linuxmint - en to sq translation catalogue (30 entries)

en: Fingerprints
sq: Gjurmë gishtash

en: Fingerprint configuration tool
sq: Mjeti i konfigurimit të gjurmëve të gishtave

en: fingerprint;authentication;security;biometric;
sq: gishtash; vërtetim; sigurim; biometrike;

en: Right index finger
sq: Gishti tregues i djathtë

en: Right middle finger
sq: Gishti i mesëm i djathtë

en: Right ring finger
sq: Gishti unazor i djathtë

en: Right little finger
sq: Gishti i vogël i djathtë

en: Right thumb
sq: Gishti i madh i djathtë

en: Left index finger
sq: Gishti tregues i majtë

en: Left middle finger
sq: Gishti i mesëm i majtë

en: Left ring finger
sq: Gishti unazor i majtë

en: Left little finger
sq: Gishti i vogël i majtë

en: Left thumb
sq: Gishti i madh i majtë

en: Disable fingerprint authentication
sq: Çaktivizo vërtetimin me gjurmë gishtash

en: About
sq: Rreth

en: Quit
sq: Dil

en: Place your finger on the scanner...
sq: Vendos gishtin në skaner...

en: Well done! Your fingerprint was saved successfully.
sq: Bravo! Gjurma juaj e gishtit u ruajt me sukses.

en: Good scan (%d so far)! Do it again...
sq: Skanim i mirë (%d deri më tani)! Bëje përsëri...

en: Try again...
sq: Provo përsëri...

en: Sorry, your fingerprint could not be saved.
sq: Na vjen keq, gjurmët e gishtit tuaj nuk mund të ruheshin.

en: This fingerprint is already saved, use a different finger.
sq: Kjo gjurmë gishti është ruajtur tashmë, përdor një gisht tjetër.

en: No fingerprint reader detected
sq: Nuk u zbulua asnjë lexues gjurmësh gishtash.

en: Fingerprint authentication disabled
sq: Vërtetimi me gjurmë gishtash është çaktivizuar me anë të një verifikimi me gjurmë gishtash.

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Choose a finger to configure it:
sq: Zgjidhni një gisht për ta konfiguruar:

en: Active fingerprints are highlighted in green.
sq: Gjurmët aktive të gishtërinjve janë të theksuara me të gjelbër.

en: Cancel
sq: Anulo

en: Delete this fingerprint
sq: Fshi këtë gjurmë gishti

en: Add a fingerprint
sq: Shto një gjurmë gishti
