.

en: Please enter a custom date format.
az_AZ: Xüsusi tarix formatını daxil edin.

en: Please enter a custom time format.
az_AZ: Xüsusi bir vaxt formatı daxil edin.

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
az_AZ: Xahiş olunur 2010-07-18 kimi YYYY-MM-DD formasının bir tarixini daxil edin.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
az_AZ: Xahiş edirik, 0 %s / s-dən çox və ya bərabər yükləmə sürəti limitini daxil edin.

en: Please enter a name for the new filter.
az_AZ: Yeni filtr üçün bir ad daxil edin.

en: Please enter a new name for the copied filter.
az_AZ: Kopyalanan filtr üçün yeni bir ad daxil edin.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
az_AZ: "%s" filtr dəsti üçün yeni bir ad daxil edin

en: Please enter a new name for the filter.
az_AZ: Süzgə üçün yeni bir ad daxil edin.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
az_AZ: Birlikdə yüklənmə sayı üçün 0 və 10 arasında bir rəqəm daxil edin.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
az_AZ: Birlikdə yüklənmə sayı üçün 0 və 10 arasında bir nömrə daxil edin.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
az_AZ: Birlikdə yüklənmə sayı üçün 0 və 10 arasında bir nömrə daxil edin.

en: Please enter a password for this server:
az_AZ: Xahiş edirik bu server üçün bir parol daxil edin:

en: Please enter a timeout between 10 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
az_AZ: Xahiş edirik zaman aşımlarını aradan qaldırmaq üçün 10 ilə 9999 saniyə arasında bir zaman aşımını daxil edin.

en: Please enter a unique name for this filter set
az_AZ: Bu filtr dəsti üçün unikal bir ad daxil edin

en: Please enter a username for this server:
az_AZ: Xahiş edirik bu server üçün bir istifadəçi adı daxil edin:

en: Please enter a valid portrange.
az_AZ: Xahiş edirik, düzgün bir portret daxil edin.

en: Please enter an URL where to get your external address from
az_AZ: Xahiş edirik xarici ünvanınızı almaq üçün URL daxil edin

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
az_AZ: Xahiş edirik yükləmə sürəti limitini 0 %s / s-yə bərabər edin.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
az_AZ: Zəhmət olmasa FTP komutunu daxil edin
    Standart ftp əmrlərindən istifadə edərək kataloq gizli yer siləcəkdir.

en: Please enter the complete path of a program and its arguments. This command will be executed when the queue has finished processing.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You need to properly quote commands and their arguments if they contain spaces.
az_AZ: Xahiş edirik proqramın tam yolunu və onun dəlillərini daxil edin. Bu əmr əlavənin işlənsməsi başa çatdıqda yerinə yetiriləcək
    Məs. Unix altında MS Windows və / somePath / file altında c: \ somePath \ file.exe
    Boşluqlar varsa düzgün əmrləri və onların arqumentlərini sitat gətirmək lazımdır.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
az_AZ: Yaradılacaq kataloqun adını daxil edin:

en: Please enter the name of the file which should be created:
az_AZ: Yaradılacaq faylın adını daxil edin:

en: Please enter username and password for this server:
az_AZ: Bu server üçün istifadəçi adı və şifrəni daxil edin:

en: Please enter your current master password to change the password settings.
az_AZ: Bu server üçün istifadəçi adı və şifrəni daxil edin.

en: Please enter your external IP address
az_AZ: Xahiş edirik xarici IP ünvanınızı daxil edin

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
az_AZ: Xahiş edirik bu yardımçıdakı aktiv rejimi səhifəsində xarici IP ünvanınızı daxil edin. Dinamik bir ünvanınız varsa və ya xarici ünvanınızı bilmirsinizsə, xarici həll variantını istifadə edin.

en: Please enter your master password to decrypt the password for this server:
az_AZ: Bu server üçün şifrənin şifrəsini açmaq üçün ana şifrənizi daxil edin:

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
az_AZ: Yanlış konfiqurasiya müvəffəqiyyətli FTP əlaqələri maneə törətdiyinə görə, təlimatlara diqqətlə baxın.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
az_AZ: Xahiş edirik, FileZilla-nın gedən əlaqələri yaratmasına icazə verin və ünvan doğrulayıcıda düzgün ünvan yazdığınızdan əmin olun.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
az_AZ: Xahiş edirik tələb olunan faylların sisteminizdə quraşdırıldığından əmin olun.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
az_AZ: Yönləndiricinizin ən son mövcud proqram təminatından istifadə etdiyinə əmin olun. Bununla yanaşı, yönləndiriciniz düzgün qurulmalıdır. Göstəriş liman istifadə etmək lazımdır. Yönləndiricinizi "DMZ rejimi" ya da "oyun rejimi" adında istifadə etməyin.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
az_AZ: Xahiş edirik FileZilla'nın server seçdiyi limana heç bir təsiri olmadığını unutmayın. Beləliklə, təhlükəsizlik divarınız serverin seçdiyi bir portu yalnız bir bağlantı tərəfindən idarə olunduğunu saya bilər. Bu formada təhlükəsizlik xəbərdarlığı alsanız görməzdən gələ bilərsiz.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
az_AZ: Xatırladaq ki, FTP, FTPS və FTPES serverlərində yüklənən zaman damğalarının qorunması yalnız MFMT əmrini dəstəkləyərkən işləyir.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
az_AZ: Çox tez-tez və ya çox qısa aralıqlarla yenidən əlaqə qurmağa çalışarsanız bəzi serverlər sizi qadağan edə bilər.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
az_AZ: Xahiş edirik şəbəkə mühitinizi dəyişdirdiyinizdə və ya birdən əvvəl işləyən serverlərlə qarşılaşdığınız halda bu yardımçını yenidən istifadə edin.

en: Please save this key in a secure location. Without the correct key your uploaded files cannot be accessed.
az_AZ: Xahiş edirik bu açarı təhlükəsiz bir yerdə saxlayın. Doğru əsas olmadan yüklənən fayllara daxil oluna bilməz.

en: Please select an action:
az_AZ: Xahiş edirik bir hərəkət seçin:

en: Please select the categories you would like to import.
az_AZ: Xahiş edirik idxal etmək istədiyiniz kateqoriyalar seçin.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
az_AZ: Xahiş edirik istifadə etmək istədiyiniz köçürmə rejimi seçin.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
az_AZ: Xahiş edirik "%s" qovluğunun yeni atributlarını seçin.

en: Please select the new attributes for the file "%s".
az_AZ: Xahiş edirik "%s" faylının yeni xüsusiyyətlərini seçin.

en: Please select the new attributes for the selected directories.
az_AZ: Xahiş edirik seçilmiş kataloqlar üçün yeni xüsusiyyətləri seçin.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
az_AZ: Xahiş edirik seçilmiş fayl və qovluqlar üçün yeni xüsusiyyətləri seçin.

en: Please select the new attributes for the selected files.
az_AZ: Xahiş edirik seçilmiş fayllar üçün yeni xüsusiyyətləri seçin.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
az_AZ: Xahiş edirik təhlükəsizlik divarınızı yeniləyin və marşrutlaşdırıcınızın mövcud ən yeni proqram təminatından istifadə etdiyinə əmin olun. Ayrıca, yönlendiricinizin düzgün qurulması lazımdır. Yönləndiricinizi "DMZ rejimi" ya da "oyun rejimi" adında istifadə etməyin. Protokol yoxlama və ya xüsusi protokollar kimi şeylər aradan qaldırılmalıdır

en: Postal code:
az_AZ: Poçt kodu:

en: Pre&allocate space before downloading
az_AZ: Yükləməzdən əvvəl məkanı önləyin

en: Preallocation
az_AZ: Yer ayırma

en: Predefined Sites
az_AZ: Önceden təyin edilmiş saytlar

en: Preserving file timestamps
az_AZ: Fayl zaman damğalarının qorunması

en: Preview
az_AZ: Ön görünüş

en: Print diagnostic information related to startup of FileZilla
az_AZ: FileZilla-nın başlanğıcına aid diaqnostik məlumatları çap edin

en: Print version information to stdout and exit
az_AZ: Stdout və çıxış üçün versiya məlumatlarını çap edin

en: Prioritize directories (default)
az_AZ: Rəhbərləri prioritetləşdirin (default)

en: Priority
az_AZ: Prioritet

en: Privacy policy: Only your version of FileZilla, your used operating system and your CPU architecture will be submitted to the server.
az_AZ: Gizlilik siyasəti: Yalnızca FileZilla versiyanız, istifadə olunan əməliyyat sisteminiz və CPU arxitekturası serverə təqdim olunacaq.

en: Private &keys:
az_AZ: Şəxsi düymələr:

en: Pro&tocol:
az_AZ: Protokol:

en: Pro&xy password:
az_AZ: Proxy şifrəsi:

en: Process &Queue
az_AZ: Əlavələri fayllara əlavə et

en: Process file table overflow
az_AZ: Proses fayl masası daşması

note: @translator: Example: Processed 5 files in 1 directory
en: Processed %s in %s.
az_AZ: %s %s içərisində işləndi.

en: Protocol not supported
az_AZ: Protokol dəstəklənmir

en: Protocol not supported on given socket type
az_AZ: Müraciət verilən soket tipində dəstəklənmir

en: Protocol:
az_AZ: Protokol:

en: Proxy &port:
az_AZ: Proxy portu:

en: Proxy &user:
az_AZ: Proxy istifadəçisi:

en: Proxy authentication failed
az_AZ: Proxy identifikasiyası uğursuz oldu

en: Proxy handshake failed: %s
az_AZ: Proxy ilə bağlantı uğursuz oldu: %s

en: Proxy host starts with '[' but no closing bracket found.
az_AZ: Proxy adı '[' ilə başlayır amma heç bir bağlanma möhürü tapılmadı.

en: Proxy reply: %s
az_AZ: Proxy cavab: %s

en: Proxy request failed. Reply from proxy: %s
az_AZ: Proxy sorğusu uğursuz oldu. Proxy'dən cavab alın: %s

en: Proxy request failed: %s
az_AZ: Proxy sorğusu uğursuz: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
az_AZ: Proxy sorğusu uğursuz: Əlaqədar ünvan növü CONNECT cavabında

en: Proxy set but proxy host or port invalid
az_AZ: Proxy qurulmuşdur ancaq proxy adı ya da portu etibarsızdır

en: Public Key Authentication
az_AZ: İctimai Açar Kimlik Doğrulama

en: Public key algorithm:
az_AZ: Açar açıq alqoritmi:

en: Public permissions
az_AZ: İctimai icazələr

en: Queue has been fully processed
az_AZ: Əlavə tamamilə işlənmişdir

en: Queue: %s MiB
az_AZ: Əlavə: %s MİB

en: Queue: %s%s
az_AZ: Əlavə: %s%s

en: Queue: empty
az_AZ: Əlavə: boş

en: Queued files
az_AZ: Keçid faylları

en: Queueing:
az_AZ: Quyruğa əlavə edilir:

en: R&eboot system once
az_AZ: Sistem bir dəfə yenidən başladılsın

en: R&emote directory tree
az_AZ: Uzaqdan idarə olunan ağac

en: R&eset and requeue selected files
az_AZ: Seçilmiş faylları sıfırlayın və yenidən quyruğa əlavəedin

en: Raw FTP command
az_AZ: Raw FTP əmri

en: Re&ad
az_AZ: Oxuma

en: Re&fresh
az_AZ: Yenilə

en: Re&name
az_AZ: Yenidən adlandır

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
az_AZ: Yardımçınızı yenidən başladın və parametrlərinizi diqqətlə yoxlayınb bütün marşrutlaşdırıcıları və təhlükəsizlik divarlarını müvafiq olaraq qurun.

en: Rea&d
az_AZ: Oxuma

en: Read-only
az_AZ: Yalnız oxunur

en: Really cancel current operation?
az_AZ: Həqiqi əməliyyatı ləğv edirsinizmi?

en: Really delete %d directory with its contents from the server? | Really delete %d directories with their contents from the server?
az_AZ[0]: Serverdəki %d qovluğu içindəkilərlə birlikdə silmək istəyirsiniz?
az_AZ[1]: Serverdəki %d qovluğu içindəkilərlə birlikdə silmək istəyirsiniz?

en: Really delete %d file from the server? | Really delete %d files from the server?
az_AZ[0]: Serverdəki %d faylı silmək istəyirsiniz?
az_AZ[1]: Serverdəki %d faylı silmək istəyirsiniz?

en: Really delete %s and %s from the server?
az_AZ: Serverdə%svə %shəqiqətən silinsin?

en: Really delete all selected files and/or directories from the server?
az_AZ: Serverdə seçilmiş bütün faylları və ya kataloqları həqiqətən silmək istəyirsiniz?

en: Really delete all selected files and/or directories from your computer?
az_AZ: Kompyuterinizdən seçilmiş bütün faylları və ya kataloqları həqiqətən silmək istəyirsiniz?

en: Reason
az_AZ: Səbəb

en: Reboot now
az_AZ: Yenidən başlat

en: Rec&urse into subdirectories
az_AZ: Alt qovluqlara tətbiq edilsin

en: Received a directory listing which appears to be encoded in EBCDIC.
az_AZ: Alınan qovluq siyahısı EBCDIC kimi kodlanmış görünür.

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
az_AZ: 10000-dən simvoldan çox olan bir xətt alıb, imtina edilir.

en: Received data tainted
az_AZ: Alınan məlumatlar pozulub

en: Received invalid character in version information
az_AZ: Sürüm məlumatında yanlış xarakter almışdır

en: Received version information is too large
az_AZ: Alınan versiya məlumatları çox böyükdür

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
az_AZ: Bir serverə qoşulduqda yenidən əlaqə məlumatı silinə bilməz.
    Davam etsəniz, əlaqəniz kəsiləcək.

en: Reconnection settings
az_AZ: Yenidənqurma parametrləri

en: Reconnects to the last used server
az_AZ: Son istifadə edilən serverə yenidən bağlanır

en: Recursively adding files to queue.
az_AZ: Davamlı olaraq faylları sıraya əlavə edilsin.

en: Recursively changing permissions.
az_AZ: Rəqəmləri dəyişdirən icazələr.

en: Recursively deleting files and directories.
az_AZ: Təkrarlanan faylları və qovluqları silinsin.

en: Red
az_AZ: Qırmızı

en: Redirection to invalid or unsupported URI: %s
az_AZ: Yalnış və ya dəstəklənməmiş URI-ə yönləndirin: %s

en: Redirection to invalid or unsupported address: %s
az_AZ: Yalnış və ya dəstəklənməmiş ünvana yönləndirin: %s

en: Refresh the file and folder lists
az_AZ: Fayl və qovluq siyahılarını yeniləyin

en: Remember passwords?
az_AZ: Şifrələr xatırlansın?

en: Remote
az_AZ: Uzaqdan

en: Remote file
az_AZ: Uzaqdakı fayl

en: Remote file search
az_AZ: Uzaqdan fayl axtarışı

en: Remote filters:
az_AZ: Uzaq filtrlər:

en: Remote path
az_AZ: Uzaqdakı yol

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
az_AZ: Uzaqdakı yola gedilə bilmədi. Müvafiq bir mütləq yol olduğunu və mövcud saytın server növü (%s) tərəfindən dəstəkləndiyinə əmin olun.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
az_AZ: Uzaqdakı yola gedilə bilmədi. Doğru mütləq bir yol olduğundan və ana saytda seçilmiş server növü (%s) tərəfindən dəstəkləndiyinə əmin olun.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
az_AZ: Uzaqdakı yola gedilə bilmədi. Müəyyən bir mütləq yol olduğundan əmin olun.

en: Remote path could not be parsed.
az_AZ: Uzaqdakı yola gedilə bilmədi.

en: Remote path handling:
az_AZ: Uzaqdan idarə olunan yol:

en: Remote path:
az_AZ: Uzaqdakı yol:

en: Remote site:
az_AZ: Uzaqdakı sayt:

en: Remove &all
az_AZ: Hamısını sil

en: Remove &selected
az_AZ: Seçilənləri sil

en: Rename file
az_AZ: Faylın adı dəyişdirilsin

en: Rename selected directory
az_AZ: Seçilmiş qovluğu yenidən adlandır

en: Rename selected files and directories
az_AZ: Seçilmiş qovluq və faylları yenidən adlandır

en: Renaming '%s' to '%s'
az_AZ: '%s' '%s' kimi dəyişdirilir

en: Repeat password:
az_AZ: Şifrənin təstiqlənməsi:

en: Reporting bugs and feature requests
az_AZ: Səhvlər və xüsusiyyət sorğuları barədə məlumat

en: Request failed - client is not running identd (or not reachable from server)
az_AZ: Sorğu uğursuz oldu - identd işləmir (ya da serverdən əldə edilə bilmir)

en: Request failed - client's identd could not confirm the user ID string
az_AZ: İstək uğursuz oldu -identd istifadəçi ID təstiqlənmədi

en: Request rejected or failed
az_AZ: Rədd edildi və ya uğursuz oldu

en: Require explicit FTP over TLS
az_AZ: TLS-dən açıq FTP tələb et

en: Require implicit FTP over TLS
az_AZ: TLS üzərindən gizli FTP tələb edir

en: Reset and requeue &all
az_AZ: Hamısını sıfırlayın və yenidən aləvə edin

en: Resolved protocol is unknown
az_AZ: Həll edilən protokol bilinmir

en: Resolving address of %s
az_AZ: %s ünvanı həll edir

en: Resource temporarily unavailable
az_AZ: Resurs müvəqqəti olaraq istifadə edilə bilməz

en: Response:
az_AZ: Cavab:

en: Results:
az_AZ: Nəticələr:

en: Resume file transfer
az_AZ: Fayl ötürülməsini davam etdirin

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
az_AZ: ASCII faylları bərpa edən server, daha fərqli bir xəttin sona çatdıqda, problemlər yarada bilər.

en: Retrieving directory listing of "%s"...
az_AZ: "%s" kataloq siyahısını çıxarmaq ...

en: Retrieving directory listing...
az_AZ: Qovluq siyahısını alın ...

en: Retrieving external IP address from %s
az_AZ: Xarici IP ünvanını %s-dan çıxarmaq

en: S&how files currently being edited...
az_AZ: Hal-hazırda redaktə edilmiş faylları göstər ...

en: S&how the Site Manager on startup
az_AZ: Başlayarkən Sayt Menecerini göstərin

en: S&hutdown system once
az_AZ: Sistemi bir dəfə bağla

en: S&top
az_AZ: Dayandırın

en: S&uspend system once
az_AZ: Bir dəfə sistemi dayandırın

en: S&ynchronized browsing
az_AZ: Sinxronlaşdırılan tarama

en: SFTP support
az_AZ: SFTP dəstəyi

en: SOCKS4 proxy will connect to: %s
az_AZ: SOCKS4 proxy bağlantısı: %s

en: SOCKS5 does not support usernames or passwords longer than 255 characters.
az_AZ: SOCKS5 255 simvoldan artıq istifadəçi adı və parolları dəstəkləmir.

en: Sa&ve passwords protected by a master password
az_AZ: Ana parol ilə qorunan parolları saxla

en: Sav&e passwords
az_AZ: Şifrələri saxla

en: Save settings?
az_AZ: Ayarlar saxlanılsın?

en: Saving of password has been disabled by your system administrator.
az_AZ: Parolun saxlanması sistem administratorunuz tərəfindən silinib.

en: Saving of passwords has been disabled by you.
az_AZ: Şifrələrin saxlanması sizinlə bağlıdır.

en: Scale factor:
az_AZ: Ölçək faktoru:

en: Search &conditions:
az_AZ: Axtarış şərtləri:

en: Search &directory:
az_AZ: Axtarış qovluğu:

en: Search for files recursively.
az_AZ: Alt qovluqdakı faylları axtar.

en: Search server for files
az_AZ: Serverdə fayl axtarın

en: Search type:
az_AZ: Axtarış növü:

en: Security information
az_AZ: Təhlükəsizlik məlumatları

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
az_AZ: Həmçinin baxın: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
az_AZ: Server seçin

en: Select &page:
az_AZ: Səhifə seçin:

en: Select Theme
az_AZ: Mövzu seçimi

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
az_AZ: Bir transferin hədəf faylının zatən mövcud olub-olmadığını yerinə yetirmək üçün default tədbir seçin.

en: Select default editor
az_AZ: Varsayılan redaktoru seçin

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
az_AZ: Hədəf fayl zatən varsa, varsayılan faylı seçin. Bu seçim yalnız cari seans üçün etibarlıdır.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
az_AZ: Varsayılan fayl seçmək yalnız sıradakı hazırda seçilmiş fayllar üçün fəaliyyət göstərir.

en: Select file containing private key
az_AZ: Xüsusi düymə olan fayl seçin

en: Select file for exported data
az_AZ: Verilən məlumatlar üçün fayl seçin

en: Select file for exported filters
az_AZ: Daşınan filtrlər üçün fayl seçin

en: Select file for exported queue
az_AZ: Daşınan növbə faylını seçin

en: Select file for exported settings
az_AZ: Verilən parametrlər üçün fayl seçin

en: Select file for exported sites
az_AZ: Verilən saytlar üçün fayl seçin

en: Select file to import settings from
az_AZ: Parametrləri idxal etmək üçün fayl seçin

en: Select file to upload
az_AZ: Yükləmək üçün fayl seçin

en: Select filename for converted key file
az_AZ: Dəyişdirilmiş əsas fayl üçün fayl adını seçin

en: Select how these files should be opened.
az_AZ: Bu faylların necə açılacağını seçin.

en: Select target download directory
az_AZ: Hədəf endirmə qovluğunu seçin

en: Select target filename
az_AZ: Hədəf fayl adını seçin

en: Select the categories to export:
az_AZ: İxrac ediləcək kateqoriyaları seçin:

en: Select the private data you would like to delete.
az_AZ: Silmək istədiyiniz şəxsi məlumatları seçin.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
az_AZ[0]: Transfer üçün məzmunu ilə seçilmiş %d qovluq.
az_AZ[1]: Transfer üçün məzmunu ilə seçilmiş %dqovluq.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
az_AZ[0]: Seçilmiş %d qovluqlar.
az_AZ[1]: Seçilmiş %dqovluqlar.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
az_AZ[0]: Transfer üçün seçilən %d fayl.
az_AZ[1]: Transfer üçün seçilən %d fayl.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
az_AZ[0]: Seçilmiş %d fayl. Ümumi ölçüsü: %s
az_AZ[1]: Seçilmiş %dfayl. Ümumi ölçüsü: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
az_AZ[0]: Seçilmiş %dfayl. Ümumi ölçüsü: Ən az %s
az_AZ[1]: Seçilmiş %d fayl. Ümumi ölçüsü: Ən az %s

en: Selected %s and %s for transfer.
az_AZ: Transfer üçün %s və %s seçildi.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
az_AZ: Seçilmiş %s və %s. Ümumi ölçüsü: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
az_AZ: Seçilmiş %s və %s. Ümumi ölçüsü: Ən az %s

en: Selected editor does not exist.
az_AZ: Seçilmiş redaktor yoxdur.

en: Selected file already being edited
az_AZ: Seçilən fayl artıq redaktə edilib

en: Selected file is already loaded
az_AZ: Seçilmiş fayl artıq yüklənmişdir

en: Selected file is already opened
az_AZ: Seçilmiş fayl artıq açılıb

en: Selected file is still being edited
az_AZ: Seçilmiş fayl hələ də redaktə edilir

en: Selected filter only works for local files.
az_AZ: Seçilmiş filtre yalnız yerli fayllar üçün işləyir.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
az_AZ: Seçilmiş qlobal əlfəcin və mövcud server fərqli bir server növü istifadə edir.
    Bu server üçün saytın xüsusi əlamətlərini istifadə edin.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
az_AZ: Müxtəlif bir protokolla istifadə edilən seçilmiş port.

en: Send FTP &keep-alive commands
az_AZ: FTP-ə canlı əmr göndər

en: Send custom command to the server otherwise not available
az_AZ: Serverə xüsusi əmri göndərmək başqa cür mümkün deyil

en: Sending keep-alive command
az_AZ: Saxta canlı əmr göndərmə

en: Serial number:
az_AZ: Seriya nömrəsi:

en: Server &Type:
az_AZ: Server Tipi:

en: Server does not support non-ASCII characters.
az_AZ: Server, ASCII olmayan simvolları bilmir.

en: Server does not support resume of files > %d GB.
az_AZ: Server > %d GB ölçüsündən böyük faylları davam etdirməyi dəstəkləmir.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
az_AZ: Sever >%d GB ölçüsündən böyük falları dəstəkləmir. Fayl ölçüləri eyni olduqda köçürülmə dayandırılsın.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
az_AZ: Server > 2GB ölçüsündən böyük faylları davam etdirməyi dəstəkləmir.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
az_AZ: Server 4GB ölçüsündən böyük faylları dəstəkləmir.

en: Server host key
az_AZ: Server şifrəsi

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
az_AZ: Server >%d Gb ölçüsündən böyük faylları dəstəkləmir. Fayl ölçüləri bərabər olduqda köçürülmə dayandırılsın.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
az_AZ: Server hesabı tələb edə bilər. Site menecerindən istifadə edərək hesabı göstərməyi sınayın

en: Server not sending proper line endings
az_AZ: Server düzgün xətt sonlarını göndərməyib

en: Server returned empty path.
az_AZ: Server boş yola döndü.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
az_AZ: Server əlavə giriş sorğusu göndərdi. İnteraktiv giriş növündən istifadə etməlisiniz.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
az_AZ: Server qeyri-mümkün ünvanı ilə passiv cavab göndərdi. Passiv rejimi uğursuz oldu.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
az_AZ: Server qeyri-mümkün ünvanı ilə passiv cavab göndərdi. Bunun yerine server ünvanı istifadə ediləcək.

en: Server sent too much data.
az_AZ: Server çox məlumat göndərdi.

en: Server sent unexpected reply.
az_AZ: Server gözlənilməz cavab göndərdi.

en: Server to client MAC:
az_AZ: Serverdən müştərinin MAC ünvanına:

en: Server to client cipher:
az_AZ: Serverdən müştəriyə şifrə:

en: Server&type:
az_AZ: Server tipi:

en: Server/Local file
az_AZ: Server / Yerli fayl

en: Session details
az_AZ: Oturum detalları

en: Set &Priority
az_AZ: Prioritet təyin edin

en: Setting permissions of '%s' to '%s'
az_AZ: '%s' in icazəsi '%s' formasında dəyişdirilir

en: Settings
az_AZ: Ayarlar

en: Settings directory:
az_AZ: Ayarlar qovluğu:

en: Sh&ow notification bubble
az_AZ: Bildiriş balonunu göstər

en: Show &raw directory listing
az_AZ: Yeni kataloq siyahısını göstərin

en: Show &welcome dialog...
az_AZ: Xoş qarşılamanı göstər ...

en: Show both directory trees and continue comparing?
az_AZ: Qovluq ağaclarını göstərilərək müqayisə etməyə davam edirsiniz?

en: Show details
az_AZ: Ətraflı göstər

en: Show details about custom date and time formats
az_AZ: Xüsusi tarix və vaxt formatları haqqında məlumatları göstərin

en: Shows available TLS ciphers
az_AZ: Mövcud TLS şifrlərini göstərir

en: Shows this help dialog
az_AZ: Bu kömək informasiya qutusunu göstərir

en: Shutdown now
az_AZ: İndi bağlama

en: Signature algorithm:
az_AZ: İmza alqoritmi:

en: Signup
az_AZ: Hesab yarat

en: Site &Manager entries
az_AZ: Sayt meneceri girişləri

en: Site Manager
az_AZ: Sayt Meneceri

en: Site Manager - Cannot remember password
az_AZ: Sayt meneceri - Şifrəni xatırlamır

en: Site Manager - Generated key
az_AZ: Sayt meneceri - Yaradılan açar

en: Site Manager - Invalid data
az_AZ: Site Meneceri - Yanlış məlumatlar

en: Site Manager already open
az_AZ: Site meneceri artıq açıqdır

en: Site does not exist.
az_AZ: Sayt tapılmadı.

en: Site path has to begin with 0 or 1.
az_AZ: Sayt yolu 0 və ya 1 ilə başlamalıdır.

en: Site path is malformed.
az_AZ: Sayt yolu səhvdir.

en: Site-specific bookmarks
az_AZ: Saytın xüsusi əlamətləri

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
az_AZ: Saytın xüsusi əlamətləri serverin Sayt menecerində saxlanmasını tələb edir.
    Sayt menecerinə cari əlaqə əlavə edilsin?

en: Size
az_AZ: Ölçü

en: Size formatting
az_AZ: Ölçü formatı

en: Size unknown
az_AZ: Ölçü bilinmir

en: Skip file
az_AZ: Fayl atlayın

en: Skipping download of %s
az_AZ: %s yüklənməsi atlanır

en: Skipping non-existing key file "%s"
az_AZ: Qeyri-mövcud əsas fayl "%s" atlama

en: Skipping upload of %s
az_AZ: %s yükləməsini atlayın

en: Socket address outside address space
az_AZ: Ünvanın kənarında soket ünvanı

en: Socket already connected
az_AZ: Soket zatən bağlıdır

en: Socket has been shut down
az_AZ: Soket bağlandı

en: Socket not connected
az_AZ: Soket bağlı deyil

en: Socket type not supported for address family
az_AZ: Soket növü ünvan ailəsi üçün dəstəklənmir

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
az_AZ: Bəzi fayllar hələ də redaktə olunur və ya yüklənməlidir.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
az_AZ: Yönləndiricinin arxasında olan bəzi yanlış qurulmuş uzaq serverlər yerli IP ünvanı ilə cavab verə bilərlər.

en: Sort directories inline
az_AZ: Sətirdəki qovluqları sıralayın

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
az_AZ: Qovluqları müqayisə edərkən sıralama əmri dəyişdirilə bilməz.

en: Sorting
az_AZ: Sıralama

en: Sorting &mode:
az_AZ: Sortlaşdırma rejimi:

en: Source and path of the drop operation are identical
az_AZ: Buraxılış əməliyyatının qaynağı və yolu eynidır

en: Source and target file may not be the same
az_AZ: Mənbə və hədəf faylları eyni ola bilməz

en: Source and target of the drop operation are identical
az_AZ: Buraxılış əməliyyatının mənbəyi və hədəfi eynidır

en: Source file:
az_AZ: Mənbə fayl:

en: Speed Limits
az_AZ: Sürət limiti

en: Speed limits
az_AZ: Sürət limitləri

en: Speed limits are disabled, click to change.
az_AZ: Sürət limitləri aradan qaldırılır, dəyişdirmək üçün basın.

en: Speed limits are enabled, click to change.
az_AZ: Sürət limitləri aktivdir, dəyişdirmək üçün basın.

en: Stable and beta versions
az_AZ: Stabil və beta versiyaları

en: Stable versions only
az_AZ: Yalnız sabit versiyalar

en: Stable, beta and nightly versions
az_AZ: Stabil, beta və gecə versiyaları

en: Start transfer &immediately
az_AZ: Dərhal transferə başlayın

en: Start with opened Site Manager
az_AZ: Açılan Sayt Meneceri ilə başlayın

en: Started update check on %s
az_AZ: %s üzrə yenilənmə başlanıb

en: Starting download of %s
az_AZ: %s endirilməsinə başlanılır

en: Starting upload of %s
az_AZ: %s yükləməsinə başlanılır

en: Starts the local site in the given path
az_AZ: Yerli sayt verilmiş yol ilə başladılır

en: State or province:
az_AZ: Şəhər:

en: Status:
az_AZ: Statu:

en: Stop and remove &all
az_AZ: Dayandır və hamısını sil

en: Stop recursive operation
az_AZ: Alt qovluq əməliyyatını dayandırın

en: Storj - Decentralized Cloud Storage
az_AZ: Storj - Mərkəzsizləşdirilmiş Bulud Saxlama

en: Storj support
az_AZ: Storj dəstəyi

en: Street:
az_AZ: Küçə:

en: Subject of certificate
az_AZ: Sertifikat mövzusu

en: Successful transfers
az_AZ: Uğurlu transferlər

en: Summary of test results:
az_AZ: Test nəticələrinin xülasəsi:

en: Suspend now
az_AZ: İndi dayandırın

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
az_AZ: Fayllara keçən simvollar bu seçimdən təsirlənmir, belə siqnallar həmişə silinir.

en: Synchronized browsing
az_AZ: Sinxronlaşdırılan tarama

en: Synchronized browsing has been disabled.
az_AZ: Sinxronlaşdırma gözdən keçirildi.

en: Synchronizing directories.
az_AZ: Qovluqları sinxronizasiya etmək.

en: Syntax error
az_AZ: Sintaksis səhvi

en: Syntax error in command line
az_AZ: Komanda xəttində sintaksis səhvi

en: System
az_AZ: Sistem

en: System details
az_AZ: Sistem məlumatları

en: System limit of open files exceeded
az_AZ: Açıq faylların sistem həddi aşıldı

en: System's network subsystem has failed
az_AZ: Sistemin şəbəkə sistemi uğursuz oldu

en: T&oolbar
az_AZ: Alətlər paneli

en: TLS connection established, sending HTTP request
az_AZ: TLS bağlantısı quraşdırılıb, HTTP sorğu göndərilir

en: TLS connection established, waiting for welcome message...
az_AZ: TLS bağlantısı quruldu, xoş xəbəri gözləyir ...

en: TLS connection established.
az_AZ: TLS bağlantısı quruldu.

en: TTL expired
az_AZ: TTL müddəti bitdi

en: Target file already exists
az_AZ: Hədəf faylı zatən var

en: Target file:
az_AZ: Hədəf fayl:

en: Target filename already exists!
az_AZ: Hədəf fayl zatən var!

en: Target filename already exists, really continue?
az_AZ: Hədəf fayl adı zatən var, davam edilsin?

en: Temporary failure in name resolution
az_AZ: Ad həllində müvəqqəti müvəffəqiyyətsizlik

en: Test finished successfully
az_AZ: Test uğurla başa çatdı

en: Test results
az_AZ: Test nəticələri

en: Testing resume capabilities of server
az_AZ: Serverin davam imkanlarını test et

en: The &following files are currently being edited:
az_AZ: Aşağıdakı fayllar hazırda redaktə olunur:

en: The Site Manager cannot be used unless the file gets repaired.
az_AZ: Faylın təmir ediləcəyi təqdirdə Sayt menecerindən istifadə edilə bilməz.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
az_AZ: Sayt meneceri başqa bir FileZilla 3 instansiyasında açıqdır.
    Davam etmək istəyirsinizmi? Sayt menecerində edilən hər hansı dəyişiklik bundan sonra saxlanılmayacaqdır.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
az_AZ: Sayt meneceri başqa bir FileZilla 3 instansiyasında açıqdır.
    Xahiş edirik onu bağlayın yoxsa məlumatlar silinə bilməz.

en: The address you entered was: %s
az_AZ: Yazdığını adres: %s

en: The ai_family member is not supported
az_AZ: Ai_family üzvü dəstəklənmir

en: The ai_socktype member is not supported
az_AZ: Ai_socktype üzvü dəstəklənmir

en: The bookmark could not be added.
az_AZ: Yerləşdirmə əlavə oluna bilmədi.

en: The bookmarks could not be cleared.
az_AZ: Əlfəcinlər silinə bilmədi.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
az_AZ: Bağlantı şifrələnir. Ayrıntılar üçün işarəyə basın.

en: The custom date format is invalid or contains unsupported format specifiers.
az_AZ: Xüsusi tarix formatı etibarsızdır və ya dəstəklənməyən format var.

en: The custom login sequence cannot be empty.
az_AZ: Xüsusi giriş sırası boş ola bilməz.

en: The custom time format is invalid or contains unsupported format specifiers.
az_AZ: Xüsusi vaxt formatı etibarsızdır və ya dəstəklənməyən format var.

en: The data connection could not be established: %s
az_AZ: Məlumat bağlantısı qurulmadı: %s

en: The default editor for text files could not be found.
az_AZ: Mətn faylları üçün default redaktor tapıla bilmədi.

en: The default editor for text files is '%s'.
az_AZ: Mətn faylları üçün standart redaktor '%s' dir.

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
az_AZ: Girilmiş filtr adı zatən var, başqa bir ad seçin.

en: The entered passwords are not the same.
az_AZ: Girilən parollar eyni deyil.

en: The extension '%s' does already exist in the list
az_AZ: Siyahıda '%s' uzantısı artıq mövcuddur

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
az_AZ: %s faylı artıq mövcuddur.
    Xahiş edirik yeni bir ad daxil edin:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
az_AZ: '%s' faylı açıla bilməz:
    Əlaqəli proqram (%s) tapıla bilmədi.
    Xahiş edirik fayl tipi dərnəklərinizi yoxlayın.

en: The file '%s' contains an SSH1 key. The SSH1 protocol has been deprecated, FileZilla only supports SSH2 keys.
az_AZ: '%s' faylı bir SSH1 düyməsini ehtiva edir. SSH1 protokolu etibarsız sayıldı, FileZilla yalnız SSH2 düymələrini dəstəkləyir.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
az_AZ: '%s' faylı yüklənə bilmədi və ya xüsusi bir düymə yoxdur.

en: The file '%s' could not be loaded.
az_AZ: '%s' faylı yüklənə bilmədi.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
az_AZ: '%s' faylı açıla bilmədi:
     Bu fayl növü ilə sisteminizdə proqram yoxdur.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
az_AZ: '%s' faylı açıla bilmədi:
     Əlaqəli komanda uğursuz oldu

en: The file '%s' has been created by a more recent version of FileZilla.
    Loading files created by newer versions can result in loss of data.
    Do you want to continue?
az_AZ: '%s' faylı FileZilla -nın köhnə versiyası ilə yaradılmışdır.
    Daha yeni versiyaların yaratdığı faylların yüklənməsi məlumat itirilməsinə səbəb ola bilər.
    Davam etmək istəyirsinizmi?

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
az_AZ: '%s' faylı FileZilla. tərəfindən dəstəklənən formatda deyil.
    Bunu dəstəklənən bir formata çevirmək istəyirsinizmi?

en: The file selected as default editor does not exist.
az_AZ: Cari redaktor kimi seçilən fayl yoxdur.

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
az_AZ: Fayl sütunu nə gizlədilə bilər nə də köçürülə bilməz.

en: The filename column cannot be hidden.
az_AZ: Fayl adı sütünü gizlədilə bilməz.

en: The following character will be replaced: %s
az_AZ: Aşağıdakı xarakter dəyişəcək: %s

en: The following characters will be replaced: %s
az_AZ: Aşağıdakı simvollar dəyişəcək: %s

en: The free open source FTP solution
az_AZ: Pulsuz açıq mənbə FTP həlli

en: The generated encryption key is:
az_AZ: Yaradılan şifrələmə açarı:

en: The global bookmarks could not be saved.
az_AZ: Qlobal əlfəcinlər yadda saxlanıla bilmədi.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
az_AZ: Xəta müəyyənləşdirmə səviyyəsi yüksək olduqca daha çox məlumat mesaj qeydində göstərilir. Debug məlumatlarının göstərilməsi performansa mənfi təsir göstərir.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
az_AZ: Limit 1 və 2000 MiB arasında olmalıdır

en: The local directory '%s' could not be created.
az_AZ: Yerli kataloq '%s' yaradıla bilmədi.

en: The local directory '%s' does not exist.
az_AZ: Yerli kataloq '%s' mövcud deyil.

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
az_AZ: '%s' yerli katoloqu (%s) sinxronizasiya kökündən aşağı deyil.
    Sinxronlaşdırılan taramayı aradan buraxıb yerli kataloqu dəyişdirməyə davam edirsiniz?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
az_AZ: Ən aşağı mövcud liman ən yüksək mövcud portdan az və ya bərabər olmalıdır.

en: The master password needs to be at least 8 characters long.
az_AZ: Ana şifrənin uzunluğu ən azı 8 simvol olmalıdır.

en: The new version could not be downloaded, please retry later.
az_AZ: Yeni versiya endirilməyib, daha sonra yenidən cəhd edin.

en: The new version has been saved in your Downloads directory.
az_AZ: Yeni versiya Yüklənənlər qovluğunda saxlanıldı.

en: The queue will not be saved.
az_AZ: Növbə qeyd olunmayacaq.

en: The remote directory '%s' does not exist.
az_AZ: '%s' adlı uzaq qovluq mövcud deyil.

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
az_AZ: Uzaq qovluq '%s' sinxronizasiya kökünün altındakı deyil (%s) .
    Sinxronlaşdırılanların gözdən keçirilməsini aradan qaldırıb uzaq qovluğu dəyişdirməyə davam edilsin?

en: The selected categories have been imported.
az_AZ: Seçilmiş kateqoriyalar idxal edilib.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
az_AZ: Seçilmiş fayl aşağıdakı kateqoriyalara aid edilə bilən məlumatları ehtiva edir:

en: The selected file is already being edited:
az_AZ: Seçilmiş fayl artıq zənginləşdirilmişdir:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
az_AZ: Seçilmiş fayl hələ də başqa bir proqramda açılır, onu bağlayın.

en: The selected file would be executed directly.
    This can be dangerous and might damage your system.
    Do you really want to continue?
az_AZ: Seçilən fayl birbaşa həyata keçiriləcəkdir.
    Bu təhlükəli ola bilər və sisteminizə zərər verə bilər.
    Həqiqətən davam etmək istəyirsiniz?

en: The server could not be added.
az_AZ: Server əlavə edilmədi.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
az_AZ: Server gözlənilməz və ya tanınmayan cavab göndərdi.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
az_AZ: Server fayl adları üçün aşağıdakı xarakter kodlamasını istifadə edir:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
az_AZ: Serverin sertifikatı məlum deyil. Xahiş edirik serverin etibarlı olmasını təmin etmək üçün sertifikatı diqqətlə araşdırın.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
az_AZ: Serverin ana dili açarı önyaddaşa alınmış açara uyğun gəlmir. Bu ya administrator düyməni dəyişdirdi və ya həqiqətən server olmağı əmr edən başqa bir kompüterə qoşulmağa çalışırsınız.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
az_AZ: Serverin ana xətası bilinmir. Server hesab etdiyiniz kompüter olduğuna dair heç bir zəmanət yoxdur.

en: The servname parameter is not supported for ai_socktype
az_AZ: Servname parametri ai_socktype üçün dəstəklənmir

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
az_AZ: Ayarlar idxal edilib. FileZilla-nın bütün parametrlərinin effektiv olması üçün yenidən başladın.

en: The specified address family is not supported
az_AZ: Göstərilən ünvan ailəsi dəstəklənmir

en: The specified network name is no longer available
az_AZ: Göstərilən şəbəkə adı artıq mövcud deyil

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
az_AZ: Ləğv et düyməsini sıxmasanız sistem yenidən başlayacaq.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
az_AZ: Ləğv et düyməsin sıxmasanız sistem bağlanacaq.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
az_AZ: Hədəf fayl zaten mövcuddur.
    Xahiş edirik bir hərəkət seçin.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
az_AZ: Test uğursuz oldu. Həqiqətən parametrləri saxlamaq istəyirsiniz?

en: The valid backup file %s could not be restored
az_AZ: %s yaddaş faylı bərpa oluna bilmədi

en: Themes
az_AZ: Mövzular

en: This filter set cannot be removed.
az_AZ: Bu filter dəsti silinə bilməz.

en: This filter set cannot be renamed.
az_AZ: Bu filter dəsti adını dəyişdirə bilməz.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
az_AZ: Budur, bəzi yönəldici və ya təhlükəsizlik divarı FileZilla ilə problem yaradır.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
az_AZ: Bu yalnız bir yönləndirici arxasında deyilsinizsə, başqa bir halda sisteminiz yalnız daxili ünvanınızı qaytaracaqdır.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
az_AZ: Bu yardımçı sizə uyğun marşrutlaşdırıcıları və təhlükəsizlik divarlarınızı düzgün konfiqurasiya etməyə və konfiqurasiya sınağınıza kömək edəcək.

en: Time
az_AZ: Saat

en: Time formatting
az_AZ: Saat tipi

en: Time&out in seconds:
az_AZ: Vaxt(saniyə)

en: Timeout
az_AZ: Taym-aut

en: Title:
az_AZ: Başlıq:

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
az_AZ: Qovluqları müqayisə etmək üçün hər iki fayl siyahısının nizzalanması lazımdır.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
az_AZ: Bunu etmək üçün, qovluq ağaclarının həm ikitərəfli, həm də gizli olması lazımdır.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
az_AZ: FileZilla açıq açar istifadə edə bilmək üçün şəxşi şifrənizi bilməlidir.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
az_AZ: Qovluq müqayisəsini dəyişdir. Müqayisə rejimini dəyişdirmək üçün sağ basın
    
    Rənglər:
    Sarı:Fayl ancaq bir tərəfdə var
    Yaşıl:Fayl digər tərəfdəki işarələnmiş fayldan yeni
    Qırmızı:Fayl ölçüləri fərqlidir

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
az_AZ: Sinxronlaşdırılan tarama keçid.
    Aktiv olduqda, yerli kataloq naviqasiyası həmçinin serverdə olan kataloqu müvafiq olaraq və əksinə dəyişəcəkdir.

en: Toggles processing of the transfer queue
az_AZ: Transfer növbəsinin işlənməsini dəyişir

en: Toggles the display of the local directory tree
az_AZ: Yerli kataloq ağacının görünüşünü dəyişir

en: Toggles the display of the message log
az_AZ: Mesaj günlüğünün görünüşünü dəyişir

en: Toggles the display of the remote directory tree
az_AZ: Uzaq kataloq ağacının görünüşünü dəyişir

en: Toggles the display of the transfer queue
az_AZ: Transfer növbəsinin görünüşünü dəyişir

en: Too long header line
az_AZ: Çox uzun başlıq xətti

en: Too many redirects
az_AZ: Həddindən artıq yönləndirmələr

en: Trace:
az_AZ: İz:

en: Transfer &direction
az_AZ: Köçürmə istiqaməti

en: Transfer &type
az_AZ: Transfer tipi

en: Transfer Mode
az_AZ: Transfer rejimi

en: Transfer Queue
az_AZ: Transfer növbəsi

en: Transfer Settings
az_AZ: Transfer parametrləri

en: Transfer connection interrupted: %s
az_AZ: Transfer bağlantısı kəsildi: %s

en: Transferred data got tainted.
az_AZ: Köçürülən məlumat kökündən silindi.

en: Transferring
az_AZ: Transfer

en: Transfers finished
az_AZ: Köçürmələr başa çatdı

en: Treat files &without extension as ASCII file
az_AZ: ASCII fayl kimi genişlənmədən faylları müalicə edin

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
az_AZ: Aşağıdakı filtrləri ASCII faylları kimi nəzərdən keçirin:

en: Trust changed Hostkey:
az_AZ: Dəyişdirilimiş server açarına güvənilsin:

en: Trust new Hostkey:
az_AZ: Yeni server açarına güvənilsin:

en: Trust the new key and carry on connecting?
az_AZ: Yeni açara etibar edilərək bağlantı qurulsun?

en: Trust this certificate and carry on connecting?
az_AZ: Bu sertifikata etibar edib əlaqə qurmağa davam edirsiniz?

en: Trust this host and carry on connecting?
az_AZ: Bu serverə etibar edib bağlantıya davam edirsiniz?

en: Try again
az_AZ: Yenidən yoxla

en: Type
az_AZ: Tip

en: Type of FTP Proxy:
az_AZ: FTP proxy tipi:

en: Type of generic proxy:
az_AZ: Ümumi proxy növü:

en: U&pload
az_AZ: Yüklə

en: U&pload limit:
az_AZ: Yükləmə limiti:

en: U&se filetype associations if available
az_AZ: Mövcud olan fayl dərnəklərindən istifadə edilsin

en: U&se system defaults for current language
az_AZ: Cari dil üçün sistemin standartlarını istifadə edin

en: USER@&HOST
az_AZ: İSTİFADƏÇİ@&SERVER

en: Unassigned error code %d
az_AZ: Təyin edilməmiş səhv kod %d

en: Unit:
az_AZ: Vahid:

en: Unknown
az_AZ: Bilinməyən

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
az_AZ: Bilinməyən FTP proxy növü giriş sırasında yaradıla bilməz.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
az_AZ: Bilinməyən SOCKS protokol versiyası: %d

en: Unknown certificate
az_AZ: Bilinməyən sertifikat

en: Unknown error %d
az_AZ: Bilinməyən xəta %d

en: Unknown error %u
az_AZ: Bilinməyən xəta %u

en: Unknown host key
az_AZ: Bilinməyən server açarı

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
az_AZ: SOCKS-in naməlum protokol versiyası İstifadəçi adı / Şifrə Doğrulama bilinməyən əlaqə qanunu: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
az_AZ: Bilinməyən kök elementə rastlandı.Bu fayl FileZilla tərəfindən yaradılmış kimi görünür.

en: Unknown transfer encoding
az_AZ: Bilinməyən transfer kodlaması

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
az_AZ: Bu problemlər sabitləşməyincə, aktiv rejim FTP işləməyəcək və passiv rejim istifadə edilməlidir.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
az_AZ: Bu problem sabitləşməyincə, aktiv rejim FTP işləməyəcək və passiv rejim istifadə edilməlidir.

en: Unsupported redirect
az_AZ: Dəstəklənməyən yönləndirmə

en: Up&load and unedit
az_AZ: Yüklə və bağla

en: Updates
az_AZ: Yeniləmə

en: Upload
az_AZ: Yükləmə

en: Upload failed
az_AZ: Yüklənmədi

en: Upload limit: %s/s
az_AZ: Yükləmə limiti: %s/s

en: Upload limit: none
az_AZ: Yükləmə limiti: boş

en: Upload search results
az_AZ: Axtarış nəticələrini yükləyin

en: Upload selected directory
az_AZ: Seçilmiş qovluğu yüklə

en: Upload selected files and directories
az_AZ: Seçilmiş qovluğu və faylı yüklə

en: Upload this file back to the server?
az_AZ: Bu fayllar serverə geri yüklənsin?

en: Upload this file to the server?
az_AZ: Bu faylını serverə yüklənsin?

en: Uploading
az_AZ: Yüklənir

en: Uploading and pending removal
az_AZ: Yüklənir və silinməsi gözlənilir

en: Uploading and unediting
az_AZ: Yüklənib bağlanır

en: Use &custom charset
az_AZ: Xüsusi xarakter istifadə edin

en: Use &custom editor:
az_AZ: Xüsusi redaktoru istifadə edin:

en: Use &default editor for text files
az_AZ: Mətn faylları üçün default redaktordan istifadə edin

en: Use &synchronized browsing
az_AZ: Sinxronlaşdırılan baxışdan istifadə edin

en: Use UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
az_AZ: Server dəstəkləyirsə UTF-8-dən istifadə edin, başqa yerdə yerli xarakter istifadə edin.

en: Use default action
az_AZ: Cari fəaliyyətdən istifadə edin

en: Use explicit FTP over TLS if available
az_AZ: Mövcud olduqda TLS üzərindən açıq FTP istifadə edin

en: Use server currently connected to
az_AZ: Hal-hazırda bağlı olan serverdən istifadə edin

en: Use server from site manager
az_AZ: Server administratorundan istifadə edin

en: Use system &defaults for current language
az_AZ: Cari dil üçün sistemin standartlarını istifadə edin

en: Use the following IP address:
az_AZ: Aşağıdakı IP ünvanını istifadə edin:

en: Use the following port range:
az_AZ: Aşağıdakı port istifadə edin:

en: Use the server's external IP address instead
az_AZ: Bunun yerinə serverin xarici IP ünvanını istifadə edin

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
az_AZ: Bir yönləndirici arxasında olduğunuzda və statik xarici bir IP ünvanınız varsa bunu istifadə edin.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
az_AZ: Dinamik bir IP ünvanı varsa bu seçimi istifadə edin. FileZilla, aktiv rejimi ilk dəfə istifadə etdiyiniz zaman yuxarıda göstərilən serverlə hər seansda bir dəfə müraciət edəcəkdir. Yalnız istifadə etdiyiniz FileZilla versiyası serverə təqdim olunur.

en: User:
az_AZ: İstifadəçi:

en: Username cannot be a series of spaces
az_AZ: İstifadəçi adı bir sıra boşluq ola bilməz

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
az_AZ: Yanlış xarakter istifadəsi fayl adlarının düzgün görüntülənməməsinə səbəb ola bilər.

en: Valid from:
az_AZ: Qüvvədə:

en: Valid to:
az_AZ: Etibarlılıq Sonu:

en: Verbose log messages from wxWidgets
az_AZ: WxWidgets-dən ətraflı məlumatlar

en: Very high
az_AZ: Çox yüksək

en: View hidden option set, but unsupported by server
az_AZ: Gizli seçim dəstini göstər, lakin server tərəfindən dəstəklənmir

en: View/Edit
az_AZ: Bax / Düzəlt

en: Visible columns
az_AZ: Görünən sütunlar

en: W&rite
az_AZ: Yaz

en: Waiting for browsing connection
az_AZ: Əlaqə üçün gözləyir

en: Waiting for password
az_AZ: Şifrə yazmağınızı gzöləyir

en: Waiting for transfer to be cancelled
az_AZ: Transferin gözləməsi ləğv olunacaq

en: Waiting to retry...
az_AZ: Yenidən yoxlanılır...

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
az_AZ: Yanlış İP-dən veri bağlantısını yox sayan xəbərdarlıq.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
az_AZ: Diqqət, gecəlik istifadə riski sizə aiddir.
    Gecəlik qurmaq üçün heç bir dəstək verilmir.
    Gecəlik qurulmalar gözlənildiyi kimi işləməyəcək və hətta sisteminizə zərər verə bilər.
    Həqiqətən gecə quruluşlarını yoxlamaq istəyirsinizmi?

en: Warning: Potential security breach!
az_AZ: Diqqət: Potensial təhlükəsizlik pozulması!

en: Welcome to FileZilla
az_AZ: FileZilla-ya xoş gəlmisiniz

en: What's new
az_AZ: Yeniliklər

en: What's new:
az_AZ: Yeniliklər:

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
az_AZ: Aktivləşdirildikdə fayl adlarında yerli əməliyyat sistemi tərəfindən dəstəklənməyən simvollar belə bir faylın yüklənməsi halında əvəz olunur.

en: When st&arting a new connection while already connected:
az_AZ: Bağlanarkən yeni bir əlaqə başladıldıqda:

en: Widescreen
az_AZ: Geniş Ekran

en: Would you like FileZilla to remember passwords?
az_AZ: Şifrələr xatırlansın?

en: Wr&ite
az_AZ: Yaz

en: Wrong external IP address
az_AZ: Xarici IP ünvanı xətalıdır

en: Wrong line endings
az_AZ: Yanlış xətt sonluğu

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt the stored passwords.
az_AZ: Yanlış ana şifrə girildi, saxlanılan parolların şifrəsini şifrələmək üçün istifadə edilə bilməz.

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt this item.
az_AZ: Yanlış ana şifrə girildi, bu maddənin şifrəsini açmaq üçün istifadə edilə bilməz.

en: Yellow
az_AZ: Sarı

en: Yes
az_AZ: Bəli

en: You appear to be using an IPv6-only host. This wizard does not support this environment.
az_AZ: İstifadə etdiyiniz kopyuter yalnız IPv6 istifadə edir. Yardımçı bu mühiti dəstəkləmir.

en: You are using the latest version of FileZilla.
az_AZ: FileZilla-nın ən son versiyasını istifadə edirsiniz.

en: You can always open this dialog again through the help menu.
az_AZ: Həmişə bu informasiya qutusunu yardım menyusu vasitəsilə yenidən aça bilərsiniz.

en: You can download the latest version from the FileZilla website:
az_AZ: Son versiyanı FileZilla veb saytından yükləyə bilərsiniz:

en: You can leave the port field empty to use the default port.
az_AZ: Standart portu istifadə etmək üçün port sahəsini boş buraxa bilərsiniz.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
az_AZ: Orijinal faylların icazəsini saxlamaq üçün hər hansı bir x mövqedən istifadə edə bilərsiniz.

en: You cannot change password and encryption key individually if using a master password.
az_AZ: Master parol istifadə edərkən şifrəni və şifrələməni fərdi olaraq dəyişdirə bilməzsiniz.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
az_AZ: Siz parametrləri FileZilla-nın öz nizamlamalar siyahısından idxal edə bilməzsiniz.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
az_AZ: Yanlış xarakteri başqa bir yanlış xarakterlə əvəz edə bilməzsiniz. Xahiş olunur fayllarda icazə verilən bir xarakter daxil edin.

en: You cannot upload files into the root directory.
az_AZ: Siz faylları ana qovluğa yükləyə bilmərsiniz.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
az_AZ: Fayl üçün yeni bir ad daxil etmədiniz. Bunun əvəzinə faylın üzərində yazmaq istəyirsiniz?

en: You have selected at least one symbolic link.
az_AZ: Ən az bir simvolik link seçdiniz.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
az_AZ: Redaktə etmək üçün 10-dan çox fayl seçdiniz, həqiqətən də davam etmək istəyirsiniz?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
az_AZ: Açmaq üçün 10-dan çox fayl və ya kataloq seçdiyiniz, həqiqətən də davam etmək istəyirsiniz?

en: You have to enter a hostname.
az_AZ: Bir server adı yazmalısınız.

en: You have to enter a key file path
az_AZ: Açar bir fayl yolu girməlisiniz

en: You have to enter a local directory.
az_AZ: Yerli bir qovluq daxil etməlisiniz.

en: You have to enter a remote directory.
az_AZ: Uzaq bir qovluğa daxil olmalısan.

en: You have to enter a valid IPv4 address.
az_AZ: Doğru bir IPv4 ünvanını daxil etməlisiniz.

en: You have to enter a valid encryption key
az_AZ: Siz həqiqi şifrələmə açarı daxil etməlisiniz

en: You have to enter a writable local directory.
az_AZ: Yazılabilən bir yerli qovluq daxil etməlisiniz.

en: You have to enter an account name
az_AZ: Bir hesab adını daxil etməlisiniz

en: You have to specify a user name
az_AZ: Bir istifadəçi adı təyin etməlisiniz

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
az_AZ: Güman ki, ötürülən məlumatları səhv şəkildə dəyişdirən bir yönləndirciniz və ya təhlükəsizlik divarınız var.

en: You need to enter a master password.
az_AZ: Bir ana şifrə yazmalısınız.

en: You need to enter a name for the bookmark.
az_AZ: Əlfəcin üçün bir ad yazmalısınız.

en: You need to enter a name for the log file.
az_AZ: Günlük faylına bir ad daxil etməlisiniz.

en: You need to enter a properly quoted command.
az_AZ: Uyğun şəkildə yazılmış bir əmri daxil etməlisiniz.

en: You need to enter a proxy host.
az_AZ: Proxy server adı daxil etməlisiniz.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
az_AZ: 1 ilə 65535 arasında bir proxy portu girməlisiniz

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
az_AZ: Ən azı bir yolu girməlisiniz, boş əlfəcinlər dəstəklənmir.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
az_AZ: Bu əlfəcin üçün sinxronlaşdırılmış taramanı təmin etmək üçün həm yerli, həm də uzaq bir yolu girməlisiniz.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
az_AZ: Bu sayt üçün sinxronlaşdırılmış taramanı təmin etmək üçün həm yerli, həm də uzaq bir yolu daxil etməlisiniz.

en: You need to specify a local file.
az_AZ: Yerli bir fayl göstərməlisiniz.

en: You need to specify a remote file.
az_AZ: Uzaq bir fayl göstərməlisiniz.

en: You need to specify a remote path.
az_AZ: Uzaq bir yol göstərməlisiniz.

en: You need to specify a server.
az_AZ: Bir server göstərməlisiniz.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
az_AZ: Digər serverlərə qoşulma ilə bağlı heç bir problem olmadı, fayl ötürülməsi düzgün işləməlidir.

en: Your computer will suspend unless you click Cancel.
az_AZ: Ləğv etmirsinizsə, kompyuteriniz dayandırılacaq.

en: after
az_AZ: sonra

en: before
az_AZ: Əvvəl

en: begins with
az_AZ: başlayır

en: bytes
az_AZ: bayt

en: contains
az_AZ: ehtiva edir

en: custom
az_AZ: özəl

en: does not contain
az_AZ: ehtiva etməz

en: does not equal
az_AZ: bərabər deyil

en: ends with
az_AZ: bununla bitən

en: equals
az_AZ: bərabər olan

en: file
az_AZ: fayl

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
az_AZ: fzputtygen başlanıla bilməz.
    Xahiş edirik, bu davam edən faylın əsas FileZilla işlədilə bilən olduğu eyni qovluqda olduğundan əmin olun.

en: fzsftp belongs to a different version of FileZilla
az_AZ: fzsftp, FileZilla-nın fərqli bir versiyasına aiddir

en: fzsftp could not be started
az_AZ: fzsftp başladıla bilməz

en: fzstorj belongs to a different version of FileZilla
az_AZ: fzstorj FileZilla-nın digər versiyasına aiddir

en: fzstorj could not be started
az_AZ: fzstorj buraxıla bilmir

en: fzstorj could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
az_AZ: fzstorj buraxıla bilmir.
    Əmin olun ki, hazırki icraedici fayl FileZilla-nın icraedici faylı ilə eyni kataloqda yerləşir.

en: greater than
az_AZ: daha çox

en: group executable
az_AZ: qrup davam edə bilər

en: group readable
az_AZ: qrup oxunandır

en: group writeable
az_AZ: qrup yazıla bilir

en: is equal to
az_AZ: bərabər olan

en: is set
az_AZ: işarələnmiş

en: is unset
az_AZ: işarələnmiş

en: less than
az_AZ: daha az

en: matches regex
az_AZ: regex oyunları

en: new name
az_AZ: yeni ad

en: owner executable
az_AZ: sahibi idarə edilə bilən

en: owner readable
az_AZ: sahibi oxuna bilir

en: owner writeable
az_AZ: sahibi yaza bilir

en: unknown
az_AZ: bilinməyən

en: world executable
az_AZ: hamı istifadə edə bilər

en: world readable
az_AZ: hamı oxuya bilər

en: world writeable
az_AZ: hamı yaza bilər
