findutils 4.5.15 - en to sk translation catalogue (134 entries)

en: Cannot close standard input
sk: Nemožno zatvoriť štandardný vstup

en: cannot fork
sk: nemožno vykonať fork

en: error waiting for %s
sk: chyba pri čakaní na %s

en: %s terminated by signal %d
sk: %s ukončený signálom %d

en: Cannot read mounted file system list
sk: Nemožno prečítať zoznam pripojených súborových systémov.

en: unknown
sk: neznámy

en: Symbolic link %s is part of a loop in the directory hierarchy; we have already visited the directory to which it points.
sk: Symbolický odkaz %s je časťou slučky v hierarchii adresárov; už sme navštívili adresár, na ktorý ukazuje.

en: File system loop detected; %s is part of the same file system loop as %s.
sk: Zdetekovaná slučka na súborovom systéme; %s tvorí tú istú slučku na súborovom systéme ako %s.

en: WARNING: file %s appears to have mode 0000
sk: UPOZORNENIE: zdá sa, že súbor %s má mód 0000

en: cannot search %s
sk: nemožno hľadať %s

en: failed to restore working directory after searching %s
sk: obnova pracovného adresára zlyhala po hľadaní %s

en: The atexit library function failed
sk: Knižničná funkcia atexit zlyhala

en: warning: the -d option is deprecated; please use -depth instead, because the latter is a POSIX-compliant feature.
sk: upozornenie: voľba -d je neodporúčaná; prosím použite namiesto nej -depth, pretože táto spĺňa požiadavky POSIX.

en: %s is not the name of an existing group
sk: %s nie je názov existujúcej skupiny

en: sanity check of the fnmatch() library function failed.
sk: kontrola správnosti knižničnej funkcie fnmatch() zlyhala.

en: Expected a positive decimal integer argument to %s, but got %s
sk: Bolo očakávané kladné desiatkové celé číslo ako parameter pre %s, ale bolo zadané %s

en: This system does not provide a way to find the birth time of a file.
sk: Tento systém neposkytuje možnosť zisťovať čas zrodu súboru.

en: The %s test needs an argument
sk: Test %s potrebuje parameter

en: I cannot figure out how to interpret %s as a date or time
sk: Neviem prísť na to ako interpretovať %s ako dátum alebo čas

en: Cannot obtain birth time of file %s
sk: Nepodarilo sa získať čas zrodu súboru %s

en: invalid mode %s
sk: neplatný mód %s

en: invalid null argument to -size
sk: neplatný prázdny parameter pre -size

en: invalid -size type `%c'
sk: neplatný typ -size `%c'

en: Invalid argument `%s%s' to -size
sk: Neplatný parameter `%s%s' pre -size

en: Invalid argument %s to -used
sk: Neplatný parameter %s pre -used

en: %s is not the name of a known user
sk: %s nie je meno známeho používateľa

en: The argument to -user should not be empty
sk: Parameter pre -user nesmie byť prázdny

en: Features enabled:
sk: Aktivované vlastnosti:

en: The current directory is included in the PATH environment variable, which is insecure in combination with the %s action of find.  Please remove the current directory from your $PATH (that is, remove ".", doubled colons, or leading or trailing colons)
sk: Aktuálny adresár je súčasťou premennej prostredia PATH, čo nie je bezpečné v kombinácii s akciou %s príkazu find.  Prosím, odstráňte aktuálny adresár z vašej premennej $PATH (to znamená, že odstráňte ".", zdvojené dvojbodky, alebo začiatočné alebo koncové dvojbodky)

en: The relative path %s is included in the PATH environment variable, which is insecure in combination with the %s action of find.  Please remove that entry from $PATH
sk: Relatívna cesta %s je súčasťou premennej prostredia PATH, čo nie je bezpečné v kombinácii s akciou %s príkazu find.  Prosím, odstráňte túto položku z premennej $PATH

en: You may not use {} within the utility name for -execdir and -okdir, because this is a potential security problem.
sk: Nemôžete použiť {} vo vnútri názvu nástroja pre -execdir a -okdir, pretože toto je potenciálny bezpečnostný problém.

en: Only one instance of {} is supported with -exec%s ... +
sk: Len jeden výskyt {} je podporovaný s -exec%s ... +

en: The environment is too large for exec().
sk: Prostredie je príliš veľké pre funkciu exec().

en: standard error
sk: štandardný chybový výstup

en: standard output
sk: štandardný výstup

en: cannot delete %s
sk: nemožno odstrániť %s

en: WARNING: cannot determine birth time of file %s
sk: UPOZORNENIE: nemožno zistiť čas zrodu súboru %s

en: getfilecon failed: %s
sk: getfilecon zlyhalo: %s

en: warning: escape `\' followed by nothing at all
sk: upozornenie: riadiaca sekvencia `\' nie je nasledovaná vôbec ničím

en: warning: unrecognized escape `\%c'
sk: upozornenie: nerozpoznaný prepínací znak `\%c'

en: error: %s at end of format string
sk: chyba: %s na konci formátovacieho reťazca

en: error: the format directive `%%%c' is reserved for future use
sk: chyba: formátovacia direktíva `%%%c' je rezervovaná pre budúce použitie

en: warning: format directive `%%%c' should be followed by another character
sk: upozornenie: za formátovaciou direktívou `%%%c' musí nasledovať ďalší znak

en: warning: unrecognized format directive `%%%c'
sk: upozornenie: nerozpoznaná formátovacia direktíva '%%%c'

en: invalid expression
sk: neplatný výraz

en: invalid expression; you have used a binary operator '%s' with nothing before it.
sk: neplatný výraz; použili ste binárny operátor '%s' bez operandu pred ním.

en: expected an expression between '%s' and ')'
sk: je očakávaný výraz medzi '%s' a ')'

en: expected an expression after '%s'
sk: je očakávaný výraz za '%s'

en: invalid expression; you have too many ')'
sk: neplatný výraz; máte príliš veľa ')'

en: invalid expression; empty parentheses are not allowed.
sk: neplatný výraz; prázdne zátvorky nie sú dovolené.

en: invalid expression; I was expecting to find a ')' somewhere but did not see one.
sk: neplatný výraz; bolo očakávané, že niekde bude ')', ale nenašlo sa.

en: oops -- invalid expression type!
sk: ach -- neplatný typ výrazu!

en: oops -- invalid expression type (%d)!
sk: ach -- neplatný typ výrazu (%d)!

en: unknown predicate `%s'
sk: neznámy predikát `%s'

en: invalid predicate `%s'
sk: neplatný predikát `%s'

en: invalid argument `%s' to `%s'
sk: neplatný parameter `%s' pre `%s'

en: missing argument to `%s'
sk: chýbajúci parameter pre `%s'

en: you have too many ')'
sk: máte príliš veľa ')'

en: unexpected extra predicate '%s'
sk: neočakávaný predikát navyše '%s'

en: unexpected extra predicate
sk: neočakávaný predikát navyše

en: oops -- invalid default insertion of and!
sk: ach -- neplatné implicitné vloženie logického súčinu (and)!

en:       --help                   display this help and exit
sk:       --help                   zobraziť túto nápovedu a skončiť

en: Ignoring unrecognised debug flag %s
sk: Ignorovaný nerozpoznaný príznak ladenia %s

en: Empty argument to the -D option.
sk: Prázdny parameter voľby -D.

en: Invalid optimisation level %s
sk: Neplatná úroveň optimalizácie %s

en: Optimisation level %lu is too high.  If you want to find files very quickly, consider using GNU locate.
sk: Úroveň optimalizácie %lu je príliš vysoká.  Ak chcete nájsť súbory veľmi rýchlo, zvážte použitie GNU locate.

en: The environment variable FIND_BLOCK_SIZE is not supported, the only thing that affects the block size is the POSIXLY_CORRECT environment variable
sk: Premenná prostredia FIND_BLOCK_SIZE je nepodporovaná, jediná vec, ktorá ovplyvňuje veľkosť bloku je premenná prostredia POSIXLY_CORRECT

en: command too long
sk: príliš dlhý príkaz

en: can't call exec() due to argument size restrictions
sk: nie je možné zavolať exec() kvôli obmedzeniam veľkosti parametrov

en: argument list too long
sk: zoznam parametrov je príliš dlhý

en: Environment variable %s is not set to a valid decimal number
sk: Premenná prostredia %s neobsahuje platné desatinné číslo

en: Unknown regular expression type %s; valid types are %s.
sk: Neznámy typ regulárneho výrazu %s; platné typy sú %s.

en: Unexpected suffix %s on %s
sk: Neočakávaná prípona %s v %s

en: Expected an integer: %s
sk: Očakávané celé číslo: %s

en: Usage: %s [-0 | --null] [--version] [--help]
sk: Použitie: %s [-0 | --null] [--version] [--help]

en: You need to specify a security level as a decimal integer.
sk: Potrebujete zadať úroveň bezpečnosti ako desiatkové číslo.

en: Security level %s has unexpected suffix %s.
sk: Úroveň bezpečnosti %s má neočakávanú príponu %s.

en: write error
sk: chyba zápipsu

en: slocate security level %ld is unsupported.
sk: Úroveň bezpečnosti %ld pre slocate nie je podporovaná.

en: Failed to write to standard output
sk: Zlyhal zápis na štandardný výstup

en: days
sk: dní

en: The argument for option --max-database-age must not be empty
sk: Parameter pre voľbu --max-database-age nemôže byť prázdny

en: Invalid argument %s for option --max-database-age
sk: Neplatný parameter %s pre voľbu --max-database-age

en: locate database %s contains a filename longer than locate can handle
sk: Databáza pre locate %s obsahuje názov súboru, ktorý je dlhší ako dokáže locate spracovať

en: locate database %s is corrupt or invalid
sk: Databáza pre locate %s je poškodená alebo neplatná

en: Database was last modified at %s.%09ld
sk: Databáza bola naposledy zmenená o %s.%09ld

en: Locate database size: %s byte
     | Locate database size: %s bytes
sk[0]: Veľkosť databázy locate: %s bajtov
sk[1]: Veľkosť databázy locate: %s bajt
sk[2]: Veľkosť databázy locate: %s bajty

en: Matching Filenames: %s
sk: Zhodné názvy súborov: %s

en: All Filenames: %s
sk: Všetky názvy súborov: %s

en: File names have a cumulative length of %s bytes.
    Of those file names,
    
    	%s contain whitespace, 
    	%s contain newline characters, 
    	and %s contain characters with the high bit set.
sk: Názvy súborov majú spolu dĺžku %s bajtov.
    Z týchto názvov súborov,
    
    	%s obsahuje medzeru, 
    	%s obsahuje znak nového riadku 
    	a %s obsahuje znaky s nastaveným najvyšším bitom.

en: Some filenames may have been filtered out, so we cannot compute the compression ratio.
sk: Niekotré názvy súborov boli možno odfiltrované, takže nemôžme vypočítať kompresný pomer.

en: Compression ratio %4.2f%% (higher is better)
sk: Kompresný pomer %4.2f%% (vyšší je lepší)

en: Compression ratio is undefined
sk: Kompresný pomer je nedefinovaný

en: locate database %s looks like an slocate database but it seems to have security level %c, which GNU findutils does not currently support
sk: Databáza pre locate %s vyzerá ako databáza slocate, ale vyzerá, že má úroveň bezpečnosti %c, ktorú GNU findutils momentálne nepodporuje

en: %s is an slocate database of unsupported security level %d; skipping it.
sk: %s je databáza pre slocate s nepodporovanou úrovňou bezpečnosti %d; preskakuje sa.

en: You specified the -E option, but that option cannot be used with slocate-format databases with a non-zero security level.  No results will be generated for this database.
sk: Zadali ste voľbu -E, ale táto voľba nemôže byť použitá s databázami vo formáte slocate s nenulovou úrovňou bezpečnosti.  Pre túto databázu nebudú generované výsledky.

en: %s is an slocate database.  Turning on the '-e' option.
sk: %s je databáza pre slocate.  Zapína sa voľba '-e'.

en: Old-format locate database %s is too short to be valid
sk: Databáza pre locate %s v starom formáte je príliš krátka, aby bola v poriadku

en: Database %s is in the %s format.
sk: Databáza %s je vo formáte %s.

en: Usage: %s [-d path | --database=path] [-e | -E | --[non-]existing]
          [-i | --ignore-case] [-w | --wholename] [-b | --basename] 
          [--limit=N | -l N] [-S | --statistics] [-0 | --null] [-c | --count]
          [-P | -H | --nofollow] [-L | --follow] [-m | --mmap] [-s | --stdio]
          [-A | --all] [-p | --print] [-r | --regex] [--regextype=TYPE]
          [--max-database-age D] [--version] [--help]
          pattern...
sk: Použitie: %s [-d cesta | --database=cesta] [-e | -E | --[non-]existing]
          [-i | --ignore-case] [-w | --wholename] [-b | --basename] 
          [--limit=N | -l N] [-S | --statistics] [-0 | --null] [-c | --count]
          [-P | -H | --nofollow] [-L | --follow] [-m | --mmap] [ -s | --stdio ]
          [-A | --all] [-p | --print] [-r | --regex] [--regextype=TYP]
          [--max-database-age D] [--version] [--help]
          vzor...

en: warning: the locate database can only be read from stdin once.
sk: upozornenie: databáza locate môže byť načítaná len raz zo štandardného vstupu.

en: WARNING: locate database %s was built with a different byte order
sk: UPOZORNENIE: databáza pre locate %s bola vytvorená s iným poradím bajtov

en: unexpected EOF in %s
sk: neočakávaný koniec súboru v %s

en: error reading a word from %s
sk: chyba pri čítaní slova z %s

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification.
sk: Neplatná riadiaca sekvencia %s v špecifikácii oddeľovača vstupu.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; character values must not exceed %lx.
sk: Neplatná riadiaca sekvencia %s v špecifikácii oddeľovača vstupu; hodnoty znakov nesmú presiahnuť %lx.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; character values must not exceed %lo.
sk: Neplatná riadiaca sekvencia %s v špecifikácii oddeľovača vstupu; hodnoty znakov nesmú presiahnuť %lo.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; trailing characters %s not recognised.
sk: Neplatná riadiaca sekvencia %s v špecifikácii oddeľovača vstupu; nerozpoznané koncové znaky %s.

en: Invalid input delimiter specification %s: the delimiter must be either a single character or an escape sequence starting with \.
sk: Neplatná špecifikácia oddeľovača vstupu %s: oddeľovač musí byž buť jeden znak alebo riadiaca sekvencia začínajúca \.

en: environment is too large for exec
sk: prostredie je príliš veľké pre exec

en: warning: value %ld for -s option is too large, using %ld instead
sk: upozornenie: hodnota %ld pre voľbu -s je príliš veľká, namiesto nej sa použije %ld

en: option --%s may not be set to a value which includes `='
sk: voľba --%s nemôže byť nastavená na hodnotu obsahujúcu `='

en: failed to unset environment variable %s
sk: zlyhalo vymazanie premennej prostredia %s

en: warning: the -E option has no effect if -0 or -d is used.
sk: upozornenie: voľba -E nemá efekt, ak je použité -0 alebo -d.

en: Cannot open input file %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť vstupný súbor %s

en: Your environment variables take up %<PRIuMAX> bytes
sk: Vaše premenné prostredia zaberajú %<PRIuMAX> bajtov

en: POSIX upper limit on argument length (this system): %<PRIuMAX>
sk: Horné POSIX limit pre dĺžku parametrov (tento systém): %<PRIuMAX>

en: POSIX smallest allowable upper limit on argument length (all systems): %<PRIuMAX>
sk: Najmenší možný horný POSIX limit pre dĺžku parametrov (všetky systémy): %<PRIuMAX>

en: Maximum length of command we could actually use: %<PRIuMAX>
sk: Maximálna dĺžka príkazu, ktorú môžeme momentálne používať: %<PRIuMAX>

en: Size of command buffer we are actually using: %<PRIuMAX>
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte príkazov, ktorú práve používame: %<PRIuMAX>

en: unmatched %s quote; by default quotes are special to xargs unless you use the -0 option
sk: nezodpovedajúce úvodzovky %s; štandardne sú úvodzovky špeciálne pre xargs, pokiaľ nepoužijete voľbu -0

en: double
sk: dvojitý

en: single
sk: jednoduchý

en: argument line too long
sk: riadok s parametrami je príliš dlhý

en: Failed to write to stderr
sk: Zlyhal zápis na štandardný chybový výstup

en: Failed to read from stdin
sk: Zlyhalo čítanie zo štandardného vstupu

en: failed to set environment variable %s
sk: zlyhalo nastavenie premennej prostredia %s

en: error waiting for child process
sk: chyba pri čakaní na proces potomka

en: %s: exited with status 255; aborting
sk: %s: ukončený so stavom 255; prerušuje sa

en: %s: stopped by signal %d
sk: %s: zastavený signálom %d

en: %s: terminated by signal %d
sk: %s: ukončený signálom %d

en:       --show-limits            show limits on command-line length
sk:       --show-limits            ukázať limity dĺžky príkazového riadka

en:   -t, --verbose                print commands before executing them
sk:   -t, --verbose                zobraziť príkazy pred ich vykonaním

en:   -x, --exit                   exit if the size (see -s) is exceeded
sk:   -x, --exit                   skončiť, keď je prekročená veľkosť (pozri -s)
