flatpak-kcm - en to ca translation catalogue (102 entries)

en: None
ca: Cap

en: see
ca: veure

en: talk
ca: parlar

en: own
ca: propietat

en: OFF
ca: Inactiu

en: read/write
ca: lectura/escriptura

en: read-only
ca: només-de-lectura

en: create
ca: creació

en: Internet connection
ca: Connexió a Internet

en: Inter-process communication
ca: Comunicació interprocés

en: X11 windowing system
ca: Sistema de finestres X11

en: Wayland windowing system
ca: Sistema de finestres Wayland

en: Fallback to X11 windowing system
ca: Alternativa de reserva: sistema de finestres X11

en: Pulseaudio sound server
ca: Servidor de so PulseAudio

en: Session bus access
ca: Accés al bus de la sessió

en: System bus access
ca: Accés al bus del sistema

en: Remote login access
ca: Accés a inici remot de sessió

en: Smart card access
ca: Accés a targeta intel·ligent

en: Print system access
ca: Accés al sistema d'impressió

en: Kernel-based Virtual Machine access
ca: Accés a màquina virtual basada en el nucli

en: Direct graphic rendering
ca: Renderització directa de gràfics

en: Host dev/shm
ca: «dev/shm» de l'amfitrió

en: Device access
ca: Accés a dispositius

en: System calls by development tools
ca: Crides del sistema d'eines de desenvolupament

en: Run multiarch/multilib binaries
ca: Execució de binaris Multiarch/Multilib

en: Canbus socket access
ca: Accés al sòcol del bus CAN

en: Share dev/shm across all instances of an app per user ID
ca: Comparteix «dev/shm» entre totes les instàncies d'una aplicació per ID d'usuari

en: All user files
ca: Tots els fitxers d'usuari

en: All system files
ca: Tots els fitxers de sistema

en: All system libraries, executables and binaries
ca: Totes les biblioteques, executables i binaris del sistema

en: All system configurations
ca: Totes les configuracions del sistema

en: Basic Permissions
ca: Permisos bàsics

en: Filesystem Access
ca: Accés al sistema de fitxers

en: Advanced Permissions
ca: Permisos avançats

en: Subsystems Shared
ca: Subsistemes compartits

en: Sockets
ca: Sòcols

en: Device Access
ca: Accés a dispositius

en: Features Allowed
ca: Característiques permeses

en: Session Bus Policy
ca: Política del bus de sessió

en: System Bus Policy
ca: Política del bus de sistema

en: Environment
ca: Entorn

en: Add a new filesystem path
ca: Afegeix un camí nou del sistema de fitxers

en: Add a new session bus
ca: Afegeix un bus nou de sessió

en: Add a new system bus
ca: Afegeix un bus nou de sistema

en: Add a new environment variable
ca: Afegeix una variable d'entorn nova

[ctx: not an action but the ability to do so]
en: Record the Screen
ca: Enregistrament de pantalla

[ctx: not an action but the ability to do so]
en: Control the Clipboard
ca: Control del porta-retalls

[ctx: Part of a list of things]
en: Keyboard
ca: Teclat

[ctx: Part of a list of things]
en: Mouse
ca: Ratolí

[ctx: Part of a list of things]
en: Touchscreen
ca: Pantalla tàctil

[ctx: %1 is a list of things formed from above]
en: Control %1
ca: Control de %1

[ctx: %1 is the title of a window, %2 the name of an application]
en: Window "%1" of %2
ca: Finestra «%1» de %2

en: Region at (%1,%2) with size %3x%4
ca: Regió a (%1,%2) amb mida %3x%4

en: Virtual Screen
ca: Pantalla virtual

en: The entire Workspace
ca: L'espai de treball sencer

[ctx: %1 is the position of the screen]
en: A disconnected Screen at %1
ca: Una pantalla desconnectada a %1

en: Set Environment Variable
ca: Estableix la variable d'entorn

[ctx: @label:textbox name of environment variable]
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: @label:textbox value of environment variable]
en: Value:
ca: Valor:

[ctx: @title:window]
en: Apply Permissions
ca: Aplicació de permisos

[ctx: @info dialog main text]
en: The permissions of application %1 have been changed. Do you want to apply these changes or discard them?
ca: S'han canviat els permisos de l'aplicació %1. Voleu aplicar aquests canvis o descartar-los?

[ctx: @title:window %1 is the name of the application]
en: %1 – Flatpak Settings
ca: %1 – Configuració del Flatpak

[ctx: @info accessible.description for list]
en: Version %1
ca: Versió %1

[ctx: @action:button in section header]
en: Hide advanced permissions
ca: Oculta els permisos avançats

[ctx: @action:button in section header]
en: Show advanced permissions
ca: Mostra els permisos avançats

[ctx: @action:button in section header]
en: Add New…
ca: Afegeix nou…

[ctx: action:button accessible]
en: Add New File System Permission
ca: Afegeix un permís nou del sistema de fitxers

[ctx: @info:placeholder]
en: Select an application from the list to view its permissions here
ca: Seleccioneu una aplicació de la llista per a veure aquí els seus permisos

[ctx: @action:intoolbar]
en: Manage Flatpak Settings
ca: Gestiona la configuració del Flatpak

[ctx: @info]
en: Well-behaved applications might respect these settings but even if turned off here they are still able to control mouse and keyboard or record the contents of your screen through the windowing system
ca: Les aplicacions amb bon comportament poden respectar aquests paràmetres, però fins i tot si estan desactivades aquí encara poden controlar el ratolí i el teclat o gravar el contingut de la pantalla a través del sistema de finestres

[ctx: @option:check]
en: Send notifications
ca: Enviament de notificacions

[ctx: @option:check]
en: Block automatic sleep and screen locking
ca: Bloqueig de la suspensió automàtica i el bloqueig de pantalla

[ctx: @option:check]
en: Activate game mode
ca: Activació del mode joc

[ctx: @info:tooltip]
en: Allows the application to activate game mode if you are using it on your system.
ca: Permet a l'aplicació activar el mode de joc si l'esteu utilitzant en el vostre sistema.

[ctx: @option:check]
en: Gain higher process priority
ca: Guanyar una prioritat de procés més alta

[ctx: @label:listbox]
en: Take screenshots:
ca: Prendre captures de pantalla:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ask Once
ca: Pregunta un cop

[ctx: @item:inlistbox]
en: Deny
ca: Denega

[ctx: @item:inlistbox]
en: Allow
ca: Permet

[ctx: @item:inlistbox]
en: Always Ask
ca: Pregunta sempre

[ctx: @title:group]
en: Camera access:
ca: Accés a la càmera:

[ctx: @label:listbox]
en: Location accuracy:
ca: Precisió de l'emplaçament:

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Deny
ca: Denega

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Country
ca: País

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: City
ca: Ciutat

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Neighborhood
ca: Barri

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Street
ca: Carrer

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Exact
ca: Exacte

[ctx: @label:listbox]
en: Set desktop and lock screen background:
ca: Establiment del fons de pantalla d'escriptori i de bloqueig:

[ctx: @label]
en: Screen sharing:
ca: Compartició de pantalla:

[ctx: @action:button]
en: Manage %1 Session | Manage %1 Sessions
ca[0]: Gestiona %1 sessió
ca[1]: Gestiona %1 sessions

[ctx: @title:window %1 is the name of the application]
en: %1 – Screencast Sessions
ca: %1 – Sessions de vídeo de captura de pantalla

[ctx: @label 'Remote control' like in xdg-desktop-portal-kde remotedesktopdialog.cpp]
en:  Remote control:
ca:  Control remot:

[ctx: @option:check]
en: Control pointer & keyboard, and share screen with other apps without asking
ca: Control del punter i el teclat, i comparteix la pantalla amb altres aplicacions sense preguntar

[ctx: @title:window %1 is the name of the application]
en: %1 – Remote Desktop Sessions
ca: %1 – Sessions d'escriptori remot

[ctx: @action:button]
en: Revoke
ca: Revoca

en: Add Filesystem Path Permission
ca: Afegeix un permís de camí del sistema de fitxers

en: Add Session Bus Permission
ca: Afegeix un permís del bus de sessió

en: Add System Bus Permission
ca: Afegeix un permís del bus de sistema

en: Enter filesystem path:
ca: Introduïu el camí del sistema de fitxers:

en: Enter session bus name:
ca: Introduïu el nom de bus de sessió:

en: Enter system bus name:
ca: Introduïu el nom de bus de sistema:
