FileZilla3 - en to ka translation catalogue (360 entries)

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S elapsed
ka: გავიდა: %H:%M:%S

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S left
ka: დარჩა: %H:%M:%S

en: %s - Certificate expired!
ka: %s - სერთიფიკატი ვადაგასულია!

en: %s - Not yet valid!
ka: %s - ჯერ არაა ძალაში!

en: %s with %d bits
ka: %s, %d ბიტით

en: &About...
ka: &ინფორმაცია...

en: &Account:
ka: &ანგარიში:

en: &Active
ka: &აქტიურია

en: &Add files to queue
ka: ფაილების რიგში &დამატება

en: &Always trust certificate in future sessions.
ka: სერთიფიკატის &ყოველთვის ნდობა შემდეგ სეანსებზე.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
ka: ამ სერვერის &ყოველთვის ნდობა, ამ გასარების ბუფერში დამატება

en: &Always use this action
ka: &ყოველთვის ამ ქმედების გამოყენება

en: &Auto
ka: &ავტომატური

en: &Autodetect
ka: &თვითამოცნობა

en: &Binary
ka: &ორობითი

en: &Browse...
ka: &ნუსხა...

en: &Cancel
ka: &გაუქმება

en: &Connect
ka: &დაკავშირება

en: &Copy to clipboard
ka: &ბუფერში კოპირება

en: &Create directory
ka: &დასტის შექმნა

en: &Debug
ka: &გამართვა

en: &Debug information in message log:
ka: &გამართვის მონაცემები შეტყობინებების დავთარში:

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: &Download
ka: &ჩამოტვირთვა

en: &Edit
ka: &რედაქტირება

en: &Encoding:
ka: &კოდირება:

en: &Enter custom command...
ka: &ვრძანების მითითება...

en: &Execute
ka: &შესრულება

en: &Fall back to active mode
ka: &დაბრუნება აქტიურ რეჟიმში

en: &File
ka: &ფაილი

en: &Filter sets:
ka: &ფილტრების ნაკრებები:

en: &Filters:
ka: &ფილტრები:

en: &Help
ka: &დახმარება

en: &Highest
ka: უმა&ღლესი

en: &Highest available port:
ka: უმა&ღლესი შესაძლო პორტი:

en: &Host:
ka: &ჰოსტი:

en: &Limit local ports used by FileZilla
ka: &ლოკალური პორტების შეზღუდვა FileZilla-სთვის

en: &Limit number of simultaneous connections
ka: &ერთდროული კავშირების რაოდენობის შეზღუდვა

en: &Logontype:
ka: &შესვლის ტიპი:

en: &Low
ka: &დაბალი

en: &Maximum number of connections:
ka: კავშირების &მაქსიმალური რაოდენობა:

en: &New
ka: &ახალი

en: &New Site
ka: &ახალი საიტი

en: &New version available!
ka: &ახალი ვერსია მისაწვდომია!

en: &Normal
ka: &ჩვეულებრივი

en: &Numeric value:
ka: &რიცხვითი მნიშვნელობა:

en: &OK
ka: &დიახ

en: &Overwrite
ka: &ჩანაცვლება

en: &Passive
ka: &პასიური

en: &Password:
ka: &პაროლი:

en: &Port:
ka: &პორტი:

en: &Quickconnect
ka: &სწრაფი კავშირი

en: &Read
ka: &წაკითხვა

en: &Remove
ka: &ამოღება

en: &Remove selected
ka: &მონიშნულის ამოღება

en: &Rename
ka: &გადარქმევა

en: &Restart Wizard
ka: ოსტატის &ხელახლა გახსნა

en: &Resume
ka: &დასრულება

en: &Run configuration wizard now...
ka: კონფიგურაციის ოსტატის ახლავე &შესრულება...

en: &Run update check now...
ka: განახლების შემოწმების ახლავე &შესრულება...

en: &Save as...
ka: შენახვა &როგორც...

en: &Select language:
ka: &ენის არჩევა:

en: &Server
ka: &სერვერი

en: &Settings
ka: &პარამეტრები

en: &Show debug menu
ka: გამრთვის მენიუს &ჩვენება

en: &Skip
ka: &გამოტოვება

en: &Test
ka: &ტესტი

en: &Theme:
ka: &თემა:

en: &Transfer
ka: &გადაგზავნა

en: &Transfer mode:
ka: &გადაგზავნის რეჟიმი:

en: &Update cached key for this host
ka: ამ ჰოსტის ქეშირებული კოდის &განახლება

en: &Upload
ka: &ატვირთვა

en: &Use the server's external IP address instead
ka: სანაცვლოდ გარე სერვერის IP-ს &გამოყენება

en: &User:
ka: &მომხმარებელი:

en: &Username:
ka: &მომხმარებლის სახელი:

en: &Version %s
ka: &ვერსია %s

en: &Write
ka: &ჩაწერა

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
ka: '%s' არ არსებობს ან მიუწვდომელია.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
ka: 'ანგარიშის' შესვლის ტიპი შერჩეული ოქმისთვის მიუღებელია

en: (0 for no limit)
ka: (0 - შეუზღუდავად)

en: (0-999 seconds)
ka: (0-999 წამი)

en: --:--:-- left
ka: დარჩა --:--:--

en: 0 - None
ka: 0 - არა

en: 1 - Warning
ka: 1 - გაფრთხილება

en: 2 - Info
ka: 2 - ინფორმაცია

en: 3 - Verbose
ka: 3 - დაწვრილებით

en: 4 - Debug
ka: 4 - გამართვა

en: A&dd
ka: &დამატება

en: A&pply only to downloads
ka: გამოყენება მხოლოდ &ჩამოტვირთვებისთვის

en: A&pply only to uploads
ka: გამოყენება მხოლოდ &ატვირთვებისთვის

en: A&pply to all files and directories
ka: &გამოყენება ყველა ფაილისა და დასტისთვის

en: About FileZilla
ka: FileZilla-ს შესახებ

en: Account
ka: ანგარიში

en: Active mode
ka: აქტიური რეჟიმი

en: Active mode IP
ka: აქტიური რეჟიმის IP

en: Add selected files and folders to the transfer queue
ka: შერჩეული ფაილებისა და დასტების გადაცემის რიგში ჩაყენება

en: Advanced
ka: დეტალები

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
ka: მოცამული რანგის ყველა პორტის მნიშვენლობებია 1024 - 65535.

en: Anonymous
ka: ანონიმური

en: App&ly to directories only
ka: გამოყენება მხოლოდ &დასტებისთვის

en: Apply
ka: გამოყენება

en: Apply to &current queue only
ka: გამოყენება მხოლოდ &მიმდინარე რიგისთვის

en: Apply to &files only
ka: გამოყენება მხოლოდ &ფაილებისთვის

en: Archive
ka: არქივი

en: Ask for password
ka: პაროლის მოთხოვნა

en: Ask operating system for a port.
ka: საოპერაციო სისტემასთვის პორტის მოთხოვნა.

en: Author:
ka: ავტორი:

en: Automatic file type classification
ka: ფაილის ტიპების თვითკლასიფიკაცია

en: Build date:
ka: აგების თარიღი:

en: Build information
ka: აგების ინფორმაცია

en: C&lear all
ka: ყველას &გასუფთავება

en: Can't read from file
ka: ვერ ხერხდება ფაილიდან წაკითხვა

en: Can't write data to file.
ka: ვერ ხერხდება ფაილში ჩაწერა.

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Cancel current operation
ka: მიმდინარე ოპერაციის გაუქმება

en: Cancels the current operation
ka: აუქმებს მიმდინარე ოპერაციას

en: Cannot load toolbar from resource file
ka: ვერ ხერხდება პულტის ჩატვირთვა რესურსების ფაილიდან

en: Cannot rename file
ka: ფაილის გადარქმევა ვერ ხერხდება

en: Change file attributes
ka: ფაილის ატრიბუტების შეცვლა

en: Change the file permissions.
ka: ფაილის უფლებების შეცვლა.

en: Character encoding issue
ka: კოდირების პრობლემა

en: Charset
ka: სიმბოლოთა ნაკრები

en: Check for &updates...
ka: შემოწმება &განახლებაზე...

en: Check for newer versions of FileZilla
ka: FileZilla-ს ახალი ვერსიების შემოწმება

en: Checking for correct external IP address
ka: გარე IP მისმართის მართებულობის შემოწმება

en: Choose the default local directory
ka: ნაგულისხმები ადგილობრივი დასტის არჩევა

en: Clear &layout cache
ka: &არგის ბუფერის გასუფთავება

en: Clear history
ka: ისტორიის გასუფთავება

en: Clear quickconnect bar
ka: სწრაფი კავშირის ზოლის გასუფთავება

en: Click on Finish to save your configuration.
ka: კონფიგურაციის შესანახად დაწკაპეთ – დასრულება.

en: Close FileZilla
ka: FileZilla-ს დახურვა

en: Co&mments:
ka: &შენიშვნები:

en: Command not supported by this protocol
ka: ბრძანება ამ ოქმისთვის მიუღებელია

en: Command:
ka: ბრძანება:

en: Common name:
ka: საზოგადო სახელი:

en: Compiled with:
ka: კომპილაცია პროგრამით:

en: Compiler flags:
ka: კომპილაციის ალმები:

en: Configuration test
ka: კონფიგურაციის შემოწმება

en: Connecting
ka: დაკავშირება

en: Connecting to %s
ka: დაკავშირება - %s

en: Connection
ka: კავშირი

en: Connection attempt interrupted by user
ka: დაკავშირების მცდელობა შეწყდა მომხმარებლის მიერ

en: Connection closed
ka: კავშირი დაიხურა

en: Connection established, initializing TLS...
ka: კავშირი შედგა, TLS ინიციალიზება...

en: Connection established, sending HTTP request
ka: კავშირი შედგა, HTTP მოთხოვნის გაგზავნა

en: Connection established, waiting for welcome message...
ka: კავშირი შედგა, მოსალმების გზავნილი ცდა...

en: Connection lost
ka: კავშირი დაიკარგა

en: Connection with server got closed prematurely.
ka: კავშირი სერვერთან ნაადრევად დაიხურა.

en: Connection with the test server failed.
ka: კავშირი ტესტურ სერვერთან არ შედგა.

en: Copy (%d) of %s
ka: ასლი (%d) სულ %s-დან

en: Copy of %s
ka: %s ასლი

en: Could not connect to server
ka: სერვერთან დაკავშირება ვერ ხერხდება

en: Could not establish connection to server
ka: კავშირის დამყარება სერვერთან ვერ ხერხდება

en: Country:
ka: ქვეყანა:

en: Create directory
ka: დასტის შექმნა

en: Creating directory
ka: დასტის შექმნა

en: Creating directory '%s'...
ka: დასტის შექმნა '%s'...

en: Critical error
ka: კრიტიკული შეცდომა

en: Custom filter set
ka: ფილტრების საკუთარი ნაკრები

en: D&efault
ka: &ნაგულისხმები

en: D&elete
ka: &წაშლა

en: D&isable all
ka: ყველას &ამორთვა

en: Date/time unknown
ka: თარიღი/დრო უცნობია

en: Debug
ka: გამართვა

en: Debugging settings
ka: გამართვის პარამეტრები

en: Default &local directory:
ka: ნაგულისხმები &ადგილობრივი დასტა:

en: Default transfer type:
ka: გადატანის ნაგულისხმები ტიპი:

en: Details
ka: დეტალები

en: Details for new key:
ka: ახალი კლავიშის დეტალები:

en: Dire&ctories
ka: &დასტები

en: Direction
ka: მიმართულება

en: Directory listing aborted by user
ka: დასტების სიის ჩვენება მომხმარებელმა შეწყვიტა

en: Directory listing failed
ka: დასტების სია ვერ შედგა

en: Directory listing filters
ka: დასტების სიის ფილტრები

en: Directory listing successful
ka: დასტების სია შედგა

en: Disa&ble all
ka: ყველას &ამორთვა

en: Disconnect from server
ka: სერვერთან კავშირის გაწყვეტა

en: Disconnected from server
ka: სერვერთან კავშირის გარეშე

en: Disconnecting from previous server
ka: კავშირის გაწყვეტა წინა სერვერთან

en: Disconnects from the currently visible server
ka: კავშირის გაწყვეტა წინა მიმდინარე ხილულ სერვერთან

en: Display about dialog
ka: პროგრამის მონაცემთა ჩვენება

en: Downloading %s
ka: ჩამოტვირთვა - %s

en: E&nable all
ka: ყველას &ჩართვა

en: E&xecute
ka: &შესრულება

en: E&xit
ka: &გასვლა

en: E-Mail:
ka: ელფოსტა:

en: Edit filters
ka: ფილტრების რედაქტირება...

en: Email:
ka: ელფოსტა:

en: Empty name
ka: ცარიელი სახელი

en: En&able all
ka: ყველას &ჩართვა

en: Enter &custom command...
ka: &საკუთარი ბრძანების მითითება...

en: Enter custom command
ka: საკუთარი ბრძანების მითითება

en: Enter filter name
ka: ფილტრის სახელის მითითება

en: Enter name for filterset
ka: ფილტრების ნაკრების სახელის მითითება

en: Enter password
ka: პაროლის მითითება

en: Error loading xml file
ka: XML ფაილის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Error writing xml file
ka: XML ფაილის ჩაწერის შეცდომა

en: Error:
ka: შეცდომა:

en: Exe&cute
ka: &შესრულება

en: F&ilter name:
ka: ფი&ლტრის სახელი:

en: Failed to change directory
ka: დასტის შეცვლა ვერ მოხერხდა

en: Failed to change language
ka: ენის შეცვლა ვერ მოხერხდა

en: Failed to create backup copy of xml file
ka: XML ფაილის სამარქფო ასლის შექმნა ვერ მოხერხდა.

en: Failed to initialize FTP engine
ka: FTP ძრავის ინიციალიზება ვერ მოხერხდა.

en: Fall back to active mode
ka: დაბრუნება აქტიურ რეჟიმში

en: Fil&es
ka: ფაი&ლები

en: File
ka: ფაილი

en: File exists
ka: ფაილი არსებობს

en: File not found
ka: ფაილი ვერ მოიძებნა

en: File transfer successful
ka: ფაილი წარმატებით გადაიგზავნა

en: FileZilla Error
ka: FileZilla-ს შეცდომა

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Filename invalid
ka: ფაილის სახელი მცდარია

en: Filename unchanged
ka: ფაილის სახელი უცვლელია

en: Filesize
ka: ფაილის ზომა

en: Filetype
ka: ფაილის ტიპი

en: Filter validation failed
ka: ფილტრი ვერ შემოწმდა

en: Fingerprint (SHA-1):
ka: ანაბეჭდი (SHA-1):

en: General
ka: ზოგადი

en: Group permissions
ka: ჯგუფის უფლებები

en: H&igh
ka: მა&ღალი

en: High
ka: მაღალი

en: Highest
ka: უმაღლესი

en: Homepage:
ka: სათაო გვერდი:

en: Host:
ka: ჰოსტი:

en: Hours,
ka: საათი,

en: Initializing TLS...
ka: TLS ინიციალიზება...

en: Interactive
ka: ინტერაქტიული

en: Interrupted by user
ka: შეწყდა მომხმარებლის მიერ

en: Invalid date
ka: მცდარი თარიღი

en: Invalid filename
ka: ფაილის მცდარი სახელი

en: L&owest
ka: &უდაბლესი

en: Language
ka: ენა

en: Last modified
ka: ბოლო ცვლილება

en: Local filters:
ka: ლოკალური ფილტრები:

en: Local site:
ka: ლოკალური საიტი:

en: Low
ka: დაბალი

en: Lowest
ka: უდაბლესი

en: Match all of the following
ka: ემთხვევა ყველა ჩამოთვლილს

en: Minutes
ka: წუთი

en: My Sites
ka: ჩემი საიტები

en: Name:
ka: სახელი:

en: Need to enter filter name
ka: აუცილებელია ფილტრის სახელი

en: Need to specify a character encoding
ka: აუცილებელია კოდირების მითითება

en: New &Folder
ka: ახალი &დასტა

en: New filter
ka: ახალი ფილტრი

en: New folder
ka: ახალი დასტა

en: New site
ka: ახალი საიტი

en: No
ka: არა

en: No images available
ka: გამოსახულება ვერ მოიძებნა

en: None
ka: არა

en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

en: OK
ka: დიახ

en: Once
ka: ერთხელ

en: Open the Site Manager
ka: საიტების მმართველის გახსნა

en: Open the settings dialog of FileZilla
ka: FileZilla-ს პარამეტრების დიალოგის გახსნა

en: Opens the Site Manager
ka: საიტის მმართველის გახსნა

en: Organization:
ka: ორგანიზაცია:

en: Other:
ka: სხვა:

en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: Owner permissions
ka: მფლობელის უფლებები

en: Pa&ssive (recommended)
ka: პა&სიური (რეკომენდებულია)

en: Pass&word:
ka: &პაროლი:

en: Passive (recommended)
ka: პასიური (რეკომენდებულია)

en: Passive mode
ka: პასიური რეჟიმი

en: Permissions
ka: უფლებები

en: Please enter a name for the new filter.
ka: გთხოვთ მიუთითოთ ახალი ფილტრის სახელი.

en: Please enter a new name for the filter.
ka: გთხოვთ მიუთითოთ ახალი ფილტრის სახელი.

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Process &Queue
ka: პროცესების &რიგი

en: Public permissions
ka: საზოგადო უფლებები

en: Queue: empty
ka: რიგი: ცარიელია

en: Re&ad
ka: &წაკითხვა

en: Re&name
ka: &გადარქმევა

en: Rea&d
ka: წა&კითხვა

en: Really cancel current operation?
ka: ნამდვილად გსურთ მიმდინარე ოპერაციის გაუქმება?

en: Rec&urse into subdirectories
ka: რე&კურსია ქვედასტებში

en: Reconnection settings
ka: ხელახალი დაკავშირების პარამეტრები

en: Reconnects to the last used server
ka: ხელახალი დაკავშირება ბოლო გამოყენებულ სერვერთან

en: Refresh the file and folder lists
ka: ფაილებისა და დასტების სიის განახლება

en: Remote file
ka: დაშორებული ფაილი

en: Remote filters:
ka: დაშორებული ფილტრები:

en: Remote site:
ka: დაშორებული საიტი:

en: Remove &selected
ka: &მონიშნულის ამოშლა

en: Rename file
ka: ფაილის გადარქმევა

en: Renaming '%s' to '%s'
ka: გადარქმევა '%s' - '%s'

en: Response:
ka: პასუხი:

en: Retrieving directory listing...
ka: დასტათა სიის წაკითხვა...

en: Retrieving external IP address from %s
ka: IP გარე მისამართის წაკითხვა - %s

en: Save settings?
ka: შევინახო პარამეტრები?

en: Select &page:
ka: &გვერდის არჩევა:

en: Select Theme
ka: თემის არჩევა

en: Serial number:
ka: სერიული ნომერი:

en: Server does not support resume of files > %d GB.
ka: სერვერი ფაილების დასრულებას ვერ უზრუნველყოფს > %d გბ.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
ka: სერვერი ფაილების დასრულებას ვერ უზრუნველყოფს > 2 გბ.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
ka: სერვერი ფაილების დასრულებას ვერ უზრუნველყოფს > 4 გბ.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
ka: სერვერის პასუხი პასიურია გაურკვეველი მისამართით. მის ნაცვლად სერვერის მისამართი გამოიყენება.

en: Server&type:
ka: სერვერის &ტიპი:

en: Set &Priority
ka: &პრიორიტეტის მითითება

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Show &raw directory listing
ka: დასტების სიის ჩვენება

en: Site Manager
ka: საიტების მმართველი

en: Site Manager already open
ka: საიტების მმართველი უკვე გახსნილია

en: Size
ka: ზომა

en: Size unknown
ka: ზომა უცნობია

en: Skipping download of %s
ka: ჩამოტვირთვის გამოტოვება - %s

en: Skipping upload of %s
ka: ატვირთვის გამოტოვება - %s

en: Starting download of %s
ka: ჩამოტვირთვის დაწყება - %s

en: Starting upload of %s
ka: ატვირთვის დაწყება - %s

en: Status
ka: სტატუსი

en: Status:
ka: სტატუსი:

en: Stop and remove &all
ka: შეჩერება და &ყველას ამოღება

en: Subject of certificate
ka: სერთიფიკატის თემა

en: Summary of test results:
ka: ტესტის შედეგების შეჯამება:

en: Syntax error
ka: სინტაქსური შეცდომა

en: Target file already exists
ka: სამიზნე ფაილი უკვე არსებობს

en: Target filename already exists, really continue?
ka: სამიზნე ფაილი უკვე არსებობს, გნებავთ გაგრძელება?

en: Test results
ka: ტესტის შედეგები

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
ka: ფაილი %s უკვე არსებობს.
    გთხოვთ მიუთითოთ ახალი სახელი:

en: Themes
ka: თემები

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
ka: მუშაობს მხოლოდ მაშინ თუ როუტერის უკან ხართ, სხვა შემთხვევაში სისტემა შიდა მისამართს დააბრუნებს.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
ka: ოსტატი დაგეხმარებათ მართებულად გამართოთ როუტერები და ფარები და შეამოწმებს თქვენს კონფიგურაციას.

en: Time&out in seconds:
ka: &ვადა წამებში

en: Timeout
ka: ვადა

en: Title:
ka: სათაური:

en: Too long header line
ka: მეტისმეტად გრძელი თავსართი

en: Too many redirects
ka: მეტისმეტი გადამისამართება

en: Trace:
ka: კვალი:

en: Transfer Mode
ka: გადაგზავნის რეჟიმი:

en: Transferring
ka: გადაგზავნა

en: Transfers
ka: გადაგზავნები

en: Unit:
ka: ერთეული:

en: Unknown certificate
ka: უცნობი სერთიფიკატი

en: Use &custom charset
ka: &საკუთარი კოდირების გამოყენება

en: Use the following IP address:
ka: შემდეგი IP მისამართის გამოყენება:

en: Use the following port range:
ka: პორტების შემდეგი რანგის გამოყენება:

en: Use the server's external IP address instead
ka: სანაცვლოდ სერვერის გარე IP-ის &გამოყენება

en: User:
ka: მომხმარებელი:

en: Valid from:
ka: ძალაშია:

en: Valid to:
ka: ვადა:

en: W&rite
ka: &ჩაწერა

en: Waiting to retry...
ka: ხელახალი ცდის მოლოდინი...

en: Warning: Potential security breach!
ka: გაფრთხილება: უსაფრთხოების შესაძლო დარღვევა!

en: Wr&ite
ka: &ჩაწერა

en: Wrong external IP address
ka: მცდარი გარე IP მისამართი

en: Yes
ka: დიახ

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
ka: პირველწყარო ფილის უფლებების შესანარჩუნებლად შეგიძლიათ გამოიყენოთ "x" ნებისმიერ ადგილას.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
ka: ფაილის ახალი სახელი არ მიგითითებიათ. გნებავთ ფაილის ჩანაცვლება?

en: You have to enter a hostname.
ka: უნდა მიუთითოთ ჰოსტის სახელი.

en: You have to specify a user name
ka: უნდა მიუთითოთ მონაწილის სახელი

en: begins with
ka: იწყება

en: contains
ka: შეიცავს

en: ends with
ka: მთავრდება

en: equals
ka: ტოლია

en: file
ka: ფაილი

en: fzsftp could not be started
ka: fzsftp ვერ იწყება

en: greater than
ka: მეტია ვიდრე

en: is equal to
ka: ემთხვევა

en: less than
ka: ნაკლებია ვიდრე

en: matches regex
ka: ემთხვევა გამოსახულებას
