gnome-games master - en to gl translation catalogue (64 entries)

[ctx: link]
en: Five or More
gl: Cinco ou Máis

[ctx: text]
en: Five or More
gl: Cinco ou Máis

en: Creative Commons Share Alike 3.0
gl: Creative Commons Compartir Igual 3.0

en: Game Play
gl: Xogo

en: Useful tips
gl: Consellos útiles

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Get Involved
gl: Involucrarse

en: Report a Problem
gl: Informar dun problema

en: Change board size
gl: Cambiar o tamaño do taboleiro

en: To change the board:
gl: Para cambiar o taboleiro:

en: Board parameters
gl: Parámetros do taboleiro

en: <em>Size</em>
gl: <em>Tamaño</em>

en: <em>Width</em>
gl: <em>Anchura</em>

en: <em>Height</em>
gl: <em>Altura</em>

en: <em>Number of types</em>
gl: <em>Número de tipos</em>

en: <em>New objects per turn</em>
gl: <em>Obxectos novos por turno</em>

en: <em>Number of cells</em>
gl: <em>Número de celas</em>

en: Small
gl: Pequeno

en: Medium
gl: Medio

en: Large
gl: Grande

en: The 3 board sizes
gl: Os 3 tamaños do tableiro

en: <app>Five or More</app> Small board
gl: Taboleiro pequeno de <app>Cinco ou máis</app>

en: <app>Five or More</app> medium size board
gl: Taboleiro meidano de <app>Cinco ou máis</app>

en: <app>Five or More</app> large size board
gl: Taboleiro grande de <app>Cinco ou máis</app>

en: Change the look and feel
gl: Cambiar o aspecto

en: Click <gui>Close</gui>.
gl: Prema <gui>Pechar</gui>.

en: Images available
gl: Imaxes dispoñíbeis

en: Five or More with different balls
gl: Cinco ou máis con diferentes bolas

en: <app>Five or More</app> with different shapes
gl: <app>Cinco ou máis</app> con diferentes formas

en: Background colors available
gl: Cores de fondo dispoñíbeis

en: Five or More color palette
gl: Paleta de cor de Cinco ou máis

en: Help develop
gl: Contribuir ao desenvolvemento

en: Help write documentation
gl: Axudar a escribir documentación

en: Change speed
gl: Cambiar a velocidade

en: You can speed up the object movements:
gl: Pode acelerar os movementos dos obxectos:

en: Click <gui>Close</gui>
gl: Prema <gui>Pechar</gui>

en: Legal information.
gl: Información legal.

en: License
gl: Licenza

en: You are free:
gl: É libre de:

en: <em>To share</em>
gl: <em>Compartir</em>

en: <em>To remix</em>
gl: <em>Facer obras derivadas</em>

en: To adapt the work.
gl: Adaptar o traballo.

en: Under the following conditions:
gl: Baixo as seguintes condicións:

en: <em>Attribution</em>
gl: <em>Atribución</em>

en: <em>Share Alike</em>
gl: <em>Compartir igual</em>

en: How to Play
gl: Como xogar

en: Using the mouse
gl: Usar o rato

en: Using the keyboard
gl: Usar o teclado

en: Video demonstration
gl: Video de demostración

en: Rules
gl: Regras

en: Example horizontal alignment
gl: Exemplo de aliñado horizontal

en: Example vertical alignment
gl: Exemplo de aliñado vertical

en: Example diagonal alignment
gl: Exemplo de aliñado en diagonal

en: <app>Five or More</app> game over position.
gl: Posición de xogo terminado en <app>Cinco ou máis</app>.

en: Scoring
gl: Puntuación

en: <em>Number of objects</em>
gl: <em>Número de obxectos</em>

en: <em>Number of points</em>
gl: <em>Número de puntos</em>

en: Keyboard shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: New game
gl: Partida nova

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Help
gl: Axuda

en: Quit
gl: Saír

en: Strategy
gl: Estatexia

en: Help translate
gl: Axuda a traducir
