flatpak-kcm - en to hu translation catalogue (102 entries)

en: None
hu: Nincs

en: see
hu: olvashatja

en: talk
hu: küldhet

en: own
hu: övé

en: OFF
hu: KI

en: read/write
hu: olvasás/írás

en: read-only
hu: csak olvasás

en: create
hu: létrehozás

en: Internet connection
hu: Internetkapcsolat

en: Inter-process communication
hu: Folyamatközi kommunikáció

en: X11 windowing system
hu: X11 ablakkezelő rendszer

en: Wayland windowing system
hu: Wayland ablakkezelő rendszer

en: Fallback to X11 windowing system
hu: Visszaállás X11 ablakkezelő rendszerre

en: Pulseaudio sound server
hu: Pulseaudio hangkiszolgáló

en: Session bus access
hu: Munkamenetbuszhoz való hozzáférés

en: System bus access
hu: Rendszerbuszhoz való hozzáférés

en: Remote login access
hu: Távoli bejelentkezéshez való hozzáférés

en: Smart card access
hu: Intelligens kártyához való hozzáférés

en: Print system access
hu: Nyomtatórendszerhez való hozzáférés

en: Kernel-based Virtual Machine access
hu: Kernel-alapú virtuális gépekhez való hozzáférés

en: Direct graphic rendering
hu: Közvetlen grafikai leképezés

en: Host dev/shm
hu: Gazda dev/shm

en: Device access
hu: Eszközhöz való hozzáférés

en: System calls by development tools
hu: Rendszerhívások fejlesztői eszközök által

en: Run multiarch/multilib binaries
hu: Multiarch/Multilib binárisok futtatása

en: Canbus socket access
hu: Canbus foglalathoz való hozzáférés

en: Share dev/shm across all instances of an app per user ID
hu: A dev/shm megosztása egy alkalmazás összes példánya között felhasználóazonosítónként

en: All user files
hu: Minden felhasználói fájl

en: All system files
hu: Minden rendszerfájl

en: All system libraries, executables and binaries
hu: A rendszer összes függvénykönyvtára, végrehajtható fájlja és binárisa

en: All system configurations
hu: Minden rendszerbeállítás

en: Basic Permissions
hu: Alapvető jogosultságok

en: Filesystem Access
hu: Fájlrendszer-hozzáférés

en: Advanced Permissions
hu: Speciális jogosultságok

en: Subsystems Shared
hu: Megosztott alrendszerek

en: Sockets
hu: Foglalatok

en: Device Access
hu: Eszközhöz való hozzáférés

en: Features Allowed
hu: Engedélyezett szolgáltatások

en: Session Bus Policy
hu: Munkamenetbusz házirendje

en: System Bus Policy
hu: Rendszerbusz házirendje

en: Environment
hu: Környezet

en: Add a new filesystem path
hu: Új fájlrendszerelérési út hozzáadása

en: Add a new session bus
hu: Új munkamenetbusz hozzáadása

en: Add a new system bus
hu: Új rendszerbusz hozzáadása

en: Add a new environment variable
hu: Új környezeti változó hozzáadása

[ctx: not an action but the ability to do so]
en: Record the Screen
hu: Képernyő rögzítése

[ctx: not an action but the ability to do so]
en: Control the Clipboard
hu: Vágólap kezelése

[ctx: Part of a list of things]
en: Keyboard
hu: Billentyűzet

[ctx: Part of a list of things]
en: Mouse
hu: Egér

[ctx: Part of a list of things]
en: Touchscreen
hu: Érintőképernyő

[ctx: %1 is a list of things formed from above]
en: Control %1
hu: %1 kezelése

[ctx: %1 is the title of a window, %2 the name of an application]
en: Window "%1" of %2
hu: A(z) %2 „%1” ablaka

en: Region at (%1,%2) with size %3x%4
hu: %3x%4 méretű terület itt: %1,%2

en: Virtual Screen
hu: Virtuális képernyő

en: The entire Workspace
hu: A teljes munkaterület

[ctx: %1 is the position of the screen]
en: A disconnected Screen at %1
hu: Leválasztott képernyő itt: %1

en: Set Environment Variable
hu: Környezeti változó beállítása

[ctx: @label:textbox name of environment variable]
en: Name:
hu: Név:

[ctx: @label:textbox value of environment variable]
en: Value:
hu: Érték:

[ctx: @title:window]
en: Apply Permissions
hu: Engedélyek alkalmazása

[ctx: @info dialog main text]
en: The permissions of application %1 have been changed. Do you want to apply these changes or discard them?
hu: A(z) %1 alkalmazás engedélyei megváltoztak. Szeretné alkalmazni a módosításokat, vagy elveti azokat?

[ctx: @title:window %1 is the name of the application]
en: %1 – Flatpak Settings
hu: %1 - Flatpak beállítások

[ctx: @action:button in section header]
en: Hide advanced permissions
hu: Speciális engedélyek elrejtése

[ctx: @action:button in section header]
en: Show advanced permissions
hu: Speciális engedélyek megjelenítése

[ctx: @action:button in section header]
en: Add New…
hu: Új hozzáadása…

[ctx: action:button accessible]
en: Add New File System Permission
hu: Új fájlrendszer engedély hozzáadása

[ctx: @info:placeholder]
en: Select an application from the list to view its permissions here
hu: Válasszon egy alkalmazást a listából az engedélyeinek megtekintéséhez itt

[ctx: @action:intoolbar]
en: Manage Flatpak Settings
hu: Flatpak beállítások kezelése

[ctx: @info]
en: Well-behaved applications might respect these settings but even if turned off here they are still able to control mouse and keyboard or record the contents of your screen through the windowing system
hu: A jól megírt alkalmazások valószínűleg tiszteletben tartják ezeket a beállításokat, azonban még ha itt ki is kapcsolja őket, akkor is képesek lehetnek az egér és a billentyűzet kezelésére, vagy a képernyő tartalmának rögzítésére az ablakkezelő rendszeren keresztül.

[ctx: @label:group]
en: General:
hu: Általános:

[ctx: @option:check]
en: Send notifications
hu: Értesítések küldése

[ctx: @option:check]
en: Block automatic sleep and screen locking
hu: Automatikus alvó mód és képernyőzár tiltása

[ctx: @option:check]
en: Activate game mode
hu: Játék mód aktiválása

[ctx: @info:tooltip]
en: Allows the application to activate game mode if you are using it on your system.
hu: Lehetővé teszi az alkalmazás számára, hogy aktiválja a játék módot, ha azt a rendszerén használja.

[ctx: @option:check]
en: Gain higher process priority
hu: Magasabb folyamatprioritás elérése

[ctx: @label:listbox]
en: Take screenshots:
hu: Képernyőképek készítése:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ask Once
hu: Rákérdezés egyszer

[ctx: @item:inlistbox]
en: Deny
hu: Tiltás

[ctx: @item:inlistbox]
en: Allow
hu: Engedélyezés

[ctx: @item:inlistbox]
en: Always Ask
hu: Rákérdezés mindig

[ctx: @title:group]
en: Camera access:
hu: Kamera elérése:

[ctx: @label:listbox]
en: Location accuracy:
hu: Helymeghatározás pontossága:

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Deny
hu: Tiltás

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Country
hu: Ország

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: City
hu: Város

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Neighborhood
hu: Szomszédság

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Street
hu: Utca

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Exact
hu: Pontos

[ctx: @label:listbox]
en: Set desktop and lock screen background:
hu: Asztal és zárolási képernyő hátterének beállítása:

[ctx: @label]
en: Screen sharing:
hu: Képernyőmegosztás:

[ctx: @action:button]
en: Manage %1 Session | Manage %1 Sessions
hu[0]: %1 munkamenet kezelése
hu[1]: %1 munkamenet kezelése

[ctx: @title:window %1 is the name of the application]
en: %1 – Screencast Sessions
hu: %1 - Képernyőátjátszás munkamenetek

[ctx: @label 'Remote control' like in xdg-desktop-portal-kde remotedesktopdialog.cpp]
en:  Remote control:
hu:  Távoli hozzáférés:

[ctx: @option:check]
en: Control pointer & keyboard, and share screen with other apps without asking
hu: Az egérmutató és a billentyűzet vezérlése, valamint a képernyő megosztása más alkalmazásokkal kérdés nélkül

[ctx: @title:window %1 is the name of the application]
en: %1 – Remote Desktop Sessions
hu: %1 - Távoli asztal munkamenetek

[ctx: @action:button]
en: Revoke
hu: Visszavonás

en: Add Filesystem Path Permission
hu: Fájlrendszerútvonal engedély hozzáadása

en: Add Session Bus Permission
hu: Munkamenetbusz engedély hozzáadása

en: Add System Bus Permission
hu: Rendszerbusz engedély hozzáadása

en: Enter filesystem path:
hu: Adja meg a fájlrendszerelérési utat:

en: Enter session bus name:
hu: Adja meg a munkamenetbusz nevét:

en: Enter system bus name:
hu: Adja meg a rendszerbusz nevét:
