FileZilla - en to ca translation catalogue (1829 entries)

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S elapsed
ca: transcorregut %H:%M:%S

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S left
ca: queden %H:%M:%S

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
ca: %a - Compte (Les línies que continguin això seran omeses si no s'utilitza un tipus d'entrada 'Compte')

en: %d directory | %d directories
ca[0]: %d directori
ca[1]: %d directoris

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
ca[0]: %d directori amb els seus continguts
ca[1]: %d directoris amb llurs continguts

en: %d file | %d files
ca[0]: %d fitxer
ca[1]: %d fitxers

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
ca[0]: %d fitxer. Mida total: %s
ca[1]: %d fitxers. Mida total: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
ca[0]: %d fitxer. Mida total: Com a mínim %s
ca[1]: %d fitxers. Mida total: Com a mínim %s

en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

en: %h - Host
ca: %h - Amfitrió

en: %llu directory | %llu directories
ca[0]: %llu directori
ca[1]: %llu directoris

en: %llu file | %llu files
ca[0]: %llu fitxer
ca[1]: %llu fitxers

en: %p - Password
ca: %p - Contrasenya

en: %s - Certificate expired!
ca: %s - El certificat ha vençut!

en: %s - Not yet valid!
ca: %s - Encara no és vàlid!

en: %s - Proxy user
ca: %s - Usuari per al servidor intermediari

en: %s and %s. Total size: %s
ca: %s i %s. Mida total: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
ca: %s i %s. Mida total: Com a mínim %s

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, %s will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the %s environment variable.
ca: No s'ha pogut trobar el %s. Sense aquest component del FileZilla, el %s no funcionarà.
    
    Solucions possibles:
    - Assegureu-vos que %s està a un directori que aparegui a la vostra variable d'entorn PATH.
    - Afegiu el camí sencer a %s en la variable d'entorn %s.

en: %s with %d bits
ca: %s amb %d bits

en: %s:%d - Hostname does not match certificate
ca: %s:%d - El nom de l'amfitrió no coincideix amb el certificat

en: %u - Username
ca: %u - Nom d'usuari

en: %w - Proxy password
ca: %w - Contrasenya del servidor intermediari

en: &AWS S3 encryption
ca: Xifratge &AWS S3

en: &Abort previous connection and connect in current tab
ca: &Avorta la connexió anterior i connecta en la pestanya actual

en: &About...
ca: &Quant a...

note: @translator: Keep short
en: &Access key ID:
ca: ID de la clau d'&accés:

note: @translator: Keep short
en: &Account ID:
ca: ID del C&ompte:

en: &Account:
ca: C&ompte:

en: &Active
ca: &Actiu

en: &Add bookmark...
ca: &Afegeix una adreça d'interès...

en: &Add directory...
ca: &Afegeix directori...

en: &Add files to queue
ca: &Afegeix fitxers a la cua

en: &Add key file...
ca: &Afegeix un fitxer de claus...

en: &Add to queue
ca: &Afegeix a la cua

en: &Adjust server time, offset by:
ca: &Ajusta l'horari del servidor, diferència de zona horària:

en: &Always allow insecure plain %s for this server.
ca: P&ermet sempre %s pla insegur per a aquest servidor.

en: &Always trust certificate in future sessions.
ca: Confi&a sempre en el certificat en sessions futures.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
ca: Sempre confi&a en aquest amfitrió, afegeix aquesta clau a la memòria cau

en: &Always use default editor
ca: Utilitza &sempre l'editor per defecte

en: &Always use this action
ca: Sempre utilitz&a aquesta acció

en: &Ask your operating system for the external IP address
ca: &Demana l'adreça IP externa al sistema operatiu

en: &Autodetect
ca: &Autodetecta

en: &Background color:
ca: Color de &fons:

en: &Binary
ca: &Binari

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
ca: Prefixos &binaris utilitzant símbols SI (p. ex. 1 KB = 1024 bytes)

en: &Bookmarks
ca: A&dreces d'interès

en: &Browse...
ca: &Navega...

en: &Burst tolerance:
ca: &Tolerància de la velocitat de bits:

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: &Clear private data...
ca: &Neteja les dades privades...

en: &Close
ca: Tan&ca

en: &Close FileZilla
ca: Tan&ca el FileZilla

en: &Close FileZilla once
ca: Tan&ca el FileZilla una vegada

en: &Configure speed limits...
ca: &Configura els límits de velocitat...

en: &Configure...
ca: &Configura...

en: &Connect
ca: &Connecta

en: &Copy current connection to Site Manager...
ca: &Copia la connexió actual al gestor de llocs...

en: &Copy to clipboard
ca: &Copia al porta-retalls

en: &Create directory
ca: &Crea un directori

en: &Create new tab
ca: &Crea una pestanya nova

en: &Debug
ca: &Depuració

en: &Debug information in message log:
ca: Informació de &depuració al registre de missatges:

en: &Default editor:
ca: E&ditor per defecte:

en: &Default file exists action...
ca: &Acció de fitxer existent per defecte...

en: &Delay between failed login attempts:
ca: &Retard entre intents d'entrada fallits:

en: &Delete
ca: Suprimei&x

en: &Delete symlink
ca: &Suprimeix l'enllaç simbòlic

en: &Delete...
ca: Suprimei&x...

en: &Directory access permissions...
ca: Permisos d'accés al &directori...

en: &Directory comparison
ca: &Comparació de directoris

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the local directory
ca: &Desactiva la navegació sincronitzada i continua canviant el directori local

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory
ca: &Desactiva la navegació sincronitzada i continua canviant el directori remot

en: &Discard local file then download and edit file anew
ca: &Descarta el fitxer local, baixa i edita el fitxer nou

en: &Disconnect
ca: &Desconnecta

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
ca: Mostra la &velocitat de transferència momentània en lloc de la velocitat mitjana

en: &Display size in bytes
ca: &Mostra la mida en bytes

en: &Don't show this dialog again.
ca: No tornis a mostrar aquest &diàleg.

en: &Don't use external IP address on local connections.
ca: &No utilitzis l'adreça IP externa a les connexions locals.

en: &Double-click action on files:
ca: Acció de doble clic en els &fitxers:

en: &Download
ca: &Baixada

en: &Download to:
ca: &Baixa a:

en: &Download...
ca: &Baixa...

en: &Downloads:
ca: &Baixades:

en: &Duplicate
ca: &Duplica

en: &Edit
ca: &Edita

en: &Edit filter rules...
ca: Edita les &regles de filtratge...

en: &Enable
ca: &Habilita

en: &Enable compression
ca: &Activa la compressió

en: &Enable speed limits
ca: &Activa els límits de velocitat

en: &Encoding:
ca: C&odificació:

en: &Encryption:
ca: &Xifratge:

en: &Enter custom command...
ca: Introdueix una &ordre personalitzada...

en: &Establish connection in a new tab
ca: &Estableix la connexió en una pestanya nova

en: &Execute
ca: &Executa

en: &Export Site Manager entries
ca: &Exporta les entrades del gestor de llocs

en: &Export...
ca: &Exporta...

en: &Fall back to active mode
ca: &Retorna al mode actiu

en: &File
ca: &Fitxer

en: &File Attributes...
ca: Atributs del &fitxer...

en: &File permissions...
ca: Permisos de &fitxer...

en: &File:
ca: &Fitxer:

en: &Filter conditions:
ca: &Condicions de filtres:

en: &Filter sets:
ca: Conjunts de &filtres:

en: &Filters
ca: &Filtres

en: &Filters:
ca: &Filtres:

en: &Finish editing and delete local file
ca: &Finalitza l'edició i suprimeix el fitxer local

en: &Flatten local paths, upload all contained files directly into target directory
ca: A&plana els camins locals, puja tots els fitxers continguts directament al directori de destinació

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
ca: A&plana els camins remots, baixa tots els fitxers continguts directament al directori de destinació

en: &Follow symlink, delete target directory contents
ca: &Segueix l'enllaç simbòlic, suprimeix el contingut del directori destinació

en: &Get external IP address from the following URL:
ca: &Obtén l'adreça IP externa a partir d'aquest URL:

en: &Getting help...
ca: &Obtenció d'ajuda...

en: &Global bookmark
ca: Adreça d'interès &global

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
ca: &HTTP/1.1 usant el mètode CONNECT

en: &Help
ca: A&juda

en: &Hide identical files
ca: &Amaga els fitxers idèntics

en: &Highest
ca: Mé&s alta

en: &Highest available port:
ca: &Port més alt disponible:

en: &Host:
ca: &Amfitrió:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
ca: Prefixos binaris &IEC (p. ex. 1 KiB = 1024 bytes)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
ca: &ISO 8601 (exemple: 2007-09-15)

en: &Import...
ca: &Importa...

en: &Install new version
ca: &Instal·la la versió nova

en: &Keep local path structure relative to search root
ca: Conser&va l'estructura de camins locals relativa a l'arrel de cerca

en: &Keep remote path structure relative to search root
ca: Conser&va l'estructura de camins remots relativa a l'arrel de cerca

en: &Key file:
ca: Fitxer de &claus:

en: &Layout of file and directory panes:
ca: &Disposició de les subfinestres de fitxers i directoris:

en: &Limit local ports used by FileZilla
ca: &Limita els ports locals utilitzats pel FileZilla

en: &Limit number of simultaneous connections
ca: &Limita el nombre de connexions simultànies

en: &Local directory tree
ca: &Arbre de directoris locals

en: &Local directory:
ca: Directori &local:

en: &Local search
ca: Cerca &local

en: &Log to file
ca: &Registra en un fitxer

en: &Logon Type:
ca: Tipus d'&entrada:

en: &Logontype:
ca: Tipus d'&entrada:

en: &Low
ca: &Baixa

en: &Manage bookmarks...
ca: &Gestiona les adreces d'interès...

en: &Manual transfer...
ca: Transferència &manual...

en: &Maximum number of connections:
ca: Nombre &màxim de connexions:

en: &Maximum number of retries:
ca: Nombre &màxim d'intents:

en: &Message log
ca: &Registre de missatges

en: &Minimize to tray
ca: &Minimitza a la safata

en: &Name sorting mode:
ca: Mode d'ordenació per &nom:

en: &Name:
ca: &Nom:

en: &Network configuration wizard...
ca: &Auxiliar de configuració de la xarxa...

en: &New
ca: &Nou

en: &New site
ca: Lloc &nou

en: &New version available!
ca: Hi ha una &versió nova!

en: &Next >
ca: &Següent >

en: &None
ca: &Cap

en: &Numeric value:
ca: Valor &numèric:

en: &OK
ca: &D'acord

en: &OPEN
ca: &OBRE

en: &Open
ca: &Obre

en: &Overwrite
ca: S&obreescriu

en: &Passive
ca: &Passiu

en: &Password:
ca: &Contrasenya:

en: &Play sound
ca: A&vís sonor

en: &Preserve timestamps of transferred files
ca: &Conserva les marques horàries dels fitxers transferits

en: &Queue
ca: &Cua

en: &Quickconnect
ca: &Connexió ràpida

en: &Quickconnect bar
ca: Barra de conne&xió ràpida

en: &Quickconnect history
ca: Historial de &connexió ràpida

en: &Read
ca: &Lectura

en: &Reconnect
ca: &Reconnecta

en: &Reconnect information
ca: Informació de &reconnexió

en: &Refresh
ca: &Refresca

en: &Remember master password until FileZilla is closed
ca: &Recorda la contrasenya mestra fins que es tanqui el FileZilla

en: &Remember password until FileZilla is closed
ca: &Recorda aquesta contrasenya fins que es tanqui el FileZilla

en: &Remote directory:
ca: Directori &remot:

en: &Remote path:
ca: Camí &remot:

en: &Remote search
ca: Cerca &remota

en: &Remove
ca: Eli&mina

en: &Remove key
ca: Eli&mina la clau

en: &Remove selected
ca: Eli&mina la selecció

en: &Rename
ca: &Canvia el nom

en: &Rename...
ca: &Canvia el nom...

en: &Reopen local file
ca: &Reobre el fitxer local

en: &Replace invalid characters with:
ca: &Substitueix caràcters no vàlids amb:

en: &Report a bug...
ca: &Informa d'un error...

en: &Request attention
ca: &Requereix atenció

en: &Reset and requeue all
ca: &Reinicia i torna-ho a posar tot en cua

en: &Restart Wizard
ca: &Reinicia l'auxiliar

en: &Resume
ca: &Reprèn

en: &Run command...
ca: E&xecuta una ordre...

en: &Run configuration wizard now...
ca: E&xecuta l'auxiliar de configuració ara...

en: &Run update check now...
ca: E&xecuta la comprovació d'actualitzacions ara...

en: &SITE
ca: &LLOC

en: &Save as...
ca: Anomena i de&sa...

en: &Search
ca: Ce&rca

en: &Search remote files...
ca: &Cerca fitxers remots...

en: &Select a key:
ca: &Trieu una clau:

en: &Select entry:
ca: &Trieu una entrada:

en: &Select language:
ca: &Trieu l'idioma:

en: &Select the columns that should be displayed:
ca: &Trieu les columnes que voleu mostrar:

en: &Server
ca: &Servidor

en: &Settings
ca: &Configuració

en: &Settings...
ca: &Configuració...

en: &Show debug menu
ca: &Mostra el menú de depuració

en: &Show detailed log
ca: Mo&stra el registre detallat

en: &Show timestamps in message log
ca: &Mostra la marca horària al registre de missatges

en: &Site Manager entries
ca: Entrades del &gestor de llocs

en: &Site Manager...
ca: &Gestor de llocs...

en: &Site-specific bookmark
ca: Adreça d'interès &específica de lloc

en: &Skip
ca: &Omet

en: &Speed limits
ca: &Límits de velocitat

en: &Start transfer immediately
ca: &Comença la transferència immediatament

en: &Swap local and remote panes
ca: &Intercanvia les subfinestres local i remota

en: &TLS Ciphers
ca: Claus &TLS

en: &Test
ca: &Prova

en: &Theme:
ca: &Tema:

en: &Transfer
ca: &Transferència

en: &Transfer mode:
ca: Mode de &transferència:

en: &Transfer queue
ca: Cua de &transferències

en: &Treat dotfiles as ASCII files
ca: Tracta els fitxers amb &punt (dotfiles) com fitxers ASCII

en: &Trust this certificate on the listed alternative hostnames.
ca: &Confia en aquest certificat sobre els noms d'amfitrió alternatius de la llista.

en: &Unedit
ca: &Desfés l'edició

en: &Update cached key for this host
ca: Act&ualitza la clau de la memòria cau per a aquest amfitrió

en: &Upload
ca: &Puja

en: &Upload to:
ca: &Puja a:

en: &Upload...
ca: &Puja...

en: &Uploads:
ca: &Pujades:

en: &Use custom program
ca: &Usa programa personalitzat

en: &Use synchronized browsing
ca: &Usa navegació sincronitzada

en: &Use system's default editor for text files
ca: Usa l'&editor per defecte del sistema per als fitxers de text

en: &Use the following IP address:
ca: &Utilitza aquesta adreça IP:

en: &Use the server's external IP address instead
ca: &En lloc d'això, utilitza l'adreça IP externa del servidor

en: &Use thousands separator
ca: &Utilitza el separador de milers

en: &User:
ca: &Usuari:

en: &Username:
ca: Nom d'&usuari:

en: &Version %s
ca: &Versió %s

en: &View
ca: &Visualitza

en: &View/Edit
ca: &Visualitza/Edita

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
ca: &Vigila els fitxers editats en local i demana per a pujar les modificacions

en: &When checking for updates, check for:
ca: &En cercar actualitzacions, comprova:

en: &Write
ca: &Escriptura

en: &Yes
ca: &Sí

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
ca: '%s' no existeix o no s'hi pot accedir.

en: '%s' is not a directory.
ca: '%s' no és un directori.

en: '%s' is not a supported protocol.
ca: '%s' no és un protocol admès.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
ca: El tipus d'entrada 'Compte' no és compatible amb el protocol seleccionat

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available, using 'Ask for password' instead.
ca: Els tipus d'entrada 'Normal' i 'Compte' no estan disponibles. Sí que ho està el tipus 'Demana una contrasenya'.

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available. Your entry has been changed to 'Ask for password'.
ca: Els tipus d'entrada 'Normal' i 'Compte' no estan disponibles. S'ha canviat l'entrada al tipus 'Demana una contrasenya'.

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
ca: 'quote' és una ordre local utilitzada normalment pels clients de línia d'ordres per a enviar els paràmetres que segueixen després de 'quote' al servidor. Potser voleu enviar les ordres FTP sense processar sense 'quote'.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
ca[0]: (%d objecte filtrat)
ca[1]: (%d objectes filtrats)

en: (%u%% downloaded)
ca: (%u%% baixat)

en: (0 for no limit)
ca: (0 per a il·limitat)

en: (0-999 seconds)
ca: (0-999 segons)

en: (10-9999, 0 to disable)
ca: (10-9999, 0 per a inhabilitar)

en: (app-compat is set to %d.%d)
ca: (s'ha establert app-compat a %d.%d)

en: (example: %H:%M)
ca: (exemple: %H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
ca: (exemple: %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
ca: (en %s/s)

en: --:--:-- left
ca: queden --:--:--

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
ca: -c no es pot usar conjuntament amb un URL d'FTP.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
ca: -l només es pot usar conjuntament amb un URL d'FTP.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
ca: -s i -c no poden ser presents alhora.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
ca: -s no es pot usar conjuntament amb un URL d'FTP.

en: 0 - None
ca: 0 - Cap

en: 1 - Warning
ca: 1 - Avís

en: 3 - Verbose
ca: 3 - Detallat

en: 32-bit system
ca: sistema de 32-bits

en: 4 - Debug
ca: 4 - Depuració

en: 64-bit system
ca: sistema de 64-bits

en: < &Back
ca: < &Enrere

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
ca: Ja existeix una adreça d'interès amb el nom introduït. Introduïu un nom que no s'hagi fet servir.

en: A default editor needs to be set.
ca: S'ha d'establir un editor per defecte.

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
ca: No es pot arrossegar un directori cap a un dels seus subdirectoris.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
ca: Alguns servidors no permeten el mode passiu o estan mal configurats. En aquests casos haureu d'utilitzar el mode actiu. En mode actiu, el FileZilla obre un port i li demana al servidor que s'hi connecti.

en: A file previously opened has been changed.
ca: Un fitxer obert anteriorment ha estat canviat.

en: A file with that name is already being transferred.
ca: Un fitxer amb aquest nom ja s'està transferint.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
ca: Encara s'està editant un fitxer amb aquest nom. Tanqueu-lo i torneu a intentar-ho.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
ca: No s'ha pogut descodificar un nom de fitxer local.
    Assegureu-vos que les variables d'entorn LC_CTYPE (o LC_ALL) estan ben definides.
    Si no solucioneu aquest problema, podrien faltar fitxers en les llistes de fitxers.
    No es mostrarà cap més avís durant aquesta sessió.

en: A lost master password cannot be recovered! Please thoroughly memorize your password.
ca: No es pot recuperar una contrasenya mestra perduda. Memoritzeu bé la vostra contrasenya.

en: A new version of FileZilla is available:
ca: Hi ha disponible una versió nova del FileZilla:

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
ca: Un servidor correcte sempre mostra tots els fitxers, però alguns servidors espatllats amaguen fitxers a l'usuari. Utilitzeu aquesta opció per a forçar que el servidor mostri tots els fitxers.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
ca: Un servidor correcte no requereix això. Poseu-vos en contacte amb l'administrador del servidor si ho necessiteu.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
ca: Hi ha una operació remota en curs i la navegació sincronitzada està activada.
    Voleu desactivar-la i continuar canviant el directori local?

en: A&dd
ca: &Afegeix

en: A&llow resume of ASCII files
ca: Permet &reprendre els fitxers ASCII

en: A&pply only to downloads
ca: A&plica només a les baixades

en: A&pply only to uploads
ca: A&plica només a les pujades

en: A&pply to all files and directories
ca: A&plica a tots els fitxers i directoris

en: A&utomatically remove successful transfers
ca: Esborra a&utomàticament les transferències correctes

en: AWS &KMS encryption
ca: Xifratge AWS &KMS

en: About FileZilla
ca: Quant al FileZilla

en: Above the file lists
ca: Sobre les llistes de fitxer

en: Access &Key:
ca: &Clau d'accés:

en: Access to some local directories could not be restored:
ca: No s'ha pogut restablir l'accés a alguns directoris locals:

en: Account
ca: Compte

en: Action after queue &completion
ca: A&cció després de completar la cua

en: Action on selected file:
ca: Acció sobre el fitxer seleccionat:

en: Action to perform:
ca: Acció a realitzar:

en: Action:
ca: Acció:

en: Active mode
ca: Mode actiu

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
ca: La prova del mode actiu d'FTP ha fallat. El FileZilla no coneix la vostra adreça IP externa correcta.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
ca: La prova del mode FTP actiu ha fallat. El FileZilla no coneix l'adreça IP externa correcta. A més a més, l'encaminador ha modificat l'adreça enviada.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
ca: La prova del mode actiu d'FTP ha fallat. El FileZilla coneix la vostra adreça IP externa correcta, però el vostre encaminador o tallafoc ha modificat enganyosament l'adreça enviada.

en: Active mode IP
ca: IP per al mode actiu

en: Add files to &queue only
ca: Afegeix els fitxers només a la &cua

en: Add selected directory to the transfer queue
ca: Afegeix el directori seleccionat a la cua de transferències

en: Add selected files and folders to the transfer queue
ca: Afegeix els fitxers i les carpetes seleccionats a la cua de transferències

en: Add to queue
ca: Afegeix a la cua

en: Address type not supported
ca: Tipus d'adreça no compatible

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advice: Unless you want to test new features, please keep using stable versions only. Beta versions and nightly builds are development versions meant for testing purposes. Nightly builds of FileZilla may not work as expected and might even damage your system. Use beta versions and nightly builds at your own risk.
ca: Avís: Llevat que vulgueu provar les característiques noves, utilitzeu només les versions estables. Les versions beta i les versions nocturnes són versions de desenvolupament només a efectes de prova. Les versions nocturnes del FileZilla potser no funcionen com s'espera i podrien fins i tot fer malbé el vostre sistema. Utilitzeu les versions beta i les versions nocturnes sota la vostra responsabilitat.

en: Al&ways perform this action
ca: Fes &sempre aquesta acció

en: Algorithm:
ca: Algorisme:

en: All files have been successfully transferred
ca: Tots els fitxers s'han transferit correctament

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
ca: Tots els ports del rang donat han d'estar entre 1024 i 65535.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
ca[0]: Totes les transferències han finalitzat. El fitxer %d no s'ha pogut transferir.
ca[1]: Totes les transferències han finalitzat. Els fitxers %d no s'han pogut transferir.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
ca: Permet &utilitzar el mode de transferència alternatiu en cas de fallada

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
ca: Permet utilitzar el mode de transferència alternatiu en cas de fallada

en: Already connected
ca: Ja està connectat

en: Alternative name: | Alternative names:
ca[0]: Nom alternatiu:
ca[1]: Noms alternatius:

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
ca: Alternativament, podeu usar l'eina Pageant del PuTTY per a administrar les vostres claus, el FileZilla pot utilitzar el Pageant.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
ca: Alternativament, podeu utilitzar l'agent SSH del vostre sistema. Per a fer-ho, assegureu-vos que la variable d'entorn SSH_AUTH_SOCK està configurada.

en: Alternatively, you can also download the latest version from the FileZilla website:
ca: D'altra banda, també pots baixar la darrera versió des del lloc web del FileZilla:

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
ca: S'ha produït un error carregant la cua de transferències des de "%s".
    Alguns elements de la cua potser no s'han recuperat.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
ca: S'ha produït un error desant la cua de transferències a "%s".
    Alguns elements de la cua potser no s'han desat.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
ca: Un element amb el mateix nom que l'element arrossegat ja existeix a la ubicació de destinació.

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
ca: Una altra operació remota és en curs, no es pot canviar el directori ara.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar cap canvi fet al gestor de llocs .

en: Any changes made to the filters could not be saved.
ca: Qualsevol canvi fet als filtres potser no es desarà.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
ca: Qualsevol canvi fet als filtres no es desarà.

en: App&ly to directories only
ca: Aplica només als &directoris

note: @translator: Keep short
en: Application &Key:
ca: &Clau d'aplicació:

en: Apply
ca: Aplica

en: Apply to &current queue only
ca: Aplica només a la cua actual

en: Apply to &files only
ca: Aplica només als &fitxers

en: Archive
ca: Arxiva

en: Argument buffer overflow
ca: Desbordament de la memòria intermèdia de paràmetres

en: As tab in the transfer queue pane
ca: Com a pestanya en la subfinestra de la cua de transferències

en: Ask for action
ca: Demana una acció

en: Ask for password
ca: Demana una contrasenya

en: Ask operating system for a port.
ca: &Demana un port al sistema operatiu.

en: Ask your operating system for the external IP address
ca: Demana l'adreça IP externa al sistema operatiu

en: Asking questions in the FileZilla Forums
ca: Fer preguntes als fòrums del FileZilla

en: Associated program not found:
ca: No s'ha trobat el programa associat:

en: At least one filter condition is incomplete
ca: Com a mínim una condició del filtre és incompleta

en: At this point, all required information has been gathered.
ca: En aquest punt, s'ha recollit tota la informació requerida.

en: Attribute
ca: Atribut

en: Authentication failed.
ca: Ha fallat l'autenticació.

en: Author:
ca: Autor:

en: Automatic file type classification
ca: Classificació de tipus de fitxers automàtica

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
ca: B

en: B&ypass proxy
ca: I&gnora el servidor intermediari

en: Bad file descriptor
ca: Descriptor de fitxer erroni

en: Basic usage instructions
ca: Instruccions bàsiques d'ús

en: Behaviour
ca: Comportament

en: Being edited
ca: S'està editant

en: Binary
ca: Binari

en: Blackboard
ca: Pissarra

en: Blue
ca: Blau

en: Bookmark
ca: Adreça d'interès

en: Bookmark:
ca: Adreça d'interès:

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: Browse...
ca: Navega...

en: Bucket not found
ca: No s'ha trobat el contenidor

en: Build date:
ca: Data de la versió:

en: Build information
ca: Informació de la versió

en: Business category:
ca: Categoria Business:

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
ca: Per defecte utilitza qualsevol port disponible per a establir transferències en mode actiu. Si voleu limitar el FileZilla a només utilitzar un petit rang de ports, especifiqueu el rang de ports aquí sota.

en: C&ancel current operation
ca: C&ancel·la l'operació actual

en: C&lear all
ca: &Neteja-ho tot

en: C&omparative search
ca: Cerca c&omparativa

en: C&opy URL(s) to clipboard
ca: C&opia l'URL al porta-retalls

en: C&opy URL(s) with password to clipboard
ca: C&opia l'URL amb contrasenya al porta-retalls

en: C&ustom
ca: &Personalitzat

en: C&ustom KMS ARN:
ca: KMS ARN &personalitzat:

en: C&ustom filetype associations:
ca: &Associacions de tipus de fitxers personalitzades:

en: CPU features:
ca: Característiques de la CPU:

en: Calculating timezone offset of server...
ca: Calculant la diferència de zona horària del servidor...

en: Can't read from file
ca: No es pot llegir el fitxer

en: Can't write data to file.
ca: No es poden escriure les dades al fitxer.

en: Can't write data to file: %s
ca: No es poden escriure les dades al fitxer: %s

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel current operation
ca: Cancel·la l'operació actual

en: Cancels the current operation
ca: Cancel·la l'operació actual

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
ca: No es pot accedir a '%s', cap suport inserit o unitat no disponible.

en: Cannot add server to Site Manager
ca: No es pot afegir el servidor al gestor de llocs

en: Cannot assign requested address
ca: No es pot assignar l'adreça demanada

en: Cannot change directory, there already is a synchronized browsing operation in progress.
ca: No es pot canviar el directori, ja hi ha una operació de navegació sincronitzada en curs.

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
ca: No es pot tancar la pestanya mentre està ocupada.
    Cancel·la l'operació actual i tanca pestanya?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
ca: No es poden comparar directoris, hi ha filtres diferents activats pels directoris local i remot

en: Cannot create new filter
ca: No es pot crear un filtre nou

en: Cannot edit file
ca: No es pot editar el fitxer

en: Cannot edit file, not connected to any server.
ca: No es pot editar el fitxer, no està connectat a cap servidor.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
ca: No es pot editar el fitxer, no es coneix el camí remot.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
ca: No es pot establir una connexió FTP a un servidor SFTP. Seleccioneu el protocol adequat.

en: Cannot load key file
ca: No es pot carregar el fitxer de claus

en: Cannot load toolbar from resource file
ca: No es pot carregar la barra d'eines des del fitxer de recursos

en: Cannot remember password
ca: No es pot recordar la contrasenya

en: Cannot rename entry
ca: No es pot canviar el nom de l'entrada

en: Cannot rename file
ca: No es pot canviar el nom del fitxer

en: Cannot save filterset
ca: No es pot desar el conjunt de filtres

en: Cannot select filter
ca: No es pot seleccionar el filtre

en: Cannot set file association
ca: No es pot definir l'associació de fitxers

en: Cannot show dialog
ca: No es pot mostrar el diàleg

en: Cannot view/edit selected file
ca: No es pot visualitzar/editar el fitxer seleccionat

en: Case Insensitive
ca: No distingeix entre majúscules i minúscules

en: Case insensitive
ca: No distingeix entre majúscules i minúscules

en: Case insensitive (default)
ca: No distingeix entre majúscules i minúscules (defecte)

en: Case sensitive
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Case sensitive (default)
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules (defecte)

en: Categories to clear
ca: Categories a netejar

en: Certificate and session data are not available yet.
ca: El certificat i les dades de sessió encara no estan disponibles.

en: Certificate in chain:
ca: Certificat en cadena:

en: Certificate issuer
ca: Emissor del certificat

en: Challenge:
ca: Desafiament:

en: Change file attributes
ca: Canvia els atributs del fitxer

en: Change the file permissions.
ca: Canvia els permisos del fitxer.

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
ca: Per a canviar els paràmetres del fitxer de registre, cal reiniciar el FileZilla.

en: Character encoding issue
ca: Problema de codificació de caràcters

en: Charset
ca: Joc de caràcters

en: Check for &updates...
ca: &Comprova si hi ha actualitzacions...

en: Check for FileZilla &updates automatically:
ca: &Cerca actualitzacions del FileZilla automàticament:

en: Check for Updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions

en: Check for newer versions of FileZilla
ca: Comprova si hi ha versions noves del FileZilla

en: Check for updates failed
ca: La comprovació d'actualitzacions ha fallat

en: Check your login credentials. The entered password starts or ends with a space character.
ca: Comprova les dades credencials d'inici de sessió. Has informat una contrasenya que comença o acaba amb un caràcter d'espai.

en: Check your login credentials. The entered username starts or ends with a space character.
ca: Comprova les dades credencials d'inici de sessió. Has informat un nom d'usuari que comença o acaba amb un caràcter d'espai.

en: Checking for correct external IP address
ca: Comprovant la correctesa de l'adreça externa IP

en: Checking for updates...
ca: Comprovant si hi ha actualitzacions...

en: Checksum match on file %s
ca: La suma de verificació coincideix amb el fitxer %s

en: Checksum mismatch on file %s
ca: La suma de verificació no coincideix amb el fitxer %s

en: Choose a key file
ca: Trieu un fitxer de claus

en: Choose the default local directory
ca: Trieu el directori local per defecte

en: Choose the local directory
ca: Trieu el directori local

en: Chunk data improperly terminated
ca: Dades del fragment finalitzades de forma inadequada

en: Cipher:
ca: Clau:

en: Cl&ose tab
ca: &Tanca pestanya

en: Classic
ca: Clàssic

en: Clear &layout cache
ca: Esborra &memòria cau de la disposició

en: Clear auto&update data
ca: Neteja les dades d'act&ualització automàtica

en: Clear history
ca: Neteja l'historial

en: Clear private data
ca: Neteja les dades personals

en: Clear quickconnect bar
ca: Neteja la barra de connexió ràpida

en: Click on Finish to save your configuration.
ca: Feu clic en Finalitza per a desar la vostra configuració.

en: Client to server MAC:
ca: MAC de client a servidor:

en: Client to server cipher:
ca: Clau de client a servidor:

en: Close
ca: Tanca

en: Close &all other tabs
ca: Tanca &totes les altres pestanyes

en: Close FileZilla
ca: Tanca el FileZilla

en: Close all running instances of FileZilla
ca: Tanca totes les instàncies en execució del FileZilla

en: Close quick search and continue comparing?
ca: Voleu tancar la cerca ràpida i continuar comparant?

en: Closes current tab
ca: Tanca la pestanya actual

en: Co&mments:
ca: Co&mentaris:

en: Column properties
ca: Propietats de columnes

en: Column setup
ca: Configuració de columnes

en: Command failed
ca: L'ordre ha fallat

en: Command not supported
ca: L'ordre no és compatible

en: Command not supported by this protocol
ca: L'ordre no és compatible amb aquest protocol

en: Command:
ca: Ordre:

en: Comment
ca: Comentari

en: Common name:
ca: Nom comú:

en: Communication tainted by router or firewall
ca: La comunicació ha estat interferida per l'encaminador o el tallafoc

en: Compare &modification time
ca: Compara l'&hora de modificació

en: Compare file&size
ca: Compara la m&ida dels fitxers

en: Compare:
ca: Compara:

en: Comparison &threshold (in minutes):
ca: &Llindar de comparació (en minuts):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
ca: El llindar de comparació ha de ser entre 0 i 1440 minuts.

en: Compiled for:
ca: Compilat per a:

en: Compiled on:
ca: Compilat a:

en: Compiled with:
ca: Compilat amb:

en: Compiler flags:
ca: Paràmetres del compilador:

en: Compressed
ca: Comprimit

en: Concurrent transfers
ca: Transferències simultànies

en: Conditions are c&ase sensitive
ca: Les condicions distingeixen entre &majúscules i minúscules

en: Configuration test
ca: Prova de configuració

en: Configure passive mode
ca: Configura el mode passiu

en: Configure port range
ca: Configura el rang de ports

en: Configuring FileZilla and your network
ca: Configurant el FileZilla i la vostra xarxa

en: Confirm deletion
ca: Confirma la supressió

en: Confirmation needed
ca: Es necessita confirmació

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
ca: Felicitats, la vostra configuració sembla funcionar correctament.

en: Connect bypassing proxy settings
ca: Connecta ignorant la configuració del servidor intermediari

en: Connect failed: %s
ca: La connexió ha fallat: %s

en: Connect in current tab
ca: Connecta en la pestanya actual

en: Connect in new tab
ca: Connecta en una pestanya nova

en: Connect to specified Site Manager site
ca: Connectar al lloc especificat al gestor de llocs

en: Connecting
ca: S'està connectant

en: Connecting to %s
ca: S'està connectant a %s

en: Connecting to %s through %s proxy
ca: Connectant a %s a través del servidor intermediari %s

en: Connecting to %s...
ca: S'està connectant a %s...

en: Connection
ca: Connexió

en: Connection aborted
ca: Connexió avortada

en: Connection attempt failed
ca: Ha fallat l'intent de connexió

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
ca: Ha fallat l'intent de connexió a "%s"; s'intentarà amb la següent adreça.

en: Connection attempt failed with "%s".
ca: Ha fallat l'intent de connexió a "%s".

en: Connection attempt interrupted by user
ca: Intent de connexió cancel·lat per l'usuari/ària

en: Connection attempt timed out
ca: L'intent de connexió ha excedit el temps d'espera

en: Connection closed
ca: Connexió tancada

en: Connection closed by server
ca: Connexió tancada pel servidor

en: Connection established, initializing TLS...
ca: Connexió establerta, inicialitzant TLS...

en: Connection established, sending HTTP request
ca: Connexió establerta, enviant petició HTTP

en: Connection established, waiting for welcome message.
ca: Connexió establerta, esperant missatge de benvinguda.

en: Connection established, waiting for welcome message...
ca: Connexió establerta, esperant missatge de benvinguda...

en: Connection lost
ca: Connexió perduda

en: Connection not allowed by ruleset
ca: Connexió no permesa per conjunt de regles

en: Connection refused
ca: S'ha refusat la connexió

en: Connection refused by server
ca: Connexió refusada pel servidor

en: Connection reset by network
ca: Connexió reiniciada per la xarxa

en: Connection reset by peer
ca: Connexió reiniciada pel parell

en: Connection timed out after %d second of inactivity | Connection timed out after %d seconds of inactivity
ca[0]: La connexió ha excedit el temps d'espera després de %d segon d'inactivitat
ca[1]: La connexió ha excedit el temps d'espera després de %d segons d'inactivitat

en: Connection timed out.
ca: La connexió ha excedit el temps d'espera.

en: Connection to server lost.
ca: S'ha perdut la connexió al servidor.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
ca: S'ha establert la connexió amb el servidor intermediari, s'està iniciant l'autenticació...

en: Connection with server got closed prematurely.
ca: La connexió amb el servidor s'ha tancat prematurament.

en: Connection with the test server failed.
ca: La connexió amb el servidor de prova ha fallat.

en: Convert key file
ca: Converteix el fitxer de claus

en: Copy (%d) of %s
ca: Còpia (%d) de %s

en: Copy of %s
ca: Còpia de %s

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard, including password.
ca: Copia els URL dels elements seleccionats al porta-retalls, incloent-hi la contrasenya.

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
ca: Copia els URL dels elements seleccionats al porta-retalls.

en: Could not accept connection: %s
ca: No s'ha pogut acceptar la connexió: %s

en: Could not access path %s
ca: No s'ha pogut accedir al camí %s

en: Could not add connection to Site Manager
ca: No s'ha pogut afegir la connexió al gestor de llocs

en: Could not complete operation
ca: No s'ha pogut completar l'operació

en: Could not connect to server
ca: No s'ha pogut connectar al servidor

en: Could not connect to server: %s
ca: No s'ha pogut connectar al servidor: %s

en: Could not convert command to server encoding
ca: No s'ha pogut convertir l'ordre a la codificació del servidor

en: Could not convert private key
ca: No s'ha pogut convertir la clau privada

en: Could not copy URLs
ca: No s'han pogut copiar els URL

en: Could not copy data
ca: No s'han pogut copiar les dades

en: Could not create CFURL from path %s
ca: No s'ha pogut crear CFURL del camí %s

en: Could not create URI for this transfer.
ca: No s'ha pogut crear URI per aquesta transferència.

en: Could not create local file %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer local %s

en: Could not create logging mutex: %s
ca: No s'ha pogut crear l'enregistrament de mutex: %s

en: Could not create security-scoped bookmark from URL:
ca: No s'ha pogut crear amb seguretat l'adreça d'interès de l'URL:

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
ca: No s'ha pogut determinar la destinació de l'operació d'arrossegar i deixar anar.
    O l'extensió de l'intèrpret d'ordres no està instal·lada adequadament o no heu deixat anar els fitxers en una finestra de l'Explorador.

en: Could not establish connection to server
ca: No s'ha pogut establir la connexió al servidor

en: Could not find the resource files for FileZilla, closing FileZilla.
    You can specify the data directory of FileZilla by setting the FZ_DATADIR environment variable.
ca: No s'han pogut trobar els fitxers de recursos per al FileZilla, tancant el FileZilla.
    Podeu definir el directori de dades del FileZilla configurant la variable d'entorn FZ_DATADIR.

en: Could not generate custom login sequence.
ca: No s'ha pogut generar la seqüència d'entrada personalitzada.

en: Could not generate key
ca: No s'ha pogut generar la clau

en: Could not get full remote path.
ca: No s'ha pogut obtenir el camí complet remot.

en: Could not get native path from CFURL
ca: No s'ha pogut obtenir el camí nadiu de CFURL

en: Could not get path from URL
ca: No s'ha pogut obtenir el camí de l'URL

en: Could not get reply from fzputtygen.
ca: No s'ha pogut obtenir una resposta de fzputtygen.

en: Could not get temporary directory to download file into.
ca: No s'ha pogut aconseguir un directori temporal on baixar el fitxer.

en: Could not list directory contents
ca: No es poden mostrar els continguts del directori

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
ca: No s'ha pogut carregar "%s", assegureu-vos que el fitxer és vàlid i que s'hi pot accedir.
    Qualsevol canvi fet al gestor de llocs no serà desat.

en: Could not load key file
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer de claus

en: Could not load private key
ca: No s'ha pogut carregar la clau privada

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
ca: No s'ha pogut obtenir el directori local corresponent al directori remot '%s'.
    Voleu desactivar la navegació sincronitzada i continuar canviant el directori remot?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
ca: No s'ha pogut obtenir el directori local corresponent al directori remot '%s'.
    S'ha desactivat la navegació sincronitzada.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
ca: No s'ha pogut obtenir el directori remot corresponent al directori local '%s'.
    S'ha desactivat la navegació sincronitzada.

en: Could not obtain size of '%s'
ca: No s'ha pogut obrir la mida de '%s'

en: Could not open '%s'
ca: No s'ha pogut obrir '%s'

en: Could not open clipboard
ca: No s'ha pogut obrir el porta-retalls

en: Could not open log file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de registre: %s

en: Could not parse remote path.
ca: No s'ha pogut analitzar el camí remot.

en: Could not parse server address:
ca: No s'ha pogut analitzar l'adreça del servidor:

en: Could not read from '%s'
ca: No s'ha pogut llegir de '%s'

en: Could not read from data socket.
ca: No s'ha pogut llegir del sòcol.

en: Could not read from socket: %s
ca: No s'ha pogut llegir del sòcol: %s

en: Could not read server item.
ca: No s'ha pogut llegir l'element del servidor.

en: Could not receive data from server.
ca: No s'han pogut rebre dades del servidor.

en: Could not restore directory access
ca: No s'ha pogut restablir l'accés al directori

en: Could not seek to offset %d within file
ca: No s'ha pogut cercar a la compensació %d dins el fitxer

en: Could not seek to the beginning of the file
ca: No s'ha pogut cercar fins a l'inici del fitxer

en: Could not seek to the end of the file
ca: No s'ha pogut cercar fins al final del fitxer

en: Could not send command to fzputtygen.
ca: No s'ha pogut enviar l'ordre a fzputtygen.

en: Could not send command to fzstorj.
ca: No s'ha pogut enviar l'ordre a fzstorj.

en: Could not spawn IO thread
ca: No s'ha pogut engendrar el fil d'E/S

en: Could not start transfer
ca: No s'ha pogut iniciar la transferència

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
ca: No s'ha pogut escriure "%s", no es podran desar els canvis fets al gestor de llocs: %s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
ca: No s'ha pogut escriure "%s", l'adreça d'interès no s'ha pogut desar: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
ca: No s'ha pogut escriure "%s", les adreces d'interès globals no s'han pogut desar: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
ca: No s'ha pogut escriure "%s", la cua no s'ha pogut desar.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
ca: No s'ha pogut escriure "%s", els llocs seleccionats no s'han pogut exportar: %s

en: Could not write "%s":
ca: No s'ha pogut escriure "%s":

en: Could not write key file: %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer de claus: %s

en: Could not write to local file
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer local

en: Could not write to log file: %s
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer de registre: %s

en: Could not write to socket: %s
ca: No s'ha pogut escriure al sòcol: %s

en: Country:
ca: País:

en: Crea&te new file
ca: &Crea un fitxer nou

en: Create &missing local directory and enter it
ca: Crea el &directori local que falta i vés-hi

en: Create &missing remote directory and enter it
ca: Crea el &directori remot que falta i vés-hi

en: Create a new subdirectory in the current directory
ca: Crea un subdirectori nou en el directori actual

en: Create a new subdirectory in the current directory and change into it
ca: Crea un subdirectori nou en el directori actual i vés-hi

en: Create a new, empty file in the current directory
ca: Crea un fitxer nou buit en el directori actual

en: Create director&y and enter it
ca: Crea un &directori i vés-hi

en: Create directory
ca: Crea un directori

en: Create empty file
ca: Crea un fitxer buit

en: Creating directory
ca: S'està creant el directori

en: Creating directory '%s'...
ca: S'està creant el directori '%s'...

en: Critical error
ca: Error greu

en: Critical error:
ca: Error greu:

en: Critical file transfer error
ca: Error greu de transferència de fitxer

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
ca: Error greu de transferència de fitxer després de transferir %s en %s

en: Cu&stomer encryption
ca: Xifratge del client

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
ca: El directori remot actual (%s) no està sota arrel sincronitzada (%s).
    La navegació sincronitzada ha estat desactivada.

en: Current transfer type is set to ASCII.
ca: El tipus de transferència actual és ASCII.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
ca: El tipus de transferència actual és detecció automàtica.

en: Current transfer type is set to binary.
ca: El tipus de transferència actual és binari.

en: Curve:
ca: Corba:

en: Cus&tom
ca: Perso&nalitzat

en: Cus&tomer Key:
ca: Clau personali&tzada:

en: Custom KMS ARN
ca: KMS ARN personalitzat

en: Custom KMS ARN id cannot be empty.
ca: L'identificador de KMS ARN personalitzat no pot ser buit.

en: Custom filter set
ca: Conjunt de filtres personalitzat

en: Custom key cannot be empty.
ca: La clau personalitzada no pot ser buida.

en: Custom key length must be 256-bit.
ca: La longitud de clau personalitzada ha de ser 256 bits.

en: Custom server
ca: Servidor personalitzat

en: Cyan
ca: Cian

en: D&ata type
ca: &Tipus de dades

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
ca: Prefixos &decimals utilitzant símbols SI (p. ex. 1 KB = 1000 bytes)

en: D&efault
ca: P&er defecte

en: D&elete
ca: &Suprimeix

en: D&irectory comparison
ca: Comparació de d&irectoris

en: D&isable all
ca: &Desactiva'ls tots

en: D&o not save passwords
ca: &No desis les contrasenyes

en: D&ouble-click action on directories:
ca: Acció de doble clic en els &directoris:

en: D&uplicate
ca: D&uplica

en: DOS-like with virtual paths
ca: Com-DOS amb camins virtuals

en: Data
ca: Dades

en: Data socket closed too early.
ca: El sòcol de dades s'ha tancat massa aviat.

en: Date
ca: Data

en: Date formatting
ca: Format de data

en: Date/time format
ca: Format de data i hora

en: Date/time unknown
ca: Data/hora desconegudes

en: Debug
ca: Depuració

en: Debugging settings
ca: Paràmetres de depuració

en: Default &local directory:
ca: Directori &local per defecte:

en: Default (AWS/S3)
ca: Predeterminat (AWS/S3)

en: Default (Autodetect)
ca: Predeterminat (Autodetecta)

en: Default editor not properly quoted.
ca: L'editor per defecte no té ben posades les cometes.

en: Default file exists action
ca: Acció de fitxer existent per defecte

en: Default r&emote directory:
ca: Directori r&emot per defecte:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
ca: El camí remot per defecte no pot ser analitzat. Assegura't que és un camí absolut compatible amb el tipus de servidor seleccionat.

en: Default system language
ca: Idioma per defecte del sistema

en: Default transfer mode:
ca: Mode de transferència per defecte:

en: Default transfer type:
ca: Tipus de transferència per defecte:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
ca: Per defecte: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
ca: El retard entre intents de connexió fallits ha d'estar entre 1 i 999 segons.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
ca[0]: Es retarda la connexió %d segon perquè ha fallat l'intent de connexió anterior...
ca[1]: Es retarda la connexió %d segons perquè ha fallat l'intent de connexió anterior...

en: Delete Site Manager entries
ca: Suprimeix entrades del gestor de llocs

en: Delete selected directory
ca: Suprimeix el directori seleccionat

en: Delete selected files and directories
ca: Suprimeix els fitxers i directoris seleccionats

en: Deleting "%s"
ca: S'estan suprimint "%s"

en: Deleting %u files from "%s"
ca: S'estan suprimint %u fitxers de "%s"

en: Deleting symbolic link
ca: S'està suprimint l'enllaç simbòlic

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Details
ca: Detalls

en: Details for new key:
ca: Detalls per a la clau nova:

en: Detected newer version of FileZilla
ca: Hi ha una versió nova del FileZilla

en: Dire&ctories
ca: &Directoris

en: Direction
ca: Direcció

en: Directories:
ca: Directoris:

en: Directory
ca: Directori

en: Directory access permissions
ca: Permisos d'accés al directori

en: Directory comparison
ca: Comparació de directoris

en: Directory comparison failed
ca: La comparació de directoris ha fallat

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
ca: El directori que conté el fitxer de registre no existeix o el nom del fitxer és incorrecte.

en: Directory listing &filters...
ca: &Filtres de llistat de directoris...

en: Directory listing aborted by user
ca: Llistat de directoris avortat per l'usuari

en: Directory listing failed
ca: El llistat de directoris ha fallat

en: Directory listing filters
ca: Filtres de llistat de directoris

en: Directory listing of "%s" successful
ca: Llistat de directoris de "%s" correcte

en: Directory listing successful
ca: Llistat de directoris correcte

en: Disa&ble all
ca: D&esactiva'ls tots

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
ca: Voleu inhabilitar la navegació sincronitzada i continuar canviant el directori remot?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
ca: Inhabiliteu aquesta opció novament si ja no podeu veure més el contingut correcte del directori.

en: Disconnect from server
ca: Desconnecta del servidor

en: Disconnected from server
ca: S'ha desconnectat del servidor

en: Disconnected from server: %s
ca: S'ha desconnectat del servidor: %s

en: Disconnecting from previous server
ca: S'està desconnectant del servidor anterior

en: Disconnects from the currently visible server
ca: Desconnecta del servidor visible actual

en: Display about dialog
ca: Mostra el diàleg Quant a

en: Do &not use default editor
ca: N&o facis servir l'editor per defecte

en: Do the same with &all selected files already being edited
ca: Feu el mateix amb &tots els fitxers seleccionats que ja s'estan editant

en: Do you really want to close FileZilla?
ca: Esteu segur que voleu tancar el FileZilla?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
ca: Esteu segur que voleu suprimir totes les entrades del gestor de llocs i la cua de transferències?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
ca: Esteu segur que voleu suprimir totes les entrades del gestor de llocs?

en: Do you really want to delete the selected entries?
ca: Esteu segur que voleu suprimir les entrades seleccionades?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la cua de transferències?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
ca: Esteu segur que voleu enviar '%s' al servidor?

en: Do you want to reopen this file?
ca: Voleu obrir de nou aquest fitxer?

en: Documentation
ca: Documentació

en: Don't use external IP address on &local connections.
ca: No utilitzis l'adreça IP externa a les connexions &locals.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
ca: Els fitxers amb punt (dotfiles) són noms de fitxers que comencen amb punt, p. ex. .htaccess

en: Double-click action
ca: Acció de doble clic

en: Download
ca: Baixada

en: Download &limit:
ca: &Límit de baixada:

en: Download limit: %s/s
ca: Límit de baixada: %s/s

en: Download limit: none
ca: Límit de baixada: cap

en: Download search results
ca: Baixa els resultats de la cerca

en: Download selected directory
ca: Baixa el directori seleccionat

en: Download selected files and directories
ca: Baixa els fitxers i directoris seleccionats

en: Download speed: %s/s
    Upload speed: %s/s
ca: Velocitat de baixada: %s/s
    Velocitat de pujada: %s/s

en: Downloading
ca: S'està baixant

en: Downloading %s
ca: S'està baixant %s

en: Downloading update...
ca: S'està baixant l'actualització...

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
ca: Encara no s'ha implementat 'arrossegar i deixar anar' entre diferents instàncies del FileZilla.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
ca: Encara no s'ha implementat 'arrossegar i deixar anar' entre diferents servidors.

en: Dupl&icate
ca: Dupl&ica

en: E&nable all
ca: &Activa'ls tots

en: E&nter directory
ca: Vés al directori

en: E&xecute
ca: E&xecuta

en: E&xit
ca: &Surt

en: E&xport...
ca: &Exporta...

en: E-Mail:
ca: Adreça electrònica:

en: Each filter needs at least one condition.
ca: Cada filtre necessita com a mínim una condició.

en: Edit filters
ca: Edita els filtres

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
ca: Edita el fitxer amb l'editor configurat i puja els canvis al servidor.

en: Editing directories is not supported
ca: No es poden editar directoris

en: Editing failed
ca: L'edició ha fallat

en: Editing search results
ca: Editant els resultats de la cerca

en: Either you or your system administrator has disabled checking for updates. Please re-enable checking for updates to obtain more information.
ca: O vós o el vostre administrador de sistemes ha desactivat la comprovació d'actualitzacions. Reactiveu comprovació d'actualitzacions per a obtenir més informació.

en: Email:
ca: Adreça electrònica:

en: Empty command
ca: Ordre buida

en: Empty directory listing
ca: Llistat de directoris buit

en: Empty directory.
ca: Directori buit.

en: Empty filter names are not allowed.
ca: No es permeten noms de filtres buits.

en: Empty name
ca: Nom buit

en: En&able all
ca: Acti&va'ls tots

en: Enable invalid character &filtering
ca: Habilita el &filtre de caràcters no vàlids

en: Encrypted
ca: Xifrat

en: Encryption
ca: Xifratge

en: Encryption &key:
ca: &Clau de xifratge:

en: Encryption details
ca: Detalls del xifratge

en: End comparison and change sorting order?
ca: Voleu finalitzar la comparació i canviar el tipus d'ordenació?

en: End comparison and open quick search?
ca: Voleu finalitzar la comparació i obrir la cerca ràpida?

en: Enter &custom command...
ca: Introdueix una &ordre personalitzada...

en: Enter 0 for unlimited speed.
ca: Introduïu 0 per velocitat il·limitada.

en: Enter command
ca: Introduïu l'ordre

en: Enter custom command
ca: Introduïu l'ordre personalitzada

en: Enter directory
ca: Vés al directori

en: Enter filter name
ca: Introduïu un nom de filtre

en: Enter master password
ca: Introduïu la contrasenya mestra

en: Enter name for filterset
ca: Introduïu un nom per al conjunt de filtres

en: Enter new name for filterset
ca: Introduïu un nom nou per al conjunt de filtres

en: Enter password
ca: Introduïu la contrasenya

en: Enter selected directory
ca: Introduïu el directori seleccionat

en: Enter the address of the server. To specify the server protocol, prepend the host with the protocol identifier. If no protocol is specified, the default protocol (ftp://) will be used. You can also enter complete URLs in the form protocol://user:pass@host:port here, the values in the other fields will be overwritten then.
    
    Supported protocols are:
    - ftp:// for normal FTP with optional encryption
    - sftp:// for SSH file transfer protocol
    - ftps:// for FTP over TLS (implicit)
    - ftpes:// for FTP over TLS (explicit)
ca: Introduïu l'adreça del servidor. Per a especificar el protocol del servidor, afegiu com a prefix l'identificador del protocol a l'amfitrió. Si no s'especifica cap protocol, s'usarà el protocol per defecte (ftp://). També podeu introduir URL complets amb el format protocol://usuari:contrasenya@servidor:port, els valors dels altres camps se sobreescriuran.
    
    Els protocols vàlids són:
    - ftp:// per FTP normal amb xifratge opcional
    - sftp:// pel protocol de transferència de fitxers SSH
    - ftps:// per FTP sobre TLS (implícit)
    - ftpes:// per FTP sobre TLS (explícit)

en: Enter the password for the file '%s'.
    The converted file will be protected with the same password.
ca: Introduïu la contrasenya per al fitxer '%s'.
    El fitxer convertit quedarà protegit amb la mateixa contrasenya.

en: Enter the port on which the server listens. The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
ca: Introduïu el port d'escolta del servidor. El port per defecte per FTP és el 21 i per SFTP el 22.

en: Enter username
ca: Introduïu el nom d'usuari

en: Enter username and password
ca: Introduïu el nom d'usuari i contrasenya

en: Error exporting settings
ca: S'ha produït un error mentre s'exportava la configuració

en: Error importing
ca: S'ha produït un error en importar

en: Error loading queue
ca: S'ha produït un error en carregar la cua

en: Error loading xml file
ca: S'ha produït un error en carregar el fitxer xml

en: Error saving queue
ca: S'ha produït un error en desar la cua

en: Error starting program
ca: Error en iniciar el programa

en: Error writing xml file
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer xml

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
ca: Exemple: png "c:\fitxers de programa\viewer\viewer.exe" -open

en: Examples
ca: Exemples

en: Exe&cute
ca: Exe&cuta

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
ca: L'executable no té la informació de la versió, no es pot comprovar si hi ha actualitzacions.

en: Explorer
ca: Explorador

en: Export &Filters
ca: Exporta &Filtres

en: Export &Queue
ca: Exporta la &cua

en: Export &Settings
ca: Exporta con&figuració

en: Export settings
ca: Exporta configuració

en: F&ilter name:
ca: Nom del f&iltre:

en: FTP - File Transfer Protocol
ca: FTP - Protocol de Transferència de Fitxers

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
ca: FTP - Protocol de Transferència de Fitxers amb xifratge opcional

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
ca: FTP - Protocol de Transferència de Fitxers Insegur

en: FTP Engine not initialized, can't connect
ca: El motor FTP no s'ha iniciat, no s'hi pot connectar

en: FTP Keep-alive
ca: Manteniment de la connexió FTP activa

en: FTP Proxy
ca: Servidor intermediari FTP

en: FTP URL
ca: URL de l'FTP

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
ca: FTP utilitza connexions secundàries per a transferir dades. Aquestes connexions addicionals es poden establir de dues maneres.

en: FTP: File Types
ca: FTP: Tipus de fitxers

en: FTPES - FTP over explicit TLS
ca: FTPES - FTP sobre TLS explícit

en: FTPS - FTP over implicit TLS
ca: FTPS - FTP sobre TLS implícit

en: Failed to change directory
ca: No s'ha pogut canviar de directori

en: Failed to change language
ca: No s'ha pogut canviar l'idioma

en: Failed to convert command to 8 bit charset
ca: No s'ha pogut convertir l'ordre al joc de caràcters de 8 bits

en: Failed to copy or move sites
ca: No s'han pogut copiar o desplaçar els llocs

en: Failed to create backup copy of xml file
ca: No s'ha pogut crear la còpia del fitxer xml

en: Failed to create listen socket on port %d, aborting.
ca: No s'ha pogut crear un sòcol d'escolta al port %d, cancel·lant.

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
ca: No s'ha pogut crear un sòcol d'escolta per al mode de transferència actiu

en: Failed to decrypt server password.
ca: No s'ha pogut desxifrar la contrasenya del servidor.

en: Failed to get 'My Documents' path
ca: No s'ha pogut obtenir el camí d'«Els meus documents»

en: Failed to get desktop path
ca: No s'ha pogut obtenir el camí de l'Escriptori

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
ca: No s'ha pogut obtenir l'adreça d'igual per a la connexió de control, s'ha tancat connexió.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
ca: No s'ha pogut obtenir l'adreça d'igual per a la connexió de dades, s'ha tancat connexió.

en: Failed to load panels, invalid resource files?
ca: No es poden carregar els taulers, teniu uns fitxers de recursos incorrectes?

en: Failed to load private key: %s
ca: No s'ha pogut carregar la clau privada: %s

en: Failed to open "%s" for appending/writing
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s" per a escriure o afegir

en: Failed to open "%s" for reading
ca: No s'ha pogut obrir "%s" per a llegir

en: Failed to open "%s" for writing
ca: No s'ha pogut obrir "%s" per a escriure

en: Failed to parse returned path.
ca: No s'ha pogut analitzar el camí retornat.

en: Failed to receive data
ca: No s'ha pogut rebre cap dada

en: Failed to retrieve directory listing
ca: No s'ha pogut recuperar el llistat de directoris

en: Failed to retrieve external IP address, aborting.
ca: No s'ha pogut recuperar l'adreça IP externa, cancel·lant.

en: Failed to retrieve external IP address, using local address
ca: No s'ha pogut recuperar l'adreça IP externa, s'usa l'adreça local

en: Failed to retrieve local IP address, aborting.
ca: No s'ha pogut recuperar l'adreça IP local, cancel·lant.

en: Failed to retrieve local IP address.
ca: No s'ha pogut recuperar l'adreça IP local.

en: Failed to retrieve the external IP address.
ca: No s'ha pogut recuperar l'adreça IP externa.

en: Failed to send command.
ca: No s'ha pogut enviar l'ordre.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
ca: No s'ha pogut establir l'idioma a %s (%s), s'usarà l'idioma del sistema per defecte

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
ca: No s'ha pogut establir l'idioma a %s (%s), s'usarà l'idioma del sistema per defecte (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
ca: No s'ha pogut establir l'idioma a %s (%s), s'usarà l'idioma del sistema per defecte.

en: Failed to set language to %s, using default system language
ca: No s'ha pogut establir l'idioma a %s, s'usarà l'idioma del sistema per defecte

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
ca: No s'ha pogut establir l'idioma a %s, s'usarà l'idioma del sistema per defecte (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
ca: No s'ha pogut establir l'idioma a %s, s'usarà l'idioma del sistema per defecte.

en: Failed to validate settings
ca: No s'ha pogut validar la configuració

en: Failed to write to file %s
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer %s

en: Failed to write xml file
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer xml

en: Failed transfers
ca: Transferències fallides

en: Fall back to active mode
ca: Retorna al mode actiu

en: Fil&e sizes
ca: Mid&es de fitxer

en: Fil&e:
ca: Fit&xer:

en: Fil&es
ca: Fitx&ers

en: File
ca: Fitxer

en: File descriptor not a socket
ca: El descriptor de fitxer no és sòcol

en: File does not contain any importable data.
ca: El fitxer no conté dades importables.

en: File editing
ca: Edició de fitxers

en: File exists
ca: El fitxer ja existeix

en: File exists action
ca: Acció de fitxer ja existent

en: File has changed
ca: El fitxer ha canviat

en: File lists
ca: Llistes de fitxers

en: File not found
ca: Fitxer no trobat

en: File search
ca: Cerca de fitxers

en: File transfer aborted by user
ca: Transferència de fitxer avortada per l'usuari

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
ca: Transferència de fitxer avortada per l'usuari després de transferir %s en %s

en: File transfer failed
ca: La transferència del fitxer ha fallat

en: File transfer failed after transferring %s in %s
ca: La transferència del fitxer ha fallat després de transferir %s en %s

en: File transfer skipped
ca: Transferència del fitxer omesa

en: File transfer successful
ca: Transferència del fitxer correcta

en: File transfer successful, transferred %s in %s
ca: Transferència del fitxer correcta, s'han transferit %s en %s

en: File transfers still in progress.
ca: Encara hi ha transferències de fitxers en curs.

en: File would transfer with ASCII data type.
ca: El fitxer es transferiria amb el tipus de dades ASCII.

en: File would transfer with binary data type.
ca: El fitxer es transferiria amb el tipus de dades binari.

en: FileZilla Error
ca: Error del FileZilla

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
ca: El FileZilla pot provar ara la vostra configuració per a assegurar-se que tot està ben configurat.

en: FileZilla is already connected to a server.
ca: El FileZilla ja està connectat a un servidor.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
ca: El FileZilla s'ha de reiniciar perquè el canvi d'idioma sigui efectiu.

en: FileZilla updates
ca: Actualitzacions del FileZilla

en: Filelist status &bars
ca: &Barres d'estat de les llistes de fitxers

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
ca: El nom de fitxer no es pot construir amb el directori %s i el nom de fitxer %s

en: Filename invalid
ca: Nom del fitxer incorrecte

en: Filename unchanged
ca: No s'ha canviat el nom del fitxer

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
ca: Els noms dels fitxers no poden contenir aquests caràcters: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
ca: Els noms dels fitxers no poden contenir aquests caràcters: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
ca: Fitxers amb edició en curs

en: Files matching a filter rule are removed from directory listings.
ca: Els fitxers coincidents amb una regla de filtre s'eliminen dels llistats de directoris.

en: Files not found
ca: No s'han trobat els fitxers

en: Filesize
ca: Mida del fitxer

en: Filesize format
ca: Format de la mida del fitxer

en: Filetype
ca: Tipus de fitxer

en: Filetype associations
ca: Associacions de tipus de fitxers

en: Filter applies to:
ca: El filtre s'aplica a:

en: Filter invalid characters in filenames
ca: Filtra caràcters no vàlids en els noms de fitxers

en: Filter name already exists
ca: El nom del filtre ja existeix

en: Filter out items matching all of the following
ca: Ignora els elements coincidents amb tot el següent

en: Filter out items matching any of the following
ca: Ignora els elements coincidents amb algun dels següents

en: Filter out items matching none of the following
ca: Ignora els elements que no coincideixin amb cap dels següents

en: Filter out items matching not all of the following
ca: Ignora els elements que no coincideixin amb tots els següents

en: Filter set already exists
ca: El conjunt de filtres ja existeix

en: Filter the directory listings
ca: Filtra els llistats de directoris

en: Filter validation failed
ca: La validació del filtre ha fallat

en: Find &files
ca: Cerca &fitxers

en: Find d&irectories
ca: Cerca d&irectoris

en: Fingerprint (SHA-1):
ca: Empremta digital (SHA-1):

en: Fingerprint (SHA-256):
ca: Empremta digital (SHA-256):

en: Fingerprints:
ca: Empremtes digitals:

en: Firewall and router configuration wizard
ca: Auxiliar de configuració del tallafoc i l'encaminador

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
ca: Per a tenir informació més detallada d'aquestes opcions, executeu l'auxiliar de configuració de xarxa.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
ca: Per fiabilitat hauríeu d'especificar un rang de com a mínim 10 ports.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
ca: Per aquesta sessió s'utilitzarà la configuració per defecte. No es desarà cap canvi fet a la configuració.

en: Force &UTF-8
ca: Força &UTF-8

en: Force showing &hidden files
ca: &Força que es mostrin els fitxers amagats

en: Force showing hidden files
ca: Força que es mostrin els fitxers amagats

en: Format specifications:
ca: Especificacions de format:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
ca: Format: Extensió seguida d'una ordre i els seus paràmetres amb les cometes ben posades.

note: @translator: Two examples: Found new nightly 2014-04-03\n, Found new release 3.9.0.1\n
en: Found new %s %s
ca: S'ha trobat un nou %s %s

en: Function %s failed
ca: Ha fallat la funció %s

en: Further documentation
ca: Més documentació

en: General SOCKS server failure
ca: S'ha produït una fallada general en el servidor de SOCKS

en: Generate...
ca: Genera...

en: Generic proxy
ca: Servidor intermediari genèric

en: Get external IP address from the following URL:
ca: Obtén l'adreça IP externa a partir d'aquest URL:

en: Getting help
ca: Obteniu ajuda

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
ca: El nom del conjunt de filtres ja existeix, voleu sobreescriure'l?

en: Global bookmarks
ca: Adreces d'interès globals

en: Green
ca: Verd

en: Group permissions
ca: Permisos del grup

en: H&igh
ca: A&lta

en: HTTPS - HTTP over TLS
ca: HTTPS - HTTP sobre TLS

en: Hash:
ca: Funció resum:

en: Hidden
ca: Ocult

en: High
ca: Alta

en: Highest
ca: Més alta

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
ca: El port més alt disponible ha de ser un número entre 1024 i 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
ca: Mantingueu premuda la tecla majúscula per a commutar l'estat del filtre en ambdós llocs simultàniament.

en: Homepage:
ca: Pàgina d'inici:

en: Host is down
ca: L'amfitrió ha caigut

en: Host key mismatch
ca: La clau de l'amfitrió no coincideix

note: @translator: Keep short
en: Host name of identity service
ca: Nom de l'amfitrió del servei d'identitat

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
ca: L'amfitrió comença amb '[' però no s'ha trobat el claudàtor que tanca.

en: Host unreachable
ca: Ordinador no accessible

en: Host:
ca: Amfitrió:

en: Hostkey algorithm:
ca: Algorisme de la clau d'amfitrió:

en: Hours,
ca: Hores,

en: I &forgot my master password. Delete all passwords stored with this key.
ca: &He oblidat la meva contrasenya mestra. Suprimeix totes les contrasenyes desades amb aquesta clau.

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
ca: I&SO 8601 (exemple: 15:47)

en: IPv6 addresses are not supported with SOCKS4 proxy
ca: Les adreces IPv6 no s'admeten en el servidor intermediari SOCKS4

note: @translator: Keep short
en: Identity &host:
ca: &Amfitrió de la identitat:

note: @translator: Keep short
en: Identity service path:
ca: Camí del servei d'identitat:

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
ca: Si no s'envia o rep cap dada durant una operació en més temps de l'establert, la connexió es tancarà i el FileZilla provarà de reconnectar-se.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
ca: Si informeu d'errors, proporcioneu els registres amb nivell "Detallat".

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
ca: Si la prova automàtica del final d'aquest auxiliar és correcta, però no podeu transferir fitxers a un servidor en particular, el servidor podria estar mal configurat i hauríeu de provar el mode actiu. Podeu definir el mode de transferència de cada servidor al gestor de llocs.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
ca: Si l'opció de mode alternatiu està habilitada, podreu connectar-vos a servidors mal configurats que rebutgen el mode de transferència seleccionat.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
ca: Si no esperàveu un canvi de clau a l'amfitrió, poseu-vos en contacte amb l'administrador del servidor.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
ca: Si el problema persisteix, algun encaminador i/o tallafoc continua bloquejant el FileZilla.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
ca: Si el problema persisteix, algun encaminador i/o tallafoc continua interrompent la connexió.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
ca: Si la mida del fitxer de registre arriba al límit, es canvia el nom afegint-hi ".1" al final del nom de fitxer (possiblement sobreescrivint els fitxers de registre antics) i es crea un fitxer nou.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
ca: Si l'enllaç simbòlic apunta a un directori, el FileZilla pot o bé eliminar l'enllaç simbòlic o bé suprimir el contingut del directori enllaçat.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
ca: Si aquest problema persisteix, poseu-vos en contacte amb el fabricant del vostre encaminador o tallafoc per a trobar una solució.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
ca: Si el problema persisteix, poseu-vos en contacte amb el fabricant del vostre encaminador.

en: If using 'overwrite if newer', your system time has to be synchronized with the server. If the time differs (e.g. different timezone), specify a time offset in the site manager.
ca: Si utilitzeu 'sobreescriure si el fitxer origen és més recent', l'hora del vostre sistema ha d'estar sincronitzada amb el servidor. Si l'hora no concorda (p. ex. zones horàries diferents), especifiqueu una diferència per zona horària al gestor de llocs.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
ca: Si s'utilitza la comparació basada en marques horàries, considera dos fitxers iguals si la diferència de marques no excedeix aquest llindar.

en: If you change the language, you need to restart FileZilla.
ca: Si canvieu l'idioma, caldrà reiniciar el FileZilla.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
ca: Si feu clic en prova, el FileZilla es connectarà a probe.filezilla-project.org i farà unes proves senzilles.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
ca: Si tanqueu el FileZilla, es perdran els canvis.

en: If you continue, your password and files will be sent in clear over the internet.
ca: Si continueu, la vostra contrasenya i els fitxers s'enviaran en clar per Internet.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
ca: Si especifiqueu els tipus de fitxers incorrectes, aquests fitxers es podrien malmetre durant la transferència.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
ca: Si obteniu errors, la configuració és incorrecta.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
ca: Si teniu problemes per a recuperar els llistats de directoris o per a transferir fitxers, intenteu canviar el mode de transferència per defecte.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
ca: Si continueu tenint problemes amb un servidor específic, el mateix servidor o un encaminador o tallafoc podrien estar mal configurats. En aquest cas, intenteu commutar el mode passiu i poseu-vos en contacte amb l'administrador del servidor per a obtenir ajuda.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
ca: Si l'auxiliar i la prova final han finalitzat correctament, tots els tallafocs i encaminadors que teniu haurien d'estar ben configurats.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
ca: Si utilitzeu un tallafoc, assegureu-vos que al FileZilla se li permet acceptar connexions a tots els ports subministrats.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
ca: Si utilitzeu un encaminador, assegureu-vos que tots aquests ports són redirigits a l'ordinador on s'està executant el FileZilla.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
ca: Si el vostre encaminador persisteix en canviar l'adreça IP, poseu-vos en contacte amb el fabricant del vostre encaminador.

en: Import settings
ca: Importa configuració

en: Import successful
ca: Importació correcta

en: Improperly quoted association.
ca: L'associació no té ben posades les cometes.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
ca: En mode actiu, el FileZilla ha d'escoltar en un port per a rebre transferències de dades. Heu d'especificar quins ports utilitzarà el FileZilla.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
ca: En el cas que tingueu un encaminador, haureu de redirigir tots els ports disponibles, ja que el FileZilla no influeix en els ports que el sistema tria.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
ca: Per a poder utilitzar el mode actiu, el FileZilla necessita saber la vostra adreça IP externa.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
ca: En mode passiu, recomanat per a la majoria d'usuaris, el FileZilla demana al servidor un port i s'hi connecta. Per aquest mode no cal fer gaires configuracions.

en: Incorrect password
ca: Contrasenya incorrecta

en: Information about the latest version of FileZilla could not be retrieved. Please try again later.
ca: No s'ha pogut obtenir informació sobre la darrera versió del FileZilla. Torneu a provar-ho més tard.

en: Initializing TLS...
ca: S'està inicialitzant el TLS...

en: Insecure %s connection
ca: Connexió %s insegura

en: Insecure algorithm!
ca: Algorisme insegur!

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
ca: Servidor insegur, no admet FTP sobre TLS.

en: Interactive
ca: Interactiu

en: Interface
ca: Interfície

en: Interrupted by signal
ca: Interrupció de senyal

en: Interrupted by user
ca: Interrupció per l'usuari

en: Invalid Content-Length
ca: «Content-Length» no vàlid

en: Invalid HTTP Response
ca: Resposta HTTP no vàlida

en: Invalid argument passed
ca: S'ha enviat un paràmetre no vàlid

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
ca: S'ha rebut una seqüència de caràcters no vàlida; s'inhabilitarà UTF-8. Seleccioneu l'opció UTF-8 al gestor de llocs per a forçar l'ús d'UTF-8.

en: Invalid characters in hostname
ca: Caràcters no vàlids en el nom de l'amfitrió

en: Invalid chunk size
ca: Mida de fragment no vàlida

en: Invalid data received
ca: S'han rebut dades no vàlides

en: Invalid date
ca: Data no vàlida

en: Invalid filename
ca: Nom del fitxer no vàlid

en: Invalid hash: %s
ca: Hash no vàlid: %s

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
ca: Amfitrió no vàlid, després del claudàtor que tanca només poden seguir dos punts i el port.

en: Invalid hostname: %s
ca: Nom de l'amfitrió no vàlid: %s

en: Invalid input
ca: Entrada no vàlida

en: Invalid line
ca: Línia no vàlida

en: Invalid path
ca: Camí no vàlid

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
ca: Port especificat no vàlid. El port ha de ser un valor entre 1 i 65535.

en: Invalid protocol specified. Valid protocols are:
    ftp:// for normal FTP with optional encryption,
    sftp:// for SSH file transfer protocol,
    ftps:// for FTP over TLS (implicit) and
    ftpes:// for FTP over TLS (explicit).
ca: Protocol especificat no vàlid. Els protocols vàlids són:
    ftp:// per FTP normal amb xifratge opcional,
    sftp:// pel protocol de transferència de fitxers SSH,
    ftps:// per FTP sobre TLS (implícit) i
    ftpes:// per FTP sobre TLS (explícit).

en: Invalid proxy host, after closing bracket only colon and port may follow.
ca: Amfitrió del servidor intermediari no vàlid, després del claudàtor que tanca només poden seguir dos punts i el port.

en: Invalid regular expression
ca: L'expressió regular no és vàlida

en: Invalid response code
ca: Codi de resposta no vàlid

en: Invalid search conditions: %s
ca: Les condicions de cerca no són vàlides: %s

en: Invalid site path
ca: Camí a lloc no vàlid

en: Invalid size in condition
ca: Mida no vàlida a la condició

en: Invalid username given.
ca: El nom d'usuari no és vàlid.

en: Invalid value for ai_flags
ca: Valor incorrecte per ai_flags

en: Invalid value for hints
ca: Valor no vàlid pels consells

en: Invert Filter
ca: Inverteix el filtre

en: Jurisdiction country:
ca: País de jurisdicció:

en: Jurisdiction locality:
ca: Localitat de jurisdicció:

en: Jurisdiction state or province:
ca: Estat o província de jurisdicció:

en: Keep directories on top
ca: Reté els directoris dalt de tot

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
ca: Tingues en compte que alguns servidors són incompatibles amb aquesta funció i podrien retornar llistats incorrectes si s'activa aquesta opció. Tot i que el FileZilla realitza algunes proves per a verificar si el servidor és compatible amb aquesta funció, la prova pot fallar.

en: Key exchange
ca: Intercanvi de claus

en: Key exchange:
ca: Intercanvi de claus:

en: Key file
ca: Fitxer de claus

en: Key identifier:
ca: Identificador de clau:

en: L&owest
ca: Més &baixa

en: Language
ca: Idioma

en: Language changed
ca: S'ha canviat l'idioma

en: Last modified
ca: Darrera modificació

en: Layout
ca: Disposició

en: Leave empty to keep existing data.
ca: Deixeu-ho buit per a mantenir les dades existents.

note: @translator: Keep this string as short as possible
en: Leave empty to keep existing password.
ca: Deixeu-ho buit per a mantenir la contrasenya existent.

en: Limit for concurrent &downloads:
ca: Límit de &baixades simultànies:

en: Limit for concurrent &uploads:
ca: Límit de &pujades simultànies:

en: Limit local ports
ca: Limitació de ports locals

en: Limit size of logfile
ca: Mida límit del fitxer de registre

en: Limit:
ca: Límit:

en: Line length exceeded
ca: Longitud de línia superada

en: Linked against
ca: Enllaçat amb

en: Listen socket closed
ca: Sòcol d'escolta tancat

en: Listing:
ca: Llistant:

en: Lo&west available port:
ca: Port més &baix disponible:

en: Local address in use
ca: L'adreça local s'està utilitzant

en: Local endpoint has been closed
ca: S'ha tancat el punt final local

en: Local file
ca: Fitxer local

en: Local file does not exist.
ca: El fitxer local no existeix.

en: Local file is %s
ca: El fitxer local és %s

en: Local file is a directory instead of a regular file.
ca: El fitxer local és un directori i no un fitxer normal.

en: Local file is not a valid filename.
ca: El nom del fitxer local no és vàlid.

en: Local file search
ca: Cerca de fitxers locals

en: Local filters:
ca: Filtres locals:

en: Local path handling:
ca: Gestió del camí local:

en: Local results:
ca: Resultats locals:

en: Local site:
ca: Lloc local:

en: Local size of '%s' does not match expected size: %d != %d
ca: La mida local de '%s' no equival a la mida esperada: %d != %d

en: Locality:
ca: Localitat:

en: Log file
ca: Fitxer de registre

en: Logged in
ca: S'ha iniciat la sessió

en: Logging
ca: Registre

en: Login (optional):
ca: Inici de sessió (opcional):

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
ca: Les dades d'inici de sessió contenen caràcters no ASCII i el servidor podria no ser compatible amb UTF-8. No es pot intentar canviar al joc de caràcters local perquè s'utilitza un servidor intermediari (proxy).

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
ca: Les dades d'inici de sessió contenen caràcters no ASCII i el servidor podria no ser compatible amb UTF-8. Intentant joc de caràcters local.

en: Login sequence fully executed yet not logged in, aborting.
ca: La seqüència d'entrada ha estat del tot executada però no s'ha pogut entrar, avortant.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
ca: El tipus d'entrada ha de ser 'demana' o 'interactiu' (sense cometes).

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
ca: El tipus d'entrada només es pot utilitzar conjuntament amb l'URL d'FTP. El paràmetre ha de ser '%s' o bé '%s'

en: Low
ca: Baixa

en: Lowest
ca: Més baixa

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
ca: El port més baix disponible ha de ser un número entre 1024 i 65535.

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
ca: Assegureu-vos que es pot accedir al fitxer i que és un document XML ben format.

en: Malformed chunk data: %s
ca: Dades de fragment malmeses: %s

en: Malformed request header: %s
ca: Capçalera de petició incorrecta: %s

en: Malformed response header: %s
ca: Capçalera de resposta incorrecta: %s

en: Malformed response: %s
ca: Resposta incorrecta: %s

en: Manual transfer
ca: Transferència manual

en: Master &Password:
ca: &Contrasenya mestra:

en: Master password:
ca: Contrasenya mestra:

en: Match all of the following
ca: Coincideix amb tots els següents

en: Match any of the following
ca: Coincideix amb algun dels següents

en: Match none of the following
ca: No coincideix amb cap dels següents

en: Match not all of the following
ca: No coincideix amb tots els següents

en: Maximum simultaneous &transfers:
ca: Nombre &màxim de transferències simultànies:

en: Memory allocation failure
ca: Ha fallat l'assignació de memòria

en: Message log
ca: Registre de missatges

en: Message log positio&n:
ca: Posició del registre de missatges:

en: Message too large
ca: Missatge massa llarg

en: Minutes
ca: Minuts

en: Modification tim&e
ca: T&emps de modificació

en: Move &down
ca: Desplaça a&vall

en: Move &up
ca: Desplaça am&unt

en: My Computer
ca: El meu ordinador

en: My Documents
ca: Els meus documents

en: My Sites
ca: Els meus llocs web

en: N&o encryption
ca: Sens&e xifratge

en: N/a
ca: N/D

en: Name
ca: Nom

en: Name already exists
ca: Aquest nom ja existeix

en: Name of bookmark already exists.
ca: El nom de l'adreça d'interès ja existeix.

en: Name or email address
ca: Nom o adreça electrònica

en: Name:
ca: Nom:

en: Natural sort
ca: Ordenació natural

en: Need to enter filter name
ca: Cal especificar el nom del filtre

en: Need to enter valid local path
ca: Cal introduir un camí local vàlid

en: Need to enter valid remote path
ca: Cal introduir un camí remot vàlid

en: Need to specify a character encoding
ca: Cal especificar una codificació de caràcters

en: Neither nodename nor servname provided, or not known
ca: No s'ha proporcionat ni el nom de node ni el nom de servidor, o no es coneixen

en: Network host does not have any network addresses in the requested address family
ca: L'amfitrió de la xarxa no disposa de cap adreça de xarxa dins la família d'adreces sol·licitada

en: Network unreachable
ca: La xarxa no és accessible

en: Never
ca: Mai

en: New &folder
ca: Carpe&ta nova

en: New &tab
ca: &Pestanya nova

en: New Book&mark
ca: &Adreça d'interès nova

en: New bookmark
ca: Adreça d'interès nova

en: New directory
ca: Directori nou

en: New features and improvements in %s
ca: Novetats i millores del %s

en: New filter
ca: Filtre nou

en: New folder
ca: Carpeta nova

en: New site
ca: Lloc nou

en: Next to the transfer queue
ca: Següent a la cua de transferències

en: No address associated with nodename
ca: No hi ha cap adreça associada amb aquest nom de node

en: No category to export selected
ca: No s'ha seleccionat cap categoria per a exportar

en: No command given, aborting.
ca: No s'ha donat cap ordre, cancel·lant.

en: No directory added
ca: No s'ha afegit cap directori

en: No entries found matching '%s'.
ca: No s'ha trobat cap entrada que coincideixi amb '%s'.

en: No external IP address set, trying default.
ca: No s'ha fixat cap adreça IP externa, intentant per defecte.

en: No files are currently being edited.
ca: No s'està editant cap fitxer.

en: No filter name given
ca: No s'ha especificat cap nom de filtre

en: No host given, please enter a host.
ca: No s'ha donat cap amfitrió, introduïu-ne un.

en: No images available
ca: Cap imatge disponible

en: No name for the filterset given.
ca: No s'ha donat cap nom al conjunt de filtres.

en: No program associated with filetype
ca: No hi ha cap programa associat amb aquest tipus de fitxer

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
ca: No hi ha cap programa associat per editar fitxers amb l'extensió '%s'.

en: No route to host
ca: Sense ruta a l'amfitrió

en: No search results
ca: Sense resultats de la cerca

en: No sites available
ca: Cap lloc disponible

en: No supported SOCKS5 auth method
ca: No hi ha cap mètode d'autenticació SOCKS5 compatible

en: No username given.
ca: No s'ha donat cap nom d'usuari.

en: None
ca: Cap

en: None selected yet
ca: Cap seleccionat encara

en: Nonrecoverable failure in name resolution
ca: Fallada irrecuperable en la traducció de noms de domini

en: Not all items could be requeued for transfer.
ca: No tots els elements s'han pogut posar a la cua per a ser transferits.

en: Not connected
ca: No connectat

en: Not connected to any server
ca: No està connectat a cap servidor

en: Not connected to any server.
ca: No està connectat a cap servidor.

en: Not connected.
ca: No connectat.

en: Not initialized, need to call WSAStartup
ca: No s'ha inicialitzat, cal cridar WSAStartup

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
ca: Teniu en compte que aquesta característica només funciona utilitzant el protocol FTP.

en: Note: A lost key cannot be recovered.
ca: Nota: No es pot recuperar una clau perduda.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
ca: Atenció: Això només funciona amb connexions FTP sense xifrar.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
ca: Nota: Usar un servidor intermediari genèric força l'ús del mode passiu en les connexions FTP.

en: Null character in line
ca: Caràcter nul a la línia

en: Number of decimal places:
ca: Nombre de posicions decimals:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
ca: El nombre d'intents ha d'estar entre 0 i 99.

en: O&pen
ca: Obre

en: OK
ca: D'acord

en: OS version:
ca: Versió del SO:

en: On startup of FileZilla:
ca: En iniciar el FileZilla:

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
ca: A les pàgines següents es configurarà el mode de transferència, així com el mode alternatiu si està habilitat.

en: Once
ca: Una vegada

en: Once a day
ca: Un cop al dia

en: Once a week
ca: Un cop per setmana

en: Only use plain FTP (insecure)
ca: Utilitza només FTP pla (insegur)

en: Op&en file
ca: &Obre fitxer

en: Open directory in system's file manager
ca: Obre directori en el gestor de fitxers del sistema

en: Open the Site Manager
ca: Obre el gestor de llocs

en: Open the Site Manager.
ca: Obre el gestor de llocs.

en: Open the Site Manager. Right-click for a list of sites.
ca: Obre el gestor de llocs. Feu clic amb el botó dret per a veure la llista de llocs.

en: Open the directory access permissions dialog to configure the local directories FileZilla has access to.
ca: Obre el diàleg de permisos d'accés a directoris per a configurar a quins directoris locals té accés el FileZilla.

en: Open the file.
ca: Obre el fitxer.

en: Open the settings dialog of FileZilla
ca: Obre el diàleg de configuració del FileZilla

en: Opened as:
ca: Obert com:

en: Opening failed
ca: No s'ha pogut obrir

en: Opens a new tab
ca: Obre una pestanya nova

en: Opens the Site Manager
ca: Obre el gestor de llocs

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
ca: Obre el diàleg de filtres del llistat de directoris. Feu clic amb el botó dret per a commutar filtres.

en: Operating System:
ca: Sistema operatiu:

en: Operation already in progress
ca: L'operació ja és en curs

en: Operation in progress
ca: Operació en curs

en: Operation not supported
ca: Operació no admesa

en: Options
ca: Opcions

en: Orange
ca: Taronja

en: Organization:
ca: Organització:

en: Other SFTP options
ca: Altres opcions de SFTP

en: Other system error
ca: Un altre error de sistema

en: Other:
ca: Un altre:

en: Out of memory
ca: Sense memòria

en: Overview
ca: Descripció

en: Overwrite &if source newer
ca: Sobreescriu s&i el fitxer origen és més recent

en: Overwrite file
ca: Sobreescriu el fitxer

en: Overwrite file if size differs
ca: Sobreescriu el fitxer si tenen mida diferent

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
ca: Sobreescriu el fitxer si la mida és diferent o el fitxer origen és més recent

en: Overwrite file if source file newer
ca: Sobreescriu el fitxer si el fitxer origen és més recent

en: Overwrite if &different size
ca: Sobreescriu si tenen mida &diferent

en: Overwrite if different si&ze or source newer
ca: Sobreescriu si la mida és diferent o el fitxer origen és més recent

en: Own build type: %s
ca: Tipus de versió pròpia: %s

en: Owner permissions
ca: Permisos del propietari

en: Owner/Group
ca: Propietari/Grup

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
ca: &Evita que el sistema romangui en estat inactiu durant transferències i altres operacions

en: P&roxy host:
ca: &Amfitrió del servidor intermediari:

en: PORT command tainted by router or firewall.
ca: Ordre PORT interferida per l'encaminador o el tallafoc.

en: Pa&ssive (recommended)
ca: &Passiu (recomanat)

en: Parameter not a valid URL
ca: El paràmetre no és un URL vàlid

en: Parsing %d bytes of version information.
ca: Analitzant %d bytes de la informació de versió.

en: Pass&word:
ca: Contrasen&ya:

en: Passive (recommended)
ca: Passiu (recomanat)

en: Passive mode
ca: Mode passiu

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
ca: S'ha seleccionat el mode passiu com a mode de transferència per defecte.

en: Password or encryption key is not set
ca: No s'ha definit la contrasenya o la clau de xifratge

en: Password required
ca: Cal la contrasenya

en: Passwords
ca: Contrasenyes

en: Path
ca: Camí

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
ca: El camí no es pot construir amb el directori %s i el subdirectori %s

en: Path not found:
ca: Camí no trobat:

en: Path of identity service
ca: Camí del servei d'identitat

en: Paths
ca: Camins

en: Pending removal
ca: Pendent d'eliminació

en: Permission
ca: Permís

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Permissions
ca: Permisos

en: Plain FTP is insecure. Please switch to FTP over TLS.
ca: FTP pla és insegur. Canvieu a FTP sobre TLS.

en: Platform:
ca: Plataforma:

en: Please add at least one directory you want to download files into or to upload files from.
ca: Afegiu almenys un directori on voleu descarregar fitxers o d'on els voleu pujar.

en: Please add the local directories you want to use FileZilla with.
ca: Afegiu els directoris locals que voleu usar amb el FileZilla.

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
ca: Comproveu en https://filezilla-project.org/probe.php que el servidor s'està executant i comproveu curosament de nou la vostra configuració.

en: Please check the granted permissions and re-add any missing local directories you are working with in the dialog that follows.
ca: Comproveu els permisos concedits i afegiu els directoris locals que falten en el següent diàleg.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
ca: Configureu els tallafocs i encaminadors perquè el FileZilla pugui establir connexions sortints en ports arbitraris.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
ca: Inhabiliteu característiques com 'mode DMZ' o 'mode de joc' en el vostre encaminador.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
ca: Assegureu-vos que teniu una connexió estable a internet i comproveu curosament de nou la vostra configuració.

en: Please enter a custom date format.
ca: Introduïu un format de data personalitzat.

en: Please enter a custom time format.
ca: Introduïu un format d'hora personalitzat.

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
ca: Introduïu una data en format AAAA-MM-DD, com per exemple 2015-05-23.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
ca: Introduïu un límit de velocitat de baixada més gran o igual a 0 %s/s.

en: Please enter a name for the new filter.
ca: Introduïu un nom per al filtre nou.

en: Please enter a new name for the copied filter.
ca: Introduïu un nom nou per al filtre copiat.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
ca: Introduïu un nom nou per al conjunt de filtres "%s"

en: Please enter a new name for the filter.
ca: Introduïu un nom nou per al filtre.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
ca: Introduïu un número entre 0 i 10 per al nombre de baixades simultànies.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
ca: Introduïu un número entre 0 i 10 per al nombre de pujades simultànies.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
ca: Introduïu un número entre 1 i 10 per al nombre de transferències simultànies.

en: Please enter a password for this server:
ca: Introduïu una contrasenya per aquest servidor:

en: Please enter a timeout between 10 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
ca: Introduïu un temps d'espera entre 10 i 9999 segons o 0 per a desactivar els temps d'espera.

en: Please enter a unique name for this filter set
ca: Introduïu un nom únic per aquest conjunt de filtres

en: Please enter a username for this server:
ca: Introduïu un nom d'usuari per aquest servidor:

en: Please enter a valid portrange.
ca: Introduïu un rang de ports vàlid.

en: Please enter an URL where to get your external address from
ca: Introduïu un URL on es pugui aconseguir la vostra adreça externa

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
ca: Informeu un límit de velocitat de pujada més gran o igual a 0 %s/s.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
ca: Introduïu una ordre FTP sense processar.
    Quan s'utilitzen ordres FTP sense processar, s'esborra la memòria cau del directori.

en: Please enter the complete path of a program and its arguments. This command will be executed when the queue has finished processing.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You need to properly quote commands and their arguments if they contain spaces.
ca: Introduïu el camí complet del programa i els seus paràmetres. Aquesta ordre s'executarà quan acabi el processament de la cua.
    P. ex. c:\camí\fitxer.exe sota MS Windows o /camí/fitxer sota Unix.
    Heu de posar bé les cometes si les ordres i els paràmetres contenen espais.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
ca: Introduïu el nom del directori a crear:

en: Please enter the name of the file which should be created:
ca: Informeu el nom del fitxer que s'hauria de crear:

en: Please enter username and password for this server:
ca: Introduïu el nom d'usuari i la contrasenya per aquest servidor:

en: Please enter your current master password to change the password settings.
ca: Introduïu la contrasenya mestra actual per a canviar la configuració de la contrasenya.

en: Please enter your external IP address
ca: Introduïu la vostra adreça IP externa

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
ca: Introduïu la vostra adreça IP externa a la pàgina de mode actiu d'aquest auxiliar. En cas que tingueu una adreça IP dinàmica o que no conegueu la vostra adreça externa, useu l'opció de resolució externa.

en: Please enter your master password to decrypt the password for this server:
ca: Introduïu la contrasenya mestra per a desxifrar la contrasenya d'aquest servidor:

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
ca: Seguiu les instruccions curosament, ja que una configuració errònia no permetrà establir correctament les connexions FTP.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
ca: Assegureu-vos que el FileZilla té permís per a establir connexions sortints i que heu escrit l'adreça del sistema de resolució correctament.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
ca: Assegureu-vos que l'idioma sol·licitat està instal·lat en el vostre sistema.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
ca: Assegureu-vos que el vostre encaminador està utilitzant el darrer microprogramari (firmware). A més a més, l'encaminador ha d'estar configurat correctament. Haureu de redirigir els ports manualment. No executeu l'encaminador en 'mode DMZ' o 'mode joc'.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
ca: Tingueu en compte que el FileZilla no té influència en el port triat pel servidor. Així que el servidor podria triar un port que el vostre tallafoc creu que només l'utilitzen cavalls de Troia o altre programari maliciós. Això podria provocar una falsa alarma que podeu descartar amb seguretat.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
ca: Tingueu en compte que preservar les marques horàries en les pujades només funciona a servidors FTP, FTPS i FTPES que siguin compatibles amb l'ordre MFMT.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
ca: Tingueu en compte que alguns servidors us podrien bloquejar si intenteu connectar-vos massa sovint o en intervals massa curts.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
ca: Executeu l'auxiliar una altra vegada si canvieu l'entorn de xarxa o en cas que us trobeu problemes amb servidors que, anteriorment, funcionaven correctament.

en: Please save this key in a secure location. Without the correct key your uploaded files cannot be accessed.
ca: Deseu aquesta clau en un lloc segur. Sense la clau correcta no podreu accedir als fitxers pujats.

en: Please select an action:
ca: Seleccioneu una acció:

en: Please select the categories you would like to import.
ca: Seleccioneu les categories que voleu importar.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
ca: Seleccioneu el mode de transferència per defecte que us agradaria utilitzar.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
ca: Seleccioneu els atributs nous per al directori "%s".

en: Please select the new attributes for the file "%s".
ca: Seleccioneu els atributs nous per al fitxer "%s".

en: Please select the new attributes for the selected directories.
ca: Seleccioneu els atributs nous per als directoris seleccionats.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
ca: Seleccioneu els atributs nous per als directoris i fitxers seleccionats.

en: Please select the new attributes for the selected files.
ca: Seleccioneu els atributs nous per al fitxer seleccionat.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
ca: Actualitzeu el vostre tallafoc, i assegureu-vos que el vostre encaminador està utilitzant el darrer microprogramari (firmware). A més a més, l'encaminador ha d'estar configurat correctament. Haureu de redirigir els ports manualment. No executeu l'encaminador en el 'mode DMZ' o 'mode joc'. Cal desactivar opcions com inspecció de protocols o 'reparacions' específiques de protocols

en: Postal code:
ca: Codi postal:

en: Pre&allocate space before downloading
ca: Preassigna &espai abans de la baixada

en: Preallocation
ca: Preassignació

en: Predefined Sites
ca: Llocs web predefinits

en: Preserving file timestamps
ca: Es preserven les marques horàries del fitxer

en: Preview
ca: Visualització prèvia

en: Print diagnostic information related to startup of FileZilla
ca: Imprimeix la informació de diagnòstic relacionada amb l'inici del FileZilla

en: Print version information to stdout and exit
ca: Imprimeix la informació de versió a stdout i surt

en: Prioritize directories (default)
ca: Prioritza els directoris (per defecte)

en: Priority
ca: Prioritat

en: Privacy policy: Only your version of FileZilla, your used operating system and your CPU architecture will be submitted to the server.
ca: Política de privacitat: Només s'enviarà al servidor la versió del FileZilla, el sistema operatiu i l'arquitectura de CPU.

en: Private &keys:
ca: &Claus privades:

en: Pro&ject ID:
ca: ID del pro&jecte:

en: Pro&ject:
ca: Pro&jecte:

en: Pro&xy password:
ca: Contrasen&ya del servidor intermediari:

en: Process &Queue
ca: &Processa la cua

en: Process file table overflow
ca: Processa desbordament de taula de fitxers

note: @translator: Example: Processed 5 files in 1 directory
en: Processed %s in %s.
ca: %s processat(s) en %s.

note: @translator: Keep short
en: Project (or tenant) name or ID
ca: Nom del projecte o ID

en: Protocol not supported
ca: Protocol no admès

en: Protocol not supported on given socket type
ca: Protocol no admès en el tipus de sòcol donat

en: Proxy &port:
ca: &Port del servidor intermediari:

en: Proxy &user:
ca: Nom d'&usuari per al servidor intermediari:

en: Proxy authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació amb el servidor intermediari

en: Proxy handshake failed: %s
ca: Ha fallat l'autenticació amb el servidor intermediari: %s

en: Proxy host starts with '[' but no closing bracket found.
ca: L'amfitrió del servidor intermediari comença amb '[' però no s'ha trobat el claudàtor que tanca.

en: Proxy reply: %s
ca: Resposta del servidor intermediari: %s

en: Proxy request failed. Reply from proxy: %s
ca: La petició al servidor intermediari ha fallat. Resposta del servidor: %s

en: Proxy request failed: %s
ca: La petició al servidor intermediari ha fallat: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
ca: La petició al servidor intermediari ha fallat: Tipus d'adreça desconegut a la resposta CONNECT

en: Proxy sent data while we haven't sent out request yet
ca: El servidor intermediari ha enviat dades abans que enviéssim la sol·licitud

en: Proxy set but proxy host or port invalid
ca: S'ha establert un servidor intermediari però l'amfitrió o el port no són vàlids

en: Public Key Authentication
ca: Autenticació de clau pública

en: Public key algorithm:
ca: Algorisme de la clau pública:

en: Public permissions
ca: Permisos públics

en: Queue has been fully processed
ca: La cua ha estat totalment processada

en: Queue: %s MiB
ca: Cua: %s MiB

en: Queue: %s%s
ca: Cua: %s%s

en: Queue: empty
ca: Cua: buida

en: Queued files
ca: Fitxers a la cua

en: Queueing:
ca: En &cua:

en: Quick Search:
ca: Cerca ràpida:

en: Quick search cannot be opened if comparing directories.
ca: La cerca ràpida no es pot obrir si s'estan comparant directoris.

en: R&eboot system once
ca: R&einicia el sistema un cop

en: R&emote directory tree
ca: Arbre de &directoris remots

en: R&eset and requeue selected files
ca: Reinicia i posa en cua els fitxers &seleccionats

en: Raw FTP command
ca: Ordre FTP sense processar

en: Re&ad
ca: Lect&ura

en: Re&fresh
ca: Re&fresca

en: Re&name
ca: Ca&nvia de nom

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
ca: Torneu a executar l'auxiliar i comproveu la vostra configuració per a tenir els encaminadors i tallafocs de forma correcta.

en: Rea&d
ca: Lectur&a

en: Read-only
ca: Només de lectura

en: Reading from local file failed
ca: Ha fallat la lectura des del fitxer local

en: Really cancel current operation?
ca: De debò voleu cancel·lar l'operació actual?

en: Really delete %d directory with its contents from the server? | Really delete %d directories with their contents from the server?
ca[0]: De debò voleu suprimir %d directori i el seu contingut del servidor?
ca[1]: De debò voleu suprimir %d directoris i els seus continguts del servidor?

en: Really delete %d file from the server? | Really delete %d files from the server?
ca[0]: De debò voleu suprimir %d fitxer del servidor?
ca[1]: De debò voleu suprimir %d fitxers del servidor?

en: Really delete %s and %s from the server?
ca: De debò voleu suprimir %s i %s del servidor?

en: Really delete all selected files and/or directories from the server?
ca: De debò voleu suprimir tots els fitxers i/o directoris seleccionats del servidor?

en: Really delete all selected files and/or directories from your computer?
ca: De debò voleu suprimir tots els fitxers i/o directoris seleccionats del vostre ordinador?

en: Reason
ca: Motiu

en: Reboot now
ca: Reinicia ara

en: Rec&urse into subdirectories
ca: Recursivament als subdirectoris

en: Received a directory listing which appears to be encoded in EBCDIC.
ca: S'ha rebut un llistat de directoris que sembla codificat en EBCDIC.

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
ca: S'ha rebut una línia amb més de 10000 caràcters, cancel·lant.

en: Received data tainted
ca: Dades rebudes interferides

en: Received invalid character in version information
ca: S'ha rebut un caràcter no vàlid en la informació de la versió

en: Received too long response line from server, closing connection.
ca: S'ha rebut una línia de resposta massa llarga del servidor; es tancarà la connexió.

en: Received too long response line, closing connection.
ca: S'ha rebut una línia de resposta massa llarga; es tancarà la connexió.

en: Received version information is too large
ca: La informació de versió rebuda és massa extensa

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
ca: La informació de reconnexió no es pot esborrar mentre s'està connectat a un servidor.
    Si continueu, la connexió serà tancada.

en: Reconnection settings
ca: Paràmetres de reconnexió

en: Reconnects to the last used server
ca: Reconnecta al darrer servidor utilitzat

en: Recursively adding files to queue.
ca: Afegint fitxers recursivament a la cua.

en: Recursively changing permissions.
ca: Canviant permisos recursivament.

en: Recursively deleting files and directories.
ca: Suprimint fitxers i directoris recursivament.

en: Red
ca: Vermell

en: Redirection to invalid or unsupported URI: %s
ca: Redirecció a un URI no vàlid o no admès: %s

en: Redirection to invalid or unsupported address: %s
ca: Redirecció a una adreça no vàlida o no admesa: %s

en: Refresh the file and folder lists
ca: Refresca les llistes de fitxers i directoris

en: Remember passwords?
ca: Voleu que es recordin les contrasenyes?

en: Remote
ca: Remot

en: Remote file
ca: Fitxer remot

en: Remote file search
ca: Cerca de fitxers remots

en: Remote filters:
ca: Filtres remots:

en: Remote path
ca: Camí remot

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
ca: El camí remot no es pot analitzar. Assegureu-vos que és un camí absolut vàlid i l'accepta el tipus de servidor del lloc actual (%s).

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
ca: El camí remot no es pot analitzar. Assegureu-vos que és un camí absolut vàlid i l'accepta el tipus de servidor (%s) seleccionat al lloc pare.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
ca: El camí remot no es pot analitzar. Assegureu-vos que és un camí absolut vàlid.

en: Remote path could not be parsed.
ca: El camí remot no s'ha pogut analitzar.

en: Remote path handling:
ca: Gestió del camí remot:

en: Remote path:
ca: Camí remot:

en: Remote results:
ca: Resultats remots:

en: Remote site:
ca: Lloc remot:

en: Remove &all
ca: Elimina-ho &tot

en: Remove &selected
ca: Elimina la &selecció

en: Rename file
ca: Canvia el nom del fitxer

en: Rename selected directory
ca: Canvia el nom del directori seleccionat

en: Rename selected files and directories
ca: Canvia el nom dels fitxers i directoris seleccionats

en: Renaming '%s' to '%s'
ca: Canviant de nom '%s' a '%s'

en: Repeat password:
ca: Repetiu la contrasenya:

en: Reporting bugs and feature requests
ca: Informar els errors i fer peticions de funcionalitats

en: Request failed - client is not running identd (or not reachable from server)
ca: Ha fallat la petició - el client no està executant identd (o no està a l'abast del servidor)

en: Request failed - client's identd could not confirm the user ID string
ca: Ha fallat la petició - l'identd del client no ha pogut confirmar la cadena ID de l'usuari

en: Request rejected or failed
ca: La petició s'ha rebutjat o ha fallat

en: Requesting %s
ca: Demanant %s

en: Require explicit FTP over TLS
ca: Requereix FTP explícit sobre TLS

en: Require implicit FTP over TLS
ca: Requereix FTP implícit sobre TLS

en: Reset and requeue &all
ca: Reinicia i torna a posar-ho &tot en cua

en: Resolved protocol is unknown
ca: El protocol resolt és desconegut

en: Resolving address of %s
ca: S'està resolent l'adreça de %s

en: Resource temporarily unavailable
ca: Recurs indisponible temporalment

en: Response:
ca: Resposta:

en: Restore ta&bs and reconnect
ca: Resta&bleix les pestanyes i reconnecta

en: Results:
ca: Resultats:

en: Resume file transfer
ca: Reprèn la transferència de fitxers

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
ca: Reprendre fitxers ASCII pot causar problemes si el servidor utilitza un format de final de línia diferent del client.

en: Retrieving directory listing of "%s"...
ca: S'està recuperant el llistat de directoris de "%s"...

en: Retrieving directory listing...
ca: S'està recuperant el llistat de directoris...

en: Retrieving external IP address from %s
ca: S'està recuperant l'adreça IP externa de %s

en: S&how files currently being edited...
ca: &Mostra els fitxers que s'estan editant...

en: S&how the Site Manager on startup
ca: Mostra el &gestor de llocs en iniciar

en: S&hutdown system once
ca: A&paga el sistema un cop

en: S&tart normally
ca: Inicia normalmen&t

en: S&top
ca: A&tura

en: S&uspend system once
ca: At&ura temporalment el sistema un cop

en: S&ynchronized browsing
ca: &Navegació sincronitzada

en: SFTP support
ca: Permet SFTP

en: SOCKS4 proxy will connect to: %s
ca: El servidor intermediari de SOCKS4 es connectarà a: %s

en: SOCKS5 does not support usernames or passwords longer than 255 characters.
ca: SOCKS5 no permet els noms d'usuari o contrasenya amb més de 255 caràcters.

en: Sa&ve passwords protected by a master password
ca: &Desa les contrasenyes protegides per una contrasenya mestra

en: Sav&e passwords
ca: D&esa les contrasenyes

en: Save settings?
ca: Voleu desar la configuració?

en: Saving of password has been disabled by your system administrator.
ca: L'administrador del vostre sistema ha inhabilitat l'opció de desar la contrasenya.

en: Saving of passwords has been disabled by you.
ca: Has inhabilitat l'opció de desar les contrasenyes.

en: Scale factor:
ca: Factor d'escala:

en: Search &conditions:
ca: &Condicions de cerca:

en: Search &directory:
ca: &Directori de cerca:

en: Search for entries containing the entered text.
ca: Cerca d'entrades que contenen el text introduït.

en: Search for files recursively.
ca: Cerca fitxers recursivament.

en: Search result
ca: Resultat de la cerca

en: Search server for files
ca: Cerca fitxers al servidor

en: Search sites
ca: Llocs de cerca

en: Search type:
ca: Tipus de cerca:

note: @translator: Keep short
en: Secret Access &Key:
ca: &Clau d'accés secreta:

en: Security information
ca: Informació sobre seguretat

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
ca: Vegeu també: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
ca: Sele&cciona el servidor

en: Select &page:
ca: Seleccioneu una &pàgina:

en: Select Theme
ca: Seleccioneu un tema

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
ca: Seleccioneu una acció per defecte per a dur a terme si el fitxer destinació d'una transferència ja existeix.

en: Select default editor
ca: Selecciona l'editor per defecte

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
ca: Selecciona una acció de fitxer existent per defecte si el fitxer destinació ja existeix. Aquesta selecció només serà vàlida per la sessió actual.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
ca: Selecciona una acció de fitxer existent per defecte només pels fitxers seleccionats a la cua.

en: Select file containing private key
ca: Seleccioneu el fitxer que conté la clau privada

en: Select file for exported data
ca: Selecciona el fitxer per a les dades exportades

en: Select file for exported filters
ca: Selecciona el fitxer per als filtres exportats

en: Select file for exported queue
ca: Selecciona el fitxer per a la cua d'exportació

en: Select file for exported settings
ca: Selecciona el fitxer per a la configuració exportada

en: Select file for exported sites
ca: Selecciona el fitxer per als llocs exportats

en: Select file to import settings from
ca: Selecciona el fitxer des d'on s'ha d'importar la configuració

en: Select file to upload
ca: Selecciona el fitxer per a pujar

en: Select filename for converted key file
ca: Selecciona el nom de fitxer per al fitxer de claus convertit

en: Select how these files should be opened.
ca: Seleccioneu com cal obrir aquests fitxers.

en: Select target download directory
ca: Selecciona el directori de baixada de destinació

en: Select target filename
ca: Selecciona el nom del fitxer destinació

en: Select the categories to export:
ca: Selecciona les categories a exportar:

en: Select the private data you would like to delete.
ca: Seleccioneu les dades privades que voleu suprimir.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
ca[0]: S'ha seleccionat %d directori amb el seu contingut per a transferir.
ca[1]: S'han seleccionat %d directoris amb els seus continguts per a transferir.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
ca[0]: %d directori seleccionat.
ca[1]: %d directoris seleccionats.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
ca[0]: %d fitxer seleccionat per a transferir.
ca[1]: %d fitxers seleccionats per a transferir.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
ca[0]: %d fitxer seleccionat. Mida total: %s
ca[1]: %d fitxers seleccionats. Mida total: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
ca[0]: %d fitxer seleccionat. Mida total: Com a mínim %s
ca[1]: %d fitxers seleccionats. Mida total: Com a mínim %s

en: Selected %s and %s for transfer.
ca: %s i %s seleccionats per a transferir.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
ca: %s i %s seleccionats. Mida total: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
ca: %s i %s seleccionats. Mida total: Com a mínim %s

en: Selected editor does not exist.
ca: L'editor seleccionat no existeix.

en: Selected file already being edited
ca: El fitxer seleccionat ja s'està editant

en: Selected file is already loaded
ca: El fitxer seleccionat ja està carregat

en: Selected file is already opened
ca: El fitxer seleccionat ja està obert

en: Selected file is still being edited
ca: El fitxer seleccionat encara s'està editant

en: Selected filter only works for local files.
ca: El filtre seleccionat només funciona per als fitxers locals.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
ca: L'adreça d'interès global seleccionada i el servidor actual utilitzen un tipus de servidor diferent.
    Utilitzeu adreces d'interès específiques del lloc per a aquest servidor.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
ca: El port seleccionat normalment és utilitzat per un protocol diferent.

en: Send FTP &keep-alive commands
ca: Envia ordres FTP per a &mantenir la connexió activa

en: Send custom command to the server otherwise not available
ca: Envia una ordre personalitzada al servidor que d'una altra manera no estaria disponible

en: Sending keep-alive command
ca: Enviant ordre de manteniment de la connexió

en: Serial number:
ca: Número de sèrie:

en: Server &type:
ca: &Tipus de servidor:

en: Server Side Encryption:
ca: Xifratge del servidor:

en: Server does not support non-ASCII characters.
ca: El servidor només admet caràcters ASCII.

en: Server does not support resume of files > %d GB.
ca: El servidor no permet reprendre fitxers > %d GB.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
ca: El servidor no permet reprendre fitxers > %d GB. Finalitza la transferència fins que les mides dels fitxers coincideixin.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
ca: El servidor no permet reprendre fitxers > 2GB.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
ca: El servidor no permet reprendre fitxers > 4GB.

en: Server host key
ca: Clau d'amfitrió del servidor

en: Server instructed us to wait %d seconds before sending next request
ca: El servidor ha ordenat d'esperar %d segons abans que enviem la sol·licitud següent

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
ca: El servidor podria no permetre reprendre els fitxers > %d GB. Finalitza la transferència fins que les mides dels fitxers coincideixin.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
ca: El servidor podria requerir un compte. Prova d'especificar-ne un utilitzant el gestor de llocs

en: Server not sending proper line endings
ca: El servidor no està enviant els finals de línia adequats

en: Server requested unsupported digest authentication algorithm: %s
ca: El servidor ha sol·licitat un algorisme d'autenticació digest no compatible: %s

en: Server requested unsupported quality-of-protection: %s
ca: El servidor ha demanat qualitat-de-protecció no compatible: %s

en: Server returned empty path.
ca: El servidor ha retornat un camí buit.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
ca: El servidor ha enviat una petició d'entrada addicional. Heu d'utilitzar el tipus d'entrada interactiu.

en: Server sent data even before request headers were sent
ca: El servidor ha enviat dades tot i que s'havien enviat peticions de capçalera

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
ca: El servidor ha enviat una resposta passiva amb una adreça no encaminable. Ha fallat el mode passiu.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
ca: El servidor ha enviat una resposta passiva amb una adreça no encaminable. S'utilitzarà l'adreça del servidor.

en: Server sent too much data.
ca: El servidor ha enviat massa dades.

en: Server sent unexpected reply.
ca: Resposta estranya del servidor.

en: Server to client MAC:
ca: MAC servidor a client:

en: Server to client cipher:
ca: Clau servidor a client:

en: Server&type:
ca: Tipus de ser&vidor:

en: Server/Local file
ca: Servidor/Fitxer local

en: Server:
ca: Servidor:

en: Session details
ca: Detalls de la sessió

en: Set &Priority
ca: Estableix la &prioritat

en: Setting permissions of '%s' to '%s'
ca: Establint els permisos de '%s' a '%s'

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings directory:
ca: Directori de la configuració:

en: Sh&ow notification bubble
ca: M&ostra anunci emergent

en: Show &raw directory listing
ca: Mostra el &llistat de directoris sense processar

en: Show &welcome dialog...
ca: &Mostra diàleg de benvinguda...

en: Show both directory trees and continue comparing?
ca: Voleu mostrar ambdós arbres de directoris i continuar comparant?

en: Show details
ca: Mostra detalls

en: Show details about custom date and time formats
ca: Mostra detalls sobre els formats personalitzats de data i hora

en: Show in file &manager
ca: &Mostra al gestor de fitxers

en: Shows available TLS ciphers
ca: Mostra claus TLS disponibles

en: Shows this help dialog
ca: Mostra aquest diàleg d'ajuda

en: Shutdown now
ca: Atura ara

en: Signature algorithm:
ca: Algorisme de signatura:

en: Signup
ca: Inscripció al servei

en: Site &Manager entries
ca: Entrades del &gestor de llocs

en: Site Manager
ca: Gestor de llocs

en: Site Manager - Cannot remember password
ca: Gestor de llocs - No pot recordar la contrasenya

en: Site Manager - Generated key
ca: Gestor de llocs - Clau generada

en: Site Manager - Invalid data
ca: Gestor de llocs - Dades no vàlides

en: Site Manager already open
ca: El gestor de llocs ja està obert

en: Site does not exist.
ca: El lloc no existeix.

en: Site path has to begin with 0 or 1.
ca: El camí del lloc ha de començar amb un 0 o 1.

en: Site path is malformed.
ca: El camí del lloc sembla mal escrit.

en: Site-specific bookmarks
ca: Adreces d'interès específiques de lloc

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
ca: Les adreces d'interès específiques de lloc requereixen que el servidor estigui emmagatzemat al gestor de llocs.
    Voleu afegir la connexió actual al gestor de llocs?

en: Size
ca: Mida

en: Size formatting
ca: Format de mida

en: Size unknown
ca: Mida desconeguda

en: Skip file
ca: Omet el fitxer

en: Skipping download of %s
ca: S'està ometent la baixada de %s

en: Skipping non-existing key file "%s"
ca: S'està ometent el fitxer inexistent de clau "%s"

en: Skipping upload of %s
ca: S'està ometent la pujada de %s

en: Socket address outside address space
ca: L'adreça del sòcol és fora de l'espai d'adreces

en: Socket already connected
ca: El sòcol ja està connectat

en: Socket has been shut down
ca: El sòcol s'ha aturat

en: Socket not connected
ca: El sòcol no està connectat

en: Socket type not supported for address family
ca: No s'admet el tipus de sòcol per la família d'adreces

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
ca: Alguns fitxers encara s'estan editant o s'han de pujar.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
ca: Alguns servidors remots mal configurats que són darrere d'un encaminador poden respondre amb la seva adreça IP local.

en: Sort directories inline
ca: Ordena els directoris amb els fitxers

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
ca: El tipus d'ordenació no es pot canviar si s'estan comparant directoris.

en: Sorting
ca: Ordenació

en: Sorting &mode:
ca: &Mode d'ordenació:

en: Source and path of the drop operation are identical
ca: L'origen i el camí de l'operació de deixar anar són idèntics

en: Source and target file may not be the same
ca: El fitxer origen i destinació poden no ser els mateixos

en: Source and target of the drop operation are identical
ca: L'origen i la destinació de l'operació de deixar anar són idèntics

en: Source file:
ca: Fitxer origen:

en: Speed Limits
ca: Límits de velocitat

en: Speed limits
ca: Límits de velocitat

en: Speed limits are disabled, click to change.
ca: Els límits de velocitat estan desactivats, feu clic per a canviar-los.

en: Speed limits are enabled, click to change.
ca: Els límits de velocitat estan activats, feu clic per a canviar-los.

en: Stable and beta versions
ca: Versions estables i beta

en: Stable versions only
ca: Només versions estables

en: Stable, beta and nightly versions
ca: Versions estables, beta i nocturnes

en: Start transfer &immediately
ca: Comença la transferència &immediatament

en: Start with opened Site Manager
ca: Comença amb el gestor de llocs obert

en: Started update check on %s
ca: La comprovació d'actualitzacions ha començat a %s

en: Starting download of %s
ca: S'està iniciant la baixada de %s

en: Starting upload of %s
ca: S'està iniciant la pujada de %s

en: Starts the local site in the given path
ca: Inicia el lloc local en el camí donat

en: State or province:
ca: Estat o província:

en: Status
ca: Estat

en: Status:
ca: Estat:

en: Stop and remove &all
ca: &Atura i elimina-ho tot

en: Stop recursive operation
ca: Atura l'operació recursiva

note: @translator: Keep short
en: Storage &account:
ca: C&ompte d'emmagatzematge:

en: Storj - Decentralized Cloud Storage
ca: Storj - Emmagatzematge al núvol descentralitzat

en: Storj support
ca: Permet Storj

en: Street:
ca: Carrer:

en: Subject of certificate
ca: Assumpte del certificat

en: Successful transfers
ca: Transferències correctes

en: Summary of test results:
ca: Resum dels resultats de la prova:

en: Suspend now
ca: Atura temporalment ara

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
ca: Aquesta opció no afecta els enllaços simbòlics a fitxers, aquests enllaços simbòlics sempre se suprimeixen.

en: Synchronized browsing
ca: Navegació sincronitzada

en: Synchronized browsing has been disabled.
ca: S'ha inhabilitat la navegació sincronitzada.

en: Synchronizing directories.
ca: Sincronitzant els directoris.

en: Syntax error
ca: Error de sintaxi

en: Syntax error in command line
ca: Error de sintaxi a la línia d'ordres

en: System
ca: Sistema

en: System details
ca: Detalls del sistema

en: System limit of open files exceeded
ca: S'ha superat el límit de sistema pels fitxers oberts

en: System's network subsystem has failed
ca: Ha fallat el subsistema de xarxa del sistema

en: T&oolbar
ca: Barra d'&eines

en: TLS connection established, sending HTTP request
ca: S'ha establert la connexió TLS, enviant petició HTTP

en: TLS connection established, waiting for welcome message...
ca: S'ha establert la connexió TLS, esperant missatge de benvinguda...

en: TLS connection established.
ca: S'ha establert la connexió TLS.

en: TTL expired
ca: TTL vençut

en: Target file already exists
ca: El fitxer destinació ja existeix

en: Target file:
ca: Fitxer destinació:

en: Target filename already exists!
ca: El nom de fitxer destinació ja existeix!

en: Target filename already exists, really continue?
ca: El nom de fitxer destinació ja existeix, de debò voleu continuar?

en: Telephone number:
ca: Número de telèfon:

en: Temporary failure in name resolution
ca: Fallada temporal en la traducció de noms de domini

en: Test finished successfully
ca: La prova ha finalitzat correctament

en: Test results
ca: Resultats de la prova

en: Testing resume capabilities of server
ca: Provant les capacitats de reprendre fitxers del servidor

en: The &following files are currently being edited:
ca: S'estan editant els següents &fitxers actualment:

en: The Site Manager cannot be used unless the file gets repaired.
ca: Cal reparar el fitxer per a poder utilitzar el gestor de llocs.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
ca: El gestor de llocs està obert en una altra instància del FileZilla 3.
    Voleu continuar? En aquest cas, no es desarà cap canvi al gestor de llocs.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
ca: El gestor de llocs està obert en una altra instància del FileZilla 3.
    Tanqueu-lo o no es podran suprimir les dades.

en: The address you entered was: %s
ca: L'adreça que heu introduït és: %s

en: The ai_family member is not supported
ca: No s'admet el membre ai_family

en: The ai_socktype member is not supported
ca: No s'admet el membre ai_socktype

en: The bookmark could not be added.
ca: No s'ha pogut afegir l'adreça d'interès.

en: The bookmarks could not be cleared.
ca: No s'han pogut netejar les adreces d'interès.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
ca: La connexió està xifrada. Feu clic en la icona per a més detalls.

en: The custom date format is invalid or contains unsupported format specifiers.
ca: El format de data personalitzat és incorrecte o conté especificadors de format no admesos.

en: The custom login sequence cannot be empty.
ca: La seqüència d'entrada personalitzada no pot estar buida.

en: The custom time format is invalid or contains unsupported format specifiers.
ca: El format de temps personalitzat és incorrecte o conté especificadors de format no admesos.

en: The data connection could not be established: %s
ca: No s'ha pogut establir la connexió de dades: %s

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
ca: El nom del filtre introduït ja existeix, trieu un nom diferent.

en: The entered passwords are not the same.
ca: Les contrasenyes introduïdes són diferents.

en: The extension '%s' does already exist in the list
ca: L'extensió '%s' ja existeix a la llista

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
ca: El fitxer %s ja existeix.
    Introduïu un altre nom:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
ca: No es pot obrir el fitxer '%s':
    No s'ha trobat el programa associat (%s).
    Comproveu les vostres associacions de tipus de fitxers.

en: The file '%s' contains an SSH1 key. The SSH1 protocol has been deprecated, FileZilla only supports SSH2 keys.
ca: El fitxer '%s' conté una clau SSH1. El protocol SSH1 és obsolet, el FileZilla només admet claus SSH2.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer '%s' o no conté una clau privada.

en: The file '%s' could not be loaded.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer '%s'.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer '%s':
    No hi ha cap programa associat amb aquest tipus de fitxer en el vostre sistema.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer '%s':
    Ha fallat l'ordre associada

en: The file '%s' has been created by a more recent version of FileZilla.
    Loading files created by newer versions can result in loss of data.
    Do you want to continue?
ca: El fitxer '%s' s'ha creat amb una versió més recent del FileZilla.
    Es poden perdre dades si carregueu fitxers creats amb versions més recents.
    Voleu continuar de totes maneres?

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
ca: El fitxer '%s' no té un format compatible amb el FileZilla.
    Voleu convertir-lo a un format compatible?

en: The file selected as default editor does not exist.
ca: El fitxer seleccionat com a editor per defecte no existeix.

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
ca: La columna del nom de fitxer no es pot amagar ni desplaçar.

en: The filename column cannot be hidden.
ca: La columna del nom de fitxer no es pot amagar.

en: The following character will be replaced: %s
ca: Se substituirà el següent caràcter: %s

en: The following characters will be replaced: %s
ca: Se substituiran els següents caràcters: %s

en: The free open source FTP solution
ca: La solució FTP de codi obert lliure

en: The generated encryption key is:
ca: La clau de xifratge generada és:

en: The global bookmarks could not be saved.
ca: No s'han pogut desar les adreces d'interès globals.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
ca: Com més alt sigui el nivell de depuració, més informació es mostrarà al registre de missatges. Mostrar la informació de depuració té un impacte negatiu en el rendiment.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
ca: El límit cal que sigui entre 1 i 2000 MiB

en: The local directory '%s' could not be created.
ca: No s'ha pogut crear el directori local '%s'.

en: The local directory '%s' does not exist.
ca: El directori local '%s' no existeix.

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
ca: El directori local '%s' no està sota l'arrel sincronitzada (%s).
    Desactivo la navegació sincronitzada i continuo canviant el directori local?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
ca: El port més baix disponible ha de ser menor o igual al port més alt disponible.

en: The master password needs to be at least 8 characters long.
ca: Cal que la contrasenya mestra tingui almenys 8 caràcters de longitud.

en: The new version could not be downloaded, please retry later.
ca: No s'ha pogut baixar la versió nova, torneu a intentar-ho més tard.

en: The new version has been saved in your Downloads directory.
ca: La versió nova s'ha desat en el vostre directori de Baixades.

en: The queue will not be saved.
ca: No es desarà la cua.

en: The remote directory '%s' does not exist.
ca: El directori remot '%s' no existeix.

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
ca: El directori remot '%s' no està sota l'arrel sincronitzada (%s).
    Desactivo la navegació sincronitzada i continuo canviant el directori remot?

en: The selected categories have been imported.
ca: S'han importat les categories seleccionades.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
ca: El fitxer seleccionat conté dades importables de les següents categories:

en: The selected file is already being edited:
ca: El fitxer seleccionat ja s'està editant:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
ca: El fitxer seleccionat ja està obert en algun altre programa, tanqueu-lo.

en: The server could not be added.
ca: No s'ha pogut afegir el servidor.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
ca: El servidor ha enviat una resposta inesperada o no reconeguda.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
ca: El servidor utilitza la següent codificació pels noms de fitxers:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
ca: El certificat del servidor és desconegut. Examineu curosament el certificat per a assegurar-vos que podeu confiar en el servidor.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
ca: La clau de l'amfitrió no concorda amb la desada a la memòria cau. Això significa que l'administrador ha canviat la clau del servidor o bé que s'està connectant a un altre ordinador que s'intenta fer passar pel servidor.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
ca: La clau de l'amfitrió és desconeguda. No hi ha cap garantia que el servidor sigui l'ordinador que penseu que és.

en: The servname parameter is not supported for ai_socktype
ca: No s'admet el paràmetre de nom de servidor per ai_socktype

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
ca: S'ha importat la configuració. Heu de reiniciar el FileZilla perquè la nova configuració tingui efecte.

en: The specified address family is not supported
ca: No s'admet la família d'adreces proporcionada

en: The specified network name is no longer available
ca: El nom de xarxa proporcionat ja no està disponible

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
ca: El sistema es reiniciarà aviat si no feu clic en Cancel·la.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
ca: El sistema s'apagarà aviat si no feu clic en Cancel·la.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
ca: El fitxer destinació ja existeix.
    Trieu una acció.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
ca: La prova no ha estat correcta. Esteu segur que voleu desar la configuració?

en: The valid backup file %s could not be restored
ca: No s'ha pogut restaurar la còpia de seguretat '%s' vàlida

en: Themes
ca: Temes

en: This filter set cannot be removed.
ca: Aquest conjunt de filtres no es pot eliminar.

en: This filter set cannot be renamed.
ca: Aquest conjunt de filtres no es pot canviar de nom.

en: This may be the result of a downgrade attack, only continue after you have spoken to the server administrator or server hosting provider.
ca: Això pot ser el resultat d'un atac de reducció, continueu només després d'haver parlat amb l'administrador del servidor o el proveïdor d'allotjament del servidor.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
ca: Això vol dir que algun encaminador o tallafoc encara interfereix amb el FileZilla.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
ca: Això només funciona si no sou darrere un encaminador, altrament el vostre sistema retornaria la vostra adreça interna.

en: This server does not support FTP over TLS.
ca: Aquest servidor no admet FTP sobre TLS.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
ca: Aquest auxiliar us ajudarà a configurar correctament qualsevol encaminador o tallafoc que tingueu i provar la vostra configuració.

en: Time
ca: Temps

en: Time formatting
ca: Format de l'hora

en: Time&out in seconds:
ca: &Temps d'espera en segons:

en: Timeout
ca: Temps d'espera

en: Title:
ca: Títol:

en: To compare directories quick search must be closed.
ca: Per a comparar directoris cal tancar la cerca ràpida.

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
ca: Per a comparar directoris, ambdues llistes de fitxers han d'estar alineades.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
ca: Per a fer això, cal que ambdós arbres de directoris o bé s'amaguin o bé es mostrin.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
ca: Per a ser compatible amb l'autenticació de clau pública, el FileZilla necessita saber quines claus privades utilitzar.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
ca: Commuta la comparació de directoris. Feu clic amb el botó dret per a canviar el mode de comparació.
    
    Colors:
    Groc: El fitxer només existeix en una banda
    Verd: El fitxer és més recent que el fitxer no marcat a l'altra banda
    Vermell: Mides de fitxers diferents

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
ca: Commuta la navegació sincronitzada.
    Si està activat, en navegar pel directori local veurem com també canvia el directori del servidor, d'acord amb l'estructura local i a l'inrevés.

en: Toggles processing of the transfer queue
ca: Commuta el processament de la cua de transferències

en: Toggles the display of the local directory tree
ca: Commuta la visualització de l'arbre de directoris locals

en: Toggles the display of the message log
ca: Commuta la visualització del registre de missatges

en: Toggles the display of the remote directory tree
ca: Commuta la visualització de l'arbre de directoris remots

en: Toggles the display of the transfer queue
ca: Commuta la visualització de la cua de transferències

en: Too long header line
ca: Línia de capçalera massa llarga

en: Too many redirects
ca: Massa redireccions

en: Trace:
ca: Traça:

en: Transfer
ca: Transferència

en: Transfer &direction
ca: &Direcció de transferència

en: Transfer &type
ca: &Tipus de transferència

en: Transfer Mode
ca: Mode de transferència

en: Transfer Queue
ca: Cua de transferències

en: Transfer Settings
ca: Paràmetres de transferència

en: Transfer connection interrupted: %s
ca: S'ha interromput la connexió de transferència: %s

en: Transferred data got tainted.
ca: S'han interferit les dades transferides.

en: Transferring
ca: S'està transferint

en: Transfers
ca: Transferències

en: Transfers finished
ca: Transferències finalitzades

en: Treat files &without extension as ASCII file
ca: &Tracta els fitxers sense extensió com fitxers ASCII

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
ca: Tracta els següents tipus de &fitxers com fitxers ASCII:

en: Trust changed Hostkey:
ca: Confia en la clau canviada de l'amfitrió:

en: Trust new Hostkey:
ca: Confia en la clau nova de l'amfitrió:

en: Trust the new key and carry on connecting?
ca: Confieu en la clau nova i voleu continuar amb la connexió?

en: Trust this certificate and carry on connecting?
ca: Confieu en aquest certificat i voleu continuar la connexió?

en: Trust this host and carry on connecting?
ca: Confieu en aquest amfitrió i voleu continuar amb la connexió?

en: Try again
ca: Intenta-ho altre cop

en: Type
ca: Tipus

en: Type of FTP Proxy:
ca: Tipus de servidor intermediari FTP:

en: Type of generic proxy:
ca: Tipus de servidor intermediari genèric:

en: U&pload
ca: &Pujada

en: U&pload limit:
ca: Límit de p&ujada:

en: U&se filetype associations if available
ca: &Utilitza les associacions dels tipus de fitxers si estan disponibles

en: U&se system defaults for current language
ca: U&tilitza configuració per defecte del sistema per a l'idioma actual

en: USER@&HOST
ca: &USUARI@AMFITRIÓ

en: Unassigned error code %d
ca: Codi d'error no assignat: %d

en: Unfortunately information about the new update could not be retrieved.
ca: No s'ha pogut obtenir informació sobre l'actualització nova.

en: Unit:
ca: Unitat:

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
ca: Tipus de servidor intermediari FTP desconegut, no es pot generar la seqüència d'entrada.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
ca: Versió del protocol SOCKS desconeguda: %d

en: Unknown certificate
ca: Certificat desconegut

en: Unknown error %d
ca: Error desconegut %d

en: Unknown error %u
ca: Error desconegut %u

en: Unknown host key
ca: Clau de l'amfitrió desconeguda

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
ca: Versió del protocol SOCKS de subnegociació d'Autenticació Usuari/Contrasenya desconeguda: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
ca: Element arrel desconegut, el fitxer no sembla generat pel FileZilla.

en: Unknown transfer encoding
ca: Codificació desconeguda de la transferència

en: Unknown version
ca: Versió desconeguda

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
ca: Llevat que aquests problemes se solucionin, el mode actiu FTP no funcionarà i s'haurà d'utilitzar el mode passiu.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
ca: Llevat que aquest problema se solucioni, el mode FTP actiu no funcionarà i s'haurà d'utilitzar el mode passiu.

en: Unsupported redirect
ca: Redirecció no compatible

en: Up&load and unedit
ca: Pu&ja i desfés l'edició

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Upload
ca: Pujada

en: Upload &limit:
ca: &Límit de pujada:

en: Upload failed
ca: La pujada ha fallat

en: Upload limit: %s/s
ca: Límit de pujada: %s/s

en: Upload limit: none
ca: Límit de pujada: cap

en: Upload search results
ca: Puja els resultats de la cerca

en: Upload selected directory
ca: Puja el directori seleccionat

en: Upload selected files and directories
ca: Puja els fitxers i directoris seleccionats

en: Upload this file back to the server?
ca: Voleu tornar a pujar aquest fitxer al servidor?

en: Upload this file to the server?
ca: Voleu pujar aquest fitxer al servidor?

en: Uploading
ca: S'està pujant

en: Uploading and pending removal
ca: Pujant i esborrat pendent

en: Uploading and unediting
ca: Pujant i desfent l'edició

en: Use &custom charset
ca: Utilitza un joc de &caràcters personalitzat

en: Use &custom editor:
ca: Usa editor &personalitzat:

en: Use &default editor for text files
ca: Usa l'editor per &defecte per als fitxers de text

en: Use &synchronized browsing
ca: Usa navegació &sincronitzada

en: Use Regular Expressions
ca: Usa expressions regulars

en: Use default action
ca: Utilitza l'acció per defecte

en: Use explicit FTP over TLS if available
ca: Si està disponible, utilitza l'FTP explícit sobre TLS

en: Use server currently connected to
ca: Utilitza el servidor al qual s'està connectat actualment

en: Use server from site manager
ca: Utilitza el servidor des del gestor de llocs

en: Use system &defaults for current language
ca: Utilitza configuració per &defecte del sistema per a l'idioma actual

en: Use the following IP address:
ca: Utilitza aquesta adreça IP:

en: Use the following port range:
ca: Utilitza aquest rang de ports:

en: Use the server's external IP address instead
ca: En lloc d'això, utilitza l'adreça IP externa del servidor

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
ca: Utilitzeu-ho si sou darrere d'un encaminador i teniu una adreça IP externa estàtica.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
ca: Utilitzeu aquesta opció si teniu IP dinàmica. El FileZilla contactarà amb el servidor de sobre un cop per sessió tan aviat com utilitzeu el mode actiu per primera vegada. Al servidor només s'hi envia la versió del FileZilla que esteu fent servir.

en: User:
ca: Usuari:

en: Username cannot be a series of spaces
ca: El nom d'usuari no pot ser una sèrie d'espais

en: Uses UTF-8 if the server supports it, else uses local charset.
ca: Utilitza UTF-8 si el servidor ho admet, si no utilitza la codificació de caràcters local.

en: Using insecure HTTP
ca: Usant HTTP insegur

en: Using plain %s is insecure.
ca: Utilitzar %s pla és insegur.

en: Using secure HTTPS
ca: Usant HTTPS segur

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
ca: Utilitzar el joc de caràcters equivocat pot provocar que els noms dels fitxers no es mostrin correctament.

en: Valid from:
ca: Vàlid des de:

en: Valid to:
ca: Vàlid fins a:

en: Verbose log messages from wxWidgets
ca: Missatges de registre detallats del wxWidgets

en: Very high
ca: Molt alta

en: View hidden option set, but unsupported by server
ca: L'opció per a mostrar els fitxers ocults està activada, però és incompatible amb el servidor

en: View/Edit
ca: Visualitza/Edita

en: Visible columns
ca: Columnes visibles

en: W&rite
ca: Esc&riptura

en: Waiting for browsing connection
ca: S'està esperant la connexió del navegador

en: Waiting for password
ca: S'està esperant la contrasenya

en: Waiting for transfer to be cancelled
ca: S'està esperant la cancel·lació de la transferència

en: Waiting to retry...
ca: S'està esperant per a reintentar-ho...

en: Warning! You have previously connected to this server using FTP over TLS, yet the server has now rejected FTP over TLS.
ca: Avís: ja us heu connectat prèviament a aquest servidor mitjançant FTP sobre TLS, però el servidor ha rebutjat ara FTP sobre TLS.

en: Warning! You have previously connected to this server using TLS.
ca: Avís: ja us heu connectat prèviament a aquest servidor mitjançant TLS.

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
ca: Avís: s'ignora la connexió de dades des d'una IP equivocada.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
ca: Avís: utilitzeu les versions nocturnes sota la vostra responsabilitat.
    No es dóna suport a les versions nocturnes.
    Les versions nocturnes poden no funcionar com s'espera i poden malmetre fins i tot el vostre sistema.
    
    Esteu segur que voleu comprovar les versions nocturnes?

en: Warning: Potential security breach!
ca: Avís: pot haver-hi un forat de seguretat!

en: WebDAV using HTTP (insecure)
ca: WebDAV usant HTTP (insegur)

en: WebDAV using HTTPS
ca: WebDAV usant HTTPS

en: Welcome to FileZilla
ca: Us donem la benvinguda al FileZilla

en: What's new
ca: Novetats

en: What's new:
ca: Novetats:

en: When allowing FileZilla to remember passwords, you can reconnect without having to re-enter a password after restarting FileZilla.
ca: Quan es permet que el FileZilla recordi les contrasenyes, després de reiniciar el FileZilla podeu reconnectar sense necessitat d'introduir la contrasenya.

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
ca: Quan està activat, els caràcters de nom de fitxer no admesos pel sistema operatiu local se substitueixen quan es baixa el fitxer.

en: When st&arting a new connection while already connected:
ca: En iniciar una &connexió nova estant ja connectat:

en: Widescreen
ca: Pantalla ampla

en: Would you like FileZilla to remember passwords?
ca: Voleu que el FileZilla recordi les contrasenyes?

en: Wr&ite
ca: Escr&iptura

en: Wrong external IP address
ca: Adreça IP externa errònia

en: Wrong line endings
ca: Finals de línia erronis

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt the stored passwords.
ca: La contrasenya mestra introduïda és errònia, no es pot utilitzar per a desxifrar les contrasenyes desades.

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt this item.
ca: La contrasenya mestra introduïda és errònia, no es pot utilitzar per a desxifrar aquest element.

en: Yellow
ca: Groc

en: Yes
ca: Sí

en: You appear to be using an IPv6-only host. This wizard does not support this environment.
ca: Sembla que utilitzeu un amfitrió amb només IPv6. Aquest auxiliar no és compatible amb aquest entorn.

en: You are using the latest version of FileZilla.
ca: Ja utilitzeu la darrera versió del FileZilla.

en: You can always open this dialog again through the help menu.
ca: Sempre podreu obrir de nou aquest diàleg a través del menú d'ajuda.

en: You can download the latest version from the FileZilla website:
ca: Podeu baixar la darrera versió des del lloc web del FileZilla:

en: You can leave the port field empty to use the default port.
ca: Podeu deixar el camp del port buit, s'utilitzarà el port per defecte.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
ca: Podeu utilitzar una x a qualsevol posició per a mantenir el permís original del fitxer.

en: You cannot change password and encryption key individually if using a master password.
ca: Si utilitzeu una contrasenya mestra, no podeu modificar la contrasenya i la clau de xifratge individualment.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
ca: No es pot importar la configuració des del mateix directori de configuració del FileZilla.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
ca: No podeu bescanviar un caràcter incorrecte per un altre caràcter incorrecte. Introduïu un caràcter permès en els noms de fitxer.

en: You cannot upload files into the root directory.
ca: No podeu pujar fitxers al directori arrel.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
ca: No heu especificat cap nom nou per al fitxer. Voleu sobreescriure el fitxer?

en: You do not have permission to list this directory
ca: No teniu permís per a mostrar aquest directori

en: You have selected at least one symbolic link.
ca: Heu seleccionat almenys un enllaç simbòlic.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
ca: Heu seleccionat més de 10 fitxers per a editar. De debò voleu continuar?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
ca: Heu seleccionat més de 10 fitxers o directoris per a obrir. De debò voleu continuar?

en: You have to enter a hostname.
ca: Heu d'especificar un nom d'amfitrió.

en: You have to enter a key file path
ca: Heu d'introduir un camí per al fitxer de claus

en: You have to enter a local directory.
ca: Heu d'introduir un directori local.

en: You have to enter a remote directory.
ca: Heu d'introduir un directori remot.

en: You have to enter a valid IPv4 address.
ca: Heu d'introduir una adreça IPv4 vàlida.

en: You have to enter a valid encryption key
ca: Cal introduir una clau de xifratge vàlida

en: You have to enter a writable local directory.
ca: Heu d'introduir un directori local amb permisos d'escriptura.

en: You have to enter an account name
ca: Heu d'introduir un nom de compte

en: You have to specify a user name
ca: Heu d'especificar un nom d'usuari

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
ca: Probablement teniu un encaminador o tallafoc que ha modificat erròniament les dades transferides.

en: You need to enter a master password.
ca: Cal que introduïu una contrasenya mestra.

en: You need to enter a name for the bookmark.
ca: Cal que introduïu un nom per a l'adreça d'interès.

en: You need to enter a name for the log file.
ca: Cal que especifiqueu un nom per al fitxer de registre.

en: You need to enter a properly quoted command.
ca: Cal que escriviu correctament l'ordre entre cometes.

en: You need to enter a proxy host.
ca: Cal que introduïu l'amfitrió del servidor intermediari.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
ca: Cal que introduïu un número de port del servidor intermediari dins del rang 1 a 65535

en: You need to enter a value.
ca: Cal que introduïu un valor.

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
ca: Cal que introduïu com a mínim un camí, no es permeten les adreces d'interès buides.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
ca: Cal que introduïu un camí local i un camí remot per a poder habilitar la navegació sincronitzada per a aquesta adreça d'interès.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
ca: Cal que introduïu un camí local i un camí remot per a poder habilitar la navegació sincronitzada per a aquest lloc.

en: You need to grant FileZilla access to the directories you want to download files into or to upload files from.
ca: Cal concedir accés al FileZilla als directoris on voleu descarregar fitxers o des d'on els voleu pujar.

en: You need to specify a local file.
ca: Heu d'especificar un fitxer local.

en: You need to specify a remote file.
ca: Heu d'especificar un fitxer remot.

en: You need to specify a remote path.
ca: Heu d'especificar un camí remot.

en: You need to specify a server.
ca: Heu d'especificar un servidor.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
ca: No hauríeu de tenir problemes connectant-vos amb altres servidors, les transferències de fitxers haurien de funcionar correctament.

en: Your computer will suspend unless you click Cancel.
ca: El vostre ordinador s'apagarà temporalment si no feu clic en Cancel·la.

en: after
ca: després

en: before
ca: abans

en: begins with
ca: comença amb

en: contains
ca: conté

en: custom
ca: personalitzat

en: does not contain
ca: no conté

en: does not equal
ca: no equival a

en: ends with
ca: acaba amb

en: equals
ca: equival

en: file
ca: fitxer

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
ca: no s'ha pogut iniciar el fzputtygen.
    Assegureu-vos que aquest executable existeix en el mateix directori que l'executable del FileZilla.

en: fzsftp belongs to a different version of FileZilla
ca: fzsftp pertany a una versió diferent del FileZilla

en: fzsftp could not be started
ca: no s'ha pogut iniciar el fzsftp

en: fzstorj belongs to a different version of FileZilla
ca: fzstorj pertany a una versió diferent del FileZilla

en: fzstorj could not be started
ca: no s'ha pogut iniciar el fzstorj

en: fzstorj could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
ca: no s'ha pogut iniciar el fzstorj.
    Assegureu-vos que aquest executable existeix en el mateix directori que l'executable del FileZilla.

en: greater than
ca: més gran que

en: group executable
ca: executable pel grup

en: group readable
ca: llegible pel grup

en: group writeable
ca: es pot escriure pel grup

en: is equal to
ca: equival a

en: is set
ca: està definit

en: is unset
ca: no està definit

en: less than
ca: menor que

en: matches regex
ca: coincideix amb l'expressió regular

en: new name
ca: nom nou

en: owner executable
ca: executable pel propietari

en: owner readable
ca: llegible pel propietari

en: owner writeable
ca: escrivible pel propietari

en: unknown
ca: desconegut

en: world executable
ca: executable per tothom

en: world readable
ca: llegible per tothom

en: world writeable
ca: escrivible per tothom
