linuxmint - en to am translation catalogue (25 entries)

en: Fingerprints
am: የጣት አሻራዎች

en: fingerprint;authentication;security;biometric;
am: የጣት አሻራ፤ማረጋገጫ፤ደህንነት፤ባዮሜትሪክ፤

en: Right index finger
am: የቀኝ አመልካች ጣት

en: Right middle finger
am: የቀኝ መካከለኛ ጣት

en: Right ring finger
am: የቀኝ ቀለበት ጣት

en: Right little finger
am: የቀኝ ትንሽ ጣት

en: Right thumb
am: የቀኝ አውራ ጣት

en: Left index finger
am: የግራ አመልካች ጣት

en: Left middle finger
am: የግራ መካከለኛ ጣት

en: Left ring finger
am: የግራ የቀለበት ጣት

en: Left little finger
am: የግራ ትንሽ ጣት

en: Left thumb
am: የግራ አውራ ጣት

en: About
am: ስለ

en: Quit
am: ውጣ

en: Place your finger on the scanner...
am: ጣትዎን በቃኚው ላይ ያድርጉት...

en: Well done! Your fingerprint was saved successfully.
am: የጣት አሻራዎ በተሳካ ሁኔታ ተቀምጧል።

en: Try again...
am: እንደገና ይሞክሩ...

en: Sorry, your fingerprint could not be saved.
am: ይቅርታ፣ የጣት አሻራዎ ሊቀመጥ አልቻለም።

en: This fingerprint is already saved, use a different finger.
am: ይህ የጣት አሻራ አስቀድሞ ተቀምጧል፣ የተለየ ጣት ይጠቀሙ።

en: This device cannot store any more fingerprints.
am: ይህ መሳሪያ ተጨማሪ የጣት አሻራዎችን ማከማቸት አይችልም።

en: No fingerprint reader detected
am: ምንም የጣት አሻራ አንባቢ አልተገኘም።

en: Enable
am: አብራ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Delete this fingerprint
am: ይህን የጣት አሻራ ሰርዝ

en: Add a fingerprint
am: የጣት አሻራ ይጨምሩ
