flatpak-kcm - en to ka translation catalogue (99 entries)

en: None
ka: არაფერი

en: OFF
ka: გამორთული

en: read/write
ka: ჩაწერადი

en: read-only
ka: მხოლოდ-წაკითხვადი

en: Internet connection
ka: ინტერნეტკავშირი

en: Inter-process communication
ka: პროცესთშორისი კომუნიკაცია

en: X11 windowing system
ka: X11 ფანჯრული სისტემა

en: Wayland windowing system
ka: Wayland ფანჯრული სისტემა

en: Fallback to X11 windowing system
ka: X11 ფანჯრული სისტემაზე გადართვა

en: Pulseaudio sound server
ka: PulseAudio ხმის სერვერი

en: Session bus access
ka: სესიის მატარებლის წვდომა

en: System bus access
ka: წვდომა სისტემურ მატარებელთან

en: Remote login access
ka: დაშორებულად შესვლის წვდომა

en: Smart card access
ka: ჭკვიანი ბარათით წვდომა

en: Print system access
ka: ბეჭდვის სისტემასთან წვდომა

en: Kernel-based Virtual Machine access
ka: KVM-ზე დაფუძნებულ ვირტუალურ მანქანებთან წვდომა

en: Direct graphic rendering
ka: გრაფიკის პირდაპირი რენდერი

en: Host dev/shm
ka: ჰოსტის dev/shm

en: Device access
ka: მოწყობილობასთან წვდომა

en: System calls by development tools
ka: სისტემური გამოძახებები პროგრამირების ხელსაწყოებით

en: Run multiarch/multilib binaries
ka: მრავალარქიტექტურული/მრავალბიბლიოთეკური გამშვები ფაილების გაშვება

en: Bluetooth
ka: ლურჯკბილა

en: Canbus socket access
ka: Canbus-ის სოკეტთან წვდომა

en: Share dev/shm across all instances of an app per user ID
ka: თითოეული მომხმარებლის ID-ის გაშვებული ასლებისთვის /dev/shm ფაილის გაზიარება

en: All user files
ka: ყველა მომხმარების ფაილი

en: All system files
ka: ყველა სისტემის ფაილი

en: All system libraries, executables and binaries
ka: ყველა სისტემის ბიბლიოთეკა, გაშვებადი და ბინარული ფაილები

en: All system configurations
ka: ყველა სისტემის კონფიგურაცია

en: Basic Permissions
ka: ძირითადი წვდომები

en: Filesystem Access
ka: ფაილური სისტემის წვდომები

en: Advanced Permissions
ka: დამატებითი წვდომები

en: Subsystems Shared
ka: გაზიარებული ქვესისტემები

en: Sockets
ka: სოკეტები

en: Device Access
ka: მოწყობილობასთან წვდომა

en: Features Allowed
ka: ჩართული ფუნქციები

en: Session Bus Policy
ka: სესიის მატარებლის პოლიტიკა

en: System Bus Policy
ka: სესიის მატარებლის პოლიტიკა

en: Environment
ka: გარემო

en: Add a new filesystem path
ka: ახალი ფაილური სისტემის ბილიკის დამატება

en: Add a new session bus
ka: ახალი სესიის მატარებლის დამატება

en: Add a new system bus
ka: ახალი სისტემის მატარებლის დამატება

en: Add a new environment variable
ka: ახალი გარემოს ცვლადის დამატება

[ctx: not an action but the ability to do so]
en: Record the Screen
ka: ეკრანის ჩაწერა

[ctx: not an action but the ability to do so]
en: Control the Clipboard
ka: ბუფერის კონტროლი

[ctx: Part of a list of things]
en: Keyboard
ka: კლავიატურა

[ctx: Part of a list of things]
en: Mouse
ka: თაგუნა

[ctx: Part of a list of things]
en: Touchscreen
ka: სენსორული ეკრანი

[ctx: %1 is a list of things formed from above]
en: Control %1
ka: %1-ის კონტროლი

[ctx: %1 is the title of a window, %2 the name of an application]
en: Window "%1" of %2
ka: ფანჯარა "%1" ეკუთვნის აპს %2

en: Region at (%1,%2) with size %3x%4
ka: რეგიონი მისამართზე (%1,%2) ზომით %3x%4

en: Virtual Screen
ka: ვირტუალური ეკრანი

en: The entire Workspace
ka: მთელი სამუშაო სივრცე

[ctx: %1 is the position of the screen]
en: A disconnected Screen at %1
ka: გათიშული ეკრანი მისამართზე %1

en: Set Environment Variable
ka: გარემოს ცვლადის დამატება

[ctx: @label:textbox name of environment variable]
en: Name:
ka: სახელი:

[ctx: @label:textbox value of environment variable]
en: Value:
ka: მნიშვნელობა:

[ctx: @title:window]
en: Apply Permissions
ka: წვდომების გადატარება

[ctx: @info dialog main text]
en: The permissions of application %1 have been changed. Do you want to apply these changes or discard them?
ka: აპლიკაციის (%1) წვდომები შეიცვალა. გნებავთ ამ ცვლილებების გადატარება, თუ გნებავთ, გააუქმოთ ისინი?

[ctx: @title:window %1 is the name of the application]
en: %1 – Flatpak Settings
ka: %1 – Flatpak-ის მორგება

[ctx: @action:button in section header]
en: Hide advanced permissions
ka: დამატებითი წვდომების დამალვა

[ctx: @action:button in section header]
en: Show advanced permissions
ka: დამატებითი წვდომების ჩვენება

[ctx: @action:button in section header]
en: Add New…
ka: ახლის დამატება…

[ctx: action:button accessible]
en: Add New File System Permission
ka: ახალი ფაილური სისტემის წვდომის დამატება

[ctx: @info:placeholder]
en: Select an application from the list to view its permissions here
ka: აირჩიეთ აპლიკაცია სიიდან, რომლის წვდომების ნახვაც აქ გსურთ

[ctx: @action:intoolbar]
en: Manage Flatpak Settings
ka: Flatpak-ის პარამეტრების მორგება

[ctx: @info]
en: Well-behaved applications might respect these settings but even if turned off here they are still able to control mouse and keyboard or record the contents of your screen through the windowing system
ka: აპლიკაციებმა, რომლებიც კარგად იქცევიან, შეიძლება გაითვალისწინონ ეს პარამეტრები, მაგრამ მათ მაინც შეუძლიათ, აკონტროლონ თაგუნა და კლავიატურა, ან ჩაიწერონ თქვენი ეკრანის შემცველობა ფანჯრების მართვის სისტემით

[ctx: @label:group]
en: General:
ka: ზოგადი:

[ctx: @option:check]
en: Send notifications
ka: გაფრთხილების გაგზავნა

[ctx: @option:check]
en: Block automatic sleep and screen locking
ka: ავტომატური ძილისა და ეკრანის ჩაკეტვის დაბლოკვა

[ctx: @option:check]
en: Activate game mode
ka: თამაშის რეჟიმის გააქტიურება

[ctx: @info:tooltip]
en: Allows the application to activate game mode if you are using it on your system.
ka: აძლევს საშუალებას აპლიკაციას, გაააქტიუროს თამაშის რეჟიმი, თუ მას სისტემაზე იყენებთ.

[ctx: @option:check]
en: Gain higher process priority
ka: უფრო მაღალი პროცესის პრიორიტეტის მიღება

[ctx: @label:listbox]
en: Take screenshots:
ka: ეკრანის ანაბეჭდების გადაღება:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ask Once
ka: ერთხელ კითხვა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Deny
ka: უარყოფა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Allow
ka: დაშვება

[ctx: @item:inlistbox]
en: Always Ask
ka: ყოველთვის კითხვა

[ctx: @title:group]
en: Camera access:
ka: კამერასთან წვდომა:

[ctx: @label:listbox]
en: Location accuracy:
ka: მდებარეობის სიზუსტე:

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Deny
ka: უარყოფა

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Country
ka: ქვეყანა

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: City
ka: ქალაქი

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Neighborhood
ka: სამეზობლო

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Street
ka: ქუჩა

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Exact
ka: ზუსტი

[ctx: @label:listbox]
en: Set desktop and lock screen background:
ka: სამუშაო მაგიდის და ჩაკეტილი ეკრანის ფონის დაყენება:

[ctx: @label]
en: Screen sharing:
ka: ეკრანის გაზიარება:

[ctx: @action:button]
en: Manage %1 Session | Manage %1 Sessions
ka[0]: %1 სესიის მართვა
ka[1]: %1 სესიის მართვა

[ctx: @title:window %1 is the name of the application]
en: %1 – Screencast Sessions
ka: %1 – ეკრანის გადაცემის სესიები

[ctx: @label 'Remote control' like in xdg-desktop-portal-kde remotedesktopdialog.cpp]
en:  Remote control:
ka:  დაშორებული მართვა:

[ctx: @option:check]
en: Control pointer & keyboard, and share screen with other apps without asking
ka: თაგუნას კურსორის & კლავიატურის კონტროლი და სხვა აპებთან ეკრანის გაზიარება კითხვის გარეშე

[ctx: @title:window %1 is the name of the application]
en: %1 – Remote Desktop Sessions
ka: %1 – დაშორებული სამუშაო მაგიდის სესიები

[ctx: @action:button]
en: Revoke
ka: გაუქმება

en: Add Filesystem Path Permission
ka: ფაილური სისტემის ბილიკის წვდომის დამატება

en: Add Session Bus Permission
ka: სესიის მატარებლის წვდომის დამატება

en: Add System Bus Permission
ka: სისტემის მატარებლის წვდომის დამატება

en: Enter filesystem path:
ka: შეიყვანეთ ფაილური სისტემის ბილიკი:

en: Enter session bus name:
ka: შეიყვანეთ სესიის მატარებლის სახელი:

en: Enter system bus name:
ka: შეიყვანეთ სისტემის მატარებლის სახელი:
