FileZilla 3 - en to sk translation catalogue (1362 entries)

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S elapsed
sk: %H:%M:%S uplynulo

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S left
sk: %H:%M:%S zostáva

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
sk: %a - Účet (Riadky, ktoré toto obsahujú, sa vynechajú ak nepoužívajú typ prihlasovania Účet)

en: %d directory | %d directories
sk[0]: %d adresár
sk[1]: %d adresáre
sk[2]: %d adresárov

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
sk[0]: %d adresár s jeho obsahom
sk[1]: %d adresáre s ich obsahom
sk[2]: %d adresárov s ich obsahom

en: %d file | %d files
sk[0]: %d súbor
sk[1]: %d súbory
sk[2]: %d súborov

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
sk[0]: %d súbor. Veľkosť celkom: %s
sk[1]: %d súbory. Veľkosť celkom: %s
sk[2]: %d súborov. Veľkosť celkom: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
sk[0]: %d súbor. Veľkosť celkom: najmenej %s
sk[1]: %d súbory. Veľkosť celkom: najmenej %s
sk[2]: %d súborov. Veľkosť celkom: najmenej %s

en: %d second | %d seconds
sk[0]: %d sekunda
sk[1]: %d sekundy
sk[2]: %d sekúnd

en: %h - Host
sk: %h - Stroj

en: %p - Password
sk: %p - Heslo

en: %s - Certificate expired!
sk: %s - platnosť certifikátu vypršala!

en: %s - Not yet valid!
sk: %s - ešte nezačal platiť!

en: %s - Proxy user
sk: %s - Používateľ proxy

en: %s and %s. Total size: %s
sk: %s a %s. Veľkosť celkom: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
sk: %s a %s. Veľkosť celkom: najmenej %s

en: %s byte | %s bytes
sk[0]: %s bajt
sk[1]: %s bajty
sk[2]: %s bajtov

en: %s with %d bits
sk: %s s %d bitmi

en: %u - Username
sk: %u - Používateľské meno

en: %w - Proxy password
sk: %w - Heslo proxy

en: &About...
sk: O &aplikácii...

en: &Account:
sk: Kon&to:

en: &Active
sk: &Aktívny

en: &Add bookmark...
sk: Prid&ať záložku...

en: &Add files to queue
sk: Prid&ať súbory do frontu

en: &Add to queue
sk: Prid&ať do frontu

en: &Always trust certificate in future sessions.
sk: &Vždy dôverovať certifikátu v budúcich reláciách.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
sk: &Vždy dôverovať tomuto stroju, pridať tento kľúč do vyrovnávacej pamäte

en: &Always use default editor
sk: Vždy použiť št&andardný editor

en: &Always use selection for unassociated files
sk: Vždy použív&ať pre neasociované typy súborov

en: &Always use this action
sk: Vždy vykon&ať túto činnosť

en: &Ask your operating system for the external IP address
sk: Opýt&ať sa operačného systému na externú IP adresu

en: &Autodetect
sk: &Automatická detekcia

en: &Binary
sk: &Binárne

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
sk: &Binárne predpony pomocou SI symbolov. (napr. 1 KB = 1024 bajtov)

en: &Bookmarks
sk: &Záložky

en: &Browse...
sk: P&rechádzať...

en: &Burst tolerance:
sk: &Tolerancia rázov:

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Clear private data...
sk: &Vyčistiť súkromné údaje...

en: &Close FileZilla
sk: &Ukončiť aplikáciu FileZilla

en: &Configure speed limits...
sk: &Nastaviť rýchlostné limity...

en: &Configure...
sk: &Konfigurovať...

en: &Connect
sk: Pripo&jiť

en: &Copy current connection to Site Manager...
sk: &Skopírovať aktuálne spojenie do Správcu lokalít...

en: &Copy to clipboard
sk: Skopírovať do &schránky

en: &Create directory
sk: &Vytvoriť adresár

en: &Create new tab
sk: &Vytvoriť novú kartu

en: &Debug
sk: &Ladenie

en: &Debug information in message log:
sk: &Ladiace informácie v zázname správ:

en: &Default editor:
sk: Štandardný &editor:

en: &Default file exists action...
sk: &Predvolená činnosť ak súbor existuje...

en: &Delay between failed login attempts:
sk: &Interval medzi neúspešnými pokusmi o prihlásenie:

en: &Delete
sk: O&dstrániť

en: &Delete symlink
sk: O&dstrániť symbolický odkaz

en: &Directory comparison
sk: &Porovnanie adresárov

en: &Discard local file then download and edit file anew
sk: &Zahodiť lokálny súbor, potom znova stiahnuť a upraviť

en: &Disconnect
sk: &Odpojiť

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
sk: &Zobraziť aktuálnu prenosovú rýchlosť namiesto priemernej rýchlosti

en: &Display size in bytes
sk: &Zobrazovať veľkosť v bajtoch

en: &Don't show this dialog again.
sk: &Tento dialóg nabudúce nezobrazovať.

en: &Don't use external IP address on local connections.
sk: &Nepoužívať externú IP adresa pri lokálnom spojení

en: &Double-click action on files:
sk: Operácia po &dvojitom kliknutí na súbor:

en: &Download
sk: &Stiahnuť

en: &Download to:
sk: &Stiahnuť do:

en: &Download...
sk: &Stiahnuť...

en: &Downloads:
sk: &Sťahovania:

en: &Edit
sk: Úpr&avy

en: &Edit filter rules...
sk: Up&raviť pravidlá filtra...

en: &Enable
sk: &Zapnúť

en: &Enable speed limits
sk: &Povoliť rýchlostné limity

en: &Encoding:
sk: &Kódovanie:

en: &Encryption:
sk: Šifrovani&e:

en: &Enter custom command...
sk: &Zadať vlastný príkaz...

en: &Execute
sk: &Spustiť

en: &Export Site Manager entries
sk: &Exportovať položky Správcu lokalít

en: &Fall back to active mode
sk: &Použiť aktívny režim pri chybe (fallback)

en: &File
sk: &Súbor

en: &File Attributes...
sk: &Atribúty súboru...

en: &File permissions...
sk: &Oprávnenia súborov...

en: &File:
sk: &Súbor:

en: &Filter conditions:
sk: Podmienky &filtra:

en: &Filter sets:
sk: &Sady filtrov:

en: &Filters:
sk: &Filtre:

en: &Finish editing and delete local file
sk: &Dokončiť úpravy a zmazať lokálny súbor

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
sk: &Sploštiť vzdielené cesty, stiahnuť súbory, ktoré obsahujú priamo do cieľového adresára

en: &Follow symlink, delete target directory contents
sk: &Nasledovať symbolický odkaz, zmazať obsah cieľového adresára

en: &Get external IP address from the following URL:
sk: &Získať externú IP adresu z nasledujúceho URL:

en: &Getting help...
sk: &Získať pomoc...

en: &Global bookmark
sk: &Globálna záložka

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
sk: &HTTP/1.1 metódou CONNECT

en: &Help
sk: &Pomocník

en: &Hide identical files
sk: &Skryť identické súbory

en: &Highest
sk: &Najvyššia

en: &Highest available port:
sk: N&ajvyšší využiteľný port:

en: &Host:
sk: &Hostiteľ:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
sk: Binárne predpony podľa &IEC (napr. 1 KiB = 1024 bajtov)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
sk: &ISO 8601 (príklad: 2007-09-15)

en: &Inherit system's filetype associations
sk: &Dediť od systému asociácie typov súborov

en: &Keep remote path structure relative to search root
sk: &Ponechať hierarchiu vzdialených ciest vzhľadom na koreň prehľadávania

en: &Layout of file and directory panes:
sk: Roz&loženie panelov súborov a adresárov:

en: &Limit local ports used by FileZilla
sk: &Obmedziť lokálne porty, ktoré môže FileZilla používať

en: &Limit number of simultaneous connections
sk: Obmed&ziť počet súčasných spojení

en: &Local directory tree
sk: &Lokálny strom adresárov

en: &Local directory:
sk: &Lokálny adresár:

en: &Log to file
sk: &Zaznamenávať do súboru

en: &Logon Type:
sk: Typ prih&lasovania:

en: &Logontype:
sk: Spôso&b prihlasovania:

en: &Low
sk: Ní&zka

en: &Manage bookmarks...
sk: &Správca záložiek...

en: &Manual transfer...
sk: &Manuálny prenos...

en: &Maximum number of connections:
sk: &Maximálny počet spojení:

en: &Maximum number of retries:
sk: &Maximálny počet opakovaných pokusov:

en: &Message log
sk: &Záznam správ

en: &Minimize to tray
sk: &Minimalizovať do oznamovacej oblasti

en: &Name:
sk: &Názov:

en: &Network configuration wizard...
sk: &Sprievodca nastavením siete...

en: &New
sk: &Nový

en: &New Site
sk: &Nová lokalita

en: &New version available!
sk: Dostupná &nová verzia!

en: &Next >
sk: Ď&alej >

en: &No
sk: &Nie

en: &None
sk: &Žiadne

en: &Normal
sk: No&rmálna

en: &Numeric value:
sk: Číselná &hodnota:

en: &OPEN
sk: &OTVORIŤ

en: &Open
sk: &Otvoriť

en: &Overwrite
sk: P&repísať

en: &Passive
sk: Pasí&vny

en: &Password:
sk: &Heslo:

en: &Play sound
sk: &Prehrávať zvuky

en: &Port:
sk: Po&rt:

en: &Preserve timestamps of transferred files
sk: &Zachovávať časové známky prenášaných súborov

en: &Queue
sk: &Zaradiť do frontu

en: &Quickconnect
sk: &Rýchle pripojenie

en: &Quickconnect bar
sk: Panel &Rýchle pripojenie

en: &Read
sk: Čí&tanie

en: &Reconnect
sk: &Znovu pripojiť

en: &Refresh
sk: &Obnoviť

en: &Remote directory:
sk: &Vzdialený adresár:

en: &Remote path:
sk: &Vzdialený adresár:

en: &Remove
sk: &Odobrať

en: &Remove key
sk: Odob&rať kľúč

en: &Remove selected
sk: &Odober zvolené

en: &Rename
sk: &Premenovať

en: &Rename...
sk: &Premenovať...

en: &Reopen local file
sk: &Znovu otvoriť lokálny súbor

en: &Replace invalid characters with:
sk: Čím nah&radiť neplatné znaky:

en: &Report a bug...
sk: &Ohlásiť chybu...

en: &Reset and requeue all
sk: &Resetovať a znovu zaradiť do frontu všetky

en: &Restart Wizard
sk: &Reštartovať sprievodcu

en: &Resume
sk: Pok&račovať

en: &Run command...
sk: Spustiť p&ríkaz...

en: &Run configuration wizard now...
sk: Sp&rievodca nastavením siete...

en: &Run update check now...
sk: Spusti kont&rolu aktualizácie teraz...

en: &SITE
sk: &LOKALITA

en: &Save as...
sk: &Uložiť ako...

en: &Search
sk: &Hľadať

en: &Search remote files...
sk: &Hľadať vzdialené súbory...

en: &Select Entry:
sk: &Vybrať položku:

en: &Select language:
sk: &Zvoľte jazyk:

en: &Select the columns that should be displayed:
sk: &Vyberte stĺpce, ktoré sa majú zobraziť:

en: &Settings
sk: &Nastavenia

en: &Settings...
sk: &Nastavenia...

en: &Show debug menu
sk: &Zobraziť ponuku ladenia

en: &Show timestamps in message log
sk: &Zobrazovať časové známky v zázname správ

en: &Site Manager...
sk: &Správca lokalít...

en: &Site-specific bookmark
sk: Záložka v &konkrétnej lokalite

en: &Skip
sk: Pre&skočiť

en: &Speed limits
sk: Rýchlo&stné limity

en: &Start transfer immediately
sk: &Spustiť prenos okamžite

en: &Swap local and remote panes
sk: &Vymeniť lokálny a vzdialený panel

en: &Theme:
sk: &Téma:

en: &Transfer
sk: P&renos

en: &Transfer mode:
sk: &Režim prenosu:

en: &Transfer queue
sk: Vymazať Fron&t prenosov

en: &Treat dotfiles as ASCII files
sk: &Rozpoznávať súbory s bodkou ako ASCII súbory

en: &Unedit
sk: &Zrušiť úpravy

en: &Update cached key for this host
sk: &Aktualizovať kľúč uložený v cache pre tohoto hostiteľa

en: &Upload
sk: &Nahrať na server

en: &Uploads:
sk: &Nahrávania:

en: &Use custom program
sk: Po&užiť vlastný program

en: &Use synchronized browsing
sk: Po&užiť synchronizované prehliadanie

en: &Use system's default editor for text files
sk: Po&užiť štandardný editor textových súborov nastavený v systéme

en: &Use the following IP address:
sk: Po&užiť túto IP adresu:

en: &Use the server's external IP address instead
sk: &Použiť namiesto toho externú IP adresu servera

en: &Use thousands separator
sk: &Používať oddeľovač tisícov

en: &User:
sk: &Používateľ:

en: &Username:
sk: &Používateľské meno:

en: &Version %s
sk: &Verzia %s

en: &View
sk: &Zobraziť

en: &View/Edit
sk: &Zobraziť/upraviť

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
sk: &Sledovať lokálne upravené súbory a ponúknuť nahranie zmien

en: &Write
sk: &Zápis

en: &Yes
sk: &Áno

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
sk: „%s“ neexistuje alebo je neprístupný.

en: '%s' is not a directory.
sk: „%s“ nie je adresár.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
sk: Vybraný protokol nepodporuje spôsob prihlasovania „Konto“

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
sk: „quote“ je zvyčajne lokálny príkaz používaný klientskými aplikáciami pracujúcimi na príkazovom riadku, ktorý hovorí, aby odoslal argumenty nasledujúce za „quote“ serveru. Možno ste chceli zadať priamy príkaz bez úvodného „quote“.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
sk[0]: (%d objekt odfiltrovaný)
sk[1]: (%d objekty odfiltrované)
sk[2]: (%d objektov odfiltrovaných)

en: (0 for no limit)
sk: (0 pre zrušenie limitu)

en: (0-999 seconds)
sk: (0-999 sekúnd)

en: (example: %H:%M)
sk: (príklad: %H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
sk: (príklad: %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
sk: (za %s/s)

en: --:--:-- left
sk: --:--:-- zostáva

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
sk: -c nie je možné použiť spolu s FTP URL.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
sk: -l je možné použiť jedine spolu s FTP URL.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
sk: -s a -c nie je možné použiť naraz.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
sk: -s nie je možné použiť spolu s FTP URL.

en: 0 - None
sk: 0 - Žiadne

en: 1 - Warning
sk: 1 - Upozornenia

en: 2 - Info
sk: 2 - Informačné

en: 3 - Verbose
sk: 3 - Podrobné

en: 4 - Debug
sk: 4 - Ladiace

en: < &Back
sk: < &Späť

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
sk: Záložka so zadaným názvom už existuje. Prosím, zadajte názov, ktorý sa nepoužíva.

en: A default editor needs to be set.
sk: Je potrebné nastaviť štandardný editor

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
sk: Adresár nie je možné pretiahnuť do jedného z jeho podadresárov.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
sk: Niekoľko serverov nepovoľuje pasívny režim alebo sú zle nastavené. V takýchto prípadoch je nutné použiť aktívny režim. V aktívnom režime FileZilla otvorí port a požiada server, aby sa k nemu pripojil.

en: A file previously opened has been changed.
sk: Predtým otvorený súbor bol zmenený.

en: A file with that name is already being transferred.
sk: Súbor s takým názvom sa už prenáša.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
sk: Na súbore s takým názvom ešte stále prebiehajú úpravy. Prosím, zatvorte ho, a skúste to znova.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
sk: Nebolo možné dekódovať názov lokálneho súboru.
    Prosím, ubezpečte sa, že premenná prostredia LC_CTYPE (alebo LC_ALL) je nastavená správne.
    Pokiaľ tento problém nevyriešite, vo výpise súborov môžu chýbať súbory.
    Žiadne ďalšie upozornenia sa už v priebehu tejto relácie nebudú zobrazovať.

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
sk: Správny server vždy zobrazuje všetky súbory, ale niektoré chybne fungujúce servery používateľovi skrývajú súbory. Touto voľbou donútite server, aby zobrazoval všetky súbory.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
sk: Správny server to nevyžaduje. Ak to potrebujete, kontaktujte správcu servera.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
sk: Prebieha operácia na vzdialenom stroji a je zapnuté synchronizované prehliadanie.
    Vypnúť synchronizované prehliadanie a pokračovať v zmene aktuálneho adresára?

en: A&dd
sk: &Pridať

en: A&llow resume of ASCII files
sk: Povo&liť pokračovanie v sťahovaní ASCII súborov

en: A&pply only to downloads
sk: Platí len pri &sťahovaní

en: A&pply only to uploads
sk: Platí len pri nahrávaní na &server

en: A&pply to all files and directories
sk: Použiť na &všetky súbory a adresáre

en: A&utomatically remove successful transfers
sk: A&utomaticky odstrániť úspešné prenosy

en: About FileZilla
sk: O aplikácii FileZilla

en: Above the file lists
sk: Nad zoznamami súborov

en: Account
sk: Konto

en: Action after queue &completion
sk: Činnosť po dokončení &frontu

en: Action on selected file:
sk: Činnosť na vybranom súbore:

en: Action to perform:
sk: Vykonať operáciu:

en: Action:
sk: Činnosť:

en: Active mode
sk: Aktívny režim

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
sk: Aby ste mohli použiť aktívny režim, musí FileZilla poznať vašu externú IP adresu.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
sk: Test aktívneho režimu FTP zlyhal. FileZilla nepozná správnu externú IP adresu. Naviac, smerovač modifikoval poslanú adresu.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
sk: Test aktívneho režimu FTP sa nepodaril. FileZilla má správnu externú IP adresu, ale váš smerovač alebo firewall ju chybne modifikoval.

en: Active mode IP
sk: IP adresa pre aktívny režim

en: Add files to &queue only
sk: Iba pridať súbory do &frontu

en: Add selected directory to the transfer queue
sk: Pridať vybraný adresár do frontu prenosov

en: Add selected files and folders to the transfer queue
sk: Pridať vybrané súbory a adresáre do frontu prenosov

en: Add to queue
sk: Pridať do frontu

en: Address type not supported
sk: Nepodporovaný typ adresy

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Algorithm:
sk: Algoritmus:

en: All files have been successfully transferred
sk: Všetky súbory boli úspešne prenesené

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
sk: Všetky zadané porty musia byť medzi 1024 a 65535.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
sk[0]: Všetky prenosy boli dokončené. %d súbor nebolo možné preniesť.
sk[1]: Všetky prenosy boli dokončené. %d súbory nebolo možné preniesť.
sk[2]: Všetky prenosy boli dokončené. %d súborov nebolo možné preniesť.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
sk: Umožniť použitie náhradného prenosového režimu pri chybe (&fallback)

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
sk: Umožniť použitie náhradného prenosového režimu pri chybe (fallback)

en: Already connected
sk: Už pripojený

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
sk: Namiesto toho môžete na správu vašich kľúčov použiť nástroj Pageant z PuTTY, FileZilla podporuje Pageant.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
sk: Namiesto toho môžete použiť SSH agenta vášho systému. Ak tak chcete urobiť, uistite sa, že máte nastavenú premennú prostredia SSH_AUTH_SOCK.

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
sk: Vyskytla sa chyba pri načítaní frontu prenosu z „%s“.
    Je možné, že niektoré položky neboli obnovené.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
sk: Vyskytla sa chyba pri ukladaní frontu prenosu do „%s“.
    Je možné, že niektoré položky neboli uložené.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
sk: Položka s rovnakým názvom ako pretiahnutá položka na cieľovom mieste už existuje.

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
sk: Iná operácia na vzdialenom už prebieha, teraz nie je možné zmeniť aktuálny adresár.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
sk: Žiadne zmeny vykonané v Správcovi lokalít sa nepodarilo uložiť.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
sk: Žiadne zmeny filtrov sa nepodarilo uložiť.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
sk: Žiadne zmeny filtrov sa neuložia.

en: App&ly to directories only
sk: Použiť iba na a&dresáre

en: Apply
sk: Použiť

en: Apply to &current queue only
sk: Platí len na &aktuálny front

en: Apply to &files only
sk: Použiť iba na sú&bory

en: Archive
sk: Archivovať

en: As tab in the transfer queue pane
sk: Ako karta v paneli frontu prenosov

en: Ask for action
sk: Opýtať sa na operáciu

en: Ask for password
sk: Opýtať sa na heslo

en: Ask operating system for a port.
sk: Opýtať sa operačného systému na port.

en: Ask your operating system for the external IP address
sk: Opýtať sa operačného systému na externú IP adresu

en: Associated program not found:
sk: Asociovaný program nebol nájdený:

en: At least one filter condition is incomplete
sk: Najmenej jedna podmienka filtra nie je kompletná

en: At this point, all required information has been gathered.
sk: V tomto okamihu by všetky potrebné informácie mali byť zozbierané.

en: Attribute
sk: Atribút

en: Authentication failed.
sk: Overenie zlyhalo.

en: Author:
sk: Autor:

en: Automatic file type classification
sk: Automatické rozpoznávanie typov súborov

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
sk: B <Symbol jednotky pre bajt. Preložte iba prvé písmeno>

en: B&ypass proxy
sk: Obchádzanie prox&y

en: Basic usage instructions
sk: Základné inštrukcie k používaniu

en: Behaviour
sk: Správanie

en: Being edited
sk: Upravuje sa

en: Binary
sk: Binárny

en: Blackboard
sk: Tabuľa

en: Bookmark
sk: Záložka

en: Bookmark:
sk: Záložka:

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Build date:
sk: Dátum zostavenia:

en: Build information
sk: Informácie o zostavení

en: Business category:
sk: Kategória spoločnosti:

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
sk: Štandardne FileZilla používa ktorýkoľvek dostupný lokálny port na nadviazanie spojenia v aktívnom režime. Ak to chcete obmedziť, zadajte rozsah portov, ktoré sa môžu používať.

en: C&ancel current operation
sk: Zrušiť &aktuálnu operáciu

en: C&lear all
sk: &Vymazať všetko

en: C&opy URL(s) to clipboard
sk: Sk&opírovať URL do schránky

en: C&ustom
sk: &Vlastné

en: C&ustom filetype associations:
sk: &Vlastné asociácie typov súborov:

en: Calculating timezone offset of server...
sk: Počíta sa posun časového pásma servera...

en: Can't read from file
sk: Nedá sa čítať zo súboru

en: Can't write data to file.
sk: Nedá sa zapísať dáta do súboru.

en: Can't write data to file: %s
sk: Nie je možné zapísať dáta do súboru: %s

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel current operation
sk: Zrušiť aktuálnu operáciu

en: Cancels the current operation
sk: Zruší aktuálnu operáciu

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
sk: Nedá sa pristupovať k „%s“, nosič nie je vložený alebo jednotka nie je pripravená.

en: Cannot add server to Site Manager
sk: Nie je možné pridať server do Správcu lokalít

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
sk: Nie je možné zatvoriť kartu, kým pracuje.
    Zrušiť prebiehajúcu operáciu a zatvoriť kartu?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
sk: Nie je možné porovnať adresáre, sú zapnuté odlišné filtre pre miestne a vzdialené adresáre

en: Cannot create new filter
sk: Nie je možné vytvoriť nový filter

en: Cannot edit file
sk: Súbor nie je možné upravovať

en: Cannot edit file, not connected to any server.
sk: Nie je možné upravovať súbor, neexistuje pripojenie k serveru.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
sk: Nie je možné upraviť súbor, vzdialená cesta nie je známa.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
sk: Nebolo možné nadviazať FTP spojenie s SFTP serverom. Prosím, vyberte správny protokol.

en: Cannot load toolbar from resource file
sk: Nedá sa načítať nástrojová lišta zo súboru prostriedkov

en: Cannot rename entry
sk: Záznam nie je možné premenovať

en: Cannot rename file
sk: Súbor nie je možné premenovať

en: Cannot save filterset
sk: Nie je možné uložiť sadu filtrov

en: Cannot select filter
sk: Nie je možné vybrať filter

en: Cannot set file association
sk: Nie je možné nastaviť asociáciu typu súboru:

en: Cannot show dialog
sk: Nie je možné zobraziť dialóg

en: Cannot view/edit selected file
sk: Nie je možné zobraziť/upraviť vybraný súbor

en: Certificate and session data are not available yet.
sk: Údaje o certifikáte a o relácii zatiaľ nie sú dostupné.

en: Certificate in chain:
sk: Certifikát v reťazci:

en: Certificate issuer
sk: Vydavateľ certifikátu

en: Challenge:
sk: Výzva:

en: Change file attributes
sk: Zmeniť atribúty súboru

en: Change the file permissions.
sk: Zmeniť oprávnenia súboru.

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
sk: Zmena nastavení súboru so záznamom vyžaduje reštart aplikácie FileZilla.

en: Character encoding issue
sk: Problém s kódovaním znakov

en: Charset
sk: Znaková sada

en: Check for &updates...
sk: Skontrolovať akt&ualizácie...

en: Check for newer versions of FileZilla
sk: Skontroluje novšie verzie aplikácie FileZilla

en: Check for updates failed
sk: Nepodarilo sa skontrolovať aktualizácie

en: Checking for correct external IP address
sk: Kontroluje sa správna externá IP adresa.

en: Choose the default local directory
sk: Vyberte predvolený lokálny adresár

en: Choose the local directory
sk: Vyberte lokálny adresár

en: Chunk data improperly terminated
sk: Dáta bloku (chunk) nie sú korektne ukončené

en: Cipher:
sk: Šifra:

en: Cl&ose tab
sk: Zatv&oriť kartu

en: Classic
sk: Klasické

en: Clear &layout cache
sk: Vymazať vyrovnávaciu pamäť roz&loženia

en: Clear history
sk: Vyčistiť históriu

en: Clear private data
sk: Vymazať súkromné údaje

en: Clear quickconnect bar
sk: Vyčistiť lištu rýchleho pripojenia

en: Click on Finish to save your configuration.
sk: Kliknite na Dokončiť, aby sa uložila vaša konfigurácia

en: Client to server MAC:
sk: MAC klient - server:

en: Client to server cipher:
sk: Šifra klient - server:

en: Close &all other tabs
sk: Zatvoriť všetky ost&atné karty

en: Close FileZilla
sk: Ukončí aplikáciu FileZilla

en: Close all running instances of FileZilla
sk: Zatvoriť všetky bežiace inštancie aplikácie FileZilla.

en: Closes current tab
sk: Zatvorí aktuálnu kartu

en: Co&mments:
sk: Po&známky:

en: Column properties
sk: Nastavenie stĺpcov

en: Column setup
sk: Nastavenie stĺpcov

en: Command and its arguments should be properly quoted.
sk: Príkaz a jeho argumenty by mali mať vhodné úvodzovky.

en: Command failed
sk: Príkaz zlyhal

en: Command not supported
sk: Príkaz nie je podporovaný

en: Command not supported by this protocol
sk: Protokol nepodporuje tento príkaz

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Comment
sk: Komentár

en: Common name:
sk: Bežný (spoločný) názov:

en: Communication tainted by router or firewall
sk: Komunikácia bola poškodená smerovačom alebo firewallom

en: Compare &modification time
sk: Porovnať dátum &zmeny

en: Compare file&size
sk: Porovnať &veľkosť súboru

en: Comparison &threshold (in minutes):
sk: &Prah porovnania (v minútach):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
sk: Prah pre porovnanie musí byť medzi 0 a 1440 minútami.

en: Compiled for:
sk: Skompilované pre:

en: Compiled on:
sk: Skompilované:

en: Compiled with:
sk: Skompilované čím:

en: Compiler flags:
sk: Parametre kompilátora:

en: Compressed
sk: komprimovaný

en: Concurrent transfers
sk: Súčasné prenosy

en: Conditions are c&ase sensitive
sk: &Rozlišovať v podmienkach veľkosť písmen

en: Configuration test
sk: Test nastavenia

en: Configure passive mode
sk: Nastavenie pasívneho režimu

en: Configure port range
sk: Nastavenie rozsahu portov

en: Configuring FileZilla and your network
sk: Nastavuje sa FileZilla a vaša sieť

en: Confirm deletion
sk: Potvrdiť zmazanie

en: Confirmation needed
sk: Vyžadované potvrdenie

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
sk: Gratulujeme, vaša konfigurácia vyzerá byť v poriadku.

en: Connect bypassing proxy settings
sk: Nastavenia pripojenia s obídením proxy

en: Connect to specified Site Manager site
sk: Pripojiť sa k určenej lokalite zo Správcu lokalít

en: Connecting
sk: Prebieha pripájanie

en: Connecting to %s
sk: Prebieha pripájanie k %s

en: Connecting to %s...
sk: Prebieha pripájanie k %s...

en: Connection
sk: Pripojenie

en: Connection attempt failed
sk: Pokus o pripojenie zlyhal

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
sk: Pokus o pripojenie zlyhal - „%s“. Skúša sa ďalšia adresa.

en: Connection attempt failed with "%s".
sk: Pokus o pripojenie zlyhal - „%s“.

en: Connection attempt interrupted by user
sk: Pokus o pripojenie prerušil používateľ

en: Connection closed
sk: Spojenie ukončené

en: Connection closed by server
sk: Server ukončil spojenie

en: Connection established, initializing TLS...
sk: Spojenie nadviazané, inicializuje sa TLS...

en: Connection established, sending HTTP request
sk: Spojenie nadviazané, posiela sa HTTP požiadavka

en: Connection established, waiting for welcome message...
sk: Spojenie nadviazané, čaká sa na uvítaciu správu...

en: Connection lost
sk: Spojenie prerušené

en: Connection not allowed by ruleset
sk: Zoznam pravidiel neumožnil spojenie

en: Connection refused
sk: Spojenie odmietnuté

en: Connection timed out.
sk: Spojenie prerušené (čas vypršal).

en: Connection to server lost.
sk: Spojenie so serverom stratené.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
sk: Spojenie s proxy nadviazané, vykonáva sa handshake...

en: Connection with server got closed prematurely.
sk: Spojenie so serverom bolo predčasne prerušené.

en: Connection with the test server failed.
sk: Spojenie s testovacím serverom sa nepodarilo

en: Copy (%d) of %s
sk: Kópia (%d) %s

en: Copy of %s
sk: Kópia %s

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
sk: Skopírovať URL vybraných položiek do schránky.

en: Could not accept connection: %s
sk: Nie je možné prijať spojenie: %s

en: Could not add connection to Site Manager
sk: Nie je možné pridať spojenie do Správcu lokalít

en: Could not connect to server
sk: Nedá sa spojiť so serverom

en: Could not connect to server: %s
sk: Nie je možné spojiť sa so serverom: %s

en: Could not convert command to server encoding
sk: Nebolo možné konvertovať príkaz do kódovania, ktoré používa server

en: Could not convert private key
sk: Nebolo možné konvertovať privátny kľúč

en: Could not copy URLs
sk: Nebolo možné skopírovať URL

en: Could not copy data
sk: Nebolo možné skopírovať dáta

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
sk: Nebolo možné určiť cieľ operácie ťahaj&pusť.
    Buď nie je rozšírenie Prieskumníka správne nainštalované alebo ste nepustili súbory do okna Prieskumníka.

en: Could not establish connection to server
sk: Nedá sa nadviazať spojenie so serverom

en: Could not generate custom login sequence.
sk: Nebolo možné vytvoriť vlastnú prihlasovaciu sekvenciu.

en: Could not get full remote path.
sk: Nepodarilo sa zistiť plnú vzdialenú cestu.

en: Could not get reply from fzputtygen.
sk: Nebolo možné získať odpoveď od fzputtygen.

en: Could not get temporary directory to download file into.
sk: Nepodarilo sa zistiť dočasný adresár, do ktorého by bolo možné stiahnuť súbor.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
sk: Nedá sa načítať „%s“, ubezpečte sa, prosím, že je súbor platný a že je k nemu možný prístup.
    Zmeny urobené v Správcovi lokalít nebudú uložené.

en: Could not load private key
sk: Nebolo možné načítať privátny kľúč

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
sk: Nepodarilo sa získať lokálny adresár zodpovedajúci vzdialenému adresáru „%s“.
    Vypnúť synchronizované prehliadanie a vykonať zmenu vzdialeného adresára?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
sk: Nepodarilo sa získať lokálny adresár zodpovedajúci vzdialenému adresáru „%s“.
    Synchronizované prehliadanie bolo vypnuté.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
sk: Nepodarilo sa získať vzdialený adresár zodpovedajúci lokálnemu adresáru „%s“.
    Synchronizované prehliadanie bolo vypnuté.

en: Could not open clipboard
sk: Nebolo možné otvoriť schránku

en: Could not open log file: %s
sk: Nebolo možné otvoriť súbor so záznamom: %s

en: Could not parse remote path.
sk: Nie je možné analyzovať vzdialenú cestu.

en: Could not parse server address:
sk: Nedá sa prečítať adresa servera:

en: Could not read from socket: %s
sk: Nie je možné čítať zo socketu: %s

en: Could not read server item.
sk: Nie je možné prečítať položku servera:

en: Could not seek to the end of the file
sk: Nedá sa presunúť na koniec súboru

en: Could not send command to fzputtygen.
sk: Nebolo možné poslať príkaz fzputtygen.

en: Could not spawn IO thread
sk: Nedá sa spustiť vlákno pre vstup a výstup

en: Could not start transfer
sk: Prenos nie je možné spustiť

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
sk: Nedá sa zapísať „%s“, zmeny v Správcovi lokalít nebudú uložené: %s.

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
sk: Nepodarilo sa zapísať „%s“, záložku nebolo možné pridať: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
sk: Nepodarilo sa zapísať „%s“, globálne záložky nebolo možné pridať: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
sk: Nedá sa zapísať „%s“, front nie je možné uložiť.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
sk: Nebolo možné zapísať „%s“, vybrané lokality nie je možné exportovať: %s

en: Could not write to local file
sk: Nie je možné zapisovať do lokálneho súboru

en: Could not write to log file: %s
sk: Nebolo možné zapisovať do súboru sú záznamom: %s

en: Could not write to socket: %s
sk: Nie je možné zapisovať do socketu: %s

en: Country:
sk: Krajina:

en: Create a new subdirectory in the current directory
sk: Vytvoriť podadresár v aktuálnom adresári

en: Create directory
sk: Vytvoriť adresár

en: Creating directory
sk: Vytvára sa adresár

en: Creating directory '%s'...
sk: Vytvára sa adresár „%s“...

en: Critical error
sk: Kritická chyba

en: Critical file transfer error
sk: Kritická chyba pri prenose súboru

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
sk: Kritická chyba pri prenose súboru po prenesení %s za %s

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
sk: Aktuálny vzdialený adresár (%s) sa nenachádza v rámci lokálnej hierarchie (%s).
    Synchronizované prehliadanie bolo vypnuté.

en: Current transfer type is set to ASCII.
sk: Aktuálny prenosový režim je ASCII.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
sk: Aktuálny prenosový režim je automatická detekcia.

en: Current transfer type is set to binary.
sk: Aktuálny prenosový režim je binárny.

en: Cus&tom
sk: &Vlastné

en: Custom filter set
sk: Vlastná sada filtrov

en: Custom server
sk: Vlastný server

en: D&ata type
sk: Typ ú&dajov

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
sk: D&esiatkové predpony pomocou symbolov SI (napr. 1 KB = 1000 bajtov)

en: D&efault
sk: Pr&edvolený

en: D&elete
sk: &Odstrániť

en: D&isable all
sk: &Zakázať všetky

en: D&o not save passwords
sk: &Neukladať heslá

en: D&ouble-click action on directories:
sk: &Operácia po dvojitom kliknutí na adresár:

en: DOS-like with virtual paths
sk: Ako DOS s virtuálnymi cestami

en: Dangerous filetype
sk: Nebezpečný typ súboru

en: Data
sk: Údaje

en: Data socket closed too early.
sk: Dátový socket bol predčasne zatvorený.

en: Date
sk: Dátum

en: Date formatting
sk: Formát dátumu

en: Date/time format
sk: Formát dátumu a času

en: Date/time unknown
sk: Neznámy dátum a čas

en: Debug
sk: Ladenie

en: Debugging settings
sk: Nastavenia ladenia

en: Default &local directory:
sk: Predvolený &lokálny adresár:

en: Default (Autodetect)
sk: Štandard (Automatická detekcia)

en: Default editor not properly quoted.
sk: Štandardný editor nemá vhodné úvodzovky.

en: Default file exists action
sk: Predvolená činnosť ak súbor existuje

en: Default r&emote directory:
sk: Predvolený &vzdialený adresár:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
sk: Nebolo možné analyzovať štandardnú vzdialenú cestu. Uistite sa, že je to platná absolútna cesta a že ju vybraný typ servera podporuje.

en: Default system language
sk: Predvolený jazyk systému

en: Default transfer mode:
sk: Predvolený režim prenosu:

en: Default transfer type:
sk: Predvolený typ spojenia:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
sk: Predvolený: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
sk: Interval medzi neúspešnými pokusmi o pripojenie musí byť medzi 1 a 999 sekúnd.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
sk[0]: Čaká sa %d sekunda pred ďalším pokusom, lebo predchádzajúci pokus o pripojenie zlyhal...
sk[1]: Čaká sa %d sekundy pred ďalším pokusom, lebo predchádzajúci pokus o pripojenie zlyhal...
sk[2]: Čaká sa %d sekúnd pred ďalším pokusom, lebo predchádzajúci pokus o pripojenie zlyhal...

en: Delete Site Manager entry
sk: Vymazať položku Správcu lokalít

en: Delete selected directory
sk: Zmazať vybraný adresár

en: Delete selected files and directories
sk: Zmazať vybrané súbory a adresáre

en: Deleting symbolic link
sk: Maže sa symbolický odkaz

en: Desktop
sk: Plocha

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Details for new key:
sk: Podrobnosti nového kľúča:

en: Dire&ctories
sk: &Adresáre

en: Direction
sk: Smer

en: Directory
sk: Adresár

en: Directory comparison
sk: Porovnanie adresárov

en: Directory comparison failed
sk: Porovnanie adresárov zlyhalo

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
sk: Adresár obsahujúci súbor so záznamom neexistuje alebo jeho názov nie je platný.

en: Directory listing aborted by user
sk: Výpis adresára bol prerušený používateľom

en: Directory listing failed
sk: Výpis adresára zlyhal

en: Directory listing filters
sk: Filtre výpisu adresára

en: Directory listing successful
sk: Výpis adresára prebehol úspešne

en: Disa&ble all
sk: Z&akázať všetky

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
sk: Vypnúť synchronizované prehliadanie a vykonať zmenu vzdialeného adresára?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
sk: Ak už neuvidíte správny obsah adresárov, znova túto voľbu vypnite.

en: Disconnect from server
sk: Odpojenie od servera

en: Disconnected from server
sk: Odpojený od servera

en: Disconnected from server: %s
sk: Odpojený od servera: %s

en: Disconnecting from previous server
sk: Odpája sa od predchádzajúceho servera

en: Disconnects from the currently visible server
sk: Odpojí od momentálne zobrazeného servera

en: Display about dialog
sk: Zobrazí dialóg s informáciami o aplikácii

en: Do &not use default editor
sk: &Nepoužívať štandardný editor

en: Do you really want to close FileZilla?
sk: Naozaj chcete zatvoriť aplikáciu FileZilla?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
sk: Naozaj chcete všetky položky Správcu lokalít a prenosový front?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
sk: Naozaj chcete vymazať všetky položky Správcu lokalít?

en: Do you really want to delete selected entry?
sk: Naozaj chcete vymazať druhú položku?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
sk: Naozaj chcete vymazať prenosový front?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
sk: Naozaj chcete serveru poslať „%s“?

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Don't use external IP address on &local connections.
sk: Nedá sa použiť externá IP adresa na &lokálnom spojení

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
sk: Súbory s bodkou sú názvy začínajúce bodkou, napr. .htaccess

en: Double-click action
sk: Operácia po dvojitom kliknutí

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Download &limit:
sk: &Limit sťahovania:

en: Download limit: %s/s
sk: Limit sťahovania: %s/s.

en: Download limit: none
sk: Limit sťahovania: žiaden

en: Download search results
sk: Stiahnuť výsledky vyhľadávania

en: Download selected directory
sk: Stiahnuť vybraný adresár

en: Download selected files and directories
sk: Stiahnuť vybrané súbory a adresáre

en: Downloading
sk: Sťahuje sa

en: Downloading %s
sk: Sťahujem %s

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
sk: Ťahaj&pusť medzi dvomi inštanciami aplikácie FileZilla zatiaľ nebolo implementované.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
sk: Ťahaj&pusť medzi dvomi servermi zatiaľ nebolo implementované,

en: E&nable all
sk: &Povoliť všetky

en: E&nter directory
sk: &Vstúpiť do adresára

en: E&xecute
sk: &Spustiť

en: E&xit
sk: &Koniec

en: E-Mail:
sk: Email:

en: Each filter needs at least one condition.
sk: Každý filter musí mať aspoň jednu podmienku

en: Edit filters
sk: Úprava filtrov

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
sk: Upraviť súbor pomocou nastaveného editora a nahrať zmeny späť na server.

en: Editing failed
sk: Upravovanie sa nepodarilo

en: Empty command
sk: Prázdny príkaz

en: Empty command.
sk: Prázdny príkaz.

en: Empty directory listing
sk: Prázdny výpis adresára

en: Empty directory.
sk: Prázdny adresár.

en: Empty file extension.
sk: Bez prípony súboru.

en: Empty filter names are not allowed.
sk: Prázdny názov filtra nie je dovolený,

en: Empty name
sk: Prázdny názov

en: Empty quoted string.
sk: Prázdny reťazec v úvodzovkách.

en: En&able all
sk: P&ovoliť všetky

en: Enable invalid character &filtering
sk: Zapnúť &filtrovanie neplatných znakov

en: Encrypted
sk: šifrovaný

en: Encryption
sk: Šifrovanie

en: Encryption details
sk: Podrobnosti šifrovania

en: End comparison and change sorting order?
sk: Ukončiť porovnávanie a zmeniť poradie triedenia?

en: Enter &custom command...
sk: &Zadať vlastný príkaz...

en: Enter 0 for unlimited speed.
sk: Zadajte 0 pre neobmedzenú rýchlosť.

en: Enter command
sk: Zadať príkaz

en: Enter custom command
sk: Zadať vlastný príkaz

en: Enter directory
sk: Vstúpiť do adresára

en: Enter filter name
sk: Zadajte názov filtra

en: Enter name for filterset
sk: Zadajte názov sady filtrov

en: Enter new name for filterset
sk: Zadajte nový názov sady filtrov

en: Enter password
sk: Zadajte heslo

en: Enter selected directory
sk: Vstúpiť do vybraného adresára

en: Enter username and password
sk: Zadajte používateľské meno a heslo

en: Error exporting settings
sk: Chyba pri exporte nastavení

en: Error importing
sk: Chyba pri importe

en: Error loading queue
sk: Chyba pri načítaní frontu

en: Error loading xml file
sk: Chyba pri načítaní XML súboru

en: Error saving queue
sk: Chyba pri ukladaní frontu

en: Error starting program
sk: Chyba pri spúštaní programu

en: Error writing xml file
sk: Chyba pri zápise XML súboru

en: Error:
sk: Chyba:

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
sk: Príklad: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open

en: Examples
sk: Príklady

en: Exe&cute
sk: &Spustiť

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
sk: Spustiteľný súbor neobsahuje informácie o verzii, nie je možné skontrolovať aktualizácie.

en: Explorer
sk: Prieskumník

en: Export &Queue
sk: Exportovať &front

en: Export &Settings
sk: Exportovať &nastavenia

en: Export settings
sk: Exportovať nastavenia

en: F&ilter name:
sk: Ná&zov filtra:

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
sk: FTP - File Transfer Protocol s voliteľným šifrovaním

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
sk: FTP - nezabezpečený File Transfer Protocol

en: FTP Engine not initialized, can't connect
sk: FTP jadro nie je inicializované, nie je možné pripojiť sa

en: FTP Keep-alive
sk: FTP udržiavanie spojenia (keep-alive)

en: FTP Proxy
sk: FTP proxy

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
sk: FTP používa sekundárne spojenie pre prenos dát. Tieto ďalšie spojenia môžu byť nadviazané dvoma spôsobmi.

en: Failed to change directory
sk: Nepodarilo sa zmeniť adresár

en: Failed to change language
sk: Nepodarilo sa zmeniť jazyk

en: Failed to copy or move sites
sk: Nepodarilo sa skopírovať alebo presunúť lokality

en: Failed to create backup copy of xml file
sk: Nepodarilo sa vytvoriť záložnú kópia XML súboru

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
sk: Nepodarilo sa vytvoriť počúvajúci socket pre aktívny režim prenosu

en: Failed to get 'My Documents' path
sk: Nepodarilo sa zistiť cestu k „Moje dokumenty“

en: Failed to get desktop path
sk: Nepodarilo sa zistiť cestu k Ploche

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
sk: Nepodarilo sa získať adresu rovesníka riadiaceho spojenia, spojenie zatvorené.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
sk: Nepodarilo sa získať adresu rovesníka dátového spojenia, spojenie zatvorené.

en: Failed to initialize FTP engine
sk: Nepodarilo sa inicializovať jadro FTP

en: Failed to load panels, invalid resource files?
sk: Nepodarilo sa načítať panely. Neplatné súbory prostriedkov?

en: Failed to load private key: %s
sk: Nepodarilo sa načítať privátny kľúč: %s

en: Failed to open "%s" for appending/writing
sk: Nepodarilo sa otvoriť „%s“ na pridávanie / zapisovanie

en: Failed to open "%s" for reading
sk: Nepodarilo sa otvoriť „%s“ na čítanie

en: Failed to open "%s" for writing
sk: Nepodarilo sa otvoriť „%s“ na zapisovanie

en: Failed to parse returned path.
sk: Nepodarilo sa analyzovať vzdialenú cestu.

en: Failed to receive data
sk: Nepodarilo sa prijať dáta

en: Failed to retrieve directory listing
sk: Nepodarilo sa získať výpis adresára

en: Failed to retrieve the external IP address.
sk: Nepodarilo sa získať externú IP adresa.

en: Failed to send command.
sk: Nepodarilo sa poslať príkaz

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
sk: Nepodarilo sa nastaviť jazyk na %s (%s), používa sa predvolený jazyk systému

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
sk: Nepodarilo sa nastaviť jazyk na %s (%s), používa sa predvolený jazyk systému (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
sk: Nepodarilo sa nastaviť jazyk na %s (%s), používa sa predvolený jazyk systému.

en: Failed to set language to %s, using default system language
sk: Nepodarilo sa nastaviť jazyk na %s, používa sa predvolený jazyk systému

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
sk: Nepodarilo sa nastaviť jazyk na %s, používa sa predvolený jazyk systému (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
sk: Nepodarilo sa nastaviť jazyk na %s, používa sa predvolený jazyk systému.

en: Failed to validate settings
sk: Chyba v nastavení

en: Failed to write to file %s
sk: Chyba pri zápise súboru %s

en: Failed to write xml file
sk: Chyba pri zápise XML súboru

en: Failed transfers
sk: Zlyhané prenosy

en: Fall back to active mode
sk: Použiť aktívny režim pri chybe (fallback)

en: Fil&e:
sk: Sú&bor:

en: Fil&es
sk: Sú&bory

en: File
sk: Súbor

en: File does not contain any importable data.
sk: Súbory neobsahujú údaje, ktoré by bolo možné importovať

en: File editing
sk: Úprava súboru

en: File exists
sk: Súbor existuje

en: File exists action
sk: Činnosť ak súbor existuje

en: File has changed
sk: Súbor sa zmenil

en: File lists
sk: Zoznamy súborov

en: File not found
sk: Súbor nenájdený

en: File search
sk: Hľadanie súboru

en: File transfer aborted by user
sk: Prenos prerušený používateľom

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
sk: Prenos súboru prerušený používateľom po prenesení %s za %s

en: File transfer failed
sk: Prenos súboru zlyhal

en: File transfer failed after transferring %s in %s
sk: Prenos súboru zlyhal po prenesení %s za %s

en: File transfer skipped
sk: Prenos súboru preskočený

en: File transfer successful
sk: Prenos súboru úspešný

en: File transfer successful, transferred %s in %s
sk: Prenos súboru úspešný prenesených %s za %s

en: File transfers still in progress.
sk: Prenosy súborov ešte stále prebiehajú.

en: File would transfer with ASCII data type.
sk: Prenos súborov s ASCII údajmi.

en: File would transfer with binary data type.
sk: Prenos súborov s binárnymi údajmi.

en: FileZilla Error
sk: FileZilla hlási chybu

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
sk: FileZilla teraz môže otestovať vašu konfiguráciu, aby sa uistila, že je všetko nastavené správne.

en: FileZilla is already connected to a server.
sk: FileZilla je už pripojená k serveru.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
sk: Aplikáciu FileZilla je potrebné reštartovať, aby sa zmeny prejavili.

en: Filelist status &bars
sk: &Stavový panel zoznamu súborov

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
sk: Nie je možné zostaviť názov súboru adresára %s a súboru %s

en: Filename invalid
sk: Neplatný názov súboru

en: Filename unchanged
sk: Názov súboru nezmenený

en: Filename:
sk: Názov súboru:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
sk: Názvy súborov nesmú obsahovať žiadny z týchto znakov: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
sk: Názvy súborov nesmú obsahovať žiadny z týchto znakov: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
sk: Súbory sa momentálne upravujú

en: Filesize
sk: Veľkosť súboru

en: Filesize format
sk: Formát veľkosti súboru

en: Filetype
sk: Typ súboru

en: Filetype associations
sk: Asociácie typov súborov

en: Filter applies to:
sk: Filter platí pre:

en: Filter invalid characters in filenames
sk: Filtrovať neplatné znaky v názvoch súborov

en: Filter name already exists
sk: Filter s týmto názvom už existuje

en: Filter out items matching all of the following
sk: Odfiltrovať položky spĺňajúce všetky nasledujúce podmienky

en: Filter out items matching any of the following
sk: Odfiltrovať položky spĺňajúce ktorúkoľvek z nasledujúcich podmienok

en: Filter out items matching none of the following
sk: Odfiltrovať položky nespĺňajúce žiadnu z nasledujúcich podmienok

en: Filter set already exists
sk: Sada filtrov s týmto názvom už existuje

en: Filter the directory listings
sk: Filtruje výpisy adresárov

en: Filter validation failed
sk: Overenie filtra zlyhalo

en: Fingerprint (SHA-1):
sk: Odtlačok prsta (SHA-1):

en: Firewall and router configuration wizard
sk: Sprievodca nastavením firewallu a smerovača

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
sk: Pre podrobnejšie informácie o týchto nastaveniach spustite prosím Sprievodcu nastavením siete.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
sk: Pre zaistenie spoľahlivosti zadajte rozsah aspoň 10 portov.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
sk: Pre túto reláciu sa použijú štandardné nastavenia a zmeny nastavenia nebudú uložené.

en: Force &UTF-8
sk: Vynútiť &UTF-8

en: Force showing &hidden files
sk: Vynútiť zobrazovanie &skrytých súborov

en: Force showing hidden files
sk: Vynútiť zobrazovanie skrytých súborov

en: Format specifications:
sk: Špecifikácie formátu:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
sk: Formát: Prípona, za ktorou nasledujú (uzatvorené do vhodných úvodzoviek) príkaz a argumenty.

en: Further documentation
sk: Ďalšia dokumentácia

en: General
sk: Základné

en: General SOCKS server failure
sk: Všeobecné zlyhanie servera SOCKS

en: Generic proxy
sk: Všeobecný proxy

en: Get external IP address from the following URL:
sk: Získať externú IP adresu z nasledujúceho URL:

en: Getting help
sk: Získať pomoc

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
sk: Zadaný názov sady filtrov už existuje, prepísať?

en: Global bookmarks
sk: Globálne záložky

en: Group permissions
sk: Oprávnenie skupiny

en: H&igh
sk: &Vysoká

en: HTTPS - HTTP over TLS
sk: HTTPS - HTTP cez TLS

en: Hash:
sk: Haš:

en: Hidden
sk: skrytý

en: High
sk: Vysoká

en: Highest
sk: Najvyššia

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
sk: Najvyšší využiteľný port musí byť číslo medzi 1024 a 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
sk: Podržaním klávesu Shift sa stav filtrov na obidvoch stranách bude prepínať súčasne.

en: Homepage:
sk: Domovská stránka:

en: Host key mismatch
sk: Nesúhlasí hostiteľský kľúč

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
sk: Hostiteľ začína znakom „[“, zodpovedajúca pravá zátvorka nebola nájdená.

en: Host unreachable
sk: Hostiteľ nedostupný

en: Host:
sk: Hostiteľ:

en: Hours,
sk: hodín,

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
sk: I&SO 8601 (príklad: 15:47)

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
sk: Ak po dlhšiu ako určenú dobu nie sú odoslané alebo prijaté žiadne dáta, spojenie bude zatvorené a FileZilla sa pokúsi pripojiť znova.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
sk: Pri oznamovaní chýb prosím poskytujte záznamy s úrovňou ladenia „Podrobné“.

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
sk: Pokiaľ automatický test na konci tohto sprievodcu uspeje, ale napriek tomu nemôžete prenášať súbory s nejakým serverom, je možné, že je daný server nesprávne nastavený a mali by ste vyskúšať aktívny režim. Režim prenosu je možné pre jednotlivé servery nastaviť v Správcovi lokalít.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
sk: Ak je umožnené použitie náhradného prenosového režimu (fallback) pri chybe, budete mať možnosť sa pripojiť na zle nakonfigurované servery, ktoré odmietnu zvolený prenosový režim.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
sk: Ak ste zmenu kľúča hostiteľa neočakávali, prosím, kontaktujte správcu servera.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
sk: Ak problém pretrváva, niektorý smerovač a/alebo firewall blokuje aplikáciu FileZilla.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
sk: Ak problém pretrváva, niektorý smerovač a/alebo firewall stále prerušuje spojenie.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
sk: Ak veľkosť súboru so záznamom dosiahne veľkostné obmedzenie, bude premenovaný pridaním „.1“ na koniec názvu súboru (je možné, že pritom prepíše staršie súbory so záznamom) a vytvorí sa nový súbor.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
sk: Ak symbolický odkaz ukazuje na adresár, FileZilla môže buď zmazať symbolický odkaz alebo odstrániť obsah adresára, na ktorý ukazuje.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
sk: Ak problém pretrváva, kontaktujte výrobcu smerovača alebo firewallu

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
sk: Ak problém pretrváva, kontaktujte výrobcu smerovača.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
sk: Ak ste zvolili porovnávanie na základe časovej známky, dva súbory sa budú považovať za zhodné ak rozdiel časových známok neprekročí túto prahovú hodnotu.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
sk: Ak kliknete na test, FileZilla sa spojí s probe.filezilla-project.org a vykoná niekoľko jednoduchých testov.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
sk: Ak zatvoríte aplikáciu FileZilla, zmeny, ktoré ste vykonali, sa stratia.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
sk: Pokiaľ nesprávne zadáte typy súborov, môžu sa potom pri prenose poškodiť.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
sk: Pokiaľ budú výsledkom nejaké chyby, vaše nastavenie nie je v poriadku.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
sk: Ak máte problém získať výpis adresára alebo preniesť súbory, skúste zmeniť predvolený prenosový režim.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
sk: Ak pretrvávajú problémy s konkrétnym serverom, tak server alebo smerovač nie je správne nastavený. Skúste prepnúť pasívny režim a kontaktujte administrátora servera.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
sk: Ak dokončíte tohto sprievodcu a záverečný test bude úspešný, tak vaše firewally a smerovače by mali byť nastavené správne.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
sk: Ak používate firewall, ubezpečte sa, že FileZilla má povolené prijať spojenie na všetkých zadaných portoch.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
sk: Ak používate smerovač, ubezpečte sa, že všetky tieto porty sú presmerované na počítač, na ktorom FileZilla beží.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
sk: Ak váš smerovač neustále mení IP adresu, kontaktujte výrobcu smerovača.

en: Import settings
sk: Importovať nastavenia

en: Import successful
sk: Import prebehol úspešne

en: Improperly quoted association.
sk: Asociácia typu súboru nie je uzatvorená do vhodných úvodzoviek.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
sk: V aktívnom režime musí FileZilla počúvať na porte pre dátové prenosy. Musíte zadať, ktoré porty bude FileZilla používať.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
sk: V prípade, že máte smerovač, musíte presmerovať všetky dostupné porty, lebo FileZilla nemá vplyv na to, aký port operačný systém vyberie.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
sk: Aby ste mohli použiť aktívny režim, musí FileZilla poznať vašu externú IP adresu.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
sk: V pasívnom režime, ktorý sa odporúča pre väčšinu používateľov, sa FileZilla opýta servera na port a potom sa k nemu pripojí. Pre toto nie je potrebné mnoho nastavovania.

en: Incorrect password
sk: Nesprávne heslo

en: Initializing TLS...
sk: Inicializuje sa TLS...

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
sk: Nezabezpečený server, nepodporuje FTP cez TLS.

en: Interactive
sk: Interaktívny

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Interrupted by user
sk: Prerušené používateľom

en: Invalid Content-Length
sk: Neplatná hlavička Content-Length

en: Invalid HTTP Response
sk: Neplatná HTTP odpoveď

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
sk: Bola prijatá neplatná postupnosť znakov, vypína sa UTF-8. Ak chcete vynútiť použitie UTF-8, zvoľte voľbu UTF-8 v Správcovi lokalít.

en: Invalid chunk size
sk: Neplatná veľkosť bloku dát (chunk)

en: Invalid data received
sk: Prijaté nekorektné dáta

en: Invalid date
sk: Neplatný dátum

en: Invalid filename
sk: Neplatný názov súboru

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
sk: Neplatný hostiteľ, po pravej zátvorke môže nasledovať iba dvojbodka a port.

en: Invalid input
sk: Neplatný vstup

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
sk: Zadaný neplatný port. Port musí mať hodnotu medzi 1 a 65535.

en: Invalid response code
sk: Neplatný kód odpovede

en: Invalid search conditions: %s
sk: Neplatné podmienky vyhľadávania: %s

en: Invalid site path
sk: Neplatná cesta k lokalite

en: Invalid size in condition
sk: Neplatná veľkosť v podmienke

en: Invalid username given.
sk: Neplatné používateľské meno.

en: Jurisdiction country:
sk: Krajina jurisdikcie:

en: Jurisdiction locality:
sk: Lokalita jurisdikcie:

en: Jurisdiction state or province:
sk: Štát alebo oblasť jurisdikcie:

en: Keep directories on top
sk: Adresáre nechávať na vrchu

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
sk: Majte na pamäti, že nie všetky servery podporujú túto možnosť a môžu vrátiť nesprávne výpisy aj je táto voľba zapnutá. Hoci FileZilla vykonáva isté testy, aby sa presvedčila, či server túto možnosť podporuje, test môže zlyhať.

en: Key exchange
sk: Výmena kľúčov

en: L&owest
sk: Na&jnižšia

en: Language
sk: Jazyk

en: Language changed
sk: Jazyk sa zmenil

en: Last modified
sk: Posledná zmena

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Limit for concurrent &downloads:
sk: Limit súčasných &sťahovaní:

en: Limit for concurrent &uploads:
sk: Limit súčasných &nahrávaní:

en: Limit local ports
sk: Obmedziť lokálne porty

en: Limit size of logfile
sk: Obmedzenie veľkosti súboru so záznamom

en: Limit:
sk: Obmedzenie:

en: Line length exceeded
sk: Prekročený limit dĺžky riadka

en: Linked against
sk: Spojené s

en: Listen socket closed
sk: Počúvací socket zatvorený

en: Listing:
sk: Výpis:

en: Lo&west available port:
sk: &Najnižší dostupný port:

en: Local
sk: Lokálny

en: Local file
sk: Lokálny súbor

en: Local file does not exist.
sk: Lokálny súbor neexistuje.

en: Local file is a directory instead of a regular file.
sk: Lokálny súbor nie je obyčajný súbor, ale adresár.

en: Local file is not a valid filename.
sk: Lokálny súbor nie je to platný názov súboru.

en: Local filters:
sk: Lokálne filtre:

en: Local site:
sk: Lokálne miesto:

en: Locality:
sk: Lokalita:

en: Log file
sk: Súboru záznamu

en: Logging
sk: Záznam

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
sk: Prihlasovacie údaje obsahujú ne-ASCII znaky a server nemusí byť schopný komunikovať v UTF-8. Použitie lokálnej znakovej sady nie je možné, pretože sa používa proxy.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
sk: Prihlasovacie údaje obsahujú ne-ASCII znaky a server nemusí byť schopný komunikovať v UTF-8. Prebieha pokus o použitie lokálnej znakovej sady.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
sk: Logontype musí byť buď „ask“ alebo „interactive“ (bez úvodzoviek).

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
sk: Logontype možno použiť iba spolu s FTP URL. Argument musí byť buď „%s“ alebo „%s“

en: Low
sk: Nízka

en: Lowest
sk: Najnižšia

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
sk: Najnižší využiteľný port musí byť číslo medzi 1024 a 65535.

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
sk: Uistite sa, že súbor je prístupný a je to platný XML dokument.

en: Malformed chunk data: %s
sk: Zle utvorené dáta bloku (chunk): %s

en: Manual transfer
sk: Manuálny prenos

en: Match all of the following
sk: Spĺňajú všetky nasledujúce podmienky

en: Match any of the following
sk: Spĺňajú ktorúkoľvek z nasledujúcich podmienok

en: Match none of the following
sk: Nespĺňajú žiadnu z nasledujúcich podmienok

en: Maximum simultaneous &transfers:
sk: Maximálny počet súčasných &prenosov:

en: Message log
sk: Záznam správ

en: Minutes
sk: minút

en: Move &down
sk: Presunúť &dolu

en: Move &up
sk: Presunúť &hore

en: My Computer
sk: Môj počítač

en: My Documents
sk: Moje dokumenty

en: My Sites
sk: Moje lokality

en: N/a
sk: Neznámy

en: Name
sk: Názov

en: Name already exists
sk: Názov už existuje

en: Name of bookmark already exists.
sk: Názov záložky už existuje.

en: Name:
sk: Názov:

en: Need to enter filter name
sk: Musíte zadať názov filtra

en: Need to enter valid remote path
sk: Musíte zadať platnú vzdialenú cestu

en: Need to specify a character encoding
sk: Musíte uviesť znakovú sadu

en: Network unreachable
sk: Sieť nedostupná

en: New &Folder
sk: Nový &adresár

en: New &tab
sk: Nová kar&ta

en: New Book&mark
sk: Nová &záložka

en: New bookmark
sk: Nová záložka

en: New directory
sk: Nový adresár

en: New features and improvements in %s
sk: Nové vlastnosti a vylepšenia v %s

en: New filter
sk: Nový filter

en: New folder
sk: Nový adresár

en: New site
sk: Nová lokalita

en: Next to the transfer queue
sk: Vedľa frontu prenosov

en: No
sk: Nie

en: No category to export selected
sk: Nebola vybraná žiadna kategória pre export

en: No command given, aborting.
sk: Nebol zadaný príkaz, ruší sa.

en: No external IP address set, trying default.
sk: Nenastavená žiadna externá IP adresa, skúša sa štandardná.

en: No files are currently being edited.
sk: Žiadne súbory sa momentálne neupravujú.

en: No filter name given
sk: Nebol zadaný názov filtra

en: No host given, please enter a host.
sk: Nezadali ste hostiteľa, zadajte ho prosím.

en: No images available
sk: Žiadne ikony nie sú dostupné

en: No name for the filterset given.
sk: Nebol zadaný názov sady filtrov.

en: No program associated with filetype
sk: Typu súboru nie je asociovaný žiadny program

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
sk: Žiadny program nie je asociovaný na úpravu súborov s príponou „%s“.

en: No search results
sk: Žiadne výsledky vyhľadávania

en: No sites available
sk: Nie je dostupná žiadna lokalita

en: No supported SOCKS5 auth method
sk: Žiadna podporovaná metóda overovania SOCKS5

en: No username given.
sk: Nebolo zadané meno používateľa.

en: None
sk: Žiadny

en: None selected yet
sk: Zatiaľ nič nevybrané

en: Normal
sk: Normálny

en: Not connected
sk: Nepripojený

en: Not connected to any server
sk: Nepripojený k žiadnemu serveru

en: Not connected to any server.
sk: Nepripojený k žiadnemu serveru.

en: Not connected.
sk: Nepripojený.

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
sk: Majte na pamäti, že táto vlastnosť je podporovaná iba pri použití protokolu FTP.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
sk: Pozn.: Toto funguje len pri čistom, nešifrovanom FTP spojení.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
sk: Pozn.: Pri použití všeobecného proxy sa vynucuje pasívny režim FTP spojení.

en: Number of decimal places:
sk: Počet desatinných miest:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
sk: Počet pokusov o znovupripojenie musí byť medzi 0 a 99.

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
sk: Na nasledujúcich stránkach nastavíte zvolený prenosový režim, ako aj použitie náhradného prenosového režimu (fallback) ak je táto voľba zapnutá.

en: Once
sk: Raz

en: Only use plain FTP (insecure)
sk: Používať iba čisté FTP (nezabezpečené)

en: Open directory in system's file manager
sk: Otvoriť adresár v správcovi súborov systému

en: Open the Site Manager
sk: Otvorí Správcu lokalít

en: Open the file.
sk: Otvoriť súbor.

en: Open the settings dialog of FileZilla
sk: Otvorí dialóg s nastavením aplikácie FileZilla

en: Opened as:
sk: Otvorený ako:

en: Opening failed
sk: Otvorenie sa nepodarilo

en: Opens a new tab
sk: Otvorí novú kartu

en: Opens the Site Manager
sk: Otvorí Správcu lokalít

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
sk: Otvorí dialóg filtra výpisu obsahu adresára. Filtre možno prepínať kliknutím pravým tlačidlom myši.

en: Organization:
sk: Organizácia:

en: Other:
sk: Iné:

en: Overview
sk: Náhľad

en: Overwrite &if source newer
sk: Prepísať, &ak je zdroj novší

en: Overwrite file
sk: Prepísať súbor

en: Overwrite file if size differs
sk: Prepísať súbor, ak sa veľkosť líši

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
sk: Prepísať súbor, ak sa veľkosť líši alebo zdroj je novší

en: Overwrite file if source file newer
sk: Prepísať súbor, ak je zdroj novší

en: Overwrite if &different size
sk: Prepísať, ak sa &veľkosť líši

en: Overwrite if different si&ze or source newer
sk: Prepísať, ak sa veľkosť líši alebo &zdroj je novší

en: Owner permissions
sk: Oprávnenie vlastníka

en: Owner/Group
sk: Vlastník/skupina

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
sk: Zab&rániť aby systém vošiel do nečinnej slučky počas prenosov a iných operácií

en: P&roxy host:
sk: &Stroj proxy:

en: PORT command tainted by router or firewall.
sk: Príkaz PORT bol poškodený smerovačom alebo firewallom.

en: Pa&ssive (recommended)
sk: Pa&sívny (odporúča sa)

en: Parameter not a valid URL
sk: Parameter nie je platný URL

en: Pass&word:
sk: Hes&lo:

en: Passive (recommended)
sk: Pasívny (odporúča sa)

en: Passive mode
sk: Pasívny režim

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
sk: Pasívny režim bol nastavený ako predvolený režim pre prenos.

en: Password required
sk: Vyžaduje sa heslo

en: Path
sk: Cesta

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
sk: Nie je možné zostaviť cestu adresára %s a podadresára %s

en: Paths
sk: Cesty

en: Pending removal
sk: Nedokončené odstránenie

en: Permission
sk: Oprávnenia

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Platform:
sk: Platforma:

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
sk: Prosím, skontrolujte na https://filezilla-project.org/probe.php že server beží a pozorne znova prekontrolujte vaše nastavenia.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
sk: Nastavte, prosím, vaše firewally a smerovače tak, aby FileZilla mohla naviazať odchádzajúce spojenie na ľubovoľný port.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
sk: Prosím, vypnite nastavenia ako „režim DMZ“ alebo „herný režim“ na vašom smerovači.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
sk: Prosím, uistite sa, že máte stabilné internetové spojenie a znova skontrolujte svoje nastavenia.

en: Please enter a custom date format.
sk: Prosím, zadajte vlastný formát dátumu.

en: Please enter a custom time format.
sk: Prosím, zadajte vlastný formát času.

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
sk: Prosím, zadajte dátum v tvare YYYY-MM-DD ako napríklad 2010-07-18.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
sk: Prosím, zadajte limit rýchlosti sťahovania väčší alebo rovný 0 %s/s.

en: Please enter a name for the new filter.
sk: Prosím, zadajte názov pre nový filter.

en: Please enter a new name for the copied filter.
sk: Prosím, zadajte nový názov pre kopírovaný filter.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
sk: Prosím, zadajte nový názov sady filtrov „%s“

en: Please enter a new name for the filter.
sk: Prosím, zadajte nový názov filtra

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
sk: Prosím, zadajte číslo medzi 0 a 10 pre počet súčasných sťahovaní.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
sk: Prosím, zadajte číslo medzi 0 a 10 pre počet súčasných nahrávaní.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
sk: Prosím, zadajte číslo medzi 1 a 10 pre počet súčasných prenosov.

en: Please enter a password for this server:
sk: Prosím, zadajte heslo pre tento server:

en: Please enter a unique name for this filter set
sk: Prosím, zadajte jedinečný názov pre túto sadu filtrov

en: Please enter a username for this server:
sk: Prosím, zadajte používateľské meno pre tento server:

en: Please enter a valid portrange.
sk: Zadajte prosím platný rozsah portov.

en: Please enter an URL where to get your external address from
sk: Prosím, zadajte URL, kde sa dá získať vaša externá adresa

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
sk: Prosím, zadajte limit rýchlosti nahrávania väčší alebo rovný 0 %s/s.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
sk: Prosím, zadajte priamy FTP príkaz.
    Použitie priameho FTP príkazu vymaže cache adresárov.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
sk: Prosím, zadajte názov adresára, ktorý sa má vytvoriť:

en: Please enter username and password for this server:
sk: Prosím, zadajte používateľské meno a heslo pre tento server:

en: Please enter your external IP address
sk: Prosím, zadajte svoju externú IP adresu.

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
sk: Prosím, zadajte vašu externú IP adresu na stránke aktívny režim tohto sprievodcu. V prípade, že používate dynamicky prideľovanú adresu alebo svoju externú adresu nepoznáte, použite voľbu externý resolver.

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
sk: Dodržujte pozorne pokyny, lebo nesprávne nastavenia znemožnia úspešne nadviazať FTP spojenie.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
sk: Prosím, uistite sa, že aplikácii FileZilla je umožnené nadväzovať odchádzajúce spojenia a uistite sa, že ste správne napísali adresu resolvera.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
sk: Prosím, uistite sa, že požadované locale je v systéme nainštalované.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
sk: Prosím, uistite sa, že váš smerovač používa najnovší dostupný firmvér. Ďalej, váš smerovač musí byť správne nakonfigurovaný. Budete musieť používať manuálny port forwarding. Nespúšťajte smerovač v tzv. „režime DMZ“ alebo „hernom režime“.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
sk: Uvedomte si, prosím, že FileZilla nemá vplyv na port, ktorý si server vyberie. To znamená, že si server môže vybrať port, ktorý váš firewall blokuje, pretože ho používajú iba trójske kone alebo iný nebezpečný software. To môže vyvolať falošný poplach, ktorý môžete bezpečne ignorovať.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
sk: Prosím, majte na pamäti, že zachovanie časových známok pri nahrávaní funguje iba na FTP, FTPS a FTPES serveroch, ktoré podporujú príkaz MFMT.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
sk: Prosím, majte na pamäti, že niektoré servery vás môžu zablokovať (ban), ak sa pokúšate pripojiť príliš veľakrát alebo v príliš krátkych intervaloch.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
sk: Prosím, znova spustite tohto sprievodcu ak zmeníte sieťové prostredie alebo v prípade, že narazíte na problémy so servermi, ktoré predtým fungovali.

en: Please select an action:
sk: Prosím, vyberte operáciu:

en: Please select the categories you would like to import.
sk: Prosím, vyberte kategórie, ktoré chcete importovať.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
sk: Prosím, vyberte si predvolený režim prenosu, ktorý chcete používať.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
sk: Prosím, vyberte si nové atribúty adresára „%s“.

en: Please select the new attributes for the file "%s".
sk: Prosím, vyberte si nové atribúty súboru „%s“.

en: Please select the new attributes for the selected directories.
sk: Prosím, vyberte si nové atribúty pre zvolené adresáre.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
sk: Prosím, vyberte si nové atribúty pre zvolené súbory a adresáre.

en: Please select the new attributes for the selected files.
sk: Prosím, vyberte si nové atribúty pre zvolené súbory.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
sk: Prosím, aktualizujte svoj firewall a uistite sa, že váš smerovač používa najnovší dostupný firmvér. Ďalej, váš smerovač musí byť správne nakonfigurovaný. Budete musieť používať manuálne presmerovanie portov (port forwarding). Nespúšťajte smerovač v tzv. „režime DMZ“ alebo „hernom režime“. Veci ako inšpekcia či „opravy“ protokolov musia byť vypnuté.

en: Postal code:
sk: PSČ:

en: Predefined Sites
sk: Preddefinované lokality

en: Preserving file timestamps
sk: Zachovávajú sa časové známky súborov

en: Print version information to stdout and exit
sk: Vypísať informácie o verzii na štandardný výstup a ukončiť

en: Prioritize directories (default)
sk: Uprednostniť adresáre (predvolené)

en: Priority
sk: Priorita

en: Private &keys:
sk: Privátne &kľúče:

en: Pro&tocol:
sk: Pro&tokol:

en: Pro&xy password:
sk: Heslo pro&xy:

en: Process &Queue
sk: Spracovať &front

en: Proxy &port:
sk: &Port proxy:

en: Proxy &user:
sk: &Používateľ proxy:

en: Proxy authentication failed
sk: Overenie u proxy zlyhalo.

en: Proxy handshake failed: %s
sk: Zlyhal handshake s proxy serverom: %s

en: Proxy reply: %s
sk: Odpoveď proxy: %s

en: Proxy request failed: %s
sk: Zlyhala požiadavka pre proxy: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
sk: Zlyhala požiadavka pre proxy: Neznámy typ adresy v odpovedi na CONNECT

en: Proxy set but proxy host or port invalid
sk: Proxy bolo nastavené, ale adresa alebo port proxy nie sú platné

en: Public Key Authentication
sk: Overenie verejným kľúčom

en: Public key algorithm:
sk: Algoritmus verejného kľúča:

en: Public permissions
sk: Oprávnenia ostatných

en: Queue has been fully processed
sk: Front bol kompletne spracovaný

en: Queue: %s MiB
sk: Front: %s MiB

en: Queue: %s%s
sk: Front: %s%s

en: Queue: empty
sk: Front: prázdny

en: Queued files
sk: Súbory vo fronte

en: Queueing:
sk: Zaraďovanie do frontu:

en: R&emote directory tree
sk: Vzdial&ený strom adresárov

en: R&eset and requeue selected files
sk: R&esetovať a znovu zaradiť do frontu zvolené súbory

en: Raw FTP command
sk: Priamy FTP príkaz

en: Re&ad
sk: Čít&anie

en: Re&fresh
sk: &Obnoviť

en: Re&name
sk: Pre&menovať

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
sk: Znova spustite sprievodcu a pozorne skontrolujte svoje voľby a nastavte podľa toho všetky smerovače a firewally.

en: Rea&d
sk: Číta&nie

en: Read-only
sk: Len na čítanie

en: Really cancel current operation?
sk: Skutočne si želáte prerušiť aktuálnu operáciu?

en: Reason
sk: Dôvod

en: Reboot now
sk: Reštartovať teraz

en: Rec&urse into subdirectories
sk: &Rekurzívne použiť aj na vnorené adresáre

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
sk: Dostali sme riadok prekračujúci 10000 znakov, prerušuje sa.

en: Received data tainted
sk: Prijaté dáta boli poškodené

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
sk: Informácie o znovupripojení nemôžu byť vymazané, kým ste pripojený k serveru.
    Ak budete pokračovať, vaše spojenie bude rozpojené.

en: Reconnection settings
sk: Nastavenia znovupripojenia

en: Reconnects to the last used server
sk: Znova sa pripojí k naposledy použitému serveru

en: Refresh the file and folder lists
sk: Aktualizuje zoznam súborov a adresárov

en: Remote
sk: Vzdialený

en: Remote file
sk: Vzdialený súbor

en: Remote file search
sk: Hľadanie vzdialeného súboru

en: Remote filters:
sk: Vzdialené filtre:

en: Remote path
sk: Vzdialený adresár

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
sk: Nebolo možné analyzovať vzdialenú cestu. Uistite sa, že je platná a že ju vybraný typ servera (%s) podporuje.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
sk: Nebolo možné analyzovať vzdialenú cestu. Uistite sa, že je platná a že ju vybraný typ servera (%s) podporuje.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
sk: Nebolo možné analyzovať vzdialenú cestu. Uistite sa, že je to platná absolútna cesta.

en: Remote path could not be parsed.
sk: Nie je možné zistiť vzdialený adresár

en: Remote path handling:
sk: Spracovanie vzdialenej cesty:

en: Remote path:
sk: Vzdialený adresár:

en: Remote site:
sk: Vzdialený adresár:

en: Remove &all
sk: Odobrať &všetko

en: Remove &selected
sk: Odobrať &zvolené

en: Rename file
sk: Premenovať súbor

en: Rename selected directory
sk: Premenovať zvolený adresár

en: Rename selected files and directories
sk: Premenovať vybrané súbory a adresáre

en: Renaming '%s' to '%s'
sk: Premenuváva sa „%s“ na „%s“

en: Reporting bugs and feature requests
sk: Ohlasovanie chýb a požiadavkov na vlastnosti

en: Require explicit FTP over TLS
sk: Vyžadovať explicitné FTP cez TLS

en: Require implicit FTP over TLS
sk: Vyžadovať implicitné FTP cez TLS

en: Reset and requeue &all
sk: Resetov&ať a znovu zaradiť do frontu všetky

en: Resolving address of %s
sk: Prekladá sa adresa %s

en: Response:
sk: Odpoveď:

en: Results:
sk: Výsledky:

en: Resume file transfer
sk: Pokračovať v prenose súboru

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
sk: Pokračovanie v prerušenom sťahovaní ASCII súborov môže spôsobiť problémy ak server používa iný formát zakončenia riadkov ako klient.

en: Retrieving directory listing...
sk: Prijíma sa výpis adresára...

en: Retrieving external IP address from %s
sk: Získať externú IP adresu z %s

en: S&how files currently being edited...
sk: &Zobraziť súbory, ktoré sa momentálne upravujú...

en: S&how the Site Manager on startup
sk: &Zobraziť pri štarte Správcu lokalít

en: S&top
sk: Zas&taviť

en: S&ynchronized browsing
sk: S&ynchronizované prehliadanie.

en: Save settings?
sk: Uložiť nastavenia?

en: Search &conditions:
sk: &Podmienky vyhľadávania:

en: Search &directory:
sk: Vyhľadávací a&dresár:

en: Search for files recursively.
sk: Rekurzívne hľadať súbory.

en: Search server for files
sk: Hľadať súbory na serveri

en: Security information
sk: Informácie o bezpečnosti

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
sk: Pozri aj: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
sk: &Vybrať server

en: Select &page:
sk: &Vyber stránku:

en: Select Theme
sk: Vyber tému

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
sk: Zvoliť predvolenú činnosť, ktorá sa vykoná ak cieľový súbor prenosu už existuje.

en: Select default editor
sk: Vybrať štandardný editor

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
sk: Vybrať činnosť ak cieľový súbor existuje. Tento výber platí iba pre súčasnú reláciu.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
sk: Vybrať činnosť ak cieľový súbor existuje iba pre teraz vybrané súbory z frontu.

en: Select file containing private key
sk: Vyberte súbor obsahujúci privátny kľúč

en: Select file for exported data
sk: Vyberte súbor pre exportované údaje

en: Select file for exported queue
sk: Vyberte súbor pre exportovaný front

en: Select file for exported settings
sk: Vyberte súbor pre exportované nastavenia

en: Select file for exported sites
sk: Vyberte súbor pre exportované lokality

en: Select file to import settings from
sk: Vyberte súbor, z ktorého sa importujú nastavenia

en: Select file to upload
sk: Vyberte súbor, ktorý sa má nahrať na server

en: Select how these files should be opened.
sk: Zvoľte ako sa majú tieto súbory otvárať.

en: Select target download directory
sk: Vyberte cieľový adresár sťahovania

en: Select target filename
sk: Zadajte názov cieľového súboru

en: Select the categories to export:
sk: Vyberte kategórie pre export

en: Select the private data you would like to delete.
sk: Vyberte súkromné údaje, ktoré chcete zmazať.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
sk[0]: Vybraný %d adresár s jeho obsahom na prenesenie.
sk[1]: Vybrané %d adresáre s ich obsahom na prenesenie.
sk[2]: Vybraných %d adresárov s ich obsahom na prenesenie.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
sk[0]: Vybraný %d adresár.
sk[1]: Vybrané %d adresáre.
sk[2]: Vybraných %d adresárov.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
sk[0]: Vybraný %d súbor na prenesenie.
sk[1]: Vybrané %d súbory na prenesenie.
sk[2]: Vybraných %d súborov na prenesenie.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
sk[0]: Vybraný %d súbor. Celková veľkosť: %s
sk[1]: Vybrané %d súbory. Celková veľkosť: %s
sk[2]: Vybraných %d súborov. Celková veľkosť: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
sk[0]: Vybraný %d súbor. Celková veľkosť: najmenej %s
sk[1]: Vybrané %d súbory. Celková veľkosť: najmenej %s
sk[2]: Vybraných %d súborov. Celková veľkosť: najmenej %s

en: Selected %s and %s for transfer.
sk: Vybrané %s a %s na prenesenie.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
sk: Vybrané %s a %s. Veľkosť celkom: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
sk: Vybrané %s a %s. Veľkosť celkom: najmenej %s

en: Selected editor does not exist.
sk: Vybraný editor neexistuje.

en: Selected file already being edited
sk: Vybraný súbor sa už upravuje

en: Selected file is already loaded
sk: Vybraný súbor je už načítaný

en: Selected file is already opened
sk: Vybraný súbor je už otvorený

en: Selected file is still being edited
sk: Vybraný súbor sa ešte stále upravuje

en: Selected filter only works for local files.
sk: Vybraný filter funguje len pre lokálne súbory.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
sk: Vybraná globálna záložka a aktuálny server používajú odlišný typ servera.
    Pre tento server použite záložky špecifické pre lokalitu.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
sk: Zvolený port zvyčajne využíva iný protokol.

en: Send FTP &keep-alive commands
sk: Posielať príkazy na udržanie FTP spojenia (&keep-alive)

en: Send custom command to the server otherwise not available
sk: Pošle používateľom zadaný, ináč nedostupný, príkaz serveru

en: Sending keep-alive command
sk: Posiela sa príkaz na udržanie spojenia (keep-alive)

en: Serial number:
sk: Sériové číslo:

en: Server &Type:
sk: &Typ servera:

en: Server does not support resume of files > %d GB.
sk: Server nepodporuje pokračovanie v prerušenom sťahovaní pre súbory > %d GB.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
sk: Server nepodporuje pokračovanie v prerušenom sťahovaní pre súbory > %d GB. Ukončuje sa prenos, pretože veľkosti súborov sa zhodujú.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
sk: Server nepodporuje pokračovanie v prerušenom sťahovaní pre súbory > 2 GB.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
sk: Server nepodporuje pokračovanie v prerušenom sťahovaní pre súbory > 4 GB.

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
sk: Server nemusí podporovať pokračovanie v prerušenom sťahovaní pre súbory > %d GB. Ukončuje sa prenos, pretože veľkosti súborov sa zhodujú.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
sk: Server môže vyžadovať, aby ste na ňom mali konto. Skúste ho zadať pomocou Správcu lokalít.

en: Server returned empty path.
sk: Server vrátil prázdnu cestu.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
sk: Server poslal ďalšiu výzvu na overenie. Budete musieť použiť interaktívny typ prihlásenia.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
sk: Server poslal pasívnu odpoveď s nesmerovateľnou adresou. Pripojenie v pasívnom režime zlyhalo.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
sk: Server poslal pasívnu odpoveď s nesmerovateľnou adresou. Namiesto bude použitá adresa servera.

en: Server sent unexpected reply.
sk: Server poslal neočakávanú odpoveď.

en: Server to client MAC:
sk: MAC server - klient:

en: Server to client cipher:
sk: Šifra server - klient:

en: Server&type:
sk: T&yp servera:

en: Server/Local file
sk: Server/lokálny súbor

en: Session details
sk: Podrobnosti relácie

en: Set &Priority
sk: Nastaviť priorit&u

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Show &raw directory listing
sk: Zobraziť &neformátované výpisy adresárov

en: Show &welcome dialog...
sk: Zobraziť &uvítací dialóg...

en: Show both directory trees and continue comparing?
sk: Zobraziť oba stromy adresárov a pokračovať v porovnávaní?

en: Shows this help dialog
sk: Zobrazí tento dialóg pomocníka

en: Shutdown now
sk: Vypnúť teraz

en: Site &Manager entries
sk: Položky &Správcu lokalít

en: Site Manager
sk: Správca lokalít

en: Site Manager - Invalid data
sk: Správca lokalít - neplatné údaje

en: Site Manager already open
sk: Správca lokalít je už otvorený

en: Site does not exist.
sk: Lokalita neexistuje.

en: Site path has to begin with 0 or 1.
sk: Cesta k lokalite musí začínať 0 alebo 1.

en: Site path is malformed.
sk: Cesta k lokalite má chybný tvar.

en: Site-specific bookmarks
sk: Záložka špecifická pre lokalitu

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
sk: Záložky špecifické pre lokalitu vyžadujú, aby bol server uložený v Správcovi lokalít.
    Pridať aktuálne spojenie do Správcu lokalít?

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size formatting
sk: Formát veľkosti

en: Size unknown
sk: Neznáma veľkosť

en: Skip file
sk: Preskočiť súbor

en: Skipping download of %s
sk: Vynecháva sa sťahovanie %s

en: Skipping upload of %s
sk: Vynecháva sa nahrávanie %s na server

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
sk: Niektoré súbory sa ešte stále upravujú alebo čakajú na nahranie.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
sk: Niektoré nesprávne nastavené vzdialené servery, ktoré sú za smerovačom, môžu odpovedať svojou lokálnou IP adresou.

en: Sort directories inline
sk: Adresáre medzi ostatné súbory

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
sk: Nie je možné zmeniť poradie triedenia pri porovnávaní adresárov.

en: Sorting
sk: Triedenie

en: Sorting &mode:
sk: Reži&m triedenia:

en: Source and path of the drop operation are identical
sk: Zdroj a cesta operácie ťahaj&pusť sú zhodné

en: Source and target file may not be the same
sk: Zdrojový a cieľový súbor sa nemôžu zhodovať

en: Source and target of the drop operation are identical
sk: Zdroj a cieľ operácie ťahaj&pusť sú zhodné

en: Source file:
sk: Zdrojový súbor:

en: Speed Limits
sk: Rýchlostné limity

en: Speed limits
sk: Rýchlostné limity

en: Speed limits are disabled, click to change.
sk: Rýchlostné limity sú zakázané, zmeniť to môžete kliknutím.

en: Speed limits are enabled, click to change.
sk: Rýchlostné limity sú povolené, zmeniť to môžete kliknutím.

en: Start transfer &immediately
sk: Začať prenos okamž&ite

en: Start with opened Site Manager
sk: Otvoriť Správcu lokalít pri spustení

en: Starting download of %s
sk: Začína sa sťahovať %s

en: Starting upload of %s
sk: Začína sa nahrávať %s na server

en: State or province:
sk: Štát alebo oblasť:

en: Status
sk: Stav

en: Status:
sk: Stav:

en: Stop and remove &all
sk: &Všetko zastav a odober

en: Street:
sk: Ulica:

en: Subject of certificate
sk: Predmet certifikátu

en: Successful transfers
sk: Úspešné prenosy:

en: Summary of test results:
sk: Výsledky testu:

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
sk: Táto voľba nemá vplyv na symbolické odkazy na súbory, také symbolické odkazy sa vždy zmažú.

en: Synchronized browsing
sk: Synchronizované prehliadanie

en: Synchronized browsing has been disabled.
sk: Synchronizované prehliadanie bolo vypnuté.

en: Syntax error
sk: Syntaktická chyba

en: Syntax error in command line
sk: Syntaktická chyba na príkazovom riadku

en: System
sk: systémový

en: T&oolbar
sk: Panel nástroj&ov

en: TTL expired
sk: Vypršal TTL

en: Target file already exists
sk: Cieľový súbor už existuje

en: Target file:
sk: Cieľový súbor:

en: Target filename already exists, really continue?
sk: Cieľový názov súboru už existuje, chcete skutočne pokračovať?

en: Test results
sk: Výsledky testu

en: Testing resume capabilities of server
sk: Testujem schopnosť servera pokračovať v prerušenom sťahovaní

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
sk: Správca lokalít je už otvorený v inej inštancii aplikácie FileZilla 3.
    Chcete pokračovať? Zmeny, ktoré urobíte vo správcovi lokalít nebudú uložené.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
sk: Správca lokalít je už otvorený v inej inštancii aplikácie FileZilla 3.
    Prosím, zatvorte ho, inak údaje nebudú zmazané.

en: The address you entered was: %s
sk: Vami zadaná adresa: %s

en: The bookmark could not be added.
sk: Nebolo možné pridať záložku.

en: The bookmarks could not be cleared.
sk: Nebolo možné vyčistiť záložky.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
sk: Spojenie je šifrované. Podrobnosti po kliknutí na ikonu.

en: The custom login sequence cannot be empty.
sk: Vlastná prihlasovacia sekvencia nemôže byť prázdna.

en: The default editor for text files could not be found.
sk: Štandardný editor pre textové súbory nebolo možné nájsť.

en: The default editor for text files is '%s'.
sk: Štandardný editor pre textové súbory je „%s“.

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
sk: Filter s týmto názvom už existuje, prosím, zvoľte iný názov.

en: The extension '%s' does already exist in the list
sk: Prípona „%s“ už v zozname existuje

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
sk: Súbor %s už existuje.
    Prosím zadajte nový názov:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
sk: Súbor „%s“ nemožno otvoriť:
    Asociovaný program (%s) nebolo možné nájsť.
    Prosím, skontrolujte asociácie súborov.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
sk: Súbor „%s“ nebolo možné načítať alebo neobsahuje privátny kľúč.

en: The file '%s' could not be loaded.
sk: Súbor „%s“ nebolo možné načítať.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
sk: Súbor „%s“ nebolo možné otvoriť:
    Žiadny príkaz na vašom systéme nebol priradený k tomuto typu súboru.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
sk: Súbor „%s“ nebolo možné otvoriť:
    Príslušný príkaz zlyhal.

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
sk: Súbor „%s“ nie je vo formáte, ktorý FileZilla podporuje.
    Želáte si ho konvertovať na súbor podporovaného formátu?

en: The file selected as default editor does not exist.
sk: Editor, ktorý bol vybraný ako štandardný, neexistuje

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
sk: Stĺpec názov súboru nemožno skryť ani presunúť.

en: The filename column cannot be hidden.
sk: Stĺpec názov súboru nemožno skryť.

en: The following character will be replaced: %s
sk: Nasledovný znak sa nahradí: %s

en: The following characters will be replaced: %s
sk: Nasledovné znaky sa nahradia: %s

en: The free open source FTP solution
sk: Slobodné open source FTP riešenie

en: The global bookmarks could not be saved.
sk: Nebolo možné uložiť globálne záložky.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
sk: Čím vyššia úroveň ladenia, tým podrobnejšie informácie sa zobrazia v zázname. Zobrazovanie ladiacich informácií môže mať negatívny dopad na výkonnosť.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
sk: Obmedzenie musí byť medzi 0 a 2000 MiB.

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
sk: Lokálny adresár „%s“ sa nenachádza v rámci vzdialenej hierarchie (%s).
    Vypnúť synchronizované prehliadanie a vykonať zmenu vzdialeného adresára?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
sk: Najnižší využiteľný port musí byť nižší alebo rovný najvyššiemu využiteľnému portu.

en: The queue will not be saved.
sk: Front nie je možné uložiť.

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
sk: Vzdialený adresár „%s“ sa nenachádza v rámci vzdialenej hierarchie (%s).
    Vypnúť synchronizované prehliadanie a vykonať zmenu vzdialeného adresára?

en: The selected categories have been imported.
sk: Zvolené kategórie boli importované.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
sk: Zvolený súbor obsahuje importovateľné údaje pre nasledujúce kategórie:

en: The selected file is already being edited:
sk: Vybraný súbor sa už upravuje:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
sk: Vybraný súbor je ešte stále otvorený v inom programe. Prosím, zatvorte ho.

en: The server could not be added.
sk: Server nie je možné pridať.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
sk: Server poslal neočakávanú alebo nerozpoznanú odpoveď.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
sk: Server používa nasledujúce kódovanie znakovej sady pre názvy súborov:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
sk: Neznámy certifikát servera. Prosím, pozorne skontrolujte certifikát, aby ste sa uistili, že serveru možno dôverovať.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
sk: Kľúč servera sa nezhoduje s kľúčom, ktorý je uložený vo vyrovnávacej pamäti. To znamená, že buď správca kľúč servera zmenil alebo že sa v skutočnosti pokúšate pripojiť k inému počítaču, ktorý predstiera, že je daným serverom.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
sk: Kľúč servera nie je známy. Nemáte žiadnu záruku, že daný server je tým počítačom, za ktorý ho považujete.

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
sk: Nastavenia boli importované. Aby sa všetky nastavenia prejavili, musíte reštartovať aplikáciu FileZilla.

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
sk: Ak nekliknete na tlačidlo Zrušiť, systém sa čoskoro reštartuje.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
sk: Ak nekliknete na tlačidlo Zrušiť, systém sa čoskoro vypne.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
sk: Cieľový súbor už existuje.
    Prosím, vyberte operáciu.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
sk: Test neprebehol úspešne. Chcete napriek tomu uložiť nastavenia?

en: Themes
sk: Témy vzhľadu

en: This filter set cannot be removed.
sk: Táto sada filtrov nemôže byť odstránená.

en: This filter set cannot be renamed.
sk: Túto sadu filtrov nemožno premenovať.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
sk: To znamená, že niektorý smerovač alebo firewall naďalej bráni fungovaniu aplikácie FileZilla.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
sk: Toto funguje iba ak nie ste za smerovačom, inak operačný systém vráti iba vašu internú adresu.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
sk: Tento sprievodca vám pomôže správne nastaviť vaše smerovače a firewally a otestovať vaše nastavenia.

en: Time
sk: Čas

en: Time formatting
sk: Formát času

en: Time&out in seconds:
sk: &Interval v sekundách:

en: Timeout
sk: Časový interval pred odpojením

en: Title:
sk: Názov:

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
sk: Aby ste mohli porovnať adresáre, oba zoznamy súborov musia byť zarovnané.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
sk: Aby ste to mohli urobiť, oba stromy adresárov musia byť buď zobrazené alebo skryté.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
sk: Aby bolo možné podporovať overenie verejným kľúčom, FileZilla musí poznať používané privátne kľúče.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
sk: Prepnúť porovnávanie adresárov. Po kliknutí pravým tlačidlom môžete zmeniť režim porovnávania.
    
    Farby:
    Žltá: Súbor existuje iba na jednej strane
    Zelená: Súbor je novší ako neoznačený súbor na druhej strane
    Červená: Líšia sa veľkosti súborov

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
sk: Prepnúť Synchronizované prehliadanie.
    Ak je zapnuté, prechádzaním v lokálnej hierarchii adresárov budete tiež meniť aktuálny adresár na serveri a naopak.

en: Toggles processing of the transfer queue
sk: Prepína spracovanie frontu prenosov

en: Toggles the display of the local directory tree
sk: Prepína zobrazenie lokálneho stromu adresárov

en: Toggles the display of the message log
sk: Prepína zobrazenie záznamu správ

en: Toggles the display of the remote directory tree
sk: Prepína zobrazenie vzdialeného stromu adresárov

en: Toggles the display of the transfer queue
sk: Prepína zobrazenie frontu prenosov

en: Too long header line
sk: Príliš dlhý riadok hlavičky

en: Too many redirects
sk: Príliš veľa presmerovaní

en: Trace:
sk: Trasovanie:

en: Transfer
sk: Prenos

en: Transfer &direction
sk: &Smer prenosu

en: Transfer &type
sk: &Typ prenosu

en: Transfer Mode
sk: Režim prenosu

en: Transfer Queue
sk: Front prenosov

en: Transfer Settings
sk: Nastavenia prenosu

en: Transfer connection interrupted: %s
sk: Spojenie prenosu prerušené: %s

en: Transferred data got tainted.
sk: Prenášané dáta boli poškodené.

en: Transferring
sk: Prenášam

en: Transfers
sk: Prenosy

en: Transfers finished
sk: Prenosy dokončené

en: Treat files &without extension as ASCII file
sk: Súbory &bez prípony považovať za ASCII súbory

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
sk: &Rozpoznávať nasledujúce typy súborov ako ASCII súbory:

en: Trust changed Hostkey:
sk: Dôverovať zmenenému kľúču stroja:

en: Trust new Hostkey:
sk: Dôverovať novému kľúču stroja:

en: Trust the new key and carry on connecting?
sk: Dôverovať novému kľúču a pokračovať v nadväzovaní spojenia?

en: Trust this certificate and carry on connecting?
sk: Dôverovať tomuto certifikátu a pokračovať v nadväzovaní spojenia?

en: Trust this host and carry on connecting?
sk: Dôverovať tomuto hostiteľovi a pokračovať v nadväzovaní spojenia?

en: Type
sk: Typ

en: Type of FTP Proxy:
sk: Typ FTP proxy:

en: Type of generic proxy:
sk: Typ všeobecného proxy:

en: U&pload
sk: &Nahrať

en: U&pload limit:
sk: &Limit nahrávania:

en: U&se filetype associations if available
sk: Použiť a&sociácie typov súborov, ak sú dostupné

en: USER@&HOST
sk: POUŽÍVATEĽ@&STROJ

en: Unassigned error code %d
sk: Nepriradený chybový kód %d

en: Unit:
sk: Jednotka:

en: Unknown
sk: Neznáma

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
sk: Neznámy typ FTP proxy, nie je možné vytvoriť prihlasovaciu sekvenciu.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
sk: Neznáma verzia protokolu SOCKS: %d

en: Unknown certificate
sk: Neznámy certifikát

en: Unknown host key
sk: Neznámy hostiteľský kľúč

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
sk: Neznáma verzia protokolu vyjednávania spôsobu overenia mena/hesla SOCKS: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
sk: Neznámy koreňový element. Zdá sa, že súbor nebol vytvorený aplikáciou FileZilla.

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
sk: Ak sa tieto problémy nevyriešia, aktívny režim FTP nebude fungovať a bude sa musieť použiť pasívny režim.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
sk: Ak sa tento problém nevyrieši, aktívny režim FTP nebude fungovať a bude sa musieť použiť pasívny režim.

en: Unsupported redirect
sk: Nepodporované presmerovanie

en: Up&load and unedit
sk: &Nahrať a zrušiť úpravy

en: Upload
sk: Nahrať

en: Upload failed
sk: Nahrávanie zlyhalo

en: Upload limit: %s/s
sk: Limit nahrávania: %s/s.

en: Upload limit: none
sk: Limit nahrávania: žiaden

en: Upload selected directory
sk: Nahrať na server vybraný adresár

en: Upload selected files and directories
sk: Nahrať na server vybrané súbory a adresáre

en: Upload this file back to the server?
sk: Nahrať tento súbor späť na server?

en: Upload this file to the server?
sk: Nahrať tento súbor na server?

en: Uploading
sk: Nahráva sa

en: Uploading and pending removal
sk: Nahráva sa a dokončuje sa odstránenie

en: Uploading and unediting
sk: Nahráva sa a rušia sa úpravy

en: Use &custom charset
sk: Použiť &vlastnú znakovú sadu

en: Use &custom editor:
sk: Použiť &vlastný editor:

en: Use &default editor for text files
sk: Použiť štan&dardný editor pre textové súbory

en: Use &synchronized browsing
sk: Použiť &synchronizované prehliadanie

en: Use UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
sk: Použiť UTF-8 pokiaľ ho server podporuje, inak lokálnu znakovú sadu.

en: Use default action
sk: Použiť predvolenú operáciu

en: Use explicit FTP over TLS if available
sk: Používať explicitné FTP cez TLS ak je dostupné

en: Use server currently connected to
sk: Použiť server, ku ktorému sme práve pripojení

en: Use server from site manager
sk: Použiť server zo Správcu lokalít

en: Use the following IP address:
sk: Použiť túto IP adresu:

en: Use the following port range:
sk: Použiť nasledujúci rozsah portov:

en: Use the server's external IP address instead
sk: Použiť namiesto toho externú IP adresu servera.

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
sk: Toto použite iba ak ste za smerovačom a máte statickú externú IP adresu.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
sk: Použite túto možnosť, ak máte dynamickú IP adresu. FileZilla sa spojí so zadaným serverom iba raz pre každú reláciu akonáhle prvýkrát použijete aktívny režim. Verzia aplikácie FileZilla je jediná informácia, ktorá sa prenáša na server.

en: User:
sk: Používateľ:

en: Username cannot be a series of spaces
sk: Používateľské meno nemôže byť postupnosť medzier

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
sk: Nastavenie nesprávnej znakovej sady môže viesť k nekorektnému zobrazeniu mien súborov.

en: Valid from:
sk: Platný od:

en: Valid to:
sk: Platný do:

en: Verbose log messages from wxWidgets
sk: Výrečné správy v zázname od wxWidgets

en: Very high
sk: Veľmi vysoká

en: View hidden option set, but unsupported by server
sk: Zobraziť sadu skrytých možností, ktoré server nepodporuje

en: View/Edit
sk: Zobraziť/upraviť

en: Visible columns
sk: Zobrazené stĺpce

en: W&rite
sk: Zá&pis

en: Waiting for browsing connection
sk: Čaká sa na prehliadacie spojenie

en: Waiting for password
sk: Čaká sa na heslo

en: Waiting for transfer to be cancelled
sk: Čaká sa na zrušenie prenosu

en: Waiting to retry...
sk: Čaká sa pred pokusom o znovupripojenie...

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
sk: Upozornenie: ignoruje sa dátové spojenie z chybnej IP.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
sk: Upozornenie: nočné zostavenia používate na vlastné riziko.
    Pre nočné zostavenia nie je poskytovaná podpora.
    Nočné zostavenia nemusia fungovať podľa očakávania a môžu dokonca poškodiť váš systém.
    
    Skutočne chcete vykonávať kontrolu pre nočné zostavenia?

en: Warning: Potential security breach!
sk: Upozornenie: možné narušenie bezpečnosti!

en: Welcome to FileZilla
sk: Vitajte v aplikácii FileZilla

en: What's new
sk: Čo je nové

en: What's new:
sk: Čo je nové:

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
sk: Keď je táto voľba zapnutá, znaky, ktoré lokálny operačný systém nepodporuje v názvoch súborov sa nahradia pri stiahnutí takéhoto súboru.

en: Widescreen
sk: Široká obrazovka

en: Wr&ite
sk: Záp&is

en: Wrong external IP address
sk: Nesprávna externá IP adresa

en: Wrong line endings
sk: Nesprávne zakončenia riadkov

en: Yes
sk: Áno

en: You can always open this dialog again through the help menu.
sk: Tento dialóg môžete kedykoľvek neskôr otvoriť z menu Pomocník.

en: You can leave the port field empty to use the default port.
sk: Môžete nechať pole Port prázdne, aby sa použiť štandardný port.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
sk: Na ľubovoľnej pozícii môžete použiť x pre zachovanie pôvodného oprávnenia.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
sk: Nemôžete importovať nastavenia zo samotného adresára nastavení aplikácie FileZilla.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
sk: Nemôžete nahradiť neplatný znak iným neplatným znakom. Prosím, zadajte znak, ktorý je v názvoch súborov povolený.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
sk: Nezadali ste nový názov pre súbor. Chcete ho radšej namiesto toho prepísať?

en: You have selected at least one symbolic link.
sk: Vybrali ste aspoň jeden symbolický odkaz.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
sk: Vybrali ste na úpravu viac ako 10 súborov. Skutočne chcete pokračovať?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
sk: Vybrali ste na otvorenie viac ako 10 súborov alebo adresárov. Skutočne chcete pokračovať?

en: You have to enter a hostname.
sk: Nezadali ste názov stroja, zadajte ho, prosím.

en: You have to enter a local directory.
sk: Musíte zadať lokálny adresár.

en: You have to enter a writable local directory.
sk: Musíte zadať lokálny adresár s oprávnením na zápis.

en: You have to enter an account name
sk: Musíte zadať názov účtu

en: You have to specify a user name
sk: Musíte zadať používateľské meno

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
sk: Pravdepodobne máte smerovač alebo firewall, ktorý chybne modifikoval prenášané dáta.

en: You need to enter a name for the bookmark.
sk: Musíte zadať názov záložky.

en: You need to enter a name for the log file.
sk: Musíte zadať názov súboru so záznamom.

en: You need to enter a properly quoted command.
sk: Musíte zadať príkaz v správnych úvodzovkách.

en: You need to enter a proxy host.
sk: Musíte zadať proxy.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
sk: Musíte zadať port proxy v rozsahu 1 až 65535.

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
sk: Musíte uviesť aspoň jednu cestu, prázdne záložky nie sú podporované.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
sk: Musíte zadať lokálnu aj vzdialenú cestu ak chcete zapnúť synchronizované prehliadanie tejto záložky.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
sk: Musíte zadať lokálnu aj vzdialenú cestu ak chcete zapnúť synchronizované prehliadanie tejto lokality.

en: You need to specify a local file.
sk: Musíte zadať lokálny súbor.

en: You need to specify a remote file.
sk: Musíte zadať vzdialený súbor.

en: You need to specify a remote path.
sk: Musíte zadať vzdialený adresár.

en: You need to specify a server.
sk: Musíte zadať server.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
sk: Nemali by ste mať problémy s pripojením k iným serverom. Prenosy súborov by mali pracovať korektne.

en: after
sk: po

en: before
sk: pred

en: begins with
sk: začína na

en: bytes
sk: bajtov

en: contains
sk: obsahuje

en: does not contain
sk: neobsahuje

en: does not equal
sk: nerovná sa

en: ends with
sk: končí na

en: equals
sk: je

en: file
sk: súbor

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
sk: Nebolo možné spustiť fzputtygen.
    Prosím, uistite sa, že tento program sa nachádza v rovnakom adresári ako hlavný spustiteľný súbor aplikácie FileZilla.

en: fzsftp could not be started
sk: Nie je možné spustiť fzsftp

en: greater than
sk: je väčší ako

en: group executable
sk: spustiteľný pre skupinu

en: group readable
sk: čitateľný pre skupinu

en: group writeable
sk: zapisovateľný pre skupinu

en: is equal to
sk: je rovné

en: is set
sk: je nastavené

en: is unset
sk: nie je nastavené

en: less than
sk: je menší ako

en: matches regex
sk: vyhovuje regulárnemu výrazu

en: owner executable
sk: spustiteľný pre vlastníka

en: owner readable
sk: čitateľný pre vlastníka

en: owner writeable
sk: zapisovateľný pre vlastníka

en: unknown
sk: neznáma

en: world executable
sk: spustiteľný pre všetkých

en: world readable
sk: čitateľný pre všetkých

en: world writeable
sk: zapisovateľný pre všetkých
