Gnome-Games 2.0.x - en to ms translation catalogue (50 entries)

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Appearance
ms: Penampilan

en: _Theme:
ms: _Tema:

en: balls
ms: bola

en: shapes
ms: bentuk

en: B_ackground color:
ms: Warna _latar belakang:

en: _New Game
ms: Permainan _Baharu

en: S_cores
ms: S_kor

en: _Small
ms: Ke_cil

en: _Medium
ms: _Sederhana

en: _Large
ms: _Besar

en: _Preferences
ms: Ke_utamaan

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Five or More
ms: Perih_al Lima atau Lebih

en: Five or More
ms: Lima atau Lebih

en: Next:
ms: Berikutnya:

en: Remove colored balls from the board by forming lines
ms: Buang bola berwarna dari papan dengan membentuk satu barisan

en: Five or More is the GNOME port of a once-popular computer game. Align five or more objects of the same color into a line to cause them to disappear and score points. Earn many more points by lining up as many objects as possible before clearing them.
ms: Lima atau Lebih ialah port GNOME daripada sebuah permainan komputer yang dahulunya pernah terkenal. Jajar lima atau lebih objek warna serupa dalam satu barisan yang menyebabkannya hilang dan mendapat mata. Dapatkan lebih banyak mata dengan membuat sebanyak mungkin barisan objek.

en: More objects appear after every turn. Play for as long as possible, until the board is completely full!
ms: Lebih banyak objek muncul selepas setiap giliran. Main selama yang boleh, sehinggalah papan dipenuhi objek-objek tersebut!

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;strategy;logic;
ms: permainan;strategi;logik;

en: Playing field size
ms: Saiz medan permainan

en: Playing field size. 1=Small, 2=Medium, 3=Large. Any other value is invalid.
ms: Saiz medan permainan. 1=Kecil, 2=Sederhana, 3=Besar. Lain-lain nilai adalah tidak sah.

en: Ball style
ms: Gaya bola

en: Ball style. The filename of the images to use for the balls.
ms: Gaya bola. Nama fail imej yang digunakan untuk bola.

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Background color. The hex specification of the background color.
ms: Warna latar belakang. Specifikasi heks bagi warna latar belakang.

en: Time between moves
ms: Tempoh antara gerakan

en: Time between moves in milliseconds.
ms: Tempoh antara gerakan dalam milisaat.

en: Game score
ms: Skor permainan

en: Game score from last saved session.
ms: Skor permainan dari sesi tersimpan yang terakhir.

en: Game field
ms: Medan permainan

en: Game field from last saved session.
ms: Medan permainan dari sesi tersimpan yang terakhir.

en: Game preview
ms: Pratonton permainan

en: Game preview from last saved session.
ms: Pratonton permainan dari sesi tersimpan yang terakhir.

en: Width of the window in pixels
ms: Lebar tetingkap dalam piksel

en: Height of the window in pixels
ms: Tinggi tetingkap dalam piksel

en: true if the window is maximized
ms: benar jika tetingkap dimaksimumkan

[ctx: board size]
en: Small
ms: Kecil

[ctx: board size]
en: Medium
ms: Sederhana

[ctx: board size]
en: Large
ms: Besar

en: GNOME port of the once-popular Color Lines game
ms: Port Gnome berdasarkan permainan Color Lines yang pernah terkenal

en: Match five objects of the same type in a row to score!
ms: Padankan lima bola sama jenis dalam satu baris untuk mendapat markah!

en: You can’t move there!
ms: Anda tidak boleh gerak ke situ!

en: Game Over!
ms: Permainan Tamat!

en: Score: %d
ms: Skor: %d

en: Board Size:
ms: Saiz Papan:

en: Are you sure you want to restart the game?
ms: Anda pasti mahu mulakan permainan?

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Restart
ms: Mula _semula
