filezilla - en to eu translation catalogue (1812 entries)

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S elapsed
eu: %H:%M:%S igaro dira

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S left
eu: %H:%M:%S geratzen dira

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
eu: %a - Kontua (Hau duten lerroak ez dira agertuko Kontua saio-hasiera erabili ezean)

en: %d directory | %d directories
eu[0]: %d direktorio
eu[1]: %d direktorio

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
eu[0]: %d direktorio eta bere edukia
eu[1]: %d direktorio eta haien edukiak

en: %d file | %d files
eu[0]: %d fitxategi
eu[1]: %d fitxategi

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
eu[0]: %d fitxategi. Tamaina guztira: %s
eu[1]: %d fitxategi. Tamaina guztira: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
eu[0]: %d fitxategi. Tamaina guztira: gutxienez %s
eu[1]: %d fitxategi. Tamaina guztira: gutxienez %s

en: %d second | %d seconds
eu[0]: %d segundo
eu[1]: %d segundo

en: %h - Host
eu: %h - Ostalaria

en: %llu directory | %llu directories
eu[0]: %llu direktorio
eu[1]: %llu direktorio

en: %llu file | %llu files
eu[0]: %llu fitxategi
eu[1]: %llu fitxategi

en: %p - Password
eu: %p - Pasahitza

en: %s - Certificate expired!
eu: %s - Ziurtagiria iraungita

en: %s - Not yet valid!
eu: %s - Oraindik ez da baliozkoa

en: %s - Proxy user
eu: %s - Proxy-erabiltzailea

en: %s and %s. Total size: %s
eu: %s eta %s. Tamaina guztira: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
eu: %s eta %s. Tamaina guztira: gutxienez %s

en: %s byte | %s bytes
eu[0]: byte %s
eu[1]: %s byte

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, %s will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the %s environment variable.
eu: %s ezin izan da aurkitu. FileZilla-ren osagai hau gabe, %sk ez du funtzionatuko.
    
    Egon litezkeen konponbideak:
    - Egiaztatu %s zure PATH ingurunearen aldagaian zerrendatutako direktorio batean dagoela.
    - %s(e)rako bide-izen osoa adierazi %s ingurunearen aldagaian.

en: %s with %d bits
eu: %2$d bit dituen %1$s

en: %s:%d - Hostname does not match certificate
eu: %s:%d - Zerbitzariaren ostalari-izena ez dator bat ziurtagiriarenarekin

en: %u - Username
eu: %u - Erabiltzaile-izena

en: %w - Proxy password
eu: %w - Proxy-pasahitza

en: &Abort previous connection and connect in current tab
eu: &Abortatu aurreko konexioa eta uneko fitxan konektatu

en: &About...
eu: &Honi buruz...

note: @translator: Keep short
en: &Access key ID:
eu: &Sarbide gako ID:

note: @translator: Keep short
en: &Account ID:
eu: &Kontuaren ID:

en: &Account:
eu: &Kontua:

en: &Active
eu: &Aktiboa

en: &Add bookmark...
eu: &Gehitu laster-marka...

en: &Add directory...
eu: &Gehitu direktorioa...

en: &Add files to queue
eu: &Gehitu fitxategiak ilaran

en: &Add key file...
eu: &Gehitu gako-fitxategia...

en: &Add to queue
eu: &Gehitu ilaran

en: &Adjust server time, offset by:
eu: &Doitu zerbitzari-ordua:

en: &Always allow insecure plain FTP for this server.
eu: &Beti baimendu segurua ez den FTP arrunta zerbitzari honetan.

en: &Always trust certificate in future sessions.
eu: &Fidatu beti ziurtagiriaz hurrengo saioetan.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
eu: &Fidatu beti ostalari honetaz, gehitu gako hau cacheari

en: &Always use default editor
eu: &Erabili beti editore lehenetsia

en: &Always use selection for unassociated files
eu: &Erabili beti hautapena asoziatu gabeko fitxategiekin

en: &Always use this action
eu: &Erabili beti ekintza hau

en: &Ask your operating system for the external IP address
eu: &Eskatu sistema eragileari kanpoko IP helbidea

en: &Auto
eu: &Automatikoa

en: &Autodetect
eu: &Automatikoki detektatu

en: &Background color:
eu: &Atzeko planoko kolorea:

en: &Binary
eu: &Bitarra

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
eu: &Aurrizki bitarrak, SI sinboloak erabiliz (adib. 1 KB = 1024 byte)

en: &Bookmarks
eu: La&ster-markak

en: &Browse...
eu: &Arakatu...

en: &Burst tolerance:
eu: Ko&rrontearen tolerantzia:

en: &Cancel
eu: &Utzi

en: &Clear private data...
eu: &Garbitu datu pribatuak...

en: &Close
eu: &Itxi

en: &Close FileZilla
eu: &Itxi FileZilla

en: &Close FileZilla once
eu: &Itxi FileZilla behin

en: &Configure speed limits...
eu: &Konfiguratu abiadura-mugak...

en: &Configure...
eu: &Konfiguratu...

en: &Connect
eu: Ko&nektatu

en: &Copy current connection to Site Manager...
eu: &Kopiatu uneko konexioa gune-kudeatzailean...

en: &Copy to clipboard
eu: &Kopiatu arbelean

en: &Create directory
eu: &Sortu direktorioa

en: &Create new tab
eu: &Sortu fitxa berria

en: &Debug
eu: &Araztu

en: &Debug information in message log:
eu: &Araztu mezu-erregistroko informazioa:

en: &Default editor:
eu: &Editore lehenetsia:

en: &Default file exists action...
eu: &Ekintza lehenetsia fitxategia badagoenean...

en: &Delay between failed login attempts:
eu: &Huts egindako saio-hasieren arteko denbora-tartea:

en: &Delete
eu: Ezaba&tu

en: &Delete symlink
eu: Ezaba&tu esteka sinbolikoa

en: &Directory access permissions...
eu: &Direktorio atzipen baimenak...

en: &Directory comparison
eu: &Direktorioen konparazioa

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the local directory
eu: &Desgaitu arakatze sinkronizatua eta direktorio lokala aldatzen jarraitu

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory
eu: &Desgaitu arakatze sinkronizatua eta urruneko direktorioa aldatzen jarraitu

en: &Discard local file then download and edit file anew
eu: &Baztertu fitxategi eta berriro deskargatu eta editatu fitxategia

en: &Disconnect
eu: &Deskonektatu

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
eu: &Bistaratu une bateko transferentzia-abiadura batez bestekoaren ordez

en: &Display size in bytes
eu: &Bistaratu tamaina bytetan

en: &Don't show this dialog again.
eu: &Ez erakutsi berriz elkarrizketa-koadro hau

en: &Don't use external IP address on local connections.
eu: &Ez erabili kanpoko IP helbidea konexio lokaletan.

en: &Double-click action on files:
eu: &Fitxategian klik bikoitza eginez gero:

en: &Download
eu: &Deskargatu

en: &Download to:
eu: &Deskargatu hona:

en: &Download...
eu: &Deskargatu...

en: &Downloads:
eu: &Deskargak:

en: &Edit
eu: &Editatu

en: &Edit filter rules...
eu: &Editatu iragazte-arauak...

en: &Enable
eu: &Gaitu

en: &Enable compression
eu: &Gaitu konpresioa

en: &Enable speed limits
eu: &Gaitu abiadura-mugak

en: &Encoding:
eu: &Kodeketa:

en: &Encryption:
eu: &Enkriptatzea:

en: &Enter custom command...
eu: &Sartu komando pertsonalizatua...

en: &Establish connection in a new tab
eu: &Ezarri konexioa fitxa berri batean

en: &Execute
eu: &Exekutatu

en: &Export Site Manager entries
eu: &Esportatu gune-kudeatzailearen sarrerak

en: &Export...
eu: &Esportatu...

en: &Fall back to active mode
eu: &Itzuli modu aktibora

en: &File
eu: &Fitxategia

en: &File Attributes...
eu: &Fitxategi-atributuak...

en: &File permissions...
eu: &Fitxategi-baimenak...

en: &File:
eu: &Fitxategia:

en: &Filter conditions:
eu: &Iragazte-baldintzak:

en: &Filter sets:
eu: &Iragazki multzoak:

en: &Filters
eu: &Iragazkiak

en: &Filters:
eu: &Iragazkiak:

en: &Finish editing and delete local file
eu: &Amaitu edizioa eta ezabatu fitxategi lokala

en: &Flatten local paths, upload all contained files directly into target directory
eu: &Berdindu bide-izen lokalak; kargatu han dauden fitxategi guztiak zuzenean helburuko direktoriora

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
eu: &Berdindu urruneko bide-izenak; deskargatu han dauden fitxategi guztiak zuzenean helburuko direktoriora

en: &Follow symlink, delete target directory contents
eu: &Jarraitu esteka sinbolikoari, ezabatu helburuko direktorioaren edukiak

en: &Get external IP address from the following URL:
eu: &Eskuratu kanpoko IP helbidea URL honetan:

en: &Getting help...
eu: &Laguntza lortzen...

en: &Global bookmark
eu: &Laster-marka orokorra

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
eu: &HTTP/1.1 CONNECT metodoa erabiliz

en: &Help
eu: &Laguntza

en: &Hide identical files
eu: &Ezkutatu berdin-berdinak diren fitxategiak

en: &Highest
eu: &Handiena

en: &Highest available port:
eu: &Ataka-zenbaki erabilgarri handiena:

en: &Host:
eu: &Ostalaria:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
eu: &IEC aurrizki bitarrak (adib. 1KiB = 1024 byte)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
eu: &ISO 8601 (adibidea: 2007-09-15)

en: &Import...
eu: &Inportatu...

en: &Inherit system's filetype associations
eu: &Heredatu sistemaren asoziazioak fitxategi motetarako

en: &Install new version
eu: &Instalatu bertsio berria

en: &Keep local path structure relative to search root
eu: &Mantendu bide-izenen egitura lokala bilaketa-erroarekiko

en: &Keep remote path structure relative to search root
eu: &Mantendu urruneko bide-izenen egitura bilaketa-erroarekiko

en: &Key file:
eu: &Gako-fitxategia:

en: &Layout of file and directory panes:
eu: &Fitxategi eta direktorio panelen antolaketa:

en: &Limit local ports used by FileZilla
eu: &Mugatu FileZilla-k erabilitako ataka lokalak

en: &Limit number of simultaneous connections
eu: &Mugatu aldibereko konexio kopurua

en: &Local directory tree
eu: Direktorio &lokalen zuhaitza

en: &Local directory:
eu: Direktorio &lokala:

en: &Local search
eu: Bilaketa &lokala

en: &Log to file
eu: &Gorde egunkaria fitxategi batean

en: &Logon Type:
eu: &Saio-hasiera mota:

en: &Logontype:
eu: &Saio-hasiera mota:

en: &Low
eu: &Txikia

en: &Manage bookmarks...
eu: &Kudeatu laster-markak...

en: &Manual transfer...
eu: &Eskuzko transferentzia...

en: &Maximum number of connections:
eu: &Gehieneko konexio kopurua:

en: &Maximum number of retries:
eu: &Gehieneko saiakera kopurua:

en: &Message log
eu: &Mezu-erregistroa

en: &Minimize to tray
eu: &Ikonotu erretiluan

en: &Name sorting mode:
eu: &Izena ordenatzeko modua:

en: &Name:
eu: &Izena:

en: &Network configuration wizard...
eu: &Sarea konfiguratzeko morroia...

en: &New
eu: &Berria

en: &New Site
eu: &Gune berria

en: &New version available!
eu: &Bertsio berria erabilgarri

en: &Next >
eu: &Hurrengoa >

en: &No
eu: &Ez

en: &None
eu: &Bat ere ez

en: &Normal
eu: &Normala

en: &Numeric value:
eu: &Zenbakizko balioa:

en: &OK
eu: A&dos

en: &OPEN
eu: &IREKI

en: &Open
eu: &Ireki

en: &Overwrite
eu: &Gainidatzi

en: &Passive
eu: &Pasiboa

en: &Password:
eu: &Pasahitza:

en: &Play sound
eu: &Jo soinua

en: &Port:
eu: &Ataka:

en: &Preserve timestamps of transferred files
eu: &Gorde transferitutako fitxategien denbora-zigiluak

en: &Queue
eu: &Ilara

en: &Quickconnect
eu: &Konexio azkarra

en: &Quickconnect bar
eu: &Konexio azkarraren barra

en: &Quickconnect history
eu: &Konexio azkarraren historia

en: &Read
eu: &Irakurri

en: &Reconnect
eu: &Konektatu berriro

en: &Reconnect information
eu: Bi&rkonektatzeko informazioa

en: &Refresh
eu: F&reskatu

en: &Remember master password until FileZilla is closed
eu: &Gogoratu pasahitz nagusia FileZilla itxi arte

en: &Remember password until FileZilla is closed
eu: &Gogoratu pasahitza FileZilla itxi arte

en: &Remote directory:
eu: &Urruneko direktorioa:

en: &Remote path:
eu: &Urruneko bide-izena:

en: &Remote search
eu: &Urruneko bilaketa

en: &Remove
eu: &Kendu

en: &Remove key
eu: &Kendu gakoa

en: &Remove selected
eu: &Kendu hautatutakoa

en: &Rename
eu: Aldat&u izena

en: &Rename...
eu: Aldat&u izena...

en: &Reopen local file
eu: &Ireki berriro fitxategi lokala

en: &Replace invalid characters with:
eu: &Ordeztu karaktere baliogabeak hauekin:

en: &Report a bug...
eu: &Errore baten berri eman...

en: &Request attention
eu: &Eskatu arreta

en: &Reset and requeue all
eu: &Berrezarri eta berriro jarri ilaran guztiak

en: &Restart Wizard
eu: &Berrabiarazi morroia

en: &Resume
eu: &Berrekin

en: &Run command...
eu: &Exekutatu komandoa...

en: &Run configuration wizard now...
eu: &Exekutatu konfigurazio-morroia orain...

en: &Run update check now...
eu: &Eguneraketak bilatu...

en: &SITE
eu: &GUNEA

en: &Save as...
eu: &Gorde honela...

en: &Search
eu: &Bilatu

en: &Search remote files...
eu: &Arakatu urruneko fitxategiak...

en: &Select Entry:
eu: &Hautatu sarrera:

en: &Select language:
eu: &Hautatu hizkuntza:

en: &Select the columns that should be displayed:
eu: &Hautatu bistaratuko diren zutabeak:

en: &Server
eu: &Zerbitzaria

en: &Settings
eu: &Ezarpenak

en: &Settings...
eu: &Ezarpenak...

en: &Show debug menu
eu: &Erakutsi arazteko menua

en: &Show detailed log
eu: Erakutsi log xehatua

en: &Show timestamps in message log
eu: &Erakutsi denbora-zigiluak mezu-erregistroan

en: &Site Manager entries
eu: &Gune-kudeatzailearen sarrerak

en: &Site Manager...
eu: &Gune-kudeatzailea...

en: &Site-specific bookmark
eu: &Gunearen araberako laster-marka

en: &Skip
eu: &Saltatu

en: &Speed limits
eu: &Abiadura-mugak

en: &Start transfer immediately
eu: &Hasi transferentzia berehala

en: &Swap local and remote panes
eu: &Trukatu panel lokalak eta urrunekoak

en: &TLS Ciphers
eu: &TLS zifraketak

en: &Test
eu: &Proba

en: &Theme:
eu: &Diseinua:

en: &Transfer
eu: &Transferentzia

en: &Transfer mode:
eu: &Transferentzia modua:

en: &Transfer queue
eu: &Transferentzia ilara

en: &Treat dotfiles as ASCII files
eu: &Dotfile-fitxategiak ASCII fitxategi gisa tratatu

en: &Trust this certificate on the listed alternative hostnames.
eu: &Fidatu ziurtagiri honetaz zerrendatutako ostalari-izen alternatiboetan.

en: &Unedit
eu: &Edizioa desegin

en: &Update cached key for this host
eu: &Eguneratu ostalari honen cacheko gakoa

en: &Upload
eu: &Kargatu

en: &Upload to:
eu: &Kargatu hona:

en: &Upload...
eu: &Kargatu...

en: &Uploads:
eu: &Kargatzeak:

en: &Use custom program
eu: &Erabili programa pertsonalizatua

en: &Use synchronized browsing
eu: &Erabili arakatze sinkronizatua

en: &Use system's default editor for text files
eu: &Erabili sistemaren editore lehenetsia testu-fitxategiekin

en: &Use the following IP address:
eu: &Erabili honako IP helbide hau:

en: &Use the server's external IP address instead
eu: &Erabili zerbitzariaren kanpoko IP helbidea

en: &Use thousands separator
eu: &Erabili milakoen bereizlea

en: &User:
eu: &Erabiltzailea:

en: &Username:
eu: Era&biltzaile-izena:

en: &Version %s
eu: &%s bertsioa

en: &View
eu: &Ikusi

en: &View/Edit
eu: &Ikusi/Editatu

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
eu: &Ikuskatu lokalki editatutako fitxategiak eta aldaketak kargatzeko gonbitaegin

en: &When checking for updates, check for:
eu: &Eguneraketak bilatzean, begiratu gauza hauek:

en: &Write
eu: Idat&zi

en: &Yes
eu: &Bai

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
eu: '%s' ez dago edo ezin da atzitu.

en: '%s' is not a directory.
eu: '%s' ez da direktorio bat.

en: '%s' is not a supported protocol.
eu: '%s' ez da onartutako protokolo bat.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
eu: Hautatutako protokoloak ez du onartzen 'Kontua' saio-hasiera mota

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available, using 'Ask for password' instead.
eu: 'Normala' eta 'Kontua' saio-hasiera motak ez daude erabilgarri; 'Pasahitza eskatu' erabiliko da horien ordez.

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available. Your entry has been changed to 'Ask for password'.
eu: 'Normala' eta 'Kontua' saio-hasiera motak ez daude erabilgarri. Hautatu duzun saio-hasieraren ordez "Pasahitza eskatu" erabiliko da.

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
eu: 'quote' komando lokal bat izan ohi da eta komando-lerroko bezeroek erabiltzen dute 'quote' osteko argumentuak zerbitzarira bidaltzeko. Ziur aski hobe duzu komandoa aurretik 'quote' jarri gabe bidaltzea.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
eu[0]: (%d objektu iragazita)
eu[1]: (%d objektu iragazita)

en: (%u%% downloaded)
eu: (%u%% deskargatuta)

en: (0 for no limit)
eu: (0 mugarik ez badago)

en: (0-999 seconds)
eu: (0-999 segundo)

en: (10-9999, 0 to disable)
eu: (10-9999, 0 desgaitzeko)

en: (app-compat is set to %d.%d)
eu: (app-compat %d.%d da)

en: (example: %H:%M)
eu: (adibidez: %H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
eu: (adibidez: %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
eu: (%s/s-tan)

en: --:--:-- left
eu: --:--:-- geratzen dira

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
eu: -c ezin da erabili FTP URL batekin batera.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
eu: -l FTP URL batekin batera soilik erabil daiteke.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
eu: -s eta -c ezin dira aldi berean egon.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
eu: -s ezin da erabili FTP URL batekin batera..

en: 0 - None
eu: 0 - Bat ere ez

en: 1 - Warning
eu: 1 - Abisua

en: 2 - Info
eu: 2 - Informazioa

en: 3 - Verbose
eu: 3 - Xehatua

en: 32-bit system
eu: 32 biteko sistema

en: 4 - Debug
eu: 4 - Araztu

en: 64-bit system
eu: 64 biteko sistema

en: < &Back
eu: < &Atzera

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
eu: Izen bera duen laster-marka bat badago. Sartu erabili gabeko izen bat.

en: A default editor needs to be set.
eu: Editore lehenetsi bat ezarri behar da.

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
eu: Ezin da direktorio bat bere azpidirektorio batera arrastatu.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
eu: Zerbitzari batzuk ez dute modu pasiboa onartzen edo gaizki konfiguratuta daude. Halakoetan modu aktiboa erabili behar da. Modu aktiboan, FileZilla-k ataka bat zabaldu eta horra konektatzeko eskatzen dio zerbitzariari.

en: A file previously opened has been changed.
eu: Aurretik irekitako fitxategi bat aldatu egin da.

en: A file with that name is already being transferred.
eu: Izen hori duen fitxategi bat lehendik transferitzen ari da.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
eu: Izen hori duen fitxategi bat editatzen ari da oraindik. Itxi eta saiatu berriro.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
eu: Fitxategi lokal baten izena ezin izan da dekodetu.
    Ziurtatu LC_CTYPE (edo LC_ALL) ingurunearen aldagaia zuzen ezarri dela.
    Arazo hau konpondu ezean, baliteke fitxategiak ez azaltzea fitxategi-zerrendetan.
    Saio honetan ez da beste abisurik erakutsiko.

en: A lost master password cannot be recovered! Please thoroughly memorize your password.
eu: Galdutako pasahitz nagusi bat ezin da berreskuratu! Mesedez gogoratu ezazu zure pasahitza.

en: A new version of FileZilla is available:
eu: FileZilla-ren bertsio berri bat erabilgarri dago:

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
eu: Zerbitzari egokiek fitxategi guztiak erakusten dituzte, baina hondatutako zerbitzari batzuek fitxategiak ezkutatzen dituzte. Zerbitzaria fitxategi guztiak erakustera behartzeko, erabili aukera hau.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
eu: Zerbitzari egokiek ez dute honen beharrik. Jarri harremanetan zerbitzari-administratzailearekin behar izanez gero.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
eu: Urruneko eragiketa bat egiten ari da eta arakatze sinkronizatua gaituta dago.
    Arakatze sinkronizatua desgaitu eta direktorio lokala aldatzen jarraitu?

en: A&dd
eu: &Gehitu

en: A&llow resume of ASCII files
eu: &Onartu ASCII fitxategiei berrekitea

en: A&pply only to downloads
eu: &Deskargetan soilik aplikatu

en: A&pply only to uploads
eu: &Kargetan soilik aplikatu

en: A&pply to all files and directories
eu: Fitxategi eta direktorio &guztietan aplikatu

en: A&utomatically remove successful transfers
eu: &Automatikoki kendu ondo egindako transferentziak

en: About FileZilla
eu: FileZilla-ri buruz

en: Above the file lists
eu: Fitxategi-zerrenden gainean

en: Access &Key:
eu: Sarbide &gakoa:

en: Access to some local directories could not be restored:
eu: Direktorio lokal batzuen sarbidea ezin izan da berezarri:

en: Account
eu: Kontua

en: Action after queue &completion
eu: &Ilara osatu osteko ekintza

en: Action on selected file:
eu: Hautatutako fitxategiaren gaineko ekintza:

en: Action to perform:
eu: Egin beharreko ekintza:

en: Action:
eu: Ekintza:

en: Active mode
eu: Modu aktiboa

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
eu: FTP modu aktiboaren probak huts egin du. FileZilla-k ez daki kanpoko IP helbide zuzena.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
eu: FTP modu aktiboaren probak huts egin du. FileZilla-k ez daki kanpoko IP helbide zuzena. Gainera, bideratzaileak aldatu egin du bidalitako helbidea.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
eu: FTP modu aktiboaren probak huts egin du. FileZilla-k badaki kanpoko IP helbide zuzena, baina bideratzaileak edo suebakiak oker aldatu du bidalitako helbidea.

en: Active mode IP
eu: Modu aktiboko IP

en: Add files to &queue only
eu: Gehitu fitxategiak &ilaran soilik

en: Add selected directory to the transfer queue
eu: Hautatutako direktorioa transferentzia ilaran gehitu

en: Add selected files and folders to the transfer queue
eu: Hautatutako fitxategi eta karpetak transferentzia ilaran gehitu

en: Add to queue
eu: Gehitu ilaran

en: Address type not supported
eu: Helbide mota ez onartua

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advice: Unless you want to test new features, please keep using stable versions only. Beta versions and nightly builds are development versions meant for testing purposes. Nightly builds of FileZilla may not work as expected and might even damage your system. Use beta versions and nightly builds at your own risk.
eu: Aholkua: jarraitu bertsio egonkorrak soilik erabiltzen, baldin eta ez badituzu eginbide berriak probatu nahi. Beta eta nightly build bertsioak garapen-bertsioak dira, probak egiteko sortuak. Baliteke FileZilla-ren nightly build bertsioek espero bezala ez funtzionatzea, baita sistema hondatzea ere. Beta eta nightly build bertsioak erabiltzen dituenak, norberaren gain hartzen du arriskua.

en: Al&ways perform this action
eu: &Beti egin ekintza hau

en: Algorithm:
eu: Algoritmoa:

en: All files have been successfully transferred
eu: Fitxategi guztiak ondo transferitu dira

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
eu: Adierazitako tartean ataka-zenbaki guztiek 1024 eta 65535 bitartean egon behar dute.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
eu[0]: Transferentzia guztiak amaitu dira. %d fitxategi ezin izan da transferitu.
eu[1]: Transferentzia guztiak amaitu dira. %d fitxategi ezin izan dira transferitu.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
eu: &Onartu ordezko transferentzia moduaz baliatzea huts eginez gero

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
eu: Onartu ordezko transferentzia moduaz baliatzea huts eginez gero

en: Already connected
eu: Konektatuta dago lehendik

en: Alternative name: | Alternative names:
eu[0]: Izen alternatiboa:
eu[1]: I&ragazki-izena:

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
eu: Bestela, PuTTY-ren Pageant tresna erabil daiteke gakoak kudeatzeko; FileZilla-k antzematen du Pageant.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
eu: Bestela, sistemaren SSH agentea erabil daiteke. Horretarako, ziurtatu SSH_AUTH_SOCK ingurunearen aldagaia ezarri dela.

en: Alternatively, you can also download the latest version from the FileZilla website:
eu: Bestela, FileZilla-ren webgunetik deskarga daiteke azken bertsioa:

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
eu: Errorea izan da "%s"(e)tik transferentzia ilara kargatzean.
    Beharbada ilarako elementu batzuk ez ziren leheneratuko.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
eu: Errorea izan da transferentzia ilara "%s"(e)n gordetzean.
    Beharbada ilarako elementu batzuk ez ziren gordeko.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
eu: Arrastatu den elementuaren izen bera duen elementu bat badago lehendik helburuko kokalekuan.

en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
eu: Urruneko beste eragiketa bat egiten ari da, orain ezin da direktorioa aldatu.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
eu: Gune-kudeatzailean egindako aldaketak ezin izan dira gorde.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
eu: Iragazkietan egindako aldaketak ezin izan dira gorde.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
eu: Iragazkietan egindako aldaketak ez dira gordeko.

en: App&ly to directories only
eu: &Direktorioetan soilik aplikatu.

note: @translator: Keep short
en: Application &Key:
eu: Aplikazio &gakoa:

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Apply to &current queue only
eu: &Uneko ilaran soilik aplikatu

en: Apply to &files only
eu: &Fitxategietan soilik aplikatu.

en: Archive
eu: Artxiboa

en: Argument buffer overflow
eu: Argumentu-buffer gainezkatzea

en: As tab in the transfer queue pane
eu: Fitxa gisa transferentzia ilararen panelean

en: Ask for action
eu: Akzioa eskatu

en: Ask for password
eu: Pasahitza eskatu

en: Ask operating system for a port.
eu: Sistema eragileari ataka eskatu.

en: Ask your operating system for the external IP address
eu: Sistema eragileari kanpoko IP helbidea eskatu

en: Asking questions in the FileZilla Forums
eu: FileZilla-ren foroetan galderak egiten

en: Associated program not found:
eu: Asoziatutako programa ez da aurkitu:

en: At least one filter condition is incomplete
eu: Iragazkiaren baldintza bat gutxienez osatu gabe dago

en: At this point, all required information has been gathered.
eu: Une honetan, behar den informazio guztia eskuratu da.

en: Attribute
eu: Atributua

en: Authentication failed.
eu: Autentifikazioak huts egin du.

en: Author:
eu: Egilea:

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Automatic file type classification
eu: Fitxategi motaren sailkapen automatikoa

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
eu: B Only translate first letter>

en: B&ypass proxy
eu: &Saihestu proxya

en: Bad file descriptor
eu: Fitxategi-deskribatzaile okerra

en: Basic usage instructions
eu: Oinarrizko erabilera-jarraibideak

en: Behaviour
eu: Jokabidea

en: Being edited
eu: Editatzen ari da

en: Binary
eu: Binarioa

en: Blackboard
eu: Arbela

en: Blue
eu: Urdina

en: Bookmark
eu: Laster-marka

en: Bookmark:
eu: Laster-marka:

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Bucket not found
eu: Ontzia ez da aurkitu

en: Build date:
eu: Konpilazio-data:

en: Build information
eu: Konpilazioaren informazioa

en: Business category:
eu: Negozio kategoria:

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
eu: Lehenespenez erabilgarri dagoen edozein ataka lokal erabiltzen da modu aktiboan transferentziak egiteko. FileZilla-k erabiliko dituen atakak mugatzeko, adierazi ataka-zenbakien tartea.

en: C&ancel current operation
eu: &Utzi uneko operazioa

en: C&lear all
eu: G&arbitu dena

en: C&opy URL(s) to clipboard
eu: K&opiatu URLa(k) arbelean

en: C&opy URL(s) with password to clipboard
eu: K&opiatu URLa(k) pasahitzarekin arbelean

en: C&ustom
eu: &Pertsonalizatu

en: C&ustom filetype associations:
eu: &Pertsonalizatu fitxategi moten asoziazioak:

en: CPU features:
eu: PUZaren ezaugarriak:

en: Calculating timezone offset of server...
eu: Zerbitzariaren ordu-zonaren tartea kalkulatzen...

en: Can't read from file
eu: Ezin da fitxategia irakurri

en: Can't write data to file.
eu: Ezin dira datuak idatzi fitxategian

en: Can't write data to file: %s
eu: Ezin dira datuak idatzi fitxategian: %s

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel current operation
eu: Utzi uneko eragiketa

en: Cancels the current operation
eu: Uneko eragiketa uzten du

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
eu: Ezin da '%s' atzitu, ez da euskarririk sartu edo unitatea ez dago prest.

en: Cannot add server to Site Manager
eu: Ezin zaio zerbitzaria gehitu gune-kudeatzaileari

en: Cannot assign requested address
eu: Ezin da eskatutako helbidea esleitu

en: Cannot change directory, there already is a synchronized browsing operation in progress.
eu: Ezin da direktorioa aldatu, jada nabigazio eragiketa bat dago martxan.

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
eu: Lanpetuta dagoen bitartean ezin da fitxa itxi
    Utzi uneko eragiketa eta fitxa itxi?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
eu: Ezin dira direktorioak konparatu, iragazki desberdinak gaitu dira direktorio lokal eta urrunekoentzat

en: Cannot create new filter
eu: Ezin da iragazki berria sortu

en: Cannot edit file
eu: Ezin da fitxategia editatu

en: Cannot edit file, not connected to any server.
eu: Ezin da fitxategia editatu, ez dago zerbitzari batera ere konektatuta.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
eu: Ezin da fitxategia editatu, urruneko bide-izena ez du ezagutzen.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
eu: Ezin da FTP konexioa ezarri SFTP zerbitzari batera. Hautatu protokolo egokia.

en: Cannot load key file
eu: Ezin da gako-fitxategia kargatu

en: Cannot load toolbar from resource file
eu: Ezin da tresna-barra kargatu baliabideen fitxategitik.

en: Cannot remember password
eu: Ezin da pasahitza gogoratu

en: Cannot rename entry
eu: Ezin da sarreraren izena aldatu

en: Cannot rename file
eu: Ezin da fitxategiaren izena aldatu

en: Cannot save filterset
eu: Ezin da iragazki multzoa gorde

en: Cannot select filter
eu: Ezin da iragazkia hautatu

en: Cannot set file association
eu: Ezin da fitxategiaren asoziazioa ezarri

en: Cannot show dialog
eu: Ezin da elkarrizketa-koadroa erakutsi

en: Cannot view/edit selected file
eu: Ezin da hautatutako fitxategia ikusi/editatu

en: Case Insensitive
eu: Ez bereizi maiuskulak eta minuskulak

en: Case insensitive
eu: Ez bereizi maiuskulak eta minuskulak

en: Case insensitive (default)
eu: Ez bereizi maiuskula eta minuskulak (lehenetsia)

en: Case sensitive
eu: Bereizi maiuskulak eta minuskulak

en: Case sensitive (default)
eu: Bereizi maiuskulak eta minuskulak (lehenetsia)

en: Categories to clear
eu: Kategoriak garbitzeko

en: Certificate and session data are not available yet.
eu: Ziurtagiriaren eta saioaren datuak oraindik ez daude erabilgarri.

en: Certificate in chain:
eu: Kateko ziurtagiria:

en: Certificate issuer
eu: Ziurtagiri-emailea

en: Challenge:
eu: Erronka:

en: Change file attributes
eu: Aldatu fitxategiaren atributuak

en: Change the file permissions.
eu: Aldatu fitxategiaren baimenak.

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
eu: Egunkari-fitxategiaren ezarpenak aldatzeko FileZilla berrabiarazi behar da.

en: Character encoding issue
eu: Arazoa karaktere-kodetzean

en: Charset
eu: Karaktere-jokoa

en: Check for &updates...
eu: Bilatu eg&uneraketak...

en: Check for FileZilla &updates automatically:
eu: Automatikoki bilatu Filezilla-ren eg&uneraketak:

en: Check for Updates
eu: Bilatu eguneraketak

en: Check for newer versions of FileZilla
eu: Bilatu FileZilla-ren bertsio berriak

en: Check for updates failed
eu: Eguneraketen bilaketak huts egin du

en: Check your login credentials. The entered password starts or ends with a space character.
eu: Egiaztatu zure saio-hasierako kredentzialak. Sartutako pasahitza zuriune batez hasi edo bukatzen da.

en: Check your login credentials. The entered username starts or ends with a space character.
eu: Egiaztatu zure saio-hasierako kredentzialak. Sartutako erabiltzaile-izena zuriune batez hasi edo bukatzen da.

en: Checking for correct external IP address
eu: Kanpoko IP helbidea zuzena den egiaztatzea

en: Checking for updates...
eu: Eguneraketak bilatzen...

en: Checksum match on file %s
eu: Kontroleko batura zuzena %s fitxategiarentzat

en: Checksum mismatch on file %s
eu: Kontroleko batura ez da zuzena %s fitxategiarentzat

en: Choose a key file
eu: Aukeratu gako-fitxategia

en: Choose the default local directory
eu: Aukeratu direktorio lokal lehenetsia

en: Choose the local directory
eu: Aukeratu direktorio lokala

en: Chunk data improperly terminated
eu: Blokeko datuak gaizki eten dira

en: Cipher:
eu: Zifraketa:

en: Cl&ose tab
eu: I&txi fitxa

en: Classic
eu: Klasikoa

en: Clear &layout cache
eu: Garbitu a&ntolaketaren cachea

en: Clear auto&update data
eu: Garbitu &automatikoki eguneratutako datuak

en: Clear history
eu: Garbitu historia

en: Clear private data
eu: Garbitu datu pribatuak

en: Clear quickconnect bar
eu: Garbitu konexio azkarraren barra

en: Click on Finish to save your configuration.
eu: Egin klik Amaitu botoian konfigurazioa gordetzeko.

en: Client to server MAC:
eu: Bezerotik zerbitzarirako MAC:

en: Client to server cipher:
eu: Bezerotik zerbitzarirako zifraketa:

en: Close
eu: Itxi

en: Close &all other tabs
eu: Itxi &beste fitxa guztiak

en: Close FileZilla
eu: Itxi FileZilla

en: Close all running instances of FileZilla
eu: Itxi exekutatzen ari diren FileZilla-ren instantzia guztiak

en: Close quick search and continue comparing?
eu: Itxi bilaketa azkarra eta konparatzen jarraitu?

en: Closes current tab
eu: Itxi uneko fitxa

en: Co&mments:
eu: &Iruzkinak:

en: Column properties
eu: Zutabeen propietateak

en: Column setup
eu: Zutabeen konfigurazioa

en: Command and its arguments should be properly quoted.
eu: Komandoa eta bere argumentuak zuzen idatzi behar dira komatxo artean.

en: Command failed
eu: Komanduak huts egin du

en: Command not supported
eu: Komando ez onartua

en: Command not supported by this protocol
eu: Komandoa ez du onartzen protokolo honek

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Common name:
eu: Izen arrunta:

en: Communication tainted by router or firewall
eu: Komunikazioa kaltetu egin du bideratzaileak edo suebakiak

en: Compare &modification time
eu: Konparatu &aldatzeko denbora

en: Compare file&size
eu: Konparatu &fitxategi-tamaina

en: Comparison &threshold (in minutes):
eu: Konparazio-a&talasea (minututan):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
eu: Konparazio-atalaseak 0 eta 1440 minutu bitartean egon behar du.

en: Compiled for:
eu: Honentzat konpilatua:

en: Compiled on:
eu: Konpilazio-data:

en: Compiled with:
eu: Honekin konpilatua:

en: Compiler flags:
eu: Konpilazio-parametroak:

en: Compressed
eu: Konprimatua

en: Concurrent transfers
eu: Aldi bereko transferentziak

en: Conditions are c&ase sensitive
eu: Baldintzek &maiuskulak eta minuskulak bereizten dituzte

en: Configuration test
eu: Konfigurazio proba

en: Configure passive mode
eu: Konfiguratu modu pasiboa

en: Configure port range
eu: Konfiguratu ataka-zenbakien tartea

en: Configuring FileZilla and your network
eu: FileZilla eta zure sarea konfiguratzen

en: Confirm deletion
eu: Konfiguratu ezabatzea

en: Confirmation needed
eu: Berrespena behar da

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
eu: Zorionak, zure konfigurazioa badabilela dirudi.

en: Connect bypassing proxy settings
eu: Konektatu proxy-ezarpenak saltatuz

en: Connect failed: %s
eu: Konexioak huts egin du: %s

en: Connect in current tab
eu: Konektatu uneko fitxan

en: Connect in new tab
eu: Konektatu fitxa berrian

en: Connect to specified Site Manager site
eu: Konektatu zehaztutako gune-kudeatzailearen gunera

en: Connecting
eu: Konektatzen

en: Connecting to %s
eu: %s(e)ra konektatzen

en: Connecting to %s through %s proxy
eu: %s(e)ra %s proxy-aren bidez konektatzen

en: Connecting to %s...
eu: %s(e)ra konektatzen...

en: Connection
eu: Konexioa

en: Connection aborted
eu: Konexioa utzita

en: Connection attempt failed
eu: Konexio-saiakerak huts egin du

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
eu: Konexio-saiakerak huts egin du "%s"(r)ekin, hurrengo helbidearekin saiatuko da.

en: Connection attempt failed with "%s".
eu: Konexio-saiakerak huts egin du "%s"(r)ekin.

en: Connection attempt interrupted by user
eu: Erabiltzaileak konexio-saiakera eten du

en: Connection attempt timed out
eu: Konexio-saiakeraren denbora-muga gainditu da

en: Connection closed
eu: Konexioa itxita

en: Connection closed by server
eu: Zerbitzariak konexioa itxi du

en: Connection established, initializing TLS...
eu: Konexioa ezarri da, TLS hasieratzen...

en: Connection established, sending HTTP request
eu: Konexioa ezarri da, HTTP eskaera bidaltzen

en: Connection established, waiting for welcome message.
eu: Konexioa ezarri da, ongietorri-mezuaren zain.

en: Connection established, waiting for welcome message...
eu: Konexioa ezarri da, ongietorri-mezuaren zain...

en: Connection lost
eu: Konexioa galdu da

en: Connection not allowed by ruleset
eu: Arau multzoak ez du konexioa onartzen

en: Connection refused
eu: Konexioa ukatu egin da

en: Connection refused by server
eu: Zerbitzariak konexioa ukatu du

en: Connection reset by network
eu: Sareak konexioa berrezarri du

en: Connection reset by peer
eu: Pareak konexioa berrezarri du

en: Connection timed out after %d second of inactivity | Connection timed out after %d seconds of inactivity
eu[0]: Konexioaren denbora-muga agortu da aktibitaterik gabeko segundo %d(e)n ondoren
eu[1]: Konexioaren denbora-muga agortu da aktibitaterik gabeko %d segundoren ondoren

en: Connection timed out.
eu: Konexioaren denbora-muga agortu da.

en: Connection to server lost.
eu: Zerbitzariarekiko konexioa galdu da.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
eu: Konexioa ezarri da proxyarekin, hasierako agurra egiten...

en: Connection with server got closed prematurely.
eu: Zerbitzariarekiko konexioa azkarregi itxi da.

en: Connection with the test server failed.
eu: Probako zerbitzariarekiko konexioak huts egin du.

en: Convert key file
eu: Bihurtu gako-fitxategia

en: Copy (%d) of %s
eu: %2$s(r)en (%1$d) kopia

en: Copy of %s
eu: %s(r)en kopia

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard, including password.
eu: Kopiatu hautatutako elementuen URLak arbelean, pasahitza barne.

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
eu: Kopiatu hautatutako elementuen URLak arbelean.

en: Could not accept connection: %s
eu: Ezin izan da konexioa onartu: %s

en: Could not access path %s
eu: Ezin izan da bide-izenera sartu: %s

en: Could not add connection to Site Manager
eu: Ezin izan da gune-kudeatzailearekiko konexioa gehitu

en: Could not complete operation
eu: Ezin izan da eragiketa burutu

en: Could not connect to server
eu: Ezin izan da zerbitzariarekin konektatu

en: Could not connect to server: %s
eu: Ezin izan da zerbitzariarekin konektatu: %s

en: Could not convert command to server encoding
eu: Ezin izan da komandoa zerbitzariaren kodeketara aldatu

en: Could not convert private key
eu: Ezin izan da gako pribatua bihurtu

en: Could not copy URLs
eu: Ezin izan dira URLak kopiatu

en: Could not copy data
eu: Ezin izan dira datuak kopiatu

en: Could not create CFURL from path %s
eu: Ezin izan da CFURL sortu %s bide-izenetik

en: Could not create URI for this transfer.
eu: Ezin izan da transferentzia honetarako URIa sortu.

en: Could not create local file %s
eu: Ezin izan da %s fitxategi lokala sortu

en: Could not create logging mutex: %s
eu: Ezin izan da saio hasierako elkar-bazterketa sortu: %s

en: Could not create security-scoped bookmark from URL:
eu: Ezin izan da segurtasunera zuzendutako laster-marka sortu URLtik:

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
eu: Ezin izan da 'Arrastatu eta jaregin' ekintzaren xedea zehaztu.
    Edo shell luzapena ez da ondo instalatu edo fitxategiak ez dira exploratzailearen leiho batean jaregin.

en: Could not establish connection to server
eu: Ezin izan da ezarri zerbitzariarekiko konexioa

en: Could not generate custom login sequence.
eu: Ezin izan da sortu saio-hasierako sekuentzia pertsonalizatua.

en: Could not generate key
eu: Ezin izan da gakoa sortu

en: Could not get full remote path.
eu: Ezin izan da urruneko bide-izen osoa eskuratu.

en: Could not get native path from CFURL
eu: Ezin izan da berezko bide-izena lortu CFURLtik

en: Could not get path from URL
eu: Ezin izan da bide-izena lortu URLtik

en: Could not get reply from fzputtygen.
eu: Ezin izan da fzputtygen-en erantzunik eskuratu.

en: Could not get temporary directory to download file into.
eu: Ezin izan da aldi baterako direktoriorik eskuratu, fitxategia han deskargatzeko

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
eu: Ezin izan da "%s" kargatu; ziurtatu fitxategia baliozkoa dela eta eskuragarri dagoela.
    Gune-kudeatzailean egindako aldaketak ez dira gordeko.

en: Could not load key file
eu: Ezin izan da gako-fitxategia kargatu

en: Could not load private key
eu: Ezin izan da gako pribatua kargatu

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
eu: Ezin izan da eskuratu '%s' urruneko direktorioari dagokion direktorio lokala.
    Arakatze sinkronizatua desgaitu eta urruneko direktorioa aldatzen jarraitu?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
eu: Ezin izan da eskuratu '%s' urruneko direktorioari dagokion direktorio lokala.
    Arakatze sinkronizatua desgaitu egin da.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
eu: Ezin izan da eskuratu '%s' direktorio lokalari dagokion urruneko direktorioa.
    Arakatze sinkronizatua desgaitu egin da.

en: Could not obtain size of '%s'
eu: Ezin izan da '%s'(r)en tamaina lortu

en: Could not open '%s'
eu: Ezin izan da '%s' ireki

en: Could not open clipboard
eu: Ezin izan da arbela ireki

en: Could not open log file: %s
eu: Ezin izan da egunkari-fitxategia ireki: %s

en: Could not parse remote path.
eu: Ezin izan da urruneko bide-izena analizatu.

en: Could not parse server address:
eu: Ezin izan da zerbitzariaren helbidea analizatu:

en: Could not read from '%s'
eu: Ezin izan da '%s' irakurri

en: Could not read from data socket.
eu: Ezin izan da datuen socket-ean irakurri.

en: Could not read from socket: %s
eu: Ezin izan da socket-ean irakurri: %s

en: Could not read server item.
eu: Ezin izan da zerbitzariko elementua irakurri.

en: Could not receive data from server.
eu: Ezin izan dira datuak jaso zerbitzaritik

en: Could not restore directory access
eu: Ezin izan da direktorioaren sarbidea berezarri

en: Could not seek to offset %d within file
eu: Ezin izan da %d-ra desplazatu fitxategian

en: Could not seek to the beginning of the file
eu: Ezin izan da fitxategiaren hasierara desplazatu

en: Could not seek to the end of the file
eu: Ezin izan da bilatu fitxategiaren amaiera arte

en: Could not send command to fzputtygen.
eu: Ezin izan da komandoa bidali fzputtygen-era.

en: Could not send command to fzstorj.
eu: Ezin izan da komandoa bidali fzstorj-ra.

en: Could not spawn IO thread
eu: Ezin izan da sarrera/irteera haria sortu

en: Could not start transfer
eu: Ezin izan da transferentzia hasi

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
eu: Ezin izan da "%s" idatzi; gune-kudeatzailean egindako aldaketak ezin izan dira gorde: %s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
eu: Ezin izan da "%s" idatzi; ezin izan da laster-marka gehitu: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
eu: Ezin izan da "%s" idatzi; ezin izan dira laster-marka orokorrak gorde: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
eu: Ezin izan da "%s" idatzi; ezin izan da ilara gorde.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
eu: Ezin izan da "%s" idatzi; hautatutako guneak ezin izan dira esportatu: %s

en: Could not write "%s":
eu: Ezin izan da idatzi "%s":

en: Could not write key file: %s
eu: Ezin izan da gako-fitxategia idatzi: %s

en: Could not write to local file
eu: Ezin izan da idatzi fitxategi lokalean

en: Could not write to log file: %s
eu: Ezin izan da idatzi egunkari-fitxategian: %s

en: Could not write to socket: %s
eu: Ezin izan da socket-ean idatzi: %s

en: Country:
eu: Herrialdea:

en: Crea&te new file
eu: Sor&tu fitxategi berria

en: Create &missing local directory and enter it
eu: Sortu &falta den direktorio lokala eta hara joan

en: Create &missing remote directory and enter it
eu: Sortu &falta den urruneko direktorioa eta hara joan

en: Create a new subdirectory in the current directory
eu: Sortu azpidirektorio berria uneko direktorioan

en: Create a new subdirectory in the current directory and change into it
eu: Sortu azpidirektorio berria uneko direktorioan eta hara joan

en: Create a new, empty file in the current directory
eu: Sortu fitxategi berri hutsa uneko direktorioan

en: Create director&y and enter it
eu: Sortu direktor&io berria eta hara joan

en: Create directory
eu: Sortu direktorioa

en: Create empty file
eu: Sortu fitxategi hutsa

en: Creating directory
eu: Direktorioa sortzen

en: Creating directory '%s'...
eu: '%s' direktorioa sortzen...

en: Critical error
eu: Errore larria

en: Critical error:
eu: Errore larria:

en: Critical file transfer error
eu: Fitxategia transferitzean errore larria

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
eu: Fitxategia transferitzean errore larria %s %s(e)ra transferitu ondoren

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
eu: Uneko urruneko direktorioa (%s) ez dago sinkronizazio-erroaren azpian (%s)
    Arakatze sinkronizatua desgaitu egin da.

en: Current transfer type is set to ASCII.
eu: Uneko transferentzia mota ASCII da.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
eu: Uneko transferentzia mota detekzio automatikoa da.

en: Current transfer type is set to binary.
eu: Uneko transferentzia mota bitarra da.

en: Curve:
eu: Kurba:

en: Cus&tom
eu: Per&tsonalizatu

en: Custom filter set
eu: Pertsonalizatu iragazki multzoa

en: Custom server
eu: Pertsonalizatu zerbitzaria

en: Cyan
eu: Ziana

en: D&ata type
eu: D&atu mota

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
eu: &Aurrizki hamartarrak, SI sinboloak erabiliz (adib. 1KB = 1000 byte)

en: D&efault
eu: &Lehenetsia

en: D&elete
eu: &Ezabatu

en: D&irectory comparison
eu: D&irektorioen konparazioa

en: D&isable all
eu: De&sgaitu dena

en: D&o not save passwords
eu: E&z gorde pasahitzak

en: D&ouble-click action on directories:
eu: Direktori&oetan klik bikoitza eginez gero:

en: D&uplicate
eu: &Bikoiztu

en: DOS-like with virtual paths
eu: Bide-izen birtualekin DOS sistemaren eran

en: Dangerous filetype
eu: Fitxategi mota arriskutsua

en: Data
eu: Datuak

en: Data socket closed too early.
eu: Datuen socket-a behar baino lehenago itxi da.

en: Date
eu: Data

en: Date formatting
eu: Data-formatua

en: Date/time format
eu: Data/ordu formatua

en: Date/time unknown
eu: Data/ordu ezezaguna

en: Debug
eu: Araztu

en: Debugging settings
eu: Ezarpenak arazten

en: Default &local directory:
eu: Direktorio &lokal lehenetsia:

en: Default (Autodetect)
eu: Lehenetsia (Automatikoki detektatu)

en: Default editor not properly quoted.
eu: Editore lehenetsia ez da zuzen jarri komatxo artean.

en: Default file exists action
eu: Ekintza lehenetsia fitxategia badagoenean

en: Default r&emote directory:
eu: Urrun&eko direktorio lehenetsia:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
eu: Urruneko bide-izen lehenetsia ezin da analizatu. Ziurtatu bide-izen absolutua baliozkoa dela hautatutako zerbitzari motarentzat.

en: Default system language
eu: Sistemaren hizkuntza lehenetsia

en: Default transfer mode:
eu: Transferentzia modu lehenetsia

en: Default transfer type:
eu: Transferentzia mota lehenetsia:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
eu: Lehenetsia: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
eu: Huts egindako konexio-saiakeren arteko denbora-tarteak 1 eta 999 segundo bitartean egon behar du.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
eu[0]: Konexioa %d segundo atzeratzen aurreko konexio-saiakerak huts egin duelako...
eu[1]: Konexioa %d segundo atzeratzen aurreko konexio-saiakerak huts egin duelako...

en: Delete Site Manager entry
eu: Ezabatu gune-kudeatzailearen sarrera

en: Delete selected directory
eu: Ezabatu hautatutako direktorioa

en: Delete selected files and directories
eu: Ezabatu hautatutako fitxategi eta direktorioak

en: Deleting "%s"
eu: "%s" ezabatzen

en: Deleting %u files from "%s"
eu: %u fitxategi ezabatzen "%s"(e)tik

en: Deleting symbolic link
eu: Esteka sinbolikoa ezabatzen

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Details for new key:
eu: Gako berrirako xehetasunak:

en: Detected newer version of FileZilla
eu: FileZilla-ren bertsio berriagoa detektatu da

en: Dire&ctories
eu: Dire&ktorioak

en: Direction
eu: Norabidea

en: Directories:
eu: Direktorioak:

en: Directory
eu: Direktorioa

en: Directory access permissions
eu: Direktorioen atzipen baimenak

en: Directory comparison
eu: Direktorioen konparazioa

en: Directory comparison failed
eu: Direktorioen konparazioak huts egin du

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
eu: Egunkari-fitxategia daukan direktorioa ez dago edo fitxategi-izena baliogabea da.

en: Directory listing &filters...
eu: Direktorio-zerrenden iragazkiak...

en: Directory listing aborted by user
eu: Erabiltzaileak direktorio-zerrenda abortatu du

en: Directory listing failed
eu: Direktorio-zerrendak huts egin du

en: Directory listing filters
eu: Direktorio-zerrenden iragazkiak

en: Directory listing of "%s" successful
eu: "%s"(r)en direktorio-zerrenda ondo egin da

en: Directory listing successful
eu: Direktorio-zerrenda ondo egin da

en: Disa&ble all
eu: Des&gaitu dena

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
eu: Arakatze sinkronizatua desgaitu eta urruneko direktorioa aldatzen jarraitu?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
eu: Desgaitu berriro aukera hau ezin badituzu direktorioaren edukiak zuzen ikusi.

en: Disconnect from server
eu: Deskonektatu zerbitzaritik

en: Disconnected from server
eu: Zerbitzaritik deskonektatuta

en: Disconnected from server: %s
eu: Zerbitzaritik deskonektatuta: %s

en: Disconnecting from previous server
eu: Aurreko zerbitzaritik deskonektatzen

en: Disconnects from the currently visible server
eu: Unean ikusgai dagoen zerbitzaritik deskonektatzen da

en: Display about dialog
eu: 'Honi buruz' elkarrizketa-koadroa erakutsi

en: Do &not use default editor
eu: E&z erabili editore lehenetsia

en: Do the same with &all selected files already being edited
eu: Egin berdina editatuak izaten ari diren hautatutako fitxategi &guztiekin

en: Do you really want to close FileZilla?
eu: Benetan itxi nahi duzu FileZilla?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
eu: Benetan ezabatu nahi dituzu gune-kudeatzailearen sarrera guztiak eta transferentzia ilara?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
eu: Benetan ezabatu nahi dituzu gune-kudeatzailearen sarrera guztiak?

en: Do you really want to delete selected entry?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu hautatutako sarrera?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu transferentzia ilara?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
eu: Benetan bidali nahi duzu '%s' zerbitzarira?

en: Do you want to reopen this file?
eu: Fitxategi hau berriz ireki nahi duzu?

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Don't use external IP address on &local connections.
eu: Ez erabili kanpoko IP helbidea konexio &lokaletan.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
eu: Dotfile-ak puntu batez hasten den izena duten fitxategiak dira, adibidez .htaccess

en: Double-click action
eu: Klik bikoitza egitea

en: Download
eu: Deskargatu

en: Download &limit:
eu: De&skargaren muga:

en: Download limit: %s/s
eu: Deskargaren muga: %s/s

en: Download limit: none
eu: Deskargaren muga: bat ere ez

en: Download search results
eu: Deskargatu bilaketaren emaitzak

en: Download selected directory
eu: Deskargatu hautatutako direktorioa

en: Download selected files and directories
eu: Deskargatu hautatutako fitxategi eta direktorioak

en: Download speed: %s/s
    Upload speed: %s/s
eu: Deskargatzeko abiadura: %s/s
    Kargatzeko abiadura: %s/s

en: Downloading
eu: Deskargatzen

en: Downloading %s
eu: %s deskargatzen

en: Downloading update...
eu: Eguneraketa deskargatzen...

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
eu: FileZilla-ren zenbait instantzien arteko 'Arrastatu eta jaregin' ekintza oraindik ez da ezarri.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
eu: Zenbait zerbitzariren arteko 'Arrastatu eta jaregin' ekintza oraindik ez da ezarri.

en: Dupl&icate
eu: Biko&iztu

en: E&nable all
eu: G&aitu dena

en: E&nter directory
eu: &Sartu direktorioa

en: E&xecute
eu: E&xekutatu

en: E&xit
eu: &Irten

en: E&xport...
eu: &Esportatu...

en: E-&mail account:
eu: E-&posta kontua:

en: E-Mail:
eu: Posta elektronikoa:

en: Each filter needs at least one condition.
eu: Iragazki bakoitzak baldintza bat behar du gutxienez.

en: Edit filters
eu: Editatu iragazkiak

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
eu: Editatu fitxategia konfiguratutako editorearekin eta kargatu aldaketak zerbitzarira.

en: Editing directories is not supported
eu: Ez dago direktorioak editatzeko euskarririk

en: Editing failed
eu: Edizioak huts egin du

en: Editing search results
eu: Bilaketaren emaitzak editatzen

en: Email:
eu: Posta elektronikoa:

en: Empty command
eu: Komandoa hutsik dago

en: Empty command.
eu: Komandoa hutsik dago.

en: Empty directory listing
eu: Direktorio-zerrenda hutsik dago

en: Empty directory.
eu: Direktorioa hutsik dago.

en: Empty file extension.
eu: Fitxategiaren luzapena hutsik dago.

en: Empty filter names are not allowed.
eu: Iragazki-izen hutsak ez dira onartzen.

en: Empty name
eu: Izena hutsik dago

en: Empty quoted string.
eu: Komatxo arteko katea hutsik dago.

en: En&able all
eu: Gai&tu dena

en: Enable invalid character &filtering
eu: Gaitu karaktere baliogabeak &iragaztea

en: Encrypted
eu: Enkriptatua

en: Encryption
eu: Enkriptatzea

en: Encryption &Key:
eu: &Enkriptatze gakoa:

en: Encryption &key:
eu: Enkriptatze &gakoa:

en: Encryption details
eu: Enkriptatzearen xehetasunak

en: End comparison and change sorting order?
eu: Konparazioa amaitu eta ordenatzeko hurrenkera aldatu?

en: End comparison and open quick search?
eu: Konparazioa amaitu eta bilaketa azkarra ireki?

en: Enter &custom command...
eu: Sartu komando &pertsonalizatua...

en: Enter 0 for unlimited speed.
eu: Sartu 0 abiadura mugagabea adierazteko.

en: Enter command
eu: Sartu komandoa

en: Enter custom command
eu: Sartu komando pertsonalizatua

en: Enter directory
eu: Sartu direktorioa

en: Enter filter name
eu: Sartu iragazki-izena

en: Enter master password
eu: Sartu pasahitz nagusia

en: Enter name for filterset
eu: Sartu iragazki multzoaren izena

en: Enter new name for filterset
eu: Sartu iragazki multzoaren izen berria

en: Enter password
eu: Sartu pasahitza

en: Enter selected directory
eu: Sartu hautatutako direktorioa

en: Enter the address of the server. To specify the server protocol, prepend the host with the protocol identifier. If no protocol is specified, the default protocol (ftp://) will be used. You can also enter complete URLs in the form protocol://user:pass@host:port here, the values in the other fields will be overwritten then.
    
    Supported protocols are:
    - ftp:// for normal FTP with optional encryption
    - sftp:// for SSH file transfer protocol
    - ftps:// for FTP over TLS (implicit)
    - ftpes:// for FTP over TLS (explicit)
eu: Sartu zerbitzariaren helbidea. Zerbitzariaren protokoloa zehazteko, protokolo-identifikatzailea erantsi aurretik ostalariari. Protokolorik zehazten ez bada, (ftp://) protokolo lehenetsia erabiliko da. Bestela, URL osoak sartu honela: protokoloa://erabiltzailea:pasahitza@ostalaria:ataka; orduan, beste eremuetako balioak gainidatzi egingo dira.
    
    Onartutako protokoloak:
    - ftp:// FTP normaletarako aukerako enkriptatzearekin
    - sftp:// SSH fitxategi transferentzia-protokolorako
    - ftps:// TLS bidezko FTPetarako (inplizitua)
    - ftpes:// TLS bidezko FTPetarako (esplizitua)

en: Enter the password for the file '%s'.
    The converted file will be protected with the same password.
eu: Sartu '%s' fitxategiarentzako pasahitza.
    Bihurtutako fitxategia pasahitza berarekin babestuko da.

en: Enter the port on which the server listens. The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
eu: Adierazi zein ataka entzuten duen zerbitzariak. FTPrako lehenetsia 21 da eta SFTPrako 22 da.

en: Enter username
eu: Sartu erabiltzaile-izena

en: Enter username and password
eu: Sartu erabiltzaile-izena eta pasahitza

en: Error
eu: Errorea

en: Error exporting settings
eu: Errorea ezarpenak esportatzean

en: Error importing
eu: Errorea inportatzean

en: Error loading queue
eu: Errorea ilara kargatzean

en: Error loading xml file
eu: Errorea xml fitxategia kargatzean

en: Error saving queue
eu: Errorea ilara gordetzean

en: Error starting program
eu: Errorea programa hastean

en: Error writing xml file
eu: Errorea xml fitxategia idaztean

en: Error:
eu: Errorea:

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
eu: Adibidez: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open

en: Examples
eu: Adibideak

en: Exe&cute
eu: Exe&kutatu

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
eu: Exekutagarriak ez dauka bertsioaren informaziorik, ezin ditu eguneraketak bilatu.

en: Explorer
eu: Esploratzailea

en: Export &Filters
eu: Esportatu &iragazkiak

en: Export &Queue
eu: Esportatu &ilara

en: Export &Settings
eu: Esportatu &ezarpenak

en: Export settings
eu: Esportatu ezarpenak

en: F&ilter name:
eu: I&ragazki-izena:

en: FTP - File Transfer Protocol
eu: FTP - Fitxategiak Transferitzeko Protokoloa

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
eu: FTP - Fitxategiak Transferitzeko Protokoloa, enkriptatzeko aukerarekin

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
eu: FTP - Fitxategiak Transferitzeko Protokolo ez-segurua

en: FTP Engine not initialized, can't connect
eu: FTP motorra ez da hasieratu, ezin da konektatu

en: FTP Keep-alive
eu: FTP aktibo mantentzea

en: FTP Proxy
eu: FTP proxya

en: FTP URL
eu: FTP URLa

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
eu: FTPk bigarren mailako konexioak erabiltzen ditu datuak transferitzeko. Konexio gehigarriok bi eratara ezar daitezke.

en: FTP: File Types
eu: FTP: Fixategi motak

en: FTPES - FTP over explicit TLS
eu: FTPES - FTP TLS esplizituaren gainean

en: FTPS - FTP over implicit TLS
eu: FTPS - FTP TLS inplizituaren gainean

en: Failed to change directory
eu: Ezin izan da direktorioa aldatu

en: Failed to change language
eu: Ezin izan da hizkuntza aldatu

en: Failed to convert command to 8 bit charset
eu: Ezin izan da komandoa 8 biteko karaktere-jokora aldatu

en: Failed to copy or move sites
eu: Ezin izan dira guneak kopiatu edo mugitu

en: Failed to create backup copy of xml file
eu: Ezin izan da xml fitxategiaren babeskopia sortu

en: Failed to create listen socket on port %d, aborting.
eu: Ezin izan da entzuteko socket-a %d atakan sortu, abortatzen.

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
eu: Ezin izan da enzuteko socket-a sortu modu aktiboko transferentziarako

en: Failed to decrypt server password.
eu: Ezin izan zerbitzariaren pasahitza desenkriptatu.

en: Failed to get 'My Documents' path
eu: Ezin izan da 'Nire dokumentuak" bide-izena eskuratu

en: Failed to get desktop path
eu: Ezin izan da mahaigainaren bide-izena eskuratu

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
eu: Ezin izan da kontrol-konexiorako parekoaren helbidea eskuratu; konexioa itxi da.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
eu: Ezin izan da datu-konexiorako parekoaren helbidea eskuratu; konexioa itxi da.

en: Failed to initialize FTP engine
eu: Ezin izan da FTP motorra hasieratu

en: Failed to load panels, invalid resource files?
eu: Ezin izan dira panelak kargatu; baliabide-fitxategiak baliogabeak dira?

en: Failed to load private key: %s
eu: Ezin izan da gako pribatua kargatu:%s

en: Failed to open "%s" for appending/writing
eu: Ezin izan da "%s" ireki eransteko/idazteko

en: Failed to open "%s" for reading
eu: Ezin izan da "%s" ireki irakurtzeko

en: Failed to open "%s" for writing
eu: Ezin izan da "%s" ireki idazteko

en: Failed to parse returned path.
eu: Ezin izan da itzulitako bide-izena analizatu.

en: Failed to receive data
eu: Ezin izan dira datuak jaso

en: Failed to retrieve directory listing
eu: Ezin izan da direktorio-zerrenda berreskuratu

en: Failed to retrieve external IP address, aborting.
eu: Ezin izan da kanpoko IP helbidea berreskuratu, abortatzen.

en: Failed to retrieve external IP address, using local address
eu: Ezin izan da kanpoko IP helbidea berreskuratu,helbide lokala erabiltzen

en: Failed to retrieve local IP address, aborting.
eu: Ezin izan da IP helbide lokala berreskuratu, abortatzen.

en: Failed to retrieve local IP address.
eu: Ezin izan da IP helbide lokala berreskuratu.

en: Failed to retrieve the external IP address.
eu: Ezin izan da kanpoko IP helbidea berreskuratu.

en: Failed to send command.
eu: Ezin izan da komandoa bidali.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
eu: Ezin izan da aldatu hizkuntza %s(e)ra (%s); sistemaren hizkuntza lehenetsia erabiltzen

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
eu: Ezin izan da aldatu hizkuntza %s(e)ra (%s); sistemaren hizkuntza lehenetsia erabiltzen (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
eu: Ezin izan da aldatu hizkuntza %s(e)ra (%s); sistemaren hizkuntza lehenetsia erabiltzen.

en: Failed to set language to %s, using default system language
eu: Ezin izan da aldatu hizkuntza %s(e)ra; sistemaren hizkuntza lehenetsia erabiltze

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
eu: Ezin izan da aldatu hizkuntza %s(e)ra; sistemaren hizkuntza lehenetsia erabiltzen (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
eu: Ezin izan da aldatu hizkuntza %s(e)ra; sistemaren hizkuntza lehenetsia erabiltzen.

en: Failed to validate settings
eu: Ezin izan dira ezarpenak balidatu

en: Failed to write to file %s
eu: Ezin izan da idatzi %s fitxategian

en: Failed to write xml file
eu: Ezin izan da idatzi xml fitxategian

en: Failed transfers
eu: Huts egindako transferentziak

en: Fall back to active mode
eu: Itzuli modu aktibora

en: Fil&e:
eu: Fit&xategia:

en: Fil&es
eu: Fit&xategiak:

en: File
eu: Fitxategia

en: File descriptor not a socket
eu: Fitxategi-deskribatzailea ez da socket bat

en: File does not contain any importable data.
eu: Fitxategiak ez dauka inportatu daitekeen daturik.

en: File editing
eu: Fitxategien edizioa

en: File exists
eu: Fitxategia badago

en: File exists action
eu: Ekintza fitxategia badagoenean

en: File has changed
eu: Fitxategia aldatu egin da

en: File lists
eu: Fitxategi-zerrendak

en: File not found
eu: Fitxategia ez da aurkitu

en: File search
eu: Fitxategi-bilaketa

en: File transfer aborted by user
eu: Erabiltzaileak fitxategi-transferentzia abortatu du

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
eu: Erabiltzaileak fitxategi-transferentzia abortatu du %s %s(e)ra transferitu ondoren

en: File transfer failed
eu: Fitxategi-transferentziak huts egin du

en: File transfer failed after transferring %s in %s
eu: Fitxategi-transferentziak huts egin du %s %s(e)ra transferitu ondoren

en: File transfer skipped
eu: Fitxategi-transferentzia saltatu egin da

en: File transfer successful
eu: Fitxategi-transferentzia ondo egin da

en: File transfer successful, transferred %s in %s
eu: Fitxategi-transferentzia ondo egin da; %s %s(e)ra transferitu da

en: File transfers still in progress.
eu: Fitxategi-transferentziak egiten ari dira oraindik.

en: File would transfer with ASCII data type.
eu: ASCII datu gisa transferituko da fitxategia.

en: File would transfer with binary data type.
eu: Datu bitar gisa transferituko da fitxategia.

en: FileZilla Error
eu: FileZilla-ren errorea

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
eu: Orain FileZIlla-k zure konfigurazioa probatu dezake, behar bezala konfiguratuta dagoela ziurtatzeko.

en: FileZilla is already connected to a server.
eu: FileZilla zerbitzarira konektatuta dago lehendik.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
eu: Hizkuntza aldaketa indarrean sartzeko, FileZilla berrabiarazi behar da.

en: FileZilla updates
eu: FileZilla-ren eguneraketak

en: Filelist status &bars
eu: Fitxategi-zerrenden egoera-&barrak

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
eu: Ezin da fitxategi-izenik osatu %s direktorio eta %s fitxategi-izenerako

en: Filename invalid
eu: Fitxategi-izen baliogabea

en: Filename unchanged
eu: Fitxategi-izena ez da aldatu

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
eu: Fitxategi-izenek ezin dituzte honako karaktereak eduki: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
eu: Fitxategi-izenek ezin dituzte honako karaktereak eduki: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
eu: Unean editatzen ari diren fitxategiak

en: Files matching a filter rule are removed from directory listings.
eu: Iragazkiaren arauekin bat datozen fitxategiak direktorioen zerrendatik kentzen dira.

en: Files not found
eu: Fitxategiak ez dira aurkitu

en: Filesize
eu: Fitxategi-tamaina

en: Filesize format
eu: Fitxategi-tamainaren formatua

en: Filetype
eu: Fitxategi mota

en: Filetype associations
eu: Fitxategi moten asoziazioak

en: Filter applies to:
eu: Iragazkia honi aplikatu:

en: Filter invalid characters in filenames
eu: Iragazi fitxategi-izenen karaktere baliogabeak

en: Filter name already exists
eu: Iragazki-izena lehendik badago

en: Filter out items matching all of the following
eu: Iragazi baldintza hauek guztiak betetzen dituzten elementuak

en: Filter out items matching any of the following
eu: Iragazi baldintza hauetakoren bat betetzen duten elementuak

en: Filter out items matching none of the following
eu: Iragazi baldintza hauetako bakar bat ere betetzen ez duten elementuak

en: Filter out items matching not all of the following
eu: Iragazi baldintza hauek guztiak betetzen ez dituzten elementuak

en: Filter set already exists
eu: Iragazki-multzoa lehendik badago

en: Filter the directory listings
eu: Iragazi direktorio-zerrendak

en: Filter validation failed
eu: Iragazkiaren balidazioak huts egin du

en: Find &files
eu: Bilatu &fitxategiak

en: Find d&irectories
eu: Bilatu d&irektorioak

en: Fingerprint (SHA-1):
eu: Hatz-marka (SHA-1):

en: Fingerprint (SHA-256):
eu: Hatz-marka (SHA-256):

en: Fingerprints:
eu: Hatz-markak:

en: Firewall and router configuration wizard
eu: Suebakia eta bideratzailea konfiguratzeko morroia

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
eu: Aukera hauei buruz informazio xeheagoa eskuratzeko, exekutatu sarea konfiguratzeko morroia.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
eu: Fidagarritasuna handitzeko, gutxienez 10 ataka-zenbakiko tartea zehaztu.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
eu: Saio honetan ezarpen lehenetsiak erabiliko dira. Ezarpenei egindako aldaketak ez dira gordeko.

en: Force &UTF-8
eu: Behartu &UTF-8

en: Force showing &hidden files
eu: Behartu &ezkutuko fitxategiak erakustera

en: Force showing hidden files
eu: Behartu ezkutuko fitxategiak erakustera

en: Format specifications:
eu: Formatu-zehaztapenak:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
eu: Formatua: luzapenaren ondoren komandoa eta bere argumentuak, komatxo artean ondo idatzita.

note: @translator: Two examples: Found new nightly 2014-04-03\n, Found new release 3.9.0.1\n
en: Found new %s %s
eu: %s %s berria aurkitu da

en: Function %s failed
eu: %s funtzioak huts egin du.

en: Further documentation
eu: Dokumentazio gehiago

en: General
eu: Orokorra

en: General SOCKS server failure
eu: SOCKS zerbitzariaren hutsegite orokorra

en: Generate...
eu: Sortu...

en: Generic proxy
eu: Proxy orokorra

en: Get external IP address from the following URL:
eu: Eskuratu kanpoko IP helbidea URL honetan:

en: Getting help
eu: Laguntza lortzen

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
eu: Iragazki multzoaren izena lehendik badago; gainidatzi?

en: Global bookmarks
eu: Laster-marka orokorrak

en: Green
eu: Berdea

en: Group permissions
eu: Taldeko baimenak

en: H&igh
eu: Hand&ia

en: HTTPS - HTTP over TLS
eu: HTTPS - HTTP TLS bidez

en: Hidden
eu: Ezkutukoa

en: High
eu: Handia

en: Highest
eu: Handiena

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
eu: Ataka-zenbaki erabilgarri handienak 1024 eta 65535 bitartean egon behar du.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
eu: Eduki Maius tekla sakatuta iragazki-egoera bi aldeetan txandakatzeko aldi berean

en: Homepage:
eu: Hasierako orria:

en: Host is down
eu: Ostalaria erorita dago

en: Host key mismatch
eu: Ostalari-gakoa ez dator bat

note: @translator: Keep short
en: Host name of identity service
eu: Identitate zerbitzuaren ostalari-izena

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
eu: Ostalariak '[' dauka hasieran, baina ez da ixte-kortxeterik aurkitu.

en: Host unreachable
eu: Ezin da ostalaria atzitu

en: Host:
eu: Ostalaria:

en: Hostkey algorithm:
eu: Ostalariaren gako algoritmoa:

en: Hours,
eu: Orduak,

en: I &forgot my master password. Delete all passwords stored with this key.
eu: Nire pasahitz &nagusia ahaztu dut. Ezabatu gako honekin gordetako pasahitz guztiak.

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
eu: I&SO 8601 (adibidez: 15:47)

en: IPv6 addresses are not supported with SOCKS4 proxy
eu: IPv6 helbideak ez dira onartzen SOCKS4 proxyarekin

note: @translator: Keep short
en: Identity &host:
eu: Identitate &ostalaria:

note: @translator: Keep short
en: Identity service path:
eu: Identitate zerbitzuaren bide-izena:

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
eu: Zehaztutako denboran daturik bidali edo jasotzen ez bada, konexioa eten egingo da eta FileZilla berriz konektatzen saiatuko da

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
eu: Errore-txostenak bidaltzean, egunkari "Xehatua" bidali.

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
eu: Morroiaren amaierako proba automatikoa gainditzen bada, baina fitxategiak ezin badira transferitu zerbitzari jakin batera, baliteke zerbitzaria gaizki konfiguratuta egotea. Saiatu modu aktiboan. Transferentzia modua zerbitzariaren arabera ezar daiteke gune-kudeatzailean.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
eu: Ordezko aukera gaituta badago, gaizki konfiguratutako zerbitzarietara konektatuko da, konfigurazio okerragatik hautatutako transferentzia-modua baztertzen badute ere.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
eu: Ostalari-gakoaren aldaketa espero gabekoa bada, jarri harremanetan zerbitzari-administratzailearekin.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
eu: Arazoa konpontzen ez bada, bideratzaile edota suebakiren bat FileZilla blokeatzen ari da.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
eu: Arazoa konpontzen ez bada, bideratzaile edota suebakiren bat konexioa eteten ari da.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
eu: Egunkari-fitxategiaren tamainak muga gainditzen badu, berrizendatu egiten da fitxategi-izenaren amaieran ".1" erantsiz (baliteke egunkari-fitxategi zaharrak gainidaztea), eta fitxategi berri bat sortzen da.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
eu: Esteka sinbolikoak direktorio bat seinalatzen badu, FileZilla-k ezabatu egin dezake esteka sinbolikoa, edo estekatutako direktorioaren edukia kendu.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
eu: Arazoa konpontzen ez bada, jarri harremanetan zure bideratzailearen edo suebakiaren fabrikatzailearekin konponbide bat eskatzeko.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
eu: Arazoa konpontzen ez bada, jarri harremanetan zure bideratzailearen fabrikatzailearekin.

en: If using 'overwrite if newer', your system time has to be synchronized with the server. If the time differs (e.g. different timezone), specify a time offset in the site manager.
eu: 'Gainidatzi berriagoa bada' erabiliz gero, zure sistemaren ordua zerbitzariarekin sinkronizatu behar da. Ordua desberdina bada (adib. beste ordu-zona bat), zehaztu ordu-zonaren tartea gune-kudeatzailean.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
eu: Denbora-zigiluetan oinarritutako konparazioa erabiliz gero, bi fitxategi berdinak izango dira denbora-zigiluen arteko tarteak ez badu atalase hau gainditzen.

en: If you change the language, you need to restart FileZilla.
eu: Hizkuntza aldatuz gero, FileZilla berrabiarazi behar da.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
eu: Proban klik eginez gero, FileZilla probe.filezilla-project.org-era konektatuko da eta proba arrunt batzuk egingo ditu.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
eu: FileZilla itxiz gero, aldaketak galduko dira.

en: If you continue, your password and files will be sent in clear over the internet.
eu: Jarraitzen baduzu, zure pasahitz eta fitxategiak interneten bidez bidaliko dira ikusgai.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
eu: Fitxategi mota okerrak sartuz gero, baliteke fitxategiak transferitzean hondatzea.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
eu: Erroreak badaude, zure konfigurazioa ez da zuzena.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
eu: Arazoak badituzu direktorio-zerrendak berreskuratzeko edo fitxategiak transferitzeko, saiatu transferentzia-modu lehenetsia aldatzen.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
eu: Arazo etengabeak badituzu zerbitzari jakin batekin, baliteke zerbitzaria bera edo urruneko bideratzaile edo suebaki bat gaizki konfiguratuta egotea. Halakoetan saiatu modu pasiboa txandakatzen eta jarri harremanetan zerbitzari-administratzailearekin laguntza eskatzeko.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
eu: Morroia ondo burutzen baduzu eta azken proba ondo badago, suebaki eta bideratzaileak ondo konfiguratuta egongo dira.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
eu: Suebakia erabiliz gero, ziurtatu FileZilla baimenduta dagoela zehaztutako ataka guztiak onartzeko.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
eu: Bideratzailea erabiliz gero, ziurtatu ataka hauek guztiak FileZilla exekutatzen ari den ordenagailura birbidaltzen direla.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
eu: Bideratzaileak IP helbidea aldatzen jarraitzen badu, jarri harremanetan zure bideratzailearen fabrikatzailearekin.

en: Import settings
eu: Inportatu ezarpenak

en: Import successful
eu: Inportazioa ondo egin da

en: Improperly quoted association.
eu: Asoziazioa ez da zuzen jarri komatxo artean.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
eu: Modu aktiboan, FileZilla-k ataka bat entzun behar du datu-transferentziak egiteko. Zehaztu egin behar dira FileZilla-k erabiliko dituen atakak.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
eu: Bideratzailea erabiliz gero, ataka erabilgarri guztiak birbidali behar dira, FileZilla-k ez baititu aukeratzen sistemak erabiliko dituen atakak.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
eu: Modu aktiboa erabiltzeko, FileZilla-k zure kanpoko IP helbidea jakin behar du.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
eu: Modu pasiboan, erabiltzaile gehienentzat gomendatua, FileZilla-k zerbitzariari ataka bat eskatu eta hara konektatzen da. Honek ez du konfigurazio handirik eskatzen.

en: Incorrect password
eu: Pasahitz okerra

en: Information about the latest version of FileZilla could not be retrieved. Please try again later.
eu: FileZilla-ren azken bertsioari buruzko informazioa ezin izan da berreskuratu. Saiatu berriro aurrerago.

en: Initializing TLS...
eu: TLS hasieratzen...

en: Insecure FTP connection
eu: Segurtasunik gabeko FTP konexioa

en: Insecure algorithm!
eu: Algoritmo ez segurua!

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
eu: Zerbitzari ez-segurua; ez du onartzen TLS bidezko FTP.

en: Interactive
eu: Interaktiboa

en: Interface
eu: Interfazea

en: Interrupted by signal
eu: Seinaleak etenda

en: Interrupted by user
eu: Erabiltzaileak etenda

en: Invalid Content-Length
eu: Eduki-luzera baliogabea

en: Invalid HTTP Response
eu: HTTP erantzun baliogabea

en: Invalid argument passed
eu: Argumentu baliogabea pasa da

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
eu: Karaktere-sekuentzia baliogabea jaso da, UTF-8 desgaitzen. UTF-8 behartzeko, hautatu UTF-8 aukera gune-kudeatzailean.

en: Invalid chunk size
eu: Bloke-tamaina baliogabea

en: Invalid data received
eu: Datu baliogabeak jaso dira

en: Invalid date
eu: Data baliogabea

en: Invalid filename
eu: Fitxategi-izen baliogabea

en: Invalid hash: %s
eu: Hash baliogabea: %s

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
eu: Ostalari baliogabea; ixte-kortxetearen ondoren bi puntuak eta ataka soilik ager daitezke.

en: Invalid hostname: %s
eu: Ostalari-izen baliogabea: %s

en: Invalid input
eu: Sarrera baliogabea

en: Invalid line
eu: Lerro baliogabea

en: Invalid path
eu: Bide-izen baliogabea

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
eu: Ataka baliogabea eman da. Ataka-zenbakiak 1 eta 65535 bitartean egon behar du.

en: Invalid protocol specified. Valid protocols are:
    ftp:// for normal FTP with optional encryption,
    sftp:// for SSH file transfer protocol,
    ftps:// for FTP over TLS (implicit) and
    ftpes:// for FTP over TLS (explicit).
eu: Protokolo baliogabea zehaztu da. Baliozko protokoloak:
    - ftp:// FTP normaletarako, hautazko zifratzearekin
    - sftp:// SSH fitxategien transferentzia-protokoloetarako
    - ftps:// TLS bidezko FTPetarako (inplizitua)
    - ftpes:// TLS bidezko FTPetarako (esplizitua)

en: Invalid proxy host, after closing bracket only colon and port may follow.
eu: Proxy-ostalari baliogabea; ixte-kortxetearen ondoren bi puntuak eta ataka soilik ager daitezke.

en: Invalid regular expression
eu: Adierazpen erregular baliogabea

en: Invalid response code
eu: Erantzun-kode baliogabea

en: Invalid search conditions: %s
eu: Bilaketa-baldintza baliogabeak: %s

en: Invalid site path
eu: Gunearen bide-izen baliogabea

en: Invalid size in condition
eu: Baldintzetan tamaina baliogaberen bat dago

en: Invalid username given.
eu: Erabiltzaile-izen baliogabea.

en: Invalid value for ai_flags
eu: ai_flags-en balio baliogabea

en: Invalid value for hints
eu: Aztarnen balio baliogabea

en: Invert Filter
eu: Alderantzizkatu iragazkia

en: Jurisdiction country:
eu: Jurisdikzio-herrialdea:

en: Jurisdiction locality:
eu: Jurisdikzio-herria:

en: Jurisdiction state or province:
eu: Jurisdikzio-estatua edo probintzia:

en: Keep directories on top
eu: Direktorioak goialdean jarri

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
eu: Gogoan izan zerbitzari guztiek ez dutela eginbide hau onartzen; baliteke zerrenda okerrak itzultzea aukera hau gaituz gero. FileZilla-k probak egiten ditu zerbitzariak eginbide hau onartzen duela egiaztatzeko, baina probak huts egin dezake.

en: Key exchange
eu: Gako-trukaketa

en: Key exchange:
eu: Gako-trukaketa:

en: Key file
eu: Gako-fitxategia

en: Key identifier:
eu: Gako identifikatzailea:

en: L&owest
eu: T&xikiena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Language changed
eu: Hizkuntza aldatu da

en: Last modified
eu: Azken aldaketa

en: Layout
eu: Antolaketa

en: Leave empty to keep existing data.
eu: Hutsik utzi dauden datuak mantentzeko.

note: @translator: Keep this string as short as possible
en: Leave empty to keep existing password.
eu: Hutsik utzi dagoen pasahitza mantentzeko.

en: Limit for concurrent &downloads:
eu: Aldi berean &deskargatzeko muga:

en: Limit for concurrent &uploads:
eu: Aldi berean &kargatzeko muga:

en: Limit local ports
eu: Mugatu ataka lokalak

en: Limit size of logfile
eu: Mugatu egunkari-fitxategiaren tamaina

en: Limit:
eu: Muga:

en: Line length exceeded
eu: Lerroen luzera gainditu da

en: Linked against
eu: Honi estekatuta

en: Listen socket closed
eu: Entzuteko socket-a itxita

en: Listing:
eu: Zerrenda:

en: Lo&west available port:
eu: Esteka-zenbaki erabilgarri t&xikiena:

en: Local
eu: Lokala

en: Local address in use
eu: Helbide lokala erabiltzen

en: Local endpoint has been closed
eu: Amaiera-puntu lokala itxi da

en: Local file
eu: Fitxategi lokala

en: Local file does not exist.
eu: Fitxategi lokala ez dago.

en: Local file is %s
eu: Fitxategi lokala %s da

en: Local file is a directory instead of a regular file.
eu: Fitxategi lokala direktorio bat da, fitxategi arrunt bat izan beharrean.

en: Local file is not a valid filename.
eu: Fitxategi lokalak ez du baliozko fitxategi-izenik.

en: Local file search
eu: Fitxategi lokalen bilaketa

en: Local filters:
eu: Iragazki lokalak:

en: Local path handling:
eu: Bide-izen lokalen tratamendua:

en: Local site:
eu: Gune lokala:

en: Local size of '%s' does not match expected size: %d != %d
eu: '%s'(r)en tamaina lokalak ez du itxarondako tamainarekin bat egiten: %d != %d

en: Locality:
eu: Herria:

en: Log file
eu: Egunkari-fitxategia

en: Logged in
eu: Erregistratuta

en: Logging
eu: Erregistratzen

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
eu: Saio-hasierako datuek ASCII ez diren karaktereak dituzte eta baliteke ez izatea bateragarriak UTF-8rekin. Ezin da karaktere-joko lokalaz baliatu horren ordez, proxya erabiltzen ari delako.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
eu: Saio-hasierako datuek ASCII ez diren karaktereak dituzte eta baliteke ez izatea bateragarriak UTF-8rekin. Karaktere-joko lokalarekin saiatzen.

en: Login sequence fully executed yet not logged in, aborting.
eu: Saio-hasierako sekuentzia burutu da baina saioa ez da hasi, abortatzen.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
eu: Saio-hasiera motak 'galdetu' edo 'interaktiboa' izan behar du (komatxorik gabe).

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
eu: Saio hasiera mota hau FTP URL batekin batera soilik erabil daiteke. Argumentuak '%s' edo '%s' izan behar du

en: Low
eu: Txikia

en: Lowest
eu: Txikiena

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
eu: Ataka-zenbaki erabilgarri txikienak 1024 eta 65535 bitartean egon behar du.

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
eu: Ziurtatu fitxategia eskuragarri dagoela eta ongi osatutako XML dokumentua dela.

en: Malformed chunk data: %s
eu: Gaizki eratutako blokeko datuak: %s

en: Malformed request header: %s
eu: Gaizki eratutako eskaera goiburua: %s

en: Malformed response header: %s
eu: Gaizki eratutako erantzun goiburua: %s

en: Malformed response: %s
eu: Gaizki eratutako erantzuna: %s

en: Manual transfer
eu: Eskuzko transferentzia

en: Master &Password:
eu: Pasahitz &nagusia:

en: Master password:
eu: Pasahitz nagusia:

en: Match all of the following
eu: Bete hauek guztiak

en: Match any of the following
eu: Bete hauetakoren bat

en: Match none of the following
eu: Ez bete hauetako bakar bat ere

en: Match not all of the following
eu: Ez bete hauek guztiak

en: Maximum simultaneous &transfers:
eu: Gehienezko aldi bereko &transferentziak:

en: Memory allocation failure
eu: Memoria-esleipenak huts egin du

en: Message log
eu: Mezu-erregistroa

en: Message log positio&n:
eu: Mezu-erregistroaren &posizioa:

en: Message too large
eu: Mezu luzeegia

en: Minutes
eu: Minutuak

en: Move &down
eu: Eraman &behera

en: Move &up
eu: Eraman &gora

en: My Computer
eu: Ordenagailua

en: My Documents
eu: Dokumentuak

en: My Sites
eu: Nire guneak

en: N/a
eu: E/e

en: Name
eu: Izena

en: Name already exists
eu: Izena lehendik badago

en: Name of bookmark already exists.
eu: Laster-markaren izena lehendik badago.

en: Name:
eu: Izena:

en: Natural sort
eu: Mota naturala

en: Need to enter filter name
eu: Iragazki-izena sartu behar da

en: Need to enter valid local path
eu: Baliozko bide-izen lokala sartu behar da

en: Need to enter valid remote path
eu: Baliozko urruneko bide-izena sartu behar da

en: Need to specify a character encoding
eu: Karaktere-kodeketa zehaztu behar da

en: Neither nodename nor servname provided, or not known
eu: Ez da nodo-izen edo servname-rik eman, edo ezezaguna

en: Network host does not have any network addresses in the requested address family
eu: Sareko ostalariak ez dauka sareko helbiderik eskatutako helbide-familian

en: Network unreachable
eu: Ezin da sarea atzitu

en: Never
eu: Sekula ez

en: New &Folder
eu: Karpeta &berria

en: New &tab
eu: &Fitxa berria

en: New Book&mark
eu: &Laster-marka berria

en: New bookmark
eu: Laster-marka berria

en: New directory
eu: Direktorio berria

en: New features and improvements in %s
eu: Eginbide eta hobekuntza berriak %s(e)n

en: New filter
eu: Iragazki berria

en: New folder
eu: Karpeta berria

en: New site
eu: Gune berria

en: Next to the transfer queue
eu: Transferentzia ilararen hurrengoa

en: No
eu: Ez

en: No address associated with nodename
eu: Ez dago nodo-izenarekin erlazionaturiko helbiderik

en: No category to export selected
eu: Ez da hautatu esportatzeko kategoriarik

en: No command given, aborting.
eu: Ez da komandorik eman, abortatzen.

en: No directory added
eu: Ez da direktoriorik gehitu

en: No external IP address set, trying default.
eu: Ez da kanpoko IP helbiderik zehaztu, lehenetsiarekin saiatzen.

en: No files are currently being edited.
eu: Unean ez da fitxategirik editatzen ari.

en: No filter name given
eu: Ez da iragazki-izenik eman

en: No host given, please enter a host.
eu: Ez da ostalaririk eman, sartu ostalari bat.

en: No images available
eu: Ez dago irudi erabilgarririk

en: No name for the filterset given.
eu: Ez da iragazki multzoaren izenik eman.

en: No program associated with filetype
eu: Ez dago fitxategi mota honekin asoziatutako programarik

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
eu: Ez da programarik asoziatu '%s' luzapena duten fitxategiak editatzeko.

en: No route to host
eu: Ostalarira biderik ez

en: No search results
eu: Bilaketa-emaitzarik ez

en: No sites available
eu: Ez dago gune erabilgarririk

en: No supported SOCKS5 auth method
eu: SOCKS 5 autentifikazio-metodoa ez da onartzen

en: No username given.
eu: Ez da erabiltzaile-izenik eman.

en: None
eu: Bat ere ez

en: None selected yet
eu: Ez da ezer ere hautatu

en: Nonrecoverable failure in name resolution
eu: Errore konponezina izen-ebazpenean

en: Normal
eu: Normala

en: Not all items could be requeued for transfer.
eu: Ezin izan dira elementu guztiak ilaran jarri berriro transferitzeko.

en: Not connected
eu: Ez dago konektatuta

en: Not connected to any server
eu: Ez dago zerbitzari batera ere konektatuta

en: Not connected to any server.
eu: Ez dago zerbitzari batera ere konektatuta.

en: Not connected.
eu: Ez dago konektatuta.

en: Not initialized, need to call WSAStartup
eu: Hasieratu gabe, WSAStartup deitu behar da

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
eu: Kontuan izan eginbide hau FTP protokoloa erabiliz gero soilik onartzen dela.

en: Note: A lost key cannot be recovered.
eu: Oharra: galdutako gako bat ezin da berreskuratu.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
eu: Oharra: Enkriptatu gabeko FTP konexio soilekin baino ez du funtzionatzen honek.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
eu: Oharra: proxy orokor bat erabiltzeak modu pasiboa behartzen du FTP konexio guztietan.

en: Null character in line
eu: Karaktere nulua lerroan

en: Number of decimal places:
eu: Hamartarren kopurua:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
eu: Saiakera kopuruak 0 eta 99 bitartean egon behar du.

en: O&pen
eu: &Ireki

en: OK
eu: Ados

en: OS version:
eu: SEaren bertsioa:

en: On startup of FileZilla:
eu: FileZilla hasieran:

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
eu: Hurrengo orrietan, hautatutako transferentzia modua konfiguratuko da, eta ordezko modua ere bai, gaituta badago.

en: Once
eu: Behin

en: Once a day
eu: Egunean behin

en: Once a week
eu: Astean behin

en: Only use plain FTP (insecure)
eu: Erabili FTP arrunta soilik (ez segurua)

en: Op&en file
eu: I&reki fitxategia

en: Open directory in system's file manager
eu: Ireki direktorioa sistemaren gune-kudeatzailean

en: Open the Site Manager
eu: Ireki gune-kudeatzailea

en: Open the Site Manager.
eu: Ireki gune-kudeatzailea.

en: Open the Site Manager. Right-click for a list of sites.
eu: Ireki gune-kudeatzailea. Eskuineko botoiarekin klik egin guneen zerrenda bat ikusteko.

en: Open the directory access permissions dialog to configure the local directories FileZilla has access to.
eu: Ireki direktorioaren atzipen baimenen leihoa FileZillak sartzeko baimena duen direktorio lokalak konfiguratzeko.

en: Open the file.
eu: Ireki fitxategia.

en: Open the settings dialog of FileZilla
eu: Ireki FileZilla-ren ezarpenen dialogo-koadroa

en: Opened as:
eu: Honela irekita:

en: Opening failed
eu: Irekitzeak huts egin du

en: Opens a new tab
eu: Fitxa berri bat irekitzen du

en: Opens the Site Manager
eu: Gune-kudeatzailea irekitzen du

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
eu: Direktorio-zerrenden iragazkien elkarrizketa-koadroa irekitzen du. Eskuineko botoiarekin klik egin iragazkiak txandakatzeko.

en: Operating System:
eu: Sistema eragilea:

en: Operation already in progress
eu: Eragiketa dagoeneko lanean

en: Operation in progress
eu: Eragiketa lanean

en: Operation not supported
eu: Eragiketa ez onartua

en: Options
eu: Aukerak

en: Orange
eu: Laranja

en: Organization:
eu: Erakundea:

en: Other SFTP options
eu: Beste SFTP aukerak

en: Other system error
eu: Bestelako sistema-errorea

en: Other:
eu: Besteak:

en: Out of memory
eu: Memoria nahikorik ez

en: Overview
eu: Informazio orokorra

en: Overwrite &if source newer
eu: Gainidatzi &iturburua berriago bada

en: Overwrite file
eu: Gainidatzi fitxategia

en: Overwrite file if size differs
eu: Gainidatzi fitxategia tamaina desberdina bada

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
eu: Gainidatzi fitxategia tamaina desberdina bada edo iturburua berriagoa bada

en: Overwrite file if source file newer
eu: Gainidatzi fitxategia iturburu-fitxategia berriago bada

en: Overwrite if &different size
eu: Gainidatzi &tamaina desberdina bada

en: Overwrite if different si&ze or source newer
eu: Gainidatzi tamaina &desberdina bada edo iturburua berriagoa bada

en: Own build type: %s
eu: Norberaren konpilazio mota: %s

en: Owner permissions
eu: Jabearen baimenak

en: Owner/Group
eu: Jabea/Taldea

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
eu: E&ragotzi sistemari lotara joatea transferentziak eta beste eragiketak egiten ari denean

en: P&roxy host:
eu: P&roxy-ostalaria:

en: PORT command tainted by router or firewall.
eu: ATAKA komandoa kaltetu du bideratzaileak edo suebakiak

en: Pa&ssive (recommended)
eu: Pa&siboa (gomendatua)

en: Parameter not a valid URL
eu: Parametroa ez da baliozko URL bat

en: Parsing %d bytes of version information.
eu: Bertsioaren informazioaren %d byte analizatzen.

en: Pass&word:
eu: &Pasahitza:

en: Passive (recommended)
eu: Pasiboa (gomendatua)

en: Passive mode
eu: Modu pasiboa

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
eu: Modu pasiboa ezarri da transferentzia modu lehenetsi gisa.

en: Password or encryption key is not set
eu: Pasahitza edo enkriptatze gakoa ez dago ezarrita

en: Password required
eu: Pasahitza behar da

en: Passwords
eu: Pasahitzak:

en: Path
eu: Bide-izena

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
eu: Ezin da bide-izenik osatu %s direktorio eta %s azpidirektoriorako

en: Path not found:
eu: Bide-izena ez da aurkitu:

en: Path of identity service
eu: Identitate zerbitzuaren bide-izena

en: Paths
eu: Bide-izenak

en: Pending removal
eu: Kendu zain

en: Permission
eu: Baimena

en: Permission denied
eu: Baimena ukatuta

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Platform:
eu: Plataforma:

en: Please add at least one directory you want to download files into or to upload files from.
eu: Mesedez gehitu gutxienez direktorio bat fitxategiak deskargatzeko edo handik fitxategiak kargatzeko.

en: Please add the local directories you want to use FileZilla with.
eu: Mesedez gehitu FileZillarekin erabili nahi dituzun direktorio lokalak.

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
eu: Begiratu https://filezilla-project.org/probe.php-en zerbitzaria badabilela eta ondo begiratu berriro zure ezarpenak.

en: Please check the granted permissions and re-add any missing local directories you are working with in the dialog that follows.
eu: Mesedez egiaztatu emandako baimenak eta gehitu erabiltzen ari zaren falta diren direktorio lokalak hurrengo leihoan.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
eu: Konfiguratu suebakiak eta bideratzaileak FileZilla-k irteerako konexioa ausazko ataketara ezartzeko moduan.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
eu: Desgaitu bideratzailean 'DMZ modua' eta 'Joko modua' gisako ezarpenak zure bideratzailean.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
eu: Ziurtatu interneterako konexio egonkorra daukazula eta ondo begiratu berriro zure ezarpenak.

en: Please enter a custom date format.
eu: Sartu data-formatu pertsonalizatua.

en: Please enter a custom time format.
eu: Sartu ordu-formatu pertsonalizatua.

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
eu: Sartu YYYY-MM-DD itxurako data bat, adibidez 2010-07-18.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
eu: Sartu deskargatzeko abiaduraren muga, 0 %s/s baino handiagoa edo berdina.

en: Please enter a name for the new filter.
eu: Sartu iragazki berriarentzako izen bat.

en: Please enter a new name for the copied filter.
eu: Sartu izen berri bat kopiatutako iragazkiarentzat.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
eu: Sartu izen berri bat "%s" iragazki multzoarentzat.

en: Please enter a new name for the filter.
eu: Sartu izen berri bat iragazkiarentzat.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
eu: Sartu 0 eta 10 bitarteko zenbaki bat aldi bereko deskargen kopurua adierazteko.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
eu: Sartu 0 eta 10 bitarteko zenbaki bat aldi bereko kargatzeen kopurua adierazteko.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
eu: Sartu 1 eta 10 bitarteko zenbaki bat aldi bereko transferentzien kopurua adierazteko.

en: Please enter a password for this server:
eu: Sartu pasahitz bat zerbitzari honentzat:

en: Please enter a timeout between 10 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
eu: Sartu 10 eta 9999 segundo arteko denbora-muga bat edo 0, denbora-mugak desgaitzeko.

en: Please enter a unique name for this filter set
eu: Sartu izen esklusibo bat iragazki multzo honentzat

en: Please enter a username for this server:
eu: Sartu erabiltzaile-izen bat zerbitzari honentzat:

en: Please enter a valid portrange.
eu: Sartu ataka-zenbakien tarte baliozko bat.

en: Please enter an URL where to get your external address from
eu: Sartu URL bat zure kanpoko helbidea handik hartzeko

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
eu: Sartu kargatzeko abiaduraren muga, 0 %s/s baino handiagoa edo berdina.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
eu: Sartu FTP komando gordina.
    FTP komando gordinak erabiliz gero, direktorioaren cachea garbituko da.

en: Please enter the complete path of a program and its arguments. This command will be executed when the queue has finished processing.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You need to properly quote commands and their arguments if they contain spaces.
eu: Sartu programaren bide-izen osoa eta bere argumentuak. Komando hau ilara prozesatzen amaitzean exekutatuko da.
    Adib. c:\bide-izena\fitxategia.exe MS Windows-en edo /bide-izena/fitxategia Unix-en
    Komandoak edo bere argumentuek zuriuneak badituzte komatxo artean zuzen idatzi behar dira.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
eu: Sartu sortu beharreko direktorioaren izena:

en: Please enter the name of the file which should be created:
eu: Sartu sortu beharreko fitxategiaren izena:

en: Please enter username and password for this server:
eu: Sartu erabiltzaile-izena eta pasahitza zerbitzari honentzat:

en: Please enter your current master password to change the password settings.
eu: Sartu zure pasahitz nagusia pasahitz ezarpenak aldatzeko.

en: Please enter your external IP address
eu: Sartu zure kanpoko IP helbidea

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
eu: Sartu zure kanpoko IP helbidea morroi honen modu aktiboko orrian. Zure helbidea dinamikoa bada edo kanpoko helbidea ez badakizu, erabili kanpoko konpontzailea.

en: Please enter your master password to decrypt the password for this server:
eu: Sartu pasahitz nagusia zerbitzari honen pasahitza desenkriptatzeko:

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
eu: Jarraibideak arretaz bete, gaizki konfiguratzeak FTP konexioak eragotziko baititu.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
eu: Ziurtatu FileZilla baimenduta dagoela irteerako konexioak ezartzeko eta ondo idatzi duzula helbide-konpontzailearen helbidea.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
eu: Ziurtatu eskatutako eskualde-ezarpenak zure sisteman instalatuta daudela.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
eu: Ziurtatu zure bideratzailea firmware erabilgarri berriena erabiltzen ari dela. Gainera, zure bideratzaileak ondo konfiguratuta egon behar du. Atakak eskuz birbideratu beharko dituzu. Ez jarri bideratzailea 'DMZ modua' edo 'Joko modua' direlakoetan.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
eu: Kontuan izan FileZilla-k ez dituela aukeratzen sistemak erabiliko dituen atakak. Baliteke suebakiak pentsatzea zerbitzariak aukeratu duen ataka troiatarrek edo beste malwareek soilik erabiltzen dutela. Honek alarma faltsua sor dezake. Lasai bazter dezakezu.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
eu: Kontuan hartu FTP, FTPS, eta FTPES zerbitzarietan, kargatzeen denbora-zigiluak gorde ahal izateko MFMT komandoa onartu behar dutela.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
eu: Kontuan hartu zenbait zerbitzarik zu debekatzeko arriskua dagoela, maizegi edo denbora-tarte laburregietan birkonektatzen saiatuz gero.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
eu: Erabili berriro morroi hau sarearen ingurunea aldatuz gero, edo bat-batean arazoak ematen baditu ondo zebilen zerbitzariren batek.

en: Please save this key in a secure location. Without the correct key your uploaded files cannot be accessed.
eu: Gorde gako hau leku seguru batean. Gako zuzenik gabe kargatutako fitxategiak ezin dira atzitu.

en: Please select an action:
eu: Hautatu ekintza bat:

en: Please select the categories you would like to import.
eu: Hautatu inportatu nahi dituzun kategoriak.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
eu: Hautatu erabili nahi duzun transferentzia modu lehenetsia.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
eu: Hautatu "%s" direktorioaren atributu berriak.

en: Please select the new attributes for the file "%s".
eu: Hautatu "%s" fitxategiaren atributu berriak.

en: Please select the new attributes for the selected directories.
eu: Hautatu atributu berriak hautatutako direktorioentzat.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
eu: Hautatu atributu berriak hautatutako fitxategi eta direktorioentzat.

en: Please select the new attributes for the selected files.
eu: Hautatu atributu berriak hautatutako fitxategientzat.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
eu: Eguneratu zure suebakia eta ziurtatu zure bideratzailea firmware erabilgarri berriena erabiltzen ari dela. Gainera, zure bideratzaileak ondo konfiguratuta egon behar du. Atakak eskuz birbideratu beharko dituzu. Ez jarri bideratzailea 'DMZ modua' edo 'Joko modua' direlakoetan. Zenbait aukera desgaitu egin behar dira, adibidez protokoloaren ikuskatzea edota 'adabaki' jakin batzuk

en: Port:
eu: Ataka:

en: Postal code:
eu: Posta-kodea:

en: Pre&allocate space before downloading
eu: Aurrez &esleitu lekua deskargatu aurretik

en: Preallocation
eu: Aurrez esleitzea

en: Predefined Sites
eu: Aurrez definitutako guneak

en: Preserving file timestamps
eu: Fitxategien denbora-zigiluak gordetzen

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Print diagnostic information related to startup of FileZilla
eu: Inprimatu FileZilla-ren abioari buruzko diagnostiko-informazioa

en: Print version information to stdout and exit
eu: Inprimatu bertsioaren informazioa irteera lehenetsian eta irten

en: Prioritize directories (default)
eu: Lehentasuna eman direktorioei (lehenetsia)

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Privacy policy: Only your version of FileZilla, your used operating system and your CPU architecture will be submitted to the server.
eu: Pribatutasun-gidalerroa: zure FileZilla-ren bertsioa, erabilitako sistema eragilea eta ordenagailuaren arkitektura soilik bidaliko zaio zerbitzariari.

en: Private &keys:
eu: &Gako pribatuak:

en: Pro&ject ID:
eu: Pro&iektuaren ID:

en: Pro&ject:
eu: Pro&iektua:

en: Pro&tocol:
eu: Pro&tokoloa:

en: Pro&xy password:
eu: Pro&xy pasahitza:

en: Process &Queue
eu: Prozesatu &ilara

en: Process file table overflow
eu: Prozesu-fitxategi taularen gainezkatzea

note: @translator: Example: Processed 5 files in 1 directory
en: Processed %s in %s.
eu: %s %s(e)n prozesatu da.

note: @translator: Keep short
en: Project (or tenant) name or ID
eu: Proiektuaren (edo maizterraren) izena edo ID

en: Protocol not supported
eu: Protokolo ez onartua

en: Protocol not supported on given socket type
eu: Protokoloa ez da onartzen emandako socket motan

en: Protocol:
eu: Protokoloa:

en: Proxy &port:
eu: Proxy-&ataka:

en: Proxy &user:
eu: Proxy-&erabiltzailea:

en: Proxy authentication failed
eu: Proxy-autentifikazioak huts egin du

en: Proxy handshake failed: %s
eu: Proxyarekiko hasierako agurrak huts egin du: %s

en: Proxy host starts with '[' but no closing bracket found.
eu: Proxy-ostalariak '[' dauka hasieran, baina ez da ixte-kortxeterik aurkitu.

en: Proxy reply: %s
eu: Proxy-erantzuna: %s

en: Proxy request failed. Reply from proxy: %s
eu: Proxy-eskakizunak huts egin du. Proxy-erantzuna: %s

en: Proxy request failed: %s
eu: Proxy-eskakizunak huts egin du: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
eu: Proxy-eskakizunak huts egin du: helbide mota ezezaguna CONNECT erantzunean

en: Proxy set but proxy host or port invalid
eu: Proxya ezarri da, baina proxy-ostalaria edo proxy-ataka baliogabea da

en: Public Key Authentication
eu: Gako publikoaren autentifikazioa

en: Public key algorithm:
eu: Gako publikoaren algoritmoa:

en: Public permissions
eu: Baimen publikoak

en: Queue has been fully processed
eu: Ilara erabat prozesatu da

en: Queue: %s MiB
eu: Ilara: %s MiB

en: Queue: %s%s
eu: Ilara: %s%s

en: Queue: empty
eu: Ilara: hutsik

en: Queued files
eu: Fitxategiak ilaran

en: Queueing:
eu: Ilaran jartzen:

en: Quick Search:
eu: Bilaketa azkarra:

en: Quick search cannot be opened if comparing directories.
eu: Bilaketa azkarra ezin da ireki direktorioak konparatzean.

en: R&eboot system once
eu: B&errabiarazi sistema behin

en: R&emote directory tree
eu: Urrun&eko direktorioen zuhaitza

en: R&eset and requeue selected files
eu: B&errezarri eta berriro jarri ilaran hautatutako fitxategiak

en: Raw FTP command
eu: FTP komando gordina

en: Re&ad
eu: Ir&akurri

en: Re&fresh
eu: &Freskatu

en: Re&name
eu: Aldatu ize&na

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
eu: Berrabiarazi morroia; ondo begiratu zure ezarpenak eta haien arabera konfiguratu bideratzaile eta suebaki guztiak.

en: Rea&d
eu: Ira&kurri

en: Read-only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Reading from local file failed
eu: Ezin izan da fitxategi lokaletik irakurri

en: Really cancel current operation?
eu: Benetan utzi uneko eragiketa?

en: Really delete %d directory with its contents from the server? | Really delete %d directories with their contents from the server?
eu[0]: Benetan ezabatu %d direktorio eta bere edukia zerbitzaritik?
eu[1]: Benetan ezabatu %d direktorio eta haien edukiak zerbitzaritik?

en: Really delete %d file from the server? | Really delete %d files from the server?
eu[0]: Benetan ezabatu %d fitxategi zerbitzaritik?
eu[1]: Benetan ezabatu %d fitxategi zerbitzaritik?

en: Really delete %s and %s from the server?
eu: Benetan ezabatu %s eta %s zerbitzaritik?

en: Really delete all selected files and/or directories from the server?
eu: Benetan ezabatu hautatutako fitxategi edota direktorio guztiak zerbitzaritik?

en: Really delete all selected files and/or directories from your computer?
eu: Benetan ezabatu hautatutako fitxategi edota direktorio guztiak zure ordenagailutik?

en: Reason
eu: Arrazoia

en: Reboot now
eu: Berrabiarazi orain

en: Rec&urse into subdirectories
eu: Ara&katu azpidirektorioak ere

en: Received a directory listing which appears to be encoded in EBCDIC.
eu: Badirudi jasotako direktorio-zerrenda EBCDICen kodetuta dagoela.

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
eu: 10.000 karakteretik gorako lerro bat jaso da; abortatzen.

en: Received data tainted
eu: Jasotako datuak kaltetuta daude

en: Received invalid character in version information
eu: Bertsioaren informazioan karaktere baliogaberen bat jaso da

en: Received version information is too large
eu: Jasotako bertsio-informazioa handiegia da

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
eu: Birkonektatzeko informazioa ezin da garbitu zerbitzari batera konektatuta dagoen bitartean.
    Jarraituz gero, zure konexioa eten egingo da.

en: Reconnection settings
eu: Birkonektatzeko ezarpenak

en: Reconnects to the last used server
eu: Erabilitako azken zerbitzarira birkonektatzen da

en: Recursively adding files to queue.
eu: Fitxategiak ilaran modu errekurtsiboan gehitzen.

en: Recursively changing permissions.
eu: Baimenak modu errekurtsiboan aldatzen.

en: Recursively deleting files and directories.
eu: Fitxategi eta direktorioak modu errekurtsiboan ezabatzen.

en: Red
eu: Gorria

en: Redirection to invalid or unsupported URI: %s
eu: Birbideratzeko erabili den URIa baliogabea da edo ez da onartzen: %s

en: Redirection to invalid or unsupported address: %s
eu: Birbideratzeko helbidea baliogabea da edo ez da onartzen: %s

en: Refresh the file and folder lists
eu: Freskatu fitxategi- eta karpeta-zerrendak

en: Remember passwords?
eu: Pasahitzak gogoratu?

en: Remote
eu: Urrunekoa

en: Remote file
eu: Urruneko fitxategia

en: Remote file search
eu: Urruneko fitxategiaren bilaketa

en: Remote filters:
eu: Urruneko iragazkiak:

en: Remote path
eu: Urruneko bide-izena

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
eu: Urruneko bide-izena ezin da analizatu. Ziurtatu bide-izen absolutua baliozkoa dela eta uneko gunearen zerbitzari motak onartzen duela (%s).

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
eu: Urruneko bide-izena ezin da analizatu. Ziurtatu bide-izen absolutua baliozkoa dela eta gune gurasoan hautatutako zerbitzari motak (%s) onartzen duela.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
eu: Urruneko bide-izena ezin da analizatu. Ziurtatu bide-izen absolutua baliozkoa dela.

en: Remote path could not be parsed.
eu: Urruneko bide-izena ezin izan da analizatu.

en: Remote path handling:
eu: Urruneko bide-izenaren tratamendua:

en: Remote path:
eu: Urruneko bide-izena:

en: Remote site:
eu: Urruneko gunea:

en: Remove &all
eu: Kendu &denak

en: Remove &selected
eu: Kendu &hautatuak

en: Rename file
eu: Aldatu fitxategiaren izena

en: Rename selected directory
eu: Aldatu hautatutako direktorioaren izena

en: Rename selected files and directories
eu: Aldatu hautatutako fitxategi eta direktorioen izena

en: Renaming '%s' to '%s'
eu: Aldatu '%s'-ren izena, eta jarri %s'

en: Repeat password:
eu: Errepikatu pasahitza:

en: Reporting bugs and feature requests
eu: Bidali errore-txostenak eta eginbide-eskaerak

en: Request failed - client is not running identd (or not reachable from server)
eu: Eskaerak huts egin du - bezeroak ez du identd exekutatu (edo zerbitzaritik ezin da atzitu)

en: Request failed - client's identd could not confirm the user ID string
eu: Eskaerak huts egin du - bezeroaren identd-k ezin izan du erabiltzailearen ID katea berretsi

en: Request rejected or failed
eu: Eskaera baztertu egin da edo huts egin du

en: Requesting %s
eu: %s eskatzen

en: Require explicit FTP over TLS
eu: TLS bidezko FTP esplizitua behar du

en: Require implicit FTP over TLS
eu: TLS bidezko FTP inplizitua behar du

en: Reset and requeue &all
eu: Berrezarri eta berriro jarri ilaran &denak

en: Resolved protocol is unknown
eu: Ebatzitako protokoloa ezezaguna da

en: Resolving address of %s
eu: %s(r)en helbidea ebazten

en: Resource temporarily unavailable
eu: Baliabidea ez dago eskuragarri aldi baterako

en: Response:
eu: Erantzuna:

en: Restore ta&bs and reconnect
eu: Berezarri &erlaitzak eta konektatu berriro

en: Results:
eu: Emaitzak:

en: Resume file transfer
eu: Berrekin fitxategien transferentziari

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
eu: ASCII fitxategiei berrekiteak arazoak sor ditzake zerbitzariak eta bezeroak lerro-amaieretan formatu desberdinak erabiliz gero

en: Retrieving directory listing of "%s"...
eu: "%s"(r)en direktorio-zerrenda berreskuratzen...

en: Retrieving directory listing...
eu: Direktorio-zerrenda berreskuratzen...

en: Retrieving external IP address from %s
eu: Kanpoko IP helbidea berreskuratzen %s(e)tik

en: S&how files currently being edited...
eu: Era&kutsi unean editatzen ari diren fitxategiak...

en: S&how the Site Manager on startup
eu: Era&kutsi gune-kudeatzailea abioan

en: S&hutdown system once
eu: It&zali sistema behin

en: S&tart normally
eu: &Hasi normal

en: S&top
eu: Geldi&tu

en: S&uspend system once
eu: E&seki sistema behin

en: S&ynchronized browsing
eu: A&rakatze sinkronizatua

en: SFTP support
eu: SFTP euskarria

en: SOCKS4 proxy will connect to: %s
eu: SOCKS4 proxya hona konektatuko da: %s

en: SOCKS5 does not support usernames or passwords longer than 255 characters.
eu: SOCKS5ek ez ditu 255 karaktere baino gehiagoko erabiltzaile-izen eta pasahitzak onartzen.

en: Sa&ve passwords protected by a master password
eu: Gorde pasahitzak pasahitz nagusi batekin babestuta

en: Sav&e passwords
eu: &Gorde pasahitzak

en: Save settings?
eu: Ezarpenak gorde?

en: Saving of password has been disabled by your system administrator.
eu: Pasahitza gordetzea desgaitu egin du zure sistemaren administratzaileak.

en: Saving of passwords has been disabled by you.
eu: Pasahitza gordetzea desgaitu egin duzu.

en: Scale factor:
eu: Eskala faktorea:

en: Search &conditions:
eu: Bi&laketa-baldintzak

en: Search &directory:
eu: Bilatu &direktorioa:

en: Search for files recursively.
eu: Bilatu fitxategiak errekurtsiboki.

en: Search server for files
eu: Bilatu fitxategiak zerbitzarian

en: Search type:
eu: Bilatu mota:

note: @translator: Keep short
en: Secret Access &Key:
eu: Sarbide gako &sekretua:

en: Security information
eu: Segurtasun-informazioa

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
eu: Ikusi: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
eu: Ha&utatu zerbitzaria

en: Select &page:
eu: Hautatu &orria:

en: Select Theme
eu: Hautatu diseinua

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
eu: Hautatu ekintza lehenetsia transferentzia batean helburu-fitxategia lehendik badagoenean.

en: Select default editor
eu: Hautatu editore lehenetsia

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
eu: Hautatu ekintza lehenetsia fitxategia badagoenean, helburu-fitxategia lehendik baldin badago. Hautapen hau uneko saioan soilik izango da baliozkoa.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
eu: Hautatu ekintza lehenetsia fitxategia badagoenean, soilik ilaran hautatu diren fitxategientzat.

en: Select file containing private key
eu: Hautatu gako pribatua duen fitxategia

en: Select file for exported data
eu: Hautatu esportatutako datuetarako fitxategia

en: Select file for exported filters
eu: Hautatu esportatutako iragazkientzako fitxategia

en: Select file for exported queue
eu: Hautatu esportatutako ilararentzako fitxategia

en: Select file for exported settings
eu: Hautatu esportatutako ezarpenetarako fitxategia

en: Select file for exported sites
eu: Hautatu esportatutako guneetarako fitxategia

en: Select file to import settings from
eu: Hautatu fitxategia haren ezarpenak inportatzeko

en: Select file to upload
eu: Hautatu kargatzeko fitxategia

en: Select filename for converted key file
eu: Hautatu bihurtutako gako-fitxategiaren fitxategi-izena

en: Select how these files should be opened.
eu: Hautatu fitxategi hauek irekitzeko modua.

en: Select target download directory
eu: Hautatu helburuko direktorioa deskargarako

en: Select target filename
eu: Hautatu helburuko fitxategi-izena

en: Select the categories to export:
eu: Hautatu esportatuko diren kategoriak:

en: Select the private data you would like to delete.
eu: Hautatu ezabatu nahi dituzun datu pribatuak.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
eu[0]: %d direktorio eta bere edukiak transferentziarako hautatuta.
eu[1]: %d direktorio eta haien edukiak transferentziarako hautatuta.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
eu[0]: %d direktorio hautatuta.
eu[1]: %d direktorio hautatuta.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
eu[0]: %d fitxategi transferentziarako hautatuta.
eu[1]: %d fitxategi transferentziarako hautatuta.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
eu[0]: %d fitxategi hautatuta. Tamaina guztira: %s
eu[1]: %d fitxategi hautatuta. Tamaina guztira: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
eu[0]: %d fitxategi hautatuta. Tamaina guztira: gutxienez %s
eu[1]: %d fitxategi hautatuta. Tamaina guztira: gutxienez %s

en: Selected %s and %s for transfer.
eu: %s eta %s transferentziarako hautatuta.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
eu: %s eta %s hautatuta. Tamaina guztira: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
eu: %s eta %s hautatuta. Tamaina guztira: gutxienez %s

en: Selected editor does not exist.
eu: Hautatutako editorea ez dago.

en: Selected file already being edited
eu: Hautatutako fitxategia lehendik editatzen ari da

en: Selected file is already loaded
eu: Hautatutako fitxategia lehendik kargatuta dago.

en: Selected file is already opened
eu: Hautatutako fitxategia lehendik irekita dago

en: Selected file is still being edited
eu: Hautatutako fitxategia editatzen ari da oraindik

en: Selected filter only works for local files.
eu: Hautatutako iragazkiak fitxategi lokaletarako soilik balio du.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
eu: Hautatutako laster-marka orokorrak eta uneko zerbitzariak zerbitzari mota desberdinak erabiltzen dituzte.
    Zerbitzari honekin erabili gunearen araberako laster-markak.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
eu: Hautatutako ataka beste protokolo batek erabili ohi du.

en: Send FTP &keep-alive commands
eu: Bidali FTP a&ktibo mantentzeko komandoak

en: Send custom command to the server otherwise not available
eu: Bidali komando pertsonalizatua zerbitzariari, bestela ez bada erabilgarri egongo

en: Sending keep-alive command
eu: Aktibo mantentzeko komandoa bidaltzen

en: Serial number:
eu: Serie-zenbakia:

en: Server &Type:
eu: Zerbitzari &mota:

en: Server does not support non-ASCII characters.
eu: Zerbitzariak ez ditu onartzen ASCII ez diren karaktereak.

en: Server does not support resume of files > %d GB.
eu: Zerbitzariak ez du onartzen %d GB baino handiago diren fitxategiei berrekitea.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
eu: Zerbitzariak ez du onartzen %d GB baino handiago diren fitxategiei berrekitea. Amaitu transferentzia, fitxategien tamainak bat datoz.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
eu: Zerbitzariak ez du onartzen 2GB baino handiago diren fitxategiei berrekitea.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
eu: Zerbitzariak ez du onartzen 4GB baino handiago diren fitxategiei berrekitea.

en: Server host key
eu: Zerbitzari ostalari gakoa

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
eu: Baliteke zerbitzariak ez onartzea %d GB baino handiago diren fitxategiei berrekitea. Amaitu transferentzia, fitxategien tamainak bat datoz.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
eu: Baliteke zerbitzariak kontu bat behar izatea. Saiatu kontu bat adierazten gune-kudeatzailea erabiliz

en: Server not sending proper line endings
eu: Zerbitzaria ez da lerro-amaiera zuzenak bidaltzen ari

en: Server requested unsupported digest authentication algorithm: %s
eu: Zerbitzariak onartzen ez den laburpenaren autentifikazio algoritmo bat eskatu du: %s

en: Server requested unsupported quality-of-protection: %s
eu: Zerbitzariak onartzen ez den babespen-kalitate bat eskatu du: %s

en: Server returned empty path.
eu: Zerbitzariak bide-izen hutsa itzuli du.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
eu: Zerbitzariak beste gonbit bat bidali du saio-hasiera egiteko. Saio-hasiera mota interaktiboa erabili behar duzu.

en: Server sent data even before request headers were sent
eu: Zerbitzariak datuak bidali ditu eskaera goiburuak bidali baino lehen

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
eu: Zerbitzariak erantzun pasiboa bidali du helbide bideraezinarekin. Modu pasiboak huts egin du.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
eu: Zerbitzariak erantzun pasiboa bidali du helbide bideraezinarekin. Horren ordez zerbitzariaren helbidea erabiliko da.

en: Server sent too much data.
eu: Zerbitzariak datu gehiegi bidali ditu.

en: Server sent unexpected reply.
eu: Zerbitzariak ustekabeko erantzuna bidali du.

en: Server to client MAC:
eu: Zerbitzaritik bezerorako MAC:

en: Server to client cipher:
eu: Zerbitzaritik bezerorako zifraketa:

en: Server&type:
eu: Zerbitzari mo&ta:

en: Server/Local file
eu: Zerbitzaria/Fitxategi lokala

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Session details
eu: Saioaren xehetasunak

en: Set &Priority
eu: &Lehentasuna ezarri

en: Setting permissions of '%s' to '%s'
eu: '%s'(r)en baimenak '%s'(e)n ezartzen

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Settings directory:
eu: Ezarpenen direktorioa:

en: Sh&ow notification bubble
eu: &Erakutsi jakinarazpen burbuila

en: Show &raw directory listing
eu: Erakutsi di&rektorio-zerrenda gordina

en: Show &welcome dialog...
eu: Erakutsi &ongietorri-elkarrizketa...

en: Show both directory trees and continue comparing?
eu: Erakutsi bi direktorio-zuhaitzak eta konparatzen jarraitu?

en: Show details
eu: Erakutsi xehetasunak

en: Show details about custom date and time formats
eu: Erakutsi data eta denbora-formatu pertsonalizatuei buruzko xehetasunak

en: Show in file &manager
eu: Erakutsi fitxategi-&kudeatzailean

en: Shows available TLS ciphers
eu: TLS zifraketa erabilgarriak erakusten ditu

en: Shows this help dialog
eu: Laguntza-elkarrizketa hau erakusten du

en: Shutdown now
eu: Itzali orain

en: Signature algorithm:
eu: Sinadura-algoritmoa:

en: Signup
eu: Erregistratu

en: Site &Manager entries
eu: G&une-kudeatzailearen sarrerak

en: Site Manager
eu: Gune-kudeatzailea

en: Site Manager - Cannot remember password
eu: Gune-kudeatzailea - Ezin da pasahitza gogoratu

en: Site Manager - Generated key
eu: Gune-kudeatzailea - sortutako gakoa

en: Site Manager - Invalid data
eu: Gune-kudeatzailea - Datu baliogabeak

en: Site Manager already open
eu: Gune-kudeatzailea lehendik irekita

en: Site does not exist.
eu: Gunea ez dago.

en: Site path has to begin with 0 or 1.
eu: Gunearen bide-izenak 0 edo 1 behar du hasieran.

en: Site path is malformed.
eu: Bide-izena gaizki osatuta dago.

en: Site-specific bookmarks
eu: Gunearen araberako laster-markak

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
eu: Gunearen araberako laster-markekin beharrezkoa da zerbitzaria gune-kudeatzailean gordeta egotea.
    Uneko konexioa gune-kudeatzailean gehitu?

en: Size
eu: Tamaina

en: Size formatting
eu: Tamaina-formatua

en: Size unknown
eu: Tamaina ezezaguna

en: Skip file
eu: Saltatu fitxategia

en: Skipping download of %s
eu: %s deskargatzea saltatzen

en: Skipping non-existing key file "%s"
eu: Existitzen ez den "%s" gako-fitxategia saltatzen

en: Skipping upload of %s
eu: %s kargatzea saltatzen

en: Socket address outside address space
eu: Socket-helbidea helbideen espaziotik kanpo

en: Socket already connected
eu: Socket-a dagoeneko konektatuta

en: Socket has been shut down
eu: Socket-a itzali da

en: Socket not connected
eu: Socket-a ez dago konektatuta

en: Socket type not supported for address family
eu: Socket-mota ez da onartzen helbide-familian

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
eu: Fitxategi batzuk oraindik editatzen ari dira edo kargatu egin behar dira.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
eu: Baliteke gaizki konfiguratutako urruneko zerbitzari batzuek, bideratzaile baten atzean daudenak, haien IP helbide lokalarekin erantzutea.

en: Sort directories inline
eu: Ordenatu direktorioak lerroan

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
eu: Ordenatzeko hurrenkera ezin da aldatu direktorioak konparatzean.

en: Sorting
eu: Ordenatzen

en: Sorting &mode:
eu: Ordenatzeko &modua:

en: Source and path of the drop operation are identical
eu: Arrastatzeko ekintzaren iturburua eta bide-izena berberak dira

en: Source and target file may not be the same
eu: Iturburu- eta helburu-fitxategiak ezin dira berdinak izan

en: Source and target of the drop operation are identical
eu: Arrastatzeko ekintzaren iturburua eta helburua berberak dira

en: Source file:
eu: Iturburu-fitxategia:

en: Speed Limits
eu: Abiadura-mugak

en: Speed limits
eu: Abiadura-mugak

en: Speed limits are disabled, click to change.
eu: Abiadura-mugak desgaituta daude; egin klik aldatzeko.

en: Speed limits are enabled, click to change.
eu: Abiadura-mugak gaituta daude; egin klik aldatzeko.

en: Stable and beta versions
eu: Bertsio egonkorrak eta beta bertsioak

en: Stable versions only
eu: Bertsio egonkorrak soilik

en: Stable, beta and nightly versions
eu: Bertsio egonkorrak, beta bertsioak eta nightly build bertsioak

en: Start transfer &immediately
eu: Hasi transferentzia &berehala

en: Start with opened Site Manager
eu: Gune-kudeatzailea irekita dagoela hasi

en: Started update check on %s
eu: Eguneraketak bilatzen hasi da %s(e)n

en: Starting download of %s
eu: %s deskargatzen hastea

en: Starting upload of %s
eu: %s kargatzen hastea

en: Starts the local site in the given path
eu: Gune lokala hasten du emandako bide-izenean

en: State or province:
eu: Estatua edo probintzia:

en: Status
eu: Egoera

en: Status:
eu: Egoera:

en: Stop and remove &all
eu: Gelditu eta kendu &denak

en: Stop recursive operation
eu: Gelditu eragiketa errekurtsiboa

note: @translator: Keep short
en: Storage &account:
eu: Biltegiaren &kontua:

en: Storj - Decentralized Cloud Storage
eu: Storj - cloud biltegi deszentralizatua

en: Storj support
eu: Storj euskarria

en: Street:
eu: Kalea:

en: Subject of certificate
eu: Ziurtagiriaren gaia

en: Successful transfers
eu: Ondo egindako transferentziak

en: Summary of test results:
eu: Probaren emaitzen laburpena:

en: Suspend now
eu: Eseki orain

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
eu: Aukera honek ez du eraginik fitxategietarako esteka sinbolikoetan, halako estekak ezabatu egiten dira beti.

en: Synchronized browsing
eu: Arakatze sinkronizatua

en: Synchronized browsing has been disabled.
eu: Arakatze sinkronizatua desgaitu egin da.

en: Synchronizing directories.
eu: Direktorioak sinkronizatzen.

en: Syntax error
eu: Sintaxi-errorea

en: Syntax error in command line
eu: Sintaxi-errorea komando-lerroan

en: System
eu: Sistema

en: System details
eu: Sistemaren xehetasunak

en: System limit of open files exceeded
eu: Sistemaren irekitako fitxategien muga gainditu da

en: System's network subsystem has failed
eu: Sistemaren sarearen azpi-sistemak huts egin du

en: T&oolbar
eu: &Tresna-barra

en: TLS connection established, sending HTTP request
eu: TLS konexioa ezarri da, HTTP eskaera bidaltzen

en: TLS connection established, waiting for welcome message...
eu: TLS konexioa ezarri da, ongietorri-mezuaren zain...

en: TLS connection established.
eu: TLS konexioa ezarri da.

en: TTL expired
eu: TTL iraungita

en: Target file already exists
eu: Helburu-fitxategia lehendik badago

en: Target file:
eu: Helburu-fitxategia:

en: Target filename already exists!
eu: Helburu-fitxategiaren izena lehendik badago

en: Target filename already exists, really continue?
eu: Helburu-fitxategiaren izena lehendik badago, benetan jarraitu nahi duzu?

en: Temporary failure in name resolution
eu: Aldi baterako errorea izen-ebazpenean

en: Test finished successfully
eu: Proba ondo egin da

en: Test results
eu: Probaren emaitzak

en: Testing resume capabilities of server
eu: Zerbitzariaren berrekiteko ahalmena probatzen

en: The &following files are currently being edited:
eu: Fitxategi hauek &unean editatzen ari dira:

en: The Site Manager cannot be used unless the file gets repaired.
eu: Fitxategia konpondu ezean ezin da Gune-kudeatzailea erabili.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
eu: Gune-kudeatzailea irekita dago FileZilla 3-ren beste instantzia batean.
    Jarraitu nahi duzu? Orduan gune-kudeatzailean egindako aldaketak ez dira gordeko.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
eu: Gune-kudeatzailea irekita dago FileZilla 3-ren beste instantzia batean.
    Itxi edo datuak ezingo dira ezabatu.

en: The address you entered was: %s
eu: Sartu duzun helbidea. %s

en: The ai_family member is not supported
eu: ai_family-ko kidea ez da onartzen

en: The ai_socktype member is not supported
eu: ai_socktype kidea ez da onartzen

en: The bookmark could not be added.
eu: Laster-marka ezin izan da erantsi.

en: The bookmarks could not be cleared.
eu: Laster-markak ezin izan dira garbitu.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
eu: Konexioa zifratuta dago. Klik egin ikonoan xehetasunak jakiteko.

en: The custom date format is invalid or contains unsupported format specifiers.
eu: Data-formatu pertsonalizatua baliogabea da edo onartzen ez diren formatu-espezifikatzaileak ditu.

en: The custom login sequence cannot be empty.
eu: Saio-hasiera sekuentzia pertsonalizatua ezin da hutsik egon.

en: The custom time format is invalid or contains unsupported format specifiers.
eu: Denbora-formatu pertsonalizatua baliogabea da edo onartzen ez diren formatu-espezifikatzaileak ditu.

en: The data connection could not be established: %s
eu: Ezin izan da datuen konexioa ezarri: %s

en: The default editor for text files could not be found.
eu: Ezin izan da aurkitu testu-fitxategietarako editore lehenetsia.

en: The default editor for text files is '%s'.
eu: Testu-fitxategietarako editore lehenetsia '%s' da.

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
eu: Sartutako iragazki-izena lehendik badago, aukeratu beste izen bat.

en: The entered passwords are not the same.
eu: Sartutako pasahitzak ez datoz bat.

en: The extension '%s' does already exist in the list
eu: '%s' luzapena lehendik badago zerrendan

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
eu: %s fitxategia lehendik badago
    Sartu izen berri bat:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
eu: '%s' fitxategia ezin da ireki:
    Ezin izan da programa asoziatua (%s) aurkitu.
    Egiaztatu fitxategi moten asoziaziok.

en: The file '%s' contains an SSH1 key. The SSH1 protocol has been deprecated, FileZilla only supports SSH2 keys.
eu: '%s' fitxategiak SSH1 gako bat dauka. SSH1 protokoloa zaharkituta dago, FileZillak SSH2 gakoak soilik onartzen ditu.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
eu: '%s' fitxategia ezin izan da kargatu edo ez dauka gako pribaturik.

en: The file '%s' could not be loaded.
eu: '%s' fitxategia ezin izan da kargatu.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
eu: '%s' fitxategia ezin izan da ireki:
    Ez da programarik asoziatu fitxategi mota honekin zure sisteman.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
eu: '%s' fitxategia ezin izan da ireki:
    Komando asoziatuak huts egin du

en: The file '%s' has been created by a more recent version of FileZilla.
    Loading files created by newer versions can result in loss of data.
    Do you want to continue?
eu: '%s' fitxategia Filezilla-ren bertsio berriago bat erabiliz sortua da.
    Bertsio berriagoekin sortutako fitxategiak kargatzeak datuen galera eragin dezake.
    Jarraitu nahi duzu?

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
eu: FileZilla-k ez du onartzen '%s' fitxategiaren formatua.
    Pasa nahi duzu formatu onartu batera?

en: The file selected as default editor does not exist.
eu: Editore lehenetsi moduan hautatutako fitxategia ez dago.

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
eu: Fitxategi-izenaren zutabea ezin da ezkutatu edo mugitu.

en: The filename column cannot be hidden.
eu: Fitxategi-izenaren zutabea ezin da ezkutatu.

en: The following character will be replaced: %s
eu: Karaktere hau ordeztu egingo da: %s

en: The following characters will be replaced: %s
eu: Karaktere hauek ordeztu egingo dira: %s

en: The free open source FTP solution
eu: Kode irekiko doako FTP tresna

en: The generated encryption key is:
eu: Sortutako enkriptatze gakoa hau da:

en: The global bookmarks could not be saved.
eu: Laster-marka orokorrak ezin izan dira gorde.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
eu: Arazketa maila zenbat eta altuago, orduan eta informazio gehiago bistaratuko da mezu-erregistroan. Arazketaren informazioa bistaratzeak, errendimendua txikitzen du.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
eu: Mugak 1 eta 2000 MiB bitartean egon behar du

en: The local directory '%s' could not be created.
eu: '%s' direktorio lokala ezin izan da sortu.

en: The local directory '%s' does not exist.
eu: '%s' direktorio lokala ez da existitzen.

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
eu: '%s' direktorio lokala ez dago (%s) sinkronizazio-erroaren azpian.
    Arakatze sinkronizatua desgaitu eta direktorio lokala aldatzen jarraitu?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
eu: Ataka-zenbaki erabilgarri txikienak handienaren berdina edo handiagoa izan behar du.

en: The master password needs to be at least 8 characters long.
eu: Pasahitz nagusia gutxienez 8 karaktere izan behar ditu.

en: The new version could not be downloaded, please retry later.
eu: Ezin izan da bertsio berria deskargatu, saiatu berriro geroago.

en: The new version has been saved in your Downloads directory.
eu: Bertsio berria zure Deskargak direktorioan gorde da.

en: The queue will not be saved.
eu: Ilara ez da gordeko.

en: The remote directory '%s' does not exist.
eu: Urruneko '%s' direktorioa ez da existitzen.

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
eu: '%s' urruneko direktorioa ez dago (%s) sinkronizazio-erroaren azpian.
    Arakatze sinkronizatua desgaitu eta urruneko direktorioa aldatzen jarraitu?

en: The selected categories have been imported.
eu: Hautatutako kategoriak inportatu dira.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
eu: Hautatutako fitxategiak inporta daitezkeen datuak ditu kategoria hauetan:

en: The selected file is already being edited:
eu: Hautatutako fitxategia lehendik editatzen ari da:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
eu: Hautatutako fitxategia oraindik irekita dago beste programa batean, itxi.

en: The selected file would be executed directly.
    This can be dangerous and might damage your system.
    Do you really want to continue?
eu: Hautatutako fitxategia zuzenean exekutatuko da.
    Arriskutsua izan daiteke eta zure sistema hondatu.
    Benetan jarraitu nahi duzu?

en: The server could not be added.
eu: Ezin izan da zerbitzaria erantsi.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
eu: Zerbitzariak erantzun ezezaguna edo ustekabekoa bidali du.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
eu: Zerbitzariak karaktere-jokoen honako kodeketa erabiltzen du fitxategi-izenentzat:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
eu: Zerbitzariaren ziurtagiria ezezaguna da. Ondo aztertu ziurtagiria zerbitzaria fidagarria dela ziurtatzeko.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
eu: Zerbitzariaren ostalari-gakoa ez dator bat cacheko gakoarekin. Edo administratzaileak ostalari-gakoa aldatu du, edo zerbitzariaren itxura egiten ari den beste ordenagailu batera konektatzen saiatzen ari zara.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
eu: Zerbitzariaren ostalari-gakoa ezezaguna da. Ezin da bermatu zerbitzaria uste duzun ordenagailua denik.

en: The servname parameter is not supported for ai_socktype
eu: ai_socktype-ek ez du onartzen servname parametroa

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
eu: Ezarpenak inportatu dira. FileZilla berrabiarazi behar da ezarpen guztiek eragina izateko.

en: The specified address family is not supported
eu: Zehazturiko helbide-familia ez da onartzen

en: The specified network name is no longer available
eu: Zehazturiko sare-izena ez dago eskuragarri

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
eu: Sistema laster berrabiaraziko da, Utzi botoian klik egin ezean.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
eu: Sistema laster itxiko da, Utzi botoian klik egin ezean.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
eu: Helburu-fitxategia lehendik badago.
    Aukeratu ekintza bat.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
eu: Proba ez da gainditu. Benetan gorde nahi dituzu ezarpenak?

en: The valid backup file %s could not be restored
eu: Baliozko '%s' babeskopia-fitxategia ezin izan da berrezarri.

en: Themes
eu: Diseinuak

en: This filter set cannot be removed.
eu: Iragazki hau ezin da kendu.

en: This filter set cannot be renamed.
eu: Iragazki-multzo honen izena ezin da aldatu.

en: This may be the result of a downgrade attack, only continue after you have spoken to the server administrator or server hosting provider.
eu: Hay bertsio zaharragoko eraso baten emaitza izan daiteke, jarraitu bakarrik zerbitzariaren administratzailearekin edo ostalariarekin hitz egin baduzu.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
eu: Honek esan nahi du bideratzaile edota suebaki batek oraindik interferentziak dituela FileZilla-rekin.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
eu: Honek funtzionatzeko, ezin duzu bideratzaile baten atzean egon; bestela, sistemak zure barneko helbidea itzuliko du.

en: This server does not support FTP over TLS.
eu: Zerbitzari honek ez du TLS bidezko FTP onartzen.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
eu: Morroi honek lagunduko dizu bideratzaile eta suebakiak ondo konfiguratzen eta konfigurazioa probatuko du.

en: Time
eu: Ordua

en: Time formatting
eu: Ordu-formatua

en: Time&out in seconds:
eu: Denbora-&muga segundotan:

en: Timeout
eu: Denbora-muga

en: Title:
eu: Izenburua:

en: To compare directories quick search must be closed.
eu: Direktorioak konparatzeko, bilaketa azkarra itxita egon behar da.

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
eu: Direktorioak konparatzeko, bi fitxategi-zerrendek lerrokatuta egon behar dute.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
eu: Horretarako, bi direktorio-zuhaitzek bistan egon behar dute, edo biek ezkutuan.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
eu: Gako publikoaren autentifikazioa onartzeko, FileZilla-k zein gako pribatu erabili jakin behar du.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
eu: Txandakatu direktorioen konparazioa. Eskuineko botoiarekin klik egin konparazio modua aldatzeko.
    
    Koloreak:
    Horia: fitxategia alde bakarrean dago
    Berdea: fitxategia berriagoa da beste aldeko fitxategi markatu gabea baino
    Gorria: tamaina desberdineko fitxategiak

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
eu: Txandakatu arakatze sinkronizatua.
    Gaituta badago, direktorio lokalaren hierarkia arakatzean zerbitzariko direktorioa ere aldatuko da, eta alderantziz.

en: Toggles processing of the transfer queue
eu: Transferentzia ilararen prozesaketa txandakatzen du.

en: Toggles the display of the local directory tree
eu: Direktorio lokalen zuhaitzaren bistaratzea txandakatzen du

en: Toggles the display of the message log
eu: Mezu-erregistroaren bistaratzea txandakatzen du

en: Toggles the display of the remote directory tree
eu: Urruneko direktorioen zuhaitzaren bistaratzea txandakatzen du

en: Toggles the display of the transfer queue
eu: Transferentzia ilararen bistaratzea txandakatzen du.

en: Too long header line
eu: Goiburu-lerro luzeegia

en: Too many redirects
eu: Birbideratze gehiegi

en: Trace:
eu: Jarraitu aztarnari:

en: Transfer
eu: Transferentzia

en: Transfer &direction
eu: Transferentziaren &norabidea

en: Transfer &type
eu: Transferentzia mo&ta

en: Transfer Mode
eu: Transferentzia &modua

en: Transfer Queue
eu: Transferentzia ilara

en: Transfer Settings
eu: Transferentzia-ezarpenak

en: Transfer connection interrupted: %s
eu: Transferentzia-konexioa etenda: %s

en: Transferred data got tainted.
eu: Transferitutako datuak kaltetu egin dira.

en: Transferring
eu: Transferitzen

en: Transfers
eu: Transferentziak

en: Transfers finished
eu: Transferentziak amaitu dira

en: Treat files &without extension as ASCII file
eu: &Luzapenik gabeko fitxategiak ASCII fitxategi gisa tratatu

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
eu: &Fitxategi hauek ASCII fitxategi gisa tratatu:

en: Trust changed Hostkey:
eu: Fidatu aldatutako ostalari-gakoaz:

en: Trust new Hostkey:
eu: Fidatu ostalari-gako berriaz:

en: Trust the new key and carry on connecting?
eu: Gako berriaz fidatu eta konektatzen jarraitu?

en: Trust this certificate and carry on connecting?
eu: Ziurtagiri honetaz fidatu eta konektatzen jarraitu?

en: Trust this host and carry on connecting?
eu: Ostalari honetaz fidatu eta konektatzen jarraitu?

en: Try again
eu: Saiatu berriro

en: Type
eu: Mota

en: Type of FTP Proxy:
eu: FTP proxy mota:

en: Type of generic proxy:
eu: Proxy orokor mota:

en: U&pload
eu: K&argatu

en: U&pload limit:
eu: K&argaren muga:

en: U&se filetype associations if available
eu: Era&bili fitxategi moten asoziazioak erabilgarri badaude

en: U&se system defaults for current language
eu: &Erabili sistemaren lehenespenak uneko hizkuntzarentza

en: USER@&HOST
eu: ERABILTZAILEA@&OSTALARIA

en: Unassigned error code %d
eu: Esleitu gabeko %d errore-kodea

en: Unit:
eu: Unitatea:

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
eu: FTP proxy mota ezezaguna, ezin da sortu saio-hasierako sekuentzia.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
eu: SOCKS protokoloaren bertsio ezezaguna: %d

en: Unknown certificate
eu: Ziurtagiri ezezaguna

en: Unknown error %d
eu: Errore ezezaguna %d

en: Unknown error %u
eu: Errore ezezaguna %u

en: Unknown host key
eu: Ostalari-gako ezezaguna

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
eu: Erabiltzaile-izen/Pasahitz autentifikazioaren azpinegoziaziorako SOCKS protokoloaren bertsio ezezaguna: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
eu: Erroko elementu ezezaguna, badirudi fitxategia ez duela FileZilla-k sortu.

en: Unknown transfer encoding
eu: Transferentzia kodeketa ezezaguna

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
eu: Arazo hauek konpondu ezean, FTP modu aktiboak ez du funtzionatuko eta modu pasiboa erabili beharko da.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
eu: Arazo hau konpondu ezean, FTP modu aktiboak ez du funtzionatuko eta modu pasiboa erabili beharko da.

en: Unsupported redirect
eu: Birbideraketa hau ez da onartzen

en: Up&load and unedit
eu: Kar&gatu eta edizioa desegin

en: Updates
eu: Eguneraketak

en: Upload
eu: Kargatu

en: Upload failed
eu: Kargatzeak huts egin du

en: Upload limit: %s/s
eu: Kargaren muga: %s/s

en: Upload limit: none
eu: Kargaren muga: bat ere ez

en: Upload search results
eu: Kargatu bilaketaren emaitzak

en: Upload selected directory
eu: Kargatu hautatutako direktorioa

en: Upload selected files and directories
eu: Kargatu hautatutako fitxategi eta direktorioak

en: Upload this file back to the server?
eu: Fitxategi hau zerbitzarira kargatu berriro?

en: Upload this file to the server?
eu: Fitxategi hau zerbitzarira kargatu?

en: Uploading
eu: Kargatzen

en: Uploading and pending removal
eu: Kargatzen eta kendu zain

en: Uploading and unediting
eu: Kargatzen eta edizioa desegiten

en: Use &custom charset
eu: Erabili karaktere-joko &pertsonalizatua

en: Use &custom editor:
eu: Erabili editore &pertsonalizatua:

en: Use &default editor for text files
eu: Erabili editore &lehenetsia testu-fitxategietarako

en: Use &synchronized browsing
eu: Erabili &arakatze sinkronizatua

en: Use Regular Expressions
eu: Erabili adierazpen erregularrak

en: Use UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
eu: Erabili UTF-8 zerbitzariak onartzen badu; bestela karaktere-joko lokala erabili.

en: Use default action
eu: Erabili ekintza lehenetsia

en: Use explicit FTP over TLS if available
eu: Erabili TLS bidezko FTP esplizitua erabilgarri badago

en: Use server currently connected to
eu: Erabili unean konektatuta dagoen zerbitzaria

en: Use server from site manager
eu: Erabili gune-kudeatzaileko zerbitzaria

en: Use system &defaults for current language
eu: Erabili sistemaren &lehenespenak uneko hizkuntzarentzat

en: Use the following IP address:
eu: Erabili honako IP helbide hau:

en: Use the following port range:
eu: Erabili tarte honetan dauden atakak:

en: Use the server's external IP address instead
eu: Erabili zerbitzariaren kanpoko IP helbidea

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
eu: Erabili hau bideratzaile baten atzean bazaude eta kanpoko IP helbide bat badaukazu.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
eu: Erabili aukera hau IP helbide dinamiko bat badaukazu. FileZilla gaineko zerbitzariarekin harremanetan jarriko da saio bakoitzean behin, modu aktiboa lehen aldiz erabiltzen duzunean. Erabiltzen ari zaren FileZilla-ren bertsioa soilik bidaltzen zaio zerbitzariari.

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Username cannot be a series of spaces
eu: Erabiltzaile-izenak ezin du hutsune-segida bat izan

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
eu: Karaktere-joko okerra erabiliz gero, baliteke fitxategi-izenak gaizki bistaratzea.

en: Valid from:
eu: Baliozkoa noiztik aurrera:

en: Valid to:
eu: Baliozkoa noiz arte:

en: Verbose log messages from wxWidgets
eu: wxWidgets-en erregistro-mezu xehatuak

en: Very high
eu: Oso handia

en: View hidden option set, but unsupported by server
eu: Ezkutuak ikusteko aukera ezarri da, baina zerbitzariak ez du onartzen

en: View/Edit
eu: Ikusi/Editatu

en: Visible columns
eu: Ikusgai dauden zutabeak

en: W&rite
eu: I&datzi

en: Waiting for browsing connection
eu: Arakatzeko konexioaren zain

en: Waiting for password
eu: Pasahitzaren zain

en: Waiting for transfer to be cancelled
eu: Transferentzia uzteko zain

en: Waiting to retry...
eu: Berriro saiatzeko zain...

en: Warning! You have previously connected to this server using FTP over TLS, yet the server has now rejected FTP over TLS.
eu: Abisua! TLS bidezko FTPrekin konektatu zara lehenago zerbitzari honetara, baina zerbitzariak TLS bidezko FTPa ukatu du orain.

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
eu: Abisua, IP okerreko datu konexioari ez ikusi egiten.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
eu: Abisua, nightly build bertsioak erabiltzen dituenak, norberaren gain hartzen du arriskua.
    Nightly build bertsioentzat ez da laguntzarik ematen.
    Baliteke nightly build bertsioek espero bezala ez funtzionatzea, baita sistema hondatzea ere.
    
    Benetan bilatu nahi dituzu nightly build bertsioak?

en: Warning: Potential security breach!
eu: Abisua: segurtasun arazo potentziala.

en: Welcome to FileZilla
eu: Ongi etorri FileZilla-ra

en: What's new
eu: Zer berri

en: What's new:
eu: Zer berri:

en: When allowing FileZilla to remember passwords, you can reconnect without having to re-enter a password after restarting FileZilla.
eu: FileZilla-ri pasahitzak gogoratzeko baimena ematen badiozu, berriro konektatu zaitezke pasahitza berriz sartu behar gabe FileZilla berrabiarazi ostean.

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
eu: Gaituta dagoenean, fitxategi-izenetan sistema eragile lokalak onartzen ez dituen karaktereak badaude, ordeztu egiten dira deskargan zehar.

en: When st&arting a new connection while already connected:
eu: Konexio berri bat h&asten denean, lehendik konektatuta egonda:

en: Widescreen
eu: Panoramikoa

en: Would you like FileZilla to remember passwords?
eu: FileZilla-k pasahitzak gogoratzea nahi duzu?

en: Wr&ite
eu: &Idatzi

en: Wrong external IP address
eu: Kanpoko IP helbide okerra

en: Wrong line endings
eu: Lerro-amaiera okerrak

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt the stored passwords.
eu: Pasahitz nagusi okerra sartu da, ezin da erabili gordetako pasahitzak desenkriptatzeko.

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt this item.
eu: Pasahitz nagusi okerra sartu da, ezin da erabili elementu haudesenkriptatzeko.

en: Yellow
eu: Horia

en: Yes
eu: Bai

en: You appear to be using an IPv6-only host. This wizard does not support this environment.
eu: Badirudi zure ostalariak IPv6 baino ez duela erabiltzen. Morroi honek ez du ingurune hau onartzen

en: You are using the latest version of FileZilla.
eu: FileZilla-ren azken bertsioa erabiltzen ari zara.

en: You can always open this dialog again through the help menu.
eu: Elkarrizketa-koadro hau edonoiz ireki dezakezu berriro laguntza-menuaren bidez.

en: You can download the latest version from the FileZilla website:
eu: Azken bertsioa jaitsi dezakezu FileZilla-ren webgunetik:

en: You can leave the port field empty to use the default port.
eu: Atakaren eremua hutsik utz dezakezu ataka-zenbaki lehenetsia erabiltzeko.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
eu: X bat jar dezakezu edozein posiziotan, jatorrizko fitxategien baimena gordetzeko.

en: You cannot change password and encryption key individually if using a master password.
eu: Ezin duzu pasahitza eta enkriptatze gakoa banaka aldatu pasahitz nagusi bat erabiltzen ari bazara.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
eu: Ezin dituzu ezarpenak inportatu FileZilla-ren ezarpenen direktoriotik.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
eu: Ezin duzu karaktere baliogabe baten ordez beste karaktere baliogabe bat jarri. Sartu fitxategi-izenetan onartzen den karaktere bat.

en: You cannot upload files into the root directory.
eu: Ezin dituzu fitxategiak kargatu erro direktoriora.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
eu: Ez duzu sartu fitxategi-izen berririk. Fitxategia gainidatzi nahi duzu?

en: You have selected at least one symbolic link.
eu: Gutxienez esteka sinboliko bat hautatu duzu.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
eu: Editatzeko 10 fitxategi baino gehiago hautatu dituzu. Benetan jarraitu nahi duzu?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
eu: Irekitzeko 10 fitxategi edo direktorio baino gehiago hautatu dituzu. Benetan jarraitu nahi duzu?

en: You have to enter a hostname.
eu: Ostalari-izen bat sartu behar duzu.

en: You have to enter a key file path
eu: Gako-fitxategiaren bide bat sartu behar duzu.

en: You have to enter a local directory.
eu: Direktorio lokal bat sartu behar duzu.

en: You have to enter a remote directory.
eu: Urruneko direktorio bat sartu behar duzu.

en: You have to enter a valid IPv4 address.
eu: IPv4 helbide baliozko bat sartu behar duzu.

en: You have to enter a valid encryption key
eu: Baliozko enkriptatze gako bat sartu behar duzu

en: You have to enter a writable local directory.
eu: Idatz daitekeen direktorio lokal bat sartu behar duzu.

en: You have to enter an account name
eu: Kontu-izen bat sartu behar duzu.

en: You have to specify a user name
eu: Erabiltzaile-izen bat zehaztu behar duzu.

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
eu: Ziur aski zure bideratzaileak edo suebakiak transferitutako datuak oker aldatu ditu.

en: You need to enter a master password.
eu: Pasahitz nagusi bat sartu behar duzu.

en: You need to enter a name for the bookmark.
eu: Izen bat sartu behar duzu laster-markarentzat.

en: You need to enter a name for the log file.
eu: Izen bat sartu behar duzu egunkari-fitxategiarentzat.

en: You need to enter a properly quoted command.
eu: Komatxo artean ondo idatzitako komando bat sartu behar duzu.

en: You need to enter a proxy host.
eu: Proxy-ostalari bat sartu behar duzu.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
eu: Proxyaren ataka-zenbaki bat sartu behar duzu, 1 eta 65535 bitartekoa.

en: You need to enter a value.
eu: Balio bat sartu behar duzu.

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
eu: Gutxienez bide-izen bat sartu behar duzu, laster-marka hutsak ez dira onartzen.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
eu: Bide-izen lokal nahiz urrunekoa sartu behar dituzu laster-marka honekin arakatze sinkronizatua gaitzeko.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
eu: Bide-izen lokal nahiz urrunekoa sartu behar dituzu gune honekin arakatze sinkronizatua gaitzeko.

en: You need to grant FileZilla access to the directories you want to download files into or to upload files from.
eu: FileZillari direktorioak atzitzeko baimena eman behar diozu, fitxategiak deskargatu edo kargatu nahi badituzu handik.

en: You need to specify a local file.
eu: Fitxategi lokal bat zehaztu behar duzu.

en: You need to specify a remote file.
eu: Urruneko fitxategi bat zehaztu behar duzu.

en: You need to specify a remote path.
eu: Urruneko bide-izen bat zehaztu behar duzu.

en: You need to specify a server.
eu: Zerbitzari bat zehaztu behar duzu.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
eu: Ez zenuke arazorik izan behar beste zerbitzarietara konektatzen, fitxategi-transferentziek ondo funtzionatu beharko lukete.

en: Your computer will suspend unless you click Cancel.
eu: Zure ordenagailua eseki egingo da ez baduzu Utzi botoian klik egiten.

en: after
eu: ondoren

en: before
eu: aurretik

en: begins with
eu: honekin hasten da

en: bytes
eu: byte

en: contains
eu: hau dauka

en: custom
eu: pertsonalizatua

en: does not contain
eu: hau ez dauka

en: does not equal
eu: ez da honen berdina

en: ends with
eu: honela amaitzen da

en: equals
eu: honen berdina da

en: file
eu: fitxategia

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
eu: Ezin izan da fzputtygen hasi.
    Ziurtatu exekutagarri hau badagoela FileZilla-ren exekutagarri nagusia dagoen direktorio berean.

en: fzsftp belongs to a different version of FileZilla
eu: fzsftp Filezillaren bertsio desberdin bati dagokio.

en: fzsftp could not be started
eu: Ezin izan da fzsftp hasi

en: fzstorj belongs to a different version of FileZilla
eu: fzstorj Filezillaren bertsio desberdin bati dagokio

en: fzstorj could not be started
eu: Ezin izan da fzstorj hasi

en: fzstorj could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
eu: Ezin izan da fzstorj hasi.
    Ziurtatu exekutagarri hau FileZilla-ren exekutagarri nagusia dagoen direktorio berean dagoela.

en: greater than
eu: hau baino handiagoa da

en: group executable
eu: taldeak exekuta dezake

en: group readable
eu: taldeak irakur dezake

en: group writeable
eu: taldeak idatz dezake

en: https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
eu: Irakurri http://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting gehiago jakiteko

en: is equal to
eu: honen berdina da

en: is set
eu: ezarri da

en: is unset
eu: ez da ezarri

en: less than
eu: hau baino txikiagoa da

en: matches regex
eu: regex-ekin bat dator

en: new name
eu: izen berria

en: owner executable
eu: jabeak exekuta dezake

en: owner readable
eu: jabeak irakur dezake

en: owner writeable
eu: jabeak idatz dezake

en: unknown
eu: ezezaguna

en: world executable
eu: denek exekuta dezakete

en: world readable
eu: denek irakur dezakete

en: world writeable
eu: denek idatz dezakete
