filezilla 0 - en to hr translation catalogue (1227 entries)

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S elapsed
hr: Proteklo je %H:%M:%S

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S left
hr: Preostalo je %H:%M:%S

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
hr: %a - Račun (Redovi koji sadrže taj slijed će biti ispušteni ukoliko se ne bude koristila vrsta prijave 'Račun')

en: %d directory | %d directories
hr[0]: %d mapa
hr[1]: %d mape
hr[2]: %d mâpa

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
hr[0]: %d mapa s njenim sadržajem
hr[1]: %d mape s njihovim sadržajem
hr[2]: %d mâpa s njihovim sadržajem

en: %d file | %d files
hr[0]: %d datoteka
hr[1]: %d datoteke
hr[2]: %d datoteka

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
hr[0]: %d datoteka. Ukupna veličina: %s
hr[1]: %d datoteke. Ukupna veličina: %s
hr[2]: %d datoteka. Ukupna veličina: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
hr[0]: %d datoteka. Ukupna veličina: Najmanje %s
hr[1]: %d datoteke. Ukupna veličina: Najmanje %s
hr[2]: %d datoteka. Ukupna veličina: Najmanje %s

en: %h - Host
hr: %h - Poslužitelj

en: %p - Password
hr: %p - Lozinka

en: %s - Certificate expired!
hr: %s - Certifikat je istekao!

en: %s - Not yet valid!
hr: %s - Još nije važeći!

en: %s - Proxy user
hr: %s - Korisnik posredničkog poslužitelja

en: %s and %s. Total size: %s
hr: %s i %s. Ukupna veličina: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
hr: %s i %s. Ukupna veličina: Najmanje %s

en: %s byte | %s bytes
hr[0]: %s bajt
hr[1]: %s bajta
hr[2]: %s bajta

en: %s with %d bits
hr: %s s %d bita

en: %u - Username
hr: %u - Korisničko ime

en: %w - Proxy password
hr: %w - Lozinka posredničkog poslužitelja

en: &About...
hr: &O programu...

en: &Account:
hr: &Račun:

en: &Active
hr: &Aktivni

en: &Add bookmark...
hr: &Dodati straničnik...

en: &Add files to queue
hr: &Dodati datoteke u red čekanja

en: &Add to queue
hr: &Dodati u red čekanja

en: &Always trust certificate in future sessions.
hr: &Tijekom budućih sesija uvijek vjerovati certifikatima

en: &Always trust this host, add this key to the cache
hr: &Ovom poslužitelju uvijek vjerovati a njegov ključ dodati u prolazni spremnik

en: &Always use default editor
hr: &Uvijek koristiti početni uređivač

en: &Always use selection for unassociated files
hr: &Za nezdružene datoteke uvijek ponuditi izbor

en: &Always use this action
hr: &Uvijek koristiti taj postupak

en: &Ask your operating system for the external IP address
hr: &Za vanjsku IP-adresu pitati Vaš operacijski sustav

en: &Auto
hr: &Automatski

en: &Autodetect
hr: &Samoprepoznavanje

en: &Binary
hr: &Binarni

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
hr: &Binarni prefiksi uz uporabu SI-simbola. (primjerice 1 KB = 1024 bajta)

en: &Bookmarks
hr: &Straničnici

en: &Browse...
hr: &Pregledati...

en: &Burst tolerance:
hr: &Tolerancija prekoračenja:

en: &Cancel
hr: &Odustati

en: &Clear private data...
hr: &Odstraniti osobne podatke...

en: &Close FileZilla
hr: &Zatvoriti FileZillu

en: &Configure speed limits...
hr: Podesite ograničenje brzine

en: &Configure...
hr: Podesite...

en: &Connect
hr: &Povezati

en: &Copy current connection to Site Manager...
hr: &Tekuću vezu preslikati u Upravitelja mrežnih mjesta...

en: &Copy to clipboard
hr: &Preslikatu u međuspremnik

en: &Create directory
hr: &Stvoriti mapu

en: &Debug information in message log:
hr: &Informacije alatke debug u zapisniku dojava:

en: &Default editor:
hr: &Početni uređivač:

en: &Default file exists action...
hr: &Početni postupak s već postojećim datotekama...

en: &Delay between failed login attempts:
hr: &Zadrška između neuspješnih pokušaja prijave:

en: &Delete
hr: &Izbrisati

en: &Delete symlink
hr: &Izbrisati simboličku poveznicu

en: &Directory comparison
hr: &Usporedba imenika mâpa i datoteka

en: &Discard local file then download and edit file anew
hr: &Poništiti mjesnu a zatim preuzeti i urediti novu datoteku

en: &Disconnect
hr: &Prekinuti vezu

en: &Display size in bytes
hr: &Veličinu prikazivati u bajtima

en: &Don't show this dialog again.
hr: &Ovaj dijalog više ne prikazivati.

en: &Don't use external IP address on local connections.
hr: &Za lokalne veze ne koristiti vanjske IP adrese.

en: &Double-click action on files:
hr: &Postupak s datotekama po dvokliku:

en: &Download
hr: &Preuzimanje

en: &Download to:
hr: &Preuzeti u:

en: &Download...
hr: &Preuzimanje

en: &Edit
hr: &Uređivanje

en: &Edit filter rules...
hr: &Uređivanje filtarskih pravila...

en: &Enable
hr: &Uključiti

en: &Encoding:
hr: &Kodiranje:

en: &Enter custom command...
hr: &Unos vlastite naredbe...

en: &Execute
hr: &Izvršiti

en: &Export Site Manager entries
hr: &Izvesti stavke Upravitelja mrežnih mjesta

en: &Export...
hr: &Izvoz...

en: &Fall back to active mode
hr: &Povratak na aktivni način rada

en: &File
hr: &Datoteka

en: &File Attributes...
hr: &Atributi datoteke...

en: &File permissions...
hr: &Datotečna dopuštenja...

en: &File:
hr: &Datoteka:

en: &Filter sets:
hr: &Filtarske postave:

en: &Filters:
hr: &Filtri:

en: &Finish editing and delete local file
hr: &Završiti uređivanje i izbrisati mjesnu datoteku

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
hr: &Stanjiti udaljene putanje i sve sadržane datoteke preuzeti u odredišnu mapu

en: &Follow symlink, delete target directory contents
hr: &Slijediti simboličku poveznicu i izbrisati sadržaj odredišne mape

en: &Get external IP address from the following URL:
hr: &Vanjsku IP-adresu dobaviti sa slijedeće adrese:

en: &Getting help...
hr: &Dobivanje pomoći...

en: &Global bookmark
hr: &Globalni straničnici

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
hr: &HTTP/1.1 pomoću metode CONNECT

en: &Help
hr: &Pomoć

en: &Hide identical files
hr: &Sakriti istovjetne datoteke

en: &Highest
hr: &Najviši

en: &Highest available port:
hr: &Najviši raspoloživi port:

en: &Host:
hr: &Poslužitelj:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
hr: &Binarni prefiksi u jedinicama IEC (primjerice 1 KiB = 1024 bytes)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
hr: &ISO 8601 (primjerice: 2007-09-15)

en: &Import...
hr: &Uvoz...

en: &Inherit system's filetype associations
hr: &Združivanja datotečnih vrsta naslijediti od sustava

en: &Keep remote path structure relative to search root
hr: &Udaljenu putanju zadržati u srazmjeru s korijenom pretraživanja

en: &Layout of file and directory panes:
hr: &Raspored prikaza mâpa i datoteka:

en: &Limit local ports used by FileZilla
hr: &Ograničiti mjesne portove koje koristi FileZilla

en: &Limit number of simultaneous connections
hr: &Ograničiti broj istovremenih veza

en: &Local directory tree
hr: &Mjesno stablo imenika mâpa i datoteka

en: &Local directory:
hr: &Mjesni imenik mâpa i datoteka:

en: &Log to file
hr: &Zapisivati u datoteku

en: &Logontype:
hr: &Vrsta prijave:

en: &Low
hr: &nisko

en: &Manage bookmarks...
hr: &Upravljanje straničnicima...

en: &Manual transfer...
hr: &Ručni prijenos...

en: &Maximum number of connections:
hr: &Najveći broj veza:

en: &Maximum number of retries:
hr: &Najveći broj pokušaja:

en: &Message log
hr: &Zapisnik poruka

en: &Minimize to tray
hr: &Svesti u traku odlaganja

en: &Name:
hr: &Naziv:

en: &Network configuration wizard...
hr: &Vodič za prilagodbu mrežnih veza...

en: &New
hr: &Novo

en: &New Site
hr: &Novo mrežno mjesto

en: &New version available!
hr: &Raspoloživa je nova inačica!

en: &No
hr: &Ne

en: &None
hr: &Nikakav

en: &Normal
hr: &Uobičajen

en: &Numeric value:
hr: &Znamenkasta vrijednost:

en: &OK
hr: &U redu

en: &OPEN
hr: &OTVORENO

en: &Open
hr: &Otvoriti

en: &Overwrite
hr: &Nadomjestiti

en: &Passive
hr: &Pasivni

en: &Password:
hr: &Lozinka:

en: &Play sound
hr: &Izvedba zvuka

en: &Preserve timestamps of transferred files
hr: &Sačuvati vremenski žig prenešenih datoteka

en: &Queue
hr: &Red čekanja

en: &Quickconnect
hr: &Povezati

en: &Quickconnect bar
hr: &Traka brzog povezivanja

en: &Read
hr: &Očitati

en: &Reconnect
hr: &Ponovno povezati

en: &Refresh
hr: &Osvježiti

en: &Remote directory:
hr: &Udaljeni imenik mâpa i datoteka:

en: &Remote path:
hr: &Udaljena putanja:

en: &Remove
hr: &Odstraniti

en: &Remove key
hr: &Odstraniti ključ

en: &Remove selected
hr: &Odstraniti odabir

en: &Rename
hr: &Preimenovati

en: &Rename...
hr: &Preimenovati...

en: &Reopen local file
hr: &Ponovno otvoriti mjesnu datoteku

en: &Report a bug...
hr: &Dojaviti uočenu pogrešku...

en: &Restart Wizard
hr: &Iznova pokrenuti Vodič

en: &Resume
hr: &Nadovezati

en: &Run command...
hr: &Pokrenuti naredbu...

en: &Run configuration wizard now...
hr: &Pokrenuti vodič kroz prilagodbe...

en: &Run update check now...
hr: &Pokrenuti provjeru dostupnosti dogradnji...

en: &SITE
hr: &MREŽNO MJESTO

en: &Save as...
hr: &Pohraniti kao...

en: &Search
hr: &Tražiti

en: &Search remote files...
hr: &Tražiti udaljene datoteke...

en: &Select language:
hr: &Izaberite jezik:

en: &Select the columns that should be displayed:
hr: &Odabrati stupce koji bi trebali biti prikazani:

en: &Server
hr: &Poslužitelj

en: &Settings
hr: &Postavke

en: &Settings...
hr: &Postavke...

en: &Show debug menu
hr: &Prikazati izbornik alatke debug

en: &Show timestamps in message log
hr: &Prikazivati vremenski žig u zapisniku poruka

en: &Site Manager...
hr: &Upravitelj mrežnih mjesta...

en: &Site-specific bookmark
hr: &Straničnik svojstven mrežnom mjestu

en: &Skip
hr: &Preskočiti

en: &Start transfer immediately
hr: Prijenos započeti &odmah

en: &Swap local and remote panes
hr: &Zamijeniti položaje prikaza mjesnog i udaljenog sadržaja

en: &Test
hr: &Provjera

en: &Theme:
hr: &Tema:

en: &Transfer
hr: &Prijenos

en: &Transfer mode:
hr: &Način prijenosa:

en: &Transfer queue
hr: &Red za čekanje prijenosa

en: &Treat dotfiles as ASCII files
hr: &'dotfiles' obrađivati kao datoteke u kôdu ASCII

en: &Unedit
hr: &Opozvati uređivanje

en: &Update cached key for this host
hr: &Obnoviti spremljeni ključ za taj poslužitelj

en: &Upload
hr: &Isporučiti

en: &Use custom program
hr: &Koristiti vlastiti program

en: &Use system's default editor for text files
hr: &Za tekstualne datoteke koristiti sustavom zadani uređivač

en: &Use the following IP address:
hr: &Koristiti slijedeću IP-adresu:

en: &Use the server's external IP address instead
hr: &Umjesto toga koristiti poslužiteljevu vanjsku IP-adresu

en: &Use thousands separator
hr: &Koristiti razdjelnik tisuća

en: &User:
hr: &Korisnik:

en: &Username:
hr: &Korisničko ime:

en: &Version %s
hr: &Inačica %s

en: &View
hr: &Prikaz

en: &View/Edit
hr: &Pregledati/urediti

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
hr: &Nadzirati mjesno uređivane datoteke i napomenuti za isporučivanje izmjena poslužitelju

en: &Write
hr: &Upisati

en: &Yes
hr: &Da

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
hr: '%s' ne postoji ili pristup nije bio dopušten.

en: '%s' is not a directory.
hr: '%s' nije popis mapa.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
hr: Odabrani protokol ne podržava prijavljivanje putem 'Računa'

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
hr: 'quote' je obično mjesna naredba koju koriste klijenti s naredbenog retka za slanje poslužitelju argumenata koji slijede 'quote'. Možda bi ste ipak htjeli poslati neobrađenu naredbu bez vodeće 'quote'.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
hr[0]: (filtriran je %d objekat)
hr[1]: (filtrirana su %d objekta)
hr[2]: (filtrirano je %d objekata)

en: (0 for no limit)
hr: (0 za neograničeno)

en: (0-999 seconds)
hr: (0-999 sekundi)

en: (example: %H:%M)
hr: (primjerice: %H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
hr: (primjerice: %Y-%m-%d)

en: --:--:-- left
hr: --:--:-- preostalo

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
hr: -c ne može biti korišten skupa s FTP-adresom.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
hr: -l može biti korišten samo skupa s nekom FTP-adresom.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
hr: -s i -c ne mogu biti prisutni u isto vrijeme.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
hr: -s ne može biti korišten skupa s FTP-adresom.

en: 0 - None
hr: 0 - Nikakve

en: 1 - Warning
hr: 1 - Upozorenje

en: 2 - Info
hr: 2 - Informacije

en: 3 - Verbose
hr: 3 - Izričajno

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
hr: Straničnik s unesenim nazivom već postoji. Unesite molim neki nekorišteni naziv.

en: A default editor needs to be set.
hr: Početni uređivač mora biti postavljen.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
hr: Neki poslužitelji ne dopuštaju pasivni način ili su pak loše konfigurirani. U takvim slučajevima se mora koristiti aktivni način. U aktivnom načinu rada FilleZilla otvara svoj port i upućuje poziv poslužitelju da se poveže na njega.

en: A file previously opened has been changed.
hr: Prethodno otvarana datoteka je izmijenjena.

en: A file with that name is already being transferred.
hr: Datoteka s tim nazivom je već bila prenošena.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
hr: Datoteka s tim nazivom se još uvijek uređuje. Zatvorite je molim i pokušajte ponovno.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
hr: Mjesni naziv datoteke ne može biti dekodiran.
    Uvjerite se molim je li varijabla okruženja LC_CTYPE (ili LC_ALL) ispravno zadana.
    Moguće je da će neke datoteke nedostajati na popisima datoteka sve dok ne riješite taj problem.
    Tijekom ovog zasjedanja više neće biti prikazivana daljnja upozorenja.

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
hr: Uredan poslužitelj uvijek prikaže sve datoteke ali neki zapušteni poslužitelji ih skrivaju pred korisnicima. Ovu mogućnost možete iskoristiti da poslužitelja primorate na prikaz svih datoteka.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
hr: Uredan poslužitelj tako nešto ne iziskuje. Ukoliko to trebate, stupite u vezu s poslužiteljskim upraviteljem.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
hr: U tijeku udaljena operacija a uključeno je i usklađeno pregledavanje.
    Isključiti usklađeno pregledavanje i nastaviti s promjenom mjesnih mapa?

en: A&dd
hr: D&odati

en: A&llow resume of ASCII files
hr: D&opustiti nadovezivanje preuzimanja datoteka ASCII

en: A&pply only to downloads
hr: P&rimjenjivati samo kod prijenosa s poslužitelja

en: A&pply only to uploads
hr: P&rimjenjivati samo kod prijenosa na poslužitelj

en: A&pply to all files and directories
hr: P&rimjenjivati na sve datoteke i mape

en: About FileZilla
hr: O programu FileZilla

en: Above the file lists
hr: Iznad spiska datoteka

en: Account
hr: Račun

en: Action after queue &completion
hr: Postupak nakon &obrađenog reda čekanja

en: Action on selected file:
hr: Postupak s odabranom datotekom:

en: Action to perform:
hr: Postupak za izvesti:

en: Action:
hr: Postupak:

en: Active mode
hr: Aktivni način

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
hr: Provjera aktivnog načina rada FTP-a nije uspjela. FileZilla ne zna točnu vanjsku IP-adresu.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
hr: Provjera načina rada FTP-a nije uspjela. FileZilla ne zna točnu vanjsku IP-adresu. Osim toga, Vaš je usmjerivač izmijenio poslanu adresu.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
hr: Provjera aktivnog načina rada FTP-a nije uspjela. FileZilla zna točnu vanjsku IP-adresu, ali je Vaš usmjerivač ili vatrozid pogrešno izmijenio poslanu adresu.

en: Active mode IP
hr: Aktivni način rada IP

en: Add files to &queue only
hr: Traženje datoteka za dodavanje u red čekanja

en: Add selected directory to the transfer queue
hr: Dodati odabranu mapu u red čekanja prijenosa

en: Add selected files and folders to the transfer queue
hr: Dodati odabrane datoteke u red čekanja prijenosa

en: Add to queue
hr: Dodati u red čekanja

en: Address type not supported
hr: Vrsta adrese nije podržavana

en: Advanced
hr: Dodatno

en: Algorithm:
hr: Algoritam:

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
hr: Svi portovi u zadanom rasponu moraju biti između 1024 i 65535.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
hr: Pri neuspjehu omogućiti &povratak na drugi način prijenosa

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
hr: Pri neuspjehu omogućiti povratak na drugi način prijenosa

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
hr: Za upravljanje Vašim ključevima možete koristiti i PuTTYjevu alatku Pageant budući da FileZilla prepoznaje Pageant.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
hr: Alternativno možete koristiti i SSH-agent sustava. U tom slučaju se uvjerite je li postavljena varijabla okruženja SSH&AUTH&SOCK.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
hr: Na odredišnom mjestu već postoji stavka s istim nazivom.

en: Anonymous
hr: Anonimna

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
hr: U tijeku je već neka druga udaljena operacija, pa promjena mapa za sada nije moguća.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
hr: Nije mogla biti pohranjena ni jedna izmjena napravljena u Upravitelju mrežnih mjesta.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
hr: Izmjene napravljene na filtrima nisu mogle biti pohranjene.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
hr: Izmjene napravljene na filtrima neće biti pohranjene.

en: App&ly to directories only
hr: Pri&mijeniti samo na mape

en: Apply
hr: Primijeniti

en: Apply to &current queue only
hr: Primijeniti samo na &trenutni red čekanja

en: Apply to &files only
hr: Primijeniti samo na &datoteke

en: Archive
hr: Pismohrana

en: As tab in the transfer queue pane
hr: Kao kartica u prikazu reda čekanja prijenosa

en: Ask for password
hr: Pitati za lozinku

en: Ask operating system for a port.
hr: Za port upitati operacijski sustav.

en: Ask your operating system for the external IP address
hr: Za vanjsku IP-adresu upitati Vaš operacijski sustav

en: Associated program not found:
hr: Pridruženi program nije pronađen:

en: At least one filter condition is incomplete
hr: Najmanje je jedan filtarski uvjet neispunjen

en: At this point, all required information has been gathered.
hr: Za sada su prikupljeni svi potrebni podaci.

en: Attribute
hr: Atribut

en: Authentication failed.
hr: Ovjeravanje nije uspjelo.

en: Author:
hr: Autor:

en: Auto
hr: Automatski

en: Automatic file type classification
hr: Automatska razredba vrstâ datoteka

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
hr: B

en: B&ypass proxy
hr: Z&aobići posrednički poslužitelj

en: Behaviour
hr: Ponašanje

en: Being edited
hr: Uređivanje u tijeku

en: Binary
hr: Binarni

en: Blackboard
hr: Oglasna ploča

en: Bookmark
hr: Straničnik

en: Bookmark:
hr: Straničnik:

en: Bookmarks
hr: Straničnici

en: Build date:
hr: Nadnevak inačice:

en: Build information
hr: Podaci o gradnji inačice

en: Business category:
hr: Kategorija poslovanja:

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
hr: Za uspostavu prijenosa podataka u aktivnom stanju FileZilla početno koristi bilo koji mjesni port. Ukoliko FileZillu želite ograničiti tako da koristi samo mali raspon portova, unesite molim taj raspon dolje ispod.

en: C&ancel current operation
hr: P&rekinuti tekuću operaciju

en: C&lear all
hr: O&čistiti sve

en: C&opy URL(s) to clipboard
hr: Adrese pre&slikati u međuspremnik

en: C&ustom
hr: V&lastito

en: C&ustom filetype associations:
hr: V&lastita združivanja datotečnih vrsta:

en: Calculating timezone offset of server...
hr: Izračun odstupanja od vremenske zone poslužitelja...

en: Can't read from file
hr: Iz datoteke ne mogu čitati.

en: Can't write data to file.
hr: Upis podataka u datoteku nije moguće.

en: Can't write data to file: %s
hr: Podaci se ne mogu upisivati u datoteku: %s

en: Cancel
hr: Odustati

en: Cancel current operation
hr: Poništiti tekuću operaciju

en: Cancels the current operation
hr: Poništava tekuću operaciju

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
hr: Ne može se pristupiti '%s': Medij nije umetnut ili pogon nije spreman.

en: Cannot add server to Site Manager
hr: Ne mogu dodati poslužitelj Upravitelju mrežnih mjesta

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
hr: Ne mogu usporediti imenike jer su za mjesne i udaljene imenike mâpa i datoteka uključeni različiti filtri

en: Cannot create new filter
hr: Ne mogu stvoriti novi filtar

en: Cannot edit file
hr: Ne mogu obraditi datoteku

en: Cannot edit file, not connected to any server.
hr: Datoteka se ne može obraditi jer FileZilla nije povezan ni s jednim poslužiteljem.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
hr: Datoteku ne mogu obraditi jer udaljena staza nije poznata.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
hr: Uspostava veze sa SFTP-poslužiteljem putem FTP-a nije moguća. Odaberite molim odgovarajući protokol.

en: Cannot load toolbar from resource file
hr: Iz datoteke izvora ne mogu učitati alatnu traku

en: Cannot rename entry
hr: Stavka se ne može preimenovati

en: Cannot rename file
hr: Datoteka se ne može preimenovati

en: Cannot save filterset
hr: Filtarska postava se ne može pohraniti

en: Cannot select filter
hr: Ne mogu odabrati filtar

en: Cannot set file association
hr: Ne mogu zadati pridruživanje datoteka

en: Cannot show dialog
hr: Ne mogu prikazati dijalog

en: Cannot view/edit selected file
hr: Ne mogu prikazati/urediti odabranu datoteku

en: Certificate and session data are not available yet.
hr: Još nisu raspoloživi podaci o certifikatima i zasjedanjima.

en: Certificate in chain:
hr: Certifikat u lancu:

en: Certificate issuer
hr: Izdavatelj certifikata

en: Challenge:
hr: Izazov:

en: Change file attributes
hr: Izmijeniti datotečne atribute

en: Change the file permissions.
hr: Izmijeniti datotečna dopuštenja

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
hr: Izmjene postavki zapisničkih datoteka iziskuju ponovno pokretanje FileZille.

en: Character encoding issue
hr: Pitanje kodiranja znakova

en: Charset
hr: Postava znakova

en: Check for &updates...
hr: Potražiti &dogradnje...

en: Check for newer versions of FileZilla
hr: Potražiti noviju inačicu FileZille

en: Check for updates failed
hr: Potraga za dogradnjama nije uspjela

en: Checking for correct external IP address
hr: Provjeriti točnost vanjske IP-adrese

en: Choose the default local directory
hr: Odaberite početnu mjesnu mapu

en: Choose the local directory
hr: Odaberite mjesnu mapu

en: Chunk data improperly terminated
hr: Podatkovni paket nije uredno zaključen

en: Cipher:
hr: Šifra:

en: Classic
hr: Klasičan

en: Clear &layout cache
hr: Očistiti prolazni spremnik &prikaza

en: Clear history
hr: Odstraniti stavke povijesti

en: Clear private data
hr: Odstraniti osobne podatke

en: Clear quickconnect bar
hr: Očistiti traku brzog povezivanja

en: Click on Finish to save your configuration.
hr: Kliknite na Završiti za pohranjivanje vaše prilagodbe.

en: Client to server MAC:
hr: Adresa MAC klijenta prema poslužitelju:

en: Client to server cipher:
hr: Šifra klijenta prema poslužitelju:

en: Close FileZilla
hr: Zatvoriti FileZillu

en: Close all running instances of FileZilla
hr: Okončati sve tekuće instance FileZille

en: Co&mments:
hr: Ko&mentari:

en: Column properties
hr: Svojstva stupaca

en: Column setup
hr: Izbor stupaca

en: Command and its arguments should be properly quoted.
hr: Naredba i njezini argumenti bi trebali biti uredno navedeni znakovima navoda.

en: Command failed
hr: Naredba nije uspjela

en: Command not supported
hr: Naredba nije podržana

en: Command not supported by this protocol
hr: Taj protokol ne podržava tu naredbu

en: Command:
hr: Naredba:

en: Comment
hr: Komentar

en: Common name:
hr: Zajedničko ime:

en: Communication tainted by router or firewall
hr: Komunikaciju ometaju usmjerivač ili vatrozid

en: Compare &modification time
hr: Usporediti vrijeme &izmjene

en: Compare file&size
hr: Usporediti &veličinu datoteke

en: Comparison &threshold (in minutes):
hr: &Granična vrijednost usporedbi (u minutama):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
hr: Granična vrijednost usporedbi treba biti između 0 i 1440 minuta.

en: Compiled for:
hr: Prevedeno za:

en: Compiled on:
hr: Prevedeno na:

en: Compiled with:
hr: Prevedeno s:

en: Compiler flags:
hr: Prijevodne zastavice:

en: Compressed
hr: Stlačeno

en: Concurrent transfers
hr: Istovremeni prijenosi

en: Conditions are c&ase sensitive
hr: U uvjetima razlikovati velika/mala slova

en: Configuration test
hr: Provjera prilagodbi

en: Configure passive mode
hr: Prilagodba pasivnog načina rada

en: Configure port range
hr: Prilagodba raspona portova

en: Confirm deletion
hr: Potvrdite brisanje

en: Confirmation needed
hr: Nužno je potvrđivanje

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
hr: Srdačne čestitke! Čini se da Vaše prilagodbe funkcioniraju.

en: Connect bypassing proxy settings
hr: Vezu uspostavljati zaobilazeći posredničke postavke

en: Connect to specified Site Manager site
hr: Povezati s određenim mjestom iz Upravitelja mrežnih mjesta

en: Connecting
hr: Povezivanje

en: Connecting to %s
hr: Povezivanje s %s

en: Connecting to %s...
hr: Povezivanje s %s...

en: Connection
hr: Veza

en: Connection attempt failed
hr: Pokušaj povezivanja nije uspio

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
hr: Pokušaj povezivanja s "%s" nije uspio, pokušavam narednu adresu.

en: Connection attempt failed with "%s".
hr: Pokušaj povezivanja s "%s" nije uspio.

en: Connection attempt interrupted by user
hr: Korisnik je prekinuo pokušaj povezivanja

en: Connection closed
hr: Veza je u prekidu

en: Connection closed by server
hr: Poslužitelj je prekinuo vezu

en: Connection established, initializing TLS...
hr: Veza je uspostavljena, priprema se pokretanje TLS-a...

en: Connection established, sending HTTP request
hr: Veza je uspostavljena, šalje se zahtjev HTTP-a

en: Connection established, waiting for welcome message...
hr: Veza je uspostavljena, čeka se poruka dobrodošlice...

en: Connection lost
hr: Veza se izgubila

en: Connection not allowed by ruleset
hr: Zadana pravila ne dopuštaju povezivanje

en: Connection refused
hr: Veza je odbijena

en: Connection timed out.
hr: Veza je prekoračila dopušteno vrijeme.

en: Connection to server lost.
hr: Veza s poslužiteljem je izgubljena.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
hr: Veza s posredničkim poslužiteljem je uspostavljena, provodi se usklađivanje...

en: Connection with server got closed prematurely.
hr: Veza s poslužiteljem je prerano zatvorena.

en: Connection with the test server failed.
hr: Veza s pokusnim poslužiteljem nije uspjela.

en: Copy (%d) of %s
hr: Preslika (%d) od %s

en: Copy of %s
hr: Preslika od %s

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
hr: Adrese odabranih stavki preslikati u međuspremnik.

en: Could not accept connection: %s
hr: Veza nije mogla biti prihvaćena: %s

en: Could not add connection to Site Manager
hr: Veza nije mogla biti dodana Upravitelju mrežnih mjesta

en: Could not connect to server
hr: Povezivanje s poslužiteljem nije bilo moguće

en: Could not connect to server: %s
hr: Povezivanje s poslužiteljem nije bilo moguće: %s

en: Could not convert command to server encoding
hr: Naredbu nije bilo moguće pretvoriti u kôd koji koristi poslužitelj

en: Could not convert private key
hr: Osobni ključ nije mogao biti pretvoren

en: Could not copy URLs
hr: Preslikavanje adrese nije bilo moguće

en: Could not copy data
hr: Preslikavanje podataka nije bilo moguće

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
hr: Nije bilo moguće utvrditi odredište zahvata Povuci&Ispusti.
    Ili proširenje ljuske sustava nije instalirano uredno ili pak Vi niste ispustili datoteke u okno Explorera.

en: Could not establish connection to server
hr: Uspostava veze s poslužiteljem nije bila moguća.

en: Could not generate custom login sequence.
hr: Vaš prijavni niz nije mogao biti stvoren.

en: Could not get full remote path.
hr: Udaljena putanja nije mogla biti potpuno ustanovljena.

en: Could not get reply from fzputtygen.
hr: Nije se mogao dobiti odgovor od fzputtygena.

en: Could not get temporary directory to download file into.
hr: Nije bilo moguće dobiti privremenu mapu za preuzimanje datoteke u nju.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
hr: Nije bilo moguće učitati "%s". Provjerite molim je li datoteka valjana i da li imate dopušten pristup.
    Bilo kakve izmjene u Upravitelju mrežnih mjesta neće biti pohranjene.

en: Could not load private key
hr: Nije bilo moguće učitati datoteku osobnog ključa

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
hr: Za udaljenu imenik '%s' nije bilo moguće utvrditi odgovarajući mjesni imenik.
    Želite li isključiti sinkronizirano pregledavanje i nastaviti promjenom udaljenog imenika?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
hr: Za udaljeni imenik '%s' nije bilo moguće ustanoviti odgovarajući mjesni imenik mâpa i datoteka.
    Sinkronizirano pregledavanje je bilo isključeno.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
hr: Za mjesni imenik '%s' nije bilo moguće ustanoviti odgovarajući udaljeni imenik mâpa i datoteka.
    Sinkronizirano pregledavanje je bilo isključeno.

en: Could not open clipboard
hr: Međuspremnik nije mogao biti otvoren

en: Could not open log file: %s
hr: Nije bilo moguće otvoriti datoteku zapisa: %s

en: Could not parse remote path.
hr: Nije bilo moguće raščlaniti udaljenu putanju.

en: Could not parse server address:
hr: Nije bilo moguće raščlaniti poslužiteljsku adresu:

en: Could not read from socket: %s
hr: Učitavanje s utičnice nije bilo moguće: %s

en: Could not read server item.
hr: Čitanje poslužiteljske stavke nije bilo moguće.

en: Could not seek to the end of the file
hr: Nije bilo moguće skočiti do konca datoteke

en: Could not send command to fzputtygen.
hr: Slanje naredbe fzputtygenu nije bilo moguće.

en: Could not spawn IO thread
hr: Nije mogla biti uspostavljena ulazno/izlazna dretva

en: Could not start transfer
hr: Prijenos nije mogao bit pokrenut

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
hr: "%s" nije mogao biti zapisan i nikakve izmjene u Upravitelju mrežnih mjesta nisu mogle biti pohranjene: %s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
hr: Pisanje "%s" nije bilo moguće, straničnik nije mogao biti dodan: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
hr: Pisanje "%s" nije bilo moguće, globalni straničnici nisu mogli biti pohranjeni: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
hr: Pisanje "%s" nije bilo moguće, red čekanja nije mogao biti pohranjen.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
hr: Pisanje "%s" nije bilo moguće, odabrana mrežna mjesta nisu mogla biti izvežena: %s

en: Could not write to local file
hr: Pisanje u mjesnu datoteku nije bilo moguće

en: Could not write to log file: %s
hr: Pisanje u datoteku zapisa nije bilo moguće: %s

en: Could not write to socket: %s
hr: Pisanje u utičnici nije bilo moguće: %s

en: Country:
hr: Država:

en: Create a new subdirectory in the current directory
hr: U tekućoj mapi stvoriti novu podmapu

en: Create directory
hr: Stvoriti mapu

en: Creating directory
hr: Stvaranje mape

en: Creating directory '%s'...
hr: Stvaranje mape '%s'...

en: Critical error
hr: Opasna pogreška

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
hr: Tekuća udaljena mapa (%s) nije u usklađivanom korijenskom imeniku (%s).
    Usklađeno pregledavanje je isključeno.

en: Current transfer type is set to ASCII.
hr: Tekuća vrsta prijenosa je postavljena za ASCII.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
hr: Tekuća vrsta prijenosa je postavljena za samoprepoznavanje.

en: Current transfer type is set to binary.
hr: Tekuća vrsta prijenosa je postavljena za binarne prijenose.

en: Cus&tom
hr: Vlas&tito

en: Custom filter set
hr: Korisnikom zadana filtarska postava

en: Custom server
hr: Korisnikom zadani poslužitelj

en: D&ata type
hr: Vrsta po&dataka

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
hr: D&ecimalni prefiksi s uporabom SI-simbola (primjerice: 1 KB = 1000 bajta)

en: D&efault
hr: P&olazno

en: D&elete
hr: Iz&brisati

en: D&isable all
hr: Is&ključiti sve

en: D&ouble-click action on directories:
hr: Postupak s mapama po d&vokliku:

en: DOS-like with virtual paths
hr: Kao DOS s prividnim putanjama

en: Dangerous filetype
hr: Opasne vrste datoteka

en: Data
hr: Podaci

en: Data socket closed too early.
hr: Utičnice podataka su zatvorene prerano.

en: Date formatting
hr: Oblikovanje prikaza nadnevka

en: Date/time format
hr: Prikaz nadnevka/vremena

en: Date/time unknown
hr: Nadnevak/vrijeme nepoznati

en: Debugging settings
hr: Postavke postupka debugging

en: Default &local directory:
hr: Početna &mjesna mapa:

en: Default (Autodetect)
hr: Početno (Samoprepoznavanje)

en: Default editor not properly quoted.
hr: Početni uređivač nije ispravno naveden pod navodnicima.

en: Default file exists action
hr: Početni postupak s već postojećim datotekama

en: Default r&emote directory:
hr: Početna u&daljena mapa:

en: Default system language
hr: Početni jezik sustava

en: Default transfer mode:
hr: Početni način prijenosa:

en: Default transfer type:
hr: Početna vrsta prijenosa:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
hr: Početno: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
hr: Zadrška između neuspjelih pokušaja povezivanja mora biti između 1 i 999 sekunda.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
hr[0]: Uslijed prethodno neuspjelog pokušaja povezivanja, ovaj se odlaže za %d sekundu...
hr[1]: Uslijed prethodno neuspjelog pokušaja povezivanja, ovaj se odlaže za %d sekunde...
hr[2]: Uslijed prethodno neuspjelog pokušaja povezivanja, ovaj se odlaže za %d sekundi...

en: Delete Site Manager entry
hr: Izbrisati stavku u Upravitelju mrežnih mjesta

en: Delete selected directory
hr: Izbrisati odabranu mapu

en: Delete selected files and directories
hr: Izbrisati odabrane datoteke i mape

en: Deleting symbolic link
hr: Brisanje simboličke povezinice

en: Desktop
hr: Radna ploha

en: Details
hr: Pojedinosti

en: Details for new key:
hr: Pojedinosti za novi ključ:

en: Dire&ctories
hr: Ma&pe

en: Direction
hr: Smjer

en: Directory
hr: Mapa

en: Directory comparison
hr: Usporedba mâpa

en: Directory comparison failed
hr: Usporedba mâpa nije uspjela

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
hr: Mapa koja sadrži datoteku zapisa ne postoji ili pak naziv datoteke nije ispravan.

en: Directory listing aborted by user
hr: Korisnik je prekinuo oblikovanje popisa sadržaja imenika mâpa i datoteka

en: Directory listing failed
hr: Oblikovanje popisa sadržaja imenika mâpa i datoteka nije uspjelo

en: Directory listing filters
hr: Filtri popisa sadržaja imenika mâpa i datoteka

en: Directory listing successful
hr: Popis sadržaja imenika mâpa i datoteka je uspješno dovršen

en: Disa&ble all
hr: Is&ključiti sve

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
hr: Isključiti usklađeno pregledavanje i nastaviti promjenom mape?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
hr: Opet isključite ovu mogućnost ukoliko sadržaji imenika mâpa i datoteka ne budu uredno prikazivani.

en: Disconnect from server
hr: Prekinuti vezu s poslužiteljem

en: Disconnected from server
hr: Veza je s poslužiteljem je prekinuta

en: Disconnected from server: %s
hr: Prekinuta je veza s poslužiteljem: %s

en: Disconnecting from previous server
hr: Prekidanje veze s prethodnim poslužiteljem

en: Disconnects from the currently visible server
hr: Prekinuti vezu s trenutno vidljivim poslužiteljem

en: Display about dialog
hr: Prikazati okno s informacijama o programu

en: Do &not use default editor
hr: &Ne koristiti početni uređivač

en: Do you really want to close FileZilla?
hr: Doista želite zatvoriti FileZillu?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
hr: Doista želite izbrisati sve stavke Upravitelja mrežnih mjesta i redove čekanja prijenosa?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
hr: Doista želite izbrisati sve stavke Upravitelja mrežnih mjesta?

en: Do you really want to delete selected entry?
hr: Doista želite izbrisati odabranu stavku?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
hr: Doista želite izbrisati red čekanja prijenosa?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
hr: Doista želite '%s' poslati na poslužitelj?

en: Don't use external IP address on &local connections.
hr: Za &mjesne veze ne koristiti vanjske IP-adrese.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
hr: 'Dotfiles' su datoteke, čiji nazivi započinju jednom točkom (primjerice '.htaccess')

en: Double-click action
hr: Postupak po dvokliku

en: Download
hr: S poslužitelja

en: Download &limit:
hr: &Ograničenje brzine preuzimanja:

en: Download search results
hr: Ishodi traženja preuzimanja

en: Download selected directory
hr: Preuzeti odabranu mapu

en: Download selected files and directories
hr: Preuzeti odabrane datoteke i mape

en: Downloading
hr: Preuzimanje u tijeku

en: Downloading %s
hr: Preuzimanje %s u tijeku

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
hr: Funkcija povuci-i-ispusti između dviju različitih razina Filezille za sada još nije ugrađena.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
hr: Funkcija povuci-i-ispusti između dva različita poslužitelja za sada još nije ugrađena.

en: E&nable all
hr: Uklju&čiti sve

en: E&nter directory
hr: U&ći u imenik mâpa i datoteka

en: E&xecute
hr: Iz&vršiti

en: E&xit
hr: S&vršetak

en: E-Mail:
hr: E-pošta:

en: Each filter needs at least one condition.
hr: Svaki filtar mora sadržavati bar jedan uvjet.

en: Edit filters
hr: Uređivanje filtara

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
hr: Datoteku urediti prilagođenim uređivačem i izmjene prenijeti na poslužitelj.

en: Editing failed
hr: Uređivanje nije uspjelo

en: Email:
hr: E-pošta:

en: Empty command
hr: Prazna naredba

en: Empty command.
hr: Prazna naredba.

en: Empty directory listing
hr: Spisak sadržaja imenika mâpa i datoteka je prazan

en: Empty directory.
hr: Imenik mâpa i datoteka je prazan.

en: Empty file extension.
hr: Prazan nastavak naziva datoteke.

en: Empty filter names are not allowed.
hr: Prazni nazivi filtara nisu dopušteni.

en: Empty name
hr: Naziv je prazan

en: Empty quoted string.
hr: Znakovni slijed unutar navodnika je prazan.

en: En&able all
hr: Uklju&čiti sve

en: Encrypted
hr: Šifrirano

en: Encryption
hr: Šifriranje

en: Encryption details
hr: Pojedinosti šifriranja

en: End comparison and change sorting order?
hr: Okončati uspoređivanje i izmijeniti redoslijed razvrstavanja?

en: Enter &custom command...
hr: Unijeti svoju &vlastitu naredbu...

en: Enter command
hr: Unijeti naredbu

en: Enter custom command
hr: Unijeti svoju vlastitu naredbu

en: Enter directory
hr: Ući u mapu

en: Enter filter name
hr: Unesite molim naziv filtra

en: Enter name for filterset
hr: Unesite naziv filtarske postave

en: Enter new name for filterset
hr: Unesite novi naziv filtarske postave

en: Enter password
hr: Unesite lozinku

en: Enter selected directory
hr: Ući u odabrani imenik mâpa i datoteka

en: Enter username and password
hr: Unesite korisničko ime i lozinku

en: Error exporting settings
hr: Pogreška pri izvozu postavki

en: Error importing
hr: Pogreška pri uvozu

en: Error loading xml file
hr: Pogreška pri učitavanju XML-datoteke

en: Error starting program
hr: Pogreška pri pokretanju programa

en: Error writing xml file
hr: Pogreška pri pisanju XML-datoteke

en: Error:
hr: Pogreška:

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
hr: Primjer: png "c:\program files\preglednik\preglednik.exe" -open

en: Examples
hr: Primjeri

en: Exe&cute
hr: Iz&vršiti

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
hr: Izvršna datoteka ne sadrži podatak o inačici, stoga se ne može provjeriti mogućnost dogradnje

en: Export &Queue
hr: &Red čekanja

en: Export &Settings
hr: &Postavke

en: Export settings
hr: Postavke izvoza

en: F&ilter name:
hr: Naziv f&iltra:

en: FTP Engine not initialized, can't connect
hr: Pokretač FTP-veze još nije inicijaliziran. Povezivanje stoga nije moguće

en: FTP Keep-alive
hr: Održavanje FTP-veze

en: FTP Proxy
hr: Posrednik FTP-a

en: FTP URL
hr: FTP-adresa

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
hr: FTP za prijenos podataka koristi sekundarne veze. Te dodatne veze mogu biti uspostavljene na dva načina.

en: Failed to change directory
hr: Promjena mape nije uspjela

en: Failed to change language
hr: Promjena jezika nije uspjela

en: Failed to copy or move sites
hr: Preslikavanje ili premještanje unosa mrežnih mjesta nije uspjelo

en: Failed to create backup copy of xml file
hr: Stvaranje sigurnosne preslike XML-datoteke nije uspjelo

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
hr: Stvaranje utičnice za očekivanje veza za aktivni način prijenosa nije uspjelo

en: Failed to get 'My Documents' path
hr: Nije pronađena putanja do mape 'Moji dokumenti'

en: Failed to get desktop path
hr: Nije pronađena putanja do radne plohe

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
hr: Nije mogla biti utvrđena vrsnikova adresa za provjeru veze, veza je prekinuta.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
hr: Nije mogla biti utvrđena vrsnikova adresa podatkovne veze, veza je prekinuta.

en: Failed to initialize FTP engine
hr: Inicijaliziranje pokretača FTP-veze nije uspjelo

en: Failed to load panels, invalid resource files?
hr: Učitavanje kartica nije uspjelo. Nisu li možda datoteke izvora nevažeće?

en: Failed to load private key: %s
hr: Učitavanje osobnog ključa nije uspjelo: %s

en: Failed to open "%s" for appending/writing
hr: "%s" nije mogao biti otvoren za dodavanje/pisanje

en: Failed to open "%s" for reading
hr: "%s" nije mogao biti otvoren za čitanje

en: Failed to open "%s" for writing
hr: "%s" nije mogao biti otvoren za pisanje

en: Failed to receive data
hr: Podaci nisu mogli biti zaprimljeni

en: Failed to retrieve directory listing
hr: Nije uspjelo dobiti popis sadržaja mâpa i datoteka

en: Failed to retrieve the external IP address.
hr: Nije mogla biti utvrđena vanjska IP-adresa.

en: Failed to send command.
hr: Slanje naredbe nije uspjelo.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
hr: Promjena jezika u %s (%s) nije uspjela. Koristit će se početni jezik sustava.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
hr: Promjena jezika u %s (%s) nije uspjela. Koristit će se početni jezik sustava (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
hr: Promjena jezika u %s (%s) nije uspjela. Koristit će se početni jezik sustava.

en: Failed to set language to %s, using default system language
hr: Promjena jezika u %s nije uspjela. Koristit će se početni jezik sustava.

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
hr: Promjena jezika u %s nije uspjela. Koristit će se početni jezik sustava (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
hr: Promjena jezika u %s nije uspjela. Koristit će se početni jezik.

en: Failed to validate settings
hr: Provjera postavki nije uspjela

en: Failed to write to file %s
hr: Nije uspjelo pisanje u datoteku %s

en: Failed to write xml file
hr: Pisanje XML-datoteke nije uspjelo

en: Failed transfers
hr: Neuspješni prijenosi

en: Fall back to active mode
hr: Povratak na aktivni način rada

en: Fil&e:
hr: Da&toteka:

en: Fil&es
hr: Da&toteke

en: File
hr: Datoteka

en: File does not contain any importable data.
hr: Datoteka ne sadrži ikakve uvozive podatke.

en: File editing
hr: Uređivanje datoteka

en: File exists
hr: Datoteka već postoji

en: File exists action
hr: Postupak s već postojećim datotekama

en: File has changed
hr: Datoteka je izmijenjena

en: File lists
hr: Spiskovi datoteka

en: File not found
hr: Datoteka nije pronađena

en: File search
hr: Traženje datoteke

en: File transfer successful
hr: Prijenos datoteke je bio uspješan

en: File transfers still in progress.
hr: Prijenosi datoteka su još uvijek u tijeku.

en: File would transfer with ASCII data type.
hr: Datoteka bi se prenosila u obliku podataka ASCII.

en: File would transfer with binary data type.
hr: Datoteka bi se prenosila u obliku binarnih podataka.

en: FileZilla Error
hr: Pogreška u radu FileZille

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
hr: FileZilla sada može provjeriti Vaše prilagodbe kako bi bilo osigurano da je sve uredno postavljeno.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
hr: FileZillu treba ponovno pokrenuti kako bi promjene jezika dobile na učinku.

en: Filelist status &bars
hr: Trake &stanja za prikaz imenika mâpa i datoteka

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
hr: Naziv datoteke ne može biti složen za mapu %s i naziv datoteke %s

en: Filename invalid
hr: Naziv datoteke nije valjan

en: Filename unchanged
hr: Naziv datoteke je nepromijenjen

en: Filename:
hr: Naziv datoteke:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
hr: Nazivi datoteka ne smiju sadržavati ni jedan od slijedećih znakova: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
hr: Nazivi datoteka ne smiju sadržavati ni jedan od slijećih znakova: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
hr: Datoteke otvorene za uređivanje

en: Filesize
hr: Veličina datoteke

en: Filesize format
hr: Oblik prikaza veličine datoteke

en: Filetype
hr: Vrsta datoteke

en: Filetype associations
hr: Združivanja datotečnih vrsta

en: Filter applies to:
hr: Filtar primijeniti na:

en: Filter name already exists
hr: Filtar s tim nazivom već postoji

en: Filter set already exists
hr: Filtarska postava s tim nazivom već postoji

en: Filter the directory listings
hr: Filtrirati popise sadržaja mâpa

en: Filter validation failed
hr: Provjera filtra nije uspjela

en: Fingerprint (SHA-1):
hr: Otisak prsta (SHA-1):

en: Firewall and router configuration wizard
hr: Vodič za prilagodbu vatrozida i usmjerivača

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
hr: Za više informacija o tomu, što se tim mogućnostima postiže, pokrenite molim vodič kroz prilagodbe mreže.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
hr: Za postizanje pouzdanosti veza i prijenosa podataka bi ste trebali zadati raspon od barem 10 portova.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
hr: Tijekom ovog zasjedanja će biti korištene početne postavke. Nikakve izmjene postavki neće biti pohranjene.

en: Force &UTF-8
hr: Iznuditi &UTF-8

en: Force showing &hidden files
hr: Iznuditi prikaz &skrivenih datoteka

en: Force showing hidden files
hr: Iznuditi prikaz skrivenih datoteka

en: Format specifications:
hr: Svojstva oblika datoteka:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
hr: Oblik: Proširenje naziva popraćeno urednim navodom naredbe i argumenata.

en: General
hr: Općenito

en: General SOCKS server failure
hr: Opća pogreška SOCKS-a na poslužitelju

en: Generic proxy
hr: Generički posrednik

en: Get external IP address from the following URL:
hr: Vanjsku IP-adresu dobaviti sa slijedeće adrese:

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
hr: Dotični naziv filtarske postave već postoji. Želite li nadomjestiti filtarsku postavu?

en: Global bookmarks
hr: Globalni straničnici

en: Group permissions
hr: Dopuštenja skupine:

en: H&igh
hr: v&isoko

en: Hidden
hr: Skriveno

en: High
hr: Visoka

en: Highest
hr: najviša

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
hr: Najviši raspoloživi port mora biti neka znamenka između 1024 i 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
hr: Držite stisnutom tipku 'shift' za istovremenu promjenu stanja filtra na obje strane.

en: Homepage:
hr: Domaća stranica:

en: Host key mismatch
hr: Poslužiteljski ključ nije shodan

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
hr: Poslužitelj započinje s '[' ali nije pronađena zatvarajuća zagrada.

en: Host unreachable
hr: Poslužitelj je nedostupan

en: Host:
hr: Poslužitelj:

en: Hours,
hr: sati,

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
hr: I&SO 8601 (primjerice: 15:47)

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
hr: Ako bi slali izvješće o pogreškama, priložite molim i zapisnike s razinom zapisa "Izričajno".

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
hr: Ukoliko bi automatska provjera bila uspješna prije svršetka vodiča a Vi ne možete prenositi datoteke do određenog poslužitelja, onda je možda poslužitelj loše postavljen i trebali bi ste iskušati aktivni način. Način prijenosa možete za svaki poslužitelj pojedinačno odabrati u Upravitelju mrežnih mjesta.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
hr: Ukoliko dopustite mogućnost povratka na drugi način prijenosa, bit ćete u stanju povezati se s loše postavljenim poslužiteljima koji odbijaju odabrani način.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
hr: Ukoliko se taj problem duže pojavljuje, onda FileZillu stalno ometa neki usmjerivač i/ili vatrozid.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
hr: Ukoliko se taj problem duže pojavljuje, onda neki usmjerivač i/ili vatrozid stalno prekidaju vezu.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
hr: Ukoliko veličina zapisničke datoteke dostigne granicu, bit će preimenovana tako, da joj se na koncu naziva pridoda ".1" (možda pri tom budu nadomještene starije datoteke) a zatim će biti stvorena nova datoteka.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
hr: Ukoliko se simbolička poveznica odnosi na imenik mâpa i datoteka, FileZilla može ili izbrisati simboličku poveznicu ili pak odstraniti sadržaj povezanog imenika.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
hr: Ukoliko taj problem potraje, za rješenje se molim obratite proizvođaču Vašeg usmjerivača ili vatrozida.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
hr: Ukoliko taj problem ostane, obratite se molim proizvođaču Vašeg usmjerivača.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
hr: Ukoliko upotrijebite usporedbu temeljenu na vremenskom žigu, dvije datoteke će biti smatrane istovjetnim ako razlika njihovih vremenskih žigova ne prelazi zadani prag.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
hr: Ako kliknete na provjeru, FileZilla će se pokusno povezati s probe.filezilla-project.org i obaviti nekoliko jednostavnih provjera.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
hr: Ukoliko zatvorite FileZillu, sve Vaše izmjene će biti izgubljene.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
hr: Ukoliko neku datoteku pridružite pogrešnoj datotečnoj vrsti, onda takve datoteke pri prijenosu mogu biti oštećene.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
hr: Ukoliko dođe do ikakvih pogreški, onda Vaše postavke nisu ispravne.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
hr: Ukoliko imate probleme s prikazom sadržaja mâpa ili pak s prijenosom datoteka, pokušajte promijeniti početni način prijenosa.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
hr: Ako i dalje budete imali teškoća s nekim određenim poslužiteljem, onda bi sâm poslužitelj, udaljeni usmjerivač ili pak vatrozid mogli biti loše postavljeni. U tom slučaju pokušajte prijeći na pasivni način i obratite se administratoru poslužitelja za pomoć.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
hr: Ukoliko s uspjehom prođete ovim vodičem a završna provjera bude uspješna, onda bi svi Vaši vatrozidi i usmjerivači morali biti uredno prilagođeni.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
hr: Ukoliko koristite vatrozid, provjerite je li FileZilli dopušteno prihvaćati veze na svim navedenim portovima.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
hr: Ukoliko koristite usmjerivač, provjerite jesu li svi ti portovi proslijeđeni računalu na kojem FileZilla radi.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
hr: Ukoliko Vaš usmjerivač stalno bude mijenjao IP-adresu, obratite se molim proizvođaču Vašeg usmjerivača.

en: Import settings
hr: Postavke uvoza

en: Import successful
hr: Uvoz je bio uspješan

en: Improperly quoted association.
hr: Pridruživanje nije propisno stavljeno pod navodnike.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
hr: U aktivnom načinu rada FileZilla na mjesnom portu iščekuje nadolazeće veze za prijenos podataka. Morate navesti koje će portove FileZilla koristiti.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
hr: U slučaju da imate usmjerivač, morat ćete proslijediti sve raspoložive portove, jer inače FileZilla nema utjecaja na portove koje odabere Vaš sustav.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
hr: Da bi ste mogli koristiti aktivni način rada, FileZilla mora znati Vašu vanjsku IP-adresu.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
hr: U pasivnom načinu rada, koji je preporučljiv za većinu korisnika, FileZilla pita poslužitelja za port i povezuje se s njim. Za to nisu nužne nekakve veće prilagodbe.

en: Incorrect password
hr: Pogrešna lozinka

en: Initializing TLS...
hr: Inicijaliziranje TLS-a...

en: Interactive
hr: Interaktivna

en: Interface
hr: Sučelje

en: Interrupted by user
hr: Prekinuto korisnikom

en: Invalid Content-Length
hr: Nevažeća dužina sadržaja

en: Invalid HTTP Response
hr: Nevažeći odaziv HTTP-a

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
hr: Zaprimljen je nevažeći slijed znakova, UTF-8 će biti isključen. Da bi iznudili UTF-8 odaberite mogućnost UTF-8 u Upravitelju mrežnih mjesta.

en: Invalid chunk size
hr: Nevažeća veličina paketa podataka

en: Invalid data received
hr: Zaprimljeni su nevažeći podaci

en: Invalid date
hr: Nevažeći nadnevak

en: Invalid filename
hr: Nevažeći naziv datoteke

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
hr: Nevažeći poslužitelj: Nakon zatvaranja zagrade smiju slijediti samo dvotočka i broj porta.

en: Invalid input
hr: Nevažeći unos

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
hr: Navedeni port je nevažeći. Port mora biti vrijednost od 1 do 65535.

en: Invalid response code
hr: Nevažeći kôd odaziva

en: Invalid search conditions: %s
hr: Nevažeći uvjeti za pretraživanje: %s

en: Invalid site path
hr: Putanja mrežnog mjesta nije valjana

en: Invalid size in condition
hr: U uvjetu je nevažeća veličina

en: Invalid username given.
hr: Navedeno je nevažeće korisničko ime.

en: Jurisdiction country:
hr: Država nadležnog zakonodavstva:

en: Jurisdiction locality:
hr: Mjesto sudske nadležnosti:

en: Jurisdiction state or province:
hr: Županija ili oblast nadležnog sudstva:

en: Keep directories on top
hr: Imenike mâpa i datoteka zadržavati na vrhu

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
hr: Imajte na umu da ovo svojstvo ne podržavaju svi poslužitelji i da nevažeće popise mogu vratiti natrag, ako je ta mogućnost uključena. Iako FileZilla nastoji provjeriti podržava li poslužitelj ovo svojstvo, ta provjera može biti i neuspješna.

en: Key exchange
hr: Razmjena ključa

en: L&owest
hr: n&ajniže

en: Language
hr: Jezik

en: Language changed
hr: Jezik je promijenjen

en: Last modified
hr: Posljednja preinaka

en: Layout
hr: Raspored prikaza

en: Limit for concurrent &downloads:
hr: Ograničenje istovremenih &preuzimanja:

en: Limit for concurrent &uploads:
hr: Ograničenje istovremenih &isporučivanja:

en: Limit local ports
hr: Ograničiti mjesne portove

en: Limit size of logfile
hr: Granična veličina zapisničke datoteke

en: Limit:
hr: Granica:

en: Line length exceeded
hr: Premašena je dužina retka

en: Linked against
hr: Povezano pomoću

en: Listen socket closed
hr: Zatvorena je utičnica za očekivanje veza

en: Listing:
hr: Popis:

en: Lo&west available port:
hr: Naj&niži raspoloživi port:

en: Local
hr: Mjesno

en: Local file
hr: Mjesna datoteka

en: Local file does not exist.
hr: Mjesna datoteka ne postoji.

en: Local file is a directory instead of a regular file.
hr: Mjesna datoteka je mapa a ne obična datoteka.

en: Local filters:
hr: Mjesni filtri:

en: Local site:
hr: Mjesni poslužitelj:

en: Locality:
hr: Mjesto:

en: Log file
hr: Zapisnička datoteka

en: Logging
hr: Vođenje zapisnika

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
hr: Prijavni podaci sadrže znakove nesukladne ASCII-u i može se dogoditi da poslužitelj ne prepozna UTF-8. Povratak na mjesnu znakovnu postavu nije moguć dok da je posrednik u uporabi.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
hr: Prijavni podaci sadrže znakove nesukladne ASCII-u i može se dogoditi da poslužitelj ne prepozna UTF-8. Slijedi pokušaj povratka na mjesnu znakovnu postavu.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
hr: Vrsta prijave mora biti ili 'ask' ili pak 'interactive' (bez navodnika).

en: Low
hr: Nisko

en: Lowest
hr: Najniže

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
hr: Najniži raspoloživi port mora biti znamenka između 1024 i 65535.

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
hr: Uvjerite se da datoteci imate pristupa i da je pravilno oblikovani XML-dokument.

en: Malformed chunk data: %s
hr: Paketa podataka je izobličen: %s

en: Manual transfer
hr: Ručni prijenos

en: Match all of the following
hr: svim slijedećim uvjetima

en: Maximum simultaneous &transfers:
hr: Maksimum istovremenih &prijenosa:

en: Message log
hr: Zapisnik poruka

en: Minutes
hr: minuta

en: Move &down
hr: Pomjeriti na &dolje

en: Move &up
hr: Pomjeriti na &gore

en: My Computer
hr: Moje računalo

en: My Documents
hr: Moji dokumenti

en: My Sites
hr: Moje adrese

en: N/a
hr: Nije dostupno

en: Name
hr: Naziv

en: Name already exists
hr: Naziv već postoji

en: Name of bookmark already exists.
hr: Naziv straničnika već postoji

en: Name:
hr: Naziv:

en: Need to enter filter name
hr: Potrebno je unijeti naziv filtra

en: Need to enter valid remote path
hr: Trebate navesti važeću udaljenu putanju

en: Need to specify a character encoding
hr: Potrebno je odrediti vrstu kodiranja znakova

en: Network unreachable
hr: Mrežne veze su nedostupne

en: New &Folder
hr: Nova &mapa

en: New Book&mark
hr: Novi stra&ničnik

en: New bookmark
hr: Novi straničnik

en: New directory
hr: Nova mapa

en: New filter
hr: Novi filtar

en: New folder
hr: Nova mapa

en: New site
hr: Novo mrežno mjesto

en: Next to the transfer queue
hr: Slijedeći u redu čekanja prijenosa

en: No
hr: Ne

en: No category to export selected
hr: Nije odabrana ni jedna kategorija za izvoz

en: No command given, aborting.
hr: Nije dana nikakva naredba, slijedi prekid.

en: No external IP address set, trying default.
hr: Nije zadana vanjska IP-adresa, slijedi pokušaj s početnom.

en: No files are currently being edited.
hr: Trenutno se ne uređuje ni jedna datoteka.

en: No filter name given
hr: Navedite molim naziv filtra.

en: No host given, please enter a host.
hr: Naziv poslužitelja nije naveden. Molim unesite ga.

en: No images available
hr: Slike nisu raspoložive.

en: No name for the filterset given.
hr: Naziv filtarske postave nije naveden.

en: No program associated with filetype
hr: S tom vrstom datoteka nije združen ni jedan program

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
hr: Za uređivanje datoteka s proširenjem '%s' nije određen ni jedan program.

en: No sites available
hr: Nije dostupno ni jedno mrežno mjesto

en: No supported SOCKS5 auth method
hr: Postupak za ovjeravanje SOCKS5 se ne podržava

en: No username given.
hr: Nije navedeno ni jedno korisničko ime.

en: None
hr: Nikakav

en: None selected yet
hr: Još ni jedan nije odabran

en: Normal
hr: Uobičajena

en: Not connected to any server
hr: Niste povezani ni s jednim poslužiteljem

en: Not connected to any server.
hr: Niste povezani ni s jednim poslužiteljem.

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
hr: Ne zaboravite da se ovo svojstvo podržava samo pri korištenju FTP-protokola.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
hr: Napomena: Ovo funkcionira samo s običnim, nešifriranim FTP-vezama.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
hr: Napomena: Korištenje generičkog posrednika (iliti circuit level proxy) nameće na FTP-vezama pasivni način rada.

en: Number of decimal places:
hr: Broj decimalnih mjesta:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
hr: Broj pokušaja mora biti između 0 i 99.

en: OK
hr: U redu

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
hr: Na slijedećim stranicama će biti prilagođene postavke odabranog načina prijenosa kao i (ukoliko je uključen) alternativnog načina prijenosa u slučaju pogreške.

en: Once
hr: Jednom

en: Open the Site Manager
hr: Otvoriti Upravitelja mrežnih mjesta

en: Open the file.
hr: Otvoriti datoteku.

en: Open the settings dialog of FileZilla
hr: Otvoriti dijalog postavki FileZille

en: Opened as:
hr: Otvoreno kao:

en: Opening failed
hr: Otvaranje nije uspjelo

en: Opens the Site Manager
hr: Otvara Upravitelja mrežnih mjesta

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
hr: Otvara dijalog filtra prikaza sadržaja imenika. Desni klik uključuje/isključuje filtriranje.

en: Organization:
hr: Organizacija:

en: Other:
hr: Ostalo:

en: Overview
hr: Pregled

en: Overwrite &if source newer
hr: Nadomjestiti &ako je datoteka izvora novija

en: Owner permissions
hr: Posjednička ovlaštenja

en: Owner/Group
hr: Vlasnik/skupina

en: P&roxy host:
hr: P&osrednički poslužitelj:

en: PORT command tainted by router or firewall.
hr: Naredbu PORT je omeo usmjerivač ili vatrozid.

en: Pa&ssive (recommended)
hr: Pa&sivno (preporučeno)

en: Parameter not a valid URL
hr: Parametar nije važeća adresa

en: Pass&word:
hr: Lo&zinka:

en: Passive (recommended)
hr: Pa&sivni (preporučeno)

en: Passive mode
hr: Pasivni način

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
hr: Pasivni način je zadan kao početni način prijenosa

en: Password required
hr: Iziskuje se lozinka

en: Path
hr: Putanja

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
hr: Za mapu %s i podmapu %s nije moguće napraviti putanju

en: Paths
hr: Putanje

en: Pending removal
hr: Odstranjivanje je neizvjesno

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
hr: Provjerite molim na https://filezilla-project.org/probe.php je li poslužitelj pokrenut i nakon toga opet pažljivo pregledate Vaše postavke.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
hr: Prilagodite molim sve vatrozide i usmjerivače tako da FileZilla može uspostavljati izlazne veze s proizvoljnim portovima.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
hr: Isključite molim na Vašem usmjerivaču postavke kao što su 'DMZ mode' ili 'Game mode'.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
hr: Uvjerite se molim imate li postojanu internetsku vezu i još jednom pažljivo provjerite Vaše postavke.

en: Please enter a custom date format.
hr: Zadajte molim oblik prikaza nadnevka po želji.

en: Please enter a custom time format.
hr: Zadajte molim oblik prikaza nadnevka po želji.

en: Please enter a name for the new filter.
hr: Zadajte molim naziv novog filtra.

en: Please enter a new name for the copied filter.
hr: Zadajte molim novi naziv za preslikani filtar.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
hr: Zadajte molim novi naziv za filtarsku postavu "%s"

en: Please enter a new name for the filter.
hr: Zadajte molim neki novi naziv za taj filtar.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
hr: Zadajte molim neki broj između 0 i 10 kao broj istovremenih preuzimanja.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
hr: Zadajte molim neki broj između 0 i 10 kao broj istovremenih isporučivanja.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
hr: Zadajte molim neki broj između 1 i 10 kao broj istovremenih prijenosa.

en: Please enter a password for this server:
hr: Navedite molim lozinku za taj poslužitelj:

en: Please enter a unique name for this filter set
hr: Zadajte molim neki jedinstveni naziv za tu filtarsku postavu

en: Please enter a username for this server:
hr: Unesite molim korisničko ime za taj poslužitelj:

en: Please enter a valid portrange.
hr: Zadajte molim neki važeći raspon portova.

en: Please enter an URL where to get your external address from
hr: Navedite molim adresu s koje treba dobavljati Vašu vanjsku adresu

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
hr: Unesite molim neku izravnu FTP-naredbu.
    Uporabom izravne FTP-naredbe će se očistiti prolazni spremnik imenika.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
hr: Unesite molim naziv mape koju treba stvoriti:

en: Please enter username and password for this server:
hr: Navedite molim korisničko ime i lozinku za taj poslužitelj:

en: Please enter your external IP address
hr: Navedite molim Vašu vanjsku IP-adresu

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
hr: Navedite molim Vašu stalnu vanjsku IP-adresu na stranici aktivnog načina ovog vodiča. U slučaju da imate dinamičnu adresu ili pak ne znate Vašu vanjsku adresu, iskoristite mogućnosti za vanjska rješenja.

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
hr: Slijedite molim pažljivo upute, jer će pogrešne prilagodbe sprječavati uspješne FTP-veze.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
hr: Provjerite molim je li FileZilli dopušteno uspostavljati izlazne veze i jeste li točno utipkali adresu raspoznavatelja adresa.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
hr: Provjerite molim je li željeni jezični prijevod instaliran na Vašem sustavu.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
hr: Provjerite molim koristi li Vaš usmjerivač najnoviji raspoloživi 'firmware'. Pored toga, Vaš usmjerivač mora biti uredno prilagođen. Uključite u Vašem usmjerivaču ručno proslijeđivanje portova i ne pokrećite ga u tzv. 'DMZ modu' ili 'game modu'.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
hr: Imajte molim na umu da FileZilla nema utjecaja na to, koje će portove poslužitelj odabrati. Poslužitelj bi primjerice mogao odabrati port, za koji Vaš vatrozid pretpostavlja da ga koriste samo trojanci i drugi štetni programi. Ukoliko bi to izazvalo uzbunu, možete je mirne duše zanemariti.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
hr: Imajte molim na umu da je zadržavanje vremenskih žigova pri isporučivanju na FTP-, FTPS- und FTPES-poslužitelje moguće samo ako isti podržavaju naredbu MFMT.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
hr: Ne zaboravite da Vam neki poslužitelji mogu zabraniti pristup ukoliko ponovno povezivanje budete pokušavali prečesto ili u prekratkim razdobljima.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
hr: Ukoliko bi promijenili Vaše mrežno okruženje ili ako bi iznenada nastali problemi s poslužiteljem, koji je inače prethodno radio, pokrenite molim opet ovaj vodič.

en: Please select an action:
hr: Odaberite molim neki postupak:

en: Please select the categories you would like to import.
hr: Odaberite molim kategorije koje želite uvesti.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
hr: Odaberite molim početni način prijenosa koji bi ste željeli koristiti.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
hr: Izaberite molim nove atribute za mapu "%s".

en: Please select the new attributes for the file "%s".
hr: Izaberite molim nove atribute za datoteku "%s".

en: Please select the new attributes for the selected directories.
hr: Izaberite molim nove atribute za odabrane mape.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
hr: Izaberite molim nove atribute za odabrane datoteke i mape.

en: Please select the new attributes for the selected files.
hr: Izaberite molim nove atribute za odabrane datoteke.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
hr: Nadogradite molim Vaš vatrozid i provjerite koristi li Vaš usmjerivač najnoviji 'firmware'. Pored toga Vaš usmjerivač mora biti uredno prilagođen. Uključite u Vašem usmjerivaču ručno proslijeđivanje portova i ne pokrećite ga u tzv. 'DMZ modu' ili 'game modu'.

en: Postal code:
hr: Poštanski broj:

en: Predefined Sites
hr: Predodređena mrežna mjesta

en: Preserving file timestamps
hr: Zadržati vremenske žigove datoteka

en: Print version information to stdout and exit
hr: Podatke o inačici ispisati na stdout i završiti

en: Prioritize directories (default)
hr: Imenicima mâpa i datoteka davati prioritet (početno)

en: Priority
hr: Prioritet

en: Private &keys:
hr: Osobni &ključevi:

en: Pro&xy password:
hr: Lozinka na po&sredniku:

en: Process &Queue
hr: Obraditi &red čekanja

en: Proxy &port:
hr: &Port posredničkog poslužitelja

en: Proxy &user:
hr: &Korisnik posredničkog poslužitelja

en: Proxy authentication failed
hr: Ovjera posredničkog poslužitelja nije uspjela

en: Proxy handshake failed: %s
hr: Usklađivanje s posredničkim poslužiteljem nije uspjelo: %s

en: Proxy reply: %s
hr: Odgovor posredničkog poslužitelja: %s

en: Proxy request failed: %s
hr: Zahtjev posredničkom poslužitelju nije uspio: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
hr: Zahtjev posredničkom poslužitelju nije uspio: Nepoznata vrsta adrese u odgovoru na CONNECT

en: Proxy set but proxy host or port invalid
hr: Posrednik je postavljen ali posrednikov poslužitelj ili port nisu važeći

en: Public Key Authentication
hr: Ovjera javnog ključa

en: Public key algorithm:
hr: Algoritam javnog ključa:

en: Public permissions
hr: Javna dopuštenja

en: Queue has been fully processed
hr: Red čekanja je u cijelosti obrađen

en: Queue: empty
hr: Red čekanja: prazan

en: Queued files
hr: Prijenosi na čekanju

en: Queueing:
hr: Čekanje:

en: R&emote directory tree
hr: U&daljeno stablo imenika mâpa i datoteka

en: Raw FTP command
hr: Izravna FTP-naredba

en: Re&ad
hr: &Čitati

en: Re&name
hr: Pre&imenovati

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
hr: Ponovno pokrenite vodič i pažljivo provjerite sve Vaše postavke te sukladno prilagodite sve usmjerivače i vatrozide.

en: Rea&d
hr: &Čitanje

en: Read-only
hr: Samo za čitanje

en: Really cancel current operation?
hr: Doista želite odustati od tekuće operacije?

en: Reason
hr: Razlog

en: Reboot now
hr: Sustav odmah spustiti i opet podignuti

en: Rec&urse into subdirectories
hr: Raz&granati u podmape

en: Received data tainted
hr: Zaprimljeni podaci su oštećeni

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
hr: Podaci o ponovnom povezivanju ne mogu biti uklonjeni sve dok postoji veza s poslužiteljem.
    Ukoliko nastavite, Vaša veza će biti prekinuta.

en: Reconnection settings
hr: Postavke ponovnog povezivanja

en: Reconnects to the last used server
hr: Uspostavlja vezu s naposljetku korištenim poslužiteljem

en: Refresh the file and folder lists
hr: Osvježiti prikaz sadržaja spiskova datoteka i mâpa

en: Remote
hr: Udaljeno

en: Remote file
hr: Udaljena datoteka

en: Remote file search
hr: Traženje udaljene datoteke

en: Remote filters:
hr: Udaljeni filtri:

en: Remote path
hr: Udaljena putanja

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
hr: Udaljena putanja se ne da raščlaniti. Uvjerite se je li to važeća apsolutna putanja i podržava li je vrsta poslužitelja (%s) trenutnog mrežnog mjesta.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
hr: Udaljena putanja se ne da raščlaniti. Uvjerite se je li to važeća apsolutna putanja i podržava li je vrsta poslužitelja (%s), koja je odabrana na dotičnom mrežnom mjestu.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
hr: Udaljena putanja se ne da raščlaniti. Uvjerite se da je to važeća apsolutna putanja.

en: Remote path could not be parsed.
hr: Udaljena putanja se ne da raščlaniti.

en: Remote path handling:
hr: Postupak s udaljenom putanjom:

en: Remote path:
hr: Udaljena putanja:

en: Remote site:
hr: Udaljeno mrežno mjesto:

en: Remove &all
hr: Odstraniti &sve

en: Remove &selected
hr: Odstraniti &odabrano

en: Rename file
hr: Preimenovati datoteku

en: Rename selected directory
hr: Preimenovati odabranu mapu

en: Rename selected files and directories
hr: Preimenovati odabrane datoteke i mape

en: Renaming '%s' to '%s'
hr: Preimenovanje '%s' u '%s'

en: Resolving address of %s
hr: Odgonetanje adrese za %s

en: Response:
hr: Odgovor:

en: Results:
hr: Ishodi provjere

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
hr: Nastavak preuzimanja ASCII-datoteka može uzrokovati probleme ukoliko poslužitelj koristi oblik prijeloma redaka različit od klijentovog.

en: Retrieving directory listing...
hr: Dobavljanje spiska sadržaja imenika mâpa i datoteka...

en: Retrieving external IP address from %s
hr: Dobavljanje vanjske IP-adrese s %s

en: S&how files currently being edited...
hr: P&rikazati trenutno uređivane datoteke...

en: S&top
hr: S&tati

en: S&ynchronized browsing
hr: U&sklađeno pregledavanje

en: Save settings?
hr: Pohraniti postavke?

en: Search for files recursively.
hr: Datoteke tražiti i u podmapama.

en: Search server for files
hr: Pretražiti poslužitelj za datotekama

en: Security information
hr: Sigurnosne informacije

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
hr: Pogledajte također: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
hr: Odabe&rite poslužitelj

en: Select &page:
hr: Odaberite &stranicu:

en: Select Theme
hr: Odaberite temu

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
hr: Odaberite početni postupak za izvođenje ako ciljana datoteka prijenosa već postoji.

en: Select default editor
hr: Odaberite početni uređivač

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
hr: Odaberite početni postupak s postojećim datotekama ako ciljana datoteka već postoji. Taj izbor vrijedi samo za tekuće zasjedanje.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
hr: Odaberite početni postupak s postojećim datotekama samo za trenutno odabrane datoteke u redu čekanja.

en: Select file containing private key
hr: Odaberite datoteku koja sadrži osobni ključ

en: Select file for exported data
hr: Odaberite datoteku za izvezene podatke

en: Select file for exported queue
hr: Odaberite datoteku za izvezeni red čekanja

en: Select file for exported settings
hr: Odaberite datoteku za izvezene postavke

en: Select file for exported sites
hr: Odaberite datoteku za izvezene internetske adrese

en: Select file to import settings from
hr: Odaberite datoteku iz koje želite uvesti postavke

en: Select file to upload
hr: Odaberite datoteku za isporučivanje na poslužitelj

en: Select how these files should be opened.
hr: Odaberite način otvaranja datoteka te vrste.

en: Select target download directory
hr: Odaberite odredišnu mapu preuzimanja

en: Select target filename
hr: Odaberite odredišni naziv datoteke

en: Select the categories to export:
hr: Odaberite kategorije za izvoz:

en: Select the private data you would like to delete.
hr: Odaberite osobne podatke koje želite izbrisati.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
hr[0]: Za prijenos je odabrana %d mapa s njenim sadržajem.
hr[1]: Za prijenos su odabrane %d mape s njihovim sadržajem.
hr[2]: Za prijenos je odabrano %d mâpa s njihovim sadržajem.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
hr[0]: Odabrana je %d mapa.
hr[1]: Odabrane su %d mape.
hr[2]: Odabrano je %d mâpa.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
hr[0]: Za prijenos je odabrana %d mapa.
hr[1]: Za prijenos su odabrane %d mape.
hr[2]: Za prijenos je odabrano %d mâpa.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
hr[0]: Odabrana je %d datoteka. Ukupna veličina: %s
hr[1]: Odabrane su %d datoteke. Ukupna veličina: %s
hr[2]: Odabrano je %d datoteka. Ukupna veličina: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
hr[0]: Odabrana je %d datoteka. Ukupna veličina: Najmanje %s
hr[1]: Odabrane su %d datoteke. Ukupna veličina: Najmanje %s
hr[2]: Odabrano je %d datoteka. Ukupna veličina: Najmanje %s

en: Selected %s and %s for transfer.
hr: Za prijenos su odabrane %s i %s.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
hr: Za prijenos su odabrane %s i %s. Ukupna veličina: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
hr: Za prijenos su dabrane %s i %s. Ukupna veličina: Najmanje %s

en: Selected editor does not exist.
hr: Odabrani uređivač ne postoji.

en: Selected file already being edited
hr: Odabrana datoteka se već uređuje

en: Selected file is already loaded
hr: Odabrana datoteka je već učitana

en: Selected filter only works for local files.
hr: Odabrani filtar radi samo s mjesnim datotekama.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
hr: Odabrani globalni straničnici i tekući poslužitelj koriste različite vrste poslužitelja.
    Za ovaj poslužitelj upotrijebite straničnik svojstven mrežnom mjestu.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
hr: Odabranim portom se inače obično koristi jedan drugi protokol.

en: Send FTP &keep-alive commands
hr: Slati FTP-naredbe za &održavanje veze, kako je poslužitelj pri neaktivnosti ne bi prekinuo

en: Send custom command to the server otherwise not available
hr: Poslužitelju poslati vlastitu naredbu, koja inače nije raspoloživa

en: Sending keep-alive command
hr: Slanje naredbe za održavanje veze

en: Serial number:
hr: Serijski broj:

en: Server does not support resume of files > %d GB.
hr: Poslužitelj ne podržava nastavak preuzimanja datoteka većih od %d GB.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
hr: Poslužitelj ne podržava nastavak preuzimanja datoteka većih od %d GB. Prijenos završava pošto su veličine datoteka shodne.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
hr: Poslužitelj ne podržava nastavak preuzimanja datoteka većih od 2 GB.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
hr: Poslužitelj ne podržava nastavak preuzimanja datoteka većih od 4 GB.

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
hr: Poslužitelj možda ne podržava nastavak preuzimanja datoteka većih od %d GB. Prijenos završava pošto su veličine datoteka shodne.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
hr: Poslužitelj možda iziskuje račun. Pokušajte odrediti račun koristeći Upravitelja mrežnih mjesta.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
hr: Poslužitelj je poslao dodatni prijavni zahtjev za ovjeru. Morat će te koristiti interaktivnu vrstu prijave.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
hr: Poslužitelj je poslao pasivni odgovor s adresom koja nije dostupna. Pasivni način nije uspio.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
hr: Poslužitelj je poslao pasivni odgovor s adresom koja nije dostupna. Umjesto toga se uzima poslužiteljeva adresa.

en: Server sent unexpected reply.
hr: Poslužitelj je poslao neočekivani odgovor.

en: Server to client MAC:
hr: MAC-adresa poslužitelja prema klijentu:

en: Server to client cipher:
hr: Šifra poslužitelja prema klijentu:

en: Server&type:
hr: &Vrsta poslužitelja:

en: Server/Local file
hr: Poslužiteljska/mjesna datoteka

en: Server:
hr: Poslužitelj:

en: Session details
hr: Pojedinosti zasjedanja

en: Set &Priority
hr: Postaviti &prioritet

en: Settings
hr: Postavke

en: Show &raw directory listing
hr: Prikazivati &neobrađivani popis sadržaja mâpa

en: Show both directory trees and continue comparing?
hr: Prikazati oba stabla imenika i nastaviti uspoređivanje?

en: Shows this help dialog
hr: Prikazuje ovaj dijalog pomoći

en: Shutdown now
hr: Odmah isključiti

en: Site &Manager entries
hr: Stavke &Upravitelja mrežnih mjesta

en: Site Manager
hr: Upravitelj mrežnih mjesta

en: Site Manager already open
hr: Upravitelj mrežnih mjesta je već otvoren

en: Site does not exist.
hr: Mrežno mjesto ne postoji.

en: Site path has to begin with 0 or 1.
hr: Putanja mrežnog mjesta mora počinjati s 0 ili 1.

en: Site path is malformed.
hr: Putanja mrežnog mjesta je izobličena.

en: Site-specific bookmarks
hr: Straničnici svojstveni mrežnom mjestu

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
hr: Straničnici svojstveni mrežnom mjestu iziskuju da i poslužitelj bude spremljen u Upavitelju mrežnih mjesta.
    Dodati tekuću vezu Upravitelju mrežnih mjesta?

en: Size
hr: Veličina

en: Size formatting
hr: Oblikovanje prikaza veličine

en: Size unknown
hr: Nepoznata veličina

en: Skipping download of %s
hr: Preskače se preuzimanje %s

en: Skipping upload of %s
hr: Preskače se isporučivanje %s

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
hr: Neke datoteke se još uvijek uređuju ili još trebaju biti isporučene.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
hr: Neki pogrešno prilagođeni udaljeni poslužitelji, koji se nalaze iza usmjerivača, mogu odgovoriti svojom mjesnom IP-adresom.

en: Sort directories inline
hr: Razvrstati imenike mâpa i datoteka

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
hr: Redoslijed razvrstavanja ne može biti mijenjan dok se uspoređuju imenici mâpa i datoteka.

en: Sorting
hr: Razvrstavanje

en: Sorting &mode:
hr: &Način razvrstavanja

en: Source and path of the drop operation are identical
hr: Izvor i odredište operacije ispuštanja su jednaki

en: Source and target file may not be the same
hr: Datotečni naziv na izvoru i odredištu ne smije biti isti

en: Source and target of the drop operation are identical
hr: Izvorište i odredište operacije ispuštanja su jednaki

en: Source file:
hr: Datoteka izvora:

en: Speed limits
hr: Ograničenja brzine

en: Start transfer &immediately
hr: Prijenos započeti &odmah

en: Start with opened Site Manager
hr: Pokretati s otvorenim Upraviteljem mrežnih mjesta

en: Starting download of %s
hr: Započinje preuzimanje %s

en: Starting upload of %s
hr: Započinje isporučivanje %s

en: State or province:
hr: Županija ili pokrajina:

en: Status
hr: Stanje

en: Status:
hr: Stanje:

en: Stop and remove &all
hr: &Sve obustaviti i odstraniti

en: Street:
hr: Ulica:

en: Subject of certificate
hr: Predmet certifikata

en: Successful transfers
hr: Uspješni prijenosi

en: Summary of test results:
hr: Sažetak ishoda provjere:

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
hr: Simbolične poveznice s datotekama nisu pogođene odabirom jer se takve poveznice uvijek brišu.

en: Synchronized browsing
hr: Usklađeno pregledavanje

en: Synchronized browsing has been disabled.
hr: Usklađeno pregledavanje je isključeno.

en: Syntax error
hr: Sintaksna pokreška

en: Syntax error in command line
hr: Sintaksna pogreška u naredbenom redku

en: System
hr: Sustav

en: TTL expired
hr: Vrijeme TTL je isteklo.

en: Target file already exists
hr: Ciljna datoteka već postoji

en: Target file:
hr: Odredišna datoteka:

en: Target filename already exists, really continue?
hr: Odredišni naziv datoteke već postoji, doista želite nastaviti?

en: Test results
hr: Ishodi provjere

en: Testing resume capabilities of server
hr: Provjera sposobnosti poslužitelja za nadovezana preuzimanja

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
hr: Upravitelj mrežnih mjesta je već otvoren u drugoj instanci FileZille 3.
    Želite li nastaviti? Bilo kakve izmjene napravljene u Upravitelju mrežnih mjesta tada neće biti pohranjene.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
hr: Upravitelj mrežnih mjesta je već otvoren u drugoj instanci FileZille 3.
    Molim da je zatvorite jer inače podaci neće moći biti izbrisani.

en: The address you entered was: %s
hr: Adresa koju ste unijeli je glasila: %s

en: The bookmark could not be added.
hr: Straničnik nije mogao biti dodan.

en: The bookmarks could not be cleared.
hr: Straničnik nije mogao biti uklonjen.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
hr: Veza je šifrirana. Za više pojedinosti kliknite na ikonu.

en: The custom login sequence cannot be empty.
hr: Korisnikov prijavni slijed ne smije biti prazan.

en: The default editor for text files could not be found.
hr: Početni uređivač tekstualnih datoteka nije mogao biti pronađen.

en: The default editor for text files is '%s'.
hr: Početni uređivač tekstualnih datoteka je '%s'.

en: The extension '%s' does already exist in the list
hr: Proširenje '%s' već postoji na spisku.

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
hr: Datoteka %s već postoji.
    Unesite molim novi naziv:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
hr: Datoteka '%s' ne može biti otvorena:
    Pridruženi program (%s) nije mogao biti pronađen.
    Provjerite molim pridruživanja datotečnih vrsta.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
hr: Datoteka '%s' nije mogla biti učitana ili pak ne sadrži osobni ključ.

en: The file '%s' could not be loaded.
hr: Datoteka '%s' nije mogla biti učitana.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
hr: Datoteka '%s' nije mogla biti otvorena:
    Na Vašem sustavu niti jedan program nije pridružen toj vrsti datoteka.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
hr: Datoteka '%s' nije mogla biti otvorena:
    Pridružena naredba nije uspjela

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
hr: Datoteka '%s' nije u obliku koji podržava FileZilla.
    Želite li je pretvoriti u neki podržavani oblik?

en: The file selected as default editor does not exist.
hr: Datoteka odabrana kao početni uređivač ne postoji.

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
hr: Stupac s nazivima datoteka ne može biti ni skriven ni premješten.

en: The filename column cannot be hidden.
hr: Stupac s nazivima datoteka ne može biti skriven.

en: The global bookmarks could not be saved.
hr: Globalni straničnici nisu mogli biti pohranjeni.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
hr: Što je viša razina debuga, to će i više informacija biti prikazano u zapisniku poruka. Prikazivanje nalaza alatke debug ima negativan utjecaj po učinak programa.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
hr: Ograničenje mora ležati između 1 i 2000 MiB

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
hr: Mjesni imenik mâpa i datoteka '%s' nije pod usklađivačkim korijenskim imenikom (%s).
    Isključiti usklađeno pregledavanje i nastaviti promjenom mjesnog imenika?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
hr: Najniži raspoloživi port ne smije biti viši od najvišeg raspoloživog porta.

en: The queue will not be saved.
hr: Red čekanja neće biti pohranjen.

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
hr: Udaljeni imenik mâpa i datoteka '%s' nije pod usklađivačkim korijenskim imenikom (%s).
    Isključiti usklađeno pregledavanje i nastaviti promjenom udaljenog imenika?

en: The selected categories have been imported.
hr: Odabrane kategorije su uvezene.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
hr: Odabrane datoteke sadrže važne uvozive podatke za slijedeće kategorije:

en: The selected file is already being edited:
hr: Odabrana datoteka se već uređuje:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
hr: Odabrana datoteka je još uvijek otvorena u nekom drugom programu, pa je molim zatvorite.

en: The server could not be added.
hr: Poslužitelj nije mogao biti dodan.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
hr: Poslužitelj je poslao neočekivan ili neprepoznatljiv odgovor.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
hr: Poslužitelj za kodiranje datotečnih naziva koristi slijedeću znakovnu postavu:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
hr: Poslužiteljev certifikat je nepoznat. Ispitajte molim pažljivo taj certifikat, kako bi se uvjerili da se poslužitelju može vjerovati.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
hr: Poslužiteljski ključ nije pohranjen u registru. Time nemate jamstva da je poslužitelj ono računalo za koje ga Vi držite.

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
hr: Postavke su uvezene. Za postizanje učinka svih postavki morate iznova pokrenuti FileZillu.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
hr: Ciljna datoteka već postoji.
    Odaberite molim neki postupak.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
hr: Provjera nije uspjela. Doista želite pohraniti te postavke?

en: Themes
hr: Teme

en: This filter set cannot be removed.
hr: Ta filtarska postava ne može biti uklonjenana.

en: This filter set cannot be renamed.
hr: Ta filtarska postava ne može biti preimenovana.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
hr: To znači da neki usmjerivač i/ili vatrozid još uvijek ometa rad FileZille.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
hr: To funkcionira samo ako se ne nalazite iza usmjerivača, inače bi Vaš sustav uzvraćao samo Vašom unutarnjom adresom.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
hr: Ovaj vodič će Vam pomoći da pravilno prilagodite sve usmjerivače i vatozide koje imate i provjerite Vaše prilagodbe.

en: Time formatting
hr: Oblikovanje prikaza vremena

en: Time&out in seconds:
hr: &Prekoračenje vremena u sekundama:

en: Timeout
hr: Prekoračenje vremena

en: Title:
hr: Naslov:

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
hr: Za uspoređivanje imenika mâpa i datoteka je nužno da obadva spiska datoteka budu poravnana.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
hr: Za to je nužno da oba stabla imenika budu ili prikazana ili sakrivena.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
hr: Za podršku ovjeravanja javnih ključeva FileZilla mora poznavati korištene osobne ključeve.

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
hr: Uključiti/isključiti usklađeno pregledavanje.
    Ako je uključeno, onda će se sukladno navođenju mjesnom hierarhijom mijenjati i imenici mâpa i datoteka na poslužitelju i obratno.

en: Toggles processing of the transfer queue
hr: Započeti/obustaviti obradu reda čekanja prijenosa

en: Toggles the display of the local directory tree
hr: Uključiti/isključiti prikaz mjesnog stabla imenika mâpa i datoteka

en: Toggles the display of the message log
hr: Uključiti/isključiti prikaz zapisnika poruka

en: Toggles the display of the remote directory tree
hr: Uključiti/isključiti prikaz udaljenog stabla imenika mâpa i datoteka

en: Toggles the display of the transfer queue
hr: Uključiti/isključiti prikaz reda čekanja prijenosa

en: Too long header line
hr: Zaglavlje je predugo

en: Too many redirects
hr: Suviše je preusmjeravanja

en: Trace:
hr: Trag:

en: Transfer
hr: Prijenos

en: Transfer &direction
hr: &Smjer prijenosa

en: Transfer &type
hr: &Vrsta prijenosa

en: Transfer Mode
hr: Način prijenosa

en: Transfer connection interrupted: %s
hr: Prekinuta je prijenosna veza: %s

en: Transferred data got tainted.
hr: Preneseni podaci su oštećeni.

en: Transferring
hr: Prijenos je u tijeku

en: Transfers
hr: Prijenosi

en: Treat files &without extension as ASCII file
hr: Datoteke &bez proširenja u nazivu obrađivati kao datoteke u kôdu ASCII

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
hr: &Slijedeće vrste datoteka obrađivati kao datoteke ASCII:

en: Trust the new key and carry on connecting?
hr: Vjerovati novom ključu i nastaviti povezivanje?

en: Trust this certificate and carry on connecting?
hr: Vjerovati tom certifikatu i nastaviti povezivanje?

en: Trust this host and carry on connecting?
hr: Vjerovati tom poslužitelju i nastaviti povezivanje?

en: Type
hr: Vrsta

en: Type of FTP Proxy:
hr: Vrsta posredničkog poslužitelja FTP-a:

en: Type of generic proxy:
hr: Vrsta generičkog posrednika:

en: U&pload
hr: Is&poručivanje

en: U&pload limit:
hr: Ograničenje is&poručivanja:

en: U&se filetype associations if available
hr: Ko&ristiti pridruživanja datotečnih vrsta ukoliko su raspoložive

en: USER@&HOST
hr: KORISNIK@&POSLUŽITELJ

en: Unassigned error code %d
hr: Nesvrstani kôd pogreške %d

en: Unit:
hr: Jedinica:

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
hr: Nepoznata vrsta FTP-posrednika, stvaranje prijavnog niza nije moguće.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
hr: Nepoznata inačica protokola SOCKS: %d

en: Unknown certificate
hr: Nepoznati certifikat

en: Unknown host key
hr: Nepoznati poslužiteljski ključ

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
hr: Nepoznata inačica protokola za SOCKS-ove pod-pregovore o ovjeravanju korisničkog imena/lozinke: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
hr: Nepoznati korijenski element: Ne izgleda kao da je stvoren sa strane FileZille.

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
hr: Dokle god se ne riješe ti problemi, aktivni način rada FTP-a neće funkcionirati i morat će se koristiti pasivni način

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
hr: Dokle god se ne riješi taj problem, aktivni način rada FTP-a neće funkcionirati i morat će se koristiti pasivni način.

en: Unsupported redirect
hr: Nepodržavano preusmjeravanje

en: Up&load and unedit
hr: Is&poručiti i odstraniti uređivano

en: Upload
hr: Na poslužitelj

en: Upload failed
hr: Isporučivanje nije uspjelo

en: Upload selected directory
hr: Isporučivanje odabrane mape

en: Upload selected files and directories
hr: Isporučivanje odabranih mapa i datoteka

en: Upload this file back to the server?
hr: Želite li tu datoteku isporučiti natrag poslužitelju?

en: Upload this file to the server?
hr: Želite li tu datoteku isporučiti poslužitelju?

en: Uploading
hr: Isporučivanje je u tijeku

en: Uploading and pending removal
hr: Isporučivanje i čekanje na odstranjivanje

en: Uploading and unediting
hr: Isporučivanje i odstranjivanje uređivanog

en: Use &custom charset
hr: Koristiti &vlastitu znakovnu postavu

en: Use &custom editor:
hr: Koristiti &vlastiti uređivač:

en: Use &default editor for text files
hr: Za tekstualne datoteke koristiti početni uređivač

en: Use &synchronized browsing
hr: Koristiti &usklađeno pregledavanje

en: Use UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
hr: Koristiti UTF-8 ukoliko to poslužitelj podržava, inače koristiti mjesnu znakovnu postavu.

en: Use server currently connected to
hr: Koristiti poslužitelj s kojim je trenutno uspostavljena veza

en: Use server from site manager
hr: Koristiti poslužitelj iz Upravitelja mrežnih mjesta

en: Use the following IP address:
hr: Koristiti slijedeću IP-adresu:

en: Use the following port range:
hr: Koristiti slijedeći raspon portova:

en: Use the server's external IP address instead
hr: Umjesto toga koristiti poslužiteljevu vanjsku IP-adresu

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
hr: Koristite ovu mogućnost ako se nalazite iza usmjerivača i imate statičnu vanjsku IP-adresu.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
hr: Koristite ovu mogućnost ako imate dinamičnu vanjsku IP-adresu. Čim Vi po prvi put uključite aktivni način, FileZilla će se pri svakom zasjedanju jedanput obraćati gornjem poslužitelju. Pri tomu će samo priopćavati inačicu FileZille koju koristite.

en: User:
hr: Korisnik:

en: Username cannot be a series of spaces
hr: Korisničko ime se ne može sastojati samo iz slijeda praznina

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
hr: Uporaba pogrešne znakovne postave može uzrokovati neispravan prikaz naziva datoteka.

en: Valid from:
hr: Važi od:

en: Valid to:
hr: Važi do:

en: Verbose log messages from wxWidgets
hr: Izričajni zapisnik poruka wxWidgetsa

en: Very high
hr: Vrlo visoko

en: View hidden option set, but unsupported by server
hr: Prikaz skrivenih sadržaja je doduše omogućen, ali poslužitelj to ne podržava

en: View/Edit
hr: Pregledavanje/uređivanje

en: Visible columns
hr: Vidljivi stupci

en: W&rite
hr: Za&pisati

en: Waiting for browsing connection
hr: Čekanje na vezu za pregledavanje

en: Waiting for password
hr: Čekanje na unos lozinke

en: Waiting for transfer to be cancelled
hr: Čekanje na prekid prijenosa

en: Waiting to retry...
hr: Čekanje na slijedeći pokušaj...

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
hr: Pozor! Podatkovna veza s pogrešne IP-adrese će biti zanemarena.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
hr: Pozor: Tzv. noćne (razvojne!) inačice koristite na vlastitu opasnost.
    Za noćne inačice se ne pruža podrška.
    Noćne inačice možda ni ne rade očekivano, pače mogu oštetiti Vaš sustav.
    
    Doista želite potražiti noćne inačice?

en: Warning: Potential security breach!
hr: Pozor: Možebitni sigurnosni propust!

en: What's new:
hr: Što je novoga:

en: Widescreen
hr: Široki zaslon

en: Wr&ite
hr: Za&pisati

en: Wrong external IP address
hr: Pogrešna vanjska IP-adresa

en: Wrong line endings
hr: Pogrešan prijelom redaka

en: Yes
hr: Da

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
hr: Možete upotrijebiti x za svaku stavku, za koju želite zadržati prvobitna dopuštenja izvorne datoteke.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
hr: Ne možete uvoziti postavke iz FileZillinog vlastitog imenika mâpa i datoteka.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
hr: Još niste unijeli naziv nove datoteke. Datoteku umjesto toga nadomjestiti?

en: You have selected at least one symbolic link.
hr: Morate odabrati najmanje jednu simboličnu poveznicu.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
hr: Odabrali ste više od 10 datoteka za uređivanje. Doista želite nastaviti?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
hr: Odabrali ste više od 10 imenika mâpa i datoteka za otvaranje. Doista želite nastaviti?

en: You have to enter a hostname.
hr: Morate navesti naziv poslužitelja.

en: You have to enter a local directory.
hr: Morate navesti naziv nekog računa

en: You have to enter a writable local directory.
hr: Morate navesti neki mjesni imenik mâpa i datoteka s dopuštenjem pisanja.

en: You have to enter an account name
hr: Morate navesti naziv nekog računa

en: You have to specify a user name
hr: Morate navesti korisničko ime

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
hr: Vjerojatno koristite usmjerivač ili vatrozid, koji je pogreškom izmijenio prenesene podatke.

en: You need to enter a name for the bookmark.
hr: Za taj straničnik trebate navesti naziv.

en: You need to enter a name for the log file.
hr: Za tu datoteku zapisa trebate navesti naziv.

en: You need to enter a properly quoted command.
hr: Trebate navesti neku, navodnicima uredno označenu, naredbu.

en: You need to enter a proxy host.
hr: Trebate navesti naziv posredničkog poslužitelja.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
hr: Trebate navesti neki port posredničkog poslužitelja u rasponu od 1 do 65535

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
hr: Trebate navesti barem jednu putanju jer prazni straničnici nisu podržavani.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
hr: Za uključivanje usklađenog pregledavanja za taj straničnik trebate unijeti i mjesnu i udaljenu putanju.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
hr: Za uključivanje usklađenog pregledavanja za to mrežno mjesto trebate unijeti i mjesnu i udaljenu putanju.

en: You need to specify a local file.
hr: Trebate navesti mjesnu datoteku.

en: You need to specify a remote file.
hr: Trebate navesti udaljenu datoteku.

en: You need to specify a remote path.
hr: Trebate navesti udaljenu putanju.

en: You need to specify a server.
hr: Trebate navesti poslužitelja.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
hr: Ne bi smjelo biti poteškoća u povezivanju s drugim poslužiteljima a i prijenosi podataka bi trebali raditi besprijekorno.

en: begins with
hr: započeti s

en: contains
hr: sadrži

en: ends with
hr: završava s

en: equals
hr: jednako

en: file
hr: datoteka

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
hr: fzputtygen nije mogao biti pokrenut.
    Uvjerite se molim da ta izvršna datoteka postoji u istoj mapi, u kojoj se nalazi i glavna izvršna datoteka FileZille.

en: fzsftp could not be started
hr: fzsftp nije mogao biti pokrenut

en: greater than
hr: veće od

en: group executable
hr: skupina izvršnih

en: group readable
hr: skupina čitljivih

en: group writeable
hr: skupina zapisivih

en: is equal to
hr: je jednako

en: is set
hr: je postavljeno

en: is unset
hr: nije postavljeno

en: less than
hr: manje od

en: matches regex
hr: je shodno regularnom izrazu

en: owner executable
hr: izvršivo za vlasnika

en: owner readable
hr: čitljivo za vlasnika

en: owner writeable
hr: zapisivo za vlasnika

en: unknown
hr: nepoznato

en: world executable
hr: izvršivo za sve

en: world readable
hr: čitljivo za sve

en: world writeable
hr: zapisivo za sve
