FileZilla 3.55.1 - en to sl_SI translation catalogue (1852 entries)

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S elapsed
sl_SI: Pretečeni čas: %H:%M:%S

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S left
sl_SI: Preostali čas: %H:%M:%S

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
sl_SI: %a – Račun (vrstice, ki vsebujejo ta niz, bodo izpuščene, če ne uporabljate prijave v račun)

en: %d directory | %d directories
sl_SI[0]: %d map
sl_SI[1]: %d mapa
sl_SI[2]: %d mapi
sl_SI[3]: %d mape

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
sl_SI[0]: %d map z vso vsebino
sl_SI[1]: %d mapa z vso vsebino
sl_SI[2]: %d mapi z vso vsebino
sl_SI[3]: %d mape z vso vsebino

en: %d file | %d files
sl_SI[0]: %d datotek
sl_SI[1]: %d datoteka
sl_SI[2]: %d datoteki
sl_SI[3]: %d datoteke

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
sl_SI[0]: %d datotek. Skupna velikost: %s
sl_SI[1]: %d datoteka. Skupna velikost: %s
sl_SI[2]: %d datoteki. Skupna velikost: %s
sl_SI[3]: %d datoteke. Skupna velikost: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
sl_SI[0]: %d datotek. Skupna velikost: najmanj %s
sl_SI[1]: %d datoteka. Skupna velikost: najmanj %s
sl_SI[2]: %d datoteki. Skupna velikost: najmanj %s
sl_SI[3]: %d datoteke. Skupna velikost: najmanj %s

en: %d second | %d seconds
sl_SI[0]: %d sekund
sl_SI[1]: %d sekunda
sl_SI[2]: %d sekundi
sl_SI[3]: %d sekunde

en: %h - Host
sl_SI: %h – Gostitelj

en: %llu directory | %llu directories
sl_SI[0]: %llu map
sl_SI[1]: %llu mapa
sl_SI[2]: %llu mapi
sl_SI[3]: %llu mape

en: %llu file | %llu files
sl_SI[0]: %llu datotek
sl_SI[1]: %llu datoteka
sl_SI[2]: %llu datoteki
sl_SI[3]: %llu datoteke

en: %p - Password
sl_SI: %p – Geslo

en: %s (insecure)
sl_SI: %s (ni varno)

en: %s - Proxy user
sl_SI: %s – uporabnik posredovalnega strežnika

en: %s and %s. Total size: %s
sl_SI: %s in %s. Skupna velikost: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
sl_SI: %s in %s. Skupna velikost: najmanj %s

en: %s byte | %s bytes
sl_SI[0]: %s bajtov
sl_SI[1]: %s bajt
sl_SI[2]: %s bajta
sl_SI[3]: %s bajti

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, %s will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the %s environment variable.
sl_SI: %s ni mogoče najti. Brez te komponente FileZille %s ne bo deloval.
    
    Možne rešitve:
    - Preverite, da je %s v mapi, navedeni v okoljski spremenljivki PATH.
    - Nastavite polno pot do %s v okoljski spremenljivki %s.

note: @translator: Example: RSA with 2048 bits
en: %s with %d bits
sl_SI: %s, %d-bitni

en: %s:%d - Hostname does not match certificate
sl_SI: %s: %d – ime gostitelja ne ustreza potrdilu

en: %u - Username
sl_SI: %u – Uporabniško ime

en: %w - Proxy password
sl_SI: %w – Geslo za posredovalni strežnik

en: &AWS S3 encryption
sl_SI: Šifriranje &AWS S3

en: &Abort previous connection and connect in current tab
sl_SI: &Prekini prejšnjo povezavo in poveži v trenutnem zavihku

en: &About...
sl_SI: &O programu ...

note: @translator: Keep short
en: &Access key ID:
sl_SI: ID ključ&a za dostop:

note: @translator: Keep short
en: &Account ID:
sl_SI: ID r&ačuna:

en: &Account:
sl_SI: R&ačun:

en: &Active
sl_SI: &Aktivni

en: &Add bookmark...
sl_SI: &Dodaj zaznamek ...

en: &Add directory...
sl_SI: &Dodaj mapo …

en: &Add files to queue
sl_SI: &Dodaj datoteke v vrsto

en: &Add key file...
sl_SI: &Dodaj datoteko ključa ...

en: &Add to queue
sl_SI: &Dodaj v vrsto

en: &Adjust server time, offset by:
sl_SI: P&rilagodi čas strežnika z naslednjim zamikom:

en: &Always allow insecure data connections for this server in future sessions.
sl_SI: &Vedno dovoli ne varne podatkovne povezave za ta strežnik v prihodnjih sejah.

en: &Always allow insecure plain %s for this server.
sl_SI: &Vedno dovoli ne varne navadne prenose %s za ta strežnik.

en: &Always trust this certificate in future sessions.
sl_SI: &Vedno zaupaj temu potrdilu v prihodnjih sejah.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
sl_SI: &Vedno zaupaj temu gostitelju, dodaj ključ v pomnilnik

en: &Always use default editor
sl_SI: Vedno uporabi &privzeti urejevalnik

en: &Always use selection for all unassociated files
sl_SI: &Vedno uporabi izbor za vse nepovezane datoteke

en: &Always use this action
sl_SI: Vedno uporabi to &dejanje

en: &Ask your operating system for the external IP address
sl_SI: &Vprašaj operacijski sistem za zunanji naslov IP

en: &Auto
sl_SI: &samodejno

en: &Autodetect
sl_SI: &Samorazpoznava

en: &Background color:
sl_SI: &Barva ozadja:

en: &Binary
sl_SI: &binarno

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
sl_SI: &Dvojiške predpone s simboli SI (npr. 1 KB = 1024 bajtov).

en: &Bookmarks
sl_SI: &Zaznamki

en: &Browse
sl_SI: Pre&brskaj

en: &Browse...
sl_SI: Pre&brskaj ...

en: &Burst tolerance:
sl_SI: &Toleranca sunka:

en: &Cancel
sl_SI: &Prekliči

en: &Certificate in chain:
sl_SI: &Potrdilo v verigi:

en: &Clear private data...
sl_SI: &Počisti zasebne podatke ...

en: &Close
sl_SI: &Zapri

en: &Close FileZilla
sl_SI: &Zapri FileZillo

en: &Close FileZilla once
sl_SI: &Zapri FileZillo enkrat

en: &Configure speed limits...
sl_SI: &Prilagodi omejitve hitrosti ...

en: &Configure...
sl_SI: &Prilagodi ...

en: &Connect
sl_SI: &Poveži

en: &Copy current connection to Site Manager...
sl_SI: &Kopiraj trenutno povezavo v upravljalnik strežnikov ...

en: &Copy to clipboard
sl_SI: &Kopiraj na odložišče

en: &Create directory
sl_SI: &Ustvari mapo

en: &Create new tab
sl_SI: &Ustvari nov zavihek

en: &Debug
sl_SI: &Razhrošči

en: &Debug information in message log:
sl_SI: &Podatki o razhroščevanju v dnevniku:

en: &Default editor:
sl_SI: Privzeti &urejevalnik:

en: &Default file exists action...
sl_SI: &Privzeto dejanje, če obstaja datoteka ...

en: &Delay between failed login attempts:
sl_SI: Pre&mor med neuspelimi poskusi prijave:

en: &Delete
sl_SI: I&zbriši

en: &Delete symlink
sl_SI: I&zbriši simbolično povezavo

en: &Delete...
sl_SI: &Izbriši …

en: &Directory access permissions...
sl_SI: &Dovoljenja dostopa do map ...

en: &Directory comparison
sl_SI: Primerjava &map

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the local directory
sl_SI: &Izključi sinhrono brskanje in nadaljuj s spreminjanjem krajevne mape

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory
sl_SI: &Izključi sinhrono brskanje in nadaljuj s spreminjanjem oddaljene mape

en: &Discard local file then download and edit file anew
sl_SI: &Opusti krajevno datoteko, nato znova prenesi in uredi datoteko

en: &Disconnect
sl_SI: Pre&kini povezavo

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
sl_SI: &Prikaži trenutno hitrost prenosa namesto povprečne hitrosti

en: &Display size in bytes
sl_SI: &Izpiši velikost v bajtih

en: &Domain:
sl_SI: &Domena:

en: &Don't show this dialog again.
sl_SI: &Tega okna ne pokaži več.

en: &Don't use external IP address on local connections.
sl_SI: Ne uporabi zunanjega naslova IP na &krajevnih povezavah.

en: &Double-click action on directories:
sl_SI: &Dejanje ob dvokliku map:

en: &Double-click action on files:
sl_SI: &Dejanje nad datotekami ob dvokliku:

en: &Download
sl_SI: Prenesi &s strežnika

en: &Download to:
sl_SI: P&renesi v:

en: &Download...
sl_SI: Prenesi &s strežnika ...

en: &Downloads:
sl_SI: &Prenosi s strežnika:

en: &Duplicate
sl_SI: Po&dvoji

en: &Edit
sl_SI: Ur&edi

en: &Edit filter rules...
sl_SI: Ur&edi pravila filtra ...

en: &Enable
sl_SI: &Omogoči

en: &Enable compression
sl_SI: &Omogoči stiskanje

en: &Enable speed limits
sl_SI: &Omogoči omejitve hitrosti

en: &Encoding:
sl_SI: &Kodiranje:

en: &Encryption:
sl_SI: &Šifriranje:

en: &Enter custom command...
sl_SI: &Vnesi ukaz po meri ...

en: &Establish connection in a new tab
sl_SI: Povezavo s &strežnikom vzpostavi v novem zavihku

en: &Execute
sl_SI: &Izvedi

en: &Export Site Manager entries
sl_SI: &Izvozi vnose upravljalnika strežnikov

en: &Export...
sl_SI: &Izvozi ...

en: &Fall back to active mode
sl_SI: &Povrni v aktivni način

en: &File
sl_SI: &Datoteka

en: &File Attributes...
sl_SI: &Atributi datoteke ...

en: &File permissions...
sl_SI: &Dovoljenja datotek ...

en: &File:
sl_SI: &Datoteka:

en: &Filter conditions:
sl_SI: Pogoji &filtrov:

en: &Filter sets:
sl_SI: Sklopi &filtrov:

en: &Filters
sl_SI: &Filtri

en: &Filters:
sl_SI: &Filtri:

en: &Finish editing
sl_SI: &Dokončaj urejanje

en: &Finish editing and delete local file
sl_SI: &Končaj z urejanjem in izbriši krajevno datoteko

en: &Flatten local paths, upload all contained files directly into target directory
sl_SI: &Poravnaj krajevne poti, naloži vse vsebovane datoteke neposredno v ciljno mapo

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
sl_SI: &Poravnaj oddaljene poti, prenesi vse vsebovane datoteke neposredno v ciljno mapo

en: &Follow symlink, delete target directory contents
sl_SI: &Sledi simbolični povezavi, izbriši vsebino ciljne mape

en: &Get external IP address from the following URL:
sl_SI: Prido&bi zunanji naslov IP iz naslednjega URL:

en: &Getting help...
sl_SI: Kako &do pomoči ...

en: &Global bookmark
sl_SI: &Splošen zaznamek

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
sl_SI: &HTTP/1.1 z rabo metode CONNECT

en: &Help
sl_SI: Po&moč

en: &Hide identical files
sl_SI: &Skrij identične datoteke

en: &Highest
sl_SI: &najvišje

en: &Highest available port:
sl_SI: &Najvišja vrata na voljo:

en: &Host:
sl_SI: &Gostitelj:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
sl_SI: Dvojiške predpone &IEC (npr. 1 KiB = 1024 bajtov)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
sl_SI: &ISO 8601 (primer: 2007-09-15)

en: &Import...
sl_SI: &Uvozi ...

en: &Install new version
sl_SI: &Namesti novo različico

en: &Keep local path structure relative to search root
sl_SI: &Ohrani strukturo krajevne poti relativno glede na koren iskanja

en: &Keep remote path structure relative to search root
sl_SI: &Ohrani strukturo oddaljene poti relativno glede na koren iskanja

en: &Key file:
sl_SI: Datote&ka ključa:

en: &Layout of file and directory panes:
sl_SI: &Razmestitev podoken datotek in map:

en: &Limit local ports used by FileZilla
sl_SI: &Omeji krajevna vrata, ki jih uporablja FileZilla

en: &Limit number of simultaneous connections
sl_SI: &Omeji število hkratnih povezav

en: &Local directory tree
sl_SI: &Drevo krajevne mape

en: &Local directory:
sl_SI: &Krajevna mapa:

en: &Local search
sl_SI: &Krajevno iskanje

en: &Log to file
sl_SI: &Beleži v datoteko

en: &Logon Type:
sl_SI: &Vrsta prijave:

en: &Low
sl_SI: &nizko

en: &Manage bookmarks...
sl_SI: Upravljaj z &zaznamki ...

en: &Manual transfer...
sl_SI: &Ročni prenos ...

en: &Master password:
sl_SI: &Glavno geslo:

en: &Maximum number of connections:
sl_SI: &Največje število povezav:

en: &Maximum number of retries:
sl_SI: Največje &število poskusov:

en: &Message log
sl_SI: &Dnevnik sporočil

en: &Minimize to tray
sl_SI: Po&manjšaj v pladenj

en: &Name sorting mode:
sl_SI: &Način razvrščanja imen:

en: &Name:
sl_SI: &Ime:

en: &Network configuration wizard...
sl_SI: Čarovnik za nastavitev &omrežja ...

en: &New
sl_SI: &Nov

en: &New site
sl_SI: &Nov strežnik

en: &New version available!
sl_SI: &Na voljo je nova različica!

en: &Next >
sl_SI: &Naprej >

en: &No
sl_SI: &Ne

en: &None
sl_SI: &Brez

en: &Normal
sl_SI: O&bičajno

en: &Numeric value:
sl_SI: &Številska vrednost:

en: &OK
sl_SI: &V redu

en: &OPEN
sl_SI: &Odpri

en: &Open
sl_SI: &Odpri

en: &Overwrite
sl_SI: &Prepiši

en: &Passive
sl_SI: &pasivni

en: &Password:
sl_SI: &Geslo:

en: &Play sound
sl_SI: &Predvajaj zvok

en: &Port:
sl_SI: &Vrata:

en: &Preserve timestamps of transferred files
sl_SI: &Ohrani časovne žige prenesenih datotek

en: &Profile
sl_SI: &Profil:

en: &Queue
sl_SI: &Postavi v vrsto

en: &Quickconnect
sl_SI: &Hitro poveži

en: &Quickconnect bar
sl_SI: Vrstica &hitre povezave

en: &Quickconnect history
sl_SI: &Zgodovina hitrih povezav

en: &Read
sl_SI: Pre&beri

en: &Reconnect
sl_SI: Po&novno poveži

en: &Reconnect information
sl_SI: &Podatki ponovnega povezovanja

en: &Refresh
sl_SI: &Osveži

en: &Remember master password until FileZilla is closed
sl_SI: &Zapomni si glavno geslo, dokler je odprta FileZilla

en: &Remember password until FileZilla is closed
sl_SI: &Zapomni si geslo, dokler je odprta FileZilla

en: &Remote directory:
sl_SI: &Oddaljena mapa:

en: &Remote path:
sl_SI: &Oddaljena pot:

en: &Remote search
sl_SI: &Oddaljeno iskanje

en: &Remove
sl_SI: &Odstrani

en: &Remove key
sl_SI: &Odstrani ključ

en: &Remove selected
sl_SI: Odstrani &izbrane

en: &Rename
sl_SI: P&reimenuj

en: &Rename...
sl_SI: P&reimenuj ...

en: &Reopen local file
sl_SI: &Ponovno odpri krajevno datoteko

en: &Repeat password:
sl_SI: &Ponovi geslo:

en: &Replace invalid characters with:
sl_SI: Zamenjaj &neveljavne znake z:

en: &Report a bug...
sl_SI: Poročaj o &hrošču ...

en: &Request attention
sl_SI: &Zahtevaj pozornost

en: &Reset and requeue all
sl_SI: &Ponastavi in ponovno postavi izbrane datoteke v vrsto

en: &Restart Wizard
sl_SI: &Ponovno zaženi čarovnika

en: &Resume
sl_SI: &Nadaljuj

en: &Run command...
sl_SI: &Zaženi ukaz ...

en: &Run configuration wizard now...
sl_SI: &Zaženi čarovnika za nastavitev ...

en: &Run update check now...
sl_SI: &Zaženi preverjanje obstoja posodobitev zdaj ...

en: &SITE
sl_SI: &Mesto

en: &Save as...
sl_SI: &Shrani kot ...

en: &Search
sl_SI: &Išči

en: &Search remote files...
sl_SI: &Išči oddaljene datoteke ...

en: &Select a key:
sl_SI: Iz&berite ključ:

en: &Select entry:
sl_SI: Iz&berite vnos:

en: &Select language:
sl_SI: &Izberite jezik:

en: &Select the columns that should be displayed:
sl_SI: &Izberite stolpce, ki naj bodo prikazani:

en: &Server
sl_SI: &Strežnik

en: &Set as local directory and close dialog
sl_SI: &Nastavi kot krajevno mapo in zapri pogovorno okno

en: &Set as remote directory and close dialog
sl_SI: &Nastavi kot oddaljeno mapo in zapri pogovorno okno

en: &Settings
sl_SI: &Nastavitve

en: &Settings...
sl_SI: &Nastavitve ...

en: &Show debug menu
sl_SI: &Pokaži meni razhroščevanja

en: &Show detailed log
sl_SI: &Pokaži podroben dnevnik sporočil

en: &Show timestamps in message log
sl_SI: &Pokaži časovne žige v dnevniku sporočil

en: &Site Manager entries
sl_SI: Vnosi &Upravljalnika strežnikov

en: &Site Manager...
sl_SI: Upravljalnik &strežnikov ...

en: &Site-specific bookmark
sl_SI: Zaznamki &določenega strežnika

en: &Skip
sl_SI: &Preskoči

en: &Speed limits
sl_SI: &Omejitve hitrosti

en: &Start transfer immediately
sl_SI: &Takoj začni s prenosom

en: &Swap local and remote panes
sl_SI: &Zamenjaj krajevno in oddaljeno podokno

en: &TLS Ciphers
sl_SI: Šifre &TLS

en: &Test
sl_SI: &Preizkusi

en: &Theme:
sl_SI: &Tema:

en: &Transfer
sl_SI: &Prenesi

en: &Transfer mode:
sl_SI: &Način prenosa:

en: &Transfer queue
sl_SI: &Čakalna vrsta prenosov

en: &Treat dotfiles as ASCII files
sl_SI: O&bravnavaj datoteke brez končnice kot datoteke ASCII

en: &Trust this certificate on the listed alternative hostnames.
sl_SI: &Zaupaj temu potrdilu na navedenih alternativnih imenih gostiteljev.

en: &Unedit
sl_SI: Prek&liči urejanje

en: &Update cached key for this host
sl_SI: &Osveži shranjeni ključ gostitelja

en: &Upload
sl_SI: Prenesi &na strežnik

en: &Upload to:
sl_SI: Prenesi &na:

en: &Upload...
sl_SI: Prenesi &na strežnik ...

en: &Uploads:
sl_SI: Prenosi &na strežnik:

en: &Use custom program
sl_SI: &Uporabi program po meri

en: &Use synchronized browsing
sl_SI: Uporabi sin&hrono brskanje

en: &Use system trust store to validate TLS certificates
sl_SI: &Uporabi sistemske zaupanja vredne shrambe za preverjanje potrdil TLS

en: &Use system's default editor for text files
sl_SI: &Uporabi privzeti urejevalnik sistema za datoteke z besedilom

en: &Use the following IP address:
sl_SI: &Uporabi naslednji naslov IP:

en: &Use the server's external IP address instead
sl_SI: &Uporabi zunanji naslov IP strežnika

en: &Use thousands separator
sl_SI: &Uporabi ločilo tisočic

en: &User:
sl_SI: &Uporabnik:

en: &Username:
sl_SI: &Uporabniško ime:

en: &Version %s
sl_SI: &Različica %s

en: &Version 3
sl_SI: &Različica 3

en: &View
sl_SI: Po&gled

en: &View/Edit
sl_SI: &Pokaži/uredi

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
sl_SI: &Opazuj krajevno urejene datoteke in vprašaj po prenosu sprememb na strežnik

en: &When checking for updates, check for:
sl_SI: &Ob preverjanju obstoja posodobitev išči:

en: &Write
sl_SI: &Zapiši

en: &Yes
sl_SI: &Da

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
sl_SI: '%s' ne obstaja ali pa dostop do nje ni mogoč.

en: '%s' is not a directory.
sl_SI: '%s' ni mapa.

en: '%s' is not a supported protocol.
sl_SI: »%s« ni podprti protokol.

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available. Your entry has been changed to 'Ask for password'.
sl_SI: Vrsti prijav »Navadno« in »Račun« nista na voljo. Vaš vnos je spremenjen v »Vprašaj za geslo«.

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
sl_SI: 'quote' je ponavadi krajevni ukaz, ki ga uporabijo odjemalci iz ukazne vrstice, da pošljejo strežniku argumente, ki sledijo 'quote'. Surovi ukaz bi bilo morda bolj smiselno vnesti brez vodilnega 'quote'.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
sl_SI[0]: (%d filtriranih predmetov)
sl_SI[1]: (%d filtriran predmet)
sl_SI[2]: (%d filtrirana predmeta)
sl_SI[3]: (%d filtrirani predmeti)

en: (%u%% downloaded)
sl_SI: (%u%% preneseno)

en: (0 for no limit)
sl_SI: (0 za neomejeno)

en: (0-999 seconds)
sl_SI: (0-999 sekund)

en: (10-9999, 0 to disable)
sl_SI: (10-9999, 0 za onemogočeno)

en: (example: %H-%M-%S)
sl_SI: (primer: %H-%M-%S)

en: (example: %Y-%m-%d)
sl_SI: (primer: %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
sl_SI: (v %s/s)

en: - The command and each argument are separated by spaces
    - A command or argument containing whitespace or a double-quote character need to be enclosed in double-quotes
    - Double-quotes inside of a command or argument need to be doubled up
    - In arguments, %%f is a placeholder for the file to be opened. Use %%%% for literal percents
sl_SI: - ukaz in vsak argument so ločeni s presledki;
    - ukaz ali argument, ki vsebuje presledek ali znak dvojnega narekovaja, mora biti zaobjet z dvojnimi narekovaji;
    - dvojne narekovaje znotraj ukaza ali argumenta je treba podvojiti;
    - v argumentih je %%f ograda za datoteko, ki jo je treba odpreti; uporabite %%%% za navajanje znaka za odstotek.

en: --:--:-- left
sl_SI: --:--:-- preostalega časa

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
sl_SI: -c ni mogoče uporabiti skupaj z URL-jem za FTP.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
sl_SI: -l je mogoče uporabiti le skupaj z URL-jem za FTP.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
sl_SI: -s in -c ne smeta biti uporabljena istočasno.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
sl_SI: -s ni mogoče uporabiti skupaj z URL-jem za FTP.

en: /Groups
sl_SI: /Skupine

en: /My Drives
sl_SI: /Moji pogoni

en: /My Drives/OneDrive
sl_SI: /Moji pogoni/OneDrive

en: /Shared drives
sl_SI: /Pogoni v skupni rabi

en: /Sites
sl_SI: /Spletišča

en: /Team drives
sl_SI: /Pogoni ekipe

en: 0 - None
sl_SI: 0 – Nič

en: 1 - Warning
sl_SI: 1 – Opozorilo

en: 2 - Info
sl_SI: 2 – Informacije

en: 3 - Verbose
sl_SI: 3 – Obširno

en: 32-bit system
sl_SI: 32-bitni sistem

en: 4 - Debug
sl_SI: 4 – Razhrošči

en: 64-bit system
sl_SI: 64-bitni sistem

en: < &Back
sl_SI: < Na&zaj

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
sl_SI: Datoteka s podanim imenom že obstaja. Prosimo, vnesite še nezasedeno ime.

en: A default editor needs to be set.
sl_SI: Določiti morate privzeti urejevalnik.

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
sl_SI: Mape ne morete povleči v eno njenih podmap.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
sl_SI: Maloštevilni strežniki ne dovoljujejo pasivnega načina ali pa so slabo konfigurirani. V takšnih primerih morate uporabiti aktivni način. V aktivnem načinu FileZilla odpre vrata in povpraša strežnik, da se poveže nanja.

en: A file previously opened has been changed.
sl_SI: Predhodno odprta datoteka je bila spremenjena.

en: A file with that name is already being transferred.
sl_SI: Datoteka s tem imenom se že prenaša.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
sl_SI: Datoteka s tem imenom je še vedno v urejanju. Prosim, da jo zaprete in poskusite znova.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
sl_SI: Krajevnega imena datoteke ni mogoče dekodirati.
    Preverite, da je okoljska spremenljivka LC_CTYPE (ali LC_ALL) pravilno nastavljena.
    Če te težave ne razrešite, lahko v seznamih datotek posamezne datoteke manjkajo.
    V tej seji ne bo nobenih drugih izpisanih opozoril.

en: A lost master password cannot be recovered! Please thoroughly memorize your password.
sl_SI: Izgubljenega glavnega gesla ni mogoče obnoviti! Zato si dobro zapomnite svoje geslo.

en: A new version of FileZilla is available:
sl_SI: Na voljo je novejša različica FileZille:

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
sl_SI: Pravi strežnik vedno pokaže vse datoteke, vendar nekateri 'polomljeni' strežniki skrivajo datoteke pred uporabnikom. Uporabite to možnost za prisilitev strežnika, da pokaže vse datoteke.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
sl_SI: Pravi strežnik tega ne zahteva. Povprašajte upravitelja strežnika, če je to res potrebno.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
sl_SI: Oddaljena operacija poteka in sinhrono brskanje je omogočeno.
    Želite onemogočiti sinhrono brskanje in nadaljevati s spreminjanjem krajevne mape?

en: A&dd
sl_SI: &Dodaj

en: A&llow resuming of ASCII files
sl_SI: &Dovoli nadaljevanje prenosa datotek ASCII

en: A&pply only to downloads
sl_SI: &Uporabi le pri prenosih k sebi

en: A&pply only to uploads
sl_SI: &Uporabi le pri prenosih od sebe

en: A&pply to all files and directories
sl_SI: Uporabi na &vseh mapah in datotekah

en: A&utomatically remove successful transfers
sl_SI: &Samodejno odstrani uspešne prenose

note: @translator: Keep short
en: API &Key:
sl_SI: &Ključ API:

en: API Key:
sl_SI: Ključ API:

en: AWS &KMS encryption
sl_SI: Šifriranje AWS &KMS

en: About FileZilla
sl_SI: O programu FileZilla

en: Above the file lists
sl_SI: Nad seznami datotek

note: @translator: Keep short
en: Access &Grant:
sl_SI: &Odobritev dostopa:

en: Access &Key:
sl_SI: &Ključ za dostop:

en: Access to some local directories could not be restored:
sl_SI: Dostopa do nekaterih krajevnih map ni mogoče obnoviti:

en: Account
sl_SI: Račun

en: Action after queue &completion
sl_SI: &Dejanje po dokončanju vrste

en: Action on selected file:
sl_SI: Dejanje nad izbrano datoteko:

en: Action to perform:
sl_SI: Dejanje, ki naj se izvede:

en: Action:
sl_SI: Dejanje:

en: Active mode
sl_SI: Aktivni način

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
sl_SI: Preizkus aktivnega načina FTP ni uspell. FileZilla ne pozna pravega zunanjega naslova IP.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
sl_SI: Preizkus aktivnega načina FTP ni uspel. FileZilla ne pozna natančnega zunanjega naslova IP. Poleg tega je usmerjevalnik spremenil poslani naslov.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
sl_SI: Preizkus aktivnega načina FTP ni uspel. FileZilla pozna natančnega zunanjega naslova IP, vendar je usmerjevalnik ali požarni zid zavajajoče spremenil poslani naslov.

en: Active mode IP
sl_SI: Aktivni način IP

en: Add files to &queue only
sl_SI: Datoteke dodaj &le v vrsto

en: Add selected directory to the transfer queue
sl_SI: Dodaj izbrano mapo v vrsto za prenos

en: Add selected files and folders to the transfer queue
sl_SI: Dodaj izbrane datoteke in mape v vrsto za prenos

en: Add to queue
sl_SI: Dodaj v vrsto

en: Address type not supported
sl_SI: Vrsta naslova ni podprta

en: Advanced
sl_SI: Napredno

en: Advice: Unless you want to test new features, please keep using stable versions only. Beta versions and nightly builds are development versions meant for testing purposes. Nightly builds of FileZilla may not work as expected and might even damage your system. Use beta versions and nightly builds at your own risk.
sl_SI: Nasvet: razen če želite preizkušati novosti, uporabljajte le stabilne različice. Beta in nočne gradnje so razvojne različice, ki so namenjene preizkušanju. Nočne gradnje FileZille morda ne delujejo pričakovano in lahko celo škodujejo vašemu sistemu. Beta različice in nočne gradnje uporabljate na lastno odgovornost.

en: Al&ways perform this action
sl_SI: Vedno uporabi to &dejanje

en: Algorithm:
sl_SI: Algoritem:

en: All files have been successfully transferred
sl_SI: Vse datoteke so bile uspešno prenesene

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
sl_SI: Vsa vrata v danem razponu morajo biti med 1024 in 65535.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
sl_SI[0]: Vsi prenosi so dokončani. %d datotek ni bilo mogoče prenesti.
sl_SI[1]: Vsi prenosi so dokončani. %d datoteke ni bilo mogoče prenesti.
sl_SI[2]: Vsi prenosi so dokončani. %d datotek ni bilo mogoče prenesti.
sl_SI[3]: Vsi prenosi so dokončani. %d datotek ni bilo mogoče prenesti.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
sl_SI: Dovo&li prehod na drug način prenosa ob neuspehu

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
sl_SI: Dovoli prehod na drug način prenosa ob neuspehu

en: Already connected
sl_SI: Že povezani

en: Alternative name: | Alternative names:
sl_SI[0]: Nadomestna imena:
sl_SI[1]: Nadomestno ime:
sl_SI[2]: Nadomestni imeni:
sl_SI[3]: Nadomestna imena:

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
sl_SI: Sicer lahko za upravljanje s svojimi ključi uporabite orodje Pageant iz PuTTY, FileZilla prepozna Pageant.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
sl_SI: Sicer lahko uporabite sistemskega agenta SSH. To zagotovite tako, da nastavite okoljsko spremenljivko SSH_AUTH_SOCK.

en: Alternatively, you can also download the latest version from the FileZilla website:
sl_SI: Namesto tega lahko tudi prenesete novejšo različico s spletišča FileZille:

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
sl_SI: Pri nalaganju vrste prenosov iz »%s« je prišlo do napake.
    Nekateri vnosi vrste morda niso obnovljeni.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
sl_SI: Pri shranjevanju vrste prenosov v »%s« je prišlo do napake.
    Nekateri vnosi vrste morda niso shranjeni.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
sl_SI: Datoteka z istim imenom že obstaja na ciljnem mestu.

en: Anonymous
sl_SI: Anonimna

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
sl_SI: Druga oddaljena operacija že poteka, mape zdaj ni mogoče spremeniti.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
sl_SI: Spremembe upravljalnika strežnikov niso bile shranjene.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
sl_SI: Sprememb nad filtri ni bilo mogoče shraniti.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
sl_SI: Spremembe, opravljene na filtrih, ne bodo shranjene.

en: App&ly to directories only
sl_SI: Uporabi le na &mapah

note: @translator: Keep short
en: Application &Key:
sl_SI: &Ključ programa:

en: Apply
sl_SI: Uporabi

en: Apply to &current queue only
sl_SI: Uporabi le na &trenutni vrsti

en: Apply to &files only
sl_SI: Uporabi le na &datotekah

en: Archive
sl_SI: Arhiv

en: As tab in the transfer queue pane
sl_SI: Kot zavihek v podoknu vrste prenosov

en: Ask for action
sl_SI: Vprašaj za dejanje

en: Ask for password
sl_SI: Vprašaj za geslo

en: Ask operating system for a port.
sl_SI: Vprašaj operacijski sistem za vrata.

en: Ask your operating system for the external IP address
sl_SI: Vprašaj operacijski sistem za zunanji naslov IP

en: Asking questions in the FileZilla Forums
sl_SI: Zastavljanje vprašanj na forumih FileZilla

en: Associated program not found:
sl_SI: Povezanega programa ni mogoče najti:

en: At least one filter condition is incomplete
sl_SI: Vsaj en pogoj filtra ni popoln

en: At this point, all required information has been gathered.
sl_SI: Na tej točki so zbrani vsi potrebni podatki.

en: Attribute
sl_SI: Atribut

en: Authentication failed.
sl_SI: Overovitev ni uspela.

en: Author:
sl_SI: Avtor:

en: Auto
sl_SI: Samodejno

en: Automatic file type classification
sl_SI: Samodejna razvrstitev vrst datotek

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
sl_SI: B

en: B&ypass proxy
sl_SI: O&bidi posredovalni strežnik

en: Basic usage instructions
sl_SI: Osnovna navodila za uporabo

en: Behaviour
sl_SI: Vedenje

en: Being edited
sl_SI: V urejanju

en: Binary
sl_SI: Binarno

en: Blackboard
sl_SI: Tabla

en: Blue
sl_SI: Modra

en: Bookmark
sl_SI: Zaznamek

en: Bookmark:
sl_SI: Zaznamek:

en: Bookmarks
sl_SI: Zaznamki

en: Broken server, it claims to have processed a request before it got fully set
sl_SI: Nedelujoč strežnik, trdi, da je obdelal zahtevo, preden je bila v celoti nastavljena

en: Browse...
sl_SI: Prebrskaj ...

en: Build date:
sl_SI: Datum različice:

en: Build information
sl_SI: Podatki o različici

en: Business category:
sl_SI: Poslovna kategorija:

en: By default FileZilla uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
sl_SI: FileZilla privzeto uporablja razpoložljiva krajevna vrata za vzpostavitev prenosov v aktivnem načinu. Če želite omejiti program FileZilla za uporabo le manjšega razpona vrat, vnesite območje vrat spodaj.

en: C&ancel current operation
sl_SI: Pre&kliči trenutno operacijo

en: C&lear all
sl_SI: I&zbriši vse

en: C&omparative search
sl_SI: &Primerjalno iskanje

en: C&opy URL(s) to clipboard
sl_SI: K&opiraj URL-je na odložišče

en: C&opy URL(s) with password to clipboard
sl_SI: K&opiraj URL-je z geslom na odložišče

en: C&ustom
sl_SI: Po &meri

en: C&ustom KMS ARN:
sl_SI: &KMS ARN po meri:

en: C&ustom filetype associations:
sl_SI: Povezave vrste datotek po &meri:

en: CPU features:
sl_SI: Funkcionalnosti CPE:

en: Calculating timezone offset of server...
sl_SI: Izračunavanje zamika časovnega pasu strežnika ...

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Cancel current operation
sl_SI: Prekliči trenutno operacijo

en: Cancels the current operation
sl_SI: Prekine trenutno operacijo

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
sl_SI: Dostop do '%s' ni mogoč, medij ni vstavljen ali pa pogon ni pripravljen.

en: Cannot add server to Site Manager
sl_SI: Strežnika upravljalniku strežnikov ni mogoče dodati

en: Cannot change directory, there already is a synchronized browsing operation in progress.
sl_SI: Ni mogoče spremeniti mape; dejanje sinhroniziranega brskanja je že v teku.

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
sl_SI: Zavihka med opravljanjem dejanja ni mogoče zapreti.
    Želite preklicati trenutno dejanje in zapreti zavihek?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
sl_SI: Primerjava map ni bila možna, vključeni so različni filtri za krajevne in oddaljene mape

en: Cannot create new filter
sl_SI: Novega filtra ni mogoče ustvariti

en: Cannot edit file
sl_SI: Datoteke ni mogoče urediti

en: Cannot edit file, not connected to any server.
sl_SI: Urejanje datoteke ni mogoče, niste povezani s strežnikom.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
sl_SI: Datoteke ni mogoče urediti, oddaljena pot ni znana.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
sl_SI: Povezave FTP s strežnikom SFTP ni mogoče vzpostaviti. Prosimo, izberite ustrezni protokol.

en: Cannot load key file
sl_SI: Datoteke ključa ni mogoče naložiti

en: Cannot rename entry
sl_SI: Vnosa ni mogoče preimenovati

en: Cannot rename file
sl_SI: Datoteke ni mogoče preimenovati

en: Cannot save filterset
sl_SI: Nabora filtrov ni mogoče shraniti

en: Cannot select filter
sl_SI: Filtra ni mogoče izbrati

en: Cannot set file association
sl_SI: Povezave vrste datotek ni mogoče nastaviti

en: Cannot show dialog
sl_SI: Pogovornega okna ni mogoče pokazati

en: Cannot view/edit selected file
sl_SI: Izbrane datoteke ni mogoče pokazati/urejati

en: Case Insensitive
sl_SI: Brez razlikovanja malih/velikih črk

en: Case insensitive
sl_SI: Brez razlikovanja malih/velikih črk

en: Case insensitive (default)
sl_SI: Brez razlikovanja malih/velikih črk (privzeto)

en: Case sensitive
sl_SI: Razlikovanje malih/velikih črk

en: Case sensitive (default)
sl_SI: Razlikovanje malih/velikih črk (privzeto)

en: Categories to clear
sl_SI: Kategorije za čiščenje

en: Certificate
sl_SI: Potrdilo

en: Certificate and session data are not available yet.
sl_SI: Podatki o potrdilu in seji še niso na voljo.

en: Certificate details
sl_SI: Podrobnosti o potrdilu

en: Challenge:
sl_SI: Izzovi:

en: Change file attributes
sl_SI: Spremeni lastnosti datoteke

en: Change the file permissions.
sl_SI: Spremeni dovoljenja datotek.

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
sl_SI: Spremembe nastavitev beleženja v dnevnik zahtevajo ponoven zagon FileZille.

en: Character encoding issue
sl_SI: Napaka kodiranja znakov

en: Charset
sl_SI: Nabor znakov

en: Check for &updates...
sl_SI: Preveri obstoj &posodobitev ...

en: Check for FileZilla &updates automatically:
sl_SI: Samodejno preveri stanje posodobitev:

en: Check for Updates
sl_SI: Preveri obstoj posodobitev

en: Check for newer versions of FileZilla
sl_SI: Preveri za novejše različice FileZille

en: Check for updates failed
sl_SI: Preverjanje stanja posodobitev ni uspelo

en: Check your login credentials. The entered password starts or ends with a space character.
sl_SI: Preverite svoje prijavne poverilnice. Vneseno geslo se začenja ali končuje s presledkom.

en: Check your login credentials. The entered username starts or ends with a space character.
sl_SI: Preverite svoje prijavne poverilnice. Vneseno uporabniško ime se začenja ali končuje s presledkom.

en: Checking for correct external IP address
sl_SI: Preverjanje pravilnosti zunanjega naslova IP

en: Checking for updates...
sl_SI: Preverjanje obstoja posodobitev ...

en: Checksum match on file %s
sl_SI: Ujemanje kontrolne vsote pri datoteki %s

en: Checksum mismatch on file %s
sl_SI: Neujemanje kontrolne vsote pri datoteki %s

en: Choose a key file
sl_SI: Izberite datoteko ključa

en: Choose the default local directory
sl_SI: Izberite privzeto krajevno mapo

en: Choose the local directory
sl_SI: Izberite krajevno mapo

en: Chunk data improperly terminated
sl_SI: Košček podatkov nepravilno zaključen

en: Cipher:
sl_SI: Šifra:

en: Cl&ose tab
sl_SI: &Zapri zavihek

en: Classic
sl_SI: Klasična

en: Clear &layout cache
sl_SI: Počisti &predpomnilnik postavitve

en: Clear auto&update data
sl_SI: Počisti samoposo&dobitvene podatke

en: Clear history
sl_SI: Počisti zgodovino

en: Clear private data
sl_SI: Počisti zasebne podatke

en: Clear quickconnect bar
sl_SI: Počisti vrstico hitre povezave

en: Click on Finish to save your configuration.
sl_SI: Kliknite na Dokončaj za shranitev vaše konfiguracije.

en: Client to server MAC:
sl_SI: Odjemalec na naslov MAC strežnika:

en: Client to server cipher:
sl_SI: Odjemalec na cifro strežnika:

en: Close
sl_SI: Zapri

en: Close &all other tabs
sl_SI: Zapri &vse druge zavihke

en: Close FileZilla
sl_SI: Zapri FileZillo

en: Close all running instances of FileZilla
sl_SI: Zapri vse odprte programe FileZilla

en: Close quick search and continue comparing?
sl_SI: Želite zapreti hitro iskanje in nadaljevati s primerjavo?

en: Closes current tab
sl_SI: Zapre trenutni zavihek

en: Co&mments:
sl_SI: Ko&mentarji:

en: Column properties
sl_SI: Lastnosti stolpca

en: Column setup
sl_SI: Nastavitev stolpcev

en: Command and its arguments need to be properly quoted.
sl_SI: Ukaz in njegovi argumenti morajo biti pravilno navedeni v narekovajih.

en: Command failed
sl_SI: Ukaz ni uspel

en: Command not supported
sl_SI: Ukaz ni podprt

en: Command not supported by this protocol
sl_SI: Izbrani protokol ne podpira tega ukaza

en: Command:
sl_SI: Ukaz:

en: Comment
sl_SI: Komentar

en: Common name:
sl_SI: Običajno ime:

en: Communication tainted by router or firewall
sl_SI: Komunikacijo je onečedil usmerjevalnik ali požarni zid

en: Compare &modification time
sl_SI: Primerjaj &čas sprememb

en: Compare file&size
sl_SI: Primerjaj &velikost

en: Compare the displayed fingerprint with the certificate fingerprint you have received from your server administrator or server hosting provider.
sl_SI: Primerjajte prikazan prstni odtis s prstnim odtisom potrdila, ki ste ga prejeli od skrbnika strežnika ali ponudnika strežniškega gostovanja.

en: Compare:
sl_SI: Primerjaj:

en: Comparison &threshold (in minutes):
sl_SI: &Prag primerjave (v minutah):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
sl_SI: Prag primerjave mora biti med 0 in 1440 minutami.

en: Compiled for:
sl_SI: Prevedeno za:

en: Compiled on:
sl_SI: Prevedeno na:

en: Compiled with:
sl_SI: Prevedeno z:

en: Compiler flags:
sl_SI: Zastavice prevajalnika:

en: Compressed
sl_SI: Stisnjeno

en: Concurrent transfers
sl_SI: Hkratni prenosi

en: Conditions are c&ase sensitive
sl_SI: Pogoji razlikujejo velike/male &začetnice

en: Configuration test
sl_SI: Preizkus nastavitev

en: Configure passive mode
sl_SI: Prilagodi pasivni način

en: Configure port range
sl_SI: Nastavi obseg vrat

en: Configuring FileZilla and your network
sl_SI: Prilagajanje FileZille in vašega omrežja

en: Confirm deletion
sl_SI: Potrditev brisanja

en: Confirmation needed
sl_SI: Potrditev je potrebna

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
sl_SI: Čestitamo, vaše nastavitve očitno delujejo.

en: Connect bypassing proxy settings
sl_SI: Poveži se mimo posredovalnih strežnikov

en: Connect failed: %s
sl_SI: Povezava je spodletela: %s

en: Connect in current tab
sl_SI: Poveži v trenutnem zavihku

en: Connect in new tab
sl_SI: Poveži v novem zavihku

en: Connect to specified Site Manager site
sl_SI: Povezani z navedenim strežnikom iz upravljalnika strežnikov

en: Connecting
sl_SI: Povezovanje v teku

en: Connecting to %s
sl_SI: Povezovanje z %s

en: Connecting to %s through %s proxy
sl_SI: Povezovanje z %s prek posredovalnega strežnika %s

en: Connecting to %s...
sl_SI: Povezovanje z %s ...

en: Connection
sl_SI: Povezava

en: Connection attempt failed
sl_SI: Poskus povezave ni uspel

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
sl_SI: Poskus povezave z "%s" ni uspel, sledi poskus z naslednjim naslovom.

en: Connection attempt failed with "%s".
sl_SI: Poskus povezave z "%s" ni uspel.

en: Connection attempt interrupted by user
sl_SI: Poskus povezave prekinil uporabnik

en: Connection closed
sl_SI: Povezava zaprta

en: Connection closed by server
sl_SI: Povezava zaprta na strani strežnika

en: Connection established, initializing TLS...
sl_SI: Povezava je vzpostavljena, poteka inicializacija TLS ...

en: Connection established, sending HTTP request
sl_SI: Povezava je vzpostavljena, pošiljanje zahteve HTTP

en: Connection established, waiting for welcome message.
sl_SI: Povezava je vzpostavljena, v pričakovanju pozdravnega sporočila.

en: Connection established, waiting for welcome message...
sl_SI: Povezava je vzpostavljena, v pričakovanju pozdravnega sporočila ...

en: Connection lost
sl_SI: Povezava izgubljena

en: Connection not allowed by ruleset
sl_SI: Povezave nabor pravil ne dovoljuje

en: Connection refused
sl_SI: Povezava zavrnjena

en: Connection timed out after %d second of inactivity | Connection timed out after %d seconds of inactivity
sl_SI[0]: Povezava je pretekla po %d sekundah nedejavnosti
sl_SI[1]: Povezava je pretekla po %d sekundi nedejavnosti
sl_SI[2]: Povezava je pretekla po %d sekundah nedejavnosti
sl_SI[3]: Povezava je pretekla po %d sekundah nedejavnosti

en: Connection timed out.
sl_SI: Povezava je časovno potekla.

en: Connection to server lost.
sl_SI: Povezava s strežnikom izgubljena.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
sl_SI: Povezava s posredovalnim strežnikom je vzpostavljena, v pričakovanju pozdravnega sporočila ...

en: Connection with server got closed prematurely.
sl_SI: Povezava s strežnikom se je predčasno zaprla.

en: Connection with the test server failed.
sl_SI: Povezava s preizkusnim strežnikom ni uspela.

en: Convert key file
sl_SI: Pretvori datoteko ključa

en: Copy (%d) of %s
sl_SI: Kopija (%d) %s

en: Copy of %s
sl_SI: Kopija %s

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard, including password.
sl_SI: Kopiraj URL-je izbranih elementov na odložišče, vključno z geslom.

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
sl_SI: Kopiraj URL-je izbranih elementov na odložišče.

en: Could not accept connection: %s
sl_SI: Povezave ni mogoče sprejeti: %s

en: Could not access path %s
sl_SI: Do poti %s ni mogoče dostopati

en: Could not add connection to Site Manager
sl_SI: Povezave ni mogoče dodati upravljalniku strežnikov

en: Could not allocate memory to open '%s' for reading.
sl_SI: Ni bilo mogoče dodeliti pomnilnika za odpiranje »%s« za branje.

en: Could not allocate memory to open '%s' for writing.
sl_SI: Ni bilo mogoče dodeliti pomnilnika za odpiranje »%s« za pisanje.

en: Could not complete operation
sl_SI: Dejanja ni mogoče dokončati

en: Could not connect to server
sl_SI: Povezava s strežnikom ni uspela

en: Could not connect to server: %s
sl_SI: Povezava s strežnikom ni uspela: %s

en: Could not convert command to server encoding
sl_SI: Ukaza ni mogoče pretvoriti v kodno tabelo strežnika

en: Could not convert private key
sl_SI: Zasebnega ključa ni mogoče pretvoriti

en: Could not copy URLs
sl_SI: URL-jev ni mogoče kopirati

en: Could not copy data
sl_SI: Podatkov ni mogoče kopirati

en: Could not create CFURL from path %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti CFURL iz poti %s

en: Could not create URI for this transfer.
sl_SI: Ni mogoče ustvariti URI za ta prenos.

en: Could not create local file %s
sl_SI: Krajevne datoteke %s ni mogoče ustvariti

en: Could not create logging mutex: %s
sl_SI: Beležnega mutexa ni mogoče ustvariti: %s

en: Could not create security-scoped bookmark from URL:
sl_SI: Varnostno obsegajočega zaznamka iz URL ni mogoče ustvariti:

en: Could not create temporary file name.
sl_SI: Imena trenutne datoteke ni možno ustvariti.

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
sl_SI: Cilja operacije povleci-in-spusti ni mogoče določiti.
    Morda končnica v lupino ni pravilno nameščena ali pa datotek niste spustili v okno Raziskovalca.

en: Could not establish connection to server
sl_SI: Povezave s strežnikom ni mogoče vzpostaviti

en: Could not find the resource files for FileZilla, closing FileZilla.
    You can specify the data directory of FileZilla by setting the FZ_DATADIR environment variable.
sl_SI: Datotek virov za FileZilla ni mogoče najti, program FileZilla se bo zaprl.
    Podatkovno mapo programa FileZilla lahko določite tako, da nastavite okoljsko spremenljivko FZ_DATADIR.

en: Could not generate custom login sequence.
sl_SI: Prijavnega zaporedja po meri ni mogoče ustvariti.

en: Could not generate key
sl_SI: Kjuča ni mogoče tvoriti

en: Could not get full remote path.
sl_SI: Polne oddaljene poti ni mogoče dobiti.

en: Could not get native path from CFURL
sl_SI: Domače poti iz CFURL ni mogoče dobiti

en: Could not get path from URL
sl_SI: Poti iz URL ni mogoče pridobiti

en: Could not get reply from fzputtygen.
sl_SI: Odgovora od fzputtygen ni mogoče dobiti.

en: Could not get reply from fzstorj.
sl_SI: Odgovora od fzstorj ni mogoče pridobiti.

en: Could not get temporary directory to download file into.
sl_SI: Začasne mape za prenos datoteke ni mogoče pridobiti.

en: Could not list directory contents
sl_SI: Vsebine mape ni mogoče izpisati

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
sl_SI: "%s" ni mogoče naložiti, preverite, če je datoteka veljavna in dosegljiva.
    Vsakršne spremembe nastavitev ne bo mogoče shraniti.

en: Could not load key file
sl_SI: Datoteke ključa ni mogoče naložiti

en: Could not load private key
sl_SI: Zasebnega ključa ni mogoče naložiti

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
sl_SI: Ustrezne krajevne mape za oddaljeno mapo '%s' ni mogoče pridobiti.
    Želite izključiti sinhrono brskanje in nadaljevati s spremembo oddaljene mape?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
sl_SI: Ustrezne krajevne mape za oddaljeno mapo '%s' ni mogoče pridobiti.
    Sinhrono brskanje je bilo izključeno.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
sl_SI: Ustrezne oddaljene mape za krajevno mapo '%s' ni mogoče pridobiti.
    Sinhrono brskanje je bilo izključeno.

en: Could not obtain size of '%s'
sl_SI: Ni mogoče pridobiti velikosti '%s'

en: Could not obtain size of '%s'.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti velikosti »%s«.

en: Could not open '%s'
sl_SI: Ni mogoče odpreti '%s'

en: Could not open '%s' for reading.
sl_SI: »%s« ni mogoče odpreti za branje.

en: Could not open '%s' for writing.
sl_SI: »%s« ni mogoče odpreti za pisanje.

en: Could not open clipboard
sl_SI: Odložišča ni mogoče kopirati

en: Could not open log file: %s
sl_SI: Dnevniške datoteke ni mogoče odpreti: %s

en: Could not parse remote path.
sl_SI: Oddaljene poti ni mogoče razčleniti.

en: Could not parse server address:
sl_SI: Naslova strežnika ni mogoče razbrati:

en: Could not read from '%s'
sl_SI: Ni mogoče brati s '%s'

en: Could not read from '%s'.
sl_SI: Ni mogoče brati iz »%s«

en: Could not read from data socket.
sl_SI: Ni mogoče brati s podatkovnih vrat.

en: Could not read from socket: %s
sl_SI: Ni mogoče brati z vrat: %s

en: Could not receive data from server.
sl_SI: Prejemanje podatkov s strežnika ni uspelo.

en: Could not restore directory access
sl_SI: Dostopa do map ni mogoče obnoviti

en: Could not seek to offset %d in '%s' of size %d.
sl_SI: Iskanje do odmika %d v datoteki »%s« velikosti %d ni možno.

en: Could not seek to offset %d in '%s'.
sl_SI: Iskanje do odmika %d v datoteki »%s« ni možno.

en: Could not seek to offset %d within '%s'.
sl_SI: Iskanje do odmika %d v okviru »%s« ni možno.

en: Could not send command to fzputtygen.
sl_SI: Ukaza ni mogoče poslati k fzputtygen.

en: Could not send command to fzstorj.
sl_SI: Ukaza ni mogoče poslati k fzstorj.

en: Could not spawn worker thread for reading '%s'.
sl_SI: Ni bilo mogoče odložiti delovne niti za branje »%s«.

en: Could not spawn worker thread for writing '%s'.
sl_SI: Ni bilo mogoče odložiti delovne niti za pisanje »%s«.

en: Could not start transfer
sl_SI: Prenosa ni mogoče začeti

en: Could not sync '%s' to disk.
sl_SI: Ni mogoče uskladiti »%s« z diskom.

en: Could not truncate '%s' to offset %d.
sl_SI: Ni mogoče odrezati »%s« na odmiku %d.

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
sl_SI: Pisanje "%s" ni bilo možno, zato spremembe upravljalnika strežnikov niso shranjene: %s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
sl_SI: Pisanje "%s" ni bilo možno, zaznamka ni bilo mogoče dodati: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
sl_SI: Pisanje "%s" ni bilo možno, splošnih zaznamkov ni bilo mogoče shraniti: %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
sl_SI: Pisanje "%s" ni bilo možno, zato izbranih strežnikov ni bilo mogoče izvoziti: %s

en: Could not write "%s":
sl_SI: Ni mogoče pisati »%s«:

en: Could not write key file: %s
sl_SI: Datoteke ključa ni mogoče zapisati: %s

en: Could not write to '%s'.
sl_SI: Ni mogoče pisati »%s«.

en: Could not write to local file
sl_SI: V krajevno datoteko ni mogoče pisati

en: Could not write to log file: %s
sl_SI: V dnevniško datoteko ni mogoče pisati: %s

en: Could not write to socket: %s
sl_SI: Ni mogoče pisati na vrata: %s

en: Country:
sl_SI: Država:

en: Crea&te new file
sl_SI: Ustvari novo datoteko

en: Create &missing local directory and enter it
sl_SI: Ustvari &manjkajočo krajevno mapo in vstopi vanjo

en: Create &missing remote directory and enter it
sl_SI: Ustvari &manjkajočo oddaljeno mapo in vstopi vanjo

en: Create a new subdirectory in the current directory
sl_SI: Ustvari novo podmapo v trenutni mapi

en: Create a new subdirectory in the current directory and change into it
sl_SI: Ustvari novo podmapo v trenutni mapi in se postavi vanjo

en: Create a new, empty file in the current directory
sl_SI: Ustvari novo, prazno datoteko v trenutni mapi

en: Create director&y and enter it
sl_SI: Ustvari map&o in vstopi vanjo

en: Create directory
sl_SI: Ustvari mapo

en: Create empty file
sl_SI: Ustvari prazno datoteko

en: Creating directory
sl_SI: Ustvarjanje mape

en: Creating directory '%s'...
sl_SI: Ustvarjanje mape '%s' ...

en: Critical error
sl_SI: Kritična napaka

en: Critical error:
sl_SI: Kritična napaka:

en: Critical file transfer error
sl_SI: Kritična napaka pri prenosu datoteke

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
sl_SI: Kritična napaka pri prenosu datoteke po prenesenih %s v %s

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
sl_SI: Trenutna oddaljena mapa (%s) ni pod sinhroniziranim izhodiščem (%s).
    Sinhrono brskanje je bilo izključeno.

en: Current transfer type is set to ASCII.
sl_SI: Trenutno je vrsta prenosa nastavljena na ASCII.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
sl_SI: Trenutno je vrsta prenosa nastavljena na samodejno razpoznavo.

en: Current transfer type is set to binary.
sl_SI: Trenutno je vrsta prenosa nastavljena na dvojiško.

en: Curve:
sl_SI: Krivulja:

en: Cus&tom
sl_SI: Po &meri

en: Cus&tomer encryption
sl_SI: Šifriranje s&tranke

en: Custom KMS ARN
sl_SI: KMS ARN po meri

en: Custom KMS ARN id cannot be empty.
sl_SI: ID KMS ARN po meri ne more biti prazen.

en: Custom filter set
sl_SI: Sklop filtrov po meri

en: Custom key cannot be empty.
sl_SI: Ključ po meri ne more biti prazen.

en: Custom key length must be 256-bit.
sl_SI: Dolžina ključa po meri mora biti 256 bitov.

en: Custom server
sl_SI: Strežnik po meri

en: Customer Ke&y:
sl_SI: Kl&juč stranke:

en: Cyan
sl_SI: Cijan

en: D&ata type
sl_SI: Vrsta &podatkov

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
sl_SI: D&esetiške predpone z uporabo simbolov SI (npr. 1 KB = 1000 bajtov).

en: D&efault
sl_SI: Pri&vzeto

en: D&elete
sl_SI: I&zbriši

en: D&irectory comparison
sl_SI: Pr&imerjava map

en: D&isable all
sl_SI: Onemogoč&i vse

en: D&o not save passwords
sl_SI: &Ne shranjuj gesel

en: D&uplicate
sl_SI: P&odvoji

en: DOS-like with virtual paths
sl_SI: Podobno DOS-u z navideznimi potmi

en: Data
sl_SI: Podatki

en: Data socket closed too early.
sl_SI: Podatkovna vrata prehitro zaprta.

en: Date
sl_SI: Datum

en: Date formatting
sl_SI: Oblikovanje datuma

en: Date/time format
sl_SI: Zapis datuma/časa

en: Date/time unknown
sl_SI: Datum/čas neznan

en: Debug
sl_SI: Razhrošči

en: Debugging settings
sl_SI: Nastavitve razhroščevanja

en: Default &local directory:
sl_SI: Privzeta &krajevna mapa:

en: Default (AWS/S3)
sl_SI: Privzeto (AWS/S3)

en: Default (Autodetect)
sl_SI: Privzeto (samorazpoznaj)

en: Default editor not properly quoted.
sl_SI: Privzeti urejevalnik ni pravilno naveden.

en: Default file exists action
sl_SI: Dejanje privzeta datoteka obstaja

en: Default r&emote directory:
sl_SI: Privzeta &oddaljena mapa:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
sl_SI: Privzete oddaljene poti ni mogoče razčleniti. Preverite, da je veljavna absolutna pot za izbrano vrsto strežnikov.

en: Default system language
sl_SI: Privzeti jezik sistema

en: Default transfer mode:
sl_SI: Privzeti način prenosa:

en: Default transfer type:
sl_SI: Privzeti način prenosa:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
sl_SI: Privzeto: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
sl_SI: Premor med poskusi povezovanja mora biti med 1 in 999 sekundami.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
sl_SI[0]: Časovno zamikanje povezave za %d sekund zaradi predhodnjega neuspešnega poskusa povezave ...
sl_SI[1]: Časovno zamikanje povezave za %d sekundo zaradi predhodnjega neuspešnega poskusa povezave ...
sl_SI[2]: Časovno zamikanje povezave za %d sekundi zaradi predhodnjega neuspešnega poskusa povezave ...
sl_SI[3]: Časovno zamikanje povezave za %d sekunde zaradi predhodnjega neuspešnega poskusa povezave ...

en: Delete Site Manager entries
sl_SI: Izbriši vnose v upravljalniku strežnikov

en: Delete selected directory
sl_SI: Izbriši izbrano mapo

en: Delete selected files and directories
sl_SI: Izbriši izbrane datoteke in mape

en: Deleting "%s"
sl_SI: Brisanje »%s«

en: Deleting %u files from "%s"
sl_SI: Brisanje %u datotek iz »%s«

en: Deleting symbolic link
sl_SI: Brisanje simbolične povezave

en: Desktop
sl_SI: Namizje

en: Details
sl_SI: Podrobnosti

en: Details for new key:
sl_SI: Podrobnosti za nov ključ:

en: Detected newer version of FileZilla
sl_SI: Zaznana novejša različica FileZille

en: Dire&ctories
sl_SI: &Mape

en: Direction
sl_SI: Smer

en: Directory
sl_SI: Mapa

en: Directory access permissions
sl_SI: Dovoljenja za dostop do map

en: Directory comparison
sl_SI: Primerjava map

en: Directory comparison failed
sl_SI: Primerjava map ni uspela

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
sl_SI: Mapa z dnevniško datoteko ne obstaja ali pa je njeno ime neveljavno.

en: Directory listing &filters...
sl_SI: &Filtri seznama mape ...

en: Directory listing aborted by user
sl_SI: Pridobivanje seznama mape prekinil uporabnik

en: Directory listing failed
sl_SI: Izpis vsebine mape ni uspel

en: Directory listing filters
sl_SI: Filtri seznama mape

en: Directory listing of "%s" successful
sl_SI: Pridobivanje seznama mape »%s« uspešno

en: Directory listing successful
sl_SI: Pridobivanje seznama mape uspešno

en: Disa&ble all
sl_SI: Onemogo&či vse

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
sl_SI: Želite izključiti sinhrono brskanje in nadaljevati s spreminjanjem oddaljene mape?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
sl_SI: Onemogočite to možnost, če ni več mogoče pravilno videti datotek.

en: Disconnect from server
sl_SI: Razveži s strežnikom

en: Disconnected from server
sl_SI: Razvezan s strežnikom

en: Disconnected from server: %s
sl_SI: Razvezani s strežnikom: %s

en: Disconnecting from previous server
sl_SI: Prekini povezavo s prejšnjim strežnikom

en: Disconnects from the currently visible server
sl_SI: Razveže povezavo od trenutno vidnega strežnika

en: Display about dialog
sl_SI: Prikaži pogovorno okno o programu

en: Do &not use default editor
sl_SI: &Ne uporabi privzetega urejevalnika

en: Do the same with &all selected files already being edited
sl_SI: Stori enako z &vsemi izbranimi datotekami, ki se že urejajo

en: Do you really want to close FileZilla?
sl_SI: Resnično želite zapreti FileZillo?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
sl_SI: Resnično želite izbrisati vse vnose v upravljalniku strežnikov in v čakalni vrsti prenosov?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
sl_SI: Resnično želite izbrisati vse vnose v upravljalniku strežnikov?

en: Do you really want to delete the selected entries?
sl_SI: Ali res želite izbrisati izbrane vnose?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
sl_SI: Resnično želite izbrisati čakalno vrsto prenosov?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
sl_SI: Resnično želite poslati '%s' na strežnik?

en: Do you want to reopen this file?
sl_SI: Želite ponovno odpreti to datoteko?

en: Docs
sl_SI: Dokumentacija

en: Documentation
sl_SI: Dokumentacija

en: Don't use external IP address on &local connections.
sl_SI: Ne uporabljajte zunanjega naslova IP na &krajevnih povezavah.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
sl_SI: Imena s piko so imena datotek, ki se začnejo s piko, npr. .htaccess

en: Double-click action
sl_SI: Dejanje ob dvokliku

en: Download
sl_SI: Prenesi s strežnika

en: Download &limit:
sl_SI: Omejitev prenosov &s strežnika:

en: Download limit: %s/s
sl_SI: Omejitev prenosov s strežnika: %s/s

en: Download limit: none
sl_SI: Omejitev prenosov s strežnika: brez

en: Download search results
sl_SI: Prenesi rezultate iskanja

en: Download selected directory
sl_SI: Prenesi izbrano mapo

en: Download selected files and directories
sl_SI: Prenesi sem izbrane datoteke in mape

en: Download: %s/s
sl_SI: Prenos: %s/s

en: Downloading
sl_SI: Prenašanje

en: Downloading %s
sl_SI: Prenašanje %s

en: Downloading update...
sl_SI: Prenašanje posodobitve ...

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
sl_SI: Funkcija povleci-in-spusti med dvema FileZillama še ni implementirana.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
sl_SI: Funkcija povleci-in-spusti med dvema strežnikoma še ni implementirana.

en: Dropbox for Business:
sl_SI: Dropbox za podjetja:

en: Dupl&icate
sl_SI: Podvoj&i

en: E&nable all
sl_SI: O&mogoči vse

en: E&nter directory
sl_SI: &Vstopi v mapo

en: E&xecute
sl_SI: &Izvedi

en: E&xit
sl_SI: &Izhod

en: E&xport...
sl_SI: &Izvozi ...

en: E-Mail:
sl_SI: E-poštni naslov:

en: Each filter needs at least one condition.
sl_SI: Vsak filter potrebuje vsaj en pogoj.

en: Edit filters
sl_SI: Uredi filtre

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
sl_SI: Uredite datoteko z nastavljenim urejevalnikom in prenesite spremembe na strežnik.

en: Editing directories is not supported
sl_SI: Urejanje map še ni podprto

en: Editing failed
sl_SI: Urejanje ni uspelo

en: Editing search results
sl_SI: Urejanje rezultatov iskanja

en: Either you or your system administrator has disabled checking for updates. Please re-enable checking for updates to obtain more information.
sl_SI: Skrbnik sistema ali vi ste onemogočili preverjanje obstoja posodobitev. Ponovno omogočite preverjanje, ali so na voljo posodobitve, da pridobite več informacij.

en: Email:
sl_SI: E-pošta:

en: Empty command
sl_SI: Prazen ukaz

en: Empty directory listing
sl_SI: Izprazni izpis vsebine map

en: Empty directory.
sl_SI: Prazna mapa.

en: Empty filter names are not allowed.
sl_SI: Prazna imena filtrov niso dovoljena.

en: Empty name
sl_SI: Prazno ime

en: En&able all
sl_SI: Om&ogoči vse

en: Enable invalid character &filtering
sl_SI: Omogoči &filtriranje neveljavnih znakov

note: @translator: Keep short
en: Encr&yption Passphrase:
sl_SI: Geselska fraza &šifriranja:

en: Encrypted
sl_SI: Šifrirano

en: Encryption
sl_SI: Šifriranje

en: Encryption &key:
sl_SI: Šifrirni &ključ:

en: Encryption details
sl_SI: Podrobnosti o šifriranju

en: Encryption passphrase is not set
sl_SI: Geselska fraza šifriranja ni določena

en: End comparison and change sorting order?
sl_SI: Želite končati primerjanje in spremeniti zaporedje razvrščanja?

en: End comparison and open quick search?
sl_SI: Želite končati primerjanje in odpreti hitro iskanje?

en: Enter &custom command...
sl_SI: Vnesi ukaz &po meri ...

en: Enter 0 for unlimited speed.
sl_SI: Vnesite 0 za neomejeno hitrost.

en: Enter command
sl_SI: Vnesite ukaz

en: Enter custom command
sl_SI: Vnesi ukaz po meri

en: Enter directory
sl_SI: Vstopi v mapo

en: Enter filter name
sl_SI: Vnesite ime filtra

en: Enter master password
sl_SI: Vnesite glavno geslo

en: Enter name for filterset
sl_SI: Vnesite ime za sklop filtrov

en: Enter new name for filterset
sl_SI: Vnesite novo ime za sklop filtrov

en: Enter password
sl_SI: Vnesite geslo

en: Enter selected directory
sl_SI: Vstopi v izbrano mapo

en: Enter the address of the server. To specify the server protocol, prepend the host with the protocol identifier. If no protocol is specified, the default protocol (ftp://) will be used. You can also enter complete URLs in the form protocol://user:pass@host:port here, the values in the other fields will be overwritten then.
    
    Supported protocols are:
    - ftp:// for normal FTP with optional encryption
    - sftp:// for SSH file transfer protocol
    - ftps:// for FTP over TLS (implicit)
    - ftpes:// for FTP over TLS (explicit)
sl_SI: Vnesite naslov strežnika. Za določitev protokola strežnika dodajte gostitelju predpono, ki identificira protokol. Če protokol ni določen, bo uporabljen privzeti protokol (ftp://). Prav tako lahko tukaj vnesete celotne naslove URL v obliki protocol://uporabnik:geslo@gostitelj:vrata, vrednosti v drugih poljih bodo s tem prepisane.
    
    Podprti protokoli so:
    - ftp:// za navaden FTP z možnostjo šifriranja,
    - sftp:// za protokol prenosa datotek SSH,
    - ftps:// za FTP prek TLS (implicitno) in
    - ftpes:// za FTP prek TLS (eksplicitno).

en: Enter the password for the file '%s'.
    The converted file will be protected with the same password.
sl_SI: Vnesite geslo za datoteko %s
    Pretvorjena datoteka bo zaščitena z istim geslom.

en: Enter the port on which the server listens. The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
sl_SI: Vnesite vrata, na katerih posluša strežnik. Privzeta vrata za FTP so 21, privzeta vrednost za SFTP pa 22.

en: Enter username
sl_SI: Vnesite uporabniško ime

en: Enter username and password
sl_SI: Vnesite uporabniško ime in geslo

en: Entered file would transfer as ASCII
sl_SI: Vnesena datoteka bi se prenesla kot ASCII

en: Entered file would transfer as binary
sl_SI: Vnesena datoteka bi se prenesla kot binarna

en: Error
sl_SI: Napaka

en: Error exporting settings
sl_SI: Napaka pri izvažanju nastavitev

en: Error importing
sl_SI: Napaka pri uvažanju

en: Error loading queue
sl_SI: Napaka pri nalaganju vrste

en: Error loading xml file
sl_SI: Napaka pri nalaganju datoteke xml

en: Error saving queue
sl_SI: Napaka pri shranjevanju vrste

en: Error starting program
sl_SI: Napaka pri zagonu programa

en: Error writing xml file
sl_SI: Napaka pri pisanju datoteke xml

en: Error:
sl_SI: Napaka:

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
sl_SI: Primer: png "c:\program files\ogledovalnik\ogledovalnik.exe" -open

en: Examples
sl_SI: Primeri

en: Excess data read from '%s'
sl_SI: Presežek prebranih podatkov iz »%s«

en: Exe&cute
sl_SI: &Izvedi

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
sl_SI: Izvršilna datoteka ne vsebuje informacij o različici, preverjanje obstoja posodobitev ni možno.

en: Expired!
sl_SI: Preteklo!

en: Explorer
sl_SI: Raziskovalec

en: Export &Filters
sl_SI: Izvozni &filtri

en: Export &Queue
sl_SI: Izvozi &vrsto

en: Export &Settings
sl_SI: &Izvozi nastavitve

en: Export settings
sl_SI: Izvozi nastavitve

en: F&ilter name:
sl_SI: &Ime filtra:

en: FTP - File Transfer Protocol
sl_SI: FTP (File Transfer Protocol)

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
sl_SI: FTP (File Transfer Protocol) z možnim šifriranjem

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
sl_SI: Nezaščiteni FTP

en: FTP Keep-alive
sl_SI: Obdrži-pri-življenju FTP

en: FTP Proxy
sl_SI: Posredovalni strežnik FTP

en: FTP URL
sl_SI: URL za FTP

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
sl_SI: FTP uporablja za prenos podatkov sekundarne povezave. Te dodatne povezave lahko vzpostavite na dva načina.

en: FTP: File Types
sl_SI: FTP: Vrste datotek

en: FTPES - FTP over explicit TLS
sl_SI: FTPES – FTP prek izrecnega TLS

en: FTPS - FTP over implicit TLS
sl_SI: FTPS – FTP prek implicitnega TLS

en: Failed to change directory
sl_SI: Sprememba mape ni uspela

en: Failed to change language
sl_SI: Sprememba jezika ni uspela

en: Failed to convert command to 8 bit charset
sl_SI: Ukaza ni mogoče pretvoriti v 8-bitni nabor znakov

en: Failed to copy or move sites
sl_SI: Kopiranje ali premikanje strežnikov ni uspelo

en: Failed to create backup copy of xml file
sl_SI: Varnostne kopije datoteke xml ni mogoče ustvariti

en: Failed to create listen socket on port %d, aborting.
sl_SI: Ni mogoče ustvariti vtičnika za poslušanje na vratih %d, prekinjanje.

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
sl_SI: Za aktivni način prenosa ni mogoče ustvariti vrat za poslušanje

en: Failed to decrypt server password.
sl_SI: Gesla strežnika ni mogoče dešifrirati.

en: Failed to get 'My Documents' path
sl_SI: Pridobivanje poti do 'Mojih dokumentov' ni bilo uspešno

en: Failed to get desktop path
sl_SI: Pridobivanje namizne poti ni uspelo

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
sl_SI: Naslova vrstnika nadzorne povezave ni mogoče pridobiti, povezava zaprta.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
sl_SI: Naslova vrstnika podatkovne povezave ni mogoče pridobiti, povezava zaprta.

en: Failed to load panels, invalid resource files?
sl_SI: Razdelkov ni mogoče naložiti, neveljavne datoteke virov?

en: Failed to load private key: %s
sl_SI: Nalaganje zasebnega ključa ni uspelo: %s

en: Failed to parse returned path.
sl_SI: Vrnjene poti ni mogoče razčleniti.

en: Failed to receive data
sl_SI: Podatki ni uspelo sprejeti

en: Failed to retrieve directory listing
sl_SI: Seznama mape ni mogoče pridobiti

en: Failed to retrieve external IP address, aborting.
sl_SI: Zunanjega naslova IP ni mogoče pridobiti, prekinitev.

en: Failed to retrieve external IP address, using local address
sl_SI: Zunanjega naslova IP ni mogoče pridobiti, sledi uporaba krajevnega naslova

en: Failed to retrieve local IP address, aborting.
sl_SI: Krajevnega naslova IP ni mogoče pridobiti. Prekinitev.

en: Failed to retrieve local IP address.
sl_SI: Krajevnega naslova IP ni mogoče pridobiti.

en: Failed to retrieve the external IP address.
sl_SI: Zunanjega naslova IP ni mogoče pridobiti.

en: Failed to send command.
sl_SI: Ukaza ni mogoče poslati.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
sl_SI: Jezika ni bilo mogoče nastaviti na %s (%s), zato je v uporabi privzeti sistemski jezik

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
sl_SI: Jezika ni bilo mogoče nastaviti na %s (%s), zato je v uporabi privzeti sistemski jezik (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
sl_SI: Jezika ni bilo mogoče nastaviti na %s (%s), zato je v uporabi privzeti sistemski jezik.

en: Failed to set language to %s, using default system language
sl_SI: Jezika ni bilo mogoče nastaviti na %s, zato je v uporabi privzeti sistemski jezik

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
sl_SI: Jezika ni bilo mogoče nastaviti na %s, zato je v uporabi privzeti sistemski jezik (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
sl_SI: Jezika ni bilo mogoče nastaviti na %s, zato je v uporabi privzeti sistemski jezik.

en: Failed to validate settings
sl_SI: Nastavitev ni mogoče preveriti

en: Failed to write xml file
sl_SI: V datoteko xml ni mogoče pisati

en: Failed transfers
sl_SI: Neuspeli prenosi

en: Fall back to active mode
sl_SI: Povrnitev v aktivni način

en: Fil&e sizes
sl_SI: Velikosti &datotek

en: Fil&e:
sl_SI: Da&toteka:

en: Fil&es
sl_SI: &Datoteke

en: File
sl_SI: Datoteka

en: File does not contain any importable data.
sl_SI: Datoteka ne vsebuje nobenih podatkov za uvoz.

en: File editing
sl_SI: Urejanje datoteke

en: File exists
sl_SI: Datoteka obstaja

en: File exists action
sl_SI: Dejanje datoteka obstaja

en: File has changed
sl_SI: Datoteka je bila spremenjena

en: File lists
sl_SI: Seznami datotek

en: File not found
sl_SI: Datoteke ni mogoče najti

en: File search
sl_SI: Iskanje datotek

en: File transfer aborted by user
sl_SI: Prenos je prekinil uporabnik

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
sl_SI: Prenos datoteke je prekinil uporabnik po prenesenih %s v %s

en: File transfer failed
sl_SI: Prenos datoteke ni uspel

en: File transfer failed after transferring %s in %s
sl_SI: Prenos datoteke ni uspel po prenesenih %s v %s

en: File transfer skipped
sl_SI: Prenos datoteke preskočen

en: File transfer successful
sl_SI: Prenos datoteke je bil uspešen

en: File transfer successful, transferred %s in %s
sl_SI: Prenos datoteke je bil uspešen, preneseno %s v %s

en: File transfers still in progress.
sl_SI: Prenosi datotek so v teku.

en: FileZilla Error
sl_SI: Napaka FileZilla

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
sl_SI: FileZilla lahko preizkusi vaše nastavitve za zagotovitev pravilnega delovanja.

en: FileZilla is already connected to a server.
sl_SI: FileZilla je že povezan s strežnikom.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
sl_SI: Če želite uveljaviti spremembo jezika, morate ponovno zagnati FileZillo.

en: FileZilla updates
sl_SI: Posodobitve FileZilla

en: Filelist status &bars
sl_SI: &Vrstice stanj seznama datotek

en: Filename
sl_SI: Ime datoteke

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
sl_SI: Za mapo %s in datoteko %s ni mogoče sestaviti imena datoteke

en: Filename invalid
sl_SI: Ime datoteke ni veljavno

en: Filename unchanged
sl_SI: Nespremenjeno ime datoteke

en: Filename:
sl_SI: Ime datoteke:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
sl_SI: Imena datotek ne smejo vsebovati nobenega od naslednjih znakov: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
sl_SI: Imena datotek ne smejo vsebovati nobenega od naslednjih znakov: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
sl_SI: Trenutno urejevane datoteke

en: Files matching a filter rule are removed from directory listings.
sl_SI: Datoteke, ki ustrezajo pravilu filtra, se odstranijo iz seznama mape.

en: Filesize
sl_SI: Velikost

en: Filesize format
sl_SI: Zapis velikosti datotek

en: Filetype
sl_SI: Vrsta

en: Filetype associations
sl_SI: Povezave vrste datotek

en: Filter applies to:
sl_SI: Filter se nanaša na:

en: Filter invalid characters in filenames
sl_SI: Filtriraj neveljavne znake v imenih datotek

en: Filter name already exists
sl_SI: Ime filtra že obstaja

en: Filter out items matching all of the following
sl_SI: Izpusti vse, ki ustrezajo vsem naslednjim pogojem

en: Filter out items matching any of the following
sl_SI: Izpusti vse, ki ustrezajo kateremu od naslednjih pogojev

en: Filter out items matching none of the following
sl_SI: Izpusti vse, ki ne ustrezajo nobenemu od naslednjih pogojev

en: Filter out items matching not all of the following
sl_SI: Izpusti vse, ki ustrezajo nekaterim, ne vsem od naslednjih pogojev

en: Filter set already exists
sl_SI: Sklop filtrov že obstaja

en: Filter the directory listings
sl_SI: Filtriraj vsebino map

en: Filter validation failed
sl_SI: Overovitev filtra ni uspela

en: Find &files
sl_SI: Najdi &datoteke

en: Find d&irectories
sl_SI: Najdi &mape

en: Fingerprint (SHA-1):
sl_SI: Prstni odtis (SHA-1):

en: Fingerprint (SHA-256):
sl_SI: Prstni odtis (SHA-256):

en: Fingerprints:
sl_SI: Prstni odtisi:

en: Firewall and router configuration wizard
sl_SI: Čarovnik za nastavitev požarnega zidu in usmerjevalnika

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
sl_SI: Za več podrobnosti o teh možnostih, prosimo, zaženite čarovnika za nastavitev omrežja.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
sl_SI: Zavoljo zanesljivosti je priporočljivo, da navedete obseg vsaj desetih vrat.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
sl_SI: Za to sejo bodo uporabljene privzete nastavitve. Nobena sprememba nastavitev ne bo shranjena.

en: Forbidden character in file extension.
sl_SI: Prepovedan znak v priponi datoteke.

en: Force &UTF-8
sl_SI: Vsili &UTF-8

en: Force showing &hidden files
sl_SI: Vsili izpis &skritih datotek

en: Force showing hidden files
sl_SI: Vsili izpis skritih datotek

en: Format specifications:
sl_SI: Lastnosti vrste datotek:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
sl_SI: Oblika: končnici sledi pravilno naveden ukaz z argumenti.

note: @translator: Two examples: Found new nightly 2014-04-03\n, Found new release 3.9.0.1\n
en: Found new %s %s
sl_SI: Najden nov %s %s

note: @translator: Placeholders will be filled with dates
en: From %s to %s
sl_SI: Od %s do %s

en: Function %s failed
sl_SI: Funkcija %s je spodletela

en: Further documentation
sl_SI: Nadaljnja dokumentacija

en: General
sl_SI: Splošno

en: General SOCKS server failure
sl_SI: Splošna napaka SOCKS strežnika

en: Generic proxy
sl_SI: Splošen posredovalni strežnik

en: Get external IP address from the following URL:
sl_SI: Pridobi zunanji naslov IP iz naslednjega URL:

en: Getting help
sl_SI: Kako do pomoči

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
sl_SI: Ime danega sklopa filtrov že obstaja, želite prepisati obstoječi sklop filtrov?

en: Global bookmarks
sl_SI: Splošni zaznamki

en: Green
sl_SI: Zelena

en: Group permissions
sl_SI: Dovoljenja skupine

en: H&igh
sl_SI: &visoko

en: HTTPS - HTTP over TLS
sl_SI: HTTPS – HTTP prek TLS

en: Hash:
sl_SI: Izvleček:

en: Hidden
sl_SI: Skrito

en: High
sl_SI: Visoka

en: Highest
sl_SI: Najvišja

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
sl_SI: Najvišja vrata na voljo morajo imeti številko med 1024 in 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
sl_SI: Za preklop stanja filtriranja na obeh straneh hkrati držite pritisnjeno dvigalko.

en: Homepage:
sl_SI: Domača stran:

en: Host key mismatch
sl_SI: Neujemanje ključa gostitelja

note: @translator: Keep short
en: Host name of identity service
sl_SI: Ime gostitelja storitve identitete

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
sl_SI: Gostitelj se začne z '[', vendar manjka oglati zaklepaj.

en: Host unreachable
sl_SI: Gostitelj ni dosegljiv

en: Host:
sl_SI: Gostitelj:

en: Hostkey algorithm:
sl_SI: Algoritem ključa gostitelja:

en: Hours,
sl_SI: ur,

en: I &forgot my master password. Delete all passwords stored with this key.
sl_SI: &Pozabil sem svoje glavno geslo. Izbriši vsa gesla, shranjena s tem ključem.

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
sl_SI: I&SO 8601 (primer: 15:47)

en: IPv6 addresses are not supported with SOCKS4 proxy
sl_SI: Naslovi IPv6 niso podprti prek posredovalnega strežnika SOCKS4

note: @translator: Keep short
en: Identity &host:
sl_SI: &Gostitelj identitete:

en: Identity (Keystone):
sl_SI: Identiteta (Keystone):

note: @translator: Keep short
en: Identity service path:
sl_SI: Pot storitve identitete:

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
sl_SI: Če v navedenem času ni mogoče pošiljati ali sprejemati podatkov, bo povezava zaprta, program FileZilla pa bo poskusil z novo povezavo.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
sl_SI: Če sporočate hrošče, ob tem zagotovite tudi dnevnike z ravnijo beleženja "Obširno".

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
sl_SI: Če samodejni preizkus ob zaključku tega čarovnika uspe, vendar pa na določen strežnik ne morete prenesti datotek, je morda napačno nastavljen strežnik in poskusiti morate še v aktivnem načinu. Način prenosa lahko nastavite za vsak strežnik posebej v Upravljalniku.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
sl_SI: Če je omogočen preklop na drug način prenosa, se boste lahko povezali na napačno nastavljene strežnike, ki zavračajo izbrani način povezovanja.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
sl_SI: Če sprememba ključa gostitelja ni pričakovana, stopite v stik s skrbinkom sistema.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
sl_SI: Če ta težava ne izgine, nek usmerjevalnik in/ali požarni zid še naprej blokira FileZillo.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
sl_SI: Če ta težava ne izgine, nek usmerjevalnik in/ali požarni zid še naprej prekinja povezavo.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
sl_SI: Če velikost dnevniške datoteke doseže omejitev, je preimenovana z dodajanjem ".1" na konec imena datoteke (prepiše starejše dnevniške datoteke s takšnim imenom), ustvari pa se nova dnevniška datoteka.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
sl_SI: Če simbolična povezava kaže v mapo, lahko FileZilla izbriše simbolično povezavo ali odstrani vsebino povezane mape.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
sl_SI: Če ta težava ne izgine, prosimo, da za rešitev povprašate izdelovalca svojega usmerjevalnika ali požarnega zidu.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
sl_SI: Če ta težava ne izgine, prosimo, povprašajte izdelovalca svojega usmerjevalnika.

en: If using 'overwrite if newer', your system time has to be synchronized with the server. If the time differs (e.g. different timezone), specify a time offset in the site manager.
sl_SI: Če uporabljate »prepiši, če je novejše«, bo vaš sistemski čas obvezno sinhroniziran s strežnikom. Če se čas razlikuje (npr. drug časovni pas), določite zamik časovnega pasu v upravljalniku strežnikov.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
sl_SI: Pri primerjanju na osnovi časovnega žiga šteje datoteki za enaki, če je razlika med njunima časovnima žigoma v okviru tega praga.

en: If you change the language, you need to restart FileZilla.
sl_SI: Če spremenite jezik, morate FileZillo ponovno zagnati.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
sl_SI: Če kliknete na preizkus, se bo FileZilla povezala s probe.filezilla-project.org in izvedla nekaj enostavnih preizkusov.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
sl_SI: Če zaprete FileZillo, bodo spremembe izgubljene.

en: If you continue, transferred files may be intercepted or their contents replaced by an attacker.
sl_SI: Če nadaljujete, lahko napadalec prestreže prenesene datoteke ali pa nadomesti njihovo vsebino.

en: If you continue, your password and files will be sent in clear over the internet.
sl_SI: Če nadaljujete, bodo vaše geslo in datoteke po internetu poslani brez šifriranja.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
sl_SI: Če vnesete napačne vrste datotek, se lahko te datoteke ob prenosu okvarijo.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
sl_SI: Če pride do napak, vaše nastavitve niso pravilne.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
sl_SI: Če imate težave s pridobivanjem vsebine map ali s prenosom datotek, poskusite spremeniti privzeti način prenosa.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
sl_SI: Če imate še naprej težave z določenim strežnikom, je morda sam strežnik ali oddaljeni usmerjevalnik ali požarni zid slabo nastavljen. V tem primeru poskusite preklopiti v pasivni način in vprašati upravitelja strežnika za pomoč.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
sl_SI: Če se čarovnik uspešno dokonča in zaključni preizkus uspe, bi morali biti pravilno konfigurirani vsi požarni zidovi in usmerjevalniki.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
sl_SI: Če uporabljate požarni zid, preverite, da lahko FileZilla sprejema povezave na vseh danih vratih.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
sl_SI: Če uporabljate usmerjevalnik, preverite, da se vsa ta vrata posredujejo računalniku, na katerem zaganjate FileZillo.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
sl_SI: Če bo vaš usmerjevalnik še naprej zamenjaval naslov IP, prosimo, povprašajte proizvajalca svojega usmerjevalnika.

en: Import settings
sl_SI: Uvozi nastavitve

en: Import successful
sl_SI: Uvoz uspešen

en: Improperly quoted association.
sl_SI: Nepravilno navedena povezava.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
sl_SI: V aktivnem načinu mora FileZilla poslušati na vratih za prenos podatkov. Navesti morate, katera vrata bo FileZilla uporabljala.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
sl_SI: Če imate usmerjevalnik, morate posredovati vsa vrata, ki so na voljo, saj FileZilla nima vpliva na to, katera vrata izbira vaš sistem.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
sl_SI: Da bi lahko uporabili aktivni način, mora FileZilla poznati vaš notranji naslov IP.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
sl_SI: V pasivnem načinu, ki ga svetujemo večini uporabnikov, FileZilla povpraša strežnik za vrata in se poveže na dana vrata. Za to ni potrebnih nobenih posebnih nastavitev.

en: Incorrect password
sl_SI: Nepravilno geslo

en: Information about the latest version of FileZilla could not be retrieved. Please try again later.
sl_SI: Informacij o najnovejši različici FileZille ni mogoče pridobiti. Poskusite znova kasneje.

en: Initializing TLS...
sl_SI: Inicializacija TLS ...

en: Insecure %s connection
sl_SI: Povezava %s ni varna

en: Insecure FTP data connection
sl_SI: Podatkovna povezava FTP, ki ni varna

en: Insecure algorithm!
sl_SI: Algoritem ni varen!

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
sl_SI: Strežnik ni varen, ne podpira FTP prek TLS.

en: Interactive
sl_SI: Interaktivna

en: Interface
sl_SI: Vmesnik

en: Intermediate certificate
sl_SI: Vmesno potrdilo

en: Interrupted by user
sl_SI: Prekinil uporabnik

en: Invalid Content-Length
sl_SI: Neveljavna dolžina vsebine

en: Invalid HTTP Response
sl_SI: Neveljaven odziv HTTP

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
sl_SI: Prejeto neveljavno zaporedje znakov, sledi onemogočanje UTF-8. Izberite možnost UTF-8 v upravljalniku strežnikov za vsiljenje UTF-8.

en: Invalid chunk size
sl_SI: Neveljavna velikost koščka

en: Invalid data received
sl_SI: Prejeti neveljavni podatki

en: Invalid date
sl_SI: Neveljaven datum

en: Invalid filename
sl_SI: Neveljavno ime datoteke

en: Invalid hash: %s
sl_SI: Neveljaven izvleček: %s

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
sl_SI: Neveljaven gostitelj, po oglatem zaklepaju lahko sledita le dvopičje in številka vrat.

en: Invalid hostname: %s
sl_SI: Neveljavno ime gostitelja: %s

en: Invalid input
sl_SI: Neveljaven vnos

en: Invalid line
sl_SI: Neveljavna vrstica

en: Invalid path
sl_SI: Neveljavna pot

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
sl_SI: Podana so bila neveljavna vrata. Vrednost vrat mora biti število med 1 in 65535.

en: Invalid protocol specified. Valid protocols are:
    ftp:// for normal FTP with optional encryption,
    sftp:// for SSH file transfer protocol,
    ftps:// for FTP over TLS (implicit) and
    ftpes:// for FTP over TLS (explicit).
sl_SI: Naveden je neveljaven protokol. Veljavni protokoli so:
    ftp:// za navaden FTP z možnostjo šifriranja,
    sftp:// za protokol prenosa datotek SSH,
    ftps:// za FTP prek TLS (implicitno) in
    ftpes:// za FTP prek TLS (eksplicitno).

en: Invalid proxy host, after closing bracket only colon and port may follow.
sl_SI: Neveljaven gostitelj posredovalnega strežnika, po oglatem zaklepaju lahko sledita le dvopičje in številka vrat.

en: Invalid regular expression
sl_SI: Neveljaven regularni izraz

en: Invalid response code
sl_SI: Neveljavna odzivna koda

en: Invalid search conditions: %s
sl_SI: Neveljavni pogoji iskanja: %s

en: Invalid site path
sl_SI: Neveljavna pot na strežniku

en: Invalid size in condition
sl_SI: Neustrezna velikost v pogoju

en: Invalid username given.
sl_SI: Podano uporabniško ime ni veljavno.

en: Invert Filter
sl_SI: Preobrni filter

en: Issuer
sl_SI: Izdajatelj

en: Jurisdiction country:
sl_SI: Država sodne oblasti:

en: Jurisdiction locality:
sl_SI: Kraj sodne oblasti:

en: Jurisdiction state or province:
sl_SI: Pokrajina sodne oblasti:

en: Keep directories on top
sl_SI: Obdrži mape na vrhu

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
sl_SI: Upoštevajte, da tega ne podpirajo vsi strežniki in lahko vrnejo neprave sezname, če vključite to možnost. Čeprav FileZilla izvaja nekatere preizkuse za preverjanje, če strežnik to podpira, morda preizkus ne bo uspel.

en: Key exchange
sl_SI: Izmenjava ključev

en: Key exchange:
sl_SI: Izmenjava ključev:

en: Key file
sl_SI: Datoteka ključa

en: Key identifier:
sl_SI: Identifikator ključa:

en: L&owest
sl_SI: Naj&nižje

en: Language
sl_SI: Jezik

en: Language changed
sl_SI: Jezik spremenjen

en: Last modified
sl_SI: Zadnjič spremenjeno

en: Layout
sl_SI: Postavitev

en: Leave empty to keep existing data.
sl_SI: Pustite prazno, če želite obdržati obstoječe podatke.

note: @translator: Keep this string as short as possible
en: Leave empty to keep existing password.
sl_SI: Pustite prazno, če želite obdržati obstoječe geslo.

en: Limit for concurrent &downloads:
sl_SI: Omejitev hkratnih prenosov &s strežnika:

en: Limit for concurrent &uploads:
sl_SI: Omejitev hkratnih prenosov &na strežnik:

en: Limit local ports
sl_SI: Omeji krajevna vrata

en: Limit size of logfile
sl_SI: Omeji velikost dnevniške datoteke

en: Limit:
sl_SI: Omejitev:

en: Line length exceeded
sl_SI: Dolžina vrstice presežena

en: Linked against
sl_SI: Povezano z

en: Listen socket closed
sl_SI: Vrata za poslušanje zaprta

en: Listing:
sl_SI: Seznam:

en: Lo&west available port:
sl_SI: &Najnižja vrata na voljo:

en: Local
sl_SI: Krajevno

en: Local &directory:
sl_SI: &Krajevna mapa:

en: Local file
sl_SI: Krajevna datoteka

en: Local file does not exist.
sl_SI: Krajevna datoteka ne obstaja.

en: Local file is %s
sl_SI: Krajevna datoteka je %s

en: Local file is a directory instead of a regular file.
sl_SI: Krajevna datoteka je mapa in ne navadna datoteka.

en: Local file is not a valid filename.
sl_SI: Krajevna datoteka ni veljavno ime datoteke.

en: Local file search
sl_SI: Iskanje krajevnih datotek

en: Local filters:
sl_SI: Krajevni filtri:

en: Local path handling:
sl_SI: Obravnava krajevne poti:

en: Local results:
sl_SI: Krajevni rezultati

en: Local site:
sl_SI: Krajevni strežnik:

en: Local size of '%s' does not match expected size: %d != %d
sl_SI: Lokalna velikost '%s' se ne ujema s pričakovano velikostjo: %d != %d

en: Locality:
sl_SI: Krajevnost:

en: Log file
sl_SI: Dnevniška datoteka

en: Logged in
sl_SI: Prijavljeni

en: Logging
sl_SI: Beleženje

en: Login (optional):
sl_SI: Prijava (neobvezno):

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
sl_SI: Prijavni podatki vsebujejo ne-ASCII znake in strežnik morda ne podpira UFT-8. Ker uporabljate posredovalni strežnik, povrnitev na krajevni nabor znakov ni možna.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
sl_SI: Prijavni podatki vsebujejo ne-ASCII znake in strežnik morda ne podpira UFT-8. Sledi poskus povrnitve na krajevni nabor znakov.

en: Login sequence fully executed yet not logged in, aborting.
sl_SI: Prijavno zaporedje v celoti izvedeno, vendar še vedno niste prijavljeni. Sledi prekinitev.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
sl_SI: Vrsta prijave (logontype) mora biti 'ask' ali 'interactive' (brez narekovajev).

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
sl_SI: Vrsta prijave (logontype) lahko uporabite le s FTP URL. Argument mora biti '%s' ali '%s'

en: Low
sl_SI: Nizko

en: Lowest
sl_SI: Najnižje

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
sl_SI: Najnižja vrata na voljo morajo imeti številko med 1024 in 65535.

en: MFA D&evice Serial:
sl_SI: S&erijska št. naprave MFA:

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
sl_SI: Preverite, da je do datoteke mogoče dostopati in da gre za pravilno oblikovan dokument XML.

en: Malformed chunk data: %s
sl_SI: Nepravilno oblikovan kos podatkov: %s

en: Malformed request header: %s
sl_SI: Nepravilno oblikovana glava zahteve: %s

en: Malformed response header: %s
sl_SI: Nepravilno oblikovana glava odgovora: %s

en: Malformed response: %s
sl_SI: Nepravilno oblikovan odgovor: %s

en: Manual transfer
sl_SI: Ročni prenos

en: Master &Password:
sl_SI: &Glavno geslo:

en: Master password:
sl_SI: Glavno geslo:

en: Match all of the following
sl_SI: Ustrezajo vsem naslednjim pogojem

en: Match any of the following
sl_SI: Ustrezajo poljubnemu izmed naslednjih pogojev

en: Match none of the following
sl_SI: Ne ustrezajo nobenemu od naslednjih pogojev

en: Match not all of the following
sl_SI: Ustrezajo nekaterim od naslednjih pogojev

en: Maximum simultaneous &transfers:
sl_SI: Največ hkra&tnih prenosov:

en: Message log
sl_SI: Dnevnik sporočil

en: Message log positio&n:
sl_SI: Položaj d&nevnika sporočil:

en: MiB
sl_SI: MB

en: Minimum allowed TLS &version:
sl_SI: Najmanjša do&voljena različica TLS:

en: Minutes
sl_SI: minut

en: Modification tim&e
sl_SI: Čas sprememb&e

en: Move &down
sl_SI: Premakni navz&dol

en: Move &up
sl_SI: Premakni navz&gor

en: My Computer
sl_SI: Moj računalnik

en: My Documents
sl_SI: Moji dokumenti

en: My Sites
sl_SI: Moji naslovi

en: N&o encryption
sl_SI: &Brez šifriranja

en: N/a
sl_SI: Ni na voljo

en: Name
sl_SI: Ime

en: Name already exists
sl_SI: Ime že obstaja

en: Name of bookmark already exists.
sl_SI: Ime zaznamka že obstaja.

en: Name or email address
sl_SI: Ime ali e-poštni naslov

en: Name:
sl_SI: Ime:

en: Natural sort
sl_SI: Naravno sortiranje

en: Need to enter filter name
sl_SI: Vnesite ime filtra

en: Need to enter valid local path
sl_SI: Vnesti morate veljavno krajevno pot

en: Need to enter valid remote path
sl_SI: Vnesti morate veljavno oddaljeno pot

en: Need to specify a character encoding
sl_SI: Kodiranje znakov mora biti izbrano

en: Network activity:
sl_SI: Omrežna dejavnost:

en: Network unreachable
sl_SI: Omrežje ni dostopno

en: Never
sl_SI: Nikoli

en: New &folder
sl_SI: Nova &mapa

en: New &tab
sl_SI: Nov &zavihek

en: New Book&mark
sl_SI: Nov &zaznamek

en: New bookmark
sl_SI: Nov zaznamek

en: New directory
sl_SI: Nova mapa

en: New features and improvements in %s
sl_SI: Nove zmožnosti in izboljšave v %s

en: New filter
sl_SI: Nov filter

en: New folder
sl_SI: Nova mapa

en: New site
sl_SI: Nov naslov

en: Next to the transfer queue
sl_SI: Poleg vrste prenosov

en: No
sl_SI: Ne

en: No category to export selected
sl_SI: Nobena kategorija izvoza ni izbrana

en: No command given, aborting.
sl_SI: Ukaz ni bil podan, prekinjanje.

en: No directory added
sl_SI: Nobena mapa ni dodana

en: No entries found matching '%s'.
sl_SI: Ni zadetkov, ki bi se ujemali z »%s«.

en: No external IP address set, trying default.
sl_SI: Ker zunanji naslov IP ni nastavljen, poskušamo s privzetim.

en: No files are currently being edited.
sl_SI: Nobena datoteka trenutno ni v urejanju.

en: No filter name given
sl_SI: Ime filtra ni podano

en: No host given, please enter a host.
sl_SI: Gostitelj ni podan, prosimo, vnesite gostitelja.

en: No images available
sl_SI: Slike niso na voljo

en: No name for the filterset given.
sl_SI: Ime za sklop filtrov ni podano.

en: No program associated with filetype
sl_SI: S to vrsto datoteke ni povezan noben program

en: No program has been associated to edit dotfiles.
sl_SI: Za urejanje datotek s piko na začetku imena ni trenutno povezan noben program.

en: No program has been associated to edit extensionless files.
sl_SI: Za urejanje datotek brez končnic ni trenutno povezan noben program.

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
sl_SI: Za urejanje datotek s končnico '%s' ni trenutno povezan noben program.

en: No search results
sl_SI: Ni rezultatov iskanja

en: No settings loaded to save.
sl_SI: Ni naloženih nastavitev za shranjevanje.

en: No sites available
sl_SI: Ni strežnikov na voljo

en: No supported SOCKS5 auth method
sl_SI: Nobena metoda overjanja SOCKS5 ni podprta

en: No username given.
sl_SI: Uporabniško ime ni podano.

en: None
sl_SI: Brez

en: None selected yet
sl_SI: Nič še ni izbrano

en: Normal
sl_SI: Običajna

en: Not all items could be requeued for transfer.
sl_SI: Vseh datotek ni mogoče ponovno postaviti v vrsto za prenos.

en: Not connected
sl_SI: Nepovezani

en: Not connected to any server
sl_SI: Niste povezani z nobenim strežnikom

en: Not connected to any server.
sl_SI: Niste povezani z nobenim strežnikom.

en: Not connected.
sl_SI: Nepovezani.

en: Not yet valid!
sl_SI: Še ni veljavno!

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
sl_SI: Upoštevajte, da je to podprto le pri uporabi protokola FTP.

en: Note: This only works with plain, unencrytped FTP connections.
sl_SI: Opomba: To deluje le z navadnimi, nešifriranimi povezavami FTP.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
sl_SI: Opomba: Uporaba splošnega posredovalnega strežnika vsili pasivni način pri povezavah FTP.

en: Null character in line
sl_SI: Ničelni znak v vrstici

en: Number of decimal places:
sl_SI: Število decimalnih mest:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
sl_SI: Število ponovnih poskusov mora biti med 0 in 99.

en: OK
sl_SI: V redu

en: OS version:
sl_SI: Različica OS:

en: On startup of FileZilla:
sl_SI: Ob zagonu FileZilla:

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
sl_SI: Na naslednjih straneh boste nastavili izbrani način prenosa, kot tudi preklop na rezervni način, če je omogočen.

en: Once
sl_SI: Enkrat

en: Once a day
sl_SI: Enkrat dnevno

en: Once a week
sl_SI: Enkrat tedensko

en: Only continue after you have spoken to the server administrator or server hosting provider.
sl_SI: Nnadaljujte zgolj po opravljenem pogovoru s skrbnikom strežnika oziroma s ponudnikom gostovanja strežnika.

en: Only use plain FTP (insecure)
sl_SI: Uporabi le navadni FTP (ni varno)

en: Op&en file
sl_SI: Odpr&i datoteko

en: Open directory in system's file manager
sl_SI: Odpri mapo v raziskovalcu sistema

en: Open the Site Manager
sl_SI: Odpri Upravljalnika strežnikov

en: Open the Site Manager.
sl_SI: Odpri Upravljalnika strežnikov.

en: Open the Site Manager. Right-click for a list of sites.
sl_SI: Odprite Upravitelja strežnikov. Z desnim klikom se odpre seznam spletišč.

en: Open the directory access permissions dialog to configure the local directories FileZilla has access to.
sl_SI: Odprite pogovorno okno dovoljenj dostopa do mape, da nastavite lokalne mape, do katerih ima FileZilla dostop.

en: Open the file.
sl_SI: Odpri datoteko.

en: Open the settings dialog of FileZilla
sl_SI: Odpri pogovorno okno nastavitev FileZille

en: Opened as:
sl_SI: Odprta kot:

en: Opening failed
sl_SI: Odpiranje ni uspelo

en: Opens a new tab
sl_SI: Odpre nov zavihek

en: Opens the Site Manager
sl_SI: Odpre upravljlanik strežnikov

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
sl_SI: Odpre pogovorno okno filtra izpisa mape. Z desnim klikom preklapljate filtre.

en: Operating System:
sl_SI: Operacijski sistem:

en: Options
sl_SI: Možnosti

en: Options:
sl_SI: Možnosti:

en: Orange
sl_SI: Oranžna

en: Organization:
sl_SI: Organizacija:

en: Other SFTP options
sl_SI: Druge možnosti SFTP

en: Other:
sl_SI: Drugo:

en: Overview
sl_SI: Pregled

en: Overwrite &if source newer
sl_SI: Prepiši, &če je vir novejši

en: Overwrite file
sl_SI: Prepiši datoteko

en: Overwrite file if size differs
sl_SI: Prepiši, če sta različne velikosti

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
sl_SI: Prepiši, če sta različne velikosti ali če je vir novejši

en: Overwrite file if source file newer
sl_SI: Prepiši, če je vir novejši

en: Overwrite if &different size
sl_SI: Prepiši, če sta &različne velikosti

en: Overwrite if different si&ze or source newer
sl_SI: Prepiši, če sta ra&zlične velikosti ali če je vir novejši

en: Own build type: %s
sl_SI: Lastna vrsta gradnje: %s

en: Owner permissions
sl_SI: Dovoljenja lastnika

en: Owner/Group
sl_SI: Lastnik/skupina

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
sl_SI: Prepreči sistemu, da bi vstopil v stanje &mirovanja med prenosi in drugimi dejanji

en: P&roxy host:
sl_SI: &Gostitelj posredovalnega strežnika:

en: PORT command tainted by router or firewall.
sl_SI: Ukaz PORT je onečedil usmerjevalnik ali požarni zid.

en: Pa&ssive (recommended)
sl_SI: Pa&sivni (priporočeno)

en: Parameter not a valid URL
sl_SI: Parameter ni veljavni URL

en: Parsing %d bytes of version information.
sl_SI: Razčlenjevanje %d bajtov podatkov o različici.

en: Pass&word:
sl_SI: Ge&slo:

en: Passive (recommended)
sl_SI: Pasivni (priporočeno)

en: Passive mode
sl_SI: Pasivni način

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
sl_SI: Pasiven način je nastavljen kot privzeti način prenosa.

en: Password required
sl_SI: Potrebno je geslo

en: Passwords
sl_SI: Gesla

en: Path
sl_SI: Pot

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
sl_SI: Za mapo %s in podmapo %s ni mogoče izdelati poti

en: Path not found:
sl_SI: Poti ni mogoče najti:

en: Path of identity service
sl_SI: Pot storitve identitete

en: Paths
sl_SI: Poti

en: Pending removal
sl_SI: Čaka na odstranitev

en: Permission
sl_SI: Dovoljenje

en: Permissions
sl_SI: Dovoljenja

en: Plain FTP is insecure. Please switch to FTP over TLS.
sl_SI: Navadni FTP ni varen. Prosimo, preklopite na FTP prek TLS.

en: Platform:
sl_SI: Platforma:

en: Please add at least one directory you want to download files into or to upload files from.
sl_SI: Dodajte vsaj eno mapo, v katere želite prenesti datoteke ali iz katere želite naložiti datoteke.

en: Please add the local directories you want to use FileZilla with.
sl_SI: Dodajte krajevne podatkovne mape, ki jih želite uporabljati s FileZillo.

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
sl_SI: Prosimo, preverite na https://filezilla-project.org/probe.php, da strežnik deluje in znova podrobno preverite svoje nastavitve.

en: Please check the granted permissions and re-add any missing local directories you are working with in the dialog that follows.
sl_SI: Prosimo, da v pogovornem oknu, ki sledi, preverite dodeljena dovoljenja in ponovno dodate morebitne manjkajoče lokalne mape, ki jih uporabljate.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
sl_SI: Prosimo, nastavite požarni zid in usmerjevalnik tako, da lahko FileZilla vzpostavi odhodno povezavo na poljubnih vratih.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
sl_SI: Na svojem usmerjevalniku, prosimo, onemogočite nastavitve, kot so 'Način DMZ' ali 'Igralni način'.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
sl_SI: Prosimo, zagotovite, da imate stabilno spletno povezavo in previdno znova preverite svoje nastavitve.

en: Please enter a custom date format.
sl_SI: Prosimo, vnesite zapis datuma po meri.

en: Please enter a custom time format.
sl_SI: Prosimo, vnesite zapis časa po meri.

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
sl_SI: Vnesite datum v obliki LLLL-MM-DD, kot je npr. 2010-07-18.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
sl_SI: Prosimo, vnesite omejitev hitrosti prenosa s strežnika, ki je večja ali enaka 0 %s/s.

en: Please enter a name for the new filter.
sl_SI: Prosimo, vnesite ime za nov filter.

en: Please enter a new name for the copied filter.
sl_SI: Prosimo, vnesite ime za kopirani filter.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
sl_SI: Prosimo, vnesite novo ime za nabor filtrov "%s"

en: Please enter a new name for the filter.
sl_SI: Prosimo, vnesite ime za filter.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
sl_SI: Prosimo, vnesite številko med 0 in 10 za število hkratnih prenosov s strežnika.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
sl_SI: Prosimo, vnesite številko med 0 in 10 za število hkratnih prenosov na strežnik.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
sl_SI: Prosimo, vnesite številko med 0 in 10 za število hkratnih prenosov.

en: Please enter a password for this server:
sl_SI: Prosimo, vnesite geslo za ta strežnik:

en: Please enter a timeout between 10 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
sl_SI: Prosimo, vnesite pretek časa med 10 in 9999 sekundami ali 0 za onemogočen čas preteka.

en: Please enter a unique name for this filter set
sl_SI: Prosimo, vnesite ime za ta sklop filtrov

en: Please enter a username for this server:
sl_SI: Prosimo, vnesite uporabniško ime za ta strežnik:

en: Please enter a valid portrange.
sl_SI: Prosimo, vnesite veljaven obseg vrat.

en: Please enter an URL where to get your external address from
sl_SI: Vnesite URL, od koder naj bi pridobili vaš zunanji naslov

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
sl_SI: Prosimo, vnesite omejitev hitrosti prenosa na strežnik, ki je večja ali enaka 0 %s/s.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
sl_SI: Prosimo, vnestite surov ukaz FTP.
    Z uporabo surovih ukazov se medpomnilnik mape počisti.

en: Please enter the complete path of a program and its arguments. This command will be executed when the queue has finished processing.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You need to properly quote commands and their arguments if they contain spaces.
sl_SI: Vnesite celotno pot programa in njegove argumente. Ta ukaz bo izveden, ko bo vrsta do konca obdelana.
    Primer: c:\določenaPot\datoteka.exe v okolju MS Windows ali /določenaPot/datoteka v okolju Unix.
    Pravilno morate navesti v narekovajih tudi ukaze in njihove argumente za izvajanje, če vsebujejo presledke.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
sl_SI: Prosimo, vnesite ime mape, ki naj bo ustvarjena:

en: Please enter the name of the file which should be created:
sl_SI: Vnesite ime datoteke, ki naj bo ustvarjena:

en: Please enter username and password for this server:
sl_SI: Prosimo, vnesite uporabniško ime in geslo za ta strežnik:

en: Please enter your current master password to change the password settings.
sl_SI: Prosimo, vnesite svoje trenutno glavno geslo, da spremenite nastavitve gesla.

en: Please enter your external IP address
sl_SI: Prosimo, vnesite svoj zunanji naslov IP

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
sl_SI: Prosimo, vnesite svoj zunanji naslov IP na strani aktivnega načina v tem čarovniku. V primeru, da imate dinamičen naslov ali zunanjega naslova ne poznate, uporabite možnost zunanjega razčlenilnika.

en: Please enter your master password to decrypt the password for this server:
sl_SI: Prosimo, vnesite glavno geslo, da dešifrirate geslo za ta strežnik:

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
sl_SI: Prosimo, sledite navodilom pazljivo, saj bo napačna nastavitev preprečila uspešne povezave FTP.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
sl_SI: Prosimo, preverite, da FileZilla lahko vzpostavlja odhodne povezave in da ste pravilno vnesli naslov razčlenilnika naslovov.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
sl_SI: Preverite, prosim, da je zahtevana krajevna nastavitev nameščena v vašem sistemu.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
sl_SI: Prosimo, preverite, da vaš usmerjevalnik uporablja najnovejši firmware. Poleg tega mora biti usmerjevalnik pravilno nastavljen. Ročno morate nastaviti posredovanje vrat. Ne uporabljajte usmerjevalnika v načinu DMZ ali načinu za igrice.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
sl_SI: Zavedati se morate, da FileZilla nima nikakršnega vpliva na vrata, ki jih izbere strežnik. Strežnik lahko izbere vrata, za katera požarni zid meni, da jih uporabljajo le trojanski konji ali drugi škodljivi programi. Tako lahko sproži lažen alarm, ki ga lahko mirno prezrete.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
sl_SI: Upoštevajte, da ohranjevanje časovnih žigov pri prenosih na strežnik deluje le na strežnikih FTP, FTPS in FTPES, ki podpirajo ukaz MFMT.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
sl_SI: Upoštevajte, da nekateri strežniki prepovejo dostop, če se skušate povezati prepogosto v prekratkih intervalih.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
sl_SI: Prosimo, ponovno zaženite tega čarovnika, če spremenite omrežno okolje ali nenadoma doživite težave s strežniki, ki so dotlej delovali.

en: Please select an action:
sl_SI: Prosimo, izberite dejanje:

en: Please select the categories you would like to import.
sl_SI: Prosimo, izberite kategorije, ki bi jih želeli uvoziti.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
sl_SI: Prosimo, izberite privzeti način prenosa.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
sl_SI: Prosimo, izberite nove atribute za mapo "%s".

en: Please select the new attributes for the file "%s".
sl_SI: Prosimo, izberite nove atribute za datoteko "%s".

en: Please select the new attributes for the selected directories.
sl_SI: Prosimo, izberite nove atribute za izbrane mape.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
sl_SI: Prosimo, izberite nove atribute za izbrane datoteke in mape.

en: Please select the new attributes for the selected files.
sl_SI: Prosimo, izberite nove atribute za izbrane datoteke.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
sl_SI: Prosimo, posodobite požarni zid in preverite, da vaš usmerjevalnik uporablja najnovejši firmware. Poleg tega mora biti usmerjevalnik pravilno nastavljen. Ročno morate nastaviti posredovanje vrat. Ne uporabljajte usmerjevalnika v načinu DMZ ali načinu za igrice. Stvari, kot je preverjanje protokola ali posameznemu protokolu namenjene prilagoditve morajo biti izključene

en: Port:
sl_SI: Vrata:

en: Postal code:
sl_SI: Poštna številka:

en: Pre&allocate space before downloading
sl_SI: Vnaprej &dodeli prostor pred prenašanjem

en: Preallocation
sl_SI: Vnaprejšnja dodelitev

en: Predefined Sites
sl_SI: Vnaprej določeni strežniki

en: Preserving file timestamps
sl_SI: Ohranjevanje časovnih žigov datotek

en: Preview
sl_SI: Predogled

en: Print diagnostic information related to startup of FileZilla
sl_SI: Natisni diagnostične podatke, ki se nanašajo na zagon FileZille

en: Print version information to stdout and exit
sl_SI: Izpiši podatke o različici na stdout in zapri

en: Prioritize directories (default)
sl_SI: Mape obravnavaj prioritetno (privzeto)

en: Priority
sl_SI: Prioriteta

en: Privacy policy: Only your version of FileZilla, your used operating system and your CPU architecture will be submitted to the server.
sl_SI: Politika zasebnosti: strežniku bo posredovana le različica FileZille, operacijski sistem, ki ga uporabljate, ter arhitektura CPE.

en: Private &keys:
sl_SI: Zasebni &ključi:

en: Pro&ject ID:
sl_SI: ID pro&jekta:

en: Pro&ject:
sl_SI: Pro&jekt:

en: Pro&tocol:
sl_SI: Pro&tokol:

en: Pro&xy password:
sl_SI: Geslo za posredovalni stre&žnik:

en: Process &Queue
sl_SI: Obdelaj &vrsto

note: @translator: Example: Processed 5 files in 1 directory
en: Processed %s in %s.
sl_SI: Obdelano %s v %s.

en: Profile
sl_SI: Profil

note: @translator: Keep short
en: Project (or tenant) name or ID
sl_SI: Ime ali ID projekta (ali najemnika)

en: Protocol:
sl_SI: Protokol:

en: Proxy &port:
sl_SI: Vrata &posredovalnega strežnika:

en: Proxy &user:
sl_SI: &Uporabnik posredovalnega strežnika:

en: Proxy authentication failed
sl_SI: Overovitev posredovalnega strežnika ni uspela

en: Proxy handshake failed: %s
sl_SI: Rokovanje s posredovalnim strežnikom ni uspelo: %s

en: Proxy host starts with '[' but no closing bracket found.
sl_SI: Gostitelj posredovalnega strežnika se začne z '[', vendar manjka oglati zaklepaj.

en: Proxy reply: %s
sl_SI: Odgovor posredovalnega strežnika: %s

en: Proxy request failed. Reply from proxy: %s
sl_SI: Zahteva za posredovalni strežnik ni uspela. Odgovor s posr. strežnika: %s

en: Proxy request failed: %s
sl_SI: Zahteva za posredovalni strežnik ni uspela: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
sl_SI: Zahteva za posredovalni strežnik ni uspela: Neznana vrsta naslova v odgovoru CONNECT

en: Proxy sent data while we haven't sent out request yet
sl_SI: Posredovalni strežnik je poslal podatke, medtem ko zahteva še ni bila poslana

en: Proxy set but proxy host or port invalid
sl_SI: Posredovalni strežnik je nastavljen, vendar gostitelj ali vrata posredovalnega strežnika niso veljavna

en: Public Key Authentication
sl_SI: Overovitev javnega ključa

en: Public key algorithm:
sl_SI: Algoritem javnega ključa:

en: Public permissions
sl_SI: Javna dovoljenja

en: Queue has been fully processed
sl_SI: Vrsta je bila v celoti obdelana

en: Queue: %s MiB
sl_SI: Vrsta: %s MiB

en: Queue: %s%s
sl_SI: Vrsta: %s%s

en: Queue: empty
sl_SI: Vrsta: prazna

en: Queued files
sl_SI: Datoteke v vrsti za prenos

en: Queueing:
sl_SI: Postavljanje v vrsto:

en: Quick Search:
sl_SI: Hitro iskanje:

en: Quick search cannot be opened if comparing directories.
sl_SI: Hitrega iskanja ne morete odpreti, če primerjate mapi.

en: Quoting rules
sl_SI: Pravila citiranja

en: R&eboot system once
sl_SI: P&onovno zaženi sistem enkrat

en: R&emote directory tree
sl_SI: Drevo odda&ljene mape

en: R&eset and requeue selected files
sl_SI: Ponastavi in ponovno postavi izbran&e datoteke v vrsto

en: Raw FTP command
sl_SI: Surovi ukaz FTP

en: Re&ad
sl_SI: Pre&beri

en: Re&fresh
sl_SI: &Osveži

en: Re&gion:
sl_SI: Re&gija:

en: Re&name
sl_SI: Preime&nuj

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
sl_SI: Ponovno zaženite čarovnika in previdno preverite svoje nastavitve ter ustrezno prilagodite vse usmerjevalnike in požarne zidove.

en: Rea&d
sl_SI: Pre&beri

en: Read-only
sl_SI: Samo za branje

en: Really cancel current operation?
sl_SI: Resnično želite prekinitev trenutne operacije?

en: Really delete %d directory with its contents from the server? | Really delete %d directories with their contents from the server?
sl_SI[0]: Želite resnično izbrisati %d map z vso vsebino s strežnika?
sl_SI[1]: Želite resnično izbrisati %d mapo z vso vsebino s strežnika?
sl_SI[2]: Želite resnično izbrisati %d mapi z vso vsebino s strežnika?
sl_SI[3]: Želite resnično izbrisati %d mape z vso vsebino s strežnika?

en: Really delete %d file from the server? | Really delete %d files from the server?
sl_SI[0]: Želite resnično izbrisati %d datotek s strežnika?
sl_SI[1]: Želite resnično izbrisati %d datoteko s strežnika?
sl_SI[2]: Želite resnično izbrisati %d datoteki s strežnika?
sl_SI[3]: Želite resnično izbrisati %d datoteke s strežnika?

en: Really delete %s and %s from the server?
sl_SI: Resnično želite izbrisati %s in %s s strežnika?

en: Really delete all selected files and/or directories from the server?
sl_SI: Resnično želite izbrisati vse izbrane datotek in/ali mape s strežnika?

en: Really delete all selected files and/or directories from your computer?
sl_SI: Resnično želite izbrisati vse izbrane datotek in/ali mape s svojega računalnika?

en: Reason
sl_SI: Razlog

en: Reboot now
sl_SI: Ponovno zaženi računalnik zdaj

en: Rec&urse into subdirectories
sl_SI: Raz&vejaj v podmape

en: Received a directory listing which appears to be encoded in EBCDIC.
sl_SI: Prejet seznam mape, ki se zdi kodiran v EBCDIC.

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
sl_SI: Prejeta vrstica, ki presega 10000 znakov, prekinjanje.

en: Received data tainted
sl_SI: Preneseni podatki okvarjeni

en: Received invalid character in version information
sl_SI: Prejet neveljavni znak v podatkih o različici

en: Received too long response line from server, closing connection.
sl_SI: Prejeta odzivna vrstica strežnika je predolga, sledi zapiranje povezave.

en: Received too long response line, closing connection.
sl_SI: Prejeta odzivna vrstica je predolga, sledi zapiranje povezave.

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
sl_SI: Podatkov o ponovnem povezovanju ni mogoče počistiti v času povezave na strežnik.
    Če nadaljujete, bo vaša povezava prekinjena.

en: Reconnection settings
sl_SI: Nastavitve ponovnega povezovanja

en: Reconnects to the last used server
sl_SI: Ponovna povezava z nazadnje uporabljenim strežnikom

en: Recursively adding files to queue.
sl_SI: Rekurzivno dodajanje datotek v vrsto.

en: Recursively changing permissions.
sl_SI: Rekurzivno spreminjanje dovoljenj.

en: Recursively deleting files and directories.
sl_SI: Rekurzivno brisanje datotek in map.

en: Red
sl_SI: Rdeča

en: Redirection to invalid or unsupported URI: %s
sl_SI: Preusmeritev na neveljaven ali nepodprt URI: %s

en: Redirection to invalid or unsupported address: %s
sl_SI: Preusmeritev na neveljaven ali nepodprt naslov: %s

en: Refresh the file and folder lists
sl_SI: Osveži sezname datotek in map

en: Remember passwords?
sl_SI: Želite pomnjenje gesel?

en: Remote
sl_SI: Oddaljeno

en: Remote file
sl_SI: Oddaljena datoteka

en: Remote file search
sl_SI: Iskanje oddaljenih datotek

en: Remote filters:
sl_SI: Oddaljeni filtri:

en: Remote path
sl_SI: Oddaljena pot

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
sl_SI: Oddaljene poti ni mogoče razčleniti. Preverite, da je veljavna absolutna pot in da jo izbrana vrsta strežnikov (%s) podpira.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
sl_SI: Oddaljene poti ni mogoče razčleniti. Preverite, da je veljavna absolutna pot in da jo izbrana vrsta strežnikov (%s), izbrana na starševskem strežniku, podpira.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
sl_SI: Oddaljene poti ni mogoče razčleniti. Preverite, da je veljavna absolutna pot.

en: Remote path could not be parsed.
sl_SI: Oddaljene poti ni mogoče razčleniti.

en: Remote path handling:
sl_SI: Obravnava oddaljene poti:

en: Remote path:
sl_SI: Oddaljena pot:

en: Remote results:
sl_SI: Oddaljeni rezultati:

en: Remote site:
sl_SI: Oddaljeni naslov:

en: Remove &all
sl_SI: Odstrani &vse

en: Remove &selected
sl_SI: Odstrani &izbrane

en: Rename file
sl_SI: Preimenuj datoteko

en: Rename selected directory
sl_SI: Preimenuj izbrano mapo

en: Rename selected files and directories
sl_SI: Preimenuj izbrane datoteke in mape

en: Renaming '%s' to '%s'
sl_SI: Preimenovanje iz '%s' v '%s'

en: Repeat password:
sl_SI: Potrditev gesla:

en: Reporting bugs and feature requests
sl_SI: Javljanje hroščev in predlogov

en: Request failed - client is not running identd (or not reachable from server)
sl_SI: Zahteva je spodletela – odjemalec ne poganja identd (ali ta ni dosegljiv s strežnika)

en: Request failed - client's identd could not confirm the user ID string
sl_SI: Zahteva je spodetela – odjemalčev identd ne more potrditi niza uporabnikovega ID

en: Request rejected or failed
sl_SI: Zahteva zavrnjena ali spodletela

en: Requesting %s
sl_SI: Zahtevanje %s

en: Require explicit FTP over TLS
sl_SI: Zahtevaj izrecni FTP prek TLS

en: Require implicit FTP over TLS
sl_SI: Zahtevaj posredni FTP prek TLS

en: Reset and requeue &all
sl_SI: Ponastavi in ponovno postavi &vse v vrsto

en: Resolving address of %s
sl_SI: Razločevanje naslova za %s

en: Response:
sl_SI: Odgovor:

en: Restore ta&bs and reconnect
sl_SI: Obnovi &zavihke in se ponovno poveži

en: Results:
sl_SI: Rezultati:

en: Resume file transfer
sl_SI: Nadaljuj prenos datoteke

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
sl_SI: Nadaljevanje prenosa datotek ASCII lahko povzroči težave, če strežnik uporablja drugačno obliko zaključevanja vrstic kot odjemalec.

en: Retrieving directory listing of "%s"...
sl_SI: Pridobivanje seznama mape »%s« …

en: Retrieving directory listing...
sl_SI: Prenos seznama mape ...

en: Retrieving external IP address from %s
sl_SI: Pridobivanje zunanjega naslova IP od %s

en: Ro&le ARN:
sl_SI: V&loga ARN:

en: Root certificate
sl_SI: Korensko potrdilo

note: @translator: Keep short
en: S&atellite:
sl_SI: S&atelit:

en: S&how files currently being edited...
sl_SI: P&okaži trenutno urejevane datoteke ...

en: S&how the Site Manager on startup
sl_SI: &Ob zagonu pokaži upravljalnika strežnikov

en: S&hutdown system once
sl_SI: I&zključi računalnik enkrat

en: S&tart normally
sl_SI: Za&ženi običajno

en: S&top
sl_SI: Us&tavi

en: S&uspend system once
sl_SI: Posta&vi sistem v stanje pripravljenosti enkrat

en: S&ynchronized browsing
sl_SI: Sin&hrono brskanje

en: SFTP support
sl_SI: Podpora SFTP

en: SOCKS4 proxy will connect to: %s
sl_SI: Posredovalni strežnik SOCKS4 se bo povezal z: %s

en: SOCKS5 does not support usernames or passwords longer than 255 characters.
sl_SI: SOCKS5 ne podpira uporabniških imen in gesel, daljših od 255 znakov.

en: Sa&ve passwords protected by a master password
sl_SI: Shra&ni gesla, zaščitena z glavnim geslom

en: Same as subject, certificate is self-signed
sl_SI: Enako kot zadeva, potrdilo je samo-podpisano

en: Satellite:
sl_SI: Satelit:

en: Sav&e passwords
sl_SI: Shran&i gesla

en: Save settings?
sl_SI: Želite shraniti nastavitve?

en: Saving of password has been disabled by your system administrator.
sl_SI: Shranjevanje gesla je onemogočil skrbnik vašega sistema.

en: Saving of passwords has been disabled by you.
sl_SI: Shranjevanje gesel ste onemogočili.

en: Scale factor:
sl_SI: Faktor merila:

en: Search &conditions:
sl_SI: Po&goji iskanja:

en: Search &directory:
sl_SI: Išči v &mapi:

en: Search for entries containing the entered text.
sl_SI: Poiščite vnose, ki vsebujejo vneseno besedilo.

en: Search for files recursively.
sl_SI: Datoteke išči rekurzivno.

en: Search result
sl_SI: Rezultat iskanja

en: Search server for files
sl_SI: Išči datoteke na strežniku

en: Search sites
sl_SI: Iskanje spletnih mest

en: Search type:
sl_SI: Išči vrsto:

note: @translator: Keep short
en: Secret Access &Key:
sl_SI: Tajni &ključ za dostop:

en: Security Token Service:
sl_SI: Storitev varnostnega žetona:

en: Security information
sl_SI: Podatki o varnosti

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
sl_SI: Glejte tudi: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
sl_SI: Iz&berite strežnik

en: Select &page:
sl_SI: Izberite &stran:

en: Select Theme
sl_SI: Izberite temo

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
sl_SI: Izberite privzeto dejanje, če ciljna datoteka prenosa že obstaja.

en: Select default editor
sl_SI: Izberite privzeti urejevalnik

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
sl_SI: Izberite privzeto dejanje, če obstaja datoteka, če ciljna datoteka že obstaja. Ta izbira je veljavna samo za trenutno sejo.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
sl_SI: Izberite privzeto dejanje, če obstaja datoteka, samo za trenutno izbrane datoteke v vrsti.

en: Select file containing private key
sl_SI: Izberite datoteko z zasebnim ključem

en: Select file for exported data
sl_SI: Izberite datoteko za izvoz podatkov

en: Select file for exported filters
sl_SI: Izberite datoteko za izvoz filtrov

en: Select file for exported queue
sl_SI: Izberite datoteko za izvoz vrste

en: Select file for exported settings
sl_SI: Izberite datoteko za izvoz nastavitev

en: Select file for exported sites
sl_SI: Izberite datoteko za izvoz strežnikov

en: Select file to import settings from
sl_SI: Izberite datoteko za uvoz nastavitev

en: Select file to upload
sl_SI: Izberite datoteko za prenos na strežnik

en: Select filename for converted key file
sl_SI: Izberite ime za datoteko pretvorjenega ključa

en: Select how these files should be opened.
sl_SI: Izberite, kako naj se tovrstne datoteke odpirajo.

en: Select target download directory
sl_SI: Izberite ciljno mapo za prenos

en: Select target filename
sl_SI: Izberite ime ciljne datoteke

en: Select the categories to export:
sl_SI: Izberite kategorije uvoza:

en: Select the private data you would like to delete.
sl_SI: Izberite zasebne podatke, ki bi jih želeli izbrisati.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
sl_SI[0]: Za prenos je izbranih %d map z vso vsebino.
sl_SI[1]: Za prenos je izbrana %d mapa z vso vsebino.
sl_SI[2]: Za prenos sta izbrani %d mapi z vso vsebino.
sl_SI[3]: Za prenos so izbrane %d mape z vso vsebino.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
sl_SI[0]: Izbranih %d map.
sl_SI[1]: Izbrana %d mapa.
sl_SI[2]: Izbrani %d mapi.
sl_SI[3]: Izbrane %d mape.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
sl_SI[0]: Izbranih %d datotek za prenos.
sl_SI[1]: Izbrana %d datoteka za prenos.
sl_SI[2]: Izbrani %d datoteki za prenos.
sl_SI[3]: Izbrane %d datoteke za prenos.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
sl_SI[0]: Izbranih %d datotek. Skupna velikost: %s
sl_SI[1]: Izbrana %d datoteka. Skupna velikost: %s
sl_SI[2]: Izbrani %d datoteki. Skupna velikost: %s
sl_SI[3]: Izbrane %d datoteke. Skupna velikost: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
sl_SI[0]: Izbranih %d datotek. Skupna velikost: najmanj %s
sl_SI[1]: Izbrana %d datoteka. Skupna velikost: najmanj %s
sl_SI[2]: Izbrani %d datoteki. Skupna velikost: najmanj %s
sl_SI[3]: Izbrane %d datoteke. Skupna velikost: najmanj %s

en: Selected %s and %s for transfer.
sl_SI: Za prenos sta izbrani %s in %s.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
sl_SI: Izbrani %s in %s. Skupna velikost: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
sl_SI: Izbrani %s in %s. Skupna velikost: najmanj %s

en: Selected editor does not exist.
sl_SI: Izbrani urejevalnik ne obstaja.

en: Selected file already being edited
sl_SI: Urejanje izbrane datoteke je že v teku

en: Selected file is already loaded
sl_SI: Izbrana datoteka je že naložena

en: Selected file is already opened
sl_SI: Izbrana datoteka je že odprta

en: Selected file is still being edited
sl_SI: Izbrana datoteka je še vedno v urejanju

en: Selected filter only works for local files.
sl_SI: Izbrani filter deluje le na krajevnih datotekah.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
sl_SI: Izbran splošni zaznamek in trenutni strežnik uporabljata drugačno vrsto strežnika.
    Za ta strežnik uporabite zaznamek določenega strežnika.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
sl_SI: Izbrana vrata ponavadi uporablja drug protokol.

en: Self-signed server certificate
sl_SI: Samo-podpisano strežniško potrdilo

en: Send FTP &keep-alive commands
sl_SI: Pošiljaj &ukaze obdrži-pri-življenju FTP

en: Send custom command to the server otherwise not available
sl_SI: Pošiljanje ukaza po meri na strežnik sicer ni na voljo

en: Sending keep-alive command
sl_SI: Pošiljanje ukaza obdrži-pri-življenju

en: Serial number:
sl_SI: Serijska številka:

en: Serial:
sl_SI: Serijska številka:

en: Server &type:
sl_SI: &Vrsta strežnika:

en: Server Side Encryption:
sl_SI: Šifriranje na strani strežnika:

en: Server certificate
sl_SI: Strežniško potrdilo

en: Server does not support non-ASCII characters.
sl_SI: Strežnik ne podpira znakov, ki niso ASCII.

en: Server does not support resume of files > %d GB.
sl_SI: Strežnik ne podpira nadaljevanja prenosov za datoteke, večje kot %dGb.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
sl_SI: Strežnik ne podpira nadaljevanja prenosov za datoteke, večje kot %d Gb. Končajte prenos, saj se velikosti datotek ujemata.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
sl_SI: Strežnik ne podpira nadaljevanja prenosov za datoteke, večje kot 2Gb.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
sl_SI: Strežnik ne podpira nadaljevanja prenosov za datoteke, večje kot 4Gb.

en: Server host key
sl_SI: Strežnikov ključ gostitelja

en: Server instructed us to wait %d seconds before sending next request
sl_SI: Strežnik je naročil čakalni čas %d sekund pred pošiljanjem naslednje zahteve

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
sl_SI: Strežnik morda ne podpira nadaljevanja prenosov za datoteke, večje kot %d GB. Končajte prenos, saj se velikosti datotek ujemata.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
sl_SI: Strežnik morda zahteva račun. Račun poskusite navesti v Upravljalniku strežnikov

en: Server not sending proper line endings
sl_SI: Strežnik ne pošilja pravilnih prelomov vrstic

en: Server requested unsupported digest authentication algorithm: %s
sl_SI: Strežnik zahteva nepodprti zgoščevalni algoritem preverjanja pristnosti: %s

en: Server requested unsupported quality-of-protection: %s
sl_SI: Strežnik je zahteval nepodprto kakovost-zaščite: %s

en: Server returned empty path.
sl_SI: Strežnik je vrnil prazno pot.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
sl_SI: Strežnik je poslal dodatno prijavno vprašanje. Uporabiti morate interaktivno vrsto prijave.

en: Server sent data even before request headers were sent
sl_SI: Strežnik je poslal podatke, še preden ste poslali glave zahteve

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
sl_SI: Strežnik je poslal pasiven odgovor z neusmerjenim naslovom. Pasivni način ni uspel.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
sl_SI: Strežnik je poslal pasiven odgovor z neusmerjenim naslovom. Namesto tega uporabite naslov strežnika.

en: Server sent too much data.
sl_SI: Strežnik je poslal preveč podatkov.

en: Server sent unexpected reply.
sl_SI: Strežnik je poslal nepričakovan odgovor.

en: Server to client MAC:
sl_SI: Strežnik na naslov MAC odjemalca:

en: Server to client cipher:
sl_SI: Strežnik na cifro odjemalca:

en: Server/Local file
sl_SI: Strežnik/krajevna datoteka

en: Server:
sl_SI: Strežnik:

en: Session details
sl_SI: Podrobnosti o seji

en: Set &Priority
sl_SI: Nastavi &prioriteto

en: Setting permissions of '%s' to '%s'
sl_SI: Nastavljanje dovoljenj za »%s« v »%s«

en: Settings
sl_SI: Nastavitve

en: Settings directory:
sl_SI: Mapa nastavitev:

en: Sh&ow notification bubble
sl_SI: P&okaži obvestilni oblaček

en: Show &raw directory listing
sl_SI: Pokaži &surovi izpis vsebine map

en: Show &welcome dialog...
sl_SI: Po&kaži pozdravno okno ...

en: Show both directory trees and continue comparing?
sl_SI: Želite prikaz obeh dreves map in nadaljevati s primerjavo?

en: Show details
sl_SI: Pokaži podrobnosti

en: Show details about custom date and time formats
sl_SI: Pokaži podrobnosti o oblikah datuma in časa po meri

en: Show in file &manager
sl_SI: Pokaži v &upravitelju datotek

en: Shows available TLS ciphers
sl_SI: Pokaže šifre TLS, ki so na voljo

en: Shows this help dialog
sl_SI: Pokaži to pogovorno okno pomoči

en: Shutdown now
sl_SI: Izključi računalnik zdaj

en: Signature algorithm:
sl_SI: Algoritem podpisa:

en: Signup
sl_SI: Vpis

en: Site &Manager entries
sl_SI: Vnosi &Upravljalnika strežnikov

en: Site Manager
sl_SI: Upravljalnik strežnikov

en: Site Manager - Cannot remember password
sl_SI: Upravljalnik strežnikov – gesla se ni mogoče spomniti

en: Site Manager - Invalid data
sl_SI: Upravljalnik strežnikov – neveljavni podatki

en: Site Manager already open
sl_SI: Upravljalnik strežnikov je že odprt

en: Site does not exist.
sl_SI: Mesto ne obstaja.

en: Site path is malformed.
sl_SI: Pot strežnika je neprimerno oblikovana.

en: Site-specific bookmarks
sl_SI: Zaznamki določenega strežnika

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
sl_SI: Zaznamki določenega strežnika se nanašajo na strežnike, ki so shranjeni z Upravljalnikom strežnikov.
    Želite dodati trenutno povezavo upravljalniku strežnikov?

en: Size
sl_SI: Velikost

en: Size formatting
sl_SI: Oblikovanje zapisa velikosti

en: Size unknown
sl_SI: Velikost ni znana

en: Skip file
sl_SI: Preskoči datoteko

en: Skipping download of %s
sl_SI: Preskok dol potega %s

en: Skipping non-existing key file "%s"
sl_SI: Preskakovanje neobstoječe datoteke ključa »%s«

en: Skipping upload of %s
sl_SI: Preskok gor potega %s

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
sl_SI: Nekatere datoteke so še vedno v urejanju ali pa jih je potrebno prenesti na strežnik.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
sl_SI: Nekateri napačno nastavljeni oddaljeni strežniki za usmerjevalniki lahko odgovarjajo s svojim krajevnim naslovom IP.

en: Sort directories inline
sl_SI: Notranje razvrsti mape

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
sl_SI: Zaporedja razvrščanja ne morete spremeniti, če primerjate mapi.

en: Sorting
sl_SI: Razvrščanje

en: Sorting &mode:
sl_SI: &Način razvrščanja:

en: Source and path of the drop operation are identical
sl_SI: Vir in pot operacije vlečenja sta enaka

en: Source and target file may not be the same
sl_SI: Izvorna in ciljna datoteka morda nista enaki

en: Source and target of the drop operation are identical
sl_SI: Vir in cilj operacije vlečenja sta enaka

en: Source file:
sl_SI: Izvorna datoteka:

en: Speed Limits
sl_SI: Omejitve hitrosti

en: Speed limits
sl_SI: Omejitve hitrosti

en: Speed limits are disabled, click to change.
sl_SI: Omejitve hitrosti so izključene, kliknite za spremembo.

en: Speed limits are enabled, click to change.
sl_SI: Omejitve hitrosti so vključene, kliknite za spremembo.

en: Stable and beta versions
sl_SI: Stabilne in beta različice

en: Stable versions only
sl_SI: Samo stabilne različice

en: Stable, beta and nightly versions
sl_SI: Stabilne, beta in nočne različice

en: Start transfer &immediately
sl_SI: &Takoj začni s prenosom

en: Start with opened Site Manager
sl_SI: Zaženi z odprtim Upravljalnikom strežnikov

en: Started update check on %s
sl_SI: Začeto preverjanje obstoja posodobitev na %s

en: Starting download of %s
sl_SI: Pričetek prenasanja %s na naslov

en: Starting upload of %s
sl_SI: Pričetek prenašanja %s sem

en: Starts the local site in the given path
sl_SI: Zažene krajevno mesto v dani poti

en: State or province:
sl_SI: Zvezna država ali pokrajina:

en: Status
sl_SI: Stanje

en: Status:
sl_SI: Stanje:

en: Stop and remove &all
sl_SI: Ustavi in odstrani &vse

en: Stop recursive operation
sl_SI: Zaustavi rekurzivno operacijo

note: @translator: Keep short
en: Storage &account:
sl_SI: R&ačun shrambe:

en: Storj (using legacy API key)
sl_SI: Storj (raba opuščenega ključa API)

en: Storj - Decentralized Cloud Storage
sl_SI: Storj – decentralizirana shramba v oblaku

en: Storj support
sl_SI: Podpora Storj

en: Street:
sl_SI: Ulica:

en: Subject
sl_SI: Zadeva

en: Successful transfers
sl_SI: Uspešni prenosi

en: Summary of test results:
sl_SI: Povzetek rezultatov preizkusa:

en: Suspend now
sl_SI: Postavi v pripravljenost zdaj

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
sl_SI: Ta nastavitev ne vpliva na simbolične povezave do datotek, te so vedno izbrisane.

en: Synchronized browsing
sl_SI: Sinhrono brskanje

en: Synchronized browsing has been disabled.
sl_SI: Sinhrono brskanje je bilo onemogočeno.

en: Syntax error
sl_SI: Skladenjska napaka

en: Syntax error in command line
sl_SI: Skladenjska napaka v ukazni vrstici

en: System
sl_SI: Sistem

en: System details
sl_SI: Podrobnosti o sistemu

en: T&oolbar
sl_SI: &Orodna vrstica

en: TLS connection established, sending HTTP request
sl_SI: Povezava TSL je vzpostavljena, pošiljanje zahteve HTTP

en: TLS connection established, waiting for welcome message...
sl_SI: Povezava TLS je vzpostavljena, v pričakovanju pozdravnega sporočila ...

en: TLS connection established.
sl_SI: Vzpostavljena povezava TLS.

en: TLS options
sl_SI: Možnosti TLS

en: TLS session resumption on data connection failed. Closing control connection to start over.
sl_SI: Nadaljevanje seje TLS v podatkovni povezavi ni uspelo. Zapiranje kontrolne povezave za ponoven začetek.

en: TLS session resumption on the data connection is an important security feature to protect against data connection stealing attacks.
sl_SI: Nadaljevanje seje TLS v podatkovni povezavi je pomembna varnostna funkcija za zaščito pred napadi s krajo podatkovne povezave.

en: TTL expired
sl_SI: TTL je pretekel

en: Target file already exists
sl_SI: Ciljna datoteka že obstaja

en: Target file:
sl_SI: Ciljna datoteka:

en: Target filename already exists!
sl_SI: Ciljna datoteka s tem imenom že obstaja!

en: Target filename already exists, really continue?
sl_SI: Ciljna datoteka že obstaja, resnično želite nadaljevati?

en: Telephone number:
sl_SI: Telefonska številka:

en: Test finished successfully
sl_SI: Preizkus je bil uspešno dokončan

en: Test results
sl_SI: Rezultati preizkusa

en: Testing resume capabilities of server
sl_SI: Preskušanje sposobnosti funkcije resume na strežniku

en: The &following files are currently being edited:
sl_SI: Nasle&dnje datoteke so trenutno v urejanju:

en: The Site Manager cannot be used unless the file gets repaired.
sl_SI: Upravitelja strežnikov ni mogoče uporabiti, dokler datoteka ne bo popravljena.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
sl_SI: Upravljalnik strežnikov je odprt v drugi instanci FileZille 3.
    Želite nadaljevati? Nobena sprememba v upravljalniku strežnikov zato ne bo shranjena.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
sl_SI: Upravljalnik strežnikov je odprt v drugem programu FileZille 3.
    Zaprite ga ali pa podatki ne bodo izbrisani.

en: The address you entered was: %s
sl_SI: Naslov, ki ste ga vnesli: %s

en: The associated program could not be found.
sl_SI: Povezanega programa ni mogoče najti.

en: The bookmark could not be added.
sl_SI: Zaznamka ni mogoče dodati.

en: The bookmarks could not be cleared.
sl_SI: Zaznamkov ni mogoče počistiti.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
sl_SI: Povezava je šifrirana. Kliknite ikono za podrobnosti.

en: The custom date format is invalid or contains unsupported format specifiers.
sl_SI: Oblika datuma po meri ni veljavna ali vsebuje nepodprte določitelje oblike.

en: The custom login sequence cannot be empty.
sl_SI: Prijavno zaporedje po meri ne sme biti prazno.

en: The custom time format is invalid or contains unsupported format specifiers.
sl_SI: Oblika časa po meri ni veljavna ali vsebuje nepodprte določitelje oblike.

en: The data connection could not be established: %s
sl_SI: Podatkovne povezave ni mogoče vzpostaviti: %s

en: The default editor for text files is:
sl_SI: &Privzeti urejevalnik za besedilne datoteke:

en: The default editor for this file type is:
sl_SI: Privzeti urejevalnik za to vrsto datoteke je:

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
sl_SI: Vneseno ime filtra že obstaja, izberite drugo ime.

en: The entered passwords are not the same.
sl_SI: Vneseni gesli nista enaki.

en: The extension '%s' does already exist in the list
sl_SI: Razširitev '%s' že obstaja v seznamu

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
sl_SI: Datoteka %s že obstaja.
    Prosimo, vnesite novo ime:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
sl_SI: Datoteke '%s' ni mogoče odpreti:
    Povezanega programa (%s) ni mogoče najti.
    Preverite povezave za tovrstne datoteke.

en: The file '%s' contains an SSH1 key. The SSH1 protocol has been deprecated, FileZilla only supports SSH2 keys.
sl_SI: Datoteka »%s« vsebuje ključ SSH1. Protokol SSH1 je opiščen, FileZilla podpira le ključe SSH2.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
sl_SI: Datoteke '%s' ni mogoče naložiti ali pa ne vsebuje zasebnega ključa.

en: The file '%s' could not be loaded.
sl_SI: Datoteke '%s' ni mogoče naložiti.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
sl_SI: Datoteke '%s' ni mogoče odpreti:
    S to vrsto datotek ni v vašem sistemu povezan noben program.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
sl_SI: Datoteke '%s' ni mogoče odpreti:
    Povezan ukaz ni uspel

en: The file '%s' has been created by a more recent version of FileZilla.
    Loading files created by newer versions can result in loss of data.
    Do you want to continue?
sl_SI: Datoteka »%s« je ustvarjena z novejšo različico programa FileZilla.
    Nalaganje datotek, ustvarjenih z novejšimi različicami, lahko povzroči izgubo podatkov.
    Želite nadaljevati?

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
sl_SI: Datoteka '%s' ni v obliki, ki jo podpira FileZilla.
    Jo želite pretvoriti v podprto obliko?

en: The file selected as default editor does not exist.
sl_SI: Datoteka, izbrana kot privzeti urejevalnik, ne obstaja.

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
sl_SI: Stolpca z imeni datotek ni mogoče skriti ali premikati.

en: The filename column cannot be hidden.
sl_SI: Stolpca z imeni datotek ni mogoče skriti.

en: The following character will be replaced: %s
sl_SI: Naslednji znak bo zamenjan: %s

en: The following characters will be replaced: %s
sl_SI: Zamenjani bodo naslednji znaki: %s

en: The free open source FTP solution
sl_SI: Brezplačna odprto-kodna rešitev za FTP

en: The global bookmarks could not be saved.
sl_SI: Splošnih zaznamkov ni mogoče shraniti.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
sl_SI: Višja kot je raven razhroščevanja, več informacij bo izpisanih v dnevniku. Prikaz informacij razhroščevanja lahko vpliva na hitrost delovanja programa.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
sl_SI: Omejitev mora biti med 1 in 2000 MiB

en: The local directory '%s' could not be created.
sl_SI: Krajevne mape »%s« ni mogoče ustvariti.

en: The local directory '%s' does not exist.
sl_SI: Krajevna mapa »%s« ne obstaja.

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
sl_SI: Krajevna mapa '%s' ni pod sinhroniziranim izhodiščem (%s).
    Želite izključiti sinhrono brskanje in nadaljevati s spreminjanjem krajevne mape?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
sl_SI: Najnižja vrata na voljo morajo biti manjša ali enaka kot najvišja vrata na voljo.

en: The master password needs to be at least 8 characters long.
sl_SI: Glavno geslo mora biti dolgo vsaj 8 znakov.

en: The new version could not be downloaded, please retry later.
sl_SI: Nove različice ni mogoče prenesti, poskusite znova kasneje.

en: The new version has been saved in your Downloads directory.
sl_SI: Nova različica je shranjena v vašo mapo Prenosi oz. Downloads.

en: The remote directory '%s' does not exist.
sl_SI: Oddaljena mapa »%s« ne obstaja.

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
sl_SI: Oddaljena mapa '%s' ni pod sinhroniziranim izhodiščem (%s).
    Želite izključiti sinhrono brskanje in nadaljevati s spreminjanjem oddaljene mape?

en: The selected categories have been imported.
sl_SI: Izbrane kategorije so bile uvožene.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
sl_SI: Izbrana datoteka vsebuje podatke za uvoz iz naslednjih kategorij:

en: The selected file is already being edited:
sl_SI: Urejanje izbrane datoteke je že v teku:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
sl_SI: Izbrana datoteka je še vedno odprta z nekim drugim programom, zato jo prej zaprite.

en: The server could not be added.
sl_SI: Strežnika ni mogoče dodati.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
sl_SI: Strežnik je poslal nepričakovan ali nerazpoznaven odgovor.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
sl_SI: Strežnik uporablja naslednje kodiranje nabora znakov za imena datotek:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
sl_SI: Potrdilo strežnika ni znano. Prosimo, pazljivo preučite digitalno potrdilo, da se prepričate, če lahko zaupate strežniku.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
sl_SI: Ključ gostitelj strežnika se ne ujema s ključem, ki je shranjen. To pomeni, da je oskrbnik zamenjal ključ gostitelja ali pa se skušate povezati z drugim računalnikom, ki se izdaja, da je strežnik.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
sl_SI: Strežnikov ključ gostitelja ni shranjen v registru. Nimate nobenih zagotovil, da je strežnik računalnik, za katerega mislite, da je.

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
sl_SI: Nastavitve so bile uvožene. Da bi začele veljati, morate zapreti in ponovno zagnati FileZillo.

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
sl_SI: Sistem se bo v kratkem ponovno zagnal, če ne kliknete Prekliči.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
sl_SI: Sistem se bo v kratkem izključil, če ne kliknete Prekliči.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
sl_SI: Ciljna datoteka že obstaja.
    Prosimo, izberite dejanje.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
sl_SI: Preizkus ni uspel. Resnično želite shraniti nastavitve?

en: The valid backup file %s could not be restored
sl_SI: Veljavne datoteke varnostne kopije %s ni mogoče obnoviti

en: Themes
sl_SI: Teme

en: This filter set cannot be removed.
sl_SI: Tega sklopa filtrov ni mogoče odstraniti.

en: This filter set cannot be renamed.
sl_SI: Tega sklopa filtrov ni mogoče preimenovati.

en: This may be the result of a downgrade attack, only continue after you have spoken to the server administrator or server hosting provider.
sl_SI: To je lahko rezultat napada, nadaljujte zgolj po opravljenem pogovoru s skrbnikom strežnika oziroma s ponudnikom gostovanja strežnika.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
sl_SI: To pomeni, da nek usmerjevalnik in/ali požarni zid še vedno nagaja FileZilli.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
sl_SI: To deluje le v primeru, da se ne nahajate za usmerjevalnikom, sicer sistem vrne le vaš notranji naslov.

en: This server does not support FTP over TLS.
sl_SI: Strežnik ne podpira FTP prek TLS.

en: This server does not support TLS session resumption on the data connection.
sl_SI: Ta strežnik ne podpira nadaljevanje seje TLS v podatkovni povezavi.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
sl_SI: S tem čarovnikom boste pravilno nastavili usmerjevalnike in požarne zidove, ki jih imate, in svoje nastavitve tudi preizkusili.

en: Time
sl_SI: Čas

en: Time formatting
sl_SI: Oblikovanje zapisa časa

en: Time&out in seconds:
sl_SI: Pretek &časa v sekundah:

en: Timeout
sl_SI: Pretek časa

en: Title:
sl_SI: Naziv:

en: To compare directories quick search must be closed.
sl_SI: Za primerjavo map mora biti hitro iskanje zaprto.

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
sl_SI: Za primerjavo map morata biti oba seznama datotek poravnana.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
sl_SI: To pomeni, da morata biti obe drevesi map razprti ali zaprti.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
sl_SI: Za podporo overovitvi z javnim ključem mora FileZilla vedeti, katere javne ključe naj uporabi.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
sl_SI: Vključi/izključi primerjavo map. Z desnim klikom spremenite način primerjave.
    
    Barve:
    rumena – datoteka obstaja le na eni strani;
    zelena – datoteka je novejša kot neoznačena datoteka na drugi strani;
    rdeča – velikosti datotek se razlikujeta.

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
sl_SI: Vključi/izključi sinhrono brskanje.
    Če je vključeno, z brskanjem po krajevni hierarhiji map ustrezno spreminjate tudi mape na strežniku in obratno.

en: Toggles processing of the transfer queue
sl_SI: Preklopi obdelovanje prenosne vrste

en: Toggles the display of the local directory tree
sl_SI: Preklopi prikaz drevesa krajevnih map

en: Toggles the display of the message log
sl_SI: Preklopi prikaz sporočil dnevnika

en: Toggles the display of the remote directory tree
sl_SI: Preklopi prikaz drevesa oddaljene mape

en: Toggles the display of the transfer queue
sl_SI: Preklopi prikaz vrste prenosov

en: Too long header line
sl_SI: Predolga vrstica glave

en: Too many redirects
sl_SI: Preveč preusmeritev

en: Trace:
sl_SI: Sledi:

en: Transfer
sl_SI: Prenesi

en: Transfer &direction
sl_SI: S&mer prenosov

en: Transfer &type
sl_SI: &Vrsta prenosa

en: Transfer Mode
sl_SI: Način prenosa

en: Transfer Queue
sl_SI: Vrsta prenosov

en: Transfer Settings
sl_SI: Nastavitve prenosov

en: Transfer connection interrupted: %s
sl_SI: Povezava prenosa prekinjena: %s

en: Transferred data got tainted.
sl_SI: Preneseni podatki so bili okvarjeni.

en: Transferring
sl_SI: Prenašanje v teku

en: Transfers
sl_SI: Prenosi

en: Transfers finished
sl_SI: Dokočani prenosi

en: Treat files &without extension as ASCII file
sl_SI: Obravnavaj datoteke &brez končnice kot datoteke ASCII

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
sl_SI: Obravnavaj &sledeče vrste datotek kot datoteke ASCII:

en: Trust changed Hostkey:
sl_SI: Zaupaj spremenjenemu ključu gostitelja:

en: Trust new Hostkey:
sl_SI: Zaupaj novemu ključu gostitelja:

en: Trust the new key and carry on connecting?
sl_SI: Zaupate novemu ključu in želite nadaljevati s povezavo?

en: Trust the server certificate and carry on connecting?
sl_SI: Ali zaupate strežniškemu potrdilu in želite nadaljevati s povezovanjem?

en: Trust this host and carry on connecting?
sl_SI: Zaupate gostitelju in želite nadaljevati s povezavo?

en: Try again
sl_SI: Poskusi znova

en: Type
sl_SI: Vrsta

en: Type of FTP Proxy:
sl_SI: Vrsta posredovalnega strežnika FTP:

en: Type of generic proxy:
sl_SI: Vrsta splošnega posredovalnega strežnika:

en: U&pload
sl_SI: Prenesi &na strežnik

en: U&pload limit:
sl_SI: Omejitev prenosa &na strežnik:

en: U&se filetype associations if available
sl_SI: Upora&bi povezave z vrstami datotek, če so na voljo

en: USER@&HOST
sl_SI: UPORABNIK@&GOSTITELJ

en: Unassigned error code %d
sl_SI: Nedodeljena koda napake %d

en: Unexpected end-of-file on '%s'
sl_SI: Nepričakovan konec datoteke na »%s«

en: Unfortunately information about the new update could not be retrieved.
sl_SI: Žal informacij o novi posodobitvi ni mogoče pridobiti.

en: Unit:
sl_SI: Enota:

en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
sl_SI: Neznana vrsta posredovalnega strežnika FTP, prijavnega zaporedja ni mogoče sestaviti.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
sl_SI: Neznana različica protokola SOCKS: %d

en: Unknown certificate
sl_SI: Neznano potrdilo

en: Unknown error
sl_SI: Neznana napaka

en: Unknown error %d
sl_SI: Neznana napaka %d

en: Unknown error %u
sl_SI: Neznana napaka %u

en: Unknown host key
sl_SI: Neznani ključ gostitelja

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
sl_SI: Neznana različica protokola SOCKS pri pod-pogajanju overjanja uporabniškega imena/gesla: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
sl_SI: Neznani korenski element, datoteka se ne zdi ustvarjena s strani FileZille.

en: Unknown transfer encoding
sl_SI: Neznano kodiranje prenosa

en: Unknown version
sl_SI: Neznana različica

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
sl_SI: Če teh težav ne odpravite, aktivni način FTP ne bo deloval, prisiljeni boste uporabljati pasivni način.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
sl_SI: Če te težave ne odpravite, aktivni način FTP ne bo deloval, prisiljeni boste uporabljati pasivni način.

en: Unsupported redirect
sl_SI: Nepodprta preusmeritev

en: Up&load and unedit
sl_SI: Pre&nesi na strežnik in odstrani urejanje

en: Updates
sl_SI: Posodobitve

en: Upload
sl_SI: Prenesi na strežnik

en: Upload &limit:
sl_SI: &Omejitev nalaganja:

en: Upload failed
sl_SI: Prenos na strežnik ni uspel

en: Upload limit: %s/s
sl_SI: Omejitev prenosa na strežnik: %s/s

en: Upload limit: none
sl_SI: Omejitev prenosa na strežnik: brez

en: Upload search results
sl_SI: Naloži rezultate iskanja

en: Upload selected directory
sl_SI: Prenesi izbrano mapo na strežnik

en: Upload selected files and directories
sl_SI: Prenesi izbrane datoteke in mape na strežnik

en: Upload this file back to the server?
sl_SI: Želite to datoteko prenesti nazaj na strežnik?

en: Upload this file to the server?
sl_SI: Želite to datoteko prenesti na strežnik?

en: Upload: %s/s
sl_SI: Prenos na strežnik: %s/s

en: Uploading
sl_SI: Prenašanje na strežnik

en: Uploading and pending removal
sl_SI: Prenašanje na strežnik in čakanje na odstranitev

en: Uploading and unediting
sl_SI: Prenašanje na strežnik in odstranjevanje urejanja

en: Us&e system defaults for current language
sl_SI: &Uporabi privzete vrednosti sistema za trenutni jezik

en: Use &custom charset
sl_SI: Uporabi nabor znakov &po meri

en: Use &custom editor:
sl_SI: Uporabi urejevalnik &po meri:

en: Use &default editor for text files
sl_SI: &Privzeti urejevalnik za datoteke z besedilom

en: Use &synchronized browsing
sl_SI: Uporabi sin&hrono brskanje

en: Use &team root namespace
sl_SI: Uporabi &korenski imenski prostor ekipe

en: Use Regular Expressions
sl_SI: Uporabi regularne izraze

en: Use default action
sl_SI: Uporabi privzeto dejanje

en: Use explicit FTP over TLS if available
sl_SI: Uporabi izrecni FTP prek TLS, če je na voljo

en: Use server currently connected to
sl_SI: Uporabi strežnik, s katerim je trenutno vzpostavljena povezava

en: Use server from site manager
sl_SI: Uporabi strežnik iz upravljalnika strežnikov

en: Use system &defaults for current language
sl_SI: &Uporabi privzete vrednosti sistema za trenutni jezik

en: Use system association
sl_SI: Uporabi sistemsko povezavo

en: Use the following IP address:
sl_SI: Uporabi naslednji naslov IP:

en: Use the following port range:
sl_SI: Uporabi naslednji obseg vrat:

en: Use the server's external IP address instead
sl_SI: Uporabi zunanji naslov IP strežnika

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
sl_SI: Uporabite, če ste za usmerjevalnikom in imate statičen zunanji naslov IP.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
sl_SI: Uporabite to možnost, če imate dinamični naslov IP. FileZilla se bo ob vsaki seji povezala z gornjim strežnikom, ko prvič uporabite aktivni način. Le različica FileZille, ki jo uporabljate, je posredovana strežniku.

en: User:
sl_SI: Uporabnik:

en: Username cannot be a series of spaces
sl_SI: Uporabniško ime ne sme biti niz presledkov

en: Uses UTF-8 if the server supports it, else uses local charset.
sl_SI: Uporablja UTF-8, če ga strežnik podpira, sicer uporablja krajevni nabor znakov.

en: Using insecure HTTP
sl_SI: Uporaba ne varne povezave HTTP

en: Using plain %s is insecure.
sl_SI: Uporaba navadne povezave %s ni varna.

en: Using secure HTTPS
sl_SI: Uporaba varne povezave HTTPS

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
sl_SI: Uporaba napačnega nabora znakov lahko povzroči nepravilen izpis imen datotek.

note: @translator: Period as in a span of time with a start and end date
en: Validity period:
sl_SI: Obdobje veljavnosti:

en: Verbose log messages from wxWidgets
sl_SI: Izpiši sporočila in opozorila wxWidgets

en: Very high
sl_SI: Zelo visoka

en: View hidden option set, but unsupported by server
sl_SI: Pokaži skriti nabor možnosti, ki jih strežnik ne podpira

en: View/Edit
sl_SI: Pokaži / uredi

en: Visible columns
sl_SI: Vidni stolpci

en: W&rite
sl_SI: &Zapiši

en: Waiting for browsing connection
sl_SI: Čakanje na povezavo za brskanje

en: Waiting for password
sl_SI: Čakanje na geslo

en: Waiting for transfer to be cancelled
sl_SI: Čakanje na prekinitev prenosa

en: Waiting to retry...
sl_SI: Čakanje na ponoven poskus ...

en: Warning! You have previously connected to this server and it has supported TLS session resumption on the data connection.
sl_SI: Opozorilo! S tem strežnikom ste se že povezali in je podpiral nadaljevanje seje TLS s podatkovno povezavo.

en: Warning! You have previously connected to this server using FTP over TLS, yet the server has now rejected FTP over TLS.
sl_SI: Opozorilo! S tem strežnikom ste se že povezali s FTP prek TLS, vendar je zdaj strežnik zavrnil FTP prek TLS.

en: Warning! You have previously connected to this server using TLS.
sl_SI: Pozor! S tem strežnikom ste se v preteklosti povezali prek povezave TLS.

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
sl_SI: Opozorilo, podatkovna povezava z napačnega IP bo prezrta.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
sl_SI: Opozorilo: nočne gradnje uporabljate na lastno odgovornost.
    Za nočne gradnje ni na voljo nikakršne podpore.
    Nočne gradnje morda ne delujejo kot pričakovano in lahko celo poškodujejo vaš sistem.
    
    Resnično želite preveriti za nočne gradnje?

en: Warning: Potential security breach!
sl_SI: Opozorilo: možnost ogrožene varnosti!

en: WebDAV using HTTP (insecure)
sl_SI: WebDAV z uporabo HTTP (ni varen)

en: WebDAV using HTTPS
sl_SI: WebDAV z uporabo HTTPS

en: Welcome to FileZilla
sl_SI: Dobrodošli v FileZilli

en: What's new
sl_SI: Kaj je novega

en: What's new:
sl_SI: Kaj je novega:

en: When allowing FileZilla to remember passwords, you can reconnect without having to re-enter the password after restarting FileZilla.
sl_SI: Ko dovolite FileZilli, da pomni gesla, se lahko ponovno povežete, ne da bi ponovno vnesli geslo po ponovnem zagonu programa FileZilla.

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
sl_SI: Če je vključeno, se pri prenosu takšne datoteke s strežnika znaki, ki jih krajevni operacijski sistem v imenih datotek ne podpira, zamenjajo.

en: When st&arting a new connection while already connected:
sl_SI: Pri z&agonu nove povezave ob že povezanih:

en: Widescreen
sl_SI: Širokozaslonska

en: Would you like FileZilla to remember passwords?
sl_SI: Želite, da FileZilla pomni gesla?

en: Wr&ite
sl_SI: &Zapiši

en: Wrong external IP address
sl_SI: Napačen zunanji naslov IP

en: Wrong line endings
sl_SI: Napačni prelomi vrstic

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt the stored passwords.
sl_SI: Vneseno napačno glavno geslo, shranjenih gesel z njim ni mogoče dešifrirati.

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt this item.
sl_SI: Vneseno napačno glavno geslo, tega elementa z njim ni mogoče dešifrirati.

en: Yellow
sl_SI: Rumena

en: Yes
sl_SI: Da

en: You appear to be using an IPv6-only host. This wizard does not support this environment.
sl_SI: Zdi se, da uporabljate gostitelja z le IPv6. Ta čarovnik tega okolja ne podpira.

en: You are using the latest version of FileZilla.
sl_SI: Uporabljate najnovejšo različico FileZille.

en: You can always open this dialog again through the help menu.
sl_SI: Vedno znova lahko odprete to okno prek menija pomoči.

en: You can download the latest version from the FileZilla website:
sl_SI: Najnovejšo različico lahko prenesete s spletišča FileZilla:

en: You can leave the port field empty to use the default port.
sl_SI: Polje vrat lahko pustite prazno, uporabljena bodo privzeta vrata.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
sl_SI: Uporabite lahko x na vsakem mestu, kjer želite ohraniti dovoljenje, kot ga ima izvorna datoteka.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
sl_SI: Nastavitev ne morete uvoziti iz lastne mape nastavitev FileZille.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
sl_SI: Neveljavnega znaka ne morete nadomestiti z drugim neveljavnim znakom. Vnesite znak, ki je dovoljen v imenih datotek.

en: You cannot upload files into the root directory.
sl_SI: V korensko mapo ne morete naložiti datotek.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
sl_SI: Niste vnesli novega imena datoteke. Želite prepisati obstoječo datoteko?

en: You do not have permission to list this directory
sl_SI: Nimate pravic za izpis vsebine te mape

en: You have selected at least one symbolic link.
sl_SI: Izbrali ste najmanj eno simbolično povezavo.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
sl_SI: Izbrali ste več kot deset datotek za urejanje, resnično želite nadaljevati?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
sl_SI: Izbrali ste več kot deset datotek ali map za odpiranje, resnično želite nadaljevati?

en: You have to enter a hostname.
sl_SI: Vnesti morate ime gostitelja.

en: You have to enter a key file path
sl_SI: Vnesti morate pot datoteke ključa

en: You have to enter a local directory.
sl_SI: Vnesti morate krajevno mapo.

en: You have to enter a remote directory.
sl_SI: Vnesti morate oddaljeno mapo.

en: You have to enter a resolver.
sl_SI: Vnesti morate razrešilnik.

en: You have to enter a valid IPv4 address.
sl_SI: Vnesti morate veljaven naslov IPv4.

en: You have to enter a valid access grant.
    Error: %s
sl_SI: Vnesti morate veljavno odobritev dostopa.
    Napaka: %s

en: You have to enter a writable local directory.
sl_SI: Vnesti morate krajevno mapo, v katero je mogoče pisati.

en: You have to enter an account name
sl_SI: Vnesti morate ime računa

en: You have to specify a user name
sl_SI: Vnesti morate uporabniško ime

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
sl_SI: Najverjetneje imate usmerjevalnik ali požarni zid, ki je napačno spremenil prenesene podatke.

en: You need to enter a master password.
sl_SI: Vnesti morate ime glavno geslo.

en: You need to enter a name for the bookmark.
sl_SI: Vnesti morate ime zaznamka.

en: You need to enter a name for the log file.
sl_SI: Vnesti morate ime za dnevniško datoteko.

en: You need to enter a properly quoted command.
sl_SI: Vnesti morate ime pravilno citiran ukaz.

en: You need to enter a proxy host.
sl_SI: Vnesti morate ime posredovalnega strežnika.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
sl_SI: Vnesti morate vrata posredovalnega strežnika med 1 in 65535

en: You need to enter a value.
sl_SI: Vnesti morate vrednost.

en: You need to enter an access grant.
sl_SI: Vnesti morate odobritev dostopa.

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
sl_SI: Vnesti morate vsaj eno pot, prazni zaznamki niso podprti.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
sl_SI: Vnesti morate tako krajevno kot oddaljeno pot, da omogočite sinhrono brskanje za ta zaznamek.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
sl_SI: Vnesti morate tako krajevno kot oddaljeno pot, da omogočite sinhrono brskanje za ta strežnik.

en: You need to grant FileZilla access to the directories you want to download files into or to upload files from.
sl_SI: Programu FileZilla morate dovoliti dostop do map, v ali iz katerih želite prenesti datoteke.

en: You need to specify a local file.
sl_SI: Določiti morate krajevno datoteko.

en: You need to specify a remote file.
sl_SI: Določiti morate oddaljeno datoteko.

en: You need to specify a remote path.
sl_SI: Določiti morate oddaljeno pot.

en: You need to specify a server.
sl_SI: Določiti morate strežnik.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
sl_SI: Pri povezovanju z drugimi strežniki ne bi smeli imeti težav, prenosi datotek bi morali delovati pravilno.

en: Your computer will suspend unless you click Cancel.
sl_SI: Sistem se bo v kratkem postavil v stanje pripravljenosti, če ne kliknete Prekliči.

en: after
sl_SI: po

en: before
sl_SI: pred

en: begins with
sl_SI: se začne z

en: bytes
sl_SI: bajtov

en: contains
sl_SI: vsebuje

en: custom
sl_SI: po meri

en: does not contain
sl_SI: ne vsebuje

en: does not equal
sl_SI: ni enako

en: ends with
sl_SI: se konča z

en: equals
sl_SI: je enak

en: file
sl_SI: datoteka

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
sl_SI: fzputtygen ni mogoče zagnati.
    Prosimo, preverite, da ta izvršilna datoteka obstaja v isti mapi kot glavni program FileZilla.

en: fzsftp belongs to a different version of FileZilla
sl_SI: fzsftp je iz druge različice FileZille

en: fzsftp could not be started
sl_SI: fzsftp ni mogoče zagnati

en: fzstorj belongs to a different version of FileZilla
sl_SI: fzstorj je iz druge različice FileZille

en: fzstorj could not be started
sl_SI: fzstorj ni mogoče zagnati

en: fzstorj could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
sl_SI: fzstorj ni mogoče zagnati.
    Prosimo, preverite, da ta izvršilna datoteka obstaja v isti mapi kot glavni program FileZilla.

en: greater than
sl_SI: je večje kot

en: group executable
sl_SI: skupini izvršljivo

en: group readable
sl_SI: skupini berljivo

en: group writeable
sl_SI: skupini zapisljivo

en: is equal to
sl_SI: je enako

en: is set
sl_SI: je nastavljeno

en: is unset
sl_SI: ni nastavljeno

en: less than
sl_SI: je manjše kot

en: matches regex
sl_SI: se ujema z regularnim izrazom

en: new name
sl_SI: novo ime

en: owner executable
sl_SI: lastniku izvršljivo

en: owner readable
sl_SI: lastniku berljivo

en: owner writeable
sl_SI: lastniku zapisljivo

en: unknown
sl_SI: neznano

en: world executable
sl_SI: vsem izvršljivo

en: world readable
sl_SI: vsem berljivo

en: world writeable
sl_SI: vsem zapisljivo
