FileZilla - en to pl_PL translation catalogue (1810 entries)

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S elapsed
pl_PL: %H:%M:%S upłynęło

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S left
pl_PL: %H:%M:%S pozostało

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
pl_PL: %a - Konto (linie zawierające to pole zostaną pominięte, jeśli nie używa się logowania typu konta)

en: %d directory | %d directories
pl_PL[0]: %d katalog
pl_PL[1]: %d katalogi
pl_PL[2]: %d katalogów
pl_PL[3]: %d katalogów

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
pl_PL[0]: %d katalog wraz z zawartością
pl_PL[1]: %d katalogi wraz z zawartością
pl_PL[2]: %d katalogów wraz z zawartością
pl_PL[3]: %d katalogów wraz z zawartością

en: %d file | %d files
pl_PL[0]: %d plik
pl_PL[1]: %d pliki
pl_PL[2]: %d plików
pl_PL[3]: %d plików

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
pl_PL[0]: %d plik. Całkowity rozmiar: %s
pl_PL[1]: %d pliki. Całkowity rozmiar: %s
pl_PL[2]: %d plików. Całkowity rozmiar: %s
pl_PL[3]: %d plików. Całkowity rozmiar: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
pl_PL[0]: %d plik. Całkowity rozmiar: Co najmniej %s
pl_PL[1]: %d pliki. Całkowity rozmiar: Co najmniej %s
pl_PL[2]: %d plików. Całkowity rozmiar: Co najmniej %s
pl_PL[3]: %d plików. Całkowity rozmiar: Co najmniej %s

en: %d second | %d seconds
pl_PL[0]: %d sekunda
pl_PL[1]: %d sekundy
pl_PL[2]: %d sekund
pl_PL[3]: %d sekund

en: %llu directory | %llu directories
pl_PL[0]: %llu katalog
pl_PL[1]: %llu katalogi
pl_PL[2]: %llu katalogów
pl_PL[3]: %llu katalogów

en: %llu file | %llu files
pl_PL[0]: %llu plik
pl_PL[1]: %llu pliki
pl_PL[2]: %llu plików
pl_PL[3]: %llu plików

en: %p - Password
pl_PL: %p - Hasło

en: %s - Proxy user
pl_PL: %s - Użytkownik proxy

en: %s and %s. Total size: %s
pl_PL: %s i %s. Całkowity rozmiar: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
pl_PL: %s i %s. Całkowity rozmiar: Co najmniej %s

en: %s byte | %s bytes
pl_PL[0]: %s bajt
pl_PL[1]: %s bajty
pl_PL[2]: %s bajtów
pl_PL[3]: %s bajtów

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, %s will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the %s environment variable.
pl_PL: Nie można znaleźć %s. Bez tego składnika FileZilla, %s nie będzie działać.
    
    Możliwe rozwiązania:
    - Upewnij się, czy %s znajduje się w katalogu wymienionym w zmiennej środowiskowej PATH.
    - Ustaw pełną ścieżkę do %s w zmiennej środowiskowej %s.

note: @translator: Example: RSA with 2048 bits
en: %s with %d bits
pl_PL: %s z %d bitami

en: %s:%d - Hostname does not match certificate
pl_PL: %s:%d - Nazwa hosta nie jest zgodna z certyfikatem

en: %u - Username
pl_PL: %u - Nazwa użytkownika

en: %w - Proxy password
pl_PL: %w - Hasło proxy

en: &AWS S3 encryption
pl_PL: Szyfrowanie &AWS S3

en: &Abort previous connection and connect in current tab
pl_PL: &Przerwij poprzednie połączenie i połącz się w bieżącej karcie

en: &About...
pl_PL: &O FileZilla...

note: @translator: Keep short
en: &Access key ID:
pl_PL: ID klucza &dostępu:

note: @translator: Keep short
en: &Account ID:
pl_PL: ID &konta:

en: &Account:
pl_PL: &Konto:

en: &Active
pl_PL: &Aktywny

en: &Add bookmark...
pl_PL: &Dodaj zakładkę...

en: &Add directory...
pl_PL: &Dodaj katalog...

en: &Add files to queue
pl_PL: &Dodaj pliki do kolejki

en: &Add key file...
pl_PL: &Dodaj plik klucza...

en: &Add to queue
pl_PL: &Dodaj do kolejki

en: &Adjust server time, offset by:
pl_PL: &Dostosuj czas serwera, poprzez:

en: &Always allow insecure plain %s for this server.
pl_PL: Z&awsze zezwalaj na niezabezpieczone %s dla tego serwera.

en: &Always trust this certificate in future sessions.
pl_PL: &Zawsze ufaj temu certyfikatowi w kolejnych sesjach.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
pl_PL: &Zawsze ufaj temu hostowi, dodaj ten klucz do pamięci podręcznej

en: &Always use default editor
pl_PL: &Zawsze używaj domyślnego edytora

en: &Always use selection for all unassociated files
pl_PL: &Zawsze używaj wyboru dla wszystkich nieskojarzonych plików

en: &Always use this action
pl_PL: &Zawsze wykonuj tę akcję

en: &Ask your operating system for the external IP address
pl_PL: &Pytaj system operacyjny o zewnętrzny adres IP

en: &Auto
pl_PL: &Automatyczny

en: &Autodetect
pl_PL: &Wykryj automatycznie

en: &Background color:
pl_PL: Kolor &tła:

en: &Binary
pl_PL: &Binarny

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
pl_PL: Prefiksy binarne o &symbolach SI (np. 1 KB = 1024 bajty)

en: &Bookmarks
pl_PL: &Zakładki

en: &Browse
pl_PL: &Przeglądaj

en: &Browse...
pl_PL: &Przeglądaj...

en: &Burst tolerance:
pl_PL: Odporność na przerwanie

en: &Cancel
pl_PL: &Anuluj

en: &Certificate in chain:
pl_PL: &Certyfikat w łańcuchu:

en: &Clear private data...
pl_PL: &Wyczyść prywatne dane...

en: &Close
pl_PL: &Zamknij

en: &Close FileZilla
pl_PL: &Zamknij FileZilla

en: &Close FileZilla once
pl_PL: &Zamknij FileZillę jednorazowo

en: &Configure speed limits...
pl_PL: &Konfiguruj limity prędkości...

en: &Configure...
pl_PL: &Konfiguruj...

en: &Connect
pl_PL: &Połącz

en: &Copy current connection to Site Manager...
pl_PL: &Kopiuj aktualne połączenie do Menedżera Stron...

en: &Copy to clipboard
pl_PL: &Kopiuj do schowka

en: &Create directory
pl_PL: Utwórz &katalog

en: &Create new tab
pl_PL: Otwórz nową kartę

en: &Debug
pl_PL: &Debugowanie

en: &Debug information in message log:
pl_PL: Informacje o debugu w dzienniku &wiadomości:

en: &Default editor:
pl_PL: &Domyślny edytor:

en: &Default file exists action...
pl_PL: &Domyślna akcja, jeśli plik już istnieje...

en: &Delay between failed login attempts:
pl_PL: &Opóźnienie między nieudanymi próbami logowania:

en: &Delete
pl_PL: U&suń

en: &Delete symlink
pl_PL: U&suń symlinka

en: &Delete...
pl_PL: U&suń...

en: &Directory access permissions...
pl_PL: &Uprawnienia dostępu do katalogu...

en: &Directory comparison
pl_PL: &Porównywanie katalogów

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the local directory
pl_PL: Wyłączyć synchronizowane przeglądanie i kontynuować zmianę katalogu lokalnego?

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory
pl_PL: Wyłączyć synchronizowane przeglądanie i kontynuować zmianę katalogu zdalnego?

en: &Discard local file then download and edit file anew
pl_PL: &Odrzuć plik lokalny, pobierz ponownie i edytuj na nowo

en: &Disconnect
pl_PL: &Rozłącz

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
pl_PL: &Pokazuj chwilową prędkość transferu zamiast średniej prędkości

en: &Display size in bytes
pl_PL: &Pokazuj rozmiar w bajtach

en: &Don't show this dialog again.
pl_PL: &Nie pokazuj więcej tego okna.

en: &Don't use external IP address on local connections.
pl_PL: Nie używaj &zewnętrznego adresu IP przy połączeniach lokalnych.

en: &Double-click action on directories:
pl_PL: Akcja &dwukrotnego kliknięcia na katalogach:

en: &Double-click action on files:
pl_PL: Akcja &dwukrotnego kliknięcia na plikach:

en: &Download
pl_PL: &Pobierz

en: &Download to:
pl_PL: &Pobierz do:

en: &Download...
pl_PL: &Pobierz...

en: &Downloads:
pl_PL: &Pobierania:

en: &Duplicate
pl_PL: &Duplikuj

en: &Edit
pl_PL: &Edytuj

en: &Edit filter rules...
pl_PL: &Edytuj reguły filtrów...

en: &Enable
pl_PL: &Włącz

en: &Enable compression
pl_PL: Włącz &kompresję

en: &Enable speed limits
pl_PL: &Włącz limity prędkości

en: &Encoding:
pl_PL: K&odowanie:

en: &Encryption:
pl_PL: &Szyfrowanie:

en: &Enter custom command...
pl_PL: &Wprowadź dowolne polecenie...

en: &Establish connection in a new tab
pl_PL: Nawiąż połączenie w &nowej karcie

en: &Execute
pl_PL: &Wykonanie

en: &Export Site Manager entries
pl_PL: &Eksportuj wpisy Menedżera Stron

en: &Export...
pl_PL: &Eksportuj...

en: &Fall back to active mode
pl_PL: &Powróć do trybu aktywnego

en: &File
pl_PL: &Plik

en: &File Attributes...
pl_PL: &Atrybuty pliku...

en: &File permissions...
pl_PL: &Prawa pliku...

en: &File:
pl_PL: &Plik:

en: &Filter conditions:
pl_PL: &Warunki filtrów:

en: &Filter sets:
pl_PL: &Zestawy filtrów:

en: &Filters
pl_PL: &Filtry

en: &Filters:
pl_PL: &Filtry:

en: &Finish editing
pl_PL: &Zakończ edycję

en: &Finish editing and delete local file
pl_PL: &Zakończ edycję i skasuj plik lokalny

en: &Flatten local paths, upload all contained files directly into target directory
pl_PL: &Omijaj lokalne ścieżki, prześlij wszystkie zawarte pliki bezpośrednio do katalogu docelowego

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
pl_PL: &Omijaj zdalne ścieżki, pobierz wszystkie zawarte pliki bezpośrednio do katalogu docelowego

en: &Follow symlink, delete target directory contents
pl_PL: Ś&ledź symlinka, usuń zawartość katalogu docelowego

en: &Get external IP address from the following URL:
pl_PL: Po&bierz zewnętrzny adres IP z następującego adresu:

en: &Getting help...
pl_PL: &Pomoc...

en: &Global bookmark
pl_PL: &Globalna zakładka

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
pl_PL: &HTTP/1.1 z użyciem metody CONNECT

en: &Help
pl_PL: Pomo&c

en: &Hide identical files
pl_PL: &Ukryj identyczne pliki

en: &Highest
pl_PL: &Najwyższy

en: &Highest available port:
pl_PL: Naj&wyższy dostępny port:

en: &Host:
pl_PL: &Serwer:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
pl_PL: Prefiksy w p&ostaci symboli IEC (np. 1 KiB = 1024 bajty)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
pl_PL: &ISO 8601 (przykład: 2007-09-15)

en: &Import...
pl_PL: &Importuj...

en: &Install new version
pl_PL: Za&instaluj nową wersję

en: &Keep local path structure relative to search root
pl_PL: &Zachowaj lokalną strukturę ścieżki w stosunku do głównego wyszukiwania

en: &Keep remote path structure relative to search root
pl_PL: &Zachowaj strukturę zdalnej ścieżki w stosunku do głównego wyszukiwania

en: &Key file:
pl_PL: Plik &klucza:

en: &Layout of file and directory panes:
pl_PL: &Układ paneli plików i katalogów:

en: &Limit local ports used by FileZilla
pl_PL: &Ogranicz porty lokalne używane przez FileZilla

en: &Limit number of simultaneous connections
pl_PL: &Ogranicz liczbę jednoczesnych połączeń

en: &Local directory tree
pl_PL: D&rzewo lokalnych katalogów

en: &Local directory:
pl_PL: Katalog &lokalny:

en: &Local search
pl_PL: &Lokalne wyszukiwanie

en: &Log to file
pl_PL: &Dziennik do pliku

en: &Logon Type:
pl_PL: Tryb logo&wania:

en: &Low
pl_PL: Ni&ski

en: &Manage bookmarks...
pl_PL: &Zarządzaj zakładkami...

en: &Manual transfer...
pl_PL: &Ręczny transfer...

en: &Master password:
pl_PL: &Hasło główne:

en: &Maximum number of connections:
pl_PL: &Maksymalna liczba połączeń:

en: &Maximum number of retries:
pl_PL: &Maksymalna liczba ponownych prób:

en: &Message log
pl_PL: &Dziennik wiadomości

en: &Minimize to tray
pl_PL: &Minimalizuj do zasobnika

en: &Name sorting mode:
pl_PL: Tryb &sortowania nazw:

en: &Name:
pl_PL: &Etykieta:

en: &Network configuration wizard...
pl_PL: &Kreator konfiguracji sieci...

en: &New
pl_PL: &Nowy

en: &New site
pl_PL: &Nowy adres

en: &New version available!
pl_PL: &Dostępna jest nowa wersja!

en: &Next >
pl_PL: &Dalej >

en: &No
pl_PL: &Nie

en: &None
pl_PL: &Brak

en: &Normal
pl_PL: No&rmalny

en: &Numeric value:
pl_PL: Wartość numeryczna:

en: &Open
pl_PL: &Otwórz

en: &Overwrite
pl_PL: &Zamień

en: &Passive
pl_PL: &Pasywny

en: &Password:
pl_PL: &Hasło:

en: &Play sound
pl_PL: O&dtwórz dźwięk

en: &Preserve timestamps of transferred files
pl_PL: &Zachowaj daty przesyłanych plików

en: &Queue
pl_PL: &Kolejka

en: &Quickconnect
pl_PL: S&zybkie łączenie

en: &Quickconnect bar
pl_PL: Pasek &szybkiego łączenia

en: &Quickconnect history
pl_PL: Historia &szybkiego łączenia

en: &Read
pl_PL: &Odczyt

en: &Reconnect
pl_PL: &Połącz ponownie

en: &Reconnect information
pl_PL: Informacje o &ponownym łączeniu

en: &Refresh
pl_PL: &Odśwież

en: &Remember master password until FileZilla is closed
pl_PL: &Zapamiętaj hasło główne dla tej sesji FileZilla

en: &Remember password until FileZilla is closed
pl_PL: &Zapamiętaj hasło dla tej sesji FileZilla

en: &Remote directory:
pl_PL: &Zdalny katalog:

en: &Remote path:
pl_PL: &Zdalna ścieżka:

en: &Remote search
pl_PL: &Zdalne wyszukiwanie

en: &Remove
pl_PL: &Usuń

en: &Remove key
pl_PL: &Usuń klucz

en: &Remove selected
pl_PL: &Usuń zaznaczone

en: &Rename
pl_PL: Zm&ień nazwę

en: &Rename...
pl_PL: Zm&ień nazwę...

en: &Reopen local file
pl_PL: &Otwórz ponownie plik lokalny

en: &Repeat password:
pl_PL: &Powtórz hasło:

en: &Replace invalid characters with:
pl_PL: &Zamień nieprawidłowe znaki na:

en: &Report a bug...
pl_PL: &Zgłoś błąd...

en: &Request attention
pl_PL: Podświetl pasek zadań

en: &Reset and requeue all
pl_PL: Z&resetuj wszystkie pliki i ponownie dodaj do kolejki

en: &Restart Wizard
pl_PL: &Uruchom ponowniej kreatora

en: &Resume
pl_PL: &Wznów

en: &Run command...
pl_PL: &Wprowadź polecenie...

en: &Run configuration wizard now...
pl_PL: Uruchom kreatora &konfiguracji...

en: &Run update check now...
pl_PL: &Sprawdź dostępność aktualizacji...

en: &Save as...
pl_PL: &Zapisz jako...

en: &Search
pl_PL: &Szukaj

en: &Search remote files...
pl_PL: &Szukaj zdalnych plików...

en: &Select a key:
pl_PL: &Wybierz klucz:

en: &Select entry:
pl_PL: &Wybierz wpis:

en: &Select language:
pl_PL: &Wybierz język:

en: &Select the columns that should be displayed:
pl_PL: &Wybierz kolumny, które mają być widoczne:

en: &Server
pl_PL: &Serwer

en: &Set as local directory and close dialog
pl_PL: &Ustaw jako katalog lokalny i zamknij okno

en: &Set as remote directory and close dialog
pl_PL: &Ustaw jako katalog zdalny i zamknij okno

en: &Settings
pl_PL: &Ustawienia

en: &Settings...
pl_PL: &Ustawienia...

en: &Show debug menu
pl_PL: Pokaż menu &debugowania

en: &Show detailed log
pl_PL: &Pokaż szczegółowy dziennik

en: &Show timestamps in message log
pl_PL: &Pokaż daty w dzienniku wiadomości

en: &Site Manager entries
pl_PL: Wpisy &Menedżera Stron

en: &Site Manager...
pl_PL: &Menedżer Stron...

en: &Site-specific bookmark
pl_PL: Zakładka konkretnej &strony

en: &Skip
pl_PL: &Pomiń

en: &Speed limits
pl_PL: &Limity prędkości

en: &Start transfer immediately
pl_PL: &Natychmiast rozpocznij transfer

en: &Swap local and remote panes
pl_PL: &Zamień miejscami panel lokalny i panel serwera

en: &TLS Ciphers
pl_PL: Szyfrowanie &TLS

en: &Test
pl_PL: &Testuj

en: &Theme:
pl_PL: &Styl:

en: &Transfer mode:
pl_PL: &Tryb transferu:

en: &Transfer queue
pl_PL: &Kolejka transferu

en: &Treat dotfiles as ASCII files
pl_PL: Tra&ktuj pliki zaczynające się od kropki jako pliki ASCII

en: &Trust this certificate on the listed alternative hostnames.
pl_PL: &Zaufaj temu certyfikatowi na wymienionych alternatywnych nazwach hostów.

en: &Unedit
pl_PL: &Zakończ edycję

en: &Update cached key for this host
pl_PL: &Uaktualnij klucz zapisany w pamięci podręcznej dla tego hosta

en: &Upload
pl_PL: &Wyślij

en: &Upload to:
pl_PL: &Prześlij do:

en: &Upload...
pl_PL: &Prześlij...

en: &Uploads:
pl_PL: &Wysyłania:

en: &Use custom program
pl_PL: &Użyj własnego programu

en: &Use synchronized browsing
pl_PL: Użyj &synchronizowanego przeglądania

en: &Use system's default editor for text files
pl_PL: &Użyj domyślnego edytora systemu dla plików tekstowych

en: &Use the following IP address:
pl_PL: &Użyj następującego adresu IP:

en: &Use the server's external IP address instead
pl_PL: &Użyj zewnętrznego adresu IP serwera

en: &Use thousands separator
pl_PL: &Użyj separatora tysięcy

en: &User:
pl_PL: &Użytkownik:

en: &Username:
pl_PL: &Nazwa użytkownika:

en: &Version %s
pl_PL: Wersja %s

en: &View
pl_PL: &Podgląd

en: &View/Edit
pl_PL: &Podgląd/Edycja

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
pl_PL: &Sprawdzaj lokalnie edytowane pliki i pytaj, czy przesłać zmiany

en: &When checking for updates, check for:
pl_PL: &Sprawdzaj dostępność aktualizacji dla:

en: &Write
pl_PL: &Zapis

en: &Yes
pl_PL: &Tak

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
pl_PL: '%s' nie istnieje lub nie jest dostępny.

en: '%s' is not a directory.
pl_PL: '%s' nie jest katalogiem.

en: '%s' is not a supported protocol.
pl_PL: '%s' nie jest obsługiwanym protokołem

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available. Your entry has been changed to 'Ask for password'.
pl_PL: Tryby logowania 'Normalny' i 'Konto' są niedostępne. Zmieniono opcję na 'Pytaj o hasło'.

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
pl_PL: 'quote' jest zazwyczaj lokalnym poleceniem używanym przez niegraficzne klienty, służacym do wysyłania serwerowi poleceń. Możesz wprowadzić surowe polecenia bez poprzedzającego 'quote'.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
pl_PL[0]: (%d obiekt filtrowany)
pl_PL[1]: (%d obiekty filtrowane)
pl_PL[2]: (%d obiektów filtrowanych)
pl_PL[3]: (%d obiektów filtrowanych)

en: (%u%% downloaded)
pl_PL: (pobrano %u%%)

en: (0 for no limit)
pl_PL: (0 dla braku limitu)

en: (0-999 seconds)
pl_PL: (0-999 sekund)

en: (10-9999, 0 to disable)
pl_PL: (10-9999, 0 aby wyłączyć)

en: (app-compat is set to %d.%d)
pl_PL: (app-compat określone jako %d.%d)

en: (example: %H-%M-%S)
pl_PL: (przykład: %H-%M-%S)

en: (example: %Y-%m-%d)
pl_PL: (przykład: %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
pl_PL: (w %s/s)

en: - The command and each argument are separated by spaces
    - A command or argument containing whitespace or a double-quote character need to be enclosed in double-quotes
    - Double-quotes inside of a command or argument need to be doubled up
    - In arguments, %%f is a placeholder for the file to be opened. Use %%%% for literal percents
pl_PL: - Polecenie i każdy argument są oddzielone spacjami
    - Polecenie lub argument zawierający spacje lub znak podwójnego cudzysłowu muszą być ujęte w cudzysłowy
    - Podwójne cudzysłowy wewnątrz polecenia lub argumentu należy podwoić
    - W argumentach, %%f jest symbolem zastępczym dla pliku, który ma zostać otwarty. Użyj %%%% dla znaku procentu

en: --:--:-- left
pl_PL: --:--:-- pozostało

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
pl_PL: -c nie może być używane wraz z adresem FTP.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
pl_PL: -l może być używane jedynie wraz z adresem FTP.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
pl_PL: -s i -c nie mogą być używane jednocześnie.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
pl_PL: -s nie może być używane wraz z adresem FTP.

en: /Groups
pl_PL: /Grupy

en: /My Drives
pl_PL: /Moje napędy

en: /My Drives/OneDrive
pl_PL: /Moje napędy/OneDrive

en: /Shared drives
pl_PL: /Udostępnione napędy

en: /Sites
pl_PL: /Strony

en: /Team drives
pl_PL: /Napędy zespołowe

en: 0 - None
pl_PL: 0 - Brak

en: 1 - Warning
pl_PL: 1 - Ostrzeżenia

en: 2 - Info
pl_PL: 2 - Informacje

en: 3 - Verbose
pl_PL: 3 - Szczegółowe

en: 32-bit system
pl_PL: 32-bitowy system

en: 4 - Debug
pl_PL: 4 - Debugowanie

en: 64-bit system
pl_PL: 64-bitowy system

en: < &Back
pl_PL: < &Wstecz

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
pl_PL: Zakładka z podaną nazwą już istnieje. Proszę wpisać jeszcze niewykorzystaną nazwę.

en: A default editor needs to be set.
pl_PL: Należy ustawić domyślny edytor.

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
pl_PL: Katalog nie może zostać przeniesiony do jednego z własnych podkatalogów.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
pl_PL: Część serwerów nie obsługuje trybu pasywnego lub są źle skonfigurowane. W tych przypadkach należy użyć trybu aktywnego. W trybie aktywnym FileZilla otwiera port i wysyła do serwera prośbę o połączenie.

en: A file previously opened has been changed.
pl_PL: Wcześniej otworzony plik został zmieniony.

en: A file with that name is already being transferred.
pl_PL: Plik o tej nazwie jest już przesyłany.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
pl_PL: Plik o tej nazwie jest wciąż edytowany. Proszę go zamknąć i spróbować ponownie.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
pl_PL: Lokalna nazwa pliku nie może zostać zdekodowana.
    Upewnij się, że wartość zmiennej środowiskowej LC_TYPE (lub LC_ALL) jest ustawiona poprawnie.
    Jeśli nie rozwiążesz tego problemu, na liście może brakować niektórych plików.
    Ostrzeżenia nie będą ponownie wyświetlane podczas tej sesji.

en: A lost master password cannot be recovered! Please thoroughly memorize your password.
pl_PL: Utraconego hasła głównego nie będzie może odzyskać! Zapamiętaj dokładnie swoje hasło.

en: A new version of FileZilla is available:
pl_PL: Dostępna jest nowa wersja FileZilla:

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
pl_PL: Sprawny serwer zawsze pokazuje wszystkie pliki, jednak niektóre, źle skonfigurowane serwery mogą je ukrywać. Użyj tej opcji, aby wymusić pokazywanie wszystkich plików przez serwer.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
pl_PL: Nie jest wymagane przez właściwie skonfigurowany serwer. Skontaktuj się z administratorem serwera, jeśli potrzebujesz tej opcji.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
pl_PL: Trwa zdalna operacja i synchronizowane przeglądanie jest włączone.
    Wyłączyc synchronizowane przeglądanie i kontynuować zmianę lokalnego katalogu?

en: A&dd
pl_PL: D&odaj

en: A&llow resuming of ASCII files
pl_PL: &Pozwól na wznawianie plików ASCII

en: A&pply only to downloads
pl_PL: Zastosuj tylko dla pobierań

en: A&pply only to uploads
pl_PL: Zastosuj tylko dla wysyłań

en: A&pply to all files and directories
pl_PL: Zastosuj dla wszystkich plików i katalogów

en: A&utomatically remove successful transfers
pl_PL: A&utomatycznie usuń udane transfery

note: @translator: Keep short
en: API &Key:
pl_PL: &Klucz API:

en: API Key:
pl_PL: Klucz API:

en: AWS &KMS encryption
pl_PL: Szyfrowanie AWS &KMS

en: About FileZilla
pl_PL: O FileZilla

en: Above the file lists
pl_PL: Powyżej listy plików

note: @translator: Keep short
en: Access &Grant:
pl_PL: Przyznanie dostępu:

en: Access &Key:
pl_PL: &Klucz dostępu:

en: Access to some local directories could not be restored:
pl_PL: Nie można przywrócić dostępu do niektórych katalogów lokalnych:

en: Account
pl_PL: Konto

en: Action after queue &completion
pl_PL: Akcja po wykonaniu zadań z &kolejki

en: Action on selected file:
pl_PL: Akcja dla zaznaczonego pliku:

en: Action to perform:
pl_PL: Akcja do wykonania:

en: Action:
pl_PL: &Akcja:

en: Active mode
pl_PL: Tryb aktywny

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
pl_PL: Test trybu aktywnego FTP nie powiódł się. FileZilla nie zna poprawnego zewnętrznego adresu IP.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
pl_PL: Test trybu aktywnego nie powiódł się. FileZilla nie zna prawidłowego adresu zewnętrznego IP. W dodatku, Twój router zmodyfikował wysłany adres.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
pl_PL: Test trybu aktywnego nie powiódł się. FileZilla zna prawidłowy zewnętrzny adres IP, ale został on zmodyfikowany przez Twój router lub zaporę.

en: Active mode IP
pl_PL: Aktywny tryb IP

en: Add files to &queue only
pl_PL: Dodaj pliki tylko do &kolejki

en: Add selected directory to the transfer queue
pl_PL: Dodaj zaznaczony katalog do kolejki transferu

en: Add selected files and folders to the transfer queue
pl_PL: Dodaj zaznaczone pliki i katalogi do kolejki transferu

en: Add to queue
pl_PL: Dodaj do kolejki

en: Address type not supported
pl_PL: Tryb adresu nieobsługiwany

en: Advanced
pl_PL: Zaawansowane

en: Advice: Unless you want to test new features, please keep using stable versions only. Beta versions and nightly builds are development versions meant for testing purposes. Nightly builds of FileZilla may not work as expected and might even damage your system. Use beta versions and nightly builds at your own risk.
pl_PL: Wskazówka: O ile nie chcesz testować nowych funkcji, używaj tylko stabilnych wersji. Wersje beta oraz dzienne kompilacje są przeznaczone wyłącznie do testów. Dzienne kompilacje programu FileZilla mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami i istnieje ryzyko uszkodzenia Twojego systemu. Używasz wersji beta oraz dziennych kompilacji na własne ryzyko.

en: Al&ways perform this action
pl_PL: &Zawsze wykonuj tę akcję

en: Algorithm:
pl_PL: Algorytm:

en: All files have been successfully transferred
pl_PL: Wszystkie pliki zostały wysłane pomyślnie

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
pl_PL: Wszystkie porty w danym zakresie muszą być między 1024 a 65535.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
pl_PL[0]: Wszystkie transfery zostały zakończone. Transfer %d pliku nie powiódł się
pl_PL[1]: Wszystkie transfery zostały zakończone. Transfer %d plików nie powiódł się
pl_PL[2]: Wszystkie transfery zostały zakończone. Transfer %d plików nie powiódł się
pl_PL[3]: Wszystkie transfery zostały zakończone. Transfer %d plików nie powiódł się

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
pl_PL: Pozwól na powrót do innego trybu transferu w przypadku &niepowodzenia

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
pl_PL: Pozwól na powrót do innego trybu transferu w przypadku niepowodzenia

en: Already connected
pl_PL: Już połączono

en: Alternative name: | Alternative names:
pl_PL[0]: Nazwa alternatywna:
pl_PL[1]: Nazwy alternatywne:
pl_PL[2]: Nazw alternatywnych:
pl_PL[3]: Nazw alternatywnych:

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
pl_PL: Do zarządzania kluczami można również użyć narzędzia Pageant z PuTTY. FileZilla rozpoznaje program Pageant.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
pl_PL: Alternatywnie, możesz użyć systemowego agenta SSH. By to zrobić, upewnij się, że ustawiona jest zmienna środowiskowa SSH_AUTH_SOCK.

en: Alternatively, you can also download the latest version from the FileZilla website:
pl_PL: Ewentualnie, możesz pobrać najnowszą wersję ze strony FileZilla:

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
pl_PL: Wystąpił błąd podczas ładowania kolejki transferu z "%s".
    Niektóre pozycje kolejki mogły nie zostać przywrócone.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
pl_PL: Wystąpił błąd podczas zapisywania kolejki transferu z "%s".
    Niektóre pozycje kolejki mogły nie zostać zapisane.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
pl_PL: W lokalizacji docelowej istnieje już obiekt o takiej samej nazwie, jak obiekt przeciągany.

en: Anonymous
pl_PL: Anonimowy

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
pl_PL: Trwa już inna zdalna operacja, nie można teraz zmieniać katalogu.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
pl_PL: Wszelkie zmiany dokonane w Menedżerze Stron nie mogły być zapisane.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
pl_PL: Wszelkie zmiany filtrów nie mogły zostać zapisane.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
pl_PL: Wszelkie zmiany dokonane w filtrach nie zostaną zapisane.

en: App&ly to directories only
pl_PL: Zastosuj tylko do katalogów

note: @translator: Keep short
en: Application &Key:
pl_PL: &Klucz aplikacji:

en: Apply
pl_PL: Zastosuj

en: Apply to &current queue only
pl_PL: Zastosuj tylko do bieżącej kolejki

en: Apply to &files only
pl_PL: Zastosuj tylko do plików

en: Archive
pl_PL: Archiwum

en: As tab in the transfer queue pane
pl_PL: Jako karta w panelu kolejki transferu

en: Ask for action
pl_PL: Pytaj o akcję

en: Ask for password
pl_PL: Pytaj o hasło

en: Ask operating system for a port.
pl_PL: Pytaj system operacyjny o port.

en: Ask your operating system for the external IP address
pl_PL: Pytaj system operacyjny o zewnętrzny adres IP

en: Asking questions in the FileZilla Forums
pl_PL: Zadawanie pytań na forum FileZilla

en: Associated program not found:
pl_PL: Skojarzony program nie został znaleziony:

en: At least one filter condition is incomplete
pl_PL: Przynajmniej jeden warunek filtra jest niekompletny

en: At this point, all required information has been gathered.
pl_PL: Na tę chwilę, wszystkie wymagane informacje zostały zebrane.

en: Attribute
pl_PL: Atrybut

en: Authentication failed.
pl_PL: Uwierzytelnianie nie powiodło się.

en: Author:
pl_PL: Autor:

en: Auto
pl_PL: Automatyczny

en: Automatic file type classification
pl_PL: Automatyczna klasyfikacja typów plików

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
pl_PL: B

en: B&ypass proxy
pl_PL: &Obejście proxy

en: Basic usage instructions
pl_PL: Podstawowe instrukcje użytkowania

en: Behaviour
pl_PL: Zachowanie

en: Being edited
pl_PL: W edycji

en: Binary
pl_PL: Binarny

en: Blackboard
pl_PL: Tablica

en: Blue
pl_PL: Niebieski

en: Bookmark
pl_PL: Zakładka

en: Bookmark:
pl_PL: Zakładka:

en: Bookmarks
pl_PL: Zakładki

en: Browse...
pl_PL: Przeglądaj...

en: Build date:
pl_PL: Data kompilacji:

en: Build information
pl_PL: Informacje o kompilacji

en: Business category:
pl_PL: Kategoria biznes:

en: By default FileZilla uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
pl_PL: Domyślnie FileZilla używa dowolnego dostępnego portu lokalnego do ustanowienia transferów w trybie aktywnym. Jeśli chcesz ograniczyć liczbę portów używanych przez FileZilla, wprowadź zakres portów poniżej.

en: C&ancel current operation
pl_PL: Anuluj &bieżącą operację

en: C&lear all
pl_PL: Wy&czyść wszystkie

en: C&omparative search
pl_PL: Wyszukiwanie p&orównawcze

en: C&opy URL(s) to clipboard
pl_PL: &Kopiuj adres(y) do schowka

en: C&opy URL(s) with password to clipboard
pl_PL: S&kopiuj adresy URL z hasłem do schowka

en: C&ustom
pl_PL: &Własny

en: C&ustom KMS ARN:
pl_PL: &Własny KMS ARN:

en: C&ustom filetype associations:
pl_PL: &Własne skojarzenia plików:

en: CPU features:
pl_PL: Cechy procesora:

en: Calculating timezone offset of server...
pl_PL: Obliczanie przesunięcia strefy czasowej serwera...

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Cancel current operation
pl_PL: Anuluj bieżącą operację

en: Cancels the current operation
pl_PL: Anuluje bieżącą operację

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
pl_PL: Nie można uzyskać dostępu do '%s' - brak nośnika lub napęd nie jest gotowy.

en: Cannot add server to Site Manager
pl_PL: Nie można dodać serwera do Menedżera Stron

en: Cannot change directory, there already is a synchronized browsing operation in progress.
pl_PL: Nie można zmienić katalogu, operacja zsynchronizowanej zmiany katalogu już działa.

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
pl_PL: Nie można zamknąć karty, gdy jest zajęta.
    Anulować bieżącą operację i zamknąć kartę?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
pl_PL: Nie można porównać katalogów, użyte są różne filtry dla lokalnego i zdalnego katalogu.

en: Cannot create new filter
pl_PL: Nie można utworzyć nowego filtra.

en: Cannot edit file
pl_PL: Nie można edytować pliku

en: Cannot edit file, not connected to any server.
pl_PL: Nie można edytować pliku, nie podłączono do serwera.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
pl_PL: Nie można edytować pliku, zdalna ścieżka nieznana.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
pl_PL: Nie można nawiązać połączenia FTP z serwerem SFTP. Wybierz odpowiedni protokół.

en: Cannot load key file
pl_PL: Nie można załadować pliku klucza

en: Cannot load toolbar from resource file
pl_PL: Nie można załadować paska narzędzi z pliku z zasobami

en: Cannot rename entry
pl_PL: Nie można zmienić nazwy wpisu

en: Cannot rename file
pl_PL: Nie można zmienić nazwy pliku

en: Cannot save filterset
pl_PL: Nie można zapisać zbioru filtrów

en: Cannot select filter
pl_PL: Nie można wybrać filtra

en: Cannot set file association
pl_PL: Nie można ustawić skojarzenia pliku

en: Cannot show dialog
pl_PL: Nie można wyświetlić okna

en: Cannot view/edit selected file
pl_PL: Nie można wyświetlić/edytować zaznaczonego pliku

en: Case Insensitive
pl_PL: Bez rozróżniania małych i dużych liter

en: Case insensitive
pl_PL: Bez rozróżniania małych i dużych liter

en: Case insensitive (default)
pl_PL: Bez wielkości liter (domyślnie)

en: Case sensitive
pl_PL: Rozróżnianie małych i dużych liter

en: Case sensitive (default)
pl_PL: Z wielkością liter (domyślnie)

en: Categories to clear
pl_PL: Kategorie do wyczyszczenia

en: Certificate
pl_PL: Certyfikat

en: Certificate and session data are not available yet.
pl_PL: Certyfikat oraz dane sesji nie są jeszcze dostępne.

en: Certificate details
pl_PL: Szczegóły certyfikatu

en: Challenge:
pl_PL: Żądanie:

en: Change file attributes
pl_PL: Zmień atrybuty pliku

en: Change the file permissions.
pl_PL: Zmień prawa dostępu do pliku.

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
pl_PL: Zmiana ustawień pliku dziennika wymaga ponownego uruchomienia FileZilla.

en: Character encoding issue
pl_PL: Problem z kodowaniem znaków

en: Charset
pl_PL: Kodowanie

en: Check for &updates...
pl_PL: &Sprawdź dostępność aktualizacji...

en: Check for FileZilla &updates automatically:
pl_PL: Sprawdzaj dostępność &aktualizacji programu FileZilla automatycznie:

en: Check for Updates
pl_PL: Sprawdź dostępność aktualizacji

en: Check for newer versions of FileZilla
pl_PL: Sprawdź dostępność nowszej wersji FileZilla

en: Check for updates failed
pl_PL: Sprawdzenie dostępności aktualizacji nieudane

en: Check your login credentials. The entered password starts or ends with a space character.
pl_PL: Sprawdź swoje dane logowania. Podane hasło rozpoczyna lub kończy się spacją.

en: Check your login credentials. The entered username starts or ends with a space character.
pl_PL: Sprawdź swoje dane logowania. Podana nazwa użytkownika rozpoczyna lub kończy się spacją.

en: Checking for correct external IP address
pl_PL: Sprawdzanie zewnętrznego adresu IP

en: Checking for updates...
pl_PL: Sprawdzanie aktualizacji...

en: Checksum match on file %s
pl_PL: Suma kontrolna zgodna w pliku %s

en: Checksum mismatch on file %s
pl_PL: Suma kontrolna niezgodna w pliku %s

en: Choose a key file
pl_PL: Wybierz plik klucza

en: Choose the default local directory
pl_PL: Wybierz domyślny katalog lokalny

en: Choose the local directory
pl_PL: Wybierz katalog lokalny

en: Chunk data improperly terminated
pl_PL: Fragment danych niepoprawnie zakończony

en: Cipher:
pl_PL: Szyfr:

en: Cl&ose tab
pl_PL: Z&amknij kartę

en: Classic
pl_PL: Klasyczny

en: Clear &layout cache
pl_PL: Wy&czyść pamięć podręczną układu okien

en: Clear auto&update data
pl_PL: Wyczyść dane &automatycznej aktualizacji

en: Clear history
pl_PL: Wyczyść historię

en: Clear private data
pl_PL: Wyczyść prywatne dane

en: Clear quickconnect bar
pl_PL: Wyczyść pasek szybkiego łączenia

en: Click on Finish to save your configuration.
pl_PL: Kliknij na Zakończ, aby zapisać swoją konfigurację.

en: Client to server MAC:
pl_PL: MAC klienta dla serwera:

en: Client to server cipher:
pl_PL: Szyfr klienta dla serwera:

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Close &all other tabs
pl_PL: Zamknij wszystkie inne karty

en: Close FileZilla
pl_PL: Zamknij FileZilla

en: Close all running instances of FileZilla
pl_PL: Zamknij wszystkie uruchomione kopie FileZilla

en: Close quick search and continue comparing?
pl_PL: Zamknąć szybkie wyszukiwanie i kontynuować porównywanie?

en: Closes current tab
pl_PL: Zamyka bieżącą kartę

en: Co&mments:
pl_PL: K&omentarze:

en: Column properties
pl_PL: Właściwości kolumn

en: Column setup
pl_PL: Ustawienia kolumn

en: Command and its arguments need to be properly quoted.
pl_PL: Polecenie i jego argumenty muszą być odpowiednio cytowane.

en: Command failed
pl_PL: Wykonanie polecenia nie powiodło się

en: Command not supported
pl_PL: Polecenie nieobsługiwane

en: Command not supported by this protocol
pl_PL: Polecenie nieobsługiwane przez ten protokół

en: Command:
pl_PL: Polecenie:

en: Comment
pl_PL: Komentarz

en: Common name:
pl_PL: Aktualna nazwa:

en: Communication tainted by router or firewall
pl_PL: Połączenie zniekształcone przez router lub zaporę

en: Compare &modification time
pl_PL: Porównaj czas &modyfikacji

en: Compare file&size
pl_PL: Porównaj &rozmiar pliku

en: Compare the displayed fingerprint with the certificate fingerprint you have received from your server administrator or server hosting provider.
pl_PL: Porównaj wyświetlany odcisk palca z odciskiem palca certyfikatu otrzymanego od administratora serwera lub dostawcy hostingu serwera.

en: Compare:
pl_PL: Porównać:

en: Comparison &threshold (in minutes):
pl_PL: Próg poró&wnywania (w minutach):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
pl_PL: Wartość progu porównywania musi zawierać się między 0 a 1440 minut.

en: Compiled for:
pl_PL: Skompilowano dla:

en: Compiled on:
pl_PL: Skompilowano na:

en: Compiled with:
pl_PL: Skompilowano z:

en: Compiler flags:
pl_PL: Flagi kompilatora:

en: Compressed
pl_PL: Skompresowany

en: Concurrent transfers
pl_PL: Jednoczesne transfery

en: Conditions are c&ase sensitive
pl_PL: Warunki &rozróżniają małe i duże litery

en: Configuration test
pl_PL: Test konfiguracji

en: Configure passive mode
pl_PL: Konfiguracja trybu pasywnego

en: Configure port range
pl_PL: Konfiguracja zakresu portów

en: Configuring FileZilla and your network
pl_PL: Konfiguracja FileZilla i Twojej sieci

en: Confirm deletion
pl_PL: Potwierdź usunięcie

en: Confirmation needed
pl_PL: Wymagane potwierdzenie

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
pl_PL: Gratulacje, wygląda na to, że Twoja konfiguracja działa.

en: Connect bypassing proxy settings
pl_PL: Połącz z pominięciem ustawień serwera proxy

en: Connect failed: %s
pl_PL: Połączenie nieudane: %s

en: Connect in current tab
pl_PL: Połącz w aktywnej karcie

en: Connect in new tab
pl_PL: Połącz w nowej karcie

en: Connect to specified Site Manager site
pl_PL: Połącz do podanego serwera z Menedżera Stron

en: Connecting
pl_PL: Łączenie

en: Connecting to %s
pl_PL: Łączenie z %s

en: Connecting to %s through %s proxy
pl_PL: Łączenie z %s poprzez proxy %s

en: Connecting to %s...
pl_PL: Łączenie z %s...

en: Connection
pl_PL: Połączenie

en: Connection attempt failed
pl_PL: Nieudana próba połączenia

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
pl_PL: Nieudana próba połączenia z "%s", próbowanie następnego adresu.

en: Connection attempt failed with "%s".
pl_PL: Nieudana próba połączenia z "%s".

en: Connection attempt interrupted by user
pl_PL: Próba połączenia przerwana przez użytkownika

en: Connection closed
pl_PL: Połączenie zamknięte

en: Connection closed by server
pl_PL: Połączenie zakończone przez serwer

en: Connection established, initializing TLS...
pl_PL: Połączenie nawiązane, inicjowanie TLS...

en: Connection established, sending HTTP request
pl_PL: Połączenie nawiązane, wysyłanie żądania HTTP

en: Connection established, waiting for welcome message.
pl_PL: Połączenie nawiązanie, oczekiwanie na wiadomość powitalną.

en: Connection established, waiting for welcome message...
pl_PL: Połączenie nawiązanie, oczekiwanie na wiadomość powitalną...

en: Connection lost
pl_PL: Połączenie zerwane

en: Connection not allowed by ruleset
pl_PL: Połączenie niedozwolone przez zbiór reguł

en: Connection refused
pl_PL: Połączenie odrzucone

en: Connection timed out after %d second of inactivity | Connection timed out after %d seconds of inactivity
pl_PL[0]: Połączenie zakończone po %d sekundzie nieaktywności
pl_PL[1]: Połączenie zakończone po %d sekundach nieaktywności
pl_PL[2]: Połączenie zakończone po %d sekundach nieaktywności
pl_PL[3]: Połączenie zakończone po %d sekundach nieaktywności

en: Connection timed out.
pl_PL: Przekroczony czas oczekiwania na połączenie.

en: Connection to server lost.
pl_PL: Połączenie z serwerem przerwane.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
pl_PL: Połączenie z proxy nawiązanie, wykonywanie wymiany danych powitalnych...

en: Connection with server got closed prematurely.
pl_PL: Połączenie z serwerem zostało przedwcześnie zakończone.

en: Connection with the test server failed.
pl_PL: Połączenie z serwerem testowym nie powiodło się.

en: Convert key file
pl_PL: Przekształć plik klucza

en: Copy (%d) of %s
pl_PL: Kopiowanie (%d) z %s

en: Copy of %s
pl_PL: Kopiowanie z %s

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard, including password.
pl_PL: Skopiuj adresy URL wybranych elementów, wraz z hasłami do schowka.

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
pl_PL: Kopiuj adresy wybranych przedmiotów do schowka.

en: Could not accept connection: %s
pl_PL: Nie można nawiązać połączenia: %s

en: Could not access path %s
pl_PL: Nie można uzyskać dostępu do ścieżki %s

en: Could not add connection to Site Manager
pl_PL: Nie można dodać połączenia do Menedżera Stron

en: Could not allocate memory to open '%s' for reading.
pl_PL: Nie można przydzielić pamięci do odczytu '%s'.

en: Could not allocate memory to open '%s' for writing.
pl_PL: Nie można przydzielić pamięci do zapisu '%s'.

en: Could not complete operation
pl_PL: Nie można ukończyć operacji

en: Could not connect to server
pl_PL: Nie można połączyć się z serwerem

en: Could not connect to server: %s
pl_PL: Nie można połączyć się z serwerem: %s

en: Could not convert command to server encoding
pl_PL: Nie można przetworzyć polecenia na kodowanie serwera

en: Could not convert private key
pl_PL: Nie można przekształcić prywatnego klucza

en: Could not copy URLs
pl_PL: Nie można skopiować adresów

en: Could not copy data
pl_PL: Nie można skopiować danych

en: Could not create CFURL from path %s
pl_PL: Nie można utworzyć CFURL ze ścieżki %s

en: Could not create URI for this transfer.
pl_PL: Nie można utworzyć identyfikatora URI dla tego transferu.

en: Could not create local file %s
pl_PL: Nie można stworzyć pliku lokalnego %s

en: Could not create logging mutex: %s
pl_PL: Nie można stworzyć śledzenia mutex'u: %s

en: Could not create security-scoped bookmark from URL:
pl_PL: Nie można utworzyć zakładki o określonym zakresie bezpieczeństwa z adresu URL:

en: Could not create temporary file name.
pl_PL: Nie można utworzyć tymczasowej nazwy pliku.

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
pl_PL: Nie można określić celu operacji 'przeciągnij i upuść'.
    Rozszerzenie powłoki nie jest poprawnie zainstalowane lub pliki nie zostały przeciągnięte do okna Eksploratora.

en: Could not establish connection to server
pl_PL: Nie można nawiązać połączenia z serwerem

en: Could not find the resource files for FileZilla, closing FileZilla.
    You can specify the data directory of FileZilla by setting the FZ_DATADIR environment variable.
pl_PL: Nie można znaleźć plików zasobów dla FileZilla, zamykanie FileZilla.
    Możesz określić katalog danych FileZilla, ustawiając zmienną środowiskową FZ_DATADIR.

en: Could not generate custom login sequence.
pl_PL: Nie można wygenerować własnej sekwencji logowania.

en: Could not generate key
pl_PL: Nie można wygenerować klucza

en: Could not get full remote path.
pl_PL: Nie można uzyskać pełnej ścieżki zdalnej.

en: Could not get native path from CFURL
pl_PL: Nie udało się uzyskać natywnej ścieżki od CFURL

en: Could not get path from URL
pl_PL: Nie można uzyskać ścieżki z adresu URL

en: Could not get reply from fzputtygen.
pl_PL: Nie można uzyskać odpowiedzi od fzputtygen.

en: Could not get reply from fzstorj.
pl_PL: Nie można uzyskać odpowiedzi od fzstorj.

en: Could not get temporary directory to download file into.
pl_PL: Nie można znaleźć katalogu tymczasowego do zapisania w nim pliku.

en: Could not list directory contents
pl_PL: Nie można wyświetlić zawartości katalogu

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
pl_PL: Nie można załadować "%s", upewnij się, że plik jest poprawny i dostępny.
    Wszystkie zmiany dokonane w Menedżerze Stron nie zostaną zapisane.

en: Could not load key file
pl_PL: Nie można załadować pliku klucza

en: Could not load private key
pl_PL: Nie można załadować prywatnego klucza

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
pl_PL: Nie można uzyskać lokalnego katalogu odpowiadającego zdalnemu katalogowi '%s'.
    Wyłączyć synchronizowane przeglądanie i kontynuować zmianę katalogu zdalnego?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
pl_PL: Nie można uzyskać lokalnego katalogu odpowiadającego zdalnemu katalogowi '%s'.
    Synchronizowane przeglądanie zostało wyłączone.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
pl_PL: Nie można uzyskać zdalnego katalogu odpowiadającego lokalnemu katalogowi '%s'.
    Synchronizowane przeglądanie zostało wyłączone.

en: Could not obtain size of '%s'
pl_PL: Nie można uzyskać rozmiaru '%s'

en: Could not obtain size of '%s'.
pl_PL: Nie można uzyskać rozmiaru '%s'.

en: Could not open '%s'
pl_PL: Nie można otworzyć %s

en: Could not open '%s' for reading.
pl_PL: Nie można otworzyć '%s' do odczytu.

en: Could not open '%s' for writing.
pl_PL: Nie można otworzyć '%s' do zapisu.

en: Could not open clipboard
pl_PL: Nie można otworzyć schowka

en: Could not open log file: %s
pl_PL: Nie można otworzyć pliku dziennika: %s

en: Could not parse remote path.
pl_PL: Nie można zanalizować zdalnej ścieżki.

en: Could not parse server address:
pl_PL: Nie można zanalizować adresu serwera:

en: Could not read from '%s'
pl_PL: Nie można czytać z %s

en: Could not read from '%s'.
pl_PL: Nie można czytać z '%s'.

en: Could not read from data socket.
pl_PL: Nie można odczytać danych z gniazda.

en: Could not read from socket: %s
pl_PL: Nie można czytać z gniazda: %s

en: Could not receive data from server.
pl_PL: Nie udało się otrzymać danych z serwera.

en: Could not restore directory access
pl_PL: Nie można przywrócić dostępu do katalogu

en: Could not seek to offset %d in '%s' of size %d.
pl_PL: Nie można przejść na pozycję %d w '%s' rozmiaru %d.

en: Could not seek to offset %d in '%s'.
pl_PL: Nie można przejść na pozycję %d w '%s'.

en: Could not seek to offset %d within '%s'.
pl_PL: Nie można przejść na pozycję %d w ciągu '%s'.

en: Could not send command to fzputtygen.
pl_PL: Nie można wysłać polecenia do fzputtygen.

en: Could not send command to fzstorj.
pl_PL: Nie można wysłać polecenia do fzstorj.

en: Could not spawn worker thread for reading '%s'.
pl_PL: Nie udało się przywrócić wątku roboczego do odczytu '%s'.

en: Could not spawn worker thread for writing '%s'.
pl_PL: Nie udało się przywrócić wątku roboczego do zapisu '%s'.

en: Could not start transfer
pl_PL: Nie można rozpocząć transferu

en: Could not sync '%s' to disk.
pl_PL: Nie udało się zsynchronizować '%s' z dyskiem.

en: Could not truncate '%s' to offset %d.
pl_PL: Nie można skrócić '%s' do pozycji %d.

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
pl_PL: Nie można zapisać "%s", zmiany w Menedżerze Stron, które nie zostały zapisane: %s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
pl_PL: Nie można zapisać "%s", zakładka nie mogła zostać dodana: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
pl_PL: Nie można zapisać "%s", globalne zakładki nie mogły zostać zapisana: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
pl_PL: Nie można zapisać "%s", kolejka nie mogła zostać zapisana.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
pl_PL: Nie można zapisać "%s", wybrane witryny nie mogły być wyeksportowane: %s

en: Could not write "%s":
pl_PL: Nie można zapisać "%s":

en: Could not write key file: %s
pl_PL: Nie można zapisać pliku klucza: %s

en: Could not write to '%s'.
pl_PL: Nie można zapisać do '%s'.

en: Could not write to local file
pl_PL: Nie można zapisać do pliku lokalnego

en: Could not write to log file: %s
pl_PL: Nie można zapisać do pliku dziennika: %s

en: Could not write to socket: %s
pl_PL: Nie można zapisać do gniazda: %s

en: Country:
pl_PL: Kraj:

en: Crea&te new file
pl_PL: Utwórz &nowy plik

en: Create &missing local directory and enter it
pl_PL: Utwórz lokalny &katalog i otwórz go

en: Create &missing remote directory and enter it
pl_PL: Utwórz zdalny &katalog i otwórz go

en: Create a new subdirectory in the current directory
pl_PL: Utwórz nowy podkatalog w bieżącym katalogu

en: Create a new subdirectory in the current directory and change into it
pl_PL: Utwórz nowy podkatalog w bieżącym katalogu i przejdź do niego

en: Create a new, empty file in the current directory
pl_PL: Utwórz nowy pusty plik w aktualnym katalogu

en: Create director&y and enter it
pl_PL: Utwórz &katalog i otwórz go

en: Create directory
pl_PL: Utwórz katalog

en: Create empty file
pl_PL: Utwórz pusty plik

en: Creating directory
pl_PL: Tworzenie katalogu

en: Creating directory '%s'...
pl_PL: Tworzenie katalogu '%s'...

en: Critical error
pl_PL: Błąd krytyczny

en: Critical error:
pl_PL: Błąd krytyczny:

en: Critical file transfer error
pl_PL: Błąd krytyczny transferu pliku

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
pl_PL: Błąd krytyczny transferu pliku po przeniesieniu %s w %s

en: Cu&stomer encryption
pl_PL: &Szyfrowanie odbiorcy

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
pl_PL: Bieżący zdalny katalog (%s) nie jest pod katalogiem nadrzędnym synchronizacji (%s).
    Synchronizowane przeglądanie zostało wyłączone.

en: Current transfer type is set to ASCII.
pl_PL: Bieżący tryb transferu jest ustawiony na ASCII.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
pl_PL: Bieżący tryb transferu jest ustawiony na wykrywanie automatyczne.

en: Current transfer type is set to binary.
pl_PL: Bieżący tryb transferu jest ustawiony na binarny.

en: Curve:
pl_PL: Krzywa:

en: Cus&tom
pl_PL: Włas&ne

en: Cus&tomer Key:
pl_PL: &Klucz odbiorcy:

en: Custom KMS ARN
pl_PL: Własny KMS ARN

en: Custom KMS ARN id cannot be empty.
pl_PL: Własny identyfikator KMS ARN nie może być pusty.

en: Custom filter set
pl_PL: Własny zestaw filtrów

en: Custom key cannot be empty.
pl_PL: Własny klucz nie może być pusty.

en: Custom key length must be 256-bit.
pl_PL: Własna długość klucza musi wynosić 256-bit.

en: Custom server
pl_PL: Własny serwer

en: Cyan
pl_PL: Błękitny

en: D&ata type
pl_PL: Rodzaj d&anych

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
pl_PL: Prefiksy &dziesiętne, używające symboli SI (np. 1 KB = 1000 bajtów)

en: D&efault
pl_PL: &Domyślny

en: D&elete
pl_PL: &Usuń

en: D&irectory comparison
pl_PL: Poró&wnywanie katalogów

en: D&isable all
pl_PL: W&yłącz wszystkie

en: D&o not save passwords
pl_PL: &Nie zapisuj haseł

en: D&uplicate
pl_PL: &Duplikuj

en: DOS-like with virtual paths
pl_PL: Wirtualne ścieżki w stylu DOS

en: Data
pl_PL: Dane

en: Data socket closed too early.
pl_PL: Gniazdo danych zamknięte zbyt wcześnie.

en: Date
pl_PL: Data

en: Date formatting
pl_PL: Format daty

en: Date/time format
pl_PL: Format daty/czasu

en: Date/time unknown
pl_PL: Data/czas nieznane

en: Debug
pl_PL: Debugowanie

en: Debugging settings
pl_PL: Ustawienia debugowania

en: Default &local directory:
pl_PL: Domyślny katalog lokalny:

en: Default (AWS/S3)
pl_PL: Domyślne (AWS/S3)

en: Default (Autodetect)
pl_PL: Wykryj automatycznie

en: Default editor not properly quoted.
pl_PL: Niepoprawne cytowanie domyślnego edytora.

en: Default file exists action
pl_PL: Domyślna akcja dla istniejącego pliku

en: Default r&emote directory:
pl_PL: Domyślny katalog zdalny:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
pl_PL: Domyślna ścieżka nie może być zanalizowana. Upewnij się, czy jest poprawna i obsługiwana przez wybrany rodzaj serwera.

en: Default system language
pl_PL: Domyślny język systemu

en: Default transfer mode:
pl_PL: Domyślny tryb transferu:

en: Default transfer type:
pl_PL: Domyślny tryb transferu:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
pl_PL: Domyślnie: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
pl_PL: Opóźnienie między nieudanymi próbami połączenia musi zawierać się między 1 a 999 sekund.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
pl_PL[0]: Opóźnianie połączenia na %d sekundę z powodu wcześniejszej nieudanej próby połączenia...
pl_PL[1]: Opóźnianie połączenia na %d sekundy z powodu wcześniejszej nieudanej próby połączenia...
pl_PL[2]: Opóźnianie połączenia na %d sekund z powodu wcześniejszej nieudanej próby połączenia...
pl_PL[3]: Opóźnianie połączenia na %d sekund z powodu wcześniejszej nieudanej próby połączenia...

en: Delete Site Manager entries
pl_PL: Wyczyść wpisy Menedżera Stron

en: Delete selected directory
pl_PL: Usuń zaznaczony katalog

en: Delete selected files and directories
pl_PL: Usuń zaznaczone pliki i katalogi

en: Deleting "%s"
pl_PL: Usuwanie "%s"

en: Deleting %u files from "%s"
pl_PL: Usuwanie plików (%u) z "%s"

en: Deleting symbolic link
pl_PL: Usuwanie linka symbolicznego

en: Desktop
pl_PL: Pulpit

en: Details
pl_PL: Szczegóły

en: Details for new key:
pl_PL: Szczegóły nowego klucza:

en: Detected newer version of FileZilla
pl_PL: Wykryto nowszą wersję FileZilla

en: Dire&ctories
pl_PL: &Katalogi

en: Direction
pl_PL: Kierunek

en: Directory
pl_PL: Katalog

en: Directory access permissions
pl_PL: Uprawnienia dostępu do katalogu

en: Directory comparison
pl_PL: Porównywanie katalogów

en: Directory comparison failed
pl_PL: Porównanie katalogów nie powiodło się

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
pl_PL: Katalog zawierający plik dziennika nie istnieje lub nazwa pliku jest nieprawidłowa.

en: Directory listing &filters...
pl_PL: &Filtry listy katalogów...

en: Directory listing aborted by user
pl_PL: Listowanie katalogów przerwane przez użytkownika

en: Directory listing failed
pl_PL: Listowanie katalogów nieudane

en: Directory listing filters
pl_PL: Filtry listy katalogów

en: Directory listing of "%s" successful
pl_PL: Listowanie katalogów w "%s" zakończone pomyślnie

en: Directory listing successful
pl_PL: Listowanie katalogów zakończone pomyślnie

en: Disa&ble all
pl_PL: W&yłącz wszystkie

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
pl_PL: Wyłączyć synchronizowane przeglądanie i kontynuować zmianę katalogu zdalnego?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
pl_PL: Wyłącz tę opcję ponownie, jeśli nie będziesz widzieć prawidłowej zawartości katalogu.

en: Disconnect from server
pl_PL: Odłącz od serwera

en: Disconnected from server
pl_PL: Odłączono od serwera

en: Disconnected from server: %s
pl_PL: Odłączono od serwera: %s

en: Disconnecting from previous server
pl_PL: Odłączanie od poprzedniego serwera

en: Disconnects from the currently visible server
pl_PL: Odłącza od aktualnie widocznego serwera

en: Display about dialog
pl_PL: Pokaż okno O FileZilla

en: Do &not use default editor
pl_PL: &Nie używaj domyślnego edytora

en: Do the same with &all selected files already being edited
pl_PL: Zrób to samo dla &każdego edytowanego pliku z wybranych

en: Do you really want to close FileZilla?
pl_PL: Czy na pewno chcesz zamknąć FileZilla?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie wpisy Menedżera Stron oraz transfery z kolejki transferu?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie wpisy Menedżera Stron?

en: Do you really want to delete the selected entries?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć zaznaczone wpisy?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie transfery z kolejki transferu?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
pl_PL: Czy na pewno chcesz wysłać '%s' do serwera?

en: Do you want to reopen this file?
pl_PL: Chcesz ponownie otworzyć ten plik?

en: Docs
pl_PL: Dokumenty

en: Documentation
pl_PL: Dokumentacja

en: Don't use external IP address on &local connections.
pl_PL: Nie używaj zewnętrznego adresu IP przy połączeniach lokalnych.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
pl_PL: Plik zaczynający się od kropki to przykładowo .htaccess

en: Double-click action
pl_PL: Akcja dwukrotnego kliknięcia

en: Download
pl_PL: Pobieranie

en: Download &limit:
pl_PL: Limit pobierania:

en: Download limit: %s/s
pl_PL: Limit pobierania: %s/s

en: Download limit: none
pl_PL: Limit pobierania: brak

en: Download search results
pl_PL: Pobierz wyniki wyszukiwania

en: Download selected directory
pl_PL: Pobierz zaznaczony katalog

en: Download selected files and directories
pl_PL: Pobierz zaznaczone pliki i katalogi

en: Download speed: %s/s
    Upload speed: %s/s
pl_PL: Prędkość pobierania: %s/s
    Prędkość wysyłania: %s/s

en: Downloading
pl_PL: Pobieranie

en: Downloading %s
pl_PL: Pobieranie %s

en: Downloading update...
pl_PL: Pobieranie aktualizacji...

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
pl_PL: Operacja drag&drop pomiędzy różnymi instancjami FileZilla nie została jeszcze zaimplementowana.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
pl_PL: Operacja drag&drop pomiędzy różnymi serwerami nie została jeszcze zaimplementowana.

en: Dupl&icate
pl_PL: Dupl&ikuj

en: E&nable all
pl_PL: Aktywuj wszystkie

en: E&nter directory
pl_PL: &Otwórz

en: E&xecute
pl_PL: Wy&konaj

en: E&xit
pl_PL: &Zakończ

en: E&xport...
pl_PL: &Eksportuj...

en: E-Mail:
pl_PL: E-mail:

en: Each filter needs at least one condition.
pl_PL: Każdy filtr potrzebuje przynajmniej jednego warunku.

en: Edit filters
pl_PL: Edytuj filtry

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
pl_PL: Edytuj plik za pomocą zdefiniowanego edytora i wyślij zmiany na serwer.

en: Editing directories is not supported
pl_PL: Edytowanie katalogów nie jest wspierane

en: Editing failed
pl_PL: Edytowanie nie powiodło się

en: Editing search results
pl_PL: Edytowanie wyników wyszukiwania

en: Either you or your system administrator has disabled checking for updates. Please re-enable checking for updates to obtain more information.
pl_PL: Ty lub administrator systemu wyłączył sprawdzanie dostępności aktualizacji. Proszę włącz ponownie sprawdzanie aktualizacji, aby uzyskać więcej informacji.

en: Email:
pl_PL: E-mail:

en: Empty command
pl_PL: Puste polecenie

en: Empty directory listing
pl_PL: Pusta lista katalogów

en: Empty directory.
pl_PL: Pusty katalog.

en: Empty filter names are not allowed.
pl_PL: Puste nazwy filtra nie są dozwolone.

en: Empty name
pl_PL: Pusta nazwa

en: En&able all
pl_PL: Aktywuj wszystkie

en: Enable invalid character &filtering
pl_PL: Włącz &filtrowanie nieprawidłowych znaków

note: @translator: Keep short
en: Encr&yption Passphrase:
pl_PL: Hasło sz&yfrowania:

en: Encrypted
pl_PL: Zaszyfrowany

en: Encryption
pl_PL: Szyfrowanie

en: Encryption &key:
pl_PL: &Klucz szyfrowania:

en: Encryption details
pl_PL: Szczegóły szyfrowania

en: Encryption passphrase is not set
pl_PL: Hasło szyfrowania nie jest ustawione

en: End comparison and change sorting order?
pl_PL: Zakończyć porównywanie i zmienić porządek sortowania?

en: End comparison and open quick search?
pl_PL: Zakończyć porównywanie i otworzyć szybkie wyszukiwanie?

en: Enter &custom command...
pl_PL: &Wprowadź dowolne polecenie...

en: Enter 0 for unlimited speed.
pl_PL: Wpisz 0 dla nieograniczonej prędkości.

en: Enter command
pl_PL: Wprowadź polecenie

en: Enter custom command
pl_PL: Wprowadź dowolne polecenie

en: Enter directory
pl_PL: Wejdź do katalog

en: Enter filter name
pl_PL: Wprowadź nazwę filtra

en: Enter master password
pl_PL: Wprowadź hasło główne

en: Enter name for filterset
pl_PL: Wprowadź nazwę zestawu filtrów

en: Enter new name for filterset
pl_PL: Wprowadź nową nazwę zestawu filtrów

en: Enter password
pl_PL: Wprowadź hasło

en: Enter selected directory
pl_PL: Wejdź do zaznaczonego katalog

en: Enter the address of the server. To specify the server protocol, prepend the host with the protocol identifier. If no protocol is specified, the default protocol (ftp://) will be used. You can also enter complete URLs in the form protocol://user:pass@host:port here, the values in the other fields will be overwritten then.
    
    Supported protocols are:
    - ftp:// for normal FTP with optional encryption
    - sftp:// for SSH file transfer protocol
    - ftps:// for FTP over TLS (implicit)
    - ftpes:// for FTP over TLS (explicit)
pl_PL: Wprowadź adres serwera. Aby określić protokół serwera, dodaj na początku identyfikator protokołu. Jeśli nie określisz protokołu, zostanie użyty domyślny protokół (ftp://). Możesz także wprowadzać pełne adresy URL w formie protokół://użytkownik:hasło@host:port, wartości w innych polach zostaną nadpisane.
    
    Wspierane protokoły:
    - ftp:// dla zwykłego FTP z opcjonalnym szyfrowaniem
    - sftp:// dla protokołu transferu plików SSH
    - ftps:// dla FTP przez TLS (domniemany)
    - ftpes:// dla FTP przez TLS (bezpośredni)

en: Enter the password for the file '%s'.
    The converted file will be protected with the same password.
pl_PL: Wprowadź hasło do pliku '%s'.
    Przekształcony plik nie będzie chroniony hasłem.

en: Enter the port on which the server listens. The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
pl_PL: Wprowadź port nasłuchu serwera. Domyślnie dla FTP jest to 21, a dla SFTP 22.

en: Enter username
pl_PL: Wprowadź nazwę użytkownika

en: Enter username and password
pl_PL: Wprowadź nazwę użytkownika i hasło

en: Entered file would transfer as ASCII
pl_PL: Wprowadzony plik zostanie przesłany w formacie ASCII

en: Entered file would transfer as binary
pl_PL: Wprowadzony plik zostanie przesłany w formacie binarnym

en: Error
pl_PL: Błąd

en: Error exporting settings
pl_PL: Błąd eksportowania ustawień

en: Error importing
pl_PL: Błąd importowania

en: Error loading queue
pl_PL: Błąd przy wczytywaniu kolejki

en: Error loading xml file
pl_PL: Błąd ładowania pliku XML

en: Error saving queue
pl_PL: Błąd przy zapisywaniu kolejki

en: Error starting program
pl_PL: Błąd podczas uruchomienia programu

en: Error writing xml file
pl_PL: Błąd zapisywania pliku XML

en: Error:
pl_PL: Błąd:

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
pl_PL: Przykład: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open

en: Examples
pl_PL: Przykłady

en: Excess data read from '%s'
pl_PL: Nadmiar danych odczytanych z '%s'

en: Exe&cute
pl_PL: Wyko&naj

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
pl_PL: Plik wykonywalny nie zawiera informacji o wersji, nie można sprawdzić aktualizacji.

en: Expired!
pl_PL: Wygasł!

en: Explorer
pl_PL: Eksplorator

en: Export &Filters
pl_PL: Eksportuj &filtry

en: Export &Queue
pl_PL: Eksportuj &kolejkę

en: Export &Settings
pl_PL: Eksportuj &ustawienia

en: Export settings
pl_PL: Eksportuj ustawienia

en: F&ilter name:
pl_PL: &Nazwa filtra:

en: FTP - File Transfer Protocol
pl_PL: FTP - protokół transferu plików

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
pl_PL: FTP - protokół transferu plików z możliwością szyfrowania

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
pl_PL: FTP - niezabezpieczony protokół transferu plików

en: FTP Keep-alive
pl_PL: Podtrzymywanie FTP

en: FTP Proxy
pl_PL: Proxy FTP

en: FTP URL
pl_PL: Adres FTP

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
pl_PL: FTP używa drugorzędnych połączeń do przesyłania danych. Te dodatkowe połączenia można ustanowić na dwa sposoby.

en: FTP: File Types
pl_PL: FTP: Typy plików

en: FTPES - FTP over explicit TLS
pl_PL: FTPES - FTP przez bezpośredni TLS

en: FTPS - FTP over implicit TLS
pl_PL: FTPS - FTP przez domniemany TLS

en: Failed to change directory
pl_PL: Nie udało się zmienić katalogu

en: Failed to change language
pl_PL: Nie udało się zmienić języka

en: Failed to convert command to 8 bit charset
pl_PL: Nie udało się przekonwertować polecenia na 8-bitowy zestaw znaków

en: Failed to copy or move sites
pl_PL: Nie udało się skopiować lub przenieść lokalizacji

en: Failed to create backup copy of xml file
pl_PL: Nie udało się stworzyć kopii zapasowej pliku XML

en: Failed to create listen socket on port %d, aborting.
pl_PL: Nie udało się utworzyć gniazda nasłuchu na porcie %d, przerwanie.

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
pl_PL: Nie udało się utworzyć nasłuchującego gniazda dla aktywnego trybu transferu

en: Failed to decrypt server password.
pl_PL: Nie można odszyfrować hasła serwera.

en: Failed to get 'My Documents' path
pl_PL: Nie udało się pobrać ścieżki do katalogu 'Moje dokumenty'

en: Failed to get desktop path
pl_PL: Nie udało się pobrać ścieżki do pulpitu

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
pl_PL: Nie udało się otrzymać adresu połączenia sterującego drugiej strony, połączenie zakończone.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
pl_PL: Nie udało się otrzymać adresu połączenia danych drugiej strony, połączenie zakończone.

en: Failed to load panels, invalid resource files?
pl_PL: Nie udało się załadować paneli, nieprawidłowy pliki z zasobami?

en: Failed to load private key: %s
pl_PL: Nie udało się załadować klucza prywatnego: %s

en: Failed to parse returned path.
pl_PL: Nie można zanalizować zwróconej ścieżki.

en: Failed to receive data
pl_PL: Nie udało się otrzymać danych

en: Failed to retrieve directory listing
pl_PL: Nie udało się otrzymać listy katalogów

en: Failed to retrieve external IP address, aborting.
pl_PL: Nie można pobrać zewnętrznego adresu IP, przerwanie.

en: Failed to retrieve external IP address, using local address
pl_PL: Nie można pobrać zewnętrznego adresu IP przy użyciu lokalnego adresu

en: Failed to retrieve local IP address, aborting.
pl_PL: Nie można pobrać lokalnego adresu IP, przerwanie.

en: Failed to retrieve local IP address.
pl_PL: Nie można pobrać lokalnego adresu IP.

en: Failed to retrieve the external IP address.
pl_PL: Nie udało się uzyskać zewnętrznego adresu IP.

en: Failed to send command.
pl_PL: Nie udało się wysłać polecenia.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
pl_PL: Nie udało się ustawić języka na %s (%s), nastąpi użycie domyślnego języka systemu

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
pl_PL: Nie udało się ustawić języka na %s (%s), nastąpi użycie domyślnego języka systemu (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
pl_PL: Nie udało się ustawić języka na %s (%s), nastąpi użycie domyślnego języka systemu.

en: Failed to set language to %s, using default system language
pl_PL: Nie udało się ustawić języka na %s, nastąpi użycie domyślnego języka systemu

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
pl_PL: Nie udało się ustawić języka na %s, nastąpi użycie domyślnego języka systemu (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
pl_PL: Nie udało się ustawić języka na %s, nastąpi użycie domyślnego języka systemu.

en: Failed to validate settings
pl_PL: Nie udało się sprawdzić ustawień

en: Failed to write xml file
pl_PL: Nie udało się zapisać pliku XML

en: Failed transfers
pl_PL: Nieudane transfery

en: Fall back to active mode
pl_PL: Wróć do trybu aktywnego.

en: Fil&e sizes
pl_PL: Ro&zmiary plików

en: Fil&e:
pl_PL: P&lik:

en: Fil&es
pl_PL: P&liki

en: File
pl_PL: Plik

en: File does not contain any importable data.
pl_PL: Plik nie zawiera danych, które można by zaimportować.

en: File editing
pl_PL: Edycja pliku

en: File exists
pl_PL: Plik istnieje

en: File exists action
pl_PL: Akcja dla istniejącego pliku

en: File has changed
pl_PL: Plik został zmieniony

en: File lists
pl_PL: Listy plików

en: File not found
pl_PL: Nie znaleziono pliku

en: File search
pl_PL: Wyszukiwanie plików

en: File transfer aborted by user
pl_PL: Transfer plików przerwany przez użytkownika

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
pl_PL: Transfer plików przerwany przez użytkownika po przeniesieniu %s w %s

en: File transfer failed
pl_PL: Transfer plików nie powiódł się

en: File transfer failed after transferring %s in %s
pl_PL: Transfer plików nie powiódł się po przeniesieniu %s w %s

en: File transfer skipped
pl_PL: Transfer plików pominięty

en: File transfer successful
pl_PL: Transfer plików zakończony pomyślnie

en: File transfer successful, transferred %s in %s
pl_PL: Transfer plików zakończony pomyślnie, przeniesione %s w %s

en: File transfers still in progress.
pl_PL: Transfer plików wciąż trwa.

en: FileZilla Error
pl_PL: Błąd FileZilla

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
pl_PL: FileZilla może teraz przetestować poprawność konfiguracji, aby upewnić się czy wszystko jest w porządku.

en: FileZilla is already connected to a server.
pl_PL: FileZilla już jest podłączona do serwera.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
pl_PL: Należy uruchomić ponownie FileZilla, aby zmiana języka przyniosła efekt.

en: FileZilla updates
pl_PL: Aktualizacje FileZilla

en: Filelist status &bars
pl_PL: Paski &statusu listy plików

en: Filename
pl_PL: Nazwa pliku

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
pl_PL: Nie można utworzyć nazwy pliku dla katalogu %s i nazwy pliku %s

en: Filename invalid
pl_PL: Nieprawidłowa nazwa pliku

en: Filename unchanged
pl_PL: Nazwa pliku niezmieniona

en: Filename:
pl_PL: Nazwa pliku:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
pl_PL: Nazwy plików nie mogą zawierać żadnego z następujących znaków: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
pl_PL: Nazwa pliku nie może zawierać żadnego z następujących znaków: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
pl_PL: Pliki obecnie edytowane

en: Files matching a filter rule are removed from directory listings.
pl_PL: Pliki pasujące do reguły filtrowania są usuwane z listy katalogów.

en: Filesize
pl_PL: Rozmiar pliku

en: Filesize format
pl_PL: Format rozmiaru pliku

en: Filetype
pl_PL: Typ pliku

en: Filetype associations
pl_PL: Skojarzenia typu plików

en: Filter applies to:
pl_PL: Filtr stosowany do:

en: Filter invalid characters in filenames
pl_PL: Filtruj nieprawidłowe znaki w nazwach plików

en: Filter name already exists
pl_PL: Nazwa filtra już istnieje

en: Filter out items matching all of the following
pl_PL: Filtruj pozycje pasujące do wszystkiego z następujących

en: Filter out items matching any of the following
pl_PL: Filtruj pozycje pasujące do czegokolwiek z następujących

en: Filter out items matching none of the following
pl_PL: Filtruj pozycje nie pasujące do żadnego z następujących

en: Filter out items matching not all of the following
pl_PL: Filtruj pozycje niepasujące do wszystkiego z następujących

en: Filter set already exists
pl_PL: Zbiór filtrów już istnieje

en: Filter the directory listings
pl_PL: Filtruj listy katalogów

en: Filter validation failed
pl_PL: Walidacja filtra nieudana

en: Find &files
pl_PL: Znajdź &pliki

en: Find d&irectories
pl_PL: Znajdź &katalogi

en: Fingerprint (SHA-1):
pl_PL: Hash (SHA-1):

en: Fingerprint (SHA-256):
pl_PL: Odcisk palca (SHA-256):

en: Fingerprints:
pl_PL: Odciski palców:

en: Firewall and router configuration wizard
pl_PL: Kreator konfiguracji zapory i routera

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
pl_PL: Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o tym, do czego służą te opcje, uruchom kreatora konfiguracji sieci.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
pl_PL: Dla pewności powinien zostać podany przedział zawierający co najmniej 10 portów.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
pl_PL: Dla tej sesji zostaną użyte domyślne ustawienia. Żadne zmiany ustawień nie zostaną zapamiętane.

en: Forbidden character in file extension.
pl_PL: Zabroniony znak w rozszerzeniu pliku.

en: Force &UTF-8
pl_PL: Wymuś &UTF-8

en: Force showing &hidden files
pl_PL: Wymuś wyświetlanie &ukrytych plików

en: Force showing hidden files
pl_PL: Wymuś wyświetlanie ukrytych plików

en: Format specifications:
pl_PL: Określenia formatu:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
pl_PL: Format: po rozszerzeniu powinno następować prawidłowo zacytowane polecenie i parametry.

note: @translator: Two examples: Found new nightly 2014-04-03\n, Found new release 3.9.0.1\n
en: Found new %s %s
pl_PL: Znaleziono nowe %s %s

note: @translator: Placeholders will be filled with dates
en: From %s to %s
pl_PL: Od %s do %s

en: Function %s failed
pl_PL: Funkcja %s nie powiodła się

en: Further documentation
pl_PL: Dalsza dokumentacja

en: General
pl_PL: Ogólne

en: General SOCKS server failure
pl_PL: Ogólna awaria serwera SOCKS

en: Generic proxy
pl_PL: Typowe proxy

en: Get external IP address from the following URL:
pl_PL: Pobierz zewnętrzny adres IP z następującego adresu:

en: Getting help
pl_PL: Uzyskiwanie pomocy

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
pl_PL: Podana nazwa zestawu filtrów już istnieje, nadpisać zestaw filtrów?

en: Global bookmarks
pl_PL: Globalne zakładki

en: Green
pl_PL: Zielony

en: Group permissions
pl_PL: Grupowe prawa dostępu

en: H&igh
pl_PL: &Wysoki

en: HTTPS - HTTP over TLS
pl_PL: HTTPS - HTTP przez TLS

en: Hidden
pl_PL: Ukryty

en: High
pl_PL: Wysoka

en: Highest
pl_PL: Najwyższy

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
pl_PL: Najwyższy dostępny port musi zawierać się między 1024 a 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
pl_PL: Przytrzymaj shift w celu przełączenia stanu filtra jednocześnie dla obu stron.

en: Homepage:
pl_PL: Strona domowa:

en: Host key mismatch
pl_PL: Niezgodność klucza hosta

note: @translator: Keep short
en: Host name of identity service
pl_PL: Nazwa hosta usługi tożsamości

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
pl_PL: Host rozpoczyna się od '[', jednak brakuje nawiasu zamykającego.

en: Host unreachable
pl_PL: Host nieosiągalny

en: Hostkey algorithm:
pl_PL: Algorytm klucza hosta:

en: Hours,
pl_PL: godzin,

en: I &forgot my master password. Delete all passwords stored with this key.
pl_PL: Zapomniałem &głównego hasła. Usuń wszystkie hasła zapisane tym kluczem.

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
pl_PL: I&SO 8601 (przykład: 15:47)

en: IPv6 addresses are not supported with SOCKS4 proxy
pl_PL: Adresy IPv6 nie są wspierane z proxy SOCKS4

note: @translator: Keep short
en: Identity &host:
pl_PL: &Host tożsamości:

note: @translator: Keep short
en: Identity service path:
pl_PL: Ścieżka usługi tożsamości:

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
pl_PL: Jeśli podczas operacji nie zostaną wysłane lub odebrane żadne dane przez okres dłuższy niż określony czas, połączenie zostanie zamknięte, a FileZilla spróbuje ponowić połączenie.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
pl_PL: Jeśli zgłaszasz błędy, dołącz dzienniki z trybem 'Szczegółowe'.

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
pl_PL: Jeśli powiedzie się automatyczny test na końcu tego kreatora, a przesyłanie plików do określonego serwera nie będzie możliwe, serwer może być źle skonfigurowany i powinien zostać sprawdzony tryb aktywny. Możesz ustawić tryb transferu osobno dla każdego serwera w Menedżerze Stron.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
pl_PL: Jeśli opcja powrotu została zaznaczona, możliwe będzie łączenie się ze źle skonfigurowanymi serwerami, które odrzucają wybrany tryb transferu.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
pl_PL: Jeżeli zmiana klucza nie była oczekiwana, skontaktuj się z administratorem serwera.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
pl_PL: Jeśli ten problem nie zniknie, jakiś router i/lub zapora blokuje program FileZilla.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
pl_PL: Jeśli ten problem nie zniknie, jakiś router i/lub zapora przerywa połączenie.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
pl_PL: Jeśli rozmiar pliku dziennika osiągnie określony limit, to zostanie zmieniona nazwa przez dodanie ".1" na końcu nazwy pliku (ewentualnie zostaną nadpisanie starsze pliki dziennika) i zostanie utworzony nowy plik.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
pl_PL: Jeśli link symboliczny wskazuje katalog, FileZilla może albo usunąć link symboliczny albo usunąć zawartość powiązanego katalogu.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
pl_PL: Jeśli ten problem nie zniknie, skontaktuj się z producentem Twojego routera lub zapory.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
pl_PL: Jeśli ten problem nie zniknie, skontaktuj się z producentem Twojego routera.

en: If using 'overwrite if newer', your system time has to be synchronized with the server. If the time differs (e.g. different timezone), specify a time offset in the site manager.
pl_PL: W przypadku użycia 'Zamień, jeśli nowszy', czas systemowy musi być zsynchronizowany z serwerem. Jeśli istnieje różnica (np. inna strefa czasowa), określ przesunięcie czasowe w Menedżerze Stron.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
pl_PL: Jeśli jest używane porównywanie oparte na czasie, przyjmij, że dwa pliki są jednakowe, jeżeli różnica w czasie nie przekracza tego progu.

en: If you change the language, you need to restart FileZilla.
pl_PL: Po zmianie języka należy uruchomić ponownie FileZilla.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
pl_PL: Jeśli klikniesz przetestuj, FileZilla połączy się z probe.filezilla-project.org i wykona kilka prostych testów.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
pl_PL: Jeśli zamkniesz program FileZilla, Twoje zmiany zostaną utracone.

en: If you continue, your password and files will be sent in clear over the internet.
pl_PL: Jeśli będziesz kontynuować, twoje hasło i pliki zostaną wysłane w postaci zwykłego tekstu przez internet.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
pl_PL: Pliki mogą zostać uszkodzone podczas transferu, jeśli wprowadzisz ich błędne typy.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
pl_PL: Zwrócenie błędów będzie oznaczało, że Twoja konfiguracja nie jest poprawna.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
pl_PL: Jeśli masz problemy z uzyskiwaniem listy katalogów albo z transferem plików, spróbuj zmienić domyślny tryb transferu.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
pl_PL: Jeśli ciągle masz problemy z danym serwerem, sam serwer, zdalny router lub zapora mogą być źle skonfigurowane. W tej sytuacji spróbuj przełączyć tryb pasywny i skontaktuj się z administratorem serwera.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
pl_PL: Jeśli pomyślnie ukończysz kreatora oraz końcowy test, wszystkie posiadane zapory i routery powinny być skonfigurowane prawidłowo.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
pl_PL: Jeśli używasz zapory, upewnij się, że FileZilla została dopuszczona do akceptowania połączeń na wszystkich podanych portach.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
pl_PL: Jeśli używasz routera, upewnij się, że wszystkie te porty są przekierowane do komputera, na którym została uruchomiona FileZilla.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
pl_PL: Jeśli Twój router ciągle zmienia adres IP, skontaktuj się z jego producentem.

en: Import settings
pl_PL: Importuj ustawienia

en: Import successful
pl_PL: Importowanie pomyślne

en: Improperly quoted association.
pl_PL: Niepoprawnie zacytowane skojarzenia.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
pl_PL: W trybie aktywnym, FileZilla musi nasłuchiwać portu w celu przesyłania danych. Należy określić, których portów będzie używać FileZilla.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
pl_PL: Jeśli używasz routera, należy przekierować wszystkie dostępne porty, jako że FileZilla nie ma wpływu na porty wybierane przez Twój system.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
pl_PL: W celu używania trybu aktywnego, FileZilla musi znać Twój zewnętrzny adres IP.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
pl_PL: W trybie pasywnym, zalecanym dla większości użytkowników, FileZilla pyta serwer o port i łączy się z podanym portem. Do tego nie potrzeba wiele konfiguracji.

en: Incorrect password
pl_PL: Nieprawidłowe hasło

en: Information about the latest version of FileZilla could not be retrieved. Please try again later.
pl_PL: Informacje o najnowszej wersji FileZilla nie mogły zostać pobrane. Proszę spróbować ponownie później.

en: Initializing TLS...
pl_PL: Inicjowanie TLS...

en: Insecure %s connection
pl_PL: Nieszyfrowane połączenie %s

en: Insecure algorithm!
pl_PL: Niezabezpieczony algorytm!

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
pl_PL: Niezabezpieczony serwer, nie obsługuje FTP przez TLS.

en: Interactive
pl_PL: Interaktywny

en: Interface
pl_PL: Interfejs

en: Intermediate certificate
pl_PL: Certyfikat pośredni

en: Interrupted by user
pl_PL: Przerwane przez użytkownika

en: Invalid Content-Length
pl_PL: Nieprawidłowy znacznik Content-Length

en: Invalid HTTP Response
pl_PL: Nieprawidłowa odpowiedź HTTP

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
pl_PL: Otrzymano nieprawidłową sekwencję znaków, wyłączanie UTF-8. Wybierz opcję UTF-8 w Menedżerze Stron, aby wymusić UTF-8.

en: Invalid chunk size
pl_PL: Nieprawidłowy rozmiar fragmentu

en: Invalid data received
pl_PL: Otrzymano nieprawidłowe dane

en: Invalid date
pl_PL: Nieprawidłowa data

en: Invalid filename
pl_PL: Nieprawidłowa nazwa pliku

en: Invalid hash: %s
pl_PL: Nieprawidłowy hash: %s

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
pl_PL: Nieprawidłowy host, po nawiasie zamykającym może znajdować się tylko dwukropek i port.

en: Invalid hostname: %s
pl_PL: Nieprawidłowa nazwa hosta: %s

en: Invalid input
pl_PL: Nieprawidłowe wejście

en: Invalid line
pl_PL: Nieprawidłowy wiersz

en: Invalid path
pl_PL: Nieprawidłowa ścieżka

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
pl_PL: Nieprawidłowy port. Numer portu musi zawierać się między 1 a 65535.

en: Invalid protocol specified. Valid protocols are:
    ftp:// for normal FTP with optional encryption,
    sftp:// for SSH file transfer protocol,
    ftps:// for FTP over TLS (implicit) and
    ftpes:// for FTP over TLS (explicit).
pl_PL: Podano nieprawidłowy protokół. Poprawne protokoły to:
    ftp:// dla zwykłego FTP z opcjonalnym szyfrowaniem,
    sftp:// dla protokołu transferu plików SSH,
    ftps:// dla FTP przez TLS (domniemany) i
    ftpes:// dla FTP przez TLS (bezpośredni).

en: Invalid proxy host, after closing bracket only colon and port may follow.
pl_PL: Nieprawidłowy host, po nawiasie zamykającym może znajdować się tylko dwukropek i port.

en: Invalid regular expression
pl_PL: Nieprawidłowe wyrażenie regularne

en: Invalid response code
pl_PL: Nieprawidłowy kod odpowiedzi

en: Invalid search conditions: %s
pl_PL: Nieprawidłowe warunki wyszukiwania: %s

en: Invalid site path
pl_PL: Nieprawidłowa ścieżka adresu

en: Invalid size in condition
pl_PL: Nieprawidłowy rozmiar w warunku

en: Invalid username given.
pl_PL: Nieprawidłowa nazwa użytkownika.

en: Invert Filter
pl_PL: Odwróć filtr

en: Issuer
pl_PL: Wystawca

en: Jurisdiction country:
pl_PL: Jurysdykcja kraju:

en: Jurisdiction locality:
pl_PL: Jurysdykcja regionalna:

en: Jurisdiction state or province:
pl_PL: Jurysdykcja państwa lub prowincji:

en: Keep directories on top
pl_PL: Katalogi na wierzchu

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
pl_PL: Pamiętaj, że nie wszystkie serwery obsługują tę opcję i mogą zwracać nieprawidłowe listy, jeśli ta opcja jest włączona. FileZilla wykonuje testy, aby sprawdzić, czy serwer obsługuje tę opcję, lecz mogą one się nie powieść.

en: Key exchange
pl_PL: Wymiana klucza

en: Key exchange:
pl_PL: Wymiana klucza:

en: Key file
pl_PL: Plik klucza

en: Key identifier:
pl_PL: Identyfikator klucza:

en: L&owest
pl_PL: N&ajniższy

en: Language
pl_PL: Język

en: Language changed
pl_PL: Język zmieniony

en: Last modified
pl_PL: Data modyfikacji

en: Layout
pl_PL: Układ

en: Leave empty to keep existing data.
pl_PL: Pozostaw puste, aby zachować istniejące dane.

note: @translator: Keep this string as short as possible
en: Leave empty to keep existing password.
pl_PL: Pozostaw puste, aby zachować istniejące hasło.

en: Limit for concurrent &downloads:
pl_PL: Limit jednoczesnych pobierań:

en: Limit for concurrent &uploads:
pl_PL: Limit jednoczesnych wysyłań:

en: Limit local ports
pl_PL: Ograniczenia lokalnych portów

en: Limit size of logfile
pl_PL: Limit rozmiaru pliku dziennika

en: Line length exceeded
pl_PL: Długość linii przekroczona

en: Linked against
pl_PL: Zależności

en: Listen socket closed
pl_PL: Gniazdo nasłuchujące zamknięte

en: Listing:
pl_PL: Lista:

en: Lo&west available port:
pl_PL: &Najniższy dostępny port:

en: Local
pl_PL: Lokalny

en: Local &directory:
pl_PL: &Katalog lokalny:

en: Local file
pl_PL: Plik lokalny

en: Local file does not exist.
pl_PL: Plik lokalny nie istnieje.

en: Local file is %s
pl_PL: Plik lokalny: %s

en: Local file is a directory instead of a regular file.
pl_PL: Plik lokalny jest katalogiem zamiast normalnym plikiem.

en: Local file is not a valid filename.
pl_PL: Plik lokalny posiada nieprawidłową nazwę.

en: Local file search
pl_PL: Wyszukiwanie plików lokalnych

en: Local filters:
pl_PL: Filtry lokalne:

en: Local path handling:
pl_PL: Obsługa zdalnej ścieżki:

en: Local results:
pl_PL: Wyniki lokalne:

en: Local site:
pl_PL: Adres lokalny:

en: Local size of '%s' does not match expected size: %d != %d
pl_PL: Lokalny rozmiar '%s' nie zgadza się z oczekiwanym rozmiarem: %d != %d

en: Locality:
pl_PL: Lokalizacja:

en: Log file
pl_PL: Plik dziennika

en: Logged in
pl_PL: Zalogowany

en: Logging
pl_PL: Dziennik

en: Login (optional):
pl_PL: Logowanie (opcjonalnie):

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
pl_PL: Dane logowania zawierają znaki spoza ASCII i serwer może nie obsługiwać UTF-8. Nie można zastosować lokalnego zestawu znaków z powodu użycia proxy.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
pl_PL: Dane logowania zawierają znaki spoza ASCII i serwer może nie obsługiwać UTF-8. Próbowanie lokalnego zestawu znaków.

en: Login sequence fully executed yet not logged in, aborting.
pl_PL: Proces logowania zakończony, ale niezalogowany, przerwanie.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
pl_PL: Należy wybrać tryb logowania 'ask' lub 'interactive' (bez cudzysłowów).

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
pl_PL: Ten tryb logowania działa jedynie z adresem typu FTP. Parametrem musi być albo '%s', albo '%s'

en: Low
pl_PL: Niski

en: Lowest
pl_PL: Najniższy

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
pl_PL: Najniższy dostępny port musi zawierać się między 1024 a 65535.

en: Magenta
pl_PL: Fioletowy

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
pl_PL: Upewnij się, że plik jest dostępny i jest poprawnie sformatowanym dokumentem XML.

en: Malformed chunk data: %s
pl_PL: Zniekształcony fragment danych: %s

en: Malformed request header: %s
pl_PL: Nieprawidłowy nagłówek żądania: %s

en: Malformed response header: %s
pl_PL: Nieprawidłowy nagłówek odpowiedzi: %s

en: Malformed response: %s
pl_PL: Nieprawidłowa odpowiedź: %s

en: Manual transfer
pl_PL: Ręczny transfer

en: Master &Password:
pl_PL: &Hasło główne:

en: Master password:
pl_PL: Hasło główne:

en: Match all of the following
pl_PL: pasować do wszystkich z następujących

en: Match any of the following
pl_PL: pasować do jakiegokolwiek z następujących

en: Match none of the following
pl_PL: nie może pasować do żadnego z następujących

en: Match not all of the following
pl_PL: nie może pasować do wszystkich z następujących

en: Maximum simultaneous &transfers:
pl_PL: Maksymalna liczba jednoczesnych transferów:

en: Message log
pl_PL: Dziennik wiadomości

en: Message log positio&n:
pl_PL: Pozycja dzie&nnika wiadomości:

en: Minutes
pl_PL: minut

en: Modification tim&e
pl_PL: &Czas modyfikacji

en: Move &down
pl_PL: Przesuń w &dół

en: Move &up
pl_PL: Przesuń w &górę

en: My Computer
pl_PL: Mój komputer

en: My Documents
pl_PL: Moje dokumenty

en: My Sites
pl_PL: Moje strony

en: N&o encryption
pl_PL: &Brak szyfrowania

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Name already exists
pl_PL: Nazwa już istnieje

en: Name of bookmark already exists.
pl_PL: Nazwa zakładki już istnieje

en: Name or email address
pl_PL: Imię lub adres e-mail

en: Name:
pl_PL: Nazwa:

en: Natural sort
pl_PL: Naturalne sortowanie

en: Need to enter filter name
pl_PL: Należy wpisać nazwę filtra

en: Need to enter valid local path
pl_PL: Należy wprowadzić prawidłową ścieżkę lokalną

en: Need to enter valid remote path
pl_PL: Należy wprowadzić prawidłową ścieżkę zdalną

en: Need to specify a character encoding
pl_PL: Należy wybrać kodowanie znaków

en: Network unreachable
pl_PL: Sieć nieosiągalna

en: Never
pl_PL: Nigdy

en: New &folder
pl_PL: Nowy ka&talog

en: New &tab
pl_PL: Nowa &karta

en: New Book&mark
pl_PL: Nowa &zakładka

en: New bookmark
pl_PL: Nowa zakładka

en: New directory
pl_PL: Nowy katalog

en: New features and improvements in %s
pl_PL: Nowe funkcje i ulepszenia w %s

en: New filter
pl_PL: Nowy filtr

en: New folder
pl_PL: Nowy katalog

en: New site
pl_PL: Nowy adres

en: Next to the transfer queue
pl_PL: Następny w kolejce transferu

en: No
pl_PL: Nie

en: No category to export selected
pl_PL: Nie zaznaczono żadnej kategorii do eksportowania

en: No command given, aborting.
pl_PL: Nie podano polecenia, przerywanie.

en: No directory added
pl_PL: Nie dodano żadnego katalogu

en: No entries found matching '%s'.
pl_PL: Nie znaleziono wpisów pasujących do '%s'.

en: No external IP address set, trying default.
pl_PL: Brak ustawionego zewnętrznego adresu IP, próbowanie domyślnego.

en: No files are currently being edited.
pl_PL: Żadne pliki nie są obecnie edytowane.

en: No filter name given
pl_PL: Nie podano nazwy filtra

en: No host given, please enter a host.
pl_PL: Nie podano hosta, proszę go wprowadzić.

en: No images available
pl_PL: Brak dostępnych obrazów

en: No name for the filterset given.
pl_PL: Nie podano nazwy zbioru filtrów.

en: No program associated with filetype
pl_PL: Żaden program nie jest skojarzony z typem pliku

en: No program has been associated to edit dotfiles.
pl_PL: Żaden program nie został skojarzony z edycją plików zaczynających się od kropki.

en: No program has been associated to edit extensionless files.
pl_PL: Żaden program nie został skojarzony z edycją plików bez rozszerzeń.

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
pl_PL: Nie został skojarzony żaden program do edycji plików z rozszerzeniem '%s'.

en: No search results
pl_PL: Brak wyników wyszukiwania

en: No sites available
pl_PL: Brak dostępnych stron

en: No supported SOCKS5 auth method
pl_PL: Metoda autoryzacji SOCKS5 jest nieobsługiwana

en: No username given.
pl_PL: Nie podano nazwy użytkownika.

en: None
pl_PL: Brak

en: None selected yet
pl_PL: Jeszcze nic nie wybrano

en: Normal
pl_PL: Normalne

en: Not all items could be requeued for transfer.
pl_PL: Nie wszystkie elementy mogą zostać zażądane do transferu

en: Not connected
pl_PL: Nie połączono

en: Not connected to any server
pl_PL: Nie połączono z żadnym serwerem

en: Not connected to any server.
pl_PL: Nie połączono z jakimkolwiek serwerem.

en: Not connected.
pl_PL: Nie połączono.

en: Not yet valid!
pl_PL: Jeszcze nie ważny!

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
pl_PL: Ta opcja jest dostępna tylko, gdy używany jest protokół FTP.

en: Note: This only works with plain, unencrytped FTP connections.
pl_PL: Uwaga! Działa to tylko w przypadku nieszyfrowanych połączeń FTP.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
pl_PL: Uwaga! Użycie typowego proxy wymusza tryb pasywny przy połączeniach FTP.

en: Null character in line
pl_PL: Znak null w wierszu

en: Number of decimal places:
pl_PL: Liczba cyfr po przecinku:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
pl_PL: Liczba ponownych prób musi zawierać się między 0 a 99.

en: OS version:
pl_PL: Wersja OS:

en: On startup of FileZilla:
pl_PL: Przy uruchamianiu FileZilla:

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
pl_PL: Na następujących stronach zostanie skonfigurowany wybrany tryb transferu oraz opcja powrotu, jeśli została wybrana.

en: Once
pl_PL: Raz

en: Once a day
pl_PL: Raz na dzień

en: Once a week
pl_PL: Raz na tydzień

en: Only use plain FTP (insecure)
pl_PL: Używaj tylko nieszyfrowanych FTP (niezabezpieczone)

en: Op&en file
pl_PL: O&twórz plik

en: Open directory in system's file manager
pl_PL: Otwórz katalog w systemowym menedżerze plików

en: Open the Site Manager
pl_PL: Otwórz Menedżera Stron

en: Open the Site Manager.
pl_PL: Otwórz Menedżera Stron.

en: Open the Site Manager. Right-click for a list of sites.
pl_PL: Otwiera okno Menedżera Stron. Kliknij prawym klawiszem myszy, aby wyświetlić listę stron.

en: Open the directory access permissions dialog to configure the local directories FileZilla has access to.
pl_PL: Otwórz okno dialogowe uprawnień dostępu do katalogu, aby skonfigurować lokalne katalogi, do których FileZilla ma dostęp.

en: Open the file.
pl_PL: Otwórz plik.

en: Open the settings dialog of FileZilla
pl_PL: Otwarcie okna ustawień FileZilla

en: Opened as:
pl_PL: Otwarty jako:

en: Opening failed
pl_PL: Otwarcie nie powiodło się

en: Opens a new tab
pl_PL: Otwiera nową kartę

en: Opens the Site Manager
pl_PL: Otwiera Menedżera Stron

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
pl_PL: Otwiera okno filtrów nazw. Kliknij prawym klawiszem myszy, aby włączyć/wyłączyć filtry.

en: Operating System:
pl_PL: System operacyjny:

en: Options
pl_PL: Opcje

en: Orange
pl_PL: Pomarańczowy

en: Organization:
pl_PL: Organizacja:

en: Other SFTP options
pl_PL: Pozostałe opcje SFTP

en: Other:
pl_PL: Inne:

en: Overview
pl_PL: Przegląd

en: Overwrite &if source newer
pl_PL: Zamień, &jeśli źródło nowsze

en: Overwrite file
pl_PL: Zastąp plik

en: Overwrite file if size differs
pl_PL: Zastąp plik, jeśli rożni się rozmiarem

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
pl_PL: Zastąp plik, jeśli rożni się rozmiarem lub plik źródłowy jest nowszy

en: Overwrite file if source file newer
pl_PL: Zastąp plik, jeśli plik źródłowy jest nowszy

en: Overwrite if &different size
pl_PL: Zastąp, jeśli inny &rozmiar

en: Overwrite if different si&ze or source newer
pl_PL: Zastąp, jeśli inny rozmiar lu&b nowsze źródło

en: Own build type: %s
pl_PL: Własny rodzaj kompilacji: %s

en: Owner permissions
pl_PL: Uprawnienia właściciela

en: Owner/Group
pl_PL: Właściciel/Grupa

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
pl_PL: Zapobieganie wchodzenia systemu w tryb stand-by podczas transferu lub innych operacji

en: P&roxy host:
pl_PL: Hos&t proxy:

en: PORT command tainted by router or firewall.
pl_PL: Polecenie PORT zniekształcone przez router lub zaporę.

en: Pa&ssive (recommended)
pl_PL: &Pasywny (zalecany)

en: Parameter not a valid URL
pl_PL: Parametr nie jest prawidłowym adresem

en: Parsing %d bytes of version information.
pl_PL: Parsowanie %d bajtów z informacji o wersji.

en: Pass&word:
pl_PL: &Hasło:

en: Passive (recommended)
pl_PL: &Pasywny (zalecane)

en: Passive mode
pl_PL: Tryb pasywny

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
pl_PL: Tryb pasywny został ustawiony jako domyślny.

en: Password required
pl_PL: Wymagane hasło

en: Passwords
pl_PL: Hasła

en: Path
pl_PL: Ścieżka

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
pl_PL: Nie można utworzyć ścieżki dla katalogu %s i podkatalogu %s

en: Path not found:
pl_PL: Nie znaleziono ścieżki:

en: Path of identity service
pl_PL: Ścieżka usługi tożsamości

en: Paths
pl_PL: Ścieżki

en: Pending removal
pl_PL: W trakcie usuwania

en: Permission
pl_PL: Prawo dostępu

en: Permissions
pl_PL: Prawa dostępu

en: Plain FTP is insecure. Please switch to FTP over TLS.
pl_PL: Nieszyfrowane FTP jest niezabezpieczone. Proszę przełącz na FTP przez TLS.

en: Platform:
pl_PL: Platforma:

en: Please add at least one directory you want to download files into or to upload files from.
pl_PL: Dodaj co najmniej jeden katalog, do którego chcesz pobierać pliki lub z niego przesyłać.

en: Please add the local directories you want to use FileZilla with.
pl_PL: Dodaj lokalne katalogi, których chcesz używać z FileZilla.

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
pl_PL: Sprawdź na https://filezilla-project.org/probe.php, czy serwer działa i ponownie sprawdź ustawienia.

en: Please check the granted permissions and re-add any missing local directories you are working with in the dialog that follows.
pl_PL: Sprawdź przyznane uprawnienia i ponownie dodaj brakujące katalogi lokalne, z którymi współpracujesz w następującym oknie dialogowym.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
pl_PL: Skonfiguruj wszelkie zapory i routery, aby FileZilla mogła nawiązać połączenia wychodzące do dowolnego portu.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
pl_PL: Wyłącz ustawienia typu 'tryb DMZ' lub 'tryb gier' na twoim routerze.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
pl_PL: Upewnij się, że masz stabilne połączenie z Internetem i ponownie sprawdź dokładnie ustawienia.

en: Please enter a custom date format.
pl_PL: Podaj własny format daty.

en: Please enter a custom time format.
pl_PL: Podaj własny format czasu.

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
pl_PL: Proszę wpisać datę w postaci RRRR-MM-DD, taką jak na przykład 2010-07-18.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
pl_PL: Podaj limit prędkości pobierania większy lub równy 0 %s/s.

en: Please enter a name for the new filter.
pl_PL: Podaj nazwę nowego filtra.

en: Please enter a new name for the copied filter.
pl_PL: Podaj nową nazwę dla kopiowanego filtra.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
pl_PL: Podaj nową nazwę dla zestawu filtrów "%s"

en: Please enter a new name for the filter.
pl_PL: Podaj nową nazwę dla filtra.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
pl_PL: Podaj liczbę między 0 a 10 dla liczby jednoczesnych pobierań.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
pl_PL: Podaj liczbę miedzy 0 a 10 dla liczby jednoczesnych wysyłań.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
pl_PL: Podaj liczbę między 1 a 10 dla liczby jednoczesnych transferów.

en: Please enter a password for this server:
pl_PL: Podaj hasło do tego serwera:

en: Please enter a timeout between 10 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
pl_PL: Proszę podać opóźnienie pomiędzy 10 a 9999 sekund, lub 0 aby wyłączyć.

en: Please enter a unique name for this filter set
pl_PL: Podaj unikalną nazwę dla tego zestawu filtrów

en: Please enter a username for this server:
pl_PL: Podaj nazwę użytkownika do tego serwera:

en: Please enter a valid portrange.
pl_PL: Podaj poprawny zakres portów.

en: Please enter an URL where to get your external address from
pl_PL: Podaj adres URL, z którego ma zostać pobrany Twój adres zewnętrzny

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
pl_PL: Podaj limit prędkości wysyłania większy lub równy 0 %s/s.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
pl_PL: Podaj surowe polecenie FTP.
    Używanie surowych poleceń FTP wyczyści pamięć podręczną katalogu.

en: Please enter the complete path of a program and its arguments. This command will be executed when the queue has finished processing.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You need to properly quote commands and their arguments if they contain spaces.
pl_PL: Podaj pełną ścieżkę i parametry programu do uruchomienia. Polecenie zostanie wykonane po zakończeniu zadań w kolejce.
    Np. c:\jakaś_ścieżka\plik.exe w środowisku MS Windows lub /jakaś_ścieżka/plik w środowisku Unix.
    Należy odpowiednio zastosować cudzysłowy jeśli komenda lub jej parametry zawierają spacje.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
pl_PL: Podaj nazwę katalogu, który powinien zostać utworzony:

en: Please enter the name of the file which should be created:
pl_PL: Wprowadź nazwę pliku, który powinien zostać utworzony:

en: Please enter username and password for this server:
pl_PL: Podaj nazwę użytkownika i hasło do tego serwera:

en: Please enter your current master password to change the password settings.
pl_PL: Wpisz bieżące główne hasło, aby zmienić ustawienia hasła.

en: Please enter your external IP address
pl_PL: Podaj swój zewnętrzny adres IP

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
pl_PL: Podaj swój zewnętrzny adres IP na karcie trybu aktywnego tego kreatora. Jeśli masz adres dynamiczny lub nie znasz swojego adresu zewnętrznego, skorzystaj z opcji zewnętrznego resolwera.

en: Please enter your master password to decrypt the password for this server:
pl_PL: Podaj główne hasło do odszyfrowania hasła dla tego serwera:

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
pl_PL: Podążaj uważnie za instrukcjami, gdyż niewłaściwa konfiguracja uniemożliwi połączenia FTP.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
pl_PL: Upewnij się, że FileZila została uprawniona do nawiązywania połączeń wychodzących, oraz że wpisałeś poprawnie adres resolwera adresów.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
pl_PL: Upewnij się, że wymagany język istnieje w twoim systemie.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
pl_PL: Upewnij się, że Twój router używa najnowszego oprogramowania. Ponadto, Twój router musi zostać właściwie skonfigurowany. Będziesz musiał ręcznie przekierować porty. Nie włączaj w routerze tzw. 'trybu DMZ' lub 'trybu gier'.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
pl_PL: FileZilla nie ma wpływu na porty wybierane przez serwer. Może on więc wybrać port, który według Twojej zapory jest używany tylko przez trojany czy inne malware. To może wywołać fałszywy alarm, który można bezpiecznie zignorować.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
pl_PL: Zachowywanie dat plików podczas wysyłania będzie działać tylko dla serwerów FTP, FTPS i FTPES obsługujących polecenie MFMT.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
pl_PL: Niektóre serwery mogą Cię zablokować, jeżeli próbujesz łączyć się zbyt często.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
pl_PL: Uruchom tego kreatora ponownie, gdy zmienisz środowisko sieciowe lub gdy nagle napotkasz problemy z serwerami, które uprzednio działały.

en: Please select an action:
pl_PL: Wybierz akcję:

en: Please select the categories you would like to import.
pl_PL: Wybierz kategorie, które chcesz zaimportować.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
pl_PL: Wybierz domyślny tryb transferu, którego chcesz używać.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
pl_PL: Wybierz nowe atrybuty dla katalogu "%s".

en: Please select the new attributes for the file "%s".
pl_PL: Wybierz nowe atrybuty dla pliku "%s".

en: Please select the new attributes for the selected directories.
pl_PL: Wybierz nowe atrybuty dla zaznaczonych katalogów.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
pl_PL: Wybierz nowe atrybuty dla zaznaczonych plików i katalogów.

en: Please select the new attributes for the selected files.
pl_PL: Wybierz nowe atrybuty dla zaznaczonych plików.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
pl_PL: Uaktualnij zaporę i upewnij się, że Twój router używa najnowszego dostępnego oprogramowania. Ponadto, Twój router musi zostać poprawnie skonfigurowany. Należy w nim ręcznie przekierować porty. Nie włączaj w routerze tzw. 'trybu DMZ' lub 'trybu gier'. Funkcje jak inspekcja protokołu lub "poprawki protokołu" muszą zostać wyłączone.

en: Postal code:
pl_PL: Kod pocztowy:

en: Pre&allocate space before downloading
pl_PL: &Zarezerwuj miejsce przed pobieraniem

en: Preallocation
pl_PL: Prealokacja

en: Predefined Sites
pl_PL: Predefiniowane witryny

en: Preserving file timestamps
pl_PL: Zachowywanie dat plików

en: Preview
pl_PL: Podgląd

en: Print diagnostic information related to startup of FileZilla
pl_PL: Wydrukuj informacje diagnostyczne dotyczące uruchamiania programu FileZilla

en: Print version information to stdout and exit
pl_PL: Wydrukuj informacje wersji do stdout i wyjdź

en: Prioritize directories (default)
pl_PL: Priorytetowe katalogów (domyślnie)

en: Priority
pl_PL: Priorytet

en: Privacy policy: Only your version of FileZilla, your used operating system and your CPU architecture will be submitted to the server.
pl_PL: Polityka prywatności: Na serwer zostanie wysłana tylko Twoja wersja Filezilla, nazwa Twojego systemu operacyjnego oraz architektura procesora.

en: Private &keys:
pl_PL: &Klucze prywatne:

en: Pro&ject ID:
pl_PL: ID pro&jektu:

en: Pro&ject:
pl_PL: Pro&jekt:

en: Pro&tocol:
pl_PL: Pro&tokół:

en: Pro&xy password:
pl_PL: Hasło pro&xy:

en: Process &Queue
pl_PL: &Rozpocznij

note: @translator: Example: Processed 5 files in 1 directory
en: Processed %s in %s.
pl_PL: Przetworzono %s w %s.

note: @translator: Keep short
en: Project (or tenant) name or ID
pl_PL: Nazwa lub ID projektu (lub najemcy)

en: Protocol:
pl_PL: Protokół:

en: Proxy &port:
pl_PL: Po&rt proxy:

en: Proxy &user:
pl_PL: &Użytkownik proxy:

en: Proxy authentication failed
pl_PL: Uwierzytelnianie proxy nie powiodło się

en: Proxy handshake failed: %s
pl_PL: Wymiana danych powitalnych z proxy nie powiodła się: %s

en: Proxy host starts with '[' but no closing bracket found.
pl_PL: Host rozpoczyna się od '[', jednak brakuje nawiasu zamykającego.

en: Proxy reply: %s
pl_PL: Odpowiedź proxy: %s

en: Proxy request failed. Reply from proxy: %s
pl_PL: Nieudane żądanie proxy. Odpowiedź proxy: %s

en: Proxy request failed: %s
pl_PL: Nieudane żądanie proxy: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
pl_PL: Nieudane żądanie proxy: Nieznany rodzaj adresu w odpowiedzi CONNECT

en: Proxy sent data while we haven't sent out request yet
pl_PL: Serwer proxy wysłał dane, gdy jeszcze nie wysłano żądania

en: Proxy set but proxy host or port invalid
pl_PL: Proxy ustawione, jednak jego host lub port jest nieprawidłowy

en: Public Key Authentication
pl_PL: Uwierzytelnianie kluczem publicznym

en: Public key algorithm:
pl_PL: Algorytm klucza publicznego:

en: Public permissions
pl_PL: Publiczne prawa dostępu

en: Queue has been fully processed
pl_PL: Kolejka została całkowicie przetworzona

en: Queue: %s MiB
pl_PL: Kolejka: %s MiB

en: Queue: %s%s
pl_PL: Kolejka: %s%s

en: Queue: empty
pl_PL: Kolejka: pusta

en: Queued files
pl_PL: Pliki w kolejce

en: Queueing:
pl_PL: Kolejkowanie:

en: Quick Search:
pl_PL: Szybkie wyszukiwanie:

en: Quick search cannot be opened if comparing directories.
pl_PL: Nie można otworzyć Szybkiego wyszukiwania w trakcie porównywania katalogów.

en: Quoting rules
pl_PL: Zasady cytowania

en: R&eboot system once
pl_PL: U&ruchom ponownie system jednorazowo

en: R&emote directory tree
pl_PL: Dr&zewo zdalnych katalogów

en: R&eset and requeue selected files
pl_PL: Zr&esetuj zaznaczone pliki i ponownie dodaj do kolejki

en: Raw FTP command
pl_PL: Polecenie FTP

en: Re&ad
pl_PL: O&dczyt

en: Re&fresh
pl_PL: &Odśwież

en: Re&name
pl_PL: Zmi&eń nazwę

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
pl_PL: Ponownie uruchom kreatora i dokładnie sprawdzić swoje ustawienia i odpowiednio skonfiguruj wszystkie routery i zapory.

en: Rea&d
pl_PL: Od&czyt

en: Read-only
pl_PL: Tylko do odczytu

en: Really cancel current operation?
pl_PL: Naprawdę przerwać bieżącą operację?

en: Really delete %d directory with its contents from the server? | Really delete %d directories with their contents from the server?
pl_PL[0]: Czy na pewno usunąć %d katalog z serwera wraz z jego zawartością?
pl_PL[1]: Czy na pewno usunąć %d katalogi z serwera wraz z ich zawartością?
pl_PL[2]: Czy na pewno usunąć %d katalogów z serwera wraz z ich zawartością?
pl_PL[3]: Czy na pewno usunąć %d katalogów z serwera wraz z ich zawartością?

en: Really delete %d file from the server? | Really delete %d files from the server?
pl_PL[0]: Czy na pewno usunąć %d plik z serwera?
pl_PL[1]: Czy na pewno usunąć %d pliki z serwera?
pl_PL[2]: Czy na pewno usunąć %d plików z serwera?
pl_PL[3]: Czy na pewno usunąć %d plików z serwera?

en: Really delete %s and %s from the server?
pl_PL: Czy na pewno usunąć %s i %s z serwera?

en: Really delete all selected files and/or directories from the server?
pl_PL: Na pewno usunąć wszystkie zaznaczone pliki i/lub katalogi z serwera?

en: Really delete all selected files and/or directories from your computer?
pl_PL: Na pewno usunąć wszystkie zaznaczone pliki i/lub katalogi ze swojego komputera?

en: Reason
pl_PL: Powód

en: Reboot now
pl_PL: Uruchom ponownie teraz

en: Rec&urse into subdirectories
pl_PL: Przechodź do podkatalogów

en: Received a directory listing which appears to be encoded in EBCDIC.
pl_PL: Otrzymano listę katalogów, która wydaje się być zakodowana w EBCDIC.

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
pl_PL: Otrzymano linę powyżej 10000 znaków, przerywanie.

en: Received data tainted
pl_PL: Otrzymane dane zniekształcone

en: Received invalid character in version information
pl_PL: Otrzymano nieprawidłowe znaki w informacji o wersji

en: Received too long response line from server, closing connection.
pl_PL: Otrzymano zbyt długą linię odpowiedzi od serwera, zamykanie połączenia.

en: Received too long response line, closing connection.
pl_PL: Otrzymano zbyt długą linię odpowiedzi, zamykanie połączenia.

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
pl_PL: Informacje o ponownym połączeniu nie mogą zostać wyczyszczone podczas połączenia do serwera.
    Jeśli będziesz kontynuować, połączenie zostanie przerwane.

en: Reconnection settings
pl_PL: Ustawienia ponownego łączenia

en: Reconnects to the last used server
pl_PL: Łączy z ostatnio używanym serwerem

en: Recursively adding files to queue.
pl_PL: Rekurencyjne dodawanie plików do kolejki.

en: Recursively changing permissions.
pl_PL: Rekurencyjne zmienianie uprawnień.

en: Recursively deleting files and directories.
pl_PL: Rekurencyjne usuwanie plików i katalogów.

en: Red
pl_PL: Czerwony

en: Redirection to invalid or unsupported URI: %s
pl_PL: Przekierowanie do nieprawidłowego lub niewspieranego adresu URL: %s

en: Redirection to invalid or unsupported address: %s
pl_PL: Przekierowanie do nieprawidłowego lub niewspieranego adresu: %s

en: Refresh the file and folder lists
pl_PL: Odśwież plik i listę katalogów

en: Remember passwords?
pl_PL: Zapamiętać hasła?

en: Remote
pl_PL: Zdalny

en: Remote file
pl_PL: Zdalny plik

en: Remote file search
pl_PL: Zdalne wyszukiwanie plików

en: Remote filters:
pl_PL: Zdalne filtry:

en: Remote path
pl_PL: Zdalna ścieżka

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
pl_PL: Zdalna ścieżka nie może być zanalizowana. Upewnij się, czy jest to poprawna bezwzględna ścieżka i jest obsługiwana przez rodzaj serwera bieżącej witryny (%s).

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
pl_PL: Zdalna ścieżka nie może być zanalizowana. Upewnij się, czy jest to poprawna bezwzględna ścieżka i czy jest obsługiwana przez rodzaj serwera (%s) wybranego na nadrzędnej stronie.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
pl_PL: Zdalna ścieżka nie może być zanalizowana. Upewnij się, czy jest to poprawna bezwzględna ścieżka.

en: Remote path could not be parsed.
pl_PL: Zdalna ścieżka nie może być zanalizowana.

en: Remote path handling:
pl_PL: Obsługa zdalnej ścieżki:

en: Remote path:
pl_PL: Zdalna ścieżka:

en: Remote results:
pl_PL: Wyniki zdalne:

en: Remote site:
pl_PL: Serwer zdalny:

en: Remove &all
pl_PL: Usuń &wszystkie

en: Remove &selected
pl_PL: Usuń &zaznaczone

en: Rename file
pl_PL: Zmień nazwę pliku

en: Rename selected directory
pl_PL: Zmień nazwę zaznaczonego katalogu

en: Rename selected files and directories
pl_PL: Zmień nazwy zaznaczonych plików i katalogów

en: Renaming '%s' to '%s'
pl_PL: Zmiana nazwy z '%s' na '%s'

en: Repeat password:
pl_PL: Powtórz hasło:

en: Reporting bugs and feature requests
pl_PL: Zgłoś błędy i propozycje funkcji

en: Request failed - client is not running identd (or not reachable from server)
pl_PL: Żądanie nieudane - klient nie używa identd (lub nieosiągalne z serwera)

en: Request failed - client's identd could not confirm the user ID string
pl_PL: Żądanie nieudane - identd klienta nie może potwierdzić ciągu ID użytkownika

en: Request rejected or failed
pl_PL: Żądanie odrzucone lub nieudane

en: Requesting %s
pl_PL: Żądanie %s

en: Require explicit FTP over TLS
pl_PL: Wymagaj bezpośredniego FTP przez TLS

en: Require implicit FTP over TLS
pl_PL: Wymagaj domniemanego FTP przez TLS

en: Reset and requeue &all
pl_PL: Zresetuj &wszystkie pliki i ponownie dodaj do kolejki

en: Resolving address of %s
pl_PL: Ustalanie adresu IP dla %s

en: Response:
pl_PL: Odpowiedź

en: Restore ta&bs and reconnect
pl_PL: Przywróć &karty i połącz się ponownie

en: Results:
pl_PL: Wyniki:

en: Resume file transfer
pl_PL: Wznów transfer pliku

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
pl_PL: Wznawianie plików ASCII może powodować problemy, jeżeli serwer używa innych zakończeń linii niż klient.

en: Retrieving directory listing of "%s"...
pl_PL: Uzyskiwanie listy katalogów w "%s"...

en: Retrieving directory listing...
pl_PL: Uzyskiwanie listy katalogów...

en: Retrieving external IP address from %s
pl_PL: Otrzymywanie zewnętrznego adresu IP z %s

en: Root certificate
pl_PL: Certyfikat główny

note: @translator: Keep short
en: S&atellite:
pl_PL: S&atelita:

en: S&how files currently being edited...
pl_PL: &Pokaż obecnie edytowane pliki...

en: S&how the Site Manager on startup
pl_PL: &Wyświetlaj okno Menedżera Stron przy uruchamianiu

en: S&hutdown system once
pl_PL: W&yłącz system jednorazowo

en: S&tart normally
pl_PL: U&ruchom normalnie

en: S&uspend system once
pl_PL: U&śpij system jednorazowo

en: S&ynchronized browsing
pl_PL: S&ynchronizowane przeglądanie

en: SFTP support
pl_PL: Obsługa SFTP

en: SOCKS4 proxy will connect to: %s
pl_PL: Proxy SOCKS4 połączy się z: %s

en: SOCKS5 does not support usernames or passwords longer than 255 characters.
pl_PL: SOCKS5 nie obsługuje nazwy użytkownika ani hasła dłuższego niż 255 znaków.

en: Sa&ve passwords protected by a master password
pl_PL: Zapisz hasła &chronione głównym hasłem

en: Same as subject, certificate is self-signed
pl_PL: Tak samo jak temat, certyfikat jest samo-podpisany

en: Satellite:
pl_PL: Satelita:

en: Sav&e passwords
pl_PL: Z&apisz hasła

en: Save settings?
pl_PL: Zapisać ustawienia?

en: Saving of password has been disabled by your system administrator.
pl_PL: Zapisywanie haseł zostało wyłączone przez administratora Twojego systemu.

en: Saving of passwords has been disabled by you.
pl_PL: Zapisywanie haseł zostało przez Ciebie wyłączone.

en: Scale factor:
pl_PL: Współczynnik skali:

en: Search &conditions:
pl_PL: &Warunki wyszukiwania:

en: Search &directory:
pl_PL: &Katalog wyszukiwania:

en: Search for entries containing the entered text.
pl_PL: Szukaj wpisów zawierających wprowadzony tekst.

en: Search for files recursively.
pl_PL: Szukaj plików rekursywnie.

en: Search result
pl_PL: Wynik wyszukiwania

en: Search server for files
pl_PL: Szukaj plików na serwerze

en: Search sites
pl_PL: Wyszukaj strony

en: Search type:
pl_PL: Rodzaj wyszukiwania:

note: @translator: Keep short
en: Secret Access &Key:
pl_PL: Tajny &klucz dostępu:

en: Security information
pl_PL: Informacje o zabezpieczeniach

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
pl_PL: Zobacz również: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
pl_PL: Wybierz serwer

en: Select &page:
pl_PL: Wybierz stronę:

en: Select Theme
pl_PL: Wybierz styl

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
pl_PL: Wybierz domyślną akcję do wykonania, jeśli plik docelowy transferu już istnieje.

en: Select default editor
pl_PL: Wybierz domyślny edytor

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
pl_PL: Wybierz domyślną akcję do wykonania, jeśli plik docelowy już istnieje. Ten wybór jest ważny tylko dla bieżącej sesji.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
pl_PL: Wybierz domyślną akcję do wykonania, jeśli plik docelowy już istnieje, tylko dla aktualnie zaznaczonych plików w kolejce.

en: Select file containing private key
pl_PL: Wybierz plik zawierający prywatny klucz

en: Select file for exported data
pl_PL: Wybierz plik dla eksportowanych danych

en: Select file for exported filters
pl_PL: Wybierz plik dla eksportowanych filtrów

en: Select file for exported queue
pl_PL: Wybierz plik dla eksportowanej kolejki

en: Select file for exported settings
pl_PL: Wybierz plik dla eksportowanych ustawień

en: Select file for exported sites
pl_PL: Wybierz plik dla eksportowanych witryn

en: Select file to import settings from
pl_PL: Wybierz plik do importowania ustawień

en: Select file to upload
pl_PL: Wybierz plik do wysłania

en: Select filename for converted key file
pl_PL: Wybierz nazwę pliku dla przekształconego pliku klucza

en: Select how these files should be opened.
pl_PL: Wybierz sposób, w jaki te pliki powinny być otwierane.

en: Select target download directory
pl_PL: Wybierz docelowy katalog pobierania

en: Select target filename
pl_PL: Wybierz nazwę pliku docelowego

en: Select the categories to export:
pl_PL: Wybierz kategorie do eksportowania:

en: Select the private data you would like to delete.
pl_PL: Wybierz prywatne dane, które chcesz usunąć.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
pl_PL[0]: Zaznaczony %d katalog wraz z zawartością do transferu.
pl_PL[1]: Zaznaczone %d katalogi wraz z zawartością do transferu.
pl_PL[2]: Zaznaczone %d katalogów wraz z zawartością do transferu.
pl_PL[3]: Zaznaczone %d katalogów wraz z zawartością do transferu.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
pl_PL[0]: Zaznaczono %d katalog.
pl_PL[1]: Zaznaczono %d katalogi.
pl_PL[2]: Zaznaczono %d katalogów.
pl_PL[3]: Zaznaczono %d katalogów.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
pl_PL[0]: Zaznaczony %d plik do transferu.
pl_PL[1]: Zaznaczone %d pliki do transferu.
pl_PL[2]: Zaznaczone %d plików do transferu.
pl_PL[3]: Zaznaczone %d plików do transferu.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
pl_PL[0]: Zaznaczono %d plik. Całkowity rozmiar: %s
pl_PL[1]: Zaznaczono %d pliki. Całkowity rozmiar: %s
pl_PL[2]: Zaznaczono %d plików. Całkowity rozmiar: %s
pl_PL[3]: Zaznaczono %d plików. Całkowity rozmiar: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
pl_PL[0]: Zaznaczono %d plik. Całkowity rozmiar: Co najmniej %s
pl_PL[1]: Zaznaczono %d pliki. Całkowity rozmiar: Co najmniej %s
pl_PL[2]: Zaznaczono %d plików. Całkowity rozmiar: Co najmniej %s
pl_PL[3]: Zaznaczono %d plików. Całkowity rozmiar: Co najmniej %s

en: Selected %s and %s for transfer.
pl_PL: Zaznaczone %s i %s do transferu.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
pl_PL: Zaznaczono %s i %s. Całkowity rozmiar: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
pl_PL: Zaznaczono %s i %s. Całkowity rozmiar: Co najmniej %s

en: Selected editor does not exist.
pl_PL: Wybrany edytor nie istnieje.

en: Selected file already being edited
pl_PL: Zaznaczony plik jest już edytowany

en: Selected file is already loaded
pl_PL: Zaznaczony plik jest już załadowany

en: Selected file is already opened
pl_PL: Zaznaczony plik jest już otwarty

en: Selected file is still being edited
pl_PL: Zaznaczony plik wciąż jest edytowany

en: Selected filter only works for local files.
pl_PL: Zaznaczony filtr działa tylko dla plików lokalnych.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
pl_PL: Wybrana globalna zakładka i aktualny serwer używają innego rodzaju serwera.
    Użyj konkretnej zakładki strony dla tego serwera.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
pl_PL: Wybrany port jest zwykle używany przez inny protokół.

en: Self-signed server certificate
pl_PL: Samo-podpisany certyfikat serwera

en: Send FTP &keep-alive commands
pl_PL: Wysyłaj polecenia &podtrzymywania połączenia FTP

en: Send custom command to the server otherwise not available
pl_PL: Wyślij ręcznie niedostępne w inny sposób polecenie do serwera

en: Sending keep-alive command
pl_PL: Wysyłanie polecenia utrzymania połączenia

en: Serial number:
pl_PL: Numer seryjny:

en: Serial:
pl_PL: Seria:

en: Server &type:
pl_PL: &Rodzaj serwera:

en: Server Side Encryption:
pl_PL: Szyfrowanie po stronie serwera:

en: Server certificate
pl_PL: Certyfikat serwera

en: Server does not support non-ASCII characters.
pl_PL: Serwer nie obsługuje znaków spoza ASCII.

en: Server does not support resume of files > %d GB.
pl_PL: Serwer nie obsługuje wznawiania plików > %d GB.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
pl_PL: Serwer nie obsługuje wznawiania plików > %d GB. Transferu zakończony z powodu różnicy rozmiarów plików.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
pl_PL: Serwer nie obsługuje wznawiania plików > 2GB.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
pl_PL: Serwer nie obsługuje wznawiania plików > 4GB.

en: Server host key
pl_PL: Klucz hosta serwera

en: Server instructed us to wait %d seconds before sending next request
pl_PL: Serwer poinstruował zaczekać %d sekund przed wysłaniem następnego żądania

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
pl_PL: Serwer może nie obsługiwać wznawiania plików > %d GB. Transferu zakończony z powodu różnicy rozmiarów plików.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
pl_PL: Serwer może wymagać posiadania konta. Wprowadź konto, używając Menedżera Stron

en: Server not sending proper line endings
pl_PL: Serwer nie wysyła prawidłowych zakończeń wierszu

en: Server requested unsupported digest authentication algorithm: %s
pl_PL: Serwer zażądał nieobsługiwanego algorytmu uwierzytelniania skrótu: %s

en: Server requested unsupported quality-of-protection: %s
pl_PL: Serwer zażądał nieobsługiwanej jakości ochrony: %s

en: Server returned empty path.
pl_PL: Serwer zwrócił pustą ścieżkę.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
pl_PL: Serwer wysłał dodatkową zachętę do zalogowania się. Należy użyć interaktywnego trybu logowania.

en: Server sent data even before request headers were sent
pl_PL: Serwer wysłał dane przed wysłaniem nagłówków żądania

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
pl_PL: Serwer wysłał pasywną odpowiedź z nieroutowalnym adresem. Tryb pasywny nie powiódł się.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
pl_PL: Serwer wysłał pasywną odpowiedź z nieroutowalnym adresem. Zamiast tego zostanie użyty adres serwera.

en: Server sent too much data.
pl_PL: Serwer wysłał za dużo danych.

en: Server sent unexpected reply.
pl_PL: Serwer wysłał nieoczekiwaną odpowiedź.

en: Server to client MAC:
pl_PL: MAC serwera dla klienta:

en: Server to client cipher:
pl_PL: Szyfr serwera dla klienta:

en: Server/Local file
pl_PL: Plik lokalny/serwerowy

en: Server:
pl_PL: Serwer:

en: Session details
pl_PL: Szczegóły sesji

en: Set &Priority
pl_PL: U&staw priorytet

en: Setting permissions of '%s' to '%s'
pl_PL: Ustawianie uprawnień dla '%s' na '%s'

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Settings directory:
pl_PL: Katalog ustawień:

en: Sh&ow notification bubble
pl_PL: Pokaż dymek podpowiedzi

en: Show &raw directory listing
pl_PL: Pokaż proste listy &katalogów

en: Show &welcome dialog...
pl_PL: Pokaż okno po&witalne...

en: Show both directory trees and continue comparing?
pl_PL: Pokazać obydwa drzewa katalogów i kontynuować porównywanie?

en: Show details
pl_PL: Pokaż szczegóły

en: Show details about custom date and time formats
pl_PL: Pokaż szczegóły o własnych formatach daty i czasu

en: Show in file &manager
pl_PL: Pokaż w &menedżerze plików

en: Shows available TLS ciphers
pl_PL: Pokazuje dostępne szyfry TLS

en: Shows this help dialog
pl_PL: Pokazuje to okienko pomocy

en: Shutdown now
pl_PL: Wyłączanie systemu teraz

en: Signature algorithm:
pl_PL: Algorytm sygnatury:

en: Signup
pl_PL: Zarejestruj się

en: Site &Manager entries
pl_PL: Wpisy &Menedżera Stron

en: Site Manager
pl_PL: Menedżer Stron

en: Site Manager - Cannot remember password
pl_PL: Menedżer Stron - nie można zapamiętać hasła

en: Site Manager - Invalid data
pl_PL: Menedżer Stron - Błędne dane

en: Site Manager already open
pl_PL: Menedżer Stron jest już otworzony

en: Site does not exist.
pl_PL: Adres nie istnieje.

en: Site path is malformed.
pl_PL: Ścieżka strony jest źle sformułowana.

en: Site-specific bookmarks
pl_PL: Zakładki dla konkretnej strony

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
pl_PL: Zakładki dla konkretnej strony wymagają serwera, który musi być zapisany w Menedżerze Stron.
    Dodaj bieżące połączenie do Menedżera Stron?

en: Size
pl_PL: Rozmiar

en: Size formatting
pl_PL: Format rozmiaru

en: Size unknown
pl_PL: Rozmiar nieznany

en: Skip file
pl_PL: Pomiń plik

en: Skipping download of %s
pl_PL: Pomijanie pobierania %s

en: Skipping non-existing key file "%s"
pl_PL: Pomijanie nieistniejącego pliku klucza "%s"

en: Skipping upload of %s
pl_PL: Pomijanie wysyłania %s

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
pl_PL: Niektóre pliki są wciąż edytowane lub muszą zostać przesłane.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
pl_PL: Niektóre źle skonfigurowane serwery znajdujące się za routerem mogą odpowiadać z ich lokalnym adresem IP.

en: Sort directories inline
pl_PL: Sortuj katalogi in-line

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
pl_PL: Nie można zmienić kolejności sortowania w trakcie porównywania katalogów.

en: Sorting
pl_PL: Sortowanie

en: Sorting &mode:
pl_PL: Tryb &sortowania:

en: Source and path of the drop operation are identical
pl_PL: Źródło i cel operacji upuszczania są identyczne

en: Source and target file may not be the same
pl_PL: Źródło i plik docelowy nie mogą być takie same

en: Source and target of the drop operation are identical
pl_PL: Źródło i plik docelowy operacji upuszczania są identyczne

en: Source file:
pl_PL: Plik źródłowy:

en: Speed Limits
pl_PL: Limity prędkości

en: Speed limits
pl_PL: Limity prędkości

en: Speed limits are disabled, click to change.
pl_PL: Limity prędkości są wyłączone, kliknij aby zmienić.

en: Speed limits are enabled, click to change.
pl_PL: Limity prędkości są włączone, kliknij aby zmienić.

en: Stable and beta versions
pl_PL: Wersje stabilne i beta

en: Stable versions only
pl_PL: Tylko wersje stabilne

en: Stable, beta and nightly versions
pl_PL: Wersje stabilne, beta i dzienne

en: Start transfer &immediately
pl_PL: &Natychmiast rozpocznij transfer

en: Start with opened Site Manager
pl_PL: Otwórz Menedżera Stron przy starcie

en: Started update check on %s
pl_PL: Rozpoczęto sprawdzanie aktualizacji na %s

en: Starting download of %s
pl_PL: Rozpoczynanie pobierania %s

en: Starting upload of %s
pl_PL: Rozpoczynanie wysyłania %s

en: Starts the local site in the given path
pl_PL: Rozpoczyna lokalną stronę w danej ścieżce

en: State or province:
pl_PL: Państwo lub prowincja:

en: Stop and remove &all
pl_PL: &Zatrzymaj i usuń wszystko

en: Stop recursive operation
pl_PL: Zatrzymaj rekurencyjną operację

note: @translator: Keep short
en: Storage &account:
pl_PL: Konto &pamięci masowej:

en: Storj support
pl_PL: Obsługa Storj

en: Street:
pl_PL: Ulica:

en: Subject
pl_PL: Temat

en: Successful transfers
pl_PL: Udane transfery

en: Summary of test results:
pl_PL: Podsumowanie wyników testu:

en: Suspend now
pl_PL: Wyłącz teraz

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
pl_PL: Ta decyzja nie ma wpływu na symlinki do plików, takie linki są zawsze usuwane.

en: Synchronized browsing
pl_PL: Synchronizowane przeglądanie

en: Synchronized browsing has been disabled.
pl_PL: Synchronizowane przeglądanie zostało wyłączone.

en: Syntax error
pl_PL: Błąd składni

en: Syntax error in command line
pl_PL: Błąd składni na linii poleceń

en: System
pl_PL: Systemowy

en: System details
pl_PL: Szczegóły systemu

en: T&oolbar
pl_PL: P&asek narzędzi

en: TLS connection established, sending HTTP request
pl_PL: Połączenie TLS nawiązane, wysyłanie zapytania HTTP

en: TLS connection established, waiting for welcome message...
pl_PL: Połączenie TLS nawiązane, oczekiwanie na wiadomość powitalną...

en: TLS connection established.
pl_PL: Połączenie TLS nawiązane.

en: TTL expired
pl_PL: TTL wygasł

en: Tardigrade (using legacy API key)
pl_PL: Tardigrade (przy użyciu starszego klucza API)

en: Tardigrade - Decentralized Cloud Storage
pl_PL: Tardigrade - Zdecentralizowane przechowywanie w chmurze

en: Target file already exists
pl_PL: Plik docelowy już istnieje

en: Target file:
pl_PL: Plik docelowy:

en: Target filename already exists!
pl_PL: Plik docelowy już istnieje!

en: Target filename already exists, really continue?
pl_PL: Plik docelowy już istnieje, naprawdę kontynuować?

en: Telephone number:
pl_PL: Numer telefonu:

en: Test finished successfully
pl_PL: Test zakończony pomyślnie

en: Test results
pl_PL: Wyniki testu

en: Testing resume capabilities of server
pl_PL: Testowanie zdolności wznowień serwera

en: The &following files are currently being edited:
pl_PL: &Obecnie edytowane są następujące pliki:

en: The Site Manager cannot be used unless the file gets repaired.
pl_PL: Menedżer Stron nie może zostać użyty, dopóki nie zostaną naprawione pliki.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
pl_PL: Menedżer Stron jest otwarty w innej kopii FileZilla 3.
    Czy chcesz kontynuować? Wszystkie zmiany dokonane w Menedżerze Stron nie zostaną wtedy zapisane.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
pl_PL: Menedżer Stron jest otwarty w innej kopii FileZilla 3.
    Zamknij go, albo dane nie będą mogły zostać usunięte.

en: The address you entered was: %s
pl_PL: Adres, który wprowadziłeś to: %s

en: The associated program could not be found.
pl_PL: Nie można znaleźć skojarzonego programu.

en: The bookmark could not be added.
pl_PL: Zakładka nie mogła zostać dodana.

en: The bookmarks could not be cleared.
pl_PL: Zakładki nie mogły zostać wyczyszczone.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
pl_PL: Połączenie jest szyfrowane. Kliknij ikonę, aby zobaczyć szczegóły.

en: The custom date format is invalid or contains unsupported format specifiers.
pl_PL: Własny format daty jest nieprawidłowy lub zawiera niewspierane specyfikatory formatu.

en: The custom login sequence cannot be empty.
pl_PL: Własna sekwencja logowania nie może być pusta.

en: The custom time format is invalid or contains unsupported format specifiers.
pl_PL: Własny format czasu jest nieprawidłowy lub zawiera niewspierane specyfikatory formatu.

en: The data connection could not be established: %s
pl_PL: Połączenie danych nie mogło zostać nawiązane: %s

en: The default editor for text files is:
pl_PL: Domyślny edytor dla plików tekstowych to:

en: The default editor for this file type is:
pl_PL: Domyślny edytor dla tego typu plików to:

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
pl_PL: Wprowadzona nazwa filtra już istnieje, proszę wybrać inną nazwę.

en: The entered passwords are not the same.
pl_PL: Wprowadzone hasła nie są takie same.

en: The extension '%s' does already exist in the list
pl_PL: Rozszerzenie '%s' już istnieje na liście

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
pl_PL: Plik %s już istnieje.
    Wprowadź nową nazwę:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
pl_PL: Nie można otworzyć pliku '%s':
    Nie można znaleźć skojarzonego programu (%s).
    Proszę sprawdź swoje skojarzenia plików.

en: The file '%s' contains an SSH1 key. The SSH1 protocol has been deprecated, FileZilla only supports SSH2 keys.
pl_PL: Plik '%s' zawiera klucz SSH1. Protokół SSH1 jest przestarzały, FileZilla wspiera jedynie klucze SSH2.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
pl_PL: Plik '%s' nie mógł zostać załadowany lub nie zawiera prywatnego klucza.

en: The file '%s' could not be loaded.
pl_PL: Plik '%s' nie mógł zostać załadowany.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
pl_PL: Plik '%s' nie mógł zostać otwarty:
    Żaden program nie jest skojarzony z tym typem pliku.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
pl_PL: Plik '%s' nie mógł być otwarty:
    Skojarzone polecenie nie powiodło się

en: The file '%s' has been created by a more recent version of FileZilla.
    Loading files created by newer versions can result in loss of data.
    Do you want to continue?
pl_PL: Plik '%s' został utworzony przez nowszą wersję FileZilla.
    Ładowanie plików stworzonych przez nowsze wersje może spowodować utratę danych.
    Chcesz kontynuować?

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
pl_PL: Plik '%s' nie jest w formacie obsługiwanym przez FileZilla.
    Czy chcesz przekształcić go do obsługiwanego formatu?

en: The file selected as default editor does not exist.
pl_PL: Plik wybrany jako domyślny edytor nie istnieje.

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
pl_PL: Kolumna z nazwą pliku nie może być ukryta ani przeniesiona

en: The filename column cannot be hidden.
pl_PL: Kolumna z nazwą pliku nie może być ukryta.

en: The following character will be replaced: %s
pl_PL: Następujący znak zostanie zastąpiony: %s

en: The following characters will be replaced: %s
pl_PL: Następujące znaki zostaną zastąpione: %s

en: The free open source FTP solution
pl_PL: Bezpłatne i otwarte rozwiązanie FTP

en: The global bookmarks could not be saved.
pl_PL: Globalne zakładki nie mogły zostać zapisane.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
pl_PL: Im wyższy poziom debugowania, tym więcej informacji zostanie pokazanych w dzienniku. Wyświetlanie informacji debugowych ma negatywny wpływ na wydajność.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
pl_PL: Limit musi zawierać się między 1 a 2000 MiB

en: The local directory '%s' could not be created.
pl_PL: Nie można utworzyć katalogu lokalnego '%s'.

en: The local directory '%s' does not exist.
pl_PL: Lokalny katalog '%s' nie istnieje.

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
pl_PL: Katalog lokalny '%s' nie jest pod katalogiem podrzędnym synchronizacji (%s).
    Wyłączyć synchronizowane przeglądanie i kontynuować zmianę katalogu lokalnego?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
pl_PL: Najniższy dostępny port musi być mniejszy lub równy najwyższemu dostępnemu portowi.

en: The master password needs to be at least 8 characters long.
pl_PL: Główne hasło musi mieć co najmniej 8 znaków.

en: The new version could not be downloaded, please retry later.
pl_PL: Nowa wersja nie może zostać pobrana, proszę spróbować ponownie później.

en: The new version has been saved in your Downloads directory.
pl_PL: Nowa wersja została zapisana w Twoim katalogu pobierania

en: The queue will not be saved.
pl_PL: Kolejka nie zostanie zapisana.

en: The remote directory '%s' does not exist.
pl_PL: Zdalny katalog '%s' nie istnieje.

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
pl_PL: Zdalny katalog '%s' nie jest pod katalogiem nadrzędnym synchronizacji (%s).
    Wyłączyć synchronizowane przeglądanie i kontynuować zmianę katalogu zdalnego?

en: The selected categories have been imported.
pl_PL: Wybrane kategorie zostały zaimportowane.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
pl_PL: Zaznaczony plik zawiera dane, które można zaimportować do następujących kategorii:

en: The selected file is already being edited:
pl_PL: Zaznaczony plik jest już edytowany:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
pl_PL: Zaznaczony plik wciąż jest otwarty w jakimś innym programie, zamknij go.

en: The server could not be added.
pl_PL: Serwer nie mógł zostać dodany.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
pl_PL: Serwer wysłał nieoczekiwaną lub nierozpoznaną odpowiedź.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
pl_PL: Ten serwer używa następującego kodowania znaków:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
pl_PL: Certyfikat serwera jest nieznany. Sprawdź uważnie certyfikat, by upewnić się, że serwer jest zaufany.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
pl_PL: Ten klucz serwera nie pasuje do klucza z pamięci podręcznej. To znaczy, że albo administrator zmienił klucz hosta, albo próbujesz połączyć się z komputerem podszywającym się pod ten serwer.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
pl_PL: Klucz hosta serwera jest nieznany. Nie masz gwarancji, że ten serwer jest na pewno tym, którego szukasz.

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
pl_PL: Ustawienia zostały zaimportowane. Należy uruchomić ponownie FileZilla, aby wszystkie ustawienia odniosły skutek.

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
pl_PL: System wkrótce uruchomi się ponownie, chyba że klikniesz Anuluj.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
pl_PL: System wkrótce się zamknie, chyba że klikniesz Anuluj.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
pl_PL: Plik docelowy już istnieje.
    Proszę wybrać jakąś akcję.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
pl_PL: Test się nie powiódł. Czy na pewno chcesz zapisać ustawienia?

en: The valid backup file %s could not be restored
pl_PL: Plik kopii zapasowej "%s" nie mógł zostać przywrócony

en: Themes
pl_PL: Style

en: This filter set cannot be removed.
pl_PL: Zestaw filtrów nie może zostać usunięty.

en: This filter set cannot be renamed.
pl_PL: Ten zestaw filtrów nie może mieć innej nazwy.

en: This may be the result of a downgrade attack, only continue after you have spoken to the server administrator or server hosting provider.
pl_PL: Może to być spowodowane atakiem polegającym na obniżeniu wersji, kontynuuj tylko po skontaktowaniu się z administratorem serwera lub dostawcą hostingu serwera.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
pl_PL: Oznacza to, że jakiś routery i/lub zapora nadal zakłóca działanie FileZilla.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
pl_PL: To działa tylko wtedy, gdy nie używasz routera, inaczej Twój system zwróci po prostu adres wewnętrzny.

en: This server does not support FTP over TLS.
pl_PL: Ten serwer nie obsługuje FTP przez TLS.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
pl_PL: Ten kreator pomoże prawidłowo skonfigurować wszelkie posiadane przez Ciebie routery i zapory oraz przetestuje Twoją konfigurację.

en: Time
pl_PL: Czas

en: Time formatting
pl_PL: Format czasu

en: Time&out in seconds:
pl_PL: &Limit czasu oczekiwania w sekundach:

en: Timeout
pl_PL: Limit czasu oczekiwania

en: Title:
pl_PL: Tytuł:

en: To compare directories quick search must be closed.
pl_PL: Aby porównać katalogi, Szybkie wyszukiwanie musi być zamknięte.

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
pl_PL: Aby porównać katalogi, obydwie listy plików muszą być wyrównane.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
pl_PL: Aby to zrobić, obydwa drzewa katalogów muszą być pokazane lub obydwa ukryte.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
pl_PL: FileZilla musi znać prywatny klucz, aby obsłużyć uwierzytelnianie kluczem publicznym.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
pl_PL: Przełącz porównywanie katalogów. Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby zmienić tryb porównania.
    
    Kolory:
    Żółty: Plik istnieje tylko na jednej stronie
    Zielony: Plik jest nowszy niż nieoznakowany plik na drugiej stronie
    Czerwony: Różne rozmiary pliku

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
pl_PL: Przełącza synchronizowane przeglądanie.
    Jeśli włączone, nawigacja hierarchii katalogu lokalnego będzie również odpowiednio zmieniać katalog na serwerze i vice versa.

en: Toggles processing of the transfer queue
pl_PL: Uruchom/zatrzymaj przetwarzanie kolejki transferu

en: Toggles the display of the local directory tree
pl_PL: Włącz/wyłącz okno lokalnego drzewa katalogów

en: Toggles the display of the message log
pl_PL: Włącz/wyłącz okno logu wiadomości

en: Toggles the display of the remote directory tree
pl_PL: Włącz/wyłącz okno drzewa katalogów na serwerze

en: Toggles the display of the transfer queue
pl_PL: Włącz/wyłącz okno kolejki transferu

en: Too long header line
pl_PL: Za długa linia nagłówka

en: Too many redirects
pl_PL: Za dużo przekierowań

en: Trace:
pl_PL: Dojście:

en: Transfer &direction
pl_PL: &Kierunek transferu

en: Transfer &type
pl_PL: Tryb &transferu

en: Transfer Mode
pl_PL: Tryb transferu

en: Transfer Queue
pl_PL: Kolejka transferu

en: Transfer Settings
pl_PL: Ustawienia przesyłania

en: Transfer connection interrupted: %s
pl_PL: Przesyłanie przerwane: %s

en: Transferred data got tainted.
pl_PL: Przesłane dane niepoprawne.

en: Transferring
pl_PL: Przesyłanie

en: Transfers
pl_PL: Transfery

en: Transfers finished
pl_PL: Transfery zakończone

en: Treat files &without extension as ASCII file
pl_PL: T&raktuj pliki bez rozszerzenia jako pliki ASCII

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
pl_PL: &Traktuj następujące typy plików jako pliki ASCII:

en: Trust changed Hostkey:
pl_PL: Ufaj zmienionemu kluczowi hosta:

en: Trust new Hostkey:
pl_PL: Ufaj nowemu kluczowi hosta:

en: Trust the new key and carry on connecting?
pl_PL: Zaufać nowemu kluczowi i doprowadzić do połączenia?

en: Trust the server certificate and carry on connecting?
pl_PL: Zaufać certyfikatowi serwera i kontynuować łączenie?

en: Trust this host and carry on connecting?
pl_PL: Zaufać temu hostowi i doprowadzić do połączenia?

en: Try again
pl_PL: Spróbuj ponownie

en: Type
pl_PL: Typ

en: Type of FTP Proxy:
pl_PL: Rodzaj proxy FTP:

en: Type of generic proxy:
pl_PL: Rodzaj typowego proxy:

en: U&pload
pl_PL: W&yślij

en: U&pload limit:
pl_PL: Limit wysyłania:

en: U&se filetype associations if available
pl_PL: &Użyj skojarzeń typów plików, jeśli są dostępne

en: Unassigned error code %d
pl_PL: Nieprzypisany kod błędu %d

en: Unexpected end-of-file on '%s'
pl_PL: Nieoczekiwany koniec pliku na '%s'

en: Unfortunately information about the new update could not be retrieved.
pl_PL: Niestety informacja o nowej aktualizacji nie mogła zostać pobrana.

en: Unit:
pl_PL: Jednostka:

en: Unknown
pl_PL: Nieznany

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
pl_PL: Nieznany rodzaj proxy FTP, nie można wygenerować sekwencji logowania.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
pl_PL: Nieznana wersja protokołu SOCKS: %d

en: Unknown certificate
pl_PL: Nieznany certyfikat

en: Unknown error %d
pl_PL: Nieznany błąd %d

en: Unknown error %u
pl_PL: Nieznany błąd %u

en: Unknown host key
pl_PL: Nieznany klucz hosta

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
pl_PL: Nieznana wersja protokołu podnegocjacji uwierzytelniania SOCKS Nazwa użytkownika/Hasło: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
pl_PL: Nieznany główny element, plik nie wydaje się być wygenerowany przez FileZilla.

en: Unknown transfer encoding
pl_PL: Nieznane kodowanie transferu

en: Unknown version
pl_PL: Nieznana wersja

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
pl_PL: Dopóki te problemy nie zostaną rozwiązane, tryb aktywny FTP nie będzie działał i należy używać trybu pasywnego.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
pl_PL: Dopóki ten problem nie zostanie rozwiązany, tryb aktywny FTP nie będzie działał i trzeba używać trybu pasywnego.

en: Unsupported redirect
pl_PL: Nieobsługiwane przekierowanie

en: Up&load and unedit
pl_PL: Prześ&lij i zakończ edycję

en: Updates
pl_PL: Aktualizacje

en: Upload
pl_PL: Wyślij

en: Upload &limit:
pl_PL: &Limit wysyłania:

en: Upload failed
pl_PL: Wysyłanie nie powiodło się

en: Upload limit: %s/s
pl_PL: Limit wysyłania: %s/s

en: Upload limit: none
pl_PL: Limit wysyłania: brak

en: Upload search results
pl_PL: Prześlij wyniki wyszukiwania

en: Upload selected directory
pl_PL: Wyślij zaznaczony katalog

en: Upload selected files and directories
pl_PL: Wyślij zaznaczone pliki i katalogi

en: Upload this file back to the server?
pl_PL: Wysłać z powrotem ten plik na serwer?

en: Upload this file to the server?
pl_PL: Wysłać ten plik na serwer?

en: Uploading
pl_PL: Wysyłanie

en: Uploading and pending removal
pl_PL: Wysyłanie oraz usuwanie w toku

en: Uploading and unediting
pl_PL: Wysyłanie i kończenie edycji

en: Us&e system defaults for current language
pl_PL: &Użyj domyślnych ustawień systemowych dla bieżącego języka

en: Use &custom charset
pl_PL: Użyj własnego &kodowania

en: Use &custom editor:
pl_PL: Użyj własnego edytora:

en: Use &default editor for text files
pl_PL: Użyj &domyślnego edytora dla plików tekstowych

en: Use &synchronized browsing
pl_PL: Użyj &synchronizowanego przeglądania

en: Use Regular Expressions
pl_PL: Użyj wyrażeń regularnych

en: Use default action
pl_PL: Użyj domyślnej akcji

en: Use explicit FTP over TLS if available
pl_PL: Jeżeli dostępne, używaj bezpośredniego FTP przez TLS

en: Use server currently connected to
pl_PL: Użyj serwera aktualnie podłączonego

en: Use server from site manager
pl_PL: Użyj serwera z Menedżera Stron

en: Use system &defaults for current language
pl_PL: Użyj &domyślnych ustawień systemowych dla bieżącego języka

en: Use system association
pl_PL: Użyj skojarzenia systemu

en: Use the following IP address:
pl_PL: Użyj następującego adresu IP:

en: Use the following port range:
pl_PL: Użyj następującego zakresu portów:

en: Use the server's external IP address instead
pl_PL: Użyj zewnętrznego adresu IP serwera

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
pl_PL: Użyj tego, jeśli używasz routera i masz stały zewnętrzny adres IP.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
pl_PL: Użyj tej opcji, jeśli masz dynamiczny adres IP. FileZilla użyje podanego serwerem podczas każdej sesji, od czasu gdy użyjesz trybu aktywnego po raz pierwszy. Tylko numer używanej wersji FileZilla będzie przesyłany do serwera.

en: User:
pl_PL: Użytkownik:

en: Username cannot be a series of spaces
pl_PL: Nazwa użytkownika nie może składać się wyłącznie ze spacji

en: Uses UTF-8 if the server supports it, else uses local charset.
pl_PL: Używa UTF-8, jeśli serwer to obsługuje, w przeciwnym razie używa lokalnego zestawu znaków.

en: Using insecure HTTP
pl_PL: Korzystanie z niezabezpieczonego HTTP

en: Using plain %s is insecure.
pl_PL: Używanie nieszyfrowanego %s jest niezabezpieczone.

en: Using secure HTTPS
pl_PL: Korzystanie z bezpiecznego HTTPS

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
pl_PL: Użycie nieprawidłowego kodowania znaków może spowodować niepoprawne wyświetlanie nazw plików.

note: @translator: Period as in a span of time with a start and end date
en: Validity period:
pl_PL: Termin ważności:

en: Verbose log messages from wxWidgets
pl_PL: Szczegółowe logi wiadomości wxWidgets

en: Very high
pl_PL: Bardzo wysoka

en: View hidden option set, but unsupported by server
pl_PL: Wyświetlanie ukrytych plików ustawione, ale nieobsługiwane przez serwer

en: View/Edit
pl_PL: Podgląd/Edycja

en: Visible columns
pl_PL: Widoczne kolumny

en: W&rite
pl_PL: Z&apis

en: Waiting for browsing connection
pl_PL: Oczekiwanie na połączenie do przeglądania

en: Waiting for password
pl_PL: Oczekiwanie na hasło

en: Waiting for transfer to be cancelled
pl_PL: Oczekiwanie na anulowanie transferu

en: Waiting to retry...
pl_PL: Oczekiwanie na ponowienie...

en: Warning! You have previously connected to this server using FTP over TLS, yet the server has now rejected FTP over TLS.
pl_PL: Ostrzeżenie! Wcześniej połączono się z tym serwerem za pomocą protokołu FTP przez TLS, ale serwer odrzucił teraz protokół FTP przez TLS.

en: Warning! You have previously connected to this server using TLS.
pl_PL: Ostrzeżenie! Wcześniej połączono się z tym serwerem za pomocą TLS.

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
pl_PL: Ostrzeżenie, ignorowanie połączenia danych z niewłaściwego IP.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
pl_PL: Ostrzeżenie: używasz dziennych kompilacji na własne ryzyko.
    Dzienne kompilacje nie są wspierane.
    Dzienne kompilacje mogą nie działać tak jak tego oczekujesz i mogą nawet uszkodzić Twój system.
    
    Czy naprawdę chcesz sprawdzić dostępność dziennych kompilacji?

en: Warning: Potential security breach!
pl_PL: Uwaga! Potencjalne przełamanie zabezpieczeń!

en: WebDAV using HTTP (insecure)
pl_PL: WebDAV za pomocą HTTP (niezabezpieczone)

en: WebDAV using HTTPS
pl_PL: WebDAV za pomocą HTTPS

en: Welcome to FileZilla
pl_PL: Witaj w FileZilla

en: What's new
pl_PL: Nowości

en: What's new:
pl_PL: Nowości:

en: When allowing FileZilla to remember passwords, you can reconnect without having to re-enter the password after restarting FileZilla.
pl_PL: Umożliwienie zapisywania haseł przez FileZilla pozwala ci na łączenie się z serwerem bez potrzeby ponownego wpisywania hasła po restarcie programu.

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
pl_PL: Gdy funkcja ta jest włączona, znaki w plikach, które nie są obsługiwane przez lokalny system operacyjny, będą wymienione, jeżeli pobierasz takie pliki.

en: When st&arting a new connection while already connected:
pl_PL: Podczas &rozpoczynania nowego połączenia, gdy już nawiązane:

en: Widescreen
pl_PL: Szeroki ekran

en: Would you like FileZilla to remember passwords?
pl_PL: Czy chcesz, aby FileZilla pamiętała hasła?

en: Wr&ite
pl_PL: Zapi&s

en: Wrong external IP address
pl_PL: Nieprawidłowy zewnętrzny adres IP

en: Wrong line endings
pl_PL: Nieprawidłowe zakończenia linii

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt the stored passwords.
pl_PL: Wprowadzono nieprawidłowe główne hasło, nie może być ono użyte do odszyfrowania przechowywanych haseł.

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt this item.
pl_PL: Wprowadzono nieprawidłowe główne hasło, nie może być ono użyte do odszyfrowania tego obiektu.

en: Yellow
pl_PL: Żółty

en: Yes
pl_PL: Tak

en: You appear to be using an IPv6-only host. This wizard does not support this environment.
pl_PL: Używasz hosta obsługującego tylko IPv6. Ten kreator nie obsługuje tego środowiska.

en: You are using the latest version of FileZilla.
pl_PL: Używasz najnowszej wersji FileZilla.

en: You can always open this dialog again through the help menu.
pl_PL: Zawsze możesz ponownie otworzyć to okno poprzez menu Pomoc.

en: You can download the latest version from the FileZilla website:
pl_PL: Możesz pobrać najnowszą wersję ze strony FileZilla:

en: You can leave the port field empty to use the default port.
pl_PL: Możesz zostawić pole portu puste używając domyślnego portu.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
pl_PL: Aby pozostawić obecne prawa dostępu do plików, użyj "x" w miejscu odpowiedniej cyfry.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
pl_PL: Nie można importować ustawień z własnego katalogu ustawień FileZilla.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
pl_PL: Nie możesz zastąpić nieprawidłowego znaku innym nieprawidłowym znakiem. Proszę wpisz znak, który jest dozwolony w nazwach plików.

en: You cannot upload files into the root directory.
pl_PL: Nie możesz przesłać plików do katalogu nadrzędnego.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
pl_PL: Nie wprowadzono nowej nazwy pliku. Zastąpić plik?

en: You do not have permission to list this directory
pl_PL: Nie masz uprawnień, aby wyświetlić ten katalog

en: You have selected at least one symbolic link.
pl_PL: Wybrano przynajmniej jeden link symboliczny.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
pl_PL: Wybrano więcej niż 10 plików do edycji, czy na pewno chcesz kontynuować?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
pl_PL: Wybrano więcej niż 10 plików lub katalogów do otwarcia, czy na pewno chcesz kontynuować?

en: You have to enter a hostname.
pl_PL: Należy podać nazwę hosta.

en: You have to enter a key file path
pl_PL: Należy podać ścieżkę pliku klucza

en: You have to enter a local directory.
pl_PL: Należy podać katalog lokalny.

en: You have to enter a remote directory.
pl_PL: Należy podać katalog zdalny.

en: You have to enter a resolver.
pl_PL: Należy podać resolwera.

en: You have to enter a valid IPv4 address.
pl_PL: Należy podać poprawny adres IPv4.

en: You have to enter a valid access grant.
    Error: %s
pl_PL: Musisz wprowadzić ważne przyznanie dostępu.
    Błąd: %s

en: You have to enter a writable local directory.
pl_PL: Należy podać zapisywalny katalog lokalny.

en: You have to enter an account name
pl_PL: Należy podać nazwę konta

en: You have to specify a user name
pl_PL: Należy podać nazwę użytkownika

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
pl_PL: Prawdopodobnie masz router lub zaporę, które błędnie zmodyfikowały przesłane dane.

en: You need to enter a master password.
pl_PL: Należy podać główne hasło.

en: You need to enter a name for the bookmark.
pl_PL: Należy podać nazwę zakładki.

en: You need to enter a name for the log file.
pl_PL: Należy podać nazwę pliku dziennika.

en: You need to enter a properly quoted command.
pl_PL: Należy wprowadzić prawidłowo zacytowane polecenie.

en: You need to enter a proxy host.
pl_PL: Należy podać nazwę hosta proxy.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
pl_PL: Port serwera proxy musi znajdować się między 1 a 65535

en: You need to enter a value.
pl_PL: Należy podać wartość.

en: You need to enter an access grant.
pl_PL: Należy podać przyznanie dostępu.

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
pl_PL: Należy wpisać co najmniej jedną ścieżkę. Puste zakładki nie są obsługiwane.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
pl_PL: Należy wpisać zarówno lokalną, jak i zdalną ścieżkę, aby umożliwić synchronizowane przeglądanie dla tej zakładki.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
pl_PL: Należy wpisać zarówno lokalną, jak i zdalną ścieżkę, aby umożliwić synchronizowane przeglądanie dla tej strony.

en: You need to grant FileZilla access to the directories you want to download files into or to upload files from.
pl_PL: Musisz przyznać FileZilli dostęp do katalogów, do których chcesz pobierać pliki, lub z nich przesyłać.

en: You need to specify a local file.
pl_PL: Należy podać plik lokalny.

en: You need to specify a remote file.
pl_PL: Należy podać zdalny plik.

en: You need to specify a remote path.
pl_PL: Należy podać zdalną ścieżkę.

en: You need to specify a server.
pl_PL: Należy podać serwer.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
pl_PL: Nie powinny występować problemy w łączeniu się z innymi serwerami, transfer plików powinien działać poprawnie.

en: Your computer will suspend unless you click Cancel.
pl_PL: Twój komputer zostanie wyłączony, chyba że naciśniesz Anuluj.

en: after
pl_PL: za

en: before
pl_PL: przed

en: begins with
pl_PL: zaczyna się od

en: bytes
pl_PL: bajtów

en: contains
pl_PL: zawiera

en: custom
pl_PL: własne

en: does not contain
pl_PL: nie zawiera

en: does not equal
pl_PL: nie równa się

en: ends with
pl_PL: kończy się z

en: equals
pl_PL: równa się

en: file
pl_PL: plik

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
pl_PL: fzputtygen nie mógł zostać uruchomiony.
    Proszę upewnić się, że plik wykonywalny istnieje w tym samym katalogu, co plik wykonywalny FileZilla.

en: fzsftp belongs to a different version of FileZilla
pl_PL: fzsftp należy do innej wersji FileZilla

en: fzsftp could not be started
pl_PL: fzsftp nie mógł zostać uruchomiony

en: fzstorj belongs to a different version of FileZilla
pl_PL: fzstorj należy do innej wersji FileZilla

en: fzstorj could not be started
pl_PL: fzstorj nie mógł zostać uruchomiony

en: fzstorj could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
pl_PL: fzstorj nie mógł zostać uruchomiony.
    Proszę upewnić się, że plik wykonywalny istnieje w tym samym katalogu, co plik wykonywalny FileZilla.

en: greater than
pl_PL: większy niż

en: group executable
pl_PL: wykonywanie - grupa

en: group readable
pl_PL: odczyt - grupa

en: group writeable
pl_PL: zapis - grupa

en: is equal to
pl_PL: jest równe

en: is set
pl_PL: jest ustawione

en: is unset
pl_PL: nie jest ustawiony

en: less than
pl_PL: mniejsze niż

en: matches regex
pl_PL: pasuje do wyrażenia regularnego

en: new name
pl_PL: nowa nazwa

en: owner executable
pl_PL: wykonywanie - właściciel

en: owner readable
pl_PL: odczyt - właściciel

en: owner writeable
pl_PL: zapis - właściciel

en: unknown
pl_PL: nieznany

en: world executable
pl_PL: wykonywanie - wszyscy

en: world readable
pl_PL: odczyt - wszyscy

en: world writeable
pl_PL: zapis - wszyscy
