flatpak-kcm - en to nb translation catalogue (102 entries)

en: None
nb: Ingen

en: see
nb: se

en: talk
nb: snakke

en: own
nb: eie

en: OFF
nb: AV

en: read/write
nb: lese/skrive

en: read-only
nb: bare lese

en: create
nb: opprette

en: Internet connection
nb: Internett-tilgang

en: Inter-process communication
nb: Kommunikasjon mellom prosesser

en: X11 windowing system
nb: Vindussystemet X11

en: Wayland windowing system
nb: Vindussystemet Wayland

en: Fallback to X11 windowing system
nb: Vindussystemet X11 som reserve

en: Pulseaudio sound server
nb: Lydtjeneren PulseAudio

en: Session bus access
nb: Tilgang til øktbussen

en: System bus access
nb: Tilgang til systembussen

en: Remote login access
nb: Tilgang til fjerninnlogging

en: Smart card access
nb: Smartkort-tilgang

en: Print system access
nb: Skrivertilgang

en: Kernel-based Virtual Machine access
nb: Kjernebasert tilgang til virtuelle maskiner

en: Direct graphic rendering
nb: Direkte grafikkopptegning

en: Host dev/shm
nb: Delt minne (/dev/shm) på vert

en: Device access
nb: Enhetstilgang

en: System calls by development tools
nb: Systemkall for utviklingsverktøy

en: Run multiarch/multilib binaries
nb: Kjør flerarkitektur/-bibliotek-programfiler

en: Canbus socket access
nb: Tilgang til CAN-buss

en: Share dev/shm across all instances of an app per user ID
nb: Del /dev/shm på tvers av alle instanser av en app per bruker-ID

en: All user files
nb: Alle brukerfilene

en: All system files
nb: Alle systemfilene

en: All system libraries, executables and binaries
nb: Alle systembiblioteker og alle kjørbare filer

en: All system configurations
nb: Alle systeminnstillingene

en: Basic Permissions
nb: Grunnleggende tilgangstillatelser

en: Filesystem Access
nb: Filsystem-tilgang

en: Advanced Permissions
nb: Avanserte tilgangstillatelser

en: Subsystems Shared
nb: Delte undersystem

en: Sockets
nb: Sokler

en: Device Access
nb: Enhetstilgang

en: Features Allowed
nb: Tillatte funksjoner

en: Session Bus Policy
nb: Regler for øktbuss

en: System Bus Policy
nb: Regler for systembuss

en: Environment
nb: Miljø

en: Add a new filesystem path
nb: Legg til ny adresse på filsystemet

en: Add a new session bus
nb: Legg til ny øktbuss

en: Add a new system bus
nb: Legg til ny systembuss

en: Add a new environment variable
nb: Legg til ny miljøvariabel

[ctx: not an action but the ability to do so]
en: Record the Screen
nb: Ta opp skjermen

[ctx: not an action but the ability to do so]
en: Control the Clipboard
nb: Kontroller utklippstavla

[ctx: Part of a list of things]
en: Keyboard
nb: Tastatur

[ctx: Part of a list of things]
en: Mouse
nb: Mus

[ctx: Part of a list of things]
en: Touchscreen
nb: Trykkskjerm

[ctx: %1 is a list of things formed from above]
en: Control %1
nb: Kontroller %1

[ctx: %1 is the title of a window, %2 the name of an application]
en: Window "%1" of %2
nb: Vindu «%1» av %2

en: Region at (%1,%2) with size %3x%4
nb: Område ved (%1, %2) med størrelse %3 × %4

en: Virtual Screen
nb: Virtuell skjerm

en: The entire Workspace
nb: Hele arbeidsområdet

[ctx: %1 is the position of the screen]
en: A disconnected Screen at %1
nb: Frakoblet skjerm ved %1

en: Set Environment Variable
nb: Registrer miljøvariabel

[ctx: @label:textbox name of environment variable]
en: Name:
nb: Navn:

[ctx: @label:textbox value of environment variable]
en: Value:
nb: Verdi:

[ctx: @title:window]
en: Apply Permissions
nb: Bruk tillatelser

[ctx: @info dialog main text]
en: The permissions of application %1 have been changed. Do you want to apply these changes or discard them?
nb: Tilgangstillatelser til programmet %1 ble endret. Vil du ta i bruk eller forkaste dem?

[ctx: @title:window %1 is the name of the application]
en: %1 – Flatpak Settings
nb: %1 – Flatpak-innstillinger

[ctx: @action:button in section header]
en: Hide advanced permissions
nb: Skjul avanserte tilgangstillatelser

[ctx: @action:button in section header]
en: Show advanced permissions
nb: Vis avanserte tilgangstillatelser

[ctx: @action:button in section header]
en: Add New…
nb: Legg til ny …

[ctx: action:button accessible]
en: Add New File System Permission
nb: Legg til ny filsystem-tillatelser

[ctx: @info:placeholder]
en: Select an application from the list to view its permissions here
nb: Velg et program i lista som du vil se tilgangstillatelser her

[ctx: @action:intoolbar]
en: Manage Flatpak Settings
nb: Håndter Flatpak-innstillinger

[ctx: @info]
en: Well-behaved applications might respect these settings but even if turned off here they are still able to control mouse and keyboard or record the contents of your screen through the windowing system
nb: Velfungerende programmer kan respektere disse innstillingene, men hvis selv om de er slått av her, kan de fortsatt kontrollere mus og tastatur eller ta opp innholdet av din skjerm gjennom vindubehandleren

[ctx: @label:group]
en: General:
nb: Generelt:

[ctx: @option:check]
en: Send notifications
nb: Send varslinger

[ctx: @option:check]
en: Block automatic sleep and screen locking
nb: Blokker automatisk hvilemodus og skjermlåsing

[ctx: @option:check]
en: Activate game mode
nb: Bruk spillmodus

[ctx: @info:tooltip]
en: Allows the application to activate game mode if you are using it on your system.
nb: Tillater programmet å ta i bruk spillmodus hvis du bruker det på systemet.

[ctx: @option:check]
en: Gain higher process priority
nb: Få høyere prosessprioritet

[ctx: @label:listbox]
en: Take screenshots:
nb: Ta skjermbilder:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ask Once
nb: Spør en gang

[ctx: @item:inlistbox]
en: Deny
nb: Avvis

[ctx: @item:inlistbox]
en: Allow
nb: Tillat

[ctx: @item:inlistbox]
en: Always Ask
nb: Spør alltid

[ctx: @title:group]
en: Camera access:
nb: Kameratilgang:

[ctx: @label:listbox]
en: Location accuracy:
nb: Posisjonsnøyaktighet:

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Deny
nb: Avvis

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Country
nb: Land

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: City
nb: By

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Neighborhood
nb: Nabolag

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Street
nb: Gate

[ctx: @item:inlistbox location accuracy]
en: Exact
nb: Nøyaktig

[ctx: @label:listbox]
en: Set desktop and lock screen background:
nb: Velg bakgrunn på skrivebordet og låseskjermen:

[ctx: @label]
en: Screen sharing:
nb: Skjermdeling:

[ctx: @action:button]
en: Manage %1 Session | Manage %1 Sessions
nb[0]: Håndter økt %1
nb[1]: Håndter økter %1

[ctx: @title:window %1 is the name of the application]
en: %1 – Screencast Sessions
nb: %1 – skjermdeling-økt

[ctx: @label 'Remote control' like in xdg-desktop-portal-kde remotedesktopdialog.cpp]
en:  Remote control:
nb:  Fjernstyring:

[ctx: @option:check]
en: Control pointer & keyboard, and share screen with other apps without asking
nb: Kontroller mus og tastatur, og del skjermen med andre programmer uten å spørre

[ctx: @title:window %1 is the name of the application]
en: %1 – Remote Desktop Sessions
nb: %1 – fjernskrivebordsøkt

[ctx: @action:button]
en: Revoke
nb: Tilbakekall

en: Add Filesystem Path Permission
nb: Legg til tillatelse på filsystemet

en: Add Session Bus Permission
nb: Legg til tillatelse for øktbuss

en: Add System Bus Permission
nb: Legg til tillatelse for systembuss

en: Enter filesystem path:
nb: Skriv inn adresse på filsystemet:

en: Enter session bus name:
nb: Skriv inn navn på øktbuss:

en: Enter system bus name:
nb: Skriv inn navn på systembuss:
